problemi.212kum.djole,
Pošto sam danas napisao da sam imao problema, evo sad i da
objasnim kakvi su to problemi..
Kao prvo, 'upale' su mi u pad 4 privatne poruke korisnika
Omega, upućene ostalim korisnicima (i ovom prilikom se izvinjavam
Omegi, iako nisam kriv, ili barem mislim da nisam?)..
Upale su mi i poruke iz konferencije 'Saradnici'.. a sve je to
samo onaj veštak-pad od 17kb koji je inače trebao biti oko 5kb..
Šta bih sve skidao da sam preuzeo onaj pad od 157kb, neću ni da
mislim.. ubačene su mi i poruke iz konferencije PC.HARD koja me
ič ne zanima, na koju sam stavio risegn.. stoga.. osim što me
ne privlači skidanje masovnog pad-a, a pogotovu tuđih privatnih
i privatno-konferencijskih poruka, molio bih vas da ovo što pre
rešite, prvo zbog nas, potom i zbog vas..
Poz,
kum..
problemi.213aleck,
-> #183, zeljkoj# Ne znam zašto je ovo bio reply na Infernovu poruku, ja sam to napisao. :)
Nije jedini slučaj.Lanci diskusija su poprilično raskinuti...:((
A tome naročito doprinose teme sa brojevima 32,54,71,...
problemi.214evlad,
-> #155, dr.grbaY>>> obavezno _pojede_ zadnju liniju execa, tj ne izvrši je :(
Y>
Y> Pa stavi neku od tvojih omiljenih ECHO komandi u poslednji red... (:
ma nije problem da ga prevarim ;) već da javim da namestIDU ... :)
za divno čudo <cr,lf> srpski enter ;) profura, samo pojede zadnju komandu.
--- testexec
who
echo ovo je who
<crlf>
<crlf>
---
daje who listu
i >> >>
problemi.215djanjusevic,
DJ> CONNECT 14400/ARQ
DJ>
DJ> Connected to SezamNET at 38400
DJ>
DJ> Casopis "Racunari" - Beograd
DJ> Uto 23.01.96 22:06 - Node 14
Zasto je napisao ... at 38400.Podesite te modeme.
problemi.216djanjusevic,
DJ> » pad
DJ> Pad» up
DJ> Protokol Zmodem RM.
DJ> Spremni za upload (Da/Ne)?
DJ> **B010000012f4ced
DJ> Ő
DJ> Greska pri prenosu!
DJ> Pad» dir
DJ> florence.zip 161.222
DJ> Files 1/161.222 bytes.
DJ> Pad» adir florence.zip
DJ> ------ ------ ----- ----- ---- ---- -------- ----
DJ> ----
DJ> 255412 DeflatX 161100 37% 07-02-93 08:55 0f1d0115 --w-
DJ> FLORENCE.MOD
DJ> ------ ------ ---
DJ> -------
DJ> 255412 161100 37%
DJ> 1
Fajl je sasvim OK prenesen, ali Sezam ispisuje:
Greska pri prenosu!
problemi.217mamba,
Teme u konferenciji PCPROG.6:
1. algoritmi 49, nema novih.
2. baze.podataka 81, nema novih.
3. ms.dos 2, nema novih.
4. windows 39, nema novih.
5. asembler 72, nema novih.
6. basic 19, nema novih.
7. jezici 10, nema novih.
8. pascal 449, nema novih.
9. cccc 277, nema novih.
10. cpp 52, nema novih.
11. clipper 230, nema novih.
13. fox 2, nema novih.
14. cavo 0, nema novih.
15. delphi 53, nema novih.
31. razno 63, nema novih.
^^^
Conf:PCPROG.6» resi 10
Odustali ste od pracenja teme algoritmi.
^^^^^^^^^^
Conf:PCPROG.6» resi 11
Odustali ste od pracenja teme algoritmi.
^^^^^^^^^^
Conf:PCPROG.6» resig 31
Odustali ste od pracenja teme ms.dos.
^^^^^^^
Inace ovo je drugi put da oznacavam teme koje ne zelim da pratim.
Kad ce te da srediti ovo?
problemi.218fancy,
-> #125, mantoniadisŮŢ> DJ> Connected to SezamNET at 38400
ŮŢ> Zasto je napisao ... at 38400.Podesite te modeme.
Zato sto je na 14. nodu modem ProLink za koji nemamo uputstvo
tako da nam trenutno nije poznata at komanda kojom bi javljao
rezultat u korektnoj formi, dakle sa protokolom, i kompresijom
postignutom...
Ako neko slucajno ima isti (1414) bilo bi lepo da posalje...
problemi.219zeljkoj,
-> #207, inferno> Ů│ ˙> Pa... ja se konektujem iz prve, ne zvoni u prazno, veza
> savršena, Ů│ ˙> nikad ne puca, 14400, sve super...
> Ů│ ˙
> Ů│ ˙ Izuzetak koji potvrdjuje pravilo, a pravilo je da pravila
> nema Ů│ ˙ B((.
>
> A ovo gore NISAM ja napisao..
Nego ja. :) Nešto Sezam brlja...
problemi.220djuk,
p
Pomoću kog trika se daje resign na teme u konferencijama koje
su veće od 9. Kao odgovor na ukidanje teme npr. br.12 javlja da je
ukinuta tema 2, ako hoću da skinem temu 11 ukine se tema 1 itd.
Zaista ne želim da mi se pad puni kojekakvim stvarim koje me ne
zanimaju.
Kako da se ukinu direktorijumi koji me takođe ne zanimaju,
em što mi ne treba da znam šta ima novo u svetu atarista, em što
listanje fajlova iz npr. autoexeca traje do večnosti i nazad.
Bilo bi lepo da uvedete mogućnost samostalnog biranja boja
za razne ekranske delove, ovaj braonkasto-kaki izgled ima malo
pristalica koliko mogu da vidim ;)
problemi.221balsa,
» date
Uto 23.01.96 01:41
Pripremite se za haos po konferencijama ako što pre ne
namestite datum.
problemi.222basrak,
problemi.223junior,
-> #158, valex>>> Sta je sa EXTRA ?
> Biće konvertovana do kraja narednog dana.
Divno, a hoće li konačno doći konferencija sport, ili i dalje ostajemo po
temama & grupama..?
problemi.224junior,
-> #162, severian> vidim da softver podržava grupe do 32 člana. Apelujem da se
> default sa 12 pomeri na 16, jer ovako moraju biti izbačeni
> korisnici iz grupa koje su do juče imale 16 članova.
Slažem se. Bilo bi više nego potrebno da se to uradi.
Ovako ja moram da objašnjavam ljudima zašto su neki
u grupi, a neki nisu. :(
problemi.225bivanisevic,
-> #179, dj.vlada>> Eto, sta je sad ovo. Prvo nema konferencije Internet. Drugo, THOR
>> nece da radi kako treba. Jel sad u opticaju neki novi OLR ili THOR
> Vec ti je neko odgovorio na tu poruku (koliko ja vidim) ! pa evo istog
> odgovora:
> Vaze sledeci offline readeri: SOR 2.23 (ne znam tacno)! i SDW za WIN 3.x
Ne znam otkud se ponovila moja poruka i to označena kao da je poslata od
ivantod.
P.S. SDW sam skinuo. U svakom slučaju hvala. Sad znam kome da se obratim
ukoliko mi nešto zaškripi u SDW-u.
problemi.226bivanisevic,
-> #181, dj.vlada> Necu da ti okacim. nego ti meni ostavi poruku pa cu ti ja u odgovoru
> napisati moj kucni broj i vreme rada mog "BBS-a" (HOST MODE procomm-a)!
E, **bi ga. Opet moja poruka (ovaj put doduše druga) označena pod nenad a ne
bivanisevic. Šta se bre to dešava?
P.S. Jel da ti ostavim poruku u mail, ili ćeš mi i ovako okačiti taj
telefon?
P.P.S. Hvala ponovo za ponudu ali sam u međuvremenu skinuo SDW.
problemi.227bivanisevic,
Ne znam da li se i drugima to dešava ali ovaj novi sistem vrlo često
ponavlja pojedine poruke tako da u SDW-u po dva tri puta čitam istu
poruku (naravno, pod različitim brojevima).
problemi.228banga,
-> #218, fancy> Zato sto je na 14. nodu modem ProLink za koji nemamo uputstvo
> tako da nam trenutno nije poznata at komanda kojom bi javljao
> rezultat u korektnoj formi, dakle sa protokolom, i kompresijom
Prolink to javlja u redovima, poseban red za CONNECT, poseban za
PROTOCOL i poseban za COMPRESSION.
s95=41 (hex 29) daje ova tri reda.
Moze i cetvrti red za CARRIER (ako je bit 2 setovan)
Bit 0, ako je setovan daje CONNECT za DCE, inace daje za DTE (vas
slucaj)
problemi.229dr.grba,
Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić (dr.grba)!
problemi.230violator,
Pa kad' ce konferencije PC.OS i internet?
problemi.231superhik,
Primetio sam da Sezam(Net) ne reaguje na ponovljeno slanje
exec-a!???? Primer: " Vladimir Djukelic (dj.vlada)! "!
;))))))
A i meni se par puta desilo...
Da li se planira nešto po ovom pitanju!?
problemi.232supers,
-> #191, fancy>> ŮŢ> Group create ne može da se skrati na cr, maksimalno na cre.
>> A da definišeš proceduru u autoexecu..?
Ma, to je najmanji problem, stvar je u tome što ne bi bilo loše da su
skraćenja na nivou softvera dosledna. Ne kreiram grupu svaki dan.
problemi.233supers,
-> #198, dj.vlada
Vlado, tigre, jedna važna napomena. Kada kreiraš exec iz SDWa, pritisni
Snimanje a ne Dodavanje. Kada pritisneš Dodavanje, na Sezamu dobijemo
duplikate tvojih već poslatih poruka.
problemi.234dvesic,
-> #229, dr.grba> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić (dr.grba)!
Podržavam ! :) !Pozdrav, Dejan Vesic (dvesic) !
problemi.235mileusna,
-> #183, zeljkoj>> Ne znam zašto je ovo bio reply na Infernovu poruku, ja sam to
>> napisao. :)
E stvarno... U zadnja dva dana sam TRI puta nabasao na to
da se moje ime pominje u zaglavlju poruke (Odgovor na...) a da
citat nema veze ni sa čim što sam ja napisao. Prvo sam mislio
da je greška do korisnika koji su slali REPLY-ove, ali sada
baš i nisam siguran u to. :)
problemi.236guta,
-> #234, dvesic#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić (dr.grba)!
#> Podržavam ! :) !Pozdrav, Dejan Vesic (dvesic) !
:)))) Apsolutno! ;) !Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)!
problemi.237boshko,
-> #220, djuk> Pomocu kog trika se daje resign na teme u konferencijama koje
> su vece od 9. Kao odgovor na ukidanje teme npr. br.12 javlja da je
> ukinuta tema 2, ako hocu da skinem temu 11 ukine se tema 1 itd.
Probaj sa: res (ime teme).
Za pocetak ce da posluzi dok se ostalo ne sredi.
problemi.238dzakic,
-> #235, mileusna> citat nema veze ni sa čim što sam ja napisao. Prvo sam mislio
> da je greška do korisnika koji su slali REPLY-ove, ali sada
> baš i nisam siguran u to. :)
Ok, da razrešimo misteriju pogrešnih reply referenci. Kada smo u
nedelju uveče iskonvertovali još nekoliko konferencija, i sređen
problem sa suludim brojem teme prilikom conf reply, u bazu su
se vratile te promašene poruke, pa se time i numeracija
promenila. Međutim, execi spremljeni u olr-u za tu izmenu nisu
mogli da znaju, pa se zato ovo i dešava. :( Dakle, problema sada
nema, ali se javljaju posledice problema koji je postojao.
Odgovori na poruke posle 22.01. biće uredno vezane.
problemi.239dzakic,
-> #182, dpredovic> » ..conf reply baze.podataka
> ??? Šta bi ovo???
Do juče je postojao problem sa parsiranjem komandne linije u
conf režimu. Ona tačka u imenu teme se interpretirala kao tačka
između teme i broja poruke. Sada je to ispravljeno.
problemi.240bosko,
-> #236, guta>#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić (dr.grba)!
>#> Podržavam ! :) !Pozdrav, Dejan Vesic (dvesic) !
> :)))) Apsolutno! ;) !Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)!
Plagijatori! Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)!
problemi.241iznogud,
-> #236, guta::#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić (dr.grba)!
::#> Podržavam ! :) !Pozdrav, Dejan Vesic (dvesic) !
::: )))) Apsolutno! ;) !Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)!
Bez njega se ne može! :) !Pozdrav, Aleksandar Petrović (iznogud)!
problemi.242sav.gacic,
-> #236, guta>#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić (dr.grba)!
>#> Podržavam ! :) !Pozdrav, Dejan Vesic (dvesic) !
> :)))) Apsolutno! ;) !Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)!
Momci, neozbiljni ste. Zašto tako šturo?
Kamo brojevi lične karte i jedinstven matični broj građana, te devojačko
prezime majke?
Pozdrav, Savo Gačić (sav.gacic), alias Bik koji sedi!
Brojevi su dati tamo-gde-treba, a keva više ne može da se seti ;)
problemi.243jevta,
JE> Connected to SezamNET at 38400
JE>
JE> Casopis "Racunari" - Beograd
JE> Sre 24.01.96 18:48 - Node 14
JE>
JE> Username: jevta
JE> Password: ******
JE> NO CARRIER
Brzina mi odgovara, ali nece da radi ;)
problemi.244calex,
-> #238, dzakic<!> nedelju uveče iskonvertovali još nekoliko konferencija, i sređen
<!> problem sa suludim brojem teme prilikom conf reply, u bazu su
Nadam se da je tako, juče sam izbrisao sve poruke pa ponovo skupio
od 010196. Bilo je mešano ali sam primetio da nekih nema. Malopre sam
počeo da šaljem exec kad je odjednom počeo da lista konferencije. Posle
toga sam imao PAD od preko 100k. Tu je bilo dosta onih koje imam ali su
upale i one koje su falile.
<!> Odgovori na poruke posle 22.01. biće uredno vezane.
Nemoj samo opet da dolaze. Od ovih koje su mi se ponovile, najviše
je onih za koje znam ko ih je pisao, jerbo se korisnik uredno potpisao,
čak je u username stavio u zagradu. ;) Pozdrav, ... ops ...!
problemi.245guta,
-> #240, bosko#>>#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić (dr.grba)!
#>>#> Podržavam ! :) !Pozdrav, Dejan Vesic (dvesic) !
#>> :)))) Apsolutno! ;) !Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)!
#> Bez njega se ne može! :) !Pozdrav, Aleksandar Petrović (iznogud)!
#> Plagijatori! Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)!
Stidimo se. :))! Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)!
problemi.246zeljkoj,
-> #236, guta>#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić (dr.grba)!
>#> Podržavam ! :) !Pozdrav, Dejan Vesic (dvesic) !
> :)))) Apsolutno! ;) !Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)!
Evo ga prg. za off-line ignorisanje.
Osim klasičnog omogućava i potpuno ignorisanje (ignorisanje replyja na
ignorisane poruke), ignorisanje/neignorisanje poruka odredjenog korisnika u
odredjenoj konf/temi, ignorisanje poruka koje sadrže zadati tekst, i još
nekoliko lepih i korisnih ;) stvari. Problem je samo u tome što nisam sačuvao
dokumentaciju - tako da ne mogu da se setim kako se koristi, tj. kako se
konfiguriše. :))))) E sad - mrzi me da analiziram sors (bez komentara ;),
pa ako je neko sačuvao poruku od letos, neka je pošalje. :)
signr.zipproblemi.247zeljkoj,
Uz poruke u jednoj grupi se pojavili neki čudni mali fajlovi. :)
Kad sam pokušao da ih skinem:
» GROUP FILE 764 (;)
Poruka pod brojem 764 nije vaČa.
» GROUP FILE 765 (;)
Poruka pod brojem 765 nije vaČa.
» GROUP FILE 766 (;)
Poruka pod brojem 766 nije vaČa.
» GROUP FILE 767 (;)
Poruka pod brojem 767 nije vaČa.
:)
Eto...
a pre toga mi je u NET*.ZIP-u bio spakovan predhodni pad.
problemi.248severian,
Da prijavim jedan bug:
Pri čitanju poruke 661 i 695 iz grupe hideseek, u pad su mi ubačeni
i fajlovi prikačeni uz dotične poruke, iako to nisam tražio. Pre sakupljanja
PAD-a (pocedurom SEZAM), pomenute poruke sam pročitao on-line. Nadam se da
je opis dovoljan da se ulovi o čemu se radi...
problemi.249severian,
Mali bug:
Skinuo sam pad i po čitanju u textpad sve pročitane poruke su
proglašene za stare. Posle toga skinuo sam još jednom pad i zapakovane su mi
sve već pročitane poruke uz nekoliko novih (koje je i normalno trebao da
zapakuje).
problemi.250lexus,
-> #200, dj.vlada> Sigurno, ti se slucajno prekinulo, a sezam je nastavio
> da broji vreme ne znajuci da si tu (i meni se desilo)!
Znaci Sezam je nastavio da broji vreme ne znajuci da je korisnik
na vezi ;))))))))))))))))))))))))))))))))
Moram priznati da si se lepo izrazio :))))))
Mada, kad vidim potpis... i ne cudi me bas ;)))))))))
Pozdrav -Lex->
problemi.251lexus,
-> #218, fancy> Zato sto je na 14. nodu modem ProLink za koji nemamo uputstvo
Sve mi se cini da je pre neki dan na 14. nodu bio Intelov modem ;)
(tako sam procitao u nekoj od poruka, ili mi se cini da sam procitao)
Pozdrav -Lex->
problemi.252banga,
-> #245, guta>#>>#>> Hocu da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbic (dr.grba)!
>#>>#> Podrzavam ! :) !Pozdrav, Dejan Vesic (dvesic) !
>#>> :)))) Apsolutno! ;) !Pozdrav, Dragutin Manojlovic (guta)!
>#> Bez njega se ne moze! :) !Pozdrav, Aleksandar Petrovic (iznogud)!
>#> Plagijatori! Pozdrav, Vladimir Djukelic(dj.vlada)!
>Stidimo se. :))! Pozdrav, Dragutin Manojlovic(guta)!
Evo poruke sa PRO
===============================
8.10 Dos:Virusi
bosko, 24.01.96. 16:38, 61 chr
---------------------------------------------------------
Pojavio se nov virus!Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)!
----------------------------------------------- 8.10 ---
!Pozdrav Aleksandar Nikolajevic (banga)!
problemi.253michelle,
Evo, pokusavam vec 4-5 puta da skinem PAD, ali mi ne ide :(.
Transfer pocne (ZModem), primim 4 bloka (4096 b), i tu se zaustavi sa
porukom CRC error (ili nesto slicno). Svaki put se zakuca na istom
mestu. Da, nema ni recovery opcije, nego Telix kreira .ZI0, .ZI1....
U pitanju je nod 10, i upravo sa njega (ili na njemu?) ovo i pisem.
pozdrav,
mikele
P.S. kod mene je sve O.K.
problemi.254vitez.koja,
-> #197, calex#=> Ako je otkucan username, zna se da li je ima. Ako neko
#=> kuca tuđi username, neka mu se i đubre pojavljuje. ;)
Znači bilo ko može da sazna da li ja koristim ANSI terminal?!
Nadam se da vam je jasno koliku pretnju ovo predstavlja po
privatnos korisnika. Molim upravu da smesta reaguje.
;)
problemi.255fancy,
-> #251, lexusŮŢ> Sve mi se cini da je pre neki dan na 14. nodu bio Intelov modem ;)
ŮŢ> (tako sam procitao u nekoj od poruka, ili mi se cini da sam procitao)
14. node ima tzv. dinamicki modem, koji se prilagodjava vremenskim
prilikama i chipsetu od koga prima poziv... Sutra bi trebalo da je
Zoltrix, mada ima ljudi koji kazu da se iza 26. Januara oglasava i
prima pozive glasom - "Dobar dan, ja sam vas voice CL modem, da li
zelite da pricate sa mnom?" Tako da cemo po prvi put u istoriji
BBS-ova imati pravi voice chat sa voice modemom (naravno, ukoliko
server dopusti toliku konverziju u paralelnom threadu...)
*
Predmetni modem nema nikakvih oznaka na sebi osim sitne nalepnice
"1414". Na moje pitanje u redakciji "sta je ovo" dobio sam odgovor
"Intel" te sam prvi put to i spomenuo... U medjuvremenu, otkriveno
je sa ati(...) da je rec o Prolinku...
problemi.256rkramer,
Da li je jos neko primetio da se teme sa dvocifrenim oznakama
u konferencijama ne mogu pratiti sa
co re XX
vec je neophodno
co re XX+
jer se inace uvazava samo prva cifra... Bilo bi zgodno da se ovo
ispravi...
problemi.257space.ace,
-> #209, mhrkic\\* E, nek se malo sredi arhiviranje, danas mi je pad od 61k
\\* uspesno ZIPovao na 160K
E, moglo bi, meni pad (net) arj(h)iviran uvek oko 50K, iako je manji od te
cifre, a kad je oko 150 on ga baca na 50K. Zaglavio na 57120, sad imam već 4
net arhive sa ovim brojem bajtova :)
Sredite ovo, damn it! (oo) :)
problemi.258babbage,
-> #165, dselic>=>> Ajde sredite konverziju YU slova. Vec mi je dosadilo da gledam razne
>=>> gluposti umesto sSdDcCcCzZ.
Ma sreöena je ona...recimo, ja sam na Custom2, i sva slova
vidim bez problema, sem ć. Dakle äöüé su tu, ali ć niti
mogu da vidim niti mogu da otkucam...
Babbage
problemi.259babbage,
-> #162, severian>=>> A to nema nikakve veze sa starim moderatorom?
Konferencija Internet na Sezamu Pro se pokazuje priliüno uspeänom.
Ne kapiram zaäto je ukinuta, kao ni zaäto je ukinuta tema demo.scena,
kad je bilo oüigledno da je tako neäto falilo.
>=>> Da se razumemo, ja ovaj softver smatram odlicnim i optimalnim
>=>> dugorocnim resenjem (sto sam od pocetka i pricao), ali jako me iritira
>=>> amaterski, neprofesionalni odnos uprave sistema prema korisnicima.
>=>> Nadam se da ce se raditi na tome.
Ako nije tajna, zaäto je Dragiäa skinut sa posla? Nije hteo
da BIGZ uzima sve pare od sistema na kome on radi, pa da mu
vraća neki bedni honorar kad nekome gore padne na pamet, ili
neäto drugo?
Ja se nadam da ćete biti malo fleksibilniji. Sve pozitivne
promene koje je Dragiäa uveo ste ukinuli, i vraćate se unazad.
Već sam se pretplatio na dve godine na Sezam Pro, a da li ću
produéiti pretplatu ovde zavisi baä od toga da li ćete i u üemu
biti bolji.
Sezamu Pro najviäe nedostaje fleksibilnost - da bi se neäto
promenilo, potreban je silan trud, i makar jedan SysAdm na
strani promene. To moéete da iskoristite u svoju korist i
da malo adaptirate sistem prema éeljama korisnika. Za poüetak,
vratite conf. Internet, temu demo.scena, uvedite podräku za
Diplomacy. Ni uvoöenje lokalnog WWWa (na nivou YU) ne bi bilo
toliko skupo, a mogućnost posedovanja svog home pagea bi mnogo
znaüila ljudima koji ovde predstavljaju firme. Mogli bi ste
da uvedete permanentni disk za korisnike: neka bude i 250KB,
ali nek ono äto sam ostavio na njemu bude tu i kad se javim
kroz mesec dana.
I da ne ispadne da vas samo kudim, moram da pohvalim dzakica
za editor: konacno civilizovani ekranski editor, aleluja B)
Babbage
problemi.260mileusna,
-> #227, bivanisevic>> često ponavlja pojedine poruke tako da u SDW-u po dva tri puta
>> čitam istu poruku (naravno, pod različitim brojevima).
A da nije autor istih dj.v*ada. ;)) To već nije do Sezama. :)
problemi.261znesa,
-> #242, sav.gacic> Brojevi su dati tamo-gde-treba, a keva više ne može da se seti ;)
>> :)))) Apsolutno! ;) !Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)!
>
> Momci, neozbiljni ste. Zašto tako šturo?
>
> Kamo brojevi lične karte i jedinstven matični broj građana, te devojačko
> prezime majke?
>
> Pozdrav, Savo Gačić (sav.gacic), alias Bik koji sedi!
>
> Brojevi su dati tamo-gde-treba, a keva više ne može da se seti ;)
pridružujem se inicijativi ! Pozdrav znesa (Živanović Nebojša )
odgovor na poruku 3.242 sav.gacic (Savo Gačić)
problemi.262djanjusevic,
Kada uploadujem fajl sa komandom up bez navodjenja imena prijavi
gresku.Kada navedem ime sve je u redu.Ne koristim xmodem pa da moram
da navodim ime fajla.
problemi.263dselic,
-> #258, babbage!! Ma sređena je ona...recimo, ja sam na Custom2, i sva slova
!! vidim bez problema, sem ć. Dakle šđčž su tu, ali ć niti
!! mogu da vidim niti mogu da otkucam...
I ja koristim Custom 2 rapored ali, recimo, kod YUSCII-a vidim
one imbecilne uglaste zagrade i ostalo umesto gore pomenutih
znakova. Dakle, definitivno nešto nije u redu.
problemi.264gerber,
-> #252, banga
OK, mislim da je shvatio, čak šta više i sve o tome ;)
problemi.266gerber,
-> #252, banga
Ups..!Pozdrav, Ivar Berger (gerber)!
problemi.268basrak,
-> #222, basrakŽao mi je zbog ove prazne poruke. Ona je trebala da pokaže ovo...
Poželo je u chat-u sa brljanjem pojedinih slova:
> vlat -- lata samaka se stkasno zamaka
>
> boshdo -- eeno ga shool
>
> vla) -- a akedo ne stize )aledo
>
> madsa -- UPozt)a Vlatimik Djudelic ,tj.vlatarU
>
> boshdo -- 4oli)a se u o22u
>
> ta)one -- sat je hade u o22u ;r
>
> madsa -- pa)ton ;r
Pa kad izađoh iz chat-a:
> » who
> vlat 01:51 -- /har Ven vit 2ugiU
> ne2)eriry 01:37 -- Sezam
> shoorman 01:!7 -- (22
> miob)ato 01:3. -- Sezam
> bas)ad 01:58 -- !ezam-
> arasic 01:3, -- !ezam
> mlaca 01:56 -- Etir
> ta)one 00:.8 -- /har rhe unrouchablesU
> bdum 01:75 -- T)ans2e)
> madsa 01:0. -- /har UPozt)a Vlatimi) Djudelic 4tjGvlatakU
> iznogut 01:50 -- T)ans2e) Mosrly Ha)mless
> » co
> /on2y jo se
> /on2:!EZAMN»Vy w) p)oblemi
> Lin ˙˙wa Pos ww /h) wwwww Ins www min ¨ZBB »tiro)¨ /r)l-( ˙omoć /r)l-P
>
> 1 1 5 - 10---6m˙o)uda za remu -p)oblemi-6m4----;1K-0m<»BF>---;3K---;
> rmniZ0-Ls6-i1rmj>0-Ns6-m1rmvik? 0-
> B55;3KBs3-(o)udm pot b)oje- s755570-
Da. Ovo zadnje je nesuđena poruka na koju sad odgovaram ;)
Jedva se izlogovah kako treba...
Ali, nažalost, evo i danas me ovakvo stanje sačekalo:
> » co v
> 1 SEZAMNET 687, nema novih.
U┼ 2 RACúNARI 2889, nema novih.
> 3 PCPRESS 1415, n[ma novih.
a 0ovih.
> 5PCUSER.4 5N5, 0ovih.
a 0ovih.múe
vih.múe
Sorry na ovako dugačkoj poruci sa citatima, ali daleko je ovo od stabilnog
rada. Sve mi se čini da će opet proći mesec dana dok se sve ne stabilizuje
kako treba, a onda... Nadam se da onda nećete opet menjati softver...
Sve u svemu, :(((
problemi.269inferno,
-> #245, gutaŮ│ ˙#>>#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić (dr.grba)!
Ů│ ˙#>>#> Podržavam ! :) !Pozdrav, Dejan Vesic (dvesic) !
Ů│ ˙#>> :)))) Apsolutno! ;) !Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)!
Ů│ ˙#> Bez njega se ne može! :) !Pozdrav, Aleksandar Petrović (iznogud)!
Ů│ ˙#> Plagijatori! Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)!
Ů│ ˙ Stidimo se. :))! Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)!
Pustite čoveka.. prvi mu je put.!Andreja Dulović (inferno)!
problemi.270valex,
-> #211, teorist>> Da li iko iz uprave pomišlja da na SEZAMU postoje korisnici
>> koji ni za živu glavu neće da koriste PC kod kuće ;) , oće
>> reći svi kojekakvi SOR-ovi i SDW za PC njima ama baš ništa ne
>> znače :~(
Podrazumeva se da će se nešto učiniti i po tom pitanju. Kao dodatni
razlog mogu da ti navedem tekuće dogovore sa nekim firmama koje se bave
Macintosh-em, što znači da će podrška morati da se uvede hteli mi to ili
ne.
problemi.271valex,
-> #223, junior>> Divno, a hoće li konačno doći konferencija sport, ili i dalje
>> ostajemo po temama & grupama..?
Ovo pitanje je već razmatrano više puta - pomenuta tema trenutno ne
ispunjava uslove za prerastanje u konferenciju. Moram iskoristiti ovu
priliku da napomenem da promene na sistemu ne znače da automatski
prestaju sve odluke koje su važile do decembra meseca - smatram da je
politika koja je do tada vođena u najvećoj meri ispravna, tako da
značajnijih promena na tom polju neće biti. To se odnosi i na zahteve za
otvaranje određenih konferencija.
problemi.272iznogud,
-> #246, zeljkoj:: Problem je samo u tome što nisam
:: sačuvao dokumentaciju - tako da ne mogu da se setim kako se koristi, tj.
:: kako se konfiguriše. :))))) E sad - mrzi me da analiziram sors (bez
:: komentara ;), pa ako je neko sačuvao poruku od letos, neka je pošalje.
:: :)
Što će reći da je program toliko dobar da ga ni njegov autor ne koristi?
;>
problemi.273junior,
-> #271, valex> Ovo pitanje je već razmatrano više puta - pomenuta tema
> trenutno ne ispunjava uslove za prerastanje u konferenciju.
Dobro. Znači sve po starom. Sad imamo novog kalifa umesto starog, ali
politika ostaje ista. Reci mi samo jedno, po čemu je muzika ili
PROGRAMIRANJE, važnije od sporta. Ima bar 300-400 korisnika koji su pratili
temu sport, a sigurno 30-ak nas se više nego aktivno javljalo. Napunili smo
za mesec dana rada SezamNet-a bazu od 1500 poruka.
Ne, neću da se bunim. Samo vam kažem da sam više nego razočaran.
Jedina prednost, ali veruj mi jedina prednost koju sam davao SezamNet-u,
u odnosu na SezamPro, jeste to što administratori nisu zatucani. Sad vidim
da sam pogrešio. I to dosta pogrešio...
Molim još jednom administratora, apelujem na njegovu savest, u ime par
desetina/stotina korisnika Sezama, da otvori konferenciju Sport, neće
zažaliti.
Odluka je vaša, i biće konačna.
jr.
problemi.274aandrejin,
-> #245, guta>#>>#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić (dr.grba)!
>#>>#> Podržavam ! :) !Pozdrav, Dejan Vesic (dvesic) !
>#>> :)))) Apsolutno! ;) !Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)!
>#> Bez njega se ne može! :) !Pozdrav, Aleksandar Petrović (iznogud)!
>#> Plagijatori! Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)!
> Stidimo se. :))! Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)!
i pravi cread :) !Pozdrav, Aleksandar Andrejin (aandrejin)!
problemi.275vsmrti,
-> #253, michelle>> Transfer pocne (ZModem), primim 4 bloka (4096 b), i tu se
>> zaustavi sa porukom CRC error (ili nesto slicno). Svaki put se
>> zakuca na istom mestu. Da, nema ni recovery opcije, nego Telix
>> kreira .ZI0, .ZI1....
Meni se ovo dešava danima, i to ne samo prilikom prenosa PAD-a,
nego i prilikom ma kakvog prenošenja iole većeg fajla (> 10K). Kod
mene veza nije MNP, pa protokol (interni, Telemate 4.00),
pokušavajući da prenese "nešto", počne da prijavljuje greške,
smanjuje CPS i prekine prenos. Na Sezamu pre poruke "Greška u
prenosu" samo protrči đubre. Takođe ne radi crash recovery, kao ni
tebi (jednom da se Telixovci i TM-ovci oko nečega saglase :).
Jedina stvar koju mogu da preporučim, i koju, na žalost, moram
i da primenim i kod sebe, je promena transfer protokola na Sezamu
u Xmodem ili Ymodem. Ako ti imaš modem sa MNP-om, mogao bi da
eventualno probaš Ymodem-G, jer nešto mi se čini da Ymodem plain
vanilla ne radi kako treba upload -- zaglavi Sezam toliko da
moraš da hengapuješ vezu, da bi te, po sledećem pozivu (ako
dobiješ brzo) sačekala poruka da si ti već na vezi + "Dovidenja".
(Prethodna rečenica je važna za SysAdmove, pa bih im na to skrenuo
pažnju -- neka malo "islede" (izdibaguju :) taj deo koda.)
problemi.276evlad,
-> #236, gutaY>#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić (dr.grba)!
Y>#> Podržavam ! :) !Pozdrav, Dejan Vesic (dvesic) !
Y> :)))) Apsolutno! ;) !Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)!
Slažem se 100% ;) !Pozdrav, Vladislav Erdelji (evlad)!
problemi.277pyc.guy,
Zasto se zadnja komanda exec-a ne izvrsava? Bez veze...
Pyc
problemi.278teorist,
Može li da se sredi da EXEC ne zahteva onu suludu CR+LF kombinaciju,
već da može da prihvati i samo CR (kao na starom softveru) ?????
Ovako mi je sluđeno slanje ExeC-a :(((((
problemi.279zeljkoj,
-> #272, iznogud> :: komentara ;), pa ako je neko sačuvao poruku od letos, neka
> je pošalje. :: :)
>
> Što će reći da je program toliko dobar da ga ni njegov autor ne
> koristi?
Program je super, O;> a ja ga nisam pisao zbog sebe.
Nisam čak koristio ni ovaj Sezamov 'ugradjeni' ignore. :))
problemi.280teorist,
-> #270, valex=> Podrazumeva se da će se nešto učiniti i po tom pitanju. Kao dodatni
=> razlog mogu da ti navedem tekuće dogovore sa nekim firmama koje se bave
=> Macintosh-em, što znači da će podrška morati da se uvede hteli mi to ili
=> ne.
Drago mi je da to čujem. :)
Nadam se da će biti uveden neki SASVIM STANDARDAN OLR sistem.
problemi.281veca,
-> #162, severian>> mi sredili skriptove, kada je taman počeo rutinski rad...BUM!!!
>> Ponovo eksperimentisanje, doterivanje, biće ako bude bilo dovoljno
>> razloga, biće u toku dana... NEOZBILJNO! Zar mislite da novih mesec
>> dana može da izbriše krajnju neprofesionalnost koju demonstrirate?
Uh, iz iskustva znam da je teško raditi sa ljudima, i ma koliko
se trudili uvek će vam neko reći da ste neprofesionalni, da samo
uzimate pare etc. Jedno pitanje: da li je ikome od životne
važnosti da bude na nekom BBS-u, pa se toliko diže buka?
Elem, momci su uhvatili vruć krompir i, koliko vidim, trude se da
'opekotine' što pre saniraju. Da nije tako ne bi svima produžili
pretplatu za dva meseca. Rekla bih da, pošto je već došlo do
podvajanja sezama, namera da se razlikuju (Dragišin softver) nije
urodila plodom, pa su, zarad korisnika, krenuli u novu 'avanturu'
i u veoma kratkom vremenu doveli sistem u pristojno stanje. Za
ovo kratko vreme potrudili su se da se ne ogluše na neke vaše
zahteve i što je, rekla bih, bitno nisu bili osioni, naprotiv. I
sami znate kako ide sa instaliranjem nekog programa, da uvek
naleti neka sitnica oko koje se izgubi i po nekoliko sati
(neplanirano), a kamo li ovo gde se sve radi u hodu... sistem je
aktiviran, a mi smo tu, pomažemo ili zanovetamo :)
Moje privatno mišljenje o svakom pojedinačo može biti različito,
ali u globalu dajem im podršku, pre svega zato što su poprilično
mladi :) i što su se uhvatili u koštac sa ozbiljnim problemom.
Zato smatram da moramo biti prilagodljivi, mi trenutno nastaloj
situaciji, a ljudi koji brinu o sistemu prema nama. Ovim ne
mislim da ne treba da se iznose primedbe, sugestije, kritike,
nego da se odmah ne lupaju zajedljive etikete. Uostalom, krenuli
su na tržište, pa ukoliko ne budu dobro radili, ono će ih i
progutati.
problemi.282obrada,
Moj doprinos problemima sa padom. Izvod iz log-a:
» pad dow
Priprema za slanje...
Datoteka 'net00003.zip', 651110 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:40:48.
Nedovoljno vremena za prenos.
» pad dir
TEXTPAD 31.955
» pad do
Priprema za slanje...
Datoteka 'net00004.zip', 118298 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:07:25.
Prenos uspesan.load (Da/Ne)?
textpad je stvarno 31.955; sve ostalo nije moje :(
problemi.283lexus,
-> #271, valex> Ovo pitanje je vec razmatrano vise puta - pomenuta tema
> trenutno ne ispunjava uslove za prerastanje u konferenciju.
> Moram iskoristiti ovu priliku da napomenem da promene na
> sistemu ne znace da automatski prestaju sve odluke koje su
> vazile do decembra meseca - smatram da je politika koja je do
> tada vodena u najvecoj meri ispravna, tako da znacajnijih
> promena na tom polju nece biti. To se odnosi i na zahteve za
> otvaranje odredenih konferencija.
Mozemo li mi saznati koji su ti uslovi???
Ako nije dovoljno sto su 1/4 dnevnih poruka na Sezamu cinile
poruke iz ove teme onda ne znam sta jeste.
Buduci da trenutno ne postoji EXTRA.sport ne mozemo uopste
da pisemo tamo gde smo nekada sa uzivanjem pisali ;(
Zaista se nadam da cete otvoriti tu konferenciju.
-Lex->
problemi.284schef,
-> #273, junior=-> politika ostaje ista. Reci mi samo jedno, po čemu je muzika
=-> ili PROGRAMIRANJE, važnije od sporta. Ima bar 300-400
=-> korisnika koji su pratili
Ne jr., nije muzika važnija od sporta, samo se u jednom trenutku desilo
ono što se desilo. U temu muzika se za kratko vreme srušila gomila poruka,
t.j. desetine lanaca diskusije, pa im je to poslužilo kao izgovor za
otvaranje conf. Znam, znam, to se isto dešava i sa temom sport u conf.
EXTRA (pre razdvajanja softvera, od oko 3500 poruka u EXTRA preko 1800 je bilo
u temi sport + ko_zna_koliko poruka u grupi NBA), ali ovde je razlika u
tome što NIKO od nadležnih ne prati conf. sport!!! To je bilo drugačije dok
je na sistemu bio Dragishin softver (što se dalo primetiti). Ne, ne, nije
on obećao conf. sport tek tako. On je obećao conf. u DOGLEDNO vreme, što
se kaže 'požuri polako', s' tim da za to vreme ne opadne kvalitet poruka
u temi. I nije opao. Čak je i porastao. Tada se videlo da ljudi ne pišu u
temu sport samo zbog toga što je ta tema toliko opširna, da im je jednostavno
bilo neprijatno da pišu o drugim sportovima pored košarke i fudbala koji su
odnosili 95% poruka u temi. Ali, kada je vpoznanovic poslao spisak svih
važnijih sportskih događaja u ovoj godini, neko je samo pitao da li će RTS
prenositi događaje vezane za skijanje i odjednom je u temu pristiglo preko
30 poruka za tri dana u vezi svih snežnih sportova. U temi sport su se
odjednom pojavili ljudi koji, od kada sam ja na sezamu, u temi sport nisu
napisali NI JEDNU poruku! U grupu nba, evo u zadnja dva dana je stiglo tačno
60 poruka. Da smo sve to poslali u temu (koje uzgred trenutno nema) razbežali
bi se svi ljudi koje zanima recimo skijanje, a od košarke dobijaju ospe, što
naravno nema smisla. I košarkaši znaju za bon-ton. ;)
=-> Molim još jednom administratora, apelujem na njegovu
=-> savest, u ime par desetina/stotina korisnika Sezama, da
=-> otvori konferenciju Sport, neće zažaliti.
Ma ne vredi ti to ništa. Jedino možemo da zamolimo ljude koje prate temu
sport da se ne ljute ako grupu nba prebacimo u temu. :)) E, ako i tada ne
otvore konferenciju, onda ćemo im grdne muke zadavati, jer će svakih mesec
dana otvarati novu conf. EXTRA. O:)
=-> Odluka je vaša, i biće konačna.
Apsolutno. Silom se ništa ne postiže.
Srleř
problemi.285superhik,
-> #259, babbage=:> I da ne ispadne da vas samo kudim, moram da pohvalim dzakica
=:> za editor: konacno civilizovani ekranski editor, aleluja B)
Ali zato set code ne radi baš najbolje... :(((
problemi.286diag,
1. Exec ne radi kako treba.
- Priklju~uje mi nepostoje}u datoteku uz poruku?
2. Veza se dobija vrlo te{ko
- nodovi zvone u prazno?
3. Veza puca na 1(jedan) minut ili bez obzira kako kad?
* probano sa modemom CL14400 i Everex 2400, oba sa h. protokolom
problemi.287diag,
1. Exec ne radi kako treba.
- Priklju~uje mi nepostoje}u datoteku uz poruku?
2. Veza se dobija vrlo te{ko
- nodovi zvone u prazno?
3. Veza puca na 1(jedan) minut ili bez obzira kako kad?
* probano sa modemom CL14400 i Everex 2400, oba sa h. protokolom
problemi.289bojt,
Imam proceduru u autoexecu
PAD DOW <D;
BYE <D;
Ako mi ne uspe prenos, raniji sw me nije izbacivao sa veze, već
je, posle pitanja "Kraj rada (n/d)", ispisivao "U pad-u sadržaj
koji niste preneli. Kraj rada (n/d)", što mi je omogućavalo da
nastavim sa prenosom. Bilo bi lepo da to može i ovde.
problemi.290guta,
-> #269, inferno#>>#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić (dr.grba)!
#> Ů│ ˙#>>#> Podržavam ! :) !Pozdrav, Dejan Vesic (dvesic) !
#> Ů│ ˙#>> :)))) Apsolutno! ;) !Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)!
#> Ů│ ˙#> Bez njega se ne može! :) !Pozdrav, Aleksandar Petrović (iznogud)!
#> Ů│ ˙#> Plagijatori! Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)!
#> Ů│ ˙ Stidimo se. :))! Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)!
#> Pustite čoveka.. prvi mu je put.!Andreja Dulović (inferno)!
Pa... prvi put mora da zaboli O;) !Pozdrav, Manojlović Dragutin (guta)!
problemi.291vlajel,
-> #290, guta*>#>>#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić (dr.grba)!
*>#> Ů│ ˙#>>#> Podržavam ! :) !Pozdrav, Dejan Vesic
*>#> (dvesic) ! Ů│ ˙#>> :)))) Apsolutno! ;) !Pozdrav,
*>#> Dragutin Manojlović (guta)! Ů│ ˙#> Bez njega se ne može! :)
*>#> !Pozdrav, Aleksandar Petrović (iznogud)! Ů│ ˙#> Plagijatori!
*>#> Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)! Ů│ ˙ Stidimo se. :))!
*>#> Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)! Pustite čoveka.. prvi
*> mu je put.!Andreja Dulović (inferno)! Pa... prvi put mora da
*> zaboli O;) !Pozdrav, Manojlović Dragutin (guta)!
Konačno stigao :) !Pozdrav,Vladimir Jelinek (vlajel)!
problemi.292vlajel,
-> #276, evlad*> Y>#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić (dr.grba)!
*> Y>#> Podržavam ! :) !Pozdrav, Dejan Vesic (dvesic) !
*> Y> :)))) Apsolutno! ;) !Pozdrav, Dragutin Manojlović
*> (guta)! Slažem se 100% ;) !Pozdrav, Vladislav
*> Erdelji (evlad)!
Pa proradilo je:))) !Pozdrav,Vladimir Jelinek (vlajel)!
problemi.293inferno,
-> #281, vecaŮ│ ˙ ovo kratko vreme potrudili su se da se ne ogluše na neke vaše
Ů│ ˙ zahteve i što je, rekla bih, bitno nisu bili osioni, naprotiv. I
Ukinuta konf Internet, nema konf Sport koja zaslužuje da
bude otvorena, tražim kurs o internetu i dobijem poruku
"kupi Računare".
Niko nije savršen, ali nešto nije u redu odnos sa
musterijama.
problemi.294mileusna,
-> #258, babbage>> Ma sređena je ona...recimo, ja sam na Custom2, i sva slova
>> vidim bez problema, sem ć. Dakle šđčž su tu, ali ć niti
>> mogu da vidim niti mogu da otkucam...
Meni je sa C2 sve u redu, ali se sećam da, kada sam se
prijavljivao na Sezam NET (ovo sad u januaru), nisam mogao da
otkucam 'š', tj. imao sam istu situaciju kao i ti sa 'ć'.
problemi.295mileusna,
-> #271, valex>> Ovo pitanje je već razmatrano više puta - pomenuta tema trenutno ne
>> ispunjava uslove za prerastanje u konferenciju.
Ma da... Od početka rada Zakovog softvera u temu 'sport'
nije poslata nijedna poruka... ;>
// 'Oću svoj deo, nećete da me prevarite. (c) moj ort*k mboban ;))
problemi.296budim,
-> #284, schef:) =-> Odluka je vaša, i biće konačna.
:)
:) Apsolutno. Silom se ništa ne postiže.
Stvarno, koliko dugo se traži već ova konf od nadležnih...?
Taman kada je Dragiša hteo da je otvori...
Dajte već tu konferenciju! Zar vam nismo dosadili? :)
poz,
budimir
problemi.297aleck,
-> #258, babbage# Ma sreöena je ona...recimo, ja sam na Custom2, i sva slova
# vidim bez problema, sem ć. Dakle äöüé su tu, ali ć niti
# mogu da vidim niti mogu da otkucam...
A ja sam na CP1250 i kod tebe vidim same kuke i kvake.
problemi.298mastermind,
» chat
Već ste u chatu. Prijatan razgovor. :)
a?
MasterMind
problemi.299supers,
SOR ponovo javlja stotinak bajtova kao veličinu fajla koji je prikačen.
Jedno vreme je bilo sređeno, pa sad opet...
BTW, ili je u pitanju urota tvrdoglavih usera, ili je nekima sa YUSCII
i C2 rasporedima sistem prestao da vrši konverziju...
problemi.300evlad,
===============================
9.89 PCUTIL.4:razno
mamba, 26.01.96. 04:55, 217 chr
---------------------------------------------------------
Drajveri za stajlusa.Podrzani su sledeci modeli:
- Color
- Color II
- Color IIs
- PRO
- PRO XL
- 800+
- 820
U arhivi se nalaze i drajveri za WP,WinWord (DOS) i jos par DOS programa.
----------------------------------------------- 9.89 ---
** Uz poruku 'EPSON.ZIP' (0 bytes)
hm, kako li je ovo uspeo ? ul file dužine 0 ?
ili je feature u situaciji:
da je ul u toku ili pak nedovršen (pukla veza na pola UL-a)
problemi.301crncic,
-> #293, inferno>> Ukinuta konf Internet, nema konf Sport koja zaslužuje da
>> bude otvorena, tražim kurs o internetu i dobijem poruku
Nadam se da će Internet euforija uskoro prestati, aman više.
Što se same konferencije tiče, čuo si već par puta da je ona
otvorena bez znanja uprave, pa je shodno tome i ugašena sad.
problemi.302jevta,
Pre oko sat vremena sam pokusao da on line napisem malo duzu poruku
useru anima. Epilog sa ctrl z pa s, sam tako lepo uspo da blokiram i
TM 4.20 i nod na kome sam bio da narednih pola sata nije bilo sansi
da se ukacim, jerbo sam vec na vezi :(
problemi.303bivanisevic,
> Nadam se da će Internet euforija uskoro prestati, aman više.
> Što se same konferencije tiče, čuo si već par puta da je ona
> otvorena bez znanja uprave, pa je shodno tome i ugašena sad.
Ne znam zašto bi ova euforija prestala. Zar to nije hit i u svetu, a
ako je i otvorena bez znanja uprave nek je sada otvore sa znanjem
uprave i eto lepog rešenja za one koji hoće spremno da dočekaju
priključivanje na Internet (ukoliko ga bude). Oni koje to ne zanima
nek lepo daju resign.
problemi.304vstan,
-> #284, schef> =-> otvori konferenciju Sport, nece zazaliti.
>
> Ma ne vredi ti to nista. Jedino mozemo da zamolimo ljude koje prate temu
Na pratim temu Sport ali stvarno zacudjuje tvrdi stav nove
uprave po pitanju otvaranja novih konferencija. Stara uprava,
kao bastion konzervatizma, je postala liberalnija i otvorila
na Prou niz prigodnih konferencija.
Dakle jos jedan glas za konferenciju SPORT, kao i za konferenciju
TEHNIKA, za koju predlazem sledece teme: avioni, automobili,
brodovi, electron, fotografija, hi-fi, kosmos/zvezde, oruzje,
radio, tv/video, razno (predlozi se primaju :)
Odredjen broj tema vec postoji razbacan u nekoliko konferencija
i bilo bi lepo da se sve sistematizuju u odgovarajucu :)
problemi.305vstan,
-> #281, veca> podvajanja sezama, namera da se razlikuju (Dragisin softver) nije
> urodila plodom, pa su, zarad korisnika, krenuli u novu 'avanturu'
Na zalost ostaje neprijatan utisak da je u startu u pitanju bila
"dvostrula avantura" sa sw-om, sa unapred pripremljenim epilogom :[
problemi.306inferno,
-> #301, crncicŮ│ ˙ Nadam se da će Internet euforija uskoro prestati, aman više.
Ů│ ˙ Što se same konferencije tiče, čuo si već par puta da je ona
Ů│ ˙ otvorena bez znanja uprave, pa je shodno tome i ugašena sad.
Nema nikakve euforije. Mirno i dostojanstveno se pripremamo
za svetske tokove. :)
Ako je otvorena bez znanja uprave, ne mora da znači da nije
bila (neće biti) aktivna. Pogotovo sad kad je "Internet
euforija" zavladala BBS-ovima. Neki kućni BBS-ovi nude
Inernet mail, a sezam još uvek stoji.
No sve je to ok, ali Sezam je ovde zbog nas, a ne mi zbog
Sezama.
problemi.307mastermind,
Subject : 2 X Ja
┼> Connected to SezamNET at 9600
┼>
┼> Casopis "Racunari" - Beograd
┼> Sub 27.01.96 00:53 - Node 14
┼>
┼> Username: mastermind
┼> Password: ******
┼>
┼> mastermind je vec na vezi!
┼>
┼> Dovidenja.
veza mi je pukla 10 min pre ovoga....
problemi.308superhik,
-> #291, vlajel=:> *>#>>#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić
=:> *>#> (dr.grba)! Ů│ ˙#>>#> Podržavam ! :) !Pozdrav,
=:> *>#> Dejan Vesic (dvesic) ! Ů│ ˙#>> :)))) Apsolutno! ;)
=:> *>#> !Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)! Ů│ ˙#> Bez njega
=:> *>#> ! se ne može! :) Pozdrav, Aleksandar Petrović (iznogud)!
=:> *>#> Ů│ ˙#> Plagijatori! Pozdrav, Vladimir Djukelic
=:> *>#> (dj.vlada)! Ů│ ˙ Stidimo se. :))! Pozdrav, Dragutin
=:> *> Manojlović (guta)! Pustite čoveka.. prvi mu je
=:> *> put.!Andreja Dulović (inferno)! Pa... prvi put mora da
=:> zaboli O;) !Pozdrav, Manojlović Dragutin (guta)! Konačno
=:> stigao :) !Pozdrav,Vladimir Jelinek (vlajel)!
Dajte ljudi ovo postaje glupo!Pozdrav,Nikola Radenković (superhik)!
problemi.309vlador,
-> #291, vlajel> *>#>>#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić (dr.grba)!
> *>#> Ů│ ˙#>>#> Podržavam ! :) !Pozdrav, Dejan Vesic
> *>#> (dvesic) ! Ů│ ˙#>> :)))) Apsolutno! ;) !Pozdrav,
> *>#> Dragutin Manojlović (guta)! Ů│ ˙#> Bez njega se ne može! :)
> *>#> !Pozdrav, Aleksandar Petrović (iznogud)! Ů│ ˙#> Plagijatori!
> *>#> Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)! Ů│ ˙ Stidimo se. :))!
> *>#> Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)! Pustite čoveka.. prvi
> *> mu je put.!Andreja Dulović (inferno)! Pa... prvi put mora da
> *> zaboli O;) !Pozdrav, Manojlović Dragutin (guta)!
> Konačno stigao :) !Pozdrav,Vladimir Jelinek (vlajel)!
Vi ste neozbiljni!Pozdrav, Vladimir Radmilovic (vlador)!
problemi.310balsa,
SezamNET je malko u zavadi sa SDWom. Naime, već nekoliko dana
mi se dešava da *svaki put* kad skinem PAD, čitam po tuce starih
poruka, a wizardovo obaveštenje o Oldmail sistemu sam već naučio
apamet, svaki put mi se pojavi iako i dalje nosi stari datum.
Takođe, neke poruke ne mogu da obrišem u SDWu, dobiju broj 65533
ili tako nekako. Koristim sistemsku proceduru za skidanje PADa,
ništa egzotično. Jeste li otkrili o čemu se radi?
problemi.311stefan,
-> #271, valex> >> Divno, a hoće li konačno doći konferencija sport, ili i dalje
> >> ostajemo po temama & grupama..?
>
> Ovo pitanje je već razmatrano više puta - pomenuta tema trenutno ne
> ispunjava uslove za prerastanje u konferenciju. Moram iskoristiti ovu
Pa koji su to silni uslovi koje nedostaju? Pomenuta tema već dugo
vremena ima konstantan priliv poruka i skoro uvek je nosila najviše poruka
u konf. EXTRA. Broj tema koji bi mogla obrađivati pomenuta tema je sasvim
dovoljan za konferenciju. Ako se upravi ne sviđa što je najveći deo poruka
posvećen fudbalu i košarci a ne nekim drugim sportovima moram da kažem da
dosta ljudi koje zanima nešto drugo jednostavno nemaju mesta da se sa
svojim porukama probijaju kroz temu ispunjenom pomenutim sportovima. Neko
je ovde dao lep primer kako se zarad samo par rečenica o sportskim
takmičenjima u ovoj godini ubrzo razvila priča o skijanju. Ako bi se
otvorila konf. SPORT i u njoj se napravilo nekoliko tema za one
najbrojnije oblasti koje su do sada pretresane u temi dao bi se prostor i
ostalima koje basket i fudbal ne zanimaju toliko pa su ili prestali da
prate temu ili jednostavno ćute da se raspišu i da se tu pojave i neke
druge teme. Mislim da nije nikakav problem da konferencija u startu ima
nekih 5-7 tema i da se dalje razvija u zavisnosti od interesovanja.
Insistirati na tome da se u temi prvo piše konstantno o 10 različitih
sportova kao uslov za otvaranje konferencije je pomalo bezveze jer bi to
onda bila takva salata u temi da bi i oni koji je sada redovno prate
prestali to da čine i eventualno samo nastavili da bombarduju porukama eda
bi (jel se ovako piše? ;) dobili konferenciju. Zamislite samo temu u koje
dnevno stiže izmešano na desetine poruka o fuidbalu, košarci, biciklizmu,
skijanju, rukometu, navijanju itd. To bi stvarno bio užas.
problemi.312basrak,
-> #301, crncic> Što se same konferencije tiče, čuo si već par puta da je ona
> otvorena bez znanja uprave, pa je shodno tome i ugašena sad.
Aman i ti. Ako je nešto dobar potez, onda je to dobar potez bez obzira na
stav uprave. Ukidajući ga, uprava samo čini dvostruko lošiji potez u odnosu
na ne povlačiti ga uopšte.
problemi.313dzaja,
Kako da radim sa autoexecom ?
Kako da ga sredim koje komande?
odgovore saljite na mail .
hvala
problemi.314superhik,
-> #306, inferno=:> No sve je to ok, ali Sezam je ovde zbog nas, a ne mi zbog
=:> Sezama.
"Mi smo ovdje samo zbog para!" (c) Kud Idijoti