problemi.315vlador,
Nego, ima li ogranicenja broja poruka po temama?
Cini mi se da broj poruka u ovoj temi raste geometrijskom progresijom. :(
problemi.316crncic,
-> #306, inferno>> euforija" zavladala BBS-ovima. Neki kućni BBS-ovi nude
>> Inernet mail, a sezam još uvek stoji.
Pa šta čekaš onda ? ;)
.to basrak Nismo mi da sudimo da li je uprava (ne)pravilno postupila.
problemi.317crncic,
-> #303, bivanisevic>> Ne znam zašto bi ova euforija prestala. Zar to nije hit i u svetu
Hm, ti bi da se svadjaš malo ? I rave je hit u svetu, pa ? Shodno
tome, i tvojoj logici, trebalo bi da... Ne, nikako ;)
Pogrešno si ti mene shvatio, nemam ja ništa protiv Inta, ali malo se
preteruje priznaćeš. U ostalom, nekoliko puta su rekli "Ne!" i nema
dalje - do daljnjeg, kada oni odluče da treba.
problemi.318chadra,
>>ATDP648422
>>CONNECT 19200
>>»
>>» źz#ł
>>'źz#ł'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
>>» ÉhzB┤5Q^Ű5˝DŹ*0│v&Z
>>'Éhzb┤5q^Ű5˝dŹ*0│v&z'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
>>» NO CARRIER
>>'no'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
>>»
>>» RING
>>'ring'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
>>»
>>» RING
>>'ring'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
>>»
>>» CARRIER 9600
>>'carrier'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
>>»
>>» PROTOCOL: ALT
>>'protocol:'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
>>»
>>» COMPRESSION: CLASS 5
>>'compression:'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
>>»
>>» CONNECT 9600
>>'connect'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
>>»
>>» NO CARRIER
>>'no'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
>>»
>>» RING
>>'ring'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
>>»
>>» RING
>>'ring'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
>>»
>>» CARRIER 14400
>>'carrier'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
>>»
>>» PROTOCOL: LAP-M
>>'protocol:'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
>>»
>>» COMPRESSION: V.42BIS
>>'compression:'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
>>»
>>» CONNECT 14400
>>'connect'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
>>» Chadra
>>'chadra'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
>>» B01000000039a32
>>'b01000000039a32'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
>>» B01000000039a32
>>'b01000000039a32'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
>>» ***********
>>'***********'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
>>»
>>»
>>» who
itd...
i posle pola minuta:
>>Do kraja rada ostalo manje od dva minuta.
i onda posle minut i nesto:
>>Vaše vreme za ovaj poziv je isteklo, moramo da Vas prekinemo.
>>
>>Kraj rada u Sub 27.01.96 22:52
>>Proveli ste na vezi 30 min 0 sec.
>>Za danas Vam je ostalo ukupno još 44 min 42 sec.
>>
>>fimi, hvala na pozivu. Doviđenja!
Obratite pažnju na ime!!!
I još sam dobio Čovekov pad! :)
cccc....šta sve neću doživeti na Sezamu.... ;)
Izvinjavam se svima zbog ovolike poruke... :)
problemi.319dkalaba,
-> #309, vlador> *>#>>#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić
> *>#> (dr.grba)!
>│ ˙#>>#> Podržavam ! :) !Pozdrav,
> *>#> Dejan Vesic (dvesic) ! Ů│ ˙#>> :)))) Apsolutno! ;)
> *>#> !Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)! Ů│ ˙#> Bez njega se
> *>#> ! ne može! :) Pozdrav, Aleksandar Petrović (iznogud)! Ů│
> *>#> ˙#> Plagijatori! Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)!
> *>#> Ů│ ˙ Stidimo se. :))! Pozdrav, Dragutin Manojlović
> *> (guta)! Pustite čoveka.. prvi mu je put.!Andreja Dulović
> *> (inferno)! Pa... prvi put mora da zaboli O;) !Pozdrav,
> Manojlović Dragutin (guta)! Konačno stigao :)
> !Pozdrav,Vladimir Jelinek (vlajel)!
> Vi ste neozbiljni!Pozdrav, Vladimir Radmilovic (vlador)!
Evo načina da vidimo # pretplatnika! Dragomir Kalaba (dkalaba)!
problemi.320mastermind,
Subject : istek pretplate
## odgovor na poruku : 1.9
## valex -> SEZAMNET:obavestenja
## od 27.01.96. 16:15
ă─> Uvedeno je upozoravanje ako pokusate da posaljete privatnu poruku
ă─> korisniku kome je istakla pretplata. Sistem ce vam uputiti
ă─> obavestenje pre koliko vremena je pretplata istekla, i zahtevati da
ă─> pritisnete 'Enter' za nastavak.
ovo može biti vrlo nezgodno kada se šalje exec....
bolje bi bilo da samo ispiše uputstvo ( možda i beep ), ali ne treba
čekati enter od strane korisnika.
MasterMind
problemi.321mastermind,
evo opet me ne pušta u chat....
ne znam zašto...
ispiše lepo - već ste u chat-u ....
ajde opravite to....
MasterMind
problemi.322lexus,
-> #284, schef> Apsolutno. Silom se nista ne postize.
Cisto BTW ako je verovati Dragishi desio se razgovor u otprilike ovom
stilu:
Dragisha - "Valex, za odrzavanje sistema mi je otislo 3500 DM"
Valex - "I meni je otislo 3500 korisnika svaki po JEDNA MARKA"
Ukoliko im zaista toliko vredimo ne verujem da cemo dobiti konf.
A ako nas stotinjak ode sa Sezama to ce za njih biti 100 DM ;(((((
Pozdrav -Lex->
problemi.323kcurcic,
-> #273, junior
> Molim još jednom administratora, apelujem na njegovu savest, u ime par
> desetina/stotina korisnika Sezama, da otvori konferenciju Sport, neće
> zažaliti.
Ako je došlo vreme da se moli administrator da otvori jednu
konferenciju za koju, evidentno, postoji dosta zainteresovanih
onda je došao zadnji čas. Ne razumem u čemu je problem, a sve što
sam o ovome mogao da čujem od nadležnih je da je to pitanje već
razmatrano, i da još uvek ne postoje uslovi da tema sport preraste
u konferenciju. Hajde onda da mi neko bar kaže koji su potrebni/
dovoljni uslovi za to. Nije rešenje da se pootvaraju svakojake
konferencije koje bilo ko zatraži ( ja bih ako može da se otvori
konferencija Caseliner, koristim ga dosta, pa bih da imam mesto gde
bih mogao da razmenim iskustva u korišćenju/konfigurisanju ovog
programa sa drugima ;> ali za takvu temu kao što je sport trebalo bi
da ima mesta na svakom sistemu koji pretenduje da spada među
'viđenije'.
Lično, ne marim mnogo za sport, i ako se i pojavi kao konferencija,
vrlo lako se može dogoditi 'co resign sport' ali princip je princip.
Ovako, kad bih i želeo nešto da pročitam, morao bih da vučem ljude iz
grupe, te nema mesta, te ovo, te ono. Dajte ljudima šta traže, na kraju
krajeva zbog njih i postojite ( e ako se sad ne sruši plafon, ništa
nisam uradio ;) I ako posle dva meseca broj poruka bude mali, uprava uvek
može da iskoči sa onim trijumfalnim '... aha, jesmo li mi rekli... '
P.S. Danas 'sport', sutra ceo svet ;))))))))))))
problemi.324mamba,
-> #300, evlad > hm, kako li je ovo uspeo ? ul file duzine 0 ?
Sve se moze kad se hoce :)
Vezivao sam fajl iz pada za poruku.E sad posto je to trajaloooo vise
minuta ja sam prekinuo vezu.
Inace sad sam okacio duzu varijantu istog fajla.
problemi.325schef,
-> #284, schef=-> u temi sport + ko_zna_koliko poruka u grupi NBA), ali ovde
=-> je razlika u tome što NIKO od nadležnih ne prati conf.
=-> sport!!! To je bilo drugačije dok je na sistemu bio
=-> Dragishin softver (što se dalo primetiti). Ne, ne, nije
Znao sam da se niko od nadležnih neće ponovo upustiti u raspravu o
conf. sport. :( P*šamo uz vetar. :(((
Srleř
problemi.326ikordic,
RE: Veselje
Zbing je usledio nakon jako sporog odziva. Prvo je malko bio
zastao, a potom je pocelo:
=> »»» who
=> ol2on 02:39 -- Chat
=> ljubisha 02:35 -- Chat
=> 32mChat0m
=> lMas:41 -sh§íTm
=> 35,sa
=> s0m
=> a9 -███░t 1 --lena ba017:4
=> 'kon m
=> mCha
=> hxi:38 02
=> 24
=> a 02:339
=> -mNep ipl TEST 22
=> 17:9Cho
=> jevt:30 -- Cha39 ███ █TES░░1 --l░░░ 2
=> sneler2:306 -t
=> 2:39 █f t45,eria02:25 a[0m §í 50%i se Gameerster 34:hpl zsO.
=> - 4ic
=> [45, 21h6mSezam
=> se>riameMol2o 02z-
=> s0kic test
=> lomas lle1 -- Tran
=> 2r-er
=> --mamer25ljubi[0m
=> » logout
=> U PAD-u je sadržaj g niste Aneli. S se>rem .mupokušati 02:25 gaka
=> čuvai█Kra j raisa6.7l33mN2
=> --m33m7.8.-31ma)? dz(KAr) viranje ter pl a..i█
=> ljubi[aj rada u Ned Proveli ser37 vezi 2 min 51 sec.
=> Za 02:25 nas V kje ostalo ulle1pno još31mvir1 h ah min 9Arj r.
=>
=> e G.mm.ic, hvala njboz31mvu. Doviđenja!
a, da, evo ga i ovo:
=> Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
=>
=> Casopis "Racunari" - Beograd
=> Ned 28.01.96 02:45 - Node 13
=>
=> Username: ikordic **********
problemi.327valex,
-> #259, babbage>> Ako nije tajna, zašto je Dragiša skinut sa posla? Nije hteo
>> da BIGZ uzima sve pare od sistema na kome on radi, pa da mu
>> vraća neki bedni honorar kad nekome gore padne na pamet, ili
>> nešto drugo?
Nadam se da si pratio poruke u proteklih nekoliko dana, u njima možeš
pronaći većinu odgovora na tvoja pitanja. Sa druge strane, vidim da si
potpao pod uticaj propagande da BIGZ besomučno uzima pare, a da zauzvrat
ne daje ništa - pretpostavljam da si dovoljno svestan da razumeš da
postoji i druga strana priče od one koju su bivši suvlasnici sistema
pričali. Zivotić i Ristanović su primali polovinu profita od sistema,
isključujući poslednjih 6 meseci. Sličan dogovor postojao je i sa
Dragišom, s tim da je uključivao i eventualnu treću stranu, kao
hardverskog ulagača.
>> Ja se nadam da ćete biti malo fleksibilniji. Sve pozitivne
>> promene koje je Dragiša uveo ste ukinuli, i vraćate se unazad.
Moram da te ispravim - nismo ukinuli, ovaj softver ih nije ni imao. U
prvom trenutku je najvažnije obezbediti funkcionalnost, a novine mogu
doći na red malo kasnije. Voleo bih da ovde vidim spisak tvojih
predloga, verovatno ćemo se složiti oko većine pošto smatram da je
Dragišin softver bio vrlo dobro koncepcijski osmišljen.
problemi.328valex,
-> #273, junior>> Ne, neću da se bunim. Samo vam kažem da sam više nego
>> razočaran. Jedina prednost, ali veruj mi jedina prednost koju
>> sam davao SezamNet-u, u odnosu na SezamPro, jeste to što
>> administratori nisu zatucani. Sad vidim da sam pogrešio. I to
>> dosta pogrešio...
Ako smatraš da je administrator koji se ne slaže sa tvojim mišljenjem
i koji ne ispunjava SVE želje korisnika, onda moram da se svrstam u
pomenutu grupu zatucanih. Moraš shvatiti da otvaranje konferencije nije
samo pitanje par komandi iz administratorskog moda, već stvar koja
zadire u koncepciju sistema i zahteva mnogo drugih zahvata.
Tačno je da se u temi 'sport' u izvesnom periodu pojavio veliki broj
poruka, i da je to jedan od preduslova za otvaranje konferencije.
Potreban, ali ne i dovoljan uslov. Neki korisnici se sećaju kampanje
koja je pre dve godine pokrenuta za uvođenje konferencije 'sex' - dnevno
je stizalo stotinak poruka, ali ispostavilo se da su to poruke tipa
"Oćemo konferenciju!", "Tako je!" i "Mi smo u pravu, a uprava nije". Po
definitivnom odbijanju tog predloga, gužva se smirila, a poruke su se u
proteklih par meseci svele na 5-6 nedeljno. No, ni tako se ne može
posmatrati na stvar - zasebna konferencija bi verovatno motivisala ljude
da više pišu na zadatu temu.
Konferencija 'sport' će se svakako otvoriti, ali tek po reviziji
konferencijskog sistema. Ona će se izvesti zajedno sa promenom
zaglavlja, uz uvođenje novih OLR-ova - tačan termin vam ne mogu dati jer
nemam trenutno uslove da procenim koliko je potrebno za pomenuti zahvat.
Dva meseca najmanje, možda čak i cela tri, ali ne više. Do tada smo
otvoreni za sve sugestije.
problemi.329valex,
-> #304, vstan>> uprave po pitanju otvaranja novih konferencija. Stara uprava,
>> kao bastion konzervatizma, je postala liberalnija i otvorila
>> na Prou niz prigodnih konferencija.
>> Odredjen broj tema vec postoji razbacan u nekoliko
>> konferencija i bilo bi lepo da se sve sistematizuju u
>> odgovarajucu :)
Moram primetiti da zaboravljaš da je uprava na Prou startovala sa
novom user bazom, i time, praktično, sa novim sistemom.
problemi.330valex,
-> #320, mastermind>> ovo može biti vrlo nezgodno kada se šalje exec....
>> bolje bi bilo da samo ispiše uputstvo ( možda i beep ), ali ne
>> treba čekati enter od strane korisnika.
Opcija se automatski isključuje ako se šalje EXEC.
problemi.331trki,
zasto dir /s /n daje spisak svih fajlova i dirova a ne kako bi
trebalo samo nove ???
problemi.332olio,
-> #211, teorist> kojekakvi SOR-ovi i SDW za PC njima ama bas nista ne znace :~(
Ti mora da si novi korisnik ovde na SEZAM-u.
Ja SDW koristim od kada ga je .OBJ (Obrad Bjelic) napravio
pre nekoliko godina.
Pozdrav Oliver.
problemi.333vcalic,
-> #306, inferno>> Nema nikakve euforije. Mirno i dostojanstveno se pripremamo
>> za svetske tokove. :)
Samo se bojim da će Internet euforija u svetu splasnuti dok mi odavde
dobijemo pristup tamo ;)
Inače, ne mislim da je Internet budućnost elektronskih komunikacija,
pre uvod u nju. Stvar postoji jako dugo, a ekspanziju je doživela kad su se
pojavile razne zezalice tipa WWW. A taj isti WWW polako ali sigurno doživljava
transformaciju u poslovni sistem, čije će usluge u nekom doglednom periodu
postajati sve skuplje i skuplje. Neko je negde lepo napisao da Internet
euforija strašno podseća na CB euforiju sa početka '80-ih i tu je u velikoj
meri u pravu. A mnogi danas ni ne znaju šta je CB ;)
Dodatni problem je relativno slab nivo sigurnosti privatne pošte.
Često se čuje kako veće izglede za budućnost treba pripisati drugačijoj
koncepciji e-mail sistema, npr X.400 i sl. Naravno, vreme će pokazati ko je
bio u pravu.
Vlada
problemi.334olio,
-> #304, vstan> Dakle jos jedan glas za konferenciju SPORT, kao i za konferenciju
> TEHNIKA, za koju predlazem sledece teme: avioni, automobili,
> brodovi, electron, fotografija, hi-fi, kosmos/zvezde, oruzje,
> radio, tv/video, razno (predlozi se primaju :)
>
> Odredjen broj tema vec postoji razbacan u nekoliko konferencija
> i bilo bi lepo da se sve sistematizuju u odgovarajucu :)
Posebno za konf. TEHNIKA.
Imas moj glas za ovo!!!!!!
Pozdrav Oliver.
problemi.335dr.grba,
-> #293, inferno>> bude otvorena, tražim kurs o internetu i dobijem poruku
>> "kupi Računare".
Pripremljeni umetak sigurno sadrži više informacija nego što bi ih mogao
dobiti ovde, tako da je ta preporuka bila krajnje dobronamerna.
problemi.336budim,
-> #308, superhik:) =:> *>#>>#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić
:) =:> *>#> (dr.grba)! Ů│ ˙#>>#> Podržavam ! :) !Pozdrav,
:) =:> *>#> Dejan Vesic (dvesic) ! Ů│ ˙#>> :)))) Apsolutno! ;)
:) =:> *>#> !Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)! Ů│ ˙#> Bez
:) njega =:> *>#> ! se ne može! :) Pozdrav, Aleksandar Petrović
:) (iznogud)! =:> *>#> Ů│ ˙#> Plagijatori! Pozdrav, Vladimir
:) Djukelic =:> *>#> (dj.vlada)! Ů│ ˙ Stidimo se. :))! Pozdrav,
:) Dragutin =:> *> Manojlović (guta)! Pustite čoveka.. prvi mu je
:) =:> *> put.!Andreja Dulović (inferno)! Pa... prvi put mora da
:) =:> zaboli O;) !Pozdrav, Manojlović Dragutin (guta)! Konačno
:) =:> stigao :) !Pozdrav,Vladimir Jelinek (vlajel)!
:) Dajte ljudi ovo postaje glupo!Pozdrav,Nikola Radenković
:) (superhik)!
Ma kakvi glupo! :)Pozdrav,Budimir Marković (budim)!
problemi.337mantoniadis,
Koliko jos ce da zvoni u prazno?
problemi.338stefan,
-> #328, valex> Tačno je da se u temi 'sport' u izvesnom periodu pojavio veliki broj
> poruka, i da je to jedan od preduslova za otvaranje konferencije.
> Potreban, ali ne i dovoljan uslov. Neki korisnici se sećaju kampanje
> koja je pre dve godine pokrenuta za uvođenje konferencije 'sex' - dnevno
> je stizalo stotinak poruka, ali ispostavilo se da su to poruke tipa
> "Oćemo konferenciju!", "Tako je!" i "Mi smo u pravu, a uprava nije". Po
> definitivnom odbijanju tog predloga, gužva se smirila, a poruke su se u
> proteklih par meseci svele na 5-6 nedeljno. No, ni tako se ne može
Moram samo da primetim da ove dve stvari nisu za poređenje :) Naime,
kampanje za otvaranje konferencije SPORT u tom obliku praktično nije ni
bilo (bilo je nekih ideja ali je to trajalo samo poslednja 2-3 dana rada
Dragišinog softvera). Period u kome je tema sport imala konstantan priliv
poruka se ipak izražava godinama a ne nedeljama što se može i proveriti
uvidom u stare EXTRA konferencije. Doduše, nikada nije stizalo po stotinak
poruka dnevno ali su poruke tokom vremena manje-više redovno pristizale.
problemi.339dselic,
-> #336, budim!! :) =:> *>#>>#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić
!! :) =:> *>#> (dr.grba)! Ů│ ˙#>>#> Podržavam ! :)
!! !Pozdrav, :) =:> *>#> Dejan Vesic (dvesic) ! Ů│ ˙#>> :))))
!! Apsolutno! ;) :) =:> *>#> !Pozdrav, Dragutin Manojlović
!! (guta)! Ů│ ˙#> Bez :) njega =:> *>#> ! se ne može! :) Pozdrav,
!! Aleksandar Petrović :) (iznogud)! =:> *>#> Ů│ ˙#> Plagijatori!
!! Pozdrav, Vladimir :) Djukelic =:> *>#> (dj.vlada)! Ů│ ˙
!! Stidimo se. :))! Pozdrav, :) Dragutin =:> *> Manojlović
!! (guta)! Pustite čoveka.. prvi mu je :) =:> *> put.!Andreja
!! Dulović (inferno)! Pa... prvi put mora da :) =:> zaboli O;)
!! !Pozdrav, Manojlović Dragutin (guta)! Konačno :) =:> stigao :)
!! !Pozdrav,Vladimir Jelinek (vlajel)! :) Dajte ljudi ovo postaje
!! glupo!Pozdrav,Nikola Radenković :) (superhik)!
!! Ma kakvi glupo! :)Pozdrav,Budimir Marković (budim)!
Definitivno glupo! :) Pozdrav, Danilo Selić (dselic)!
problemi.341supers,
-> #329, valex>> Moram primetiti da zaboravljaš da je uprava na Prou startovala sa
>> novom user bazom, i time, praktično, sa novim sistemom.
Dokle će SezamNET biti osuđen na kriptične nazive konferencija, plus
čak dve konferencije za 'razno', EXTRA i ORKA, sa tako složenim temama
da mnoge iz jedne konferencije spadaju u onu drugu...
Na dan velikog praska (dolaska Zakovog softvera) je propuštena prilika
da se reorganizuju konferencije (tada nijedna nije bila konvertovana,
lanci diskusije su prekinuti i moglo je sve da se postavi na početak).
Vidim, obećavate reorganizaciju sa uvođenjem novog OLRa. Valjda će biti
"za života korisnika"... Do tada, novi korisnik će na Prou duplo brže
naći gde da piše o automobilima ili elektronici nego ovde. Ako je na Prou
nešto briljantno odrađeno, to je reorganizacija konferencija.
Ovde će, izgleda, lejmeri do daljeg nastaviti da u PC.PROG pitaju kako se
_startuje_ ovaj ili onaj program, svi će se pitati šta je to PC.USER...
U EXTRA:sport će i dalje da na relaciji Partizan<->Zvezda caruju neke
duhovitosti u pokušaju...
A ako već niste za pretumbavanje uhodanih konferencija, začuđuje vaša
nespremnost da ljudima udelite makar temu u okviru postojeće
konferencije (demo.scena), kada za nju evidentno ima interesovanja.
problemi.342supers,
-> #318, chadra>> Obratite pažnju na ime!!!
>> I još sam dobio Čovekov pad! :)
Stvar do centrale, dešavalo se i ranije...
Poznato je da centrale "preskaču", a tebi se zadesilo da ne upadneš ni u
bapski razgovor ni u MUPovu liniju, nego u tuđu sesiju sa Sezamom :)))
problemi.343madamov,
-> #278, teorist
> Može li da se sredi da EXEC ne zahteva onu suludu CR+LF kombinaciju,
> već da može da prihvati i samo CR (kao na starom softveru) ?????
Pridružujem se apelu.
problemi.344madamov,
-> #332, olio
> > kojekakvi SOR-ovi i SDW za PC njima ama bas nista ne znace :~(
> Ti mora da si novi korisnik ovde na SEZAM-u.
Izgleda da si ti novi, ima korisnika Sezama koji nemaju PC i njima
SOR-ovi i SDW stvarno ništa ne znače.
problemi.345inferno,
-> #316, crncicŮ│ ˙>> euforija" zavladala BBS-ovima. Neki kućni BBS-ovi nude
Ů│ ˙>> Inernet mail, a sezam još uvek stoji.
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Pa šta čekaš onda ? ;)
Šta si hteo da mi kažeš? :) Što tražim na Sezamu kad imam
na drugom mestu. Napredak je naše srednje ime. ;)
problemi.346inferno,
-> #335, dr.grbaŮ│ ˙>> bude otvorena, tražim kurs o internetu i dobijem poruku
Ů│ ˙>> "kupi Računare".
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Pripremljeni umetak sigurno sadrži više informacija nego što bi ih mogao
Ů│ ˙ dobiti ovde, tako da je ta preporuka bila krajnje dobronamerna.
Super je što je sve dobronamerno i divno, ali bolje da ne
odgovaram...
problemi.347guta,
-> #328, valex#> Konferencija 'sport' će se svakako otvoriti, ali tek po reviziji
#> konferencijskog sistema. Ona će se izvesti zajedno sa promenom
#> Dva meseca najmanje, možda čak i cela tri, ali ne više. Do tada smo
Mislim da je ovo dovoljno kao odgovor na pitanje kad će konf. sport. Takođe
apelujem na sve koji su je želeli da zabeleže broj valex-ove poruke, da bi
se kasnije, u slučaju "nepredviđenih okolnosti", ista mogla svakodnevno
poturati valex-u pod nos ;).
problemi.348rkramer,
Deo loga od pre par minuta...
Sezama.
----------------------------------------------- 3.306 ---
Odgovori: 314, ----------------------------------------------- 3.306
---
Odgovori: 314, 316, 333
===============================
3.307 SEZAMNET:problemi
mastermind, 27.01.96. 14:18, 276 chr
---------------------------------------------------------
Subject : 2 X Ja
┼> Connected to SezamNET at 9600a
>
┼ Casopis "Racunari" - Beograd0am
b 27.01.96 960:53 " -Node 01.96. 10arad0Username:
mterrmdrad0PCasword: ******01
.96. 10
Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeca)?
Do kraja rada ostalo manje od dva rmuta.
Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeca)?
Posle toga se beznadezno zaglupio... Veza je sve vreme bila ok
(imam eksterni modem, pa se sve lepo vidi ;).
Da li je neko pomenuo baferisanje? ;)
problemi.349kum.djole,
-> #341, supers>> U EXTRA:sport će i dalje da na relaciji Partizan<->Zvezda
>> caruju neke duhovitosti u pokušaju...
Glede dotične konferencije i teme..
Prvi utisak nije me prevario - konferencija, naravno,
nije otvorena 'danas' - "što ne znači da..." ... :))
Niko se nije _konkretno_ izrazio prilikom obećavanja,
niti je bilo ko pokušao da _razmotri_ predlog,
i eventualno argumentovano odgovori zašto do otvaranja
konferencije nije došlo / neće doći. No dobro.
Sad stoji obećanje da će konferencija SPORT biti otvorena
'u dogledna dva-tri meseca' što ipak i nije tako loše
(bolje išta nego ništa:) ali _ogromna_ pauza prouzrokovana
kašnjenjem same EXTRA.9:sport (!) definitivno je pospešila
sumnje 'sportista' da nas niko ne .. ni 3 posto. :(
Gomila poruka, gomila neorganizovanih tema unutar same
teme (!) pa zašto ne reći i gomila ljudi koja guši sve
aktuelnosti i polemike prostačkim i nesportskim tekstovima.
Ideja koju sam svojevoljno (a na blagoslov dela sada već
bivše ? uprave) prezentovao ispala je pogrešna, a zaključak
je da se popriličnom šumu i dezorganizovanosti ne može
stati u kraj ni na koji način, osim otvaranjem konferencije.
Takozvana 'stara postava' u temi Sport verovatno zna o čemu
govorim (..ne bi bila 'stara':).. jer osim što je hronična
upala modemske arterije nekog svežeg korisnika pogubna po
sve starosedeoce, pogubna je i po afinitiet istih prema
poljima koje ih privlače, o kojima mogu i žele da pišu
smislene, povezane rečenice, kao pre.. izvesnog vremena. :O
Takvoj sredini ne stoji nikakva budućnost, a moj stav
od samog početka bio je - otvoriti konferenciju, sprečiti
anarhiju i poboljšati kvalitet pisane reči.
Bez obzira na principe uprave, smatram da je sport kao
sport vredan jedne konferencije na ovakvom sistemu.
Ja lično ne 'konzumiram' PC.* konferencije, raznorazne
'dodetaljne' softverske i hardverske teme, međutim -
ne verujem da one izričito zahtevaju prednost nad
ostalim, nekompjuterskim temama, samo zato što su usko
povezane sa sistemom i većini korisnika istog.
Bože moj, zar je 'čukanje po kompjuktoru' uslovljeno
poznavanjem strogo kompjuterskih tema ?
Kad ljudi budu shvatili da kompjutere ne koriste samo
programeri, hakeri i potpisnici tekstova o računarima,
moći ćemo da razgovaramo na ravnim osnovama.
Do tada, jedan malecki sportski novinar može samo da vam
izrazi iskrenu želju da se što pre rešite predrasuda,
diletantizma tipa 'Partizanovac-Zvezdaš' i održite obećanje
koje ste javno izneli. U međuvremenu, tema 'sport' pri
konferenciji EXTRA fukncionisaće u najmanju ruku podjednako
agilno kao i pre ovih revolucija na sistemu.
Poz,
kum.djole
problemi.350kum.djole,
-> #334, olio>>> TEHNIKA, za koju predlazem sledece teme: avioni, automobili,
>>> brodovi, electron, fotografija, hi-fi, kosmos/zvezde, oruzje,
>> Posebno za konf. TEHNIKA.
Fotografija je svojim dobrim delom uljez u pomenutom nizu.
Ukoliko se _dogodi_ da konferencija TEHNIKA sadrži
i temu Fotografija, biće to klasična uvreda onima koji
u Fotografiji vide i nešto više od suve tehnike i nove
kvazitehnologije. Jedan od tih sam i ja, a da sam i jedan
jedini, neće mi predstavljati problem da šumim po svim
mogućim konferencijama elegantnim kontragestom, iz prostog
razloga što ne bih izdržao da ne odgovorim na tako usko
nametnutu i logički neobjašnjivu podelu.
problemi.351kum.djole,
-> #335, dr.grba>> Pripremljeni umetak sigurno sadrži više informacija nego što bi ih mogao
>> dobiti ovde, tako da je ta preporuka bila krajnje dobronamerna.
Prelom 'Računara' odvija se u istoj toj zgradi, maltene
što ga ne rade i sami saradnici lista.. Zar je problem
okačiti taj umetak u elektronskoj formi na sistemu koji
je zvanično deo 'Računara' ?
problemi.352junior,
-> #318, chadra>>> fimi, hvala na pozivu. Doviđenja!
> Obratite pažnju na ime!!!
> I još sam dobio Čovekov pad! :)
Pih, što se ne ulogova kao valex..? :))))
problemi.353junior,
-> #328, valex> Tačno je da se u temi 'sport' u izvesnom periodu pojavio veliki
> broj poruka, i da je to jedan od preduslova za otvaranje
> konferencije. Potreban, ali ne i dovoljan uslov. Neki korisnici
Slažem se. Ali ipak, mnogim ljudima (pa i meni), sport predstavlja
značajan segment u životu. Bilo da se to odnosi na fudbal i košarku,
bilo da se govori o stonom tenisu i snookeru. Ali, teško da to sve
ide zajedno pomešano u jednu čorbu. ;(
Što se tiče kvaliteta poruka, slažemo se da je u tom povećanom broju
poruka, bilo mnogo besmislenih, tipa:
> "Tako je!" i "Mi smo u pravu, a uprava nije".
ali, i to je bila samo posledica euforije. Pogledajte grupu NBA, gde
već 3 meseca, samo nas 12 (tj. sad 16 korisnika) vredno i marljivo piše,
komentarišući zbivanja u košarci. Ne znam koliko je poruka stiglo, na
žalost nisam imao mesta na disku da čuvam te poruke, ali bilo ih je više
nego u mnogim TEMAMA na Sezamu. A ta "tema" - "nba" je tako uska...
Pa koliko može da se piše o avionima, automobilima, fotografiji, a opet je
u grupi bilo više poruka. Naravno, zahvaljujući vpoznanoviću najviše. Bez
njega sve ovo bilo bi džabe, zato mu se ovom prilikom zahvaljujem.
Elem, da se vratim na temu, i u mnogim drugim konferencijama po Sezamu ima
mnogo neprimerenih poruka. Pogledajte samo Forum. Iako je ubedljivo
najpopularnija konfa na Sezamu, svaki put u toj konferenciji, bar 1/3
poruka bi mogla da se obriše, jer "ne pridonosi raspravi".
No, sve to nije ni važno. Jer ako je istina:
> Konferencija 'sport' će se svakako otvoriti, ali tek po
> reviziji konferencijskog sistema.
> Dva meseca najmanje, možda čak i cela tri, ali ne više.
Strpićemo se, šta su 2-3 meseca...
Imamo poverenja u Vas, nemojte nas izneveriti.
jr.
problemi.354pingvin,
-> #330, valex:: Opcija se automatski isključuje ako se salje EXEC.
Zar ne bi bilo logicno da se pri slanju exec-a umesto
poruke na ekran, jednostavno bouncuje mail?
problemi.355vstan,
Suludo zvoni u prazno, a evo koliko zauzetih nodova:
» who/q
calex 20:40 -- Sezam
vstan 20:41 -- Sezam
maksa 20:40 -- Transfer
» co
Dokle ?
problemi.356vstan,
-> #341, supers> naci gde da pise o automobilima ili elektronici nego ovde. Ako
> je na Prou nesto briljantno odradeno, to je reorganizacija
> konferencija.
Svaka im cast !
Video sam spisak konferencija i, naravno, bio frapiran.
Dakle ostaje nam ovde da cekamo najavljenih 2-3 meseca na novi
konferencijski sitem pa opet ispocetka. Dokle bre tako ?
Stvarno nemamo vise zivaca da se bakcemo sa predlozima za
to-do liste i slicne stvari. Mnogi ljudi koji su ulozili dosta
napora/entuzijazma u predlaganju optimizacije dragishinog
korisnickog interfejsa vise ne ucestvuju u ovoj konferenciji.
Jednostavno dosta im je. A sleduje nam i trece "poluvreme".
problemi.357vstan,
-> #337, mantoniadis> Koliko jos ce da zvoni u prazno?
Dok se ne dotera chat podsistem.
problemi.358babbage,
-> #327, valex>=>> pronaci vecinu odgovora na tvoja pitanja. Sa druge strane, vidim da si
>=>> potpao pod uticaj propagande da BIGZ besomucno uzima pare, a da
>=>> zauzvrat ne daje nista - pretpostavljam da si dovoljno svestan da
Pogreäno si me razumeo. BIGZ je tipiüna dréavna firma. Od
nekoliko ljudi koji su svoje knjige objavljivali preko BIGZa
sam üuo dovoljno o njegovoj "funkcionalnosti". Kao i u svim
dréavnim firmama, posao se otaljava. Razlog zaäto ću uvek pre
verovati u Pro nego u ovaj NET je prost: tamo je privatni ka-
pital, a ovde je sve na milosti i nemilosti nekoliko ljudi u
vrhu, od kojih pola nema pojma äta je to modem.
Ja se iskreno nadam da ćete se izvući iz ovoga, i da će biti
bolje, ali, istovremeno, sumnjam da ćete uspeti.
>=>> Moram da te ispravim - nismo ukinuli, ovaj softver ih nije ni imao. U
>=>> prvom trenutku je najvaznije obezbediti funkcionalnost, a novine mogu
>=>> doci na red malo kasnije. Voleo bih da ovde vidim spisak tvojih
To je taüno ono o üemu priüam. Da je ovo privatna firma, niko ne
bi spavao tri dana dok se sve ne sredi, onda bi ste se odmorili
jedan dan i zatim pogledali spisak éelja i uradili sve äto se
moée. Ali, ovde ćemo se naüekati...
Äto se spiska éelja tiüe, za poüetak, vratite conf. Internet i
temu demo.scena, mogli bi ste da uvedete i conf. Sport, a ni
conf. Unix ne bi äkodila sad kad Linux poüinje ozbiljno da hara
ovuda üak i na maäinama proseünih korisnika.
Babbage
problemi.359babbage,
-> #339, dselic>=>>!! :) =:> *>#>>#>> Hocu da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbic
>=>>!! :) =:> *>#> (dr.grba)! Ů│ ˙#>>#> Podrzavam ! :)
>=>>!! ! Pozdrav, :) =:> *>#> Dejan Vesic (dvesic) ! Ů│ ˙#>> :))))
>=>>!! Apsolutno! ;) :) =:> *>#> !Pozdrav, Dragutin Manojlovic
>=>>!! (guta)! Ů│ ˙#> Bez :) njega =:> *>#> ! se ne moze! :) Pozdrav,
>=>>!! Aleksandar Petrovic :) (iznogud)! =:> *>#> Ů│ ˙#> Plagijatori!
>=>>!! Pozdrav, Vladimir :) Djukelic =:> *>#> (dj.vlada)! Ů│ ˙
>=>>!! Stidimo se. :))! Pozdrav, :) Dragutin =:> *> Manojlovic
>=>>!! (guta)! Pustite coveka.. prvi mu je :) =:> *> put.!Andreja
>=>>!! Dulovic (inferno)! Pa... prvi put mora da :) =:> zaboli O;)
>=>>!! ! Pozdrav, Manojlovic Dragutin (guta)! Konacno :) =:> stigao :)
>=>>!! ! Pozdrav,Vladimir Jelinek (vlajel)! :) Dajte ljudi ovo postaje
>=>>!! glupo!Pozdrav,Nikola Radenkovic :) (superhik)!
>=>>!! Ma kakvi glupo! :)Pozdrav,Budimir Markovic (budim)!
>=>> Definitivno glupo! :) Pozdrav, Danilo Selic (dselic)!
Zato je i zanimljivo! B) Pozdrav, Miloä Babić (babbage)!
problemi.360dzaja,
Zasto kad iz sistema izadem sa bye on obrise sve poruke koje sam procitao
tj. nema ih sledeci put kada pozovem?
A to se ne! dogodi kad ja prekinam nasilno vezu sa hangup(alt-H)?
????????????
Drasko
problemi.361vujos,
Kako posaliti email na drugi sistem?
Izvinjavam se ako je već objaänjeno.
problemi.362vlador,
-> #319, dkalaba>> *>#>>#>> Hocu da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbic
>> *>#> (dr.grba)!
>>│ ˙#>>#> Podrzavam ! :) !Pozdrav,
>> *>#> Dejan Vesic (dvesic) ! Ů│ ˙#>> :)))) Apsolutno! ;)
>> *>#> !Pozdrav, Dragutin Manojlovic (guta)! Ů│ ˙#> Bez njega se
>> *>#> ! ne moze! :) Pozdrav, Aleksandar Petrović (iznogud)! Ů│
>> *>#> ˙#> Plagijatori! Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)!
>> *>#> Ů│ ˙ Stidimo se. :))! Pozdrav, Dragutin Manojlovic
>> *> (guta)! Pustite coveka.. prvi mu je put.!Andreja Dulovic
>> *> (inferno)! Pa... prvi put mora da zaboli O;) !Pozdrav,
>> Manojlovic Dragutin (guta)! Konacno stigao :)
>> !Pozdrav,Vladimir Jelinek (vlajel)!
>> Vi ste neozbiljni!Pozdrav, Vladimir Radmilovic (vlador)!
> Evo nacina da vidimo # pretplatnika! Dragomir Kalaba (dkalaba)!
Ko je citao valexove poruke o int-netu, zna # ;)! Vladimir Radmilovic (vlador)!
problemi.363bajind,
Posle druge revolucije (istoricari bi mozda rekli "restauracije") na
Sezamu, moj problem sa vezama postaje tesko podnosljiv:
Imam 2400 MNP modem. Nekada sam lepo radio na 1200bps popodne, a
ako sam hteo 2400 onda posle ponoci (PTT veze, valjda).
Sada, medjutim, stvari stoje ovako:
- 80% zauzeto, 10% zvoni u prazno, 8% zvoni, ali Sezam prekine posle
drugog zvona :( Ponekad dobijem vezu na 4800 bez korekcije sto prvo
salje djubre a onda pukne.
- I kad dobijem vezu, ona pukne posle 2 - 3 minuta :(( Probao sam sve
moguce kombinacije setovanja modema (sto je obzirom na moguc broj
konektovanja Sizifov posao) i nista posebno.
- ZModem na Sezamu ne poznaje Recovery opciju. U meniju za setovanje
» set
Set» protocol
Izaberite protokol za prenos podataka (file-transfer):
a) Xmodem
b) Xmodem-1K
c) Ymodem batch
d) Ymodem-G
e) Zmodem <
f)*Zmodem MobyTurbo <
g) Zmodem ZedZap (8K) <
?) Izbor
g
Set» exi
ne vidi se koji ZModem ima Recovery mogucnost - a probao sam sva tri.
Ovako, pad dobija imena .ZIP, .ZI0, ZI1 ... itd. dakle svaki put
transfer od pocetka - sto DL bednih 30 Kb cini nemogucim, a da ne
govorim o necem ozbiljnijem. Na "starom" Sezamu bio je RMZmodem -
gde se izgubio? Napominjem da u Telemate imam setovano sve sto treba,
i to je radilo OK ranije :(
I jos nesto: sa istim modemom, kom.programom i setovanjem imam veoma
dobru vezu i sa SezamPro i sa MR Netom. Da li cu morati da se prebacim
tamo? Da kupim novi modem? Da zakupim tel. liniju? Da zovem u 4 ujutro -
ako gledam Palmu ;)
I jedan Sezamov biser, od malopre :)))))))))))))
Connected to SezamNET at 2400/ARQ/MNP/MNP5
Casopis "Racunari" - Beograd
Ned 28.01.96 23:04 - Node 11
Username: bajind
Password: **
Vase vreme za ovaj poziv je isteklo, moramo da Vas prekinemo.
Kraj rada u Ned 28.01.96 23:04
Proveli ste na vezi 23 h 4 min 48 sec.
^^^^^^^^^^^^^^^^^
Za danas Vam je ostalo ukupno jos 0 sec.
bajind, hvala na pozivu. Dovidenja!
NO CARRIER
problemi.364zurzul,
-> #308, superhik#> =:> *>#>>#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić
#> =:> *>#> (dr.grba)! Ů│ ˙#>>#> Podržavam ! :) !Pozdrav,
#> =:> *>#> Dejan Vesic (dvesic) ! Ů│ ˙#>> :)))) Apsolutno! ;)
#> =:> *>#> !Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)! Ů│ ˙#> Bez
#> njega =:> *>#> ! se ne može! :) Pozdrav, Aleksandar Petrović
#> (iznogud)! =:> *>#> Ů│ ˙#> Plagijatori! Pozdrav, Vladimir
#> Djukelic =:> *>#> (dj.vlada)! Ů│ ˙ Stidimo se. :))! Pozdrav,
#> Dragutin =:> *> Manojlović (guta)! Pustite čoveka.. prvi mu je
#> =:> *> put.!Andreja Dulović (inferno)! Pa... prvi put mora da
#> =:> zaboli O;) !Pozdrav, Manojlović Dragutin (guta)! Konačno
#> =:> stigao :) !Pozdrav,Vladimir Jelinek (vlajel)!
#> Dajte ljudi ovo postaje glupo!Pozdrav,Nikola Radenković
#> (superhik)!
Ja još nisam vidio BBS bez shuma. :) !Pozdrav, Vladimir Žuržulović(zurzul)
problemi.365novim,
Šta je ovo? Sve poruke u svim konferencijama mi proglašene
za nove!?
problemi.366teorist,
-> #332, olio> kojekakvi SOR-ovi i SDW za PC njima ama bas nista ne znace :~(
^^^^^
=>
=> Ti mora da si novi korisnik ovde na SEZAM-u.
=> Ja SDW koristim od kada ga je .OBJ (Obrad Bjelic) napravio
=> pre nekoliko godina.
Ti očigledno nisi shvatio poentu ! };>
Pogledaj podvučeno i možda ćeš shvatiti zašto bi meni bio miliji neki
BlueWave ili QWK ili ... bilo šta STANDARDNO umesto ovog formata.
problemi.368nenad,
-> #117, janko> Pogledajte šta se dešava u konferenciji muzika.1, ispisuje da je
> READ ONLY kada pokušam da pošaljem poruku u nju.
To je stari "tom" muzike i namerno je stavljen flag za readonly.
problemi.369nenad,
-> #188, violator> Mnoigo se cesto desava da kada mi pukne veza posle toga vidim
> poruku violator je vec na vezi. Sredite to, vrlo je ruzno.
Na žalost, za sada ne uspevamo da nađemo rešenje. O čemu se
zapravo radi: iako je tebi pukla veza, kao da Sezamova lokalna
centrala ne spušta slušalicu ili na neki drugi način sludi
modem?! I sam program i rezidentni watch (dakle dve provere)
imaju informaciju da veza postoji (kerijer je tu!), page na neki
od takvih nodova uspeva, sve se ispisuje na ekranu u lokalu...
Nakon 15 minuta watch ipak resetuje mašinu pošto ustanovi da u
međuvremenu nije prenesen ni jedan podatak preko modema, plus još
3-4 minuta da se digne DOS sa disketa i NT klijenti za isti... :(
Pokušaćemo da ispitamo to ponašanje još detaljnije, a ako je neko
imao neka slična iskustva ili ideju bićemo zahvalni na
informaciji. :)
problemi.370nenad,
-> #152, rkramer> Zgodno, ali nelogicno :) posle 1h obicno dolaze minuti, tako
> da sam u prvi mah pomislio da se Sezam malko zabrojao (pomenuste
> nekog Pentiuma? ;). U svakom slucaju predlazem format x h y min z sec.
I jeste takav format ali se minuti ne ispisuju ako su jednaki
nuli.
> P.S. Da li ste razmisljali da u editor uvedete mark, cut & paste? :)
> i eventualno o opciji da se napise EDIT <ime_fajla> koji bi se snimao
> u PAD...
Za ovo drugo - naravno da jesmo, biće. :) Za prvo... pogledaj
help za exec komandu. ;) Biće i to, čim se ponovo nađe dovoljno
vremena da se posveti editoru. Važno je da je on sada ovakav
kakav je funkcionalan i da radi posao.
problemi.371nenad,
-> #184, zeljkoj> Ono Password: je zelene boje, iako se još ne zna da li korisnik ima
> ANSI emulaciju (pošto se još nije ulogovao). Šta ako nema? Pojaviće
> mu se 'djubre'. Isključite tu boju.
Prompt 'password' se ispisuje nakon prompta 'username', prema
tome već se zna ko je i da li ima ili nema ANSI. :)
problemi.372nenad,
-> #169, vlad>> Pa... ja se konektujem iz prve, ne zvoni u prazno, veza savršena,
>> nikad ne puca, 14400, sve super...
>
> Izuzetak koji potvrdjuje pravilo, a pravilo je da pravila nema
> B((.
Pravilo je zaista takvo. U inostranstvu veliki BBS-ovi ove
probleme rešavaju tako što postoje posebne grupe nodova sa
posebnim brojevima na kojima se nalaze drugi modemi (naravno, zna
se tačno koji modemi se gde nalaze) i na taj način se omogućava
najvećem broju ljudi da uspostave i uspešno održe vezu.
SezamNET, na žalost, za sada nema uslova za tako nešto, ali se
ozbiljno razmišlja na tu temu. Najveći problem kod nas su ipak
centrale i vodovi, a protiv toga ni najskuplji ni najbolji modemi
ništa ne mogu. :(
problemi.373bivanisevic,
-> #317, crncic> Hm, ti bi da se svadjaš malo ? I rave je hit u svetu, pa ? Shodno
> tome, i tvojoj logici, trebalo bi da... Ne, nikako ;)
> Pogrešno si ti mene shvatio, nemam ja ništa protiv Inta, ali malo se
> preteruje priznaćeš. U ostalom, nekoliko puta su rekli "Ne!" i nema
> dalje - do daljnjeg, kada oni odluče da treba.
Ma ne bi ja da se svađam. Nije mi ni na kraj pameti, samo oni bi
trebali, ipak, da malo poslušaju želje korisnika. Zar ne?
problemi.374dzaja,
PONOVO
zasto se to meni dogada ???????????
OCE LI MI NEKO OBJASNITI.
Jutros kad sam zvao gomile poruka u konferencijama koje sam procitao i poslao
sa pad-om su oped tu.
Dobro(to nije problem)
Ali onda sam procitao poruke u SEZAMNETU i MALIMOGLASIMA i iz sistema izasao sa
bye i te se poruke izbrisale a one koje nisam citao su ostale!!!!!!!
A kad ja prekinem vezu onda se ne izbrisu ?!?
Stvarno bi voleo da mi ovo neko objasni .
HVALE
greska(nema ni veze)
DRASKO
problemi.375mamba,
Koliko puta treba da selektujem konferencije koje (ne)pratim, a da
sezam to zapamti????
Postaje zamorno da svakih par dan lupam resign po konferencijama i
temama.
problemi.376pyc.guy,
Zasto su mi resetovani pointeri na procitane poruke? :(
Pyc
problemi.377dusko,
Ne znam da li već ima registrovanih slučajeva sledećeg fenomena:
Posle prijavljivanja na sistem i izlistavanja spiska poruka pošaljem
exec od par kila, i još u toku prenosa dobijem poruku da sam potrošio
pola sata (svega 1 minut od logona). Nakon što me je otkačio sa veze
zovem ponovo i sve bude normalno, sem toga da predhodni poziv nije ni
registrovan, tj. i dalje se kao vreme predhodnog poziva vodio poziv od
predhodnog dana, a nije bilo proknjiženo ni onih fantomskih pola sata.
Ukoliko zbog zakove zauzetosti budete morali da angažujete Moldera,
Skali, Betmena i Kodžaka;) evo i loga.
Pozdrav
Duško
P.S.: BTW šta se dešava sa produženjima pretplate koje je gremo najavio
150196?
************************************************************************
***
*** Log start at 00:32 on 1-29-96
*** Connected to: Sezam
Connected to SezamNET at 2400
Casopis "Racunari" - Beograd
Pon 29.01.96 00:32 - Node 10
^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Username: dusko
Password: *******
dusko, dobrodošli na SezamNET!
Prethodni poziv ste imali u Ned 28.01.96 13:09
^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Imate 29 min 55 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
-- Privatna pošta: -----------
Nema poruka.
-- Poruke u grupama: ---------
Poruka 6, 13.302 chr.
-- Poruke u konferencijama: --
» exec
Protokol Zmodem RM.
Spremni za upload (Da/Ne)? d
B010000012f4ced
Ő
Prenos uspešan.
»
Vaše vreme za ovaj poziv je isteklo, moramo da Vas prekinemo.
Kraj rada u Pon 29.01.96 00:33
^^^^^
Proveli ste na vezi 33 min 50 sec.
^^^^^^^^^^^^^^
Za danas Vam je ostalo ukupno još 56 min 10 sec.
dusko, hvala na pozivu. Doviđenja!
FQű
***
*** Log start at 00:37 on 1-29-96
*** Connected to: Sezam
Connected to SezamNET at 2400/NONE
Casopis "Racunari" - Beograd
Pon 29.01.96 00:37 - Node 1
Username: dusko
Password: *******
dusko, dobrodošli na SezamNET!
Prethodni poziv ste imali u Ned 28.01.96 13:09
^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Imate 29 min 55 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
problemi.378obren,
-> #364, zurzul>#> =:> *>#>>#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić
>#> =:> *>#> (dr.grba)! Ů│ ˙#>>#> Podržavam ! :) !Pozdrav,
>#> =:> *>#> Dejan Vesic (dvesic) ! Ů│ ˙#>> :)))) Apsolutno! ;)
>#> =:> *>#> !Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)! Ů│ ˙#> Bez
>#> njega =:> *>#> ! se ne može! :) Pozdrav, Aleksandar Petrović
>#> (iznogud)! =:> *>#> Ů│ ˙#> Plagijatori! Pozdrav, Vladimir
>#> Djukelic =:> *>#> (dj.vlada)! Ů│ ˙ Stidimo se. :))! Pozdrav,
>#> Dragutin =:> *> Manojlović (guta)! Pustite čoveka.. prvi mu je
>#> =:> *> put.!Andreja Dulović (inferno)! Pa... prvi put mora da
itd... itd...
E je*i ga! :( Ima li neko da još nije nakalemio svoj !Pozdrav!
na ovaj tepih?
- Čovek je shvatio poentu - nadam se :)
- Potpisujte se tako na kraju neke svoje koliko-toliko smislene poruke
- Ima li ova konferencija nindža-moderatora-zvezdičara?
problemi.380veca,
-> #304, vstan>> Na pratim temu Sport ali stvarno zacudjuje tvrdi stav nove
Takođe. Ono što mene čudi je da conf sport ne postoji od početka
rada sezama, jer mi je nekako najlogičnije, pošto na sistemu
preovlađuje muška populacija, da većina voli sport. Ili ja imam
pogrešnu predstavu o muškarcima ;))
Tri teme o kojima muškarci pričaju kada su u većem društvu:
sport, tehnika, vojska ;) a kada se hvale... žene ;)
Svake novine imaju sportsku stranu. Ne vidim razlog zašto jedan
ovakav sistem to ne bi imao, i time doprineo još većoj
raznovrstnosti informacija.
problemi.381veca,
-> #305, vstan>> Na zalost ostaje neprijatan utisak da je u startu u pitanju bila
>> "dvostrula avantura" sa sw-om, sa unapred pripremljenim epilogom :Š
Ne kažem da nije, nego stanje ne može preko noći da
profunkcioniše bezbolno i da, pošto je već tako, gledamo da
nađemo kompromis i pomognemo jedni drugima. Oni da razmotre naše
sugestije (bez nadmenosti) a mi da, ukoliko već kritikujemo,
predlažemo, etc. budemo što konstruktivniji.
Uzgred, žao mi je što sa Dragišom završilo onako kako se završilo.
Oni koji iznose prljav veš nadaju se da će pokupiti simpatije, a
uvek postižu suprotno.
problemi.382veca,
-> #299, supers>> BTW, ili je u pitanju urota tvrdoglavih usera, ili je nekima sa
>> YUSCII
Ne znam da li se ovo odnosi i na mene, pošto koristim YUSCII
(instaliran mi je na compu zbog programa za agenciju), ali
ukoliko vam bacam kuke i kvake pristajem da ćutim ;) dok se to ne
sredi.
problemi.383usul,
1 SEZAMNET 1056, novih 1039
2 RACUNARI 2889, novih 2889
3 PCPRESS 1415, novih 1415
4 KOMUNIKACIJE.9 1625, novih 1625
5 PCHARD.6 4005, novih 4004
6 PCUSER.4 901, novih 901
7 PCUTIL.4 763, novih 761
8 PCPROG.6 1559, novih 1558
9 ATARI.3 2155, novih 2155
10 AMIGA.2 1412, novih 1412
11 IGRE.3 1381, novih 1381
12 FORUM.16 1672, novih 1663
13 CIVILIZACIJA.9 4439, novih 4439
14 EXTRA.9 88, novih 88
15 MUZIKA.2 3891, novih 3891
16 MUZIKA.1 4945, novih 4945
17 VICEVI.4 1273, novih 1273
18 MALI.OGLASI 331, novih 323
» sezam
Nema poruka.
PCPRESS
TEXTPAD limit prekoračen!
Sve PROČITANE poruke su proglašene za stare.
Priprema za slanje..
Ljudi moji sta je ovo,poginucu od PTT racuna,otkud
ovolke poruke,sinoc je sve bilo normalno!
problemi.384vlad,
Sta se, pobogu, ovde zbiva????
Hocete li se konacno unormaliti? B((((
Probleme necu da nabrajam, znate ih i sami.
problemi.385almi,
-> #380, vecaAko svake novine imaju Sportsku stranu onda je tu neminovan i horoskop.
Pozdrav Almi.
problemi.386madamov,
-> #351, kum.djole
> Zar je problem okačiti taj umetak u elektronskoj formi na sistemu koji
> je zvanično deo 'Računara' ?
Nije problem, ako Kum otkupi celokupni tiraž umetka. B) Pazi, tvoja pretplata
važi samo za Sezam, a ne i za Računare.
problemi.387madamov,
-> #358, babbage
SET CODE, please.
problemi.388madamov,
-> #360, dzaja
> Zasto kad iz sistema izadem sa bye on obrise sve poruke koje sam procitao
> tj. nema ih sledeci put kada pozovem?
> A to se ne! dogodi kad ja prekinam nasilno vezu sa hangup(alt-H)?
> ????????????
Zato što tako treba. B) Otkud sistem da zna da si ti obavio alt-H, a nije
pukla veza iz nekog drugog razloga. Bye/s služi da da nove poruke ostaju
sačuvane i kada regularno izađeš sa sistema.
problemi.389madamov,
-> #363, bajind
> ne vidi se koji ZModem ima Recovery mogucnost - a probao sam sva tri.
> Ovako, pad dobija imena .ZIP, .ZI0, ZI1 ... itd. dakle svaki put
> transfer od pocetka
Biće da nisi kod sebe u komunikacionom programu nešto dobro podesio. Što se
modema tiče, ja takođe imam 2400 MNP (ViVa, kao što su bili pre zamene na
Sezamu), ništa nisam menjao u njegovom setapu, apsolutno ništa, i sada mi
ostvaruje super vezu, tj. ne primećujem razliku u odnosu na stare modeme.
problemi.390supers,
-> #360, dzaja>> Zasto kad iz sistema izadem sa bye on obrise sve poruke koje sam
>> procitao tj. nema ih sledeci put kada pozovem?
>> A to se ne! dogodi kad ja prekinam nasilno vezu sa hangup(alt-H)?
Zato što je tako predviđeno...
Najbolji način da skupljaš poruke je da otkucaš 'sezam'.
Tom komandom sve nove mail, group i konferencijske poruke se upisuju u
tvoj pad, a potom možeš da ih downloaduješ na svoj kompjuter.
Mnogo bolje i brže nego da ih čitaš dok si na vezi i uvećavaš telefonski
račun. Pre nego što pokušaš da primeniš ovu komandu, uradi jedno
'co seen 280196 /g' da bi "obrisao" sve poruke starije od (recimo) 28.
decembra... Filozofija je da poruke koje te interesuju prebaciš kod sebe,
a da na Sezamu čitaš samo novopristigle.
Ako ti je ipak potrebno da pročitane poruke budu 'sačuvane' i za sledeći
poziv, rešenje je:
bye /s
problemi.391supers,
-> #382, veca>> ukoliko vam bacam kuke i kvake
Sve je redu :)
>> pristajem da ćutim ;) dok se to ne sredi.
Neee :) Samo navali s pisanjem, a uz malo truda poruke tako koncipiraj
da se u njima ni na jednom mestu ne javi YU slovo ;>
Kao u ovoj poruci O:)
problemi.392ivanb,
Meni su odjednom sve poruke proglasene za nove.Jer to moze nekako da
se ispravi,a daih ne citam ponovo?
Ivan
problemi.393guta,
-> #374, dzaja#> Ali onda sam procitao poruke u SEZAMNETU i MALIMOGLASIMA i iz sistema
#> izasao sa bye i te se poruke izbrisale a one koje nisam citao su
#> ostale!!!!!!!
Sasvim normalno ponašanje. Kada pročitaš poruke one se proglašavaju
za pročitane, što znači da ih više "ne vidiš". One koje još uvek nisi
pročitao, još uvek "vidiš". Poruke nisu "izbrisane" već, naravno, i dalje
postoje, a do kog datuma/vremena si čitao poruke regulišeš
sa co seen ddmmgg- posle čega su nove (nepročitane) sve poruke posle
zadatog datuma (i eventualno vremena).
problemi.394djanjusevic,
DJ> Connected to SezamNET at 14400/ARQ
DJ>
DJ> Casopis "Racunari" - Beograd
DJ> Pon 29.01.96 17:45 - Node 10
Veza je savrsena, ali pri prenosu fajla redovno pravi greske i to
uvek na istom mestu(4kb,19kb..)
problemi.395dselic,
-> #382, veca!! Ne znam da li se ovo odnosi i na mene, pošto koristim YUSCII
!! (instaliran mi je na compu zbog programa za agenciju), ali
!! ukoliko vam bacam kuke i kvake pristajem da ćutim ;) dok se to
!! ne sredi.
Ne odnosi se na tebe, već na korinike koji koriste YUSCII a NISU
podesili code sa SET CODE, tako da oni sve lepo vide kod sebe, a
mi ostali moramo da gledamo njihove "kuke i kvake".
problemi.396evlad,
-> #369, nenadY> Pokušaćemo da ispitamo to ponašanje još detaljnije, a ako je neko
Y> imao neka slična iskustva ili ideju bićemo zahvalni na
Y> informaciji. :)
hm, AT&C1 Carrier detect signal turned on when remote carrier
signal is present
ATS10=14 Carrier loss to hangup time (unit 0.1 sec)
ako, je shum na liniji toliko jak da ga tumači kao carrier tada pomaže samo
kontrola aktivnosti :(
problemi.397mileusna,
>> CONF SEEN /a
>> Izvinjavamo se zbog ove neprijatnosti.
Ovo baš i nije prevelika neprijatnost, ali ponovno
udaranje resignova definitivno jeste. :(
problemi.398crncic,
-> #369, nenad>> Pokušaćemo da ispitamo to ponašanje još detaljnije, a ako je neko
>> imao neka slična iskustva ili ideju bićemo zahvalni na informaciji
I meni se često dešava, ali na žalost, nema tu šta mnogo da se priča,
violator je rekao sve :( Eventualno da pošaljemo broj noda i vreme
logovanja, pa da vi sa vaše strane vidite... Biće, ne boj se :(
problemi.399crncic,
-> #373, bivanisevic>> Ma ne bi ja da se svađam. Nije mi ni na kraj pameti, samo oni bi
>> trebali, ipak, da malo poslušaju želje korisnika. Zar ne?
Znaš, ovde je zlatno po tom pitanju, čak je i kod Dragishe bilo.
Otidi malo do PROa, da vidiš kako je tamošnja uprava voljna da
usliši želje (i čestitke ;) korisnika.
Prvi glas: "Jel' bi mogli da uvedete ispti" - sad drugi glas odmah
upada u reč: "Ne, ne može ! To nije u planu za skoriju budućnost."
-- stop --
problemi.400crncic,
-> #374, dzaja>> bye i te se poruke izbrisale a one koje nisam citao su ostale!!!!!!!
>> A kad ja prekinem vezu onda se ne izbrisu ?!?
Easy boy...
'vako, u autoexec proceduru ubaciti red: gro list
Tako ćeš uvek biti informisan od strane uprave o najsvežijim
dogadjajima na sistemu, pa samim tim i o ovom proglašavanju
svih poruka novim.
problemi.401majtoski,
Ovu poruku šaljem JA korisnik SUPERHIK
-----------------------------
=:> Username: superhik
=:> Password: ********
=:>
=:> Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan.
...5 min. pauze
=:> superhik, dobrodošli na SezamNET!
.....
=:> 1637 teen <- violator Pon 29.01.96 16:13
=:> 1638 teen <- violator Pon 29.01.96 16:13
=:> Dalje (Da/Ne/Bez pauze)?
=:> zeljkoj: Hi!
=:>
=:> Dalje (Da/Ne/Bez pauze)?
=:> Detektovana neaktivnost korisnika. 3 minuta do prekida veze!
=:> Dalje (Da/Ne/Bez pauze)?
-------------------------------------------
Kao što se vidi unos sa tastature je nemoguć!!!!
Molio bih upravu da ovo sredi što pre...!!!
I da mi omoguci da posteno potrosim svoje vreme :(
problemi.402majtoski,
Superhik:
-----
E, da (eda?) zaboravio sam da napomenem da sam danas zvao x puta i
uvek isti rezultat (na različitim brzinama)!
-----
Thanks!
problemi.403sjocic,
-> #384, vlad-> Sta se, pobogu, ovde zbiva????
-> Hocete li se konacno unormaliti? B((((
-> Probleme necu da nabrajam, znate ih i sami.
Sto, sta fali ?
Evo, sad ce 1. februar za koji dan, vreme je za novu verziju
softvera, sve poruke su proglasene za nove da bi mogao da ih
uvuces u novi OLR koji zapravo jos ne postoji, ali nije ni
bitno jer negde oko sredine marta ce ti trebati opet ovaj stari...
A ako slucajno nisi pratio sve konferencije i teme - e to znaci
da je vreme da pocnes da ih pratis, i koliko god ti davao
resign-ove sistem ce ih skidati sve dok te potpuno ne ubedi
u neispravnost tvoje odluke!
Dakle nista neuobicajeno, rutinski posao, don't worry, be ":)"
problemi.404vujos,
Kako podesiti modem da ostanem duée od 3 min. na vezi?
problemi.405zeljkoj,
-> #371, nenad> Prompt 'password' se ispisuje nakon prompta 'username', prema
> tome već se zna ko je i da li ima ili nema ANSI. :)
Tako ja protiv nečije volje mogu da saznam da li ima ili nema uključen
ANSI terminal. ;) Ok, šalim se, dobro je ovako. :)
problemi.406dr.grba,
-> #379, dr.grbaUbijte me, ali mi NIŠTA NIJE JASNO. Znam samo da JA JESAM OSTAVIO OVU
PORUKU. Ali otkud ona ovakva i otkud sam morao da lansiram fake datoteku uz
nju, ne znam pojam ):
Sorry, ubio sam poruku.
problemi.407lexus,
-> #352, junior>>>> fimi, hvala na pozivu. Dovidenja!
>> Obratite paznju na ime!!!
>> I jos sam dobio Covekov pad! :)
>
> Pih, sto se ne ulogova kao valex..? :))))
Taman da usput otvori konf.SPORT ;)))
Pozdrav -Lex->
problemi.408fancy,
-> #396, evlad AT&C1 stoji, a S10=20 (bilo je 13 do pre neki dan...)
problemi.409schef,
-> #404, vujos=-> Kako podesiti modem da ostanem duže od 3 min. na vezi?
Teško... :))) Probaj \n2 .
Srleř
problemi.410mantoniadis,
Hteo sam da skinem poruke od 15og Januara i sistem za malo da mi
kazni za ovu odluku :)
Detektovao neaktivnost korisnika :)))). Srecom sam uspeo da
skinem pad, ali ipak u pitanju je bio "neaktivnost sistema :)
Evo i log
-------------
» con
Conf» seen 150196
Sve poruke u konferenciji SEZAMNET nove od: Pon 15.01.96 00:00
Sve poruke u konferenciji RACUNARI nove od: Pon 15.01.96 00:00
Sve poruke u konferenciji PCPRESS nove od: Pon 15.01.96 00:00
Sve poruke u konferenciji KOMUNIKACIJE.9 nove od: Pon 15.01.96 00:00
Sve poruke u konferenciji PCHARD.6 nove od: Pon 15.01.96 00:00
Sve poruke u konferenciji PCUSER.4 nove od: Pon 15.01.96 00:00
Sve poruke u konferenciji PCUTIL.4 nove od: Pon 15.01.96 00:00
Sve poruke u konferenciji PCPROG.6 nove od: Pon 15.01.96 00:00
Sve poruke u konferenciji IGRE.3 nove od: Pon 15.01.96 00:00
Sve poruke u konferenciji FORUM.16 nove od: Pon 15.01.96 00:00
Sve poruke u konferenciji CIVILIZACIJA.9 nove od: Pon 15.01.96 00:00
Sve poruke u konferenciji EXTRA.9 nove od: Pon 15.01.96 00:00
Sve poruke u konferenciji MUZIKA.2 nove od: Pon 15.01.96 00:00
Sve poruke u konferenciji MUZIKA.1 nove od: Pon 15.01.96 00:00
Sve poruke u konferenciji VICEVI.4 nove od: Pon 15.01.96 00:00
Sve poruke u konferenciji MALI.OGLASI nove od: Pon 15.01.96 00:00
Conf» exit
» sezam
Nema poruka.
Nema poruka.
SEZAMNET
RACUNARI
PCPRESS
KOMUNIKACIJE.9
PCHARD.6
PCUSER.4
PCUTIL.4
PCPROG.6
IGRE.3
FORUM.16
Detektovana neaktivnost korisnika. 3 minuta do prekida veze!
CIVILIZACIJA.9
Detektovana neaktivnost korisnika. 2 minuta do prekida veze!
EXTRA.9
MUZIKA.2
MUZIKA.1
VICEVI.4
MALI.OGLASI
Detektovana neaktivnost korisnika. 1 minut do prekida veze!
Sve PROCITANE poruke su proglasene za stare.
Priprema za slanje...
Datoteka 'net00065.zip', 511746 bytes, protokol Zmodem RM, vreme
0:05:20.
Spremni za download (Da/Ne)?
Prenos uspesan.
-------------
problemi.411diag,
Naravno pukla je veza u sred exec-a pa ga šaljem opet. Vreme 11:23
Da kažem i to da sam sinoć pokušavao od 00:13 do 01:45 bezuspešno.
Izvinjavam se ako je prvi put poruka ipak prošla u celosti.
re:
AAAAAArgh!!!!!!
Aman ljudi zar ne mislite da je dosta!!!!
Za slanje jebenog exec-a od pet(5) poruka i download-ovanje
pada ili neta od par 10-na kilobajta trebalo je da provedem 3 (TRI) sata
pored kompjutera i za to vreme vrtim sezamnet jedno 200-tinak puta.
O pisanju on-line da i ne govorim. Veza je pucala na svakih par
minuta.
Od tih DVESTA (minimum) ulugovao sam se jedno 10 puta. Ostalo
je zvonjava u prazno ili NO CARRIER! U tih 10 puta jedva sam skrpio
3,4 odgovora on-line, exec od 2 poruke i skidanje pada od par kilobajta.
Bogami vreme za uzbunu!!!
Ako ne možete da održavate 15 linija napravite brate 5 koje će
da rade ali KAKO TREBA.
Ne mogu a da ne pomenem i svetlu stranu te usrane večeri. Bez
obzira što je reč o Vašoj konkurenciji moram da iznesem da me je posle
višečasovnog nerviranja Sezampro prijatno iznenadio, pokazujući da ne
mora da bude sve tako crno.
Iskoristivši priliku da se upoznam sa novim-starim sistemom na
koji sam se pretplatio istog dana, nakon logovanja naišao sam na mail od zz
u kome se nalazio moj stari autoexec. Ne mnogo bitno ali Veoma lepo i
korektno.
Ceo posao pregleda konf & tema, skidanje nekih poruka i obaveštenja
cirka 100-nak Kb-ta TRAJAO JE 3(TRI) MINUTA.
Cela avantura izvedena na dva računara dx4100/120Mhz sa modemima
CL14400; Prolink14400; EVEREX2400 svi sa h. protokolom.
Napominjem da je bilo kakva sličnost sa osobama i sistemima iz
stvarnog života slučajna.
Oni koji su se prepoznali neka se stide!
Sada ću pokušati da pošaljem poruku. Tačno je 00:13 minuta
30.01.96. Ajd' veselo.
ps. Mogli bi dok se ne uhodate da nam produžite pretplatu još 22 meseca.
problemi.412ahil,
-> #392, ivanb*> Meni su odjednom sve poruke proglasene za nove.Jer to moze
*> nekako da se ispravi,a daih ne citam ponovo?
CO SEEN /A
problemi.413ahil,
-> #393, guta*> sa co seen ddmmgg- posle čega su nove (nepročitane) sve poruke
*> posle zadatog datuma (i eventualno vremena).
Mala ispravka: treba co seen -ddmmgg
problemi.414babbage,
-> #387, madamov>=>> SET CODE, please.
SET CODE sam stavio joä prvog dana, a i sad je na svom mestu???
Da nije kod tebe problem?
Babbage
problemi.415babbage,
-> #381, veca>=>> nademo kompromis i pomognemo jedni drugima. Oni da razmotre nase
>=>> sugestije (bez nadmenosti) a mi da, ukoliko vec kritikujemo,
>=>> predlazemo, etc. budemo sto konstruktivniji.
Draga moja, da si ti videla neki strani sistem (CompuServe),
videla bi i kakve sve oni akrobacije vräe da bi te zadréali
na sistemu. Ovde smo imali prvi crash kad su Dejan i ZZ na-
jureni (Valex kaée da su oni raskinuli ugovora, ali izvini:
äta znaüi äest meseci neplaćanja za posao nego otkaz bez
zvaniünih papira?), dobro - preéivećemo nekako. Onda Dragiäu
najure na mnogo gori naüin, i uniäte tek steüene navike.
To upravo preéivljavamo, i mnogima nije lako. Prava "seoba"
odavde na Pro nije bila u Dragiäino vreme (mnogi ljudi su
zvali oba sistema, govoreći da će se kasnije odluüiti za
onaj koji se pokaée boljim), nego sad kad je doälo do drugog
velikog praska: svaki dan na Prou srećem nekog ko je "digao
ruke" od ovog Sezama. Ljudi su se navikli, poüeli da se vra-
ćaju, ponovo su krenule partije Diplomatije i....puf.
Sada je tu Zakov softver koji se dobro pokazuje, ali NEĆE
moüi da ostane veüno. Razlog? Pisan je u PASCALu, i ako daä
neku naredbu koja vräi iole komplikovanije traéenje po bazi,
moéeä da odeä da popijeä kafu dok se ona ne izvräi (probaj
da daä users xxx -e, gde je xxx neki anonimni user). Mada,
moéda će i biti postignuto neäto (optimizacijom, "asemble-
rizacijom")...sad se najavljuje joä jedan prelaz na neäto
za äta nemamo ideju na äta će liüiti. Ako se desi joä jedan
crash sistema sa zamenom programa/OLRa/sistema za koji će
biti "straäno nam je éao, ali morate po x-ti put da resign-
ujete konferencije, da osnivate grupe, da piäete resume..."
ja ću Sezam definitivno izbrisati iz TM.FON, i gotova priüa.
Ne znam ni zaäto napisah ovoliki tekst...gubim vreme, troäim
vreme onih koji ovo üitaju, a sumnjam da će biti neke koristi
od njega: ako se sredi, sredi. Ako ne, moéete me kontaktirati
na babbage@sezampro.co.yu.
Babbage
problemi.416kant,
Šta vam se dešavalo sa sistemom jutros između 02 i 04h? Sve mi se
čini da nije bilo noda koji je radio. Ne mogu da verujem da u četiri
ujutro radnim danom na vezi ima 12 korisnika (toliko nodova je bilo
zauzeto), a ostali naravno zvrje u prazno. Da ne spominjem da sam u
gorespomenuta dva sata svega par puta dobijao signal zauzeća. Sve sam
probao, i direktno zvanje, i puštao ga da zvoni do besvesti, i
psovao, i ništa nije vredelo...Da niste promenili radno vreme, pa
više SEZAM ne radi noću?
problemi.417guta,
-> #414, babbage#> SET CODE sam stavio joä prvog dana, a i sad je na svom mestu???
#> Da nije kod tebe problem?
Nije, i mi ostali vidimo kuke & kvake