problemi.418budim,
-> #364, zurzul:)#> =:> *>#>>#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić
:)#> =:> *>#> (dr.grba)! Ů│ ˙#>>#> Podržavam ! :)
:)#> !Pozdrav, =:> *>#> Dejan Vesic (dvesic) ! Ů│ ˙#>> :))))
:)#> Apsolutno! ;) =:> *>#> !Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)!
:)#> Ů│ ˙#> Bez njega =:> *>#> ! se ne može! :) Pozdrav,
:)#> Aleksandar Petrović (iznogud)! =:> *>#> Ů│ ˙#> Plagijatori!
:)#> Pozdrav, Vladimir Djukelic =:> *>#> (dj.vlada)! Ů│ ˙ Stidimo
:)#> se. :))! Pozdrav, Dragutin =:> *> Manojlović (guta)! Pustite
:)#> čoveka.. prvi mu je =:> *> put.!Andreja Dulović (inferno)!
:)#> Pa... prvi put mora da =:> zaboli O;) !Pozdrav, Manojlović
:)#> Dragutin (guta)! Konačno =:> stigao :) !Pozdrav,Vladimir
:)#> Jelinek (vlajel)! Dajte ljudi ovo postaje
:)#> glupo!Pozdrav,Nikola Radenković (superhik)!
:) Ja još nisam vidio BBS bez shuma. :) !Pozdrav, Vladimir
:) Žuržulović(zurzul)
Ej u ovo stablo se nisam ubacio! Pozdrav, Marković Budimir (budim)
problemi.419severian,
Da li je menjano nešto u setovanju modema poslednjih nedelja? Molio
bih zvaničnike uprave da ne preskoče ovo pitanje već da konkretno odgovore.
Prosto ne mogu da verujem da ovoliko pogoršanje veze potiče isključivo od
PTT-a. Ranije (pod prastarim i starim softverom, kao i na početku trenutno
aktuelne ere;) veza je pucala bukvalno jednom u 50 puta, a sada pri 2/3
logovanja.
problemi.420superhik,
-> #375, mamba=:> Postaje zamorno da svakih par dan lupam resign po
=:> konferencijama i temama.
Što? Baš zanimljivo!
Naime, zahvaljujem se fancy-ju što je lupio malom crncu čvrgu i
tako mi omogućio da se logujem na Sezam!
problemi.421superhik,
-> #377, dusko=:> Ne znam da li već ima registrovanih slučajeva sledećeg
=:> fenomena:
Meni se desilo x1
problemi.422superhik,
-> #389, madamov=:> Biće da nisi kod sebe u komunikacionom programu nešto dobro
=:> podesio. Što se
Kod mene je recovery radio do skora, ali sada se događajuisti
simptomi (ZI0,ZI1...) ;(((
Naravno u TM-u je sve setovano kako treba!
problemi.423budim,
-> #414, babbage:) SET CODE sam stavio joä prvog dana, a i sad je na svom
:) mestu??? Da nije kod tebe problem?
Isto se i meni desilo i posle dvostrukog setovanja... Meki su i pretili! :)))
Ali, treća sreća!
poz,
budimir
problemi.424oper,
Do danas je 'log /s /y' prekidalo vezu bez pitanja, danas sam
morao da udarim d za kraj. 'log /s <d;' radi.
problemi.425mileusna,
-> #411, diag>> Naravno pukla je veza u sred exec-a pa ga šaljem opet. Vreme 11:23
>> Da kažem i to da sam sinoć pokušavao od 00:13 do 01:45 bezuspešno.
>> Izvinjavam se ako je prvi put poruka ipak prošla u celosti.
E da... Meni je jednom pukla veza prilikom slanja zadnje
poruke EXEC-a. Ako se ne varam nije još bio ispisan ni ceo tekst,
a siguran sam da nije stigao do 'Poruka snimljena pod
brojem ...'.
No, poruku je ipak snimio. Eto i jedna pohvala. ;)
Doduše, možda je sve to bila samo puka slučajnost. ;>
problemi.426mileusna,
-> #415, babbage>> na babbage@sezampro.co.yu.
BTW, šta bi sa adresama? Jel tu sve sređeno sa PRO-om? Gde
ja sad stanujem, @sezam, @sezamnet..?
problemi.427schef,
Danas su mi se sručile i stare poruke (od prethodnog poziva)... SEEN je
zakazao.
Srleř
problemi.428vstan,
Otkako je instaliran ovaj software imam mnogo gresaka
pri SVAKOM fajl transferu (setovan obican Z-modem, TM).
problemi.429vstan,
-> #399, crncic> Znas, ovde je zlatno po tom pitanju, cak je i kod Dragishe
> bilo. Otidi malo do PROa, da vidis kako je tamosnja uprava
> voljna da uslisi zelje (i cestitke ;) korisnika.
Cini mi se da je zlatno vreme po tom pitanju ovde bilo
u Dragishino vreme :(
problemi.430eotek,
Re: 3 x Z
ZMODEM (oba: e) i f) set protocol opcije) ne
radi recovery (neko je zaboravio da ukljuci svic r ;) ...
Zvoni u prazno ...
Zbinguje se skoro uvek kad me neko paguje ...
problemi.431junior,
-> #350, kum.djole> i temu Fotografija, biće to klasična uvreda onima koji
> u Fotografiji vide i nešto više od suve tehnike i nove
Pa moglo bi bolje u civilizaciju. Ima film, što ne bi i fotografiju?
problemi.432evlad,
-> #415, babbageY> jureni (Valex kaže da su oni raskinuli ugovora, ali izvini:
Y> šta znači šest meseci neplaćanja za posao nego otkaz bez
Y> zvaničnih papira?), dobro - preživećemo nekako. Onda Dragišu
off the record ;)
Izvini, a kad je počeo rad sezam-pro-ba(blem) ?
Šta misliš, da li to ima nekakve veze, i ko je bio _sponzor_ ? ;)
Y> Ne znam ni zašto napisah ovoliki tekst...gubim vreme, trošim
Y> vreme onih koji ovo čitaju, a sumnjam da će biti neke koristi
Narodna, bez muke nema nauke ...
hm, ovde je ekipa mlađa, znači entuzijazam i polet ...
saradnja sa korisnikom na nivoJu (c) žikina dinastija,
uostalom svako ima pravo da za svoje pare dobije ono
što je i platio ! (da li treba da kažem da su to "sitnice"
(c) dejanr koje fale na pro-u ?)
problemi.433evlad,
-> #408, fancyY> AT&C1 stoji, a S10=20 (bilo je 13 do pre neki dan...)
:)) ako je S10=255 tada modem smatra da stalno ima carrier ;)
hm, \G? 0 - Disable DCE flow control during normal link (default)
1 - Enable DCE flow control during normal link
ovo je interesantna opcija kojom se omogućuje da modemi prilikom
naleta shuma na liniji, spuste baud rate (sa 14400 na 12000 itd ...)
(da li može jedan nod (ili grupa) da se postavi ovako pa da
probamo ... ovo je test period ne ?)
problemi.434atech,
-> #415, babbage> Sada je tu Zakov softver koji se dobro pokazuje, ali NECE
> moüi da ostane veüno. Razlog? Pisan je u PASCALu, i ako daä
> neku naredbu koja vräi iole komplikovanije traéenje po bazi,
> moéeä da odeä da popijeä kafu dok se ona ne izvräi (probaj
> da daä users xxx -e, gde je xxx neki anonimni user).
Iako odavno ne radim u TP-u ne vidim ni jedan razlog za
iznosenje ovakvih zakljucaka. Spora pretraga baza nema veze sa
TP-om kao jezikom. Dobro odradjene rutine za rad sa bazama podataka
(bilo da su u pitanju cisto paskal i paskal/asm kombinacije) ce uvek
doneti dobre rezultate. Iako je dragishin softver po mom misljenju
lepo koncipiran isti zahteva mnogo jace resurse od ovog koji
trenutno radi bas zbog razvojnog okruzenja u kome je odradjen (u
pitanju je koliko sam upoznat modula2).
poz, Blagoje.
problemi.435jevta,
Od 9:15 skoro do 10:15 zovem Sezam.... Zauzeto (sto je u redu), ali i
bar 30-ak zvonjenja u prazno (sto ne bi trebalo da je u redu)........
problemi.436dpredovic,
-> #394, djanjusevic> DJ> Connected to SezamNET at 14400/ARQ
> DJ>
> DJ> Casopis "Racunari" - Beograd
> DJ> Pon 29.01.96 17:45 - Node 10
> Veza je savrsena, ali pri prenosu fajla redovno pravi greske i to
> uvek na istom mestu(4kb,19kb..)
Ovo se i meni desilo. Izgleda da je fazon u ovome:
ATF0DP648422
CARRIER 14400
PROTOCOL: LAP-M <<<<------
CONNECT 38400
Connected to SezamNET at 14400/ARQ <<<<<-------
Casopis "Racunari" - Beograd
Uto 23.01.96 22:11 - Node 10
Daklem - moj modem misli da ima LAPM vezu, a sezamov ne. Kako je to
moguće? Pojma nemam. Znam da za 30 minuta nisam uspeo da prenesem pad,
da sam izašao regularno sa bye, i da pada nakon 2 minuta više nije bilo.
problemi.437severian,
Da prijavim bug:
Sistem mi prilikom logovanja javlja da je sačuvan pad iz prethodne seanse.
Naravno, pad je skinut regularno i sada je pad dir prazan. Pad pre njega je
bio zaista čuvan (onaj ogromni, zbog poznatog problema). Kako da se rešim
ovog ispisa u nedostatku komande sys mess /clear?
problemi.438severian,
Upravo sam naleteo na još jedan bug:
Prilikom on-line čitanja konferencijue sezamnet:problemi sistem prvo sruči
jedno 5-6 ekrana poruka, pa tek onda pita dalje(d/n/...).
problemi.439apostol,
Šta je ovo? Kad čitam poruke online, scrolluje se u jednom cugu po
tri ekrana, umesto samo jednog?!?!
E1 O:-)
problemi.440severian,
Mali (estetski) bug:
hteo sam da dam resign na conf AMIGA i pogrešio sam, jer sam iz komandne
linije napisao:
co res amiga
Sezam je odgovorio:
> » co res amiga
> Ne postoji tema amiga.
> Resume zapisan.
> Resume obrisan.
Rezime je ostao netaknut, tako da je u pitanju samo lažna poruka.
problemi.441kum.djole,
Kad ]ete da sredite ove kaki boje ? ;))
problemi.442marshall,
Danas se Sezam malo cudno ponasao pri ispisivanju poruka..
Naime, iako je duzina strane namestena na 23 linije, on ispisuje
mnoogo vise... Da tacnije definisem problem :
Kada se u conf otkuca read, Sezam ce ispisivati sve dok
odredjena poruka ne bude bila duza od 23 linije, pa ce pri njenom
ispisivanju izbaciti prompt 'Dalje...' ! Ponasa se kao da se brojac
linija postavlja na 0 pri svakoj novoj poruci... Prilicno nezgodno,
pa se potrudite malo oko toga...
Pozdrav
problemi.444hercog,
-> #428, vstan> Otkako je instaliran ovaj software imam mnogo gresaka
> pri SVAKOM fajl transferu (setovan obican Z-modem, TM).
Isti slučaj...
Sale
problemi.445vlad,
-> #403, sjocic> Dakle nista neuobicajeno, rutinski posao, don't worry, be ":)"
SET SMILEY OFF
If you can't fix it - fuck it!
problemi.446bosko,
Ako želite da se izlogujete, pojavila se nova naredba ;(
Naime, ako koristim parametar /b u naredbi pad down, umesto
transfera dobijam NO CARRIER
Da li je i kod vas ovako?
problemi.447plovput,
-> #446, boskoI kod mene pukne veza kad se doda switch /b za download
Eh da, puca i svaka 2 minuta kad je V42BIS pa jedino radi
kad se stavi \N2 al' je CPS manji za 200-300
Inace softver je odlican a pogotovu editor.
problemi.448bivanisevic,
-> #317, crncic> Hm, ti bi da se svadjaš malo ? I rave je hit u svetu, pa ? Shodno
> tome, i tvojoj logici, trebalo bi da... Ne, nikako ;)
> Pogrešno si ti mene shvatio, nemam ja ništa protiv Inta, ali malo se
> preteruje priznaćeš. U ostalom, nekoliko puta su rekli "Ne!" i nema
> dalje - do daljnjeg, kada oni odluče da treba.
Ma ne bi ja da se svađam. Nije mi ni na kraj pameti, samo oni bi
trebali, ipak, da malo poslušaju želje korisnika. Zar ne?
problemi.449jmilosevic,
Zašto
mi fajl transver pri grešci kreće sa nekom novom fajlom koja
se zove net00007.zi0, a ne net00007.zip? Mislim da nije do tm-a.
ÜťŘŘ]ű%â$°´&V¨é▓ű ű OĐw¤yÎn¤što sam on line. Da li je moguće namestiti na mnp 4
problemi.450jmilosevic,
kako modem namestiti na mnp4 ? AT\N2 ne prihvata.
problemi.451kcurcic,
Problem: puca mi veza prilikom skidanja pad-a. Do tada sve
normalno radi, ali kad dođe do 'pad down' - ode veza k'o da je nikad
nije ni bilo. Interesantno je da download ide OK, i posle toga može da
se skine i pad, tako da sad upražnjavam sledeći obred: prvo skinem
welcome.txt pa onda pad down. Crna magija, šta li je ?
problemi.452severian,
Sezam did it again! Opet mi pri ulazu na sistem javlja da mi je
sačuvao pad iako to nije tačno (poslednji pad je skinut OK i pad podsistem je
prazan). Po ispisu poruke sistem jednostavno stoji 1.5 - 3 minuta pre nego me
pusti dalje. Veza je ok. E sad ide najveći problem. Uzmem da skupim pad, što
se izvrši ok, ali se prilikom arhiviranja nod blokira. Prekinem vezu, logujem
se ponovo pri čemu me Sezam ne pusti, jer sam lokovan na vezi (dakle,
ispravna je predpostavka da je nod blokiran). Sačekam 10-ak min (očigledno
neko resetuje dotični nod) i ulogujem se ponovo. Sezam ispiše da mi je
sačuvao pad i pusti me na sistem odmah (što je normalno ponašanje sistema),
ALI pad podsistem je *PRAZAN*, dakle progutao mi je ceo pad. Naravno, sa "co
vi" vidim da je lepo odradio seen. Potpuno ista priča mi se događa već DRUGI
put, sa apsolutno istim simptomima (juče i danas). Molim nadležnog
administratora da pogleda o čemu se radi! Ovo mi potpuno onemogućava normalno
praćenje sistema!!!
problemi.453supers,
-> #425, mileusna>> E da... Meni je jednom pukla veza prilikom slanja zadnje
>> poruke EXEC-a. Ako se ne varam nije još bio ispisan ni ceo tekst,
>> a siguran sam da nije stigao do 'Poruka snimljena pod
>> brojem ...'.
>>
>> No, poruku je ipak snimio. Eto i jedna pohvala. ;)
Ovo me podseti na slučaj Proa, gde veza mnogima jako često puca, i to
tako što modemi krenu u lanac neuspešnih pregovaranja i kroz 30-50
sekundi veza pukne. Daklem, ako se to desi dok šaljete exec, ne gazite
alt-h nego pustite modeme da uzalud pokušavaju da se dogovore. Za to
vreme meni se vrlo često interpretira ceo exec, čak i ako je po 5 poruka
ostalo :)
problemi.454supers,
-> #433, evlad>> hm, \G? 0 - Disable DCE flow control during normal link (default)
>> 1 - Enable DCE flow control during normal link
>>
>> ovo je interesantna opcija kojom se omogućuje da modemi prilikom
>> naleta shuma na liniji, spuste baud rate (sa 14400 na 12000 itd
>> ...)
\G0 ili \G1 ? BTW, kako to treba setovati sa korisničke strane, za
SezamNET i SezamPro?
problemi.455mastermind,
» co resign 9
Ne postoji tema sa brojem 9.
Resume zapisan.
Resume obrisan.
a?
MasterMind
problemi.456mastermind,
svaki drugi put kad se ulogujem, ne ispiše ništa.....
ajde pogledajte šta je to.....
MasterMind
problemi.457alien,
-> #441, kum.djole[] Kad ]ete da sredite ove kaki boje ? ;))
Ti koristiš YUSCII i baviš se crno-belom fotografijom, vidim ;).
Postoji bitna razlika između 'kaki' i 'kaka' boje. Ove prve nema
u paleti od 16 ANSI boja, a ovu drugu bi trebalo zabraniti svima osim
Wizardu u chatu ;).
Meni lično najviše smeta pregršt zeleno-ljubičastih kombinacija
na podlozi s viškom pigmenta tj. crnoj.
problemi.458mitcho,
-> #404, vujos> Kako podesiti modem da ostanem duée od 3 min. na vezi?
Veži se na 2400 ;)
problemi.459madamov,
-> #414, babbage
> Da nije kod tebe problem?
Nije, kod tebe je. Ako si obavio set code, ili si odabrao pogrešan raspored
ili kod kuće koristiš pogrešan raspored.
problemi.460madamov,
-> #422, superhik
> Kod mene je recovery radio do skora, ali sada se događajuisti simptomi
> (ZI0,ZI1...) ;(((
> Naravno u TM-u je sve setovano kako treba!
Ne znam šta da vam kažem, meni je recovery radio pre, radi i sada. Doduše, ne
koristim PC, ali u svojoj konfiguraciji nisam ništa menjao i sve radi kao i
pre.
problemi.461vstan,
» who/q
milosh 23:10 -- Sezam
kgelevski 23:15 -- Sezam
jevta 23:06 -- Sezam
vstan 23:21 -- Sezam
skojic 23:14 -- Sezam
arazumenic 23:20 -- Sezam
zzk. 23:20 -- Sezam
imangovski 23:20 -- Sezam
mastermind 23:20 -- Sezam
todor 23:20 -- Sezam
bagins 23:15 -- Transfer
zeljkoj 22:54 -- Transfer
kostja 23:09 -- Read
gucy 23:15 -- Read
fancy 23:20 -- Sezam
15 korisnika na liniji. Puca mi veza, i posle 5-6 minuta:
» who/q
vstan 23:27 -- Sezam
fancy 23:24 -- Sezam
Chedo, priznaj sta si ima (nam) (u)radio :))
problemi.462vstan,
-> #431, junior>> i temu Fotografija, bice to klasicna uvreda onima koji
>> u Fotografiji vide i nesto vise od suve tehnike i nove
>
> Pa moglo bi bolje u civilizaciju. Ima film, sto ne bi i
> fotografiju?
Ne stigoh da odgovorim kumcetu - mi smo ovde prevashodno
diskutovali o tehnickom aspektu fotografije, pa otud i
predlog da fotografija ode u Tehniku, sto je sasvim (?)
logicno.
problemi.463vstan,
-> #428, vstan> Otkako je instaliran ovaj software imam mnogo gresaka pri SVAKOM ft-u
----
Pod OVAJ htedoh reci da je sa Dragishinim sw-om radilo bespekorno :((
problemi.464vstan,
-> #439, apostol> Sta je ovo? Kad citam poruke online, scrolluje se u jednom cugu
> po tri ekrana, umesto samo jednog?!?!
Isti slucaj.
problemi.465vstan,
-> #441, kum.djole> Kad ]ete da sredite ove kaki boje ? ;))
Apelujem(o) da se time ne bavi osoba koja je molerisala
vise nedelja u prethodnoj verziji sw-a.
problemi.466vstan,
Problema SVE VISE a niko od nadleznih da kaze koju rec ?
Kako je krenulo izgleda da kroz 15 dana potpuno pada u
vodu argumentacija vezana za odustajanja od "starog" sw-a.
problemi.467vstan,
I jedno podpitanje - sta radi ta naprava protivu_zvonjenja_u_prazno.
Da nije dobila noge ?
problemi.468veca,
-> #415, babbage>> Draga moja, da si ti videla neki strani sistem (CompuServe),
>> videla bi i kakve sve oni akrobacije vräe da bi te zadréali
>> na sistemu. Ovde smo imali prvi crash kad su Dejan i ZZ na-
Dragi moj :) nisam videla, ali biće valjda prilike jednog dana,
čisto da ubijem radoznaost, jer u principu, nisam tehnicista,
nego umetnička duša i ovakav vid komunikacije mi odgovara sve
dotle dokle razumem o čemu se radi :) Ono što sam htela da kažem
to je da mene ovakve stvari, tj. problemi sa kojima se sezam ovih
dana susreće, ne mogu izbaciti iz takta, jer mi to nije od životne
važnosti, tj. neću mnogo izgubiti ukoliko neku poruku u
konferenciji umesto danas pročitam za dva dana. Ukoliko stvarno
nabasam na neki problem, bože moj, postoji telefon. Nije problem
ne znati otkloniti kvar, problem je ne poznavati onog ko to zna
:) Postoje mnogo gore stvari u životu zbog kojih se nerviramo, a
izgleda da je to i doprinelo da se sada ljudi nerviraju i zbog
nečega što bi ranije progutali, ali šta ćeš, živimo gde živimo i
ništa ne ide kako treba.
>> velikog praska: svaki dan na Prou srećem nekog ko je "digao
>> ruke" od ovog Sezama. Ljudi su se navikli, poüeli da se vra-
Ja sam i ovde i tamo, ne zato što sam mislila da ovde neće sve
funkcionisati kako treba, nego da bih imala više mogućnosti da
kontaktiram sa ljudima, a i cena im je bila vrlo pristupačna,
svaka čast! :) Ovde tek treba da produžim pretplatu u maju.
>> Sada je tu Zakov softver koji se dobro pokazuje, ali NEĆE
>> moüi da ostane veüno. Razlog? Pisan je u PASCALu, i ako daä
Nisam programer tako da ne mogu da kažem koji je program bolji,
to prepuštam ljudima koji se bave tim poslom. Meni je, za sada,
bitno da je atmosfera ovde još uvek ok. i dokle tako bude biću
ovde, kad mi dosadi, ako mi dosadi :) neću se javljati i to je
sve. Jedino što može da me iznervira to je ljudski faktor, tj.
nekorektno ponašanje prema meni ili prema drugima, a mašine i
ostalo, jok. Prekjuče kad sam videla da su brljavili po
konferencijama ;) i proglasili sve poruke novim, šlog me strefio,
ali se nisam nervirala, samo me mrzelo da ih odmah sredim.
Inače, radim privatno, vodim agenciju i znam šta znači zadržati
mušteriju, ali to ne znači da treba da padam u nesvest zbog
svakog. Uh, izvinjavam se na dužini :)
problemi.469veca,
-> #385, almi>> Ako svake novine imaju Sportsku stranu onda je tu neminovan i
>> horoskop.
Ne vidim po čemu je neminovan? Moja analogija se nije bazirala na
tome, nego na većini muške populacije koja je ovde prisutna.
Nadam se da horoskopi ovde, ipak, neće zaživeti.
problemi.470vitez.koja,
-> #246, zeljkoj#=> tome što nisam sačuvao dokumentaciju - tako da ne mogu
#=> da se setim kako se koristi, tj. kako se konfiguriše.
Koliko mene pamćenje služi, tvoj program nikada nije ni imao
dokumentaciju ;) Beše neka rečenica u stilu "konfigurisanje je
isto kao kod konkurencije, pa pogledajte tamo u .doc" ;)
problemi.471vitez.koja,
-> #341, supers#=> nešto briljantno odrađeno, to je reorganizacija
#=> konferencija.
Bez sumnje, ali ima jedna stvar koja mi jako smeta: nazivi tema
u konferenciji Programiranje. Bejzik ;( Užas. 'Paskal' rame uz
rame sa 'Delphi'jem, malo po Vuku, malo po babu, malo po
stričevima...
problemi.472fancy,
-> #465, vstan RE: Apel
Dotična osoba nije ni prošla pored palete ovog softvera..:)
Usput, FYI, pomenuti misli da su boje baš cool.
problemi.473iznogud,
-> #309, vlador::> *>#>>#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić (dr.grba)!
::> *>#> Ů│ ˙#>>#> Podržavam ! :) !Pozdrav, Dejan Vesic
::> *>#> (dvesic) ! Ů│ ˙#>> :)))) Apsolutno! ;) !Pozdrav,
::> *>#> Dragutin Manojlović (guta)! Ů│ ˙#> Bez njega se ne može! :)
::> *>#> ! Pozdrav, Aleksandar Petrović (iznogud)! Ů│ ˙#> Plagijatori!
::> *>#> Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)! Ů│ ˙ Stidimo se. :))!
::> *>#> Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)! Pustite čoveka.. prvi
::> *> mu je put.!Andreja Dulović (inferno)! Pa... prvi put mora da
::> *> zaboli O;) !Pozdrav, Manojlović Dragutin (guta)!
::> Konačno stigao :) !Pozdrav,Vladimir Jelinek (vlajel)!
:: Vi ste neozbiljni!Pozdrav, Vladimir Radmilovic (vlador)!
Izbrišite moje ime iz spiska! Neću više da učestvujem u ovome!Pozdrav,
Aleksandar Petrović (iznogud)!
problemi.474iznogud,
-> #321, mastermind:: evo opet me ne pušta u chat....
:: ne znam zašto...
:: ispiše lepo - već ste u chat-u ....
:: ajde opravite to....
Možda je to ta nova opcija za chat koju je valex pominjao? ;>
problemi.475plovput,
Nakon skidanja nekog fajla koji je zakacen uz poruku OBAVEZNO pukne
veza. I dokle ce da zvoni u prazno ?
problemi.476mantoniadis,
-> #466, vstan>!> Problema SVE VISE a niko od nadleznih da kaze koju rec ?
Softver poceo da se ponasa cudno.
Pokusavam da skinem pad, i kad stigne do download (da/ne),
pritisnem "da".
Transfer nikako da pocne i posle 1-2 minuta dobijam no carrier.
POkusavam odmah da udjem u sezam i kaze da sam vec na vezi..
Posle nekoliko minuta zovem opet i (!!) sve poruke procitane,
pad prazan!!
Da ne kazem koliko putam sam pokusao da udjem u sezam!
Od 04:40 do 05:50 sam uspeo da udjem TRI PUTA!! Svakog
puta nisam mogao da ostanem na vezi vise od 2 min. Nije
bio ni jednom zauzeto, ali bilo zvonjena u PRAZNO (!) ili
ulazim na sistem i nista se ne desava kao da nisam usao,
(crnac u tunelu :))
Dali pomaze ponovo instaliranje sofvera? Na pocetku je bio
manje problema..
>!> Problema SVE VISE a niko od nadleznih da kaze koju rec ?
problemi.477kzoran,
-> #466, vstan> Problema SVE VISE a niko od nadleznih da kaze koju rec ?
> Kako je krenulo izgleda da kroz 15 dana potpuno pada u
> vodu argumentacija vezana za odustajanja od "starog" sw-a.
Strpi se malo, prešli smo više od pola puta - još manje od 15 dana,
pa će i novi softver za ovaj Sezam, koji je definitivno trebalo
da se zove SezamJSF :)
problemi.478minja.,
-> #449, jmilosevicŁ mi fajl transver pri gresci krece sa nekom novom fajlom koja
Ł se zove net00007.zi0, a ne net00007.zip? Mislim da nije do tm-a.
Upravo jeste do TM-a. Ukljuci Crash Recovery, pa ti se nece
javljati
ovaj problem. Ovako imas situaciju da ti se na disku vec nalazi fajl
sa
imenom istim kao i onaj koji treba da primis, tako da ga Tm
preimenuje u
*.zi0.
problemi.479kum.djole,
-> #457, alien>> Ti koristiš YUSCII i baviš se crno-belom fotografijom, vidim ;).
Delimično točno. %)
Koristim C2, ona kvaka je upala zbog grčkih slova.
Što se boja tiče, rečeno je da ćemo moći da setujemo
kako nam odgovara.. e, meni ovako ne odgovara. ;)
problemi.480dzaja,
-> #400, crncicHvala
problemi.481dzaja,
-> #393, gutaI tebi hvala
Drasko
problemi.482bojt,
Mnogo zvoni u prazno, a kada se veza napokon dobije, 10ak ljudi on-line. ;(
problemi.483dzakic,
-> #463, vstan> Pod OVAJ htedoh reci da je sa Dragishinim sw-om radilo bespekorno
Ne volim da dajem odgovore u stilu 'sređeno', ali mi javi ako
ponovo budeš imao ovakvih problema.
problemi.484evlad,
-> #454, supersY> \G0 ili \G1 ? BTW, kako to treba setovati sa korisničke strane, za
Y> SezamNET i SezamPro?
Pazi ovako. Da bi ovo radilo maoraju oba modema biti setovana sa \G1
factory def je 0, jer nemaju svi modemi ovaj feature ;)
problemi.485evlad,
-> #469, vecaY> Nadam se da horoskopi ovde, ipak, neće zaživeti.
Možda i hoće, ali to tada neće biti ONAJ sezam :)
Očigledno je da para vrti, 'de burgija neće, tako da je sve za očekivati :(
problemi.486valex,
-> #415, babbage>> na sistemu. Ovde smo imali prvi crash kad su Dejan i ZZ na-
>> jureni (Valex kaže da su oni raskinuli ugovora, ali izvini:
>> šta znači šest meseci neplaćanja za posao nego otkaz bez
>> zvaničnih papira?), dobro - preživećemo nekako. Onda Dragišu
Da li si se ikada zapitao postoji li razlog tom neplaćanju? Nemam
običaj da iznosim prljav veš, sem kada se na SezamNET, Računare ili mene
lično krene sa neistinama. Dejan i Zoran su vrlo profesionalno i
korektno raskinuli ugovor i nemam nameru da podižem prašinu iznoseći i
BIGZ-ovu priču na videlo.
problemi.487valex,
-> #426, mileusna>> BTW, šta bi sa adresama? Jel tu sve sređeno sa PRO-om? Gde
>> ja sad stanujem, @sezam, @sezamnet..?
Za sada @sezam. Iako nam je potvrđeno da ostvarujemo pravo na taj
domen, ostavio sam i opciju da se dogovorim sa vlasnicima Pro-a o podeli
domena na @sezampro i @sezamnet.
problemi.488valex,
-> #416, kant>> psovao, i ništa nije vredelo...Da niste promenili radno vreme,
>> pa više SEZAM ne radi noću?
Verovatno si propustio obaveštenje - imali smo intervenciju na
hardveru.
problemi.489valex,
-> #431, junior>> Pa moglo bi bolje u civilizaciju. Ima film, što ne bi i
>> fotografiju?
I to je za diskusiju - naime, kada je pomenuta tema otvorena, sa
uživanjem sam je pratio jer su se početne poruke odnosile na
L'impossible i slične projekte. Međutim, vremenom se rasprava usmerila
na tehničke raspave o objektivima, emulzijama i sl.
Nećemo se žuriti pri pravljenju novog rasporeda, a za većinu tema
ćemo se konsultovati sa nekim korisnicima koji su aktivni u njima.
problemi.490valex,
-> #442, marshall>> Danas se Sezam malo cudno ponasao pri ispisivanju poruka..
>> Naime, iako je duzina strane namestena na 23 linije, on
>> ispisuje mnoogo vise... Da tacnije definisem problem :
Bag u novoj verziji programa, ispravljen je nekoliko sati kasnije.
problemi.491msavkovic,
-> #465, vstan┌┌┌ > Kad ]ete da sredite ove kaki boje ? ;))
┌┌┌
┌┌┌ Apelujem(o) da se time ne bavi osoba koja je molerisala
┌┌┌ vise nedelja u prethodnoj verziji sw-a.
Boje su odlične. Uvedite da svako može da menja boje, a ove nek ostanu.
problemi.492guta,
-> #472, fancy#> Dotična osoba nije ni prošla pored palete ovog softvera..:)
#> Usput, FYI, pomenuti misli da su boje baš cool.
Ah, znači ipak telepatski uticaj... ;)
problemi.493mileusna,
RE: SET PASS
1) Ako se 'Old Pass' kuca velikim slovima, ne prihvata. Od
kad to?
2) Ako pri pisanju Old/lozinke/verifikacije stigne neki
PAGE, umesto zvezdica se pojavljuju slovca u originalu. :)
problemi.494balsa,
Izgleda da vam nisu valjano setovani modemi. Kada mi je pukla veza,
držao sam podignutu slušalicu i čuo kako Sezamov modem nastavlja da pišti
sledećih 5 minuta, bez namere da lupi hangup.
problemi.495zeljkoj,
-> #470, vitez.koja># => tome što nisam sačuvao dokumentaciju - tako da ne mogu
># => da se setim kako se koristi, tj. kako se konfiguriše.
>
> Koliko mene pamćenje služi, tvoj program nikada nije ni imao
> dokumentaciju ;) Beše neka rečenica u stilu "konfigurisanje je
> isto kao kod konkurencije, pa pogledajte tamo u .doc" ;)
Da, da, ali bilo je par (sasvim dovoljnih :) objašnjenja sintakse u poruci
uz koju je bio zakačen prg. :)
BTW, program jeste bio kompatibilan sa konkurencijom, ali je imao i neke
dodatne mogućnosti.
problemi.496mileusna,
-> #478, minja.>> Upravo jeste do TM-a. Ukljuci Crash Recovery, pa ti se nece
>> javljati ovaj problem.
A mi kao ludi, pa ne znam? ;) Kod mene uključen, pa opet
ništa... Eh, a nekada... ;)
problemi.497kcurcic,
Sistemska procedura za skupljanje poruka, i sve ide OK,
do pad down kad se pojavi nešto ovako:
> Datoteka '0', 29870 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:01:53.
> Spremni za download (Da/Ne)? d
Dužina datoteke koju Sezam prijavi je dužina
nearhiviranog PAD-a. Download ne kreće, a posle prekidanja
i ponovljenog 'pad down' sve je OK. Nije ništa strašno, tek
koliko da moj skript učini malo upotrebljivim ;)
problemi.498basrak,
-> #474, iznogud> :: evo opet me ne pušta u chat....
>
> Možda je to ta nova opcija za chat koju je valex pominjao? ;>
E, kad smo već kod chat-a... Ukinite ono 'Dalje (d/n...)' kad se napuni
ekran u chat-u.
problemi.499djcorto,
-> #489, valex> uzivanjem sam je pratio jer su se pocetne poruke odnosile na
> L'impossible i slicne projekte. Medutim, vremenom se rasprava
> usmerila na tehnicke raspave o objektivima, emulzijama i sl.
Nazalost (ili na srecu ? :)) svaka delatnost ima svoju
tehnologiju .... a samo kod majstora je tehnologija nevidljiva,
jer uzivaoca zaseni delo.
Kad smo kod dela, da ostanem u okviru teme, prijavljujem sledece
- pucanje veze
- nepostojeci crash recovery, UPRKOS svemu podesenom u TMu
- izbacivanje sa veze posle 1.5 min uz poruku da sam na vezi 24h
- izludjivanje sa konferencijama
- zvonjavu u prazno do daljeg .... tj odlaska na spavanje
Da se oni koji vode Pro et Contra liste utese, ni sa pro-om mi
veza nije bolja, tj puca (da li ste culi da se puca po Beogradu
? ;) ) a i tamo je nesto hladnjikavo, valjda ne radi
grejanje....
problemi.500vlad,
-> #467, vstan> I jedno podpitanje - sta radi ta naprava protivu_zvonjenja_u_prazno.
> Da nije dobila noge ?
Ta "naprava" meni lici na potemkonovo selo za postapanje kad kuknjava zbog
zvonjenja u prazno predje odredjenu granicu. Pomenuta je nekoliko puta, a
ni jednom nije receno ni kako izgleda ni kako radi (i da li uopste radi).
problemi.501dbambi,
Problem :
U conf. Forum:ex.yu ja sam autor poruke koja je zavedena pod
brojem 3.1661, a u reply-i koji su stizali na tu poruku izgledaju ovako :
===============================
3.1699 FORUM.16:ex.yu * Poništio Moderator
budim, 01.02.96. 09:52, 126 chr
Odgovor na 3.1661, kum.djole, 31.01.96. 03:10
---------------------------------------------------------
Kaj se dešava ??
Nije da plačem za autorskim pravom, ali mislim stvaaarno :)))
Bambi
problemi.502teorist,
-> #460, madamov=>
> Kod mene je recovery radio do skora, ali sada se događajuisti simptomi
> (ZI0,ZI1...) ;(((
> Naravno u TM-u je sve setovano kako treba!
=>
=> Ne znam šta da vam kažem, meni je recovery radio pre, radi i sada. Doduše,
=> ne koristim PC, ali u svojoj konfiguraciji nisam ništa menjao i sve radi
^^^^^^^^^^^^^^
=> kao i pre.
:))))))))))) To je odgovor };>
Meni zato od kada su postavili nove modeme i pri konekcijama na 4800
kada pokrenem DL (Zmodem RM) CPS lepo skoči na >1400 :)))))
Može li uprava da otkrije tajnu kako su to naštelovali, jer mi se
to dešava samo ovde ???
BTW,
Pa, i ja sam skoro pokušao sa PC-om da uradim Z-Modem Crash Recovery
(Delrina Win Comm, nemaju ni jedan DOS comm. program :((( tamo gde radim)
i totalno bezuspešno :(
Pokušao sam u setingsu da kažem da ALWAYS koristi CR i pri UL i pri DL,
ali nikako :((( Na sistemima gde od kuće normalno imam CR pri UL,
on ni ne pokuša da ga uradi, pri DL isto tako neće :~~~~~(
Kako da naštelujem da radi CR sa tim programom ???
problemi.503banga,
-> #502, teorist> (Delrina Win Comm, nemaju ni jedan DOS comm. program :((( tamo
> gde radim)
> Kako da nastelujem da radi CR sa tim programom ???
Pretpostavljam da je za Zmodem :) i Delrina Wincomm PRO
Udjes prvo u Download pa:
Checkiras Save partial file
If already exists -> Refuse unless newer
Onda stisnes Settings pa:
DL
Follow option in Xfer DL dialog (to je ono gore :)
Negotiate
UL
Izaberes za Append/Overwrite -> Newer or Longer
Negotiate
Ovako ti radi CR, ali kad je file starija, a ima isto ime onda je odbije
:)
problemi.504msavkovic,
-> #478, minja.┌┌┌ Upravo jeste do TM-a. Ukljuci Crash Recovery, pa ti se nece
┌┌┌ javljati
Meni se desilo da sam skidao fajl od 540kb, i puče mi veza. Onda se ja
opet ulogujem i počnem da skidam, kad ono neće, pogledam ja tm, sve u redu
Nemoj mi reći da je do mog TM-a, jer nije.
problemi.505kum.djole,
-> #499, djcorto>> - pucanje veze
Konstantno, usred exec-a, neposredno pre skidanja pad-a
(koji kasnije ostaje kao textpad a ne kao net*.zip!),
usred očekivanja sledeće linije chat-a..
Kraće rečeno, bez najave, ali eksplozivno.
-
TM Editor - dopuna :
10:40
Upravo sam izbačen s veze prilikom pokušaja da pošaljem exec.
Baš lepo.
-
A gde su oni bezbrižni dani od pre samo dve-tri nedelje kad je
uprava odgovarala na svaki tužni smajli u ovoj konferenciji ?
problemi.506kum.djole,
-> #501, dbambi>> Odgovor na 3.1661, kum.djole, 31.01.96. 03:10
>> Nije da plačem za autorskim pravom, ali mislim stvaaarno :)))
Šta 'oćeš, red je da i ja kažem nešto pametno. ;)
problemi.507junior,
-> #501, dbambi> ===============================
> 3.1699 FORUM.16:ex.yu * Poništio Moderator
> budim, 01.02.96. 09:52, 126 chr
> Odgovor na 3.1661, kum.djole, 31.01.96. 03:10
> ---------------------------------------------------------
Auuuu, pa to fancy radi posao ;))
Bravo za Čedu! ;)
problemi.508kant,
Prilikom page-ovanja sam pogrešno otkucao ime onoga kome šaljem
poruku, posle čega se ispisala poruka da korisnik nije na vezi. To je
OK, ali posle toga mi na svaki sledeći page javlja da prethodna
poruka još nije isporučena i ne šalje ga. Takođe mi se već drugi put
dešava da se na nod 14 connect-ujem sa 2400 tj. ne ispisuje protokol,
a izgleda da ga ima. Da li je to do noda ili je možda ukinuto
ispisivanje tog podatka?
problemi.509vlad,
-> #504, msavkovic> Nemoj mi reći da je do mog TM-a, jer nije.
Nije do tvog TM-a, isto kao sto nije ni do mojega B).
Crash recovery ovde (i samo ovde) definitivno ne radi kako treba.
problemi.510violator,
Dajte, ljudi, kad će pc.os i pc.util???
problemi.511galimpic,
-> #509, vlad> Crash recovery ovde (i samo ovde) definitivno ne radi kako treba.
Koliko sam upoznat, netXXXXX.zip se uvek pravi ispocetka kada se zada komanda
PAD DOWNLOAD. Ako prenos ne uspe, mora ispocetka da se arhivira. To je onda
sasvim drugi fajl i Crash Recovery nece da nastavi na stari. Da nije to u
pitanju?
problemi.512djcorto,
-> #511, galimpic> sasvim drugi fajl i Crash Recovery nece da nastavi na stari. Da
> nije to u pitanju?
E, ako ti ne znas ... :(
problemi.513diag,
-> #404, vujos-> Kako podesiti modem da ostanem duée od 3 min. na vezi?
Nije do modema
Nego do sistema :)
Još malo pa deseterac.
problemi.514zeljkoj,
-> #498, basrak> E, kad smo već kod chat-a... Ukinite ono 'Dalje (d/n...)' kad
> se napuni ekran u chat-u.
Nikako!
Ako baš hoćeš da ti se ne prekida ispis, lupi set page...
problemi.515zeljkoj,
-> #505, kum.djole> Konstantno, usred exec-a, neposredno pre skidanja pad-a
> (koji kasnije ostaje kao textpad a ne kao net*.zip!),
Tako treba, tako je i ranije bilo. :)
problemi.516maksa,
Da l' niko ne primećuje, (ili ne prijavljuje?) ali yuscii se
izgleda vopšte ne konvertuje u druge rasporede.
problemi.517basrak,
-> #509, vlad> Nije do tvog TM-a, isto kao sto nije ni do mojega B).
> Crash recovery ovde (i samo ovde) definitivno ne radi kako
> treba.
Evo, sad sam isprobao da dl-ujem običan textpad (dakle, ne sa pad dow, već
sa down *.*). Kod tm zmodem-a ne radi crash recovery, ali sa dsz-om sve
radi ok.
BTW, ne znam da li znate, za prekid dl-a sa dsz-om nije potrebno ono alt-n
(nuke) pa onda ponovo startovati dl protokol da bi sezam ukapirao da želim
da prekinem dl. Dovoljno je jedno ctrl-break.
problemi.518kum.djole,
E nek ide sve u vražju mater malo.
Čovek me pageuje, ja Chat, on Sezam, meni page stiže,
njemu rePage ne stiže.. naljutiće se...
Za to vreme.. > Prethodna poruka još nije isporučena.
Je l' radi neko nešto tamo ?