problemi.519kum.djole,
Gde je FORM ? Gde je promena podataka ?
Vi ste mene proverili, ali ja hoću da menjam ime firme.
Dođe mi tako ponekad, pa..
problemi.520shimano,
-> #519, kum.djole-> Gde je FORM ? Gde je promena podataka ?
-> Vi ste mene proverili, ali ja hoću da menjam ime firme.
E dobro si me podsetio! Oće li to skoro??
Od onog prvog upitnika kad smo se onako lepo izrazgovarali telefonom i
kada mi je sezam bez obaveštenja koliko karaktera smem da stavim pod
firmu odsekao 2-3 "komata" ja ne mogu to da izmenim nikako.
Btw, mene su pr(overile) tri puta ;)))
Prvo jedna gospojica iz prepodnevne smene, zatim druga iz popodnevne i
na kraju treća uveče negde oko 9 (valjda požarni šta li je?)
problemi.521hercog,
-> #478, minja.> Upravo jeste do TM-a. Ukljuci Crash Recovery, pa ti se nece
> javljati
U telemateu 4.12 se događa da iako ti je uključen crash recovery
stalno se prave fajlovi sa ekstenzijama .??0. .??1, tj sam telemate
neće da ti prihvati recovery iako je uključen.
Sa telemateom 3.01 tih problema nema...
Sale
problemi.522ikordic,
-> #500, vladRE: Slepac
=>> I jedno podpitanje - sta radi ta naprava protivu_zvonjenja_u_prazno.
=>
=> Ta "naprava" meni lici na potemkonovo selo za postapanje kad kuknjava
Ta "naprava" je jedan kratkospojnik koji praktično drži "podignutu
slušalicu", čime je izbegnuto zvonjenje u prazno. Pošto se ista stavlja na
telefonsku liniju samo kada je neka stanica van upotrebe, naravno je da ta
naprava nema upotrebnu vrednost u svakodnevnome radu, kada su sve stanice
operativne ili "operativne".
problemi.523vstan,
-> #472, fancy> Usput, FYI, pomenuti misli da su boje bas cool.
Nego sta je sa kaki bojama ?
Nista se ne vidi :(
problemi.524banga,
-> #509, vlad> Nije do tvog TM-a, isto kao sto nije ni do mojega B).
> Crash recovery ovde (i samo ovde) definitivno ne radi kako
> treba.
I meni se jednom desilo, ali me mrzi da testiram u detalje. Isti TM mi
radi i na SezamPRO, tamo mi se nikad tako nesto nije desilo :)
problemi.525banga,
-> #523, vstan> Nego sta je sa kaki bojama ?
> Nista se ne vidi :(
I ja sam se zalio onomad, ali ne vredi. Svejedno mada se jedva vidi na
crnom, necu da pojacam osvetljenje. To je jedino sto mi smeta sa bojama,
nadam se da ce to neko uzeti u obziri i promeniti SAMO tu boju
problemi.526ljubisha,
Zvoni u prazno do iznemoglosti. Počeo sam u 0600 i dobio tek u
0607 i bio sam sam na Sezamu. Onda sam zvao od 0640 i dobio tek u
0648 i opet sam. Posle vidim da je u međuvremenu samo lexus bio na
vezi pre mene.
problemi.527fric,
-> #493, mileusna> 2) Ako pri pisanju Old/lozinke/verifikacije stigne neki
> PAGE, umesto zvezdica se pojavljuju slovca u originalu. :)
Isto se dešava prilikom logovanja, ako tokom unosa lozinke
uleti sistemska poruka ('još jedan minut do prekida veze ... ')
problemi.528fric,
-> #516, maksa> Da l' niko ne primećuje, (ili ne prijavljuje?) ali yuscii
> se izgleda vopšte ne konvertuje u druge rasporede.
Hajde da proverimo. Meni je na Sezamu podešen set code yuscii,
evo kanonade yu slova: čČćĆšŠžŽđĐ. Šta je stiglo ?
problemi.529fric,
-> #518, kum.djole> Je l' radi neko nešto tamo ?
Po svemu sudeći - jock.
Stare konferencije, file moderator, prastare konferencije - ništa.
Hardverski i telefonski problemi (ja ih srećom nemam) - opet ništa.
Džabe truda, i svega lepog na ovom sistemu (a mnogo toga lepog je,
ipak, ostalo) - ako se ovako nastavi sa ne-održavanjem Sezama,
sam će odumreti, ako ga pre toga Vicanović and comp. ne ugase. :(
Kako će se zvati taj trenutak - Veliko Sažimanje, posle koga nastupa
Veliko & Večno Ništavilo ?
problemi.530budim,
-> #507, junior:) Auuuu, pa to fancy radi posao ;))
:)
:) Bravo za Čedu! ;)
Ovo je bio poslednji znak za definitivni prelazak na Pro... :((( Svaka čast
Fancy...
poz,
budimir
p.s. Nisam hteo da napustim Net.
problemi.531bojt,
Zvoni u prazno. I zvoni... i zvoni... i zvoni... ;(
problemi.532vcalic,
-> #528, fric>> Hajde da proverimo. Meni je na Sezamu podešen set code yuscii,
>> evo kanonade yu slova: čČćĆšŠžŽđĐ. Šta je stiglo ?
Stiglo je kako i treba da stigne...
Vlada
problemi.533kostja,
Ajd` da ja nesto pridodam...
Nije sto 26 puta zvoni, a 27 put dobijem vezu, vec sto ume da me sludi
nacisto.
Zovem ja pre neki dan i dobijem vezu. Odradim 15-stak minuta i
prekinem vezu pa se javnem nekih 30 minuta kasnije. Otkucam user, i
krenem da kucam lozinku ( cuj kucam.... da lupim F3) kad me sistem
ispljune sa obrazlozenjem da mi je vreme isteklo jer sam tog dana bio
na vezi 16 SATI 17 MINUTA I 33 SEKUNDE!
Necu da kazem da trece logovanje prosle 20 minuta protice u redu.
Elem, o cem` se radi ovde?
Poz
problemi.534fancy,
-> #530, budimŮŢ> p.s. Nisam hteo da napustim Net.
Sezam su, uz velike reči, pokušavali da napuste mnogi. I uvek bi se
vraćali pre nego bi pao kerijer.
problemi.535junior,
-> #530, budim> p.s. Nisam hteo da napustim Net.
Je*i ga...Pokušao si... (c) fancy
problemi.536gerber,
-> #516, maksaYR>*> Da l' niko ne primećuje, (ili ne prijavljuje?) ali yuscii se
YR>*> izgleda vopšte ne konvertuje u druge rasporede.
Hoćeš reći da sada vidiš zagrade umesto Yu slova?
problemi.537basrak,
-> #514, zeljkoj>> E, kad smo već kod chat-a... Ukinite ono 'Dalje (d/n...)' kad
>> se napuni ekran u chat-u.
>
> Nikako!
> Ako baš hoćeš da ti se ne prekida ispis, lupi set page...
Pa čekaj. Na starom sezamu si imao set page, ili šta već, što određuje
ispis za sve režime osim za chat gde je ispis bio neprekidan. Jel' nije
tako bolje?
Btw, u chatu se dešavaju grozote. Sam od sebe počne da brka slova, pa onda
malo smulja i boje... Već sam se bio uplašio da mi ne počne da izbacuje one
ansi sekvence, kad se samo od sebe sve dovede u red. I tako par puta u toku
sinoćnjeg chat-a.
problemi.538crncic,
-> #491, msavkovic>> Boje su odlične. Uvedite da svako može da menja boje, a ove nek ostanu
O ukusima... Znaš već šta ;)
Definišite par paleta, medju kojima će se naći i ona default sa starog
Sezama, pa da izaberem onu pravu. Šaljem kolor uzorke, ako treba.
problemi.539crncic,
-> #476, mantoniadis>> >!> Problema SVE VISE a niko od nadleznih da kaze koju rec ?
>> Softver poceo da se ponasa cudno.
Da ne mislite da vam teram inat, ali...
Meni sve radi savršeno, nema nikakvih problema oko crash recovery,
oko iznenadnih prekida veze, oko čudnog ponašanja softvera - sve
teče prirodno i glatko. Da mi život ne bi bio suviše sladak, zna
po nekad da zapinje sa bojama ;) kao i da se zakuca, jednostavno
stoji i stoji, pa moram ručno da ga ubijem. Posle se javlja drugo
problemče, kad pozovem ponovo on mi kulturno kaže da sam već na
vezi, ali i to prodje posle 5-10 minuta.
problemi.540lexus,
-> #526, ljubisha> 0648 i opet sam. Posle vidim da je u meduvremenu samo lexus bio
> na vezi pre mene.
Nisam nesto mogao da spavam ;)))
Ali i meni je jedno 20 minuta zvonilo u prazno ;((((
Pozdrav -Lex->
problemi.541guta,
-> #511, galimpic#>> Crash recovery ovde (i samo ovde) definitivno ne radi kako treba.
#> sasvim drugi fajl i Crash Recovery nece da nastavi na stari. Da nije
#> to u pitanju?
Ne znam kako, ali meni Crash recovery radi. Podešeno u TM-u, na Sezamu
ništa nisam pipao, i radi. E sad, zašto drugima ne radi... Ovo je tek da
kažem da ima i slučajeva da radi.
problemi.542vcalic,
-> #533, kostja>>Zovem ja pre neki dan i dobijem vezu. Odradim 15-stak minuta i
>>prekinem vezu pa se javnem nekih 30 minuta kasnije. Otkucam user, i
>>krenem da kucam lozinku ( cuj kucam.... da lupim F3) kad me sistem
>>ispljune sa obrazlozenjem da mi je vreme isteklo jer sam tog dana
>>bio na vezi 16 SATI 17 MINUTA I 33 SEKUNDE!
>>Necu da kazem da trece logovanje prosle 20 minuta protice u redu.
>>Elem, o cem` se radi ovde?
Jedna od stanica ima interesantan običaj da u 00:00 ne promeni
datum, (iako vreme regularno menja) zbog čega se dešavaju ovakve stvari.
Kasnije si verovatno dobio drugi nod na kome stanica normalno reaguje na
promenu datuma.
Inkriminisana stanica se dovede u red kad u redovnom ciklusu
sinhronizuje vreme sa serverom, ali je primećeno da se problem sa njom
ponavlja bukvalno svake noći.
Vlada
problemi.543mastermind,
-> #498, basrak Subject : dalje (d/n) u chatu
ă─> E, kad smo već kod chat-a... Ukinite ono 'Dalje (d/n...)' kad se napuni
ă─> ekran u chat-u.
ne, vrlo je lepa stvar kad neki napaljenik pošalje neku sliku
ii poduži tekst ascii ul-om, a t ne moraš da je odgledaš celu.
MasterMind
problemi.544znesa,
-> #404, vujos> Kako podesiti modem da ostanem duée od 3 min. na vezi?
Probaj da povećaš registar S10 na 20 i S9 na 4
meni je pomoglo. (iz uputstva za upotrebu sezama)
problemi.545znesa,
-> #473, iznogud> ::> *>#>>#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić (dr.grba)!
> ::> *>#> Ů│ ˙#>>#> Podržavam ! :) !Pozdrav, Dejan Vesic
> ::> *>#> (dvesic) ! Ů│ ˙#>> :)))) Apsolutno! ;) !Pozdrav,
> ::> *>#> Dragutin Manojlović (guta)! Ů│ ˙#> Bez njega se ne može! :)
> ::> *>#> ! Pozdrav, Aleksandar Petrović (iznogud)! Ů│ ˙#> Plagijatori!
> ::> *>#> Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)! Ů│ ˙ Stidimo se. :))!
> ::> *>#> Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)! Pustite čoveka.. prvi
> ::> *> mu je put.!Andreja Dulović (inferno)! Pa... prvi put mora da
> ::> *> zaboli O;) !Pozdrav, Manojlović Dragutin (guta)!
> ::> Konačno stigao :) !Pozdrav,Vladimir Jelinek (vlajel)!
> :: Vi ste neozbiljni!Pozdrav, Vladimir Radmilovic (vlador)!
> Izbrišite moje ime iz spiska! Neću više da učestvujem u ovome!Pozdrav,
> Aleksandar Petrović (iznogud)!
> ajde i ostali pa da sami napravimo user bazu kad ovi iz uprave ne mogu
pozdrav Nebojsa Zivanovic (znesa)
problemi.546severian,
Celo jutro zvoni u prazno.
problemi.547superhik,
-> #511, galimpic=:> PAD DOWNLOAD. Ako prenos ne uspe, mora ispocetka da se
=:> arhivira. To je onda sasvim drugi fajl i Crash Recovery nece
=:> da nastavi na stari. Da nije to u pitanju?
Meni se x puta dešavalo kod prenosa fajlova koji su prikačeni u
conf. prema tome, NIJE do toga...
problemi.548valex,
-> #529, fric>> ipak, ostalo) - ako se ovako nastavi sa ne-održavanjem Sezama,
>> sam će odumreti, ako ga pre toga Vicanović and comp. ne ugase.
>> :(
Neko je pomenuo pre par dana "da je ovo privatna firma, ne bi se
spavalo 3 dana i 3 noći". SezamNET nije privatna firma, već mešovito
preduzeće, ali to ne znači da se ovde niko ne trudi oko sistema. Ne bih
da iznosim detalje, ali odavde se nije izlazilo ne danima, već
nedeljama - verovatno ti par njih mogu posvedočiti da su zvali kasno noću
redakciju da bi ostavili podatke, i da im se neko javio.
Što se tiče gašenja sistema, apropo priča koje "kruže po BIGZ-u", kao
što se jedan korisnik izrazio, o tome nema ni govora - priča je ista kao
kada je pre godinu dana pokrenut časopis "PC", pa je pričano da će se
"Računari" ugasiti. A što se tiče Vicana, prošlo je više od 9 meseci
odkada je isti smenjen sa funkcije direktora novinskog sektora, i ne
treba ga se plašiti.
problemi.549valex,
-> #519, kum.djole>> Gde je FORM ? Gde je promena podataka ?
>> Vi ste mene proverili, ali ja hoću da menjam ime firme.
>> Dođe mi tako ponekad, pa..
Pošalji mail sekretarici. FORM postoji, ali korisnik ne može sam da
menja podatke, baš zbog pomenute politike o proveri identiteta.
problemi.550valex,
-> #520, shimano>> Btw, mene su pr(overile) tri puta ;)))
Tačno je da je u početku došlo do problema sa spiskovima - na proveri
su u prvi mah radile 4 devojke, i cela gužva je nastala zbog zbrke sa
papirima. Međutim, dosta korisnika je više puta ispunjavalo upitnik,
iako je napisano da ne zovu sistem dok ne budu provereni.
problemi.551maksa,
-> #528, fric>> Hajde da proverimo. Meni je na Sezamu podešen set code yuscii,
>> evo kanonade yu slova: čČćĆšŠžŽđĐ. Šta je stiglo ?
Ovde je sve ok.
problemi.552supers,
Pokušajte da skinete pearl.zip u MUZIKA.1, poruka 8.58.
Po završenom prenosu me šutne sa veze.
Ako nešto znači, download je obavljen iz find moda.
problemi.553supers,
Kada god lupim co find /a /t , pa pročitam poruku i izaberem download
fajla, Sezam ga prenese pa mi da NO CARRIER.
problemi.554mileusna,
>> Vasa pretplata istice za 16 dana.
Počinje malo da nervira... :)
problemi.555banga,
-> #509, vlad> Nije do tvog TM-a, isto kao sto nije ni do mojega B).
> Crash recovery ovde (i samo ovde) definitivno ne radi kako
> treba.
Danas sam u to siguran. Pukao mi kod prenosa pad-a na pola. Kod ponovnog
loga kaze da je sacuvao, uradim pad dow kad vidim TM ide od pocetka i sa
imenom netxxxxx.zi0.
Nemam file name gessing u TM-u
Da li treba da predjem na neki drugi comm program zbog SezamNET-a ?
problemi.556nenad,
-> #415, babbage> To upravo preéivljavamo, i mnogima nije lako. Prava "seoba"
> odavde na Pro nije bila u Dragiäino vreme (mnogi ljudi su
> zvali oba sistema, govoreći da će se kasnije odluüiti za
> onaj koji se pokaée boljim), nego sad kad je doälo do drugog
> velikog praska: svaki dan na Prou srećem nekog ko je "digao
> ruke" od ovog Sezama.
> Sada je tu Zakov softver koji se dobro pokazuje, ali NEĆE
> moüi da ostane veüno. Razlog? Pisan je u PASCALu, i ako daä
> neku naredbu koja vräi iole komplikovanije traéenje po bazi,
Ne znam da li ćeš se složiti da neke brojke možda bolje govore od
svedočenja tipa "svaki dan srećem...". Na primer: kako
komentarišeš podatak da je "u Dragišino vreme", dakle za mesec
dana, preko SezamNET-a razmenjeno oko 4000 privatnih poruka u
ukupnoj dužini od oko 1,2MB, dok je za vreme rada "softvera koji
se dobro pokazuje, ali NEĆE moći da ostane večno", dakle za 15-ak
dana, i pored provere korisnika koja se neplanirano odužila,
pristigao isti toliki broj poruka u ukupnoj dužini od oko 3,4MB?
Takođe bi me, iz vrlo praktičnih razloga, zanimalo koja je, po
tebi, razlika kada u Pascal programu "daš neku naredbu koja vrši
iole komplikovanije traženje po bazi" u odnosu na situaciju kada
u C, BASIC ili Modula-2 programu "daš neku naredbu koja vrši iole
komplikovanije traženje po bazi"? Inače, ako te interesuje,
kritični delovi koda (ukupno oko 5%) su pisani u asembleru.
Naravno, svakom ko se malo razume u materiju je jasno da nije
gotovo uopšte bitno u čemu je program pisan. Razliku najviše može
osetiti autor i one se pre svega odnose na raspoloživost
biblioteka, literature, podrške za određenu platformu. Do razlika
u brzini može doći zbog razlika u organizaciji podataka,
kompajleru, načina na koji se podacima pristupa, klijent-server
arhitekturi i sl. Izabrani programski jezik tu malo znači.
problemi.557nenad,
-> #411, diag> Ceo posao pregleda konf & tema, skidanje nekih poruka i obaveštenja
> cirka 100-nak Kb-ta TRAJAO JE 3(TRI) MINUTA.
Nije baš primereno porediti brzinu izvršavanja na ovom sistemu i
na sistemu Sezam Pro. Ako se to i radi treba imati u vidu da su
ovde gotovo sve stanice 286 mašine na 10MHz stare 4-5 godina, da
jedan deo mrežnih kartica čine 8-bitne NE-1000 dok su na drugom
sistemu, koliko je meni poznato na nodovima 386 i 486 mašine.
Takođe, ovde je server pod Windows NT dok je tamo instaliran
Novell, plus je softver pisan za Btrieve koji je native za taj
mrežni operativni sistem.
Promene koje se očekuju trebalo bi da učine da većina problema
polako nestaje.
problemi.558feniks,
Sistem je mnogo usporen jutros i malo
nodova je u funkciji. :(((
problemi.559schef,
Subject: Opet usporenja.
Sramota... Kad ćete već da instalirate taj novi softver? Ma,
važno je da ćemo mi opet da dobijemo mesec dana pretplate... O:)
Mogli biste nešto da uradite po tom pitanju (ubrzavanja)... ;)
Srleř
problemi.560ramke,
Pitanje za one koji imaju PROLINK 1414H modem.
Evo šta mi modem ispisuje kada otkucam at\s:
CMD DESCRIPTION / OPTION CMD DESCRIPTION / OPTION CMD DESCRIPTION / OPTION
--- -------------------- --- -------------------- --- --------------------
DTE BPS........38400 &C DCD OPTION.........1 )M CELLULAR.........OFF
DTE PARITY.....7EVEN &D DTR OPTION.........2 S0 RINGS TO ANS.....003
DIAL MODE......PULSE &G GUARD TONE......1800 S1 RING COUNT.......000
LINE SPEED......NONE &K FLOW CONTROL.....RTS S2 <ESC> CHAR.......043
B BELL MODE........OFF &L NETWORK.........PSTN S3 <CR> CHAR........013
E CMD ECHO..........ON &P PULSE MODE.........0 S4 <LF> CHAR........010
F LINE MODE.......AUTO &Q ASYNC/SYNC.........5 S5 <BS> CHAR........008
L SPKR VOLUME.....HIGH &R RTS/CTS............1 S7 CONNECT TIME.....255
M SPKR CONTROL.......1 &S DSR OPT............0 S8 PAUSE TIME.......003
N AUTO MODE.........ON &T ENABLE RDL.......YES S12 ESC GUARD TIME...050
Q QUIET............OFF &X SYNC CLOCK.......INT S24 SLEEP INACT......000
V RESULT FORM.....LONG &Y PROFILE........NVM.0 S30 CONNECT INACT....000
W EC MSG.............1 \A MAX BLK SIZE.....128 S32 XON CHAR.........017
X EXT RESULTS........3 \G REMOTE FLOW......OFF S33 XOFF CHAR........019
Y LONG SPACE DISC...NO \K BRK OPT............5 S36 FALLBACK ACTION..007
%C COMPRESSION.....BOTH \N ECL MODE........AUTO S37 MODE SELECT......000
%E AUTO RETRAIN.....OFF \W SPLIT SPEED......OFF S48 V42 NEG CTRL.....007
-K EXT. SERVICES......1 *H NEG. SPEED......HIGH S95 RES. CODE........000
Nije mi jasno zašto je "DTE PARITY.....7EVEN" (u TM stoji 8NONE). Jel
to možda neka greška u modemu?
Inače, veza je sasvim u redu.
problemi.561schef,
-> #559, schef
Hm, evo sad je već sve u redu. ;)
Srleř
problemi.562violator,
da li su na sezamu USR modemi?
problemi.564sjocic,
-> #520, shimano├> Btw, mene su pr(overile) tri puta ;)))
├> Prvo jedna gospojica iz prepodnevne smene, zatim druga iz popodnevne i
├> na kraju treca uvece negde oko 9 (valjda pozarni sta li je?)
Kod mene 4 puta, ima li ko vise ? ;)
Ujutro oko 9, kasnije oko 10, uvece oko 21,30 i sutradan oko 21 ,
tj. pozarni me zvao 2 puta :))
problemi.565vujos,
-> #458, mitcho¨>> Kako podesiti modem da ostanem duée od 3 min. na vezi?
¨>
¨>Vezi se na 2400 ;)
Moéda da predefiniäem pitanje? ;) Kako podesiti modem da ostanem duée od
3 minuta na vezi pri brzini od 2400? ;>
problemi.566dragisha,
-> #556, nenad-> svedočenja tipa "svaki dan srećem...". Na primer: kako
-> komentarišeš podatak da je "u Dragišino vreme", dakle za mesec
-> dana, preko SezamNET-a razmenjeno oko 4000 privatnih poruka u
-> ukupnoj dužini od oko 1,2MB, dok je za vreme rada "softvera koji
-> se dobro pokazuje, ali NEĆE moći da ostane večno", dakle za 15-ak
-> dana, i pored provere korisnika koja se neplanirano odužila,
-> pristigao isti toliki broj poruka u ukupnoj dužini od oko 3,4MB?
Spool koji sam proslijedio valexu na fon je 3.7 mb. Kad seizbije prateca
informacija i hederi, svodi se na preko 3Mb cistog teksta, u nesto preko 500
poruka.
dd
problemi.567madamov,
-> #511, galimpic
> To je onda sasvim drugi fajl i Crash Recovery nece da nastavi na stari. Da
> nije to u pitanju?
Ako ne menjaš verziju arhivera i sam arhiver (ili neko ne promeni PKZIP.EXE na
Sezamu B)) i ne dodaješ ništa u TEXTNET(PAD) dobijaš identični ZIP sa sve i
istim imenom što je sasvim dovoljan uslov da crash recovery radi. Meni tako
radi godinama, radi i sada, što će reći da je po ovom pitanju prelazak na
Zakov softver potpuno transparentan.
problemi.568madamov,
» mail reply 32694
Nema poruke pod tim brojem.
A poruke je bilo. B(
problemi.569shimano,
-> #550, valex-> papirima. Međutim, dosta korisnika je više puta ispunjavalo upitnik,
Taj sam :)))
Sorry ali bilo je prošlo više od dva dana od prvog popunjavanja upitnika pa
rekoh sigurno su opet izgubili podatke...
problemi.570mc.kuzma,
Ovde se desava nesto sto se nikako ne slaze. :)
Napise mi da mi je pad iz prethodne seanse sacuvan a kad
ga izlistam napise pad prazan.
Sta se to desava?
Ovo mi se vec nekoliko puta desilo i strasno me nervira!
problemi.571dbambi,
Ovo je zaglavlje poruke koju sam primio :
=========================
32634 Za dbambi 03.02.96. 19:50
Od crncic 03.02.96. 17:14 440 chr
---------------------------------------------------
Ovo je pokušaj mog odgovora :
Mail»
Mail» ..mail reply 32634
Ovo je sezamovo tumačenje cele stvari :
Nema poruke pod tim brojem.
Bug ???
Bambi
problemi.572superhik,
-> #550, valex=:> su u prvi mah radile 4 devojke, i cela gužva je nastala zbog
=:> zbrke sa
Kako možemo dobiti njihove telefone ? Imaju veoma prijatan glas!
O:)))))))))
problemi.573atech,
-> #568, madamov> » mail reply 32694
> Nema poruke pod tim brojem.
> A poruke je bilo. B(
Isti problem je zabelezen i kod mene...
problemi.574budim,
-> #535, junior:) Je*i ga...Pokušao si... (c) fancy
A ti si se istakao sa svojim komentarima oko setovanja code-a...
A vidim i da si jako nesrećan zbog toga... Šta te briga...
A Fan-u svaka čast, rekao je Bojt koliko si tolerantan, samo mu ja nisam
verovao....
poz,
budimir
problemi.575lexus,
-> #564, sjocic> Kod mene 4 puta, ima li ko vise ? ;)
> Ujutro oko 9, kasnije oko 10, uvece oko 21,30 i sutradan oko 21
> , tj. pozarni me zvao 2 puta :))
Mene su proverile samo 3 puta, ali sam jednom bio u WC-u ;>>>
Pozdrav -Lex->
problemi.576pingvin,
-> #568, madamov:: Nema poruke pod tim brojem.
::
:: A poruke je bilo. B(
I meni se desilo isto to... Ne secam se tacno broja poruke :-(
problemi.577banga,
-> #560, ramke> Nije mi jasno zasto je "DTE PARITY.....7EVEN" (u TM stoji
> 8NONE). Jel to mozda neka greska u modemu?
Modem na com4, com3 ne postoji :)
problemi.578banga,
-> #562, violator> da li su na sezamu USR modemi?
Da, tako pise u Racunarima 114 :)
Ipak na nodu 14 je Prolink, to je onaj sto ne ispisuje kako treba
CONNECT poruku, jer Prolink to radi u tri reda.
Ovo je za fancy-ja ako procita:
Posto softver ispisuje samo jedan red (verovatno zadnji), onda je
najbolje staviti s95=3 tako da bude samo u jednom redu i to napr.
CONNECT 14400, ili CONNECT 14400/ARQ ako je u error correction modu.
Ovo je najbolje sto Prolink u jednom redu moze da da.
problemi.579banga,
-> #565, vujos> Moéda da predefiniäem pitanje? ;) Kako podesiti modem da
> ostanem duée od 3 minuta na vezi pri brzini od 2400? ;>
Prvo uradi SET CODE pa onda forsiraj 1200 :)
problemi.580banga,
-> #567, madamov> Sezamu B)) i ne dodajes nista u TEXTNET(PAD) dobijas identicni
> ZIP sa sve i istim imenom sto je sasvim dovoljan uslov da crash
> recovery radi. Meni tako
Kod TM4.20 mora da bude i isti datum i vreme fajle, ili sveziji (u ovo
nisam 100% siguran)
problemi.581fancy,
-> #529, fricŮŢ>> Je l' radi neko nešto tamo ?
ŮŢ> Po svemu sudeći - jock.
ŮŢ> Stare konferencije, file moderator, prastare konferencije - ništa.
A da li ti je _možda_ palo na pamet da postoje vrlo realni i
objektivni razlozi zašto nekih starih konferencija nema..? I da se
radi puno, bez velike galame i bez svaljivanja krivice na druge, za
neke stvari za koje bi se to i moglo uraditi..?
problemi.582peri,
-> #573, atech>> » mail reply 32694
>> Nema poruke pod tim brojem.
>> A poruke je bilo. B(
>
> Isti problem je zabelezen i kod mene...
Isti problem pre par minuta. Poruka naravno postoji.
problemi.583zurzul,
-> #548, valex#> nedeljama - verovatno ti par njih mogu posvedočiti da su zvali
#> kasno noću redakciju da bi ostavili podatke, i da im se neko
#> javio.
Nije riječ o 'kasno noću' već rano ujutro. :))
P.S. Milsim da je bilo 3:00 ili 3:30 izjutra. :)
problemi.584kzoran,
Šta, opet su resignovi na konferencije pogubljeni?
Negde gadno curi, i to sve češće; imam jednog dobrog vodoinstalatera :)
problemi.585basrak,
-> #542, vcalic> Jedna od stanica ima interesantan običaj da u 00:00 ne promeni
> datum, (iako vreme regularno menja) zbog čega se dešavaju
> ovakve stvari.
Casopis "Racunari" - Beograd
Ned 04.02.96 20:08 - Node 12
Prethodni poziv ste imali u Sub 03.02.96 17:00
Imate 29 min 52 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
Vaše vreme za ovaj poziv je isteklo, moramo da Vas prekinemo.
Kraj rada u Ned 04.02.96 20:11
Proveli ste na vezi 20 h 12 min 10 sec.
Za danas Vam je ostalo ukupno još 0 sec.
Kao što se vidi iz priloženog, isti slučaj. Nadam se, dakle, da je u
pitanju upravo ovaj nod 12. ;)
problemi.586crncic,
Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Pon 05.02.96 00:48 - Node 15
-----------
Za svaku pohvalu, nikad nije bio brži no sad ;)
Sve poruke je skupio i arhivirao za nepunih 30 sec,
a pad je bio nešto manji od 200 kila...
problemi.587mileusna,
-> #562, violator>> da li su na sezamu USR modemi?
Da i jedan Prolink 1414 na nodu 14 (logično, zar ne;), za
koji se ranije mislio da je Intel 144i, ali ga je jedno ATI4
zauvek 'raskrinkalo'. ;)
problemi.588mileusna,
-> #580, banga>> Kod TM 4.20 mora da bude i isti datum i vreme fajle, ili sveziji (u
>> ovo nisam 100% siguran)
Pogledaj u Telemate.Doc šta kažu. :) U mom piše:
// Telemate.Doc v4.12
Zmodem Recovery: When this is on, Zmodem resumes an aborted transfer at a
later time. A date check is performed to ensure it is an interrupted
transfer. If the date check fail, the newly received file will be
renamed instead of resumed.
//
Eto, 'date check'... Samo sada meni nije jasno, kako sam ranije,
u vreme zz-ovog softvera, više puta pakovao PAD i skidao ga a da je
Crash Recovery lepo radio. (?) BTW, Crash Recovery na Sezamu
(TM 4.12) ne radi ni prilikom DL-a iz direktorijuma, tako da ovo
što mi ovde razglabamo nema veze sa tekućim problemom. :)
Inače, 'date check' je uveden u verziji 4.00, s' tim što je
sve do verzije 4.11 postojao Bug koji bi kreirao novi fajl iako
bi 'date check' potvrdio da se radi o istom fajlu. Ovo može biti
i deo odgovora zašto sve lepo radi sa verzijama 3, ali opet, tu
je i DL-iz direktorijuma, kod koga takođe ne radi Crash Recovery...
Čini mi se da sadašnji Sezamov Zmodem upravo otkriva neki čudan Bug
TM-ovog Zmodema. :)
// a jel jeste da sam malo dosadan? ;)
problemi.589vstan,
-> #483, dzakic> Ne volim da dajem odgovore u stilu 'sredeno', ali mi javi ako
> ponovo budes imao ovakvih problema.
Evo javljam da NEMA vise problema :)
Dva-tri poslednja dana radi kako treba.
Doduse i modem otada radi preko 16550 ;)
problemi.590vlajel,
-> #580, banga
*> Kod TM4.20 mora da bude i isti datum i vreme fajle, ili
*> sveziji (u ovo nisam 100% siguran)
Verovatno,ali.....interni TM-ov Z-modem samo i isključivo
sa Sezamom ne radi crash ???
Na istu situacuju externi GSZ bez greške šije fajl ???
PS: TM 4.20
problemi.591bojt,
Grrrr, opet su nestali resignovi sa konferencija. ;((((
Inače, zar ne bi moglo da se uvede da, umesto "****** već na
vezi", izbaci njega sa veze, a ne mene? ;)
Makar i uz dodatni pass.
problemi.592banga,
-> #588, mileusna> Eto, 'date check'... Samo sada meni nije jasno, kako sam
> ranije, u vreme zz-ovog softvera, vise puta pakovao PAD i
> skidao ga a da je Crash Recovery lepo radio. (?) BTW, Crash
> Recovery na Sezamu
Meni je radilo i kod dragishe, a radi mi i sa novim zz softverom isti
TM4.20 sa nedirnutim setovanjima jos od TM4.12 :)
Radi mi i sa UNIX-om i VMS-om, a kad mi pukne ws_ftp(32), onda uradim ftp
peske na moj nalog i promenim datum i vreme frajle sa DE na mojoj masini
i opet radi :)
problemi.593banga,
-> #590, vlajel> Verovatno,ali.....interni TM-ov Z-modem samo i iskljucivo
> sa Sezamom ne radi crash ???
> Na istu situacuju externi GSZ bez greske sije fajl ???
Da sad prelazim na GSZ !? Probao sam ga, ali ne vidim neku bitnu
prednost nad internim
I to samo zbog ovog softvera ovde. Mislim da je lakse softveru da radi
kao i svi drugi, ukljucujuci i UNIX-e i VMS-ove :)
Mozda nemaju svi GWS ili ne znaju da ga implementiraju u TM.
problemi.594zokig,
-> #520, shimano>> Btw, mene su pr(overile) tri puta ;)))
>> Prvo jedna gospojica iz prepodnevne smene, zatim druga iz popodnevne i
>> na kraju treća uveče negde oko 9 (valjda požarni šta li je?)
Biće da si se dobar pokazA :))
problemi.595zokig,
-> #542, vcalic>> Inkriminisana stanica se dovede u red kad u redovnom ciklusu
>> sinhronizuje vreme sa serverom, ali je primećeno da se problem sa njom
>> ponavlja bukvalno svake noći.
Izgleda da mali zombi ima običaj i da izbacuje s veze u 00:00 bez obzira
na preostalo vreme ili vrstu aktivnosti na sistemu.
U proteklih nekoliko meseci 3-4 puta se desilo da mi veza pukne u 00:00.
problemi.596superhik,
Ajde što zvoni u prazno (navikli smo) nego što mi je za slanje exec-a
i skidanje NET-a dugačkog 41kb na 14.4K trebalo 22 MIN. :((((
a.. da i ovo
=:> » sezam
=:> SEZAMNET
=:> RACUNARI
=:> PCPRESS
=:> KOMUNIKACIJE.9
=:> PCHARD.6
=:> PCUSER.4
=:> PCUTIL.4
=:> PCPROG.6
=:>
=:> bigbrada: a tu si :)
=:> IGRE.3
=:> FORUM.16
=:> CIVILIZACIJA.9
=:> EXTRA.9
=:>
=:> Detektovana neaktivnost korisnika. 2 minuta do prekida veze!
=:> MUZIKA.2
=:>
=:> Detektovana neaktivnost korisnika. 1 minut do prekida veze!
=:> MUZIKA.1
=:> VICEVI.4
=:> MALI.OGLASI
=:> Prekid (Ne/Da)? n
=:> Sve PROČITANE poruke su proglašene za stare.
=:> Priprema za slanje...
=:> Datoteka net00024.zip, 41156 bytes, protokol ZedZap, vreme
=:> 0:00:26. Spremni za download (Da/Ne)? d
I nekako sam se izvukao...
Pod hitno uvedite set timer ili sl.
problemi.597dvesic,
-> #531, bojt> Zvoni u prazno. I zvoni... i zvoni... i zvoni... ;(
Non stop :(((
Plus što:
- jutros je veza pucala tri puta
- PAD mi NIJE sačuvan prilikom pucanja iste.
problemi.599babbage,
-> #486, valex>=>> korektno raskinuli ugovor i nemam nameru da podižem prašinu iznoseći i
>=>> BIGZ-ovu priču na videlo.
Zašto da ne? Možda bi bilo mnogo manje prašine ako bi se
znala istina, nego sad kad se ne zna ko je šta uradio i
otkud odjednom haos iz vedra neba.
Babbage
problemi.600babbage,
-> #556, nenad>=>> svedočenja tipa "svaki dan srećem...". Na primer: kako
>=>> komentarišeš podatak da je "u Dragišino vreme", dakle za mesec
>=>> dana, preko SezamNET-a razmenjeno oko 4000 privatnih poruka u
>=>> ukupnoj dužini od oko 1,2MB, dok je za vreme rada "softvera koji
Sve je to ok, ali medju tim porukama uglavnom vidim slične
onima kakve ja pišem - zameramo vam za sitnice i ne verujemo
u sistem. Ne zamera vam se na kvalitetu softvera, nego na
još jednoj promeni/padu sistema/udaranju resigneova/menjanju
skriptova...
Iskreno, bacam na vas ovoliko drvlje i kamenje zato što mi
se može - pretplatio sam se na dve godine na Pro, tamo sve
ide kako treba (vrrrlo polako, ali ide - TELNET je već polu-
proradio), a da li ću produžiti pretplatu ovde zavisi samo
od odnosa vreme_koje_mi_je_trebalo_da_to_iskamčim/vrednost
dobijenog_unapređenja.
Svaka čast Zaku na sitnim dodacima koje stavlja svaki dan,
ako bude masovnog povratka na Sezam, to će biti prvenstveno
zbog njega.
Ovde gore rekoh: "povratak na Sezam". Tačno tako. Ljudi su
svoje poslove (ozbiljne poslove) prebacili na Pro, ili na
.ac mrežu, jer se boje da će ovde biti još padova. Nekome
kome deo profita zavisi od e-maila i sigurne komunikacije
nije svejedno što ovde zvoni u prazno i što nije siguran
da sistem sutra neće biti oboren zbog "temeljne izmene..."
>=>> tebi, razlika kada u Pascal programu "daš neku naredbu koja vrši
>=>> iole komplikovanije traženje po bazi" u odnosu na situaciju kada
>=>> u C, BASIC ili Modula-2 programu "daš neku naredbu koja vrši iole
>=>> kritični delovi koda (ukupno oko 5%) su pisani u asembleru.
>=>> arhitekturi i sl. Izabrani programski jezik tu malo znači.
Ja samo primećujem da traganje po porukama traje ihahaj,
a dok mi skupi kojih 200 poruka u pad, mogu i kafu da
popijem. U svakom slučaju, izazov za Zaka. Ono što sam
rekao "moraće da se menja" ne mora da bude toliko dras-
tično, moraće se samo dooptimizovati...
Babbage
problemi.601msavkovic,
-> #545, znesa┌┌┌> ::> *>#>>#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić
┌┌┌> (dr.grba)! ::> *>#> Ů│ ˙#>>#> Podržavam ! :) !Pozdrav,
┌┌┌> Dejan Vesic ::> *>#> (dvesic) ! Ů│ ˙#>> :)))) Apsolutno! ;)
┌┌┌> !Pozdrav, ::> *>#> Dragutin Manojlović (guta)! Ů│ ˙#> Bez njega
┌┌┌> se ne može! :) ::> *>#> ! Pozdrav, Aleksandar Petrović (iznogud)!
┌┌┌> Ů│ ˙#> Plagijatori! ::> *>#> Pozdrav, Vladimir Djukelic
┌┌┌> (dj.vlada)! Ů│ ˙ Stidimo se. :))! ::> *>#> Pozdrav, Dragutin
┌┌┌> Manojlović (guta)! Pustite čoveka.. prvi ::> *> mu je
┌┌┌> put.!Andreja Dulović (inferno)! Pa... prvi put mora da ::> *>
┌┌┌> zaboli O;) !Pozdrav, Manojlović Dragutin (guta)! ::> Konačno
┌┌┌> stigao :) !Pozdrav,Vladimir Jelinek (vlajel)! :: Vi ste
┌┌┌> neozbiljni!Pozdrav, Vladimir Radmilovic (vlador)! Izbrišite moje
┌┌┌> ime iz spiska! Neću više da učestvujem u ovome!Pozdrav,
┌┌┌> Aleksandar Petrović (iznogud)! ajde i ostali pa da sami napravimo
┌┌┌ user bazu kad ovi iz uprave ne mogu pozdrav Nebojsa Zivanovic
┌┌┌ (znesa)
Da se i ja ubacim... !Pozdrav, Marko Savkovic, (dj.msavkovic)!
problemi.602aleck,
-> #568, madamov# A poruke je bilo. B(
I meni se desilo isto.
problemi.603crncic,
-> #572, superhik>> =:> su u prvi mah radile 4 devojke, i cela gužva je nastala zbog
>> Kako možemo dobiti njihove telefone ? Imaju veoma prijatan glas!
Aha, veoma. Igor pogotovo. NHF :)
problemi.604mitcho,
-> #565, vujos> Moéda da predefiniäem pitanje? ;) Kako podesiti modem da
> ostanem duée od 3 minuta na vezi pri brzini od 2400? ;>
Možda, za početak, da podesiš kodni raspored?! ;))
A, što se modema tiče, daj malo informacija, ili da to pogledamo
zajedno...
P.S. Da sam zloban rekao bih da se konektuješ na 1200 O:)
problemi.605evlad,
-> #588, mileusnaY> Eto, 'date check'... Samo sada meni nije jasno, kako sam ranije,
Y> u vreme zz-ovog softvera, više puta pakovao PAD i skidao ga a da je
Y> Crash Recovery lepo radio. (?) BTW, Crash Recovery na Sezamu
.TO UPRAVA Za pkzip treba postaviti opciju -o da prenese datum textpad-a
na net?????.zip i rešen problem oko datuma ;)
Nadam se da je i tebi sada jasno kako je to kod zz-a radilo i posle
tri dana čuvanja pada :))
Y> Čini mi se da sadašnji Sezamov Zmodem upravo otkriva neki čudan Bug
Y> TM-ovog Zmodema. :)
Y>
Y> // a jel jeste da sam malo dosadan? ;)
Ne bih rekao da je bug do zmodema ;) već do načina restauracije HOME-ta
ovaj PAD-a ;) pardon, omače mi se ;)
problemi.606vlad,
-> #511, galimpic> arhivira. To je onda sasvim drugi fajl i Crash Recovery nece da
> nastavi na stari. Da nije to u pitanju?
Mozda. Nije me interesovalo sta j**e, vazno je da ne radi ono sto je do sad
radilo najnormalnije. B(
problemi.607vlad,
-> #522, ikordicRE: Slepac
> Ta "naprava" je jedan kratkospojnik koji praktično drži "podignutu
> slušalicu", čime je izbegnuto zvonjenje u prazno. Pošto se ista
Kako je to ovde predstavljeno, mislio sam da je u pitanju ljuta elektronika
sa primesama vestacke inteligencije. Sad je jasno da to veze sa mozgom
nema, i da nas svakako nece spasti zvonjave u prazno B(.
problemi.608ramke,
-> #577, banga> Modem na com4, com3 ne postoji :)
Tačnije, modem je na com2, a com3 ne postoji B)
problemi.609bojt,
(Obično) noću se dešava da radi neshvatljivo sporo, uz poruke
o izbacivanju zbog neaktivnosti.
Dešava se da se dugo ne pojavljuje ni prompt "Username",
i na kraju samo izbaci "manje od jednog minuta..." i NO CARRIER.
problemi.610mantoniadis,
-> #522, ikordic>!> Ta "naprava" je jedan kratkospojnik koji prakticno drzi "podignutu
>!> slusalicu", cime je izbegnuto zvonjenje u prazno. Posto se ista stavlja
Da nije ta "naprava" kriva sto moji modem poceo da ne prepoznaje BUSY?
problemi.611kum.djole,
Ukinuli ste "pad split" zato što ima Crash recovery.
Da bar ima.. ;)
Sad čovek ne može da skine 400 kilobajta pada na 2400.
Ovaj sistem je samo za gledaoce sa 14.400 modemima ?
problemi.612inferno,
-> #572, superhikŮ│ ˙ Kako možemo dobiti njihove telefone ? Imaju veoma prijatan glas!
Ů│ ˙ O:)))))))))
Dobro Pandur, vrati ** * ****. (c) by Violator. ;>>
problemi.614vujos,
-> #551, maksa¨> >> Hajde da proverimo. Meni je na Sezamu podesen set code yuscii,
¨> >> evo kanonade yu slova: cCcCsSzZdD. Sta je stiglo ?
¨>
¨> Ovde je sve ok.
Ja ih vidim kao cCcCsSzZdD, znaüi bez kvréica.
problemi.615diag,
-> #557, nenad-> Nije baš primereno porediti brzinu izvršavanja na ovom sistemu
-> i na sistemu Sezam Pro. Ako se to i radi treba imati u vidu da
-> su ovde gotovo sve stanice 286 mašine na 10MHz stare 4-5
-> godina, da jedan deo mrežnih kartica čine 8-bitne NE-1000 dok
-> su na drugom sistemu, koliko je meni poznato na nodovima 386 i
-> 486 mašine.
Pa nije baš primereno ni da se zajebavaju korisnici koji su svoj
deo posla (pretplata) ispoštovali.
Očekujemo da i druga strana bude primerena.
Što se tiče 286ca to nije opravdanje. Ovaj sistem je do pred
kraj ove godine funkcionisao sa istim tim 286-cama, a vezu isto tako
nisam mogao da dobijem ALI zbog prezauzetosti linija.
Da se ne ponavljam mnogo, sada linije zvrlje u prazno a samo
najuporniji(čitaj zovu sezamnet po ceo dan) dobijaju vezu i ostaju
po par minuta na istoj. Ponekad skinu i ceo pad i izvrše deo execa ;)
To što ovaj sistem radi na zastarelom hardveru može da bude
samo veliki minus za upravu a ne tema za opravdavanja. Da se sistem
iole održavao na mestu 2-ki bi odavno bile 4-ke, bilo kakve.
-> Promene koje se očekuju trebalo bi da učine da većina problema
-> polako nestaje.
Ajd' da Vam ne stajem dalje na žulj, srećno u promenama problema?
Svi ih željno očekujemo.
problemi.616fric,
-> #581, fancy> A da li ti je _možda_ palo na pamet da postoje vrlo realni
> i objektivni razlozi zašto nekih starih konferencija
> nema..? I da se radi puno, bez velike galame i bez
> svaljivanja krivice na druge, za neke stvari za koje bi se
> to i moglo uraditi..?
Ne mislim na konferencije iz Dragishinog perioda, već na one
od ranije. Ne vidim razlog za toliko kašnjenje Komunikacija
i PC.OS, na primer.
Imam utisak da SezamNET trenutno radi zahvaljujući entuzijazmu
nekolicine ljudi. Sumnjam da njih (tj. vas) ima dovoljno za
pokrivanje svih mesta gde škripi (ma to je očigledno), a još
više sumnjam da nadležne strukture u BIGZ-u to plaćaju u
skladu sa uloženim vremenom, znanjem i energijom.
Uz svo poštovanje vašeg truda (kao i prethodnih ekipa),
ne mogu da se otmem utisku da će sistem pući ako se ovako nastavi.
problemi.617zeljkoj,
-> #587, mileusna>>> da li su na sezamu USR modemi?
>
> Da i jedan Prolink 1414 na nodu 14 (logično, zar ne;), za
> koji se ranije mislio da je Intel 144i, ali ga je jedno ATI4
> zauvek 'raskrinkalo'. ;)
Da... da je bio Intel, sada bi svi bili USR. :)
problemi.618nenad,
-> #566, dragisha> Spool koji sam proslijedio valexu na fon je 3.7 mb. Kad seizbije prateca
> informacija i hederi, svodi se na preko 3Mb cistog teksta, u nesto preko
> 500 poruka.
I te su poruke razmenjene preko Sezama u ovom periodu (ima ih 466
u ukupnoj dužini od oko 1.9MB, računajući više puta svaku cc
poruke - podsećam, govorimo samo o mailu), ali čak i da ih
izuzmemo ostaje oko 4000 za mesec dana prema 3500 za 15 dana. I
iz toga se valjda vidi da je sada Sezam življi, operativniji i
posećeniji, a upravo to je negirao čovek kome sam odgovorio.
No nema veze, uporedićemo još jednom kada istekne mesec dana.
problemi.619nenad,
-> #519, kum.djole> Gde je FORM ? Gde je promena podataka ?
> Vi ste mene proverili, ali ja hoću da menjam ime firme.
> Dođe mi tako ponekad, pa..
Form postoji, ali nije dostupan korisnicima. Poslovna politika
je takva da je za promenu podataka neophodno poslati privatnu
poruku sekretarici. Ako si promenio firmu ili adresu/telefon,
možeš joj javiti i ona će uneti izmenu.
problemi.620junior,
-> #557, nenad> na sistemu Sezam Pro. Ako se to i radi treba imati u vidu da su
> ovde gotovo sve stanice 286 mašine na 10MHz stare 4-5 godina,
> da jedan deo mrežnih kartica čine 8-bitne NE-1000 dok su na
> drugom sistemu, koliko je meni poznato na nodovima 386 i 486
> mašine.
Ok, ali kako objašnjavate situaciju da se juče, tj. jutros u 3:30 - 4:00,
kad sam pokušao da spakujem poštu, sistem potpuno zaglavio. Tj. on je
pakovao, ali mu je trebali 20 (DVADESET) minuta za to i slanje execa, nakon
čega me je sezam jednostavno izvestio da će da me izbaci zbog neaktivnosti.
Nikakvo Ctrl-C ili Ctrl-Z nisu pomogli...;(
Naravno, izleteo sam sa veze.
Nazvao sam opet, a sistem mi je spakovao pad za 2 minuta.
Pa gde sam ja to upao? U Zonu Sumraka?
problemi.621dpetrov,
Nešto se čudno događa sa sezamom samo šta?
Zašto su mi sve poruke u konferencijam proglašene nepročitanim,
zašto su mi vraćene konferencije , na koje sam dao resign?
zašto ne mogu više da se konektujem na 14.4 ?
zašto su mi kose obelele druže?