razno.215dragisha,
-> #206, mastermindSa SezamPro moze, ili ce moci jako skoro, registrovan je sezampro.com prije
par dana i sve rute su sredjene, testiranje je u toku koliko sam vidio.
razno.216junior,
-> #215, dragisha> Sa SezamPro moze, ili ce moci jako skoro, registrovan je
> sezampro.com prije par dana i sve rute su sredjene, testiranje
> je u toku koliko sam vidio.
Koliko se ja sećam, on-line priključak na YuInt je najavljen za
1995. ;)))) Malo kasne, a?
razno.217miob,
-> #215, dragisha> Sa SezamPro moze, ili ce moci jako skoro, registrovan je
> sezampro.com prije par dana i sve rute su sredjene, testiranje
> je u toku koliko sam vidio.
Alo Uprava, ima li koga ?!?! Jel' vidite šta radi konkurencija ?
razno.218zeljkoj,
-> #215, dragisha> Sa SezamPro moze, ili ce moci jako skoro, registrovan je
> sezampro.com prije
Da... kakav je to štos sa davanjem američkih adresa (.com)?
Zar nije moglo .co.yu?
razno.219zeljkoj,
-> #215, dragisha> Sa SezamPro moze, ili ce moci jako skoro, registrovan je
> sezampro.com prije
Da... kakav je to štos sa davanjem američkih adresa (.com)?
Zar nije moglo .co.yu?
razno.220johnnya,
-> #206, mastermind >> jesam li ja nešto utripovao, ili odavde stvarno može da se
>> šalje mail na yu-internet ?
A zašto ne nađeš neku dobru dušu koja će da pošalje tvoj zahtev i
tako te prijavi... Evo šta o svemu ovome piše u yu-net magazinu
(YUCCA) ovo je samo odlomak :
-----------------------------------------------------------
Predstavljamo ........................................................
Racunar "osmeh" (Fakultet organizacionih nauka, Beograd)
Osmeh je SUN SPARC station 1+ (sun4/60), sa procesorom Sun 4/65 na
25 MHz, 16 MB RAM-a i 25 MB swap-a. Disk je Toshiba SCSI, 826 MB + 1Gb
Od periferija ima dva serijska porta, floppy disk drive (sa softver-
skim eject-om). Ima audio izlaz, B/W frame buffer (graficku karticu),
tastaturu sa optickim misem. Interna "Ethernet" kartica je preko eks-
terne MAU povezana na lokalnu mrezu Laboratorije za simulaciju FON-a
(147.91.130). Operativni sistem je SunOS 4.1.3. (Unix)
Osmeh ima oko 750 registrovanih korisnika, racun prakticno moze da do-
bije bilo ko, ako se obrati mail-om na adresu nalog@osmeh.fon.bg.ac.yu
i navede sledece podatke:
5
Zeljeni username:
Zeljeni password:
Ime i prezime:
Kontakt telefon (eventualno adresa):
Razlog zbog kojeg se zeli nalog:
Za one koji nemaju pristup email-u, za otvaranje naloga moze se doci
licno u Laboratoriju za simulaciju FON-a (soba 305).
Od instaliranog softvera vredi navesti tin (koristi fon.fon kao NNTP
server), gcc, elm, pine, PGP, TwinSocket host, IRC, gopher, lynx, par
igara (najpopularniji je hack....). Takodje na osmehu se nalazi i OMD
(Osmeh Music Database), kojoj se moze pristupiti preko akademske mreze
koristeci gopher klijent, ili logovanjem na Osmeh kao "guest".
Osmehu se moze pristupiti preko modemskih ulaza na fon.fon racunaru,
telefoni: (011) 237-2392 i (011) 237-2393 (login: osmeh) ili sa bilo
kog racunara na akademskoj mrezi, koriscenjem naredbe "telnet" odnosno
"rlogin". Adresa je osmeh.fon.bg.ac.yu [147.91.130.8].
6
Administratori sistema su Radivoje Zonjic (rade+@osmeh.fon.bg.ac.yu) i
Tihomir Pelic (tiho@osmeh.fon.bg.ac.yu).
------------------------------------------------------
■■ Johnnya ■■
razno.221ljubisha,
Ako vam je potreban stari Resum od 8.5.1994:
Prvi deo od (.bale) do (markma)
resum_1.ziprazno.222ljubisha,
Ako vam je potreban stari Resum od 8.5.1994:
Drugi deo od (marko.n) do (zzix)
P.S. Ispravka: ResumE :)
resum_2.ziprazno.223fric,
-> #216, junior> Koliko se ja sećam, on-line priključak na YuInt je
> najavljen za 1995. ;)))) Malo kasne, a?
Aha. To što ovde nema ni fajl moderatora - nema veze,
bitno je da ONI muče crnce ;)
razno.224supers,
-> #218, zeljkoj>> Da... kakav je to štos sa davanjem američkih adresa (.com)?
>> Zar nije moglo .co.yu?
Ako sam ja dobro razumeo, podešeno je tako da Pythia skuplja sve što
se završava na *.yu i da to prosleđuje na FON. Ako bi SezamPro razmenu
obavljao preko .yu domena, šlepovao bi se na akademskoj mreži, što ne
može da prođe pošto je komercijalni sistem.
razno.225dragisha,
-> #224, supers> >> Da... kakav je to štos sa davanjem američkih adresa (.com)?
> >> Zar nije moglo .co.yu?
> Ako sam ja dobro razumeo, podešeno je tako da Pythia skuplja sve
> što se završava na *.yu i da to prosleđuje na FON. Ako bi SezamPro
> razmenu obavljao preko .yu domena, šlepovao bi se na akademskoj
> mreži, što ne
> može da prođe pošto je komercijalni sistem.
Pythia je mail exchanger za .co.yu i .ac.yu, kompletan .yu nije dobijen kad
su ovi uzimani, valjda zato sto je to nekad bio malo siri domen pa jos idu
poruke na .mail.yu ili kako je to vec nekada islo... .com nije americka
adresa, to je generalni komercijalni domen i u YU ih do sada ima koliko je
meni poznato cetiri komada, to su ho.com, crsn.com, durlan.com i sezampro.com.
Ima i jedan .org, to je indigroup.org. Svima je mail exchanger tesla.cview.com
:).
razno.226junior,
-> #223, fric> Aha. To što ovde nema ni fajl moderatora - nema veze,
> bitno je da ONI muče crnce ;)
A oćeš grubu igru ... nema problema ;>
Nisam rekao da je ovaj sistem dobar, nisam rekao ni da je onaj sistem
dobar ili loš, samo sam stavio konstataciju, da je dejanr u svom pisamcetu
koji smo svi članovi Sezampro-a imali šansu da pročitamo, rekao da će
Sezampro uvesti telnet _sa_ Yuint-a _na_ Sezampro do kraja godine, a da će
kasnije biti uvedeno i obratno. To je bilo neophodno zbog malog broja
nodova koje Sezampro ima.
Komentare koje imam na ovaj sistem, ostavljam redovno i svi koji prate
ovu konferenciju mogu da saznaju šta mislim o njemu. Takođe i šta mislim da
valja, a i šta mislim da treba da se poboljša.
Samo me ponekad zasmeta što se ovde ljudima (odgovornim, naravno) natura
to da ne poštuju zadate rokove, te da ovo i ono ne valja iako su rekli da
valja, a sa iste strane, ti ljudi ističu _poslovnost_ i _sigurnost_
SezamPro-a. Te ispada da tamo šta dejanr kaže, to će se desiti, makar
Amerikanci izbombarduju Beograd. :)
Obe zaraćene :) strane se _ne_ drže do svoje reči i prilično lako daju
obećanja šta će da bude ili šta neće ... samo zato da bi privukli što više
korisnika. To je normalna stvar ... to je marketing. Ali ponekad bi im se
takva obećanja trebala da odbiju od glavu ... Samo to sam rekao.
Da ne dužim priču, i da se ne upuštam u raspravu tipa, ko je bolji
Mig29 ili F16, Amiga ili PC, Sezampro ili Sezamnet ... to je lični izbor
svakog korisnika i samo stvar njegovih afiniteta.
pozdrav, jr.
razno.227severian,
-> #225, dragisha> Ima i jedan .org, to je indigroup.org. Svima je mail exchanger
> tesla.cview.com :).
Da li je to komercijalno iznajmljena usluga ili je bazirana na
ljubaznosti administratora Tesle? Ako nije komercijalna (a smrdi mi da nije,
baš zbog administratora Tesle) baš me zanima kako Sezami planiraju
komercijalno da naplaćuju mail...
razno.228ognjen,
-> #215, dragisha)-> Sa SezamPro moze, ili ce moci jako skoro, registrovan je
)-> sezampro.com prije par dana i sve rute su sredjene,
Domen drzave (.yu) mogu da izostave samo sistemi u USA, i Kanadi
sto znaci da je najverovatnije sezampro.com.yu ili sezampro.co.yu.
razno.229mdave,
-> #228, ognjen> Domen drzave (.yu) mogu da izostave samo sistemi u USA, i Kanadi
> sto znaci da je najverovatnije sezampro.com.yu ili sezampro.co.yu.
^^^^^^^^^^^^^^^
Ovaj naročito.. :)
razno.230zeljkoj,
-> #228, ognjen> sto znaci da je najverovatnije sezampro.com.yu ili
> sezampro.co.yu.
Ne.
Adresa je sezampro.co.yu za domaću, a sezampro.com za stranu poštu.
razno.231spantic,
-> #228, ognjen> Domen drzave (.yu) mogu da izostave samo sistemi u USA, i Kanadi
> sto znaci da je najverovatnije sezampro.com.yu ili sezampro.co.yu.
Nije baš sasvim tačno. Naime, jeste činjenica da najveći broj
američkih sistema ne koristi oznaku zemlje po ISO 3660, ali se
polako pokušava sa uterivanjem u red.
Predviđeno je da oznake bez domena zemlje budu međunarodnog
karaktera.
razno.232meric,
Log 08:59 Sezam
Log 08:23 Sezam
Ako je pojedan, u redu, ali dvojica?!
ko su ovi, uopste?
razno.233saboteur,
-> #232, meric
T?>> Log 08:59 Sezam Log 08:23 Sezam
T?>> Ako je pojedan,u redu,ali dvojica?! ko su ovi,uopste?
To su valjda ovi suckeri koji se javljaju direktno iz firme racunari (I guess)
AcCeSS DeNiED
razno.234space.ace,
-> #226, junior--> Da ne dužim priču, i da se ne upuštam u raspravu tipa, ko je bolji
--> Mig29 ili F16, Amiga ili PC, Sezampro ili Sezamnet ... to je lični
--> izbor svakog korisnika i samo stvar njegovih afiniteta.
A još kad u svojim časopisima objavljuju tekstove na istu temu, kao
da kažu "Kupi moj, nemoj njihov, ovde je bolje objašnjeno.."
Šta je sve ovde obećavano, pa ništa...
Vezu sa YUInt da ne pominjem?
razno.235schef,
-> #230, zeljkoj=-> Adresa je sezampro.co.yu za domaću, a sezampro.com za stranu
=-> poštu.
A šta će biti ako neko iz imostranstva pošalje poruku na sezampro.co.yu?
Bojan
razno.236dj.vlada,
-> #232, mericD:\> Log 08:59 Sezam
D:\> Log 08:23 Sezam
D:\>
D:\> Ako je pojedan, u redu, ali dvojica?!
D:\> ko su ovi, uopste?
Ej, i ja sam bio tu i vieo, jos kaze da ne postoji taj user pa jos je prvo
slovo
ispisano veliko!!!!
A dejanp kaze da ja nemam 'nivo' da bih pogledao taj user!
razno.237supers,
Interesantno, anketa pokazuje da su ogromna većina Sezamovaca
nepušači, ali oni koji puše su pravi purnjatori...
Za to i Show podsistem velika pohvala, eto oblasti gde pretičete
SezamPro :)
Ali, čudi me da je na glasanju za prioritete unapređenje pouzdanosti
sistema na poslednjem mestu liste (da li to odražava vaš stav?)
Podsećam da sam u poslednjih nedelju dana u dva navrata stalno
dobijao nod sa podivljalom karticom tako da je rad bio nemoguć.
razno.238kum.djole,
-> #237, supers>> Interesantno, anketa pokazuje da su ogromna većina Sezamovaca
>> nepušači, ali oni koji puše su pravi purnjatori...
Neozbiljno.
A i vidi se da su ponuđene odgovore sastavljali nepušači.
Makar u većini (?)..
Kod odgovora oko pušenja u zatvorenoj prostoriji,
definitivno nisam želeo da odgovorim kako nemam stav po tom
pitanju, ali eto, morao sam. Glupo.
Umesto da se radi na poboljšanju stabilnosti, kako sam kažeš,
nude se ovako slepačka glasanja.. pa, kusaj.
razno.242valex,
-> #237, supers>> Interesantno, anketa pokazuje da su ogromna većina Sezamovaca
>> nepušači, ali oni koji puše su pravi purnjatori...
>> Za to i Show podsistem velika pohvala, eto oblasti gde
Mislim da smo negde već spomenuli da otvaranje prema svetu neće
narušiti identitet SezamNET-a. Namera nam je da negujemo sopstvene
servise, i SHOW režim je samo mali korak u tom pravcu. Novi servisi se
spremaju, a neki su već u test fazi.
razno.243nenad,
-> #237, supers> Ali, čudi me da je na glasanju za prioritete unapređenje pouzdanosti
> sistema na poslednjem mestu liste (da li to odražava vaš stav?)
Redoslad u spisku ponuđenih izbora nema nikakve veze sa našim
preferencijama prema nečemu čemu bismo dali prvenstvo. Moguće je
dati glasove bilo kojoj opciji, i to redom - 3, 2 i 1 glas - već
prema onome što mislite da je veći prioritet...
razno.244supers,
-> #243, nenad
>> dati glasove bilo kojoj opciji, i to redom - 3, 2 i 1 glas - već
>> prema onome što mislite da je veći prioritet...
Kada će Sezam da pređe na nove radne stanice o kojima je bilo reči?
Mislim da je i vama jasno da ovakve mrežne kartice kakve su ugrožavaju
normalno funkcionisanje sistema.
razno.245mpavlo,
Mozda sam propustio da procitam informaciju koja me interesuje, ali zanima me
koja je e-mail adresa SezamNET-a i kakve su trenutne mogucnosti komunikacije
sa njega (prijem i slanje).
razno.246mastermind,
Subject : TUŽNO ALI ISTINITO
(1) nemate e-mail vezu ni sa yu-internet sistemima
(2) broj novih poruka u konferencijama je krajnje tužan i dolikuje
home bbs-ovima koji rade svako veče od 22h pa dok se ne zablokira komp.
(3) skoro je nemoguće poslati exec ( možda je i zato ono pod 2 )
(4) toliko zvoni u prazno da je to malo verovatno
(5) o novim fajlovima da ne pričamo
(6) nemate APSOLUTNO ništa što drugi domaći sistemi ne bi mogli da ponude
osim show weather opcije koja je strašno korisna, pogotovu što može da
se dobije ažurniji i tačniji rezultat preko ptt-servisa.
(7) umesto da radite na stabilizaciji sistema, vi dodajete neke gluposti
( primer ovo sad sa show , i ono sa $ u chatu )
(8) nemate nikakve multi-user igre
ispravite me ako grešim u bilo kojeoj stavci, ali mi je stvarno čudno
da možete ovako da ostavite sistem da propada... nije mi jasno ko će da
daje pare za pretplatu na ovakav sezam, a vi bi ipak trebalo da živite od
pretplate, i cilj vam je da što više ljudi plati pretplatu ( ili možda
grešim? )
stvarno mislim da bi u najskorije vreme trebali da preduzmete neke velike
korake radi stabilizovanja sistema i da stvarno ponudite nešto korisnicima,
kako sadašnjim tako i budućim, jer sezam je ipak bio i ostao sistem sa
najviše nodova u jugoslaviji, sa prilično velikim brojem članova.
MasterMind
razno.247johnnya,
-> #246, mastermind >> ispravite me ako grešim u bilo kojeoj stavci, ali mi je
>> stvarno čudno da možete ovako da ostavite sistem da
>> propada... nije mi jasno ko će da daje pare za pretplatu na
>> ovakav sezam, a vi bi ipak trebalo da živite od
Pa to je bar jasno... pogledaj malo who listu ako uspeš da uđeš posle
nekih 22h... sve sam chat... sve sami klinci, Sezam će da se
prilagodi njima.
Ko zna možda i Dizel bude moderator foruma (nije lepo spominjati
čoveka kome sam dao ignore, ali...)
■■ Johnnya ■■
razno.248oldtimer,
-> #247, johnnya> Ko zna možda i Dizel bude moderator foruma (nije lepo spominjati
> čoveka kome sam dao ignore, ali...)
Što njemu ignore?
razno.249msavkovic,
-> #246, mastermind┌┌┌ ( 6) nemate APSOLUTNO ništa što drugi domaći sistemi ne bi mogli
┌┌┌ da ponude osim show weather opcije koja je strašno korisna,
┌┌┌ pogotovu što može da se dobije ažurniji i tačniji rezultat preko
┌┌┌ ptt-servisa.
┌┌┌ ( 8) nemate nikakve multi-user igre
Znaš šta, ja ću biti prvi koji će da napusti ovaj Sezam ako se uvedu
multi-user igre. To se ti igraj po tim tvojim kućnim bbs-ovima.
BTW, SezamPro ću najverovatnije da batalim, jer mi je veza sa njim
nikakva, a kao i ovde najposećenije teme su Sezam:Problemi i Sezam:OLR
Svašta.
razno.250aleck,
-> #249, msavkovic# nikakva, a kao i ovde najposećenije teme su Sezam:Problemi i Sezam:OLR
Bilo u početku,konferencije su sada veoma živnule - naročito Forum
i Civilizacija.Stručnije koferencije su skoro na nivou koji je bio
ovde pre podele.
razno.251severian,
-> #247, johnnya> Pa to je bar jasno... pogledaj malo who listu ako uspeš da uđeš posle
> nekih 22h... sve sam chat... sve sami klinci, Sezam će da se
> prilagodi njima.
Svim srcem želim da se ovo ne dogodi Sezamu. No, činjenica je da osim
još nekoliko svetlih tačaka (npr. civilizacija) sve konferencije ubrzano
preplavljuje neotesana klinčadija (pri čemu se epitet klinčadija ponajmanje
odnosi na uzrast). Nisam verovao da ću se sa setom sećati vremena kada je
jedan user uzvikivao "obožavam jednonoge", ali dočekasmo da se javno
"obožavaju sisate". Sve češće se otvoreno u javnim konferencijama traže
komercijalni paketi i registracioni brojevi, a da klinci i ne shvataju kako
rade nešto loše. Jasno je da ovakve pojave PRO uspešno filtrira cenom
pretplate, zbog toga NET *mora* da ima aktivnije moderatore. Neverovatno
koliko mi je ovaj sistem prirastao srcu i koliko želim da uspe, mislim da
to, uz poštovanje prema ogromnom trudu koji ulaže SW ekipa, čini da još uvek
radije zovem NET nego PRO, da su mi većina simpatija i (sav) entuzijazam
ovde. Samo, to se sve polako krnji pod pritiskom komparacije servisa koje dva
sistema nude.
Da skratim, ono što ovog trenutka može da se uradi je da se dobro
protresu moderatorska zvanja. Ima dobrih moderatora, kao npr. fancy u Forumu,
Stefan u Sportu ili moderator Civilizacije (dve odlične nove teme), ali
većina ih je skandalozno neaktivna (pc.soft, pc.hard, fajlovi, komunikacije
osim spantica... zvrje prazni bez da se podstiče rasprava). Najdobronamernije
moguće želim da podstaknem nadležne da razmisle na temu da li možda plaćamo
cena ustupanja moderatorskih mesta ljudima prezauzetim ostalim poslovima oko
sistema, koji samim tim nemaju vremena ni da pročitaju poruke a kamoli nešto
više...
razno.252vstan,
-> #246, mastermind> (4) toliko zvoni u prazno da je to malo verovatno
Nije tacno.
> (8) nemate nikakve multi-user igre
> ispravite me ako gresim u bilo kojeoj stavci
Ako nam ovo fali onda stvarno predlazem masovan
exodus na Pro ;)
razno.253ljubisha,
-> #252, vstan> (4) toliko zvoni u prazno da je to malo verovatno
>> Nije tacno.
I više nego tačno. Po danu i nije toliko izraženo ali kada se noću
nešto zaglupi onda od 0300 zvoni u prazno do imbecilnosti.
razno.254meric,
Primetio sam da na sezamunet nisu toliko halapljivi za parama :)
evo u cemu je stvar. pre nego sto sam bio ubacen medju korisnike sistema,
morao sam da se PONOVO prijavim i izaberem sve one opcije koje su ponudjene, i
dobijem obavestenje da ce za NAJKASNIJE 48 sati moji podaci biti provereni, da
ce me sekretarica sezama zvati, itd, itd...
Proslo je oko 480 sati i ja sam sezamu pisao pismo, jer ni pored moje najbolje
volje da platim 80 (osamdeset) dinara, uplatnicu nisam mogao da dobijem.
Nekoliko dana nakon sto sam poslao pismo stigla je i uplatnica koju sam isti
dan sproveo u delo, a prvi primerak hitnom posiljkom poslao sezamu, jer da
nisam ko zna koliko bi jos sati proslo, ili koliko bi pisama morao da napisem.
To nije bio kraj mojim nevoljama. Posle 3 dana zovnem sezam i dobijem poruku
da podaci moraju da mi se provere, ali redakcija radi do 15h! Sutradan sam
zvao, bio ispitivan za moj datum rodjenja, ali sve to nije bilo bolno.
Konacno, posle 2 nedelje vapljenja sam dobio pristup!
Zasto sezam nece pare? :>
razno.255vstan,
-> #254, meric> Zasto sezam nece pare? :>
Pare kvare ljude. Eto zato.
razno.256crncic,
-> #248, oldtimer>> Što njemu ignore?
Reda radi ;)
razno.257kum.djole,
> mikis 14:27 Sezam
> mikis 14:14 Transfer
Zanimljivo..:)
razno.258mastermind,
-> #252, vstan Subject : zvonjava u prazno
> (4) toliko zvoni u prazno da je to malo verovatno
ă─> Nije tacno.
e, kamo sreće da nije.
MasterMind
razno.259apostol,
set prompt $e6R:\$m>$e7
razno.260mikis,
-> #257, kum.djole+> > mikis 14:27 Sezam
+> > mikis 14:14 Transfer
+>
+> Zanimljivo..:)
Eto, pa nek posle neko kaže da ne radim posao za dvojicu ;)) Btw,
sad znam šta je bio uzrok misterioznom nestanku PAD-a. Prvi put sam se
ulogovao, počeo prenos pada, međutim mašina mi se blokirala. Resetujem,
uđem u kom. program, pokušam nastavak DL-a (setovano mi je AT&D0) -
neće. Ctrl-X - neće. Hangup - hoće ;) Pozovem ponovo - poruke pročitane,
pada nema nigde. Taman počnem da ponovo skidam poruke, veza pukne.
Pozovem ponovo - kompletan stari PAD sačuvan. Zanimljivo... :)
Moral of the story: čudan način da se reši problem 'korisnik xxxx
već na vezi' ;)
razno.261babbage,
-> #246, mastermind
Sa moje tačke gledišta:
>=>> (1) nemate e-mail vezu ni sa yu-internet sistemima
Gadno za one koji su platili pretplatu ovde očekujući i tu
uslugu. Što se mene tiče, poštu ionako primam na UBBG, Osmeh
i SezamPRO pa mi je svejedno.
>=>> (2) broj novih poruka u konferencijama je krajnje tužan i dolikuje
>=>> home bbs-ovima koji rade svako veče od 22h pa dok se ne zablokira
Zaista...Ja bih odavno prestao da zovem da nije ekipe u
konferenciji PC.HARD (funky, ikordic, vlad...), i Spante
u Komunikacijama.
>=>> komp. (3) skoro je nemoguće poslati exec ( možda je i zato ono pod 2 )
Meni uspeva kad zovem od kuće sa ZyXELa (forsirajući 2400 B(( ),
ali mi zato sistem jede mail...
>=>> (4) toliko zvoni u prazno da je to malo verovatno
Ovo rešavam tako što stavim dialtime 25sec, ZyXEL prepoznaje
dialtone i busy pa ga pustim da vrti i da se dere kad dobije
vezu...
>=>> (5) o novim fajlovima da ne pričamo
A ni o starim, pola direktorijuma prazno...
>=>> (6) nemate APSOLUTNO ništa što drugi domaći sistemi ne bi mogli da
>=>> ponude osim show weather opcije koja je strašno korisna, pogotovu što
>=>> može da se dobije ažurniji i tačniji rezultat preko ptt-servisa.
Pa i ako to proradi, koliko će da koristi? Pre nego što
izađeš iza ćoška da kupiš hleb, zoveš NET da bi pogledao
kakvo je vreme pa da znaš kako da se obučeš, umesto da
pogledaš kroz prozor? A kursna lista će biti, pretposta-
vljam, zvanična i stajaće 1 DM = 3.3 Ndin?
>=>> (7) umesto da radite na stabilizaciji sistema, vi dodajete neke
>=>> gluposti ( primer ovo sad sa show , i ono sa $ u chatu )
Ma nek dodaju oni usput šta hoće, može se (program pisan u
PASCAL-u, dodavanje takvih igrica je čas posla), ali što
ne rade na sređivanju većih problema...
>=>> (8) nemate nikakve multi-user igre
Ma samo nam još to fali...evo, Sezam već postaje chat-sistem,
još da se stave user-doorovi, i biće sistem za 8-13 godina...
(9) Ne znam za ostale, ali ja sam doživeo objašnjenje zašto
je Dragiša isteran kao j***** u zdrav mozak (baš tim rečima).
Sistem se bio uhodao i sve je lepo krenulo, i...paf, puj pike
ne važi. Razlog: "Sređivanje sistema je trajalo preko mesec
dana, što je nedopustivo!". To je _JEDINI_ konkretan razlog
za izbacivanje Dragišine ekipe koji je naveden. Da je sistem
posle toga sređen za nedelju-dve, taj razlog bi mogao biti
prihvaćen kao realan. Da je sistem sređen posle mesec dana,
mogli bi ste da se izvlačite na loše usolve, star hardver
i slično. Ali pošto sistem pada, jede mail, pogrešno ispo-
ručuje poštu, nema vezu sa svetom i posle dva meseca...
Moj zaključak je da sam ja ovde još šest dana (još jedna
greška sistema, jer mi je prekjuče javljao da su mi os-
tala još 4 dana...), a posle sam na sistemima koji rade.
Babbage
razno.262babbage,
-> #249, msavkovic>=>> nikakva, a kao i ovde najposećenije teme su Sezam:Problemi i Sezam:OLR
Nisi dugo bio na Pro-u, ili šta? Konferencije se zahuktavaju, mada
još uvek nisu na nivou onih od pre razdvajanja. Pojavljuju se novi
ljudi, koji još ne umeju da pišu koncizne i čitke poruke, fale neki
koji su odlučili da ostanu ovde, ali srediće se to.
Ono što je glavno jeste da sistem funkcionipe, i da mogu da računam
na njega, za razliku od ovog na kome mogu samo da pišem ovakve po-
ruke i da chatujem...
Babbage
razno.265milosh,
Obavestava se raja da postoje dvo nove grupe...jedna je vegetarian,a druga
hendikep...Vlasnica me je zamolila da ostavim ovo obavestenje,a ko zeli
moze traziti pristup od beatifullgirl!
razno.266msavkovic,
-> #262, babbage┌┌┌ Ono što je glavno jeste da sistem funkcionipe, i da mogu da
┌┌┌ računam na njega, za razliku od ovog na kome mogu samo da pišem
┌┌┌ ovakve po- ruke i da chatujem...
Znaš kako, ja pro dobijem jednom na 4800 i onda počnem da skidam pad,
pa mi pukne veza, pa je onda zauzeto..baš dugo, a nije mi baš toliko
važno da sedim 2-3 sata ispred tm-a. Onda skidam pad svaki drugi dan :(
Online ne mogu da uradim NIŠTA. Tako da me baš briga za PRO.
razno.267crncic,
-> #265, milosh>> Obavestava se raja da postoje dvo nove grupe...jedna je vegetarian,a
>> druga hendikep...Vlasnica me je zamolila da ostavim ovo obavestenje,
Osoba A, da li je Bane. član grupe hendikep ? Dalji opis nije nužan ;)
razno.268vstan,
-> #266, msavkovic> ┌┌┌ Ono sto je glavno jeste da sistem funkcionipe, i da mogu da
>
> Znas kako, ja pro dobijem jednom na 4800 i onda pocnem da
> skidam pad, pa mi pukne veza, pa je onda zauzeto..bas dugo, a
Konacno sam uspeo da se okacim na Pro ;)
Naravno pod uslovom da ne zvoni u prazno i forsiranjem 2400.
Posle toga, ako uspe logovanje, pa iz jedno 5-6 pokusaja cak
nesto i uspe da se skine u komadu, naravno brzinom 140-260.
Off-line rider je neprijatno sala, itd ...
razno.269vimm,
-> #268, vstan>> Konacno sam uspeo da se okacim na Pro ;)
>> Naravno pod uslovom da ne zvoni u prazno i forsiranjem 2400.
>> Posle toga, ako uspe logovanje, pa iz jedno 5-6 pokusaja cak
>> nesto i uspe da se skine u komadu, naravno brzinom 140-260.
>> Off-line rider je neprijatno sala, itd ...
Zašto se uopšte kačiš na PRO kada je očigledno da mu nisi dorasao?
Pozdrav Vladimir
razno.270nenad,
-> #260, mikis> Pozovem ponovo - kompletan stari PAD sačuvan. Zanimljivo... :)
Da bi se smanjila pojava zvonjave u prazno i poruke "... već na
vezi" arhiviranje pada odvija se u pozadini. Zbog toga se može
desiti da ako nazovete odmah nakon pucanja veze ne zateknete pad.
Preporučljivo je, dakle, sačekati bar minut pa ponovo nazvati -
odnosno onoliko vremena koliko je jednoj 286-tici potrebno da
arhivira vaš pad i smesti ga na sigurno. :)
razno.271nenad,
-> #261, babbage> Pa i ako to proradi, koliko će da koristi? Pre nego što
> izađeš iza ćoška da kupiš hleb, zoveš NET da bi pogledao
> kakvo je vreme pa da znaš kako da se obučeš, umesto da
> pogledaš kroz prozor?
Ne postoji na ovoj zemaljskoj kugli novinska kuća, TV stanica
niti dnevni list koji redovno ne donose izveštaje o vremenu i
vremensku prognozu. Onaj kome je takva informacija potrebna i ume
da je protumači umeće i da ceni postojanje jednog ovakvog
servisa. Onaj kome ne treba ga jednostavno neće koristiti. Mislim
da nema potrebe da detaljnije obrazlažem - ako je ceo svet lud
onda neka smo i mi. :)
> A kursna lista će biti, pretposta-
> vljam, zvanična i stajaće 1 DM = 3.3 Ndin?
Iako je servis za kursnu listu i dalje u test fazi i informacije
ne pristižu redovno već sada može da se vidi koje će podatke
donositi - otkucaj SHOW EXCHANGE na osnovnom promptu. To je,
mislim, bilo jasno naglašeno i u poruci u kojoj je najavljeno
pokretanje servisa. Zbog toga da mi nije jasno kako je do tebe
mogla da dođe dezinformacija da će jedina raspoloživa informacija
biti tzv. zvanični kurs.
razno.272supers,
-> #270, nenad>> Da bi se smanjila pojava zvonjave u prazno i poruke "... već na
>> vezi" arhiviranje pada odvija se u pozadini. Zbog toga se može
>> desiti da ako nazovete odmah nakon pucanja veze ne zateknete pad.
Interesuje me šta vi planirate povodom ovoga. Kada Sezamove stanice
pređu na nekoliko obećanih 486 multitasking stanica, je li realno
očekivati da će svaki pad moći da se arhivira za nekih 10 sekundi?
Ako ne, morali biste da ovakve slučajeve nekako preduhitrite (na primer,
uvedete poruku tipa "Vaš pad je u pripremi"...)
Inače, manje iskusni korisnici će imati grdne probleme...
razno.273alien,
-> #265, milosh[] Obavestava se raja da postoje dvo nove grupe...jedna je vegetarian,a
[] druga hendikep...
Čemu dve odvojene grupe? ;>
razno.274mmtosic,
-> #269, vimm>> Zašto se uopšte kačiš na PRO kada je očigledno da mu nisi dorasao?
A šta to znači? Kol'ko znam, retko ko uspostavlja dobru vezu sa
SezamPro-om. Svi verujemo da je za to kriva neusklađenost centrale
na kojoj je SezamPro sa drugim centralama.
razno.275mmtosic,
-> #270, nenad (mikis)
>> > Pozovem ponovo - kompletan stari PAD sačuvan. Zanimljivo... :)
>>
>> Da bi se smanjila pojava zvonjave u prazno i poruke "... već na
>> vezi" arhiviranje pada odvija se u pozadini. Zbog toga se može
>> desiti da ako nazovete odmah nakon pucanja veze ne zateknete pad.
Ovo je vrlo važna informacija, i trebalo bi je staviti u obaveštenja.
>> Preporučljivo je, dakle, sačekati bar minut pa ponovo nazvati -
>> odnosno onoliko vremena koliko je jednoj 286-tici potrebno da
>> arhivira vaš pad i smesti ga na sigurno. :)
Sâm sam to nekoliko puta iskusio. Na to mi je već ranije ukazao
dzakic u ličnoj poruci, pa sam to znao. U nekim svojim porukama, to
saznanje sam prenosio i drugima, ali se vidi da to, pre ili kasnije,
zatreba svakome od nas. Pošto se to dešava i drugima, dakle, ne samo
nama koji pitamo, predlažem vam da ovaj odgovor, kao važan, smestite
među obaveštenja. :)
razno.276cnenad,
-> #271, nenad=> niti dnevni list koji redovno ne donose izveštaje o vremenu i
=> vremensku prognozu. Onaj kome je takva informacija potrebna i ume
=> da je protumači umeće i da ceni postojanje jednog ovakvog
Na koji će način servis vremenske prognoze biti realizovan ? Nekom
vezom će stizati info od računara meteorološke službe ili će sekretarica
ažurirati stanje na osnovu vesti sa radija ?
Ukratko, podržavam ovaj servis, zgodno je videti kolika je trenutna
temperatura i kakvo će vreme biti u toku narednih 6 - 12 sati kao i kolika
se temperatura očekuje.
Na Miloševu opasku da je lako pogledati kroz prozor, ima tu nekog rezona,
ali ne ide svako po hleb, već i dalje i duže, i vremenski se duže zadržava
van kuće. Recimo, ustaneš ujutro, temperatura je oko 3-4 stepena, u
toku dana će porasti na 15-16. Baš bi bilo zgodno da navučem na sebe
perjanu jaknu pa da se kasnije u njoj 'skuvam'
razno.277tomil,
Izgleda da se ovaj SEZAM u zadnje vreme popravlja.
Naime vratili su moje omiljene konferencije
ORKA - posebno temu electron,
PCPROG
PCHARD
Jos samo kada bi se vratili ljudi koji su pisali u tim konferencijama,
i koji su stvarno imali sta da kazu, gde bi nam bio kraj.
I ja mnogo trazim ?
razno.278crncic,
-> #269, vimm>> Zašto se uopšte kačiš na PRO kada je očigledno da mu nisi dorasao?
Nego, nego ! Kad postaneš VstanPRO, onda tek razmišljaj o dotičnom ;)
za sad ništa :)) Btw, zašto u opšte postavljaš ovakva pitanja ?
razno.279msavkovic,
-> #274, mmtosic┌┌┌>> Zašto se uopšte kačiš na PRO kada je očigledno da mu nisi
┌┌┌ dorasao?
┌┌┌
┌┌┌ A šta to znači? Kol'ko znam, retko ko uspostavlja dobru vezu sa
┌┌┌ SezamPro-om. Svi verujemo da je za to kriva neusklađenost centrale
┌┌┌ na kojoj je SezamPro sa drugim centralama.
Baš tako. A prefiks PRO ne znači baš ništa.
A koliko nekome treba da "doraste" do PRO-a :)
razno.280ilazarevic,
-> #271, nenad> Ne postoji na ovoj zemaljskoj kugli novinska kuća, TV stanica
> niti dnevni list koji redovno ne donose izveštaje o vremenu i
> vremensku prognozu. Onaj kome je takva informacija potrebna i ume
Iz mesta, kao i iz zaleta podržavam vremensku prognozu. Svakome će se barem
jednom desiti da se zatekne na Sezamu pre nego što treba da izađe iz kuće. Ja
obično negde žurim, i nemam vremena da izađem napolje da bih utvrdio da se
nisam dobro obukao :) Zato obično zovem 9823. E, sad, što bih zvao 9823 kad
mogu onlajn da dobijem prognozu za sledeća 4 sata?
razno.281vimm,
-> #279, msavkovic>> ┌┌┌ SezamPro-om. Svi verujemo da je za to kriva neusklađenost centrale
>> ┌┌┌ na kojoj je SezamPro sa drugim centralama.
>>
>> Baš tako. A prefiks PRO ne znači baš ništa.
>> A koliko nekome treba da "doraste" do PRO-a :)
Nisam mislio da repliciram, ali ipak da pojasnim.
Sa centrale 122-... podjednako dobro ili podjednako loše ostvarujem
vezu i sa Net-om i sa Pro-om s tim što mi na Pro-u NIKADA nije pukla
veza (pogotovu posle DL ili UL) što mi se na Net-u ranije dešavalo.
S druge strane tačno je da se Net mnogo lakše dobija dok se brzina i
na jednom i drugom sistemu kreće između 1300 i 1500 cps.
Zato smatram da je poruka vstan-a prilično ostrašćena i netačna, mislim
na brzinu 140-260, prenos fajlova koji uvek ide tečno, bez prekida i
grešaka, a o novim datotekama kojih na PRO-u ima da ne govorim.
Sor 230 radi kako radi, poznate su sve vrline i mane, uglavnom radi.
SorPro OLR je bagovit, tačno je. Koristim ga isključivo iz DOS prozora
pod Win95, u bazi je preko 6000 poruka, ne blokira računar i ipak je
vrlo upotrebljiv.
Pozdrav Vladimir
razno.282dejanp,
Otvorena je grupa koja se bavi samo AMIGA 500 v1.x racunarima, pa ko
poseduje isti neka se javi za pristup grupi na MAIL: DEJANP
razno.283supers,
-> #281, vimm>> Zato smatram da je poruka vstan-a prilično ostrašćena i netačna,
>> mislim na brzinu 140-260, prenos fajlova koji uvek ide tečno, bez
Zašto netačna? Otprilike pola Beograda u normalnim, dnevnim uslovima ne
može sa Proom da ostvari veći CPS od 140-260, što je tragično slabo.
Sve i da SezamPro pet puta nadmaši ovaj SezamNET, loša veza sa mnogim
delovima grada će da ga ostavi bez dosta potencijalnih mušterija.
razno.284.bata.,
-> #281, vimm> Zato smatram da je poruka vstan-a prilicno ostrascena i
> netacna, mislim na brzinu 140-260, prenos fajlova koji uvek ide
> tecno, bez prekida i gresaka, a o novim datotekama kojih na
> PRO-u ima da ne govorim.
I ja imam jako losu vezu sa SezamPro-om. Jedva na 4800. I skoro
svi sa centrale 533 i drugih Metakonti imaju istih problema.
razno.285peri,
-> #281, vimm> Zato smatram da je poruka vstan-a prilično ostrašćena i
> netačna, mislim na brzinu 140-260, prenos fajlova koji uvek ide
> tečno, bez prekida i grešaka, a o novim datotekama kojih na
> PRO-u ima da ne govorim.
Moram ti reći da ipak nije. Barem što se tiče brzine. Zašto ?
Zato što neke starije centrale loše ili bolje reći šugavo sarađuju sa
PRO-ovom centralom. To sam i lično iskusio. :(
Npr.
Ukoliko uspostavljam vezu sa broja 322.... veza sa PRO-om je odlična,
ali ako se nedaj bože ponadam (a svaki dan to pokušavam) da uspostavim
vezu sa broja 606... Na*ebo sam ko žuti. :(
Veza puca sve u šesnaest, često ne stignem ni lozinku da otkucam.
Ma dva dana ne mogu PAD da pokupim na PRO-u, jel veruješ ?
Za to vreme NET samo piči (1600 cps) i sa jednog i sa drugog broja.
Al sa 322.... samo klizi :), bez greške.
I kad čovek kaže da mora brzinu da skine na 2400, veruj mu, ne
preteruje :)
A što se tiče ažuriranja i dovlačenja novih datoteka, PRO je dalekoooo
ispred NET-a, to je neosporno. Ovde nove stvari dolaze, bar je
dosad tako bilo, zahvaljujući pre svega entuzijazmu samih korisnika.
Ima još toga, ali sam se ustvari javio samo u radi priče o brzini i
kvaliteti veze sa PRO-om.
razno.286vimm,
-> #285, peri>>> tečno, bez prekida i grešaka, a o novim datotekama kojih na
>>> PRO-u ima da ne govorim.
>> Moram ti reći da ipak nije. Barem što se tiče brzine. Zašto ?
>> Zato što neke starije centrale loše ili bolje reći šugavo sarađuju sa
>> PRO-ovom centralom. To sam i lično iskusio. :(
OK, SezamNet-ovci, ubedili ste me. Nisam ni slutio koliko u stvari_sreće_
imam zato što vezu sa sistemima ostvarujem iz N. Beograda sa centrale 122-...
Nemojte da mislite da i ja nemam problema, samo nisu tako drastični
kao kod drugih. I meni je Net draži, ali kompenzaciju za neke stvari tražim
na drugoj strani.
Pozdrav svima koji su čitali i odgovarali na moju poruku
Vladimir
razno.287vstan,
-> #281, vimm> Zato smatram da je poruka vstan-a prilicno ostrascena i netacna,
Hoces reci da lazem ?
razno.288nenad,
-> #272, supers> Ako ne, morali biste da ovakve slučajeve nekako preduhitrite (na primer,
> uvedete poruku tipa "Vaš pad je u pripremi"...)
Nešto slično je juče realizovano ali se potkrao jedan sitan bag
tako da se može desiti da, do danas (utorak) oko podne dok Zak ne
izvrši intervenciju, pad propadne nakon pucanja veze.
Rešenje je takvo da će korisniku ipak odmah biti omogućen ulazak
na sistem, a ako je pad zaostao od prethodne seanse pojaviće se
naknadno, čim bude spreman.
razno.289supers,
-> #286, vimm>> OK, SezamNet-ovci, ubedili ste me. Nisam ni slutio koliko u
>> stvari_sreće_ imam zato što vezu sa sistemima ostvarujem
^^^^^^^^^^^
Zvuči malo bez veze, ali jeste tako.
razno.290kum.djole,
Zanima me na koji način i gde mogu da komuniciram sa čovekom čija
je adresa (user)@cs.ualberta.ca (Computing science, University of
Alberta, Canada). Veoma je važno i poprilično hitno.. Hvala!
razno.291junior,
-> #280, ilazarevic> nisam dobro obukao :) Zato obično zovem 9823. E, sad, što bih
> zvao 9823 kad mogu onlajn da dobijem prognozu za sledeća 4
> sata?
Upravo tako. Odlična stvar ... samo da proradi :)
razno.292dvesic,
-> #290, kum.djole> Alberta, Canada). Veoma je važno i poprilično hitno.. Hvala!
Preko Buef31, Ubbg-a, Rcub-a, osmeha, SezamPro-a ...
Biraj :)
razno.293velicko,
-> #290, kum.djole>+ je adresa (user)@cs.ualberta.ca (Computing science, University
Sa bilo kog unizveritetskog računara, ili sa PRO-a,
tj sa bilo kog sistema koji ti omogućava internet mail...
razno.294boshko,
-> #292, dvesic> Preko Buef31, Ubbg-a, Rcub-a, osmeha, SezamPro-a ...
Nisam zano da je omoguceno slanje mail-a za inozemstvo preko PROa. Jel
ta vest skorijeg datuma ili ima tome vec vise. Ako je to moguce jel
svi mogu da salju mail za inostranstvo ili samo povlasceni user-i.
razno.295mdave,
-> #294, boshko> > Preko Buef31, Ubbg-a, Rcub-a, osmeha, SezamPro-a ...
>
> Nisam zano da je omoguceno slanje mail-a za inozemstvo preko PROa.
> Jel ta vest skorijeg datuma ili ima tome vec vise. Ako je to moguce
> jel svi mogu da salju mail za inostranstvo ili samo povlasceni
> user-i.
Svi, i to postoje dve e-mail adrese za svakog korisnika :
mdave@sezampro.com (preko Tesle)
mdave@sezampro.co.yu (preko Binta)
razno.296severian,
Koristim priliku da ovim putem pozdravim sve prijatelje sa kojima sam
se proteklih godina družio na ovom sistemu. Nadam se da će nam prilike
dozvoliti da se ponovo sretnemo I na ovom mestu.
Pozdrav,
Stanimir.
razno.297johnnya,
Ajde sada neka se javi onaj, koji je bio toliko pametan, pa počeo po Sezamu
da od normalnih arhiva od po 160 Kb, sklapa pakete od 700-800 Kb ????
Možda ja i vičem u prazno... kakav je profil korisnika ?
Koliki % ljudi još uvek ima 2400 modeme ...
razno.298supers,
-> #297, johnnya>> Možda ja i vičem u prazno... kakav je profil korisnika ?
>> Koliki % ljudi još uvek ima 2400 modeme ...
Sudeći po who listi iz Dragišinog perioda, kada se videla brzina
konektovanja, još uvek je vrlo velik njihov procenat. Od 15 nodova
retko se viđalo 9600 i 14400 na više od 5...
I ako uzmemo u obzir da dosta njih mora da forsira 2400/1200,
sporih modema je još puno.
razno.300calex,
-> #297, johnnya<!> Ajde sada neka se javi onaj, koji je bio toliko pametan, pa počeo po
<!> Sezamu da od normalnih arhiva od po 160 Kb, sklapa pakete od 700-800 Kb
Kakve su to normalne arhive od 160k? ;) Arhive su bile deljene u
vreme kada je Sezam radio na 2400 a nije bilo moguće početi DL fajla
koji traje duže od 30 minuta. Sada možeš da počneš DL pa u sledećoj
seansi produžiš.
razno.302space.ace,
Nešto gledam, konferencija SPORT je do sada skupila preko 1000 poruka, dok
je vaša SEZAMNET od Big Bena skupila nešto više od 2000. Da ne pominjem
ostale konferencije, koje imaju ispod 500.
A vi niste hteli da otvorite SPORT konferenciju. Šta li ste razmišljali,
pa zna se da na Balkanu najviše vole sport, pa kompjutere (dobro, i dobre
ženske :)
razno.303nenad,
-> #297, johnnya> da od normalnih arhiva od po 160 Kb, sklapa pakete od 700-800 Kb ????
Velike fajlove možeš da preneseš iz više poziva koristeći Zmodem
protokol i njegovu crash-recovery opciju. BBS će ti dopustiti da
započneš prenos iako je potrebno vreme veće od onog preostalog za
tu seansu.
razno.304gnjida,
Zamolio bih cenjeno osoblje Sezama, da pokusa da mi objasni
zasto mi ne radi naredba SHOW u GROUP rezimu!?!?!?!?!?
Kada u GROUP rezimu otkucam show dobijem SHOW rezim?
Unapred zahvalan..............Gnjida:)
razno.305imangovski,
E,uprava,svaka cast.Od pre par dana,sezam se dobija iz cuga.
razno.306easyd,
-> #305, imangovski> E,uprava,svaka cast.Od pre par dana,sezam se dobija iz cuga.
E, krk, mora da si ga urek'o...
3 puta se modemi dogovore, sva tri puta puc...
4 put ko da nista nije bilo... connected...
A da zvoni u prazno, to smo resili...
Cim zvoni u prazno mali script zove broj po
broj direktno nodove...
BTW, ovo valjda ne remeti rad sistema?
poz, easyd...
razno.307nenad,
-> #304, gnjida> Zamolio bih cenjeno osoblje Sezama, da pokusa da mi objasni
> zasto mi ne radi naredba SHOW u GROUP rezimu!?!?!?!?!?
Možeš da koristiš sinonim GROUP VIEW. GROUP SHOW i dalje radi ako
se navede iz osnovnog režima, a iz GROUP režima preklapa je poziv
za režim SHOW koji je globalna komanda.
razno.308easyd,
-> #305, imangovski> E,uprava,svaka cast.Od pre par dana,sezam se dobija iz cuga.
E, krk, mora da si ga urek'o...
3 puta se modemi dogovore, sva tri puta puc...
4 put ko da nista nije bilo... connected...
A da zvoni u prazno, to smo resili...
Cim zvoni u prazno mali script zove broj po
broj direktno nodove...
BTW, ovo valjda ne remeti rad sistema?
poz, easyd...
razno.309knenad,
-> #305, imangovski> E,uprava,svaka cast.Od pre par dana,sezam se dobija iz cuga.
"Jel ovo neka zaje*ancija?" iliti malo-morgen...
razno.310ognjen,
> res re enemnet
─────────────
enemnet, ,
Clan od Pet 22.03.96 13:37
˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙
???
razno.311marec,
-> #302, space.ace> A vi niste hteli da otvorite SPORT konferenciju. Šta li ste razmišljali,
> pa zna se da na Balkanu najviše vole sport, pa kompjutere (dobro, i dobre
> ženske :)
Meni su ženske na prvom mestu!!!
Ranx
razno.312johnnya,
Jer to SezamNET nije radio i zbog Dan državnosti ? :)))
(pa su neki ljudi odlučili da spoje praznik sa vikendom)
■■ Johnnya ■■
razno.313msavkovic,
──────────────────────────────────────────────────── ───── ─── ¨ ── ¨ ˙
▄█▀█▄ ██▀█▄ ▄█▀█▄ ▄█▀█▄ ▄█▀█▄
██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ * Computer News
██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ * Domaća scena: Profesionalni program za
██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ zaštitu softvera
██ ▀▀ ██ ██ ██ ██ ██ ▀▀ ██ ▀▀ * Demo scena
▀▀█▄ ██ ██ ██ ██ ██ ██▀▀ * Intervjui: Hoplite/Orange i Basehead/FM
██Ţ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██Ţ██Ů██ * Muzika: Velvet Studio 1.0(demo), TB303,.
██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ * Programiranje: Triple-sine 250byte
██ ██ ██▀▀ ██▀██ ██ ██ ██ ██ plazma, Brzo učitavanje PCX
██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ * Igre: Wing Commander IV, Rayman,...
██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ * Filmovi: Toy story, Mary Reilly,...
▀▀▀ ▀▀ ▀▀ ▀▀ ▀▀▀ ▀▀▀
issue #1 - 386+/VGA/GUS,PCS,DAC,SB -
──────────────────────────────────────────────────── ───── ─── ¨ ── ¨ ˙
space#1.ziprazno.314calex,
-> #313, msavkovic<!> ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ * Computer News
Prebačeno u \sezam\novosti\ :)
razno.315dmajkic,
Izgleda mnogo brže. :)
razno.316msavkovic,
Pretplata na Sezam-NET-u mi ističe 7. aprila 1996. Na net se vraćam 5.
jula, iliti posle prijemnog ispita za fax. Do tada sam na Sezam-Pro-u,
isti username.
E-mail: msavkovic@sezampro.co.yu
razno.317devugo,
U eri komunikacija, telekomu... , itd...
pojavio se mali problemcic >
Kako poslati poruku nekome u Englesku , imam njegovu Email
adresu ono u fazonu
xxxxx@jjjj.kk
Svaki koristan savet je dobro dosao!
Pozdrav Goran!
razno.318cnenad,
-> #316, msavkovic=> jula, iliti posle prijemnog ispita za fax. Do tada sam na Sezam-Pro-u,
=> isti username.
A mail-info je napravljen za... ? ;)
razno.319apostol,
Pošto planiram da kupujem ploču na 133 MHz, i uz to memoriju (16M
poželjno), koju firmu biste mi preporučili - koja neće da mi uvali
lažni cache, nekompat. ventilator i sl.?
E1 O:-)
razno.320mdave,
-> #319, apostol
Firmu "Kod Kordića i sinova", naravno!
razno.321supers,
Polako poprimamo home-BBS manire... Sva pitanja idu u ovu konferenciju
umesto tamo gde im je mesto... Jel' ima ovde neko ko bi to po službenoj
dužnosti tamanio?