razno.322vstan,
-> #319, apostol> Posto planiram da kupujem plocu na 133 MHz, i uz to memoriju
Naskroz si promasio temu, ali eno ti odgovor od Mdaveta.
razno.323nenad,
-> #321, supers> Polako poprimamo home-BBS manire... Sva pitanja idu u ovu konferenciju
> umesto tamo gde im je mesto... Jel' ima ovde neko ko bi to po službenoj
> dužnosti tamanio?
Proveri da nisi greškom dao resign na ostale konferencije. Spisak
svih konferencija (dakle i onih na koje imaš resign i onih koje
pratiš) možeš da dobiješ pomoću komande CONF VIEW /A.
Što se poruka koje ne pripadaju ovoj konferenciji tiče ne mislim
da ih ima puno. I inače ima veoma malo šuma po ostalim
konferencijama, a konferencija koja se bavi samim sistemom je
uvek i bila mesto gde ga je bilo najviše, gde su se pitanja
ciklično ponavljala i sl. Nema ničeg neobičnog u tome da poneki
novi član koji nije upoznat sa strukturom i sadržajem ostalih
konferencija pogreši i svoje pitanje pošalje ovde (u temu pitanja
:), a mi ostali smo tu da ga uputimo na pravo mesto za diskusiju
o određenoj temi ili odgovorimo na pitanje. Brisanjem bi postigli
samo to da on ponovi svoje pitanje.
razno.324oldtimer,
Danas u 04:52 sam bio sam na Sezamu, počinje da podseća na stara
vremena :)
razno.325supers,
-> #323, nenad>> Proveri da nisi greškom dao resign na ostale konferencije. Spisak
>> svih konferencija (dakle i onih na koje imaš resign i onih koje
>> pratiš) možeš da dobiješ pomoću komande CONF VIEW /A.
Hvala u svakom slučaju, mada ja ovo nisam pitao :)
Koristiće valjda onome ko je imao gornji problem :)
razno.326schef,
-> #324, oldtimer=- Danas u 04:52 sam bio sam na Sezamu, počinje da podseća na
=- stara vremena :)
Da nisi bio na 1200 ili 2400 :)))
Bojan
razno.327dturina,
Gde se zagubi GOLD Netscape?
█zVj ╔Jze╦ż╠řvŚ
razno.328apostol,
Kad će moći da se obesi slika u res? Evo, ljudi moraju da
pošalje u konferenciju EXTRA:fotografija...
E1 O:-)
razno.329marec,
-> #328, apostol> Kad će moći da se obesi slika u res? Evo, ljudi moraju da
COOOL ideja!
razno.330zeljkoj,
-> #329, marec>> Kad će moći da se obesi slika u res? Evo, ljudi moraju da
>
> COOOL ideja!
Ma kakva ideja, nije se to niko sada setio, nego je postojalo na starom
softveru, a sada nema. ;( Ovako sam morao da UUENCODujem sliku...
razno.332space.ace,
-> #330, zeljkoj--> softveru, a sada nema. ;( Ovako sam morao da UUENCODujem sliku...
Fala bogu tebi je MNOOOGO stalo da ti ljudi vide sliku! ;>>>
P.S. Ako si očajan, probaj oglase i brojeve sa početkom 900 ;>>
razno.333biber,
-> #330, zeljkoj>> softveru, a sada nema. ;( Ovako sam morao da UUENCODujem sliku...
Ma dobro je kad su prestali da brisu resume, resign i ignore
liste, sto bese popularno tamo u decembru. ;>
Jeste bilo bi lepo da se uz resume moze okaciti fajl.
razno.334zeljkoj,
-> #332, space.ace> --> softveru, a sada nema. ;( Ovako sam morao da UUENCODujem
> sliku...
>
> Fala bogu tebi je MNOOOGO stalo da ti ljudi vide sliku! ;>>>
Ma da... nemaš pojma koliko mi je stalo. ;)
BTW, morao sam da isečem komadić slike, pošto tekst rezimea može da
bude dugačak max 32 kB. ;(
razno.335meric,
Connected to SezamNet at 38400
Casopis "Racunari" - Beograd
Pet 19.04.96 16:02 - Node 16
Username: meric XXXXXXXXXXXX
meric, dobrodosli na SezamNet!
jeste li vi to stavili brze modeme, ili tako nesto? ;)
i usput, sezam bi trebao da ima 15 linija?
razno.336mileusna,
-> #335, meric>> Connected to SezamNet at 38400
>> jeste li vi to stavili brze modeme, ili tako nesto? ;)
>> i usput, sezam bi trebao da ima 15 linija?
U pitanju je Prolink 1414 modem za koga nemaju kodove,
pa ne mogu lepo da mu podese odgovore. Upućen je i aple
vlasnicima istog (sa uputstvom;) da pomognu ako su voljni. :)
razno.337zeljkoj,
-> #336, mileusna> U pitanju je Prolink 1414 modem za koga nemaju kodove,
Zar nije i taj Prolink na kraju zamenjen USR-om?
Ma ok i da je Prolink, ali zašto piše node 16? :)
razno.338teorist,
-> #336, mileusna>> Connected to SezamNet at 38400
^^^^^^^
>> jeste li vi to stavili brze modeme, ili tako nesto? ;)
>> i usput, sezam bi trebao da ima 15 linija?
=> U pitanju je Prolink 1414 modem za koga nemaju kodove,
=> pa ne mogu lepo da mu podese odgovore. Upućen je i aple
=> vlasnicima istog (sa uputstvom;) da pomognu ako su voljni. :)
A neka probaju sa ATW2 ????????
Čini mi se da ta fora pali ?
BTW... kakve veze ima NODE 16 sa tom porukom ??? Ili Sezam stvarno radi na
16 nodova ?
razno.339apostol,
Interesantna stvar:
Palo mi je napamet na vidim da li na sistemu postoje useri sa našim
čuvenim "strateškim" imenima, "pera", "mika" i "laza".
Rezultat je sledeći:
1. "pera" ne postoji;
2. user "mika" koristi čovek koji se zove Laza,
3. ime "laza" koristi čovek koji bi zbog prezimena MOGAO da bude
Mika!
E1 O:-)
razno.340supers,
-> #338, teorist>> BTW... kakve veze ima NODE 16 sa tom porukom ??? Ili Sezam stvarno
>> radi na 16 nodova ?
Sezam stvarno radi na 16 nodova, ali je šesnaesti samo za službena lica
i na posebnom je broju (ne 648-422). E sad, zašto taj službeni ne nosi
broj 16 nego neki drugi...
razno.341mileusna,
-> #339, apostol>> Palo mi je napamet na vidim da li na sistemu postoje useri sa našim
>> čuvenim "strateškim" imenima, "pera", "mika" i "laza".
Ali zato postoje "mmirko" i "sslavko". :)
razno.346ikordic,
-> #345, ikordicPoruka ponovo poslata, jer je prethodna poništena.
razno.347mdave,
-> #346, ikordic> ===============================
> 32.344 SEZAMNET:razno * Poništio Sysadm
> ikordic, 22.04.96. 20:01, 1339 chr
> ---------------------------------------------------------
>
> ===============================
> 32.345 SEZAMNET:razno
> ikordic, 22.04.96. 20:47, 1339 chr
> ---------------------------------------------------------
> RE: ""
>
> 'Ajde zdravo svi, ja odoh.
>
> Pun mi je kurac više sranja sa ovim "sistemom", ovim "softverom" i
> ovom decom što se kao igraju ozbiljna posla. Od ove smejurije nikad
> ništa biti
> neće, osim uludo spiskanih para koje će dečurlija da spali da bi se
> izigrala. Čije pare tamo arčite sami znate, a koliko ih je do sada
> spaljeno, to već sumnjam da znate.
>
> Uzgred, dragi (l)uzeri, nemojte se preterano zaprepastiti ako ova
> komedija od kućnog bibiesa za neki dan prestane da vam se javlja,
> jer mi možda padne na pamet da odem tamo i počupam moje modeme (i
> još ponešto pride) koji mi
> čame već peti jebeni mesec neplaćeni, uprkos lagarijama "upravnika"
> slušam duže vreme (jeste, da, aleksiću, počni da ganjaš zamenu - mad
> siguran da će ti dosta ovaca istrčati bez razmišljanja). Posebna je
> priča
> šta taj nesrećnik radi tamo bez ičijeg nadzora i znanja, ali to već
> veze sa odnosom prema korisniku koji je dao svoje pare. Uzgred II,
> one
> žvake o velikom, zlom BIGZ-u, zbog koga je kao nemoguć progres i sli
> najobičnija laž.
>
> Ovoj sprdačini želim skoru propast, ko ima potrebe da me
> kontaktira, generalije su u rezimeu, nesretnicima koji čekaju
> e-mail sa ostatkom sveta
> želim što bezbolniji coup de grace koji će im skratiti patnje, prvom
> mi prisere zbog rečnika ću ručno razbiti nos.
>
> Logout.
>
> -----------------------------------------------32.345 ---
> Odgovori: 346
>
> ===============================
> 32.346 SEZAMNET:razno
> ikordic, 22.04.96. 20:47, 52 chr
> Odgovor na 32.345, ikordic, 22.04.96. 20:47
> ---------------------------------------------------------
> Poruka ponovo poslata, jer je prethodna poništena.
> -----------------------------------------------32.346 ---
Ccc...kakav rečnik...
razno.348nenad,
-> #346, ikordic> Poruka ponovo poslata, jer je prethodna poništena.
Naravno da je obrisana, a obrisana je i ta koju si ponovo poslao.
Ako je tvoja želja da svoju (ne?)kulturu demonstriraš na ovom
sistemu teško će te bilo ko u tome sprečiti. Ipak, učinićemo sve
što je u našoj moći da rečnika i ponašanja ulice, uvreda i
pretnji ne bude u javnim konferencijama, čak i po cenu da
rizikujemo "razbijanje nosa" sa tvoje ili bilo čije strane.
Neko kome takav rečnik i ponašanje očigledno nisu strani se već
potrudio da tvoju poruku citira u celini tako da će svako imati
priliku da sam proceni o čemu se u ovom slučaju radi, ko je ko i
ko je kakav. Da ne bi bilo optužbi kako neko želi da sakrije ono
o čemu si govorio u poruci, tu poruku nećemo brisati do večeras,
a onda će i ona nestati pošto joj ovde nije mesto.
Mnogo ružnih reči, mnogo neistina i puno toga zlonamernog je
izrečeno protiv ovog sistema, i nikada poruke nisu brisane,
nikada na uvrede nije uzvraćano uvredama. Čak ni uvrede koje si
ti sada uputio na račun ljudi koji rade na sistemu ne bi bile
dovoljan razlog za to, ali javna konferencija nije mesto u kome
bi dozvolili da bilo kome upućuješ pretnje - a uputio si ih svima
onima koji bi se usudili da ti protivureče.
Poslovni problemi i nesuglasice koje imaš sa BIGZ-om i g.
Aleksićem ne mogu biti opravdanje za takvo ponašanje. O čemu se
radi i kako je došlo do nesporazuma će, verujem, on sam već u
toku dana objasniti (juče se vratio sa službenog puta).
- - -
Ono što se ostalih korisnika tiče i što ih svakako zanima i treba
jasno reći nakon ovih dezinformacija jeste da naravno ne postoji
nikakva opasnost da bilo ko odnese ili "iščupa" niti modeme niti
bilo koji drugi deo opreme. Sredstva za "sporne" modeme su još
pre nekoliko nedelja odobrena u samom BIGZ-u i postoji i rešenje
i novac za isplatu, a problem zbog koga je isplata odložena je
čisto administrativne prirode - zvanično objašnjenje ipak
prepuštam Vladanu Aleksiću.
Sezamu uskoro predstoji i prelazak na novi hardver, a i još neka
lepa iznenađenja za članove sistema su u pripremi - o tome drugom
prilikom. Broj članova raste, sistem posluje pozitivno što nas
uverava da će se mnoga proširenja i unapređenja dogoditi i pre
nego što su prvobitno bila planirana.
Sezam do je sada uspeo da u svojim javnim konferencijama održi
nivo civilizovanog razgovora, trudićemo se da tako bude i
ubuduće. Ni u jednom trenutku nećemo dozvoliti da ovaj sistem
postane poligon za pretnje, ucene i vređanja.
razno.349ikordic,
-> #348, nenad=> Mnogo ružnih reči, mnogo neistina i puno toga zlonamernog je
1. Sine, tebi i tvom poglavici bi bolje bilo da prestanete da lažete i
gnjavite sa stavovima o moralu i da mi konačno smislite pare. I bolje za
tebe i za njega da ćutiš o "neistinama" da ne bi ja razvezao jezik o svemu
što se tamo dešavalo i izdešavalo, a narušavanje (čuj, narušavanje)
privatnosti korisnika nije ništa prema svemu tome.
2. A ako mi još jednom samouvereno ustvrdiš da će modemi ostati tamo gde jesu
po svaku cenu, ja ti se zaklinjem pred ovim slepcima da ćeš a) tu cenu da
platiš ti lično i b) da ću doći tamo i počupati ih iz mašina, makar se
odrekao polovine love, koju čekam već šesti mesec. Čisto da vidim šta ćeš
onda da administriraš.
3. Umesto tebe slobodno smeš da pustiš sirotog urednika da laže šta hoće, ako
već nije prezauzet sakrivanjem iza sekretarica i saradnika.
4. I oladi sa Gandi pozama, muka mi je.
razno.350mmtosic,
-> #347, mdave>> > Ovoj sprdačini želim skoru propast, ko ima potrebe da me
>> > kontaktira, generalije su u rezimeu, nesretnicima koji čekaju
>> > e-mail sa ostatkom sveta
>> > želim što bezbolniji coup de grace koji će im skratiti patnje, prvom
^^^^^
>>> mi prisere zbog rečnika ću ručno razbiti nos.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
>> Ccc...kakav rečnik...
Čini mi se da si prvi. :> Izvesti, o tome kako je bilo. :)
razno.351dselic,
-> #327, dturina!! Gde se zagubi GOLD Netscape?
A odakle vi radite te silne WEB preglede??
razno.352space.ace,
-> #347, mdave--> Ccc...kakav rečnik...
Pa mdave, reci nam kako izgleda ručno razbijanje nosa od strane ikordic-a.
Je li bilo krvi? ;>
Lično preferiram nožno razbijanje, a može i _with a help of my bassebal
bat_ =:>
razno.353dturina,
-> #348, nenad<<KOJOT>> Sezamu uskoro predstoji i prelazak na novi hardver, a i još neka
<<KOJOT>> lepa iznenađenja za članove sistema su u pripremi - o tome drugom
<<KOJOT>> prilikom. Broj članova raste, sistem posluje pozitivno što nas
<<KOJOT>> uverava da će se mnoga proširenja i unapređenja dogoditi i pre
<<KOJOT>> nego što su prvobitno bila planirana.
Samo nastavite ovako. To je prava stvar.
KOJOT
razno.354dturina,
-> #351, dselic<<KOJOT>> A odakle vi radite te silne WEB preglede??
AFRODITE, FON-a, ETF-a.
razno.355space.ace,
-> #347, mdave--> Ccc...kakav rečnik...
Pa mdave, reci nam kako izgleda ručno razbijanje nosa od strane ikordic-a.
Je li bilo krvi? ;>
Lično preferiram nožno razbijanje, a može i _with a help of my bassebal
bat_ =:>
razno.356dragisha,
-> #348, nenad-> Neko kome takav rečnik i ponašanje očigledno nisu strani se već
-> potrudio da tvoju poruku citira u celini tako da će svako imati
-> priliku da sam proceni o čemu se u ovom slučaju radi, ko je ko i
-> ko je kakav. Da ne bi bilo optužbi kako neko želi da sakrije ono
-> o čemu si govorio u poruci, tu poruku nećemo brisati do večeras,
-> a onda će i ona nestati pošto joj ovde nije mesto.
Taj neko uz to potrazuje otprilike vrijednost tih modema od ovog sistema
(sistem, to sam ja, citam li to u porukama nekih ljudi ovdje? :), a ovdje
vidimo gospodina odrzavaca sistema kako se familijarizuje prema covjeku kome
kuca za koju odrzava sistem duguje toliko koliko je taj sistem zaradjivao za
2-3 mjeseca u svojim najboljim (finansijskim) vremenima. Za tolika
potrazivanja u ovim vremenima ljudi poduzimaju mnogo nekulturnije stvari od
pisanja onakvih poruka i velika je sreca velikog poglavice, kako se lijepo
izradio ikordic, sto nije zavrnuo "prosjecnog poslovnog covjeka danas" vec
jednu kulturnu grupu persona koja zna da se ophodi dovoljno, a ponekad i
previse, civilizovano.
Uz to, covjek koga prozivas u ovom citatu gore je, kad je radio tvoj posao,
bio administrator, ne odrzavac, i svoju kreativnost je koristio za
osmisljavanje ovog sistema, a nije slijepo slusao velikog poglavicu koji se
izvanredno izdigao iznad svih ostalih, a tek u nekom od zadnjih impresuma u
racunarima sjetio da je jedan Dragan Zakic ipak nesto vise od "autora
softvera" i da njegova treba i mora da se slusa kada je administracija u
pitanju.
Sto se tice iznenadjenja koja najavljujete, kao korisnik SezamNT-a sa
iskustvom vas molim, nemojte vise da iznenadjujete. I ovo do sada je vise nego
dovoljno, pointeri, ignore liste,ubrzavanja i optimizacije, Windows NT pa sada
kako se cuje OS/2, prekosutra Ultrix 0.0231 ili ko zna sta, vec je vise nego
dovoljno.
Pozdrav, Dragisa Duric, covjek koji je potrosio nesto vise para od ikordica
na ovaj "sistem".
razno.358biber,
-> #349, ikordic>> po svaku cenu, ja ti se zaklinjem pred ovim slepcima da ces a) tu cenu da
To sto si besan na svoje poslovne partnere, ne mora da znaci
da treba da vredjas i korisnike BBS-a tog istog partnera, zbog
toga sto su na tom sistemu.
Sa moje tacke gledista, za novac koji sam dao, dobijam sto
i ocekujem (od januara pa na ovamo je sve bolje), i ne osecam
se "slepcem" zbog toga. Prema tome, ako si korektan covek, a
kao takvog sam te smatrao kroz dosadasnje pisanje u konferencijama,
ocekujem tvoje izvinjenje sezamovcima (korisnicima) , jer verujem
da si to sto je citirano napisao u afektu.
razno.359mdave,
-> #358, biber> da si to sto je citirano napisao u afektu.
Jok, pisao je u krevetu... ;)
razno.360mdave,
-> #348, nenad> Mnogo ružnih reči, mnogo neistina i puno toga zlonamernog je
> izrečeno protiv ovog sistema, i nikada poruke nisu brisane,
Risto Kubura, a? :)
> i novac za isplatu, a problem zbog koga je isplata odložena je
> čisto administrativne prirode - zvanično objašnjenje ipak
> prepuštam Vladanu Aleksiću.
Ovo me podseća na odgovor na naše pitanje
gl.i.od.ur.-u iz januara "A kad će Ugovor?"... Tada se čekao
izvestan "izveštaj" generalnom... Po potpisu Ugovora ikordic
bi dobio svoje pare u kešu.
Što se tiče pitanja korisnika o "ekstra novcu"
uloženom u "konkurentski, a nekad bratski" (Risto Kubura, prim.
prev.) BBS, i ovaj Sezam je konja za trku imao: gl.i.od.ur. je
svojevremeno dobio ponudu od GZI (grupa zainteresovanih
investitora) za unapređivanje i širenje SezamNet-a, gde je GZI
(uz plaćanje troškova širenja itd.) garantovao mesečni prihod
u iznosu od 6000DM u roku do 3 meseca, odnosno 10000 u roku do
12 meseci. Za slučaj neostvarivanja prihoda u ovim iznosima
GZI bi ih (po Ugovoru) nadoknadio BIGZ-u.
razno.361zeljkoj,
-> #354, dturina> AFRODITE, FON-a, ETF-a.
Zar može? Recimo sa UBBG-a?
Zar nije za sve zabranjeno sve osim telneta (sa inostranstvom)?
razno.362shootman,
-> #358, biber
RE: Slepci ;)
>> Sa moje tacke gledista, za novac koji sam dao, dobijam sto
>> i ocekujem (od januara pa na ovamo je sve bolje), i ne osecam
>> se "slepcem" zbog toga. Prema tome, ako si korektan covek, a
>> kao takvog sam te smatrao kroz dosadasnje pisanje u konferencijama,
>> ocekujem tvoje izvinjenje sezamovcima (korisnicima) , jer verujem
Meni ne mora da se izvinjava. Ionako sam ovde dok mi ne istekne
pretplata (ili vec neki drugi razlog :>, a ko zeli, moze da je otkupi.
Ja biram kome cu dati svoje novce, pa cu stoga, pre biti sa jajarama
na PRO-u, nego sa lopovima na NET-u.
A ti trk u BIGZ pa uplati jos godinu dana ako dobijas to sto i
ocekujes (skromnost je odlika gubitnika, neko rece ;)
P.S. Jeftino, 14 komada USR Sportsera. Malo korisceni, relej netaknut,
radili na kucnom BBS-u. Za 15-im se traga :>
razno.363plovput,
-> #362, shootman+| RE: Slepci ;)
RE: ŠišMiševi ;)
+| Meni ne mora da se izvinjava. Ionako sam ovde dok mi ne istekne
+| pretplata (ili vec neki drugi razlog :>, a ko zeli, moze da je otkupi.
+| Ja biram kome cu dati svoje novce, pa cu stoga, pre biti sa jajarama
+| na PRO-u, nego sa lopovima na NET-u.
Isti slučaj u potpunosti.
Pretplata ističe za 56 dana.
Relog ?
A ne, ne ne, sve što uvek volim reći jeste Ne,Ne,Ne, sve što uvek..
razno.364nenad,
-> #349, ikordic> 1. Sine, tebi i tvom poglavici bi bolje bilo da prestanete da lažete i
Iako nemam običaj da dugo razgovaram sa ljudima koji se tako
obraćaju odgovoriću još samo na ovu optužbu, pokušaj uvrede, šta
li je već...
Odavno sam član Sezama, a i ti si tu dovoljno dugo pa su ljudi
imali prilike da upoznaju i tebe i mene. Ne sumnjam da dobar deo
njih zna ponešto o obojci i njihovom radu i van ovog sistema.
Zbog toga se nadalje neću truditi da objašnjavam i branim se
od ovakvih optužbi sa tvoje strane već ću ostaviti da ljudi sami
procene kome će verovati.
Najveću satisfakciju za svo vreme provedeno ovde i sav trud koji
sam uložio u sistem (i ranije kao običan član i sada kada sam jedan
od odgovornih) mi čini to što znam da mogu unapred da budem
zadovoljan ishodom jednog ovakvog "odmeravanja".
razno.365nenad,
-> #356, dragisha> Uz to, covjek koga prozivas u ovom citatu gore je, kad je radio tvoj
> posao, bio administrator, ne odrzavac, i svoju kreativnost je koristio za
> osmisljavanje ovog sistema,
To naravno i objašnjava zašto je uradio ono zbog čega sam ga,
kako kažeš, "prozvao". Bilo je tada podeljeno mnogo titula,
izvinjavam se što sam zaboravio koju je nosio gorepomenuti. Čuo
sam samo da su ga zvali "Finger", po prstu kojim je resetovao
zaglavljene računare dok je dežurao u BIGZ-u. :)
> "autora softvera" i da njegova treba i mora da se slusa kada je
> administracija u pitanju.
Ne znam otkuda ti ideja da se tako i ne radi. Što se titula i
spominjanja u impresumima tiče, niko od nas ne pati od
pominjanja, priznanja, titula i sličnih mehanizama za
podmirivanje nečije sujete, te zato na odnosne stavke u Računarima,
welcome tekstovima i sličnim mestima nismo obraćali pažnju do
sada, pa stoga tamo stoji ono što je još u prvom navratu napisano.
Mi smo tu da uradimo jedan posao, rezultat se svakodnevno izlaže
pred svim članovima Sezama i to je najvažnije, a kako valex to
shvata i šta piše u novinama to je njegova stvar, važno je kakva
je stvarna situacija.
> Sto se tice iznenadjenja koja najavljujete, kao korisnik SezamNT-a sa
> iskustvom vas molim, nemojte vise da iznenadjujete.
Da i ja tebi odgovorim kao korisnik (sa malo dužim iskustvom od
tvog :) - okruženje pod kojim radi neki on-line sistem je za one
sa druge strane žice najmanje bitno. Okruženje biraju
administratori i na njihove odluke utiče mnogo faktora, od cene,
operativnosti, sigurnosti, stepena poznavanja istog, lakoće
implementacije željenih servisa... uostalom, mislim da nema
potrebe da ti govorim stvari koje, verujem, i sam znaš.
Operativne i mrežne operativne sisteme koje si pomenuo koristi
po par miliona ljudi u svetu, svi oni imaju svoje tržište. Ta
činjenica jasno govori da su ti ljudi u njima našli prednosti u
odnosu na druge potencijalne izbore i nikome od njih nije propao
posao zbog tog izbora. Konkretno - slažem se da Windows NT za
glavni dabase server nije najsrećnije rešenje jer je Novell brži
i traži manje memorije (kako na stanicama tako i na serveru), ali
iz određenih razloga je izabran na početku, završava posao,
program je delimično optmizovan kako bi se što više ublažile
posledice pomenutih mana i ne smatramo da je pametno sada menjati
radno okruženje i onda narednih mesec dana juriti potencijalne
probleme.
Isto važi i za programski jezik, sećam se da je pre neki mesec
neko ovde tvrdio kako je ovaj BBS nema budućnost jer je glavni
program pisan u Pascal-u - šta li bi taj tek rekao za tvoju
omiljenu Modulu-2. :) Za korisnike nekog sistema je važno da
stvar radi kako treba i da oni mogu da završe posao na dovoljno
brz i jednostavan način bez da slušaju žalopojke o fragmentaciji
memorije, baferisanju i sl. U pitanju su odluke i problemi sa
kojima treba da se bore projektanti i programeri.
razno.366meric,
-> #362, shootman>> Meni ne mora da se izvinjava. Ionako sam ovde dok mi ne istekne
>> pretplata (ili vec neki drugi razlog :>, a ko zeli, moze da je otkupi.
Pitanje da li se tebi svidja NET ili ne, i da li ces na njemu ostati nakon
isteka svoje pretplate je sasvim irelevantno. Naravno da NET ima svojih
nedostataka (dobro, ima ih mnogo :), ali mislim da stvari idu na bolje.
Ako g.ikordic ima finansijskih problema sa upravom, zasto bi ja bio slepac?
Ako ti sada odobravas da te nazivaju slepcem samo zato sto si ovde jos 30-tak
dana, onda ja ne znam sta da ti odgovorim (onda je i reply besmislen ;).
Ja, kada za 310 dana budem o tome odlucivao, necu izabrati, recimo PRO, zato
sto je uprava ikordicu ukrala pare za modeme (ne kazem da je tacno, samo
navodim kao primer), nego po odnosu cena i nivoa usluga koje dobijam.
Da li sam ja zbog toga slepac? .....!
Pozdrav,
meric.
razno.367mdave,
-> #365, nenad> izvinjavam se što sam zaboravio koju je nosio gorepomenuti.
> Čuo sam samo da su ga zvali "Finger"
finger wizard
finger wizard
finger wizard
Stara slava zaborava nema...
razno.368dragisha,
-> #365, nenad-> Isto važi i za programski jezik, sećam se da je pre neki mesec
-> neko ovde tvrdio kako je ovaj BBS nema budućnost jer je glavni
-> program pisan u Pascal-u - šta li bi taj tek rekao za tvoju
-> omiljenu Modulu-2. :) Za korisnike nekog sistema je važno da
-> stvar radi kako treba i da oni mogu da završe posao na dovoljno
Licno, nikad nisam doveo u pitanje programski jezik kojim je pisan ovaj
softver, niti softver koji pogoni ovaj sistem. Citaj malo moje poruke. Pisao
sam ponkead o SQL zvaki, ponekad o NTu i braci, ponekad o 'politici' i
lopovluku koji prati ovaj sistem, ali to sto mi poturas praveci sebi slagvort
za pricu o Moduli-2, nisam nikad.
A ako vec pitas, modula-2 je nastala nakon 15 godina iskustva autora Pascala
i svako sa imalo znanja i iskustva u oblasti racunarskih nauka moze da ti
nacrta sta je 15 godina u evoluciji racunarskog jezika.
Moj prijatelj, 'finger' kako ga zoves, je svoj finger trenirao 20 dana.
Priznaces da je on mala maca za ekipu koja je to trenirala vise od dva
mjeseca, a radi to i dan danas...
Dobices odgovor i na ostale tvoje umotvorine kad uhvatim malo slobodnog
vremena za bacanje.
dd
razno.369shootman,
-> #366, meric
RE: lep il` slep ;)
>> Pitanje da li se tebi svidja NET ili ne, i da li ces na njemu
>> ostati nakon isteka svoje pretplate je sasvim irelevantno. Naravno
>> da NET ima svojih nedostataka (dobro, ima ih mnogo :), ali mislim
>> da stvari idu na bolje.
Cek bre, moje misljenje je irelevantno, a tvoje je Bogom dano ?
Pricamo sa istih pozicija (korisnika), pa batali vrednovanje
misljenja, jer smo oboje dali novce za isto.
A da stvari idu na bolje...
Kahm... sta je to ovde bolje nego sto je bilo pre 13-tog decembra
i "bezanije" zz-a i ekipe ? Lepse boje, who u dve kolone i vrlo
azurni servisi ? :>
Daj molim te...
>> Ako g.ikordic ima finansijskih problema sa
>> upravom, zasto bi ja bio slepac? Ako ti sada odobravas da te
>> nazivaju slepcem samo zato sto si ovde jos 30-tak dana, onda ja ne
>> znam sta da ti odgovorim (onda je i reply besmislen ;).
Slepac jesam, jer sam verovao da ce ovoj upravi znaciti, ako ne
korisnici, ono makar ugled koji imaju, ali posle svih desavanja sa
kukavickim najurivanjem dragishe i ekipe, pa preko igranja po nalozima
od strane "moderatora i onih sto odrzavaju mrezu", neovlastenim (ili
mozda ovlastenim :> prckanjem po mrezi istih, do ovog poslednjeg sa
neplacanjem coveku koji im je (nam je) omogucio da nastave sa kvalitativno
boljim uslugama (modemi na 14400 za jedan dan) i kradjom jednog od tih
modema (pitajte gde im je 15-ti USR modem), sam ubedjen da su jos gori
nego prethodnici sa Pro-a.
Prelistaj malo poruke unazad, i videces da sam bio jedan od retkih
koji se javljao kada su "pro"-fesionalci resili da "u`vate maglu",
i da sam ,kao sto mi administrator sadasnji (onaj sto se jedno pet puta
oprastao od svih nas pateticnim saopstenjima ;) napisa u mailu : "zestoko"
osudjivao ponasanje prethodne ekipe.
Bas zbog toga, nemam razloga da sad menjam odnos prema istim (ili gorim)
postupcima samo zato sto neke iz sadasnje uprave znam malo bolje. Ako je
neko postao "smrad", "smrad" je pa makar mi _nekad_ bio i najbolji
prijatelj.
Jel` sad jasnije, ili da pocnem sa jos plasticnijim pridevima ?
>> Ja, kada za 310 dana budem o tome odlucivao, necu izabrati, recimo
>> PRO, zato sto je uprava ikordicu ukrala pare za modeme (ne kazem da
>> je tacno, samo navodim kao primer), nego po odnosu cena i nivoa
>> usluga koje dobijam. Da li sam ja zbog toga slepac? .....!
Jesi, "slepac" si. Ako mislis da ovde dobijas vise nego tamo, dooobro
se zamisli nad svojom objektivnoscu. Jedina ovdasnja prednost je 7 linija
viska u odnosu na Pro. Da cujem jos neku ? :>
Od dva zla, neko rece da se uvek bira manje.
p.s.
To sto si se zajebao pa skoro uplatio ... zali se nekom drugom.
razno.370valex,
U proteklih nekoliko dana u ovoj konferenciji pojavio se niz poruka vrlo
neprijatnog tona, upućenih na adresu Uprave ovog sistema i mene lično.
Osećam se obaveznim da korisnicima obrazložim događanja koja su dovela
do njihove pojave.
Ne poričem činjenicu da je od trenutka kada su modemi preuzeti od g.
Kordića do danas proteklo pet meseci. Međutim, sve do 18.marta, datuma
na koji glasi faktura koja je trebala biti plaćena, g. Kordić i ja smo
razmatrali razne druge varijante regulisanja te obaveze (vezana
kompenzacija, oglašavanje u Računarima i sl.), i tek kada je otpala
svaka druga mogućnost odlučili smo se na direktno plaćanje. Uplata je
izvršena juče - kašnjenje od 38 dana ide na teret unutrašnjoj
organizaciji velike firme kao što je Beogradski izdavački grafički
zavod.
Odobrenje generalnog direktora, nošenje istog od direktorke novinskog
sektora do odeljenja likvidature, uz paraf finansijskog direktora, samo
je deo procedure kroz koju velike sume moraju da prođu. Oprečne
informacije koje sam i sam pritom dobijao i prenosio g. Kordiću, kao i 3
službena puta na kojima sam u međuvremenu bio su samo otežavale dobru
komunikaciju, što je, pretpostavljam, i bio osnovni razlog zbog koga je
on mogao steći pogrešan utisak da ne postoji namera da se dogovor
ispoštuje. To, međutim, ne opravdava istupe u ovoj konferenciji i uvrede
koje nisu zaobišle gotovo nikoga ko ima bilo kakve veze sa SezamNet-om,
pa čak ni same korisnike.
Najžalosnije u celom ovom događaju je to što je iskorišćen od strane
nekolicine korisnika za ponovne pokušaje blaćenja sistema. Ne sumnjam da
ostali članovi iz sadržaja i tona njihovih poruka, dosadašnjih nastupa u
javnim konferencijama, kao i njihove uloge u poslednjim događanjima na
SezamNet-u i sami vide o čemu se tu radi tako da neće biti potrebe da
pružam dodatna objašnjenja i obrazloženja.
razno.371mmisic,
-> #369, shootman>>> Ja, kada za 310 dana budem o tome odlucivao, necu izabrati, recimo
>>> PRO, zato sto je uprava ikordicu ukrala pare za modeme (ne kazem da
>>> je tacno, samo navodim kao primer), nego po odnosu cena i nivoa
>>> usluga koje dobijam. Da li sam ja zbog toga slepac? .....!
>
> Jesi, "slepac" si. Ako mislis da ovde dobijas vise nego tamo, dooobro
> se zamisli nad svojom objektivnoscu. Jedina ovdasnja prednost je 7 linija
> viska u odnosu na Pro. Da cujem jos neku ? :>
>
> Od dva zla, neko rece da se uvek bira manje.
Sta si bre napao coveka!?!
Net je po meni bolji iz vise razloga:
1) Nije na uzasnoj 322 centrali na kojoj je dobro nam znani PRO!
Nemogu da se prikacim na 14400 (mislim na pro), a i kad se prikacim puca u
roku od dva minuta
Sta mi vrede svi oni fajlovi na PROu kad se ulogujem na 4800!?
2) Ima mnogo bolji editor!!
3) Kao sto si napomenuo ima 15 linija
4) Cena je daleko pristupacnija
5) Ima vise chata
6) Vise clanova
Ima i Net mana:
1) Sporost pri arhiviranju
2) Malo fajlova
Ali kad se sve sabere Net ima mnogo bolji odnos cene i kvaliteta!
Sad, odlucite sami ko je ovde "slepac"!?
razno.372dturina,
-> #361, zeljkoj<<KOJOT>> Zar može? Recimo sa UBBG-a?
Da. )))
Jeste, idi na home page tehnološko-metalurškog fakulteta pa gde hoćeš.
BTW Kada upostavim vezu sa afroditom i uspostavi se veza sa twin socket-om,
prozor se smanji. Potom startujem netscape ali mi javlja da ne može da
uspostavi vezu sa proxy.rcub.bg.ac.yu. Šta terba da radim?
KOJOT
razno.373stevicm,
-> #362, shootman> Ja biram kome cu dati svoje novce, pa cu stoga, pre biti sa jajarama
> na PRO-u, nego sa lopovima na NET-u.
Na PROu je strogo zabranjeno prozvati nekog od zvanicnih lica jer onda
sve vase poruke nestanu sa sistema! Tako nesto nisam ocekivao od ljudi
za koje sam mislio da ne boluju od kompleksa titule i da su bar malko
pametniji od proseka populacije.
Na zalost nasu, danas su u poslu sa racunarima ljudi koji imaju para,
nemaju znanja i nemaju po tom pitanju nameru nista da menjaju. Svaka
cast ljudima koji stvarno profi i odgovorno rade svoj posao, ali takvih
je sve manje.
razno.374mmtosic,
-> #369, shootman (shootman -> meric)
>> A da stvari idu na bolje...
>>
>> Kahm... sta je to ovde bolje nego sto je bilo pre 13-tog decembra
>> i "bezanije" zz-a i ekipe ? Lepse boje, who u dve kolone i vrlo
>> azurni servisi ? :>
Podržavam pitanje. I dopunjujem ... ``šta je to ovde bolje nego što
je bilo 13-og'' januara i izbacivanja dd-a i ekipe?
Neizmirene obaveze očigledno rastu (a hipoteka, a hipoteka, ... ko će
nju namiriti?), i to nikako ne može biti uslov za bolje. Naprotiv.
Izgleda jedino da se bitno promenila struktura korisnika, pa je
prisutno zavaravanje da je sve u redu, pošto je broj onih sa `tankim'
iskustvom u korišćenju Sezam-a ranije, i SezamPro-a sada, dominantan.
Nije nevolja samo u tome što je sistem spao na ovo što je sada, nego
u tome što oni koji ga predstavljaju toga nisu svesni. A ponašaju se
kao političari na vlasti - veruju da će pričom o tome da je sve u
redu, i uvođenjem sporednih i nevažnih servisa postići efekat i
preusmeriti zahteve korisnika na sporedni kolosek.
razno.375mmtosic,
-> #371, mmisic (mmisic -> shootman)
>> Net je po meni bolji iz vise razloga:
>> 1) Nije na uzasnoj 322 centrali na kojoj je dobro nam znani PRO!
>> Nemogu da se prikacim na 14400 (mislim na pro), a i kad se prikacim puca u
>> roku od dva minuta
>> Sta mi vrede svi oni fajlovi na PROu kad se ulogujem na 4800!?
Ova prva tvrdnja se može i prihvatiti, pod uslovom da se ``po meni''
zameni sa ``za mene''. Ali, prihvatićeš valjda, to nema nikakve veze
sa SezamNET-om. Jednostavno, ti nemaš potreban uslov da bi SezamPro
mogao da koristiš, i to je sve. Ali, pravo pitanje je, kako bi se
ponašao ako bi sa SezamPro-om imao dobru vezu?
Probaj da razumeš one koji imaju odličnu vezu sa oba sistema, ili lošu
vezu sa oba sistema. Za njih teško da postoji dilema.
>> 3) Kao sto si napomenuo ima 15 linija
To nije posledica stručnosti i angažmana onih koji rade na sistemu. I
to se može brzo promeniti, ako se svi ovi ugovori koje je država sklopila
sa Siemens-om i Alkatelo-om ostvare.
>> 4) Cena je daleko pristupacnija
Cena je, pri otvarnju SezamPro-a, bila ista, pa su se mnogi pretplatili
na njega do kraja 1997. godine. U medjuvremenu je postao dosta skuplji,
između ostalog, baš zahvaljujući ovakvoj konkurenciji.
>> 5) Ima vise chata
Budi ozbiljan. Na SezamPro-u i kažu da je ovo postao dečiji sistem.
>> 6) Vise clanova
Kako si to utvrdio?
razno.376mmtosic,
-> #364, nenad>> Odavno sam član Sezama, a i ti si tu dovoljno dugo pa su ljudi
>> imali prilike da upoznaju i tebe i mene. Ne sumnjam da dobar deo
>> njih zna ponešto o obojci i njihovom radu i van ovog sistema.
>> Zbog toga se nadalje neću truditi da objašnjavam i branim se
>> od ovakvih optužbi sa tvoje strane već ću ostaviti da ljudi sami
>> procene kome će verovati.
Ja nisam ``odavno član Sezama'', i ništa ne znam ni o jednom od vas,
kako o vašem radu ovde na sistemu, tako i van ovog sistema. Ako
misliš da je to važno u slučaju neplaćanja preuzetih 15 modema pre 5
meseci, ti reci. Mene zanima i to, da li si ti, to što znaš o
ikordic-u, rekao valex-u u trenutku kad je ovaj odlučio da sa
ikordic-em sklopi posao? Ili je to što ti znaš o ikordic-u, postalo
važno tek sad kad je bruka izbila na videlo? Morate se odlučiti za to
kad ste bili u pravu - tada ili sada? Malo ljudi je sklono da
poveruje onima koji se odluče da ``pljuju'' na partnera onda kad ne
izvrše svoje obećanje, i kad potpuno smetnu sa uma kako su im bili
zahvalni kad im je taj partner pritekao u pomoć u nevolji. U mome
selu kažu, pozajmi mu pare da vidiš kakav je karakter!
>> Najveću satisfakciju za svo vreme provedeno ovde i sav trud koji
>> sam uložio u sistem (i ranije kao običan član i sada kada sam jedan
>> od odgovornih) mi čini to što znam da mogu unapred da budem
>> zadovoljan ishodom jednog ovakvog "odmeravanja".
Preskoči, pa kaži hop! (kažu u mom selu).
Razmisli sam. G-n Dragiša Durić i G-n Kordic su, izgleda, spasili
sistem u trenutku kad je izgledalo da će nestati. Već smo videli kako
se proveo G-n Durić. Sada smo saznali kako se proveo i drugi partner.
Svi ozbiljni nesporazumi su, tako sam oduvek verovao, finansijske
pridode. Do pucanja je, u sva tri slučaja, došlo, jer blagajnik nije
izvršavao svoje obaveze. Veoma bih voleo da nas npr. dzakic obavesti
da je sa BIGZ-om sklopio ugovor sa kojim je zadovoljan, i da BIGZ
prema njemu uredno ispunjava svoje obaveze. To sam i ranije pitao,
ali mi je odgovoreno, da to nije moja briga. Jeste moja briga, pošto
hoću da znam u šta to ulažem svoju crkavicu. Iz ponašanja većine
moderatora na SezamNET-u (uopšte se ne javljaju) mogu da
pretpostavim, da su i oni posumnjali, da su obećanja - ludom
radovanja.
Šta se sve to mene tiče? Ništa, izgleda da sam ovde još dva meseca,
tj. do isteka jednogodišnje pretplate, koju sam uplatio onda kad sam
znao šta dobijam.
razno.377mmtosic,
-> #368, dragisha (dragisha -> nenad)
>> Moj prijatelj, 'finger' kako ga zoves, je svoj finger trenirao 20 dana.
>> Priznaces da je on mala maca za ekipu koja je to trenirala vise od dva
>> mjeseca, a radi to i dan danas...
Priznajem, sve me interesuje. Ali posebno ovo. Pa kad ugrabiš vreme
za odgovor na ono što si najavio, ti odgovori i na ovo. :)
Uzput, kako to rade oni na SezamPro-u, obzirom da kod njih veza puca
i češće nego ovde?
razno.378zeljkoj,
-> #372, dturina> Jeste, idi na home page tehnološko-metalurškog fakulteta pa gde
> hoćeš.
Super. :)
Adresa je www.tmf.bg.ac.yu?
razno.379mmisic,
-> #375, mmtosic> Ova prva tvrdnja se može i prihvatiti, pod uslovom da se ``po meni''
> zameni sa ``za mene''. Ali, prihvatićeš valjda, to nema nikakve veze
> sa SezamNET-om. Jednostavno, ti nemaš potreban uslov da bi SezamPro
> mogao da koristiš, i to je sve. Ali, pravo pitanje je, kako bi se
> ponašao ako bi sa SezamPro-om imao dobru vezu?
>
> Probaj da razumeš one koji imaju odličnu vezu sa oba sistema, ili lošu
> vezu sa oba sistema. Za njih teško da postoji dilema.
Razumem ja njih , ali činjenica je da je takvih malo.
Kad bi sa Pro-om imao odličnu vezu onda bi bilo strava ali ....
Činjenica je da on ima vise fajlova , konferencije su prepune poruka i
dosta je brzi u radu .
Ali kolje me ono 322....
> Cena je, pri otvarnju SezamPro-a, bila ista, pa su se mnogi pretplatili
> na njega do kraja 1997. godine. U medjuvremenu je postao dosta skuplji,
> između ostalog, baš zahvaljujući ovakvoj konkurenciji.
I ja sam među mnogima tj. moj ćale koji su se pretplatili do kraja 1997.
Ali pokušaj da razumeš ljude koji nisu !
>>> 6) Vise clanova
>
> Kako si to utvrdio?
Izgleda da sam se malo istrčao!
razno.380mileusna,
-> #369, shootman>> Jesi, "slepac" si. Ako mislis da ovde dobijas vise nego tamo,
>> dooobro se zamisli nad svojom objektivnoscu. Jedina ovdasnja
>> prednost je 7 linija viska u odnosu na Pro. Da cujem jos neku ? :>
Cijena je prava sitnica. :) Odnos onog što uložiš i onog
što dobijaš je ubedljivo najpogodniji na Sezam NET-u. Ko hoće
više i ima više neka ide na PRO. Tri puta je skuplji, a teško
mi je da zamislim da je to što pruža tri puta bolje od usluge
koje pruža NET-a. Nisam tamo član, pa sad ne mogu baš da
tvrdim, ali rekoh, teško mi je zamisliti.
P.S. Nisam slepac, ja sam samo siromašan. ;)
razno.381pavlovicz,
-> #371, mmisic> Net je po meni bolji iz vise razloga:
> 1) Nije na uzasnoj 322 centrali na kojoj je dobro nam znani PRO!
> Nemogu da se prikacim na 14400 (mislim na pro), a i kad se prikacim puca u
> roku od dva minuta
Strasno;) Trebalo bi da prodje jos 500 godina ovakvih diskusija pa
da ljudi shvate da nije isto kada se zove sa Aljkatela ili sa
Metakonte ili ...
Prema tome tvrdnje tipa ".. Pro je shit ili Net je shit jer, zaboga,
Ja ne mogu da se logujem preko .... " su nadasve, ajd da kazem
nepromisljene.
Ili, kada ceo Beograd bude opremljen istim tipom centrala, uredno
podesenim i odrzavanim onda cemo da kudimo i hvalimo.
> Sta mi vrede svi oni fajlovi na PROu kad se ulogujem na 4800!?
Takodje. Pro - 4800 preko dana, veza stabilna citavih 30 min
Net - 2400 (jedva) preko dana , veza stabilna citavih 2 min ;)
Pa, niti pljujem Pro niti Net.
> 3) Kao sto si napomenuo ima 15 linija
Koje izuzetno dobro rade u periodima ".. neocekivanog iskljucenja el.
energije. Izvinjavamo se korisnicima ............."
> 5) Ima vise chata
Pa sta onda ?
> 6) Vise clanova
Kvantitet ne znaci uvek i kvalitet !
> Ima i Net mana:
> 1) Sporost pri arhiviranju
Podnosljivo.
> 2) Malo fajlova
Stvarno sitna mana :) ( ovo vazi i za moderatore )
> Sad, odlucite sami ko je ovde "slepac"!?
Jao, Kordicu, sto ne uze pare za modeme odma` nego baci kosku u narod
:)
razno.382pavlovicz,
-> #375, mmtosic> na njega do kraja 1997. godine. U medjuvremenu je postao dosta skuplji,
> izmeĐu ostalog, baš zahvaljujući ovakvoj konkurenciji.
Slazem se. Ovo je izuzetno vazna stvar, jer postojanje konkurencije uvek
dovodi do rasta kvaliteta i padanja cena.
Mada ne mislim ni da je 260 din(valjda je toliko) preterana cena za 12
mes. na Pro-u.
Postoji jos jedna stvar o kojoj mnogo ne razmisljaju oni koji se dice sa
Net-ovih tj BIGZ-ovih 15 linija.
Te linije, i ovakve jadne kakve su, vrede, njih 15*3-4000 Dm iliti oko
50.000 DM. I , recimo, dodje neka velika firma da otvori zastupnistvo,
Fabriku ili ... i njima zatreba 15 linija, za cenu ne pitaju jer, zna
se sta je telefon napolju.
Bigz im lepo otkine 10.000 po liniji i oni pristanu .
Pa ajd da vidimo da li ce neko iz Bigz-a da kaze " Cekajte ljudi, pa
tamo ima par hiljada korisnika, taj sistem postoji godinama itd itd."
A sta jos ako cuju za ovo bruku za 15 modema ?
P.S.
Daleko od toga da branim Pro. Sto neko rece ne vidim ni ovde a ni tamo
neko bitno poboljsanje najavljivano u cirkularnim pismima pre velikog
praska.
razno.383aleck,
-> #379, mmisic# Razumem ja njih , ali činjenica je da je takvih malo.
Malo onih koji imaju lošu ili dobru vezu?Za ovo drugo mislim da
grešiš.U konferencijama se javljaju samo oni koji imaju lošu vezu da
se žale, a oni sa dobrom ćute i rade, pa se zato verovatno čini da je
mnogo njih sa lošom vezom.
razno.384ognjen,
-> #376, mmtosic)-> Preskoci, pa kazi hop! (kazu u mom selu).
Zavidim ti na tvome selu.
razno.385shootman,
-> #371, mmisic
RE: kinder jaja, PTT i slepci ;)
>> Sta si bre napao coveka!?!
>> Sad, odlucite sami ko je ovde "slepac"!?
A da se ti prvo dogovoris kome pises poruku ?
Il` meni repliciraj ili koristi write za posebnu poruku.
>> Net je po meni bolji iz vise razloga:
>> 1) Nije na uzasnoj 322 centrali na kojoj je dobro nam znani PRO!
>> Nemogu da se prikacim na 14400 (mislim na pro), a i kad se prikacim puca
>> u roku od dva minuta
>> Sta mi vrede svi oni fajlovi na PROu kad se ulogujem na 4800!?
I za to je naravno odgovorna uprava NET-a ?
(U redu je wiz. Znam, zvao vas je zz da pita kako ste setovali modeme :>
Ja nikakvih problema nemam ni sa NET-om ni sa PRO-om. U svako doba dana
imam odlicnu vezu, ali nesto mi se "javlja" da to nema veze sa njima, vec
sa celokupnim telefonskim saobracajem. U pravu li sam ? O;)
>> 2) Ima mnogo bolji editor!!
Nemoj da pricas!! (i nemoj, molim te, tako strogo sa uzvicnicima ;))
Vecina ionako radi off-line, pa ne vidim da je to od tolike vaznosti,
osim za nekolicinu novopridoslih pacijenata (oni sa imenima u potpisu
i sl.), te za redovno azuriranje 32 Kb res-a ;>
>> 3) Kao sto si napomenuo ima 15 linija
Lepo si to primetio.
>> 4) Cena je daleko pristupacnija
Cena je ista kao sto je i bila pre "bezanije" zz-a i ekipe.
>> 5) Ima vise chata
E, izvini, nisam znao za chat... Povlacim sve sto sam rekao ;>
>> 6) Vise clanova
Diskutabilno, s obzirom da svi kriju broj pretplatnika k`o zmija noge.
>> Ima i Net mana:
>> 1) Sporost pri arhiviranju
>> 2) Malo fajlova
Eto vidis. Kad hoces, mozes i sam.
Da probas da se podsetis jos neke "mane" ? ;>
>> Ali kad se sve sabere Net ima mnogo bolji odnos cene i kvaliteta!
Ajd` kad ti kazes ;>
Ostaj mi u zdravlju i veselju.
razno.386shootman,
-> #373, stevicm
RE: a zao mi monitora ;)
>> Na PROu je strogo zabranjeno prozvati nekog od zvanicnih lica jer onda
>> sve vase poruke nestanu sa sistema! Tako nesto nisam ocekivao od ljudi
>> za koje sam mislio da ne boluju od kompleksa titule i da su bar malko
>> pametniji od proseka populacije.
Imas u nekoj od prethodnih poruka jedan "lep" pridev za doticne persone.
Ne brini, ovde imas i takve a i jos gore.
>> Na zalost nasu, danas su u poslu sa racunarima ljudi koji imaju para,
>> nemaju znanja i nemaju po tom pitanju nameru nista da menjaju. Svaka
>> cast ljudima koji stvarno profi i odgovorno rade svoj posao, ali takvih
>> je sve manje.
Pod ovim mogu da se potpisem.
Nadam se samo da ce svi ti mediokriteti vremenom zauzeti mesto koje
im i pripada.
p.s.
Gloduru da porucim da je bolje da se zavuce u rupu iz koje je ispuzao,
i da ne trabunja o blacenju sistema, da ne bih potezao neki privatan
mail od decembra meseca iz perioda razlaza sa zivotic&ristanovic ekipom.
Ima tu finog stiva, pa je bolje da se primiri na vreme.
razno.387nenad,
-> #368, dragisha> Licno, nikad nisam doveo u pitanje programski jezik kojim je pisan ovaj
Niko tako nešto nije ni tvrdio, pogrešno si razumeo.
razno.388senna,
-> #374, mmtosicPodržavam pitanje. I dopunjujem ... žžšta je to ovde bolje nego što
je bilo 13-og'' januara i izbacivanja dd-a i ekipe?
------
Pa, evo mog iskustva sa starom ekipom. Neko je pokušao da mi se sa
šifrom sa ovog sezama uloguje na sezam pro. Kako je do nje došao ne znam,
niti me zanima,ali to nije bio pokušaj,iz prve je čovek probao baš tu šifru,
čak je probao i da doda pro na kraj šifre,ali nisam ni ja tolika budala ;).
Kada sam posle toga pitao mdave-a kako je neko mogao da dodje do moje šifre,
on se poprilično razbesneo, rekao da pričam bez argumenata itd... U svakom
slučaju, otkako je nova ekipa ovde nijednom mi se nije desilo ništa slično.
O bimodemu tek neću da pričam,skidao je ko je šta hteo... :(.
razno.389junior,
-> #369, shootman> dooobro se zamisli nad svojom objektivnoscu. Jedina ovdasnja
> prednost je 7 linija viska u odnosu na Pro. Da cujem jos neku ?
Vrlo prosto - sve što mi treba, ovaj Sezam mi obezbeđuje za trostruko manju
cenu od one. U principu, nije ni u ceni problem. Jednostavno, čovek se navikne
da zove neki sistem i to je zaraza koje se teško odvikava ... naučio sam se na
njegove mane i prednosti, jer savršen sistem i ne može da postoji.
Izgleda šašavo, ali mene glava više ne boli ;)
razno.390zeljkoj,
-> #381, pavlovicz>> 2) Malo fajlova
>
> Stvarno sitna mana :) ( ovo vazi i za moderatore )
Nije mana nego prednost.
Zahvaljujući tome, downloaderi ne zagušuju vezu.
razno.391pavlovicz,
-> #390, zeljkoj>>> 2) Malo fajlova
>>
>> Stvarno sitna mana :) ( ovo vazi i za moderatore )
>
> Nije mana nego prednost.
> Zahvaljujući tome, downloaderi ne zagušuju vezu.
Mozda si donekle u pravu, ali dali je bolje tj korisnije da Chat-eri
zagusuju mrezu ili da neko ko nema CD-rom, ili nema vremena da nabavi
program koji mu treba DL-uje programe.
P.S.
Daleko od toga da je prednost
razno.392mmtosic,
-> #384, ognjen>> )-> Preskoči, pa kaži hop! (kažu u mom selu).
>>
>> Zavidim ti na tvome selu.
Imaš i na čemu. :)
Samo da znaš - nije daleko. Odvoj malo vremena i naćićeš ga. Samo
popričaj sa svojima. Malo sa ocem, malo sa majkom, a malo više sa
jednim dedom pa sa drugim, pa sa babama, pa sa ostalim na(rodom). A
možeš ponešto i da pročitaš. Recimo, poruke tvojih predaka, što ih u
nedostatku Sezama, poneki od predaka (kao G-n Karadžić) skupiše i
sačuvaše i za tebe, i za druge zainteresovane. Ne strahuj da ćeš
izgubiti vreme. Možda preci nisu bili toliko obrazovani, ali su
sigurno i bolje znali i bolje razumeli život od većine savremenika.
Oni su, za razliku od narečene većine imali vremena da razmišljaju.
Ovo vreme u istoriji tvog i mog (na)roda će biti navođeno kao vreme
vladavine gluposti. :)
razno.393.bata.,
-> #386, shootman> mail od decembra meseca iz perioda razlaza sa
> zivotic&ristanovic ekipom.
>
> Ima tu finog stiva, pa je bolje da se primiri na vreme.
Pa salji svejedno, ako je fino naravno :)
razno.394vlajel,
-> #372, dturina
*> Jeste, idi na home page tehnološko-metalurškog fakulteta pa
*> gde hoćeš.
Nešto baš i ne ide:<< probao sam hp.com ali i posle
dosta dugog čekanja ništa ?:<
razno.395supers,
-> #377, mmtosic>> Uzput, kako to rade oni na SezamPro-u, obzirom da kod njih veza
>> puca i češće nego ovde?
Kod njih praktično nema zaglavljivanja nodova.
Ali, redovna je pojava da nakon pucanja veze prođe minut, dva,
a nekad i dosta više dok SezamPro ne shvati da korisnik više nije na
vezi.
razno.396supers,
-> #383, aleck>> grešiš.U konferencijama se javljaju samo oni koji imaju lošu vezu
>> da se žale, a oni sa dobrom ćute i rade, pa se zato verovatno čini
>> da je mnogo njih sa lošom vezom.
Većina ljudi koju ja lično poznajem ima znatno lošiju vezu sa Proom
nego sa Netom. Reč je o slučajnom uzorku ;> iz svih krajeva Beograda.
Ubeđen sam da BK EUnet nema slučajno dial-in na 18* umesto 322*.
Iako su vrlo tihi, čini se da su oni jako dobro ispitali tržište pre
početka rada.
razno.398easyd,
-> #396, supers> Iako su vrlo tihi, cini se da su oni jako dobro ispitali trziste pre
> pocetka rada.
Pa to ti pokazuje i reklama koju su dali pa onda cekali
da vide koliko ce se ljudi javiti pa tek onda pustili nesto malo
pa opet cekaju...
Snimaju oni sve, a ne bi me cudilo da i ovde ima neko od
njihovih ko prati probleme pa se prema tome odlucuju sta ce...
poz, easyd...
razno.399mdave,
-> #388, senna
Prethodna poruka je izgubila par redova, evo ponovo...
> Kada sam posle ta dodje
> do moje šifre, on se poprilično razbesneo, rekao da pričam bez
> argumenata itd...
mdave se jeste razbesneo ali zbog tvog upornog
nastojanja da mu dokažeš da je on ili neko iz njegove ekipe
kriv za to, a mdave-a baaaaaaš briga za tvoj nalog na Pro-u.
Onaj koga služi pamćenje setiće se i da je taj isti
mdave umeo da pruži online support i bez toga da se "poprilično
razbesni". :)
> U svakom slučaju, otkako je nova ekipa ovde nijednom mi se nije
> desilo ništa slično.
Pozdravljam tvoje iskustvo i treba tako da bude. :)
> O bimodemu tek neću da pričam,skidao je ko je šta hteo... :(.
Nije istina. Uostalom, ko ima tadašnje poruke iz Sezam
konferencije nek lepo pogleda, bilo je dosta priče o tome.
razno.400dragisha,
-> #388, senna-> Pa, evo mog iskustva sa starom ekipom. Neko je pokušao da mi
-> se sa
-> šifrom sa ovog sezama uloguje na sezam pro. Kako je do nje došao ne
-> niti me zanima,ali to nije bio pokušaj,iz prve je čovek probao baš
-> tu šifru,
-> čak je probao i da doda pro na kraj šifre,ali nisam ni ja tolika bu
-> Kada sam posle toga pitao mdave-a kako je neko mogao da dodje do
-> moje šifre, on se poprilično razbesneo, rekao da pričam bez
-> argumenata itd... U svakom
-> slučaju, otkako je nova ekipa ovde nijednom mi se nije desilo ništa
-> O bimodemu tek neću da pričam,skidao je ko je šta hteo... :(.
Tu pricu o siframa je proturio zna se ko. Detalje o tome kako smo mi
omogucili da se ljudi nastave logovati imas u nekim porukama od tada, a ja po
potrebi mogu da obezbijedim i to parce sorsa. Sjecam se i ja kako se mdave
razbjesnio, nakon 17tog pokusaja da mu dokazes da je on koliko juce
provaljivao tvoj nalog na PROu.
razno.401zeljkoj,
..wh
johnsie 01:15 Chat
zealot 01:29 Chat
nenad 00:42 Chat
destructor 01:22 Chat
tatavlada 01:18 Chat
vojas 01:25 Chat THERAPY? Rules!
hercog 01:19 Chat Besplatne ×urke u PADRINU & BONAFIDES
ividicki 01:12 Chat * Hi pipl ! *
schef 01:25 Chat Nisi se kupala dva meseca!?!
dekik 01:18 Chat Ne dolazite u chat ! Ludo burazere,
goro 01:22 Chat
.isidora. 01:06 Chat
zeljkoj 01:26 Chat
senna 01:22 Chat
:)
razno.402biber,
-> #385, shootman>> Diskutabilno, s obzirom da svi kriju broj pretplatnika k`o zmija noge.
Ovde se ne krije. Postoji naredba "users", pa lepo mozes da
prebrojis koliko je ljudi na Net-u u zadnje vreme.
razno.403biber,
-> #376, mmtosic>> ali mi je odgovoreno, da to nije moja briga. Jeste moja briga, posto
>> hocu da znam u sta to ulazem svoju crkavicu. Iz ponasanja vecine
Da li tako i u pekaru ne ulazis zato sto znas ko je njen vlasnik.
Tu takodje "ulazes svoju crkavicu" ko zna na sta...
Ili bi mozda odbio da vozis neka kola sa trulog zapada?
Rekao bih pre da kao korisnik ne ulazes u sezam, vec kupujes njegove
usluge. Tek kao deonicar, bi mozda imao pravo da napises gornju recenicu,
a ovako take it or leave it :(.
razno.404ognjen,
-> #386, shootman)-> Gloduru da porucim da je bolje da se zavuce u rupu iz koje je
)-> ispuzao, i da ne trabunja o blacenju sistema, da ne bih
)-> potezao neki privatan mail od decembra meseca iz perioda
)-> razlaza sa zivotic&ristanovic ekipom.
Da parafraziram fancya:
Shootman, padao si nisko i nisko, ali ovo sad, vadjenje
prljavog vesa, je nesto najnize sto sam ja video.
razno.405junior,
-> #401, zeljkoj> ..wh
E to je sistem ;)
razno.407senna,
-> #399, mdave mdave se jeste razbesneo ali zbog tvog upornognastojanja da mu
dokazes da je on ili neko iz njegove ekipekriv za to, a mdave-a baaaaaas
briga za tvoj nalog na Pro-u.
-----
Pa,iskreno receno,i mene bas briga za moj nalog na PRO-u. Ono sto je,sa
druge strane, veliki problem je da se neko domogao te sifre. Kako i zbog cega
ne znam. Ja nisam rekao ni da si ti bio u pitanju ni dragisha ni bilo ko
drugi. Znam samo da mi je tadasnja sifra sa sezam NET-a bila kao prvi pokusaj
na PRO-u. Drugi pokusaj je bila ta sifra sa nastavkom PRO,a treca je bila
sifra koju sam koristio na nekim Amiga BBS-ovima. To sam rekao prvo ljudima
sa PRO-a,posto sam mislio da su oni procureli sifru,pa sam se onda okrenuo i
na ovu stranu.
mdave umeo da pruzi online support i bez toga da se "poprilicno
razbesni". :)
------
To stoji.
> O bimodemu tek necu da pricam,skidao je ko je sta hteo... :(.
Nije istina.
------
Da rezimiram. Nemam vise nikakve namere da se svadjam i razglabam o
ovome,i da svakom ponaosob odgovaram na poruku. Bimodem je BIO greska, hteli
vi to da priznate ili ne. Nemojte da mislite da vas suvise kudim,s obirom na
nedostatak vremena i na opstu zurbu dobro ste obavili posao. Poenta je da NET
danas radi mnogo stabilnije i sigurnije nego onda,a na sta bi vas softver
licio danas,da li bi bio bolji ili losiji stvarno ne znam, ali sam zadovoljan
trenutnim stanjem stvari.
razno.408shootman,
-> #404, ognjen
RE: uf, uf, al` me zabole... ;)
>> Da parafraziram fancya:
>>
>> Shootman, padao si nisko i nisko, ali ovo sad, vadjenje
>> prljavog vesa, je nesto najnize sto sam ja video.
A da se malo prisetis (prelistavajuci poruke odavde, npr. odgovor
system ekipe na ikordicevu poruku pa nadalje) ko je poceo da iznosi
ves na zicu, a ?
BTW, sto se ti koprcas, kad jos nista iz tog maila nije stiglo u
public ? A ni nece, dok i upravnik ne da blagoslov za objavljivanje
u konferenciji, sto ce on kao covek od casti i postenja, e_da_bi
odbranio svoj ugled, i uraditi ;)
p.s.
Samo da pitam, jel` doticni "mudrac" onaj sto ga, gorespomenuti, sadasnji
upravnik & prateca ekipa zovu "mrezni screen saver" ?
razno.409meric,
Da odgovorim na sve "optuzbe"
Sebe ne smatram slepcem sto sam napravio neki izbor, makar on bio pogresan.
Koliko sam video, prednosti Proa su veci broj poruka u conf, vise fajlova i
veca brzina u radu.
1) Citati poruke u konferencijama jeste lepo, korisno & zabavno, ali mozes
i na NETu da nadjes gomile poruka koje neces ni moci da procitas, a
isto tako dobrim pitanjem ili odgovorom se lako podstakne diskusija, kao
ova.
2) Verovatno ima neke sitnice za "ulepsavanje", i sl. (ne garantujem), ali
ako bas zelis neki program, hoces li ga skinuti sa PROa?
3) Skoro bez ikakvog znacaja. Veze su toliko lose da se brzina, odnosno
sporost terminala uopste ne primecuju.
Ja nisam nikog krivio, "klevetao", i sl. zato sto je napravio izbor, pa resio
da zauvek ode na PRO i nestane odavde. Ne bih voleo ni da mene nazivaju
slepcem zato sto imam drugacije misljenje od njih (uostalom, to je demokratija)
Moje misljenje je (uopste nema veze sa slepcima i ostalim) da je, ZA SADA,
NET "bolji" jer ima bolji odnos cena i kvaliteta usluga. Ako se to promeni,
a zasto i ne bi, ja cu biti tamo gde je usluga bolja, s tim da je cena
realna.
Toliko ;)
razno.410mmisic,
-> #385, shootman>>> 2) Ima mnogo bolji editor!!
>
> Nemoj da pricas!! (i nemoj, molim te, tako strogo sa uzvicnicima ;))
>
> Vecina ionako radi off-line, pa ne vidim da je to od tolike vaznosti,
> osim za nekolicinu novopridoslih pacijenata (oni sa imenima u potpisu
> i sl.), te za redovno azuriranje 32 Kb res-a ;>
Kako god da okrenes Net ima bolji editor, kako on line tako offline,
Windows editor Vs Dos editor pa ti odluci.
Kad smo vec kod offline SDW koji podrzava format SEZAMNETa je dosta mocniji od
Sorpro-a (bilo koje
verzije)
Sorpro je spor i nestabilan (baza puca na svaka dva dana).
Dok SDW koji pruza podrsku za Sezam Net ima mnogo bolji interfejs ,
brzi je (radi pod windowsima) i da ne nabrajam vise znas i sam.
razno.411galimpic,
-> #407, senna> drugi. Znam samo da mi je tadasnja sifra sa sezam NET-a bila kao prvi
> pokusaj na PRO-u. Drugi pokusaj je bila ta sifra sa nastavkom PRO,a treca
> je bila sifra koju sam koristio na nekim Amiga BBS-ovima.
^^^^^^^^^^^^^^^
što dokazuje da ti je neki gost pogledao Telemate skriptove, osim ako
mdave&dragisha ne drže i te sisteme :)
razno.412kum.djole,
-> #408, shootman>> RE: uf, uf, al` me zabole... ;)
Ej.. dokle ?
Srozavaš se do maksimuma.
To ti kaže jedan slepac, a ti ne moraš da pričaš sa slepcima.
Nije to tvoj nivo.
razno.413dturina,
-> #394, vlajel<<KOJOT>> Nešto baš i ne ide:<< probao sam hp.com ali i posle
Znam, blokiran je izlaz probaj rano ujutru (posle 3)
Tehnološki je na adresi http://vesta.tmf.bg.ac.yu/serbian/servis/ino.html
razno.414vlajel,
-> #413, dturina
*> Znam, blokiran je izlaz probaj rano ujutru (posle 3)
*> Tehnološki je na adresi
*> http://vesta.tmf.bg.ac.yu/serbian/servis/ino.html
Da znam,ali neće na sve adrese koje su na spisku ?
razno.415dbambi,
-> #370, valex=> Ne poričem činjenicu da je od trenutka kada su modemi preuzeti od g.
=> Kordića do danas proteklo pet meseci. Međutim, sve do 18.marta, datuma
=> na koji glasi faktura koja je trebala biti plaćena, g. Kordić i ja smo
=> razmatrali razne druge varijante regulisanja te obaveze (vezana
=> kompenzacija, oglašavanje u Računarima i sl.), i tek kada je otpala
=> svaka druga mogućnost odlučili smo se na direktno plaćanje. Uplata je
=> izvršena juče - kašnjenje od 38 dana ide na teret unutrašnjoj
=> organizaciji velike firme kao što je Beogradski izdavački grafički
Ako se dobro sećam, u vreme kada se Sezam razišao sa ekipom DRZZ
na pitanje u jednoj konferenciji o tome kakav je odnos BIGZ-a
i SezamNet-a odgovorio si otprilike " Korisnici o tome ne treba
da brinu, dovoljno je da znaju kako je sudbina sistema u potpunosti
u rukama uprave/redakcije " . Ako je to tako, onda uprava/redakcija
treba samostalno da vodi i finansijke poslove sistema, odnosno da
naplaćuje pretplatu (prihod) i uredno izmiruje svoje obaveze
(rashod). Pretpostavljam, da ovo nije neki problem, jer sam u
nekoliko nenad-ovih poruka pročitao kako sisem posluje vrlo uspešno.
Mene zaista ne zanima ko upravlja prihodima i rashodima Sezama
( neki direktor BIGZ-a ili Redakcija), ali ne bih voleo da doživim
još neko neprijatno iznenađenje kao što je bila ova blamaža sa
modemima. Lepo je to što vi produžite pretplatu za svaki period kada
sistem ne radi, ali se nadam da shvatate da " to nije to " . Potreban
je stabilan sistem, kome neće svaki dan pretiti prestanak rada zbog
neplaćene opreme i/ili neplaćenih računa za struju i/ili neplaćene
kirije. Kada do takve situacije dođe, čini mi se da je malo trulo
pozivati se na " inertnost velike firme kao što je BIGZ " .
=> Najžalosnije u celom ovom događaju je to što je iskorišćen od strane
=> nekolicine korisnika za ponovne pokušaje blaćenja sistema. Ne sumnjam da
=> ostali članovi iz sadržaja i tona njihovih poruka, dosadašnjih nastupa u
Slažem se da neki korisnici nisu birali reči pri izražavanju svog
nezadovoljstva radom ovog sistema, ali se čulo i više sasvim opravdanih
kritika. Žao mi je što ih Ti (kao čovek koji treba da ih sasluša i posle
zrelog razmišljanja prihvati ili odbaci) nazivaš " blaćenjem sistema " .
Strogo formalno gledajući, nikakvog " blaćenja sistema " nije bilo, jer se
o problemima na SezamNet-u (kojih ima) nije raspravljalo na nekom drugom
sistemu (recimo SezamPro-u) ili na stranicama " Politike " , naprimer, već
je sve što je rečeno " ostalo u kući " . Istina je da su tu (na momente
žučnu) raspravu videli svi korisnici koji prate ovu temu, ali valjda se to
sve tiče njih ponajpre !
Bambi
razno.416marco,
Na sezu vreme se racuna na neki novi nacin! primer:
payce, Pavle Zlatic, Beograd
Clan od Ned 31.15.07 31:63
^^^^^^^^^^^^^^
CooL! Zar ne?
razno.417senna,
-> #411, galimpicsto dokazuje da ti je neki gost pogledao Telemate skriptove, osim
ako mdave & dragisha ne drze i te sisteme :)
------
1) Ne koristim skriptove
2) Sifru za sezam nikada ne zapisujem,drzim je samo u glavi
3) Pristup mom racunaru svejedno imam samo ja
A sto se tice ove poslednje sifre,ona me samo upucuje na odredjeni
krug potencijalnih napadaca :). Kad ljudi nisu bili zaludni da me zovu kuci i
da mi kazu moju sifru na bbs-u politika i da se pohvale kako su pronasli moj
broj telefona,ne cudi me uopste sto je neko probao i ovo. Kako je taj neko
dosao do moje sifre sa sezama druga je prica.
p.s.
Posle ove poruke dajem resign na conf :). Koga jos nesto zanima nek se
javi na mail.
razno.418lexus,
-> #416, marco=> payce, Pavle Zlatic, Beograd
=> Clan od Ned 31.15.07 31:63
I moj mlađi brat nije jedini :)
Simptomi su primećeni na userima:
Karioka, i.vidicki, vidicki, ividicki :)
razno.419supers,
-> #410, mmisic>> Dok SDW koji pruza podrsku za Sezam Net ima mnogo bolji interfejs ,
>> brzi je (radi pod windowsima) i da ne nabrajam vise znas i sam.
Pre će biti da SezamNET podržava SDW i SOR ;>
razno.420mmtosic,
-> #388, senna>> Kada sam posle toga pitao mdave-a kako je neko mogao da dodje do
>> moje šifre, on se poprilično razbesneo, rekao da pričam bez
>> argumenata itd... U svakom slučaju, otkako je nova ekipa ovde
>> nijednom mi se nije desilo ništa slično. O bimodemu tek neću da
>> pričam,skidao je ko je šta hteo... :(.
Koliko se ja sećam, na planu zaštite privatnosti poruka, dragisha beše
izveo značajne promene, među kojima beše i zamračivanje monitora pri
slanju privatnih poruka, a bilo je najavljeno i uvođenje PGP-a ...
Što se mog iskustva tiče, po pitanju zaštite privatnosti poruka nemam
primedbi, niti ću ih imati. Trudim se da pišem upravo onako kako
mislim, a to znači da tajni i nemam. Ako bi mi neko i uzeo šifru, šta
će sa njom da radi? Da ostavi poruku pod mojim imenom? Pa to bi se
lako razjasnilo. :)
razno.421mmtosic,
-> #403, biber>> >> ali mi je odgovoreno, da to nije moja briga. Jeste moja briga,
>> >> posto hocu da znam u sta to ulazem svoju crkavicu. Iz ponasanja
>>
>> Da li tako i u pekaru ne ulazis zato sto znas ko je njen vlasnik.
>> Tu takodje "ulazes svoju crkavicu" ko zna na sta...
>> Ili bi mozda odbio da vozis neka kola sa trulog zapada?
Bez obzira što mi se čini da primeri nisu odgovarajući, razumeo sam
tvoju poruku i slažem se sa njenom idejom.
Međutim, ne bi trebalo previđati o čemu se radi. Oni koji su na
BIGZ-ov hardver i ostalu ``strukturu'' bili namestili svoj softver,
su posle 5 godina `saradnje', otišli i odneli potpuno izgrađen i
doteran softver. To su obrazložili time što im partner i suvlasnik, u
dužem periodu nije ništa plaćao. Onda su došli neki drugi ljudi:
jedni su doneli softver, drugi su doneli ``brze'' modeme. Onda su oni
sa softverom oterani, oni kažu bez dogovorenog plaćanja, pa su
namesto njih došli drugi, sa novim softverom. Onda su oni koji su
doneli modeme zakukali da im modemi nisu plaćeni, pa su im modemi
plaćeni.
Usluge koje sada pruža SezamNet su po mojoj oceni prihvatljivog
kvaliteta i primerene su ceni (od npr. 80 din. za 12 meseci). Ako
tako ostane i tokom narednog meseca, ja ću se pretplatiti na još
12 meseci. Ali, ja ne `smećem s'uma' i mogućnost da ovde odnosi još
nisu stabilni. Meni bi bilo lakše kad bih znao da je novi
partner (ako se radi o partnerskom odnosu) koji je postavio svoj
softver, zadovoljan ugovorom i ispunjavanjem obaveza BIGZ-a prema
njemu, obzirom na to da se sredstva uplaćuju BIGZ-u.
Ima još jedna stvar. Iz informacije o razlozima kašnjenja plaćanja
modema moglo se zaključiti da su odnosi u BIGZ-u složeni, a da je
SezamNet jedna mala ćelija unutar velike firme. Pritisak korisnika bi
mogao poslužiti upravi SezamNet-a da izdejstvuje povoljniji tretman.
Možda.
>> Rekao bih pre da kao korisnik ne ulazes u sezam, vec kupujes njegove
>> usluge. Tek kao deonicar, bi mozda imao pravo da napises gornju
>> recenicu, a ovako take it or leave it :(.
Tačno. Ali, govorimo o pretplati, zar ne? A čovek se pretplaćuje na
nešto što bi trebalo da je izvesno. Kad sam se pre godinu dana
pretplatio na Sezam, nisam pretpostavio da će se dešavati ono što se
pre 5 meseci desilo. Nisam sklon da verujem da mi nojevsko zabadanje
glave u pesak predstavlja mudro postupanje. Naravno, na tako nešto ću,
verovatno, spasti. Ali, utešiću se, time što ću reći, da sam prob'o,
da malo jasnije vidim, ali nisam video.
razno.422mmtosic,
-> #395, supers>>>> Uzput, kako to rade oni na SezamPro-u, obzirom da kod njih veza
>>>> puca i češće nego ovde?
>>
>> Kod njih praktično nema zaglavljivanja nodova.
Možda tebe ne zanima ``fingerisanje'', al' mene zanima. :) Dakle,
prvo je nenad poručio ikordic-u da je ovaj tokom dd-perioda Sezam-a
bio ``finger'' (što bi trebalo da znači da je bio dežurni
``odglavljivač'' stanica). Onda je mdave uzvratio - ``finger nenad
(3X)'', što je trebalo da znači da to sada radi nenad. A to isto je
rekao i dragisha. Dakle, šta ti znaš o tome?
I ja mislim da zaglavljivanja na SezamPro-u nema, pošto je njihov
hardver drugačiji. Ali, treba pitati informisane, zar ne? :)
>> Ali, redovna je pojava da nakon pucanja veze prođe minut, dva,
>> a nekad i dosta više dok SezamPro ne shvati da korisnik više nije
>> na vezi.
Moje iskustvo je sasvim drugačije. Odmah nakon prekida veze (bilo od
SezamPro-a, bilo od mene zbog zaglavljivanja) zovem ponovo, i u 4 od
5 pokušaja, se povežem unutar istog minuta, a nema poruke da sam već
na vezi, iako su svih 8 veza aktivne, tj. zaposednute. Sudeći po tome,
ja predpostavljam da ``finger-a'' kod njih nema. :)
razno.423valex,
-> #415, dbambi>> Ako se dobro sećam, u vreme kada se Sezam razišao sa ekipom
>> DRZZ na pitanje u jednoj konferenciji o tome kakav je odnos
>> BIGZ-a i SezamNet-a odgovorio si otprilike " Korisnici o tome
>> ne treba da brinu, dovoljno je da znaju kako je sudbina
>> sistema u potpunosti u rukama uprave/redakcije " . Ako je to
>> tako, onda uprava/redakcija treba samostalno da vodi i
>> finansijke poslove sistema, odnosno da naplaćuje pretplatu
>> (prihod) i uredno izmiruje svoje obaveze (rashod).
>> Pretpostavljam, da ovo nije neki problem, jer sam u nekoliko
>> nenad-ovih poruka pročitao kako sisem posluje vrlo uspešno.
Priznajem da se stvari nisu odvijale tako brzo kao što smo planirali.
Tačno je da sistem posluje uspešno (ne tako dobro kao pre "razlaza", ali
će se uskoro približiti tim ciframa), ali problem leži najviše u
internoj organizaciji BIGZ-a. Tada smo dobili uveravanja da će se
transformacija u holding odviti u vrlo kratkom roku, ali je to postalo
moguće tek odskora, posle usvajanja zakona o transformaciji društvene
svojine. Posledica toga je mesec dana kašnjenja u plaćanju fakture za
modeme, koja je morala da prođe nekoliko stepenica hijerarhije baš zbog
specifičnosti opreme koja je na njoj navedena. Ovih dana se radi na
nacrtu transformacije novinskog sektora, čime će se stvoriti uslovi za
bolju administraciju SezamNet-a.
Događaji u proteklih mesec dana, pre svega mislim na remonte
električne instalacije, mogu stvoriti utisak da matična kuća vrlo malo
brine o stanju sistema. Bilo bi glupo tvrditi da joj je SezamNet prva
stvar na pameti, pored brige od 1000 zaposlenih, ali isto tako ne stoji
tvrdnja da će se ugasiti nešto što donosi veliku finansijsku dobit
svakog meseca. Primera radi, 15 linija koje se toliko često spominju su
odavno amortizovane, a trenutna korist koja bi se dobila njihovom
prodajom ne može se porediti sa prilivom od njihove dalje eksploatacije.
>> Slažem se da neki korisnici nisu birali reči pri izražavanju
>> svog nezadovoljstva radom ovog sistema, ali se čulo i više
>> sasvim opravdanih kritika. Žao mi je što ih Ti (kao čovek koji
>> treba da ih sasluša i posle zrelog razmišljanja prihvati ili
>> odbaci) nazivaš " blaćenjem sistema " .
Ne mogu drugim terminom opisati ono što se poslednjih dana dešavalo.
Naime, tvoja poruka je jedina kritika u ovoj temi u poslednjih 10 dana
koja je napisana bez uvreda i prozivki, a sa argumentovanim pitanjima i
zahtevima. Zato je i dobila odgovor.
razno.424johnnya,
-> #417, senna >> 1) Ne koristim skriptove
>> 2) Sifru za sezam nikada ne zapisujem,drzim je samo u glavi
>> 3) Pristup mom racunaru svejedno imam samo ja
>>
:)))) Mora da je na tebe bačena neka crna mađija :)))
Idi kod Ramovića da se očistiš .... cccc...:))))
■■ Johnnya ■■
razno.425superhik,
-> #420, mmtosic=:> će sa njom da radi? Da ostavi poruku pod mojim imenom? Pa to
=:> bi se lako razjasnilo. :)
Pa da! Ako ta poruka nema 32Kb svi bi odmah provalili da nije
tvoja! ;)
razno.426lexus,
-> #425, superhik=> Pa da! Ako ta poruka nema 32Kb svi bi odmah provalili da nije
=> tvoja! ;)
A 20 puta "kao što kažu u mom selu", ex, to bi moralo da podleže
copyrightu :)
razno.427supers,
-> #422, mmtosic>> rekao i dragisha. Dakle, šta ti znaš o tome?
Ne bih tvrdio da bilo šta _znam_ o tome, nisam ničije zvanično lice
pa mogu samo da nagađam.
>> I ja mislim da zaglavljivanja na SezamPro-u nema, pošto je njihov
>> hardver drugačiji. Ali, treba pitati informisane, zar ne? :)
SezamuPro zameram to što mi se zaista često dešava da po prekidu
veze i ponovnom zvanju budem dočekan sa porukom da sam već na vezi.
Ne sumnjam u njihov nov hardver, jednostavno njihov softver ne
konstantuje dovoljno pouzdano prekid veze.
Hardver SezamNeta je bitno stariji, ali od ovog remonta instalacija se
i on odlično drži. A meni je veza toliko stabilna da nisam ni imao
prilike da ga iskušavam :)
razno.428dturina,
-> #414, vlajel<<KOJOT>> Da znam,ali neće na sve adrese koje su na spisku ?
Pravo da ti kažem ne znam jer me zaza twin socket 32 ili netscape gold pa ne
mogu da uspostavim vezu
razno.429imangovski,
Heh,bas me interesuje jedna stvar:pre par godina imao sam user
mango;e,sad,user mi vise nije taj(ajde:);ali,slucajno sam juce pri
prijavljivanju startovao telemate(stari),i naravno stari skript,i
naravno staru sifru i naravno...Ono sto je interesantno je to da mi
je napisano da je od 14.januara izvrsena promena softvera
tralala,tralala..i da treba da se javim na taj-i-taj telefon da bi se
izvrsila PROMENA lozinke, i provera podataka,i da cu posle imati
normalan pristup.E,sad pitanje je da li to stvarno moze:)?Bilo bi
lepo:dva usera,nema sta:)