razno.430pavlovicz,
-> #410, mmisic> Kako god da okrenes Net ima bolji editor, kako on line tako offline,
On-Line da.
> Kad smo vec kod offline SDW koji podrzava format SEZAMNETa je dosta mocniji
> od Sorpro-a (bilo koje
Radim vec 4 meseca sa SDW-om na PRO-u, ili, napravio sam jednu kopiju
SDW-a za Pro i batch koji omogucava da citam (bez problema) Pro.
Ne pada mi na pamet da koristim Sorpro ;)
razno.432nenad,
-> #422, mmtosic> Možda tebe ne zanima ``fingerisanje'', al' mene zanima. :) Dakle,
> prvo je nenad poručio ikordic-u da je ovaj tokom dd-perioda Sezam-a
> bio ``finger'' (što bi trebalo da znači da je bio dežurni
> ``odglavljivač'' stanica). Onda je mdave uzvratio - ``finger nenad
> (3X)'', što je trebalo da znači da to sada radi nenad. A to isto je
> rekao i dragisha. Dakle, šta ti znaš o tome?
Nenad nije nikome ništa poručio. Sve što sam napisao jeste kako
sam čuo da su mdave-ta zvali finger, i to na Dragišinu opasku
kako je ovaj osmišljavao sistem dok je radio "moj posao". Ne znam
odakle ideja da ikordic ima veze sa tim, ne znam šta Dragiša
misli da je moj posao, ne znam šta znači to 3x finger, ali ovo
pišem da se ne bi širila prevelika priča na osnovu pogrešnih
premisa.
Što se zaglavljavinja stanica tiče to se i dalje povremeno
dešava, a koliko često mogu svi da osete po znatno smanjenoj
pojavi zvonjave u prazno. Većinu "odglavljivanja" radi rezidentni
watch koji monitoriše šta se na mašini dešava, kontroliše protok
podataka preko serijskog porta, komunicira sa glavnim programom i
kada posumnja da nešto nije u redu sprovodi ogovarajuće akcije.
Treba napomenuti da se blokade najčešće dešavaju u eksternim
programima (arhiverima i protokolima) pošto je glavni program
prilično imun na većinu predvidivih i "podnošljivih" anomalija
ponašanja mašine, mreže, modema itd. Osnovna namena Watch-a jeste
da prekine započeti transfer ako ovaj prelazi limite seanse, a
dok god bude radio i svoju sekundarnu funkciju "odglavljivanja",
nećemo moći da u potpunosti budemo zadovoljni radom sistema. Na
žalost, postoje i situacije kada ni on ne može da pomogne, kada
se mašina totalno blokira (recimo on board parrity error i sl.),
i tada je zaista potrebno resetovati mašinu ručno. Takve
situacije se dešavaju jednom u nekoliko dana.
Watch je na sistemu od samog početka, s tim što je u međuvremenu
modifikovan i prilagođen okruženju. Kada se bude zaokružila
hardverska konfiguracija novog sistema program će biti još jednom
promenjen u smislu da komunicira i sa posebno konstruisnaim
eksternim uređajem za monitorisanje rada sistema.
razno.433nenad,
-> #429, imangovski> normalan pristup.E,sad pitanje je da li to stvarno moze:)?Bilo bi
> lepo:dva usera,nema sta:)
Može, naravno pod uslovom da na oba user-a imaš pretplatu.
razno.434mmtosic,
-> #425, superhik>> =:> će sa njom da radi? Da ostavi poruku pod mojim imenom? Pa to
>> =:> bi se lako razjasnilo. :)
>>
>> Pa da! Ako ta poruka nema 32Kb svi bi odmah provalili da nije
>> tvoja! ;)
Pa možda i jeste duhovito, ali nije istinito. :)
U pozadini ove poruke se nalazi to što u mom selu kažu da će ti ljudi
oprostiti sve drugo, izuzev ako im pokažeš i dokažeš da si u pravu.
Nisam ja nikad dosad ostavio poruku od 32 kB (da podsetim, ona bi
imala preko 15 stranica sa 55 redova po starnici). Tvoje zapažanje
je, međutim, baš karakterističan primer `kratke ali mudre' poruke na
kakve sam ja dosta puta dosada bio prinuđen da odgovorim. Mnogo je
lakše prosuti neku takvu ``mudrost'', nego je u odgovoru smisleno
svesti na ono što ona, ustvari, jeste - samo provokacija i pokušaj
diskvalifikacije nekoga ko ti se ne sviđa (pošto se ja ne sećam da
sam sa tobom o bilo čemu dosada pričao). Kad bih prosto rekao - to
nije istina, ličilo bi to na svađanje, a ja se time ne bavim. A
pokušaj da poruku, uprkos tome šta je njena suština, uvažim i da na
nju razborito odgovorim, i da je svedem na ono što ona jeste, traži
nekoliko rečenica teksta.
Sve to oko dužine poruka je dosta jednostavno, samo treba razmišljati
``hladne'' glave. Opovrgavanje tuđih argumenata i iznošenje svojih
koji su primereniji temi o kojoj se priča, ili o nekom zaključku oko
koga se `koplja lome' nije lak posao. Neko se tog posla laća, neko
ne, u skladu sa onim iz mog sela - nekom se sviđa pop, nekom
popadija. A na neki način, (ne)laćanje je povezano i sa pameću i
znanjem sagovornika. Oba, naravno.
Među postupanjima koja karakterišu normalno ponašanje ljudi nalazi se
i pokazivanje uvažavanja onih sa kojima, po svojoj želji, uspostavljaš
javan dijalog. Da budem jasan, potpuno je nevažno to što ti mene kao
sagovornika ne uvažavaš, ali nije kulturno to pokazivati. Kad bi
svako od nas navalio da u svakoj prilici pokazuje šta mu se sve kod
drugih ne sviđa, došlo bi do totalnog ``rata'' svih protiv svih.
Pošto ti se moje razmišljanje i postupanje ne sviđa, ti jednostavno
iskoristi mogućnosti postojećeg softvera, izdaj odgovarajuću naredbu
(_ignore mmtosic_) i glava te više neće boleti. Ima onih koji se baš
time hvale. Na SezamPro-u sam skoro video poruku jednog korisnika
odavde, koji se tamo hvali da je posle napred navedenog rešenja
(_ignore mmtosic_) vrlo smiren i zadovoljan. Uopšte je nevažno to što
ja tamo ne obitavam, tj. što tamo i ne ostavljam poruke. Bitno je to
da je čovek uradio nešto što ga čini zadovoljnim. A ni ja ne patim,
pa je, čini se, bar što se nas dvojice tiče, sve u redu. Ono što baca
sumnju na njegovo potpuno zadovoljstvo, jeste činjenica da kod njega
postoji potreba da se to što je uradio objavi. ;) Ovo sam spomenuo
zbog toga što se u tom slučaju radi o sličnom postupku ovome koji si
ti pokušao.
Nije moje da preporučujem lek. Ali, ne bi bilo loše smatrati da ljudi,
kad su u pitanju njihove karakteristike, čine široke raspodele. Ima nas
i ovakvih i onakvih. To znatno lepše i kraće kažu u mom selu - razni
ljudi, razne ćudi.
Inače ja sam kao čovek formiran u doba ``miroljubive
koegzistencije'', koje je pre 7-8 godina zamenjeno dobom ``veži konja
gde ti gazda kaže''. Možda je i u tome problem, a možda i nije.
Dakle, što se mene tiče, ti mirno i srećno budi takav kakav si. I piši
šta hoćeš i gde hoćeš. Za uzvrat očekujem, da i ti mene `pustiš' da
budem takav kakav sam, tj. da ostanem da budem `neispravan' po
tvojim kriterijumima. Ako misliš da ovo drugo neće moći, a ti probaj
da to sprovedeš. Gazdâ dosada nisam imao, ali nikad se ne zna. :)
razno.435mmtosic,
-> #426, lexus>> => Pa da! Ako ta poruka nema 32Kb svi bi odmah provalili da nije
>> => tvoja! ;)
>>
>> A 20 puta "kao što kažu u mom selu", ex, to bi moralo da podleže
>> copyrightu :)
Još jedna kratka, ali zato ``mudra'' opaska. Jedino joj fali to što
nije istinita. A moglo je umesto ``20 puta'' da piše i ``5 puta'', pa
bi to opet bila laž. Očigledno se radi ``o nepodnošljivoj lakoći
izražavanja''.
Neću ovde ponavljati ono što sam napisao u odgovoru na poruku na koju
se i ova naslanja. Ali, reći ću neku reč u vezi ovog ``u mom selu''.
Prvo, po svoj prilici, (moj) cilj je već postignut. Poruke našeg
(mislim na srpski) naroda iz ``prošlosti'' su ugledale svetlo dana i
na Sezam-u. Mnogi, po svoj prilici, za njih nisu znali. Pa i kad su
za njih znali, nisu znali da su one upotrebljive, a pogotovu da mogu
pomoći da se razumeju, pa i raspetljaju, mnoge životne situacije. A
pošto, opet mnogima, jako smeta njihovo seosko poreklo sadašnjih
``građana'' (zamislite, čak se i umesto reči državljanin, koristi reč
građanin) na jednom mestu su se našla dva za njih vrlo iritirajuća
elementa, a to ih stalno izaziva da reaguju. Pošto priliku za njihov
način reagovanja ne mogu lako da nađu, onda čekaju neku neregularnu
priliku, u okviru koje se, po prirodi takve prilike, može
``uglaviti'' sve. Suština reagovanja ostaje - otkud vrednost u ``mom
selu''?!
Čitava priča ne bi bila vredna truda da nije osnovnog kontra-pitanja.
Šta se to tako iznenadno desilo, te je ova generacija mlađanih Srba
(``građana'') tako iznenada postala jako pametna, i vrlo mudra,
takoreći sveznajuća, kad su brojne prethodne, ``u mom selu''
generacije, bile tako bezvredne? Takvog ``Big bang''-a u prirodi
nema. Promene su jako spore. Kad je pamet u pitanju, skoro
neprimetive. Napred idu oni narodi koji poštuju iskustva i poruke
svojih predaka, koji, dakle, rade prema naravoučeniju - ``gde ja
stadoh ti produži''. Tako bitno štede ukupnu energiju pameti, koja je
itekako ograničena. Mi smo tu gde jesmo i zbog toga što svaka
generacija ``počinje iz početka'' (jer od prethodne ionako ništa
vredno nije ostalo, jel' tako), srećna što je tako ``pametna'', i što
je saznala tako važne stvari o kojima njihovi preci nisu imali pojma.
Kad se pokaže, da je iza njih ostalo pravo i objektivno veliko
s*anje, u akciju stupa nova generacija sa novim starim zabludama.
Naravno da ovo ne pripada temi u kojoj je napisano. Ali, to nije
najvažnije. Red, ionako, predstavlja samo kratko i privremeno
stanje nereda.
``Mislim da ste i vi uvideli kako je teško sagledati i
najočigledniju istinu, kako čovek, uopšte, sporo uči i
kako skupo plaća to malo što u svom kratkom veku nauči.''
(Ivo Andrić)
razno.436mmtosic,
-> #432, nenad (mmtosic -: supers)
>> > Možda tebe ne zanima ``fingerisanje'', al' mene zanima. :) Dakle,
>> > prvo je nenad poručio ikordic-u da je ovaj tokom dd-perioda Sezam-a
>> > bio ``finger'' (što bi trebalo da znači da je bio dežurni
>> > ``odglavljivač'' stanica). Onda je mdave uzvratio - ``finger nenad
>> > (3X)'', što je trebalo da znači da to sada radi nenad. A to isto je
>> > rekao i dragisha. Dakle, šta ti znaš o tome?
>> Nenad nije nikome ništa poručio. Sve što sam napisao jeste kako
>> sam čuo da su mdave-ta zvali finger, i to na Dragišinu opasku
>> kako je ovaj osmišljavao sistem dok je radio "moj posao".
Pogledao sam ponovo poruke o kojima je bila reč. Moguće je da ima
i mog pogrešnog zaključivanja, ali ne verujem da je ono bitno za temu
razgovora. Izuzev na jednom mestu. No doćićemo već na njega.
Dakle, u poruci SEZAMNET:#32.356 od 24. aprila '96. god. u odgovoru
na tvoju poruku SEZAMNET:#32.348 od 23. aprila '96. god. dragisha ti
je rekao sledeće:
``Uz to, covjek koga prozivas u ovom citatu gore je, kad je radio
tvoj posao, bio administrator, ne odrzavac, i svoju kreativnost
je koristio za osmisljavanje ovog sistema, a nije slijepo slusao
velikog poglavicu koji se izvanredno izdigao iznad svih ostalih,
...''
Pošto nisam pažljivo čitao, kao ``čoveka koga prozivaš u ovom citatu
gore'' sam identifikovao ikordica, a tačno je to da se ustvari radi o
mdave-u.
>> Ne znam odakle ideja da ikordic ima veze sa tim,
Nema ideje, radi se o mojoj pogrešci; ti si odgovarao na poruku
mdave-a, koja je, ustvari, bila preneta poruka ikordic-a, koju si ti
bio izbrisao, pa pošto se većina tvog odgovora odnosila (prirodno) na
navode iz poruke ikordic-a, ja sam poverovao da se sve odnosilo na
njega. A vidim da nije, te da su u tvojoj poruci bila obuhvaćena
obojica, dakle, i ikordic i mdave, svako sa svojim ``neodgovarajućim''
ponašanjem.
>> ne znam šta Dragiša misli da je moj posao,
E pa nećemo tako. Priča se o tome ``šta je dragisha rekao'', a ne
šta on ``misli da je tvoj posao''. U poruci SEZAMNET:#32.368 od
25. aprila '96. godine koja je odgovor na tvoju poruku
SEZAMNET:#32.365 od istog datuma, dragisha je rekao:
``Moj prijatelj, 'finger' kako ga zoves, je svoj finger
trenirao 20 dana. Priznaces da je on mala maca za ekipu
koja je to trenirala vise od dva mjeseca, a radi to i
dan danas...''
Dakle, nemoj da se praviš lud, što bi rekli u mom selu.
>> ne znam šta znači to 3x finger,
E pa, iako se praviš nevešt, saznaćeš. Pošto je moguće, da je ``maca
pojela poruku'', a da se ne bi ``igrali gluvih telefona'', prenosim
relevantnu poruku u celini:
===============================
32.367 SEZAMNET:razno
mdave, 25.04.96. 13:28, 214 chr
Odgovor na 32.365, nenad, 25.04.96. 04:52
---------------------------------------------------------
> izvinjavam se što sam zaboravio koju je nosio gorepomenuti.
> Čuo sam samo da su ga zvali "Finger"
finger wizard
finger wizard
finger wizard
Stara slava zaborava nema...
-----------------------------------------------32.367 ---
Jel' to mene oči varaju ili je to tri puta (=3X) napisano ``finger
nenad'', ovaj izvin'te, wizard? Ili sam ja to tebe pomešao sa drugim?
Kod mene se SezamNet na oba korisnička imena odaziva isto:
wizard Nenad Milenković Beograd
nenad Nenad Milenković Beograd
pa sam ja pomislio da se radi o istom čoveku. A razlog za promenu
korisniškog imena sam shvatio kao doslednost G-na Nenada Milenkovića.
Kao wizard je tokom dd-perioda SezamNet-a rekao - zbogom, vi ostajte,
a ja odo', pa se nakon trijumfalnog (?) povratka, vratio kao nenad.
>> ali ovo pišem da se ne bi širila prevelika priča na osnovu
>> pogrešnih premisa.
E sad na kraju, da rezimiramo. O kojoj se to pogrešnoj premisi radi?
Da sam ja napisao da si ikordic-a nazvao (ovaj, da si ``čuo da ga
zovu'') fingerom, a ustvari, radilo se o mdave-u? Tačno. I šta još?
Očigledno - ništa. I o kom se to sad zaključku radi koji je izveden
na toj pogrešnoj premisi? Pa nema tog zaključka, naravno. Ti si se,
izgleda, ``napravio Englez''. Ili si, što kažu u mom selu, kod mene
pokazao na trunku, a zaboravio si da će se kod tebe videti cepanica.
>> Što se zaglavljavinja stanica tiče to se i dalje povremeno
>> dešava, a koliko često mogu svi da osete po znatno smanjenoj
>> pojavi zvonjave u prazno.
Saglasan sam. Tokom poslednjih mesec dana ja lično nisam imao
ozbiljnijih problema sa ``zaglavljivanjem'' stanica.
>> Na
>> žalost, postoje i situacije kada ni on ne može da pomogne, kada
>> se mašina totalno blokira (recimo on board parrity error i sl.),
>> i tada je zaista potrebno resetovati mašinu ručno. Takve
>> situacije se dešavaju jednom u nekoliko dana.
Da ne bi smetnuli sa uma, o čemu pričamo, da pitam ja nešto. Da li ti
to želiš da kažeš da prethodna ekipa, nije koristila ``watch'' ili
neki sličan program, tako da je ``fingerisala'' i tamo gde nije
bilo neophodno? A da, možda, vi u međuvremenu ipak niste dobili i malo
bolji hardware?
>> Watch je na sistemu od samog početka, s tim što je u međuvremenu
>> modifikovan i prilagođen okruženju.
Da malo ne preteruješ? Ja se slažem da ``istoriju pišu pobednici'',
ali zar si već zaboravio da tokom prvih mesec dana, ujutru nije bilo
moguće dobiti SezamNet, pošto su sve stanice bile blokirane? I koliko
dugo vam je bilo potrebno da prihvatite da omogućite ``ponovno
prijavljivanje'' očigledno ``zablokiranih'' korisnika.
razno.437lexus,
-> #435, mmtosic=> Još jedna kratka, ali zato ``mudra'' opaska. Jedino joj fali to što
=> nije istinita. A moglo je umesto ``20 puta'' da piše i ``5 puta'',
=> pa bi to opet bila laž. Očigledno se radi ``o nepodnošljivoj lakoći
=> izražavanja''.
Kolega Sezamovče, moja poruka je bila šala i nadam se da je bar nekom
bila smešna ;)
Ako ti se nije dopala moja poruka ja se duboko izvinjavam i molim za
oproštenje, ali takođe molim da se moje poruke ne nazivaju lažima,
iz prostog razloga što to ne zaslužuju.
Hvala!
razno.438corto,
-> #437, lexus> Kolega Sezamovce, moja poruka je bila sala i nadam se da je bar
> nekom bila smesna ;)
Jeste :)
razno.440mmtosic,
-> #437, lexus>> Kolega Sezamovče, moja poruka je bila šala i nadam se da je bar
>> nekom bila smešna ;)
Verujem da ću imati prilike da pokažem da umem da se šalim, naravno i
na svoj račun, ali ovoga puta to nije ličilo na šalu. Prilika je da
se otkloni nesporazum, pa `ajde da je iskoristimo. Ja ću dati citate,
a ti izvrši analizu. Važi?
Ja sam odgovorio na sledeću tvoju poruku:
===============================
32.426 SEZAMNET:razno
lexus, 02.05.96. 07:44, 163 chr
Odgovor na 32.425, superhik, 02.05.96. 02:51
---------------------------------------------------------
=> Pa da! Ako ta poruka nema 32Kb svi bi odmah provalili da nije
=> tvoja! ;)
A 20 puta "kao što kažu u mom selu", ex, to bi moralo da podleže
copyrightu :)
-----------------------------------------------32.426 ---
koja je, dakle, bila tvoj komentar na superhik-ov komentar na moj
način pisanja poruka.
U Uputstvu za upotrebu Sezama, koje je napisao G-n. Dejan Ristanović
u odeljku o BBS simbolima, izmeću ostalog piše:
``Osnovni znak je :-) što, ako nakrenete glavu za 90 stepeni,
predstavlja oči, nos i usta iskrivljena u osmeh - ove simbole
dodajte kada želite da izrazite svoje zadovoljstvo nekom
izjavom. Po analogiji, ... ;-) je blago zloban osmeh, ...
Tokom poslednjih godina nos je postao "demode pojava" pa su
tako simboli skraćeni na :), ;), ...''
Ja sam tvoju poruku protumačio kao tvoje izražavanje zadovoljstva
povodom superhik-ovog ``blago zlobnog'' komentara na moj način pisanja
poruka na SezamNet-u.
E sad ti meni objasni, kako je trebalo da je ja protumačim.
>> Ako ti se nije dopala moja poruka ja se duboko izvinjavam i molim za
>> oproštenje, ali takođe molim da se moje poruke ne nazivaju lažima,
>> iz prostog razloga što to ne zaslužuju.
Tvoja poruka mi se nije dopala, jer, kao što sam to i napisao, u sebi
sadrži elemente iz ``nepodnošljive lakoće izražavanja''. Pošto je
velika razlika između šaljive i ozbiljne izjave, ja razumem tvoju
primedbu. Ali, verujem da za nesporazum (ako to jeste) nisam kriv.
razno.441lexus,
-> #440, mmtosic=> Ja sam tvoju poruku protumačio kao tvoje izražavanje zadovoljstva
=> povodom superhik-ovog ``blago zlobnog'' komentara na moj način
=> pisanja poruka na SezamNet-u.
=> E sad ti meni objasni, kako je trebalo da je ja protumačim.
Šta da ti kažem, čini mi se da bukvalno shvataš uputstvo za
upotrebu smajlija...
:) - ovo je osmeh, ja sam se nasmejao svojoj poruci u cilju
da pokažem šalu, a ;) nisam stavio zato što moja poruka nije
bila zlobna...
razno.442basrak,
-> #432, nenad> Većinu "odglavljivanja" radi
> rezidentni watch koji monitoriše šta se na mašini dešava,
> kontroliše protok podataka preko serijskog porta, komunicira sa
> glavnim programom i kada posumnja da nešto nije u redu sprovodi
> ogovarajuće akcije.
Moram da pohvalim ovo programče ;)
Danas mi puče veza i za nepunih 30-tak sekundi sam ponovo bio na vezi. Odnosno,
od pucanja veze prošlo je tačno onoliko vremena koliko je bilo potrebno modemu
da ponovo tonski odvrti ovih 6 brojeva i otpišti svoje.
razno.443.bata.,
-> #438, corto>> Kolega Sezamovce, moja poruka je bila sala i nadam se da je
>> bar nekom bila smesna ;)
>
> Jeste :)
I meni :)
razno.444lexus,
-> #443, .bata.=>> Jeste :)
=>
=> I meni :)
Hvala na podršci :)
razno.445dkalaba,
-> #435, mmtosic█ Čitava priča ne bi bila vredna truda da nije osnovnog
█ kontra-pitanja. Šta se to tako iznenadno desilo, te je ova
█ generacija mlađanih Srba (žžgrađana'') tako iznenada postala
█ jako pametna, i vrlo mudra, takoreći sveznajuća, kad su brojne
█ prethodne, žžu mom selu'' generacije, bile tako bezvredne?
█ Takvog žžBig bang''-a u prirodi nema. Promene su jako spore.
█ Kad je pamet u pitanju, skoro neprimetive. Napred idu oni
█ narodi koji poštuju iskustva i poruke svojih predaka, koji,
█ dakle, rade prema naravoučeniju - žžgde ja stadoh ti produži''.
█ Tako bitno štede ukupnu energiju pameti, koja je itekako
█ ograničena. Mi smo tu gde jesmo i zbog toga što svaka
...Neprimetive ili neprimetne, svejedno, ;) ovde se postavlja
pitanje vrednosti.
Mnogo "elemenata" sačinjavaju vrednost. Jedna od njih je i
obrazovanje. OSNOVNI elemenat obrazovanja je (već više vekova ;)
PISMENOST. A po tom pitanju u vašem (našem?) selu je bila
najblaže rečeno - katastrofalna situacija.
(A ni sada nije mnogo bolja.)
Pogotovo "juče", tj. u ono doba iz kog potiču "mudrolije" koje
često citirate.
Nedavno ste pomenuli Vuka St. Karadžića, pa nekako, po "default"-u
zamišljam odmah to (Vukovo) vreme "mudrih". Simptomatično je da je i
gorepomenuti Vuk većinu radnog veka proveo u inostranstvu.
A zašto ? Razmislite.
Možda i zato što je čak i vođa "mudrog naroda" tog doba bio
- nepismen čovek.
Naravno reč je o M Obrenoviću.
Znate li primer za bilo kog nepismenog vožda u Evropi tog doba? ;)
Za potsećanje, (ponavljam se, izvinite, nedavno sam potsećao SEZAM-ovce)
nije mudrost vašeg sela "izlegla" prvu Akademiju kod srpskog naroda, prvi
teatar, prvu čitaonicu itd... nego Srbi "iz preka".
Za ovaj segment priče nije bitno što su "prečani" ali je bitno da su
manje-više bili građani. Ne "državljani", tj. podanici K&K monarhije
već GRAĐANI. Nije bitno njihovo (socijalno) poreklo, ali je itekako
bitno da su građani. Pogotovo je u to doba (slabe komunikacije)
bilo bitno. Jer su samo u gradu mogli da nađu biblioteku, teatar,
srednju školu, univerzitet itd... E, toga nema na selu. Možemo biti
nacional-romantici ili već šta volite, ali selo se ne može meriti
sa gradom.
(A gorepomenuti Srbi su bili DRŽAVLJANI (podanici) monarhije koja im
je omogućila da bude više (u procentima) pismenih Srba nego u krajevima
južno od Save i Dunava.)
Koliko vidim, živite u gradu. Parafraza one: "hvali more - drž se kraja" ?
;)
I još nešto. Negde sam našao podatke (jesu li tačni?) da je početkom
ovog veka (1903?) broj Srba bio otprilike kao i broj Engleza na Ostrvu.
(Ne i u kolonijama!)
Srbi su zahvaljujući svojoj "mudrosti" (da ne grešim dušu, ne samo njoj)
sada veoma zaostali u brojčanom odnosu prema Englezima na Ostrvu.
(Četiri-pet ratova u međuvremenu). :(
A o statističkim podacima o broju pismenih, smrtnosti novorođenčadi,
onima koji (ne) peru zube i noge... nemojmo sada. To me uvek oneraspoloži.
Na brzinu sam nabacao trenutna razmišljanja, ali neka. :)
P.S.: Ne da mi đavo mira :). Sad nešto mislim, u toj K&K su živeli i Mađari.
Ništa napredniji od Srba u srednjem veku.
Brojčano smo tu negde. A u poslednjih vek i nešto (Srbi se oslobodili Turaka!)
su nas u nekim stvarima "prešišali".
Znate koliko ima, recimo, svetski poznatih kompozitora njihovog porekla?
A nobelovaca ?
A znate zašto ? Pored ostalog zato što je "po' stanovnika" živelo u
Pešti. U gradu.
A broj Srba nobelovaca? (Pa još odraslih na selu). ;)
razno.446superhik,
-> #440, mmtosic=:> Ja sam tvoju poruku protumačio kao tvoje izražavanje
=:> zadovoljstva povodom superhik-ovog ``blago zlobnog''
=:> komentara na moj način pisanja poruka na SezamNet-u.
Sorry ali ironičan sam po prirodi... ;) <- eto vidiš O:)
razno.447superhik,
-> #434, mmtosic=:> Sve to oko dužine poruka je dosta jednostavno, samo treba
=:> razmišljati ``hladne'' glave. Opovrgavanje tuđih argumenata i
=:> iznošenje svojih
OK!
Ova poruka ima 64 reda!!!!
Ajd' malo razmišljaj o tome...
Čoveče shvati da sam se šalio (lex takođe), prihvati to tako,
ovde nema ljudi koji su se urotili protiv tebe (valjda?;)
razno.448mmtosic,
-> #445, dkalaba>> ...Neprimetive ili neprimetne, svejedno, ;) ovde se postavlja
>> pitanje vrednosti.
>> Mnogo "elemenata" sačinjavaju vrednost. Jedna od njih je i
>> obrazovanje. OSNOVNI elemenat obrazovanja je (već više vekova ;)
>> PISMENOST. A po tom pitanju u vašem (našem?) selu je bila
>> najblaže rečeno - katastrofalna situacija.
>> (A ni sada nije mnogo bolja.)
>>
>> Pogotovo "juče", tj. u ono doba iz kog potiču "mudrolije" koje
>> često citirate.
Vidim ja da je vrag odn'o šalu :), pa zato predlažem da se mi selimo
odavde na primerenije mesto, recimo u CIVILIZACIJA:licni.stav.
See you there. Ali, pošto meni upravo isteče praznično odsustvo, a
verujem ni da oba baš nismo "navaliti" da odmah sve rešimo, biće to
kroz neki dan.
razno.449mmtosic,
-> #446, superhik>> =:> Ja sam tvoju poruku protumačio kao tvoje izražavanje
>> =:> zadovoljstva povodom superhik-ovog ``blago zlobnog''
>> =:> komentara na moj način pisanja poruka na SezamNet-u.
>>
>> Sorry ali ironičan sam po prirodi... ;) <- eto vidiš O:)
Kod mene kažu - ma dobro je dok ne biju. ;)
razno.450mmtosic,
-> #447, superhik>> =:> Sve to oko dužine poruka je dosta jednostavno, samo treba
>> =:> razmišljati ``hladne'' glave. Opovrgavanje tuđih argumenata i
>> =:> iznošenje svojih
>>
>> OK!
>> Ova poruka ima 64 reda!!!!
>> Ajd' malo razmišljaj o tome...
E sad, trebalo bi da odgovorim sa - mož' da bidne, al' ne mora da
znači, al' neću. :)
>> Čoveče shvati da sam se šalio (lex takođe), prihvati to tako,
>> ovde nema ljudi koji su se urotili protiv tebe (valjda?;)
Ma nema problema, bre. :) Nisam još stig'o dotle, da mislim da samo
ja valjam. Mnogo sam bliži onoj drugoj krajnosti. (Kad bi se zezali. ;)
A inače, čovek se uči dok je živ. :) A nečovek? :>
(Citir'o sam sve kako ni ova poruka ne bi bila kratka. ;)
razno.451lexus,
-> #450, mmtosic=> (Citir'o sam sve kako ni ova poruka ne bi bila kratka. ;)
Eto, naučili smo ga humoru ;)))
razno.452superhik,
-> #450, mmtosic=:> (Citir'o sam sve kako ni ova poruka ne bi bila kratka. ;)
Svaka čast majstore... još par takvih poruka i spreman si za
forum:ex-yu
razno.453meric,
» w
lkudlik 09:23 Sezam
makss 09:10 Edit
sdujic 09:21 Read
stefan 08:57 Read
lexus 08:56 Sezam I'm a Firestarter! Twisted Firestarter!
meric 09:19 Transfer
^^^^^^^^
dr.grba 09:16 Transfer
jaguar 09:18 Sezam
balinda 09:18 Off
milosp 07:56 Transfer
» w
lkudlik 09:23 Sezam
makss 09:10 Edit
sdujic 09:21 Read
stefan 08:57 Read
dr.grba 09:16 Transfer
jaguar 09:18 Sezam
balinda 09:18 Off
milosp 07:56 Transfer
» w
lkudlik 09:23 Sezam
makss 09:10 Edit
sdujic 09:21 Read
stefan 08:57 Sezam
milosp 07:56 Transfer
Vase vreme za ovaj poziv je isteklo, moramo da Vas prekinemo.
Kraj rada u Cet 09.05.96 09:24
Proveli ste na vezi 5 min 51 sec.
Za danas Vam je ostalo ukupno jos 1 h 14 min 9 sec.
^^^^^^^^^^^^^^^^
Jel to open neka sekretarica?
Prvo, nisam bio u transferu, onda 2 puta nisam bio na who
listi, i onda me izbacio. :((((
razno.454evlad,
-> #364, nenadY> Najveću satisfakciju za svo vreme provedeno ovde i sav trud koji
Y> sam uložio u sistem (i ranije kao običan član i sada kada sam jedan
Y> od odgovornih) mi čini to što znam da mogu unapred da budem
da ne grešim dušu, beše li nekad neka poruka od username wizard,
da će ga nađu na pro jer se ovdi _nije moglo raditi_ ...
ps. eh što je lepo kada čovek ima funkciju pa si bira usernameT ;)
razno.455vstan,
-> #454, evlad> da ne gresim dusu, bese li nekad neka poruka od username wizard,
Pa dobro, zar nismo to apsolvirali.
razno.456evlad,
-> #455, vstanY>> da ne gresim dusu, bese li nekad neka poruka od username wizard,
Y>
Y> Pa dobro, zar nismo to apsolvirali.
axa,
znaš onu latinsku 'ponavljanje je majka znanja' ;)
razno.457szinf,
SAVEZ DRUSTAVA PSIHOLOGA SRBIJE
O R G A N I Z U J E
44. Naucno strucni skup
psihologa srbije
SABOR '96
u Vrnjackoj banji Hotel 'BREZA'
od 15 do 19 maja 1996. godine
za detaljne informacije na 195-444 lok. 3036 ili 3131
(Savezni zavod za informatiku)
razno.458beatifullgirl,
Ima li neko TCP/IP protokol, ili neki drugi novijeg datuma?
Ako ima neka okaci na mail beatifullgirl.
razno.459banga,
-> #458, beatifullgirl> Ima li neko TCP/IP protokol, ili neki drugi novijeg datuma?
> Ako ima neka okaci na mail beatifullgirl.
OK bjuti, sta ti treba. Samo konkretno i precizno.
razno.460dpredovic,
-> #458, beatifullgirl> Ima li neko TCP/IP protokol, ili neki drugi novijeg datuma?
> Ako ima neka okaci na mail beatifullgirl.
Hmh? A šta će to tebi lepa devojko?
razno.461calex,
-> #460, dpredovic<!>> Ako ima neka okaci na mail beatifullgirl.
<!> Hmh? A šta će to tebi lepa devojko?
Da li bi neko hteo da prevede ovo ime? ;)
razno.463dpredovic,
-> #461, calex><!>> Ako ima neka okaci na mail beatifullgirl.
><!> Hmh? A šta će to tebi lepa devojko?
> Da li bi neko hteo da prevede ovo ime? ;)
Pa dobro ajde. A šta će to tebi lepa devojko, koja ne znaš
baš mnogo engleskog? ;))
razno.464kum.djole,
Interesantno, "conf view /q" ide znatno brže. Pohvala. :)
razno.465cnenad,
-> #464, kum.djole=> Interesantno, "conf view /q" ide znatno brže. Pohvala. :)
Optička varka ;) :(
razno.466kum.djole,
-> #465, cnenad> Optička varka ;) :(
Hm, da.. gde li sam se nakačio ? %)
razno.467velicko,
-> #463, dpredovic>+ Pa dobro ajde. A šta će to tebi lepa devojko, koja ne znaš
>+ baš mnogo engleskog? ;))
Šta fali imenu beatifullgirl.. ;)
Pozdrav
BeautiFallenBoy
razno.468szinf,
DRUSTVO ZA INFORMATIKU SRBIJE
ORGANIZUJE U CETVRTAK 23.05.96. U 13.00
TRIBINU
LASERSKI STAMPACI:
RAZVOJ I PRIMENE
VODITELJ: NIKOLA MARKOVIC
UVODNICARI:
MR DANILO PESIC "PERIHARD"
DR MILOJKO JEVTOVIC "VTI"
MILAN CETIC "RACUNARI"
DARKO DUNJIC "KORES"
GORAN CIRIC "SAGA"
TOMISLAV MUNISIC "OSA"
MIROSLAV STANOJEVIC "OTC"
NA TRIBINI CE SE PREDSTAVITI
I KNJIGA "LASERSKI STAMPACI", CIJI SU AUTORI
MR DANILO PESIC I DR MILOJKO JEVTOVIC
TRIBINA CE SE ODRZATI U BIBLIOTECI GRADA BEOGRADA
VUKOVA SALA, BEOGRAD, KNEZ MIHAJLOVA 56
szinf
razno.469johnnya,
Za sve one koji na svom disku nemaju ovaj FAQ, neka pod hitno skidaju
fajl koji je prikačen uz ovu poruku. Radi se o "starom" Sezamovom
faq-u na sledeće teme :
bonton txt
komprog txt
modemi txt
ptt txt
razno txt
sezam txt
sor txt
tonsko txt
Mnoge stvari će vam biti jasnije, a i nećete daviti sa svojim
"standardnim" pitanjima ostale korisnike...
■■ Johnnya ■■
info_faq.ziprazno.470nenad,
-> #464, kum.djole> Interesantno, "conf view /q" ide znatno brže. Pohvala. :)
Verovatno si dobio nod 9 koji jedini nije 286 mašina. Biće i
bolje sa novim hardverom. :)
razno.471calex,
-> #469, johnnya<!> Za sve one koji na svom disku nemaju ovaj FAQ, neka pod hitno skidaju
<!> fajl koji je prikačen uz ovu poruku. Radi se o "starom" Sezamovom
Kao što rekoh, oni koji na svom disku nemaju ovo, mogu da skinu sa
sezama, tačnije sa sezam\faq\
razno.472space.ace,
-> #470, nenad--> Verovatno si dobio nod 9 koji jedini nije 286 mašina. Biće i
Nisi to trebao da im kažeš ;), sad će svi da navale da se loguju na 9.
Mada, s druge strane, i nije loše, biće slobodniji ostali.
razno.473nenad,
-> #472, space.ace> --> Verovatno si dobio nod 9 koji jedini nije 286 mašina. Biće i
>
> Nisi to trebao da im kažeš ;), sad će svi da navale da se loguju na 9.
Svi i navaljuju, doduše nesvesno. To je nod nakačen na osnovni
sezamov broj, 648422, znači onaj koji se prvi javlja, kada nije
zauzet. :)
razno.474biber,
-> #473, nenad>> sezamov broj, 648422, znaci onaj koji se prvi javlja, kada nije
Onako teorijski, kako dalje ide javljanje nodova.
Postoji li pravilo?
razno.475zeljkoj,
Danas je trebalo da mi istekne pretplata, i očekivao sam da ćete poslati
uplatnicu (iako uvek uplaćujem u BIGZ-u ;). Pismo je zaista stiglo, i
stvarno piše Sezam... ali Pro! U pismu se pominju WWW, PPP nalozi,
SezamCaffe... Već više od mesec dana nisam njihov član, ali su ipak poslali
uplatnicu. A vi...
razno.476rdejan,
-> #475, zeljkoj>> Danas je trebalo da mi istekne pretplata, i očekivao sam da
>> ćete poslati uplatnicu (iako uvek uplaćujem u BIGZ-u ;). Pismo
>> je zaista stiglo, i stvarno piše Sezam... ali Pro! U pismu se
>> pominju WWW, PPP nalozi, SezamCaffe... Već više od mesec dana
>> nisam njihov član, ali su ipak poslali uplatnicu. A vi...
Pa sačekaj i za njih mesec dana... ;)
Pozdrav, Dejan
razno.477nenad,
-> #474, biber> Onako teorijski, kako dalje ide javljanje nodova.
> Postoji li pravilo?
Ne postoji, koliko ja meni poznato.
razno.478mmarkovic,
-> #474, biber> Onako teorijski, kako dalje ide javljanje nodova. Postoji li pravilo?
Verovatno se javlja prvi slobodan u celoj seriji. I deluje da ide tako,
sudeći po tome da kada se zaglavi nod, vrlo teško dobijaš vezu. ( "zvoni
u prazno" )
Vezu dobiješ tek ako neki jadnik zauzme taj broj čekajući da se nod javi...
Neko je naveo pre nekoliko dana raspored nodova po brojevima, mada
ne znam da li je tačan.
razno.479dzakic,
Grafički prikaz prosečne opterećenosti sistema u ovom mesecu:
Sat 0 60
0: ████████████████████████████████████████████████████████████
1: ████████████████████████████████████████████████████████████
2: █████████████████▓█▓█▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒
3: ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░
4: ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
5: ░░░░░░░░░░░░░░¨¨¨¨░¨¨░¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨░¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
6: ¨¨░¨░¨¨░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░
7: ░░░░▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒░░░░░▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒░▒▒▒▒▒▒▒░▒▒▒▒▒
8: ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒░░░░░▒▒▒▒░▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
9: ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓
10: ▓▓▓▓▓▒▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▒▒▓▓▒▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▒▒▒▒▒
11: ▒▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▓▓
12: ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
13: ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█▓▓▓▓
14: ███████████████████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
15: ▓▓▓▓▓██▓▓▓▓▓███████████████▓▓▓██▓██████████████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
16: ▓▓▓▓▓▓██████████▓█▓▓█▓▓▓▓▓▓▓███▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
17: ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
18: ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
19: ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
20: ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
21: ▓▓▓▓████████████████████████████████████████████████████████
22: ████████████████████████████████████████████████████████████
23: ████████████████████████████████████████████████████████████
razno.480mpedja,
Jel zna neko kako bi mogao da se postavi ANSI u SDW????
razno.482goro,
Uprava Sezama ukinula je useru dylan.dog-u pravo na pristup
CHAT, PAGE, MAIL, CONF itd. komandama. Na osnovu cega? Na osnovu toga
(po nenadovim recima) sto je doticni pricao kako je on vrsljao na
sekretaricinom useru. Kada sam pitao nenad-a kako moze na osnovu
price nekome nesto da oduzme, odgovorio je da je ovaj to rekao i da
je to njemu dovoljno.. Kada sam ga pitao sta bi bilo kada bi ovaj
rekao da to nije uradio, on je rekao da ne moze da i jeste i nije, i
da je sada kasno.. Eto toliko o tome kakva nam je uprava. Moze
svakome od vas sutra da oduzme sta hoce, i bez veze ste placali, a da
ne pominjem kakve probleme to nekima od vas stvara.. Ako vi ne mozete
da pomognete dylan.dog-u, ne mozete ni sebi. Pisite MAIL valexu,
nenadu, dzakicu, trazite da se dylan.dogu vrati ono za sta je platio.
razno.483supers,
-> #482, goro>> Uprava Sezama ukinula je useru dylan.dog-u pravo na pristup
>> CHAT, PAGE, MAIL, CONF itd. komandama. Na osnovu cega?
Ako je jasno da je on taj koji je provaljivao na sekretaricin
user, treba ga potpuno izbaciti sa sistema.
Ovakvo delimično ukidanje prava pristupa nema smisla, korisnik
Sezama (valjda) ne može ništa destruktivno da učini sa svog usera,
pa trebaju da mu budu dostupne sve komande.
Druga je stvar ako je uznemiravao i vređao druge korisnike
u CHAT, PAGE, MAIL i CONF režimima. Ali hvalisanje o svom "poduhvatu"
ne spada u vređanje. Dakle, ili mu oprostiti taj upad ili ga šutnuti
za primer drugima.
>> Moze svakome od vas sutra da oduzme sta hoce, i bez veze ste placali, a
>> da ne pominjem kakve probleme to nekima od vas stvara.. Ako vi ne
>> mozete da pomognete dylan.dog-u, ne mozete ni sebi. Pisite MAIL valexu,
A da ne govorimo o tome kako je izvestan lamer mogao da vam oduzme šta hoće,
na primer da vas izbaci sa veze, i kakve vam to probleme stvara.
Pa mu vi sad pomažite. Da se razumemo, ja ne tvrdim da je dylan.dog
dotični jer o slučaju ne znam mnogo, ali ako uprava konstantuje da
se hvalio time na sva zvona, pa još i ako je poznato kako je to uspeo
da uradi (koliko se sećam, nenad je sekretarici skrenuo pažnju na neopreznost)
verovatno su sigurni u to ko je počinilac.
Ispostavlja se da je ovaj tipično školski način kažnjavanja sa slanjem u
ćošak (uskraćivanjem pola servisa) totalno nepedagoški, jer izolovani
kažnjenik postaje heroj (baš kao u školi) a širi se fama o velikoj i
zloj upravi. Onaj ko ometa druge u korišćenju sistema treba da nestane
sa sistema dok ne odraste, i kraj priče.
razno.484saboteur,
-> #482, goro
T?>> Uprava Sezama ukinula je useru dylan.dog-u pravo na pristup CHAT,PAGE,
T?>> MAIL,CONF itd.komandama.Na osnovu cega?Na osnovu toga (po nenadovim
T?>> recima)sto je doticni pricao kako je on vrsljao na sekretaricinom
T?>> useru.Kada sam pitao nenad-a kako moze na osnovu
Da sam ja uprava i da je taj korisnik dylan.dog stvarno to uradio, ne bi
mu ukinuo ni chat, ni page, ni mail, ni conf, nego bi mu ukinuo pretplatu!
T?>> svakome od vas sutra da oduzme sta hoce,i bez veze ste placali,a da ne
T?>> pominjem kakve probleme to nekima od vas stvara..Ako vi ne mozete da
T?>> pomognete dylan.dog-u,ne mozete ni sebi.Pisite MAIL valexu, nenadu,
T?>> dzakicu,trazite da se dylan.dogu vrati ono za sta je platio.
Pricaj ti sta oces, mene licno zabole za njega (pod uslovom da je kriv)
, jos kazem - trebalo bi mu ukinuti pretplatu,a ne ove komande.
Tacnije, ja se ne bi ni javljao na sistem da nemam osnovne komande za rad.
Kojicu tu?!
A ti pricas to, samo zato sto ti je dylan koliko sam cuo ortak.
Naravno, stalo ti do ortaka pa ga sad branis.
Kladim se da bi te bilo bas briga kad bi se to desilo nekom drugom.
AcCeSS DeNiED
razno.485mpavlo,
-> #482, goro> Uprava Sezama ukinula je useru dylan.dog-u pravo na pristup
> CHAT, PAGE, MAIL, CONF itd. komandama. Na osnovu cega? Na osnovu toga
Ako je uradio treba da ga izbace, bez obzira na koliko se pretplatio.
> sekretaricinom useru. Kada sam pitao nenad-a kako moze na osnovu
> price nekome nesto da oduzme, odgovorio je da je ovaj to rekao i da
> je to njemu dovoljno.. Kada sam ga pitao sta bi bilo kada bi ovaj
Ova prica mi deluje suvise tanko da bi bila istinita. Medjutim, nije mi jasno
zasto uprava nije izasla sa javnim obavestenjem u odgovarajucoj konferenciji.
Na taj nacin bi se upozorili svi kojima slicne gluposti ubuduce padnu na
pamet. U objasnjenju bi trebalo, naravno, da se navede i neki dokaz ili malo
jaci argument u korist odluke o iskljucenju.
razno.486vlad,
-> #482, goro> da je sada kasno.. Eto toliko o tome kakva nam je uprava. Moze
> svakome od vas sutra da oduzme sta hoce, i bez veze ste placali, a
Ako ne pravim (i ne lupam) gluposti, niko mi nista nece oduzeti. Kod mene
bi leteo sa sistema bez ikakvog upozorenja, objasnjenja i pardona, pa nek
prica sta je radio (ili nije radio) na nekom drugom mestu.
Bitnije pitanje od ovog je, po meni, sta ce sekretarici ovlascenje da
izbacuje ljude sa veze??? S obzirom na to da je taj user vrlo ranjiv po
definiciji B> trebalo bi ozbiljno razmisliti o njegovim (njenim)
ovlascenjima na sistemu.
razno.487ognjen,
-> #484, saboteur)-> Da sam ja uprava i da je taj korisnik dylan.dog stvarno to
)-> uradio, ne bi mu ukinuo ni chat, ni page, ni mail, ni conf,
)-> nego bi mu ukinuo pretplatu!
Stvarno...? U, jeeee...
Sta dizete prasinu oko dylan.doga? Decko je video
sekretaricinu sifru, malo se igrao, puno je pricao, i sad
ispasta zbog toga. Mali haker, brzo pao. Je l' sad treba da
pravimo aferu oko toga?
razno.488saboteur,
-> #487, ognjen
T?>> ispasta zbog toga.Mali haker,brzo pao.Je l' sad treba da pravimo
T?>> aferu oko toga?
Niko ne pravi aferu.
Znas kako me zabo....dobro bicu kulturan ;) - CUT!
504. put *klik*
Niko ne pravi aferu.
Ja licno nisam ni obracao paznju na coveka, to je bio samo moj odgovor
na gorov.
AcCeSS DeNiED
razno.489dpaun,
Prilično hitno!
Treba mi Jagodinac (komada jedan ili više), koji je na Sezamu a
usto (ako je možno) da je blizak muzejskim ili svešteničkim
krugovima. Posle upotrebe, u obliku davljenja raznim pitanjima,
vraćam ga u ispravnom stanju.
Jagodinci, navalite na čerupanje maila dPaun!
=+:)) <- paun na piktogramu iz ranoćuranske faze.
(čita se u horizontalnom položaju).
razno.490valex,
-> #486, vlad>> Bitnije pitanje od ovog je, po meni, sta ce sekretarici
>> ovlascenje da izbacuje ljude sa veze??? S obzirom na to da je
>> taj user vrlo ranjiv po definiciji B> trebalo bi ozbiljno
>> razmisliti o njegovim (njenim) ovlascenjima na sistemu.
U pitanju je komanda za brisanje korisnika sa WHO liste koja je
neophodna administraciji sistema za odglavljivanje nodova koji ne rade
iz nekog razloga. Normalno, ako nod nije zaglavljen, i neko se u tom
trenutku nalazi na njemu, sistem prijavljuje korisniku da mu je isteklo
vreme za tekuću seansu.
razno.491dr.s,
-> #482, goro/* sekretaricinom useru. Kada sam pitao nenad-a kako moze na osnovu
/* price nekome nesto da oduzme, odgovorio je da je ovaj to rekao i da
/* je to njemu dovoljno.. Kada sam ga pitao sta bi bilo kada bi ovaj
/* rekao da to nije uradio, on je rekao da ne moze da i jeste i nije, i
/* da je sada kasno.. Eto toliko o tome kakva nam je uprava. Moze
Cisto sumnjam da je sve to bilo tako kako kazes. Ne mislim da ti
kontriram, ali se bojim da je nenad bio mnogo vise upucen u to nego sto sam
navodis. Uostlom, verovatno je uzeta u obzir i mogucnost daa je neko
provalio na user dylan.dog-a i sirom pricao kako je on (tj. dylan.dog)
provalio na racun sekretarice...
Uzgred, trebala bi i sekretarica da snosi neke posledice, ukoliko
se ispostavi da je bila (jako) neoprezna...
razno.492ntadic,
-> #486, vladLjudi, pa pravo na slobodu govora je zagarantovano. Ne mozes ti
nekoga da iskljucis samo zato sto je nesto rekao. I ja mogu sada da
kazem da sam vrsljao po nenadovom komjuteru, pa sta, da nece zbog
toga da me ukinu. Ako su coveka ugusili samo zato sto je to
izgovorio, a neznaju da li je stvarno to uradio... pa koji ce nam
ovakav BBS!!!
razno.493vlad,
-> #490, valex> U pitanju je komanda za brisanje korisnika sa WHO liste koja je
> neophodna administraciji sistema za odglavljivanje nodova koji ne
> rade iz nekog razloga. Normalno, ako nod nije zaglavljen, i neko se
Ok, razlog mi je jasan. Mozda bi moglo da se sredi da ta komanda ne deluje
na nod koji nije zaglupljen. Mislim da nije problem detektovati da li je
neki nod "idle" ili neko na njemu radi (kuca).
razno.494calex,
-> #492, ntadic<!> Ljudi, pa pravo na slobodu govora je zagarantovano. Ne mozes ti
<!> nekoga da iskljucis samo zato sto je nesto rekao. I ja mogu sada da
Niko nije isključen samo zato što je nešto rekao.
razno.495budim,
-> #492, ntadic(:) Ljudi, pa pravo na slobodu govora je zagarantovano. Ne mozes ti
(:) nekoga da iskljucis samo zato sto je nesto rekao. I ja mogu sada da
(:) kazem da sam vrsljao po nenadovom komjuteru, pa sta, da nece zbog
(:) toga da me ukinu. Ako su coveka ugusili samo zato sto je to
(:) izgovorio, a neznaju da li je stvarno to uradio... pa koji ce nam
(:) ovakav BBS!!!
:)))))))))))))))
Pravo na slobodu govora može da bude zagarantovano, ali pravo na onakvo
ponašanje nije. Dakle, user nije isključen *zbog onog što je rekao* već zbog
onog što je radio... Znam ljude koji su izbačeni sa veze i mogu da ti pošaljem
taj log, ukoliko hoćeš. Za taj bezobrazluk zaslužio je da ga isključe sa
sitema. Da se ne lažemo, mail na ovom sistemu se čita, možda za razliku od
PRO-a i u većoj količini, :> tako da su kroz mail administratori sistema,
pretpostvaka, saznali ko je u pitanju...
Druga stvar je u tome što ovaj sistem ima pretenziju da bude ozbiljan, bar se
tako pretpostavlja. :) Dakle, ovo je anti-reklama, ukoliko je čovek nevin, a
ja mislim da su administratori dobro porazmislili pre nego što su ga
isključili. Verujem da su ipak znali da je on to uradio, pa su ga isključili
sa sistema.
A što se tiče konstatacije "koji će nam ovakav BBS!!!", niko te nije terao da
se javiš, pa te niko neće ni terati da ideš sa njega, naravno ukoliko ne
ukradeš šifru i počneš da izbacuješ ljude...
poz,
budimir
razno.496vimm,
Uputstvo je stiglo.
Hvala upravi
Vladimir
razno.498vlad,
-> #492, ntadic> Ljudi, pa pravo na slobodu govora je zagarantovano. Ne mozes ti
> nekoga da iskljucis samo zato sto je nesto rekao. I ja mogu sada da
Nije ovo skupstina, pa da moze da lupa ko i kako hoce B).
> toga da me ukinu. Ako su coveka ugusili samo zato sto je to
> izgovorio, a neznaju da li je stvarno to uradio... pa koji ce nam
> ovakav BBS!!!
A koji ce ovakvom (ili bilo kakvom) BBS-u takav korisnik?
razno.499vlad,
-> #491, dr.s> Uzgred, trebala bi i sekretarica da snosi neke posledice, ukoliko
> se ispostavi da je bila (jako) neoprezna...
Ona bi, strogo uzev, trebala prva da snosi posledice jer je odgovornost za
sigurnost sifre pre svega njena.
razno.500spantic,
-> #492, ntadic> izgovorio, a neznaju da li je stvarno to uradio... pa koji ce nam
> ovakav BBS!!!
Sezam nije BBS.
razno.501spantic,
-> #495, budim> sitema. Da se ne lažemo, mail na ovom sistemu se čita, možda za razliku od
> PRO-a i u većoj količini, :> tako da su kroz mail administratori sistema,
> pretpostvaka, saznali ko je u pitanju...
Ovo je veoma ozbiljna optužba i ja pretpostavljam da imaš
dokaze za nju. Ovim te i pozivam da je dokažeš ili da se
izvineš zbog laži.
Na ovom sistemu se itekako vodi računa o sigurnosti korisnika
i tajnosti njihove privatne pošte.
Naravno, uvek ima onih kojima je to teško da veruju. Čak i da
im se organizuje tura kroz kod, verovatno bi izjavili kako načinađ
za čitanje pošte uvek ima.
razno.502mpedja,
-> #496, vimm#$%&*-> Uputstvo je stiglo.
#$%&*-> Hvala upravi
Kako si ih samo naterao?
I JA HOCU SVOJE UPUTSTVO!
a moze i protivvrednost u vidu pretplate! :)))
razno.503schef,
-> #487, ognjen=- Sta dizete prasinu oko dylan.doga? Decko je video
=- sekretaricinu sifru, malo se igrao, puno je pricao, i sad
Eh da je samo to... Zanima me šta uprava planira da poduzme povodom pretnje
dotičnoga? Ja baš i ne bih voleo da mi budu objavljeni podaci koje je DD
prilikom provale pokupio.
Kako sam ja čuo, onaj mail koji je stigao u x hiljada kopija je od njega. A
čuo sam i da je budala, t.j. da ostvari ono što i kaže...
Ima li kakve šanse za sudsko gonjenje? Ako on objavi podatke ljudi sa
SezamNET-a na SETNETu, YUINTERNETu itd. može li to predstavljati dokaz za sud
da je on provalio sekretaricin user i da je uradio još 'par' nedozvoljenih
stvari, koje su nadam se sudski kažnjive? Nadležni?
Srleř
razno.504schef,
-> #495, budim=- isključili. Verujem da su ipak znali da je on to uradio, pa
=- su ga isključili sa sistema.
Dečko ima bazu korisnika SezamNET-a i preti upravi da će ih objaviti (znači
sve one podatke koji su striktno privatni, adresa, br. tel. i sl.) ako ga ne
vrate na sistem.
Više im i ne treba da budu sigurni da je to on uradio...
Srleř
razno.505budim,
-> #501, spantic(:) Ovo je veoma ozbiljna optužba i ja pretpostavljam da imaš
(:) dokaze za nju. Ovim te i pozivam da je dokažeš ili da se
(:) izvineš zbog laži.
Nisam imao nameru da nikog optužujem, ako pogledaš malko poruku koju sam
poslao, čak sam vas i hvalio! :)))) Dakle, ono što sam izneo je mišljenje
koje vlada kod svih ljudi sa kojima ja kontaktiram. Inače, ja sam samo izneo
pretpostavku kako je uprava saznala da je on provalio šifru... Dakle, ono
što sam ja usput izneo, bez ikakve namere da o tome polemišem, je nešto što
čujem od mnogih korisnika ovde. Dakle, skoro niko od njih ne želi da im ovde
ostavljam mail, ukoliko imaju user na PRO-u. Pravo da ti kažem, ovo nisam imao
nameru da spominjem, ali mogu da razumem tvoju reakciju... Niti imam nameru da
njih tamo hvalim, znaš i sam da se mnogo razlikujem od njih i da nemam nikakve
veze sa njima.
Ako meni ljudi koji su se nekada bavili ovim sistemom, bili administratori, ili
moderatori, kažu tako nešto, imam li ja razloga da im ne poverujem? Možda je
to iz pakosti ili zavisti, ne kažem da nije, ali to mi je reklo minimum deset
ljudi...
Kako da dokažem svoje tvrdnje? Kako ja mogu da znam da neko moju poruku nije
pročitao? Pravo da ti kažem, nemam pojma kako bi taj neko to mogao da uradi,
ali kada su u pitanju kompijuteri sve je moguće... Koliko vidim, moguće je
i da vam je neko "levi" pokupio "neke" podatke... Dakle, o čemu se ovde radi?
Pričalo se, bar ja sam načuo neku priču, o provaljenim lozinkama... Koliko je
to tačno? Meni su provalili nalog na PRO-u, tako što mi je neko pogodio
šifru, srećom nije uradio set pass, jer je znao da bi otišao sutradan i
sredio sve... Dakle, o sigurnosti NET-a posle toga sam se još naslušao...
Zašto da se izvinem? Kako ti možeš da znaš da neko drugi nije u BIGZ-u, gde su
vam računari čitao mail. Čak se vodila i velika rasprava na PRO-u, ukoliko nisi
primetio, o jednom korisniku koji je javno rekao kako se mail čita i da je
zbog toga prestao da se druži sa onima koji su mu to u poverenju rekli...
Šta pokušavam da ti kažem? :) Pokušavam da ti kažem, kako nikom ne verujem
posle provale user-a kada mi je "dotični" par privatnih poruka prebacio u
javnu konferenciju, samo zahvaljujući činjenici da mi je tamo i ovde bila
ista šifra...
(:) Na ovom sistemu se itekako vodi računa o sigurnosti korisnika
(:) i tajnosti njihove privatne pošte.
Ostaje da verujem tebi ili ljudima koji mi tvrde suprotno, a njih poznajem
lično. Stvarno, šta bi mogli da uradite da nama smanjite sumnju?
(:) Naravno, uvek ima onih kojima je to teško da veruju. Čak i da
(:) im se organizuje tura kroz kod, verovatno bi izjavili kako načinađ
(:) za čitanje pošte uvek ima.
Zar nema? Kako je čovek došao do baze Sezam-Net-a?
poz,
budimir
razno.506budim,
-> #504, schef(:) =- isključili. Verujem da su ipak znali da je on to uradio, pa
(:) =- su ga isključili sa sistema.
(:) Dečko ima bazu korisnika SezamNET-a i preti upravi da će ih objaviti
(:) (znači sve one podatke koji su striktno privatni, adresa, br. tel. i
(:) sl.) ako ga ne vrate na sistem.
(:) Više im i ne treba da budu sigurni da je to on uradio...
Izvinjenje za duži citat. Da li je moguće da dylan.dog ima bazu svih
korisnika? Kako?...
poz,
budimir
razno.507oldtimer,
-> #500, spantic> Sezam nije BBS.
Stvarno? A šta je onda?
razno.508milosh,
Ne bih da repliciram na tudje poruke i posle beskonacno da dobijam reply
na moje poruke napisacu ovako. Postavilo se pitanje sigurnosti podataka i
licne poste na ovom sistemu. Za sigurnost podataka o karisnicima zaduzeni
su nadlezni a sto se tice mail poruka to je vec drugo. Do sada je mail bio
interni tj. u okviru ovog sistema ali sada je vec globalni :) Da ne duzim,
elektronska posta kao nacin prenosenja informacija nije za poverljive
informacije nego za poruke manje vazne sadrzine. Ako neko zeli da zastiti
svoje poruke neka koristi PGP i slicne alatke.
Pomenut je i Dylan.Dog kao moguci vlasnik podataka o clanovima SezamNeta i
pretnja da ce on te podatke distribuirati. To je jedan od poslednjih
jecaja kaznjenog deteta i mislim da nije istina da on poseduje podatke.
Neko je pomenuo da bi ga trebalo potpuno ukloniti sa sistema a ne od njega
praviti zrtvu jer neko ko nije upoznat sa njegovim slucajem,kada vidi u
who listi njegov komentar krivice upravu. Slazem se sa time i dajem svoj
glas za uklanjanje gorepomenutog.
Svima se izvinjavam za nekoriscenje YU slova jer jos nisam sredio racunar
posle nekih intervencija :) Malo se dimi pozadi ali boze moj. Manje
besmislenih kritika a vise pametnih predloga u konferenciji,a uprava ce
poslusati sigurno. Ajd' pa na po pivo. Pozdrav!
razno.509meric,
-> #507, oldtimerSezam - SistEm ZA Modemske komunikacije ;)
razno.510schef,
-> #505, budim=- Zar nema? Kako je čovek došao do baze Sezam-Net-a?
Skinuo je kada se ulogovao na sekretaricin user. Inače, šifru je skinuo
sekretarici kada je u redakciji plaćao pretplatu...
Srleř
razno.511schef,
-> #508, milosh=- Pomenut je i Dylan.Dog kao moguci vlasnik podataka o
=- clanovima SezamNeta i pretnja da ce on te podatke
=- distribuirati. To je jedan od poslednjih jecaja kaznjenog
=- deteta i mislim da nije istina da on poseduje podatke.
:))) Ovde se već javio user goro koji poznaje dotičnog, i on mi je preneo
sve ove podatke. A, sa druge strane, jedna korisnica ovog sistema je bila
pozvana telefonom! od strane dylan.dog-a kada joj je on rekao da će joj
promeniti šifru, što je i uradio, pa je dotična kontaktirala 'nadležne' koji
su joj odobrili ponovni ulaz na sistem. Ovo neminovno ukazuje na to da
dylan.dog ima, ako ne celu bazu, onda bar jedan deo nje, pošto je ovaj izvor
informacija sa druge strane. ;)
Znam da baš i nije pohvalno što ovo prenosim iz 'treće' ruke, ali je vrlo
bitno baš zbog sigurnosti ovog sistema. Pošto vidim da se 'nadležni' još nisu
obratili povodom ovoga mogu samo da konstatujem da nemaju rešenje i da ne
znaju kako da postupe u ovom slučaju. Koliko sam čuo (opet iz treće ruke :)
dylan.dog traži da ga vrate na sistem. Ali, ko garantuje da ako i učine to što
traži, da neće objaviti bazu korisnika? Ovde postoji još jedna opasnost, a to
je provala šifara, dakle vrlo je moguće da je dd pokupio i šifre, te je vrlo
uputno da svi dotične promene.
A ako dd ispuni pretnju, i javno publikuje podatke sa SezamNET-a biće to
vrrrrlo 'nezgodna' antireklama za njih, a takođe može i doneti mnogo problema
svim korisnicima... Sigurno je da niko ne voli da mu se tel. sa sve adresom
nađe pred očima preko 5000 ljudi korisnika SetNET-a, YUInternet-a i ostalih
mreža kod nas.
Da ne bih ja više pisao ovako 'napamet' da ne bude posle 'rekla-kazala' ako
vas nešto više zanima obratite se goro-u, pošto on poznaje dotičnog dd-a.
Hvala na pažnji, i dalje očekujem odgovor nadležnih...
Srleř
razno.512lexus,
-> #504, schef=> Dečko ima bazu korisnika SezamNET-a i preti upravi da će ih
=> objaviti (znači sve one podatke koji su striktno privatni, adresa,
=> br. tel. i sl.) ako ga ne vrate na sistem.
Sjajno, a ko garantuje da neće objaviti čak i ako ga vrate na
sistem?
Ili da neće tražiti doživotnu pretplatu...
Sve su to fine ideje ;)
razno.513lexus,
-> #507, oldtimer=> Stvarno? A šta je onda?
BBSčina ;)
razno.514supers,
-> #500, spantic>> Sezam nije BBS.
Zbilja, kako biste definisali razliku između BBSa i SisTEma...?
Sistem sa velikim S je onaj koji nema pozdravnu poruku preko celog
ekrana, ili šta već...?
razno.515inferno,
-> #500, spanticŮ│ ˙ Sezam nije BBS.
Nego? Institucija, način života? ;))
razno.516dzakic,
Pošto su ovde iznete neke proizvoljne tvrdnje, pokušaću da pojasnim
razloge zašto je Šijanu uskraćeno pravo na korišćenje usluga
SezamNet-a. Nikola je krajem aprila bio u redakciji sa još jednom
korisnicom koja je došla da produži pretplatu, kojom prilikom je video
sekretaricinu šifru. U sistemskim logovima je pronađeno šta je radio i
pretplate koje je neovlašćeno dodelio poništene su istog dana. Pored
toga, dobili smo i nekoliko privatnih poruka u kojima nas korisnici
obaveštavaju o chatu u kome se Nikola otvoreno hvali šta je uradio.
Dakle, nema govora o čitanju tuđe privatne pošte. Sekretaricine
privilegije su na sistemu isključivo nedestruktivne operacije
manipulisanja sa adresama i lozinkama korisnika.
Ovde je bitno napomenuti da niti u programu niti van njega _ne
postoji_ mogućnost da se sazna kako glasi nečija šifra, što znači da
ne postoji mogućnost da ih bilo ko poseduje. Podsetiću da se iz ovog
razloga u januaru vršila provera korisnika i postavljanje šifre jer je
kod dobro izvedenog sistema zaštite nemoguće saznati lozinku. Iz
logova se takođe saznalo da je napad bio krajnje zlonameran, otkriveni
su pokušaji da se promeni šifra i korisnicima sa znatno većim
privilegijama ali je sve ostalo samo na pokušaju.
razno.517velicko,
-> #504, schef>+ Dečko ima bazu korisnika SezamNET-a i preti upravi da će ih
>+ objaviti (znači
Pa da mu neko odšrafi glavu...
Ne, nije toliko lud :>
razno.518oldtimer,
-> #511, schef> dylan.dog traži da ga vrate na sistem. Ali, ko garantuje da ako i učine to
> što traži, da neće objaviti bazu korisnika? Ovde postoji još jedna
Postoji jednostavno rešenje, dovoljno je da mladac zna da bi, u slučaju
da objavi podatke iz baze, kao posledica i njegovi lični podaci mogli
postati dostupni javnosti, a već će se naći neko ko će poželeti lično
da upozna njega ili roditelje ;)
razno.519saboteur,
-> #515, inferno
T?>> Nego?Institucija,nacin zivota?;))
Sezam je Sistem za modemHske komunIkacije(T). ;)
U tome je velika razlika, recimo:
Svakom bbsu se modem javlja na poziv za razliku od sezama, kod koga
nodovi svaki cas zvone u prazno.
Bbs radi i na p5, dok sezam ima sve underground (0.0086) kompjutere.
I ono najbitnjije: sezam je drzavna firma. Sta vise reci? Iz odgovora
se sve vidi.
btw: Umro sam od smeha kad sam dobio pismo od sezama, da uplatim jos
ona 2 usera. :)))
Sve je bilo ok, dok nisam poceo da citam 'DRAAAAAAGI KORISNICE!'.
Tu sam se cepo od smeha. :))
Ljudi, cemu tolika laz? ;)
Nadam se da sam vas prijatno iznervirao, ili ste bar pomislili da sam
teska budala. Ako niste i ako ste jos slozili sa ovim, svaka cast. ;)
AcCeSS DeNiED
razno.520saboteur,
-> #516, dzakic
T?>> obavestavaju o chatu u kome se Nikola otvoreno hvali sta je uradio.
Taj nikola mora da je neki teski buttmunch kad je otvoreno govorio.
Mada i budala se hvali najmanjom sitnicom.
T?>> logova se takode saznalo da je napad bio krajnje zlonameran,otkriveni
Ne razumem sad.
Vi ste sve to videli i saznali i idalje gajite njega na sistemu??!?!??!
Usera 'Cosmo' ste cak izbacivali sa veze sto je u who/c stavljao
reci 'fuck', a ovog sto je provalio sifru, pravio sr^nja nista.
Da ne kazem sto sam pored usera (valjda moderator) vcalic video who/c
sa 'fuckom' - i nista, a video sam i mnogo gore od 'fuck'.....
Ako zahtevate disciplinu, to i radite. Kakva je to glupost sa uskracenjem
maila, chata, pagea i sl.??? Takav treba da leti.
AcCeSS DeNiED
razno.521giovanni,
-> #504, schefĘ? Dečko ima bazu korisnika SezamNET-a i preti upravi da će ih objaviti
Ę? (znači sve one podatke koji su striktno privatni, adresa, br. tel. i sl.)
Ę? ako ga ne vrate na sistem.
Ajde neka objavi, kad je mangup. A ako se nekome to ne svidi pa ga još
kojim slučajem sretne negde? Šta će onda biti? Hoće li onda da zapreti
nečim? Šta je on, terorista Hamasa koji drži taoce pa treba da mu se
ispune svi zahtevi?
razno.522zeljkoj,
-> #510, schef> Skinuo je kada se ulogovao na sekretaricin user. Inače, šifru
> je skinuo sekretarici kada je u redakciji plaćao pretplatu...
Obesiti sekretaricu! ;)
razno.523dpredovic,
-> #503, schef> Ima li kakve šanse za sudsko gonjenje? Ako on objavi podatke ljudi sa
> SezamNET-a na SETNETu, YUINTERNETu itd. može li to predstavljati dokaz za
Pre suda, padinjaka, sing-singa i ostalih lepota možda bi trebalo
probati na višoj instanci. Jel neko razgovarao sa njegovom mamom
ili tatom?
razno.524ntadic,
-> #523, dpredovicNe, kod nas za tako nesto jos nema kazne u smislu Suda. To jos nije
ubaceno u Zakone, a i kako bi Sudijama objasnili u cemu je stvar
kad je vecina od njih racunar videla pre par godina, a o Sistemima
nemaju pojma. Uostalom ovakvih stvari je i pre bilo, setite se
Politike BBS-a i jos jednog racunara ali na ETF-u, mislim da je to
Galeb. Zna se ko je to provalio i odakle i nista mu nemogu.
razno.525ntadic,
-> #516, dzakicU pravu ste. Prihvatam misljenje calexa i budima. Za ovako nesto bi
trebala bez pardona da sledi potpuna zabrana.
razno.526pavlovicz,
-> #511, schef> vrrrrlo 'nezgodna' antireklama za njih, a takođe može i doneti mnogo
> problema svim korisnicima... Sigurno je da niko ne voli da mu se tel. sa
A takodje moze doneti i mnogo problema doticnom Dilan dzukcu.
Evo, neka me momak pozove (ako je sve ovo sigurno sto se prica (da ima celu
bazu sa lozinkama)
pa neka mi kaze da ce mi promeniti sifru i neka to slobodno i uradi.
P.S.
Ovaj sistem stvarno postaje sve vise neozbiljan.
Jos 33 dana i adios.
razno.527micotakis,
-> #493, vladĹ Ok, razlog mi je jasan. Mozda bi moglo da se sredi da ta
Ĺ komanda ne deluje na nod koji nije zaglupljen. Mislim da nije
Ĺ problem detektovati da li je neki nod "idle" ili neko na njemu
Ĺ radi (kuca).
E sa ovim se u potpunosti slažem.
I po čemu sekretarica zna da je nod zaglupljen?Proverava da li ima
USER-a koji su više od pola sata na vezi?Mislim da je sistem loš.
Apsolutno se slažem sa uvođenjem jako korisne stvari koja se odaziva
na ime IDLE i da se to stvi u who listu i da se omogući svim korisni-
cima da vide kolki ko ima idle,recimo uz svič i (..who/i).Da ne bi
posle bilo :"Kakav čovek sedi u chat-u,a neće da priča".
razno.528micotakis,
-> #502, mpedjaĹ Kako si ih samo naterao?
Ĺ I JA HOCU SVOJE UPUTSTVO!
Pitaj čoveka da ti ga pozajmi da ga iskopiraš :))
Ma šta će ti to uopšte,kad ti nešto nije jasno pravac chat i pitaj,
neko siguno zna da ti pomogne :))
razno.529micotakis,
-> #505, budimĹ Kako da dokažem svoje tvrdnje? Kako ja mogu da znam da neko
Ĺ moju poruku nije pročitao? Pravo da ti kažem, nemam pojma kako
Ĺ bi taj neko to mogao da uradi, ali kada su u pitanju
Ĺ kompijuteri sve je moguće...
Apsolutno se slažem da je sve moguće.Uvek postoji način za bilo
šta.Čuo sam za neke priče kako su provaljivani neki HOME BBS-ovi.
Znam sad će da skoči jedno 100 ljudi i da viče kako to i nisu
BBS-ovi,da je ovo Sezam itd...Nije poenta samo u tome,takve stvari
se dešavaju.Uvek postoji BACK DOOR.Ne može niko da me ubedi da je
apsolutno nemoguće uraditi bilo šta pa čak i obrisati celu bazu
korisnika,a kamoli nešto tako sitno kao što je čitanje tuđe pošte.
Ne kažem da neko čita mail nego da je to moguće.
Ĺ Pričalo se, bar ja sam načuo neku priču, o provaljenim
Ĺ lozinkama... Koliko je to tačno?
E i ja sam čuo tu priču.Čuo sam da se SENNA žalio da su mu provali
šifru.Koliko je to tačno ja ne znam.
Ĺ Zašto da se izvinem? Kako ti možeš da znaš da neko drugi nije u
Ĺ BIGZ-u, gde su vam računari čitao mail. Čak se vodila i velika
Ĺ rasprava na PRO-u, ukoliko nisi primetio, o jednom korisniku
Ĺ koji je javno rekao kako se mail čita i da je zbog toga prestao
Ĺ da se druži sa onima koji su mu to u poverenju rekli...
Evo još jedne priče,a znate kako ide:
"Gde ima dima ima i vatre."
Ostaje nam samo da verujemo upravi,a verovaćemo im dotle dok neko
argumetovano ne potvrdi neku od ovih priča.
razno.530micotakis,
-> #511, schefĹ :))) Ovde se već javio user goro koji poznaje dotičnog, i on mi
Ĺ je preneo sve ove podatke.
Koliko ja znam i milosh zna NIKOLU.
razno.531micotakis,
-> #514, supersĹ>> Sezam nije BBS.
Ĺ Zbilja, kako biste definisali razliku između BBSa i SisTEma...?
Ĺ Sistem sa velikim S je onaj koji nema pozdravnu poruku preko
Ĺ celog ekrana, ili šta već...?
Izgleda da većina smatra da je sistem ono što ima više od jednog
noda.Ali ovo nije sistem,ovo može da bude sam interni sistem.
Razlika između globalnog i internog sistema je ogromna.
Nekoliko računara koji su povezani i nalaze se u istoj prostoriji
ne mogu da pretstavljaju sistem.
Pravi i jedini sistem je INTERNET.
razno.532micotakis,
-> #516, dzakicĹ Nikola je krajem aprila bio u redakciji sa još jednom korisnicom
Ĺ koja je došla da produži pretplatu, kojom prilikom je video
Ĺ sekretaricinu šifru. ^^^^^
Kako je video šifru?Zar je sekretarica ima zapisanu na papiru?
Sekretarica toliko sporo kuca da je moguće provaliti šta kuca?
Šifra se vidi na ekranu?Nikad mi nije pošlo za rukom da provalim
šta neko kuca,ma koliko se trudio,jer su to bili ljudi koji znaju
da kucaju.Nemoguće je da je sekretarica neko ko ne zna da kuca,
odnosno kuca kao da je juče prvi put sela za tastaturu.
Ĺ Dakle, nema govora o čitanju tuđe privatne pošte. Sekretaricine
Ĺ privilegije su na sistemu isključivo nedestruktivne operacije
Ĺ manipulisanja sa adresama i lozinkama korisnika.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Ĺ Ovde je bitno napomenuti da niti u programu niti van njega _ne
Ĺ postoji_ mogućnost da se sazna kako glasi nečija šifra, što
Ĺ znači da ne postoji mogućnost da ih bilo ko poseduje.
Izini,ali šta onda znači ono podvučeno (manipulisanje adresama i
lozinakama korisnika).Kakva je to manipulacija lozinkama?
Ĺ Podsetiću da se iz ovog razloga u januaru vršila provera kori-
Ĺ snika i postavljanje šifre,jer je kod dobro izvedenog sistema
Ĺ zaštite nemoguće saznati lozinku.
Izvini Zak,ali na ovo ću morati da se lepo nasmejem.
Ne kažem da ti nisi obavio svoj posao kako valja,samo ponavljam
da ništa nije nemoguće posebno kada su kompjuteri u pitanju.
Ako si ovo shavtio kao primedbu na tvoj rad,moram da ti kažem da
veoma cenim tvoje znanje i stručnost i apsulutno mi ne pada na
pamet da te neargumentovano napadam.
Nema ljutiš :)
razno.533plovput,
-> #523, dpredovic+| Pre suda, padinjaka, sing-singa i ostalih lepota možda bi trebalo
+| probati na višoj instanci. Jel neko razgovarao sa njegovom mamom
+| ili tatom?
Sud ?
Padinjak ?
A kome je on naneo stetu zapravo ?
A to sto je on dosao do sifre pokazuje samo da je sposoban.
Kako se to ranije dok je bio stari sezam nije nikad desilo ?
Koja je uopste uloga tog usera da ne kazem usernameA ?
Jel' to najaci da ne kazem NAJACI level korisnika ?
Ako ima jacih ili jednakih po tezini kako to da nije uzeo drugi
password odnosno lozin-ku ?
I uopste, koja je svrha ove rasprave ?
Raspravu oko ovoga treba da vode oni koji su trebali da je vode.
Tesko je razdvojiti cinjenice od gotovog produkta.
One su gotovo neminovne.
razno.534babbage,
-> #504, schef>=>> Dečko ima bazu korisnika SezamNET-a i preti upravi da će ih objaviti
>=>> (znači sve one podatke koji su striktno privatni, adresa, br. tel. i
B)))) Neka proba. Prvo, biće izbačen i sa svake mreže na kojoj
objavi te podatke. Drugo, ako i uspe nešto da objavi, naći će
se nekoliko agresivnih da mu licem u lice (tj. pesnicom u lice)
objasne da nije bio dobar dečko.
Babbage