razno.535vimm,
-> #528, micotakis> Ĺ Kako si ih samo naterao?
> Ĺ I JA HOCU SVOJE UPUTSTVO!
> Pitaj čoveka da ti ga pozajmi da ga iskopiraš :))
> Ma šta će ti to uopšte,kad ti nešto nije jasno pravac chat i pitaj,
> neko siguno zna da ti pomogne :))
Uputstvo je u direktorijumu sezam, sistem ga je prijavio kao novu datoteku
kada sam pretraživao direktorijume u potrazi za novim fajlovima.
A da je novo, novo je.
Pozdrav Vladimir
razno.536dzakic,
-> #532, micotakis> Izini,ali šta onda znači ono podvučeno (manipulisanje adresama i
> lozinakama korisnika).Kakva je to manipulacija lozinkama?
Manipulacija ne znači nikakvu zloupotrebu, već jednostavno komande za
njihovo menjanje. Adresa i telefon se mogu pogledati, to treba da ima
svaka sekretarica, kao i komandu za promenu šifre.
> Izvini Zak,ali na ovo ću morati da se lepo nasmejem.
> Ne kažem da ti nisi obavio svoj posao kako valja,samo ponavljam
> da ništa nije nemoguće posebno kada su kompjuteri u pitanju.
Ovde bih se složio sa tobom, nije ništa nemoguće. Ali, šta bi ti
radio sa mojom šifrom koja se čuva na serverovom disku recimo u
obliku 2FE49AA1. Postoji jednoznačni put da se od lozinke dođe do
ovog broja, ali ne i obrnuto. Verovatnoća uvek postoji da će neko da
'ubode' reč koju si zadao za lozinku, ali je šansa 1:4 milijarde.
Skoro kao dobitak sedmice na lotou (ima teorije ali nema šanse ;).
Napominjem da se NIGDE u programu, nijednom komandom ovaj broj ne
može videti (nema ni potrebe), tako da su šifre, složićeš se,
ipak dovoljno bezbedne. Najbolje je da šifra NE BUDE datum rođenja,
ime devojke, psa ili sl., već neki niz slova i brojeva koji TI lako
pamtiš, ne držiš je na makrou ili u skriptu, možda rečenica sa uzetim
početnim slovima svake reči (čak namerno pogrešna bar u jednom slovu)
i nešto slično. Sekretarica je nedavno počela da radi i nije baš
profesionalni daktilograf, tako da je to jedini propust koji nam se
može zameriti. Nakon toga preduzet je niz mera da se to ne ponovi,
između ostalog i tako što se recimo na njen nalog može prijaviti na
sistem isključivo iz lokala.
razno.537calex,
-> #534, babbage<!> B)))) Neka proba. Prvo, biće izbačen i sa svake mreže na kojoj
<!> objavi te podatke. Drugo, ako i uspe nešto da objavi, naći će
Nešto slično bi trebalo da se desi i onome čiji username koristi
da ih prenosi, zato pamet u svoj password. ;))
razno.538supers,
-> #533, plovput>> A to sto je on dosao do sifre pokazuje samo da je sposoban.
Sposoban dečko, ma ajde molim te... Sposoban da gleda kad sekretarica
plavuša unosi šifru. Pun mi je kufer takvih kobajagi-hakera.
Ajde da se bar razume u materiju pa da mu skineš kapu što je koristeći
sopstvene vijuge provalio na sistem, ali ovi kvazihakerčići
što kao lešinari odu na lice mesta pa špijuniraju, e to ne
zaslužuje ništa bolje nego da ga tučeš usranom motkom...
razno.539bceklic,
-> #536, dzakic>> Ne kazem da ti nisi obavio svoj posao kako valja,samo
>> ponavljam da nista nije nemoguce posebno kada su kompjuteri u
> pitanju.
>
> Ovde bih se slozio sa tobom, nije nista nemoguce. Ali, sta bi
> ti radio sa mojom sifrom koja se cuva na serverovom disku
> recimo u obliku 2FE49AA1. Postoji jednoznacni put da se od
> lozinke dode do ovog broja, ali ne i obrnuto. Verovatnoca uvek
> postoji da ce neko da 'ubode' rec koju si zadao za lozinku, ali
> je sansa 1:4 milijarde. Skoro kao dobitak sedmice na lotou (ima
> teorije ali nema sanse ;).
Par komentara...
Na starom sezamu (ZZ) su po onome sto se culo ranije lozinke
drzane u sifrovanoj formi. U fazi prelaska na Dragisin softver
vrsena je konverzija baze korisnika. U to vreme se pisalo po
konferncijama da algoritam za sifrovanje nije bio nikakav CrC niti
neko slozenije one-way sifrovanje tako da se uz pomoc reverznog
inzenjeringa doslo do plain sifri. Dragisha je za svoje vreme opet
koristio (po njegovim recima) neku vrstu nepovratnog sifrovanja.
Ono sto je zanimljivo je da je tada bilo vesti o tome da su plain
sifre u vreme konverzije procurele i da treba menjati stare lozinke.
Kao prilog istinitosti ove tvrdnje idu i kasniji primeri pokusaja
zloupotrebe sifri sa starog sistema na Sezam Pro-u koji se cini mi
se ponavljaju i ovih dana. Jedan od korisnika Sezam-a je skrenuo
paznju da su pri provaljivanju na njegov account na Sezam Pro-u
koriscene i njegove lozinke sa nekih beogradskih (amiga) BBS-ova sto
takodje moze da ukazuje na to da su lozinke stigle do onih do kojih
nije trebalo da stignu.
Trenutno se lozinke (po onome sto rece dzakic) cuvaju u obliku
neke vrste 32-bitnog CRC sto znaci da su u svakom slucaju sifrovane
i da se ne drze u plain obliku. U zavisnosti od toga koji je
algoritam koriscen mogle bi se koristiti razlicite metode za pokusaj
dobijanja plain lozinki. U slucaju da je nemoguce napraviti
algoritam za desifrovanje (ako je koriscen neki slozen algoritam za
jednosmerno sifrovanje ili CrC) napadacu preostaje samo brute force
metoda koja nije za zanemarivanje i u svakom slucaju bi donela
rezultate. Medjutim, za takve egzibicije neophodno bi bilo da
napadac poseduje samu bazu korisnika i da sam provali algoritam koji
se koristi.
Sad dolazimo do interesantih detalja. Korisnik DD je po recima
uprave dosao do sekretaricine sifre 'odokativnom metodom' :). Moze
se prepostaviti da je to kasnije zloupotrebio koristeci taj nalog
pri cemu je mogao da dodje do baze korisnika. Ovo naravno samo
teorijski, jer ima ovlascenja za manipulaciju nad bazom a to ne mora
da znaci da moze da skine samu bazu (nisam upoznat sa samim
sistemom). Cak i tada on bi imao samo sifrovane lozinke. Medjutim,
ovde je nekoliko korisnika iznelo cinjenice koje govore o tome da je
isti prvo nagovestavao a potom i zlupotrebljavao neke naloge sto
opet znaci da on ipak poseduje plain sifre korisnika? :) Ispada da
je DD majstor za kriptografiju i ponavalac sistemskih naredbi Sezama
(koje se opet mozda mogu dobiti help-om na privilegovanim
accountima) ili su to mozda one sifre sa pocetka price dosle do
svojih krajnih korisnika? U svakom slucaju nije na odmet promenti
aktivnu sifru. Kako zbog sopstvene tako i zbog sigurnosti drugih
jer svaki provaljen account predstavlja potencijanu pretnju ostalim
korisnicima koji zbog toga mogu da na razlicite nacine budu
ugrozeni.
poz, Blagoje.
razno.540ilazarevic,
-> #533, plovput> A kome je on naneo stetu zapravo ?
Svim korisnicima do čijih je šifara došao. Da li je moguće da ti to nije
jasno? Postoje ljudi koji koriste Sezam za ozbiljne stvari. Otkrivanjem tuđih
šifara mogao je da dođe i do poslovnih tajni nekog od korisnika, i da ih
zloupotrebi na neki način. U krajnjem slučaju, narušio je garantovanu
privatnost ličnih poruka time što je došao u mogućnost da ih čita.
> Raspravu oko ovoga treba da vode oni koji su trebali da je vode.
> Tesko je razdvojiti cinjenice od gotovog produkta.
> One su gotovo neminovne.
Verovatno ti razumeš šta si ovime hteo da kažeš. Ja ne razumem ni reč.
razno.541plovput,
-> #538, supers+| Sposoban dečko, ma ajde molim te... Sposoban da gleda kad sekretarica
+| plavuša unosi šifru. Pun mi je kufer takvih kobajagi-hakera.
+| Ajde da se bar razume u materiju pa da mu skineš kapu što je koristeći
+| sopstvene vijuge provalio na sistem, ali ovi kvazihakerčići
+| što kao lešinari odu na lice mesta pa špijuniraju, e to ne
+| zaslužuje ništa bolje nego da ga tučeš usranom motkom...
Ja koliko sam upoznat sa situacijom, nije gledao monitor.
Mozda da sekretarica objasni kako je dylan dosao do sifre..
Ako ne ona, onda neko drugi sa sistema.
razno.542plovput,
-> #540, ilazarevic+| Svim korisnicima do čijih je šifara došao. Da li je moguće da ti to nije
+| jasno? Postoje ljudi koji koriste Sezam za ozbiljne stvari. Otkrivanjem
+| tuđih šifara mogao je da dođe i do poslovnih tajni nekog od korisnika, i da
+| ih zloupotrebi na neki način. U krajnjem slučaju, narušio je garantovanu
+| privatnost ličnih poruka time što je došao u mogućnost da ih čita.
Cekaj bre malo, ovde tvorac softverskog paketa tvrdi da je nemoguce
doci do sifre, o cemu ti onda pricas zapravo ?
Drugacije nemoze da se cita tudji mail (barem ne iz lokala)
Otkud znas da je citao mail ?
Pa sta i da je citao ?
Koliko je to uopste trajalo ?
Ovde je neko vec pokrenuo pitanje privatnosti mail-a..
Kad smo vec kod toga moje misljenje je da to moze neko da radi
direktno iz BIGZ-a , ne kazem da to neko radi ali otkud ja to znam.
Uostalom, i ne tice me se.
Neka je cita ko god hoce.
+| > Raspravu oko ovoga treba da vode oni koji su trebali da je vode.
+| > Tesko je razdvojiti cinjenice od gotovog produkta.
+| > One su gotovo neminovne.
+|
+| Verovatno ti razumeš šta si ovime hteo da kažeš. Ja ne razumem ni reč.
Naravno da razumem, nadam se da ima jos takvih..
Nemoj da te brine ako ne razumes, stupanj svesti je besprekoran.
razno.543lexus,
-> #541, plovput=> Ja koliko sam upoznat sa situacijom, nije gledao monitor.
=> Mozda da sekretarica objasni kako je dylan dosao do sifre..
=> Ako ne ona, onda neko drugi sa sistema.
Skinuo joj sa prstiju, klasika...
Ovako mi je nenad rekao u chatu.
razno.544dzakic,
-> #539, bceklic>> isti prvo nagovestavao a potom i zlupotrebljavao neke
>> naloge sto opet znaci da on ipak poseduje plain sifre
>> korisnika? :)
Sekretarica može da PROMENI nekome šifru, što je on i uradio TADA,
ali je šifra, čim je primećeno, promenjena nakon kontakta sa
korisnikom.
Nije niko, pa ni DD, mogao da dobije bazu sa šiframa, tj. CRCovima.
Sekretaricin nalog nema pristup samoj datoteci u kojoj je baza.
Ono što on ima, je običan ascii tekst sa adresama.
>> U svakom slucaju nije na odmet promenti aktivnu sifru.
Naravno :), preporučljivo je s' vremena na vreme šifru promeniti.
razno.545inferno,
-> #536, dzakicŮ│ ˙ Ovde bih se složio sa tobom, nije ništa nemoguće. Ali, šta bi ti
Ů│ ˙ radio sa mojom šifrom koja se čuva na serverovom disku recimo u
Ů│ ˙ obliku 2FE49AA1. Postoji jednoznačni put da se od lozinke dođe do
Ů│ ˙ ovog broja, ali ne i obrnuto. Verovatnoća uvek postoji da će neko da
Ů│ ˙ 'ubode' reč koju si zadao za lozinku, ali je šansa 1:4 milijarde.
Zanima me tehnička strana ovoga. :)
Ako je od passa moguće jednoznačno dobiti CRC, a obratan
postupak je nemoguć, zar ne postoji onda još mnogo passworda
koji bi dali isti CRC?
razno.546rdejan,
-> #545, inferno>> Ako je od passa moguće jednoznačno dobiti CRC, a obratan
>> postupak je nemoguć, zar ne postoji onda još mnogo passworda
>> koji bi dali isti CRC?
Svakako :). Teorija tvrdi da ih ima dosta, praksa - nijedan :).
Lično sam, pre koju godinu, uzeo isti taj algoritam i na
brut-fors probao da dobijem dva ista crc-a... Rezultat: prepunjen
disk (52 Mb) crc-ova i nijedan isti. Neko će reći, nisam imao
sreće... :)
Bila je i diskusija povodom ovoga, negde u pcprog-u, il' tako
negde i, ako me sećanje ne vara, rečeno je da je moguće
razbijanje crc-a uz sam algoritam... Čak je bilo i konkretnih
stvari: recimo, razbijanje pkzip-a, pa neki tekst koji je Dejan
(dejanr) poslao u pitalice, itd. Sve u svemu, gubljenje vremena :).
Pozdrav, Dejan
razno.547bceklic,
-> #544, dzakic> Sekretarica moze da PROMENI nekome sifru, sto je on i uradio
> TADA, ali je sifra, cim je primeceno, promenjena nakon kontakta
> sa korisnikom.
Ucinilo mi se da je neko pricao da o tome da je _posle_ zatvaranja
provaljenog accounta DD ponovo ulazio na tudji account. Sad su barem
neke stvari jasne.
poz, Blagoje.
razno.548plovput,
-> #543, lexus+| Skinuo joj sa prstiju, klasika...
+|
+| Ovako mi je nenad rekao u chatu.
Chat i zvanicna poruka u konferenciji imaju neodoljiv smisao za
osecaj realnosti. Proizvedena stvarnost je opijum za Lumpen Proleterijat.
Jeftina ali podla droga za siroke narodne mase.
OK, ako je tako bilo, odnosno, ako ti je tako receno onda u redu.
No, s' obzirom da Marksova ideja uopste nije plod materije,
Marksisti ili uopste Marksova ideologija je u totalu aprostorna.
Jel' to prst na tasteru ?
razno.549micotakis,
-> #536, dzakicĹ Ovde bih se složio sa tobom, nije ništa nemoguće. Ali, šta bi
Ĺ ti radio sa mojom šifrom koja se čuva na serverovom disku
Ĺ recimo u obliku 2FE49AA1.
Jel se tvoja šifra stvrano čuva u tom obliku?Mislim da li je to
stvarno kriptovani oblik tvoje šifre?Ako je tako eto mene ili
onog ko bude bio brži na tvom useru za koji dan. :)))))
Ĺ Postoji jednoznačni put da se od lozinke dođe do ovog broja,
Ĺ ali ne i obrnuto. Verovatnoća uvek postoji da će neko da 'ubode'
Ĺ reč koju si zadao za lozinku, ali je šansa 1:4 milijarde. Skoro
Ĺ kao dobitak sedmice na lotou (ima teorije ali nema šanse ;).
Pa zašto bi neko to radio???Valjda znaš kako hakeri rade ili možda
ne znaš?Zašto neko pokušavao da dekriptuje 2FE49AA1 ili bilo koju
drugu kombinaciju?Zar nije jednostavnije uzimati reč po reč iz nekog
fajla gde se recimo nalazi 100000 reči iz rečnika i jednu po jednu
kriptovati i upoređivati sa onim što treba dobiti.Nadam se da si
shvatio princip.Ili još jednostavnije pustiti mašinu da pravi sve
moguće kombinacije od svih asci karaketera,zatim krpiptuje i uporedi.
E tako se to radi.
I samo još da znaš po kom je principu kriptovano. :)))))))))))
razno.550micotakis,
-> #523, dpredovicĹ Pre suda, padinjaka, sing-singa i ostalih lepota možda bi
Ĺ trebalo probati na višoj instanci. Jel neko razgovarao sa
Ĺ njegovom mamom ili tatom?
Izvini a koja je poeneta?Dečko je punoletan.Da neće da dobije
batine od roditelja?Nismo deca da se bavimo zaplašivanjem u
stilu reći ću te mami.
razno.551ilazarevic,
-> #542, plovput> Cekaj bre malo, ovde tvorac softverskog paketa tvrdi da je nemoguce
> doci do sifre, o cemu ti onda pricas zapravo ?
Taj lik je došao do sekretaričine šifre. Kažu da je gledao preko ramena. Ako
ima sekretaričinu šifru, on može da promeni moju šifru sa sekretaričinog
naloga, da uđe na moj nalog i čita moj mail. Da li ti je to jasno?
> Naravno da razumem, nadam se da ima jos takvih..
> Nemoj da te brine ako ne razumes, stupanj svesti je besprekoran.
Opet praviš besmislene rečenice. Šta ti znači da je stupanj svesti
besprekoran?
razno.552basrak,
-> #518, oldtimer> a već će se naći neko ko će poželeti
> lično da upozna njega ili roditelje ;)
Pa ako mu je stariji brat *onaj* Šijan, onda bih ja preporučio uzdržavanje ;)
razno.553ljubisha,
-> #1485, ilazarevic>Šalji :) Ja sam to negde zagubio, a žao mi da propadne onoliki rad...
Daklem... Časopis u elektronskoj formi Fizikon CHAT, svi brojevi...
fizikon.ziprazno.554ljubisha,
Probrano iz stare (izgubljene) konferencije CHAT. Tekstovi adulic-a,
ilazarevic-a, skoprivice...
chat.ziprazno.555ljubisha,
Tri autorska dela iz stare CHAT konferencije. Zaboravio sam ko ih je
pisao ali podaci postoje u prethodno poslatom fajlu. :)
chat_txt.ziprazno.556ognjen,
-> #529, micotakis)-> Uvek postoji BACK DOOR. Ne moze niko da me ubedi da je
)-> apsolutno nemoguce uraditi bilo sta pa cak i obrisati celu
)-> bazu korisnika,
Apsolutno je nemoguce uraditi tako nesto ovde. Nemam nameru
ni u sta da te ubedjujem, samo da ti kazem: Za svo ovo vreme
koliko radi sezam (na sva tri softvera) ni jedan haker sa strane
nije upao u sistem, i preuzeo bazu korisnika.
Jedno vreme (za vreme zz-a), "korozivni" su se hvalili da su
sve sistemske greske koje je sezam konstantno prijavljivao oko
nedelju dana njihova zasluga. Nisam cuo da je iko uspeo da naudi
ovom sistemu bar malo ozbiljnije.
razno.557ognjen,
-> #532, micotakis)-> Sekretarica toliko sporo kuca da je moguce provaliti sta
)-> kuca?
Dobro, sad na kraju, kad je skoro sve reseno, i kad je
sekretarica promenila sifru, je l' mozemo da cujemo koja je bila
ta tajanstvena sifra?
razno.558plovput,
-> #551, ilazarevic+| Taj lik je došao do sekretaričine šifre. Kažu da je gledao preko ramena.
A ko mi ?
Ko to mi..
+| ima sekretaričinu šifru, on može da promeni moju šifru sa sekretaričinog
+| naloga, da uđe na moj nalog i čita moj mail. Da li ti je to jasno?
jeste.
Samo.., i tako ce bas da naidje na tvoj da cita, to ja pitam..
Koliko se on logovao pod tom sifrom dugo ?
Mozda par sati..
I BAS u to vreme BAS pod tvojim usernameom da ti BAS cita mail ?
To mene intrigira..
+| Opet praviš besmislene rečenice. Šta ti znači da je stupanj svesti
+| besprekoran?
Znaci da je bez limita, gotovo savrsen.
Moze da se penje, moze da se spusta.
Moze da se prosiri, moze da se skupi.
To sto ne razumes je donekle odgovor..
razno.559ilazarevic,
-> #558, plovput> To sto ne razumes je donekle odgovor..
To što ne razumem je znak da ti ne umeš da koristiš reči. "Besprekoran" znači
"savršen", dok "bez limita" znači "bez ograničenja", a ne znači "savršeno".
Dakle, nije ti jasno značenje reči koje koristiš.
> +| Taj lik je došao do sekretaričine šifre. Kažu da je gledao preko ramena.
>
> A ko mi ?
> Ko to mi..
A gde ti u mojoj rečenici vidiš neko pominjanje "vas", koji god da ste? Ja
sam rekao "kažu", a ne "kažete". Upotrebio sam treće lice množine.
> Samo.., i tako ce bas da naidje na tvoj da cita, to ja pitam..
> Koliko se on logovao pod tom sifrom dugo ?
> I BAS u to vreme BAS pod tvojim usernameom da ti BAS cita mail ?
> To mene intrigira..
Mene uopšte ne zanima koliko se on dugo logovao. On je mogao da se uloguje na
moj nalog bez moje dozvole. Da li je to uradio, ili nije, ja ne znam. Ja samo
zahtevam da se takvi likovi odstranjuju bez ijedne reči, jer se bave
kriminalom.
razno.560plovput,
-> #559, ilazarevic+| To što ne razumem je znak da ti ne umeš da koristiš reči. "Besprekoran"
+| znači "savršen", dok "bez limita" znači "bez ograničenja", a ne znači
+| "savršeno". Dakle, nije ti jasno značenje reči koje koristiš.
Meni je potpuno jasno ali izgleda da tebi svakako nije.
Probaj ponovo da procitas.
Ako ne, nema spasa..
But, since i'm a nice guy..
Evo ti ponovo moj prosli reply..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
|+| Opet praviš besmislene rečenice. Šta ti znači da je stupanj svesti
|+| besprekoran?
Znaci da je bez limita, gotovo savrsen.
Moze da se penje, moze da se spusta.
Moze da se prosiri, moze da se skupi.
To sto ne razumes je donekle odgovor..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Vidis, tvoj stupanj svesti je negde ispod sredine sa tendencijom spustanja.
Mozda ce kad se bude prosirio tvoji vidici postati savrseniji.
To sto objasnjavas znacaj reci koji je uzgred vec objasnjen u nekom
smislu koji ti ne razumes samo pokazuje da si bez pravog pitanja
da ne kazem odgovora. Kao zena od 80 godina koja je jos devojcica.
+| > A ko mi ?
+| > Ko to mi..
+|
+| A gde ti u mojoj rečenici vidiš neko pominjanje "vas", koji god da ste? Ja
+| sam rekao "kažu", a ne "kažete". Upotrebio sam treće lice množine.
Upotrebio sam jednu recenicu odnosno dve iz jednog naseg odlicnog filma.
Odnosilo se na tvoju rec 'kazu'.
Nisi mogao to da povezes ili toliko ides u neke detalje da si dosao do
one granice koja se ne sme preci ako se zeli ostati u okvirima razgovora
na donekle istom nivou, odnosno normalnog toka komunikacije.
Ja vremena za lekcije nemam, sto nas opet vraca na stupanj svesti koji
ti ne razumes. Ako ti nije jasno, makar ni deo onoga sto sam ti rekao
ili cak mislis da ni ja ne razumem ono sto pricam ili mislis da ne znam
znacenje reci koje koristim onda nastavi sa svojim zivotom kako si ga
terao i do sad, zaboravi da sam ikada i postojao na ovom sistemu,
kreni da citas sledecu poruku vec nakon ove recenice.
+| Mene uopšte ne zanima koliko se on dugo logovao. On je mogao da se uloguje
+| na moj nalog bez moje dozvole. Da li je to uradio, ili nije, ja ne znam.
+| Ja samo zahtevam da se takvi likovi odstranjuju bez ijedne reči, jer se
+| bave kriminalom.
On je odstranjen i pre tvog kako kazes zahteva.
Bilo bi lepo kad bi se tako borio protiv pravog kriminala u realnom zivotu.
Vidis, ja njegov postupak ne smatram kriminalom vec hrabrim potezom jer
je unapred znao da ce i ONI znati ko je to usao pod nalogom sekretarica.
Druga je stvar da je on sabotirao sistem, dakle da je formatirao disk,
obrisao neku bazu, you name it..
..ali ja vec pitah..
Sta je to on uradio osim sto je usao pod nalogom sekretarice na sistem ?
..sto se donekle moze smatrati kriminalom u nekoj normalnoj zemlji a ne
u nasoj gde imamo neresena ubistva svaki dan, ogromne pljacke, komunizam..
Razna nagadjanja tipa, 'mogao' je da mi cita mail ali nije, su iluzorna.
Sto nas opet vraca na temu stupnja svesti.
Desavaju se ubistva koja su uradjena tako da namerno pokazu kako se ne
moze otkriti pocinilac, o tome ni jedne reci da napises u forumu..
Sutra se to moze desiti tebi, sasvim slucajno, bomba namenjena drugom
zakacila i tebe, sta se moze, tu si se zadesio, tako je moralo..
Neko okrene jedan BBS za koji je cuo par hiljada ljudi, uloguje se pod
sekretaricinim userom svesno znajuci da ce za par sati biti jasno ko se
to ulogovao i bez ikakve zle namere nego iz cistog zezanja to uradi,
i to je kriminal, i udri po njemu motkama i tuci..
razno.561meric,
Nisam primetio probleme u radu novog menija, ali bih ga malo prokomentarisao:
'Napraviti' meni ne bi trebao da bude neki problem, jer su to ustvari neki
'batch' fajlovi, tj. komande, koji pokrecu komande .. rezima. Stvar je ukusa,
ali sa ovakvim menijem Net sve vise pocinje da lici na neki BBS (ako ste ikada
zvali neki primeticete slicnost!). Mozda je meni trebalo promeniti, iako sa
starim, po meni, nije bilo problema, ali ovo mi se ne svidja. Ponavljam, stvar
je ukusa.
E sad, da mi neko ne zameri da samo kritikujem izgled :) rekao bih nesto i o
prakcitnoj strani. Menu je predugacak. Stari je bio praktican po tome sto bi
se brzo ispisale komande, u 1-2 reda na starom sezamu, a u 1-5 na Net-u. Sada
treba malo vise cekati i vise 'ekrana' zauzme.
Cekam pozitivne komentare u vezi menija... ;)
Pozdrav, meric.
razno.562lexus,
-> #561, meric=> Cekam pozitivne komentare u vezi menija... ;)
Nećeš ih dočekati ;)
Dakle, menije ne koristim, ali sam pogledao na šta
liče...
Ružni nisu, ali, preveliki su i BBS-ovski izgledaju...
razno.563babbage,
-> #533, plovput>=>> A kome je on naneo stetu zapravo ?
Prekidao je ljudima vezu i davao pretplatu besplatno...
znači naneo je štetu i korisnicima i upravi.
>=>> A to sto je on dosao do sifre pokazuje samo da je sposoban.
Sposoban da gleda iza leđa sekretarici dok kuca šifru?
Velika sposobnost.
>=>> Jel' to najaci da ne kazem NAJACI level korisnika ?
?????
>=>> I uopste, koja je svrha ove rasprave ?
>=>> Raspravu oko ovoga treba da vode oni koji su trebali da je vode.
>=>> Tesko je razdvojiti cinjenice od gotovog produkta.
>=>> One su gotovo neminovne.
??????????????????
Babbage
razno.564babbage,
-> #542, plovput>=>> Cekaj bre malo, ovde tvorac softverskog paketa tvrdi da je nemoguce
>=>> doci do sifre, o cemu ti onda pricas zapravo ?
Nije nemoguće doći do šifre: sve što treba da uradiš jeste
da se nacrtaš iza leđa, recimo, meni i da gledaš šta kucam
- doći ćeš do moje šifre sigurno.
>=>> Pa sta i da je citao ?
>=>> Koliko je to uopste trajalo ?
>=>> Uostalom, i ne tice me se.
>=>> Neka je cita ko god hoce.
Ovo možeš da govoriš za svoju poštu. Ima ljudi kojima u pošti
ima važnih informacija, i takvim ljudima nije svejedno da li
im neko čita mail.
>=>> Naravno da razumem, nadam se da ima jos takvih..
>=>> Nemoj da te brine ako ne razumes, stupanj svesti je besprekoran.
Stupanj svesti je besprekoran? Bez namere da vređam, šta si to pio?
Babbage
razno.565vitez.koja,
-> #559, ilazarevic#=> On je mogao da se
#=> uloguje na moj nalog bez moje dozvole. Da li je to uradio, ili
#=> nije, ja ne znam.
Nije, jer da se logovao morao je prvo da ti promeni šifru, pa bi
ti primetio da je promenjena i da nešto nije u redu... Elementary, my
dear Watson...
sk
razno.566teorist,
-> #539, bceklic=> se ponavljaju i ovih dana. Jedan od korisnika Sezam-a je skrenuo
=> paznju da su pri provaljivanju na njegov account na Sezam Pro-u
=> koriscene i njegove lozinke sa nekih beogradskih (amiga) BBS-ova sto
^^^^^
Beogradski boardi na Amigama (koliko znam sada svi) rade na DayDreamu
u verzijiji preko 1.14, a tu su shifre kriptovane... Ja sam pokusavao
da provalim (ne previse, ali sam ipak pokusavao) i nije bas jednostavna
kripcija... Oce reci... Hm... ne pominji Amigu u tom smislu ;)
Znam da je PCB mnogo opasniji za zloupotrebe... Prakticno svako ko ima
odredjeni acces (na bílo koji nacin ;) ) moze da vidi SVE podatke o
korisniku... a to mi se i ne svidja previshe.
=> algoritam koriscen mogle bi se koristiti razlicite metode za pokusaj
=> dobijanja plain lozinki. U slucaju da je nemoguce napraviti
=> algoritam za desifrovanje (ako je koriscen neki slozen algoritam za
=> jednosmerno sifrovanje ili CrC) napadacu preostaje samo brute force
=> metoda koja nije za zanemarivanje i u svakom slucaju bi donela
=> rezultate. Medjutim, za takve egzibicije neophodno bi bilo da
=> napadac poseduje samu bazu korisnika i da sam provali algoritam koji
Znam da na mom boardu neki korisnici stavljaju tzv. 'debilske' sifre tipa
Alias = Pass. i sl (hehe.. gledao sam ih kada su se prvi put logovali, jer
jedino tada mogu da vidim njihove sifre O:) ) ali to su uglavnom pocetnici
koji jos nisu svesni opasnosti od koriscenja takvih passova, mada je bilo i
onih tipa 12345 ili 412345 koji su jednostavni, ali opet tesko provaljivi
po sistemu grube sile.
Sve u svemu, ako izabere pravog pocetnika, lako se moze desiti da mu
'udje' u pass. ali svako iole iskusniji postavi neku zvrcku u pwd.
=> Sad dolazimo do interesantih detalja. Korisnik DD je po recima
=> uprave dosao do sekretaricine sifre 'odokativnom metodom' :). Moze
Hehe... to je ubedljivo najlaksa metoda (pored one u kojoj 'prostudiras'
makroe u necijem comm. programu };>>> )... i ja sam par sifrica dobio tom
metodom ;> samo sto nisam imao razloga da ih koristim sem da doticnima
ostavim porukice ;>>>
=> svojih krajnih korisnika? U svakom slucaju nije na odmet promenti
=> aktivnu sifru. Kako zbog sopstvene tako i zbog sigurnosti drugih
=> jer svaki provaljen account predstavlja potencijanu pretnju ostalim
=> korisnicima koji zbog toga mogu da na razlicite nacine budu
=> ugrozeni.
Pa... Na Sezamu mi se svidja sto ti pri logovanju ispise kada si zadnji put
zvao... to je vec dovoljno da te upozori da li je neko ulazio ili ne O:)
Sto se tice promena sifri... ionako je proslo skoro sest meseci od one
sveukupne promene i provere ;)
razno.567plovput,
-> #563, babbage+| Prekidao je ljudima vezu i davao pretplatu besplatno...
+| znači naneo je štetu i korisnicima i upravi.
Silna steta, tako reci nepopravljiva, veoma dugacka i bolna
za oporavak u svakom slucaju.
+| Sposoban da gleda iza leđa sekretarici dok kuca šifru?
+| Velika sposobnost.
Kladio bi se u 100 maraka da je tako dosao do sifre ?
+| >=>> Jel' to najaci da ne kazem NAJACI level korisnika ?
+|
+| ?????
Sta ti nije jasno ?
+| >=>> I uopste, koja je svrha ove rasprave ?
+| >=>> Raspravu oko ovoga treba da vode oni koji su trebali da je vode.
+| >=>> Tesko je razdvojiti cinjenice od gotovog produkta.
+| >=>> One su gotovo neminovne.
+|
+| ??????????????????
Sta ti nije jasno ?
razno.568plovput,
-> #564, babbage+| Nije nemoguće doći do šifre: sve što treba da uradiš jeste
+| da se nacrtaš iza leđa, recimo, meni i da gledaš šta kucam
+| - doći ćeš do moje šifre sigurno.
Nije nemoguce..
+| Ovo možeš da govoriš za svoju poštu. Ima ljudi kojima u pošti
+| ima važnih informacija, i takvim ljudima nije svejedno da li
+| im neko čita mail.
Pod pojmom 'vazni poslovi' mozemo da polemisemo danima.
Ukratko..
Nemas ti p od pojma sta je 'vazan posao'.
Da ti ustedim znoj..
Nemam ni ja..
+| Stupanj svesti je besprekoran? Bez namere da vređam, šta si to pio?
Imao ti nameru ili ne, uvredio si me..
I to duboko..
to duboko..
duboko..
oko..
ko..
o..
razno.569ntadic,
-> #560, plovputZnaci li to da sam ja jako hrabar ako probam da opljackam banku, a
usput ubijem samo jednog ili nijednog coveka. Ja tu ne vidim
hrabrost, vidim samo glupost, a taj Indijanac da je pametan ne bi
dao da ga uhvate, sto je nemoguce na nacin na koji je on to izveo.
razno.570plovput,
-> #569, ntadic+| Znaci li to da sam ja jako hrabar ako probam da opljackam banku, a
+| usput ubijem samo jednog ili nijednog coveka. Ja tu ne vidim
+| hrabrost, vidim samo glupost, a taj Indijanac da je pametan ne bi
+| dao da ga uhvate, sto je nemoguce na nacin na koji je on to izveo.
Glup primer si naveo, ali reci cu ti..
Mora da se opet vratim na stupanj svesti..
On ponekad moze da bude kvaran, tj. da se skupi do tih granica
da jednostavno sledi raspad sistema.
Jezekilj 25.17..
Bojim se da je dylan u tom momentu napravio korak..
Pametno ili ne ?
To je potpuno jasno..
Samo nisam ja o tome pricao..
NIKAD !
da ne kazem..
NIKADA !
razno.571ilazarevic,
-> #565, vitez.koja> Nije, jer da se logovao morao je prvo da ti promeni šifru, pa bi
> ti primetio da je promenjena i da nešto nije u redu... Elementary,
> my dear Watson...
Mogao je da promeni šifru, da se uloguje, uzme šta mu treba (?) i vrati staru
šifru. Ne kažem da se to desilo, šta više, mislim da nije. Samo kažem šta je
moglo da se desi.
razno.572ilazarevic,
-> #560, plovput> Vidis, tvoj stupanj svesti je negde ispod sredine sa tendencijom
> spustanja. Mozda ce kad se bude prosirio tvoji vidici postati
> savrseniji. To sto objasnjavas znacaj reci koji je uzgred vec
> objasnjen u nekom smislu koji ti ne razumes samo pokazuje da si bez
> pravog pitanja
Ja tebe nisam vređao. Ako proširenje vidika znači sastavljanje besmislenih
rečenica, biću zahvalan svakome ko me poštedi širenja vidika. Čini mi se da i
babbageu nije jasno šta pokušavaš da kažeš.
> Ja vremena za lekcije nemam, sto nas opet vraca na stupanj svesti
> koji ti ne razumes.
Ja tvoje tripove definitivno ne mogu da shvatim. Potraži stručnu pomoć, ako
želiš da budeš shvaćen.
Ovoj raspravi više nije mesto u SezamNET konferenciji, kao ni u bilo kojoj
drugoj konferenciji. Stop.
razno.573dizel,
-> #565, vitez.koja>
> Nije, jer da se logovao morao je prvo da ti promeni sifru, pa
> bi ti primetio da je promenjena i da nesto nije u redu...
Zasto je morao da promeni njegovu sifru?
Zar nije mogao da visi sve sifre, i da se uloguje pod
tm sifrom...
Neko je inace jutros (oko 2:15) pokusao da se uloguje na moj
user, sa lozinkom, koju sam na srecu izmanio pre neki dan...
Ne, nemojte ni da pomislite ko je to bio...
razno.574dzakic,
-> #571, ilazarevic>> Mogao je da promeni šifru, da se uloguje, uzme šta mu treba (?) i
>> vrati staru šifru. Ne kažem da se to desilo, šta više, mislim da nije.
Mogao je da promeni, da se uloguje, ali nije mogao da vrati staru šifru!
razno.575nenad,
-> #561, meric> ali sa ovakvim menijem Net sve vise pocinje da lici na neki BBS
Meniji i jesu pre svega namenjeni početnicima i onima koji nemaju
iskustva sa CLI BBS-om. Iz njih se ne može uraditi sve što se
može iz komandne linije, ali se većina svakodnevnih poslova može
završiti.
Struktura nije mnogo menjana, delimično su prošireni, dodat je
help i "našminkani su". E sad, ako neko pojam "lepo" vezuje sa
BBS-ovima, a smatra da Sezamu priliči "ružno", onda tu ništa ne
možemo - ne slažemo se. :)
razno.576supers,
-> #567, plovput>> +| Prekidao je ljudima vezu i davao pretplatu besplatno...
>> +| znači naneo je štetu i korisnicima i upravi.
>>
>> Silna steta, tako reci nepopravljiva, veoma dugacka i bolna
>> za oporavak u svakom slucaju.
Sasvim dovoljno da se šutne, pa da bude jasno da tako nešto ne treba više
da radi ni on niti bilo ko drugi. Neka provodi svoj život pametnije,
umesto da sedi pored komputera i još nepoznatim ljudima preti
da će da ih izbaci sa veze, da im objavi podatke i slično...
>> +| Sposoban da gleda iza leđa sekretarici dok kuca šifru?
>>
>> Kladio bi se u 100 maraka da je tako dosao do sifre ?
Ne, nego je prisluškivao Telnet i ostale kanale kroz koji prolaze šifre,
a koji na Sezamu još ne postoje?
razno.577cnenad,
-> #504, schef=> Dečko ima bazu korisnika SezamNET-a i preti upravi da će ih objaviti
=> (znači sve one podatke koji su striktno privatni, adresa, br. tel. i sl.)
I šta ako ih objavi ? Kome će nauditi ?
razno.578cnenad,
-> #511, schef=> svim korisnicima... Sigurno je da niko ne voli da mu se tel. sa sve
=> adresom nađe pred očima preko 5000 ljudi korisnika SetNET-a, YUInternet-a
I baš će neki veći procenat potencijalnih manijaka sa Set-a da zove baš
mene, ili tebe ili ne znam koga već. Kao da je veliki problem da ako me
interesuje nečiji telefon ili adresa to i saznam ?
U svakoj privatnoj poruci od bilo koje korisnice ili korisnika u kojoj su me
nešto pitali i napisali svoj broj telefona i (ili) adresu u povratnoj poruci
su dobili moje podatke što smatram nekom vrstom kulture.
razno.579plovput,
-> #572, ilazarevic+| Ja tebe nisam vređao.
Ako ne razumes sta pricam kako onda zakljucujes da sam te vredjao ?
+| Ako proširenje vidika znači sastavljanje besmislenih rečenica, biću
+| zahvalan svakome ko me poštedi širenja vidika.
Da li je tebi bilo sta jasno ?
+| Čini mi se da i babbageu nije jasno šta pokušavaš da kažeš.
Cini ti se ?
Da i babbageu nije jasno ?
To te ohrabruje ?
Cekaj, cini mi se da i babbageu nije jasno sta pokusavas da kazes.
+| Ja tvoje tripove definitivno ne mogu da shvatim. Potraži stručnu pomoć, ako
+| želiš da budeš shvaćen.
Tripove..
Sta ti je to ?
Strucnu pomoc ?
Zbog toga sto ti ne shvatas ?
Zelim da budem shvacen ?
Ti si me prvi napao.. niko te nije zvao niti ti se obratio..
Zbog glave..
Zbog glave ?
Da..
Da se leci..
Zbog srca ?
Mama..
Pa reci jasno i glasno od cega da se leci ?
..utuvio je sebi u glavu da ga progone i prate, ustvari on progoni
i prati..
+| Ovoj raspravi više nije mesto u SezamNET konferenciji, kao ni u bilo kojoj
+| drugoj konferenciji. Stop.
Ja ti lepo rekoh u prosloj poruci..
Ako ti nije nista jasno ti me preskoci..
Zaboravi..
Ili me nisi shvatio ?
Da ti bacim taj deo ponovo ?
Svakako..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ja vremena za lekcije nemam, sto nas opet vraca na stupanj svesti koji ~
ti ne razumes. Ako ti nije jasno, makar ni deo onoga sto sam ti rekao ~
ili cak mislis da ni ja ne razumem ono sto pricam ili mislis da ne znam ~
znacenje reci koje koristim onda nastavi sa svojim zivotom kako si ga ~
terao i do sad, zaboravi da sam ikada i postojao na ovom sistemu, ~
kreni da citas sledecu poruku vec nakon ove recenice. ~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mozda ipak nesto razumes onda ?
Ili ja nisam dobro shvatio ?
Cekaj, cini mi se da i babbageu nije jasno sta pokusavas da kazes.
A da ti odlucujes kad je Stop..
To nikako..
Ti mog sina da nazivas lazovom..
razno.580mmtosic,
-> #574, dzakic>> >> Mogao je da promeni šifru, da se uloguje, uzme šta mu treba (?) i
>> >> vrati staru šifru. Ne kažem da se to desilo, šta više, mislim da
>> >> nije.
>>
>> Mogao je da promeni, da se uloguje, ali nije mogao da vrati staru
>> šifru!
Naravno. :) E, sad ostaje (verujem) pravo pitanje - jel' nekom
promenjena šifra il' nije? Dakle, da li se ovde samo priča o
`velikoj opasnosti', neiskorišćenoj mogućnosti, ... ili je šansa i
`iskorišćena'?
Ako može još ponešto u vezi toga, bilo bi preporučljivo. Jer, manje
više, informacije daju korisnici koji su to saznali u chat-u. Nije
zdravo da se informacije iz chat-a koriste kao zvanične informacije.
Tako se važni zakljušci donose na bazi poluinformacija, ili čak
dezinformacija.
Posle boja koplje u trnje. :) Posle priče ostaju zaključci. Kakvi?
razno.581mmtosic,
-> #577, cnenad>> => Dečko ima bazu korisnika SezamNET-a i preti upravi da će ih objaviti
>> => (znači sve one podatke koji su striktno privatni, adresa, br. tel. i
>> sl.)
>>
>> I šta ako ih objavi ? Kome će nauditi ?
Konačno stiže i pitanje koje bih i ja postavio odavno, ali sam prirodno
strašljiv, pa sad koristim priliku da idem iza tvojih leđa. :)
Pojma nemam kome su važne te informacije koje sam dao prijavljujući se
na Sezamnet. Mislim da nema nijedne koje nema u imeniku, i koja se ne
može dobiti jednim telefonskim pozivom. A ne bi bilo nikakvih
problema i ako se neko uloguje na moj user, pošto i onako retko
iskoristim dato mi vreme.
Eeeeee..., a ako ostavi poruku `na moj user'? Ma ni tu nema šanse!
Jer, i to bi se lako saznalo. Teško da može toliko dugo da se
pro*erava pa da njegova poruka zaliči na moju. :>>
razno.582crnjini,
Dylan Dog jeste jednoj korisnici promenio sifru (LLIA)
ACR
razno.583dpredovic,
-> #550, micotakis> Izvini a koja je poeneta?Dečko je punoletan.Da neće da dobije
> batine od roditelja?Nismo deca da se bavimo zaplašivanjem u
> stilu reći ću te mami.
Poenta je u tome što sam mislio da se punoletni ljudi ne bave takvim
glupostima.
razno.584dpredovic,
-> #545, inferno> postupak je nemoguć, zar ne postoji onda još mnogo passworda
> koji bi dali isti CRC?
Da ako ti se broj korisnika kreće oko 2**32 :)
razno.585dpredovic,
-> #581, mmtosic> Konačno stiže i pitanje koje bih i ja postavio odavno, ali sam prirodno
> strašljiv, pa sad koristim priliku da idem iza tvojih leđa. :)
>
> Pojma nemam kome su važne te informacije koje sam dao prijavljujući se
> na Sezamnet. Mislim da nema nijedne koje nema u imeniku, i koja se ne
> može dobiti jednim telefonskim pozivom. A ne bi bilo nikakvih
> problema i ako se neko uloguje na moj user, pošto i onako retko
> iskoristim dato mi vreme.
>
> Eeeeee..., a ako ostavi poruku `na moj user'? Ma ni tu nema šanse!
> Jer, i to bi se lako saznalo. Teško da može toliko dugo da se
> pro*erava pa da njegova poruka zaliči na moju. :>>
Ova poruka je toliko kratka, da već počinjem da sumnjam u tvoj
identitet. :)
razno.586vitez.koja,
-> #578, cnenad#=> Ja ti lepo rekoh u prosloj poruci..
#=> Ako ti nije nista jasno ti me preskoci..
Užasno si naporan... Poštedi nas...
sk
razno.587micotakis,
-> #583, dpredovicĹ Poenta je u tome što sam mislio da se punoletni ljudi ne bave
Ĺ takvim glupostima.
Pogrešno sam te shvatio.A i ti se bogami nisi jasno i lepo izjasnio.
razno.588baster,
Unapred se izvinjavam svim pratiocima conf za punjenje PAD-a
ovim izvodom iz log-a koji ću čuvati kao istorijski... :)
Mislim da će i svima Vama biti zanimljiv...
***
*** Log start on: 06.06.96 23:48
***
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/MNP
Casopis "Racunari" - Beograd
Cet 06.06.96 23:50 - Node 18
Username: baster
Password: *****************************************:) ; za svaki slučaj
baster, dobrodošli na SezamNet!
...
>>chat
Dobrodošli u Chat. Izlazi se naredbom '.exit'.
(baster se uključuje u Chat)
baster -- Sad sam se conektovao na neki nod 18, jel se to povećava broj
nodova,ili je neka greška __
paladin -- ?? 18 ??
zeljkoj -- pa ima i nekih službenih nodova :)
zeljkoj -- gde ti vidiš 18 :))
sfilip -- možda im je crko neki drugi, pa su ubacili 18ti...
baster -- Pa zašto mene na 18 ?? :)
(dzakic se uključuje u Chat)
dzakic -- hi
paladin -- ih
zeljkoj -- re
dzakic -- ima li neko ovde na nodu 18 ili 19? :)
baster -- Odoh u sezam pitanja da vidim šta opet mućkaju po NET-u :)
zeljkoj -- evo ti ga službeno lice
dzakic -- eh, mućka, prevara.. ;)
zeljkoj -- pa pitaj ;)
paladin -- koje lice ?
zeljkoj -- dzakic :))
(rdejan se uključuje u Chat)
rdejan -- yo :)
baster -- Konektovao sam se i ispisao mi je poruku da sam na nodu 18
zeljkoj -- rdejan - ja pročitao dejanr :)))
sfilip -- hey
paladin -- pa stvarno ima nas 17 na vezi ???
dzakic -- da, nodovi preko 15 su trenutno na jednom pentijumu
zeljkoj -- opaaaaa ;)
sfilip -- opAAAAAAAAAAAAAAAAAA! :)
dzakic -- u probnoj fazi za sad :)
baster -- Pa jel ima više od 15 nodova ? :)))
paladin -- ne ozbiljno kako to ?
dzakic -- tel. linija na žalost ne
dzakic -- ovo mu dođe kao generalna proba pred zamenu hardvera
zeljkoj -- fino
baster -- Svak ČAST :)
baster -- Primetio sam da sve nekako brže radi, barem mi se tako čini ...
dzakic -- da, to je jasno :) zanima me ima li kočenja dok si u chatu.. ima li
išta da nije ok? :)
(nenad se uključuje u Chat)
zeljkoj -- hiii
nenad -- haj
tomislavr -- low
zeljkoj -- a na koliko MHz je taj Pentium?
baster -- Pa mislim da je ranije kočenja u chatu bilo više, sad sve sjajno
radi opet to je valjda moj utisak,.. ma nije utisak super je :)
paladin -- 25
dzakic -- 100tka
nenad -- 100
paladin -- ;)
zeljkoj -- fino, stotka
nenad -- baster, ajde probaj nešto... recimo co vi
zeljkoj -- a koliko će nodova biti na tom pentiumu?
baster -- Ludilo. Bravo momci još jednom !!!
dzakic -- hvala, hvala..
dzakic -- verovatno 4
.ex
>>who
marty 00:15 Sezam
albert 00:04 Chat
milosh 00:02 Read Marsupilami rules!
junior 00:05 Chat
yogi 00:08 Chat.grp dali ima neko L I N U X?????????????????????
artista 00:09 Transfer
nenad 23:59 Chat
goro 00:07 Chat
kum.djole 00:03 Sezam
pdavor 23:52 Transfer
fiseko 00:02 Transfer
dracula 00:03 Chat.grp Jel hoce neko na zurku u sledecu subotu?
rdejan 00:05 Chat
tomislavr 23:50 Chat
baster 23:50 Sezam
ivanvec 00:10 Read
dzakic 23:55 Chat
razno.589vimm,
Šta je ovo sa nodom 15?
Na trenutak sam pomislio da je sve otišlo u ... materinu.
Ovo se zove brzina. Da nisu počeli pentiumi?
A i transfer sa modemom 14400 išao je non stop preko 1800 :)
Samo tako!
Pozdrav Vladimir
razno.591plovput,
-> #586, vitez.koja+| ===============================
+| 32.586 SEZAMNET:razno
+| vitez.koja, 12.06.96. 00:36, 134 chr
+| Odgovor na 32.578, cnenad, 11.06.96. 17:38
+| ---------------------------------------------------------
+|
+| Užasno si naporan... Poštedi nas...
Brutalno..
;)
razno.592plovput,
-> #576, supers+| Sasvim dovoljno da se šutne, pa da bude jasno da tako nešto ne treba više
+| da radi ni on niti bilo ko drugi. Neka provodi svoj život pametnije,
+| umesto da sedi pored komputera i još nepoznatim ljudima preti
+| da će da ih izbaci sa veze, da im objavi podatke i slično...
..end den yu vil nou det maj nejm is d Lord, ven aj lej maj vendzns
apon d..
+| >> Kladio bi se u 100 maraka da je tako dosao do sifre ?
+|
+| Ne, nego je prisluškivao Telnet i ostale kanale kroz koji prolaze šifre,
+| a koji na Sezamu još ne postoje?
Kladio bi se u 100 maraka da je tako dosao do sifre ?
razno.593lexus,
-> #592, plovput=> Kladio bi se u 100 maraka da je tako dosao do sifre ?
Ja bih!
Budući da se i d.dog hvalio kako je na taj način došao do
šifre ;) Nema razloga da mu ne verujem.
razno.594superhik,
-> #585, dpredovic=:> Ova poruka je toliko kratka, da već počinjem da sumnjam u
=:> tvoj identitet. :)
Zaboravio si da nijednom nije spomenuo njegovo selo...
Ccc... wiz, ajd' proveri ovog mmtosica majke ti ;))))
razno.595ilazarevic,
-> #579, plovput> Ako ti nije nista jasno ti me preskoci..
Preskočiću te sa zadovoljstvom, pošto nemam naviku da diskutujem sa likovima
čije se rasprave sastoje isključivo od citata domaćih filmova (hint za one
koji su propustili časove maternjeg jezika: citiranje se obavlja stavljanjem
znakova navoda na početku i kraju citata).
Čovek se uči dok je živ; ja sam iz ove naše raspravice izašao sa novim
saznanjem: "Nikad ne repliciraj na poruke onoga koji nema šta da kaže."
razno.596ilazarevic,
-> #574, dzakic> Mogao je da promeni, da se uloguje, ali nije mogao da vrati staru
> šifru!
Ok, nije mogao da vrati staru šifru.
razno.597velicko,
-> #582, crnjini>+ Dylan Dog jeste jednoj korisnici promenio sifru (LLIA)
Pa sad ti ne možeš da joj koristiš user? ;))
razno.598ognjen,
-> #571, ilazarevic)-> Mogao je da promeni sifru, da se uloguje, uzme sta mu treba
)-> (?) i vrati staru sifru. Ne kazem da se to desilo, sta vise,
Kako je mogao da zna tvoju staru sifru?
razno.599crnjini,
-> #597, velicko
>> Pa sad ti ne mozes da joj koristis user? ;))
Da... mada nije u tome poenta. Poenta je u tome da sad ni ona nemoze da ga
koristi... :((((
(uostalom, jako sam ga puno pa koristio, znas...)
ACR
razno.600zeljkoj,
-> #584, dpredovic> Da ako ti se broj korisnika kreće oko 2**32 :)
Znači, kad bi skoro svaki stanovnik Zemlje bio član Sezama. :)
razno.601supers,
-> #592, plovput>> ..end den yu vil nou det maj nejm is d Lord, ven aj lej maj vendzns apon d..
Amin.
>> +| Ne, nego je prisluškivao Telnet i ostale kanale kroz koji
>> prolaze šifre, +| a koji na Sezamu još ne postoje?
>>
>> Kladio bi se u 100 maraka da je tako dosao do sifre ?
Bi li se ti kladio u 10 maraka da je primenio išta inteligentniju
metodu od gledanja sekretarice kako kuca?
razno.602mmtosic,
-> #585, dpredovic>> Ova poruka je toliko kratka, da već počinjem da sumnjam u tvoj
>> identitet. :)
Sitan ustupak. Eh samo - da se Vlasi ne sete? :)
Čujem neverne Tome - znam te puško kad si pištolj bila (= nice try).
Eeeeeee. Ali - nužda i zakon menja, a kamoli navike. A što se mora,
nije ni teško. Dakle, biće i izuzetaka. Jer nije sve nužda. (U moje
vreme bilo je moderno učenje Mao Ce Tunga. Upamtio sam jednu pouku -
sve je s*anje, osim pi*anja. :))
razno.603cnenad,
-> #564, babbage=> Ovo možeš da govoriš za svoju poštu. Ima ljudi kojima u pošti
=> ima važnih informacija, i takvim ljudima nije svejedno da li
Tvrdnje vlasnika i adminstratora bilo kojih sistema da se privatna pošta
ne čita korisnici tumače na raznorazne načine. Svaki put se naravno svima
ukazuje na mogućnost korišćenja PGP-a za kriptovanje poruka ukoliko imaju
nešto važno u pošti...
razno.604ntadic,
-> #570, plovputIzvini prijatelju ali ja pojma nemam o cemu ti pricas. Kakav
stupanj svesti, kakvo suzavanje, kakva pokvarenost i raspad sistema.
Uradio je to jer je tako hteo i to je to. Pitanje je samo da li mu
je kazna dobro odmerena (mozda je suvise blaga) i nista vise.
A to nije pitanje za Frojda, psihijatriju i slicne zar ne...:)
razno.605ntadic,
-> #581, mmtosicPostoje ljudi na ovom Sistemu koji isti koriste za posao i ovde
cuvaju vazne informacije. Uopste nije prijatno i moze biti i finansijski
vrlo stetno ako neke od tih informacija dodju drugome u posed ili
ako ne dodju onome kome su namenjene. A to niko valjda ne zeli i
sumnjam da otkrivanje tih podataka spada u kulturu na Mrezi.
razno.607cnenad,
-> #586, vitez.koja=> Užasno si naporan... Poštedi nas...
Izgleda da ima nekih poteškoća u korišćenju OLR/konvertora sa tvoje strane ;)
razno.608dpredovic,
-> #550, micotakis> Izvini a koja je poeneta?Dečko je punoletan.Da neće da dobije
> batine od roditelja?Nismo deca da se bavimo zaplašivanjem u
> stilu reći ću te mami.
Poenta je u tome što sam mislio da se punoletni ljudi ne bave takvim
glupostima.
razno.609dpredovic,
-> #545, inferno> postupak je nemoguć, zar ne postoji onda još mnogo passworda
> koji bi dali isti CRC?
Da ako ti se broj korisnika kreće oko 2**32 :)
razno.610dpredovic,
-> #581, mmtosic> Konačno stiže i pitanje koje bih i ja postavio odavno, ali sam prirodno
> strašljiv, pa sad koristim priliku da idem iza tvojih leđa. :)
>
> Pojma nemam kome su važne te informacije koje sam dao prijavljujući se
> na Sezamnet. Mislim da nema nijedne koje nema u imeniku, i koja se ne
> može dobiti jednim telefonskim pozivom. A ne bi bilo nikakvih
> problema i ako se neko uloguje na moj user, pošto i onako retko
> iskoristim dato mi vreme.
>
> Eeeeee..., a ako ostavi poruku `na moj user'? Ma ni tu nema šanse!
> Jer, i to bi se lako saznalo. Teško da može toliko dugo da se
> pro*erava pa da njegova poruka zaliči na moju. :>>
Ova poruka je toliko kratka, da već počinjem da sumnjam u tvoj
identitet. :)
razno.611plovput,
-> #595, ilazarevic+| Preskocicu te sa zadovoljstvom, posto nemam naviku da diskutujem sa
+| likovima cije se rasprave sastoje iskljucivo od citata domacih filmova
Pa.., pa ti nisi Jakovljevic..
Ti mora da si.. klasican primer onoga koji nema sta da kaze.
I ne samo to, i gore od toga, ti si pravo olicenje bez-svesti.
Neko ti je sapnuo da je u 2 poruke u 5-6 redova bilo par recenica iz
Balkanskog spijuna ?
Verovatno nisi ni znao iz kog je filma sto nije preterano bitno za
coveka(?) tvojih govornih mogucnosti.
Tvoja psiha ide dotle da iz agonije i potrebe da nesto odgovoris na
onoliki text i brojna pitanja, razara tvoju strukturu kao ljudske osobe,
pa trazis neku rec za koju bi se uhvatio i totalno ignorisao samu svrhu
rasprave. Da ti pojasnjavam opet i podrobnije odgovorim nemam volje jer
si totalno uzaludan.
Ako nisi u stanju da sagledas da su ti delovi iz filma u potpunosti
odgovarali raspravi.., cekaj, jel' sam ja to rekao Ako ?
Neverovatno, pa ja i dalje drzim cas..
+| (hint za one koji su propustili casove maternjeg jezika: citiranje se
+| obavlja stavljanjem znakova navoda na pocetku i kraju citata).
Pa ti stvarno nista ne razumes..
U prvi mah nisam mogao da poverujem ali sada sam siguran..
+| Covek se uci dok je ziv; ja sam iz ove nase raspravice izasao sa novim
+| saznanjem: "Nikad ne repliciraj na poruke onoga koji nema sta da kaze."
Pa sta to znaci ?
Pa jel' to znaci da sam celoga zivota bio budala ?
A ?
Jel' to znaci ?
Da sam radio protiv svojih principa ?
Eh, veruj mi da bih dao celih 10 maraka da ti vidim lice nakon ovih
zadnjih 5 recenica. Kao sto rekoh, stupanj svesti je besprekoran.
Hm, nadam se decko, da ce ti Bog pomoci..
razno.612plovput,
-> #601, supers+| Bi li se ti kladio u 10 maraka da je primenio ista inteligentniju
+| metodu od gledanja sekretarice kako kuca?
Malo bre.. ;)
Dok se nadjem sa tobom da pokupim pare vise bi me put izasao ;)
Samo, znas sta je tu bitan momenat ?
Niko da potvrdi da je tako dosao do sifre..
Jos neko osim njega sigurno zna kako je dosao do sifre.
Kako je provaljen ?
Dobro, reci ti meni, jesi li siguran da je tako dosao do sifre ?
razno.613pavlovicz,
-> #579, plovput> +| Ja tebe nisam vređao.
>
> Ako ne razumes sta pricam kako onda zakljucujes da sam te vredjao ?
>
> +| Ako proširenje vidika znači sastavljanje besmislenih rečenica, biću
> +| zahvalan svakome ko me poštedi širenja vidika.
>
> Da li je tebi bilo sta jasno ?
>
> +| Čini mi se da i babbageu nije jasno šta pokušavaš da kažeš.
>
> Cini ti se ?
> Da i babbageu nije jasno ?
> To te ohrabruje ?
>
> Cekaj, cini mi se da i babbageu nije jasno sta pokusavas da kazes.
>
> +| Ja tvoje tripove definitivno ne mogu da shvatim. Potraži stručnu pomoć,
> ako +| želiš da budeš shvaćen.
>
> Tripove..
> Sta ti je to ?
> Strucnu pomoc ?
> Zbog toga sto ti ne shvatas ?
> Zelim da budem shvacen ?
> Ti si me prvi napao.. niko te nije zvao niti ti se obratio..
>
> Zbog glave..
> Zbog glave ?
> Da..
> Da se leci..
> Zbog srca ?
> Mama..
> Pa reci jasno i glasno od cega da se leci ?
> ..utuvio je sebi u glavu da ga progone i prate, ustvari on progoni
> i prati..
>
>
> +| Ovoj raspravi više nije mesto u SezamNET konferenciji, kao ni u bilo
> kojoj +| drugoj konferenciji. Stop.
>
>
> Ja ti lepo rekoh u prosloj poruci..
> Ako ti nije nista jasno ti me preskoci..
> Zaboravi..
> Ili me nisi shvatio ?
> Da ti bacim taj deo ponovo ?
> Svakako..
>
>
> Ja vremena za lekcije nemam, sto nas opet vraca na stupanj svesti koji ~
> ti ne razumes. Ako ti nije jasno, makar ni deo onoga sto sam ti rekao ~
> ili cak mislis da ni ja ne razumem ono sto pricam ili mislis da ne znam ~
> znacenje reci koje koristim onda nastavi sa svojim zivotom kako si ga ~
> terao i do sad, zaboravi da sam ikada i postojao na ovom sistemu, ~
> kreni da citas sledecu poruku vec nakon ove recenice. ~
>
>
> Mozda ipak nesto razumes onda ?
> Ili ja nisam dobro shvatio ?
> Cekaj, cini mi se da i babbageu nije jasno sta pokusavas da kazes.
>
> A da ti odlucujes kad je Stop..
> To nikako..
>
> Ti mog sina da nazivas lazovom..
Majko bozija ;>
Hvala ti prijatelju plovpute zbog pomoci u donosenju odluke, a zbog onih koji
ostaju , ubuduce ovakve poruke u MAIL.
razno.614plovput,
-> #613, pavlovicz+| Majko bozija ;>
+| Hvala ti prijatelju plovpute zbog pomoci u donosenju odluke,
+| a zbog onih koji ostaju , ubuduce ovakve poruke u MAIL.
..i drugi put..
Hvala i tebi na saradnji.. ;)
razno.615mmtosic,
-> #605, ntadic>> Postoje ljudi na ovom Sistemu koji isti koriste za posao i ovde
>> cuvaju vazne informacije. Uopste nije prijatno i moze biti i
>> finansijski vrlo stetno ako neke od tih informacija dodju drugome
>> u posed ili ako ne dodju onome kome su namenjene. A to niko valjda
>> ne zeli i sumnjam da otkrivanje tih podataka spada u kulturu na
>> Mrezi.
Pa naravno da se slažem sa tim.
Ali, ako još jednom pogledaš poruku na koju si odgovorio, videćeš da
o tome tamo nije bilo reči. Daleko od toga. Pričalo se o tzv. bazi
korisnika i o `opasnosti' od njenog objavljivanja. :)
razno.616mire,
-> #611, plovputPrvo:
- u ovoj zemlji se ne kaže stupanj nego stepen!
Drugo:
- šta god da želiš da kažeš sa tim da je STEPEN svesti
besprekoran, ne uspevaš. Probaj, bolje ti je, da preformulišeš
rečenicu, ili, još bolje, čitavu misao... ovako više ne ide!
razno.618supers,
-> #612, plovput>> Samo, znas sta je tu bitan momenat ?
>> Niko da potvrdi da je tako dosao do sifre..
>> Jos neko osim njega sigurno zna kako je dosao do sifre.
Sa tobom ovako može u nedogled. Na Sezamu korisnik ne može da pokreće
sopstvene programe, nema nikakav uvid u sistemske fajlove, slaba je
vajda od prisluškivanja kada sa svetom postoji samo povremena UUCP
veza... Ako ti osnovano pretpostavljaš da u takvim uslovima nečiji
password može da se provali drugačije nego gledanjem onoga ko ga unosi,
onda kaži kako. U protivnom, da se ne bakćemo više.
razno.619babbage,
-> #568, plovput>=>> Nemas ti p od pojma sta je 'vazan posao'.
>=>> Da ti ustedim znoj..
Zanimljivo. Treći na ignore listi...
>=>> Imao ti nameru ili ne, uvredio si me..
>=>> I to duboko..
>=>> to duboko..
>=>> duboko..
>=>> oko..
>=>> ko..
>=>> o..
Nisi pio? Onda zaista imaš ozbiljan problem...
Babbage
razno.620babbage,
-> #577, cnenad>=>> I šta ako ih objavi ? Kome će nauditi ?
Meni neće. Neće mi napraviti nikakvu štetu jer ovde ne držim
nikakve važne informacije, niti imam neke preterano privatne
prepiske. Međutim, postoji jedna stvar koja se zove princip,
i po tom principu ću ja da bijem onoga ko mi otvori pismo sa
reklamnim porukama Ziff-Davisa ;>, da ne pričam o nečemu pri-
vatnijem. Šta bi tek radili ljudi koji preko ovog sistema ra-
de neki ozbiljan posao...ja stvarno ne znam šta bih uradio
onome ko bi objavio moje privatne prepiske sa Proa...
Babbage
razno.621cnenad,
-> #620, babbage=> Meni neće. Neće mi napraviti nikakvu štetu jer ovde ne držim
=> nikakve važne informacije, niti imam neke preterano privatne
Da li su toliko važne informacije, puno ime i prezime, koje se komandom user
može saznati ? Da li je važna informacija tvoja adresa ili broj telefona,
koji se BTW mogu naći u malim oglasima ?
PoJenta je da se preti sa objavljivanjem _korisničkih_podataka_ koji
obuhvataju, username, prezime i ime, adresu i telefon. Ne šifre, ne privatnu
poštu, ne... navedi šta god hoćeš.
Zato, smirite malo doživljaj, čitajte pažljivije poruke pa neće biti igre
gluvih telefona.
razno.622dr.grba,
-> #602, mmtosic>> vreme bilo je moderno učenje Mao Ce Tunga. Upamtio sam jednu pouku -
>> sve je s*anje, osim pi*anja. :))
I pišanje je sranje kada je uz vetar, reče Mao.
Ovo si, izgleda, zaboravio. (:
razno.623plovput,
-> #616, mire+| Prvo:
+| - u ovoj zemlji se ne kaže stupanj nego stepen!
Kojoj zemlji ?
+| Drugo:
+| - šta god da želiš da kažeš sa tim da je STEPEN svesti
+| besprekoran, ne uspevaš. Probaj, bolje ti je, da preformulišeš
+| rečenicu, ili, još bolje, čitavu misao... ovako više ne ide!
Nece ni ici dalje..
razno.624plovput,
-> #618, supers+| Sa tobom ovako može u nedogled. Na Sezamu korisnik ne može da pokreće
+| sopstvene programe, nema nikakav uvid u sistemske fajlove, slaba je
+| vajda od prisluškivanja kada sa svetom postoji samo povremena UUCP
+| veza... Ako ti osnovano pretpostavljaš da u takvim uslovima nečiji
+| password može da se provali drugačije nego gledanjem onoga ko ga unosi,
+| onda kaži kako. U protivnom, da se ne bakćemo više.
Sa mnom ovako moze u nedogled ?
Isto to mogu da kazem i za tebe, nema razlike.
Razlika je jedino u tome sto ti odbijas da odgovoris na neka kljucna
pitanja, evo od mene zadnji put..
Da li je neko siguran i moze da potvrdi kako je dosao do sifre ?
Ja nisam siguran kako je dosao do sifre, samo nagadjam, da sam jos pre
5-6 dana dobio odgovor, svega ovoga ne bi bilo..
Nadam se da ti je sada jasnije, a baktati se necemo vise.. (?;)
razno.625plovput,
-> #619, babbage+| >=>> Nemas ti p od pojma sta je 'vazan posao'.
+| >=>> Da ti ustedim znoj..
+|
+| Zanimljivo. Treći na ignore listi...
Zanimljivo. Srce mi zaigralo..
+| Nisi pio? Onda zaista imaš ozbiljan problem...
Kakav problem ?
razno.626hercog,
-> #611, plovput> Ti mora da si.. klasican primer onoga koji nema sta da kaze.
> I ne samo to, i gore od toga, ti si pravo olicenje bez-svesti.
> Tvoja psiha ide dotle da iz agonije i potrebe da nesto odgovoris na
Ljudi dokle ćemo ovde da se vređamo????????
Sale
razno.627mmtosic,
-> #611, plovput>>+ | Covek se uci dok je ziv; ja sam iz ove nase raspravice izasao sa novim
>>+ | saznanjem: "Nikad ne repliciraj na poruke onoga koji nema sta da kaze."
>>
>>
>> Pa sta to znaci ?
>> Pa jel' to znaci da sam celoga zivota bio budala ?
>> A ?
>> Jel' to znaci ?
>> Da sam radio protiv svojih principa ?
Pošto sam ja iz sela gde se neguje pravo na izbor u skladu sa - nekom
se sviđa pop, nekom popadija, ako je dozvoljeno, ja bih rekao da mi
se vađenje iz nepovoljne situacije u koju te sagovornik stavio - baš
sviđa. :) I to vrlo. :)
Takođe, ovo tvoje `vađenje' može da služi kao školski primer za
pokazvanje valjanosti one iz moga (našega?) sela - ko drugome jamu
kopa, sam u nju upada.
Eh, kad bi se malo više slušale poslovice ... :)
razno.628mmtosic,
-> #616, mire>> Prvo:
>> - u ovoj zemlji se ne kaže stupanj nego stepen!
A kako u ovoj zemlji govore Hrvati? A muslimani, ovaj, Bošnjaci? :>
razno.629mmtosic,
-> #619, babbage>> > =>> Nemas ti p od pojma sta je 'vazan posao'.
>> > =>> Da ti ustedim znoj..
>>
>> Zanimljivo. Treći na ignore listi...
A gde se ta kazna obelodanjuje? Kako će ostali kažnjeni da se osećaju
nesrećnima, ako ne znaju da su kažnjeni? :)
razno.630mmtosic,
-> #618, supers>> veza... Ako ti osnovano pretpostavljaš da u takvim uslovima nečiji
>> password može da se provali drugačije nego gledanjem onoga ko ga unosi,
>> onda kaži kako. U protivnom, da se ne bakćemo više.
Možda bi mogao skup od jednog elementa (= video preko leđa dok se
logovala) da se proširi drugim elementima koji su varijacija na istu
temu (= neko je saznao za šifru od sekretarice). E sad, da li je to
učinio gledanjem u tastaturu, ili gledanjem u notes, ili u nešto
drugo, nije važno. Dalje, mogao je neko u koga sekrtetarica ima
poverenja da to od nje zatraži, pa da poverenje proigra. I tako dalje
i tako bliže. Ali, ovo zaista nema nekog posebnog značaja za nas koji
smo, jel' tako, `good guys'. I koji nameravamo da takvi budemo i
dalje. :)
razno.631rjovic,
-> #611, plovputBlagosloven bio onaj koji nema nista da kaze a ipak cuti...
Pozdrav,
Relja
razno.632vitez.koja,
-> #611, plovput#=> Eh, veruj mi da bih dao celih 10 maraka da ti vidim lice nakon
#=> ovih zadnjih 5 recenica. Kao sto rekoh, stupanj svesti je
#=> besprekoran.
Nemaš pojma što se iznervirao ;)))
razno.633dpredovic,
-> #602, mmtosic> Sitan ustupak. Eh samo - da se Vlasi ne sete? :)
>
> Čujem neverne Tome - znam te puško kad si pištolj bila (= nice try).
>
> Eeeeeee. Ali - nužda i zakon menja, a kamoli navike. A što se mora,
> nije ni teško. Dakle, biće i izuzetaka. Jer nije sve nužda. (U moje
> vreme bilo je moderno učenje Mao Ce Tunga. Upamtio sam jednu pouku -
> sve je s*anje, osim pi*anja. :))
Dobro je, ti si - 4 poslovice u 3 pasusa - a mi se već uplašili... :)
razno.634mmtosic,
-> #622, dr.grba>> I pišanje je sranje kada je uz vetar, reče Mao.
>>
>> Ovo si, izgleda, zaboravio. (:
Idem u ćoše da odklečim svoje. Jao bruke ... Stari se. (Da 'oću da se
vadim, rek'o bi - pa nije više u modi! Al' neću :))
A jel' mogu da se skratim kaznu još jednom poukom iz iste knjige? Ako
mogu :), evo jedne `političke': na koju god stranu da se okreneš, jal'
na Istok jal' na Zapad, dupe ti je pozadi. :)
razno.635hercog,
-> #611, plovput> Ti mora da si.. klasican primer onoga koji nema sta da kaze.
> I ne samo to, i gore od toga, ti si pravo olicenje bez-svesti.
> Tvoja psiha ide dotle da iz agonije i potrebe da nesto odgovoris na
Ljudi dokle ćemo ovde da se vređamo????????
Sale
razno.636mmtosic,
-> #633, dpredovic>> Dobro je, ti si - 4 poslovice u 3 pasusa - a mi se već uplašili... :)
Vuk (mislim, onaj iz šume a ne onaj iz Se-Pe-O-a :)), ćud, dlaka, ...
pomešaj, promućkaj, ... Pa tri puta na dan. :) (Recopis za mene :()
Kao što vidiš nema više onih inkrimisanih.
razno.637lexus,
-> #627, mmtosic=> Eh, kad bi se malo više slušale poslovice ... :)
Eh, kada bi oni što stalno deklamuju narodne poslovice
pokušali da ih razumeju... ;>>>
Ovo je bila mala šala i očekujem da se nećete naljutiti!