SPORT.2

05 Dec 1996 - 07 Jul 1997

Topics

  1. atletika (19)
  2. fudbal (1154)
  3. kosarka (1101)
  4. nba (5356)
  5. rukomet (58)
  6. vaterpolo (42)
  7. odbojka (146)
  8. tenis (25)
  9. zimski (54)
  10. borilacki (25)
  11. auto-moto (678)
  12. bilijar (12)
  13. sah (80)
  14. rekreacija (70)
  15. prognoza (360)
  16. navijaci (660)
  17. dogadjanja (51)
  18. razno (111)

Messages - auto-moto

auto-moto.1 stefan,
Hill vs Šumaher vs Vilnev part ?? ;)
auto-moto.2 darth.vader, -> #1, stefan
>> Hill vs Sumaher vs Vilnev >> part ?? Heh... Hill ne verujem da ima neke velike sanse ove sezone, osim ako osude nekog iz Williamsa za ubistvo Senne... Ako Williams ostane bez osudjenih (sto bas i ne bih voleo, mada mi je zao Zaka), bice opet neprikosnoveni... Eventualno neke sanse ima Flavio, mada ne verujem pored Alezija i Bergera koji su teski baxuzi... c ya darth.vader
auto-moto.3 stukelj, -> #1, stefan
> Hill vs Sumaher vs Vilnev > part ?? Mislim da je za sezonu 97 vec sve odluceno!! Hill je sada bez ikakvih sansi da ista uradi! :( Vilnev ce ove godine jurisati na titulu! Schumacher ce pokusati da ga zaustavi ali tesko da ce Sch. nesto uraditi sto se tice titule! HH Frentzen bi mogao da se umesa u trku za titulu...
auto-moto.4 junior,
Zna li se ko vozi za onaj naš tim? :) (ovo "onaj naš" mu dođe od milja :)
auto-moto.5 senna, -> #4, junior
>Zna li se ko vozi za onaj nas tim? :) ----- Zar ti zaista mislish da ce od toga biti neshto?
auto-moto.6 superhik, -> #3, stukelj
=:> Vilnev ce ove godine jurisati na titulu! Schumacher ce Ma Hakinen će da uzme titulu, konačno :)
auto-moto.7 castrvm, -> #1, stefan
> Hill vs Šumaher vs Vilnev > part ?? Najveće šanse ima Šumaher,dosta je napredovao u toku sezone,setimo se samo ferarija na početku sezone i na kraju.Hill je odličan vozač ali u novom timu ima male šanse da odbrani titulu.Villnev je glavni konkurent Šumaheru,ali ipak odlučiće iskustvo. Tipujem na Šumahera,ali navijam za Hill-a.
auto-moto.8 junior,
>> senna -- na sky news o sudjenju franku williamsu A?
auto-moto.9 senna, -> #8, junior
re: sudjenje FW-u. Pa rekli su da ce se odrzati u Italiji, i da postoji shansa da ce biti i osudjen, i to na do 5 godina zatvora za ubistvo iz ne- hata.
auto-moto.10 darth.vader, -> #9, senna
>> Pa rekli su da ce se odrzati u Italiji, i da postoji shansa >> da ce biti i osudjen, i to na do 5 godina zatvora za ubistvo >> iz ne- hata. Dace Bog da ga osude (valjda)... Darth.Vader
auto-moto.11 stukelj, -> #10, darth.vader
> Dace Bog da ga osude (valjda)... Nema teorije...ako ga osude Beneton bojkotuje formulu...
auto-moto.12 junior, -> #9, senna
> Pa rekli su da ce se odrzati u Italiji, i da postoji shansa > da ce biti i osudjen, i to na do 5 godina zatvora za ubistvo iz > ne- hata. Kakvo ubistvo? Da li će to uticati na Williams, tj. da li će neko drugi preuzeti ekipu (npr. ima li sina, ćerku) ?
auto-moto.13 lexus, -> #12, junior
=> Kakvo ubistvo? Ayrton Senna.
auto-moto.14 darth.vader, -> #11, stukelj
>> Nema teorije...ako ga osude Beneton bojkotuje formulu... Ma neka bojkotuje, sta me briga... Oces da kazes da ono ubistvo treba ostaviti ?!?! Pa nisu se setili ni trku da prekinu, a sad nece da osude nikog... Idioti... Ja bi ih osudio za ubistvo s predumisljajem !!! Darth.Vader
auto-moto.15 space.ace, -> #9, senna
>> Pa rekli su da ce se odrzati u Italiji, i da postoji shansa >> da ce biti i osudjen, i to na do 5 godina zatvora za ubistvo Zna li se šta će biti s timom? // zapaliće ga...
auto-moto.16 petarg,
Da li ja to videh Zepter-ovu reklamu na Hilovom bolidu? JG
auto-moto.17 junior, -> #16, petarg
> Da li ja to videh Zepter-ovu reklamu na Hilovom bolidu? Da. :) Imamo 'naš' tim u formuli ;))
auto-moto.18 junior,
Molim dopune, ispravke, pohvale .. ;)) SPISAK VOZACA FORMULE 1 ----------------------- Sezona 1997. Ime tima: Nacionalnost Ime vozaca 1. TWR Arrows Yamaha (GBR) Damon Hill 2. TWR Arrows Yamaha (BRA) Pedro Diniz test vozac: (GER) Jorg Muller motor/gume: Yamaha V10 / Bridgestone 3. Williams Renault (CAN) Jacques Villeneuve 4. Williams Renault (GER) Hainz Harald Frentzen test vozac: (FRA) Jean Christoph Boullion (?) motor/gume: Renault V10 / Goodyear 5. Scuderia Ferrari Marlboro (GER) Michael Schumacher 6. Scuderia Ferrari Marlboro (GBR) Eddie Irvine test vozac: (ITA) Gianni Morbidelli (?) motor/gume: Ferrari V10 / Goodyear 7. Mild Seven Benetton Renault (FRA) Jean Alesi 8. Mild Seven Benetton Renault (AUT) Gerhard Berger test vozac: (AUT) Alex Wurz (?) motor/gume: Renault V10 / Goodyear 9. West McLaren Mercedes (FIN) Mika Hakkinen 10. West McLaren Mercedes (GBR) David Coulthard test vozac: (GBR) Dario Franchiti motor/gume: Mercedes V10 / Goodyear 11. Benson&Hedges Total Jordan Peugeot (GER) Ralf Schumacher 12. Benson&Hedges Total Jordan Peugeot (ITA) Giancarlo Fisichella test vozac: (FRA) Jean Christoph Boullion (?) motor/gume: Peugeot V10 / Goodyear 14. Equipe Ligier Gauloises Blondes (FRA) Olivier Panis 15. Equipe Ligier Gauloises Blondes (JPN) Shinji Nakano test vozac: (?) motor/gume: Mugen - Honda / Bridgestone 16. Red Bull Sauber Petronas (GBR) Johnny Herbert 17. Red Bull Sauber Petronas (ITA) Nikola Larini test vozac: (ARG) Norberto Fontana motor/gume: Petronas V10 (bivsi Ferrari V10) / Goodyear 18. Tyrrell (NED) Jos Verstappen 19. Tyrrell (FIN) Mika Salo test vozac: (JPN) Torasuke Takaji motor/gume: Ford V8 / Bridgestone 20. Minardi Team (JPN) Ukyo Katayama 21. Minardi Team (SWE) Jarno Trulli test vozac: (BRA) Tarso Marques motor/gume: Hart V8 / Bridgestone 22. Stewart Grand Prix (BRA) Rubens Barrichello 23. Stewart Grand Prix (DEN) Jan Magnussen test vozac: (?) motor/gume: Ford V10 / Bridgestone 24. Mastercard Lola Formula One Team (BRA) Ricardo Rosset 25. Mastercard Lola Formula One Team (ITA) Vincenzo Sospiri test vozac: (BRA) Ricardo Zonta motor/gume: Ford V8 / Goodyear
auto-moto.19 vector, -> #18, junior
Po ovoj tvojoj listi J.C.Boullion ima ugovor sa 2 tima. ;) -> 15. Equipe Ligier Gauloises Blondes (JPN) Shinji Nakano Odakle iskopase ovog ? ;) -> 18. Tyrrell (NED) Jos Verstappen -> 19. Tyrrell (FIN) Mika Salo -> test vozac: (JPN) Torasuke Takaji -> motor/gume: Ford V8 / Bridgestone Zar nije Salo prvi vozac ? -> 22. Stewart Grand Prix (BRA) Rubens Barrichello -> 23. Stewart Grand Prix (DEN) Jan Magnussen -> test vozac: (?) -> motor/gume: Ford V10 / Bridgestone Opet, zar nije J.Magnussen prvi vozac ? Deluje malo cudno, ali sta je tu je. ;) P.S. Sumaher osvaja! :)
auto-moto.20 junior,
Na onoj prezentaciji Red Bulla, održanoj pre koji mesec, dovezli su bolid formule 1 i slikali malog Topalovića sa njim. Da li je to nagoveštaj neke buduće saradnje, ili čisto marketinški potez? Bilo bi lepo, kad bi mali ušao sad u recimo Formulu 3, a za koju godinu (kad jel'te osvoji šampionat ;) da pređe u F1.
auto-moto.21 darth.vader, -> #19, vector
>> P.S. Sumaher osvaja! :) Posle 2000 ;) (mada bi voleo ni tada...) Darth
auto-moto.22 vector,
Jel neko video kako je mocan novi bolid Jordan-a ?
auto-moto.23 vpoznanovic, -> #19, vector
>> -> 15. Equipe Ligier Gauloises Blondes (JPN) Shinji Nakano >> >> Odakle iskopase ovog ? ;) Iz Formule Nippon, iliti japanske Formule 3000. Završio je kao šesti u prošlogodišnjem šampionatu. A zašto... Pa jednostavno zbog toga što je Mugen želio da vidi jednog japanskog vozača u timu.
auto-moto.24 stukelj,
(ovde vector, nemam vremena za danas pa saljem ovako ;) Michael Andretti je pobednik prve trke Indy Car sampionata u Majamiju. (Miami Grand Prix) Pole Position: A. Zanardi Evo i prvih 5 vozaca ... : 1. M. Andretti 2. P. Tracy 3. J. Vasser 4. G. Moore 5. S. Pruett (...)
auto-moto.25 tomislavr,
Rezultati drugog nezvaničnog treninga za V.N. Australije 1. M. Schumacher 1:32.496 2. Frentzen +0.411 3. Alesi +0.759 4. Villeneuve +0.875 5. R. Schumacher +0.941 6. Irvine +1.661 7. Berger +1.775 8. Coulthard +1.936 9. Herbert +2.097 10. Hakkinen +2.246 ... 12. Panis +2.400 13. Hill +2.577
auto-moto.26 junior, -> #25, tomislavr
> Rezultati drugog nezvaničnog treninga za V.N. Australije > 1. M. Schumacher 1:32.496 Slušao sam danas na 3K, kad su nešto komentarisali u stilu Šumaher i Hil nisu konkurenti ove sezone. Izgleda da su se u jednom za*ebali. :)
auto-moto.27 vpoznanovic,
F1: Australian GP Friday 1st practice Pos Driver Nat Constructor Time Gap To 1st ----------------------------------------------------------------------------- 1. Jean Alesi F Benetton-Renault 1:33.457 2. Michael Schumacher D Ferrari 1:33.607 0.150 0.150 3. Jacques Villeneuve CDN Williams-Renault 1:33.978 0.371 0.521 4. Ralf Schumacher D Jordan-Peugeot 1:34.329 0.351 0.872 5. Heinz-Harald Frentzen D Williams-Renault 1:34.485 0.156 1.028 6. Olivier Panis F Prost-Mugen 1:34.927 0.442 1.470 7. Giancarlo Fisichella I Jordan-Peugeot 1:35.291 0.364 1.834 8. Johnny Herbert GB Sauber-Petronas 1:35.506 0.215 2.049 9. Nicola Larini I Sauber-Petronas 1:36.245 0.739 2.788 10. Eddie Irvine GB Ferrari 1:36.820 0.575 3.363 11. Gerhard Berger A Benetton-Renault 1:36.826 0.006 3.369 12. Jos Verstappen NL Tyrrell-Ford EDV8 1:37.554 0.728 4.097 13. Mika Salo FIN Tyrrell-Ford EDV8 1:37.636 0.082 4.179 14. Damon Hill GB TWR-Yamaha 1:38.023 0.387 4.566 15. Mika Hakkinen FIN McLaren-Mercedes 1:38.539 0.516 5.082 16. Jarno Trulli I Minardi-Hart 1:38.671 0.132 5.214 17. Shinji Nakano J Prost-Mugen 1:39.622 0.951 6.165 18. Rubens Barrichello BR Stewart-Ford ZV10 1:40.322 0.700 6.865 19. Jan Magnussen DK Stewart-Ford ZV10 1:41.596 1.274 8.139 20. Ricardo Rosset BR Lola-Ford ZV8 1:43.761 2.165 10.304 21. Vincenzo Sospiri I Lola-Ford ZV8 1:47.531 3.770 14.074 22. David Coulthard GB McLaren-Mercedes 1:49.506 1.975 16.049 23. Ukyo Katayama J Minardi-Hart 12:12.629 N/A N/A 24. Pedro Diniz BR TWR-Yamaha 0:00.000 107% of fastest time: 1:39.999
auto-moto.28 vpoznanovic,
F1: Australian GP Friday 2nd practice Pos Driver Nat Constructor Time Gap To 1st ----------------------------------------------------------------------------- 1. Michael Schumacher D Ferrari 1:32.496 2. Heinz-Harald Frentzen D Williams-Renault 1:32.910 0.414 0.414 3. Jean Alesi F Benetton-Renault 1:33.255 0.345 0.759 4. Jacques Villeneuve CDN Williams-Renault 1:33.371 0.116 0.875 5. Ralf Schumacher D Jordan-Peugeot 1:33.437 0.066 0.941 6. Eddie Irvine GB Ferrari 1:34.157 0.720 1.661 7. Gerhard Berger A Benetton-Renault 1:34.271 0.114 1.775 8. David Coulthard GB McLaren-Mercedes 1:34.432 0.161 1.936 9. Johnny Herbert GB Sauber-Petronas 1:34.590 0.158 2.094 10. Mika Hakkinen FIN McLaren-Mercedes 1:34.712 0.122 2.216 11. Giancarlo Fisichella I Jordan-Peugeot 1:34.777 0.065 2.281 12. Olivier Panis F Prost-Mugen 1:34.927 0.150 2.431 13. Damon Hill GB TWR-Yamaha 1:35.073 0.146 2.577 14. Mika Salo FIN Tyrrell-Ford EDV8 1:36.142 1.069 3.646 15. Nicola Larini I Sauber-Petronas 1:36.223 0.081 3.727 16. Jarno Trulli I Minardi-Hart 1:36.392 0.169 3.896 17. Jos Verstappen NL Tyrrell-Ford EDV8 1:36.716 0.324 4.220 18. Jan Magnussen DK Stewart-Ford ZV10 1:37.023 0.307 4.527 19. Pedro Diniz BR TWR-Yamaha 1:38.092 1.069 5.596 20. Shinji Nakano J Prost-Mugen 1:39.652 1.560 7.156 21. Rubens Barrichello BR Stewart-Ford ZV10 1:40.002 0.350 7.506 22. Ukyo Katayama J Minardi-Hart 1:40.947 0.945 8.451 23. Ricardo Rosset BR Lola-Ford ZV8 1:41.166 0.219 8.670 24. Vincenzo Sospiri I Lola-Ford ZV8 1:42.590 1.424 10.094 107% of fastest time: 1:38.971
auto-moto.29 darth.vader, -> #25, tomislavr
>> Rezultati drugog nezvanicnog treninga za V.N. Australije >> 1. M. Schumacher 1:32.496 Aaaaa, ovaj nam se nesto mnooogo izbezobrazio ;)))
auto-moto.30 vpoznanovic,
F1: Australian GP Saturday Qualifying Pos Driver Nat Constructor Time Gap To 1st ----------------------------------------------------------------------------- 1. Jacques Villeneuve CDN Williams-Renault 1:29.369 2. Heinz-Harald Frentzen D Williams-Renault 1:31.123 1.754 1.754 3. Michael Schumacher D Ferrari 1:31.472 0.349 2.103 4. David Coulthard GB McLaren-Mercedes 1:31.531 0.059 2.162 5. Eddie Irvine GB Ferrari 1:31.881 0.350 2.512 6. Mika Hakkinen FIN McLaren-Mercedes 1:31.971 0.090 2.602 7. Johnny Herbert GB Sauber-Petronas 1:32.287 0.316 2.918 8. Jean Alesi F Benetton-Renault 1:32.593 0.306 3.224 9. Olivier Panis F Prost-Mugen 1:32.842 0.249 3.473 10. Gerhard Berger A Benetton-Renault 1:32.870 0.028 3.501 11. Rubens Barrichello BR Stewart-Ford ZV10 1:33.075 0.205 3.706 12. Ralf Schumacher D Jordan-Peugeot 1:33.130 0.055 3.761 13. Nicola Larini I Sauber-Petronas 1:33.327 0.197 3.958 14. Giancarlo Fisichella I Jordan-Peugeot 1:33.552 0.225 4.183 15. Ukyo Katayama J Minardi-Hart 1:33.798 0.246 4.429 16. Shinji Nakano J Prost-Mugen 1:33.989 0.191 4.620 17. Jarno Trulli I Minardi-Hart 1:34.120 0.131 4.751 18. Mika Salo FIN Tyrrell-Ford EDV8 1:34.229 0.109 4.860 19. Jan Magnussen DK Stewart-Ford ZV10 1:34.623 0.394 5.254 20. Damon Hill GB TWR-Yamaha 1:34.806 0.183 5.437 21. Jos Verstappen NL Tyrrell-Ford EDV8 1:34.943 0.137 5.574 107% of fastest time: 1:35.625 22. Pedro Diniz BR TWR-Yamaha 1:35.972 1.029 6.603 23. Vincenzo Sospiri I Lola-Ford ZV8 1:40.972 5.000 11.603 24. Ricardo Rosset BR Lola-Ford ZV8 1:42.086 1.114 12.717
auto-moto.31 baker, -> #30, vpoznanovic
> F1: Australian GP Saturday Qualifying Odakle uzimas ove podatke, ako nije tajna ?
auto-moto.32 baker,
Da li ima direktan prenos ?
auto-moto.33 junior, -> #32, baker
> Da li ima direktan prenos ? 3K, 3:40 (nedelja).
auto-moto.34 senna,
Svaka chast i McLarenu i Coulthardu.
auto-moto.35 stukelj,
DAVID COULTHARD !!! Neverovatno, McLaren osvaja jos jednu pobedu. Schumacher je bio drugi, Hakkinen treci. Hill nije ni poceo trku, Villeneuve se slupao, Frentzen i Alesi takodje. Moje misljenje je da se Villeneuve nije slupao tako rano da bi on ovo glatko dobio sa 25 sekundi prednosti. Ali ovako, svejedno, veliki uspeh McLarena posle dugo vremena. :)
auto-moto.36 stukelj, -> #33, junior
<*> 3K, 3:40 (nedelja). Da li neko zna jel' Edvards i Votson funkcionisu ove godine ?!? Ovo pitam jer vidim nije bilo prenosa, a Edvards je komentarisao C.A.R.T. trku u Majamiju (koju je Andretti glatko dobio :), a uostalom nisam video ni jednu reklamu za formulu ove godine na EuroSportu... :((
auto-moto.37 vpoznanovic,
F1: Australian GP Saturday practice Pos Driver Nat Constructor Time Gap To 1st ----------------------------------------------------------------------------- 1. Jacques Villeneuve CDN Williams-Renault 1:28.594 2. Heinz-Harald Frentzen D Williams-Renault 1:30.026 1.432 1.432 3. David Coulthard GB McLaren-Mercedes 1:30.305 0.279 1.711 4. Eddie Irvine GB Ferrari 1:30.651 0.346 2.057 5. Mika Hakkinen FIN McLaren-Mercedes 1:30.674 0.023 2.080 6. Michael Schumacher D Ferrari 1:30.682 0.008 2.088 7. Ralf Schumacher D Jordan-Peugeot 1:31.071 0.389 2.477 8. Johnny Herbert GB Sauber-Petronas 1:31.197 0.126 2.603 9. Nicola Larini I Sauber-Petronas 1:31.281 0.084 2.687 10. Olivier Panis F Prost-Mugen 1:31.303 0.022 2.709 11. Gerhard Berger A Benetton-Renault 1:31.389 0.086 2.795 12. Jean Alesi F Benetton-Renault 1:31.635 0.246 3.041 13. Giancarlo Fisichella I Jordan-Peugeot 1:32.027 0.392 3.433 14. Ukyo Katayama J Minardi-Hart 1:32.264 0.237 3.670 15. Rubens Barrichello BR Stewart-Ford ZV10 1:32.826 0.562 4.232 16. Mika Salo FIN Tyrrell-Ford EDV8 1:33.094 0.268 4.500 17. Shinji Nakano J Prost-Mugen 1:33.415 0.321 4.821 18. Jarno Trulli I Minardi-Hart 1:33.588 0.173 4.994 19. Jos Verstappen NL Tyrrell-Ford EDV8 1:33.679 0.091 5.085 20. Pedro Diniz BR TWR-Yamaha 1:33.693 0.014 5.099 21. Jan Magnussen BR Stewart-Ford ZV10 1:33.767 0.074 5.173 22. Damon Hill GB TWR-Yamaha 1:34.640 0.873 6.046 23. Ricardo Rosset BR Lola-Ford ZV8 1:41.416 6.776 12.822 24. Vincenzo Sospiri I Lola-Ford ZV8 1:44.286 2.870 15.692 107% of fastest time: 1:34.796
auto-moto.38 vpoznanovic,
F1: Australian GP results Pos Driver Nat Constructor Time ------------------------------------------------------------------ 1. David Coulthard GB McLaren-Mercedes 1:30:28.718 2. Michael Schumacher D Ferrari +20.046 3. Mika Hakkinen FIN McLaren-Mercedes +22.177 4. Gerhard Berger A Benetton-Renault +22.841 5. Olivier Panis F Prost-Mugen +1:00.308 6. Nicola Larini I Sauber-Petronas +1:36.040 7. Shinji Nakano J Prost-Mugen -2 laps 8. Heinz-Harald Frentzen D Williams-Renault -3 laps 9. Jarno Trulli I Minardi-Hart -3 laps 10. Pedro Diniz BR TWR-Yamaha -4 laps DNF Rubens Barrichello BR Stewart-Ford ZV10 On lap 49 DNF Mika Salo FIN Tyrrell-Ford EDV8 On lap 42 DNF Jan Magnussen DK Stewart-Ford ZV10 On lap 36 DNF Jean Alesi F Benetton-Renault On lap 34 DNF Ukyo Katayama J Minardi-Hart On lap 32 DNF Giancarlo Fisichella I Jordan-Peugeot On lap 14 DNF Ralf Schumacher D Jordan-Peugeot On lap 2 DNF Jos Verstappen NL Tyrrell-Ford EDV8 On lap 2 DNF Johnny Herbert GB Sauber-Petronas On lap 1 DNF Eddie Irvine GB Ferrari On lap 1 DNF Jacques Villeneuve CDN Williams-Renault On lap 1 DNS Damon Hill GB TWR-Yamaha
auto-moto.40 darth.vader, -> #35, stukelj
Evo mog misljenja o trci: Aktuelni sampion Hill... Strasno slabo. Nisam mnogo ocekivao od njega, ali ono je bilo strasno. Podseca na nekoga iz prosle sezone ;>>> Mladi Vilnev - startovao malo traljavo, izleteo u prvom krugu... Ne znam, meni je licilo da je to neki podli zahvat Sumahera, ali mozda samo zato sto ga ja mrzim... Mozda nisam objektivan. U svakom slucaju, velika steta za Zaka. Frentzen - Odlican start, odlicna taktika, ali slabe kocnice. Na pocetku stekao dobru prednost, 2 zaustavljanja u boxu su bila mnogo dobro osmisljena ali mehanicari nespretni pri drugom pit-stopu. Jos posle toga, vrlo brzo hvata prikljuchak za borbu za 1. mesto, ali hga ocigledno bije maler. Kultard - Svaka cast. Nema sta da se zameri. Bila je manja greska u poslednjim krugovima koja ga je mogla stajati pobede, ali sve je dobro ispalo. Sve najbolje njemu i Mclarenu. Alezi - Malerozan kao i uvek. Ne moze da zavrsi pa to ti je. Berger - Sta ja znam... Tu i tamo, mada je Beneton sve gori i gori. Hakinen - Dobro odvozio, nema sta. Bez greske. Nadao sam se da ce da prestigne Sumahera posle drugog pit-stopa, ali nista od toga. Lose gume su ga zadrzale na 3. mestu. Sumaher - Kao i uvek -- vozi ko masina. Bez greske, i bas zato ga ne volim. Kiks Ferarija ga je mogao stajati drugog mesta, ali ipak dosta dosta srece. Opsti utisak o trci: Solidna trka. Neizvesna do izletanja Frencena, ali me je start odusevio. Svi favoriti su poizletali na pocetku. Ali, sta je tu je. Kultardova pobeda probija led pod kojim je meklaren bio 50 trka. Steta sto nije bila dupla Meklarenova pobeda :) To bi mi se svidelo :) Mclaren sa novim bojama ima UBEDLJIVO NAJLEPSI BOLID. See ya all, Darth :)
auto-moto.41 swix, -> #36, stukelj
=> Da li neko zna jel' Edvards i Votson funkcionisu ove godine ?!? Ovo pitam => jer vidim nije bilo prenosa, a Edvards je komentarisao C.A.R.T. trku u => Majamiju (koju je Andretti glatko dobio :), a uostalom nisam video ni => jednu reklamu za formulu ove godine na EuroSportu... :(( Neka engleska TV stanica je otkupila sva prava za prikazivanje u G.B. ( najverovatnije SKY i njihov deo SKY SPORTS ) U nemackoj je isto uradio RTL. Za ove drzave znam, a najverovatnije se isto desilo i u josh kojoj. To znachi da je mali deo kolacha ostao za EuroSport koji je onda (najverovatnije) odlucio da ove godine popularishe bivshi IndyCar sadashnji Kart P.P.G. a da Formulu1 batali :((( p.s. ovo pishem pospan tako da mi ne zamerite za neke loshe osmishljene rechenice :)
auto-moto.42 vpoznanovic,
F1: Australian GP Sunday warmup Pos Driver Nat Constructor Time Gap To 1st ----------------------------------------------------------------------------- 1. Jacques Villeneuve CDN Williams-Renault 1:31.235 2. Heinz-Harald Frentzen D Williams-Renault 1:31.353 0.118 0.118 3. Johnny Herbert GB Sauber-Petronas 1:31.512 0.159 0.277 4. Olivier Panis F Prost-Mugen 1:31.674 0.162 0.439 5. David Coulthard GB McLaren-Mercedes 1:32.091 0.417 0.856 6. Giancarlo Fisichella I Jordan-Peugeot 1:32.394 0.303 1.159 7. Mika Hakkinen FIN McLaren-Mercedes 1:32.537 0.143 1.302 8. Ralf Schumacher D Jordan-Peugeot 1:32.586 0.049 1.351 9. Michael Schumacher D Ferrari 1:32.704 0.118 1.469 10. Eddie Irvine GB Ferrari 1:32.908 0.204 1.673 11. Gerhard Berger A Benetton-Renault 1:32.939 0.031 1.704 12. Rubens Barrichello BR Stewart-Ford ZV10 1:32.989 0.050 1.754 13. Nicola Larini I Sauber-Petronas 1:33.109 0.120 1.874 14. Shinji Nakano J Prost-Mugen 1:33.148 0.039 1.913 15. Mika Salo FIN Tyrrell-Ford EDV8 1:33.339 0.191 2.104 16. Damon Hill GB TWR-Yamaha 1:33.394 0.055 2.159 17. Pedro Diniz BR TWR-Yamaha 1:33.735 0.341 2.500 18. Jos Verstappen NL Tyrrell-Ford EDV8 1:33.832 0.097 2.597 19. Jean Alesi F Benetton-Renault 1:34.113 0.281 2.878 20. Jan Magnussen BR Stewart-Ford ZV10 1:34.162 0.049 2.927 21. Ukyo Katayama J Minardi-Hart 1:34.902 0.740 3.667 22. Jarno Trulli I Minardi-Hart 1:40.623 5.721 9.388
auto-moto.43 vpoznanovic,
F1: Australian GP report On the parade lap everyone got away cleanly from the line. All seemed well till the current World Champion (who had a torrid time yesterday) pulled off to the side of the track. It was later confirmed that he had suffered a lack of throttle. The grid formed, and all were ready for the start, and as the lights went out it was Frentzen who took the lead. After a weekend of Villeneuve getting the upper hand on the German it now the Canadians turn to be rattled. And rattled he was. Going into the first corner Irvine, Herbert and Villeneuve were together in a move that was never going to work. Herbert and Villeneuve retired on the spot, Irvine a few corners later. The two Jordans were also scything their way through the field. It was to be short lived for Ralf Schumacher, as was soon out of the race. H-H continued to pull away at the front and started to produce a good lead over Coulthard in second place and Schumacher in 3rd. By lap 4 Verstappen was also out after leaving the track rather spectacularly for the kitty litter. Nakano also joins in the fun, but doesn't quite understand the rules and survives to try again later. By lap 6 it was Frentzen, Coulthard, Schumacher, Hakkinen, Alesi, Berger, Panis, and Larini. On lap 7 Frentzen put in a 1m32.56 for the fastest lap at that point. By lap 10 Frentzen was well and truly in command and pulling out a very useful 16 second lead over Coulthard. Coulthard had Schumacher to worry about behind him with a gap of only 1 second. By lap 12 Frentzen had 17 seconds over Coulthard. Behind Coulthard it was a lot closer with the top 6 covered by a handful of seconds. Diniz decided on lap 13 to join in the off roadsters, and survived to tell the tale. Fisichella meanwhile made a far more lurid move on Barrichello and spun off in front of him and out. He had dived down the inside of the Stewart, but had no time left to brake, and so locked up and out. Frentzen was firmly in control at the front when he came upon backmarkers on lap 16. By lap 18 he had pitted and was out again. This allowed David Coulthard into the lead with Schumacher behind in 2nd. Frentzen was now after Schumacher and made some progress over a few laps. The order was now Coulthard, Schumacher, Frentzen, Hakkinen, Alesi, Berger, Larini, Barrichello, Panis, Salo, Magnussen, and Katayama. Schumacher was busy getting messages to the pit by hand actions. By lap 24 Coulthard was pulling away from Frentzen, but not from Schumacher too well. They then came upon Katayama and managed to scrap through, closely followed by a battle with Barrichello who let them through with no problems. On lap 28, Coulthard showed that he mean business by setting a 1m31.412 fastest lap. On lap 29, Berger pitted from 6th place, with Ferrari ready for Schumacher. The order was now Coulthard, Schumacher, Frentzen, Hakkinen, Alesi and Berger. On lap 31, Schumacher pitted and was out in around 11 seconds. He was now charging back, and wanted to get by Nakano, who in the process of giving the space was forced off the track by Schumacher. Word was now coming that Alesi had been given the "IN" board for many laps, but resolutely was refusing to obey it. He was to rue that move on lap 33 when he pulled off the track - out of fuel. By lap 34, Frentzen was back in the lead after stops, and set a 1m30.780 fastest lap. By lap 38 he had pulled out a useful gap over Coulthard in second place of 23 seconds, with Schumacher and Hakkinen in pursuit. On lap 41 Williams were ready for a pit stop, and duly he pitted for his second stop compared to the others 1. Head was not impressed with the progress of his charge, but was even more disgusted with a locking right rear wheel costing the team an extra 7 seconds. Coulthard and Schumacher had took the place. It was now Coulthard, Schumacher, Frentzen, Hakkinen, Berger and Panis making up the top 6, with Frentzen making some progress but not enough it was thought. Through the forties Coulthard kept Schumacher in check, and he in turn kept Frentzen in check. None of them seemed interested in making a move on the other. As lap 51 appeared Frentzen started to push on Schumacher, when Schumacher pitted! The team had had a problem with the fuel rig earlier, and was now paying the price, with a late splash and dash. This, however, was nothing compared to Frentzens drama on lap 56 when his left front brake disk exploded and spun him off the track. It was a cruel blow for the German. And so Coulthard now had 23 seconds over Schumacher and sailed to a well deserved victory. The first for McLaren since 1993, and the first for Mercedes for 40 years. Coulthard Schumacher Hakkinen Berger Panis Larini Nakano Frentzen Trulli Diniz
auto-moto.44 vpoznanovic,
F1: Australian GP winners' press conference DC This is fantastic this is actually a better feeling than when I won my first grand prix for Williams. One, because it was a little bit unexpected here after the first race, especially after the qualifying form of the Williams and I guess I've got Eddie to thank for causing a bit of agrivation at the first corner. Q Going back to the first corner, that provided quite a big advantage for you. DC That's right. I was alongside Michael and trying to decide what to do before entering the corner and then Eddie came flying down on the inside so I just thought keep out of trouble and it worked to my advantage. Q Were you surprised later on in the race when you didn't see Heinz-Harold Frentzen coming out in front of you after his second stop? DC Yeah. I was very surprised because he pulled away a lot at the start. Obviously he was on a two stop strategy so that helped him and I expected that he'd be able to pit and come out still in the lead, but I was leading for the most part of the race and when I saw him come up towards the end I thought that maybe there'd be some trouble but the gap wasn't really coming down that quickly and he had to obviously get by Michael as well. Q Were you aware that he had gone of the track towards the end of the race? DC Yeah, was it him at the first corner? One minute he was 2 seconds behind me and then the next minute he was gone and I saw some dust down there so I presumed he went off at the first corner. Q David, congratulations. Q Michael, you were on David's tail pretty much for the whole race. Are you pleased to be second today? MS Yeah, I mean there was no chance to get any better position. I was a bit unpleased obviously when I had to come in again to the pits because it would have meant I lose the second position. Obviously Heinz-Harold went off and I could rejoin in second position. I wasn't hoping for more to be honest the podium was the maximum I was hoping for. We acheived that. Good points, so a good start to the season. Q When Heinz-Harold came up behind you, did you think he was going to be able to get past? MS I knew I was quicker than David but I knew I didn't have any chance to pass him so the same was for Heinz-Harold. Q Did you have any trouble at the start of the race because it was a bit messy there at the first corner? MS I just took off badly, that was the only trouble I had, which I have to say luckily I took off badly otherwise Eddie would have taken off myself as well. MH I don't think it could have been much better than this. Of course I would prefer to swap the places with David but for the team it's fantastic. All the hard work that's been going through the test sessions and many years, it's started paying off now. It's just fabulous. I'm just really happy, a little bit emotional also because it's been a tough time many years.
auto-moto.45 space.ace, -> #35, stukelj
>> DAVID COULTHARD !!! Neverovatno, McLaren osvaja jos jednu pobedu. Koju to još jednu pobedu, leba ti??? Nisu pobedili 50 trka pre ove, čoveče... >> Schumacher je bio drugi, Hakkinen treci. Hill nije ni poceo trku, >> Villeneuve se slupao, Frentzen i Alesi takodje. Moje misljenje je da se Alesi se nije slupao, već je odustao, najverovatnije zbog greške u proračunima za gorivo. Ne širi lažne informacije...
auto-moto.46 space.ace, -> #40, darth.vader
>> me je start odusevio. Svi favoriti su poizletali na pocetku. Ali, sta je Koji su to svi favoriti? Da možda ne ubrajaš Hill-a u favorita ;)... Svaka čast Hill-u, ali mislim da se ove sezone žestoko za*ebao, i ovo će mu po svemu sudeći biti poslednja sezona, jer ga nijedan bolji tim neće angažovati sledeće (osim ako nije potpisao ugovor na 2 godine, što mi nije poznato). Jadničak... Šumaher, s druge strane, postaje sve halapljiviji... Ferrari je morao da uzme Marlboro za partnera zbog njega... Doduže, čovek vozi super, ali tu su sad McLaren momci... ;)
auto-moto.47 darth.vader, -> #46, space.ace
>> Koji su to svi favoriti? Da mozda ne ubrajas Hill-a u favorita >> ;)... Pa nikad ga ja nisam ni smatrao za favorita. On je, blago receno, vezara. Vilnev je favorit koliko ja znam. >> Svaka cast Hill-u, ali mislim da se ove sezone zestoko >> za*ebao, i ovo ce mu po svemu sudeci biti poslednja sezona, Iskreno se nadam. Smatram da nije trebao da pobedi ni prosle godine. >> jer ga nijedan bolji tim nece angazovati sledece (osim ako >> nije potpisao ugovor na 2 godine, sto mi nije poznato). >> Jadnicak... Eeee, ima ljudi i koji ga zale. On je jednostavno prosecan vozac kao npr. Katayama. Nista on nije extra. >> Sumaher, s druge strane, postaje sve halapljiviji... Ferrari >> je morao da uzme Marlboro za partnera zbog njega... Doduze, >> covek vozi super, ali tu su sad McLaren momci... ;) Da :) McLaren ima ubedljivo najbolji tim vozaca, solidne mehanicare sto se tice vremena na pit-line-u, najlepsi bolid ;), i vise im nista ne treba... ;) Osim mozda po koji sampionat ;))) See ya, Darth :)
auto-moto.48 darth.vader, -> #45, space.ace
>> Alesi se nije slupao, vec je odustao, najverovatnije zbog >> greske u proracunima za gorivo. Ne siri lazne informacije... Pa lepo ja rekoh da je covek najveci baxuz koga je Formula 1 videla od kako postoji. Jednostavno mu se ne da da zavrsi trku, a kamoli da pobedi. :( See ya, Darth :)
auto-moto.49 stukelj, -> #45, space.ace
<*> Koju to jos jednu pobedu, leba ti??? Nisu pobedili 50 trka pre ove, <*> covece... E hvala ti, nisam znao ! Da nije McLaren _malo_ trofejniji tim od Benetona, Williams-a i Ferrari-a ?!? Ovo "jos jednu pobedu" se odnosilo da su konacno pobedili posle 3 godine...
auto-moto.50 swix, -> #47, darth.vader
=> Da :) McLaren ima ubedljivo najbolji tim vozaca, solidne mehanicare => sto se tice vremena na pit-line-u, najlepsi bolid ;), i vise im nista => ne treba... ;) Osim mozda po koji sampionat ;))) I moram to da kazem "najlepsi" motor -> obooozavam sve u vezi Mercedes-a
auto-moto.51 swix, -> #48, darth.vader
=> videla od kako postoji. Jednostavno mu se ne da da zavrsi trku, => a kamoli da pobedi. :( Uzgred budi receno Alesi je "pobedjivo" doduse samo jednm ali...
auto-moto.52 darth.vader, -> #51, swix
>> => videla od kako postoji. Jednostavno mu se ne da da zavrsi >> trku, => a kamoli da pobedi. :( >> Uzgred budi receno Alesi je "pobedjivo" doduse samo jednm ali... Ma ok, to mu je bio rodjendan, ljudi se dogovorili da mu poklone trku ;)) See ya, Darth :)
auto-moto.53 space.ace, -> #49, stukelj
>> E hvala ti, nisam znao ! Da nije McLaren _malo_ trofejniji tim od >> Benetona, Williams-a i Ferrari-a ?!? Slažem se sa tobom, ali ipak nije trofejniji od Ferrari-ja :). Ipak, crveno je crveno, osim kad se ne koristi drugačije... >>Ovo "jos jednu pobedu" se odnosilo >> da su konacno pobedili posle 3 godine... Sigurno nije tako zvučalo, ali nije bitno. Bitno je to da su oni konačno prevazišli nedostatak Honde i Senne, i da će početi da pobeđuju (ili je ova trka bila prava sreća za njih, pošto su ispali favoriti).
auto-moto.54 swix, -> #52, darth.vader
=> Ma ok, to mu je bio rodjendan, ljudi se dogovorili da mu poklone trku ;)) => => See ya, Darth :) Bilo je to u potpunosti zasluzeno ........ mada ... i to sto kazes ... i taj rodjndan ....... kako bash tad.... ? ;)
auto-moto.55 swix, -> #53, space.ace
=> Slazem se sa tobom, ali ipak nije trofejniji od Ferrari-ja :). Ipak, => crveno je crveno, osim kad se ne koristi drugacije... Najtrofejniji je ipak McLaren sa 8 ( i slovima : OSAM :))) osvojenih titula za najbolje konstruktore. Ferrari je losiji od njega (dakle drugi :) sa svega 8 osvojenih titula :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Zatim idu williams(mislim 3 ili 4) i beneton(1) -> ove ste naveli tako da za ove i odgovaram (mada pitanje bash i nije postojalo :)
auto-moto.56 darth.vader, -> #54, swix
>> => Ma ok, to mu je bio rodjendan, ljudi se dogovorili da mu >> poklone trku ;)) >> Bilo je to u potpunosti zasluzeno ........ mada ... i to sto >> kazes ... i taj rodjndan ....... kako bash tad.... ? ;) Pa o tome ti i pricam ;))) See ya, Darth :)
auto-moto.57 tomislavr, -> #45, space.ace
> Alesi se nije slupao, već je odustao, najverovatnije zbog greške u > proračunima za gorivo. Ne širi lažne informacije... Nije bila greška u proračunu, Alezija su zvali par puta u boks, ali on nije hteo da uđe, pa je par krugova kasnije parkirao bolid. Kažu da je Flavio bio vrlo ljut na njega...
auto-moto.58 tomislavr, -> #48, darth.vader
> Pa lepo ja rekoh da je covek najveci baxuz koga je Formula 1 > videla od kako postoji. Jednostavno mu se ne da da zavrsi trku, > a kamoli da pobedi. :( Nije on baksuz, već izgleda da mu glava baš ne radi najbolje. Često izaziva incidente, ili gluposti kao ovaj na zadnjoj trci, i zbog toga od njega verovatno nikad neće biti ništa. Imaće par dobrih trka u karijeri bez ikakvog rezultata.
auto-moto.59 tomislavr, -> #55, swix
> => Slazem se sa tobom, ali ipak nije trofejniji od Ferrari-ja :). Ipak, > => crveno je crveno, osim kad se ne koristi drugacije... > Najtrofejniji je ipak McLaren sa 8 ( i slovima : OSAM :))) osvojenih titula > za najbolje konstruktore. Najtrofejniji je Ferrari sa 8 titula ako ni zbog čega onda bar zato što proizvode i motore i šasije, McLaren ima 8 ali sa različitim proizvođačima motora. Mislim da Ford ima 12, kao proizvođač motora i da je to rekord.
auto-moto.60 darth.vader, -> #58, tomislavr
Subj: Alezi baxuz ? >> Nije on baksuz, vec izgleda da mu glava bas ne radi najbolje. >> Cesto izaziva incidente, ili gluposti kao ovaj na zadnjoj >> trci, i zbog toga od njega verovatno nikad nece biti nista. >> Imace par dobrih trka u karijeri bez ikakvog rezultata. Ja ipak mislim da nije on tako los vozac. Ali je malerozan svakako. Koliko puta mu je prosle sezone crko motor, ili nije mogo da nastavi zbog toga sto mu se ugasio motor, ili mu se zeznu kocnice ? To se nije desavalo dok je Sumaher bio u Benetonu. Isto tako, kada je Alezi vozio za Ferrari, nije mogo da sastavi 2 trke zaredom da zavrsi. Ja ipak to sve pripisujem njegovom baxuzluku. See ya, Darth :)
auto-moto.61 obren,
Žak Vilnev je ponovo napao Ferarijevog vozača Edija Irvajna, koji ga je izgurao sa staze na prvoj krivini u Australiji. Vilnev: Nijedan vozač ga ne voli. Kada neko napravi ozbiljnu grešku zato što ne misli a onda konstantno optužuje druge, to postaje pomalo dosadno. Nekoliko puta prošle sezone je dovodio sebe u takvu poziciju, dodao je Vilnev. Džoni Herbert, koji je takođe izguran od strane Irvajna je naglasio: Edi se zaista ponekad ponaša kao idiot. Ljut sam na njega, ali ne zbog onoga što je učinio. On je takav, podivlja s vremena na vreme. Besan sam zato što nikad ne priznaje da je napravio grešku. Za sada nikakve sankcije protiv Irvajna nisu preduzete od strane zvaničnika FIA-e.
auto-moto.62 obren,
Povratak Prosta? Kruže glasine da Alan Prost ne isključuje mogućnost svog povratka u Formulu 1 kao vozača u sopstvenom timu (Prost racing) u 1998 sezoni. Prost namerava da napravi potpuno francuski tim, pa je u tom cilju bilo razgovora sa Michelinom i Peugeotom.
auto-moto.63 obren,
Beneton ljut na Alezija Beneton je ljut na Žana Alezija zbog greške koju je napravio u toku trke za Veliku nagradu Australije u Nedelju. Alezi je ostao bez goriva jer je ignorisao signale iz boksa da treba da uđe na dolivanje. Flavio Briatore je bio vrlo jasan: "On čak nije video našeg dvometraša Nika Virta koji mu je pokazivao znak da dođe u pit. Alezi je idiot i to slep."
auto-moto.64 swix, -> #62, obren
> Prost namerava da napravi potpuno francuski tim, pa je u tom cilju > bilo razgovora sa Michelinom i Peugeotom. Prost je vec dogovorio sa Peugeotom za njihove motore. Od sledece sezone pa valjda do 2000. O Michelinu moram da kazem nista nisam cuo (a nije da neslusam :)
auto-moto.65 darth.vader, -> #61, obren
>> Vilnev: Nijedan vozac ga ne voli. Kada neko napravi ozbiljnu >> gresku zato sto ne misli a onda konstantno optuzuje druge, to >> postaje pomalo dosadno. Nekoliko puta prosle sezone je dovodio >> sebe u takvu poziciju, dodao je Vilnev. Ja se secam prosle sezone, Monte Karla, kada je Mika Hakinen hteo da bije Irvajna jer je izazvao lancani sudar (3-4 bolida) ;))) To je bila trka... See ya, Darth :)
auto-moto.66 darth.vader, -> #62, obren
>> Kruze glasine da Alan Prost ne iskljucuje mogucnost svog Alene Oprosti ;)))
auto-moto.67 vpoznanovic, -> #31, baker
>> F1: Australian GP Saturday Qualifying >> >> Odakle uzimas ove podatke, ako nije tajna ? Nije tajna, izvor je Motorsport News International. Samo, stvar je u tome što su oni u posljednje vrijeme prilično spori, tako da obično pokupim rezultate s nekog drugog mjesta, a onda ih konvertujem u njihov format, koji mi se najviše dopada.
auto-moto.68 stukelj, -> #65, darth.vader
<*> Ja se secam prosle sezone, Monte Karla, kada je Mika Hakinen hteo <*> da bije Irvajna jer je izazvao lancani sudar (3-4 bolida) ;))) <*> To je bila trka... Ako se ja dobro secam, tu su bili Hakkinen, Irvine, Salo. :)
auto-moto.69 swix, -> #67, vpoznanovic
> Nije tajna, izvor je Motorsport News International. Naravno mogla bi i adresa (ako sam dobro razumeo do bi trebao da bude InterNet :).
auto-moto.70 darth.vader, -> #68, stukelj
>> <*> Ja se secam prosle sezone, Monte Karla, kada je Mika >> Hakinen hteo <*> da bije Irvajna jer je izazvao lancani sudar >> (3-4 bolida) ;))) <*> To je bila trka... >> Ako se ja dobro secam, tu su bili Hakkinen, Irvine, Salo. :) Moguce... :) Trka je zakon :) See ya, Darth :)
auto-moto.71 space.ace, -> #70, darth.vader
>> Moguce... :) Trka je zakon :) I pobedio je onaj tupko Panis. Inače i sam Panis je malo grublje odgurnuo Irvajna i uzeo pobedu :)
auto-moto.72 baker, -> #69, swix
> > Nije tajna, izvor je Motorsport News International. > > Naravno mogla bi i adresa (ako sam dobro razumeo do bi trebao > da bude InterNet :). Da to sam i mislio.
auto-moto.73 darth.vader, -> #71, space.ace
>> I pobedio je onaj tupko Panis. Inace i sam Panis je malo >> grublje odgurnuo Irvajna i uzeo pobedu :) Da, ali mi je bilo draze sto je on pobedio nego da je pobedio Neko od Frenkovih momaka ;) Steta je bilo za Hakinena... See ya, Darth :)
auto-moto.74 space.ace, -> #73, darth.vader
>> Da, ali mi je bilo draze sto je on pobedio nego da je pobedio >> Neko od Frenkovih momaka ;) Čekaj, Panis nije nikakav vozač, običan prosek (iliti presek :), bio je znatno sporiji od favorita i uopšte onih ispred njega, nije uleteo ni u jedan sudar, vozikao se okolo i pobedio. Posle trke od njega napraviše heroja, i rekoše kako je on sam uspeo da nadvlada ostale vozače (čini mi se još trojica su ostala u trci :) i da osvoji grand prix. Po meni, ta pobeda uopšte nije neka pobeda, jer sam tako mogao i ja da pobedim. >> Steta je bilo za Hakinena... Hakinen, Hakinen, bruka jedna. Čovek se stvarno trudi, ali nema sreće, pa to ti je. Počinjem da mislim da je već digao ruke od pobeđivanja u Formuli, i da mu je svega dosta.
auto-moto.75 vpoznanovic, -> #69, swix
>> Naravno mogla bi i adresa (ako sam dobro razumeo do bi trebao da bude >> InterNet :). Zašto da ne, adresa je www.motorsport.com.
auto-moto.76 baker, -> #75, vpoznanovic
> Zasto da ne, adresa je www.motorsport.com. Hvala.
auto-moto.77 darth.vader, -> #74, space.ace
>> Cekaj, Panis nije nikakav vozac, obican prosek (iliti presek >> :), bio je znatno sporiji od favorita i uopste onih ispred >> njega, nije uleteo ni u jedan sudar, vozikao se okolo i >> pobedio. Posle trke od njega napravise heroja, i rekose kako >> je on sam uspeo da nadvlada ostale vozace (cini mi se jos >> trojica su ostala u trci :) i da osvoji grand prix. Po meni, Ok, ne kazem ja da je on neki heroj ili tako nesto, ali kazem da mi je bilo draze sto je on pobedio, nego da je pobedio Hil. Ili ne daj Boze Sumaher ! >> ta pobeda uopste nije neka pobeda, jer sam tako mogao i ja da >> pobedim. Ma naravno, svi smo mogli da pobedimo ;))) >> Hakinen, Hakinen, bruka jedna. Covek se stvarno trudi, ali >> nema srece, pa to ti je. Pocinjem da mislim da je vec digao >> ruke od pobedivanja u Formuli, i da mu je svega dosta. Pa nema srece, ali Alezija nije zajeb*o ;))) See ya, Darth :)
auto-moto.78 obren, -> #74, space.ace
> Čekaj, Panis nije nikakav vozač, običan prosek (iliti presek :), > bio je znatno sporiji od favorita i uopšte onih ispred njega, > nije uleteo ni u jedan sudar, vozikao se okolo i pobedio. Posle > trke od njega napraviše heroja, i rekoše kako je on sam uspeo > da nadvlada ostale vozače (čini mi se još trojica su ostala u > trci :) i da osvoji grand prix. Po meni, ta pobeda uopšte nije > neka pobeda, jer sam tako mogao i ja da pobedim. Bogami, ne sećaš se ti one trke uopšte ;) Pošto sam i onda navijao za Ligier-Mugen pažljivo sam pratio Panisa. Činjenice su da: - odlično poznaje stazu u Monaku i uz to mu je legla kiša po kojoj zna da vozi - u toj trci je 4-5 puta obarao najbrži krug (ipak nije ga držao do kraja trke pošto se staza prosušila i skinuo ga je mislim Alezi pred kraj trke) - iako je staza u MC vrlo zajebana za obilaženje on je imao ubedljivo najviše preticanja van boksa (_dva puta_ Irvajna, pre i posle njegovog odlaska u boks, jednom Kultarda i još par, kojih se ne sećam ovako iz glave ali znam da sam skakao sa stolice ;). Panis je u Monte-Karlu odvezao verovatno najbolju trku u karijeri i ne može se reći da se tek tako vozikao do pobede. Seti se da su kada je on nailazio pokazivali nekim mnogo poznatijim vozačima plavu zastavu da se sklone. Takođe, među četvoricom koja su završila trku bio je i Dejvid Kultard pa što nije pobedio? E sad, nisam lud da mislim da bi pobedio čak i da su Hil (ne svojom krivicom) i Šumaher (u krivini se skreće ;) ostali u trci, ali je među ostalim vozačima ubedljivo dominirao dok je staza bila mokra. Posle je samo Alezi bio ispred njega dok nije odustao ali je Panis i dalje _čvrsto_ držao "priključak" (onaj lančani sudar nije uopšte uticao na njegovu poziciju jer je bio daleko ispred kolone).
auto-moto.79 ppecanac,
Evo nekih slika sa trke F1 u australiji pre dve nedelje. Rezolucija je oko 750:450. (skinute su sa benetton-ovog home-a) au97d202.jpg
auto-moto.80 ppecanac,
Jos jedna, pre trke. (u boxu) au97d30.jpg
auto-moto.81 ppecanac,
I jos jedna. au97d300.jpg
auto-moto.83 nesha, -> #78, obren
He, ajd kad ti kazesh.. Ja se takodje secam iste trke, i isto tako dobro znam da je Panis ishao u box malko vishe puta od svih ostalih, pa nije ni chudo shto je mogao da pretiche sa lakshim bolidom i sa svezijim gumama od ostalih. Taj ne bi bio iznad 5. mesta da su svi zavrshili trku. Ovo shto rekoh podrazumeva i najbrze krugove koje je vozio: malo goriva i sveze gume chine chuda po tom pitanju, mada je Alesi odvezo bolji krug i pored svega. Chisto je imao srece zato shto na stazi nije bilo puno bolida pa je mogao da iskoristi prednosti taktike sa vishe odlazaka u boks do maksimuma..
auto-moto.84 swix, -> #83, nesha
> po tom pitanju, mada je Alesi odvezo bolji krug i pored svega. > Chisto je imao srece zato shto na stazi nije bilo puno bolida pa je > mogao da iskoristi prednosti taktike sa vishe odlazaka u boks do > maksimuma.. Mozda je i ta "sreca" deo taktike ?!?!?! :) Je*es Reno i Ferrari kad im stalno riknjavaju motori, Sumi se kurci i oce odmah da pobedi, Hakkinen nema srece, kao ni Alesi. Da ne nabrajam vise mislim da je zasluzeno pobedio i sta jos da se kaze. Zasluzeno jer je Hondica [:*] izdrzala sve pritiske, a taktika je bila odlicna jer svaka malo veca budala za F1 zna da u Monaku u zadnjih 5-10 godina ne zavrsi trku bar pola bolida, neretko i vise od pola, a ni ta trka nije bila neki izuzetak. To znaci manje bolida tj, manje guzve, manje ometanja, vece brzine i naravno bolja vremena. Hvala na paznji dragi gledaoci i prijatno :)
auto-moto.85 space.ace, -> #78, obren
>> Bogami, ne sećaš se ti one trke uopšte ;) Pošto sam i onda navijao >> za Ligier-Mugen pažljivo sam pratio Panisa. Činjenice su da: Čini mi se da se sećam. No, trku imam snimljenu, pa ću je još jedared pogledati, da proverim ove tvoje činjenice. >> najviše preticanja van boksa (_dva puta_ Irvajna, pre i posle njegovog Prvo preticanje Irvajna se ne može nazvati preticanjem, jer je Panis "blago" odgurnuo Irvajna i prošao pored njega, mislim da je to bilo u onoj levoj ukosnici (pred tunel, stalno joj ime zaboravljam ;), posle čega je Irvajn otišao u box. Ili je to možda bilo drugo preticanje :)? >> Panis je u Monte-Karlu odvezao verovatno najbolju trku u karijeri >> i ne može se reći da se tek tako vozikao do pobede. Seti se da su Da, najbolju trku... Poštujem ja što si ti navijao za njega, ali mora se priznati da nije vozio tako dobro kao što ti kažeš. Pogledaj još jednom start, koji je bio na njemu, i koji je bio u prvoj krivini. Loše. Dalje tokom trke uopšte nije napredovao, čak je pao jedno mesto (ne sećam se tačno, oprostite ako grešim), ali je već kod prvih pit- stopova počeo da se penje. Razlog: odustajanje velikog broja vozača :). >> bio je i Dejvid Kultard pa što nije pobedio? Zato što je on još kilaviji od Panisa ;). NEgo, nevezano za ovo, sećate li se zadnje Kultardove trke za Williams, Adelaide. Čovek je pri ulasku u box nastavio pravo umesto da skrene desno i zabio se u zid. E, mislio sam da je to njegova greška, ali se ispostavilo da je ulje na stazi. No, ja sam i dalje mislio suprotno, do pre neki dan, kada se i meni desila slična stvar (dobro, ne u bolidu F1, već u mom Passatu), kada sam u desnoj "U" krivini, pri samom izlasku iz nje, produžio pravo, iz istog razloga kao i Dejvid :). Jedva sam izvukao kola iz jendeka :)). >> krivicom) i Šumaher (u krivini se skreće ;) ostali u trci, ali je među >> ostalim vozačima ubedljivo dominirao dok je staza bila mokra. Posle je Joj, nešto me vučeš da tražim ovu trku po kasetama, uopšte nisam uveren da je "dominirao". >> samo Alezi bio ispred njega dok nije odustao ali je Panis i dalje >> _čvrsto_ držao "priključak" (onaj lančani sudar nije uopšte uticao na Da, Alezi mu je bežao sekund po krugu, to ja zovem priključak ;).
auto-moto.86 darth.vader, -> #78, obren
>> zastavu da se sklone. Takode, medu cetvoricom koja su zavrsila >> trku bio je i Dejvid Kultard pa sto nije pobedio? E ako ti zavrsetkom trke nazivas onaj Frentzenov ulazak u boks u poslednjem krugu, onda svaka ti cast...
auto-moto.87 swix,
(Mozda i nije za ovu conferenciju ali neznam gde bi je drugde umetnuo) Aj nek neko kaze (ko zna): Jel postoji neka grupa so se bavi Formulom 1 ? p.s. pa jos ako ima koje prazno mesto O:)
auto-moto.88 darth.vader, -> #87, swix
>> Aj nek neko kaze (ko zna): Jel postoji neka grupa so se bavi >> Formulom 1 ? E, stvarno, ako ima, ocu i ja da orbitiram tamo :)
auto-moto.89 stefan, -> #88, darth.vader
>>> Aj nek neko kaze (ko zna): Jel postoji neka grupa so se bavi >>> Formulom 1 ? > >E, stvarno, ako ima, ocu i ja da orbitiram tamo :) A šta će vam grupa? :)
auto-moto.90 nesha, -> #84, swix
re: Panis + Honda suvereno vladaju.. Deder, magu, reci mi koliko je puta proshle godine reno crko za vreme trke, i da li je Aleziju te trke u Monaku crko motor ili neshto drugo. A ako vec planirash da vozish POUZDANU trku i da se nadash da cesh makar da istrajesh do kraja, sigurno necesh da idesh u boks vishe puta, i to u boks koji je sklepan,a ne pravi regularni boks kao na ostalim stazama, nego cesh bogme da stavish vishe goriva, tvrdje gume i polako.. A Panis je na gomili trka vozio sa vishe pitstopova, i to izgleda zato shto je LIgier malko vishe habao gume, a ne zbog njihove taktike i evetualne prednosti nad ostalima usled korishcenja iste. (al sklepah rechenicu..)
auto-moto.91 swix, -> #90, nesha
> re: Panis + Honda suvereno vladaju.. Ja ovo nisam reko. Nevolim Panis-a (nija ni da ga mrzim - ravnodusan), a Hondu obozavam, medjutim, opet, ja ovo nisam reko. > Deder, magu, reci mi koliko je puta proshle godine reno crko > za vreme trke, i da li je Aleziju te trke u Monaku crko motor ili Oni riknu bas kad netreba. > neshto drugo. A ako vec planirash da vozish POUZDANU trku i da se > nadash da cesh makar da istrajesh do kraja, sigurno necesh da idesh > u boks vishe puta, i to u boks koji je sklepan,a ne pravi regularni > boks kao na ostalim stazama, nego cesh bogme da stavish vishe > goriva, tvrdje gume i polako.. A Panis je na gomili trka vozio sa > vishe pitstopova, i to izgleda zato shto je LIgier malko vishe > habao gume, a ne zbog njihove taktike i evetualne prednosti nad > ostalima usled korishcenja iste. (al sklepah rechenicu..) Bas je sklepa ;) On je pobedio i ti mozes samo da ga mrzis (sto najverovatnije i jeste tacno). Hondica je izdrzala, Panis je pobedio, i tacka(.) . Pozdrav! p.s. To za gume: neverujem da ih Ligier vise trosi od ostalih, jer su svi (do ove godine) imali iste gume. Panis nema neki "besan" stil voznje (tipa Alesi) vec on rano koci pred krivinama i ne ulece u njih sa 300 na sat (fraza).
auto-moto.92 swix, -> #89, stefan
> > A sta ce vam grupa? :) >>>> Aj nek neko kaze (ko zna): Jel postoji neka grupa so se bavi >>>> Formulom 1 ? >> >> E, stvarno, ako ima, ocu i ja da orbitiram tamo :) > > A sta ce vam grupa? :) Treba nam. Neka me (nas) "puste" unutra pa ces da vidis sta ce mi(nam).
auto-moto.93 vpoznanovic,
Da bismo bili u toku sa svim najvažnijim takmičenjima autosporta... 1997 International Racing Calendar Formula 1 World Championship Mar 9 Melbourne (AUS) Mar 30 Interlagos (BR) Apr 13 Buenos Aires (RA) Apr 27 Imola (I) May 11 Monaco (MC) May 25 Barcelona (E) Jun 15 Montreal (CDN) Jun 29 Magny-Cours (F) Jul 13 Silverstone (GB) Jul 27 Hockenheim (D) Aug 10 Hungeroring (H) Aug 24 Spa-Francorchaps (B) Sep 7 Monza (I) Sep 21 A1-Ring (A) Sep 28 Nurburgring (D) Oct 12 Suzuka (J) Oct 26 Estoril (P) PPG Championship Auto Racing Teams World Series (USA unless otherwise stated) Mar 2 Homestead Apr 6 Surfers Paradise (AUS) Apr 13 Long Beach Apr 27 Nazareth May 11 Rio de Janeiro (BR) May 24 Gateway International Jun 1 Milwaukee Jun 8 Detroit Jun 22 Portland Jul 13 Cleveland Jul 20 Toronto (CDN) Jul 27 Michigan Aug 10 Mid-Ohio Aug 17 Road America Aug 31 Vancouver (CDN) Sep 7 Laguna Seca Sep 28 California Speedway Indy Racing League (USA) Jan 25 Disney World Mar 23 Phoenix May 25 Indianapolis Jun 7 Texas Int'l Speedway Jun 29 Colorado Springs Jul 26 Charlotte Aug 24 New Hampshire Oct 11 Las Vegas FIA F3000 Championship May 11 Silverstone (GB) May 19 Pau (F) May 25 Helsinki (SF) Jun 29 Nurburgring (D) Jul 20 Enna-Pergusa (I) Jul 26 Hockenheim (D) Aug 3 A1-Ring (A) Aug 23 Spa-Francorchamps (B) Sep 28 Mugello (I) Oct 25 Estoril (P) British F3000 Championship Mar 28 Oulton Park Apr 13 Brands Hatch Apr 20 Donington Park May 5 Snetterton Jun 8 Donington Park Jun 22 Snetterton Aug 17 Brands Hatch Aug 31 Silverstone Sep 13 Oulton Park tba Silverstone (Dates are provisional) Formula Nippon Championship (Japan) Apr 27 Suzuka May 18 Mine Jun 1 Fuji Jul 6 Suzuka Aug 3 Sugo Aug 31 Fuji Sep 14 Mine Sep 28 Motegi Oct 19 Fuji Nov 9 Suzuka Mexican F3000 Championship Mar 9 Monterrey Apr 6 San Luis Potosi Apr 27 Zacatecas May 18 Saltillo Jun 15 Mexico City Jul 13 Pachuca Aug 3 Chichiahua Aug 24 Jalisco Sep 7 La Laguna Oct 5 Queretaro Oct 26 San Luis Potosi Nov 16 Mexico City Indy Lights Championship (USA) Mar 2 Homestead Apr 13 Long Beach Apr 27 Nazareth May 18 Savannah May 24 Gateway International Jun 1 Milwaukee Jun 8 Detroit Jun 22 Portland Jul 20 Toronto (CDN) Aug 3 Trois-Rivieres (CDN) Aug 31 Vancouver (CDN) Sep 7 Laguna Seca Toyota Atlantic (USA) Mar 1 Homestead Apr 12 Long Beach Apr 26 Nazareth May 31 Milwaukee Jun 14 Montreal (CDN) Jul 13 Cleveland Jul 19 Toronto (CDN) Aug 3 Trois-Rivieres (CDN) Aug 10 Mid-Ohio Aug 17 Road America Aug 30 Vancouver (CDN) Sep 6 Laguna Seca
auto-moto.94 vpoznanovic,
1997 Formula 3 Series Calendar British F3 Mar 23 Donington Park Apr 6 Silverstone Apr 13 Thruxton Apr 27 Brands Hatch May 18 Croft Jun 1 Silverstone Jun 22 Oulton Park Jul 12 Silverstone Aug 17 Pembrey Aug 24 Donington Park Sep 14 Snetterton Sep 28 Spa-Francorchamps (B) Oct 5 Silverstone Oct 12 Thruxton French F3 Mar 30 Nogaro Apr 13 Ledenon Apr 27 Magny-Cours May 18 Pau Jun 1 Dijon Jun 8 Charade Jun 22 Val de Vienne Jul 6 Croix-en-Ternois Jul 20 Paul Ricard Sep 7 Albi Sep 21 Le Mans Bugatti German F3 Apr 27 Hockenheim May 25 Nurburgring Jun 15 Sachsenring Jun 29 Norisring Jul 13 Wunstorf Aug 10 Zweibrucken Aug 24 Salzburgring (A) Sep 7 Lahr Oct 5 Nurburgring Italian F3 Mar 31 Magione Apr 13 Mugello May 4 Vellelunga Jun 1 Enna-Pergusa Jun 15 Varano Jun 22 Monza Jul 20 Magionne Sep 21 Binetto Oct 5 Imola Oct 26 Misano Japanese F3 Mar 30 Suzuka Apr 20 Tsukuba May 18 Mine Jun 1 Fuji Jul 6 Suzuka Aug 3 Sugo Sep 7 Sendai Sep 28 Motegi Oct 19 Fuji Nov 9 Suzuka Mexican F3 Apr 13 Jalisco May 11 Mexico City Jun 8 Zacatecas Jun 29 Monterrey Jul 20 Saltillo Aug 17 San Luis Potosi Sep 28 Chihuahua Nov 9 Veracruz Nov 23 Mexico City Dec 7 tba South American F3 Mar 16 Temuco (RCH) Mar 23 Parana (RA) Apr 20 Interlagos (BR) May 18 Buenos Aires (RA) Jun 22 Interlagos (BR) Jul 6 tba (RA/PER) Aug 3 tba (BR) Aug 31 tba (BR) Sep 14 tba (RA) Oct 19 Piriapolis (URG) Nov 23 tba (BR) Dec 7 tba (RA) (Dates provisional) Other major F3 races May 10 Monaco (MC) Aug 3 Zandvoort (NL) Nov 16 Macau (P)
auto-moto.95 vpoznanovic,
1997 GT Series Calendar FIA GT Championship Apr 6 Hockenheim (D) Apr 20 Jarama (E) May 11 Silverstone (GB) May 25 Helsinki (SF) Jun 29 Nurburgring (D) Jul 13 Spa-Francorchamps (B) Aug 3 A1-Ring (A) Aug 24 Suzuka (J) Sep 7 Donington Park (GB) Sep 28 Mugello (I) Oct 19 Sebring (USA) Oct 26 Laguna Seca (USA) Le Mans 24 Hours Jun 14/15 Le Mans (F) British GT Championship Apr 6 Silverstone Apr 27 Brands Hatch May 18 Croft Jun 8 Thruxton Jun 22 Oulton Park Jul 6 Donington Park Aug 3 Donington Park Aug 25 Brands Hatch Oct 5 Silverstone French GT Championship Mar 30 Nogaro Jun 1 Dijon Jun 22 Val de Vienne Jul 20 Paul Ricard Sep 7 Albi Oct 5 Nogaro Italian GT Championship Mar 16 Vallelunga Apr 13 Varano May 11 Misano Jun 8 Magione Jul 6 Vallelunga Aug 31 Varano Sep 14 Misano Sep 28 Magione Oct 26 Vallelunga Nov 9 Magione Japanese GT Championship Mar 30 Suzuka May 4 Fuji Jun 29 Sendai Aug 10 Fuji Oct 5 Mine Oct 26 Sugo IMSA World Sports Car Championship (USA) Feb 1/2 Daytona Mar 15 Sebring Apr 20 Road Atlanta May 26 Lime Rock Jun 1 Watkins Clen Jul 13 Sears Point Aug 17 Mosport Park (CDN) Sep 20 Las Vegas Oct 18 Sebring Oct 26 Laguna Seca
auto-moto.96 vpoznanovic,
1997 Rally Series Calendar World Rally Championship Jan 18-23 Monte Carlo (MC) Feb 7-10 Swedish (S) Feb 28-3 Safari (EAK) Mar 22-27 Portugal (P) Apr 13-16 Catalunya (E) May 4-8 Corsica (F) May 20-24 Argentina (RA) Jun 6-10 Acropolis (GR) Aug 1-5 New Zealand (NZ) Aug 29-1 1000 Lakes (NZ) Sep 17-21 Indonesia (RI) Oct 11-15 San Remo (I) Oct 30-3 Australia (AUS) Nov 21-24 RAC (GB) Asia Pacific Championship Mar 12-15 Singha Rally of Thailand (T) Jun 20-23 China (CN) Aug 1-5 New Zealand (NZ) Sep 17-21 Indonesia (RI) Oct 30-3 Australia (AUS) FIA Cross Country Championship Mar 1-3 Italian Baja (I) Apr 3-13 Tunisia (TN) May 8-19 Atlas (MA) Jun 19-22 Baja Telecel 1000 (P) Jul 10-13 Baja Espana (E) Jul 31-13 Australian Safari (ASU) Sep 7-28 Master Rally (F) Nov 5-8 UAE Desert Challenge (UAE)
auto-moto.97 vpoznanovic,
1997 Touring Car Series Calendar * indicates non-championship race Australian TCC Mar 9 Albert Park * Mar 15 Calder Apr 6 Surfers Paradise * Apr 13 Phillip Island Apr 27 Sandown May 4 Symmons Plain May 18 Winton May 25 Eastern Creek Jun 15 Lakeside July 6 Wanneroo Jul 13 Mallala Aug 3 Oran Park Sep 14 Sandown * Oct 19 Bathurst * Australian STCC Mar 9 Albert Park * May 4 Lakeside Jun 1 Phillip Island Jun 22 Calder Park Jul 20 Amarro Park Aug 10 Winton Aug 24 Mallala Oct 5 Bathurst * Oct 26 Lakeside Nov 9 Amaroo Park or Eastern Creek Belgian TCC Apr 20 Zolder May 4 Spa-Francorchamps May 25 Zolder Jun 8 Zandvoort (NL) Jun 22 Spa Jul 6 Chimay Sep 6 Zolder Sep 28 Spa British STC Mar 31 Donington Apr 20 Silverstone May 5 Thruxton May 18 Brands Hatch May 26 Oulton Park Jun 15 Donington Park Jun 29 Croft Aug 3 Knockhill Aug 10 Snetterton Aug 25 Thruxton Sep 7 Brands Hatch Sep 21 Silverstone French TCC Mar 30 Nogaro Apr 13 Ledenon Apr 27 Magny-Cours May 18 Pau Jun 1 Dijon Jun 22 Val de Vienne Jul 6 Croix-en-Ternois Jul 20 Paul Ricard Sep 7 Albi Oct 12 Montlhery German STC Apr 27 Hockenheim May 11 Zolder (B) May 25 Nurburgring Jun 15 Sachsenring Jun 29 Norisring Jul 13 Wunstorf Aug 10 Zweibrucken Aug 24 Salzburgring (A) Sep 7 Lahr Oct 5 Nurburgring Italian STC Apr 20 Monza May 4 Mugello May 18 Magione Jun 8 Imola Jun 22 Magione Jul 6 Binetto Aug 31 Enna-Pergusa Sep 14 Varano Sep 28 Misano Oct 12 Vallelunga Japanese STC Apr 6 Fuji May 11 TI Circuit May 25 Sugo Jun 8 Suzuka Jul 13 Mine Sep 7 Sendai Sep 21 Tokachi Nov 2 Fuji North American STC Apr 13 Long Beach May 18 Savannah Jun 8 Detroit Jun 22 Portland Jul 13 Celeveland Jul 20 Toronto (CDN) Aug 10 Mid-Ohio Aug 31 Vancouver (CDN) Sep 7 Laguna Seca South African STC Feb 22 Kyalami Mar 22 Killarney Apr 12 Aldo Scribante May 3 Kyalami May 31 Goldfields Jun 28 Kyalami Jul 26 East London Sep 6 Kyalami Sep 27 Aldo Scribante Oct 25 Killarney Nov 29 Kyalami * Dec 6 Killarney * South American STC Apr 13 Buenos Aires (RA) May 18 Buenos Aires (RA) Jun 22 Interlagos (BR) Jul 6 tba (RA/PER) Aug 3 tba (BR) Aug 31 tba (BR) Sep 14 tba (RA) Oct 12 Temuco (RCH) Nov 9 tba (?) Nov 23 tba (BR) Dec 7 tba (RA) (Dates provisional) Spanish STC Apr 13 Jarama May 4 Jerez Jun 1 Calafat Jun 29 Barcelona Sep 7 Cartagena Oct 5 Albacete Oct 26 Jarama Nov 16 Barcelona
auto-moto.98 vpoznanovic,
1997 Other Series Calendars Barber Dodge Pro Series (USA) Feb 23 St Petersburg Mar 15 Sebring Apr 13 Homestead May 18 Savannah May 26 Lime Rock Jul 6 Minneapolis Jul 13 Cleveland Aug 10 Mid-Ohio Aug 17 Road America Sep 7 Laguna Seca Oct 19 Reno Oct 26 Laguna Seca Formula Renault Eurocup Mar 31 Nogaro (F) May 4 Varano (I) May 25 Misano (I) Jun 9 Spa-Francorchamps (B) Jul 5 Monza (I) Aug 31 A1 Ring (A) Sep 14 Donington Park (GB) Oct 12 Hockenheim (D) Nov 2 Barcelona (E) Formula Opel European Union Series Apr 20 Zolder (B) Apr 27 Brands Hatch (GB) May 11 Zolder (B) Jun 8 Spa-Francorchamps (B) Jul 20 Salzbrugring (A) Aug 3 Spa-Francorchamps (B) Aug 31 Nurburgring (D) Sep 21 Mondello Park (IRL) Oct 19 Donington Park (GB) Trans Am Championship (USA) Feb 23 St Petersburg Apr 13 Homestead Apr 20 Phoenix May 26 Lime Rock Jun 1 Mid-Ohio Jun 7 Detroit Jul 6 Minneapolis Jul 12 Cleveland Aug 3 Trois-Rivieres (CDN) Aug 9 Watkins Glen Aug 16 Road America Sep 7 Colorado Springs Oct 19 Reno Oct 26 Laguna Seca IROC Championship (USA) Feb 14 Daytona May 16 Charlotte Jun 21 California Speedway Jul 26 Michigan Renault Spider Eurocup Apr 27 Imola (I) May 11 Monaco (MC) May 25 Barcelona (E) Jun 29 Magny-Cours (F) Jul 13 Silverstone (GB) Jul 27 Hockenheim (D) Sep 7 Monza (I) Oct 26 Estoril (P) Nov 2 Barcelona (E) Other Dates May 3/4 Monaco Historics (MC) Jun 20-22 Festival of Speed, Goodwood (GB) Aug 1 Spa 24 Hours (B) Oct 19 RAC Tourist Trophy, Donington Park (GB) Nov 16 Macau Super Touring (P)
auto-moto.100 vpoznanovic,
Brazilian Grand Prix from Interlagos, Brazil 28th March 1997 - 30th March 1997 Friday Free Practice 15:00 CET 28th March 1997 17:00 CET 28th Match 1997 Saturday Free Practice 13:00 CET 29th March 1997 14:15 CET 29th March 1997 Saturday Qualifying 17:00 CET 29th March 1997 Sunday Warmup 13:30 CET 30th March 1997 Sunday Race 18:00 CET 30th March 1997
auto-moto.101 ppecanac,
Bolid za 97. godinu, tj. OVO trenutno vozi Schumacher M. ferari97.jpg
auto-moto.103 vpoznanovic,
CART Refines Restart Procedures for Oval and Road Course Events CART Online (March 25,1997) -- Championship Auto Racing Teams has amended its race restart procedures following a meeting of the CART Board of Directors held on Thursday, March 20. Restart procedures have been amended for oval track events as well as road course events within 35 miles of their conclusion. On ovals, as soon as a caution flag has been displayed, the pace car will be dispatched and the pits will be closed. Once the pace car catches up with the field, it will pass all backmarkers until it picks up the race leader. After the pace car picks up the leader, the remainder of the field will line up behind the leader in single file. At that point, the pits will open to all cars on the lead lap. On the following lap, the pits will open to all cars in the field. When exiting the pits, all cars will rejoin the field at the back of the line. When the starter displays crossed flags, the cars will begin to align themselves for the restart. All cars between the pace car and the leader will be sent around the pace car and complete a lap in preparation for proper realignment. The leader will drop to the inside of the track, and all cars on the lead lap will go low and queue up behind him, in running order. Cars not on the lead lap will go high and join the back of the upper line. They will not be aligned in running order. When the cars are aligned properly, the starter will signal one lap until the green flag, at the Chief Steward's discretion. The pace car will turn its lights out and proceed to the pits, after which the green flag will be thrown. At road course events with fewer than 35 miles remaining, the pace car will be dispatched as soon as a full-course yellow flag has been displayed. The pits will remain open, subject to the leader's position on the track. Once dispatched, the pace car will pick up either a) the leader, b) the car on-track directly behind the leader, or c) the leader exiting the pits. The cars will line up in single file behind the pace car, after which the pace car will pass around all cars between itself and the leader. All cars passed by the pace car must go to the back of the line. Cars on the lead lap which have not been passed around move forward behind the leader in running order. At road course events with more than 35 miles remaining, the field will not be realigned. When the cars are aligned properly, the starter will signal one lap until the green flag, at the Chief Steward's discretion. The pace car will turn its lights out and proceed to the pits, after which the green flag will be thrown. "These restart procedures will be faster to organize, simpler to communicate from Race Control, easier for the fans to understand and will reduce the risk of error," said Dennis Swan, CART chief steward, in describing the revisions. The 1997 PPG CART World Series continues with the Sunbelt IndyCarnival Australia on Sunday, Apr. 6 at Surfers Paradise in Queensland, Australia.
auto-moto.104 swix,
Lola se povukla iz Formule 1 :))))) Bas su se navozali trka. :)