fudbal.934dizel,
-> #928, giovanni** Hoćeš da kažeš da smo mi nepošteni?
Napisao tačno ono što sam mislio i ne znam šta ti nije jasno. Ako ste
toliko bolji, mogli ste bar neki regularan gol da date... No, to više
sad nije važno...
fudbal.935schef,
-> #930, gmatic
][ Kada mislim tim mislim nasha ekipa(ne selekcija).A nije samo
][ shest osvojilo SP!
Bogme jeste... Baš kao što je Giovanni naveo. I to Brazil 4, Nemačka i
Italija po 3, Argentina i Urugvaj po 2 i Engleska 1 put. Ukupno 15 SP.
fudbal.936schef,
-> #932, dizel
][ P.S. A da okončamo ovo? :)
Vidim da si skontao konačno da nisi u pravu. OK, okončaćemo ovo.
;>
fudbal.937schef,
-> #934, dizel
][ Napisao tačno ono što sam mislio i ne znam šta ti nije jasno.
][ Ako ste toliko bolji, mogli ste bar neki regularan gol da
][ date... No, to više sad nije važno...
I mi smo napisali tačno ono što smo mislili i stvarno ne znamo šta ti nije
jasno. Fakat je da smo toliko bolji i fakat je da su oba gola regularna. No,
to kao što kažeš, sad više nije važno...
fudbal.938giovanni,
-> #930, gmaticĘ? Kada mislim tim mislim nasha ekipa(ne selekcija).A nije samo shest
Ę? osvojilo SP!
Samo šest. Brazil 4 puta, Nemačka i Italija po 3, Argentina i Urugvaj 2
i Engleska samo jedan put.
fudbal.939giovanni,
-> #933, dizelĘ? Ti ih poznaješ u dušu? :) Kako su se proveli posle prvog gola,
Cigani su za mene otvorena knjiga. ;)
fudbal.940giovanni,
-> #931, dizelĘ? Verovatno je tako bilo. ;) Koristio je OHO lepak. :)
Ja sam mislio da je samo alkoholičar. ;)
fudbal.941mango,
-> #925, giovanni> Sad Robi Fauler ispade heroj socijalizma i sta ti ja znam. Da li se jos
> neko sem mene seca slucaja od pre 6-7 godina kada je kapiten neke nemacke
> (?) ekipe skrenuo paznju sudiji da je igrao rukom u sesnaestercu! Sudija
> je uvazio reklamaciju i naravno dodelio zuti karton "pokajniku".
99% sam siguran da se radilo o igracu Kelna, na utakmici protiv xx:)
Nazalost ne secam se protiv koga je Keln igrao, ali zanimljivost je
da je doticni igrac od sledece sezone igrao za xx;)))
fudbal.942stefan,
Ima li nekog ko ne zna da večeras u kvalifikacijama za SP igraju
Jugoslavija i Španija? :) Utakmica počinje u 20:00, ima direktnog prenosa.
Postoje indicije da će TV prenos početi čak pola sata ranije, u 19:30, a
zarad demonstracije bratstva&jedinstva ;)
fudbal.943dizel,
Mlada reprezentacija Jugoslavije, poražena je u kvalifikacionom meču za
prvenstvo Evrope od odgovarajuće španske selekcije u Novom Sadu, sa 2:1.
Strelac za našu reprezentaciju bio je Pjanović.
Utakmica je počela boljom igrom Španaca, i samo što su naši postigli
kakvu-takvu ravnotežu, Bošković igra rukom u kaznenom prostoru, dobija
žuti karton, a iz penala Španci dolaze u vodstvo, golom Rogera. (20.min)
Samo što je počelo drugo poluvreme, posle kornera, Španci vode sa 2:0.
(50. min).
Takođe posle prekida, reprezentacija Jugoslavije se pogotkom Pjanovića
ubrzo vraća u igru. (53. min).
U 55. minutu propuštena je najveća šansa na utakmici za "plave". Jestrović
je sa samo metar-dva propustio da postigne gol. Bilo je još šansi sa obe
strane, po jedno isključenje, itd... Takođe, Španci su propustili dve
fantastične šanse!
Najpre, posle očiglednog off-side-a, koji sudija nije svirao, pred
golmanom Pešićem su bila dva fudbalera Španije i nijedan naš odbrambeni,
ali je sjajni mladi golman odlično reagovao. Par minuta posle toga,
posle greške odbrane, ponovo je jedan igrač izbio sam pred našeg
golmana, ali je on ponovo fantastično interevenisao.
fudbal.944gligo,
-> #943, dizel a i zasluzili su,sta su promasili....
poz,yo gligo
fudbal.945gmatic,
E bre niko nenapise da je nasa mlada pukla od Spanaca sa 2:1
Ono je sramota!!!
Mogli su i vise da puknu!!!
Nego ono na kraju kada je usao onaj idijot kod Spanaca ( 15 ) i za
3 min. dobio crveni mora da je neka Klementeova zvrcka bila da
ukrade vreme!!!!
fudbal.946gmatic,
-> #942, stefan==> Postoje indicije da ce TV prenos poceti cak pola sata ranije,
==> u 19:30, a zarad demonstracije bratstva&jedinstva ;)
Nadam se da ce Bratstvo da pobedi i dokaze jacinu Beogradske zone.
fudbal.947kum.djole,
Onaj sudija nema pojma.
Mogli smo da ih dobijemo, al'.. može i iduće godine. ;)
fudbal.948agota,
Jugoslavija-Spanija 1-1!
Nemam komentara!
fudbal.949junior,
-> #947, kum.djole> Mogli smo da ih dobijemo, al'.. može i iduće godine. ;)
Da je pravde, dobili bi. :(
No, i sa bodom da budemo zadovoljni .. ipak nas Santrač trenira ;)
fudbal.950junior,
-> #943, dizel> Najpre, posle očiglednog off-side-a, koji sudija nije svirao,
> pred golmanom Pešićem su bila dva fudbalera Španije i nijedan
> naš odbrambeni, ali je sjajni mladi golman odlično reagovao.
Pešić - Bog.
Jedva čekam da malo odraste, pa odma' u matoru reprezentaciju ;)
fudbal.951gmatic,
Pedersen rulez!!!!!
Sto njega upaljacem nespicise u glavu!!!
fudbal.952dizel,
-> #945, gmatic** Mogli su i vise da puknu!!!
Pa mogli smo baš i mi da dobijemo... Uostalom, ova ekipa Španaca
je fenomenalno jaka i svaki rezultat sem ovog bi bio iznenađenje.
** Nego ono na kraju kada je usao onaj idijot kod Spanaca ( 15 )
** i za 3 min. dobio crveni mora da je neka Klementeova zvrcka
Kakav majstor. ;) Bar da smo iskoristili priliku. :(
fudbal.953dizel,
Jugoslavija - Španija 1:1 (0:1)
Momci u plavom su se borili kao lavovi, reprezentativcima Španije očitali
lekciju, ali to nije bilo dovoljno da se pobedi reprezentacija koja već
27 mečeva nije izgubila.
Da krenemo sa našim reprezentativcima: :)
1. Kralj - skoro bez posla. Imao ukupno tri intervencije, sve u prvom
poluvremenu. Penal nije mogao da odbrani, imao jednu veću grešku kod
jednog centaršuta, i dobro zaustavio šut Hierra posle faula. Mislim
da treba da ostane neocenjen.
2. Mirković - Borio se kao i uvek, dosta učinio u našoj odbrani. Ipak,
grešio što stalno mora da "overi" loptu, umesto da je odmah prosledi
u napad. Mogao je da dobije i crveni karton u jednom trenutku (bio
je neoprezan, ali srećom ostao je u igri). Ocena 7.5
3. Đorović - skoro nepogrešiv, ocena 8
4. Vidaković - ništa posebno nije pokazao, igrao u prvom poluvremenu, ali
Kiko se pored njega nije naigrao. Ocena 7.
5. Đukić - počinje polako da mi uliva poverenje. Kao i cela odbrana, nije
dopustio Špancima da stvore šansu. Međutim, kada krene napred, ne zna
šta će sa loptom. Ocena 7.5
6. Mihajlović - Nije igrao u punoj formi. Ipak, trčao "kao lud", pomogao
odbrani, često pronalazio naše isturene napadače dugim loptama (pritom
dosta grešio), imao jedan odličan slobodan udarac (zamalo da uđe). :)
U samom napadu igrao odlično, centrirao sjajno, tako da je ipak
zadovoljio. Ocena 7.5
7. Govedarica - Nije se video u prvom poluvremenu (on je bio od onih koji
su morali da nadoknade nedostatak Jugovića i Jokanovića. U drugom, kao
i ostali, odigrao odlično. Ocena 7.5.
8. Savićević - Odigrao samo pola sata. Imao 2-3 kontakta sa loptom.
Rezultat njegovih poteza:
1 - žuti karton za kapitena Hierro-a. Da je Dejo ostao u igri, kapiten
Španaca bi verovatno pre kraja napustio igru.
2 - čist penal nad njim, koji sudija iz nepoznatih razloga nije svirao.
Dakle, juče je igrao onako kako bi trebalo da igra. Čim bi primio
loptu, nastala bi panika u odbrani Španaca. Samo što se razigrao,
Santrač ga je izveo iz igre. :( Ocena 7.5
9. Mijatović - jedan od igrača utakmice. Igrao odlično u oba poluvremena,
nije imao sreće da savlada Zubizaretu iz igre, ali je zato dao gol iz
penala. Ocena 8.5
10.Stojković - uz Mijata, igra utakmice. U prvom se malo video, jer je naš
vezni red stalno "preskakan", ali zato u drugom eksplodirao, sjajno
driblao, predvodio ekipu, trčao kao u najboljim danima... Ocena 8.5
11.Drulović - prijatno iznenadio. Igrao dobro u prvom poluvremenu, u
drugom kao da nije imao snage sve do samog finiša, kada se ponovo
razigrao. Ocena - 7.5
17.Milošević - Ušao umesto Savićevića. Ne znam šta da kažem sem - crna
ovca u reprezentaciji (bar na jučerašnjem meču). U toku tih 60 min.
nije uradio nijednu dobru stvar. Izgleda da je sever zaista u pravu
kada mu pogrdno skandira. Ocena 6.
15.Petrović - ušao umesto Vidakovića na poluvremenu. Dosta pomogao u
povezivanju odbrane i napada. Nije iskoristio šansu koju mu je namestio
Piksi, ali zadovoljio je. Ocena 7.
A sad malo o Špancima...
Zubizareta odlično branio, vezni red pokazao da je izuzetno jak, a svi
ostali podbacili. Alkorta i Nadal morali da dobiju crveni karton. Luis
Enrike dokazao da su Španci među "najprljavijim" reprezentacijama na
svetu. Srećom, mi imamo Sinišu! :)
Sudija - ocena najniža moguća. On je sprečio našu reprezentaciju da
pobedi, jer Španci to nisu mogli.
Valjda ćemo do kraja pobediti Slovake i Maltežane, iz prikrajka gledati
mečeve Španija - Češka i Slovačka - Španija i nadati se njihovom kiksu,
a ako se to i ne dogodi, imamo lepe šanse da prođemo i kao najbolji
drugoplasirani.
I za kraj, jedan lep detalj. :)
Posle pogotka iz penala Mijatović je potrčao ka Savićeviću, a sa usana
se moglo pročitati: "ovo je za tebe" (ili nešto slično). Nadam se da će
Dejo nevernim Tomama uskoro pokazati zašto ga u Italiji zovu genije.
fudbal.954rades,
-> #953, dizel> 2 - cist penal nad njim, koji sudija iz nepoznatih razloga nije
> svirao. Dakle, juce je igrao onako kako bi trebalo da igra. Cim
Penal je bio cist kao suza - to je potvrdio i komentator sa
Eurosporta -"This is definitly penalty for me". Ljudi su stvarno
objektivni.
> Samo sto
> se razigrao, Santrac ga je izveo iz igre.
Mislim da je izasao zbog povrede. Ako nije onda je ipak dobro
sto ga je Santrac izveo, jer nam je trebao pravi centarfor.
Ali nije trebao da uvede Savu (koji mrsi loptu). Ja bih pre
dao priliku Jovicicu.
fudbal.955rades,
Rezultati kvalifikacija za svetsko prvenstvo (Evropa):
Danska - Slovenija 4:0
Grcka - Hrvatska 0:1
Svajcarska - Madjarska 1:0
Svedska - Skotska 2:1
Austrija - Estonija 2:0
Letonija - Belorusija 2:0
Izrael - Kipar 2:0
Rusija - Luksemburg 3:0
San Marino - Holandija 0:6
Nemacka - Ukrajina 2:0
Rumunija - Rep. Irska 1:0
Turska - Belgija 1:3
Lihtenstajn -Litvanija 0:2
Malta - Farska Ostrva 1:2
Jermenija - Sev. Irska 0:0
Italija - Poljska 3:0
Engleska - Gruzija 2:0
Norveska- Finska 1:1
Jugoslavija - Spanija 1:1
fudbal.956giovanni,
-> #941, mangoĘ? 99% sam siguran da se radilo o igracu Kelna, na utakmici protiv xx:)
Ę? Nazalost ne secam se protiv koga je Keln igrao, ali zanimljivost je
Ę? da je doticni igrac od sledece sezone igrao za xx;)))
Slučajnost? ;)
fudbal.957morkin,
-> #953, dizel> a ako se to i ne dogodi, imamo lepe šanse da prođemo i kao najbolji
> drugoplasirani.
Postoji devet kvalifikacionih grupa.
Dalje idu sve prvoplasirane ekipe. Drugoplasiranim ekipama se računaju
rezultati protiv prvog, trećeg i četvrtog protivnika (šest utakmica) i na
osnovu tog skora najbolji drugoplasirani ide dalje.
Preostalih osam drugoplasiranih igraju kvalifikacije, pri čemu se parovi
određuju žrebom.
Dovde je sigurno tačno. Da li se igra jedna utakmica na neutralnom terenu ili
dve utakmice? Šta u slučaju nerešenog?
Da li je tačna ona fora da se nakon 90 minuta izvode penali i da ona ekipa
koja pobedi ima praktično pola gola prednosti?
fudbal.958gmatic,
-> #952, dizel==>** Mogli su i vise da puknu!!!
==>
==> Pa mogli smo bas i mi da dobijemo... Uostalom, ova ekipa
==> Spanaca je fenomenalno jaka i svaki rezultat sem ovog bi bio
==> iznenadenje.
E pa da baba pisa stojeci zvali bi je deda!
==>** Nego ono na kraju kada je usao onaj idijot kod Spanaca ( 15
==>** ) i za 3 min. dobio crveni mora da je neka Klementeova
==> zvrcka
==>
==> Kakav majstor. ;) Bar da smo iskoristili priliku. :(
Nema se vremena za bilo sta!
Kud Vujovicu!
Evo sanse i .... gol!
Pa ljudi moji jeli to moguce!.....
fudbal.959gmatic,
-> #953, dizel==> Posle pogotka iz penala Mijatovic je potrcao ka Savicevicu, a
==> sa usana se moglo procitati: "ovo je za tebe" (ili nesto
==> slicno). Nadam se da ce Dejo nevernim Tomama uskoro pokazati
==> zasto ga u Italiji zovu genije.
Ja znam da je on bio suuuuuuper igrac (mozda kandidat i za najboljeg
igraca Evrope) nekad. Neverujem da ce ti dani opet doci,mada se nadam.
Sada je omatorio i olenjio se pa nemoze 15 min. da trci.Ako nista ne
uradi u tih 15 min. nista nece uraditi do kraja. Sto se Piksija tice
isto sam i za njega mislio ali me je sad razuverio.Nadam se da ce i DS
to da uradi.
Kolko price a nerekoh nista novo.
Aj CU@galeb.etf.bg.ac.yu
fudbal.960junior,
-> #957, morkin> Postoji devet kvalifikacionih grupa.
Da li se u slučaju istog broja bodova, gleda međusobni skor,
ili gol razlika?
fudbal.961rades,
-> #957, morkin> osnovu tog skora najbolji drugoplasirani ide dalje.
Ovde imamo sanse. Glavni konkurenti su nam Engleska, Belgija i
Skotska. Naravno mi treba da pobedimo dva puta Slovake.
> Dovde je sigurno tacno. Da li se igra jedna utakmica na
> neutralnom terenu ili dve utakmice? Sta u slucaju neresenog?
Mislim da se igra dve utakmice.
fudbal.962mango,
-> #943, dizel> Utakmica je pocela boljom igrom Spanaca, i samo sto su nasi postigli
> kakvu-takvu ravnotezu, Boskovic igra rukom u kaznenom prostoru, dobija
> zuti karton, a iz penala Spanci dolaze u vodstvo, golom Rogera. (20.min)
Onakav penal odavno nisam video. Onaj Boskovic je totalni idiot. On nije
igrao rukom, on je smecovao:( Mogao bi u odbojkase. Ubedljivo najgori igrac
nase mlade reprezentacije (uzimam u obzir celu utakmicu).
fudbal.963mango,
-> #947, kum.djole> Onaj sudija nema pojma.
> Mogli smo da ih dobijemo, al'.. moze i iduce godine. ;)
Ima on pojma;) A ima i para;))) Ma puk'o sam hiljadu dinara
zbog ovog Peder-Sona, ali dao bih duplo toliko samo da smo
pobedili:( Ubedljivo najgori na terenu bili su: povreda_zadnje
_loze_Savicevic do izlaska iz igre i Govedarica (a i Risto nije
daleko). Jedna stvar mi nije jasna: zasto nije Ciric usao mnogo
ranije (ili bio u prvih 11)? Cak ni izmena Savicevica nije bila
blagovremena- usledila je sa zakasnjenjem od bar pola godine:((
Sve dok je Sani selektor imacemo prilike da gledamo (a i da mu se
smejemo) glupog Deje:(
fudbal.964mango,
-> #956, giovanni> Ę? 99% sam siguran da se radilo o igracu Kelna, na utakmici protiv xx:)
> Ę? Nazalost ne secam se protiv koga je Keln igrao, ali zanimljivost je
> Ę? da je doticni igrac od sledece sezone igrao za xx;)))
>
> Slucajnost? ;)
Fer plej;>>>
fudbal.965mango,
-> #950, junior> Jedva cekam da malo odraste, pa odma' u matoru reprezentaciju ;)
Jeste dobro branio, ali je drugi gol i njegova krivica.
fudbal.966mango,
-> #952, dizel> Kakav majstor. ;) Bar da smo iskoristili priliku. :(
Pa jesmo, dobili smo i mi crveni;)))
fudbal.967mango,
-> #949, junior> No, i sa bodom da budemo zadovoljni .. ipak nas Santrac trenira ;)
Srednji red je briljirao;))
fudbal.968mango,
-> #954, rades> Penal je bio cist kao suza - to je potvrdio i komentator sa
> Eurosporta -"This is definitly penalty for me". Ljudi su stvarno
> objektivni.
Po mom misljenu ni jedan ni drugi dosudjeni penal nisu postojali. Ali sto
ga je Mijat isfolirao pa to je strasno:) Interesuje me malo taj komentar sa
Euro Sporta: kako su komentarisali utakmicu (igru dva tima), sudjenje,
publiku...
fudbal.969mango,
-> #960, junior> Da li se u slucaju istog broja bodova, gleda medusobni skor,
> ili gol razlika?
Cini mi se gol razlika.
fudbal.970rades,
-> #968, mango> Po mom misljenu ni jedan ni drugi dosudjeni penal nisu
> postojali.
Penal za Spance je dosudjen slicno kao i u Valensiji. Mihajlovic
nije stigao da skloni nogu na vreme, a Spanac je teatralno pao.
Ipak mislim da ga je Mihajlovic zakacio.
> Ali sto ga je Mijat isfolirao pa to je strasno:)
E nas penal se ne vidi dobro na snimku. I ja mislim da je Mijat
folirao, ali i sudija je jedva cekao da mi damo gol - ovako se
izbeglo da se digne jos veca prasina zbog sudjenja.
> Interesuje me malo taj komentar sa Euro Sporta: kako su
> komentarisali utakmicu (igru dva tima), sudjenje, publiku...
Pa na Eurosportu su utakmicu YUG-ESP pustili kao prvu u prilogu
o kvalifikacijama. Medjutim prikazali su isecke iz meca - traja-
lo je mozda i manje od 30 min. Komentator je vec u najavi istakao
vaznost meca, podsetio gledaoce na pobedu YUG u Pragu, i sl. Kod
penala za Spaniju nije mnogo komenarisao - uglavnom je konstato-
vao ko je skrivio penal, izvodjac, i sl. Kod preksrsaja nad Dejom
(kao sto sam vec napisao) rekao je da je to bio siguran penal, i
da mu nije jasno kako je sudija svirao obstrukciju igre. Sudjenje
nije skoro uopste komentarisao, a igru nije ni mogao jer su bili
samo segmenti. Uglavnom je ispratio neke sanse. Ni nas penal nije
mnogo komenarisao - otprilike u stilu - centarsut Mirkovica,
prekrsaj nad Mijatovicem, izvodjac. Posle naseg gola konstatovao
je da je "sad sve ponovo otvoreno u VI grupi". Na kraju strelci
iz Real Madrida i to je otprilike to.
fudbal.971morkin,
-> #969, mango>> Da li se u slucaju istog broja bodova, gleda medusobni skor,
>> ili gol razlika?
>
> Cini mi se gol razlika.
Ja sam ubeđen da je u pitanju međusobni susret, ali nisam siguran. Ako je u
pitanju gol razlika, prvi bi bio onaj ko se više iživi na Malti i Farskim
ostrvima. ;)
fudbal.972dizel,
-> #958, gmatic** E pa da baba pisa stojeci zvali bi je deda!
Pa zar ne reče ti: "Mogli su i više da puknu!"? :)))) Ja sam samo
odgovorio na isti način. :)
fudbal.973dizel,
-> #963, mango** pobedili:( Ubedljivo najgori na terenu bili su: povreda_zadnje
** _loze_Savicevic do izlaska iz igre i Govedarica (a i Risto
Izvini, jesi li ti gledao utakmicu? ;) Kad budeš malo realniji,
onda piši javno...
** gledamo (a i da mu se smejemo) glupog Deje:(
Blago nama sa grobarima... :(
fudbal.974dizel,
-> #961, rades** Ovde imamo sanse. Glavni konkurenti su nam Engleska, Belgija i
** Skotska. Naravno mi treba da pobedimo dva puta Slovake.
Mislim da će Englezi i Belgijanci propustiti šansu. :) Ali,
ne mogu da verujem da će nam Škoti predstavljati problem, a
upravo tako će biti. :( Inače, po drugim grupama se dešava da
lider grupe igra nerešeno sa pretposlednjim i sl. što kod nas
nije slučaj.
** Mislim da se igra dve utakmice.
Da. :)
fudbal.975dizel,
-> #959, gmatic** najboljeg igraca Evrope) nekad. Neverujem da ce ti dani opet
On i Pančev su delili drugo mesto 1991, kada je Zvezda bila šampion
Evrope. Tada je najbolji igrač bio Papen.
fudbal.976stefan,
-> #973, dizel> ** pobedili:( Ubedljivo najgori na terenu bili su: povreda_zadnje
> ** _loze_Savicevic do izlaska iz igre i Govedarica (a i Risto
>
> Izvini, jesi li ti gledao utakmicu? ;) Kad budeš malo realniji,
> onda piši javno...
Nije jedini ;>
Pišući onaj izveštaj sa utakmice ti si odmah počeo da braniš Savićevića
bez da ga je iko i napao. Način na koji si to uradio je takav da bi Dejo
da je imao prilike to da vidi zakukao da ga više ne braniš ;) ŠBBKBB
metodologija koju si koristio ("...da je Dejo ostao on bi sigurno dobio
crveni...") je najblaže rečeno neozbiljna. Elem, očigledno i ti misliš da
nešto tu nije u redu kad si počeo da navodiš svaki njegov uspešan dribling
što je u principu jako nizak i tužan nivo za igrača koji je nekada važio
za jednog od najboljih evropakih igrača.
Ajde da vidimo, šta se zaista dešavalo sa reprezentacijom u tom meču.
Ruku na srce prvo poluvreme smo odigrali dosta loše, bezidejno. Glavni
problem je bila sredina terena - svi naši napadi su se razbijali 10ak
metara po prelasku na španski deo terena. Lopta se mnogo muljala,
prebacivala sa noge na nogu a mi ne da nismo uspevali da napravimo neku
akciju već nismo imali ni prostora da ih napravimo pošto nam se sredina
jako slabo kretala. Onih par akcija što smo izveli nisu nikako plod naše
dobre igre već samo situacije kada je neki igrač uspevao da napravi neku
solo akciju i da time ako ništa drugo stvori malo "svežeg vazduha" oko
lopte. Odmah da kažem, ja ne volim timove koji tako igraju i mislim da
ekipe koje danas gaje takvu igru nemaju nikakve šanse. Kada je izašao
Savićević naša igra je postala mnogo brža, tečnija. Mijatović je dobio
mnogo više prostora u manveru (a čini mi se da nema spora da je on
trenutno naš igrač u najboljoj formi), lopta je mnogo brža išla (mada smo
povećali i broj dugačkih pasova), Petrović je isto odlično odigrao umesto
Vidakovića. Jednostavno, Savićević je u ovom trenutku primetno lošiji i od
Mijatovića i od Stojkovića a bogami i od Pantića koji ne igra. Trio
Mijatović-Stojković-Savićević u takvom sastavu pomalo koči našu igru zbog
raznih stvari i logično je da ispadne onaj koji je trenutno najlošiji i
najnespremniji (u vezi ovoga, posle utakmice je rečeno da Savićević i nije
povređen već je tražio izmenu zbog jakog udarca koji je primio prilikom
onog nedosuđenog penala!). Sad ćeš ti da zakukaš da ne smemo zbog par
loših igara da se odreknemo usluga Savićevića. Ne radi se ovde o par
utakmica već o dužem periodu u kojima on pruža slabe partije. Dakle nije
on oduvek bio slab igrač već sada očajno igra. A reprezentacija ipak nije
rehabilitaciona ustanova - neko se može sačekati malo ali ne mogu svi da
trpe zbog toga dug vremenski period. U državnom timu treba da igraju
najbolji i najspremini a Dejo to sada definitivno nije. Da ne spominjemo
sad još i one gluposti, tipa neću da izađem sa terena (referenca: F.Ostrva)
zbog čega bi trebao da leti iz tima na određeni period ili ono kad
saopštava da neće da igra jer ga "nešto žiga u peti" ;)
ps. Umalo da zaboravim, sad ćeš ti da zavapiš: Ma bolje i on takav
kljakav da igra nego onaj Savo ;) Slažem se da je Savo nikakva izmena -
nikad ga nisam nešto voleo. Tu postoje dva problema - prvi je da je
najbolji strelac reprezentacije i da ima ružan običaj da taman kad svi
misle da su ga se rešili on postigne gol poput onog protiv Češke pa
postane heroj i drugi da se samim njegovim ulaskom u tim umesto Savićevića
koncepcija naše igre promeni tako da igramo primetno bolje i efikasnije.
Još da je umesto Save neko drugi tj. da imamo igrača koji je nešto poput
(po načinu igru, ne mora i po fudbalskom umeću) Klinsmana našoj sreći ne bi
bilo kraja (doduše možda Savo oslabi 10ak kg i prestane da mulja loptu? ;)
Možda je rešenje da Savićevićevo mesto (u timu ne na terenu ;) zauzme
Drobnjak a možda da se proba sa Pantićem (koga Santrač iz meni nepoznatih
razloga neće da zove) a koji bi sigurno morao da ima mesto u
reprezentaciji pre "crnogorskog genija".
fudbal.977mango,
-> #970, rades> Penal za Spance je dosudjen slicno kao i u Valensiji. Mihajlovic
> nije stigao da skloni nogu na vreme, a Spanac je teatralno pao.
> Ipak mislim da ga je Mihajlovic zakacio.
I nije bas. U valensiji je Djukic pokosio Spanca, a ovde je Spanac
leteo:)
> E nas penal se ne vidi dobro na snimku. I ja mislim da je Mijat
> folirao, ali i sudija je jedva cekao da mi damo gol - ovako se
> izbeglo da se digne jos veca prasina zbog sudjenja.
I posle se buni sto mu u spanskom prvenstvu ne sviraju penale- znaju
ga:) Cak mu ne sviraju ni postojece penale zbog toga;)
fudbal.978mango,
-> #971, morkin> Ja sam ubeden da je u pitanju medusobni susret, ali nisam siguran. Ako je u
> pitanju gol razlika, prvi bi bio onaj ko se vise izivi na Malti i Farskim
> ostrvima. ;)
Ne, gleda se gol-razlika na utakmicama protiv prve 4 ekipe. Mozda gresim,
ali mislim da ne gresim:)
fudbal.979mango,
-> #973, dizel> Izvini, jesi li ti gledao utakmicu? ;) Kad budes malo realniji,
> onda pisi javno...
Gledao sam utakmicu 3 puta. Dejo jeste imao par lepih poteza, ali:
1. nije se izborio ni za jednu loptu;
2. nije ni pokusao;
3. nije ni jedanput potrcao;
4. nije se uopste trudio, igrao je kao da mu je svejedno.
Zbog toga sam napisao da je bio najgori i da ne zasluzuje
da igra u reprezentaciji. Posle njegovog izlaska iz igre
tradiciju je nastavio Savo;))
fudbal.981goxi,
JUGOLAVIJA 1 : 1 SPANIJA
No comment!
fudbal.982gmatic,
-> #960, junior==> Da li se u slucaju istog broja bodova, gleda medusobni skor,
==> ili gol razlika?
Gledaju se rezultati sa 1. 3. i 4. -tim u grupi i tako se dobija rezultat.
Onaj ko je najbolji (od drugih) ide direktno u Francusku a ostali u baraz.
Ovako sam bar ja razumeo.Ako pobedimo Slovake oba puta imamo dobre sanse
da prodjemo i bez baraza jer verovatno ce ostali biti losiji.
fudbal.983gmatic,
-> #978, mango==> Ne, gleda se gol-razlika na utakmicama protiv prve 4 ekipe.
==> Mozda gresim, ali mislim da ne gresim:)
Negresis.A sta ako FO budu cetvrta :)
Pa sad su osvojili 3 boda i primakli nam se!!!
fudbal.984gmatic,
-> #963, mango==> _loze_Savicevic do izlaska iz igre i Govedarica (a i Risto
==> nije
Izvini ali neslazem se sa tobom.Dejo je dvaput primio lopti i oba
puta morali su da ga faulom zaustave. Nad kim je bio onaj penal
koji nije sviran? Dobro nije trcao toliko ali nezaboravi poreklo.
Za govedaricu se slazem. Ocajno je odigrao prvo poluvreme dokle
je u drugom (a i sveukupno) bio najgori Savo!!!!!
Kad god je "primio" loptu gubio je.A da negovorim sto je spor ko
nilski konj.
AJ JA!
fudbal.985gmatic,
-> #979, mango==> Gledao sam utakmicu 3 puta. Dejo jeste imao par lepih poteza,
==> ali: 1. nije se izborio ni za jednu loptu;
==> 2. nije ni pokusao;
==> 3. nije ni jedanput potrcao;
==> 4. nije se uopste trudio, igrao je kao da mu je svejedno.
==>
==> Zbog toga sam napisao da je bio najgori i da ne zasluzuje
==> da igra u reprezentaciji. Posle njegovog izlaska iz igre
==> tradiciju je nastavio Savo;))
Tacno je sve to ali on je takav uvek i bio pa su ga u Italiji prozvali
"genije". On je vest sa loptom a to je dovoljno.Dovoljan je jedan
"genijalan" potez da se odluci utakmica. A on je takav.
Savo je pak klasican centarfor i nije imao takve sanse gde treba samo
loptu gurnuti u go. Mislim da bi bio mnogo bolji bek nego napadac ali
o tome drugi odlucuju...
fudbal.986gmatic,
-> #968, mango==> Po mom misljenu ni jedan ni drugi dosudjeni penal nisu
==> postojali. Ali sto
Ja mislim da jesu. Mozda je bio i penal u drugom poluvremenu nad
Mijatom i ranije ali za to nisam siguran dok za ova dva(tri) jesam.
1. Mihajlovic udara Spanca u nogu POSTO je ovaj sklonio loptu(cist
start na igraca)
2. NO COMMENT
3. Ubi Mijata koji bi dao siguran gol da isti nije intervenisao.
fudbal.987gmatic,
-> #970, rades==> E nas penal se ne vidi dobro na snimku. I ja mislim da je
==> Mijat folirao, ali i sudija je jedva cekao da mi damo gol -
==> ovako se izbeglo da se digne jos veca prasina zbog sudjenja.
Ja sam siguran da nije jer bi se Spanci bunili.
fudbal.988gmatic,
-> #972, dizel==> Pa zar ne rece ti: "Mogli su i vise da puknu!"? :)))) Ja sam
==> samo odgovorio na isti nacin. :)
Jeste al su igrali ko babe.
fudbal.989gmatic,
-> #975, dizel==> Evrope. Tada je najbolji igrac bio Papen.
Njegove igre mi se nikada nisu svidjale.
Neznam zasto je on dobio titulu.
fudbal.990superhik,
-> #955, rades=:> Svedska - Skotska 2:1
"""""""
Jedan rival manje :))
fudbal.991mango,
-> #984, gmatic> Izvini ali neslazem se sa tobom.Dejo je dvaput primio lopti i oba
> puta morali su da ga faulom zaustave. Nad kim je bio onaj penal
> koji nije sviran? Dobro nije trcao toliko ali nezaboravi poreklo.
Dva puta je primio loptu, ali je bilo bar 10 lopti poslatih ka njemu:)
Bas me briga za poreklo, igranje za reprezentaciju je cast a ne obaveza,
ako mu se ne igra neka kaze i prestane da se folira.
> Za govedaricu se slazem. Ocajno je odigrao prvo poluvreme dokle
> je u drugom (a i sveukupno) bio najgori Savo!!!!!
> Kad god je "primio" loptu gubio je.A da negovorim sto je spor ko
> nilski konj.
Zasto je Savo bio najgori? Savo je CENTARFOR, tj. njemu treba dati
upotrebljivu loptu da bi dao gol. Da li je on dobio upotrebljivu loptu?
fudbal.992mango,
-> #985, gmatic> "genije". On je vest sa loptom a to je dovoljno.Dovoljan je jedan
> "genijalan" potez da se odluci utakmica. A on je takav.
Nesto mnogo dugo cekamo taj "genijalan" (dobro da bar genijalan stavljate
pod navodnike, velika je genijalnost potrebna za fudbal, zaista;)) Prosla
je utakmica sa Ceskom (za koju su neki najavljivali "genijalan" potez
Deje, prosla utakmica sa Spanijom, opet nista, pa kad ce taj potez majku
mu, na mecu sa Maltom? Neka hvala:(
fudbal.993mango,
-> #986, gmatic> 1. Mihajlovic udara Spanca u nogu POSTO je ovaj sklonio loptu(cist
> start na igraca)
Ma da, Spanac se nije bacio preko noge Barbike, nego ga je ovaj udario:)
BTW, niko nije pomenuo lakat Mihajlovica za koji je zasluzio crveni?!
fudbal.994rades,
-> #987, gmatic> ==> E nas penal se ne vidi dobro na snimku. I ja mislim da je
> ==> Mijat folirao, ali i sudija je jedva cekao da mi damo gol -
> ==> ovako se izbeglo da se digne jos veca prasina zbog
> sudjenja.
>
> Ja sam siguran da nije jer bi se Spanci bunili.
Spanci da se bune??? :) Pa nije to derbi - da su se bunili neko
bi popio crveni karton.
fudbal.995vitez.koja,
-> #976, stefan#=> Možda je rešenje da Savićevićevo mesto (u timu ne na terenu ;)
#=> zauzme Drobnjak a možda da se proba sa Pantićem (koga Santrač iz
#=> meni nepoznatih razloga neće da zove) a koji bi sigurno morao da
MA samo kad bi umesto onog Govedarice zaigrao Pantić bilo bi cool.
sk
fudbal.996nenad,
-> #992, mango> Nesto mnogo dugo cekamo taj "genijalan" (dobro da bar genijalan stavljate
> pod navodnike, velika je genijalnost potrebna za fudbal, zaista;))
Bogami, juče sam gledao skraćeni izveštaj sa prijateljske
utakmice Brazil-Meksiko (4:0).
Romario i Ronaldo u paru, to treba videti... Igrao sam nekad
fudbal i dok gledam utakmicu obično znam šta može i šta valja da
uradi igrač koji ima loptu, sad da li će on to da uradi, da vidi
ili da li ume da uradi to je drugo pitanje. Priznajem, nešto od
onoga što su oni (Romario i Ronaldo) uradili na toj utakmici ne
bih se ni setio da je moguće uraditi u tim situacijama. :)
Majstori su majstori...
fudbal.997nenad,
-> #991, mango> Zasto je Savo bio najgori? Savo je CENTARFOR, tj. njemu treba dati
> upotrebljivu loptu da bi dao gol. Da li je on dobio upotrebljivu loptu?
Tvoja shvatanja o fudbalu (a i njegova nažalost) su očigledno
ostala negde u kasnim sedamdesetim i ranim osamdesetim godinama.
Poslednji "centarfor" koga znam i koji je tako uspevao da igra je
bio Pančev u Zvezdi i to samo zato što je ostalih 9 fudbalera
bilo izvanredno, što su igrali za njega i što su bili ukuponovani
u sjajan tim. Naravno, i činjenica da je Pančev imao visok stepen
realizacije primljenih lopti (setite se Malte i Miloševića kad ga
je Santrač izveo da se više ne blamira) i da je u napadu sjajno
igrao _bez lopte_ (što je misterija za Miloševića) je dosta
značila. Podsećam da su ga u Zvezdi loptama upošljavali
Prosinečki, Savićević, Mihajlović, Jugovič, Belodedić, pre toga i
Stojković i Mrkela, da je imao uz sebe jednog Binića od koga nisi
smeo da se odvajaš inače bi te ostavio na pola terena...
Čim je Pančev prešao u drugi tim, pokazalo se da se tako ne može
igrati, bez obzira na to što je on i dalje pokazivao iste
kvalitete kao i ranije. Jednostavno, tako se ne igra savremen
fudbal, niko neće da se odrekne jednog igrača.
ps. Ne znam da li je Milošević bio najgori, nisam ga ni
primećivao. Ali primetio sam Vidačića koji je u prvom
poluvremenu prodao jedno 6-7 lopti, "samo tako", bez ikakvog
razloga.
pps. Najbolja akcija utakmice je bila onaj oštri centaršut
Mihajlovića i volej Mijatovića - ali Zubizareta je bio tamo
gde treba.
fudbal.998gmatic,
-> #991, mango==> Dva puta je primio loptu, ali je bilo bar 10 lopti poslatih
==> ka njemu:) Bas me briga za poreklo, igranje za reprezentaciju
==> je cast a ne obaveza, ako mu se ne igra neka kaze i prestane
==> da se folira.
Ma ja mislim da je on odigrao svoje ali se nadam da se varam.Nadam se
da ce taj potez pokazati na SP.A sto je crnogorac neznaci da bojkotuje
reprezentaciju nego da ga mrzi da trci.
==> Zasto je Savo bio najgori? Savo je CENTARFOR, tj. njemu treba
==> dati upotrebljivu loptu da bi dao gol. Da li je on dobio
==> upotrebljivu loptu?
Pa lako je biti centarfor kao Savo.Sedis i cekas loptu. Treba prvo
da se oslobodi igraca pa ce onda lopta doci sama. Nazalost on to nezna
jer je spor a i da nije takav je. Deluje mi kao da ja igram za
reprezentaciju (inace obicno sam u odbrani i zaustavljam sve koji
nalete na mene kako znam i umem).
fudbal.999gmatic,
-> #997, nenad==> Poslednji "centarfor" koga znam i koji je tako uspevao da
==> igra je bio Pancev u Zvezdi i to samo zato sto je ostalih 9
==> fudbalera
Tacno. Neznam ko je Panceva stavio tada (91.) uz rame Deji na drugo
mesto (mislim za ono najbolji igrac Evrope).Uzgred gde je on sada?
Zadnji put sam ga video u onoj Italijanskoj skrivenoj kameri gde je
bio zrtva prljave podvale ;>
fudbal.1000gmatic,
-> #992, mango==> Nesto mnogo dugo cekamo taj "genijalan" (dobro da bar
==> genijalan stavljate pod navodnike, velika je genijalnost
==> potrebna za fudbal, zaista;)) Prosla je utakmica sa Ceskom
==> (za koju su neki najavljivali "genijalan" potez Deje, prosla
==> utakmica sa Spanijom, opet nista, pa kad ce taj potez majku
==> mu, na mecu sa Maltom? Neka hvala:(
Sumnjam da ce se desiti u skorije vreme.Mozda na SP ako da bog.
fudbal.1001gmatic,
-> #993, mango==> Ma da, Spanac se nije bacio preko noge Barbike, nego ga je
==> ovaj udario:)
==>
Mozda je i folirao ali u tome je sustina profi fudbala.
==> BTW, niko nije pomenuo lakat Mihajlovica za koji je zasluzio
==> crveni?!
Ma primetili smo ali krijemo. Jednom Pedersen i nama da progleda kroz
prste (a mozda i ne jre bi onda morao i Spancu koji je startovao nad
njim da da isti kolko sam razumeo).
fudbal.1002gmatic,
-> #994, rades==> Spanci da se bune??? :) Pa nije to derbi - da su se bunili
==> neko bi popio crveni karton.
Pa jel ti gledas spansku ligu? Nisam video skoro nijedan penal a
da se nisu bunili (pa dobijali i zute kartone ali ne i crvene).
fudbal.1003gmatic,
-> #995, vitez.koja==># => Mozda je resenje da Savicevicevo mesto (u timu ne na
==># terenu ;) => zauzme Drobnjak a mozda da se proba sa Panticem
==># (koga Santrac iz => meni nepoznatih razloga nece da zove) a
==> koji bi sigurno morao da
==>
==> MA samo kad bi umesto onog Govedarice zaigrao Pantic bilo bi
==> cool. sk
Da treba to uraditi ali i pustiti Deju svaku da pocne. Ako ga nece lako
se menja.Ali ipak mislim da je ingenijalna ideja da igras bez klasicnog
centarfora koju Sani plasira!!!!
I misljenja sam da je Drobnjak daleko bolji centarfor od Save jer on zna
da odigra i laznjak i da pobegne cuvaru i da da gol. Daleko je okretniji
i uostalom daje vise golova u svojoj ekipi od Save koji daje svake
prestupne po koji (bdw. cuo sam da je dao jedan na poslednjoj takmi).
fudbal.1004stefan,
-> #991, mango> Zasto je Savo bio najgori? Savo je CENTARFOR, tj. njemu treba dati
> upotrebljivu loptu da bi dao gol. Da li je on dobio upotrebljivu loptu?
Jeste, dobio je. Problem sa Savom je što je nesposoban i što guši loptu.
Procenat realizacije šansi mu je mizeran. Ima ružan običaj da mulja loptu
na sredini terena, izgubi je i tako omogući protivničkom timu
(polu)kontru.
fudbal.1005stefan,
-> #993, mango> BTW, niko nije pomenuo lakat Mihajlovica za koji je zasluzio crveni?!
Nije bio samo jedan. Bilo ih je više al' se taj jedan video iz aviona.
Čoveka stvarno treba poslati kod psihijatra ;)
fudbal.1006stefan,
-> #995, vitez.koja> MA samo kad bi umesto onog Govedarice zaigrao Pantić bilo bi cool.
Čekaj bre, to znači da u timu imamo Pantića, Mijatovića, Stojkovića i
Savićevića? :) Pa trebalo bi nam minut po metru za približavanje
protivničkom golu :) Naravno, ako se ne pobiju između sebe ko je pipnuo
loptu preko reda ;)
fudbal.1007stefan,
-> #997, nenad> primećivao. Ali primetio sam Vidačića koji je u prvom
Da je Vidačić igrao verovatno bi uzeo loptu u ruke, prešao dva-tri
igrača i postigao...koš ;) Verovatno si mislio na Vidakovića :)
fudbal.1008mikeman,
-> #993, mango> BTW, niko nije pomenuo lakat Mihajlovica za koji je zasluzio crveni?!
Kad je vec rizikovao da bude izbacen mogao je jace da mazne onog spanca
a ne samo da ga okrzne... ;))
fudbal.1009morkin,
-> #976, stefan> Još da je umesto Save neko drugi tj. da imamo igrača koji je nešto poput
> (po načinu igru, ne mora i po fudbalskom umeću) Klinsmana našoj sreći ne
Tačno, nama treba igrač koji ume da šutne loptu bez obzira na koju nogu mu
pada.
Mislim da smo morali da idemo više na centaršuteve, Zubi ;) je to, izgleda,
slaba strana.
fudbal.1010nenad,
-> #1007, stefan> Da je Vidačić igrao verovatno bi uzeo loptu u ruke, prešao dva-tri
> igrača i postigao...koš ;) Verovatno si mislio na Vidakovića :)
Ma da, znao sam da je neki od velikana i poznatih imena svetskog
sporta, ali nikako da mu upamtim ime. ;)
fudbal.1011junior,
-> #1006, stefan> Čekaj bre, to znači da u timu imamo Pantića, Mijatovića,
> Stojkovića i Savićevića? :)
Bez Savičevića se podrazumeva ;), a Mijat je u napadu, tako
da ne vidim zašto bi se tukli. Kad svemu tome dodaš Jugovića,
Mihajlovića i Jokanovića, dobijaš ono zbog čega nas mnogi ne
vole - enormno jaku sredinu.
fudbal.1012junior,
-> #1005, stefan> Nije bio samo jedan. Bilo ih je više al' se taj jedan video iz
> aviona. Čoveka stvarno treba poslati kod psihijatra ;)
Sećate li se kako je Amor (valjda) startovao nam Mihajlovića i
nije dobio žuti? E od tad, ja pratim Mihajlovića, kad ono -
Amor levo, Mihajlović levo; Amor desno, Mihajlović desno ;))
Samo je čekao šansu ... manijak.
fudbal.1013mango,
-> #997, nenad>> Zasto je Savo bio najgori? Savo je CENTARFOR, tj. njemu treba dati
>> upotrebljivu loptu da bi dao gol. Da li je on dobio upotrebljivu loptu?
>
> Tvoja shvatanja o fudbalu (a i njegova nazalost) su ocigledno
> ostala negde u kasnim sedamdesetim i ranim osamdesetim godinama.
Ma ne, ne kazem ja da centarfor treba da cuci i ceka loptu da bi dao gol.
Samo kazem da se od centarfora i nije moglo ocekivati da zauzme mesto u veznom
redu i da odigra fenomenalno.
fudbal.1014mango,
-> #1000, gmatic> Sumnjam da ce se desiti u skorije vreme.Mozda na SP ako da bog.
Ja se nadam da necemo morati da cekamo taj njegov potez na svetskom prvenstvu,
valjda ce ga do tad sutnuti;)) Ima mnogo igraca cije smo, za ovo dugo vreme,
genijalne
poteze mogli da vidimo, a ne da nas ova lenstina zeza:)
fudbal.1015mango,
-> #998, gmatic> da ce taj potez pokazati na SP.A sto je crnogorac neznaci da bojkotuje
> reprezentaciju nego da ga mrzi da trci.
Nisam ni rekao da on bojkotuje reprezentaciju zbog nekih politickih razloga.
Jednostavno, coveka mrzi da potrci i ne bih voleo da ga vidim ni na sirem
spisku.
Bolje je da igra neko ko ima manje talenta, a trudi se, nego da gledamo ovu
balerinu:)
fudbal.1016mango,
-> #1007, stefan>> primecivao. Ali primetio sam Vidacica koji je u prvom
>
> Da je Vidacic igrao verovatno bi uzeo loptu u ruke, presao dva-tri
> igraca i postigao...kos ;) Verovatno si mislio na Vidakovica :)
Vidacic da da kos;) Kad Dejo da gol;)))
fudbal.1017stefan,
-> #1011, junior> Bez Savičevića se podrazumeva ;), a Mijat je u napadu, tako
> da ne vidim zašto bi se tukli. Kad svemu tome dodaš Jugovića,
> Mihajlovića i Jokanovića, dobijaš ono zbog čega nas mnogi ne
> vole - enormno jaku sredinu.
E pa dobro onda, ako je bez Deje ;) Inače, i ta formacija ima malecnu
manu - lično mislim da je šteta gurati Mijatovića da igra praktično
centarfora. On pruža mnogo bolje igre kada može da deluje kao polušpic,
znači uz još nekog igrača. No dobro, ako nemamo dovoljno dobro rešenje za
takvu koncepciju...
fudbal.1018mikeman,
-> #996, nenad> utakmice Brazil-Meksiko (4:0).
Ko je dao golove?
BTW, jesi li gledao ostale utakmice Brazila (protiv Cilea i Poljske)?
Stvarno su majstori... :)
fudbal.1019mikeman,
-> #995, vitez.koja> MA samo kad bi umesto onog Govedarice zaigrao Pantic bilo bi cool.
Pantic je sigurno trebao da bude u timu ali ipak Govedarica je
veoma potreban u odbrani (prvenstveno zbog visine)....
...tj. Da Pantic ali umesto nekog drugog...
fudbal.1020giovanni,
-> #951, gmaticĘ? Pedersen rulez!!!!!
Ę? Sto njega upaljacem nespicise u glavu!!!
Ajde, ajde. Smirite malo strasti. Realno, samo je ona situacija sa
Savićevićem bila za penal a ne za indirekt (ne računajući faul nad
Mijatom, kad je i dosuđen penal). A što se rezultata tiče, ekipa koja
iz onolikih šansi ne postigne gol treba da bude kažnjena. Na kraju još
treba i da pevamo što su uspeli da izjednače. Igra je bila katastrofalna,
bez sredine, sa babom kao polušpicem, sa govedom na mestu zadnjeg
veznog... Strašno. Razočarali su me i Španci. Kako li su oni samo ostali
neporaženi tako dugo?
I još nešto. Kako to da su se skoro svi naši igrači onako klizali po
teerenu a Španci nisu? Ima li neko logično objašnjenje za to?
fudbal.1021giovanni,
-> #953, dizelĘ? 17.Milošević - Ušao umesto Savićevića. Ne znam šta da kažem sem - crna
Ę? ovca u reprezentaciji (bar na jučerašnjem meču). U toku tih 60 min.
Ę? nije uradio nijednu dobru stvar. Izgleda da je sever zaista u pravu
Ę? kada mu pogrdno skandira. Ocena 6.
Neverovatan si. Navešću ti samo jednu stvar koju je uradio a ne znam kako
nisi primetio. Kod šanse Mijatovića, kada je ovaj promašio gol u drugom
poluvremenu, Savo mu je glavom prosledio loptu tako da Peđa uđe u šansu. A
taj Savićević je posebna priča. Sem onog prodora kod indirekta niša nije
uradio. Nije potrčao pošteno, nije ni odvlačio igrača (nije Špancima ni
padalo na pamet da ga striktno paze). A žuti karton za preotivnika je
izdejstvovao i Ćira, ako ti to nešto znači.
fudbal.1022mikeman,
-> #1020, giovanni> I jos nesto. Kako to da su se skoro svi nasi igraci onako klizali po
> teerenu a Spanci nisu? Ima li neko logicno objasnjenje za to?
Pa koliko ja znam u Spaniji se sat vremena pre utakmice mokri trava
zbog dinamicne igre... Mozda je to razlog. ;)
fudbal.1023gmatic,
-> #1006, stefan==> Cekaj bre, to znaci da u timu imamo Pantica, Mijatovica,
==> Stojkovica i Savicevica? :) Pa trebalo bi nam minut po metru
==> za priblizavanje
Pa zaboravio si Jugovica koji je mozda jos i najbolji medju njima.
fudbal.1024gmatic,
-> #1016, mango==> Vidacic da da kos;) Kad Dejo da gol;)))
Koj Dejo? Tomasevic (inace kad je kosarka u pitanju drugi Dejo je on)?
fudbal.1025gmatic,
-> #1013, mango==> Samo kazem da se od centarfora i nije moglo ocekivati da
==> zauzme mesto u veznom redu i da odigra fenomenalno.
A on je igrao u veznom redu?
fudbal.1026gmatic,
-> #1014, mango==> Ja se nadam da necemo morati da cekamo taj njegov potez na
==> svetskom prvenstvu, valjda ce ga do tad sutnuti;)) Ima mnogo
==> igraca cije smo, za ovo dugo vreme, genijalne
==> poteze mogli da vidimo, a ne da nas ova lenstina zeza:)
Nece niko njega da sutne dok on ne odluci da ode.
Ipak on je clan IO FSJ-a.
Mogao bi malo leti da trci nego sto ladi jaja na jahtici i Budvi.
Jeste spor ko Savo i cesto gusi loptu. Vrlo je sebican i cesto
prodaje lopte. Ali zato ume da fenomenalno uposli coveka a nekad
je dovoljan jedan takav potez da se odluci takma. Ali zato ako ga
nece onda smo pukli. Zato kazem ubacis ga na pocetku pa vidis ako
ga oce ostavi ga a ako nece marsh na klupu (ako sme Sani to da uradi).
Ova taktika bez centarfora je moronska . Treba nekog izbaciti ali
neznam kog . Mozda Deju ali dobro . Mi samo mozemo ovako da pravimo
neke taktike za sebe a neko drugi o svemu odlucuje . Inace mislim da nam
je odbrana ocajna . Tu treba traziti greske i lomiti koplja a ne oko
napada. On je jos dobar.
fudbal.1027gmatic,
-> #1015, mango==> Nisam ni rekao da on bojkotuje reprezentaciju zbog nekih
==> politickih razloga. Jednostavno, coveka mrzi da potrci i ne
==> bih voleo da ga vidim ni na sirem spisku.
==> Bolje je da igra neko ko ima manje talenta, a trudi se, nego
==> da gledamo ovu balerinu:)
Da slazem se . Ali dobro ,i ko sto rekoh mogao bi malo da poradi na
kondiciju leti nego sto se zeza na jahti. Posle nemoze da potrci.
I da jos jedna njegova boljka su kontre. Kad primi loptu znaj
kontra propada jer je ko Savo gusi. U sustini njih dvojica su vrlo
slicni samo sto je Dejo bolji tehnicar a Savo bolji "glavona".
fudbal.1028gmatic,
-> #1018, mikeman==> Ko je dao golove?
Prvi mislim Roberto Karlos a ostala tri Romario (2:0 iz penala, 3:0
volejcina kakvu nisam davno video a 4:0 gol na asistenciju R koji je
na sebe "navukao" tri igraca i asistirao Romariu koji je loptu samo gurnuo
u prazan gol).
fudbal.1029gmatic,
-> #1020, giovanni==> treba i da pevamo sto su uspeli da izjednace. Igra je bila
==> katastrofalna, bez sredine, sa babom kao poluspicem, sa
==> govedom na mestu zadnjeg veznog... Strasno. Razocarali su me
==> i Spanci. Kako li su oni samo ostali neporazeni tako dugo?
Bez sredine zbod Jogovica i Jokanovica (nisu igrali). Umesto nekog od
njih je mogao Sani i Pantica da pozove . U napadu je prvo poluspic bio
baba pa je umesto nje usla druga (njena sestra).
Zasto su ostali neporazeni? Pa jesi ti video kako su ljudi uigrani.
Skoro nijednu loptu nisu prodali i stalno ide od jednog do drugog
bez greske.Klemente ih je dobor izdresirao.
fudbal.1030junior,
Zvezda je potpisala ugovor sa Pešićem (golman mlade reprezentacije) na 5
godina, znači Miloje - out, Jevra - na klupu. ;)
BTW, Đorović verovatno prelazi u West Ham, pošto su ponudili angažman i za
njegovog brata Zorana (u nekom šiptarskom klubu), što je izgleda njemu,
najvažniji uslov ;)
fudbal.1031stefan,
U prvoj utakmici polufinala Kupa Jugoslavije Vojvodina i C.Zvezda su u
Novom Sadu igrali 0:0. Revanš se igra 21. maja u Beogradu.
fudbal.1032mango,
-> #1021, giovanni> Neverovatan si. Navescu ti samo jednu stvar koju je uradio a ne znam kako
> nisi primetio. Kod sanse Mijatovica, kada je ovaj promasio gol u drugom
> poluvremenu, Savo mu je glavom prosledio loptu tako da Peda ude u sansu. A
Sto se tice Save, sta reci kad su cigani sa B92 rekli da je dobro odigrao...
fudbal.1033mango,
-> #1022, mikeman> Pa koliko ja znam u Spaniji se sat vremena pre utakmice mokri trava
> zbog dinamicne igre... Mozda je to razlog. ;)
Kako se to trava mokri? ;)))))
fudbal.1034mango,
-> #1024, gmatic>==> Vidacic da da kos;) Kad Dejo da gol;)))
>
> Koj Dejo? Tomasevic (inace kad je kosarka u pitanju drugi Dejo je on)?
Dejo- Dejan Savicevic.