fudbal.834dizel,
-> #825, rades** sre- dstvima?? Nije on kriv sto je sudija smatrao da nije bilo
** igra- nja rukom (bar ne namernog).
Ćiri to nije prvi put da rukom igra pre postizanja gola. On je loptu
rukom usmerio u pravcu u kom njemu odgovara, tako da mislim i da je
namerno igrao rukom. Zato je i rečeno da je trebalo da bude kažnjen
žutim kartonom.
fudbal.835mango,
-> #748, dizel> sa rekordom nekog golmana u Italijanskom prvenstvu. Jednostavno,
Ili npr. engleskom ili spanskom. Ipak Ivica je dobar golman.
> u nasem prvenstvu postoji prevelika razlika u kvalitetu izmedu ova
> 2 tima i ostatka lige, tako da je tu mnogo lakse "ne primiti gol",
Hteo si da kazes- izmedju Partizana i ostalih timova? ;)))
fudbal.836mango,
-> #770, dizel> ** Naravno, ovo nimalo ne dovodi u sumnju sutrasnju pobedu
> ** Partizana.
>
> Apsolutno tacno. Naime, koliko god da smo vam golova dali,
> Savic bi to nadoknadio.
Na koji je to nacin Savic "postigao" golove za Partizan?
Jel treba da te podsetim na Vojvodina-Partizan i na ono
sto si tada pricao?
P.S. Ja mislim da je prvi gol bio qrvinski i uopste mi se ne
svidja to sto su uradili, ali: Partizan je bio bolji tim i
zasluzeno je pobedio. A onaj Cirin gol je genijalan.
fudbal.837mango,
-> #776, dizel> Sudija je dosudio nepostojeci faul nad Ciricem (posle nekoliko snimaka,
> analizom i sve ostalo - to je utvdeno), a potom poceo konverzaciju sa
Faul je postojao- pitaj Boskovica (ono od Djorovica je bio cist start).
> igracima Zvezde. Igraci Crvene Zvezde su vez poceli da postavljaju zivi
> zid, sto je znak da mora da se saceka da se taj "posao" i zavrsi. Inace,
Da te podsetim;>> Zivi zid se postavlja ako to trazi ekipa koja izvodi udarac.
Isto vazi i za sudijin znak da se udarac izvede. Naime to ste pricali jesenas.
BTW i ja mrzim ovakve golove.
> - drugi gol Partizana: "... Obratite paznju na momenat kada Ciric loptu
> dodiruje rukom..."
Gde je bio komentar? Na RTS-u ili na Karanima;))))
Da li ti stvarno mislis da je Cira odigrao rukom?
fudbal.838mango,
-> #782, zerohot>ali nema pravo sudija da zamajava igrace
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Ubacite ovo u glasanje koje je u toku;))))))))))))))
Sudija zamajava igrace:)))))))))))))))))))))))))))))
fudbal.839dizel,
-> #830, miko** verovatno povisenim tonom, kako bi ga cuo), pritom uhvativsi
** ga za ruku. Dakle, to je daleko od mirne i korektne
Rekao sam da ga je uhvatio za rame, što sam posle ispravio sa
"dotakao", jer bukvalno je tako bilo, ali mi je bilo glupo da
to kažem... Nisam znao da ćete toliku pažnju obratiti na taj
termin, jer sam mislio da ste svi odgledali snimak...
** Jedan, ili njih trojica/cetvorica?
Počinjem da sumnjam da ti uopšte čitaš poruke... Ostali igrači
su se žalili zbog nepostanjanja faula, a Vanić je zatražio od
sudije dozvolu za formiranje zida i dobio je...
** Umesto sto su pravili sudiji drustvo, mogli su formirati "zivi
** zid" i obratiti paznju na partizanove igrace.
Mogli su, da im je sudija dopustio.
fudbal.840dizel,
-> #831, swix** 1. Partizan ha pobedio crvenu zvezdu sa 2:1
Na koji način? ;)
fudbal.841rades,
Santrac najavio prosirenje spiska stranaca!
Obrazlozenje: povrede nekih igraca (Mihajlovic, Savicevic,
Brnovic).
Mozda ce konacno Panticu "stvoriti probleme".
fudbal.842giovanni,
-> #776, dizelĘ? Sudija je dosudio nepostojeći faul nad Ćirićem (posle nekoliko snimaka,
Ę? analizom i sve ostalo - to je utvđeno), a potom počeo konverzaciju sa
Ko je utvrdio? Ti i Perica?
fudbal.843giovanni,
-> #806, dizelĘ? Pogledaj "dokazni materijal" na BK, pa onda odluči... Da li
Ę? je moguće da je slučajnost da vam oba neregularna gola prizna
Ę? "nezavisni" sudija?
Stvarno je neverovatno koliko se prašine diglo posle sumnjivih golova
koje smo mi postigli (prvi po meeni sasvim regularan, kod drugog je moguće
da je Ćira igrao rukom) a posle nekoliko derbija u kojima je zvezda
pobeđivala nakon teških grešaka sudija i to kada je prikazivala lošiju
igru od Partizana nikome nije padalo na pamet da toliko opiči po sudiji
kao sad. U svemu ovome mi najviše smeta to što se ide dotle da se i igrači
Partizana praktično optužuju za eventualne sudijske greške. Šta da se kaže
na izjavu P.Ognjenovića:"Tako su i osvojili prvenstvo." misleći na
neregularne golove? Za takve izjave se u nekim drugim zemljama dobija
suspenzija i novčana kazna. Niko se nije osvrnuo na to da zvezda u tri
derbija sa Partizanom ove sezone u razmaku od 7 meseci ni jednom nije
nadigrala crno-bele (sem u pojedinim, kraćim delovima 2. utakmice) i da je
sveukupno u svakom susretu potpuno zasluženo Partizan uzeo bodove. Zar ne
bi zvezdaše trebalo da brine činjenica da njihov tim igra potpuno
bezidejno, da u pojedinim delovima utakmice (ne samo protiv Partizana)
igrači pokazuju nemoć na svakom delu terena i paniku. I samo još jedna
stvar me interesuje. Da li će sada Santrač da ostane dosledan i NEpozove
Đorovića u tim za susret sa Španijom, zbog toga što je zvezdin kapiten
dobio crveni karton.
fudbal.844giovanni,
-> #818, gmaticĘ? Ma treba da zvizdi bre!!Kad bi tako igraci stali kad god se nesto
Ę? desi na*ebali bi ko crni!
A jesi ti došao iz Italije ili neke druge zemlje pa si tamo naučio da
igračima nikad ne pada na pamet da sami određuju kad je faul, ofsajd i
drugi prekidi?
fudbal.845giovanni,
-> #767, dizelĘ? P.S. Ne bih dalje da komentarišem, biće ružnih reči. :(
Da, biće.
Nije ti palo na pamet da vam je Stoisavljević pravio decu po desnoj
strani, da je Kralj skidao lopte k'o jabuke, da su Lazetić i Bošković
završili na ortopediji nakon lomljenja kičme od strane Ćirića, da se
Jevrić tresao kad god je Čakar primio loptu na manje od 70 (sedamdeset)
metara od gola...
fudbal.846giovanni,
-> #797, dizelĘ? Možda ste ove godine _bolji tim_, ali, na čast vam ovakva pobeda!
I da smo dali pet neregularnih golova, da lopta nije ni ušla u gol ili ne
znam kakva neregularnost da se desila, kakve to veze ima sa nama, sa
igračina, sa trenerom, diretktorom i ostatkom uprave? Jesi ti čuo da
utakmicu sudi sudija a ne Tumbaković?
A možda je tebi žao što si nešto razbio u kući dok si gledao prenos?
fudbal.847giovanni,
-> #786, jjerryĘ? Jeste videli ono sinoc !!!! Ovo je neverovatno kako su mogli tako
Ę? lako da pokradu golove.Mislim na 107. derbi. Ciric rukom,ovaj
Ę? izvodi slobodan udarac kako izvodi !!!
Ę? Kradja godine !
Smiri hormone. Partizan je bio bolji, prikazao bolju igru i slavio. Šta
je tu nejasno?
fudbal.848giovanni,
-> #798, zerohotĘ? Oni samo tako mogu da nas dobiju,na kvarno.
Biće da ste vi mnogo glupi kad Partizan može toliko puta da vas dobije.
fudbal.849gmatic,
-> #821, dizel==> Izjava Santraca povodom izostanka Pantica:
==>
==> - Price oko (ne) igranja Milinka Pantica u reprezentaciji
==> okoncane su mojom odlukom da ga, ovoga puta, ne pozovem.
==> Mislim da je tako najbolje, ne zelim da mu namecem obaveze,
==> pravim probleme, kada postoji veliki psiholoski pritisak od
==> strane madridskog kluba.
==>
==> Covek je lud. :)
A ti si to tek sad primetio?
fudbal.850gmatic,
-> #828, rades==>> Digao ruku? A da ne stopira?
==>
==> Dodatno objasnjenje:
==> Digao ruku i oznacio da se igra nastavi.
Pa zar se nedizu obe ruke kad treba nastaviti igru ili to vazi samo za
prednost ?
fudbal.851junior,
-> #816, dizel> Kažem ti da Tv snimak kaže drugačije, video si i nekoliko
> izjava... Čak i Ćirić kaže "... stiče se utisak da sam igrao
> rukom"...
Šta ćeš. Nije svako Robi Fauler ;)
PS. Dovoljan razlog da jednog igrača zamrzim, a da od drugog
napravim idola ;)
fudbal.852junior,
-> #813, nenad> Btw, Ljupko je opet trener Vojvodine, fali mu samo par meseci u
> Radu pa da se zatvori krug i da opet dođe u Zvezdu. :)
I još koja godina u Osijeku ...
fudbal.853gmatic,
-> #844, giovanni==> A jesi ti dosao iz Italije ili neke druge zemlje pa si tamo
==> naucio da igracima nikad ne pada na pamet da sami odreduju
==> kad je faul, ofsajd i drugi prekidi?
Ama trazis faul al i nastavljas sa igrom (kao na primer kad je
Kadlec trazio od sudije ofsajd kada je Mijat dao gol u prvoj
takmi protiv Ceha(doduse nije ga bilo pa sudija nije svirao!!!))!!!
A sto se ovoga tice vodelo se iz aviona da je ruka pa nije morao
da ceka da ga opominju.
fudbal.854legolas,
Jedna devojka me zamolila ako neko ima sliku Danija (AJAX) da mi
posalje. Ako moze brzo-udavi me :).
fudbal.855swix,
-> #840, dizel|-> ** 1. Partizan ha pobedio crvenu zvezdu sa 2:1
|->
|-> Na koji način? ;)
Sa sasvim si dovoljno ljudi već oko ovoga došao u diskusiju, tako da ne
verujem da ti ih je više potrebno.
Zato ovo neću da komentarišem.
fudbal.856stefan,
-> #814, dizel> On ih je samo omeo, a trebalo je da se povuče bar korak dva iza lopte.
Nije on njih jurio već oni njega. Za ono što se događalo nije trebao da
se povuče korak dva već da im izdeli kartone. A onda bi se ti javio da
kukaš kako je Zli Sudija prvo dosudio nepostojeći faul a potom nepravedno
i ničim izazvano podelio kartone Zvezdinim igračima koji su se borili za
svemirsku pravdu.
A Džajiću bi bolje bilo da umesto što daje razne "velike" izjave popriča
sa svojim momcima a da neke bogami zameni i fudbalerima.
fudbal.857stefan,
-> #815, dizel> ** besan nije rekao "Da nećeš i penal da im sudiš" a ovaj mu
> ** odgovorio sa "Hoću" onako, da ga skine sa one stvari? ;)
>
> :))) Imaš bujnu maštu, ali, za razliku od tebe ja imam činjenice. :)
> Vanić je to rekao u novinama (da je Vanić lagao, sigurno bi usledio
> demanti), sudija izjavio da ne zna zašto je priznao gol...
Ti imaš činjenice - Vanić rekao u novinama? :) Pa koga ti ovde
zavitlavaš, šta će drugo da kaže nego to. Sigurno neće da kaže nešto
drugo. Može i Ćira da kaže da mu lopta nije ni dodirnula ruku pa da ja to
proglasim za činjenicu?
Usput, gest kojim se pokazuje da će se čekati postavljanje živog zida i
znak sudije obično je pokazivanje na pištaljku a ne neko nedefinisano
klimanje glavom.
fudbal.858dizel,
-> #836, mango** Jel treba da te podsetim na Vojvodina-Partizan i na ono
** sto si tada pricao?
Treba. Ja taj gol nisam ni video, pa se nisam ni mešao
u diskusiju.
** A onaj Cirin gol je genijalan.
I onaj Maradonin je bio.
fudbal.859dizel,
-> #837, mango** Faul je postojao- pitaj Boskovica (ono od Djorovica je bio
** cist start).
Svi koji su posle gledali snimak su rekli da faula nije ni bilo,
no to i nije jako bitno...
** Da te podsetim;>> Zivi zid se postavlja ako to trazi ekipa
** koja izvodi udarac. Isto vazi i za sudijin znak da se udarac
** izvede. Naime to ste pricali jesenas. BTW i ja mrzim ovakve
** golove.
:)))))
Nije tačno. Upravo odbrambena ekipa traži da postavi živi zid.
Zamisli samo situaciju:
Faul na 20 m od gola, sudija da znak da se izvede faul, a igrač
koji izvodi faul kaže: "Neću da šutiram, nisu postavili živi zid.
Ima da ga postave, pa ću tek onda da dam gol". ;>>>
** Da li ti stvarno mislis da je Cira odigrao rukom?
Ne samo da mislim, nego sam to video uveličano, i svima koji su
na taj način videli enac Ćirića bilo je jasno da je sudija pogrešio.
I, da li ti stvarno misliš da Ćira nije igrao rukom?
fudbal.860dizel,
-> #842, giovanni** Ko je utvrdio? Ti i Perica?
BK TV, Drugi program RTS i ljudi koji rade na tim televizijama, kao
sportski komentatori. Takođe, isto to su utvrdili i novinari "Blica"
i "Sportskog žurnala". Ako nikome od njih ne veruješ, onda ne vredi da
pričamo...
fudbal.861dizel,
-> #843, giovanni** derbija u kojima je zvezda pobeđivala nakon teških grešaka
** sudija i to kada je prikazivala lošiju igru od Partizana
** nikome nije padalo na pamet da toliko opiči po sudiji kao sad.
Pravo da ti kažem, ja mislim da je najmanje 60% vaših golova u
poslednjih 7-8 godina na derbijima postignuto na sumnjiv način.
Od toga je bar polovina potpuno neregularna. Od kada je zemlju
napustila šampionska generacija (Dejo, Robi, Darko...) imate
veliku podršku sudija (po mojoj, ipak neobjektivnoj proceni).
Sećam se samo 2 gola koja su bila sumnjiva od strane Zvezde, i bar
5-6 golova na suprotnoj strani... Ukoliko te ne mrzi, podseti nas, pa
ću ja uzvratiti.
fudbal.862dizel,
-> #846, giovanni** ostatkom uprave? Jesi ti čuo da utakmicu sudi sudija a ne
** Tumbaković?
Ko je bre napao igrače i Tumbakovića? Napao sam sudiju (najžešće),
vas grobare (koji ne priznajete greške sudije) i pomalo vaše
klupsko rukovodstvo. Od sad ću kritikovati i naše, ali iz suprotnih
razloga... Deblji koverat pobeđuje. :(
** A možda je tebi žao što si nešto razbio u kući dok si gledao
** prenos?
Pravo da ti kažem, najsrećniji sam bio što je Deki prekinuo period
nesavladivosti Kraljice. ;)
fudbal.863dizel,
-> #847, giovanni** Smiri hormone. Partizan je bio bolji, prikazao bolju igru i
** slavio. Šta je tu nejasno?
Ako ste toliko bolji, što ne dadoste neki regularan gol? ;>
fudbal.864dizel,
-> #851, junior** Šta ćeš. Nije svako Robi Fauler ;)
** PS. Dovoljan razlog da jednog igrača zamrzim, a da od drugog
** napravim idola ;)
Izgleda da je bolje biti kao Ćira. On laže i daje golove, a Robi
priznaje i gubi...
Liverpool - Manchester United 1:3 (1:2)
Strelac za Liverpool je bio Barnes, dok su za Mančester golove
postigli Pallister i Cole. Kod trećeg gola je ponovo katastrofalno
golman James. Inače, Liverpool je u većem delu utakmice napadao, ali
primio je prva dva gola posle prekida (greške odbrane) i nije uspeo
da preokrene rezultat.
fudbal.865dizel,
-> #857, stefan** Ti imaš činjenice - Vanić rekao u novinama? :) Pa koga ti ovde
** zavitlavaš, šta će drugo da kaže nego to. Sigurno neće da kaže
** nešto drugo.
Da, da... Vanić je genije kakvog nema pa je siguran da je kamera
snimila njegovu facu, prilikom pitanja upućenog sudiji "Da nećeš još i
penal da im sudiš?", a potom to već na poluvremenu, razmišljajući o tome
shvati kako TV može da mu upropasti karijeru i smišlja idealnu rečenicu
koju bi mogao da kaže za novine. Pritom zapreti sudiji da ne sme ni reč
da kaže jer će u suprotnom da ga veže za stativu i dovede Sinišu
Mihajlovića da šutira u njega sa peterca. ;>
** Usput, gest kojim se pokazuje da će se čekati postavljanje
** živog zida i znak sudije obično je pokazivanje na pištaljku a
** ne neko nedefinisano klimanje glavom.
Vanić je i uradio nešto slično, tj. on je rukom pokazao kao da se
njemu u ustima nalazi pištaljka (što bi značilo "da čekamo znak
pištaljke?"), a sudija je potvrdnuo klimnuo. :)
fudbal.866junior,
-> #843, giovanni> stvar me interesuje. Da li će sada Santrač da ostane dosledan i
> NEpozove Đorovića u tim za susret sa Španijom, zbog toga što je
> zvezdin kapiten dobio crveni karton.
To bi bilo suludo, pogotovo kad nam je odbrana već osakaćena.
Sa Đorovićem smo konačno nešto stvorili, imamo neku viziju odbrane ;)
bez njega mislim da bi to bilo haotično kretanje po liniji i pokušaji
hvatanja protivnika u ofsajd zamke, za šta trebaju godine uigravanja.
fudbal.867junior,
-> #850, gmatic> Pa zar se nedizu obe ruke kad treba nastaviti igru ili to vazi
> samo za prednost ?
Jedna ruka znači stopiranu igru, i uz zvuk pištaljke znači da
igra može da otpočne. Slučaj - indirektnog i slobodnog udarca,
kao i penala.
fudbal.868junior,
-> #854, legolas> Jedna devojka me zamolila ako neko ima sliku Danija (AJAX) da
> mi posalje. Ako moze brzo-udavi me :).
Ne shvatam što se pale na te Portugalce. Ajd' još za Baiju shvatam ;)
al' ostali .. sve nepodšišana bagra, bre ;))
fudbal.869junior,
-> #856, stefan> A Džajiću bi bolje bilo da umesto što daje razne "velike"
> izjave popriča sa svojim momcima a da neke bogami zameni i
> fudbalerima.
Džajić više nije tako "veliki" u Zvezdi, i moglo bi da se
desi da prihvati ponude grčkih klubova sledeće sezone ...
fudbal.870nenad,
-> #852, junior> I još koja godina u Osijeku ...
Zar nije bio put: Osijek (kup UEFA) - Vojvodina (šampionat) - Rad
(kup u UEFA) - Zvezda (prvak Evrope)?
fudbal.871nikola.s,
-> #831, swix> Cinjenice su:
U ovoj fudbalskoj sezoni (96/97) dva nasa najpopularnija kluba
su postigla sledece rezultate:
1. Prvenstvo : Partizan je prvi sa 10 bodova prednosti.
Tri puta je savladao Zvezdu
2. Kup : Crvena Zvezda je na pragu osvajanja istog, tj.
stigla je do finala gde ce odmeriti snage sa
ekipom Vojvodine.
Partizan je izgubio u 1/16 finala kupa od BSK-a
iz Batajnice, clana srpske lige, grupa Beograd
3. Evropski kupovi : Partizan je ispao od ekipe Nacionala iz
Bukuresta, posto je prethodno prosao Makabi.
Za 180 minuta igre fudbaleri Partizana nisu
zatresli mrezu protivnika.
Crvena Zvezda je prosla Hearts, zatim ponizila
Kajzerslautern (nijednoj ekipi nije lako dati
3 gola za 30 minuta), a zatim je porazena od
Barselone, dostojanstveno 3:1 u Barseloni. U
revansu je bilo 1:1, a Zvezda je u drugom poluvremenu
bila, objektivno, bolji tim od Barselone.
Sami zakljucujte ko je tu bolji, onako gledano u globalu. U dalje polemike
nemam nameru da ulazim, jer nicemu ne vode.
Ovo su bile cinjenice.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
fudbal.872nikola.s,
-> #837, mango> Da te podsetim;>> Zivi zid se postavlja ako to trazi ekipa koja
> izvodi udarac. Isto vazi i za sudijin znak da se udarac izvede.
Bice da je tako. Jovicic u prodoru napravi faul nad Saveljicem,
sudija ga dosudi, Saveljic krene da izvede, i onda zatrazi sudiji
da igraci Zvezde postave zivi zid. ;)))
Evo reseeeeeenija. :)
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
fudbal.873nikola.s,
-> #851, junior> PS. Dovoljan razlog da jednog igraca zamrzim, a da od drugog
> napravim idola ;)
I posle ce neko da me pita kako mogu da zvizdim ciricu kada bude
igrao za reprezentaciju....:(((
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
fudbal.874legolas,
-> #868, juniorDobro ti znas ko je ta devojka, nemoj se pravis.
fudbal.875junior,
-> #870, nenad> Zar nije bio put: Osijek (kup UEFA) - Vojvodina (šampionat) -
> Rad (kup u UEFA) - Zvezda (prvak Evrope)?
Eh, Osijek nikad nije ušao u Kup UEFA (do pre osnivanja Hrvatske).
Najbliže što smo bili, jeste poslednja godina sa Ljupkom, kad nas
je u poslednjem kolu Rijeka prestigla za bod. :( Tad smo završili
šesti (valjda). Nakon toga, došao je raspad - odlazi Šuker, odlazi
Ljupko, Žitnjak ..
Elem, pošto je Ljupko bio u Zvezdi, pa u Vojvodini, očigledno je
preskočio jednu stavku da bi zatvorio krug, zar ne? :))
fudbal.876junior,
-> #871, nikola.s> Sami zakljucujte ko je tu bolji, onako gledano u globalu. U
> dalje polemike nemam nameru da ulazim, jer nicemu ne vode.
Ja znam samo jedno. U svakoj, normalnoj zemlji, šampionska titula
znači više od osvajanja Kupa i ulaska u osminu (ili beše šesnaestina)
finala Kupa Kupova. Šta misliš, zašto se Juventus odrekao Kupa Italije,
ako smatra da on vredi isto kao i titula.
Partizan, ne samo da je nadvisio Zvezdu (po uspehu), već ju je i javno
ponizio na tri derbija. Može sad Zvezda da tuče Borac i Čukarički sa
po 20:0, ali gorčinu u ustima, nakon derbija, ne može da nadoknadi.
Ustvari, nikakva pobeda (pa ni nad Barselonom ;) ne može da nadjača
osećaj inferiornosti i potlačenosti kad sam u društvu sa nekim grobarom
nakon izgubljenog derbija. :(
No, videće oni sledeće sezone .. kad im ode Ćira. ;)
fudbal.877miko,
-> #839, dizel» to kazem... Nisam znao da cete toliku paznju obratiti na
» taj termin, jer sam mislio da ste svi odgledali snimak...
Ma, gledao sam i ja snimak, ali jednostavno nisam obracao paznju
ko je koga 'vatao i gde ;) , a zar je to uopste i bitno?
Neosporno je da je nekoliko igraca zvezde prislo sudiji i otpocelo
nekakvu diskusiju u koju ne bih ni zalazio (jer je poznata stvar
da igraci nemaju sta da pricaju sa sudijom) da ovde nije prisutno
uverenje kako je Vanic pitao sudiju da li sme da oformi "zivi zid",
a ostatak zvezdinih igraca mu pravio drustvo tom prilikom.
» Pocinjem da sumnjam da ti uopste citas poruke... Ostali
» igraci su se zalili zbog nepostanjanja faula, a Vanic je
» zatrazio od sudije dozvolu za formiranje zida i dobio
» je...
Mozda sam preskocio tu lekciju u skoli ;) ali reci mi da li je
stvarno potrebno da igrac trazi dozvolu od sudije da oformi
"zivi zid"??
Po toj logici sudija ima pravo, bez blama, da mu ne da dozvolu ;))
» Mogli su, da im je sudija dopustio.
Neverovatno! ;)
Ispade da je sudija njima prisao, zamajavao ih, zadrzavao ih, hvatao
ih za ramena (ili doticao za ista ;) , pitao Vanica da li hoce da
postavi "zivi zid" , a sa ostalim igracima samokriticno diskutovao
o ispravnosti svoje odluke, sve sa ciljem ometanja zvezdinih igraca
u obavljanju njihovog posla. ;)
PS Ako ce ti biti lakse, faula nije bilo i Cira jeste igrao rukomet ;)
ali sta vam to sada vredi? Takve stvari su se desavale i desavace
se i dalje. Vrlina je dostojanstveno prihvatiti poraz ma kako on
tesko pao. Valjda ne ocekujes da se neko iz FK Partizan pokloni,
poput Vili Branta, nad "zrtvama" (genocida ;) na stadionu JNA ;))
fudbal.878swix,
-> #871, nikola.s|-> Sami zakljucujte ko je tu bolji, onako gledano u globalu. U dalje
|-> polemike nemam nameru da ulazim, jer nicemu ne vode.
Partizan.
fudbal.879swix,
-> #876, junior|-> Partizan, ne samo da je nadvisio Zvezdu (po uspehu), već ju je i javno
|-> ponizio na tri derbija. Može sad Zvezda da tuče Borac i Čukarički sa
|-> po 20:0, ali gorčinu u ustima, nakon derbija, ne može da nadoknadi.
|-> Ustvari, nikakva pobeda (pa ni nad Barselonom ;) ne može da nadjača
|-> osećaj inferiornosti i potlačenosti kad sam u društvu sa nekim grobarom
|-> nakon izgubljenog derbija. :(
Vidi vidi.
Pa jel to moguće ?
Pa zar ima cigana koji su razumni ;)
fudbal.880nikola.s,
Povodom dosta velikog lanca diskusije oko toga "da li je
bila ruka ili ne", evo misljenja najkompetentnijeg lica,
delegata utakmice. Citat je iz izvestaja koji je doticni
prosledio FSJ-e.
"Drugi pogodak Partizana postignut je nakon sto je igrac
broj 10 ciric igrao rukom, sto je glavni sudija morao
sankcionisati, jer se nalazio u neposrednoj blizini"
E sad, s' obzirom da se namerno igranje rukom, o kakvom se
ovde radi kaznjava zutim kartonom, doslo bi do zanimljive
situacije. Naime ciric je vec imao zuti karton, tako da bi
za njega to bio drugi, sto automatski znaci i crveni.
Dakle situacija je sledeca: 79. minut, slobodan udarac za
Zvezdu, Zvezda sa 11 igraca (Djorovic nije iskljucen), a
Partizan sa 10 (ciric u svlacionici).
Zanimljivo, moram reci.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
fudbal.881schef,
-> #864, dizel
][ golman James. Inače, Liverpool je u većem delu utakmice
][ napadao, ali primio je prva dva gola posle prekida (greške
][ odbrane) i nije uspeo da preokrene rezultat.
Onda nismo gledali istu utakmicu.
Manchester je bio bolji i zasluženo je pobedio.
P.S. Za one koji ne znaju: dizelu je onemogućeno da prati konferencije od
strane ovlašćenih lica na Sezamu, tako nemojte da očekujete odgovore od njega,
bar ne u dogledno vreme.
fudbal.882celtic,
-> #880, nikola.s==> "Drugi pogodak Partizana postignut je nakon sto je igrac
==> broj 10 ciric igrao rukom, sto je glavni sudija morao
==> sankcionisati, jer se nalazio u neposrednoj blizini"
Je l' ti to imas vezu u FSJ pa citas delegatske izvestaje?
Nemoj samo da mi pominjes da je to izaslo u nekim novinama, jer tek novinari
_nemaju pristup_ tim izvestajima, a po Komadinicevoj naredbi, nijedno
sluzbeno lice (sudije, delegat, supervizor) ne sme davati izjave za javnost
u vezi utakmice.
fudbal.883giovanni,
-> #834, dizelĘ? Ćiri to nije prvi put da rukom igra pre postizanja gola. On je loptu
A kad je bio prvi put? Ili bar kada je poslednji put pre ovoga to uradio?
fudbal.884giovanni,
-> #821, dizelĘ? Čovek je lud. :)
Ma nije. Čovek je samoubojica. ;) Neki dan sam prolazio ulicom Save
Kovačevića i na jednom zidu je pisalo: "SMRT SANTRAČU!". Slažem se. :)
SMRT SANTRAČU!
fudbal.885gmatic,
Cuveni derbu:
Deseta vs Deveta je zavrsen pobedom Desete sa 10:8 nazalost.
No sta se tu moze.Ja bar nisam kriv ni za jedan gol.
fudbal.886vitez.koja,
-> #866, junior#=>> stvar me interesuje. Da li će sada Santrač da ostane dosledan i
#=>> NEpozove Đorovića u tim za susret sa Španijom, zbog toga što je
#=>> zvezdin kapiten dobio crveni karton.
#=>
#=> To bi bilo suludo, pogotovo kad nam je odbrana već osakaćena.
Pozvao ga je. Ipak bolje što ga je pozvao...
Inače Sani nikad nije bio dosledan tom svom "pravilu", mrzi me da
vas sve opet davim pričom o Piksiju i Panteliću koji su dobili crvene
kartone i kako je uzeo da tumači ko je zašto dobio crveni...
sk
fudbal.887vitez.koja,
-> #864, dizel#=>** Šta ćeš. Nije svako Robi Fauler ;)
#=> Izgleda da je bolje biti kao Ćira. On laže i daje golove, a Robi
#=> priznaje i gubi...
Aman više, šta uradi čovek da ga svako malo spominjete?
sk
fudbal.888giovanni,
-> #861, dizelĘ? 5-6 golova na suprotnoj strani... Ukoliko te ne mrzi, podseti nas, pa
Ę? ću ja uzvratiti.
Kako ćeš uzvratiti kad su ti zabranili da pišeš? ;)
fudbal.889giovanni,
-> #866, juniorĘ? To bi bilo suludo, pogotovo kad nam je odbrana već osakaćena.
Ne mislim da bi sa Đorom bilo mnogo bolje u odbrani. Igrao ne igrao,
Španci će dati bar dva komada, po mojoj proceni.
fudbal.890giovanni,
-> #853, gmaticĘ? Kadlec trazio od sudije ofsajd kada je Mijat dao gol u prvoj
Ę? takmi protiv Ceha(doduse nije ga bilo pa sudija nije svirao!!!))!!!
Ej, Kadlec. On je Čeh, drugačijeg je mentaliteta od nas. U ostalom, seti
se utakmice zvezda-Milan iz '89. godine (ponovljena utakmica) i gola koji
nije priznat. Ni jedan od Italijana se nije ni za sekund zaustavio da
protestuje iako je lopta prešla gol liniju bar metar. A u derbiju je skoro
ceo tim zvezde posle faula okružio sudiju da protestuje.
fudbal.891giovanni,
-> #860, dizelĘ? BK TV, Drugi program RTS i ljudi koji rade na tim televizijama, kao
Pogledao sam snimak još jedno i lepo se vidi da je pokupio i loptu i
Ćirinu nogu. To je faul. Mada, mislim da sudija nije trebalo da dozvoli
Partizanovim igračima da izađu na teren. Možda bi tada zvezda uspela da
izbori nerešen rezultat.
fudbal.892giovanni,
-> #871, nikola.sĘ? 1. Prvenstvo : Partizan je prvi sa 10 bodova prednosti.
Ę? Tri puta je savladao Zvezdu
Ę? Sami zakljucujte ko je tu bolji, onako gledano u globalu. U dalje polemike
Ę? nemam nameru da ulazim, jer nicemu ne vode.
Dalje nisi morao ni da pišeš. Iz ovoga je sve jasno.
fudbal.893giovanni,
-> #864, dizelĘ? Izgleda da je bolje biti kao Ćira. On laže i daje golove, a Robi
Ę? priznaje i gubi...
Šta ti je kad neko ne zna da gubi. Još Ćira ispade lažov. A lepo je rekao
za novine da može biti da ga je lopta pogodila u ruku ali nije bilo
namere. Šta hoćeš još? Pismeno priznanje overeno pred dva svedoka u
opštini?
fudbal.894giovanni,
-> #873, nikola.sĘ? I posle ce neko da me pita kako mogu da zvizdim ciricu kada bude
Ę? igrao za reprezentaciju....:(((
A što ne zviždiš Mijatu, koji je 100 puta pokvareniji igrač od Ćire? I on
vam se nadavao golova. Bežite, bre. cigani. Stvarno ste jadni.
fudbal.895giovanni,
-> #862, dizelĘ? Ko je bre napao igrače i Tumbakovića? Napao sam sudiju (najžešće),
Ę? vas grobare (koji ne priznajete greške sudije) i pomalo vaše
Ę? klupsko rukovodstvo. Od sad ću kritikovati i naše, ali iz suprotnih
Pa šta si rekao za Ćirića?
Ę? Pravo da ti kažem, najsrećniji sam bio što je Deki prekinuo period
Ę? nesavladivosti Kraljice. ;)
Samo vam je to ostalo.
fudbal.896giovanni,
-> #863, dizelĘ? Ako ste toliko bolji, što ne dadoste neki regularan gol? ;>
Ako ste vi bili bolji što niste imali i više šansi i dominirali terenom i
dali još koji gol a ne da kukate. Dovoljno je bilo prvih pet minuta meča
da se provali ko će da diktira igru u ovom derbiju.
fudbal.897giovanni,
-> #880, nikola.sĘ? Zanimljivo, moram reci.
Zanimljivo, zaista. Što ne presavijete tabak pa tužite Ćiru i sudiju i
tražite ponavljanjne utakmice i to tako da se nama važe svi žuti i crveni
kartoni pa i oni koje je trebalo da dobije Ćira za igranje rukom. Tako bi
sastav Partizana izgledao ovako:
25 Kralj
2 Bolić
20 Krstajić
24 Pažin
13 Svetličić
14 Đukanović
23 Ranković
1 Ilić
21 Mulina
18 Tešović
16 Obradović
i mislim da bi ste, uz vaše asove kakvi su Ognjenović, Živković, Jovičić,
Mićić i Pantelić zasigurno odneli bod sa našeg stadiona, sem ako vas
sudija ne bi opet, po ko zna koji put namagarčio.
fudbal.898legolas,
Sta se desava? Zar niko nema slike fudbalera?
Treba mi, jos jednom ponavljam slika Danija (Ajax). Nije za mene :))
Merci
Legolas
fudbal.899rades,
-> #886, vitez.koja># =>> stvar me interesuje. Da li ce sada Santrac da ostane
># dosledan i =>> NEpozove Dorovica u tim za susret sa Spanijom,
># zbog toga sto je
> Pozvao ga je. Ipak bolje sto ga je pozvao...
> Inace Sani nikad nije bio dosledan tom svom "pravilu", mrzi me
> da vas sve opet davim pricom o Piksiju i Pantelicu koji su
> dobili crvene kartone i kako je uzeo da tumaci ko je zasto
> dobio crveni...
Sigurno da je bolje da ga je pozvao - ali ipak setimo se skorijeg
primera - Nisa Saveljic.
fudbal.900swix,
-> #889, giovanni|-> Spanci ce dati bar dva komada, po mojoj proceni.
jedan, bre, u vrh glave ....
fudbal.901gmatic,
-> #890, giovanni==> Ej, Kadlec. On je Ceh, drugacijeg je mentaliteta od nas. U
==> ostalom, seti
E pa zato i nikad nismo osvojili nijedno SP i samo jedan tim je
bio prvak sveta (da ga neimenujem) iako smo uvek imali dobre
igrace (ali i loseg selektora ;> ).
fudbal.902dizel,
-> #883, giovanni** A kad je bio prvi put? Ili bar kada je poslednji put pre ovoga
** to uradio?
Na derbiju na stadionu JNA ;> kada je bilo 1:1. Darko je doveo
Zvezdu u vodstvo u 12 minutu, a Ćira, posle "rukometaškog"
štopovanja lopte savladao Miloja iz neposredne blizine.
fudbal.903dizel,
-> #887, vitez.koja** Aman više, šta uradi čovek da ga svako malo spominjete?
Ne mogu da verujem da ne znaš, ali ajd'... Pre nekoliko nedelja,
na jednoj utakmici premier lige sudija je svirao penal za Liverpool
iako prekršaja nije bilo. Robi je ustao sa zemlje i sudiji jasno
pokazao kako prekršaja nije bilo, ali sudija nije odustao od svoje
odluke. Potom je, upravo Robi izveo penal, dosta slabašno, golman
odbranio, ali je potom natrčao Mcateer i postigao gol. Dakle, sada
Robi predstavlja simbol za fair-play. :)
fudbal.904dizel,
-> #888, giovanni** Kako ćeš uzvratiti kad su ti zabranili da pišeš? ;)
Siguran si? ;>
Samo ti daj spisak naših sumnjivih golova, pa da vidiš... :)
fudbal.905dizel,
-> #889, giovanni** Ne mislim da bi sa Đorom bilo mnogo bolje u odbrani. Igrao ne
** igrao, Španci će dati bar dva komada, po mojoj proceni.
Moguće, ali ne samo zbog Đore, već zbog Santračeve ideje o igri odbrane
"u liniji". Kad bi Đora igrao libera, ne bi Španci ni došli do gola...
fudbal.906dizel,
-> #891, giovanni** Pogledao sam snimak još jedno i lepo se vidi da je pokupio i
** loptu i Ćirinu nogu. To je faul. Mada, mislim da sudija nije
A nisi video kako je Vaniću sudija pokazao da treba čekati znak
pištaljke i "rukomet"? Vi grobari primećujete samo selektivno.
fudbal.907dizel,
-> #893, giovanni** lepo je rekao za novine da može biti da ga je lopta pogodila u
** ruku ali nije bilo namere.
To je rekao pošto je pogledao snimak! Rekao je možda, a bilo je sigurno.
A samo što se završila utakmica rekao je da mora da pogleda snimak...
Da vas opet podsetim, smejali ste se Pericinoj izjavi posle pretprošlog
derbija kada je rekao da nije siguran da li je bio penal, tj. da mora da
pogleda snimak... :)
fudbal.908dizel,
-> #896, giovanni** Ako ste vi bili bolji što niste imali i više šansi i
** dominirali terenom i dali još koji gol a ne da kukate.
Pa u današnjem fudbalu nije baš lako dati dosta golova... Pogledaj
primer Parme u Italijanskom prvenstvu. Nalazi se na drugom mestu, a
skoro sve pobede je izborila rezultatom 1:0. Mi smo i dali jedan
gol... Problem je što smo primili 2. Naravno, problem je u tome što
smo ih primili na nepošten način.
fudbal.909celtic,
-> #903, dizel==> Robi je ustao sa zemlje i sudiji jasno pokazao kako prekrsaja nije bilo,
==> ali sudija nije odustao od svoje odluke.
I jos je Robi na kraju popio novcanu kaznu od fudbalske federacije Engleske
jer se bunio na odluku sudije :( Posle kazu da se postenje isplati :((
fudbal.910celtic,
-> #905, dizel==> Moguce, ali ne samo zbog Dore, vec zbog Santraceve ideje o igri odbrane
==> "u liniji". Kad bi Dora igrao libera, ne bi Spanci ni dosli do gola...
Sa liberom i treba igrati protiv Spanaca, jer zbog povreda najverovatnije nece
igrati Serhi i Luis Enrike, koji ubacuju 90% lopti sa krila, pa ce Gvardiola i
Jero morati da organizuju igru kroz sredinu, gde ce Djora i Bata vredeti
zlata... :))
fudbal.911celtic,
-> #908, dizel==> Problem je sto smo primili 2. Naravno, problem je u tome sto
==> smo ih primili na neposten nacin.
Neposteno? Pre bih rekao na kvarno (pogotovo prvi), ali se broje :))
U svakom slucaju, kad u fudbalu vazi gol? Kad ga sudija prizna :))
Pitaj Rumune (protiv Bugara na EP 96), Engleze (protiv Argentinaca SP 86),
Milan (protiv Zvezde) i jos stotine utakmica u istoriji fudbala ...
fudbal.912zerohot,
Ciric je Zvezdi vec 2puta dao golove uspomomoc ruke.
Pa on jedino tako moze i da da gol:::)))))))))))))
fudbal.913swix,
-> #907, dizel Tek se vratio, a vec mi overload-uje pad ;)))))
fudbal.914gmatic,
-> #900, swix==> |-> Spanci ce dati bar dva komada, po mojoj proceni.
==>
==> jedan, bre, u vrh glave ....
Pa i to je dosta ako mi nedamo ni jedan(stho je moguce ako
"tandem" Dejo-Piksi bude igrao kao u proshloj takmi)
fudbal.915swix,
-> #914, gmatic|->==> jedan, bre, u vrh glave ....
|-> Pa i to je dosta ako mi nedamo ni jedan(stho je moguce ako
|-> "tandem" Dejo-Piksi bude igrao kao u proshloj takmi)
Ma u krajnjem slucaju imamo nereseno.
Sanse nema da izgubimo, mada bi ja, naravno ;), voleo da pobedimo.
fudbal.916stefan,
-> #906, dizel> ** Pogledao sam snimak još jedno i lepo se vidi da je pokupio i
> ** loptu i Ćirinu nogu. To je faul. Mada, mislim da sudija nije
>
> A nisi video kako je Vaniću sudija pokazao da treba čekati znak
> pištaljke i "rukomet"? Vi grobari primećujete samo selektivno.
Čekaj, pa ti si tvrdio da nije bio faul? :)
fudbal.917gmatic,
-> #915, swix==> Ma u krajnjem slucaju imamo nereseno.
Dace bog da tako bude!
==>
==> Sanse nema da izgubimo, mada bi ja, naravno ;), voleo da
==> pobedimo.
Ma samo to da se desi ali imam neki osecaj....
A i neidem da gledam takmu(sad objasnjenje kad god sam gledao reprezentaciju
(a bogami i sire jer sam jednom daaaavno pravio bratu drustvo i isao da
gledam Partizan-Rujeka i partizan puce ovde)pobedili smo).....
Naravno ovo GLEDAO znaci BIO na stadionu gde se igra....
fudbal.918dizel,
-> #909, celtic** I jos je Robi na kraju popio novcanu kaznu od fudbalske
** federacije Engleske jer se bunio na odluku sudije :( Posle
** kazu da se postenje isplati :((
Mislim da nije bio kažnjen zbog toga. Naime, istovremeno je dobio
nagradu FIFA-e za fair play, ali i kaznu zato što je na majici koju
je nosio ispod dresa imao natpis "podrška za lučke radnike", ili nešto
slično, a to je navijačima pokazao kada je postigao gol na jednoj
utakmici. Pošto je u Engleskom prvenstvu sportistima zabranjeno da
šalju političke poruke, kažnjen je. :)
fudbal.919dizel,
-> #916, stefan** Čekaj, pa ti si tvrdio da nije bio faul? :)
I dalje tvrdim da faula nije bilo, ali sam takođe rekao da čak to
i nije mnogo bitno... Niko se ne bi žalio da ste vi iz faula dali
regularan gol.
fudbal.920swix,
-> #918, dizel|-> utakmici. Posto je u Engleskom prvenstvu sportistima zabranjeno da
|-> salju politicke poruke, kaznjen je. :)
Svuda je zabranjeno.
FIFA to strogo ;) zabranjuje.
Bilo je tu i opravdanja FIFA-e da ta kazna nema veze sa porukom, jer su ih
poneki i optuzili da ne podrzavaju te iste lucke radnike.
To je, kao, vise iz nekog principa.
fudbal.921schef,
-> #919, dizel][ i nije mnogo bitno... Niko se ne bi žalio da ste vi iz faula
][ dali regularan gol.
Koliko sam primetio, zvezdini igrači su se žalili i pre nego što je
Partizan postigao gol...
fudbal.922giovanni,
-> #905, dizelĘ? Moguće, ali ne samo zbog Đore, već zbog Santračeve ideje o igri odbrane
Ę? "u liniji". Kad bi Đora igrao libera, ne bi Španci ni došli do gola...
Ne samo zbog Đore. To ti i kažem, igrao ne igrao isti ti je đavo. Imamo
krš odbranu i tačka. A za igru u liniji imamo previše spore i glupe
igrače, to se mora priznati.
fudbal.923giovanni,
-> #901, gmaticĘ? E pa zato i nikad nismo osvojili nijedno SP i samo jedan tim je
Ę? bio prvak sveta (da ga neimenujem) iako smo uvek imali dobre
Kako samo jedan? Brazil, Argentina, Urugvaj, Italija, Nemačka, Engleska.
To je šest.
fudbal.924giovanni,
-> #906, dizelĘ? A nisi video kako je Vaniću sudija pokazao da treba čekati znak
Ę? pištaljke i "rukomet"? Vi grobari primećujete samo selektivno.
E vala nije Vaniću pokazao ni jedno ni drugo. Vaniću je klimao glavom i
klimao bi šta god da ga je ovaj pitao (možda ga je pitao da li može da mu
kresne ženu?).
fudbal.925giovanni,
-> #909, celticĘ? I jos je Robi na kraju popio novcanu kaznu od fudbalske federacije
Ę? Engleske jer se bunio na odluku sudije :( Posle kazu da se postenje
Ę? isplati :((
Sad Robi Fauler ispade heroj socijalizma i šta ti ja znam. Da li se još
neko sem mene seća slučaja od pre 6-7 godina kada je kapiten neke nemačke
(?) ekipe skrenuo pažnju sudiji da je igrao rukom u šesnaestercu! Sudija
je uvažio reklamaciju i naravno dodelio žuti karton "pokajniku".
fudbal.926giovanni,
-> #907, dizelĘ? To je rekao pošto je pogledao snimak! Rekao je možda, a bilo je sigurno.
Da je bilo sigurno, ona trojica što su ga čuvala bi istog momenta stala
da protestuju i jure sudiju. Kako to da su prvo sačekali da vide šta će
Ćira da uradi? Da nije dao gol ne bi se bunili?
Ę? A samo što se završila utakmica rekao je da mora da pogleda snimak...
Ę? Da vas opet podsetim, smejali ste se Pericinoj izjavi posle pretprošlog
Ę? derbija kada je rekao da nije siguran da li je bio penal, tj. da mora da
Ę? pogleda snimak... :)
Prekrašaj je jedna stvar a za igru rukom treba da postoji namera, u
načelu. Ćira je rekao da mora da pogleda snimak da bi video da li ga je
lopta pogodila baš u ruku i to je sasvim OK jer u tim trenucima se lako
može učiniti igraču da ga je pogodila i u rame. A da nije bilo namere je
očigledno.
fudbal.927giovanni,
-> #902, dizelĘ? Na derbiju na stadionu JNA ;> kada je bilo 1:1. Darko je doveo
Ę? Zvezdu u vodstvo u 12 minutu, a Ćira, posle "rukometaškog"
Ę? štopovanja lopte savladao Miloja iz neposredne blizine.
To što je ruka bila prilepljena uz telo i što je pogodila i telo i ruku
nema veze po tebi?
fudbal.928giovanni,
-> #908, dizelĘ? gol... Problem je što smo primili 2. Naravno, problem je u tome što
Ę? smo ih primili na nepošten način.
Hoćeš da kažeš da smo mi nepošteni?
fudbal.929giovanni,
-> #912, zerohot Ponovo radi vrtić?
fudbal.930gmatic,
-> #923, giovanni==> Ę? E pa zato i nikad nismo osvojili nijedno SP i samo jedan
==> tim je Ę? bio prvak sveta (da ga neimenujem) iako smo uvek
==> imali dobre
==>
==> Kako samo jedan? Brazil, Argentina, Urugvaj, Italija,
==> Nemacka, Engleska. To je sest.
Kada mislim tim mislim nasha ekipa(ne selekcija).A nije samo shest
osvojilo SP!
fudbal.931dizel,
-> #927, giovanni** To što je ruka bila prilepljena uz telo i što je pogodila i
** telo i ruku nema veze po tebi?
Verovatno je tako bilo. ;) Koristio je OHO lepak. :)
fudbal.932dizel,
-> #921, schef** Koliko sam primetio, zvezdini igrači su se žalili i pre nego
** što je Partizan postigao gol...
Mislio sam na nas sa Sezama, konkretno na mene. Dakle, rekao sam
da faula nije bilo, ali da to nije od presudnog značaja za gol
koji je postignut. Jasno?
P.S. A da okončamo ovo? :)
fudbal.933dizel,
-> #926, giovanni** Da je bilo sigurno, ona trojica što su ga čuvala bi istog
** momenta stala da protestuju i jure sudiju.
Ti ih poznaješ u dušu? :) Kako su se proveli posle prvog gola,
kad ih je sudija zeznuo?