kosarka.106rkovacevic,
-> #105, stefan==> Navodno je prvi na listi želja trenera Nikolića za iduću sezonu je
==> potencijalni reprezentativac Đokić (tako li se zvaše?) čime bi se rešio
==> problem pleja, zatim Oliver Popović i Radošević.
Štef, iz tvojih usta u Božije uši ! :))
kosarka.107dizel,
Hteo sam još nešto da kažem o utakmici Partizan - croatia Osiguranje.
Naime, Partizan jeste izgubio, ali je to ovde primljeno kao nešto
strašno! Na SOS-u je jedan novinar strašno ocrnio ekipu Partizana,
što je čak i mene nije ostavilo ravnodušnim. Naime, rekao je kako
ova ekipa nema srca i da od nje neće ništa biti, itd... Jedino je
pohvalio trenera Nikolića, dok je sve igrače iskritikovao. Rekao
je i nešto u stilu, kao "treba shvatiti da ova generacija i ne može
više, itd..."
Odakle mu bre pravo da ovako ken*a?
Koliko znam Partizan je šampion Jugoslavije, pobedio je velike protivnike
ove sezone (Kinder i Efes) i mislim da je do sada Partizan dosta uspešan.
Desilo se nekoliko kikseva u prvenstvu, ali to je nešto slično onome
kad Zvezda igra protiv Barselone u sredu, a u subotu recimo protiv
Borca iz Čačka.
Ne treba toliko napadati igrače kada izgube, niti ih dizati u nebo
kad pobede. A to je upravo ono što se kod nas radi... :((((
kosarka.108stefan,
-> #106, rkovacevic> Štef, iz tvojih usta u Božije uši ! :))
Pa to je navodna lista želja, Đokić je recimo pod ugovorom,
pretpostavljam i Radošević, ne znam kakav je status Popovića. Doduše, te
sitnice od ugovora nikada nisu predstavljali neku veliku prepreku pitanje
je samo sa koliko nula se piše "raskid ugovora" ;)
kosarka.109dizel,
-> #105, stefan** zvaše?) čime bi se rešio problem pleja, zatim Oliver Popović i
** Radošević.
Molim navijače Zvezda da prilože po koji novčić da dovedemo
pomenutog kod nas, jer ako ode u Prtizan, tek onda nećemo
biti u prvoj ligi. :(
kosarka.110junior,
-> #105, stefan> potencijalni reprezentativac Đokić (tako li se zvaše?) čime bi
> se rešio problem pleja, zatim Oliver Popović i Radošević.
Hm, sa ta 3 igrača, ako zadržite centre, imali biste tim za prvake
Evrope. Zamisli petorku:
Đokić
Radošević
Popović
Tomašević
Koturović
(ujedno i prva petorka naše lige:)
- prve zamene - Lukovski, Drobnjak, Čubrilo
Inače, Berić, mislim da ide u Italiju i da teško šta može da ga
zadrži. ;) Što se tiče ostalih, mislim da bi Popović bio presrećan
da se vrati u Partizan, Đokić je odavno rekao da bi hteo da pređe
u "naš najbolji klub" (mali govnar je grobar &$#!), jedino je problem
Radoševića koji je izjavio da je veran i da će biti veran Borcu, jer
mu je taj klub pružio sve, jer mu je dao afirmaciju, ali mislim da
ako ispadnu u drugu ligu, da će ga pustiti.
Što se tiče Zvezde, ne treba nam niko od igrača, već samo prof. Nikolić :)
jer ona ima sasvim ok, mlad tim, i kad nauče igrači da igraju odbranu, biće
više nego konkurentni.
kosarka.111mango,
-> #97, junior> Cuo si sta je Muta izjavio posle utakmice.
Ja nisam cuo. Molim te ako ti nije tesko...
kosarka.112mango,
-> #95, dizel> Inace, Zvezda je ove godine mnogo duze bila na medunarodnoj sceni
> od Partizana u fudbalu...
Citavo jedno kolo;)
> Nemas pojma koliko sam se iznervirao... Naravno, to ne bi
> bio slucaj da su protivnici bili neki drugi, ali posto su
> to bile ustase, morali ste da ih pobedite. Ali, dobro, valjda
Zar sam ja nesto propustio u radio, a kasnije i tv prenosu? Koliko
sam ja upoznat Partizan je izgubio od Croatia osiguranja, a ne od
ustasa.
P.S. Ovo je tema kosarka.
kosarka.113mango,
-> #98, junior> Najbolji igrac ovog sampionata i sigurno buduci reprezentativac YU,
> Radosevic je postigao 47 (CETRDESET I SEDAM) poena, uz sut 15/15 sa slob.
Nadam se i buduci igrac Partizana. Inace, ovaj mi se igrac posebno svidja, jer
se vidi da zivi za igru i publiku.
> U ekipi Borca jos se istakao Milisavljevic (play) sa 23 poena, kao
Izvini ako gresim, ali mi se cini da je dao 21 poen.
> bacanja, 7/11 iz polja i 6/6 sa trojki. Nije hteo da ide na 50 poena, vec
Ovo se odnosi na Radosevica: trojke je sutirao 5/6.
kosarka.114junior,
-> #111, mango>> Cuo si sta je Muta izjavio posle utakmice.
> Ja nisam cuo. Molim te ako ti nije tesko...
Rekao je da su imali uigranu akciju za kraj, koju su uvežbavali
pre utakmice za baš ovakvu situaciju (znači poslednji napad odlučuje
o pobedniku), ali da Lukovski to nije ispoštovao, već je, kao što si
sam video, krenuo da on reši pitanje pobednika 1-1. :( Mali kreten.
kosarka.115junior,
-> #113, mango> Ovo se odnosi na Radosevica: trojke je sutirao 5/6.
6/6.
6*3=18
7*2=14
15*1=15
-------
šut =47
Elementary, my dear mango ;)
kosarka.116junior,
Muta:
" Svako jutro treniramo 2 sata, oni ubace nekih 100-200 skok-šuteva, i gađaju
oko 50-60 penala, a i posle toga imamo termine ko želi da dođe i da vežba
penale. Ne znam zašto promašuju, to je stvar koncentracije, a očigledno njima
(igračima Partizana, prim. jr.) nedostaje koncentracija."
kosarka.117luckyluciano,
-> #109, dizel¸¸> Molim navijace Zvezda da priloze po koji novcic da dovedemo
¸¸> pomenutog kod nas, jer ako ode u Partizan, tek onda necemo
¸¸> biti u prvoj ligi. :(
Malo vas je cigani.
Lucky Luciano
kosarka.118luckyluciano,
-> #110, junior¸¸> u "nas najbolji klub" (mali govnar je grobar &$#!), jedino je
Za sve se navija, Partizan se voli !
Lucky Luciano
kosarka.119guta,
Hala FMP Železnik, 12. Januar, 18:00
FMP Železnik - Partizan 61:76 (32:32)
Partizan zasluženo pobedio, inače prilično loša utakmica, čemu su posebno
doprinele sudije sa preoštrim kriterijumom za faulove, pa je bilo malo
prave igre. Železnik je nastupio oslabljen neigranjem beka Vukosavljevića,
i brzom povredom mladog Veselina Petrovića, čime je i inače tanka bekovska
linija svedena na Luku Pavićevića.
U prvom poluvremenu se odvijala ravnopravna igra, što svedoči i rezultat.
Početak utakmice su obeležile tri uzastopne (prestrogo dosuđene) lične
greške mladog centra Jestratijevića, i već pomenuta povreda Petrovića,
kome je stradao članak posle jedne požrtvovane akcije vraćanja lopte sa
šipke u gledalištu, na koju je odmah potom i naleteo ;) :( Od partizanovih
igrača u prvom zapažen samo Berić, delimično i Tomašević.
Drugo poluvreme je počelo kuriozitetom: igrači Železnika za prvih 9 minuta
nastavka nisu postigli poen (!), dok je Partizan u tom periodu zabeležio
8 poena (vrlo malo poena na utakmici uopšte, krajnji rezultat je dostignut
u poslednjih 3 minuta kada je postignuto desetak poena sa obe strane),
što je, kako se pokazalo, bila i odlučujuća prednost za Partizan.
Ovaj pad u igri nije toliko posledica partizanove odbrane, već neshvatljive
nepreciznosti igrača Železnika u nastavku.
Kuriozitet je zabeležen u poslednja tri minuta: posle izlaska iz igre
Luke Pavićevića zbog pet prekršaja, Železnik je ostao bez ijednog beka,
tj. bez ijednog igrača nižeg od 203 cm, tako da je utakmicu završio sa
verovatnom najvišom postavom u ligi :), koja se sastojala iz jednog
visokog krila i 4 (!) centra. U to trenutku je Muta Nikolić uveo u igru
oba pleja Partizana, Vidačića i Lukovskog, i igrao sa generalno niskom
postavom, tako da je bilo izuzetno zabavno gledati kako igrači Partizana
"vrte" igrače Železnika kada su oni u napadu, a potom kako igrači
Železnika ostvaruju po 4 skoka u napadu za redom, ili kako Mlađan Šilobad
izigrava pleja :) U tom trenutku je sve ionako bilo gotovo (Partizan je
vodio sa 10-ak poena prednosti, a Železnik nije imao ni pleja ni beka),
pa je publici u dvorani priuštena neobična zabava :)
Zanimljivosti:
- utakmici je, kao i obično, prisustvovao Čović, pa je u njegovu čast
izveden koncert za trube i zviždaljke ;)
- Drobnjak je postavio svetski rekord: napravio je pet ličnih greški za
7.5 minuta ;)
- Tomašević je promašio, cenim, oko 90% slobodnih bacanja od 10-12 koliko
je izvodio
kosarka.120dizel,
-> #112, mango** Citavo jedno kolo;)
Ukoliko ja znam da brojim, to su dva kola!
Vi ste eliminisani u pretkvalifikacijama, a mi u
drugom kolu Kupa Kupova.
** Koliko sam ja upoznat Partizan je izgubio od Croatia
** osiguranja, a ne od ustasa.
Ajde mango, ne počinji opet. Za tebe je to cro. osiguranje,
za mene nije samo to, itd...
kosarka.121nenad,
-> #98, junior> bacanja, 7/11 iz polja i 6/6 sa trojki. Nije hteo da ide na 50 poena, već
> je 20-ak sekundi pre kraja izašao na klupu, dok mu je cela hala
> aplaudirala i skandirala "Miro, Miro".
Bogami je hteo, ali posle ga je trener zamenio. :)
kosarka.122nenad,
-> #113, mango> Nadam se i buduci igrac Partizana. Inace, ovaj mi se igrac posebno
> svidja, jer se vidi da zivi za igru i publiku.
Vrlo verovatno igrač Partizana, em što je iz Borca, a tek što je
iz Čačka. ;)
Lično mislim da bi bilo dobro za našu košarku (čuj dobro - pod
moranje) da osim Beograda dobijemo bar još 2-3 jaka košarkaška
centra, recimo Titograd, Čačak i Novi Sad. Posle bi krenuli i
drugi. Zato bih najviše voleo da čovek ostane tamo gde jeste.
kosarka.123lexus,
-> #113, mango=> Ovo se odnosi na Radosevica: trojke je sutirao 5/6.
Ne ne ne... Ti si pod uticajem komentatora ;) Zvanična
statistika kaže da je šutirao 6/6, mada se meni čini da
šutirao 6/7... Valjda su mu taj promašaj prebacili u šut
za dva poena, kako bi imao lepšu statistiku na kraju :)
kosarka.124lexus,
-> #110, junior=> jer ona ima sasvim ok, mlad tim, i kad nauče igrači da igraju
=> odbranu, biće više nego konkurentni.
Vrlo moguće... Još ako se izbace fosili - Pavlović, Ilić i Trifunović,
Zvezda će imati bolju atmosferu u timu (uvek me čudi kako to da se
Ilić i Bolić ne potuku oko toga ko će više šutirati ;)
kosarka.126mango,
-> #110, junior> Sto se tice Zvezde, ne treba nam niko od igraca, vec samo prof. Nikolic :)
> jer ona ima sasvim ok, mlad tim, i kad nauce igraci da igraju odbranu, bice
> vise nego konkurentni.
Upravo tako. Ovaj trener je blago receno smesan. Zvezda i nema tako los tim,
kad bi naucili da igraju odbranu mogli bi biti 5-6 u prvenstvu.
kosarka.127mango,
-> #115, junior>> Ovo se odnosi na Radosevica: trojke je sutirao 5/6.
>
> 6/6.
Onda 6/7, jer je jednu trojku promasio. Sem toga jednu trojku
je "ubo" tako bugarski, skoro kao Trifunovic onomad:)
> Elementary, my dear mango ;)
Jesi li gledao onaj Serlok Holms sa Majkl Kejnom. Ako jesi...:)
kosarka.128mango,
-> #122, nenad> Vrlo verovatno igrac Partizana, em sto je iz Borca, a tek sto je
> iz Cacka. ;)
Em sto je iz Uzica:)
> centra, recimo Titograd, Cacak i Novi Sad. Posle bi krenuli i
> drugi. Zato bih najvise voleo da covek ostane tamo gde jeste.
I ja bih to voleo pod uslovom da Borac opstane u prvoj ligi. Buduci
da mu konkurenciju pravi C.Z. to je vrlo verovatno:)
kosarka.129mango,
-> #107, dizel> Naime, Partizan jeste izgubio, ali je to ovde primljeno kao nesto
> strasno! Na SOS-u je jedan novinar strasno ocrnio ekipu Partizana,
> sto je cak i mene nije ostavilo ravnodusnim. Naime, rekao je kako
Tako treba pred Barselonu; potpisujem pobedu Partizana.
> ova ekipa nema srca i da od nje nece nista biti, itd... Jedino je
Ova ekipa je pokazala da ima srca i protiv BFC-a i uopste-kad god je
najteze oni pobede.
kosarka.130schef,
-> #110, junior][ mu je taj klub pružio sve, jer mu je dao afirmaciju, ali
][ mislim da ako ispadnu u drugu ligu, da će ga pustiti.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Bogami, zvezda će namerno da ispadne u drugu ligu samo da bi nama
napakostila ;) t.j. da Radošević ostane u Borcu. ;)))
kosarka.131schef,
-> #119, guta][ Zanimljivosti:
][ - utakmici je, kao i obično, prisustvovao Čović, pa je u
][ njegovu čast izveden koncert za trube i zviždaljke ;)
;)
][ - Drobnjak je postavio svetski rekord: napravio je pet ličnih
][ greški za 7.5 minuta ;)
Šta, opet je počeo? (a kada je to prestao? ;)
Pusti da pogodim, 3 greške su u napadu, a samo 2 odbrani?
][ - Tomašević je promašio, cenim, oko 90% slobodnih bacanja od
][ 10-12 koliko je izvodio
I ovo je tebi zanimljivost? ;) Pa on je opšte poznat po ovome. :) Kada bude
šutirao bar 50% to objavi da je zanimljivost. ;)
kosarka.132schef,
Sme li iko od zvezdaša ;) da objavi trenutnu tabelu? ;)
Evo ja ću da kažem najvažnije. I Partizan i zvezda su drugi na tabeli, samo
neko je od napred a neko od pozadi. ;)))))
kosarka.133junior,
-> #121, nenad> Bogami je hteo, ali posle ga je trener zamenio. :)
;) Možda i jeste, ali je bio mnogo bolji ovakav odlazak.
Kad ga je trener izveo pre kraja, aplauz je bio upućen samo
njemu. Da je ostao do kraja, aplauz bi išao ili celom timu,
ili bi se ostatak tima uvredio što skandiraju njemu.
Dečko je legenda. :)
kosarka.134junior,
-> #131, schef> I ovo je tebi zanimljivost? ;) Pa on je opšte poznat po ovome.
> :) Kada bude šutirao bar 50% to objavi da je zanimljivost. ;)
Bolje rečeno 'verovali ili ne'. ;)
kosarka.135jvujnic,
-> #122, nenad> centra, recimo Titograd, Čačak i Novi Sad. Posle bi krenuli i
> ^^^^^^^^
Zar ovaj grad još postoji? :))
kosarka.138mango,
-> #130, schef> ][ mu je taj klub pruzio sve, jer mu je dao afirmaciju, ali
> ][ mislim da ako ispadnu u drugu ligu, da ce ga pustiti.
> ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
> Bogami, zvezda ce namerno da ispadne u drugu ligu samo da bi nama
> napakostila ;) t.j. da Radosevic ostane u Borcu. ;)))
A inace, da je "dobra", ne bi ispala? :)
kosarka.139ancha,
Veceras: partizan-barselona
vidimo se u pioniru
p.s.: javilo mi se da cemo pobediti za 17 razlike a da ce djordjevic imati
losh dan!
kosarka.140dizel,
-> #139, ancha** p.s.: javilo mi se da cemo pobediti za 17 razlike a da ce
** djordjevic imati losh dan!
Pa bilo je samo 4, ali i to je odlično za Partizan. Fenomenalno
je odigrao Tomašević, odlični su bili Vidačić i Berić (koji je
najzad pokazao kako kapiten treba da igra), ali i ostali su
igrali odlično. Ipak, NEDOPUSTIVO je ispustiti prednost od
21 poena za samo 3-4 minuta, što je Partizan uspeo u drugom
poluvremenu. Još uvek postoje velike oscilacije, ali u svakom
slučaju zaslužena pobeda Partizana.
P.S. Sad nemojte da se dižete u oblake, jer ste prošle nedelje
psovali svoje igrače "bez srca".
kosarka.141rkovacevic,
-> #140, dizel==> Ipak, NEDOPUSTIVO je ispustiti prednost od
==> 21 poena za samo 3-4 minuta, što je Partizan uspeo u drugom
==> poluvremenu.
Ako uračunaš da je celu tekmu odigralo 6 igrača (partije od minut-dva
Lazarevića i Lukovskog ne računam) dok je u Barsi ravnomerno igralo svih 10 i
da smo razliku izgubili u periodu od 15-19 minuta, jasno će ti biti da su
jednostavno popadali od umora. Tokom celog prvog i pola drugog (dok Lukovski
nije ušao da zabrlja sve), tj. dok su imali snage, gazili su ih kako su stigli.
==> P.S. Sad nemojte da se dižete u oblake
Dizaćemo ih kad osvoje kup šampiona (daj Bože ove, ali realnije je za neku
godinu), pre ne :)))
kosarka.142lexus,
-> #139, ancha=> p.s.: javilo mi se da cemo pobediti za 17 razlike a da ce
=> djordjevic imati losh dan!
Imao je loš dan u prvom poluvremenu, valjda mu je bilo teško
da zaigra protiv nas... U drugom nas je razbio. Mada se mora
priznati da smo igrali sa 6 igrača, Čubrilo nije ulazio, a
Lazarević i Lukovski su jako kratko igrali. Uz to su trojica
imali četiri lične skoro 10 minuta, tako da smo morali malo
da popustimo u odbrani, što su Sale i ostali igrači Barse
iskoristili.
Najbolji transparent: "Nemoj puno, grazie Sale amigo" ;))
Uzgred, Muta je bio presrećan ;)
kosarka.143miskop,
Grupa 'H' - 2. kolo
Partizan 91 - 87 Barselona
Kinder 90 - 100 Bajer
Efes P. 74 - 64 Kroacija
Efes Pilsen 12 10-2 22
Partizan 12 7-5 19
Kinder 12 5-7 17
Barselona 12 5-7 17
Kroacija 12 5-7 17
Bajer 12 1-11 13
kosarka.144mango,
-> #140, dizel> ** p.s.: javilo mi se da cemo pobediti za 17 razlike a da ce
> ** djordjevic imati losh dan!
>
> Pa bilo je samo 4, ali i to je odlicno za Partizan. Fenomenalno
Ali, moglo je biti i mnogo vise. Ovo mi se ne svidja. Bolje da je
Barselona vodila sve vreme, a da je Partizan dobio sa 10 razlike,
ali pobedi se ne gleda u zube:)
> je odigrao Tomasevic, odlicni su bili Vidacic i Beric (koji je
> najzad pokazao kako kapiten treba da igra), ali i ostali su
Zasto najzad pokazao kako kapiten treba da igra? Zar ne igra zaista
kapitenski celu sezonu? Sto se Vidacica tice, konacno se osmelio da
sutne:) Meni se on svidja kao igrac, samo kad bi imao vise herca-
mnogo je puta ostajao sam, ali nije sutnuo. Koliko se secam iz onih
utakmica Zvezde i Partizana u play-offu on i nema tako los sut.
> P.S. Sad nemojte da se dizete u oblake, jer ste prosle nedelje
> psovali svoje igrace "bez srca".
Ko ih je psovao? Zar nisam napisao da ce biti prvaci Evrope;) Ostali
rezultati h grupe su vise nego fenomenalni: Efes-Kroacija 74:64,
Kinder-Bayer 90:100! Sad Partizan ima 2 pobede vise od Kindera,Kroacije
i Barselone i ako dobije utakmice koje bi MORAO da dobije (obe protiv
Bayera, koji je uprkos pobedi protiv Kindera ocajna ekipa, i u Solunu
protiv Kroacije) bice drugi bez obzira na ishod ostalih utakmica. Ono
sto me interesuje je s kim ce partizan igrati kad se zavrsi ovaj liga
sistem? Mislim kako je sve organizovano- 2. iz h grupe protiv 3. iz g
grupe?
kosarka.145mango,
-> #141, rkovacevic> Ako uracunas da je celu tekmu odigralo 6 igraca (partije od minut-dva
> Lazarevica i Lukovskog ne racunam) dok je u Barsi ravnomerno igralo svih 10
Steta sto Muta ne daje vise sanse Lazarevicu- on je zaista odlican igrac
i zasluzuje minutazu od bar 15-20 minuta po utakmici.
> jednostavno popadali od umora. Tokom celog prvog i pola drugog (dok
> Lukovski nije usao da zabrlja sve), tj. dok su imali snage, gazili su ih
Nije tacno da je Barselona smanjila razliku kad je usao Lukovski. Razlika se
dobrim delom istopila jos kad je Vidacic bio u igri.
kosarka.146mango,
Kerovi su bili vrlo raspolozeni;) Samo su gledali da uzmu
nekom pistaljku, upaljac (zaboga, u Pioniru je zabranjeno
pusenje;) ili trubu. Mom su ortaku hteli da uzmu zippo, na
sta je ovaj poceo da se svadja i zaglavio vrata, a posto je
bila velika guzva morali su da ga puste:) BTW, krajnje je
vreme da u Pioniru rese problem ventilacije. Bilo je zaista
vruce unutra, a zima je. Kad pocne leto, imace klizaliste u
Pioniru i bez leda:)
kosarka.147dizel,
-> #142, lexus** imali četiri lične skoro 10 minuta, tako da smo morali malo
** da popustimo u odbrani, što su Sale i ostali igrači Barse
** iskoristili.
Saletu nije išlo u prvom, ali u drugom sam pomislio da će on sam
da vas razbije (što i jeste uradio), a onda ga je idiot od trenera,
na sreću Partizana, izvukao iz igre(budala!).
** Najbolji transparent: "Nemoj puno, grazie Sale amigo" ;))
:)))
** Uzgred, Muta je bio presrećan ;)
Ali je zato izgubio 5 godina života u onoj seriji Barselone od 17-2. :)
kosarka.148rkovacevic,
-> #145, mango==>Nije tacno da je Barselona smanjila razliku kad je usao Lukovski. Razlika
==>se dobrim delom istopila jos kad je Vidacic bio u igri.
Pogrešno si me shvatio. Kola su krenula nizbrdo onog trenutka kad je Lukovski
ušao u igru. Čim je Muta video gde to vodi vratio je Ljubu, ali razlika je već
krenula nadole...
kosarka.149schef,
-> #142, lexus][ priznati da smo igrali sa 6 igrača, Čubrilo nije ulazio, a
][ Lazarević i Lukovski su jako kratko igrali. Uz to su trojica
To što Čubrilo nije ulazio :) uopšte i nije loše kao što ga ti
predstavljaš. :)))
kosarka.150schef,
-> #143, miskop][ Kinder 90 - 100 Bajer
URRRAAAAAAAA! ;)
Sada imamo dve pobede ispred trećeplasirane ekipe. :)) Samo da se ne
sapletemo negde. ;) Koliko vidim, dovoljne su nam sve pobede, osim u gostima
kod Barselone, što je realno očekivati. :)
Mada, brine me ovaj Bajer... :) Sada pobedili u gostima, a Efes ih prošli
put jedva dobio sa 1 razlike...
kosarka.151mango,
-> #147, dizel> ** Uzgred, Muta je bio presrecan ;)
>
> Ali je zato izgubio 5 godina zivota u onoj seriji Barselone od 17-2. :)
Da je tako, dosad bi bio mrtav:))
kosarka.152mango,
-> #150, schef> Sada imamo dve pobede ispred treceplasirane ekipe. :)) Samo da se ne
> sapletemo negde. ;) Koliko vidim, dovoljne su nam sve pobede, osim u
> gostima kod Barselone, sto je realno ocekivati. :)
Ako Partizan bude bio drugi igrace sa treceplasiranim iz E grupe u
kojoj je trenutno guzva na tom mestu. Dakle, igrace sa jednom ekipom
iz kvarteta Olimpijakos (valjda nece:), CSKA(valjda oce:), Alba(valjda
oce:) ili Makabi(valjda nece:).
kosarka.153junior,
Da rasčistim .. vi u Pioniru niste izgubili ni od koga, osim onih
šiptara - San Fernanda? Koji jedine pobede imaju nad Dinamom i Partizanom?
Kakav bedak .. ;)
PS. Danas je Ljuba Vidačić lepo govorio u Zvezdi. Umalo mi je naterao
suze na oči. ;)
kosarka.154dizel,
Crvena Zvezda - Lovćen 71:61 (38:30)
Najzad pobeda Zvezde. U prvom poluvremenu ponovo su igrači Zvezde
ispoljili strah i neuigranost u napadu, ali je bila primetna mnogo
bolje odbrana! Nekako se došlo i do 8 poena prednosti na poluvremenu,
a onda, samo što je krenulo drugo poluvreme razgoropadio se jedan
igrač Lovćena i sa 3 uzastopne trojke preokrenuo rezultat.
I tada se bude navijači Crvene Zvezde kojih je bilo oko 500-600.
Mnoštvo pištaljki uz nekoliko trojki Zlatka Bolića odlučilo je
ovaj meč. Inače, najveća prednost Zvezde je na par minuta pre kraja
iznosila i petnaestak razlike...
Utakmici od NET-ovaca prisustvovali nikola.s i moja malenkost. :)
kosarka.155mango,
-> #153, junior> Da rascistim .. vi u Pioniru niste izgubili ni od koga, osim onih
> siptara - San Fernanda? Koji jedine pobede imaju nad Dinamom i Partizanom?
I Kinderom kod kuce-8 razlike.
kosarka.156junior,
-> #154, dizel> Utakmici od NET-ovaca prisustvovali nikola.s i moja malenkost.
> :)
Koliko su karte za Zvezdine tekme?
kosarka.157dizel,
-> #156, junior** Koliko su karte za Zvezdine tekme?
10 din.
Ma lopovi, trebalo je da daju ulaz džabe, sad su im navijači preko
potrebni. :)
kosarka.158junior,
-> #152, mango> iz kvarteta Olimpijakos (valjda nece:), CSKA(valjda oce:),
> Alba(valjda oce:) ili Makabi(valjda nece:).
Eventualno, mada teško, u toj četvorci, Partizan bi imao šanse
protiv CSKA ili Makabija. Olimpijakos i Alba su suviše jaki.
BTW, jel' Alba uspela da obori rekord (za one koji ne znaju, u
šampionatu Nemačke, Alba ima skor 17:0)?
kosarka.159mmisic,
-> #158, junior> protiv CSKA ili Makabija. Olimpijakos i Alba su suvise jaki.
...i Barselona je ;)
kosarka.160mango,
-> #157, dizel> Ma lopovi, trebalo je da daju ulaz dzabe, sad su im navijaci preko
Trebalo je da vam plate da udjete:)))
kosarka.161mango,
-> #158, junior> Eventualno, mada tesko, u toj cetvorci, Partizan bi imao sanse
> protiv CSKA ili Makabija. Olimpijakos i Alba su suvise jaki.
Makabi je UVEK nezgodan protivnik. Setimo se sam '87 (ili
bese '88) kad je Partizan bio najbolji u evroligi, pa je
izgubio u polufinalu final-foura od Makabija. To je bila
generacija Partizana u kojoj su bili Paspalj, Divac,Nakic
Grbovic, Savovic, Obradovic, Djordjevic...
CSKA je posle poraza u Moskvi od Albe (69:67) vreovatno
ispao iz trke za ulazak u 16, pa je stanje u E grupi :
1.Stefanel (skoro sigurno ce ostato na prvom mestu)
2.Alba (verovatno drugi)
3.Makabi (imaju pobedu vise od Olimpijakosa i CSKA)
4.Olimpijakos (isti skor kao CSKA)
5.CSKA (imaju utakmicu vise na domacem parketu od
Olimpijakosa, pa ce verovatno ostati na ovoj poziciji).
Alba ima boljeg igraca samo na kecu (Obradovic) od nas
pa ne vidim zasto je previse jaka za Partizan, pogotovo
sto bi se u slucaju da budu 3.(malo verovatno da ce do
susreta uopste doci, zato sto ce biti verovatno 2.) igrala
utakmica vise u Pioniru. Zar stvarno mislis da nas Alba
moze dobiti u Pioniru (samo mi ne pominji Kahu)? Sto se
tice Olimpijakosa, on bi bio najgori protivnik kojeg bi
Partizan mogao dobiti, prvo zbog toga sto su jaki i na
centarskim pozicijama i na pleju, drugo zato sto im je na
klupi Ivkovic, iskusan trener, trece sto su im glavni
igraci iskusni (doduse i Barseloni i Kinderu su;>. Jedino
sto Partizanu ide u prilog je to sto Olimpijakos igra
ocajno u evro-ligi i utakmica vise u Pioniru. Ipak mislim
da je Partizan bolji tim od njih. Ono sto ide u prilog
Partizanu je to sto bi u slucaju prolaska osmine finala
igrali sa Italijanima (cini mi se sa Stefanelom), koji
sem toga sto su losi imaju problema sa jednim od njihovih
najboljih igraca plejom Djentileom koji ce odsustvovati
sa terena do kr(j)aja sezone, a ne mogu dovesti nikog
posto je prelazni rok zavrsen. Tako da bi se Partizan u
tom slucaju (i pored utakmice vise u gostima) plasirao
na final-for. Posto je vrlo verovatno da se nijedna
Italijanska ekipa nece plasirati u final-four, a isti
se igra u Rimu, a s obzirom i na cinjenicu da se ni iz
jedne zemlje nece plasirati dva tima, Partizan bi imao
velike sanse da u polufinalu izbegne Efes, a u finalu
se svasta dogadja (zar ih nismo dobili u Beogradu?),pa
bi Partizan po mom scenariju trebalo da bude prvak Evrope.
Jedini problem je u tome sto je scenarista grobar:>>>
P.S. Al' ti ode Vasoo:)))
> BTW, jel' Alba uspela da obori rekord (za one koji ne znaju, u
> sampionatu Nemacke, Alba ima skor 17:0)?
Jeste. Trenutno imaju skor 20:0.
kosarka.162ppecanac,
Beobanka - Aris 70:61 (68:82)
Pobeda Beobanke, medjutim, minus od 14 koseva iz prve utakmice nije
nadoknadjen pa smo i u Kupu Radivoja Koraca ostali bez predstavnika.
Beobanka je tokom cele utakmice dobro igrala i strpljivo povecavala
prednost, koja je 5 minuta pre kraja iznosila 17 koseva. U samoj zavrsnici,
uz nedostatak koncentracije pa i srece, "bankari" su sve prokockali.
Aris je u 1/4 finala kupa.
kosarka.163junior,
-> #162, ppecanac> Beobanka - Aris 70:61 (68:82)
Šteta.
Šta je uradio BFC?
kosarka.164ppecanac,
-> #163, junior> Sta je uradio BFC?
Smash - BFC 94:88
Prvi susret je BFC izgubio sa pola kosa razlike. Ako se ne varam, bilo
je 70:71 za Smash.
kosarka.165schef,
-> #164, ppecanac
Sinoć:
Bayer - Partizan 70:81 :)
Sada su nam dovoljne samo pobede u Beogradu i Solunu i SIGURNO smo drugi.
:)
kosarka.166junior,
-> #165, schef> Sada su nam dovoljne samo pobede u Beogradu i Solunu i SIGURNO
> smo drugi. :)
Kako je igrao Efes sa Barsom (nisam gledao do kraja)?
Jel' ima šanse za prvo mesto?
kosarka.167miskop,
Grupa 'E' Grupa 'G'
Alba 68 - 78 Stefanel Ortez 66 - 78 Panatinaikos
Olimpijakos 69 - 60 Makabi KSF 97 - 68 Asvel
Sariroa 67 - 72 CSKA Dinamo 64 - 76 Olimpija
Stefanel 13 10-3 23 Panatinaikos 13 10-3 23
Alba 13 8-5 21 Olimpija 13 9-4 22
Olimpijakos 13 7-6 20 Asvel 13 9-4 22
Makabi 13 7-6 20 KSF 13 6-7 19
CSKA 13 7-6 20 Ortez 13 5-8 18
Sariroa 13 0-13 13 Dinamo 13 3-10 16
Grupa 'F' Grupa 'H'
Timsistem 69 - 61 Ulker Bajer 70 - 81 Partizan
Panionios 91 - 95 Estudijantes Kroacija os. 68 - 70 Kinder
Limoz 85 - 61 Cibona Barselona 69 - 67 Efes Pilsen
Timsistem 13 10-3 23 Efes Pilsen 13 10-3 23
Cibona 13 8-5 21 Partizan 13 8-5 21
Estudijantes 13 8-5 21 Barselona 13 6-7 19
Limoz 13 6-7 19 Kinder 13 6-7 19
Ulker 13 4-9 17 Kroacija os. 13 5-8 18
Panionios 13 3-10 16 Bajer 13 1-12 14
kosarka.168lexus,
-> #166, junior=> Jel' ima šanse za prvo mesto?
Ima, ako Efes doživi još tri poraza, a mi još tri pobede :)
kosarka.169mango,
-> #163, junior> Sta je uradio BFC?
Izgubio je ja mislim 94:88. Na poluvremenu je
bilo (opet nisam siguran) 48:44 za BFC. Dakle,
za dlaku, sinko! :(
kosarka.170mango,
-> #164, ppecanac> Prvi susret je BFC izgubio sa pola kosa razlike. Ako se ne varam, bilo
> je 70:71 za Smash.
Za Smash bez S, dakle Mash;) Rezulat je bio 75:74.
kosarka.171mango,
-> #166, junior> Kako je igrao Efes sa Barsom (nisam gledao do kraja)?
Barselona:Efes 69-67.
> Jel' ima sanse za prvo mesto?
Efes ima:>>> Efes ima dve pobede vise od Partizana i
bolju kos-razliku u medjusobnim duelima tako da bi
Partizanu za prvo mesto bile neophodne sve 3 pobede
uz 3 poraza Efesa (igraju protiv Barselone i Bayer-a
u Istanbulu i Kroacije u Splitu), pa ti vidi:)
kosarka.172mango,
-> #167, miskop> Sariroa 67 - 72 CSKA Dinamo 64 - 76 Olimpija
Nije Sariroa vec SarLroa sto se izgovara Sarloa.
> Olimpijakos 13 7-6 20
> Makabi 13 7-6 20
> CSKA 13 7-6 20
Da li je ovakav poredak sacinjen na osnovu kos-razlike
ili je onako bez veze napisan? Sto se tice konacnog
plasmana u ovoj grupi, treba ocekivati da Makabi bude
treci jer igra 2 utakmice na domacem terenu, jednu
protiv Olimpijakosa, a vrlo je moguce da CSKA bude
cetvrti posto igra jednu utakmicu na domacem parketu
protiv Olimpijakosa i ako tu pobedi vrlo je verovatno
da ce biti cetvrti s obzirom na utakmicu protiv Sarloa
na domacem terenu (sigurna pobeda). Medjutim, s obzirom
na sastav grupe i trenutni plasman sve je moguce. Nama
ostaje da se nadamo da CSKA osvoji 3. mesto, a da Grci
ispadnu;)
kosarka.173mantoniadis,
-> #172, mango>> Olimpijakos 13 7-6 20
>> Makabi 13 7-6 20
>> CSKA 13 7-6 20
>
> Da li je ovakav poredak sacinjen na osnovu kos-razlike
> ili je onako bez veze napisan?
Olimpiakos igrao sa Makabia i sa CSKA u domacem terenu
i pobedio. Ostaju revans utakmice. Zato je ovakav poredak ;)
Olimpiakos po recima Ivkovica treba da pobedi Stefanel u
Atini i jos jednu utakmicu protiv Makabi ili CSKA i bice
sigurno cetvrti, mozda i treci u grupi.
kosarka.174schef,
Nešto mi se javlja da iz prve lige ispadaju 4 ekipe, a zvezda je trenutno 4.
od pozadi, s' tim da je dve pobede iza Radničkog koji u sledećem kolu dočekuje
Borac iz Čačka, dok zvezda gostuje kod Mornara. ;) Do kraja je, ako se ne
varam, ostalo 7 kola, od kojih jedno zvezda igra sa Partizanom, a možda i sa
Beobankom. ;)
Pa momci, bilo je lepo gledati utakmice sa vama u prvoj ligi, videćemo se
za dve godine i to samo ako se mnogo potrudite. ;) Mada, kada ispadnete u
prvu b ligu dolazićete u Kragujevac, jer imamo dva 'b' ligaša ;))) pa ćemo tu
da se sretnemo. ;)))
Eh, što mi nešto slatko. :)))
ZVEZDA DRUGOLIGAŠ! IZRAZITI FAVORIT! ;))))))))))))))))))))))))
kosarka.175dizel,
-> #174, schef** Pa momci, bilo je lepo gledati utakmice sa vama u prvoj ligi,
** videćemo se za dve godine i to samo ako se mnogo potrudite. ;)
Samo se nadaj. :)
Moraćemo da nateramo Zvezdu da pobedi nešto i u gostima, inače
ćemo stvarno u drugu ligu. :(
kosarka.176nenad,
-> #174, schef> Nešto mi se javlja da iz prve lige ispadaju 4 ekipe, a zvezda je trenutno
> 4. od pozadi, s' tim da je dve pobede iza Radničkog koji u sledećem kolu
Ja se iskreno nadam da će Zvezda da ispadne u drugu ligu jer će
to _možda_ značiti da nekome dođe iz d* u glavu i skloni one
mastodonte iz uprave koji je upropaštavaju već 15 godina. :(
kosarka.177stefan,
Kurtinaitis postao ministar sporta u vladi LItvanije :) Da li to znači da
više neće igrati? ;)
kosarka.178nikola.s,
-> #176, nenad> Ja se iskreno nadam da ce Zvezda da ispadne u drugu ligu jer ce
A ja se iskreno nadam da ce tebi da crkne kompjuter, ili bar
tastatura, pa da ubuduce ne citamo ovakve poruke od jednog
navodnog navijaca Crvene Zvezde.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
kosarka.179schef,
-> #178, nikola.s][ A ja se iskreno nadam da ce tebi da crkne kompjuter, ili bar
][ tastatura, pa da ubuduce ne citamo ovakve poruke od jednog
][ navodnog navijaca Crvene Zvezde.
I ja sam mišljenja da vam jedna godina u drugoj ligi može odlično doći da
malo osetite slast pobede. ;>
Uostalom, nenad je sasvim u pravu u vezi onoga što se tiče uprave cz.
kosarka.180morkin,
-> #177, stefan> Kurtinaitis postao ministar sporta u vladi LItvanije :) Da li to znači da
> više neće igrati? ;)
Daj Bože. Čiča je imao nezgodan šut...
kosarka.181vitez.koja,
-> #174, schef#=> Nešto mi se javlja da iz prve lige ispadaju 4 ekipe, a zvezda je
#=> trenutno 4. od pozadi, s' tim da je dve pobede iza Radničkog koji
#=> u sledećem kolu dočekuje Borac iz Čačka, dok zvezda gostuje kod
#=> Mornara. ;) Do kraja je, ako se ne varam, ostalo 7 kola, od kojih
#=> jedno zvezda igra sa Partizanom, a možda i sa Beobankom. ;)
Nema šanse da Zvezda ispadne - ako se desi da bude u poslednja 4,
doneće se nabrzinu odluka da liga ostaje na 14 ekipa, a da ispadaju
13. i 14. i eventualno da se igra neki plej-aut...
sk
kosarka.182schef,
-> #181, vitez.koja][ Nema šanse da Zvezda ispadne - ako se desi da bude u poslednja
][ 4, doneće se nabrzinu odluka da liga ostaje na 14 ekipa, a da
][ ispadaju 13. i 14. i eventualno da se igra neki plej-aut...
A šta sam ja pričao još na početku sezone? ;>
kosarka.183mango,
-> #173, mantoniadis> Olimpiakos po recima Ivkovica treba da pobedi Stefanel u
> Atini i jos jednu utakmicu protiv Makabi ili CSKA i bice
> sigurno cetvrti, mozda i treci u grupi.
Ako i uspeju nekog da dobiju na strani, to ce biti
CSKA, a u tom slucaju ce biti treci u grupi, pa im
ostaje da ispadnu od Partizana:) Ako budu imali srece
bice cetvrti, pa ce ispasti od Efesa:)
kosarka.184mango,
-> #174, schef> Nesto mi se javlja da iz prve lige ispadaju 4 ekipe, a zvezda je trenutno
> 4. od pozadi, s' tim da je dve pobede iza Radnickog koji u sledecem kolu
> docekuje Borac iz Cacka, dok zvezda gostuje kod Mornara. ;) Do kraja je,
A uz to Radnicki igra u odlicnoj formi (Beobanka, pa FMP,
pa Iva u gostima...) Jesi li siguran da ispadaju 4 ekipe?
Koliko ja znam, ispadaju 2 ekipe, a i kada bi bile 4 onda
bi se igrao neki baraz;)) Ma, ne brini, potplatice oni vec
nekog:))
> Pa momci, bilo je lepo gledati utakmice sa vama u prvoj ligi, videcemo se
> za dve godine i to samo ako se mnogo potrudite. ;) Mada, kada ispadnete u
Ma cuti, jos ce mi biti i zao;) jer nece biti "derbija"(iliti gazenja;)
> prvu b ligu dolazicete u Kragujevac, jer imamo dva 'b' ligasa ;))) pa cemo
> tu da se sretnemo. ;)))
Da li Zastava igra utakmice u Kragujevcu? Oni su valjda nastali spajanjem?
kosarka.185nenad,
-> #178, nikola.s> A ja se iskreno nadam da ce tebi da crkne kompjuter, ili bar
> tastatura, pa da ubuduce ne citamo ovakve poruke od jednog
> navodnog navijaca Crvene Zvezde.
Verovatno se tebi i drugim "pravim" navijačima sviđa ovih 20
godina tavorenja u prvoj ligi? Klub sa toliko navijača i klinaca
koji dolaze da treniraju tu samo zato jer vole klub i posle
odlaze jer nema perspektive (primeri: Saša Đorđević, Vlade Divac)
može mnogo više - kad bi imao pametnije i poštenije ljude u
upravi. Od odlaska u drugu ligu očekujem otrežnjenje, odnosno da
ti ljudi izgube interes da i dalje smetaju klubu, u svakom
slučaju da se nešto radikalno promeni - na bolje. I partizan je,
npr., u rukometu vrlo brzo nakon dolaska iz druge lige postao
prvak.
kosarka.186lexus,
-> #185, nenad=> Verovatno se tebi i drugim "pravim" navijačima sviđa ovih 20
=> godina tavorenja u prvoj ligi? Klub sa toliko navijača i klinaca
Zar niste imali dve titule za redom 92/93 i 93/94?
To se teško može nazvati tavorenjem, a pored Cibone, Jugoplastike
i Partizana teško da ste mogli više...
kosarka.187schef,
-> #184, mango][ Da li Zastava igra utakmice u Kragujevcu? Oni su valjda
][ nastali spajanjem?
Jeste, nastali su spajanjem Zastave i Klika iz Arilja.
Da ne misliš možda da će da igraju u Arilju? ;)
kosarka.188mantoniadis,
-> #183, mango> Ako i uspeju nekog da dobiju na strani, to ce biti
> CSKA, a u tom slucaju ce biti treci u grupi, pa im
> ostaje da ispadnu od Partizana:) Ako budu imali srece
> bice cetvrti, pa ce ispasti od Efesa:)
Najverovatnije je da bude cetvrti u grupi, pa ce igrati
protiv Efes. Olympiakos je uzeo novog stranca (umesto Aderson)
i Tarlac je poceo da igra (posle dugog odsustva zbog povrede).
Mislim da bilo koji tim (Partizan, Efes) imace problema.
kosarka.189vitez.koja,
-> #182, schef#=> A šta sam ja pričao još na početku sezone? ;>
Nemam pojma...
sk
kosarka.190nikola.s,
-> #185, nenad> Verovatno se tebi i drugim "pravim" navijacima svida ovih 20
> godina tavorenja u prvoj ligi? Klub sa toliko navijaca i
Po raspadu Jugoslavije, i po prestanku susreta sa
Jugoplastikom, Cibonom, Bosnom....Zvezda je osvojila
dve titule za redom. Posle toga dosle su godine sankcija
u kojima je Crvena Zvezda izgubila tim, dok ga je Partizan
u one dve godine stvarao. Pa jos se secam psovki grobara
upucenih Bericu u onom, legendarnom 3:2 play-off-u. Dakle
Partizan je posle sankcija izasao sa vec stvorenim timom,
ali je sve to moglo vrlo lako pasti u vodu. Sta bi tek bilo
da je onaj ludak u cetvrtoj utakmici pogodio trojku sest
sekundi pre kraja, i da je tu BFC uzeo titulu. Verovatno
bi se tu pricalo, o "slaboj upravi" i slicno, a vidi u
kakve ih visine sada dizu posle pobede nad Barsom.
Zatim, nas tim za ovu godinu uopste nije bio los, ali
je uprava Zvezde nacinila samo jednu gresku. Dovela je
on crnce, i time dovela ekipu u nezavidnu situaciju.
Pred pocetak sezone tim je uigravan sa Smitom na pleju,
onda dolazi i povreda Igora Perovica, i Zvezda, prakticno
ostaje bez keca. Dakle greska uprave bila je samo u dovodjenju
crnaca, jer moras se sloziti da su ostali igraci zaista mnogo
obecavali.
Bolic je u slabasnoj Vojvodini bio najbolji strelac, jedan
od vodecih u ligi. Jovo Stanojevic je igrao za mladu ekipu
sveta, Miskovic je Spartaku standardno imao po nekih 20-ak
poena i 10-ak skokova, Perovic je u Radnickom bio fantastican.
Uz to, tu su i Karadzic, standardni clan mlade reprezentacije,
Rakocevic, koji je kao neki talenat,(ja ga ne cenim mnogo) i
Tadic koji je dosao iz Spartaka, te zatim prekaljeni i iskusni
igraci Trifunovic, Ilic i Pavlovic.
Dakle ovaj tim je pre sezone obecavao u najmanju ruku, ulazak
u play-off, ako ne i nesto vise.
Ipak, nije sve pocelo kako treba. Serija poraza unela je nesigurnost
u ovaj, dosta mlad tim, tako da oni sada svaku utakmicu igraju pod
dosta velikim pritiskom.
Toliko o CZ.
> na bolje. I partizan je, npr., u rukometu vrlo brzo nakon
> dolaska iz druge lige postao prvak.
Postao je prvak u onoj ligi, i izgubio od Danaca sa 13 razlike
u prvom kolu kupa sampiona.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
kosarka.191nikola.s,
-> #98, schef> Ko je rek'o Akvarijus? ;>
Od Akvarijusa smo izgubili tamo sa 7 poena razlike,
ovde ih pobedili sa 4. Kada smo vec i kod rukometa:
Ko je rek'o Teka ? ;>
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
kosarka.192schef,
-> #190, nikola.s][ Dakle ovaj tim je pre sezone obecavao u najmanju ruku, ulazak
][ u play-off, ako ne i nesto vise.
Ma čim sam ja video da ste oterali Jestratijevića sve mi je bilo jasno.
kosarka.193mango,
-> #188, mantoniadis> Najverovatnije je da bude cetvrti u grupi, pa ce igrati
> protiv Efes. Olympiakos je uzeo novog stranca (umesto Aderson)
> i Tarlac je poceo da igra (posle dugog odsustva zbog povrede).
> Mislim da bilo koji tim (Partizan, Efes) imace problema.
Moze se dogoditi da budu i peti ako izgube od CSKA i od Makabija.
CSKA igra protiv Belgijanaca u zadnjem kolu kod kuce i ako pobede
Olimpijakos, sigurno su medju 16. Ako Olimpijakos izgubi obe tekme
u gostima nemaju nikakve sanse da se plasiraju medju 16. Licno
nikad nisam voleo Grcku kosarku jer se uvek zasnivala na strancima
(sem Arisa u periodu Galisa). Kakav im je novi stranac? I ako budu
medju 16 ne verujem da ce dalje, jer kad je Efes zadnji put izgubio
kod kuce?
kosarka.194mango,
-> #187, schef> Da ne mislis mozda da ce da igraju u Arilju? ;)
Otkud znam? Sto ne bi igrali, ako je vec taj klub
zasluzio mesto u Ib ligi, a ne Zastava?
kosarka.195rades,
-> #190, nikola.s> Partizan je posle sankcija izasao sa vec stvorenim timom,
> ali je sve to moglo vrlo lako pasti u vodu.
Moglo je pasti u vodu pod onim ludim Zeravicom koji nikad
nije cuo za odbranu. Covek po starim principima napad i
samo napad. Setimo se samo rezultata proslogodisnjeg kupa
Partizan je tu primio ako se ne varam 126 poena. Toliko se
retko postize i u NBA ligi za 48 minuta. Doduse mi smo
prosle godine imali i najvecu ligu na svetu, pa smo valjda
zato davali i vise koseva :)).
kosarka.196rades,
-> #192, schef> Ma cim sam ja video da ste oterali Jestratijevica sve mi je
> bilo jasno.
U pravu si, oni tako mladog i perspektivnog centra oterali u
FMP Zeleznik
kosarka.198mango,
-> #190, nikola.s> upucenih Bericu u onom, legendarnom 3:2 play-off-u. Dakle
> Partizan je posle sankcija izasao sa vec stvorenim timom,
Sa vec stvorenim timom? Iz tog tima sada u Partizanu igraju
samo Beric i Brkic.
> ali je sve to moglo vrlo lako pasti u vodu. Sta bi tek bilo
> da je onaj ludak u cetvrtoj utakmici pogodio trojku sest
> sekundi pre kraja, i da je tu BFC uzeo titulu. Verovatno
Ako za sve pocnemo tako SBBKBB sve bi u istoriji sporta bilo
drugacije.
> Bolic je u slabasnoj Vojvodini bio najbolji strelac, jedan
> od vodecih u ligi. Jovo Stanojevic je igrao za mladu ekipu
> sveta, Miskovic je Spartaku standardno imao po nekih 20-ak
I Karlton Majers je vodeci strelac u Timsistemu (mnogo jaci
tim od Vojvodine:) pa je opet po meni ocajan igrac. Isto vazi
i za Loncara:) Igranje za mladu reprezentaciju sveta nije nista
posebno (BTW, zvali su Drobnjaka, ali posto on nije mogao...)
pogledaj samo kakve su te "evropske" i "svetske" selekcije.
Kad samo pomislim ko je sve igrao na "all-staru":( Miskovic je
prilicno los igrac (posebno u odbrani) i pre je trojka nego
petica.
> poena i 10-ak skokova, Perovic je u Radnickom bio fantastican.
Da, da, fantastican;) Toliko je lopti trosio da je to smesno:)
> Uz to, tu su i Karadzic, standardni clan mlade reprezentacije,
> Rakocevic, koji je kao neki talenat,(ja ga ne cenim mnogo) i
Za Karadzica:) jer sta drugo reci za beka koji cesto promasuje ceo
kos kad sutira slobodna:) Rakocevic je clan juniorske, a ne mlade
reprezentacije i nije najbolji jer u tom timu igra i V.Vidacic
kojeg bi ja rado video u Zvezdi mnogo radije nego da takav talenat
greje klupu tokom celog prvenstva u Partizanu(isto i za Lazarevica)
> Tadic koji je dosao iz Spartaka, te zatim prekaljeni i iskusni
> igraci Trifunovic, Ilic i Pavlovic.
Tadic:) a sto se tice prekaljenih od njih je samo Ilic (bio) dobar
igrac dok je Pavlovic borben i samo to.
> Dakle ovaj tim je pre sezone obecavao u najmanju ruku, ulazak
> u play-off, ako ne i nesto vise.
Ulazak u play-off da, ali sa 7-8 pozicije, posle cega bi dosao
Partizan:)
> Ipak, nije sve pocelo kako treba. Serija poraza unela je nesigurnost
> u ovaj, dosta mlad tim, tako da oni sada svaku utakmicu igraju pod
> dosta velikim pritiskom.
Sve mi se cini da ce Partizan, ako je tacna ona prica da 4 tima
ispadaju iz lige, "slucajno" izgubiti od Zvezde:)
> Postao je prvak u onoj ligi, i izgubio od Danaca sa 13 razlike
> u prvom kolu kupa sampiona.
Ona liga je bila mnogo jace od sadasnje- uporedi samo Zvezdu sad i
onda. Prve godine nismo igrali u KES-u zbog sankcija, a druge nam
je pola igraca otislo. U revansu smo dobili Dance sa 8 razlike, ali
to nije bilo dovoljno. I nije bilo prvo kolo.
kosarka.199mmisic,
Real Madrid - Barselona 110:115
Utakmica za pamcenje ;)
Nakon regularnog toka, rezultat je bio izjednacen na srecu Real-a koji
je uspeo nekako da iz dva slobodna bacanja iznudi tri kosa!
Naime nekim cudom, Real je realizovao jedno slobodno bacanje a drugo
promasio i odbijena lopta je otisla u ruke Realovih igraca koji postizu i kos.
Tako da je rezultat bio izjednacen i igrali su se produzetci.
Nakon prvog rezultat je bio opet izjednacen - 102:102 !!
U drugom produzetku na scenu stupa Djordjevic (kakav Jordan, kakav Barkli :)),
koji u nekoliko sekundi pre kraja postize trojku iz nemoguce pozicije ;)
E sad da drama bude jos veca, u nekoliko preostalih sekundi, sansu da izjednaci
iz tri slobodnih bacanja dobija jedan igrac Real-a koji je nazalost
navijaca promasio sva tri, i na kraju prekrsaj za Barsu i realizacija i
konacan rezultat 115:110 za Barsu ;)
kosarka.200mantoniadis,
-> #193, mango> Moze se dogoditi da budu i peti ako izgube od CSKA i od Makabija.
Moze da bude i drugi ako pobede CSKA i Makabija u gostima ;)
Najrealnije je da bude cetvrti ili treci.
Stranac koji je uzeo nisam video kako igra. Zove se Grey.
Vazno je da se vratio Tarlac.
Efes je dobar tim, ali Olimpiakos je daleko bolji tim. Olimpiakos
je imao malu krizu (povrede Tarlaca, Papanikolaou, Sigalasa, Nakica,
Anderson se nije mogao da navikne na nacin igranja) koja je prosla.
Jedino da ne zavrisi treci, posto mi je zao Partizana. ;)
kosarka.201seki,
-> #174, schefSE> Nesto mi se javlja da iz prve lige ispadaju 4 ekipe, a zvezda
SE> je trenutno 4. od pozadi, s' tim da je dve pobede iza Radnickog
SE> koji u sledecem kolu docekuje Borac iz Cacka, dok zvezda gostuje
SE> kod Mornara. ;) Do kraja je, ako se ne varam, ostalo 7 kola, od
SE> kojih jedno zvezda igra sa Partizanom, a mozda i sa Beobankom. ;)
Kako mi kaze ortak koji igra u Spartaku, jos uvek nije odluceno u
KSJ-u da li ispadaju 2 ili 4 ekipe. Kazu da je to upravo zbog
Zvezdinog trenutnog polozaja na tabeli.
Ognjen
kosarka.202schef,
-> #194, mango][ Otkud znam? Sto ne bi igrali, ako je vec taj klub
][ zasluzio mesto u Ib ligi, a ne Zastava?
Zato što Zastava ima više navijača nego Klik. ;)
kosarka.203junior,
-> #196, rades> U pravu si, oni tako mladog i perspektivnog centra oterali u
> FMP Zeleznik
Nama ne trebaju mladi i perspektivni centri.
Nama trebaju svinje, kao što su Drobnjak ili Bulatović, da se
iživljavaju na protivnicima.
E Rastko, Rastko .. gde si sad? :)
kosarka.204junior,
-> #201, seki> Kako mi kaze ortak koji igra u Spartaku, jos uvek nije odluceno
> u KSJ-u da li ispadaju 2 ili 4 ekipe. Kazu da je to upravo zbog
> Zvezdinog trenutnog polozaja na tabeli.
Već rekoh da Zvezda u košarci ne znači ništa, tako da o njoj
vrlo malo ovisi ;) Koliko ja znam ispadaju 3 kluba, s tim da
jedan ispada direktno (Vojvodina, valjda) dok 2 igraju play-out.
kosarka.205junior,
Zvezda izgubila od Mornara.
Pavičević ponudio ostavku.
Mogući naslednik - Dalipagić.
kosarka.206schef,
-> #201, seki][ Kako mi kaze ortak koji igra u Spartaku, jos uvek nije
][ odluceno u KSJ-u da li ispadaju 2 ili 4 ekipe. Kazu da je to
][ upravo zbog Zvezdinog trenutnog polozaja na tabeli.
Pa, da pogađamo onda šta će da odluče? :(
kosarka.207mango,
-> #200, mantoniadis> Stranac koji je uzeo nisam video kako igra. Zove se Grey.
Je li crnac (rekao bih da jeste po prezimenu)?
> Efes je dobar tim, ali Olimpiakos je daleko bolji tim. Olimpiakos
Ajde malo to argumentuj. Koja je prva petorka Olimpijakosa
a koja Efesa- prostim poredjenjem ce se sve pokazati:) Uz
utakmicu vise u Turskoj Olimpijakos nema sanse.
> Jedino da ne zavrisi treci, posto mi je zao Partizana. ;)
Ovo u vicevi:crni_humor(ili kako se vec ta tema zove:)
kosarka.208mango,
-> #202, schef> Zato sto Zastava ima vise navijaca nego Klik. ;)
Pa neka ima, ali neka zasluzi to svoje mesto u Ib ligi
a ne da se kalemi na tudji uspeh:)
kosarka.209mango,
-> #203, junior> Nama trebaju svinje, kao sto su Drobnjak ili Bulatovic, da se
> izivljavaju na protivnicima.
Bulatovic svinja? Pa ne bih rekao. A sto se tice Drobnjaka
on je dokazao da ne zna samo da zakucava, vec i da sutne,
da kos iz ulaza, (iz slobodnjaka:),... sto se ne bi moglo
reci za jednu drugu svinju koja igra u NBA:)