auto-moto.532tomislavr,
Sveže vesti ;)
- Ralf Šumaher je potpisao dvogodišnji ugovor sa Džordan-Pežoom.
- Rubensu Baričelu je ponuđeno da ostane u Džordanu i sledeću godinu.
Čeka se njegov odgovor, mada on razmišlja o Indikaru.
Izgleda da će Hil ipak u McLaren :(
auto-moto.533space.ace,
-> #522, tomislavr## Nisam primetio da je Džordan negde bio brz ove godine.
Kako molim? Ajde samo mi navedi ko je postizao najveće brzine u
Silverstonu i Hockenheimu (i još po negde) na treninzima, a bogami
i na trkama! Pa naravno Brundle u Jordan-u!!!
To što ti, zaslepljen "uspesima" svog omiljenog "Šugavka" ;>> i ne
vidiš nikog drugog, to je druga stvar...
## Ne kažem da su bili loši, ali nijednom nisu bili potpuno
## konkurentni u trci kao recimo Mercedes u Spa ili Monci...
Jordan-ov jedini nedostatak je loše urađena šasija (veliki udeo u svemu
tome imaju i vozači :). Kako sam čuo na EuroSport-u, JORDAN za sledeću
sezonu priprema radikalne izmene na svom bolidu, i to najviše na samoj
šasiji (a možda i na vozačima :). Mislim da će sledeće sezone biti jači
nego McLarren sad, a ako im i Hill dođe, onda ihaaa...
Što se tiče samog McLarren Mečke, tri reči : tim koji (mnogo) obećava.
Ako Šampion (zna se ko, jel') pređe tamo, biće lep fajt za drugo mesto
između njega i Šugavka, jer Villeneuve garant osvaja titulu sledeće
sezone (s druge strane, možda i neće, sve to u zavisnosti kako se pokaže
njihov nov /nadam se BMW/ motor).
Nego, vaša procena, da li će se Šampion odlučiti da u Portugalu stvarno
postane šampion, ili će sačekati Suzuku da tamo pokaže svoj pravi
talenat :)).
P.S. Naravno da ne mislim da je Šugavko (Schu(gavko)macher) Šampion :).
auto-moto.534space.ace,
-> #521, giovanni## Zamislite, Ferrari #27 Miloš Pavlović na Pol-Poziciji na startu
## Velike Nagrade Italije u Monci. :)
Mislim da ova rečenica spada u Extra:SF :)))
/ naravno, jer će voziti #28 /
auto-moto.535tomislavr,
-> #533, space.ace>## Nisam primetio da je Džordan negde bio brz ove godine.
>
> Kako molim? Ajde samo mi navedi ko je postizao najveće brzine u
> Silverstonu i Hockenheimu (i još po negde) na treninzima, a bogami
U Silverstonu se ne sećam, a u Hokenhajmu na treningu Kultard (341), a
na trci Hakinen (349 - slipstrim iza Vilneva). Jordanima se desi da
postave max. brzine na ponekoj stazi, i to na nezvaničnim treninzima
uglavnom, ali pitam te, čega je to merilo? Ja mislim da je to odraz
trenutnog setapa, što ne znači da neki drugi tim ne može da bude "brži"
u vidu max. brzine. Ja mislim da je poenta imati setap kojim ćeš
pobediti u trci, uzeti pol poziciju, a ne imati max. brzinu tog vikenda
(a i to im ne uspeva :). Da li je Jordan ikada bio konkurentan _u trci_?
Ne.
> Jordan-ov jedini nedostatak je loše urađena šasija (veliki udeo u
> svemu tome imaju i vozači :). Kako sam čuo na EuroSport-u, JORDAN za
> sledeću sezonu priprema radikalne izmene na svom bolidu, i to
> najviše na samoj šasiji (a možda i na vozačima :). Mislim da će
> sledeće sezone biti jači nego McLarren sad, a ako im i Hill dođe,
> onda ihaaa...
Brundle i Baričelo su obojica solidni vozači. Tu ne treba tražiti
razloge neuspeha Jordana, već u bolidu. Ko će da im sledeće godine uradi
šasiju? Taj isti (Geri Anderson) koji im je i ove godine radio. E, možda
mu dođe iz d*peta u glavu između '96. i '97. pa za sledeću godinu napravi
šasiju kao Vilijamsovu ;) Jordan nema ni sredsta ni ljudstvo da parira
McLarenu u sledećih nekoliko godina, a još McLarenu dolazi glavni
inženjer Vilijamsa... Još samo da im Hil dođe ima da budu šampioni ;>.
> Što se tiče samog McLarren Mečke, tri reči : tim koji (mnogo)
> obećava. Ako Šampion (zna se ko, jel') pređe tamo, biće lep fajt za
> drugo mesto između njega i Šugavka, jer Villeneuve garant osvaja
> titulu sledeće sezone (s druge strane, možda i neće, sve to u
> zavisnosti kako se pokaže njihov nov /nadam se BMW/ motor).
Prvo BMW dolazi '98., a sledeće godine će šampion biti onaj koji
sada ima broj 1. Vilnev tu neće imati šta da traži, baš kao Hil
'95.
> Nego, vaša procena, da li će se Šampion odlučiti da u Portugalu
> stvarno postane šampion, ili će sačekati Suzuku da tamo pokaže svoj
> pravi talenat :)).
Moja je procena da će Hil sve rešiti u Portugalu.
auto-moto.536miko,
-> #532, tomislavr++ Izgleda da ce Hil ipak u McLaren :(
Pa ne znam kako,s'obzirom da Dennis nudi Hakkinen-u 10 mil. za
sledecu sezonu i to kao prvom vozacu,a Coulthard je pod ugovorom
i 1997. Ako bi se McL i nekako suptilno otarasio Coulthard-a,Hill
se ne bi zadovoljio podredjenim polozajem.Naravno,o odlasku Hakkinen-a
nema ni govora,posto isti polako postaje zastitni znak McLaren-a.
MV
auto-moto.537stefan,
-> #531, madamov>Čuli ste za gospodina Pavlovića koji je ubijen kada je ulazio u Metropol pre
>jedno mesec dana? Verovatno jeste, pune su novine bile toga. E, to je bio otac
>malog Miloša.
Ja danas u Politici pročitah izjavu Milivoja Pavlovića za koga u članku
piše da je Milošev otac.
auto-moto.538madamov,
-> #537, stefan> Ja danas u Politici pročitah izjavu Milivoja Pavlovića za koga u članku
> piše da je Milošev otac.
Ne čitam Politiku tako da mi je ovo promaklo. Izvinjavam se za dezinformaciju,
izvor je, navodno, bio pouzdan. I drago mi je što sam pogrešio, bilo bi šteta
da se prekine tek započeta karijera.
auto-moto.539obren,
-> #537, stefan> Ja danas u Politici pročitah izjavu Milivoja Pavlovića za koga u
> članku piše da je Milošev otac.
Jes' vala... :) Nisam pratio zbivanja oko ubistva u hotelu "Metropol",
ali drug mi reče da se onaj upokojeni zvao valjda Zoran Stevanović (?)
(Ne, nije to "Steva Svinja" iz KK Partizan ;)
Milane, Milane, cccc... Preseče nas sve! :)
auto-moto.540giovanni,
-> #533, space.aceĘ? nego McLarren sad, a ako im i Hill dođe, onda ihaaa...
Ako im (Džordanu) Hil dođe onda im džaba i najbolji bolid na svetu i
najjači motor. Taj tim onda ni sam Bog ne bi mogao da spasi.
auto-moto.541giovanni,
-> #534, space.aceĘ? Mislim da ova rečenica spada u Extra:SF :)))
Ę? / naravno, jer će voziti #28 /
Zašto? Mogao bi i prvi vozač tima da bude. :))
auto-moto.542obren,
Mika Hakinen potpisao jednogodišnji ugovor sa McLarenom, tako da oba vozača
ovog tima nastavljaju da voze i u sezoni 1997. Dakle, Dejmon Hil definitivno
neće ići u McLaren, a gde će još se ne zna. :)
auto-moto.543junior,
-> #542, obren> ovog tima nastavljaju da voze i u sezoni 1997. Dakle, Dejmon
> Hil definitivno neće ići u McLaren, a gde će još se ne zna. :)
Možda će ipak u penziju? ;)
To bi mu bilo najbolje .. osvojio je titulu, nema razloga da se više
dokazuje, stekao je ime, a ima već pozamašan broj godina (i red bi bio
da stekne ime ;) pa neka se penzioniše ili pređe u Formulu 3, Indycar
ili karting .. šta mu najviše leži ;)
BTW, koliko je Hakinen dobio za ostanak .. ako znaš?
auto-moto.544obren,
-> #543, junior> BTW, koliko je Hakinen dobio za ostanak .. ako znaš?
Na žalost, ne znam tačno... :) Nezvanično - oko 8 miliona $.
auto-moto.546djanjusevic,
-> #543, junior>> da stekne ime ;) pa neka se penzionise ili prede u Formulu 3, Indycar
>> ili karting .. sta mu najvise lezi ;)
Dejmon nikada profesionalno nije vozio karting, vec je poceo motosport
karijeru na motoru.
auto-moto.547miko,
-> #543, junior++ da stekne ime ;) pa neka se penzionise ili prede u
++ Formulu 3, Indycar
Preko svega sto si napisao i (ne)mogu nekako da predjem,ali
gde si video da je vozac iz F1 presao u F3 !???
auto-moto.548junior,
-> #547, miko> Preko svega sto si napisao i (ne)mogu nekako da predjem,ali
> gde si video da je vozac iz F1 presao u F3 !???
:) A gde si video da svetski šampion ne može da nađe posao? :>
P.S. Estoril: 1. Hill
2. Vilnev
3. Alezi
4. Šumaher
...
auto-moto.549djcorto,
-> #548, junior> P.S. Estoril: 1. Hill
Da, stvarno, nema izvestaja sa treninga ?!?!!
auto-moto.550mila,
Iz današnje "Politike":
Šumaher potpisao za Džordan-pežo
Ralf Šumaher, mlađi brat dvostrukog svetskog šampiona, potpisao
trogodišnji ugovor sa timom Edija Džordana i debituje na prvoj
trci sledeće sezone u Australiji
Uoči trke za "Veliku nagradu Portugalije" ovog vikenda, tim
"Džordan-pežo" iz Velike Britanije dobio je novog vozača za
sledeće tri sezone u "formuli 1". To je Ralf Šumaher, mlađi brat
slavnog nemačkog asa i dvostrukog svetskog šampiona.
-U pitanju je provereni pobednik u kartingu, "formuli 3" i
"formuli 3000". Pred njim je sjajna perspektiva i sigurno velika
trkačka budućnost. Srećni smo što ćemo sledeće tri godine imati
u timu takvig vozača- rekao je Edi Džordan, vlasnik istoimenog
britanskog tima.
Ralf Šumaher ima 21 godinu. Ove sezone se takmiči u japanskoj
"formuli 3000" i ubedljivo vodi u konkurenciji vozača.
- Više sam nego zadovoljan svojim novim ugovorom i činjenicom
da ću debitovati u "formuli 1". Čast mi je što sam došao u tako
dobar i konkurentan tim kao što je Džordan. To je prilika o
kojoj sanja svaki mladi vozač - rekao je mlađi Šumaher.
I njegov poznatiji brat se na jednoj trci, na početku
blistave karijere, takmičio za tim "Džordana".
- Veoma sam srećan što će Ralf konačno debitovati u "formuli
1" i mislim da je "Džordan-pežo" pravi tim za njega. Prijatno me
iznenadio rezultatima postignutim na testiranju i profesionalnim
pristupom koji krasi velike vozače - rekao je Mihael Šumaher.
Iz "Džordana" još nisu saopštili ime drugog vozača za sledeću
sezonu. Poznato je da dvojici sadašnjih njihovih vozača Brazilcu
Rubensu Baričelu i Britancu Martinu Brandlu ugovori ističu na
kraju ovogodišnjeg prvenstva. Pregovori sa Dejmonom Hilom još
uvek traju, ali britanski as trenutno prvenstveno brine o
predstojećoj trci na Estorilu gde ima šansu da obezbedi svoju
prvu šampionsku titulu.
Mija primedba: Ostaje nam da se nadamo da mlađi Šumaher nije
učio od svog brata, i da nije onako kvaran vozač. Nadajmo se da
u sebi ima i ljudskih kvaliteta. ;)
auto-moto.551mikeman,
Evo ga senna iz doba kad je vozio u zutom "Camel" bolidu!
PS> kakvi hill, villeneuve, shumaher...
SENNA Rulez !
senna.zipauto-moto.552djcorto,
-> #551, mikeman> Evo ga senna iz doba kad je vozio u zutom "Camel" bolidu!
To je bio Lotus ... takodje pokojni :(
auto-moto.553supers,
-> #551, mikeman>> Evo ga senna iz doba kad je vozio u zutom "Camel" bolidu!
E, još ako neko ima GIF crnog Lotusa, da mi Win desktop konačno
dobije wallpaper :)
auto-moto.554tomislavr,
Pošto Hilovci neće, moraću ja ;) Rezultati trke za VN Portugalije:
1. Vilnev 4. Alezi
2. Hil 5. Irvajn
3. Šumaher 6. Berger
Znači, konačna odluka je pomerena za Japan. Hilu treba samo jedan poen da
osigura titulu, u protivnom - ako on ne osvoji taj poen, Vilnevu treba 10
poena tj. pobeda da postane šampion. Znači šanse su male, ne zbog toga što će
Hil da uzme taj poen, već što će u Japanu Šumaher da pobedi... ;)
Hil posle trke nije bio preterano zadovoljan, jer je već mogao biti šampion,
a ovo mu je sigurno smanjilo ionako malu cenu ;) Žalio se na kvačilo, i
verovatno je to razlog očajne vožnje pred kraj, jer iako je to Hil (poznati
taktizer pred kraj trke ;), ne verujem da bi bilo ko normalan onako vozio
boreći se za titulu.
Žaku svaka čast, učinio je ovu dosadnu sezonu bar malo zanimljivijom. Biće
lepih duela njega, Šumahera, Hakinena, Frencena i Alezija sledeće godine. A
što se tiče Hila videćemo ko će kome dogodine da ablenduje ;>
P.S. Glupan i tupan na visini zadatka. :(
auto-moto.555miko,
-> #548, junior++ :) A gde si video da svetski sampion ne moze da nade
++ posao? :>
Sampion je zrtva,kako Franka Williamsa,tako i krize koja u poslednje
vreme vlada u F1.
Naime,cenjeni nam Damon Hill je trebalo da osvoji titulu jos dok
je vozio sa Prostom.Medjutim,tada je Williams znao da mu naredjuje
iz box-a da propusta tzv. "profesora",da bi ovaj potom iskusno i
rutinski,kako i dolikuje velikom vozacu (fuj), priveo trku kraju.
Hill je morao da se povinuje takvim nalozima cak i kada je imao
prednost od pola minute,pa bi,mucenik,prakticno stao na stazi
kako bi se metuzalem dovukao do njega i prestigao ga.E,sada,taj
isti Williams prica kako nece da se mesa u dvoboj svojih vozaca
jer je njemu svejedno ko ce da bude sampion.Kakva laz em sramota!
Dalje,sledece godine,kada je sutnuo Prosta,Williams dovodi Sennu.
Kako svi znamo sta se ubrzo dogodilo i kojom je snagom sve to potreslo
Williams-ov tim,Damon ipak uspeva da im obezbedi titulu sampiona
konstruktora.Titula najboljeg vozaca mu je oteta...svi ste videli kako.
Prosle godine je Schumacher u box-u uzimao u proseku po 3 sekunde
Hill-u,a o taktici zaustavljanja je izlisno i govoriti.Za sve to vreme
Coulthard ima u ne malom broju slucajeva,cak pripremljeniji bolid od
Damon-a,a Damon nema podrsku svog tima.
Ove godine Williams ne samo da ne obraca paznju na Hill-a,vec je
cvrsto odlucan da mu uzme titulu koju je ovaj vec odavno zasluzio.
O konstantnim kvarovima na njegovom bolidu,vec je izlisno i govoriti,ja
samo ne mogu da se setim kada je Jacques doziveo kvar na svojoj
masini?? Sve to jos i nekako,ali da mu ni u box ne daju da udje na
vreme,to je skandalozno.Ali kako zivimo u materijalistickom svetu,sve
je to razumljivo.Schumacher-ove titule su dovele 250 hiljada ljudi u
Hockenheim,da ne govorim o marketinskom efektu u Nemackoj.Prost je jos
ranije doveo sa sobom gomilu sponzora,Senna jos vise.Eventualna titula
Jacques-a bi bila "prava stvar" jer bi,toboze,ozivela uspavanu F1 i
nagovestila jedan novi rivalitet koji bi vratio formuli staru slavu i
primamljivost.Kada covek sve to pogleda,vidi da Damon nije ni imao
sansu.Ne bi me uopste cudilo da mu se u Japanu misteriozno pokvari
menjac,pukne guma,otkaze motor ili da bude zrtva "slucajnog" sudara
koji su izazvali Pedro Diniz i Giancarlo Fisicella.Bilo kako bilo
Damon ce sigurno pronaci angazman jer je trenutno najbolji vozac u
F1.Drugi mogu samo od muke da gore ...
auto-moto.556miko,
1. Jacques
2. Hill +19s
3. Schmacher +53s
Na konferenciji za stampu posle trke,Hill je kipeo od besa! Medjutim,ostao
je dosledan i korektno je odgovarao na sva pitanja.Rekao je da je imao
dosta problema,kako sa menjacem,tako i sa mehanicarima u box-u,a da je
sa druge strane,Vileneuve prosto leteo po stazi ... zanimljivo.
Jacques je,kao i obicno,presretan sa osvojenom pozicijom (ma koja to bila)
i kaze da jos nista nije gotovo (covek je bas optmista),dok Schumacher
misli da je i pored malih nedostataka,Ferrari konacno na putu ...
P.S. Konacno da i Irvine uzme neki bod (tacnije dva :)
auto-moto.557giovanni,
-> #548, juniorĘ? :) A gde si video da svetski šampion ne može da nađe posao? :>
Pa Vilnev ima zagarantovan posao sledeće godine. ;)
auto-moto.559schef,
-> #555, miko=- sansu.Ne bi me uopste cudilo da mu se u Japanu misteriozno
=- pokvari menjac,pukne guma,otkaze motor ili da bude zrtva
=- "slucajnog" sudara koji su izazvali Pedro Diniz i Giancarlo
=- Fisicella.Bilo kako bilo
;)))))
A zamislite scenu - Damon Hil ispao iz trke, a u zadnjem krugu Šumaher
propušta Vilneva koji trijumfalno prolazi kroz cilj. ;) No, nije valjda
Šumaher TOLIKO kvaran? ;)
Srleř
auto-moto.560mikeman,
-> #550, mila#> Uoci trke za "Veliku nagradu Portugalije" ovog vikenda, tim
Hill je jos jednom dokazao da "nema srce" za F1 !
Vozio je ziheraski, a cim je Villeneuve izbio na 1 mesto, Hill se
skrasio na drugom i ostavio da u zavrsnoj trci onemoguci Vil.-a
da uzme titulu... Ljah... Odvratno...
F1 nije zasluzila ovakvog sampiona (sem ako Hill ne dokaze svoju
sposobnost, i uspe da prokocka ovu prednost)....
Svejedno, Hill je izduvao svoje...
#> Rubensu Baricelu i Britancu Martinu Brandlu ugovori isticu na
Da sam na mestu Jordana, zadrzao bi Baricela... za Brundleta ne znam..
#> Mija primedba: Ostaje nam da se nadamo da mladi Sumaher nije
#> ucio od svog brata, i da nije onako kvaran vozac. Nadajmo se da
#> u sebi ima i ljudskih kvaliteta. ;)
Nadajmo se da ti "ljudski" kvaliteti nisu poput Hillovih (de mozes
300kmh vozi 250 ;>>) ...
auto-moto.561mikeman,
-> #501, budim#> Trku sam gledao d otrenutka kada je Alesi usao u boks, zanima me sta je
#> bilo posle, pogotovo kako je Hil optisao u boks i ostao prvi? :)
#> Inace, kakva je ono fora sa pneumaticima pored staze?
Jos jedan okasneo odgovor, al nema veze.
Pa fora sa gumama pored staze je to sto je bas, Hill koji se zbog njih
zajebucnuo, insistirao da se one tu stave (sudba, neki bi rekli...)
Kolko se secam Sumah. je, nakon sto je alesi uso u boks, poceo veoma
brzo da vozi (ubrzao je, jelte) i stekao dovoljnu prednost, tako da je
mogao mirno da ode u boks i da zadrzi 1 mesto...
auto-moto.563obren,
-> #560, mikeman> Hill je jos jednom dokazao da "nema srce" za F1 !
> Vozio je ziheraski, a cim je Villeneuve izbio na 1 mesto, Hill se
> skrasio na drugom i ostavio da u zavrsnoj trci onemoguci Vil.-a
> da uzme titulu... Ljah... Odvratno...
Pre nego što počneš sa ovakvim kvalifikacijama, treba da se informišeš
šta se zapravo dešavalo na dotičnoj trci. Svakome koga ne vode emocije
već zdrav razum bilo bi jasno da nešto nije u redu kada Vilnev počinje
da skida po sekundu po krugu a nakon izlaska iz boksa prosto leti ispred
Hila ostavivši ga na kraju pola kruga.
Hil je sredinom trke imao kvar na kvačilu, a nakon što su mu radio vezom
iz boksa potvrdili da ima kvar išao je samo na to da kako-tako završi
trku. Sa pokvarenim kvačilom, drugo mesto i 6 poena je izuzetan uspeh.
Nadam se da se kvačilo slučajno pokvarilo i da mu u Suzuki neće ispasti
motor na stazi... Toliko je valjda zaslužio za sve ove godine u Vilijamsu.
auto-moto.564mikeman,
-> #563, obren> Pre nego sto pocnes sa ovakvim kvalifikacijama, treba da se informises
Izvinjavam se. (mada sve receno stoji, al ne za ovu trku)
auto-moto.565junior,
-> #559, schef> propušta Vilneva koji trijumfalno prolazi kroz cilj. ;) No,
> nije valjda Šumaher TOLIKO kvaran? ;)
Što da ne? :) Uostalom, na pobedničkom postolju u Estorilu, Šumaher i
Vilnev, samo što se nisu izljubili koliko su se grlili i špricali, a
mlađani Vilnev, nije imao _hrabrosti_ da okrene glavu u desno i pogleda
Hilla. Kao da nešto krade .. stvarno, trulo. :(
.to miko - daj mani se teorije zavere .. da je on dobar vozač, njega bi odavno
gurali unapred i nadali se u njega da može da uzme titulu Šumaheru.
Dva puta se pokazao kao nesposoban, iako sa konkurentim (neću reći
boljim, ali bar u istom rangu :) bolidom, jer nije uspeo da pobedi
Šumija. Sve što se dešava je logična posledica njegovog ponašanja i
njegove vožnje.
auto-moto.566mila,
-> #565, junior> .to miko - daj mani se teorije zavere .. da je on dobar vozač, njega bi
> odavno gurali unapred i nadali se u njega da može da uzme titulu Šumaheru.
> Dva puta se pokazao kao nesposoban, iako sa konkurentim (neću reći
> boljim, ali bar u istom rangu :) bolidom, jer nije uspeo da pobedi
> Šumija. Sve što se dešava je logična posledica njegovog ponašanja i
> njegove vožnje.
Da malo razjasnimo: Hil je izgubi titulu od Šumahera pretprošle godine
na veoma pokvaren način. To svi pravi poznavaoci i ljubitelji auto-sporta,
ma koliko navijački nastrojeni, moraju da priznaju. Oni koji to odbijaju,
svrstavaju sebe u kategoriju pratilaca "ljubitelja_krvi_na_stazi", a takvi
mi nisu baš omiljeni. Pre svega zbog njihovog neznanja.
Što se teorije zavere tiče, nije li sasvim moguće da jedan hladnokrvan
tip poput Frenka Wilijamsa osmisli i sprovede jednu takvu? Kad su interesi
i novci u pitanju, sve je moguće. A da su interesi i novci u pitanju, sasvim
je jasno. Bavari uslovljavaju svoj motor angažmanom Frencena, a Frenk treba
da odluči koga da šutne: mladog i perspektivnog Vilneva, uzgred i jeftinijeg,
ili već na (po godinama starosti) zalasku karijere, dobrog, ali skupog, uvek
do sada gubitnika iz tuđih interesa, pa mu to neće teško pasti ni sad, Hila,
i da time oslobodi mesto za Frencena. Nemoj mi pričati kako si ubeđen u to da
je Frenk procenio i ocenio Frencena kao boljeg od Hila, i kao budućeg
šampiona?
To ne prolazi.
Biće mi drago zbog svih vas, koji mrzite Hila, (ja Šumahera ne mrzim, samo
ga ne volim) da sledeće godine gledamo zanimljivu borbu, ravnopravnu, Džordan-
-pežoa, McLarena, Ferrarija, i ako bog da Stewart-a. Namerno izostavljam
Wiliams, jer vam je svima znano da ih je napustio konstruktor šasija, koji će
svojim prisustvom u McLaren-u, učiniti ovaj tim ponovo konkurentnim.
Da se vratimo na teoriju zavere: Dakle, zbog navedenih razloga, Frenk se
odlučuje da šutne Hila, u kom slučaju, ako pomenuti osvoji titulu, startni broj
1, inače stvar prestiža u Formuli 1, odlazi u neki drugi tim. Frenk to smatra
nepravdom, obzirom da njegovi bolidi suvereno vladaju pistama širom sveta,
(i zaslužuju da nose broj 1), pa rešava da tu nepravdu ispravi, posluživši se
malo nesportskim metodama. Nije li simptomatično da se Hil okrene na stazi u
Monci, kad vodi 10-tak sekundi ispred drugog, i da mu se pri tome ugasi motor?
Nije li simptomatično, da posle ubedljivog vođstva otkazuje kvačilo, i zakazuje
ekipa u boksu, i malo duže vrši zamenu i dolivanje potencijalnom šampionu
(koji,
uzgred, "ima isti tretman u ekipi kao i Vilnev")? Priznaćeš, postoji sijaset
razloga da Frenk napravi zaveru protiv Hila, kao i sijaset razloga da
poznavaoci
auto-sporta i prilika u istom posumnjaju da ta zavera ipak postoji......
Nažalost :(
auto-moto.567giovanni,
-> #555, mikoĘ? koji su izazvali Pedro Diniz i Giancarlo Fisicella.Bilo kako bilo
Ę? Damon ce sigurno pronaci angazman jer je trenutno najbolji vozac u
Ę? F1.Drugi mogu samo od muke da gore ...
Nije mi muka a i zašto bi mi bilo kad navijam za boljeg vozača. :)) Nego,
jel' tebi Hil platio taj oglas koji si napisao ili ti to onako
volonterski? ;))
p.s. NHF ali ti ga pretera u hvaljenju Vilijamsovog vozača.
auto-moto.568junior,
-> #566, mila> uzgred, "ima isti tretman u ekipi kao i Vilnev")? Priznaćeš,
> postoji sijaset razloga da Frenk napravi zaveru protiv Hila,
> kao i sijaset razloga da poznavaoci auto-sporta i prilika u istom
> posumnjaju da ta zavera ipak postoji......
Ok, niko nije rekao da je nemoguće. Možda je i Srbija bila stvarno žrtva
zavere CIA-e, Vatikana, i povampirene Nemačke .. masone i da ne spominjem. Ali
zar nije logičnije (pristupačnije nama običnim smrtnicima čiji se IQ kreće oko
130 te nemamo potencijala da uvidimo te belosvetske zavere oko naših glava) da
uzroke svega tražimo u racionalnim stvarima. Jer ako ovako odlutamo, sa
pretpostavkama, zaslepljeni (da, zaslepljeni) ljubavlju prema Hilu, i upornim
ne-prihvatanjem da je on možda (ipak) sam kriv za svoj neuspeh (da ne misliš da
u Williamsu imaju bolid sa daljinskim upravljanjem, pa su ga oni gurnuli na one
pneumatike u Monci :), bilo zbog svog (priznajem) miroljubivog karaktera, bilo
zbog nedostatka agilnosti, hrabrosti da nešto preduzme ... Uostalom, ako je sve
istina što mi (vi) ovde nagađamo, zar ne misliš da bi Hil odavno izašao sa tom
pričom u javnost? Ako su se oni poneli kao đubrad prema njemu (a jesu, to je
fakat), ne bi li ti hteo (pa čak i džentlmenski Hil ;) da im vratiš bar na
najprostiji mogući način?
Same špekulacije ne vode nigde. Jer možda će uskoro da se jave neki
sektaši :) i da kažu, kako ustvari Senin duh je ušao u Hilov bolid pa mu
pokvario kvačilo? Sve je moguće danas. :))
auto-moto.569mikeman,
-> #563, obren> Pre nego sto pocnes sa ovakvim kvalifikacijama, treba da se informises
Izvinjavam se. Nisam gledao nista posle trke, jer sam bio odusevljen
rezultatom. Ipak, iako je Hill na ovoj trci imao problema (tj. iako
probleme koristi kao izgovor), on jednostavno nema opravdanja za mnoge
druge trke na kojima je vozio u najmanju ruku bezvoljno. Jednostavno
Hill uvek ima neki problem, ili ga neko spreci. Za sve ima izgovor...
Ona poruka je bila vodjena emocijama, ali ipak ima u njoj istine...
(prevashodno mislim na ono o srcu...)
auto-moto.570mikeman,
-> #555, miko> Dalje,sledece godine,kada je sutnuo Prosta,Williams dovodi Sennu.
Koliko se ja secam, Prost i Senna su jedno vreme vozili za isti tim,
(valjda je Williams) kada je doslo do incidenta tako sto su se
"pokacili" na stazi.
Koliko me sluzi pamcenje, prost je vodio, ali je za trenutak izgubio
koncentraciju i izleteo sa staze. Nekako se snasao, ali je Senna
koji je bio 2 pristigao na mesto dogadjaja. Kada je Senna pokusao
da obidje Prosta ovaj je jednostavno preprecio put i obojica su
ispali!...
auto-moto.571vimm,
-> #570, mikeman>> Koliko se ja secam, Prost i Senna su jedno vreme vozili za isti tim,
>> (valjda je Williams) kada je doslo do incidenta tako sto su se
>> "pokacili" na stazi.
Vozili su za Meklaren...
>> Koliko me sluzi pamcenje, prost je vodio, ali je za trenutak izgubio
>> koncentraciju i izleteo sa staze. Nekako se snasao, ali je Senna
Nije izleteo sa staze, samo je bio ispred Sene...
>> koji je bio 2 pristigao na mesto dogadjaja. Kada je Senna pokusao
>> da obidje Prosta ovaj je jednostavno preprecio put i obojica su
>> ispali!...
Pokušao je da ga obiđe sa unutrašnje strane, ali nije bio dovoljno ispred
Prosta da bi i prošao, Prost ga je zatvorio, došlo je do kontakta i
obojica su produžila pravo van staze. Prost je izašao iz bolida dok je
Sena nastavio preko trave, vratio se na stazu i posle odlaska u boks
radi zamene prednjeg stabilizatora - pobedio.
Kasnije je diskvalifikovan jer je skratio stazu, odnosno nije se vratio
na stazu na mestu gde je izleteo tako da je Prost osvojio titulu.
Vilnejev je 2 ili 3 puta u Monci 'ispravio' šikanu, ali kazne ovog puta
nije bilo.
Pozdrav Vladimir
auto-moto.572djcorto,
-> #570, mikeman> (valjda je Williams) kada je doslo do incidenta tako sto su se
McLaren, trka u Japanu, poslednja.
auto-moto.573djanjusevic,
Hil potpisao za Arrows aka Footwork aka TWR.
Ne zna se ko je nenormalnili, DH sto ode u ovakav tim ili TW sto dade
onolike pare.
auto-moto.574m.stevic,
HIl je postao clan AROWS tima :(!!!
Izjavo je da ocekuje '98 uspeh doticnog tima i da veruje u Tom Volkinsoa.
auto-moto.575miko,
-> #570, mikeman++ Koliko se ja secam, Prost i Senna su jedno vreme vozili
++ za isti tim, (valjda je Williams) kada je doslo do
++ incidenta tako sto su se "pokacili" na stazi.
Prvi put se to desilo 1989 godine,kada su obojica vozili za
McLaren Hondu.Na pisti Suzuka u Japanu,inace pretposlednjoj
trci u sampionatu.Tada je Senna pokusao da obidje Prosta sa
unutrasnje strane,pred jednom krivinom i desilo se ... ono
sto se desilo,s'tim sto je Senna nastavio trku i pobedio,ali
ga je kasnije FISA diskvalifikovala.Epilog cele stvari je bila
Prostova titula.Kako je tada izmedju njih konacno "puklo",jedan
je morao biti iskasiran.Naravno,Dennis je ostavio Sennu,dok je
Prost presao u Ferrari.Sledece godine,potpuno identicna
scena.Opet se njih dvojica bore za titulu,s'tim sto Senna ima
prednost od devet bodova pred trku u Japanu (tada se za pobedu
dobijalo devet bodova).Kako je Senna imao vise pobeda,u slucaju
jednakog broja bodova,on bi osvojio sampionat.Anyway,Senna je
imao Pol Position,a Prost drugu startnu poziciju.Na prvoj krivini
su se sudarili...Sada je Prost pokusao Sennu da obidje,ali slika
od 1989 se ponovila.Kako je bila ostala jos samo jedna trka,Senna
je imao nedostiznu prednost i osvojio je titulu.Posle ovih incidenata
palo je mnogo teskih reci izmedju ove dvojice vozaca.Uglavnom je
Prost besneo,dok je Senna kulirao.Naravno,vise nikada nije moglo doci
u obzir da ova dvojica vozaca sednu u isti bolid.Zato je Prost,1994
ponovo bio sutnut,sada iz Williamsa,zbog Senne.
auto-moto.576miko,
-> #568, junior++ ne-prihvatanjem da je on mozda (ipak) sam kriv za svoj
++ neuspeh (da ne mislis da u Williamsu imaju bolid sa
++ daljinskim upravljanjem, pa su ga oni gurnuli na one
++ pneumatike u Monci :), bilo zbog svog (priznajem)
++ miroljubivog karaktera, bilo
Verovatno ne idu tako daleko,ali da imaju "vezu" sa Damonom
koji taj bolid vozi,to stoji.E,pa,kada mu kazu da ide u box,a
potom,kada ovej vec krene da ulazi,jave da je nas,ljubi ga
majka,Villeneuve u istom,dolazi do sr*nja.Hill malo po malo
gubi,a Jacques dobija.Mislim,da ne navodim dalje...
++ pneumatike u Monci :), bilo zbog svog (priznajem)
++ miroljubivog karaktera, bilo zbog nedostatka agilnosti,
++ hrabrosti da nesto preduzme ... Uostalom, ako je sve
Sve su ovo i Prostove karakteristike,pa opet niko ne osporava
njegove kvalitete.A moglo bi se diskutovati o njegovim titulama...ako
ne o sve cetiri,ono bar o dve.
auto-moto.577miko,
-> #567, giovanni++ Nije mi muka a i zasto bi mi bilo kad navijam za boljeg
++ vozaca. :)) Nego, jel' tebi Hil platio taj oglas koji si
++ napisao ili ti to onako volonterski? ;))
Problem je u tome sto niko od vas ne kaze da navija za
Schumachera,ali da ceni i Hilla.Sve se svodi na to da
je Sch. car,a Hill seljak.To,ipak,tako ne ide.Inace,da
sam napisao neke neistine,ili da sam preuvelicao neke
stvari,pa da i trazim da mi plati.Ovako,da napisem istinu
je moja gradjanska duznost ;))
auto-moto.578miko,
-> #573, djanjusevic++ Ne zna se ko je nenormalnili, DH sto ode u ovakav tim ili
++ TW sto dade onolike pare.
Pa,dobro,ipak su u Footwork-u vozili jedan Aguri Suzuki,Micaele Alboreto,
Alex Caffi,Derek Warwick,Christian Fittipaldi ... Jes' da ove i prosle
godine nisu bas imali najsretnije vozace,ali izgleda da se sa dolaskom
Toma Wolkinshow-a stvari menjaju.Svaka mu cast!
Sada cemo videti koliko Damon stvarno vredi...
auto-moto.579tomislavr,
-> #576, miko>++ ne-prihvatanjem da je on mozda (ipak) sam kriv za svoj
>++ neuspeh (da ne mislis da u Williamsu imaju bolid sa
> Verovatno ne idu tako daleko,ali da imaju "vezu" sa Damonom
> koji taj bolid vozi,to stoji.E,pa,kada mu kazu da ide u box,a
> potom,kada ovej vec krene da ulazi,jave da je nas,ljubi ga
> majka,Villeneuve u istom,dolazi do sr*nja.Hill malo po malo
> gubi,a Jacques dobija.Mislim,da ne navodim dalje...
Pa dobro, niko nije ni mislio na takve situacije, već na
Hilove greäke tokom voénje, kojih baä i nije malo. Na primer
ove godine u Monci, i dosta puta proäle godine. Hil već tri
godine u F1 ima najbolju opremu, i ne uspeva da se domogne
titule, üak mu i ove godine do zadnje trke titula nije
sigurna iako mu je glavni konkurent "rookie". Meni samo
nije jasno kako neko to ne uviöa, već je Hilu uvek neko
drugi kriv - Äumaher äto "pokvareno" vozi, Vilijams äto ga
zeza itd.
auto-moto.580tomislavr,
-> #577, miko> Problem je u tome sto niko od vas ne kaze da navija za
> Schumachera,ali da ceni i Hilla.Sve se svodi na to da
Ja navijam za Äumahera, i mogu reći da me Hil uvek
prijatno iznenadi nekom izjavom ili potezon van staze,
i uopäte ga ne smatram seljakom. Meöutim, retko kad
me prijatno iznenadi na stazi, jer iako navijam za
Nemca, volim dobru trku pa makar i Hil bio "krivac"za
nju. Dobre trke je pravio Alezi, Hakkinen, Kultard i mnogi
drugi (da ih sad ne nabrajam) üak jednom i Panis.
Meöutim "Hilove" trke su vrlo blede... :(
auto-moto.581tomislavr,
Üitah pre neki dan na Internetu neki tekst, ili bolje reći
psiholoäku analizu Frenka Vilijamsa. Inaüe ceo tekst je
iniciran verovatno poslednjom odlukom da se Hil oslobodi
duénosti. Elem, poenta priüe je sledeća, i üini mi se da
je autor moéda pogodio metu.
Navodno Frenk Vilijams ne éeli da iko u timu Vilijams
ugrozi njegov autoritet kao äefa tima. Na Frenkovom
udaru prvo se naäao Mensel, koji je dobio ispisnicu u
trenutku kada je mogao osvojiti bar joä jednu äampionsku
titulu i time postati velika zvezda. Ali Frenk ne voli
druge zvezde u timu osim njega. Zatim Prost. Pred kraj
sezone u kojoj Prost osvaja titulu za Vilijams, Frenk
mu saopätava vest da će mu sledeće sezone "kolega" biti
Sena, znajući koliko se oni vole. Tu Prost napuäta
Vilijams i F1. Sena, na éalost, nije doéiveo da uzme
titulu, ali bi verovatno i on dobio äut kartu...
Elem, to se isto dogodilo i Hilu ove godine. Iako nije
osvojio titulu, on je itekako postao popularan. Naravno
to je Frenkovoj sujeti zasmetalo, i "ode kuća" ;). Dalje
on u tekstu kaée da je baä zbog toga i Adrian Njui
napustio Vilijams (üovek se iznervirao), i na radost nas
navijaüa Mercedesa preäao u isti :)
Pored toga vräio je neka poreöenja Frenkovih izjava
i onoga äto se stvarno desilo. Da ne bih duéio, pomenuću
dva najinteresantnija: Frenk je sredinom ove sezone
rekao da je Hil nezamenjiv i da nema govora o njegovom
odlasku iz Vilijamsa, itd. Zakljuüak je da Frenk upravo
govori _baä ono_ äto ne misli, te da izjava kako on
izuzetno ceni Äumahera, i voleo bi da ga vidi u Vilijamsu,
zapravo znaüi - Äumaher nikad neće voziti za Vilijams.
Nevezano za Frenka, u tekstu se moée proüitati dosta
interesantnih nagaöanja o budućnosti F1 posle odlaska
Renoa: poäev od toga da Frencen nije doveden zbog BMW-a,
jer BMW teoretski (tehniüki) ne moée da doöe pre
2000. godine, već zbog Mercedesa, jer je MB nezadovoljan
rezultatima u McLarenu (ako 97. McLaren ne bude u stanju
da pobedjuje Mercedes preti raskidom ugovora); zatim da
Flavio briatore juri Ferarijeve (!!!) motore za Beneton u
sezoni 98., Minardi juri Mugen-Hondu, Ligier Peugeot itd.
Zanima me äta vi mislite o onome o Frenku Vilijamsu.
Ako nije istinito, a to da li je zna samo jedan üovek,
sigurno je zanimljivo...
auto-moto.582tomislavr,
-> #578, miko> Pa,dobro,ipak su u Footwork-u vozili jedan Aguri Suzuki
~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Pa gde njega naöe :) Najbolji rezultat u karijeri treće
mesto. Jak vozaü... :) Ipak je malo verovatna Hilova
priüa da je uveren u uspeh Arrows tima 98. i da je zato
i potpisao. Pre će biti da je jedino TWR nudio 7 mil. $
pa bolje iäta nego niäta. Mislim da je ovo kraj Hilove
karijere...
Inaüe izgleda da će Arrows sledeće godine biti sa Jamahinim
motorima. Sa konja na magarca ;)
auto-moto.583vstan,
-> #580, tomislavr> Ja navijam za Äumahera, i mogu reći da me Hil uvek
Ubr, koji kodni raspored koristiš ?
auto-moto.584vstan,
-> #581, tomislavr> Zanima me äta vi mislite o onome o Frenku Vilijamsu.
Šta da se kaže - ili da on lično sedne za volan ili da gasi
firmu ?
Htedoh i da pitam, ali posle ove analize već i naslućujem
odgovor - da li je moguće da minira Hilovu titulu ?
Dakle šećer u gorivu i ostale suptilne radnje.
auto-moto.585junior,
-> #581, tomislavr> Zanima me šta vi mislite o onome o Frenku Vilijamsu.
Čuj, čovek je uspešan biznismen, a to se ne postaje bez par mutnih radnji.
Činjenica jeste, da on već 3-4 godine ima najjači tim u F1 i da je svih tih
godina (izuzevši prošlu) osvajao titule najboljih konstruktora. To pokazuje
da on _zna_ šta radi.
E sad, da li se nama to dopada ili ne .. ko to pita. Kad bi Hil barem imao
petlje da izađe u javnost sa nekom pričom, možda i potvrđenom od nekog
mehaničara .. i to ne samo u novine, jer bi se svelo na tračarenje, nego
(ako ga stvarno sabotiraju) da tuži Williams zbog 'ometanja u obavljanju
posla' ili nečeg sličnog. Pa kad bi olešio Franka za par miliončića, mislim
da bi dobio drugo mišljenje o Hillu ;))
PS. Da to radi svim vozačima je činjenica .. Mislim da je i Nelson Pike '87.
(ako se ne varam) doživeo sličnu sudbinu kao Hill.
auto-moto.586vitez.koja,
-> #583, vstan#=> Ubr, koji kodni raspored koristiš ?
Custom 2 :)
auto-moto.587tomislavr,
-> #584, vstan> Htedoh i da pitam, ali posle ove analize već i naslućujem
> odgovor - da li je moguće da minira Hilovu titulu ?
> Dakle šećer u gorivu i ostale suptilne radnje.
Pa, u svetlu onog teksta logičnije bi bilo da mu dopusti
da titulu i uzme, jer Vilnev ostaje u timu kao "zvezda".
Međitim tu je problem broja 1. Hil će keca preneti u
Footwork, a to se Frenku sigurno neće svideti...
E sad, opet pitanje :) Da li ova Frenkova opsesija znači
da je i Vilnevu 97. sezona zadnja, jer je on sada itekako
popularan u svetu, i prdstavlja opasnost po njegov
autoritet u timu?
auto-moto.588tomislavr,
-> #585, junior> Čuj, čovek je uspešan biznismen, a to se ne postaje bez par mutnih
> radnji. Činjenica jeste, da on već 3-4 godine ima najjači tim u F1 i
> da je svih tih godina (izuzevši prošlu) osvajao titule najboljih
> konstruktora. To pokazuje da on _zna_ šta radi.
Ja mislim da veći doprinos u uspehu Vilijamsa kao tima imaju
Patrik Hed i Adrian Njui. Jer i u trenucima kad Vilijams i
nije imao najbolji motor (91.) oni su bili konkurentni
zahvaljujući odličnim šasijama. Ne kažem da Frenk nije zaslužan,
on ih je i doveo :), ali videćemo šta će biti sa Vilijamsom
bez Njuia. "Napolju" je većina ljudi sklona već sad da otpiše
Vilijams sa liste najboljih timova, i kažu da će njihova
konkurentnost trajati koliko izdrži stara šasija i Renoov
motor, a to neće još dugo :)
> E sad, da li se nama to dopada ili ne .. ko to pita. Kad bi Hil
> barem imao petlje da izađe u javnost sa nekom pričom, možda i
> potvrđenom od nekog mehaničara .. i to ne samo u novine, jer bi se
> svelo na tračarenje, nego
Pa ne verujem da je tu bilo nekog očiglednog poturanja klipova
u točkove Hilu, da bi on to mogao i da dokaže. Čak su cele
sezone najivači i kanadska javnost optuživale Heda da ne želi
da podesi setap na Vilnevovom bolidu kao na Hilovom. Ja mislim
da se tu ne radi o toj vrsti "zezanja", već o tome da i posle svih
tih godina Frenk 'ladno otpusti Hila iako ovaj postaje šampion i
donosi mu titulu u konstruktorima. Mogao je Hil da kaže da je
Frenk đubre, ali ničemu to ne bi vodilo. A da je u Vilijamsu
poremećeno "drugarstvo" ;), dokazuje i odlazak Njuia iako je
imao ugovor do 99. godine (inače Njui je dobar prijatelj Hila,
on ga je i doveo da bude test vozač u Vilijamsu, i kasnije
sugerisao Frenku da Hil bude drugi vozač sa Prostom).
auto-moto.589mikeman,
-> #571, vimm> Nije izleteo sa staze, samo je bio ispred Sene...
Jok, nego sta? Opala mu je koncentracija, pa je dospeo na travu,
zatim se ocesao o zid, a onda se nekako vratio na stazu tacno u
onom trenutku kad je naiso Senna.... I desilo se sta se desilo...
Bezveze... Ipak, ja bi se vratio u ona vremena da ponovo gledam
pomenutu trku umesto ovih "danasnjih" trka koje su po licnom
misljenju poprilicno bezveze. Tad je bar bilo uzbudljivo.
auto-moto.590mikeman,
-> #575, miko> Prost besneo,dok je Senna kulirao.Naravno,vise nikada nije moglo doci
> u obzir da ova dvojica vozaca sednu u isti bolid.Zato je Prost,1994
> ponovo bio sutnut,sada iz Williamsa,zbog Senne.
Pa naravno, znaju ljudi ko je bolji! Senna ruleZ!
auto-moto.591junior,
-> #587, tomislavr> da je i Vilnevu 97. sezona zadnja, jer je on sada itekako
> popularan u svetu, i prdstavlja opasnost po njegov
> autoritet u timu?
;) Da ne preterujemo. Niti je Vilnev zvezda, niti će sledeće godine biti prvak,
niti taj ćelavi mladac može da ugrozi Franka na bilo koji način. Dečko ima još
toliko da uči o Formuli .. tek za 2-3 godine možemo da očekujemo njegov punu
snagu (kad nauči da vozi stabilno, da zakoči kad treba, kad nauči da vozi po
kiši etc. :)
auto-moto.592vimm,
-> #589, mikeman>> Jok, nego sta? Opala mu je koncentracija, pa je dospeo na travu,
>> zatim se ocesao o zid, a onda se nekako vratio na stazu tacno u
>> onom trenutku kad je naiso Senna.... I desilo se sta se desilo...
Za početak smiri se malo. Nema razloga da razgovaraš ovakvim tonom.
Na žalost, nisi u pravu. Ovo što opisuješ je tačno ono što se desilo
između Šumahera i Hila, a ne između Prosta i Sene. Ako nemaš video
traku pročešljaj malo po odgovarajućim časopisima iz tog perioda.
Pozdrav Vladimir
auto-moto.593giovanni,
-> #577, mikoĘ? Problem je u tome sto niko od vas ne kaze da navija za
Ę? Schumachera,ali da ceni i Hilla.Sve se svodi na to da
Ę? je Sch. car,a Hill seljak.To,ipak,tako ne ide.Inace,da
Kod mene je situacija malko specifična pošto sam ja vezan za tim a ne za
vozača. Znači, ja sam klupski opredeljen i navijam za one vozače koji voze
za Ferrari. E sad, imam i neke vozače koji su mi simpatični i koje cenim i
ima onih koje bih voleo da vidim u Ferrariju. A imam i svoj rezervni tim
za koga navijam (Jordan-Peugeot). Problem je u tome što ja zaista mislim
da je Šumaher trenutno najbolji vozač (to misli i dosta drugih ljubitelja
F1) ali stvarno ne cenim Hila kao vozača i kada bih rekao da ga cenim samo
bih lagao a to ne želim da radim. Cenim Vilneva (i voziće on jednog dana u
Ferrariju :)), Bergera, Alezija i još neke vozače ali neke ne podnosim jer
voze sporo, prave glupe greške i ne zaslužuju da se nađu u bolidu F1.
auto-moto.594miko,
-> #579, tomislavr++ Hil vec tri godine u F1 ima najbolju opremu, i ne uspeva da se
++ domogne titule
Da,ali Hill za te tri godine NIKADA nije imao takvu podrsku svog
tima,kakvu je imao Schumacher.Ovaj je u Benettonu bio sve i svja,dok
je Hill morao i Prostu i Senni da drzi skute,a posle toga
je malo napredovao,pa je bio ravnopravan sa Coulthardom.Ove godine,opet
se ponavlja stara pesma...Hill bi vec sto puta bio sampion,da je imao
onakve uslove kao Schumacher.On je imao bolji bolid,ali to je dzabe
ako je Williamsu svejedno koji ce vozac da mu pobedi,ako ima nesposobne
mehanicare i taktiku koja se tim imenom ne moze ni nazvati.Zato su prosle
godine ostali bez obe titule.Da ne pricam o tome,kako su svake godine
kruzile glasine kako ce Hill da leti jer ne zasluzuje mesto prvog
vozaca u Williamsu.Sada je,konacno,to postalo stvarnost...Sve u svemu
na njega se stalno vrsi ogroman psiholoski pritisak,a kao posledica
svega toga je Hillova fobija od titule. Neki ce odma reci da je veliki
vozac najbolji kada mu je najteze,a ja bih ih podsetio na pretproslu
godinu i trku u Adelaidi. Tada je ceo svet video ko je ko...
++ Pa dobro, niko nije ni mislio na takve situacije, vec na
++ Hilove greske tokom voznje, kojih bas i nije malo. Na
++ primer ove godine u Monci, i dosta puta prosle godine.
Pa,koliko se secam,Monca mu je bila jedina veca greska ove godine,a
prosle su ga timska taktika i kvarovi na bolidu pokopali.Pa,ako se
prisetis Montreala ... Doslo mi je da placem,njega su tada obilazili
i Alesi i Hakkinen i Barrichello i da se ovaj nije posle toga polako
parkirao pored staze,presao bi ga i,cini mi se,Salo koji je smanjio
razliku sa petnaest na dve-tri sekunde.Priznaces da Hill,ipak,nije
toliko los ... Taj njegov bolid je uvek na papiru bio najbolji,ali
u stvarnosti nije bio ni desetina onoga kakvog su ga svi zamisljali.
auto-moto.595mikeman,
-> #580, tomislavr> i uopäte ga ne smatram seljakom. Meöutim, retko kad
A koji je ovo kodni raspored? Stvarno je necitljivo. ;)
> Nemca, volim dobru trku pa makar i Hil bio "krivac"za
> nju. Dobre trke je pravio Alezi, Hakkinen, Kultard i mnogi
> drugi (da ih sad ne nabrajam) üak jednom i Panis.
> Meöutim "Hilove" trke su vrlo blede... :(
Da ne ispadne da sumim ;)) Pa upravo o tome sam i govorio! Hill
jednostavno deluje kao da nema hrabrosti, kod njega nema one zelje
(ili mi se bar tako cini) za pobedom, nema "zara"... Zato mi se on
prvenstveno i ne svidja. Sennu sam sojevremeno gledao i svaka njegova
trka je bila "na ivici". Bio je ili prvi ili nije imao plasman zbog
izletanja. Ali taj covek se neverovatnom zestinom borio za svaku trku
i to je unosilo draz u formulu...
auto-moto.596mikeman,
-> #584, vstan> Htedoh i da pitam, ali posle ove analize vec i naslucujem
> odgovor - da li je moguce da minira Hilovu titulu ?
> Dakle secer u gorivu i ostale suptilne radnje.
I pored svega ipak mislim da je ova titula definitivnio u Hillovim
rukama. Cak i da se desi da "otkaze" bolid, tu su Sumaher, Alesi,
Hakinen i drugi koji se nece tek tako predati!
Cisto bi se zapanjio kad bi Hill ispustio ovu titulu (ne kazem da ne
bi voleo, ali...)
auto-moto.597mikeman,
-> #592, vimm> Za pocetak smiri se malo. Nema razloga da razgovaras ovakvim tonom.
U redu :) ali samo mi reci na osnovu cega si odredio ton?
Je sam veoma miran ;) ali me mrzi da stavljam smajlije, pa mozda
zbog toga...
> Na zalost, nisi u pravu. Ovo sto opisujes je tacno ono sto se desilo
> izmedu Sumahera i Hila, a ne izmedu Prosta i Sene. Ako nemas video
> traku procesljaj malo po odgovarajucim casopisima iz tog perioda.
Za kraj, na srecu, ima ko da me ispravi. Eto, uvukla se greska.
Nema veze. Ako bi mogo samo jos da mi kazes ko je bio 1. a ko 2.
kad se desio incident (ovaj sa HIllom i Sumijem)...
auto-moto.599obren,
Nekoliko magazina izvestilo je da postoje planovi za dva nezavisna filma
o životu Airtona Sene. Kompanija "Warner Brothers" ima projekat u kome
bi trebalo da učestvuju Antonio Banderas sa Ridli Skotom (Blade Runner)
u ulozi režisera ili saradnika na ovom poslu.
Drugi projekat priprema kompanija "New Line Cinema" a kao režiser trebalo
bi da bude angažovan Reni Harlin (Cliffhanger). Harlinov scenarista ima
prava na nekoliko knjiga o Seni, uključujući: Senna: "The Hard Edge of
Genius", "The Legend Grows", "The Second Comming" i "Adriane... My Life
With Ayrton".
Mnogi poznavaoci Formule 1 boje se romansiranja i komercijalizacije
života legendarnog vozača za potrebe filma. Sudeći po sledećoj najavi za
filmove, izgleda da imaju i zašto: "Both projects are about Brazilian
race car driver Ayrton Senna, who was killed in an accident at the 1994
Monte Carlo Grand Prix."
^^^^^^^^^^^
:(
auto-moto.600obren,
Patrik Fore, sportski direktor Renault-Sporta, izjavio je da mu žao što
Dejmon Hill napušta Reno nakon sledeće trke. On je to prokomentarisao
na sledeći način:
"Nije tajna da smo mi više voleli da Dejmon vozi sa Wiliams-Renault u
našoj poslednjoj sezoni. Mi iz Renoa imamo ogromno poverejne u njega,
i ako bih imao da mu kažem samo jednu stvar pred sledeću trku, to bi
bilo: Žao mi je što nas napuštaš i želim ti puno sreće!"
Rothmans, glavni sponzor Vilijamsa, takođe je izjavio da oni nisu zadovoljni
zbog Hilovog odlaska kao i Reno. Kruže glasine da iz ovog razloga Rotmans
verovatno neće produžavati svoje sponzorstvo sa Vilijamsom, pošto će Hil
između ostalog verovatno odneti sa sobom i toliko željeni broj 1.
auto-moto.601obren,
Vilijams tim garantuje da će poslednja bitka u Suzuci za svetski
šampionat u Formuli 1 između Žaka Vilneva i Dejmona Hila biti fer.
Tim će u Japan poneti dva rezervna bolida umesto uobičajenog jednog,
što će tim koštati dodatnih 20.000 funti sterlinga. Ovo treba da
odagna špekulacije da Vilijams namerno namešta Hilu tehničke probleme
na bolidu kako bi broj 1 ostao u timu u sledeće sezone.
auto-moto.602obren,
Honda konstruiše novi V10
Atlas F1 News izveštava da Honda intenzivno radi na konstrukciji novog
V10 motora, nezavisno od Mugena sa kojim je blisko povezana a čiji motori
trenutno pokreću bolide Ližijea (Ligier).
Takođe, saznaje se da Beneton intenzivno pregovara sa Hondom oko angažmana
za 1998. sezonu, kada ovaj čuveni Japanski proizvođač proslavlja 50 godina
postojanja.
auto-moto.603obren,
U Suzuki su japanski proizvođač pneumatika, firma Bridgestone, i tim
Arrows za koga sledeće godine vozi Dejmon Hil, potpisali ugovor koji će
prekinuti Goodyear-ov monopol na snabdevanje pneumaticima u Formuli 1.
Bridžstoun je ušao u Formuli 1 godinu dana ranije nego što je planirao
nakon što su intenzivni testovi u Suzuki u Silverstonu pokazali izuzetne
performanse ovih pneumatika. Portparol Bridžstouna izjavio je će ova
kompanija sledeće sezone snabdevati gumama dva ili tri tima.
auto-moto.604lexus,
-> #599, obren=> bi trebalo da učestvuju Antonio Banderas sa Ridli Skotom (Blade
=> Runner)
Ako Banderas bude glumio Sennu baciću bombu na Warner Bross.
Mada, ko zna... Možda film i ne bude tako loš kao što izgleda
da će biti.
auto-moto.605djcorto,
-> #604, lexus> Mada, ko zna... Mozda film i ne bude tako los kao sto izgleda
> da ce biti.
Sigurno ce biti gori.
Jedini dobar film koji je snimljen o auto trkama je "24 casa Le
Mana". Steve Mc Queen, koji je i vozio, snimano na trci .... eh
:(
Nemoj da neko pomene Days of Thunder !!!!!!
auto-moto.606obren,
Suzuka, Japan - 12. Oktobar 1996. rezultati kvalifikacija:
1. Villeneuve 1:39.310
2. Schumacher 1:40.071
3. Hakkinen 1:40.458
4. Hill 1:40.574
5. Irvine 1:41.005
6. Berger 1:41.033
7. Coulthard
8. Alesi
9. Panis
itd.
auto-moto.607obren,
Pedro Diniz je izgleda potpisao za TWR (Arrows) i biće dogodine partner
Dejmona Hila! :) Milioni čine čuda... ;)
auto-moto.608schef,
Za slučaj da niko nije javio ;) za sutrašnju trku u Japanu pol poziciju je
osvojio Žak Vilnev, a sa druge startuje Hill. Ostali nisu bitni. ;)
Dakle biće vrlo zanimljiva trka (ne znam za vas, ali ja ću da gledam snimak
u 8:00 na K9 ;) pogotovo ako Hill startuje loše po običaju. ;>
auto-moto.609rkovacevic,
Treći kanal u nedelju u 5.55 direktno prenosi trku iz Japana ...
auto-moto.610obren,
Moram priznati da širim dezinformacije... :) Elem, pratio sam "Live coverage"
kvalifikacija preko Interneta, ali sam oko 7.05 prekinuo praćenje zaključivši
da je vreme isteklo i tako sam preneo neažuran poredak. Međutim, Herbert se
slupao na samom početku tako da je bilo zaustavljeno vreme i kasnije
produženo što ja nisam uzeo u obzir... Dakle, pravi poredak je sledeći:
1 J.Villeneuve Williams 1m 38.909s
2 D.Hill Williams 1m 39.370s
3 M.Schumacher Ferrari 1m 40.071s
4 G.Berger Benetton 1m 40.364s
5 M.Hakkinen McLaren 1m 40.458s
6 E.Irvine Ferrari 1m 41.005s
7 H.Frentzen Sauber 1m 41.277s
8 D.Coulthard McLaren 1m 41.384s
9 J.Alesi Benetton 1m 41.562s
10 M.Brundle Jordan 1m 41.600s
11 R.Barrichello Jordan 1m 41.919s
12 O.Panis Ligier 1m 42.206s
13 J.Herbert Sauber 1m 42.658s
14 U.Katayama Tyrrell 1m 42.711s
15 M.Salo Tyrrell 1m 42.840s
16 P.Diniz Ligier 1m 43.196s
17 J.Verstappen Footwork 1m 43.383s
18 P.Lamy Minardi 1m 44.874s
19 R.Rosset Footwork 1m 45.412s
---- 107% ---- 1m 45.832s
20 G.Lavaggi Minardi 1m 46.795s
Izvinjavam se na grešci... :)
auto-moto.611djcorto,
Prenos iz Suzuke na 3K u 05:55 sutra
auto-moto.612obren,
Vilnev: "Ovo je vrlo teška staza za preticanje i ako uspem da održim
prvu poziciju nakon starta to će biti jako dobro. Staza je bila vrlo
klizava ali ceo tim je uradio odličan posao danas tako da je bolid bio
vrlo brz."
Hil: "Uradio sam baš ono što sam i planirao, a to je da budem u prvom
startnom redu. Sve se odvija kako sam zamislio ovih dana i mislim da
imam odličnu šansu da obiđem Žaka u prvoj krivini nakon starta (zbog
konfiguracije staze)."
Hil o svojoj taktici u trci: "Najbolji odbrana je čvrst napad, i sutra
očekujem zaista dobru trku..."
Šumaher: "Mislim da je ovo fer raspored na startu. Lično sam morao da
odustanem u svom zadnjem pokušaju da popravim poziciju zbog toga što sam
osetio probleme sa motorom. Ipak, mislim da se ionako ne bih previše
popravio jer je prolazno vreme bilo svega neku desetinku bolje. Bez
obzira na sve, bolid je bio izuzetno dobar i mislim da znam kako da
popravim performanse za sutrašnju trku. Moj jedini cilj je kao i uvek,
najviši plasman i ništa drugo me ne interesuje."
auto-moto.613mixi,
Kao sto se vidjelo. Zasluzeno i sampionski,
sa velikom prednoscu u bodovima...
1. Damon Hill
auto-moto.614m.stevic,
HILL je svetski prvak!!!! Odlicna voznja i odlican zavrsetak :)))))!!
Steta sto je Vilnevu izleteo tocak pa nije zavrsio trku!
auto-moto.615mila,
Malo mi je žao zbog Vilneva, ali mi je jako drago što je Hil
konačno (zasluženo) dobio titulu!!! Bojim se da nije namešteno ono
otpadanje točka, u kom slučaju bi mi Hil i (pretpostavljam da je on
umešan) Vokinšou postali baš antipatični.
Inače, sve čestitke Hilu za uspeh.
BTW, Beograđani, očekujemo izveštaj sa "Ušća", inače poslednje
ovogodišnje trke u našem šampionatu, koja se vozi danas.....
auto-moto.616miko,
DAMON HILL ... KONACNO!!!
NADAM SE DA CEMO SLAVITI I DOGODINE :))))
auto-moto.617space.ace,
Ne mogu da vam opišem koliko sam srećan i zadovoljan što je Damon Hill
osvojio tutulu Šampiona 1996. godine. Sav njegov trud i rad mogao je da
propadne zbog nekih mutnih radnji u njegovom timu, ali ipak na samom
kraju sve je prošlo onako kako je trebalo da prođe mnogo ranije, Damon
Hill je pokazao zube, pokazao šta ume i kako ume da vozi. Zasluženo je
osvojio šampionat.
Takođe, oduševilo me i ponašanje bivšeg (da, već bivšeg) Šampiona Schumacher-a
koji je ipak pokazao da i on može da bude dobar.
Trka je bila odlična, napeta i uzbudljiva, pogotovu momenat kada je Hill imao
kontakt sa Bergerom(u stvari, da li je uopšte bilo kontakta? Možda je Berger
udario u izbočinu na ivici šikane?), koja me je za trenutak zaprepastila.
Svakakve misli su mi padale na pamet, ali sve je prošlo super.
Na kraju, kada je Hill prošao kroz cilj i "uzeo" checkers flag, bio sam, ako
ne najsrećniji, onda drugi najsrećniji čovek na celom svetu!!!
auto-moto.618senna,
-> #617, space.aceNa kraju, kada je Hill prosao kroz cilj i "uzeo" checkers flag,
------
Checkers, kazesh ;).
auto-moto.619lexus,
-> #617, space.ace=> Na kraju, kada je Hill prošao kroz cilj i "uzeo" checkers flag, bio
=> sam, ako
Chequered flag :)
Inače zaslužena pobeda Hilla, samo se pitam da li je slučajan način
na koji je Villeneuve završio trku ;) To mora da je bila neka
rezervna varijanta koju je Damon naučio od Frank Williamsa ;)
auto-moto.620vstan,
-> #614, m.stevic> HILL je svetski prvak!!!! Odlicna voznja i odlican zavrsetak
> :)))))!! Steta sto je Vilnevu izleteo tocak pa nije zavrsio
> trku!
Za nas koji nismo gledali može li detaljan opis trke ?
auto-moto.621obren,
-> #614, m.stevic> HILL je svetski prvak!!!! Odlicna voznja i odlican zavrsetak
Baš tako! :) Hil je ispunio oba svoja obećanja - da će preteći Žaka pre
prve krivine i da će ići na pobedu. Zaista je osvojio ovogodišnju titulu
šampiona na najbolji mogući način. Kraj je bio izuzetno emotivan,naročito
kad Dejmon nije hteo da skine kacigu da se ne bi videlo kako plače :)
Čak se moglo čuti i kada mu je neko iz obližnje publike rekao "Don't cry
Damon..."
Odeskao sam se kad je došlo do kontakta između Bergera i Hila, ali na
sreću sve je ispalo dobro.
> Steta sto je Vilnevu izleteo tocak pa nije zavrsio trku!
Shit happens... Sreća da je sve prošlo u redu.
Zarši se i ova sezona. :) Sad dolaze statistike, analize, prognoze
za dogodine... Dakle, ko će biti šampion 1997? :)
P.S. Ko je svetski šampion? Dejmon, Dejmon! Ko je svetski šampion,
hej, Dejmon, leee... ;)
auto-moto.622obren,
-> #615, mila> Bojim se da nije namešteno ono otpadanje točka, u kom slučaju bi mi Hil
> i (pretpostavljam da je on umešan) Vokinšou postali baš antipatični.
Ma daj... Ajde da su Hila sjebali, Što bi Vilneva sabotirali kad treba da
vozi i dogodine, a ionako je bio granični slučaj teoretske šanse da se uzme
titula. Druga stvar je što se takve stvari (odustajanje) mogu izvesti na
mnogo suptilniji način. Frenk Vilijams bi bio baš lud ako bi se posle
Seninog slučaja tako (otpadanje točka) igrao sa nečijim životom.
Zanimljivo je da su se u prošloj trci GT šampionata desila čak tri slučaja
otpadanja točka u tri različita tima! Jednostavno, šrafiti točak u onako
kratom vremenu nosi izvestan rizik, a ni šrafovi izgleda nisu kao što su
nekad bili. ;) Svakako će biti izveštaja povodom ovog slučaja, pe će već
neko preneti na Sezam.
auto-moto.623mila,
-> #608, schef> u 8:00 na K9 ;) pogotovo ako Hill startuje loše po običaju. ;>
Proobičajio Hill ;>>>>>
auto-moto.624djcorto,
-> #620, vstan> Za nas koji nismo gledali moze li detaljan opis trke ?
Ja snimio, sa malo snega, ali gledivo.
auto-moto.625mila,
-> #622, obren> otpadanja točka u tri različita tima! Jednostavno, šrafiti točak u onako
> kratom vremenu nosi izvestan rizik, a ni šrafovi izgleda nisu kao što su
Slažem se da je to rizik, ali ako si pažljivo pratio moje diskusije,
nisam pomenuo mogućnost da Frenk namesti igru Vilnevu, već Tom Vokinšo,
koji je već izbrojao livu za Hila (TRV), pa pretpostavka da je potplatio
nekog da dobije broj 1 može da se održi :(. Voleo bih da nije tako... :)
auto-moto.626mila,
Dakle, Beograđani? Šta se zbivalo na "Ušću"? Pošto pivo i pečurke
u "Asteriksu"? Gde ste bre?
auto-moto.627ljubisha,
-> #619, lexus> => Na kraju, kada je Hill prošao kroz cilj i "uzeo" checkers flag, bio
> => sam, ako
>
> Chequered flag :)
Vidi se da čovek nije imao Spectrum. :)
auto-moto.628lexus,
-> #627, ljubisha=> Vidi se da čovek nije imao Spectrum. :)
Naravno :)
Igra je bolja i od GP2 ;)
auto-moto.629nenad,
-> #621, obren> Baš tako! :) Hil je ispunio oba svoja obećanja - da će preteći Žaka pre
> prve krivine i da će ići na pobedu.
Žaka je prestiglo nekoliko vozača, na samom početku trke se
kretao vidno sporije od ostalih. Kao da je imao nekih problema.
> Odeskao sam se kad je došlo do kontakta između Bergera i Hila, ali na
> sreću sve je ispalo dobro.
Šta se dešavalo sa Bergerom, prvo je napao Hila, posle na istom
mestu izbacio Irvajna iz trke, išao 4-5 puta u boks...? Baš se
bio primio na ovu trku. ;)
auto-moto.630space.ace,
-> #619, lexus>> Chequered flag :)
U trenutku velikog uzbuđenja nisam ponovo pročitao poruku da bih video da li
se potkrala neka greška, zato ste vidim vi primetili.
No, to nije važno, jedino što je važno je da je HILL šampion, i to niko ne
sme da porekne...
auto-moto.631obren,
-> #629, nenad> Žaka je prestiglo nekoliko vozača, na samom početku trke se
> kretao vidno sporije od ostalih. Kao da je imao nekih problema.
Pa i nije on bio tako spor, ako se izuzme katastrofalno loš start.
Mislim da Vilnev ima najbrži krug na ovoj trci...
> Šta se dešavalo sa Bergerom, prvo je napao Hila, posle na istom
> mestu izbacio Irvajna iz trke, išao 4-5 puta u boks...? Baš se
> bio primio na ovu trku. ;)
Dešavalo se da mu je Flavio rekao da Beneton mora da bude bolji od
Ferarija, a da on kako zna i ume to obezbedi ;) Šak je probao da
izbije na prvo mesto napavši Hila, ali na kraju je Ferari zajvaljujući
Šumaheru ipak izbio na drugo mesto u kategoriji konstruktora.
auto-moto.632obren,
Titula svetskog šampiona je konačno u rukama Dejmon Hila. Osvojio ju je u
velikom stilu pobedivši u Suzuki i vodivši od početka do kraja trke. Hil
čak nije morao ni da obilazi Vilneva kao što je najavio pred trku, pošto
je ovaj slabo startovao i pao nekoliko mesta sa početne pol-pozicije.
Ipak, Vilnev je na trci pokazao, kao što je to činio i tokom cele sezone,
da je momak koji na svakoj trci daje sve od sebe i zaista je šteta što je
morao da odustane zbog tehničkih problema.
Zabeleške za sećanje:
- Kultardu se na samom startu ugasio motor, što je dovelo do ponovljenog
kruga za zagrevanje i odloženog starta, dok je on morao da startuje sa
začelja.
- Alezi se okrenuo na stazi u prvom krugu i udario u zaštitne pneumatike
pored staze ali je izašao nepovređen.
- Berger je oštetio svoj prednji stabilizator kada je pokušao da pretekne
Hila u trećem krugu. Njemu je vrh bolida kasnije zamenjen u rekordnih
9.8 sekundi! (ova operacija obično traje i do 20-30 sekundi).
- Diniz je napravio spin u 13 krugu što je prokomentarisao na sledeći
način: "Nestrpljivo očekujem sledeću sezonu! Na ovoj trci me nije
htela sreća, ali biće bolje."
- Mika Salo je odustao u boksu nakon problema sa motorom u 20. krugu. On
je svoje odustajanje ovako prokomentarisao: "Imali smo problema ove
godine sa Jamahinim motorima. Uvek sam samo čekao kada će da produvaju."
- Rikardo Roset i Ukio Katajama dobili su tzv. "stani-kreni" kaznu zbog
blokiranja bržih vozača.
- Katajama je uništio svoj prednji stabilizator u kontaktu sa Verštapenom.
- Vilnev je video svoje šampionske ambicije kako proleću pored njega u
vidu zadnjeg-desnog točka u 36. krugu. On je to prokomentarisao ovako:
"Bilo je problema tehničke prirode za vreme trke. Učinilo mi se da je
točak odleteo pravo u publiku, ali na sreću zaustavio se kod ograde."
- Katajama je takođe odustao zbog tehničjih problema u 37. krugu
- Berger je obišao Irvajna u Kazino šikani u 39. krugu ali je pri tome
došlo do kontakta i Irvajn je odustao.
auto-moto.633obren,
Izjave nakon trke:
Dejmon Hil: "Neverovatno je, ne mogu da nađem reči kojima bih opisao kako
se osećam. Kada su mi javili da je Žak odustao to me je malo šokiralo.
Šta da kažem, hteo sam da osvojim ovu trku za Williams. Posvežujem ovu
pobedu celom timu, ali ako ne zamerate titulu bih zadržao za sebe."
Hil o incidentu sa Bergerom: "Čuo sam zvuk motora iz sebe, a kada sam
pogledao u retrovizor on je već bio daleko iza".
Adrian Njui: "Voditi trku apsolutno od početka do kraja... Ne može se
zamisliti veći uspeh od toga!"
Šumaher: "Rekao bih da je sve išlo kako treba, naročito strategija trke.
Što se mog udela tiče, ja sam zaista sve pokušao da prestignem Dejmona
Hila. Računao sam na pit-stopove i kod drugog zaustavljanja sam skoro
i uspeo da preuzmem prvu poziciju. Dejmon je sjajno vozio, zaslužio je
titulu i ja mu čestitam na tome. Dugo je čekao na ovo i nije se predao,
pobedivši na osam trka ove sezone, što ne ostavlja ni trag sumnje u njegove
kvalitete. Što se tiče Ferarija mi smo postigli svoj cilj: drugo mesto
u kategoriji konstruktora i treće mesto za mene u kategoriji vozala.
Kada tome dodate tri pobede i četiri pol-pozicije, vidan je napredak
u odnosu na prošlu sezonu. Zaista je ovo korak napred za šta je zaslužan
ceo tim, i sada treba ići još dalje.
Hakinen: "Postoji mnogo sjajnih staza u svetu Formule 1, ali Suzuka je
ubedljivo najbolja. Ko god da je dizajnirao ovu stazu, trebalo bi da
redizajnira sve ostale F1 piste."
auto-moto.634obren,
I na kraju, konačni poredak na kraju 1996. sezone:
Drivers championship Constructors championship
1. Hill 97 1. Williams-Renault 175
2. Villeneuve 78 2. Ferrari 70
3. Schumacher 59 3. Benetton-Renault 68
4. Alesi 47 4. McLaren-Mercedes 49
5. Hakkinen 31 5. Jordan-Peugeot 22
6. Berger 21 6. Ligier-Mugen-Honda 15
7. Coulthard 18 7. Sauber-Ford 11
8. Barrichello 14 8. Tyrrell-Yamaha 5
9. Panis 13 9. TWR 1
10. Irvine 11
11. Brundle 8
12. Frentzen 7
13. Salo 5
14. Herbert 4
15. Diniz 2
16. Verstappen 1
auto-moto.635ljubisha,
-> #629, nenad> Žaka je prestiglo nekoliko vozača, na samom početku trke se
> kretao vidno sporije od ostalih. Kao da je imao nekih problema.
U prvoj krivini je bio čak osmi ali je po izletanju Alezija dospeo
na šesto.
> Šta se dešavalo sa Bergerom, prvo je napao Hila, posle na istom
> mestu izbacio Irvajna iz trke, išao 4-5 puta u boks...? Baš se
> bio primio na ovu trku. ;)
I posle svega toga ipak završio trku na 4. mestu. :)