SPORT

27 Feb 1996 - 08 Dec 1996

Topics

  1. atletika (44)
  2. fudbal (2992)
  3. kosarka (932)
  4. nba (2000)
  5. rukomet (336)
  6. vaterpolo (63)
  7. odbojka (96)
  8. tenis (32)
  9. skijanje (14)
  10. borilacki (155)
  11. auto-moto (669)
  12. bilijar (91)
  13. sah (42)
  14. rekreacija (60)
  15. prognoza (502)
  16. navijaci (1559)
  17. dogadjanja (71)
  18. razno (280)

Messages - fudbal

fudbal.206 lexus, -> #202, giovanni
=> Stvar je u tome što dres nekog igrača sadrži broj i ime tog igrača. => dosta nepovoljnije nego da klub kupi deset garnitura dresova koji => su jeftiniji jer se prave u velikom broju komada. Pa da... Ali, klub može sam da pravi trake sa imenima igrača i da ih prišiva na dresove :)
fudbal.207 lexus, -> #204, kum.djole
=> Majstor je majstor. Ostalo ne vredi komentarisati. Vredi, Đorović ušao u igru i u jedinom kontaktu sa loptom istu dobacio rumunskom igraču na ivici šesnesterca. Da je Miloje branio bilo bi 1:1, ali valjda i Sani ima neki kliker :))))
fudbal.208 junior, -> #126, kum.djole
> On nije nikakav čovek, nikakav stručnjak, nikakav selektor. > Pošto sam već svima dosadio s ovakvim ocenama našeg bogomdanog > gazde reprezentacije ;) obećavam, neću više.. Ok, shvatam da ne voliš Santrača, ni ja ga ne gotivim previše. Ali ipak, rezultati najviše govore o nekom. Činjenica je da je čovek do sad zabeležio 3 poraza i, čini mi se, 6 pobeda. Ako se uzmu u obzir od koga su porazi, onda to nije tako mala stvar. Jeste da imamo reprezentaciju, o kojoj se mogu deseterci :) pisati, kod koje samo Dejo i Mijat vrede više od nečijih čitavih reprezentacija, ali ipak njegov uspeh se ne može zanemariti. Kad se dogodi takav kiks (o kom pričaš) onda može on da bude proganjan, a ne kao u onom vicu "Zašto si me udario? Zato što znam da ćeš da razbiješ čašu" :) > ovo je pravo selektorsko vreme. Baš bih voleo da ga vidim na > klupi nekog beogradskog ligaša.. nema taj tri čiste. Da spasi > neki tim od ispadanja ? On ? Vic decenije. Pa nij svaki trener za takav posao. Primer Ljupka Petrovića. Čovek je kao stvoren za rad sa malim timovima, koje treba spasiti, ili koji se tek probijaju. Sa Osijekom je postigao najveći uspeh u istoriji kluba, kad smo bili peti sve do poslednjeg kola, a onda su igrali nerešeno, a Rijeka je dobila u gostima (kupili su utakmicu, govna) i Rijeka nas je prestigla i ušla u Kup UEFA. :( Onda je sa prosečnim timom Vojvodine prvo ušao u prvu ligu, a zatim i osvojio šampionski prsten. Dalju priču znamo ... Ali sa velikim klubovima mu ne ide. Izgleda da jednostavno ne zna kako da postupa sa velikim igračima. On je krut trener, traži da uvek bude po njegovom, da njegova bude poslednja. I nema baš tolerancije za neke veličine koje bi možda trebalo, a možda i ne bi trebalo priznati ... u svakom slučaju, nikad odnos između njega i igrača nije bio najbolji. Uz sve to je i pi*ka od čoveka ... ali to nije za ovu konferenciju. Dakle, Santraču možda leži da igra sa ovakvim zvezdama. Da te podsetim, nije lako ni sa njima igrati. Kako objasniti jednom Savičeviću da on neće biti prvi čovek u reprezentaciji, već Stojković. Isto to Mijatu. Zašto bi Savičević bio bolji od Mijata? Kako objasniti Pantiću da igra Jugović npr, a ne on. Itd, itd. Ima mnogo problema koji more velike timove. Pogledaj Barselonu, sve junak do junaka :) ali nikako da se sklope. Krojf jednostavno ne može da nađe igru. Paralela u NBA - Golden State je imao (možda još uvek ima) šampionski tim prošle godine. Sprewell, Hardaway, Weber, Seikly, Gatling itd. ali problem je bio što trener nikako nije mogao da objasni Timu Hardawayu zašto on nije vođa, nego Sprewell. I zato tim nikako nije funkcionisao. A niko nije bio lud da stavi jednog Tima Hardawaya ili Sprewella na klupu, pogotovo kad je plaćen šestocifrenim sumama novca ... Zato je Santrač obavio dosta dobar posao, jer atmosfera u našoj reprezentaciji je stvarno odlična, a problemi tipa svađe među igračima se još uvek nisu javljali. A naravno, ni rezultati nisu izostali ... jr. P.S. Sorry ako sam te (vas) udavio dužinom ;)
fudbal.209 junior, -> #191, nenad
> što većina naših golmana nikada ne bi odbranila. Rasulo koje > vlada u Zvezdi utiče i na njega, ali on je valjda još jedina > svetla tačka ovog tima, ako ne i cele lige. Slažem se. Istina, u ligi ipak ima još dosta kvalitetnih igrača. Izgleda da je po Miloja sve krenulo loše kad je stavio kapitensku traku. Izgleda da mu sputava ruku dok brani ;)
fudbal.210 lexus, -> #205, kum.djole
=> Prvi je Predrag Spasić, bivši reprezentativac, član Partizana, Koliko ja znam, Spasić je igrao u prošlom kolu :)
fudbal.211 dizel, -> #182, kum.djole
> > Ali.. na ciju srecu. :( > Kume,na nasu srecu... Djorovic je jedan od najboljih odbrambenih fudbalera u Jugi,to je sigurno. Video si i sam kako se jedini nesto i potrudio u drugom poluvremenu,kad su svi nasi stali. Inace,bio sam na utakmici.Gledalaca je bilo oko 35000,ali su se svi sakrili pod krov na Marakani,tako da je delovalo da ima mnogo manje ljudi.Lose vreme je pokvarilo mec.Rumuni su dokazali da nisu uopste losa reprezentacija. Napadali su uigrano i precizno,dok smo mi igrali srcem,i cesto u stilu "ko muva bez glave" sto nas je moglo kostati.Ovo je narocito doslo do izrazaja na pocetku meca,kasnije su Rumuni stali,pa su ih nasi nadigrali. Jedini pogodak vidjen je u 50.-om minutu.Remek delo pete ZVEZDINE zvezda, Dragan Stojkovica Piksija...Izveo je sut sa oko 25m preko zivog zida u blizi ugao,a golman je paradom samo ulepsao gol... Sudija je inace dosta gresio u toku meca. Prvo je u 4.-om minutu mecadosudio penal za nas,da bi preinacio odluku na signalizaciju pomocnika,ali je zato posle nekoliko minuta,nakon cistog penala nad Mijatovicem dao nasem reprezentativcu zuti karton (zbog simuliranja i prigovora,...). Ipak,zasluzena pobeda Plavih ,kojima treba neko vreme za uigravanje da bi igrali protiv najjacih svetskih reprezentacija...
fudbal.212 nenad, -> #196, giovanni
> da Englezi, i ostali ostrvljani, > igraju mnogo čistiji fudbal (mislim čistiji od grubosti). Što im je i najveći nedostatak kada se suprostave nekim Italijanima, Špancima, Nemcima... Imaju i bolju tehniku od njih, ali šta vredi...
fudbal.213 nenad, -> #198, stefan
> Ima spora i to velikog :) To što neko brani u Zvezdi ne mora da znači da > je bolji od nekoga ko brani u Vojvodini :) Naravno, ali ume da pomogne pri zaključivanju. ;) No, ne radi se o tome. Mislim da je Milojević najbolji na osnovu njegovih igara koje sam video. Način kako se postavlja, kako prati igru, gde stoji kad je lopta na drugoj strani, osećaj kada treba i može da istrči sa gol-linije, kada da hvata loptu upućenu na go a kada da je izbija u stranu, koncentracija koju ima tokom celog meča... Sve to govori da čovek ima smisla i osećaj za to što radi i, što je još važnije, da je DOBRO NAUČEN kako to da radi. Najjasnije se to može videti ako ga uporedimo sa ovde omiljenim Pandurovićem. Da uporedimo njihove kikseve. Ako se prisetiš Pandurovih najećih grešaka protiv Zvezde, počevši od vatrenog krštenja (Piskijevog gola iz kornera), lobovanja Prosinečkog, pa Pančeva, pa Krupnikovića... Svi ti golovi su dati jer golman bilo LOŠE POSTAVLJEN. Znači nije se radilo o kiksu, grešci, trapavosti, pogrešnoj nozi - on te šuteve nije mogao da brani i da je bio 3 metra visoki sa 8 ruku, jednostavno sa mesta na kojima je stajao bilo ih je nemoguće braniti. S druge strane poslednje greške Milojevića su uglavnom usled presporog reagovanja, što je direktna posledica nedovoljne koncentracije, nespremnosti, mislim čak i nezainteresovanosti za igru. Takođe mislim da je razlog za takav njegov odnos prema igri stanje u klubu. Upoređujem samo derbije, pošto smatram da su to utakmice u kojima svaki igrač daje sve što trenutno može da da. Na ostalim utakmicama, posebno kod nas, ne postoji dovoljno jak pokretač, nema motiva da se da sve od sebe. Ne može se ceniti neki fudbaler prema onome što uradi protiv, recimo, Čukaričkog. ;) > Uostalom, broj jedan je > večeras rezervisan za Kocića - sa pravom. Naravno, Kocić je odličan golman. Pitanje je samo koliko je pametno eksperimentisati sa golmanom, za tim je mnogo bitnije da golman bude standardan nego što je to recimo slučaj sa nekim igračem sredne terena ili napada. Ok, ako se selektor opredelio za Kocića, trebao bi da istraje u toj odluci bar ceo ovaj prolećni ciklus takmičenja - jok, on menja golmana 5 minuta pre kraja. Ako je Santrač nešto pametno uradio do sada onda je to što je konačno prestao da poziva Pandurovića kada je ovaj najzad našao angažman u inostranstvu, makar zbog toga. Jako je nezgodno kad ne možeš uvek da računaš na golmana. Kada i ako Milojević ode u inostranstvo (što će verovatno biti na leto s obzirom da Džajić i Cvetković izgleda nameravaju da stave ključ u bravu), Kocić će biti pravi izbor za golmana. Problem je što kod nas svi gledaju crno-belo. Ako se za nekoga kaže da je bolji odmah se za drugog podrazumeva da je loš, što uopšte ne mora biti slučaj. I Pandurović je dobar, čak vrlo dobar golman, čak odličan za klub poput Partizana. ;) ps. Kad smo kod Santrača, totalno me je razočarao što je u meču sa Rumunima ubio poslednjih 5 minuta utakmice na način na koji ih je ubio. Ono je bilo toliko kukavički i jadno, pa još povrh svega na prijateljskoj utakmici... Fuj. :(
fudbal.214 pifat,
Zna li neko gde je sada Toni Dejli (Tony Daley), engleski krilni napadac koji je pravio rsum u vreme kada je 3K subotom drpisao prenose utakmica prve engleske lige, pre tri ili cetiri godine. Momak je bio odlican dribler, izuzetno brz, i mislim da je tada igrao za mladi tim Engleske, snazno kucajuci i na vrata prvog tima reprezentacije. Igrao je (cini mi se) za Aston Vilu, ali ne bih smeo da se kladim. Nosio je karakteristicnu "kockastu" frizuru. S obzirom na to da se radilo o igracu sa lepom buducnoscu ispred sebe, cudno mi je da ga sada ne vidjam u prenosima engleskih utakmica, mada je moguce da je zavrsio u nekom timu koji nije clan Carling Premiership-a.
fudbal.215 kum.djole, -> #208, junior
>> Ok, shvatam da ne voliš Santrača, ni ja ga ne gotivim previše. >> Ali ipak, rezultati najviše govore o nekom. Činjenica je da je čovek >> do sad zabeležio 3 poraza i, čini mi se, 6 pobeda. Rezultati koje je reprezentacija postigla _NAJMANJE_ su zasluga tog čoveka. Ipak, za argumentovanu raspravu trebalo bi da se obojica podsetimo tih utakmica, najbolje bi bilo pogledati ih ponovo, ali.. Brazil, Argentina. Praktično bez šansi, sa nabudženim timom u kome su mnogi podbacili - opravdanje je bila vrućina i snaga protivnika. Turneja po Aziji - od onakvih protivnika se i nije moglo očekivati da pruže neki veći otpor. Naši igrači su spremniji, tehnički u potpunoj nadmoćnosti, Sava i Piksi igrali su odlično, ostali solidni. Urugvaj - davljenje na terenu, uz par šansi više za plave. Ulazi Čakar i centrira Savi. Gol su dali Partizanovci. Iz poznate akcije. Ne Santrač. On se samo radovao k'o malo dete. Rusija - ponovo ista greška. U igri su igrači identičnih ili sličnih pozicija, igra se bez ideje, jedan gol ofrlje ubačen u mrežu. Opravdanje je, ovoga puta, majstorska i uigrana ekipa Rusije. Grčka je pala posle izuzetnog poteza Ćurčića. Dokrajčio je Sava. Meksiko, kao polupijana, podmlađena ekipa. Igrači bez iskustva, par dobrih poteza naših i isto toliko grešaka domaćih golmana. Rumunija u prvom delu igre bolja, u drugom ulazi drugi tim. Santrač se plaši blamaže i ostavlja premorene i bezvoljne igrače na terenu umesto da pruži šansu ostalima. Ostale, međutim, nije ni zvao. Mnogi su otkazali, on je ostao dosledan. Klupa je bila tanka. Zašto ? Zato što njemu sad pred kvalifikacije _nikako ne leži_ nerešen rezultat sa bilo kojom selekcijom, o porazu da ne govorim. Uplašio se i grickao nokte sve dok prvotimci nisu odbranili gol do samog finiša meča. Onda je ubacio gomilu igrača, ponizio ih pred Evropom. Stranci su posle utakmice davali izjave kao da su došli s oranja. Jednomesečnog. Nema frke, videćeš ga na delu kad mu dođu Španci i Česi.. Vadiće se Sani barem dve godine na uigranost ostalih i katastrofu naše reprezentacije 'posle N.I.N.I. sankcija'.. dok ga neko ne otera. Ako ga otera. >> Ako se uzmu u obzir od koga su >> porazi, onda to nije tako mala stvar. Ako se uzme u obzir koga je sve zvao i kako je postavio igru, to je velika stvar. Njemu je poverena ogromna dužnost, da protiv dva svetska prvaka povrati staru kakvu-takvu slavu naše reprezentacije. On se obrukao. I njegovi puleni takođe. Brnović, Jokanović, Petković.. Naivne mazge. >> Pa nij svaki trener za takav posao. Trener koji iza sebe nema takvo (ili još 'gore') iskustvo, nije ni za kadetsku, a kamo li A reprezentaciju države.. On može da bude selektor, ok. To je po svim normama okej. Ali pogledaj trenera. Onaj što sedi pored njega. Veću neznalicu nisam video. Najuren iz Zvezde, najuren iz Budućnosti, cap - u reprezentaciju. Super im je taktika. Uvlakačka. >> Zato je Santrač obavio dosta dobar posao, jer atmosfera u našoj >> reprezentaciji je stvarno odlična, a problemi tipa svađe među igračima >> se još uvek nisu javljali. A naravno, ni rezultati nisu izostali ... Sačekajmo ovo takmičenje koje sledi. Videćeš da nije sve baš tako sjajno. Samo prividno. Onda nek ti Sani stane na televiziju pa nek oteže izjavu od 5 minuta na pola sata, neka izigrava autoritativnog trenera, neka ti kaže kako je 6 igrača igralo odbrambenu zonu, znate, to kao ono u rukometu, ja ih stavim i oni stoje, a ovi okolo rade, rade, rade i onda ne mogu ništa da urade, jer mojih 6 igrača tu stoji.. Potom neka kenja o tome kako su i koji to igrači potvrdili svoje majstorstvo i kako SaviČevića nešto kao da ga bode iglom, 'nate. Savićević ? Bole ga patka. Najave ga kao Boga, a on dođe da gleda utakmicu.
fudbal.216 kum.djole, -> #213, nenad
>> igračem sredne terena ili napada. Ok, ako se selektor opredelio >> za Kocića, trebao bi da istraje u toj odluci bar ceo ovaj >> prolećni ciklus takmičenja - jok, on menja golmana 5 minuta pre >> kraja. Logično je da zameni golmana u prijateljskoj utakmici, pogotovu ako obojica ravnopravno učestvuju u borbi za dres. Prvi golman je prvi golman, to je bar jasno, i nema veze sa raspoloženjem u timu - osvežiti, isprobati, pružiti samopouzdanje igraču.. Prijateljski meč. Bisant je posle 45 minuta zamenio jednog Šiltona protiv Jugoslavije, što Milojević ne bi mogao Kocića posle 85.. >> kad ne možeš uvek da računaš na golmana. Kada i ako Milojević ode >> u inostranstvo (što će verovatno biti na leto s obzirom da Džajić >> i Cvetković izgleda nameravaju da stave ključ u bravu), Kocić će >> biti pravi izbor za golmana. Kocić najverovatnije ide u Englesku. Nekoliko golmana u našoj ligi čeka pravu šansu. Milojević čeka deset najboljih ispred sebe, da se ne bi moglo uočiti koliko je šupalj i nesiguran. Načekaće se.
fudbal.217 kum.djole, -> #211, dizel
>> Kume,na nasu srecu... >> Djorovic je jedan od najboljih odbrambenih fudbalera u Jugi, >> to je sigurno. Kako zvezdaše prepoznati na kilometar ? ;) O svojim igračima govore da su najbolji uz dodatak da je to "sigurno" "bez daljnjeg" i "ubedljivo".. Dakle, nacionalno uverenje. ;) >> Video si i sam kako se jedini nesto i potrudio u drugom poluvremenu, >> kad su svi nasi stali. Ma daj.. znam da si klubaš, ali odmori malo.. imaš ti neki praznik u kalendaru ? :) Smešno, Đorović se trudio.. No, sad više nije smešno, sad je tužno.. pošto Đorović sada slavi povredu Vujačića.. igraće 6 meseci minimum. :( >> Ipak,zasluzena pobeda Plavih ,kojima treba neko vreme za uigravanje >> da bi igrali protiv najjacih svetskih reprezentacija... ...Farskih ostrva, Malte, Japana, Svazilenda, Donje Biafre... Ček' da dođu Španci. Misliš ti da će on da uigrava reprezentaciju dotle ? Jednu reprezentaciju ? Svašta. Staviće sve žive i prekaljene i osedele 'špance' u tim pod izgovorom da "oni poznaju nji'ov fudbal pa će znati kako da se nose s njima".. Stručnjak svetskih normi.
fudbal.218 junior, -> #215, kum.djole
> Videćeš da nije sve baš tako sjajno. Samo prividno. Ok, slažemo se. Čovek nije dostojan da bude trener naše reprezentacije. Postoji hiljadu ljudi koji bi taj posao obavili bolje od njega. Ali dali su mu šansu pa hteli mi to ili ne, bolje je za nas da se nadamo da ju iskoristi.
fudbal.219 junior, -> #211, dizel
> Kume,na nasu srecu... E zeldi, kad će moj Big Mac obrok ... ili u šta smo se već kladili? Videli smo koliko zvezda može da uzme duplu krunu ;> P.S. Man'te se više priče, koji je reprezentativac iz Zvezde, a koji iz Partizana. Znaš koliko njima puca ona stvar za to ... I sam Mihajlović je rekao da su mu utakmice protiv Napolija mnogo draže nego derbiji Zvezda:Partizan: "..po kvalitetu fudbala, a i po osećaju"
fudbal.220 brad,
Nedelja 31.03.1996. 10:00 GSP Polet : Dorćol 1 : 0 Zanimljivosti sa derbija: * Utakmica je kasnila, zbog trubača koji bodre Polet, jer je delegat utakmice zahtevao da se ovi presele na bedem, a ne da budu ispod terase gde su sedeli ljudi iz uprave Poleta. * Posle utakmice trener Dorćola Milorad Gile Rajković klasičnim nokatuo izneo je svoje mišljenje sudiji Kovačiću o njegovom sudjenju. (možda i opravdano) * U našem fudbalu dogovori se i dalje nepoštuju. Naime, dan pre utakmice u prostorijama GSP Poleta održan je sastanak na kome je dogovoreno da će utakmica biti fer i korektna, kako na terenu, tako i na tribinama. Što se tiče terena koliko je bilo fer i korektno vidi se po broju žutih kartona, i dve do tri incidentne situacije koje su mogle da prerastu u opštu tuču. Na tribinama priča za sebe. Sredinom prvog poluvremena tuča izmedju navijača Dorćola i učenika srednje GSP Škole koji su na ovoj utakmici imali besplatan ulaz. * Po prvi put u istoriji Poleta protivnički navijači su imali više trubača od njih. Dorćol su izvaredno bodrila 2 orkestra trubača. * I za kraj. Trener Dorćola pre samu utakmicu je izjavio: " Daj Bože da pobedimo Polet, pa mogu i iz lige da ispadnem " Trener Poleta nije ništa komentarisao. brad (bane)
fudbal.221 brad,
Rezultati 20.kola Beogradske zone BSK(Borča) - 21. Maj 3:0 (0:0) Teleoptik - Lokomotiva 3:1 (2:0) Zmaj Gram - Borac (O) 3:3 (2:2) Prva Iskra - TEK Sloga 2:3 (1:2) Budućnost (D) - Sopot 7:0 (3:0) GSP Polet - Dorćol 1:0 (0:0) Milicionar - Vranić 5:0 (3:0) Kneževac - BPI Pekar 5:0 (2:0) Mladenovac - Srem 0:0 (0:0) Tabela: 1. GSP Polet 20 17 1 2 59:15 52 2. TEK Sloga 20 13 3 4 40:25 42 3. Dorćol 20 12 4 4 35:14 40 4. BSK Borča 20 11 4 5 32:22 37 5. Kneževac 20 10 6 4 44:22 36 6. Teleoptik 20 10 5 5 37:21 35 7. Milicionar 20 7 9 4 38:20 30 8. Lokomotiva 20 8 4 8 26:23 28 9. Vranić 20 7 4 9 33:26 25 10. 21. Maj 20 5 9 6 23:31 24 11. Zmaj Gram 20 6 5 9 26:30 23 12. Srem 20 5 7 8 21:25 22 13. Prva Iskra 20 5 6 9 26:27 21 14. Borac (O) 20 4 7 9 20:35 19 15. BPI Pekar 20 3 9 8 18:31 18 16. Budućnost (D) 20 3 5 12 20:48 14 17. Mladenovac 20 4 2 14 17:47 14 18. Sopot 20 4 2 14 18:71 8 (-6) Parovi 21. kola (vanredno kolo): svi mečevi sreda,03.04.1996. u 15:30 Vranić - GSP Polet (0:2) Kneževac - BSK Borča (0:1) BPI Pekar - Milicionar (0:0) Dorćol - Budućnost (D) (2:0) Sopot - Prva Iskra (1:2) TEK Sloga - Zmaj Gram (2:1) Borac (O) - Teleoptik (1:4) Lokomotiva - Mladenovac Dedinje (2:4) Srem (Jakovo) - 21. Maj (1:1) (u zgradi su rezultati iz jesenjeg dela prvenstva) pozdrav brad(bane)
fudbal.222 brad, -> #199, koky
> Polet je jaci, ali uz pomoc publike(Bane predji za nas da navijas) Nemoj to da tražiš od mene, jer to bi bilo isto kao kad bi neko tražio da pole 22 godine navijanja za Partizan počnem da navijam za Zvezdu. > Prognoziram rez. 1:2 jako malo vam je falilo da da postignete ovaj rezultat, samo joč da ste dali ta dva gola iz jedne ipo prilike koliko ste imali. Naravno, samo ti bodri svoje, a ću svoje i nema ljutnje. brad (bane)
fudbal.223 kum.djole,
Na pomolu je pravi fudbalski bum! Albert Nađ odlazi u Zvezdu, Ivan Adžić u Partizan ! Možda već u toku prvenstva, a možda u letnjem prelaznom roku. Navodno, sve je već dogovoreno. Vest sam upravo čuo preko radija 202.
fudbal.224 lexus,
----------------------------------------------------------- Rezultati i tabele posle X kola Ia i Ib fudbalske lige ----------------------------------------------------------- Partizan-Rad 2:1 Čukarički-C. zvezda 0:0 Mladost(L)-Vojvodina 1:2 Proleter-Sloboda 3:0 Bečej-Radnički(N) 2:1 1. Partizan 10 7 1 2 26:10 (+16) 40 2. Vojvodina 10 5 4 1 20:8 (+12) 32 3. C. zvezda 10 4 3 3 10:9 (+1) 31 4. Bečej 10 5 4 1 13:11 (+2) 27 5. Proleter 10 5 2 3 17:15 (+2) 23 6. Čukarički 10 1 6 3 7:8 (-1) 20 7. Rad 10 2 4 4 10:12 (-2) 18 8. Mladost (L) 10 3 2 5 12:14 (-2) 17 9. Radnički (N) 10 1 4 5 8:21 (-13) 16 10. Sloboda 10 1 2 7 6:21 (-15) 10 ----------------------------------------------------------- Obilić-OFK Beograd 1:1 Borac-Radnički(NB) 2:1 Budućnost-Napredak 2:0 Mladost(BJ)-Loznica 2:1 Zemun-Hajduk 4:0 1. Zemun 10 6 3 1 16:5 (+11) 28 2. Borac 10 7 1 2 18:7 (+11) 24 3. Hajduk 10 4 3 3 10:11 (-1) 21 4. Napredak 10 4 3 3 11:10 (+1) 18 5. Budućnost 10 4 3 3 9:9 (0) 18 6. Loznica 10 5 0 5 13:11 (+2) 17 7. Mladost (BJ) 10 4 1 5 13:15 (-2) 17 8. Obilić 10 3 1 6 9:15 (-6) 15 9. Radnički (NB) 10 1 3 6 5:13 (-8) 13 10. OFK Beograd 10 2 2 6 8:16 (-8) 12 ----------------------------------------------------------- Pozdrav -Lex-> Copyright (C) Luka Zlatić 1996. -----------------------------------------------------------
fudbal.225 kum.djole, -> #223, kum.djole
> Na pomolu je pravi fudbalski bum! ..mada, ko zna.. ipak je danas 1.4.. ;)
fudbal.227 koky, -> #222, brad
>> Polet je jaci, ali uz pomoc publike(Bane predji za nas da navijas) > Nemoj to da trazis od mene, jer to bi bilo isto kao kad bi neko trazio > da pole 22 godine navijanja za Partizan pocnem da navijam za Zvezdu. Ubedio si me :) >> Prognoziram rez. 1:2 > jako malo vam je falilo da da postignete ovaj rezultat, samo joc da ste > dali ta dva gola iz jedne ipo prilike koliko ste imali. Naravno, samo > ti bodri svoje, a cu svoje i nema ljutnje. Dobro smo i igrali koliko ste jaci.Ove godine smo dosta losiji nego prosle. Imamo tezak raspored do kraja(rivalima za odlazak gore idemo na noge), ali se nadam da ce mo i sledece godine biti zajedno :)) Dejan
fudbal.228 koky, -> #220, brad
> GSP Polet : Dorcol > 1 : 0 > Zanimljivosti sa derbija: Zaboravio si da kazes da je bilo 3000 gledalaca(po Zurnalu i STB-u). Da vreme nije bilo onako odvratno ponovila bi se prosla godina i 5000 ljudi. A sudija je sudio, pa hm ... necu o njemu. Samo to da je ortak pored mene merio drugo poluvreme(merio je i prvo) i trajalo je 44 min.A bilo je i dosta prekida. Inace cestitam Poletu na zasluzenoj pobedi. Dejan
fudbal.229 lexus, -> #223, kum.djole
=> Na pomolu je pravi fudbalski bum! => Albert Nađ odlazi u Zvezdu, Ivan Adžić u Partizan ! => Možda već u toku prvenstva, a možda u letnjem prelaznom roku. => Navodno, sve je već dogovoreno. => Vest sam upravo čuo preko radija 202. Da danas nije prvi april verovatno bih i poverovao ;)))))) Ali pošto jeste ne verujem dok ne vidim ;>>>>
fudbal.230 schef, -> #223, kum.djole
­=- Albert Nađ odlazi u Zvezdu, Ivan Adžić u Partizan ! :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) A na ovo si mislio? :))))))) Ma nema teorije. Nađ u zvezdi? Ako pređe tamo popljuvaće samog sebe. :)))) 'Lažu trgovci, lažu. Ovde piše rok trajanja god'nu dana, a ti možeš da ga pojedeš za pola sata.' :))) Srleř
fudbal.231 stefan, -> #215, kum.djole
> Trener koji iza sebe nema takvo (ili još 'gore') iskustvo, > nije ni za kadetsku, a kamo li A reprezentaciju države.. Da, glavni problem sa Santračom je što je on dobio mesto selektora na "lepe oči". Nije radio u klubovima, nije se kalio kao trener, nije bio u situacijama kada treba brzo razmišljati i delovati. To što je on radio u savezu je lepo i za pohvalu ali ipak mislim da bi trener naše reprezentacije trebao da ima i još neki kvalitet više sem da se odlično slaže sa Miljanićem ;)
fudbal.232 stefan, -> #213, nenad
> No, ne radi se o tome. Mislim da je Milojević najbolji na osnovu > njegovih igara koje sam video. Način kako se postavlja, kako > prati igru, gde stoji kad je lopta na drugoj strani, osećaj kada > treba i može da istrči sa gol-linije, kada da hvata loptu upućenu > na go a kada da je izbija u stranu, koncentracija koju ima tokom > celog meča... Sve to govori da čovek ima smisla i osećaj za to Kuku, al' ga ishvali :) Samo mi se čini da ga baš i nisi mnogo ili bar ne pažljivo posmatrao :) Recimo, Milojević je poznat kao "rupa" na istrčavanju, tj. jako retko to radi a to se dešava golmanima koji i nisu baš sigurni u sebe. Čak i on pre nekoliko dana izjavljuje da će pošto je postao kapiten morati više da uliva poverenje svojim saigračima i da češće izleće. Što se itče tvoje tvrdnje (tamo negde dalje u tekstu, da ne kvotiram i to sada) da golman treba da bude iz domaćeg prvenstva, ne nalazim apsolutno ni jedan razlog za tako nešto. Što se Pandurovića tiče, on je dugo vremena branio odlično, imao je jednu lošiju polusezonu baš pred odlazak u inostranstvo. Za to vreme, jedini u našem prvenstvu koji mu je bio ravan (a možda i bilji) je bio Kocić. Milojević tada nije uspevao da se ustali ni na golu Zvezde i to baš iz razloga što je on "kiks" golman. Dok drugi greše kad nisu u formi, kod Milojevića uvek postoji mogućnost da će da zase*e. I pošto Kocić praktično odlično brani već nekoliko godina mislim da u svakom slučaju treba da bude ispred Milojevića. Što se Pandura tiče, nemam pojma u kakvoj je trenutnoj formi ali reprezentativni golman koji je u nacionalonm dresu pružao dobre partije i na poslednjem takvom meču zaradio zaje*anu povredu sigurno ne zaslužuje da preko noći nestane sa spiska potencijalnih reprezentativaca samo zato što više ne igra u Jugi.
fudbal.233 giovanni, -> #213, nenad
Ę? No, ne radi se o tome. Mislim da je Milojević najbolji na osnovu Ę? njegovih igara koje sam video. Način kako se postavlja, kako Biće da nisi skoro gledao neku Zvezdinu utakmicu ;). Ę? Pandurovih najećih grešaka protiv Zvezde, počevši od vatrenog Ę? krštenja (Piskijevog gola iz kornera), lobovanja Prosinečkog, pa Ę? Pančeva, pa Krupnikovića... Svi ti golovi su dati jer golman bilo Ne bih da ispadne da sad branim Pandura zato što je branio u Partizanu, ali sa Milojevićem ne može da se poredi. Miloje je imao u svojoj karijeri neuporedivo viće kikseva, kako na "običnim" utakmicama, tako i na derbijima. A čak se može reći da je u neku ruku iskusniji iako po godinama mlađi od Pandurovića. Setite se kad je on počeo da brani u Zvezdi, Keln-Zvezda u zimu '89. godine. Što se tiče Piksija i gola iz kornera, tada je u Partizanu branio Đukanović a Pandurović još nije znao ni gde je stadion JNA. Ne bih da nabrajam sada kikseve Milojevića u duelima sa Partizanom ali ako neko izrazi želju mogu to i da učinim u nekoj od sledećih poruka. :)
fudbal.234 giovanni, -> #223, kum.djole
Ę? Albert Nađ odlazi u Zvezdu, Ivan Adžić u Partizan ! Samo je sekund, koliko mi je trebalo da se setim koji je danas datum, bio dovoljan da mi digneš pritisak na 220 / 200. ;) Srećom, imam jako srce. :)))
fudbal.235 guta, -> #207, lexus
#> Vredi, Đorović ušao u igru i u jedinom kontaktu sa loptom istu #> dobacio rumunskom igraču na ivici šesnesterca. Neće biti da je bio jedini, a čak i u tom slučaju se teško može govoriti o 'dobacivanju'.
fudbal.236 guta, -> #208, junior
#> Dakle, Santraču možda leži da igra sa ovakvim zvezdama. Santrač je "zvezdu" Brnovića ishvalio posle utakmice. Nisam mogao da verujem očima i ušima. U predstojećim (naravno težim, ne protiv Farskih Ostrva) utakmicama će se pokazati kolika je on rupa u timu, plašim se.
fudbal.237 guta, -> #212, nenad
#> Imaju i bolju tehniku od njih, ali šta vredi... Vrlo diskutabilno. Engleski fudbal se vrlo malo promenio u poslednjih desetak godina. A ni tada, kao ni sada, _engleskim_ igračima (čast izuzecima, naravno) tehnika nije bila na zavidnom nivou, a ni visoko na listi prioriteta.
fudbal.238 kum.djole, -> #236, guta
>> Santrač je "zvezdu" Brnovića ishvalio posle utakmice. Nisam mogao da >> verujem očima i ušima. U predstojećim (naravno težim, ne protiv Farskih >> Ostrva) utakmicama će se pokazati kolika je on rupa u timu, plašim se. Crna rupčaga, ona najveća među najvećim i najcrnjim rupčagama najgore rupčagovske kategorije igrača koji su ikad pikali loptu.
fudbal.239 kum.djole, -> #233, giovanni
>> '89. godine. Što se tiče Piksija i gola iz kornera, tada je u Partizanu >> branio Đukanović a Pandurović još nije znao ni gde je stadion JNA. ..a što se tiče onog loba Prosinečkog (pretpostavljam da se radi o utakmici početkom '90. - 2:0 za Zvezdu na stadionu JNA) gotovo je jasno da je gol postigao - vetar. Da nije bilo tako jakog vetra Pandurović bi sigurno odbranio taj šut. Ko se seća utakmice za vreme pripremnog perioda neki mesec ranije, odmerili su snage Dinamo i Keln. Uz pomoć vetra Dinamo je dao dva gola. Gol Krupnikovića je majstorija. To smo već apsolvirali odavno. Pandurović inače, u Francuskoj važi za jednog od najboljih čuvara mreže.. Gledao sam ga u par izveštaja, branio je nemoguće, većinu golova primio zahvaljujući greškama odbrane ili izvrsnim šutevima iz slobodnjaka. Branio je standardno dobro. Dakle, zaslužuje šansu.
fudbal.240 kum.djole, -> #234, giovanni
>> Samo je sekund, koliko mi je trebalo da se setim koji je danas datum, >> bio dovoljan da mi digneš pritisak na 220 / 200. ;) Srećom, imam jako >> srce. :))) Baš im je fora. :) Priznajem, primio sam se k'o dupe, meni je trebalo sat vremena da ukapiram koji je danas datum ;) i još onako šokiran.. Još sam počeo i da kalkulišem - ček, nemoguće, Nađ vredi koliko pola Zvezdinog tima.. ili Adžić, plus pet milki dolara.. ;) Interesantno, vest je zvučala stravično uverljivo. Najava, fudbalska senzacija, izjava Nađa tipa "nije prvi put da neki Partizanovac oblači Zvezdin dres, nadam se da ću se uklopiti.." itd. i Adžića "Prava je čast za jednog igrača da nosi Partizanov dres..".. :))) Stvarno, jesu kreteni, ali.. ..na kraju, to uopšte nije stvar bez osnova. Nađ je prošle godine izjavio da nema tih para za koje bi prešao u Zvezdu, ali par meseci kasnije, zapretio da će otići u tabor večitog rivala ukoliko mu Partizan ne isplati neke dugove.. Adžić je poodavno, doduše nezvanično, bio pominjan. Ko zna ? ;)
fudbal.241 stefan, -> #238, kum.djole
> Crna rupčaga, ona najveća među najvećim i najcrnjim rupčagama > najgore rupčagovske kategorije igrača koji su ikad pikali loptu. Teško da je baš tolika rupa :) Ne znam kakve sada partije pruža međutim dok je igrao u Partizanu, pogotovo u sezoni pre nego što je otišao, zaista je dobro igrao. Bio praktično jedan od "motora" te ekipe, svuda ga je bilo po terenu.
fudbal.242 ilazarevic, -> #233, giovanni
> Biće da nisi skoro gledao neku Zvezdinu utakmicu ;). Biće da je Nenadu promakla ona bravura protiv Proletera ;) Hvala bogu što je Santraču došlo u glavu da se Miloje nije pretplatio na dres broj 1 u reprezentaciji, nego da se to mesto zaslužuje...
fudbal.243 kum.djole, -> #241, stefan
>> Teško da je baš tolika rupa :) Ne znam kakve sada partije pruža >> međutim dok je igrao u Partizanu, pogotovo u sezoni pre nego što >> je otišao, zaista je dobro igrao. Bio praktično jedan od "motora" >> te ekipe, svuda ga je bilo po terenu. Bilo ga je 'svuda' zato što je igrao svuda. Osim ga je postavio u sredinu, i to mu je leglo. U Budućnosti je par sezona uglavnom igrao u sredini terena. U ovakvoj reprezentaciji teeško da može steći tu poziciju, u Espanjolu još teže. Ostaje mu pozicija zadnjeg veznog, ili ona matora, krajem osamdesetih - desni bek. Bekčina. Ipak mislim da ima sijaset naših fudbalera koji i njega i Đorovića mogu da izbace iz reprezentacije, i to doživotno. Šaula igra u životnoj formi, Sabo je potencijalni reprezentativac, Dragutinović takođe, Bolić trenutno povređen, Komljenović ima kvalitet, Vukić, Gusnić, Vidaković.. ... naravno, Mirković No1. tj. 2.. :)
fudbal.244 brad, -> #226, kum.djole
> Da li je moguće iz čista mira udariti nekoga _opravdano_ ? OK. Možda sam pogrešno to rekao, ali sudjenje na ovom derbiju je bilo katastrofalno. Ja navijam za Polet, ali ovakvim i sličnim pobedama Poleta nikako nemogu da se radujem. Neznam kog trenera na ovom svetu, bi to sudjenje zadovoljilo. Kad već moram da komentarišem njegovo sudjenje, trebalo bi reći da je u drugom poluvremu Polet posle postignutog gola, od 35 minuta koliko je još bilo ostalo do kraja, vešto ukrao najmanje 20, da su svi na terenu ostali sa jedanaest igrača, a najmanje su trebali da završe sa po 8-9. Iz ovih i još mnogih drugih razloga mogu da razumem Gileta što je tako reagovao, ali to niukom slučju neznači da ga podržavam u tome, jer na kraju krajeva moj tim je i pobedio. > Kvazi-predsednik Obilića, Stojan Cope Novaković nokautirao Ovo je postala sasvim normalna pojava u našem fudbalu (naročito na "malim" terenima). Nego ukoliko neko bude u prilici da gleda Kneževac, neka obrati pažnju na njihovog trenera. Koliko sam ja čuo u jesenjem delu na utakmicu Polet - Kneževac, na Dorćol je stigao pravo iz CZ u koji se posle utakmice i vratio. Da li je komentar na ovo potreban i kakve taj čovek ima veze sa fudbalom, kad ztvorsku pauzu koristi da vodi svoj tim ? brad (bane)
fudbal.245 brad, -> #227, koky
> Dobro smo i igrali koliko ste jaci.Ove godine smo dosta losiji nego prosle. Koky, u nedelju pod Nebojša kulom nije bilo fudbala, ja bih ono nazvao ragbijem, a na to ko je bio bolji ja stvarno nemam komentar. > Imamo tezak raspored do kraja(rivalima za odlazak gore idemo na noge), > ali se nadam da ce mo i sledece godine biti zajedno :)) Šta ćeš takav vam horoskop za proleše, mi nemamo tih problema jer od težih utakmica idemo samo u Kneževac, ako se to može nazvati teška utakmica. Za sledeću sezonu nemoraš da brineš uopšte, jer koliko sam ja čuo u Srpsku ligu še ući prve četiri ekipe iz Beogradske zone i to: 1. GSP Polet 2. Dorćol 3. TEK Sloga 4. Milicionar Nemoj da te iznenadi ovo pod četiri, jer je stvar jako očigledna, oni u ovu ligu došli na jako misteriozan način, jer su bukvalno za godinu dana prošli dve lige odjednom. Neznam kako se to desilo, ali odjednom su se stvorili tu gde jesu. Inače ako pratiš SOS kanal možeš primetiti koja ekipa se najviše forsira iz ove lige. Takodje sam načuo da ste im vi poklonili bod pre dve nedelje, a da kod nas dolaze po sva tri, jer tobože nama ti bodovi nisu potrebni sobzirom koliku prednost imamo u odnosu na sve ostale. Komentar na ovo takodje nije potreban. Brad (bane) p.s.- koky, počni ti razmišljaš da predješ kod nas, dok svi zajedno po direktivi nepočnemo da navijamo za milicionar.
fudbal.246 stefan, -> #243, kum.djole
> Bilo ga je 'svuda' zato što je igrao svuda. > Osim ga je postavio u sredinu, i to mu je leglo. > U Budućnosti je par sezona uglavnom igrao u sredini terena. > U ovakvoj reprezentaciji teeško da može steći tu poziciju, OK, drago mi je da smo se za početak sločili da baš i nije najveća rupa koja je ikad postojala ;) A što se tiče mesta u reprezentaciji, tu će biti mnogo više frke od jednog Brnovića. Recimo kako misli da pored jednog klasičnog špic igrača (Milošević) u timu drži još i Savićevića, Stojkovića i Mijatovića a još drži i Barbiku (Pils ;) koja bi trebala da igra (bar mi se čini da je to Santračeva zamisao) nekakvog ofanzivnog levog beka a ujedno da bude i levo krilo pri čemu on baš ne mari previše za ta odbrambena zaduženja (a pritom je i prenervozan za moj ukus :)
fudbal.248 nenad, -> #232, stefan
> da golman treba da bude iz domaćeg prvenstva, Naravno ako je razlika u kvalitetu drastična onda je to primarno, ali opšte je mišljenje da golmana ne treba prečesto menjati, a onaj iz inostranstva - em što nije sigurno da će uvek moći da dođe, em što se njegova forma ne može pratiti.
fudbal.249 nenad, -> #239, kum.djole
> o utakmici početkom '90. - 2:0 za Zvezdu na stadionu JNA) gotovo > je jasno da je gol postigao - vetar. Da nije bilo tako jakog vetra > Pandurović bi sigurno odbranio taj šut. Ko se seća utakmice za vreme > pripremnog perioda neki mesec ranije, odmerili su snage Dinamo i Keln. > Uz pomoć vetra Dinamo je dao dva gola. Au bre, što je te godine vetar bio nezgodan, dade više golova od cele prve lige. ;)) Dobri su ovi partizanovci, kad nije sudija onda je vetar. :)) Šta li će sledeće da smisle. :))) Smrdele noge publici pa nije moglo da se igra? :))
fudbal.250 stefan, -> #248, nenad
> ali opšte je mišljenje da golmana ne treba prečesto menjati, a > onaj iz inostranstva - em što nije sigurno da će uvek moći da > dođe, em što se njegova forma ne može pratiti. Bezveze, to važi za bilo kog igrača pa nikome ne pada na pamet da pravi reprezentaciju samo od "domaćih" igrača.
fudbal.251 kum.djole, -> #246, stefan
>> OK, drago mi je da smo se za početak sločili da baš i nije >> najveća rupa koja je ikad postojala ;) Ja sam mislio - rupčaga na mestu desnog beka. >> i Mijatovića a još drži i Barbiku (Pils ;) koja bi trebala da igra (bar >> mi se čini da je to Santračeva zamisao) nekakvog ofanzivnog levog beka Mihajlović je u Italiji dugo igrao centarhalfa, i ta pozicija mu leži.. Sada je ponovo po levom krilu, igra i štopera.. Ove godine produžiće ugovor sa Sampdorijom do 2000. (inače, ugovor važi do 1998. godine) i navodno, u sledećoj sezoni ta ekipa će sa povratnikom Vijalijem jurišati na titulu.
fudbal.252 kum.djole, -> #248, nenad
>> onaj iz inostranstva - em što nije sigurno da će uvek moći da >> dođe, em što se njegova forma ne može pratiti. Kako ne može ? Ja sam samo preko štampe i televizije više upućen u odbrane Rosija, Lame, Šmatkea, Kanjizaresa.. nego u odbrane kolega iz naše lige. Čelnici FSJ tek imaju više mogućnosti da prate nečiju formu..
fudbal.253 lexus, -> #232, stefan
=> mislim da u svakom slučaju treba da bude ispred Milojevića. Što se => Pandura tiče, nemam pojma u kakvoj je trenutnoj formi ali => reprezentativni golman Pandur je trenutno povređen, ali po onome što čujem svojim odbranama drži Ren u prvoj polovini tabele :)
fudbal.254 lexus, -> #249, nenad
=> Dobri su ovi partizanovci, kad nije sudija onda je vetar. :)) Šta => li će sledeće da smisle. :))) Smrdele noge publici pa nije moglo => da se igra? :)) Šta ti je zvezdaš! Čak je i službeno lice Sezama, a ne ume da pošalje poruku u pravu temu ;))))
fudbal.255 lexus,
----------------------------------------------------------- Rezultati i tabele posle XI kola Ia lige u fudbalu ----------------------------------------------------------- Sloboda-Crvena zvezda 0:4 Partizan-Čukarički 4:2 Rad-Bečej 0:1 Radnički(N)-Mladost(L) 2:0 Vojvodina-Proleter 1:1 1. Partizan 11 8 1 2 30:12 (+18) 43 2. Crvena zvezda 11 5 3 3 14:9 (+5) 34 3. Vojvodina 11 5 5 1 21:9 (+12) 33 4. Bečej 11 6 4 1 14:11 (+3) 30 5. Proleter 11 5 3 3 18:16 (+2) 24 6. Čukarički 11 1 6 4 9:12 (-3) 20 7. Radnički (N) 11 2 4 5 10:21 (-11) 19 8. Rad 11 2 4 5 10:13 (-3) 18 9. Mladost (L) 11 3 2 6 12:16 (-4) 17 10. Sloboda 11 1 2 8 6:25 (-19) 10 ----------------------------------------------------------- Pozdrav -Lex-> Copyright (C) Luka Zlatić 1996. -----------------------------------------------------------
fudbal.256 lexus,
Hi! Da li su danas igrali i u I-b ligi??? Nešto nije bilo prenosa na radiju. Ako nemam rezultate, nemam ni tabele :(
fudbal.257 kum.djole, -> #256, lexus
> Da li su danas igrali i u I-b ligi??? > Nešto nije bilo prenosa na radiju. Nisu igrali. Ib liga ne daje reprezentativce, A-ligaši su igrali zbog obaveza reprezentacije, neko.. vanredno kolo. Na kraju prvenstva za A-ligaše B-ligaši će odigrati još jedno kolo. Zamršeno.. :))
fudbal.258 junior, -> #232, stefan
> mislim da u svakom slučaju treba da bude ispred Milojevića. Što > se Pandura tiče, nemam pojma u kakvoj je trenutnoj formi ali > reprezentativni golman koji je u nacionalonm dresu pružao dobre Pandur je pružao dosta dobre partije u dresu Rena, pre nego što se povredio. Kad je rezervni golman Rena stao na gol, primio je odmah gol iz slobodnjaka - kroz noge :) Što dovodi do zaključka da je Pandur tamo Bog ;)
fudbal.259 junior, -> #239, kum.djole
> Gol Krupnikovića je majstorija. To smo već apsolvirali odavno. Gol Krupnikovića je sreća. To je jasno ko dan.
fudbal.260 junior,
Juventus - Nant 2:0 Ajaks - Panatinaikos 0:1
fudbal.261 lexus,
Liverpool-Newcastle 4:3 Fantastična utakmica!!! Ko je gledao Juventus-Nant verovatno nije gledao ovo i mnogo je propustio. Strelci: Fowler 2, 51 i Collymore 69, 90 min. za Liverpool Ferdinand 8, Ginola 13 i Asprilla 54 min. za Newcastle
fudbal.262 brad,
Rezultati 21. kola Beogradske zone Kneževac - BSK Borča 1:1 (0:0) BPI Pekar - Milicionar 2:0 (2:0) Vranić - GSP Polet 1:1 (0:1) Dorćol - Budućnost 6:1 (2:1) Sopot - Prva Iskra 0:2 (0:1) TEK Sloga - Zmaj Gram 0:0 (0:0) Lokomotiva - Mladenovac 2:0 (1:0) Srem - 21.Maj 3:0 (1:0) Borac - Teleoptik 3:1 (1:1) Tabela: 1. GSP Polet 21 17 2 2 60:16 53 2. Dorćol 21 13 4 4 41:15 43 3. TEK Sloga 21 13 4 4 40:25 43 4. Kneženac 21 11 6 4 45:22 39 5. BSK (Borča) 21 11 4 6 32:23 37 6. Teleoptik 21 10 5 6 38:24 35 7. Lokomotiva 21 9 4 8 28:23 31 8. Milicionar 21 7 9 5 38:22 30 9. Vranić 21 7 5 9 34:27 26 10. Srem 21 6 7 8 24:25 25 11. Prva Iskra 21 6 6 9 28:27 24 12. Zmaj Gram 21 6 6 9 26:30 24 13. 21. Maj 21 5 9 7 23:34 24 14. Borac 21 5 7 9 23:36 22 15. BPI Pekar 21 4 9 8 20:31 21 16. Mladenovac 21 4 2 15 17:49 14 17. Budućnost 21 3 5 13 21:54 14 18. Sopot 21 4 2 15 18:73 8(-6) Parovi 22.kola Beogradske zone subota, 6.04.1996 u 15:30 Mladenovac Dedinje - Borac (O) (1:0) nedelja, 7.04.1996 u 10:00 GSP Polet - BPI Pekar (4:2) u 10:00 21. Maj - Lokomotiva (0:0) u 10:00 Teleoptik - TEK Sloga (3:1) u 10:00 Milicionar - Kneževac (0:1) u 15:30 BSK Borča - Srem Jakovo (0:1) u 15:30 Zmaj Gram - Sopot (2:1) u 15:30 Prva Iskra - Dorćol (1:1) u 15:30 Budućnost(D) - Vranić (0:4) ( u zagradi rezultati jesenjeg dela prvenstva ) ----------------------------------------- Brad (bane) ---------------
fudbal.263 koky, -> #245, brad
> p.s.- koky, pocni ti razmisljas da predjes kod nas, dok svi zajedno po > direktivi > nepocnemo da navijamo za milicionar. Za njih nikad ! A kad malo razmislim, ni za vas :)) Dejan p.s.ovo poslednje kolo ne bi ja bolje pozeleo !
fudbal.264 koky, -> #261, lexus
> Liverpool-Newcastle 4:3 > Fantasticna utakmica!!! Ko je gledao Juventus-Nant verovatno nije > gledao ovo i mnogo je propustio. Slazem se sa tobom.Ja sam prebacivao sa jedne na drugu, ali duze ostajao na palmi.Valjda sam ocekivao ovako nesto.Ko ce ga znati. Zao mi bilo Kigena na kraju.Covek nije mogao da veruje da je izgubio. Dejan
fudbal.265 ilazarevic, -> #261, lexus
> Fantastična utakmica!!! Ko je gledao Juventus-Nant verovatno nije > gledao ovo i mnogo je propustio. Ja sam uključio TV, ugledao Juventus - Nant i rekao "Bljak, idem da gledam Engleze..." Oduševio sam se kako je Liverpul zaigrao u poslednjih dva-tri minuta, kad je ušao Ian Raš :) Ono se zove ofanzivnost...
fudbal.266 lexus, -> #265, ilazarevic
=> Engleze..." Oduševio sam se kako je Liverpul zaigrao u poslednjih => dva-tri minuta, kad je ušao Ian Raš :) Ono se zove ofanzivnost... Šteta što nisi gledao prvih 15 minuta... Fantastičan fudbal! Nisam video nijedan gol sa Juve-Nant, ali sam video svih 7 odavde :) Onaj Fowler je dobar, jako dobar... A i McManaman...
fudbal.267 zkrstic,
Ona suluda utakmica Liverpul - Njukasl je ponovo na programu u nedelju, 7.4. na Palmi od 17.00 NE PROPUŠTAJTE!!! Ovo nisam gledao barem tri godine, od utakmice Mančester-Aston Vila 2:1, koja je takodje bila ludilo... pre tako... tri godine.
fudbal.268 nenad, -> #237, guta
> Vrlo diskutabilno. Engleski fudbal se vrlo malo promenio u poslednjih > desetak godina. A ni tada, kao ni sada, _engleskim_ igračima (čast > izuzecima, naravno) tehnika nije bila na zavidnom nivou, a ni visoko na > listi prioriteta. Hm... Progledaj pažljivije sledeći put kako igrači engleske lige primaju loptu, pa uporedi sa načinom na koji tu radnju izvodi većina naših fudbalera. Najjednostavnije je uporediti vreme koje je i jednima i drugima potrebno da nakon prijema lopte imaju potpunu kontrolu nad njom. Ne podrazumeva tehnika samo Baždarević/Baljić stil igre, mrcvaranje lopte do iznemoglosti... Tačno je da englezi ne igraju tako, verovatno ih i ne uče tome, uče ih da se odmah oslobađaju lopte, takva im je fudbalska škola...
fudbal.269 nenad, -> #252, kum.djole
> Ja sam samo preko štampe i televizije više upućen u odbrane Rosija, > Lame, Šmatkea, Kanjizaresa.. nego u odbrane kolega iz naše lige. Naša štampa i televizija su baš jaka referenca. Verujem da si u prilici i da se konsultuješ sa njihovim trenerima i raspitaš o kretanju formi igrača, kondiciji, zdravstvenom stanju... čim te informcije ispričaju Santraču odmah posvete svoje vreme ostalim zainteresovanima.
fudbal.270 madamov, -> #168, kum.djole
> Interesuje me vaše mišljenje o uvođenju personalnih brojeva > u našem prvenstvu. Mislim da ih treba uvesti. > Mlinarić evrogol, Asanović počasni. Onaj, stari, Mlinarić ili neki drugi? Za Asanovića znam da je stari. B)
fudbal.271 lexus,
----------------------------------------------------------- Rezultati i tabele 12. kola I-a lige u fudbalu. ----------------------------------------------------------- Crvena zvezda-Vojvodina 1:0 Bečej-Partizan 0:0 Mladost(L)-Rad 3:1 Proleter-Radnički(N) 0:1 Čukarički-Sloboda 3:0 1. Partizan 12 8 2 2 30:12 (+18) 44 2. Crvena zvezda 12 6 3 3 15:9 (+6) 37 3. Vojvodina 12 5 5 2 21:10 (+11) 33 4. Bečej 12 6 5 1 14:11 (+3) 31 5. Proleter 12 5 3 4 18:17 (-1) 24 6. Čukarički 12 2 6 4 12:12 (0) 23 7. Radnički (N) 12 3 4 5 11:21 (-10) 22 8. Mladost (L) 12 4 2 6 15:17 (+2) 20 9. Rad 12 2 4 6 11:16 (-5) 18 10. Sloboda 12 1 2 9 6:28 (-23) 10 ----------------------------------------------------------- Pozdrav -Lex-> Copyright (C) Luka Zlatić 1996. -----------------------------------------------------------
fudbal.272 pifat, -> #270, madamov
Onaj stari, Marko "Mlinka" Mlinarić, poznat i iz izraza "Mlinka je **** (upisati ime odbrambenog igrača) promiksao po krilu" (c) Ivan Tomić
fudbal.273 kum.djole, -> #269, nenad
>> Naša štampa i televizija su baš jaka referenca. Elegantno si isekao poslednju rečenicu u mojoj poruci. Pisalo je da čelnici FSJ imaju više mogućnosti da prate nečiju formu od nas običnih gledalaca.. Ako mi sa tribina ili pored ekrana, uz dodatne informacije komentatora možemo da _procenimo_ formu i spremu nekog igrača, onda budi siguran da FSJ itekako može da nabavi _sve_ potrebne informacije o igračima koji igraju napolju, i od specijalnih izveštača svojih ljudi koji u toj zemlji rade. Direktno. Često se dešava da informacije o pozvanim ili potencijalnim reprezentativcima stižu faksom u Savez neposredno po molbi ili pozivu igrača da se priključe reprezentaciji. Ako ti samo kažem da je izjava našeg cenjenog selektora o konstantnom praćenju forme 'stranaca' jednom počela sa "Gledao sam ga sinoć na DSF, i mogu da vam kažem.." onda se iskreno nadam da ti je jasno zašto je to za tebe i pomenutu zamlatu zaista vraški teško uraditi/ukapirati. >> Verujem da si u prilici i da se konsultuješ sa njihovim trenerima >> i raspitaš o kretanju formi igrača, kondiciji, zdravstvenom stanju... >> čim te informcije ispričaju Santraču odmah posvete svoje vreme >> ostalim zainteresovanima. Izvini, šta postižeš onakvim provokacijama i ovakvim omalovažavanjem sagovornika ? Tvoje poruke su pune cinizma i nepoznavanja materije. Istresaš buve u nedostatku konstruktivnog rada. Jadno.
fudbal.274 kum.djole,
Nezvanično - Bečej i Partizan namerno su podelili bodove da bi i jedan i drugi tim u nastavku prvenstva sačuvali prednost (u slučaju gostiju) i dostigli treće mesto koje vodi u Kup UEFA što važi za domaćina. Otkud im ta ideja - otud što je dogovoreno da sadašnji trener Bečeja, Okuka, ovog leta pređe u Partizan i povede 3-4 'svoja' igrača..
fudbal.275 stefan,
Posle nekih 10ak godine u SAD je ponovo startovala fudbalska liga. U prvom susretu San Hoze je pobedio Vašington sa 1:0 :) Šta mislite, hoće li fudbal ovoga puta uspeti u Americi?
fudbal.276 lexus,
----------------------------------------------------------- Rezultati i tabele posle XI kola I-b lige u fudbalu ----------------------------------------------------------- Zemun-Obilić 1:0 Hajduk-Mladost(BJ) 3:0 Loznica-Budućnost 1:1 Napredak-Borac 0:1 Radnički(NB)-OFK Beograd 2:3 1. Zemun 11 7 3 1 17:5 (+12) 31 2. Borac 11 8 1 2 19:7 (+12) 27 3. Hajduk 11 5 3 3 13:11 (+2) 24 4. Budućnost 11 4 4 3 10:10 (0) 19 5. Loznica 11 5 1 5 14:12 (+2) 18 6. Napredak 11 4 3 4 11:11 (0) 18 7. Mladost (BJ) 11 4 1 6 13:18 (-5) 17 8. OFK Beograd 11 3 2 6 11:18 (-7) 15 9. Obilić 11 3 1 7 9:16 (-7) 15 10. Radnički (NB) 11 1 3 7 7:16 (-9) 13 ----------------------------------------------------------- Pozdrav -Lex-> Copyright (C) Luka Zlatić 1996. -----------------------------------------------------------
fudbal.277 lexus, -> #275, stefan
=> Posle nekih 10ak godine u SAD je ponovo startovala fudbalska liga. => U prvom susretu San Hoze je pobedio Vašington sa 1:0 :) Šta => mislite, hoće li fudbal ovoga puta uspeti u Americi? Verovatno hoće :) Ameri su, verovatno, napaljeni posle svetskog prvenstva, a štrajkovi potresaju ostale sportove, naročito bejzbol i hokej tako da im je potreban novi sport koji će da gledaju ;)
fudbal.278 kum.djole, -> #275, stefan
>> Šta mislite, hoće li fudbal ovoga puta uspeti u Americi? Hoće, ali ne skoro. Možda za četiri do šest godina, kada američku ligu budu preplavili stranci i kada amerikanci budu nudili 1 milion više od Japanaca..;) Kvalitet fudbala biće u konstantnom porastu, ali pitanje je da li će se fudbal naći na nekom visoko kotiranom mestu što se tiče praćenosti sportova. Ipak, Amerikanci su (verovatno) takvi da idu na sve ili ništa - ili će konstantno ulagati da bi postali najbolji na svetu, ili će posle mnogo pokušaja jednostavno bataliti i reći da to nije i nikad nije ni bio 'američki sport'. Videćemo. :)
fudbal.279 stefan,
U revanš utakmicama polufinala Kupa Jugoslavije postignuti su sledeći rezultati: C.Zvezda-Novi Sad 3:0 Partizan-Badnjevac 2:1 U finalu, dakle igraju Partizan i Zvezda.
fudbal.280 zkrstic,
Apropos' toga da je Milojević rupa, a u Partizanu sve divni dečaci na golu... Pa ljudi, onakvu procenu nema junior, za onakav kiks kakav je danas imao, Kralj, čini mi se, protiv "strašnog" Badnjevca nisam video... od utakmice Zvezda-Notingem 3:2, prva utakmica koju je od početka branio Ljukovčan. Beše to pre petnaestak godinica... Mal' nisam uvenuo od smeja... Nema veze, Miloje je rupa... ;>
fudbal.281 stefan, -> #280, zkrstic
> Apropos' toga da je Milojević rupa, a u Partizanu sve divni > dečaci na golu... Apropos' toga, pričali smo samo da je Milojević rupa :) E sad, ti ili nisi pazio na času ili si dozvolio da niske navijačke strasti preovladaju nad tvojim razumom u trenutku kada si pisao poruku ;)
fudbal.282 stefan,
Trener madridskog Reala odlučio je da se do kraja sezone odrekne usluga nekoliko poznatih igrača. Razlozi su navodno nedovoljno zalaganje i slaba forma a radi se o sledećim igračima: Zamorano, Enrike, Sančiz i Mičel. Real inače jako slabo igra ove sezone i nalazi se tek na sedmom mestu španske lige tako da mu je pod znakom pitanja i učestvovanje u evropskim takmičenjima. Inače, njegovi zvaničnici su navodno izjavili da klub neće učetvovati u Intertoto kupu.
fudbal.283 stefan,
U finalu španskog Kupa juče je u Madridu Atletiko savladao Barselonu sa 1:0 (0:0, 0:0). Gol odluke je postigao Milinko Pantić u 101. minutu utakmice. Ako je neko gledao utakmicu, mogao bi da napiše koju reč više :)
fudbal.284 kum.djole, -> #282, stefan
>> Trener madridskog Reala odlučio je da se do kraja sezone >> odrekne usluga nekoliko poznatih igrača. Video od Pižona, pa hoće da bude još veći autoritet.. ;) Šalu na stranu, valja očekivati da taj trener ode koliko odmah i da na njegovo mesto dođe neki strendžer. Šuška se da će to ponovo biti Antić, ukoliko Real zaista uzme Mijatovića u Šukera i 'zakupi' Rajzingera i Davidsa iz Ajaksa. Real je Real, ipak je to kraljevski klub i neće tek tako propasti. Čak i ako ne ode u Evropu.
fudbal.285 kum.djole, -> #283, stefan
>> U finalu španskog Kupa juče je u Madridu Atletiko savladao Barselonu >> sa 1:0 (0:0, 0:0). Gol odluke je postigao Milinko Pantić u 101. minutu >> Ako je neko gledao utakmicu, mogao bi da napiše koju reč više :) Šta reći - vrlo važna utakmica za obe ekipe, Barselona nije iskoristila svoje šanse (a bilo ih je..) dok je Atletiko uspeo da sačuva mrežu i zabije taj jedan gol. Napad Atletika nije funkcionisao kako treba, u regularnom delu utakmice zamenjen je Penev, jedino su Kaminero i Pantić bili na nivou, neki bi rekli da takva igra i takva ekipa nije za budućeg prvaka Španije. Barselona je, međutim, u sve boljoj formi i primetna je uigranost igrača - pozadi odličan Popesku i u špicu oporavljeni Krojf (sinoć pogodio prečku, uz par izglednih prilika) a na sredini terena Figo i Hadži uz džokera, Prosinečkog. Sve u svemu, stvorila se zanimljiva situacija - Atletiko je uzeo Kup i ima tri boda prednosti, ima još da se igra, a već iduće nedelje direktan duel ove dve ekipe najverovatnije će razjasniti dilemu da li titula ide u Madrid ili u Barselonu. Naravno, ako se Valensija u međuvremenu ne omrsi i ugrozi pomenute. Jedna informacija - Pandurović će produžiti ugovor sa Renom (trenutno sedmoplasirani u francuskom prvenstvu) na dve godine. Posle saniranja povrede stao je na gol Rena protiv Sent-Etjena i prilično dobro branio. U listu 'Sport' uz ovu vest stoji i prefiks "reprezentativni golman". Inače, na listi strelaca francuskog šampionata i dalje vodi Anto Drobnjak sa 18 postignutih golova ispred Sonija Andersona (16).
fudbal.286 junior, -> #282, stefan
> takmičenjima. Inače, njegovi zvaničnici su navodno izjavili da > klub neće učetvovati u Intertoto kupu. Ako je to istina, mogli bi da snose žešću kaznu... BTW, zašto su kod nas, prošle godine, išli Budućnost i šta_ti_ja_znam_ko u Intertoto kup, a ne Partizan i Vojvodina?
fudbal.287 lexus, -> #280, zkrstic
=> Apropos' toga da je Milojević rupa, a u Partizanu sve divni => dečaci na golu... To što je Kralj napravio lošu procenu ne znači da Miloje nije rupa :) Think before writing ;)
fudbal.288 stefan, -> #284, kum.djole
> Šalu na stranu, valja očekivati da taj trener ode koliko odmah > i da na njegovo mesto dođe neki strendžer. Šuška se da će to ponovo > biti Antić, ukoliko Real zaista uzme Mijatovića u Šukera i 'zakupi' Španci kažu da je sa Antićem postignut usmeni dogovor da ostane u Atletiku još godinu dana. Ako se ja ne varam kao mogući trener Reala se spominjao i Kapelo. A što se Mijatovića tiče, on je izjavio da neće u Real ako se on ne bude kvalifikovao za evropska takmičenja :) E sad, samo on zna šta je tačno potpisao ;)
fudbal.289 stefan, -> #286, junior
> > takmičenjima. Inače, njegovi zvaničnici su navodno izjavili da > > klub neće učetvovati u Intertoto kupu. > > Ako je to istina, mogli bi da snose žešću kaznu... Pa ja mislim da bi kaznu dobili ako ih savez prijavi a oni odbiju da se takmiče. Savez uvek može da odredi bilo koji drugi klub za Intertoto.
fudbal.290 stefan,
Jedna zanimljivost iz Engleske. Naime, Mik Makarti, bivši menadžer Irske reprezentacije narednih 10 godina neće dobijati besplatne karte za finale fudbalskog Kupa Engleske, pošto je utvrđeno da su druga dva čoveka sa tim kartama ušliu na stadion. U pitanju su dva Norvežana koji su izjavili da su ulaznice platili po 350 funti. Oni su bili čalnovi neke delegacije koja je u to doba bila u poseti Engleskoj. Makarti je doduše izjavio da je karte poklonio nekim svojim prijateljima i da nema pojma o bilo kakvim parama no predsednik za štampu njihove fudbalske reprezentacije je izjavio da su ga usvakom slučaju morali kazniti pošto je prekršio dogovor koji važi za sve koji dobiju te ulazice. Zamislite da se ovako nešto dogodi kod nas :)
fudbal.291 dizel, -> #279, stefan
> Partizan-Badnjevac 2:1 Znaci,jedva!!! Ipak,drago mi je da je prosao Partizan,bar cemo imati koga da gazimo u finalu!
fudbal.292 dizel, -> #287, lexus
> To sto je Kralj napravio losu procenu ne znaci da Miloje nije > rupa :) Vazno je da je Kralj strasan(kako ste vi pre par meseci pricali,... u stilu sa Kraljem na golu Partizan osvaja duplu krunu,itd...)
fudbal.293 giovanni, -> #280, zkrstic
Ę? Apropos' toga da je Milojević rupa, a u Partizanu sve divni Ę? dečaci na golu... Ę? Ę? Pa ljudi, onakvu procenu nema junior, za onakav kiks kakav je Oladi malo. To je prva greška Ivice Kralja. Valjda nije navikao da igra pod reflektorima pa ga je zaslepilo svetlo. ;) Damjanac je totalno van forme u poslednijh 4-5 utakmica i odmah je sklonjen sa gola jer imamo veoma dobrog drugog golmana. Javi se kad Miloje počne dobro da brani ili kad Ivica krene da pravi kikseve na svakoj utakmici.
fudbal.294 stefan, -> #292, dizel
> Vazno je da je Kralj strasan(kako ste vi pre par meseci pricali,... > u stilu sa Kraljem na golu Partizan osvaja duplu krunu,itd...) Deder, iskopaj ti takvu poruku, živo me zanima ko je duplu krunu zasnivao na tome :) A ako je ne nađeš da se lepo javiš ovde i da tražiš oprost ;)
fudbal.295 kum.djole, -> #286, junior
>> BTW, zašto su kod nas, prošle godine, išli Budućnost i >> šta_ti_ja_znam_ko u Intertoto kup, a ne Partizan i Vojvodina? Nije i šta_ti_ja_znam_ko nego Bečej. ;) Nisu išli zato što ih je savez prijavio za Kup UEFA, a UEFA (organizacija) je potom izjurila ta dva tima iz evro-kupova dok su prijavljeni za InterToto bili - prijavljeni.
fudbal.297 lexus, -> #292, dizel
=> Vazno je da je Kralj strasan(kako ste vi pre par meseci pricali,... => u stilu sa Kraljem na golu Partizan osvaja duplu krunu,itd...) :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) To niko nikada nije rekao, ali nema veze... Vidiš, Miloje je prvi golman zvezde skoro 6 godina, a Kralj je rezervni golman Partizana zadnjih 6 meseci, opet Miloje pravi kiksove na svakoj utakmici, a Kralju je ovo prvi kiks na golu Partizana. Iz ovog proizilazi da je Kralj bolji od Miloja, a sa iskustvom će postati još bolji. :)
fudbal.298 junior, -> #293, giovanni
> Javi se kad Miloje počne dobro da brani > ili kad Ivica krene da pravi kikseve na svakoj utakmici. Već 3 kola Zvezda nije primila gol. To je 270 minuta ... idemo li na novi rekord? :>
fudbal.299 kum.djole, -> #298, junior
> Već 3 kola Zvezda nije primila gol. To je 270 minuta ... idemo li na > novi rekord? :> Ne idemo. ;) Zvezda danas gostuje u Nišu.. pa ako bude branio Pešić, ne samo što se ne ide na rekord, nego se teško stiže i do gola.. ;)
fudbal.300 madamov, -> #275, stefan
> Šta mislite, hoće li fudbal ovoga puta uspeti u Americi? Ovaj put ima veće šanse nego pre dvadesetak godina kada su pokušali prvi put. Mada sumnjam da će brzo izbiti na peto mesto po popularnosti kako su oni planirali.
fudbal.301 madamov, -> #282, stefan
> Inače, njegovi zvaničnici su navodno izjavili da klub neće > učetvovati u Intertoto kupu. Logična odluka. Zamisli blama: ne plasiraju se u Kup UEFA, a igrali u Intertoto kupu. Naime, finalisti Intertoto Kupa se kvalifikuju za Kup UEFA. Ovako sigurno ne igraju u kupu UEFA, ali nema ni blamiranja u Intertoto kupu.
fudbal.302 madamov, -> #286, junior
> Ako je to istina, mogli bi da snose žešću kaznu... Ne mora da znači, ustupiće mesto sledećem na tabeli ili nekom drugom španskom timu. Popio bi kaznu ako bi, kao Totenhem prošle godine, bio prijavljen za učešće od strane federacije, a onda u Intertoto kupu igrao sa juniorskim timom ili odustao od učešća.
fudbal.303 guta, -> #297, lexus
#> Iz ovog proizilazi da je Kralj bolji od Miloja, a #> sa iskustvom će postati još bolji. :) Iz ovoga proizilazi isključivo činjenica da je na dobrom putu da postane rupa. Po jutru se dan poznaje ;)
fudbal.304 junior, -> #289, stefan
> Pa ja mislim da bi kaznu dobili ako ih savez prijavi a oni > odbiju da se takmiče. Savez uvek može da odredi bilo koji drugi > klub za Intertoto. Da li si siguran? Kod nas je FSJ hteo da prijavi Partizan za Kup pobednika Kupova, čak se i Obilić odrekao svog mesta, ali UEFA to nije prihvatila. Mislim da je to prilično striktno određeno ... jr.
fudbal.305 lexus,
----------------------------------------------------------- Rezultati i tabele posle 13. kola I-a i 12. kola I-b lige ----------------------------------------------------------- Bečej-Čukarički 1:0 Rad-Proleter 1:0 Vojvodina-Sloboda 2:0 Radnički(N)-Crvena zvezda 1:3 Partizan-Mladost(L) 5:0 1. Partizan 13 9 2 2 35:12 (+23) 47 2. Crvena zvezda 13 7 3 3 18:10 (+8) 40 3. Vojvodina 13 6 5 2 23:10 (+13) 36 4. Bečej 13 7 5 1 15:11 (+4) 34 5. Proleter 13 5 3 5 18:18 (0) 24 6. Čukarički 13 2 6 5 12:13 (-1) 23 7. Radnički (N) 13 3 4 6 12:24 (-12) 22 8. Rad 13 3 4 6 12:16 (-4) 21 9. Mladost (L) 13 4 2 7 15:22 (-7) 20 10. Sloboda 13 1 2 10 6:30 (-24) 10 ----------------------------------------------------------- Obilić-Radnički(NB) 5:1 OFK Beograd-Napredak 2:0 Borac-Loznica 1:1 Budućnost-Hajduk 0:1 Mladost(BJ)-Zemun 1:0 1. Zemun 12 7 3 2 17:6 (+11) 31 2. Borac 12 8 2 2 20:8 (+12) 28 3. Hajduk 12 6 3 3 14:11 (+3) 27 4. Mladost (BJ) 12 5 1 6 14:18 (-4) 20 5. Loznica 12 5 2 5 15:13 (+2) 19 6. Budućnost 12 4 4 4 10:11 (-1) 19 7. Napredak 12 4 3 5 11:13 (-2) 18 8. Obilić 12 4 1 7 14:17 (-3) 18 9. OFK Beograd 12 4 2 6 13:18 (-5) 18 10. Radnički (NB) 12 1 3 8 8:21 (-13) 13 ----------------------------------------------------------- Pozdrav -Lex-> Copyright (C) Luka Zlatić 1996. -----------------------------------------------------------
fudbal.306 lexus, -> #303, guta
=> Iz ovoga proizilazi isključivo činjenica da je na dobrom putu da => postane rupa. Po jutru se dan poznaje ;) Jutro mu je bio 102. derbi, tada nije kiksirao ;) Kao što ni Damjanac nije kiksirao na 101. derbiju, za razliku od prvog golmana Crvene zvezde ;>>>
fudbal.307 kum.djole, -> #301, madamov
>> Logična odluka. Zamisli blama: ne plasiraju se u Kup UEFA, a igrali u >> Intertoto kupu. Naime, finalisti Intertoto Kupa se kvalifikuju za Kup >> UEFA. Ovako sigurno ne igraju u kupu UEFA, ali nema ni blamiranja Klub kakav je Real ne bi trebalo da se odrekne tog učešća, pogotovo ako pristupe najavljena YU pojačanja.. Neka lepo slede primer Bordoa, možda će nešto i naučiti.
fudbal.308 dizel, -> #294, stefan
>> Vazno je da je Kralj strasan(kako ste vi pre par meseci >> pricali,... u stilu sa Kraljem na golu Partizan osvaja duplu > krunu,itd...) > > Deder, iskopaj ti takvu poruku, zivo me zanima ko je duplu > krunu zasnivao na tome :) A ako je ne nades da se lepo javis > ovde i da trazis oprost ;) Ta poruka je jos iz extra.8-9 i nemam zelju da je trazim,a ova parola "sa kraljem na golu..."je bila izrecena posle prvog derbija (1:0 za Partizan na Marakani),i to je 100% sigurno...