SPORT

27 Feb 1996 - 08 Dec 1996

Topics

  1. atletika (44)
  2. fudbal (2992)
  3. kosarka (932)
  4. nba (2000)
  5. rukomet (336)
  6. vaterpolo (63)
  7. odbojka (96)
  8. tenis (32)
  9. skijanje (14)
  10. borilacki (155)
  11. auto-moto (669)
  12. bilijar (91)
  13. sah (42)
  14. rekreacija (60)
  15. prognoza (502)
  16. navijaci (1559)
  17. dogadjanja (71)
  18. razno (280)

Messages - fudbal

fudbal.2606 madamov, -> #2605, lexus
> Kako ih nije sramota da toliko lažu? Nisu namerno, verovatno je dopisnik AP-a sa Farskih Ostrva jedan pijani ribar ili čuvar ovaca koji prati fudbal kao što ga prati i moja sestra.
fudbal.2607 giovanni, -> #2592, vitez.koja
CONF JOIN SPORT CONF REPLY 16.1393 /r Ę? Nemoj da potcenjuješ uticaj navijača na formiranje svesti. Recimo svi Ę? znaju da je JUL platio onih 40 karata za prvenstvo u Španiji, svojim Ę? članovima. Pa, dobro. Daj da se učlanimo u JUL i da idemo džabe da gledamo Barsa-zvezda. Ili još bolje, da odgledamo celu svetsku ligu u odbojci (mislim i gostovanja). ;) Ionako nema veze što smo u JULu kad je sad Oktobar. ;)
fudbal.2608 dizel, -> #2600, slalevic
> Barsa ima 17 reprezentativaca sto dovoljno govori o njenoj > snazi. Ja to vrlo dobro znam... Odgovor treba da ide onom ko je rekao da je Porto jači od Barse! :)))
fudbal.2609 dizel, -> #2601, stefan
> Bogme, koliko se meni čini u onoj postavci igre Mijatović je > bliži poziciji centarfora. E, pa moderatore, loše ti se čini... Savo se u toku građenja napada vraća malo nazad, ali kad se već izgradi pozicija za napad, on je najbliži protivnčkom golu... Inače, zaboravih da pomenem onaj "fenomenalan" lob :)))))))) Savo zaista ne treba da igra u ovakvoj reprezentaciji!
fudbal.2610 dizel, -> #2602, schef
> Isto to radi i Jovičić (samo on pogodi u samo 50% slučajeva), a > vi njega ne samo da kujete u zvezde, nego će još da ispadne Jovičić je odličan igrač, ali nije baš da ga kujemo u zvezde (bar ne ja). Mislim da je mnogo snažniji, brži i na kraju moram reći, talentovan za fudbal! :)), što se ne bi moglo reći za vašeg "ćelavca"...
fudbal.2611 dizel, -> #2605, lexus
> Kako ih nije sramota da toliko lažu? Misliš da je to namerna laž? :)) Pa to je samo ona klasična rečenica, koju komentatori uvek upotrebljavaju, kada neko iskoristi penal. :)
fudbal.2612 basrak, -> #2589, giovanni
>>> Osim lige šampiona, ostala dva evropska kupa su veoma >>> neizvesna takmičenja jer se igraju po nokaut sistemu gde >>> uglavnom skoro svako može svakoga da "izbaci". > Ę? Al' da baš svakog protivnika nokautiraš sve do finala pa i tamo... zar to > Ę? ne bi bilo ipak malo čudno da je u pitanju baš "svako"? > > Ajde objasni šta si hteo da kažeš. Pa ništa posebno... Smatram da onaj tim koji osvoji Kup pa bio to i Kup Jugoslavije uopšte nije za potcenjivanje. Dapače. To što on u toj sezoni nije možda dobar i u nacionalnom prvenstvu uopšte ne znači da je loš. Samo je bacio karte na jedan front. Samo *izuzetno* jaki timovi mogu podjednako uspešno da igraju na više frontova. A to što npr. Borac ili tako neki "levi" osvajač našeg Kupa (a o njima je reč, ako sam dobro shvatio?) nije i sledeće sezone dobar u nacionalnom prvenstvu ili kupu je iz jednog prostog razloga - čitav tim je na prodaju već iduće sezone. Analogno je i sa Evropom. Čim neka ekipa bljesne, već sledeće sezone igrači igraju po daleko većim klubovima od dotadašnjeg. Analogno je i sa Kajzerslauternom. K'lautern nije klub kao Milan, Real, Barcelona.., ali bog'me nije ni kao Nacional, Borac i sl.
fudbal.2613 basrak,
Santrač me je sad stvarno razočarao (da li je i to moguće? ;) zbog jedne proste stvari. Zašto, nakon dobre partije Save Miloševića u 1. poluvremenu (iako se baš ne slažem sa tim, ali dao je tri gola. Kakva god da su, golovi su.ř) nije pružio šansu Drobnjaku u 2. I onda još ima obraza da posle utakmice izjavljuje da je zadovoljan igrom i rezultatom, ali mu je žao zbog neiskorištene prilike Drobnjaka na centaršut Piksija? Pa kako tog čoveka nije sramota, uopšte mi nije jasno? Dati čoveku šansu u zadnjih 15 minuta po onakvom vremenu i očekivati da se zagreje toliko da već prvu loptu ubaci u gol je... nemam reči. Drobnjak može da bude presrećan ako ikad više bude pozvan u nacionalni tim :( řDa ne bi Grobari nasrnuli, moram da kažem da od sva tri jedino priznajem onaj posle udarca Siniše Mihajlovića kad se Savo našao na pravom mestu, što i jeste odlika pravih golgetera. Savo zna da da gol, što jes' jes', ali što zna da udavi loptu, to ne zna ni Dejo. Kako je taj čovek sebičan, pa to je katastrofa. Npr. da se on našao u šansi kao Piksi, kad je Jugović dao gol, ruku mogu da dam da bi tukao i... najverovatnije promašio. A valjda i to dolazi tj. odlazi sa godinama?
fudbal.2614 lexus, -> #2612, basrak
=> Jugoslavije uopšte nije za potcenjivanje. Dapače. To što on u toj => sezoni nije možda dobar i u nacionalnom prvenstvu uopšte ne znači => da je loš. Samo je bacio Kaiserslautern je iste sezone u kojoj je osvojio kup ispao u drugu ligu. A u kupu su imali prilično sreće za žrebom. Dakle, oni nisu nikakav veliki klub, ali su ipak jači od Zvezde. Zvezda je imala više sreće i veće srce u produžecima, svaka čast njenim igračima, itd... I dosta više sa ovom glupom raspravom...
fudbal.2615 lexus, -> #2613, basrak
=> Npr. da se on našao u šansi kao Piksi, kad je Jugović dao gol, ruku => mogu da dam da bi tukao i... najverovatnije promašio. A valjda i to => dolazi tj. odlazi sa Našao se u sličnoj situaciji... Dobacio je Savićeviću, a Dejo je postigao gol koji je poništen zbog pasivnog Mijatovićevog ofsajda...
fudbal.2616 dizel,
Niko da napiše rezultate šesnaestine finale kupa... :>>> Hajduk - C.Zvezda 0:2 Zvezdi su inače poništena još 2 gola (zbog offside-a), a i ponovo je promašen penal!!! Penal je izveo G.Đorović i pogodio prečku. :((( Nešto ne videh rezultat Partizana... Oće li neki grobar da mi pomogne? :>>>
fudbal.2617 lexus, -> #2616, dizel
=> Niko da napiše rezultate šesnaestine finale kupa... :>>> Ne zanimaju me nevažna takmičenja... Inače bih napisao :)
fudbal.2618 madamov,
BOLOGNA, Italy, Oct 8 (Reuter) - Croatia beat Bosnia 4-1 (halftime 2-1) in a European Group One World Cup qualifying match played in Italy on Tuesday. Scorers: Bosnia - Hasan Salihamidzic (25th minute) Croatia - Slaven Bilic (14th), Goran Vlaovic (32nd), Alen Boksic (63rd, 84th). ---------------- Bosnia - 1-Fahrudin Omerovic, 2-Nermin Sabic (17-Senad Begic, 53rd), 3-Bakir Besirevic, 4-Muhamed Konjic (16-Sanjin Pintul, 69th), 5-Suad Katana, 6-Nudzein Geca, 7-Admir Smajic, 8-Mehmed Bazdarevic, 9-Elvir Bolic, 10-Amir Teljigovic (18-Sead Halilovic 62nd), 11-Hasan Salihamidzic Croatia - 1-Drazen Ladic, 2-Nikola Jurcevic (20-Dario Simic, 43rd), 3-Robert Jarni, 4-Zvonimir Soldo, 5-Nikola Jerkan, 6-Slaven Bilic (14-Zoran Mamic, 83rd), 7-Alojsa Asanovic, 19-Goran Vlaovic (21-Igor Cvitanovic, 87th), 9-Davor Suker, 10-Zvonimir Boban, 11-Alen Boksic
fudbal.2619 madamov,
Obratite pažnju na ovu vest, nema više Toyota kupa od sledeće godine, zamenjuje ga turnir prvaka Evrope, Južne Amerike, Afrike i Azije. Nije loša odluka, ali samo ako se izvede tako da se u nekom polufinalu ne sastanu prvaci Evrope i Amerike. Najbolje bi bilo da se oformi grupa, pa svako sa svakim po bod sistemu, ali je to za svakog učesnika dodatne tri utakmice u takmičarskom kalendaru. The news is UEFA accepted FIFA's request to abolish the inter-continental match between european and south-american champions, played yearly in Tokyo. This year's edition should be the last one. FIFA will replace that with a club tournment with participants from all the confederations in the world. Have no further details as to how often the competition will be held. Should start next year.
fudbal.2620 madamov,
Bosnia lose to Croatia but spor Brazil results / standings Croatia's World Cup campaign be Edmundo scores 3 as Vasco routs Estonia v Scotland match update Germany kicks off World Cup cam Italy likely to change for Geor No more Tokyo's inter-continen Results from Europe (10/04 - 10 South American WC '98 qualifier WC_98 Euro qualifyers (10/06/96 WC_98 European qualifyers (10/0 [T/R] Croatia 1-B, round 7. [T/R] Malta Round 5 [T/R] Slovakia Round 8 fudbal.zip
fudbal.2621 basrak, -> #2614, lexus
> Kaiserslautern je iste sezone u kojoj je osvojio kup ispao u > drugu ligu. A u kupu su imali prilično sreće za žrebom. Dakle, > oni nisu nikakav veliki klub, ali su ipak jači od Zvezde. > Zvezda je imala više sreće i veće srce u produžecima, svaka > čast njenim igračima, itd... > > I dosta više sa ovom glupom raspravom... :) Pa šta je onda produžavaš? I kakve to uostalom ima veze sa onim što sam ja napisao? Da nacrtam - ako je neko pobednik kupa, ne znači, i ponavljam, ne znači da je veliki klub, ali isto tako znači, i ponavljam, znači da ima dobar tim. To što i te godine ne napravi nešto u nekom drugom takmičenju ne znači, i ponavljam, ne znači da je loš i da je osvojio pomenuti trofej na puku sreću, već samo da nije ekstra kvalitete. Jel' sad jasno?
fudbal.2622 basrak, -> #2615, lexus
> => Npr. da se on našao u šansi kao Piksi, kad je Jugović dao gol, ruku > => mogu da dam da bi tukao i... najverovatnije promašio. > Našao se u sličnoj situaciji... > Dobacio je Savićeviću, a Dejo je postigao gol koji je poništen > zbog pasivnog Mijatovićevog ofsajda... Ajd' ako ti tako kažeš, iako sam (dosad) bio uveren da nije bio sam pred golmanom što bi značilo da situacija nije ni približna... Elem, zaista smatram da selektor tima koji je u formiranju, kao što naša reprezentacija jeste, *mora* u ovakvim utakmicama sa ovakvim ishodom na kraju prvog poluvremena da ne samo dâ šansu igračima sa klupe, već i da isproba drugačije taktičke varijante. Kad će da ih isprobava? Sa Špancima ili Česima? Drugo, nama je u reprezentaciji *neophodan* centarfor. To Savo nije, a i da jeste, više nego potreban je drugi centarfor koji će lako da uskoči kad prvom ne krene. Darka ne računam sem za utakmice sa timovima poput Engleske, Irske i sl. Uvođenjem Drobnjaka na vreme je to itekako mogao postići... Treće, stalno pričamo o odličnoj igri našeg tima. Pa jeste igrali su odlično, ali ne i odbrana. Od jedina dva prodora Farana do našeg šesnaesterca, iz prvog je dat gol, a iz drugog prečka (ili beše stativa?). Sramota.
fudbal.2623 lexus, -> #2621, basrak
=> Pa šta je onda produžavaš? Volim da moja bude poslednja... A ti? Dakle, čitava ova rasprava je započela tvojom porukom koja je bila odgovor na moju poruku, a glasila je otprilike ovako: "Jednom rečju cigani su bili bolji", a tu su se provlačili i motivi koji nam dočaravaju sliku kluba koji nije veliki klub, ali ipak ima dobru ekipu i nije samo uz sreću osvojio neki kup... A ja tvrdim, da su cigani samo u tom trenutku bili bolji od Kaiserslauterna i da je Kaiserslautern na sreću osvojio kup, a da je, za nemačke prilike, prilično slaba ekipa. Možda da ti okačim neki jpeg sa mapom, u cilju lakšeg snalaženja?
fudbal.2624 lexus, -> #2622, basrak
=> Ajd' ako ti tako kažeš, iako sam (dosad) bio uveren da nije bio sam => pred golmanom što bi značilo da situacija nije ni približna... I ja sam (dosad) bio uveren da ni Pixy nije bio sam pred golmanom, nego da je imao jednog Farana ispred sebe... Čudo jedno kako ljudi stiču različite utiske za vreme praćenja utakmice :) Moguće je da sam ja pogrešio, budući da utakmicu nisam gledao prilično koncentrisano :) => ali ne i odbrana. Od jedina dva prodora Farana do našeg => šesnaesterca, iz prvog je dat gol, a iz drugog prečka (ili beše => stativa?). Sramota. U tri prodora Farana na dve utakmice, primili su dva gola i jednom nas je spasla prečka ;) Užas... Biće bolje kad se oporave Mirković i Vujačić, a i Mihajlovića bi mogli malo da povuku...
fudbal.2625 schef,
Iako je možda napisano u madamov-om fajlu (nisam ga još skinuo pa ne znam ;) da kažem da su juče igrali naši direktni rivali Češka i Španija u kvalifikacijama za SP 1998 u Francuskoj. :) Češka - Španija 0:0 Dakle, rezultat koji nama baš odgovara u kompletu sa istim tim rezultatom kada budu ponovo igrali u Španiji. ;) Nama je onda dovoljno da ih bijemo kod nas, a tamo možemo i da izgubimo, nije važno. ;) Onda mi izvlačimo 6 bodova, dok će oni dobiti po 5. :))) Lepa računica, nema šta... Još samo kada bi tako i bilo. ;)
fudbal.2626 junior, -> #2608, dizel
> Ja to vrlo dobro znam... Odgovor treba da ide onom ko je rekao > da je Porto jači od Barse! :))) Porto je odlična ekipa, malo oslabljena odlaskom par važnih igrača (Baija, Sekretario,..), ali i dalje ekipa koja može da ugrize bilo koga u današnjoj Evropi. Lično, mislim da su mnogo uigraniji i mnogo opasniji od Barselone, koliko god ona "zvučnih" imena imala. Jedan dokaz njihove odlične forme je pobeda na Benfikom u Super-Kupu Portugala od čak 5:0, i pobeda nad Milanom, usred San Sira sa 3:2. Dobiti jedan Milan na njegovom terenu, nije mala stvar. Pogotovo kad taj Milan ima zvučnih imena, koliko i Barselona, a ekipa im je zajedno već 2+ godina (znači, veoma uigrana) ... E, zato se miko i ja slažemo da je Porto mnogo opasniji od Barse.
fudbal.2627 miko, -> #2597, dizel
++ Pa ti ili nemas pojma sa fudbalom, ili se pravis ++ blesav... Barsa je ove sezone mnogo, ali mnogo jaca od ++ Porta! Da li se u Portu nalazi i jedan igrac koji je ++ klase Stoickova ili Ronalda? Barsa Da li bi i za Milan rekao da je "mnogo,ali mnogo jaci od Porta" ??
fudbal.2628 dizel, -> #2626, junior
> pobeda na Benfikom u Super-Kupu Portugala od čak 5:0, i pobeda > nad Milanom, usred San Sira sa 3:2. Ta pobeda nad Milanom je postignuta jer nije igrao Dejo!, a i motiv igrača Milana je na nuli! Očigledno je da Savićević mnogo znači ovoj ekipi, tako da ne mogu da pobede bez njega. Porto je već tradicionalno nezgodan za Milan, tako da i tu ima nečega... > Pogotovo kad taj Milan ima zvučnih imena, koliko i Barselona, a > ekipa im je zajedno već 2+ godina (znači, veoma uigrana) ... Igrači su im sve stariji, pa dovode i nove, ali treba vremena i da se oni ukomponuju u tim, a inače, mislim da se ove godine tim Milana nije pojačao tako kao Barsa, koja je po sastavu možda i najjači tim na svetu, ali, naravno da im fali malo uigravanja... Ipak, ne zaboravite da Porto nema igrača kao što je Ronaldo ili, onog koga se još više plašim, Hrista Stoičkova!!! > E, zato se miko i ja slažemo da je Porto mnogo opasniji od > Barse. E pa grešite momci... :)
fudbal.2629 dizel, -> #2627, miko
> Da li bi i za Milan rekao da je "mnogo,ali mnogo jaci od Porta" > ?? Da! Mislim da igrači Milana nisu odigrali tu utakmicu sasvim ozbiljno, i verujem da će Portu uzvratiti istom merom u Portugalu.
fudbal.2630 dizel, -> #2622, basrak
> Ajd' ako ti tako kažeš, iako sam (dosad) bio uveren da nije bio > sam pred golmanom što bi značilo da situacija nije ni > približna... Bila su bar dvojica ispred Save... On je vratio loptu Deji, samo zato što nije znao ništa pametnije da učini! > ali ne i odbrana. Od jedina dva prodora Farana do našeg > šesnaesterca, iz prvog je dat gol, a iz drugog prečka (ili beše > stativa?). Sramota. Mnogo se plašim upravo ovog problema. Do sada nismo odigrali nijednom sa 4 odbrambena igrača... Uvek igramo sa 10 napadača, što protiv ovih jačih ekipa neće biti nimalo dobro. Ali, zaista više ne znam kako bi trebalo da izgleda reprezentacija za meč npr. protiv Češke u Bgd-u, jer mi je žao da nekoga izbacim iz repreznetacije... :)
fudbal.2631 dizel, -> #2624, lexus
> I ja sam (dosad) bio uveren da ni Pixy nije bio sam pred > golmanom, nego da je imao jednog Farana ispred sebe... Čudo Meni se čini da je taj jedan proleteo pored Pixete. :))) > jednom nas je spasla prečka ;) Užas... Biće bolje kad se > oporave Mirković i Vujačić, a i Mihajlovića bi mogli malo da > povuku... Ovde si u pravu, tj. fale nam ova dvojica povređenih, ali mislim da bi i ostali odbrambeni igrači umeli da odigraju, samo kad bi znali šta treba da rade, tj. kad bi se malo uigrali... Ali, sa Sanijem to očigledno nije moguće. Mislim da odbrana, u odsustvu Mirkovića i Vujačića treba da bude u ovom sastavu: Vidaković, Đorović, Stefanović i Saveljić. Đukić je dobar u La Korunji, ali ovde ga i ne primećujem... Ne znam gde bih stavio Brnovića.
fudbal.2632 lexus, -> #2631, dizel
=> ovde ga i ne primećujem... Ne znam gde bih stavio Brnovića. Na klupu ;)
fudbal.2633 madamov,
Ajax Colombia-Ecuador England learns timely lesson fr England-Poland European qualifiers for WC -- r Italy-Georgia La Gloire de l'Europe vs. Turke Oversleeping Romario... Spain-Czech Republic WC South American results & tab WC_98 European qualifyers (10/0 fudbal.zip
fudbal.2634 basrak, -> #2624, lexus
> I ja sam (dosad) bio uveren da ni Pixy nije bio sam pred > golmanom, nego da je imao jednog Farana ispred sebe... Pogrešio si. Sem ako ne računaš onog što se otklizao do ograde ;)
fudbal.2635 basrak, -> #2623, lexus
> Volim da moja bude poslednja... Na svakom loncu poklopac? Ne valja ti to... > Dakle, čitava ova rasprava je započela tvojom porukom koja je > bila odgovor na moju poruku, a glasila je otprilike ovako: > "Jednom rečju cigani su bili bolji" Juuu?! Sačuvaj Bože. Odma' bih sam sebi lupio ignore... Jel' ti to imaš maniju gonjenja kad neko odgovori na više od jedne tvoje poruke ili naprosto još uvek patiš od tzv. lamerske bolesti čiji je jedan od simptoma i nesposobnost da se prati radnja na sezamu? Smanji malo doživljaj. To što tebe vređa što su cigani bili bolji od Švaba je tvoj problem... Niti sam ciganin niti sam grobar niti sam Švaba tako da zaista nema razloga da ne budem objektivan. Naprosto volim fudbal, a naročito kad naši pobeđuju u Evropi i nisam zavidan na komšijske uspehe, što će reći, ne patim od sindorma 'da komšiji crkne krava' kao neki... A jpeg slobodno okači. Samo pre toga procunjaj malo po referenci i porukama od pre par dana, da vidiš kako su ti rasprave "cigani-grobari-i-obrnuto" popile mozak pa ni sam više ne znaš ko je za šta, kako i kome... > A ja tvrdim, da su cigani samo u tom trenutku bili bolji od > Kaiserslauterna i da je Kaiserslautern na sreću osvojio kup, a > da je, za nemačke prilike, prilično slaba ekipa. To je zaista smešno. Kao što si i sam citirao, ja *nisam* ni tvrdio da *su* cigani bolji od Švaba, nego da *su bili* bolji podrazumevajući pod tim ono što su pokazali na terenu. To je i jedino bitno, zar ne? Sreća? Znaš kako se kaže, koga prati sreća? Jako bih voleo da je i Partizan imao više sreće, ali eto bili su lošiji (*na terenu* i *u tom trenutku*, ali, to se jedino i računa, zar ne?) od tog nesretnog Nacionala. I, uff, kako bih voleo da Zvezda ima više sreće od Barselone. Baš me zanima šta bi u tom slučaju pisale novine po Evropi - bi li tvrdili isto što i ti u slučaju Kajzera, ili nešto drugo? A da ne bi palo i brisanje, evo ti jedno lepo poređenje - fudbal (pa i sport u celini) je kao i studiranje na fakultetu. Što se bolje pripremiš to imaš više šanse na ispitu. Pa ako još imaš i više sreće da izvučeš pitanja koja bolje znaš, dobićeš i veću ocenu. *Ali* ocena ne mora (iako i može) da bude realan pokazatelj tvoga znanja. Bitno je ono što *tog trenutka* pokažeš pred profesorom. A jedino što se računa je ono što ti piše na poslednjim stranama tvog indeksa. Kapiraš? Što pre ovo shvatiš pre ćeš i završiti studije.
fudbal.2636 lexus, -> #2634, basrak
=> Pogrešio si. Sem ako ne računaš onog što se otklizao do ograde ;) Aiiii... Sramota za mene :) Što bi rekli - Posipam se pepelom...
fudbal.2637 lexus, -> #2635, basrak
=> Na svakom loncu poklopac? Ne valja ti to... Ne na svakom, samo na onima koje izaberem ;) =>> "Jednom rečju cigani su bili bolji" => Juuu?! Sačuvaj Bože. Odma' bih sam sebi lupio ignore... Jel' ti to => imaš maniju Jedina manija koju imam je manija igranja Sensible World of Soccer-a. ;) Uzgred, budi tako dobar pa pročitaj poruku broj 2.2554 u ovoj konf. => prati radnja na sezamu? Smanji malo doživljaj. To što tebe vređa => što su cigani bili bolji od Švaba je tvoj problem... Niti sam => ciganin niti sam grobar niti Ne vredja me :) Čak mi je bilo i drago kad su pobedili, isto kao što mi je bilo drago posle Barija i Tokija. Naravno, volim kad CZ pukne u našem prvenstvu, ali naše prvenstvo nije isto što i Evropa. Pisao bih ja još, ali se bojim da ne zakasnim na mini.golf, a i da se stefan ne naljuti :)
fudbal.2638 schef,
U derbiju engleske premijerne lige, juče: Manchester United - Liverpool 1:0 Gol je postigao David Beckam u 24. minutu. :) Gledao sam samo drugo poluvreme na K9 (skinuto sa SKY SPORTS) u kome je Liverpool bio neuporedivo bolji, i da nije bilo Petera Schmeichela na golu koji je spasao bar 3 100% šanse, Liverpool bi ostao jedina neporažena ekipa u prvih 9 kola. ;) Ovako, to je ipak Manchester koji se posle vođstva očigledno preorjentisao na čuvanje svog gola, što je ipak nezamislivo za engleski fudbal. ;) Samo zbog toga nisu zaslužili pobedu. ;) No, šta je, tu je, life goes on... ;)
fudbal.2639 schef,
Čakar opet promašio penal :( a Jovičić popravio procenat na 50%. :)))
fudbal.2640 nenad, -> #1412, ilazarevic
> Fudbal je ipak engleska, a ne evropska igra. Ostrvljani ne preskaču igru, > nego igraju fudbal onako kako to treba da se radi. Izmene koje su > Evropljani uveli nisu u duhu fudbala - da ne pominjem one brazilske > žonglere. Nije li logično da fubal, kao igra koja je nastala na ostrvu i od ragbija, što dalje od tog ostrva ode sve manje prestaje da liči na taj isti ragbi? :)
fudbal.2641 lexus, -> #2640, nenad
=> Nije li logično da fubal, kao igra koja je nastala na ostrvu i od => ragbija, što dalje od tog ostrva ode sve manje prestaje da liči => na taj isti ragbi? :) Jeste, logično je... Zato mene i čudi kako to da u Evropi fudbal više liči na ragbi, a u Engleskoj fudbal liči na fudbal :)
fudbal.2642 lexus,
Rezultati i tabele posle 9. kola I-a lige u fudbalu ----------------------------------------------------------- Mladost-Hajduk 2:1 Rad-Bečej 1:2 Proleter-Čukarički 1:0 Zemun-Borac 2:1 Crvena zvezda-Vojvodina 3:1 Budućnost-Partizan 0:3 1. Partizan 9 8 1 0 26:6 (+20) 25 2. Crvena zvezda 9 7 1 1 18:8 (+10) 22 3. Vojvodina 9 4 3 2 13:9 (+4) 15 4. Bečej 9 4 3 2 11:12 (-1) 15 5. Zemun 9 3 4 2 10:9 (-1) 13 6. Mladost 9 3 3 3 14:12 (+2) 12 7. Rad 9 3 2 4 11:9 (+3) 11 8. Proleter 9 3 1 5 12:15 (-3) 10 9. Hajduk 9 2 3 4 8:8 (0) 9 10. Čukarički 9 3 0 6 8:16 (-8) 9 11. Budućnost 9 2 1 6 8:18 (-10) 7 12. Borac 9 1 0 8 5:23 (-18) 3
fudbal.2643 junior, -> #2642, lexus
> Rezultati i tabele posle 9. kola I-a lige u fudbalu Molba (ako se i ostali slažu ;) - da ostavljaš rezultate poluvremena pored krajnjeg rezultata. Ili makar, kako su igrali na poluvremenu (1X2).
fudbal.2644 junior,
Iz koje zemlje je Grobelar?
fudbal.2645 ilazarevic, -> #2640, nenad
> ragbija, što dalje od tog ostrva ode sve manje prestaje da liči > na taj isti ragbi? :) Teško da fudbal na Ostrvu liči na ragbi :) U ragbiju se dodaje samo unazad ili u liniji. Što se grubosti tiče, ostrvski fudbaleri jesu oštri, ali idu na loptu (što se za italijanske čupače dresova ne bi moglo reći).
fudbal.2646 miko, -> #2628, dizel
++ uigravanja... Ipak, ne zaboravite da Porto nema igraca ++ kao sto je Ronaldo ili, onog koga se jos vise plasim, ++ Hrista Stoickova!!! A otkud znas da u Portu nema talentovanih igraca koji bi se mogli meriti sa pomenutom dvojicom ? Recimo,po mom misljenju u toj Barceloni je najbolji Giovanni, a za njega, u Evropi, niko nije bio ni cuo. Tako je i sa portugalskim fudbalom. Oni dovode strasno talentovane igrace (kako iz svojih redova,tako i iz kolonija poput Brazila,Mozambika,Gvineje-Bisao,Angole i uopste, ostalih zemalja treceg sveta) koji su, u pocetku anonimni a kasnije postaju svetski poznata i trazena imena. Recimo, ako navedem da medju takve spadaju i Caniggia,Balakov,Amunike, Emerson (od stranaca) ili Baia,Figo,Secretario,F.Couto,Paulo Sousa (od domacih) ... dalji komentar je nepotreban. Iz ovoga je logican zakljucak da ce portugalski fudbal, a samim tim i Porto, imati kvalitet u svakom vremenu. Jos ako provalis da je jedan Folha (koji ima oko 20 godina),zamena u Portu,a u poslednje vreme standardni reprezentativac, zamisli se malo ... Inace, Wozniak je mnogo bolji golman od Baia-e i, mozda, glavna prednost Porta bi bila upravo to sto su se ratosiljali bede (citaj Baia-e) i uvalili ga potencijalnom "neprijatelju" :)))
fudbal.2647 lexus, -> #2643, junior
=> Molba (ako se i ostali slažu ;) - da ostavljaš rezultate => poluvremena pored krajnjeg rezultata. Ili makar, kako su igrali na => poluvremenu (1X2). Pa može... Nije problem :) Od sad, pa nadalje i ubuduće, ostavljaću i poluvremnske rezultate :) Molba (ako se i ostali slažu ;) - da madamov kao poruke kači rezultate i tabele najvećih evropskih liga, dakle - Engleska, Španija, Italija, Nemačka i Francuska.
fudbal.2648 lexus, -> #2644, junior
=> Iz koje zemlje je Grobelar? Uh... Meni se čini da je Zambijac :) Naravno, moguće je da grešim...
fudbal.2649 rkovacevic, -> #2644, junior
==> Iz koje zemlje je Grobelar? Iz Zimbabvea.
fudbal.2650 madamov, -> #2647, lexus
> Molba (ako se i ostali slažu ;) - da madamov kao poruke kači rezultate > i tabele najvećih evropskih liga, dakle - Engleska, Španija, Italija, > Nemačka i Francuska. Nalaze se u fajlovima koje ostavljam uz poruke. Da li si mislio da izdvajam to iz fajlova i ostavljam kao posebne poruke? Bojim se da neću moći, nema se vremena.
fudbal.2651 dule.n, -> #2647, lexus
­> Molba (ako se i ostali slažu ;) - da madamov kao poruke kači rezultate ­> i tabele najvećih evropskih liga, dakle - Engleska, Španija, Italija, ­> Nemačka i Francuska. I ostali se slažu. Ovaj, htedoh reći i ja. To je prava stvar. Dakle: Molba... (gore pomenuta).
fudbal.2652 lexus, -> #2650, madamov
=> Nalaze se u fajlovima koje ostavljam uz poruke. Da li si mislio da => izdvajam to iz fajlova i ostavljam kao posebne poruke? Bojim se da => neću moći, nema se vremena. Upravo to sam mislio... Postoji li neki dobrovoljac koji će čupati dotične tabele iz fajlova? Ili sve ja moram da radim ;)
fudbal.2653 madamov, -> #2652, lexus
> Upravo to sam mislio... Ako budeš ti radio, obrati pažnju da ponekad nisu svi rezltati tu, tj. da treba sačekati da se završi kompletno kolo u određenoj zemlji.
fudbal.2654 madamov,
Ima li neko ukucane rezultate našeg Kupa, kako ovog, tako i prethodnog, kola? Posao obavlja i hint na poruku u kojoj su,a koje već poslato u konferenciju.
fudbal.2655 madamov,
Zna li neko gde se sada nalazi Boro Cvetković? Igrao je onu jednu sezonu u Borcu iz Čačka, a psle sam mu izgubio trag, da se nije vratio u Hrvatsku?
fudbal.2656 madamov,
Gde sada igra, ako još igra, Darko Pančev? Juče sam gledao pregled sa neke utakmice Fortune iz Dizeldorfa u kojoj je prošle godine igrao, nije ga bilo u timu. BTW, nije bio ni u sastavu reprezentacije Makedonije na utakmici sa Irskom koju su izgubili u kvalifikacijama za SP '98 u Francuskoj.
fudbal.2657 madamov,
Brazil results /standings English results - comments Fiorentina-Lazio More results from Europe (10/12 Re- Bazdarevic Results from Europe (10/12/96) Results from Europe (10/13/96) Serie A results, scorers Spanish league - comments Swiss league results/table [T/R] Albania Round 6 [T/R] Austria Round 12 [T/R] Czech Republic Round 9 [T/R] Yugoslavia Round 9 fudbal.zip
fudbal.2658 junior, -> #2649, rkovacevic
> ==> Iz koje zemlje je Grobelar? > Iz Zimbabvea. Zimbabve, Zambija ili Sengal? :) Pliz, pitanje je opklade ... Može li se proveriti negde?
fudbal.2659 stefan, -> #2658, junior
>Zimbabve, Zambija ili Sengal? :) > >Pliz, pitanje je opklade ... Može li se proveriti negde? Eto, Senegal nije 100% :) Nešto od ona prva dva ali nism siguran koje...
fudbal.2660 lexus, -> #2658, junior
=> Zimbabve, Zambija ili Sengal? :) Sad kad rkovacevic reče Zimbabve, i meni se učini da je Zimbabve ;) Senegal nije 200% :)
fudbal.2661 rkovacevic, -> #2656, madamov
==> Gde sada igra, ako još igra, Darko Pančev? Trenutno glanca klupu u švajcarskom Sionu.
fudbal.2662 rkovacevic, -> #2658, junior
==> Zimbabve, Zambija ili Sengal? :) ==> Pliz, pitanje je opklade ... Može li se proveriti negde? E, jesi nepoverljiv :) Zimbabve (bivša Rodezija) 200%
fudbal.2663 nenad, -> #2645, ilazarevic
> Teško da fudbal na Ostrvu liči na ragbi :) U ragbiju se dodaje samo > unazad ili u liniji. Što se grubosti tiče, ostrvski fudbaleri jesu oštri, > ali idu na loptu (što se za italijanske čupače dresova ne bi moglo reći). Nisam ni mislio da sličnost sa ragbijem ima neki jako negativan predznak. Ragbi (evropski) nije grub već izuzetno oštar sport. Nema ništa (dobro de, skoro ništa ;) grubo u tome ako te neko stigne, uhvati rukama i obori na zemlju - saplitanje i udaranje nije dozvoljeno. Takođe, ragbi svojim pravilima potpuno onemogućava defanzivnu igru (ili ćeš ići napred ili nećeš ići ;). Ono što je zajedničko britanskom fudbalu i ragbiju je puno trčanja, oštrina, jednostavnost i ofanzivnost u igri. Jednostavno reč je o shvatanju sporta i mentalitetu. Ne mislim da je superioran u odnosu na latinsko-južnoevropski stil, ali je često osveženje za pogledati.
fudbal.2664 schef,
Subject: Liga šampiona Jel' ima večeras neki prenos na RTS?
fudbal.2665 dizel, -> #2646, miko
> u toj Barceloni je najbolji Giovanni, a za njega, u Evropi, > niko nije bio ni cuo. Tako je i sa portugalskim fudbalom. Oni Po mišljenju trenera Barse, Robsona, Ronaldo je najbolji fudbaler sveta! Po onom što je prikazao u poslednjem meču, zaista je fenomenalan. Postigao je gol krenuvši sa centra, jedan igrač ga je držao sa leđa, međutim pobegao mu je, zatim predriblao dvojicu i lloptu smestio u mrežu... > Inace, Wozniak je mnogo bolji golman od Baia-e i, mozda, glavna > prednost Porta bi bila upravo to sto su se ratosiljali bede Pa verovantno je i bolji :))), ali ne znam samo zašto je upravo Baia prošle godine bio najbolji golman Evrope... :)
fudbal.2666 dizel, -> #2645, ilazarevic
> fudbaleri jesu oštri, ali idu na loptu (što se za italijanske > čupače dresova ne bi moglo reći). O ovome se stalno priča i stalno se hvale "ostrvski" fudbaleri koji su poznati po svojoj fer igri, itd... Ali, čini mi se da, ukoliko je to i bilo tačno i važilo nekada, sada više ne važi. Jednostavno, i oni udaraju, vuku za dres, podmeću lakat, itd... Npr. Zvezda je ove godine odigrala dva meča sa Hartsom i sve što su Škoti pokazali u oba meča je grubost! Nisu to bili samo startovi na loptu, kako ti kažeš, već startovi koji su bili prljavi, ponekad sa namerom da se igrač povredi... Znam da ćeš reći da su naši igrači baletani i da nisu navikli na "pravi, muški" fudbal, ali ja to pre nazivam tučom...
fudbal.2667 dizel, -> #2664, schef
> Jel' ima večeras neki prenos na RTS? Ima... Atletiko (M) - Borusija (D)
fudbal.2668 miko, -> #2665, dizel
++ Pa verovantno je i bolji :))), ali ne znam samo zasto je ++ upravo Baia prosle godine bio najbolji golman Evrope... Pa to mu i nije bilo tesko, s'obzirom da je u portugalskoj ligi on mogao primiti gol samo od Benfica-e, Sporting-a i eventualno Boaviste, kada ima inspiraciju :))) E, a pogledaj ga sada ... cim je presao u iole posteniju ligu, vec ih je primio vise nego u citavoj karijeri :)))
fudbal.2669 ilazarevic, -> #2663, nenad
> Ono što je zajedničko britanskom fudbalu i ragbiju je puno > trčanja, oštrina, jednostavnost i ofanzivnost u igri. Jednostavno > reč je o shvatanju sporta i mentalitetu. Ne mislim da je > superioran u odnosu na latinsko-južnoevropski stil, ali je > često osveženje za pogledati. Ovde se slažemo. Oni shvataju sport kao nadmetanje, a južnjaci ga često shvataju kao posao. No, to nije previše bitno. Razlike u shvatanju nastupaju zbog toga što ja više volim takav stil igre, nego onaj drugi, komplementarni.
fudbal.2670 vitez.koja, -> #2665, dizel
#=> Po mišljenju trenera Barse, Robsona, Ronaldo je najbolji fudbaler #=> sveta! Treba gledati kojeg će sledećeg mladog igrača PSV uzeti iz Brazila. Za sada ne greše :). Usput, ako bude igrao Nadal to će biti Zvezdina šansa, on je spor, grub i glup odbrambeni igrač, počesto kiksira kad je najvažnije, ne znam kako ga trpe. sk
fudbal.2671 madamov,
Champions League results (09/16 European competition this week EUROPEAN ROUNDUP Swe [r/t/f] it is getting tight UEFA Cup results (10/15/96, all Valencia and Flamengo open talk [T/R] Croatia 1A [T/R] Croatia Round 8 [T/R] Czech Republic Round 9 [i [T/R] Georgia Round 9 [T/R] Lithuania Round 11 [T/R] Malta Round 6 [T/R] Slovakia Round 9 [T/R] Slovenia Rounds 10 and 11 fudbal.zip
fudbal.2672 ilazarevic, -> #2666, dizel
> Znam da ćeš reći da su naši igrači baletani i da nisu navikli na > "pravi, muški" fudbal, ali ja to pre nazivam tučom... Nisu svi baletani. Sa radošću se sećam Najdoskog, koji je podmetao glavu gde drugi ne bi nogu ;) Šalu na stranu, ono što mene nervira su prljavi i namerni startovi. Ne osuđujem grubost, nego zlu nameru. Zato nije lako biti dobar sudija - treba proceniti šta je namerno, a šta slučajno. Koliko ja pratim engleski fudbal, imam utisak da njihove sudije umeju da procene. Valjda se svi dobro poznaju.
fudbal.2673 dizel,
Barselona - C.Zvezda 3:1 (2:1) :(((( Ova gomila tužnih ssmiley-a je zato što je Zvezda ipak propustila veliku šansu da izbori superpovoljan rezultat za revanš... Zvezda je na početku igrala fino u odbrani, a golom Živkovića povela sa 1:0 iz klasične kontre! U tim trenucima je Barsa delovalla zbunjeno, pa je bila još jedna šansa za Zvezdu... Igru su polako u svoje ruke ipak preuzimali Španci (ili bolje reći nekoliko Španaca + stranci) tako da su došli do nekoliko šansi (najviše posle prekida). Iz jedne gužve pred golom Barsa je uspela da izjednači, dosta srećno... Strelac je bio Giovanni, a ovaj trenutak je preokrenuo čitav meč. Samo minut kasnije ponovo je on postigao gol, i za to je apsolutno kriv Vanić! Ma koliko je prvi goll bio neodbranjiv (jer je bio dosta sećan), ovo nije smeolo da se dopusti... Posle toga Zvezdina igra postaje rastrzana, ali je izgleda i Barsa izgubila dah, tako da se na poluvreme otišlo sa rezultatom 2:1. Zvezda je počela drugo poluvreme dobro i uspostavila ravnotežu, imala i nekoliko lepih šansi za kontru, ali iz kontre se Zvezdini fudbaleri nisu dovoljno brzo vraćali... I upravo iz jedne kontre Barse pao je i treći gol... Strelac je bio Figo. Zvezda je nastavila sa takvom igrom, ali kasni ulazak Ognjenovića i nesnalaženje u napadu i pomalo i nesreća, su doprineli da Zvezda ne smanji prednost Barse. U međuvremenu Barsa je takođe imala svoje šanse. Nekoliko šuteva glavom posle odličnih centaršuteva, ali i penal, koji je Miloje sjajno odbranio (upravo je to ono atraktivno u njegovoj odbrani, o čemu ja vama grobarima pričam tako dugo...). Na kraju, najviše mi je žao mladog Marinovića, koga je prvo provocirao najprljaviji igrač na terenu, Pizzi, a potom i ostali napadači Barse... Na kraju je dečko, koji se zaista trudio da igra fer, dobio crveni karton... Ipak... Zvezda ima u revanšu kakve-takve šanse, ali naravnom ništa neće biti od toga, ako ne bude bar malo sreće... pomalo i nesreća
fudbal.2674 junior, -> #2673, dizel
> Barselona - C.Zvezda 3:1 (2:1) :(((( I nije tako loše, čak ovo je vrlo dobro ;) Ipak, ljudi, igrala je Zvezda protiv Barselone .. u gostima. Pa čemu ste se vi nadali? :) Zvezdina igra je bila prilično dobra - u odbrani. Radilo je dokle se moglo i čime se moglo. Vanić je strašno velik, trom i spor igrač (podseća na Adamsa u engl. reprezentaciji), koji _ne može_ da igra klasičnog čuvara, već bi trebao da bude neki bek, ili da zatvara prilaze golu. Ne može on da sačuva De la Penju, koji je niži od njega pola metra, i brži za bar 10km/h :) Dobro smo počeli, iz polušanse smo postigli prilično srećan gol, ali onda je usledila logična trema, pad igre (u fazonu: zamisli, mi smo Barsi dali gol!) i sa takvim razmišljanjem nije bilo praštanja. Barsa je strašan tim, svaka greška se kažnjavala, i mogu samo Bogu da zahvalim što danas nije igrao Ronaldo i što je Pici igrao umesto njega, jer se taj čovek toliko ispromašivao da je (može se reći ;), samo on zaslužan što Barselona nije pobedila sa većim rezultatom. Miloje je branio koliko je mogao, imao je možda 2 kiksa (kod prvog gola je morao da istrči da blokira Đovanija ili uzme loptu pre njega), ali time što je odbranio penal i nekoliko stvarno odličnih udaraca iz daljine, zaslužio je 7,5 ocenu (za njega, neuobičajeno visoku ;). Možda bi ocena bila i viša, da nije 3x vadio loptu iz mreže. Od naše odbrane, odlične ocene - osmice, zaslužila su dvojica - Đorović, koji se jedini u Zvezdi (koja tuga :) pokazao kao neki tehničar, i mali Marinović koji je stvarno odlično uštopao Đovanija (kad ga je čuvao, dotični se nije ni video na terenu). Naravno da takva, striktna markacija, povlači i grubu, prljavu igru, tipa povlačenje za dres, i, naravno, platio je ceh svom neiskustvu .. ostaćemo bez njega u revanšu. Ko će da ga zameni, ne znam, pogoto pošto ni Sakić zbog 2 žuta neće da igra .. nadam se samo da to neće činiti bekovski tandem Ljubojević - Vanić. :( U napadu, svi su zakazali .. Jovičić se nije ni video, Pantelić takođe dosta loš, više su napadu doprineli igrači sredine terena - Njeguš, Živković, Stanković, .. nego sami napadači. Barsi, vrlo slaba, jedva prelazna ocena. Razočarali su me kao tim, kao celina. Nesumnjivo su oni jaki sa igračima, što se i videlo da Robson ladno menja ceo svoj napad, a pad kvaliteta se uopšte ne oseti, ali odbrana im je prilično šuplja i da je tu bio bilo koji jači tim od Zvezde (primera - Benfika, PSV ili Liverpul), mislim da bih i prilično lako savladali. Istina, pitanje je, da li bi Barsa igrala ovako otvoreno i protiv PSVa, ali ko zna, valjda nećemo saznati O:) Na kraju, zna li neko koliko će biti karte za revanš?
fudbal.2675 miko, -> #2670, vitez.koja
++ Treba gledati kojeg ce sledeceg mladog igraca PSV uzeti ++ iz Brazila. Za sada ne grese :). Marcelo! Strasno dobar igrac .. samo se ne secam sa kog drveta su ga skinuli ;))
fudbal.2676 lexus, -> #2673, dizel
=> Ova gomila tužnih ssmiley-a je zato što je Zvezda ipak propustila => veliku šansu da izbori superpovoljan rezultat za revanš... Zvezda Zvezda je celu utakmicu odigrala u nekom grču... Igrali su dobro na sredini terena, ali su u napadu petljali i pravili nevidjene gluposti, tako da je i ovaj jedan gol ravan čudu. Igrači Barselone su kroz Zvezdinu odbranu prilično lako prolazili, osim u trenucima kada se Zvezda branila sa 8-9 igrača... Moram priznati da sam stekao utisak da su se igrači Barselone, u pojedinim trenucima, poigravali sa igračima Zvezde. Čak bih rekao da se Barsa i nije preterano trudila u ovom meču... Jedino što je zaista bilo dobro kod Zvezde je Milojev odbranjen penal, ali se mora priznati da šut nije bio ni naročito jak ni naročito precizan. Popesku je, u stvari, najveći krivac što Barsa nema veću prednost pred revanš, a i Pici mu je u tome pomogao. Sve u svemu, Zvezda je ipak prilično časno prošla, a ako se oslobodi straha možda i izvuče nerešeno u Beogradu. Mada sumnjam pošto će igrati bez Sakića i Marinovića, tako da će odbrana biti prilično šuplja... Sakić je žuti karton zaslužio još u prvom poluvremenu kad je pokosio Stoičkova sa ledja, startom sa obe noge. Marinović je dozvolio da ga isprovociraju...
fudbal.2677 dizel, -> #2670, vitez.koja
> Usput, ako bude igrao Nadal to će biti Zvezdina šansa, on je > spor, grub i glup odbrambeni igrač, počesto kiksira kad je Slažem se sa tim, ali mnogi kažu da je super igrač... (npr. Pižon!). Bila je ona fora da ga traži Mančester, ali Barsa nije htela da ga proda! (čuva strašnog igrača :))))
fudbal.2678 dizel, -> #2672, ilazarevic
> Nisu svi baletani. Sa radošću se sećam Najdoskog, koji je > podmetao glavu gde drugi ne bi nogu ;) Najdoski je jedan od retkih fudbalera koji je igrao fer i igrao oštro, ali je startovao na loptu! Sećam se dobro meča Rangers(G)-C.Zvezda kada je Najdoski, iako je skoro sve bilo odlučeno, startovao na loptu glavom u trenutku kada je Škot visoko podigao nogu, i opalio ga kopačkom po sred glave. Najdoski je posrnuo, zatim ustao, izbacio loptu u aut, a tek onda pao i zatražio pomoć!!! > slučajno. Koliko ja pratim engleski fudbal, imam utisak da > njihove sudije umeju da procene. Valjda se svi dobro poznaju. Pa mogao si da vidiš kako to radi Gaza, tj. kako nema nameru da nekog povredi :)))) (dobio je crveni karton!)...
fudbal.2679 dizel, -> #2674, junior
> I nije tako loše, čak ovo je vrlo dobro ;) Ipak, ljudi, igrala > je Zvezda protiv Barselone .. u gostima. Pa čemu ste se vi > nadali? :) Pa ne kažem ni ja da je strašno loše, ali da je moglo bolje... Naročito posle vodećeg gola! Ali, ti padovi se Zvezdi očigledno dešavaju uvek kad igra protiv nekog velikog tima, a kada i sama nije velika(setimo se meča u Milanu, kada je Zvezda povela golom Stojkovića u 47.-om minutu, i dok su se naši radovali, Milan je postigao izjednačujući gol!). Ono što sam želeo ipak se nije ostvarilo, tj. ostvarilo se samo u prvih pola sata (osećao sam da će Zvezda dati gol iz kontre, ali sam mislio da ćemo izboriti bar minimalan poraz.) > dokle se moglo i čime se moglo. Vanić je strašno velik, trom i > spor igrač (podseća na Adamsa u engl. reprezentaciji), koji _ne > može_ da igra klasičnog čuvara, već bi trebao da bude neki bek, Ovde si u pravu, ali očigledno nije bilo dovoljno igrača da čuvaju ove kretene :) > Miloje je branio koliko je mogao, imao je možda 2 kiksa (kod > prvog gola je morao da istrči da blokira Đovanija ili uzme Koja dva kiksa??? Miloje je fenomenalno branio i uopšte nije kriv za prvi gol... Onaj šut Stoičkova (koji bi otišao dva metra pored gola) je Giovanni iskoristio jer je bio najspretniji (Zvezdini igrači valjda nisu očekivali da im on, iza leđa zakuca gol...) > Đorović, koji se jedini u Zvezdi (koja tuga :) pokazao kao neki > tehničar, i mali Marinović koji je stvarno odlično uštopao > Đovanija (kad ga je čuvao, dotični se nije ni video na terenu). Marinović je prvo čuvao Picija. Pici je najveći smrad od igrača!!! Ladno je svaki put laktom udarao Marinovića, skakao mu na ramena, rušio ga sa leđa... > nadam se samo da to neće činiti bekovski tandem Ljubojević - > Vanić. :( Pa biće nezgodno... Verujem da će upravo ova dva igrača igrati u odbrani, jer nema ko drugi! > U napadu, svi su zakazali .. Jovičić se nije ni video, Pantelić > takođe dosta loš, više su napadu doprineli igrači sredine > terena - Njeguš, Živković, Stanković, .. nego sami napadači. Jovičić i nije mogao da se vidi kad su ga čuvali po 5-orica... Pantelić zaista nije ništa uradio, iako je par puta imao priliku da nešto više učini. Stanković se orijentisao na odbranu, tako da ga nije bilo u napadu, a Njeguš, je mogao bolje da odigra, a da je to učinio mislim da bi Zvezda slavila pobedu u Barseloni! On je bio taj koji je pri kontrama imao loptu, pri situacijama 3 protiv 3, 4 protiv 4... Vrlo često je grešio, a da je bolje delio lopte, verovatno bi Baia morao da se još koji put sagne po loptu... Inače, Peca je kratko igrao, ali se opet pokazao kao odličan! Očekivao sam da će Pižon ranije da ga ubaci, jer upravo je po desnoj strani bilo mesta za njega, a pošto je on sjajan dribler, mogao bi da uspešno završi duele 1 na 1 i da izađe sam pred Baia-u... Međutim, kasno je ušao, imao jednu šansu i nije imao sreće, udarac mu je bio izblokiran. > uopšte ne oseti, ali odbrana im je prilično šuplja i da je tu > bio bilo koji jači tim od Zvezde (primera - Benfika, PSV ili > Liverpul), mislim da bih i prilično lako savladali. Istina, Naravno da im je odbrana šuplja... Samo da je to Zvezda pametnije iskoristila, tj. da je dala bar još jedan gol. :((( Ovako će biti jako teško, ali ako povedemo sa 1:0, može svašta da bude! > pitanje je, da li bi Barsa igrala ovako otvoreno i > protiv PSVa, ali ko zna, valjda nećemo saznati O:) I ja se potajno nadam... :) > Na kraju, zna li neko koliko će biti karte za revanš? To me baš i ne potresa, imam pretplatnu... :)
fudbal.2680 schef,
Zakasneli subject: Barcelona - Crvena zvezda 3:1 Eh, šteta što utakmica ne traje 30. minuta... ;>>> Ili bar da se igra k'o hokej, na trećine. ;)
fudbal.2681 schef, -> #2673, dizel
­=- i pomalo i nesreća, su doprineli da Zvezda ne smanji prednost ^^^^^^^ Svaka čast i zvezdi i njenim fudbalerima, stvarno je uspeh što su i dovde stigli, ali zanima me kada ćeš već jednom da izbaciš ovu reč kada opisuješ zvezdine poraze? Kada ste pukli od Partizana - nesreća. Kada ste pukli od Barselone - opet nesreća... Jesi li ti ikada čuo za reči neznanje i neiskustvo? :) E, pa u 99% slučajeva koje ti pominješ kao 'nesreća' treba da stoje gorepomenute dve reči. Ne kažem ja da zvezdini igrači dibidus ništa ne znaju, ali da nisu savršeni kako ih ti posmatraš, nisu. Nisu čak ni blizu... ­=- sjajno odbranio (upravo je to ono atraktivno u njegovoj ­=- odbrani, o čemu ja vama grobarima pričam tako dugo...). Jes' bogamu, baš je bio atraktivan kod sva tri gola. :) Nije se bre ni sa mesta pomerio, bar da je probao da se baci (što bi po junioru trebalo da bude njegova odlika - da paradira i kada je nemoguće odbraniti udarac). :) A kad' se samo setim kada ste (junior konkretno) kritikovali Kocića što je primio ONAKVE golove od Partizana a nije se ni pomerio... ;> I nemojte samo da kažete kako nije mogao da se baci nijednom od ta tri puta. :) Bićete smešni... I ne, ne kažem ja da je Miloje pogrešio što nije reagovao na sva tri šuta jer su sva tri bila neodbranjiva. Jedino hoću vama da pokažem da grešite kada kažete da on reaguje u svakoj situaciji...
fudbal.2682 schef, -> #2674, junior
­=- dosta loš, više su napadu doprineli igrači sredine terena - Njeguš, ^^^^^^ ...koji posle onog gola koji je dao Kaiserslauternu šutira na gol kad god primi loptu, makar bio i na pola igrališta. :( Dečko je stvaaaarno velika paljevina. :(((
fudbal.2683 lexus, -> #2677, dizel
=> Bila je ona fora da ga traži Mančester, ali Barsa nije htela da ga => proda! (čuva strašnog igrača :)))) Nadal nije igrao upravo zato što pregovara sa Mančesterom, a ako bi igrao za Barsu u evro-kupovima, ne bi mogao da igra za Mančester u Ligi Šampiona. Nadal ima par kvaliteta - razbijanje protivničkih igrača npr. ali nije nešto naročito...
fudbal.2684 lexus, -> #2678, dizel
=> Pa mogao si da vidiš kako to radi Gaza, tj. kako nema nameru da => nekog povredi :)))) (dobio je crveni karton!)... To je škotski, a ne engleski fudbal ;) I ja bih te još gnjavio oko toga kako se igra fudbal na ostrvu i slično... Ali, ako do sada nisi shvatio, nećeš ni od sada :)
fudbal.2685 dizel, -> #2684, lexus
** To je škotski, a ne engleski fudbal ;) To je ostrvski fudbal! :) ** I ja bih te još gnjavio oko toga kako se igra fudbal na ostrvu ** i slično... Ali, ako do sada nisi shvatio, nećeš ni od sada :) Pa ne mogu ja da shvatim tako uzvišene taktičke zamisli engleskih trenera, koji svojim igračima savetuju da loptu šutnu što više i što dalje, pa ako je neki njihov igrač primi - super, a ako loptu prime igrači druge ekipe, odlično, jer se onda presingom može oduzeti lopta, itd... :))))
fudbal.2686 dizel, -> #2681, schef
** su i dovde stigli, ali zanima me kada ćeš već jednom da ** izbaciš ovu reč kada opisuješ zvezdine poraze? ** ** Kada ste pukli od Partizana - nesreća. ** Kada ste pukli od Barselone - opet nesreća... Prvo, napisao sam "pomalo" nesreća, što znači da ne mislim da je to glavni razlog za poraz. Naravno da je Barselona mnogo bolji tim od Zvezde. Ali, pošto je sportski nadati se, i pošto u fudbalu ne pobeđuje uvek bolji, bilo nam je potrebno nešto više sreće da bi smo tamo izborili povoljniji rezultat... Moglo je da bude i 6:1 za Barsu, ali isto tako moglo je da bude i 3:3. Ali, ovako je ipak dobro, jer se Zvezda nije obrukala! A što se tiče meča sa Partizanom ostajem pri tome da ste sve golove dali na čistu sreću, a ne na neznanje i neiskustvo Zvezdinih fudbalera jer vi jednostavno nemate kvaliteta da nam date gol iz izgrađene akcije! To što vam se jednom posrećilo ne treba da vas raduje, jer ove godine nemate šanse... ** bi po junioru trebalo da bude njegova odlika - da paradira i ** kada je nemoguće odbraniti udarac). :) Ja to nikada nisam rekao. Ne može čovek da se baci na loptu ako je ona već prohujala pored njega (treći gol), tj. ne može da odbrani ono što je poptpuno neočekivano (prvi gol, kada je na neprecizan šut Stoičkova naišao Giovanni i dao gol sa 2 metra). On je na ovom meču uvek bio odlično postavljen tako da je odbranio sve što je bilo moguće, pa i nešto više... Npr. kad je u prvom poluvremenu neki idiot šutnuo, lopta išla pored gola, ali je opet neko od Barsinih igrača natrčao i potpuno promenio smer lopti. Ali, Miloje je to sjajno odbranio... ** sva tri šuta jer su sva tri bila neodbranjiva. Jedino hoću ** vama da pokažem da grešite kada kažete da on reaguje u svakoj ** situaciji... Ja to nikada nisam rekao. Rekao sam samo da on može da brani i "ono što se ne brani"...
fudbal.2687 dizel, -> #2682, schef
** gol kad god primi loptu, makar bio i na pola igrališta. :( ** Dečko je stvaaaarno velika paljevina. :((( Od tada šutira, i to šutira vrlo dobro. Protiv Hajduka iz Kule (u najelitnijem takmičenju sveta, kupu Jugoslavije :>>>), je pogodio stativu istim takvim šutem, a to što je njegov šut Baia onako olako zaustavio ne znači da bi neki drugi, lošiji golman isto tako reagovao...
fudbal.2688 mmisic, -> #2681, schef
> Svaka čast i zvezdi i njenim fudbalerima, stvarno je uspeh što su i dovde > stigli, ali zanima me kada ćeš već jednom da izbaciš ovu reč kada opisuješ > zvezdine poraze? Što misliš da je Zvezda samo dotle stigla ? Rezultat 2:0 za Zvezdu nije ne dostižan. Činjenica je da će za Barsu igrati Ronaldo (u koga se kunu) i da smo mi oslabljeni ali pobogu igraće se u Beogradu ;)
fudbal.2689 vitez.koja, -> #2677, dizel
#=> Slažem se sa tim, ali mnogi kažu da je super igrač... (npr. #=> Pižon!). Bila je ona fora da ga traži Mančester, ali Barsa nije #=> htela da ga proda! (čuva strašnog igrača :)))) Možda je nekad bio super igrač, ja mislim da više nije - ili u najmanju ruku je prošlu sezonu bio van forme (ipak nisam u mogućnosti da ga toliko detaljno pratim). Pižona inače ne priznajem kao autoriteta u trenerskom poslu. sk
fudbal.2690 vitez.koja, -> #2674, junior
#=> Dobro smo počeli, iz polušanse smo postigli prilično srećan gol, #=> ali onda je usledila logična trema, pad igre (u fazonu: zamisli, #=> mi smo Barsi dali gol!) Da evo par dana me zanima jedna stvar, gde je krenuo Baia kod tog Zvezdinog gola? sk
fudbal.2691 montekristo,
Ovo nije reply na bilo koju poruku vec ponuda opklade da ce Zvezda u slucaju da Ronaldo bude igrao u Beogradu proci dalje.Ko ima petlje i misli suprotno nek izvoli.Samo u veliki ulog. Montekristo!
fudbal.2692 ilazarevic, -> #2678, dizel
> kada je Najdoski, iako je skoro sve bilo odlučeno, startovao na > loptu glavom u trenutku kada je Škot visoko podigao nogu, i opalio > ga kopačkom po sred glave. Najdoski je posrnuo, zatim ustao, izbacio > loptu u aut, a tek onda pao i zatražio pomoć!!! Pravi igrač, to cenim. On je jedan od retkih na Balkanu. Naši fudbaleri uglavnom padaju čim priđu šesnaestercu, ili čim ih protivnički igrač pogleda popreko. > Pa mogao si da vidiš kako to radi Gaza, tj. kako nema nameru da > nekog povredi :)))) (dobio je crveni karton!)... Gaza je igrao prljavo, i dobio je šta je zaslužio - ispravna odluka sudije. Uostalom, šta očekivati od igrača Rendžersa? ;> Kada u finalu FA kupa budu gubili od Seltika sa 3:0, videćeš kako protestanti prljavo igraju ;>
fudbal.2693 junior, -> #2688, mmisic
> Rezultat 2:0 za Zvezdu nije ne dostižan. Shvatite - rezultat od 2:0 je NEMOGUĆ. Jer, ne znam nijedan tim kojem Barselona nije dala gol. Dakle, ako treba da ih pobedimo, to mora biti sa 3 razlike, što smatram nemogućim i to je kraj priče.
fudbal.2694 junior, -> #2681, schef
> mesta pomerio, bar da je probao da se baci (što bi po junioru > trebalo da bude njegova odlika - da paradira i kada je nemoguće > odbraniti udarac). :) Postoji ipak razlika između šuta sa 5 metara i sa 25 metara. Složićeš se, ne? Njegova greška je bila što nije istrčao kod centaršuta Figa .. ali opet, bolje je da Miloje ne istrčava, jer svi znamo kako to može da se završi :)
fudbal.2695 dizel, -> #2690, vitez.koja
** Da evo par dana me zanima jedna stvar, gde je krenuo Baia kod ** tog Zvezdinog gola? Pa na Žileta. :))) Normalno da je krenuo, bilo je 1-1.
fudbal.2696 dizel, -> #2691, montekristo
** dalje.Ko ima petlje i misli suprotno nek izvoli.Samo u veliki ** ulog. Montekristo! E, nemoj da preteruješ... Zvezda ipak ima dosta male šanse u revanšu. Kada ja to kažem, onda znači da su zaista male, mada sam se već dva puta kladio u poslednjih par dana... Jedna opklada je bila "da li u BGD-u pobeđuje Barsa, ili ne?" (ja sam se kladio na suprotno), a druga opklada je bila da li Barsa daje 3 gola ili manje? :))) I ja se nadam prolasku dalje, ali i ako puknemo neće biti tragedija.
fudbal.2697 vitez.koja, -> #2691, montekristo
#=> Ovo nije reply na bilo koju poruku vec ponuda opklade da ce Zvezda #=> u slucaju da Ronaldo bude igrao u Beogradu proci dalje.Ko ima #=> petlje i misli suprotno nek izvoli.Samo u veliki ulog. Stan u centu i kuća na moru? Može? sk
fudbal.2698 vitez.koja, -> #2695, dizel
#=> Pa na Žileta. :))) #=> Normalno da je krenuo, bilo je 1-1. A onda je iznenada pristigao još jedan Španac? ;) sk
fudbal.2699 mmedic, -> #2693, junior
> Shvatite - rezultat od 2:0 je NEMOGUC. Jer, ne znam nijedan tim kojem > Barselona nije dala gol. Dakle, ako treba da ih pobedimo, to mora biti sa 3 > razlike, sto smatram nemogucim i to je kraj price. U fudbalu se NIKAD nista ne zna.Zato nemoj upotrebljavati rec NEMOGUC!
fudbal.2700 mmisic, -> #2693, junior
> Shvatite - rezultat od 2:0 je NEMOGUĆ. Jer, ne znam nijedan tim kojem > Barselona nije dala gol. Dakle, ako treba da ih pobedimo, to mora biti sa 3 > razlike, što smatram nemogućim i to je kraj priče. A ti misliš da je Pižon pao sa 'kruške' ? Nije on postavljen na čelo zbog lepih očiju. Do sada je uspeo valjda da snimi igru Barselone i pronađe nedostatke. Biće teško Zvezdi ali nije da nema šanse. I taj Ronaldo, može on da prođe celu odbranu Zvezde i da da gol ali pred publikom koja navija za njega. Ali brate kad bude izašao ovde, ima noge da mu klecaju ;)
fudbal.2701 ilazarevic, -> #2685, dizel
> trenera, koji svojim igračima savetuju da loptu šutnu što više i > što dalje, pa ako je neki njihov igrač primi - super, a ako loptu Englezi i Škoti (Osrtvljani uopšte) su majstori dugih i preciznih pasova, i primanja istih.
fudbal.2702 lexus, -> #2642, lexus
Rezultati i tabele posle 9. kola I-a lige u fudbalu ----------------------------------------------------------- Čukarički-Budućnost 0:0 Partizan-Zemun 0:0 Vojvodina-Proleter 2:0 Hajduk-Borac 2:0 Mladost-Rad 2:0 Bečej-Crvena zvezda 0:0 1. Partizan 10 8 2 0 26:6 (+20) 26 2. Crvena zvezda 10 7 2 1 18:8 (+10) 23 3. Vojvodina 10 5 3 2 15:9 (+6) 18 4. Bečej 10 4 4 2 11:12 (-1) 16 5. Mladost 10 4 3 3 16:12 (+4) 15 6. Zemun 10 3 5 2 10:9 (-1) 14 7. Hajduk 10 3 3 4 10:8 (+2) 12 8. Rad 10 3 2 5 11:10 (+1) 11 9. Proleter 10 3 1 6 12:17 (-5) 10 10. Čukarički 10 3 1 6 8:16 (-8) 10 11. Budućnost 10 2 2 6 8:19 (-11) 8 12. Borac 10 1 0 9 5:25 (-20) 3
fudbal.2703 schef,
Savo Milošević odlazi iz Aston Vile u Kocićevu Peruđu! Comments?
fudbal.2704 junior, -> #2702, lexus
> Rezultati i tabele posle 9. kola I-a lige u fudbalu Poluvreme! :) Hvala.
fudbal.2705 junior, -> #2703, schef
> Savo Milošević odlazi iz Aston Vile u Kocićevu Peruđu! > Comments? Trač. Šta će on u Italiji? Već imaju kosilice za travu...