fudbal.2606madamov,
-> #2605, lexus> Kako ih nije sramota da toliko lažu?
Nisu namerno, verovatno je dopisnik AP-a sa Farskih Ostrva jedan pijani ribar
ili čuvar ovaca koji prati fudbal kao što ga prati i moja sestra.
fudbal.2607giovanni,
-> #2592, vitez.koja
CONF JOIN SPORT
CONF REPLY 16.1393 /r
Ę? Nemoj da potcenjuješ uticaj navijača na formiranje svesti. Recimo svi
Ę? znaju da je JUL platio onih 40 karata za prvenstvo u Španiji, svojim
Ę? članovima.
Pa, dobro. Daj da se učlanimo u JUL i da idemo džabe da gledamo
Barsa-zvezda. Ili još bolje, da odgledamo celu svetsku ligu u odbojci
(mislim i gostovanja). ;) Ionako nema veze što smo u JULu kad je sad
Oktobar. ;)
fudbal.2608dizel,
-> #2600, slalevic> Barsa ima 17 reprezentativaca sto dovoljno govori o njenoj
> snazi.
Ja to vrlo dobro znam... Odgovor treba da ide onom ko je rekao
da je Porto jači od Barse! :)))
fudbal.2609dizel,
-> #2601, stefan> Bogme, koliko se meni čini u onoj postavci igre Mijatović je
> bliži poziciji centarfora.
E, pa moderatore, loše ti se čini... Savo se u toku građenja napada
vraća malo nazad, ali kad se već izgradi pozicija za napad, on je
najbliži protivnčkom golu... Inače, zaboravih da pomenem onaj
"fenomenalan" lob :)))))))) Savo zaista ne treba da igra u ovakvoj
reprezentaciji!
fudbal.2610dizel,
-> #2602, schef> Isto to radi i Jovičić (samo on pogodi u samo 50% slučajeva), a
> vi njega ne samo da kujete u zvezde, nego će još da ispadne
Jovičić je odličan igrač, ali nije baš da ga kujemo u zvezde (bar ne ja).
Mislim da je mnogo snažniji, brži i na kraju moram reći, talentovan za
fudbal! :)), što se ne bi moglo reći za vašeg "ćelavca"...
fudbal.2611dizel,
-> #2605, lexus> Kako ih nije sramota da toliko lažu?
Misliš da je to namerna laž? :))
Pa to je samo ona klasična rečenica, koju komentatori
uvek upotrebljavaju, kada neko iskoristi penal. :)
fudbal.2612basrak,
-> #2589, giovanni>>> Osim lige šampiona, ostala dva evropska kupa su veoma
>>> neizvesna takmičenja jer se igraju po nokaut sistemu gde
>>> uglavnom skoro svako može svakoga da "izbaci".
> Ę? Al' da baš svakog protivnika nokautiraš sve do finala pa i tamo... zar to
> Ę? ne bi bilo ipak malo čudno da je u pitanju baš "svako"?
>
> Ajde objasni šta si hteo da kažeš.
Pa ništa posebno... Smatram da onaj tim koji osvoji Kup pa bio to i Kup
Jugoslavije uopšte nije za potcenjivanje. Dapače. To što on u toj sezoni nije
možda dobar i u nacionalnom prvenstvu uopšte ne znači da je loš. Samo je bacio
karte na jedan front. Samo *izuzetno* jaki timovi mogu podjednako uspešno da
igraju na više frontova. A to što npr. Borac ili tako neki "levi" osvajač našeg
Kupa (a o njima je reč, ako sam dobro shvatio?) nije i sledeće sezone dobar u
nacionalnom prvenstvu ili kupu je iz jednog prostog razloga - čitav tim je na
prodaju već iduće sezone. Analogno je i sa Evropom. Čim neka ekipa bljesne, već
sledeće sezone igrači igraju po daleko većim klubovima od dotadašnjeg. Analogno
je i sa Kajzerslauternom. K'lautern nije klub kao Milan, Real, Barcelona.., ali
bog'me nije ni kao Nacional, Borac i sl.
fudbal.2613basrak,
Santrač me je sad stvarno razočarao (da li je i to moguće? ;) zbog jedne proste
stvari. Zašto, nakon dobre partije Save Miloševića u 1. poluvremenu (iako se
baš ne slažem sa tim, ali dao je tri gola. Kakva god da su, golovi su.ř) nije
pružio šansu Drobnjaku u 2. I onda još ima obraza da posle utakmice izjavljuje
da je zadovoljan igrom i rezultatom, ali mu je žao zbog neiskorištene prilike
Drobnjaka na centaršut Piksija? Pa kako tog čoveka nije sramota, uopšte mi nije
jasno? Dati čoveku šansu u zadnjih 15 minuta po onakvom vremenu i očekivati da
se zagreje toliko da već prvu loptu ubaci u gol je... nemam reči. Drobnjak može
da bude presrećan ako ikad više bude pozvan u nacionalni tim :(
řDa ne bi Grobari nasrnuli, moram da kažem da od sva tri jedino priznajem onaj
posle udarca Siniše Mihajlovića kad se Savo našao na pravom mestu, što i jeste
odlika pravih golgetera. Savo zna da da gol, što jes' jes', ali što zna da
udavi loptu, to ne zna ni Dejo. Kako je taj čovek sebičan, pa to je katastrofa.
Npr. da se on našao u šansi kao Piksi, kad je Jugović dao gol, ruku mogu da dam
da bi tukao i... najverovatnije promašio. A valjda i to dolazi tj. odlazi sa
godinama?
fudbal.2614lexus,
-> #2612, basrak=> Jugoslavije uopšte nije za potcenjivanje. Dapače. To što on u toj
=> sezoni nije možda dobar i u nacionalnom prvenstvu uopšte ne znači
=> da je loš. Samo je bacio
Kaiserslautern je iste sezone u kojoj je osvojio kup ispao u drugu
ligu. A u kupu su imali prilično sreće za žrebom. Dakle, oni nisu
nikakav veliki klub, ali su ipak jači od Zvezde. Zvezda je imala više
sreće i veće srce u produžecima, svaka čast njenim igračima, itd...
I dosta više sa ovom glupom raspravom...
fudbal.2615lexus,
-> #2613, basrak=> Npr. da se on našao u šansi kao Piksi, kad je Jugović dao gol, ruku
=> mogu da dam da bi tukao i... najverovatnije promašio. A valjda i to
=> dolazi tj. odlazi sa
Našao se u sličnoj situaciji...
Dobacio je Savićeviću, a Dejo je postigao gol koji je poništen zbog
pasivnog Mijatovićevog ofsajda...
fudbal.2616dizel,
Niko da napiše rezultate šesnaestine finale kupa... :>>>
Hajduk - C.Zvezda 0:2
Zvezdi su inače poništena još 2 gola (zbog offside-a), a i ponovo je
promašen penal!!! Penal je izveo G.Đorović i pogodio prečku. :(((
Nešto ne videh rezultat Partizana... Oće li neki grobar da mi pomogne?
:>>>
fudbal.2617lexus,
-> #2616, dizel=> Niko da napiše rezultate šesnaestine finale kupa... :>>>
Ne zanimaju me nevažna takmičenja...
Inače bih napisao :)
fudbal.2618madamov,
BOLOGNA, Italy, Oct 8 (Reuter) - Croatia beat Bosnia 4-1 (halftime 2-1)
in a European Group One World Cup qualifying match played in Italy on
Tuesday.
Scorers:
Bosnia - Hasan Salihamidzic (25th minute)
Croatia - Slaven Bilic (14th), Goran Vlaovic (32nd), Alen Boksic (63rd,
84th).
----------------
Bosnia - 1-Fahrudin Omerovic, 2-Nermin Sabic (17-Senad Begic, 53rd),
3-Bakir Besirevic, 4-Muhamed Konjic (16-Sanjin Pintul, 69th), 5-Suad
Katana, 6-Nudzein Geca, 7-Admir Smajic, 8-Mehmed Bazdarevic, 9-Elvir
Bolic, 10-Amir Teljigovic (18-Sead Halilovic 62nd), 11-Hasan Salihamidzic
Croatia - 1-Drazen Ladic, 2-Nikola Jurcevic (20-Dario Simic, 43rd),
3-Robert Jarni, 4-Zvonimir Soldo, 5-Nikola Jerkan, 6-Slaven Bilic
(14-Zoran Mamic, 83rd), 7-Alojsa Asanovic, 19-Goran Vlaovic (21-Igor
Cvitanovic, 87th), 9-Davor Suker, 10-Zvonimir Boban, 11-Alen Boksic
fudbal.2619madamov,
Obratite pažnju na ovu vest, nema više Toyota kupa od sledeće godine,
zamenjuje ga turnir prvaka Evrope, Južne Amerike, Afrike i Azije. Nije loša
odluka, ali samo ako se izvede tako da se u nekom polufinalu ne sastanu prvaci
Evrope i Amerike. Najbolje bi bilo da se oformi grupa, pa svako sa svakim po
bod sistemu, ali je to za svakog učesnika dodatne tri utakmice u takmičarskom
kalendaru.
The news is UEFA accepted FIFA's request to abolish the
inter-continental match between european and south-american
champions, played yearly in Tokyo.
This year's edition should be the last one.
FIFA will replace that with a club tournment with
participants from all the confederations in the world. Have no
further details as to how often the competition will be held. Should
start next year.
fudbal.2620madamov,
Bosnia lose to Croatia but spor
Brazil results / standings
Croatia's World Cup campaign be
Edmundo scores 3 as Vasco routs
Estonia v Scotland match update
Germany kicks off World Cup cam
Italy likely to change for Geor
No more Tokyo's inter-continen
Results from Europe (10/04 - 10
South American WC '98 qualifier
WC_98 Euro qualifyers (10/06/96
WC_98 European qualifyers (10/0
[T/R] Croatia 1-B, round 7.
[T/R] Malta Round 5
[T/R] Slovakia Round 8
fudbal.zipfudbal.2621basrak,
-> #2614, lexus> Kaiserslautern je iste sezone u kojoj je osvojio kup ispao u
> drugu ligu. A u kupu su imali prilično sreće za žrebom. Dakle,
> oni nisu nikakav veliki klub, ali su ipak jači od Zvezde.
> Zvezda je imala više sreće i veće srce u produžecima, svaka
> čast njenim igračima, itd...
>
> I dosta više sa ovom glupom raspravom...
:)
Pa šta je onda produžavaš?
I kakve to uostalom ima veze sa onim što sam ja napisao? Da nacrtam - ako je
neko pobednik kupa, ne znači, i ponavljam, ne znači da je veliki klub, ali isto
tako znači, i ponavljam, znači da ima dobar tim. To što i te godine ne napravi
nešto u nekom drugom takmičenju ne znači, i ponavljam, ne znači da je loš i da
je osvojio pomenuti trofej na puku sreću, već samo da nije ekstra kvalitete.
Jel' sad jasno?
fudbal.2622basrak,
-> #2615, lexus> => Npr. da se on našao u šansi kao Piksi, kad je Jugović dao gol, ruku
> => mogu da dam da bi tukao i... najverovatnije promašio.
> Našao se u sličnoj situaciji...
> Dobacio je Savićeviću, a Dejo je postigao gol koji je poništen
> zbog pasivnog Mijatovićevog ofsajda...
Ajd' ako ti tako kažeš, iako sam (dosad) bio uveren da nije bio sam pred
golmanom što bi značilo da situacija nije ni približna...
Elem, zaista smatram da selektor tima koji je u formiranju, kao što naša
reprezentacija jeste, *mora* u ovakvim utakmicama sa ovakvim ishodom na kraju
prvog poluvremena da ne samo dâ šansu igračima sa klupe, već i da isproba
drugačije taktičke varijante. Kad će da ih isprobava? Sa Špancima ili Česima?
Drugo, nama je u reprezentaciji *neophodan* centarfor. To Savo nije, a i da
jeste, više nego potreban je drugi centarfor koji će lako da uskoči kad prvom
ne krene. Darka ne računam sem za utakmice sa timovima poput Engleske, Irske i
sl. Uvođenjem Drobnjaka na vreme je to itekako mogao postići...
Treće, stalno pričamo o odličnoj igri našeg tima. Pa jeste igrali su odlično,
ali ne i odbrana. Od jedina dva prodora Farana do našeg šesnaesterca, iz prvog
je dat gol, a iz drugog prečka (ili beše stativa?). Sramota.
fudbal.2623lexus,
-> #2621, basrak=> Pa šta je onda produžavaš?
Volim da moja bude poslednja...
A ti?
Dakle, čitava ova rasprava je započela tvojom porukom koja je bila
odgovor na moju poruku, a glasila je otprilike ovako:
"Jednom rečju cigani su bili bolji", a tu su se provlačili i
motivi koji nam dočaravaju sliku kluba koji nije veliki klub, ali
ipak ima dobru ekipu i nije samo uz sreću osvojio neki kup...
A ja tvrdim, da su cigani samo u tom trenutku bili bolji od
Kaiserslauterna i da je Kaiserslautern na sreću osvojio kup, a
da je, za nemačke prilike, prilično slaba ekipa.
Možda da ti okačim neki jpeg sa mapom, u cilju lakšeg snalaženja?
fudbal.2624lexus,
-> #2622, basrak=> Ajd' ako ti tako kažeš, iako sam (dosad) bio uveren da nije bio sam
=> pred golmanom što bi značilo da situacija nije ni približna...
I ja sam (dosad) bio uveren da ni Pixy nije bio sam pred golmanom,
nego da je imao jednog Farana ispred sebe... Čudo jedno kako ljudi
stiču različite utiske za vreme praćenja utakmice :) Moguće je
da sam ja pogrešio, budući da utakmicu nisam gledao prilično
koncentrisano :)
=> ali ne i odbrana. Od jedina dva prodora Farana do našeg
=> šesnaesterca, iz prvog je dat gol, a iz drugog prečka (ili beše
=> stativa?). Sramota.
U tri prodora Farana na dve utakmice, primili su dva gola i
jednom nas je spasla prečka ;) Užas... Biće bolje kad se oporave
Mirković i Vujačić, a i Mihajlovića bi mogli malo da povuku...
fudbal.2625schef,
Iako je možda napisano u madamov-om fajlu (nisam ga još skinuo pa ne
znam ;) da kažem da su juče igrali naši direktni rivali Češka i Španija u
kvalifikacijama za SP 1998 u Francuskoj. :)
Češka - Španija 0:0
Dakle, rezultat koji nama baš odgovara u kompletu sa istim tim rezultatom
kada budu ponovo igrali u Španiji. ;) Nama je onda dovoljno da ih bijemo kod
nas, a tamo možemo i da izgubimo, nije važno. ;) Onda mi izvlačimo 6 bodova,
dok će oni dobiti po 5. :)))
Lepa računica, nema šta... Još samo kada bi tako i bilo. ;)
fudbal.2626junior,
-> #2608, dizel> Ja to vrlo dobro znam... Odgovor treba da ide onom ko je rekao
> da je Porto jači od Barse! :)))
Porto je odlična ekipa, malo oslabljena odlaskom par važnih igrača
(Baija, Sekretario,..), ali i dalje ekipa koja može da ugrize bilo
koga u današnjoj Evropi. Lično, mislim da su mnogo uigraniji i
mnogo opasniji od Barselone, koliko god ona "zvučnih" imena imala.
Jedan dokaz njihove odlične forme je pobeda na Benfikom u
Super-Kupu Portugala od čak 5:0, i pobeda nad Milanom, usred
San Sira sa 3:2.
Dobiti jedan Milan na njegovom terenu, nije mala stvar. Pogotovo
kad taj Milan ima zvučnih imena, koliko i Barselona, a ekipa im
je zajedno već 2+ godina (znači, veoma uigrana) ...
E, zato se miko i ja slažemo da je Porto mnogo opasniji od Barse.
fudbal.2627miko,
-> #2597, dizel++ Pa ti ili nemas pojma sa fudbalom, ili se pravis
++ blesav... Barsa je ove sezone mnogo, ali mnogo jaca od
++ Porta! Da li se u Portu nalazi i jedan igrac koji je
++ klase Stoickova ili Ronalda? Barsa
Da li bi i za Milan rekao da je "mnogo,ali mnogo jaci od Porta" ??
fudbal.2628dizel,
-> #2626, junior> pobeda na Benfikom u Super-Kupu Portugala od čak 5:0, i pobeda
> nad Milanom, usred San Sira sa 3:2.
Ta pobeda nad Milanom je postignuta jer nije igrao Dejo!, a i
motiv igrača Milana je na nuli! Očigledno je da Savićević mnogo
znači ovoj ekipi, tako da ne mogu da pobede bez njega. Porto je
već tradicionalno nezgodan za Milan, tako da i tu ima nečega...
> Pogotovo kad taj Milan ima zvučnih imena, koliko i Barselona, a
> ekipa im je zajedno već 2+ godina (znači, veoma uigrana) ...
Igrači su im sve stariji, pa dovode i nove, ali treba vremena i
da se oni ukomponuju u tim, a inače, mislim da se ove godine
tim Milana nije pojačao tako kao Barsa, koja je po sastavu
možda i najjači tim na svetu, ali, naravno da im fali malo
uigravanja... Ipak, ne zaboravite da Porto nema igrača kao
što je Ronaldo ili, onog koga se još više plašim, Hrista
Stoičkova!!!
> E, zato se miko i ja slažemo da je Porto mnogo opasniji od
> Barse.
E pa grešite momci... :)
fudbal.2629dizel,
-> #2627, miko> Da li bi i za Milan rekao da je "mnogo,ali mnogo jaci od Porta"
> ??
Da! Mislim da igrači Milana nisu odigrali tu utakmicu sasvim
ozbiljno, i verujem da će Portu uzvratiti istom merom u
Portugalu.
fudbal.2630dizel,
-> #2622, basrak> Ajd' ako ti tako kažeš, iako sam (dosad) bio uveren da nije bio
> sam pred golmanom što bi značilo da situacija nije ni
> približna...
Bila su bar dvojica ispred Save... On je vratio loptu Deji, samo
zato što nije znao ništa pametnije da učini!
> ali ne i odbrana. Od jedina dva prodora Farana do našeg
> šesnaesterca, iz prvog je dat gol, a iz drugog prečka (ili beše
> stativa?). Sramota.
Mnogo se plašim upravo ovog problema. Do sada nismo odigrali nijednom
sa 4 odbrambena igrača... Uvek igramo sa 10 napadača, što protiv
ovih jačih ekipa neće biti nimalo dobro. Ali, zaista više ne znam
kako bi trebalo da izgleda reprezentacija za meč npr. protiv Češke
u Bgd-u, jer mi je žao da nekoga izbacim iz repreznetacije... :)
fudbal.2631dizel,
-> #2624, lexus> I ja sam (dosad) bio uveren da ni Pixy nije bio sam pred
> golmanom, nego da je imao jednog Farana ispred sebe... Čudo
Meni se čini da je taj jedan proleteo pored Pixete. :)))
> jednom nas je spasla prečka ;) Užas... Biće bolje kad se
> oporave Mirković i Vujačić, a i Mihajlovića bi mogli malo da
> povuku...
Ovde si u pravu, tj. fale nam ova dvojica povređenih, ali mislim
da bi i ostali odbrambeni igrači umeli da odigraju, samo kad
bi znali šta treba da rade, tj. kad bi se malo uigrali... Ali,
sa Sanijem to očigledno nije moguće. Mislim da odbrana, u odsustvu
Mirkovića i Vujačića treba da bude u ovom sastavu: Vidaković,
Đorović, Stefanović i Saveljić. Đukić je dobar u La Korunji, ali
ovde ga i ne primećujem... Ne znam gde bih stavio Brnovića.
fudbal.2632lexus,
-> #2631, dizel=> ovde ga i ne primećujem... Ne znam gde bih stavio Brnovića.
Na klupu ;)
fudbal.2633madamov,
Ajax
Colombia-Ecuador
England learns timely lesson fr
England-Poland
European qualifiers for WC -- r
Italy-Georgia
La Gloire de l'Europe vs. Turke
Oversleeping Romario...
Spain-Czech Republic
WC South American results & tab
WC_98 European qualifyers (10/0
fudbal.zipfudbal.2634basrak,
-> #2624, lexus> I ja sam (dosad) bio uveren da ni Pixy nije bio sam pred
> golmanom, nego da je imao jednog Farana ispred sebe...
Pogrešio si. Sem ako ne računaš onog što se otklizao do ograde ;)
fudbal.2635basrak,
-> #2623, lexus> Volim da moja bude poslednja...
Na svakom loncu poklopac? Ne valja ti to...
> Dakle, čitava ova rasprava je započela tvojom porukom koja je
> bila odgovor na moju poruku, a glasila je otprilike ovako:
> "Jednom rečju cigani su bili bolji"
Juuu?! Sačuvaj Bože. Odma' bih sam sebi lupio ignore... Jel' ti to imaš maniju
gonjenja kad neko odgovori na više od jedne tvoje poruke ili naprosto još uvek
patiš od tzv. lamerske bolesti čiji je jedan od simptoma i nesposobnost da se
prati radnja na sezamu? Smanji malo doživljaj. To što tebe vređa što su cigani
bili bolji od Švaba je tvoj problem... Niti sam ciganin niti sam grobar niti
sam Švaba tako da zaista nema razloga da ne budem objektivan. Naprosto volim
fudbal, a naročito kad naši pobeđuju u Evropi i nisam zavidan na komšijske
uspehe, što će reći, ne patim od sindorma 'da komšiji crkne krava' kao neki...
A jpeg slobodno okači. Samo pre toga procunjaj malo po referenci i porukama od
pre par dana, da vidiš kako su ti rasprave "cigani-grobari-i-obrnuto" popile
mozak pa ni sam više ne znaš ko je za šta, kako i kome...
> A ja tvrdim, da su cigani samo u tom trenutku bili bolji od
> Kaiserslauterna i da je Kaiserslautern na sreću osvojio kup, a
> da je, za nemačke prilike, prilično slaba ekipa.
To je zaista smešno. Kao što si i sam citirao, ja *nisam* ni tvrdio da *su*
cigani bolji od Švaba, nego da *su bili* bolji podrazumevajući pod tim ono što
su pokazali na terenu. To je i jedino bitno, zar ne? Sreća? Znaš kako se kaže,
koga prati sreća? Jako bih voleo da je i Partizan imao više sreće, ali eto bili
su lošiji (*na terenu* i *u tom trenutku*, ali, to se jedino i računa, zar ne?)
od tog nesretnog Nacionala. I, uff, kako bih voleo da Zvezda ima više sreće od
Barselone. Baš me zanima šta bi u tom slučaju pisale novine po Evropi - bi li
tvrdili isto što i ti u slučaju Kajzera, ili nešto drugo?
A da ne bi palo i brisanje, evo ti jedno lepo poređenje - fudbal (pa i sport u
celini) je kao i studiranje na fakultetu. Što se bolje pripremiš to imaš više
šanse na ispitu. Pa ako još imaš i više sreće da izvučeš pitanja koja bolje
znaš, dobićeš i veću ocenu. *Ali* ocena ne mora (iako i može) da bude realan
pokazatelj tvoga znanja. Bitno je ono što *tog trenutka* pokažeš pred
profesorom. A jedino što se računa je ono što ti piše na poslednjim stranama
tvog indeksa. Kapiraš? Što pre ovo shvatiš pre ćeš i završiti studije.
fudbal.2636lexus,
-> #2634, basrak=> Pogrešio si. Sem ako ne računaš onog što se otklizao do ograde ;)
Aiiii... Sramota za mene :)
Što bi rekli - Posipam se pepelom...
fudbal.2637lexus,
-> #2635, basrak=> Na svakom loncu poklopac? Ne valja ti to...
Ne na svakom, samo na onima koje izaberem ;)
=>> "Jednom rečju cigani su bili bolji"
=> Juuu?! Sačuvaj Bože. Odma' bih sam sebi lupio ignore... Jel' ti to
=> imaš maniju
Jedina manija koju imam je manija igranja Sensible World of Soccer-a.
;)
Uzgred, budi tako dobar pa pročitaj poruku broj 2.2554 u ovoj konf.
=> prati radnja na sezamu? Smanji malo doživljaj. To što tebe vređa
=> što su cigani bili bolji od Švaba je tvoj problem... Niti sam
=> ciganin niti sam grobar niti
Ne vredja me :) Čak mi je bilo i drago kad su pobedili, isto kao
što mi je bilo drago posle Barija i Tokija. Naravno, volim kad
CZ pukne u našem prvenstvu, ali naše prvenstvo nije isto što i
Evropa.
Pisao bih ja još, ali se bojim da ne zakasnim na mini.golf, a i
da se stefan ne naljuti :)
fudbal.2638schef,
U derbiju engleske premijerne lige, juče:
Manchester United - Liverpool 1:0
Gol je postigao David Beckam u 24. minutu. :) Gledao sam samo drugo
poluvreme na K9 (skinuto sa SKY SPORTS) u kome je Liverpool bio neuporedivo
bolji, i da nije bilo Petera Schmeichela na golu koji je spasao bar 3 100%
šanse, Liverpool bi ostao jedina neporažena ekipa u prvih 9 kola. ;) Ovako, to
je ipak Manchester koji se posle vođstva očigledno preorjentisao na čuvanje
svog gola, što je ipak nezamislivo za engleski fudbal. ;) Samo zbog toga nisu
zaslužili pobedu. ;) No, šta je, tu je, life goes on... ;)
fudbal.2639schef,
Čakar opet promašio penal :( a Jovičić popravio procenat na 50%. :)))
fudbal.2640nenad,
-> #1412, ilazarevic> Fudbal je ipak engleska, a ne evropska igra. Ostrvljani ne preskaču igru,
> nego igraju fudbal onako kako to treba da se radi. Izmene koje su
> Evropljani uveli nisu u duhu fudbala - da ne pominjem one brazilske
> žonglere.
Nije li logično da fubal, kao igra koja je nastala na ostrvu i od
ragbija, što dalje od tog ostrva ode sve manje prestaje da liči
na taj isti ragbi? :)
fudbal.2641lexus,
-> #2640, nenad=> Nije li logično da fubal, kao igra koja je nastala na ostrvu i od
=> ragbija, što dalje od tog ostrva ode sve manje prestaje da liči
=> na taj isti ragbi? :)
Jeste, logično je... Zato mene i čudi kako to da u Evropi fudbal više
liči na ragbi, a u Engleskoj fudbal liči na fudbal :)
fudbal.2642lexus,
Rezultati i tabele posle 9. kola I-a lige u fudbalu
-----------------------------------------------------------
Mladost-Hajduk 2:1
Rad-Bečej 1:2
Proleter-Čukarički 1:0
Zemun-Borac 2:1
Crvena zvezda-Vojvodina 3:1
Budućnost-Partizan 0:3
1. Partizan 9 8 1 0 26:6 (+20) 25
2. Crvena zvezda 9 7 1 1 18:8 (+10) 22
3. Vojvodina 9 4 3 2 13:9 (+4) 15
4. Bečej 9 4 3 2 11:12 (-1) 15
5. Zemun 9 3 4 2 10:9 (-1) 13
6. Mladost 9 3 3 3 14:12 (+2) 12
7. Rad 9 3 2 4 11:9 (+3) 11
8. Proleter 9 3 1 5 12:15 (-3) 10
9. Hajduk 9 2 3 4 8:8 (0) 9
10. Čukarički 9 3 0 6 8:16 (-8) 9
11. Budućnost 9 2 1 6 8:18 (-10) 7
12. Borac 9 1 0 8 5:23 (-18) 3
fudbal.2643junior,
-> #2642, lexus> Rezultati i tabele posle 9. kola I-a lige u fudbalu
Molba (ako se i ostali slažu ;) - da ostavljaš rezultate poluvremena
pored krajnjeg rezultata. Ili makar, kako su igrali na poluvremenu (1X2).
fudbal.2644junior,
Iz koje zemlje je Grobelar?
fudbal.2645ilazarevic,
-> #2640, nenad> ragbija, što dalje od tog ostrva ode sve manje prestaje da liči
> na taj isti ragbi? :)
Teško da fudbal na Ostrvu liči na ragbi :) U ragbiju se dodaje samo unazad
ili u liniji. Što se grubosti tiče, ostrvski fudbaleri jesu oštri, ali idu na
loptu (što se za italijanske čupače dresova ne bi moglo reći).
fudbal.2646miko,
-> #2628, dizel++ uigravanja... Ipak, ne zaboravite da Porto nema igraca
++ kao sto je Ronaldo ili, onog koga se jos vise plasim,
++ Hrista Stoickova!!!
A otkud znas da u Portu nema talentovanih igraca koji bi se
mogli meriti sa pomenutom dvojicom ? Recimo,po mom misljenju
u toj Barceloni je najbolji Giovanni, a za njega, u Evropi,
niko nije bio ni cuo. Tako je i sa portugalskim fudbalom. Oni
dovode strasno talentovane igrace (kako iz svojih redova,tako
i iz kolonija poput Brazila,Mozambika,Gvineje-Bisao,Angole i
uopste, ostalih zemalja treceg sveta) koji su, u pocetku anonimni
a kasnije postaju svetski poznata i trazena imena. Recimo, ako
navedem da medju takve spadaju i Caniggia,Balakov,Amunike,
Emerson (od stranaca) ili Baia,Figo,Secretario,F.Couto,Paulo
Sousa (od domacih) ... dalji komentar je nepotreban.
Iz ovoga je logican zakljucak da ce portugalski fudbal, a samim tim
i Porto, imati kvalitet u svakom vremenu. Jos ako provalis da je jedan
Folha (koji ima oko 20 godina),zamena u Portu,a u poslednje vreme
standardni reprezentativac, zamisli se malo ... Inace, Wozniak je mnogo
bolji golman od Baia-e i, mozda, glavna prednost Porta bi bila upravo
to sto su se ratosiljali bede (citaj Baia-e) i uvalili ga potencijalnom
"neprijatelju" :)))
fudbal.2647lexus,
-> #2643, junior=> Molba (ako se i ostali slažu ;) - da ostavljaš rezultate
=> poluvremena pored krajnjeg rezultata. Ili makar, kako su igrali na
=> poluvremenu (1X2).
Pa može... Nije problem :) Od sad, pa nadalje i ubuduće, ostavljaću
i poluvremnske rezultate :)
Molba (ako se i ostali slažu ;) - da madamov kao poruke kači rezultate
i tabele najvećih evropskih liga, dakle - Engleska, Španija, Italija,
Nemačka i Francuska.
fudbal.2648lexus,
-> #2644, junior=> Iz koje zemlje je Grobelar?
Uh... Meni se čini da je Zambijac :) Naravno,
moguće je da grešim...
fudbal.2649rkovacevic,
-> #2644, junior==> Iz koje zemlje je Grobelar?
Iz Zimbabvea.
fudbal.2650madamov,
-> #2647, lexus> Molba (ako se i ostali slažu ;) - da madamov kao poruke kači rezultate
> i tabele najvećih evropskih liga, dakle - Engleska, Španija, Italija,
> Nemačka i Francuska.
Nalaze se u fajlovima koje ostavljam uz poruke. Da li si mislio da izdvajam to
iz fajlova i ostavljam kao posebne poruke? Bojim se da neću moći, nema se
vremena.
fudbal.2651dule.n,
-> #2647, lexus> Molba (ako se i ostali slažu ;) - da madamov kao poruke kači rezultate
> i tabele najvećih evropskih liga, dakle - Engleska, Španija, Italija,
> Nemačka i Francuska.
I ostali se slažu. Ovaj, htedoh reći i ja. To je prava stvar.
Dakle: Molba... (gore pomenuta).
fudbal.2652lexus,
-> #2650, madamov=> Nalaze se u fajlovima koje ostavljam uz poruke. Da li si mislio da
=> izdvajam to iz fajlova i ostavljam kao posebne poruke? Bojim se da
=> neću moći, nema se vremena.
Upravo to sam mislio...
Postoji li neki dobrovoljac koji će čupati dotične tabele iz
fajlova? Ili sve ja moram da radim ;)
fudbal.2653madamov,
-> #2652, lexus> Upravo to sam mislio...
Ako budeš ti radio, obrati pažnju da ponekad nisu svi rezltati tu, tj. da
treba sačekati da se završi kompletno kolo u određenoj zemlji.
fudbal.2654madamov,
Ima li neko ukucane rezultate našeg Kupa, kako ovog, tako i prethodnog, kola?
Posao obavlja i hint na poruku u kojoj su,a koje već poslato u konferenciju.
fudbal.2655madamov,
Zna li neko gde se sada nalazi Boro Cvetković? Igrao je onu jednu sezonu u
Borcu iz Čačka, a psle sam mu izgubio trag, da se nije vratio u Hrvatsku?
fudbal.2656madamov,
Gde sada igra, ako još igra, Darko Pančev? Juče sam gledao pregled sa neke
utakmice Fortune iz Dizeldorfa u kojoj je prošle godine igrao, nije ga bilo u
timu. BTW, nije bio ni u sastavu reprezentacije Makedonije na utakmici sa
Irskom koju su izgubili u kvalifikacijama za SP '98 u Francuskoj.
fudbal.2657madamov,
Brazil results /standings
English results - comments
Fiorentina-Lazio
More results from Europe (10/12
Re- Bazdarevic
Results from Europe (10/12/96)
Results from Europe (10/13/96)
Serie A results, scorers
Spanish league - comments
Swiss league results/table
[T/R] Albania Round 6
[T/R] Austria Round 12
[T/R] Czech Republic Round 9
[T/R] Yugoslavia Round 9
fudbal.zipfudbal.2658junior,
-> #2649, rkovacevic> ==> Iz koje zemlje je Grobelar?
> Iz Zimbabvea.
Zimbabve, Zambija ili Sengal? :)
Pliz, pitanje je opklade ... Može li se proveriti negde?
fudbal.2659stefan,
-> #2658, junior>Zimbabve, Zambija ili Sengal? :)
>
>Pliz, pitanje je opklade ... Može li se proveriti negde?
Eto, Senegal nije 100% :) Nešto od ona prva dva ali nism siguran koje...
fudbal.2660lexus,
-> #2658, junior=> Zimbabve, Zambija ili Sengal? :)
Sad kad rkovacevic reče Zimbabve, i meni se učini da je Zimbabve ;)
Senegal nije 200% :)
fudbal.2661rkovacevic,
-> #2656, madamov==> Gde sada igra, ako još igra, Darko Pančev?
Trenutno glanca klupu u švajcarskom Sionu.
fudbal.2662rkovacevic,
-> #2658, junior==> Zimbabve, Zambija ili Sengal? :)
==> Pliz, pitanje je opklade ... Može li se proveriti negde?
E, jesi nepoverljiv :) Zimbabve (bivša Rodezija) 200%
fudbal.2663nenad,
-> #2645, ilazarevic> Teško da fudbal na Ostrvu liči na ragbi :) U ragbiju se dodaje samo
> unazad ili u liniji. Što se grubosti tiče, ostrvski fudbaleri jesu oštri,
> ali idu na loptu (što se za italijanske čupače dresova ne bi moglo reći).
Nisam ni mislio da sličnost sa ragbijem ima neki jako negativan
predznak. Ragbi (evropski) nije grub već izuzetno oštar sport. Nema
ništa (dobro de, skoro ništa ;) grubo u tome ako te neko stigne, uhvati
rukama i obori na zemlju - saplitanje i udaranje nije dozvoljeno.
Takođe, ragbi svojim pravilima potpuno onemogućava defanzivnu
igru (ili ćeš ići napred ili nećeš ići ;).
Ono što je zajedničko britanskom fudbalu i ragbiju je puno
trčanja, oštrina, jednostavnost i ofanzivnost u igri. Jednostavno
reč je o shvatanju sporta i mentalitetu. Ne mislim da je
superioran u odnosu na latinsko-južnoevropski stil, ali je
često osveženje za pogledati.
fudbal.2664schef,
Subject: Liga šampiona
Jel' ima večeras neki prenos na RTS?
fudbal.2665dizel,
-> #2646, miko> u toj Barceloni je najbolji Giovanni, a za njega, u Evropi,
> niko nije bio ni cuo. Tako je i sa portugalskim fudbalom. Oni
Po mišljenju trenera Barse, Robsona, Ronaldo je najbolji fudbaler
sveta! Po onom što je prikazao u poslednjem meču, zaista je
fenomenalan. Postigao je gol krenuvši sa centra, jedan igrač
ga je držao sa leđa, međutim pobegao mu je, zatim predriblao dvojicu
i lloptu smestio u mrežu...
> Inace, Wozniak je mnogo bolji golman od Baia-e i, mozda, glavna
> prednost Porta bi bila upravo to sto su se ratosiljali bede
Pa verovantno je i bolji :))), ali ne znam samo zašto je upravo Baia
prošle godine bio najbolji golman Evrope... :)
fudbal.2666dizel,
-> #2645, ilazarevic> fudbaleri jesu oštri, ali idu na loptu (što se za italijanske
> čupače dresova ne bi moglo reći).
O ovome se stalno priča i stalno se hvale "ostrvski" fudbaleri
koji su poznati po svojoj fer igri, itd... Ali, čini mi se da,
ukoliko je to i bilo tačno i važilo nekada, sada više ne važi.
Jednostavno, i oni udaraju, vuku za dres, podmeću lakat, itd...
Npr. Zvezda je ove godine odigrala dva meča sa Hartsom i sve
što su Škoti pokazali u oba meča je grubost! Nisu to bili
samo startovi na loptu, kako ti kažeš, već startovi koji
su bili prljavi, ponekad sa namerom da se igrač povredi...
Znam da ćeš reći da su naši igrači baletani i da nisu navikli na
"pravi, muški" fudbal, ali ja to pre nazivam tučom...
fudbal.2667dizel,
-> #2664, schef> Jel' ima večeras neki prenos na RTS?
Ima...
Atletiko (M) - Borusija (D)
fudbal.2668miko,
-> #2665, dizel++ Pa verovantno je i bolji :))), ali ne znam samo zasto je
++ upravo Baia prosle godine bio najbolji golman Evrope...
Pa to mu i nije bilo tesko, s'obzirom da je u portugalskoj
ligi on mogao primiti gol samo od Benfica-e, Sporting-a i
eventualno Boaviste, kada ima inspiraciju :)))
E, a pogledaj ga sada ... cim je presao u iole posteniju
ligu, vec ih je primio vise nego u citavoj karijeri :)))
fudbal.2669ilazarevic,
-> #2663, nenad> Ono što je zajedničko britanskom fudbalu i ragbiju je puno
> trčanja, oštrina, jednostavnost i ofanzivnost u igri. Jednostavno
> reč je o shvatanju sporta i mentalitetu. Ne mislim da je
> superioran u odnosu na latinsko-južnoevropski stil, ali je
> često osveženje za pogledati.
Ovde se slažemo. Oni shvataju sport kao nadmetanje, a južnjaci ga često
shvataju kao posao. No, to nije previše bitno. Razlike u shvatanju nastupaju
zbog toga što ja više volim takav stil igre, nego onaj drugi, komplementarni.
fudbal.2670vitez.koja,
-> #2665, dizel#=> Po mišljenju trenera Barse, Robsona, Ronaldo je najbolji fudbaler
#=> sveta!
Treba gledati kojeg će sledećeg mladog igrača PSV uzeti iz
Brazila. Za sada ne greše :).
Usput, ako bude igrao Nadal to će biti Zvezdina šansa, on je spor,
grub i glup odbrambeni igrač, počesto kiksira kad je najvažnije, ne
znam kako ga trpe.
sk
fudbal.2671madamov,
Champions League results (09/16
European competition this week
EUROPEAN ROUNDUP
Swe [r/t/f] it is getting tight
UEFA Cup results (10/15/96, all
Valencia and Flamengo open talk
[T/R] Croatia 1A
[T/R] Croatia Round 8
[T/R] Czech Republic Round 9 [i
[T/R] Georgia Round 9
[T/R] Lithuania Round 11
[T/R] Malta Round 6
[T/R] Slovakia Round 9
[T/R] Slovenia Rounds 10 and 11
fudbal.zipfudbal.2672ilazarevic,
-> #2666, dizel> Znam da ćeš reći da su naši igrači baletani i da nisu navikli na
> "pravi, muški" fudbal, ali ja to pre nazivam tučom...
Nisu svi baletani. Sa radošću se sećam Najdoskog, koji je podmetao glavu gde
drugi ne bi nogu ;)
Šalu na stranu, ono što mene nervira su prljavi i namerni startovi. Ne
osuđujem grubost, nego zlu nameru. Zato nije lako biti dobar sudija - treba
proceniti šta je namerno, a šta slučajno. Koliko ja pratim engleski fudbal,
imam utisak da njihove sudije umeju da procene. Valjda se svi dobro poznaju.
fudbal.2673dizel,
Barselona - C.Zvezda 3:1 (2:1) :((((
Ova gomila tužnih ssmiley-a je zato što je Zvezda ipak propustila
veliku šansu da izbori superpovoljan rezultat za revanš... Zvezda je
na početku igrala fino u odbrani, a golom Živkovića povela sa 1:0 iz
klasične kontre! U tim trenucima je Barsa delovalla zbunjeno, pa je
bila još jedna šansa za Zvezdu... Igru su polako u svoje ruke ipak
preuzimali Španci (ili bolje reći nekoliko Španaca + stranci) tako da
su došli do nekoliko šansi (najviše posle prekida). Iz jedne gužve
pred golom Barsa je uspela da izjednači, dosta srećno... Strelac je
bio Giovanni, a ovaj trenutak je preokrenuo čitav meč. Samo minut
kasnije ponovo je on postigao gol, i za to je apsolutno kriv Vanić!
Ma koliko je prvi goll bio neodbranjiv (jer je bio dosta sećan), ovo
nije smeolo da se dopusti...
Posle toga Zvezdina igra postaje rastrzana, ali je izgleda i Barsa
izgubila dah, tako da se na poluvreme otišlo sa rezultatom 2:1.
Zvezda je počela drugo poluvreme dobro i uspostavila ravnotežu, imala
i nekoliko lepih šansi za kontru, ali iz kontre se Zvezdini
fudbaleri nisu dovoljno brzo vraćali... I upravo iz jedne kontre
Barse pao je i treći gol... Strelac je bio Figo. Zvezda je nastavila
sa takvom igrom, ali kasni ulazak Ognjenovića i nesnalaženje u napadu
i pomalo i nesreća, su doprineli da Zvezda ne smanji prednost Barse.
U međuvremenu Barsa je takođe imala svoje šanse. Nekoliko šuteva
glavom posle odličnih centaršuteva, ali i penal, koji je Miloje
sjajno odbranio (upravo je to ono atraktivno u njegovoj odbrani, o
čemu ja vama grobarima pričam tako dugo...).
Na kraju, najviše mi je žao mladog Marinovića, koga je prvo
provocirao najprljaviji igrač na terenu, Pizzi, a potom i ostali
napadači Barse... Na kraju je dečko, koji se zaista trudio da igra
fer, dobio crveni karton...
Ipak... Zvezda ima u revanšu kakve-takve šanse, ali naravnom ništa
neće biti od toga, ako ne bude bar malo sreće...
pomalo i nesreća
fudbal.2674junior,
-> #2673, dizel> Barselona - C.Zvezda 3:1 (2:1) :((((
I nije tako loše, čak ovo je vrlo dobro ;) Ipak, ljudi, igrala je Zvezda
protiv Barselone .. u gostima. Pa čemu ste se vi nadali? :)
Zvezdina igra je bila prilično dobra - u odbrani. Radilo je dokle se
moglo i čime se moglo. Vanić je strašno velik, trom i spor igrač (podseća na
Adamsa u engl. reprezentaciji), koji _ne može_ da igra klasičnog čuvara, već bi
trebao da bude neki bek, ili da zatvara prilaze golu. Ne može on da sačuva De
la Penju, koji je niži od njega pola metra, i brži za bar 10km/h :)
Dobro smo počeli, iz polušanse smo postigli prilično srećan gol, ali onda
je usledila logična trema, pad igre (u fazonu: zamisli, mi smo Barsi dali gol!)
i sa takvim razmišljanjem nije bilo praštanja. Barsa je strašan tim, svaka
greška se kažnjavala, i mogu samo Bogu da zahvalim što danas nije igrao Ronaldo
i što je Pici igrao umesto njega, jer se taj čovek toliko ispromašivao da je
(može se reći ;), samo on zaslužan što Barselona nije pobedila sa većim
rezultatom.
Miloje je branio koliko je mogao, imao je možda 2 kiksa (kod prvog gola
je morao da istrči da blokira Đovanija ili uzme loptu pre njega), ali time što
je odbranio penal i nekoliko stvarno odličnih udaraca iz daljine, zaslužio je
7,5 ocenu (za njega, neuobičajeno visoku ;). Možda bi ocena bila i viša, da
nije 3x vadio loptu iz mreže.
Od naše odbrane, odlične ocene - osmice, zaslužila su dvojica - Đorović,
koji se jedini u Zvezdi (koja tuga :) pokazao kao neki tehničar, i mali
Marinović koji je stvarno odlično uštopao Đovanija (kad ga je čuvao, dotični se
nije ni video na terenu). Naravno da takva, striktna markacija, povlači i
grubu, prljavu igru, tipa povlačenje za dres, i, naravno, platio je ceh svom
neiskustvu .. ostaćemo bez njega u revanšu. Ko će da ga zameni, ne znam,
pogoto pošto ni Sakić zbog 2 žuta neće da igra .. nadam se samo da to neće
činiti bekovski tandem Ljubojević - Vanić. :(
U napadu, svi su zakazali .. Jovičić se nije ni video, Pantelić takođe
dosta loš, više su napadu doprineli igrači sredine terena - Njeguš, Živković,
Stanković, .. nego sami napadači.
Barsi, vrlo slaba, jedva prelazna ocena. Razočarali su me kao tim, kao
celina. Nesumnjivo su oni jaki sa igračima, što se i videlo da Robson ladno
menja ceo svoj napad, a pad kvaliteta se uopšte ne oseti, ali odbrana im je
prilično šuplja i da je tu bio bilo koji jači tim od Zvezde (primera - Benfika,
PSV ili Liverpul), mislim da bih i prilično lako savladali. Istina, pitanje je,
da li bi Barsa igrala ovako otvoreno i protiv PSVa, ali ko zna, valjda nećemo
saznati O:)
Na kraju, zna li neko koliko će biti karte za revanš?
fudbal.2675miko,
-> #2670, vitez.koja++ Treba gledati kojeg ce sledeceg mladog igraca PSV uzeti
++ iz Brazila. Za sada ne grese :).
Marcelo! Strasno dobar igrac .. samo se ne secam sa kog drveta
su ga skinuli ;))
fudbal.2676lexus,
-> #2673, dizel=> Ova gomila tužnih ssmiley-a je zato što je Zvezda ipak propustila
=> veliku šansu da izbori superpovoljan rezultat za revanš... Zvezda
Zvezda je celu utakmicu odigrala u nekom grču... Igrali su dobro
na sredini terena, ali su u napadu petljali i pravili nevidjene
gluposti, tako da je i ovaj jedan gol ravan čudu. Igrači Barselone
su kroz Zvezdinu odbranu prilično lako prolazili, osim u trenucima
kada se Zvezda branila sa 8-9 igrača...
Moram priznati da sam stekao utisak da su se igrači Barselone, u
pojedinim trenucima, poigravali sa igračima Zvezde. Čak bih rekao
da se Barsa i nije preterano trudila u ovom meču...
Jedino što je zaista bilo dobro kod Zvezde je Milojev odbranjen
penal, ali se mora priznati da šut nije bio ni naročito jak ni
naročito precizan. Popesku je, u stvari, najveći krivac što Barsa
nema veću prednost pred revanš, a i Pici mu je u tome pomogao.
Sve u svemu, Zvezda je ipak prilično časno prošla, a ako se oslobodi
straha možda i izvuče nerešeno u Beogradu. Mada sumnjam pošto će
igrati bez Sakića i Marinovića, tako da će odbrana biti prilično
šuplja...
Sakić je žuti karton zaslužio još u prvom poluvremenu kad je pokosio
Stoičkova sa ledja, startom sa obe noge. Marinović je dozvolio da ga
isprovociraju...
fudbal.2677dizel,
-> #2670, vitez.koja> Usput, ako bude igrao Nadal to će biti Zvezdina šansa, on je
> spor, grub i glup odbrambeni igrač, počesto kiksira kad je
Slažem se sa tim, ali mnogi kažu da je super igrač... (npr. Pižon!).
Bila je ona fora da ga traži Mančester, ali Barsa nije htela da ga
proda! (čuva strašnog igrača :))))
fudbal.2678dizel,
-> #2672, ilazarevic> Nisu svi baletani. Sa radošću se sećam Najdoskog, koji je
> podmetao glavu gde drugi ne bi nogu ;)
Najdoski je jedan od retkih fudbalera koji je igrao fer i igrao
oštro, ali je startovao na loptu! Sećam se dobro meča Rangers(G)-C.Zvezda
kada je Najdoski, iako je skoro sve bilo odlučeno, startovao na loptu
glavom u trenutku kada je Škot visoko podigao nogu, i opalio ga kopačkom
po sred glave. Najdoski je posrnuo, zatim ustao, izbacio loptu u aut, a
tek onda pao i zatražio pomoć!!!
> slučajno. Koliko ja pratim engleski fudbal, imam utisak da
> njihove sudije umeju da procene. Valjda se svi dobro poznaju.
Pa mogao si da vidiš kako to radi Gaza, tj. kako nema nameru da nekog
povredi :)))) (dobio je crveni karton!)...
fudbal.2679dizel,
-> #2674, junior> I nije tako loše, čak ovo je vrlo dobro ;) Ipak, ljudi, igrala
> je Zvezda protiv Barselone .. u gostima. Pa čemu ste se vi
> nadali? :)
Pa ne kažem ni ja da je strašno loše, ali da je moglo bolje...
Naročito posle vodećeg gola! Ali, ti padovi se Zvezdi očigledno
dešavaju uvek kad igra protiv nekog velikog tima, a kada i sama
nije velika(setimo se meča u Milanu, kada je Zvezda povela golom
Stojkovića u 47.-om minutu, i dok su se naši radovali, Milan
je postigao izjednačujući gol!). Ono što sam želeo ipak se nije
ostvarilo, tj. ostvarilo se samo u prvih pola sata (osećao sam
da će Zvezda dati gol iz kontre, ali sam mislio da ćemo izboriti
bar minimalan poraz.)
> dokle se moglo i čime se moglo. Vanić je strašno velik, trom i
> spor igrač (podseća na Adamsa u engl. reprezentaciji), koji _ne
> može_ da igra klasičnog čuvara, već bi trebao da bude neki bek,
Ovde si u pravu, ali očigledno nije bilo dovoljno igrača da čuvaju
ove kretene :)
> Miloje je branio koliko je mogao, imao je možda 2 kiksa (kod
> prvog gola je morao da istrči da blokira Đovanija ili uzme
Koja dva kiksa???
Miloje je fenomenalno branio i uopšte nije kriv za prvi gol...
Onaj šut Stoičkova (koji bi otišao dva metra pored gola) je Giovanni
iskoristio jer je bio najspretniji (Zvezdini igrači valjda nisu očekivali
da im on, iza leđa zakuca gol...)
> Đorović, koji se jedini u Zvezdi (koja tuga :) pokazao kao neki
> tehničar, i mali Marinović koji je stvarno odlično uštopao
> Đovanija (kad ga je čuvao, dotični se nije ni video na terenu).
Marinović je prvo čuvao Picija. Pici je najveći smrad od igrača!!!
Ladno je svaki put laktom udarao Marinovića, skakao mu na
ramena, rušio ga sa leđa...
> nadam se samo da to neće činiti bekovski tandem Ljubojević -
> Vanić. :(
Pa biće nezgodno... Verujem da će upravo ova dva igrača igrati
u odbrani, jer nema ko drugi!
> U napadu, svi su zakazali .. Jovičić se nije ni video, Pantelić
> takođe dosta loš, više su napadu doprineli igrači sredine
> terena - Njeguš, Živković, Stanković, .. nego sami napadači.
Jovičić i nije mogao da se vidi kad su ga čuvali po 5-orica...
Pantelić zaista nije ništa uradio, iako je par puta imao
priliku da nešto više učini. Stanković se orijentisao na odbranu,
tako da ga nije bilo u napadu, a Njeguš, je mogao bolje da odigra,
a da je to učinio mislim da bi Zvezda slavila pobedu u Barseloni!
On je bio taj koji je pri kontrama imao loptu, pri situacijama
3 protiv 3, 4 protiv 4... Vrlo često je grešio, a da je bolje
delio lopte, verovatno bi Baia morao da se još koji put sagne po loptu...
Inače, Peca je kratko igrao, ali se opet pokazao kao odličan! Očekivao
sam da će Pižon ranije da ga ubaci, jer upravo je po desnoj strani bilo
mesta za njega, a pošto je on sjajan dribler, mogao bi da uspešno
završi duele 1 na 1 i da izađe sam pred Baia-u... Međutim, kasno je ušao,
imao jednu šansu i nije imao sreće, udarac mu je bio izblokiran.
> uopšte ne oseti, ali odbrana im je prilično šuplja i da je tu
> bio bilo koji jači tim od Zvezde (primera - Benfika, PSV ili
> Liverpul), mislim da bih i prilično lako savladali. Istina,
Naravno da im je odbrana šuplja... Samo da je to Zvezda pametnije
iskoristila, tj. da je dala bar još jedan gol. :((( Ovako će biti
jako teško, ali ako povedemo sa 1:0, može svašta da bude!
> pitanje je, da li bi Barsa igrala ovako otvoreno i
> protiv PSVa, ali ko zna, valjda nećemo saznati O:)
I ja se potajno nadam... :)
> Na kraju, zna li neko koliko će biti karte za revanš?
To me baš i ne potresa, imam pretplatnu... :)
fudbal.2680schef,
Zakasneli subject: Barcelona - Crvena zvezda 3:1
Eh, šteta što utakmica ne traje 30. minuta... ;>>>
Ili bar da se igra k'o hokej, na trećine. ;)
fudbal.2681schef,
-> #2673, dizel=- i pomalo i nesreća, su doprineli da Zvezda ne smanji prednost
^^^^^^^
Svaka čast i zvezdi i njenim fudbalerima, stvarno je uspeh što su i dovde
stigli, ali zanima me kada ćeš već jednom da izbaciš ovu reč kada opisuješ
zvezdine poraze?
Kada ste pukli od Partizana - nesreća.
Kada ste pukli od Barselone - opet nesreća...
Jesi li ti ikada čuo za reči neznanje i neiskustvo? :) E, pa u 99%
slučajeva koje ti pominješ kao 'nesreća' treba da stoje gorepomenute dve reči.
Ne kažem ja da zvezdini igrači dibidus ništa ne znaju, ali da nisu savršeni
kako ih ti posmatraš, nisu. Nisu čak ni blizu...
=- sjajno odbranio (upravo je to ono atraktivno u njegovoj
=- odbrani, o čemu ja vama grobarima pričam tako dugo...).
Jes' bogamu, baš je bio atraktivan kod sva tri gola. :) Nije se bre ni sa
mesta pomerio, bar da je probao da se baci (što bi po junioru trebalo da bude
njegova odlika - da paradira i kada je nemoguće odbraniti udarac). :)
A kad' se samo setim kada ste (junior konkretno) kritikovali Kocića što je
primio ONAKVE golove od Partizana a nije se ni pomerio... ;> I nemojte samo da
kažete kako nije mogao da se baci nijednom od ta tri puta. :) Bićete smešni...
I ne, ne kažem ja da je Miloje pogrešio što nije reagovao na sva tri šuta
jer su sva tri bila neodbranjiva. Jedino hoću vama da pokažem da grešite kada
kažete da on reaguje u svakoj situaciji...
fudbal.2682schef,
-> #2674, junior=- dosta loš, više su napadu doprineli igrači sredine terena - Njeguš,
^^^^^^
...koji posle onog gola koji je dao Kaiserslauternu šutira na gol kad god
primi loptu, makar bio i na pola igrališta. :( Dečko je stvaaaarno velika
paljevina. :(((
fudbal.2683lexus,
-> #2677, dizel=> Bila je ona fora da ga traži Mančester, ali Barsa nije htela da ga
=> proda! (čuva strašnog igrača :))))
Nadal nije igrao upravo zato što pregovara sa Mančesterom, a ako bi
igrao za Barsu u evro-kupovima, ne bi mogao da igra za Mančester
u Ligi Šampiona.
Nadal ima par kvaliteta - razbijanje protivničkih igrača npr. ali
nije nešto naročito...
fudbal.2684lexus,
-> #2678, dizel=> Pa mogao si da vidiš kako to radi Gaza, tj. kako nema nameru da
=> nekog povredi :)))) (dobio je crveni karton!)...
To je škotski, a ne engleski fudbal ;)
I ja bih te još gnjavio oko toga kako se igra fudbal na ostrvu
i slično... Ali, ako do sada nisi shvatio, nećeš ni od sada :)
fudbal.2685dizel,
-> #2684, lexus** To je škotski, a ne engleski fudbal ;)
To je ostrvski fudbal! :)
** I ja bih te još gnjavio oko toga kako se igra fudbal na ostrvu
** i slično... Ali, ako do sada nisi shvatio, nećeš ni od sada :)
Pa ne mogu ja da shvatim tako uzvišene taktičke zamisli engleskih
trenera, koji svojim igračima savetuju da loptu šutnu što više i
što dalje, pa ako je neki njihov igrač primi - super, a ako loptu
prime igrači druge ekipe, odlično, jer se onda presingom može oduzeti
lopta, itd... :))))
fudbal.2686dizel,
-> #2681, schef** su i dovde stigli, ali zanima me kada ćeš već jednom da
** izbaciš ovu reč kada opisuješ zvezdine poraze?
**
** Kada ste pukli od Partizana - nesreća.
** Kada ste pukli od Barselone - opet nesreća...
Prvo, napisao sam "pomalo" nesreća, što znači da ne mislim da je to
glavni razlog za poraz. Naravno da je Barselona mnogo bolji tim od Zvezde.
Ali, pošto je sportski nadati se, i pošto u fudbalu ne pobeđuje uvek bolji,
bilo nam je potrebno nešto više sreće da bi smo tamo izborili povoljniji
rezultat... Moglo je da bude i 6:1 za Barsu, ali isto tako moglo je da bude
i 3:3. Ali, ovako je ipak dobro, jer se Zvezda nije obrukala!
A što se tiče meča sa Partizanom ostajem pri tome da ste sve golove dali
na čistu sreću, a ne na neznanje i neiskustvo Zvezdinih fudbalera jer
vi jednostavno nemate kvaliteta da nam date gol iz izgrađene akcije!
To što vam se jednom posrećilo ne treba da vas raduje, jer ove godine
nemate šanse...
** bi po junioru trebalo da bude njegova odlika - da paradira i
** kada je nemoguće odbraniti udarac). :)
Ja to nikada nisam rekao. Ne može čovek da se baci na loptu ako je ona
već prohujala pored njega (treći gol), tj. ne može da odbrani ono što
je poptpuno neočekivano (prvi gol, kada je na neprecizan šut Stoičkova
naišao Giovanni i dao gol sa 2 metra). On je na ovom meču uvek bio odlično
postavljen tako da je odbranio sve što je bilo moguće, pa i nešto više...
Npr. kad je u prvom poluvremenu neki idiot šutnuo, lopta išla pored gola,
ali je opet neko od Barsinih igrača natrčao i potpuno promenio smer lopti.
Ali, Miloje je to sjajno odbranio...
** sva tri šuta jer su sva tri bila neodbranjiva. Jedino hoću
** vama da pokažem da grešite kada kažete da on reaguje u svakoj
** situaciji...
Ja to nikada nisam rekao. Rekao sam samo da on može da brani i "ono
što se ne brani"...
fudbal.2687dizel,
-> #2682, schef** gol kad god primi loptu, makar bio i na pola igrališta. :(
** Dečko je stvaaaarno velika paljevina. :(((
Od tada šutira, i to šutira vrlo dobro. Protiv Hajduka iz Kule
(u najelitnijem takmičenju sveta, kupu Jugoslavije :>>>), je
pogodio stativu istim takvim šutem, a to što je njegov šut
Baia onako olako zaustavio ne znači da bi neki drugi, lošiji
golman isto tako reagovao...
fudbal.2688mmisic,
-> #2681, schef> Svaka čast i zvezdi i njenim fudbalerima, stvarno je uspeh što su i dovde
> stigli, ali zanima me kada ćeš već jednom da izbaciš ovu reč kada opisuješ
> zvezdine poraze?
Što misliš da je Zvezda samo dotle stigla ?
Rezultat 2:0 za Zvezdu nije ne dostižan. Činjenica je da će za Barsu
igrati Ronaldo (u koga se kunu) i da smo mi oslabljeni ali pobogu
igraće se u Beogradu ;)
fudbal.2689vitez.koja,
-> #2677, dizel#=> Slažem se sa tim, ali mnogi kažu da je super igrač... (npr.
#=> Pižon!). Bila je ona fora da ga traži Mančester, ali Barsa nije
#=> htela da ga proda! (čuva strašnog igrača :))))
Možda je nekad bio super igrač, ja mislim da više nije - ili u
najmanju ruku je prošlu sezonu bio van forme (ipak nisam u mogućnosti
da ga toliko detaljno pratim). Pižona inače ne priznajem kao autoriteta
u trenerskom poslu.
sk
fudbal.2690vitez.koja,
-> #2674, junior#=> Dobro smo počeli, iz polušanse smo postigli prilično srećan gol,
#=> ali onda je usledila logična trema, pad igre (u fazonu: zamisli,
#=> mi smo Barsi dali gol!)
Da evo par dana me zanima jedna stvar, gde je krenuo Baia kod tog
Zvezdinog gola?
sk
fudbal.2691montekristo,
Ovo nije reply na bilo koju poruku vec ponuda opklade da ce Zvezda
u slucaju da Ronaldo bude igrao u Beogradu proci dalje.Ko ima
petlje i misli suprotno nek izvoli.Samo u veliki ulog.
Montekristo!
fudbal.2692ilazarevic,
-> #2678, dizel> kada je Najdoski, iako je skoro sve bilo odlučeno, startovao na
> loptu glavom u trenutku kada je Škot visoko podigao nogu, i opalio
> ga kopačkom po sred glave. Najdoski je posrnuo, zatim ustao, izbacio
> loptu u aut, a tek onda pao i zatražio pomoć!!!
Pravi igrač, to cenim. On je jedan od retkih na Balkanu. Naši fudbaleri
uglavnom padaju čim priđu šesnaestercu, ili čim ih protivnički igrač pogleda
popreko.
> Pa mogao si da vidiš kako to radi Gaza, tj. kako nema nameru da
> nekog povredi :)))) (dobio je crveni karton!)...
Gaza je igrao prljavo, i dobio je šta je zaslužio - ispravna odluka sudije.
Uostalom, šta očekivati od igrača Rendžersa? ;> Kada u finalu FA kupa budu
gubili od Seltika sa 3:0, videćeš kako protestanti prljavo igraju ;>
fudbal.2693junior,
-> #2688, mmisic> Rezultat 2:0 za Zvezdu nije ne dostižan.
Shvatite - rezultat od 2:0 je NEMOGUĆ. Jer, ne znam nijedan tim kojem Barselona
nije dala gol. Dakle, ako treba da ih pobedimo, to mora biti sa 3 razlike, što
smatram nemogućim i to je kraj priče.
fudbal.2694junior,
-> #2681, schef> mesta pomerio, bar da je probao da se baci (što bi po junioru
> trebalo da bude njegova odlika - da paradira i kada je nemoguće
> odbraniti udarac). :)
Postoji ipak razlika između šuta sa 5 metara i sa 25 metara. Složićeš se, ne?
Njegova greška je bila što nije istrčao kod centaršuta Figa .. ali opet, bolje
je da Miloje ne istrčava, jer svi znamo kako to može da se završi :)
fudbal.2695dizel,
-> #2690, vitez.koja** Da evo par dana me zanima jedna stvar, gde je krenuo Baia kod
** tog Zvezdinog gola?
Pa na Žileta. :)))
Normalno da je krenuo, bilo je 1-1.
fudbal.2696dizel,
-> #2691, montekristo** dalje.Ko ima petlje i misli suprotno nek izvoli.Samo u veliki
** ulog. Montekristo!
E, nemoj da preteruješ... Zvezda ipak ima dosta male šanse
u revanšu. Kada ja to kažem, onda znači da su zaista male,
mada sam se već dva puta kladio u poslednjih par dana...
Jedna opklada je bila "da li u BGD-u pobeđuje Barsa, ili ne?"
(ja sam se kladio na suprotno), a druga opklada je bila da
li Barsa daje 3 gola ili manje? :))) I ja se nadam prolasku
dalje, ali i ako puknemo neće biti tragedija.
fudbal.2697vitez.koja,
-> #2691, montekristo#=> Ovo nije reply na bilo koju poruku vec ponuda opklade da ce Zvezda
#=> u slucaju da Ronaldo bude igrao u Beogradu proci dalje.Ko ima
#=> petlje i misli suprotno nek izvoli.Samo u veliki ulog.
Stan u centu i kuća na moru? Može?
sk
fudbal.2698vitez.koja,
-> #2695, dizel#=> Pa na Žileta. :)))
#=> Normalno da je krenuo, bilo je 1-1.
A onda je iznenada pristigao još jedan Španac? ;)
sk
fudbal.2699mmedic,
-> #2693, junior> Shvatite - rezultat od 2:0 je NEMOGUC. Jer, ne znam nijedan tim kojem
> Barselona nije dala gol. Dakle, ako treba da ih pobedimo, to mora biti sa 3
> razlike, sto smatram nemogucim i to je kraj price.
U fudbalu se NIKAD nista ne zna.Zato nemoj upotrebljavati rec NEMOGUC!
fudbal.2700mmisic,
-> #2693, junior> Shvatite - rezultat od 2:0 je NEMOGUĆ. Jer, ne znam nijedan tim kojem
> Barselona nije dala gol. Dakle, ako treba da ih pobedimo, to mora biti sa 3
> razlike, što smatram nemogućim i to je kraj priče.
A ti misliš da je Pižon pao sa 'kruške' ?
Nije on postavljen na čelo zbog lepih očiju. Do sada je uspeo valjda
da snimi igru Barselone i pronađe nedostatke. Biće teško Zvezdi
ali nije da nema šanse. I taj Ronaldo, može on da prođe celu odbranu
Zvezde i da da gol ali pred publikom koja navija za njega.
Ali brate kad bude izašao ovde, ima noge da mu klecaju ;)
fudbal.2701ilazarevic,
-> #2685, dizel> trenera, koji svojim igračima savetuju da loptu šutnu što više i
> što dalje, pa ako je neki njihov igrač primi - super, a ako loptu
Englezi i Škoti (Osrtvljani uopšte) su majstori dugih i preciznih pasova, i
primanja istih.
fudbal.2702lexus,
-> #2642, lexusRezultati i tabele posle 9. kola I-a lige u fudbalu
-----------------------------------------------------------
Čukarički-Budućnost 0:0
Partizan-Zemun 0:0
Vojvodina-Proleter 2:0
Hajduk-Borac 2:0
Mladost-Rad 2:0
Bečej-Crvena zvezda 0:0
1. Partizan 10 8 2 0 26:6 (+20) 26
2. Crvena zvezda 10 7 2 1 18:8 (+10) 23
3. Vojvodina 10 5 3 2 15:9 (+6) 18
4. Bečej 10 4 4 2 11:12 (-1) 16
5. Mladost 10 4 3 3 16:12 (+4) 15
6. Zemun 10 3 5 2 10:9 (-1) 14
7. Hajduk 10 3 3 4 10:8 (+2) 12
8. Rad 10 3 2 5 11:10 (+1) 11
9. Proleter 10 3 1 6 12:17 (-5) 10
10. Čukarički 10 3 1 6 8:16 (-8) 10
11. Budućnost 10 2 2 6 8:19 (-11) 8
12. Borac 10 1 0 9 5:25 (-20) 3
fudbal.2703schef,
Savo Milošević odlazi iz Aston Vile u Kocićevu Peruđu! Comments?
fudbal.2704junior,
-> #2702, lexus> Rezultati i tabele posle 9. kola I-a lige u fudbalu
Poluvreme! :)
Hvala.
fudbal.2705junior,
-> #2703, schef> Savo Milošević odlazi iz Aston Vile u Kocićevu Peruđu!
> Comments?
Trač.
Šta će on u Italiji? Već imaju kosilice za travu...