fudbal.309madamov,
-> #307, kum.djole
> Neka lepo slede primer Bordoa, možda će nešto i naučiti.
Možda, ali šta ako se ne plasiraju u finale? Zamisli sramote. Bordo, ipak,
nema istu težinu kao Real. A u tom slučaju ne bi ispunili uslove da
pojačanja pređu kod njih.
fudbal.310budim,
Samo da vas sve pozdravim, ponovo :), više poruka sledeći put! :)
poz,
budimir
fudbal.311kum.djole,
-> #304, junior>> Da li si siguran? Kod nas je FSJ hteo da prijavi Partizan za Kup
>> pobednika Kupova, čak se i Obilić odrekao svog mesta, ali UEFA to
>> nije prihvatila. Mislim da je to prilično striktno određeno ...
Pa i jeste striktno određeno.
Na kraju prvenstva savez šalje faks UEFI sledećeg sadržaja:
Prvak države taj i taj, pobednik kupa taj i taj, finalista (runner up)
taj i taj. Drugi, treći, četvrti (...) u prvenstvu timovi ti i ti..
i eventualno, iz lige ispadaju taj i taj, u prvu ligu ulaze taj i taj.
Onda UEFA šalje odgovor savezu da šampion, pobednik Kupa (ili finalista,
ukoliko je prvak ujedno i pobednik Kupa) kao i drugoplasirani,
trećeplasirani (...) do određenog datuma prijave spisak igrača na koje
računaju u evro-kupovima.. Eto, da smo mogli da biramo prošle godine,
Vojvodina i Partizan bi išli u IT kup, pa u tom slučaju ne bi Bordou
pripala ta čast da eliminiše slavnog Milana.. ;)
fudbal.312stefan,
-> #304, junior> Da li si siguran? Kod nas je FSJ hteo da prijavi Partizan za Kup pobednika
> Kupova, čak se i Obilić odrekao svog mesta, ali UEFA to nije prihvatila.
> Mislim da je to prilično striktno određeno ...
Da, ali tu je FSJ prvo prijavio normalan spisak a tek je posle pokušao
da promeni to što je već poslao kada su saznali koliko smo mesta dobili.
fudbal.313lexus,
-> #308, dizel=> "sa kraljem na golu..."je bila izrecena posle prvog derbija (1:0 za
=> Partizan na Marakani),i to je 100% sigurno...
Tada je branio Damjanac ;)))
fudbal.314pifat,
Čini se da je Dinamo gotovo sigurno prvak prve lige u Hrvatskoj za
ovu sezonu. Juče su dobili Osijeka u gostima sa 2:1 (Cvitanović je
dao oba gola) i sada vode u plej-ofu sa četiri boda više od Hajduka,
koji je tukao Zagreb čak sa 6:1. Ne znam koliko je još kola ostalo do
kraja, ali mislim da Hajduk nema više nikakve šanse da stigne i
prestigne Zagrepčane.
fudbal.315giovanni,
-> #310, budimĘ? Samo da vas sve pozdravim, ponovo :), više poruka sledeći put! :)
Ooooooooo :))))) Vidi ko je produžio pretplatu na NET. :))
fudbal.316kum.djole,
Mi Grci malopre imasmo jednu zanimljivu opasku u grupi.
A šta ako Panatinaikos osvoji i Kup šampiona u fudbalu ? ;)
Da čujem.. :)
fudbal.317madamov,
-> #316, kum.djole
> A šta ako Panatinaikos osvoji i Kup šampiona u fudbalu ? ;)
Teško, ima da puknu usred Atine sa dva razlike, garant. Pogledaj moju
prognozu u mailu. B)
fudbal.318junior,
-> #309, madamov> Možda, ali šta ako se ne plasiraju u finale? Zamisli sramote.
> Bordo, ipak, nema istu težinu kao Real. A u tom slučaju ne bi
> ispunili uslove da pojačanja pređu kod njih.
Pa dobro, realno .. Real je mnogo jača ekipa od bilo koje druge
koja bi učestvovala u Intertoto kupu. Ekipa sa Laudrupom, Raulom,
Enrikeom, Kikeom, Bujom, Vasketstom & co. stvarno ne može da
pukne tu.
fudbal.319budim,
-> #316, kum.djole(:) A šta ako Panatinaikos osvoji i Kup šampiona u fudbalu ? ;)
Razbiće ih Ajaks u sred Atine... :>
poz,
budimir
fudbal.320lexus,
-----------------------------------------------------------
Rezultati i tabele posle XIV kola I-a lige u fudbalu
-----------------------------------------------------------
Crvena zvezda-Rad 3:1
Čukarički-Vojvodina 0:1
Mladost(L)-Bečej 2:0
Sloboda-Radnički(N) 1:1
Proleter-Partizan 0:1
1. Partizan 14 10 2 2 36:12 (+24) 50
2. Crvena zvezda 14 8 3 3 21:11 (+10) 43
3. Vojvodina 14 7 5 2 24:10 (+14) 39
4. Bečej 14 7 5 2 15:13 (+2) 34
5. Proleter 14 5 3 6 18:19 (-1) 24
6. Čukarički 14 2 6 6 12:14 (-2) 23
7. Mladost (L) 14 5 2 7 17:22 (-5) 23
8. Radnički (N) 14 3 5 6 13:25 (-12) 23
9. Rad 14 3 4 7 13:19 (-6) 21
10. Sloboda 14 1 3 10 7:31 (-24) 11
-----------------------------------------------------------
Pozdrav -Lex->
Copyright (C) Luka Zlatić 1996.
-----------------------------------------------------------
fudbal.321giovanni,
-> #316, kum.djoleĘ? A šta ako Panatinaikos osvoji i Kup šampiona u fudbalu ? ;)
Ę? Da čujem.. :)
Onda će navijači Olimpijakosa da izvrše kolektivno samoubistvo. ;>
fudbal.322mantoniadis,
PAO - AJAX : 0-3
fudbal.323stefan,
Nant-Juventus 3:2
Panatenaikos-Ajaks 0:3
U finalu dakle igraju Juventus i Ajaks.
fudbal.324kum.djole,
- Mančester i Njukasl savladali Lids i Sautempton sa po 1:0
- Stefanović uskoro ponovo u Zvezdi.
- Stojković ponovo strelac u Nagoji.
- Govedarica strelac za Volendam protiv RKC-a (1:1)
fudbal.325pifat,
-> #314, pifatFinale kupa Hrvatske u fudbalu : Dinamo-Varteks, igra se 1. i
16.maja. Dinamo po svemu sudeci osvaja duplu krunu, Hajduku sipak.
fudbal.326schef,
Ljudi, imam jednu veoma tužnu vest za vas. Sigurno ste čuli da najbolji
igrač Badnjevca i najbolji strelac druge lige Goran Pelemiš već više od
mesec dana ne igra, i to je na televiziji prilikom drugog polufinalnog meča
kupa Jugoslavije između Partizana i Badnjevca bilo komentarisano kao izostanak
zbog povrede. Međutim, nije u pitanju povreda, evo rekao bih i nažalost, već
je nešto mnogo gore u pitanju. Lekari u Kragujevačkom bolničkom centru su
otkrili da Goran ima leukemiju, pa je stoga prebačen u Beograd na kliniku radi
daljeg ispitivanja. Ja mogu samo reći da je ovim jugoslovenski fudbal izgubio
jednu veliku nadu, pošto su svi izgledi da Pelemiš više nikada neće zaigrati.
Kako sam ja saznao, Goran nema neki teži oblik bolesti, no ipak je mnogo teško
jedno takvo saznanje o jednoj tako opakoj bolesti.
Srleř
fudbal.327dizel,
-> #324, kum.djole> - Stefanovic uskoro ponovo u Zvezdi.
>
Jel ovo sigurno,ili si procitao u "Politikinom zabavniku" u rubrici :"verovali
ili ne"?
Bilo bi to odlicno.
fudbal.328budim,
-> #324, kum.djole(:) - Stefanović uskoro ponovo u Zvezdi.
Jel ovo neka pošalica? Daj ovo detaljnije! :)
poz,
budimir
fudbal.329budim,
-> #319, budim(:) Razbiće ih Ajaks u sred Atine... :>
Šta sam rekao? :>>>>>>
poz,
budimir
fudbal.330kum.djole,
-> #323, stefan>> U finalu dakle igraju Juventus i Ajaks.
Poznati su i ostali učesnici finala evropskih kupova.
U Kupu UEFA to su Bajern i Bordo.
Bajern je u polufinalu eliminisao Barselonu (2:2, 1:2)
a Bordo bio bolji od Slavije iz Praga (1:0, 1:0).
U finalu Kupa Kupova sastaće se Rapid iz Beča i Pari' Sen Žermen.
Rapid je u Roterdamu protiv Fejnorda odigrao 1:1, a u jučerašnjoj
utakmici prosto samleo holanđane sa 3:0. Dvostruki strelac bio je
Carsten Yancker, kako se to obično kaže, 'ime koje valaj zapamtiti'.
PSŽ je na 'Parku prinčeva' savladao La Korunju identičnim
rezultatom kao i u prvom meču - 1:0.
U završnici evropskih kupova učestvuje šest ekipa, dve iz Francuske
(Bordo i PSŽ), po jedna iz Italije, Austrije, Holandije i Nemačke.
Samim tim ovogodišnja završnica je veliko priznanje za francuski
fudbal koji je nepravedno odsutan iz konkurencije najjačih liga
sveta - kao što se da primetiti, posle dugog niza godina, najjača
liga sveta u završnici EK ima samo jednog predstavnika..
fudbal.331kum.djole,
-> #327, dizel>> Jel ovo sigurno,ili si procitao u "Politikinom zabavniku" u rubrici
>> :"verovali ili ne"? Bilo bi to odlicno.
Ne, pročitao sam u 'Zvezdinoj reviji neverovatnih izjava' odmah ispod
skromnog uokvirenog teksta "Žorž Vea: Čekam Džajićev poziv..".. ;)
'Sport' od juče. Izgleda da se svi slažu u jednom - bolje da Stefanović
igra u Zvezdi, bivšem prvaku Evrope i sveta, nego da sedi na klupi u
timu koji se čupa iz opasne zone.. To je na obostrano zadovoljstvo.
fudbal.332kum.djole,
-> #328, budim>> (:) - Stefanović uskoro ponovo u Zvezdi.
>> Jel ovo neka pošalica?
Nije.
>> Daj ovo detaljnije! :)
Dejan Stefanović uskoro ponovo u Crvenoj zvezdi.
fudbal.333lexus,
-> #327, dizel=> Jel ovo sigurno,ili si procitao u "Politikinom zabavniku" u rubrici
=> :"verovali ili ne"?
Priča se da Pižon i Džajić treba da razgovaraju sa upravom
Sheffilda, a oko čega, ne zna se...
=> Bilo bi to odlicno.
Za Partizan svakako, ta rupa u duetu sa Milojem mi je ostala
u lepom sećanju, ne računajući onaj ružni gol u 101. derbiju :)
fudbal.334dizel,
-> #331, kum.djole>
> Ne, procitao sam u 'Zvezdinoj reviji neverovatnih izjava' odmah
> ispod skromnog uokvirenog teksta "Zorz Vea: Cekam Dzajicev
> poziv..".. ;)
>
Ovo je bilo samo zato da proverim to,jer ne mogu bas da verujem u nase
novinske naslove,jer oni uvek napisu neke "bucne" naslove,a posle od
toga nema nista...
Inace,Stefanovic je odlican igrac i bas zato mi je cudno sto ne igra u
Sefildu.
fudbal.335lexus,
-> #334, dizel=> Inace,Stefanovic je odlican igrac i bas zato mi je cudno sto ne
=> igra u Sefildu.
Zato što nije odličan igrač :)
Ozbiljno to mislim, a imam i razloge, koji su već nekada
nabrajani u ovoj konferenciji, tako da me mrzi da ih ponovo
nabrajam ;)
fudbal.336stefan,
Slobodan Santrač je odredio 20 kandidata za meš protiv Farskih ostrva
(igra se 24. aprila):
Golmani: Zvonko Milojević (C.Zvezda), Aleksandar Kocić (Vojvodina)
Odbrana: Zoran Mirković (Partizan), Goran Đorović (C.Zvezda), Niša
Saveljić (Partizan), Dejan Stefanović (Šefild), Goran Šaula
(Vojvodina)
Sredina: Dragan Stojković (Nagoja), Slaviša Jokanović (Tenerife), Branko
Brnović (Espanjol), Vladimir Jugović (Juventus), Siniša
Mihajlović (Sampdorija), Saša Ćurčić (Bolton), Milinko Pantić
(Atletiko), Albert Nađ (Partizan), Dragan Ćirić (Partizan)
Napad: Dejan Savićević (Milan), Predrag Mijatović (Valensija), Savo
Milošević (Aston Vila), Darko Kovačević (Šefild)
fudbal.337stefan,
-> #336, stefan> Golmani: Zvonko Milojević (C.Zvezda), Aleksandar Kocić (Vojvodina)
Zbog Milojevićeve povrede umesto njega je u reprezentaciju pozvan
Brzaković, golman Čukaričkog. Eto, posle Pantića (30) evo još jednog
"starijeg" (32 godine) debitanta ;)
fudbal.338pifat,
-> #314, pifatReklo bi se da u susednoj državi nije još sve gotovo u prvenstvu.
Naime, juče je Varteks, u sred Maksimira, pred 20.000 ljudi, tukao
Dinamo sa 4:3. Varteks je vodio čak sa 3:0, potom je Dinamo smanjio
na 2:3, promašio i penal, i na kraju zasluženo izgubio. Sledeće
nedelje u Splitu igraju Hajduk i Dinamo. Na tabeli Dinamo ima 20
bodova, Varteks 18, a Hajduk 17.
fudbal.339schef,
Iz današnje (22.4.1996.) Politike:
P A R T I Z A N O V I " P L A V I "
Doskorašnji golman Partizana i državnog tima Jugoslavije Goran Pandurović,
koji sada uspešno brani mrežu francuskog pvoligaša Rena, nije više među
"plavima". Šteta, jer ovaj vrsni čuvar gola stajao je pred mrežom Jugoslavije
na povratku našeg državnog tima na međunarodnu scenu u onom spektakularnom meču
sa Brazilom u Porto Alegreu pretprošlog decembra, a nema ga sad na povratku
"plavih" i na takmičarsku scenu ove srede.
Da li je Pandurović eliminisan iz reprezentacije zato što je tad primio onaj
gol posle šuta brazilskog tobdžije Dunge sa više od 30 metara ili zato što je,
uprkos blistanju na golu Rena, nedavno bio povređen? Odgovor prepuštamo našim
stručnjacima, ali ime Gorana Pandurovića ovog puta proizvodi asocijaciju na
kuriozitet posebne vrste. Jer, među pozvanim kandidatima za jugoslovenski tim
koji će u sredu igrati protiv Farskih Ostrva, Partizan ima "svoj" tim
Jugoslavije, koji bi mogao da bude sastavljen od igrača koji su nosili crno-
beli dres a sada su "stranci" i, razume se, od onih koji trenutno igraju u
Partizanu.
Taj Partizanov tim "plavih" je, međutim, uslovljen "nabavkom" golmana, a
on bi mogao da bude baš Goran Pandurović koji već ima reprezentativne aktuelne
reference.
U tom slučaju, dakle, iz baze "plavih" u beogradskom "Hajatu" Partizan bi
već danas na teren bilo kom protivniku mogao da izvede sledeći, moćan, tim:
Pandurović, Mirković, Saveljić, Nađ, Brnović, Jokanović, Ćurčić, Pantić,
Mijatović, Ćirić, Milošević.
Dobar tim, zar ne?
E, sad je još lakše shvatiti koliko moćan državni tim imamo, jer u ovom
"Partizanovom" nedostaju takvi asovi svetskog formata kakvi su Savićević,
Stojković, Jugović, Mihajlović, Kovačević i razume se, Kocić, Stefanović,
Đorović, Šaula...
Treba li onda drhtati uoči meča sa fudbalskim "ribarima" sa Farskih Ostrva?
Svakako da za to nema razloga, ali pod uslovom da naši asovi ozbiljno shvate
svoj zadatak u sredu na našem najvećem stadionu.
Ž. Milivojević
Kahm.. Ovaj, sad se vidi sad se zna... ;)
Nego šta bi sa Omerovićem? Da li će on da brani za reprezentaciju BiH? I
uopšte, ako se napravi jedinstvena reprezentacija BiH, kakav će sastav da
joj bude? ;)
Srleř
fudbal.340kum.djole,
-> #334, dizel>> Ovo je bilo samo zato da proverim to,jer ne mogu bas da verujem u nase
>> novinske naslove,jer oni uvek napisu neke "bucne" naslove,a posle od
>> toga nema nista...
E pa da vidimo. Vrlo je moguće da si ovoga puta u pravu.
Naime, kako čujem iz nešto poverljivijih izvora (tačnije, sestra
njegove devojke ;) Stefanović je najverovatnije ostati u Engleskoj
ali će promeniti sredinu jer za Šefild cit. 'nije u kombinaciji'.
fudbal.341kum.djole,
-> #339, schef>> Da li je Pandurović eliminisan iz reprezentacije zato što je tad primio
>> onaj gol posle šuta brazilskog tobdžije Dunge sa više od 30 metara ili
-------
Užas! Kakva morbidna dezinformacija!
Krajnje je vreme da neiživljeni matorci odu iz sportskog novinarstva
jer iskreno rečeno, osim slatkorečivih redova i šablonskih hvalospeva
oni više nisu u stanju ni da budu tačni, a kamoli čitljivi.
>> zato što je, "Partizanovom" nedostaju takvi asovi svetskog formata kakvi
>> su Savićević, Stojković, Jugović, Mihajlović, Kovačević i razume se,
>> Kocić, Stefanović, Đorović, Šaula...
Još jedan užas. Daleko veći. ;)
Niz asova svetskog formata počinje imenima Savićevića i Mijatovića
a završava se imenima Stefanovića i Đorovića.. Neverovatno.
Prosto VAPIM za onim vremenima kada su zbog Sarajlija kritikovali
Osima, uželeo sam se dobre i koncizne kritike na račun pojedinih
nuspojava u našem fudbalu.. :(
>> Ž. Milivojević
Žika Milojević. Predsednik Udruženja sportskih novinara Beograda.
>> Nego šta bi sa Omerovićem? Da li će on da brani za
>> reprezentaciju BiH? I uopšte, ako se napravi jedinstvena
>> reprezentacija BiH, kakav će sastav da joj bude? ;)
Oni već igraju, imaju i nacionalno prvenstvo, ali ne znam kako
trenutno izgleda njihov sastav. Po slobodnoj proceni, ne vidim
niti jednu prepreku da Omerović brani za BiH jer ne može da brani
za Tursku iako ima dvojno državljanstvo. Što se tiče 'neBosanaca'
koji bi eventualno igrali za BiH, vrlo je moguće da, ako već sada
nije ustoličen taj sistem da obe zajednice daju reprezentativce,
uskoro Srbi i Hrvati shvate da je bolje igrati za BiH nego večito
tražiti _nemoguć_ prijem u UEFA.
Uzgred, zanima li vas intervju Ivice Osima u Telegrafu (17.04).
Ako ima interesenata, prekucaću. :)
fudbal.342lexus,
-----------------------------------------------------------
XIII kolo I-b lige u fudbalu
-----------------------------------------------------------
Mladost(BJ)-Obilić 0:1
Zemun-Budućnost 1:2
Hajduk-Borac 1:0
Loznica-OFK Beograd 1:3
Napredak-Radnički(NB) 2:3
1. Zemun 13 7 3 3 18:8 (+10) 31
2. Hajduk 13 7 3 3 15:11 (+4) 30
3. Borac 13 8 2 3 20:9 (+11) 28
4. Budućnost 13 5 4 4 12:12 (0) 22
5. Obilić 13 5 1 7 15:17 (-2) 21
6. OFK Beograd 13 5 2 6 16:19 (-3) 21
7. Mladost (BJ) 13 5 1 7 14:19 (-5) 20
8. Loznica 13 5 2 6 16:16 (0) 19
9. Napredak 13 4 3 6 13:16 (-3) 18
10. Radnički (NB) 13 2 3 8 11:23 (-12) 16
-----------------------------------------------------------
Pozdrav -Lex->
Copyright (C) Luka Zlatić 1996.
-----------------------------------------------------------
fudbal.343stefan,
-> #341, kum.djole> Uzgred, zanima li vas intervju Ivice Osima u Telegrafu (17.04).
> Ako ima interesenata, prekucaću. :)
Bili bi smo radosni ako bi ste otipkali :)
fudbal.344schef,
-> #341, kum.djole=- Uzgred, zanima li vas intervju Ivice Osima u Telegrafu
=- (17.04). Ako ima interesenata, prekucaću. :)
Narafski... ;) If that's not such a problem...
Srleř
fudbal.345madamov,
-> #341, kum.djole
> Ako ima interesenata, prekucaću. :)
Kucaj... B)
fudbal.346dizel,
-> #339, schef> Da li je Pandurovic eliminisan iz reprezentacije zato sto je
> tad primio onaj gol posle suta brazilskog tobdzije Dunge sa
> vise od 30 metara ili zato sto je, uprkos blistanju na golu
Taj sut uopste nije uputio Dunga,nego Branco.
A,eliminisan je iz reprezentacije,jer ima i boljeg od njega.
Vec smo vodili polemiku o Miloju i Panduru,i iako je Pandur
cesto puta sigurniji,Miloje ima vise onih atraktivnih odbrana,
onih odbrana koje podizu tim iz "mrtvih",zato je mozda bolje
da imamo njega na golu(trebace nam za svetsko prvenstvo.)
fudbal.347stefan,
Danas u 19h na Marakani, reprezentacija Jugoslavije igra prvi meč u
kvalifikacijama za prvenstvo sveta 1998 u Francuskoj. Prvi sastav naše
reprezentacije za tu priliku izgleda ovako: Kocić, Ćurčić, Đorović,
Jokanović, Brnović, Mihajlović, Jugović, Savićević, Mijatović, Stojković i
Milošević. Santrač juče nije rekao koće sedeti na klupi a to će biti
pored golmana Brzakovića još četvorica izabranih od sledećih igrača:
Mirković, Saveljić, Stefanović, Šaula, Pantić, Nađ, Ćirić i Kovačević.
fudbal.348ilazarevic,
-> #346, dizel> onih odbrana koje podizu tim iz "mrtvih",zato je mozda bolje
> da imamo njega na golu(trebace nam za svetsko prvenstvo.)
Slažem se - trebaće nam neko da svalimo krivicu što se nismo plasirali u
finalni turnir ;)
fudbal.349kum.djole,
Kaže Santrač u svojoj redovnoj emisiji "Ipak se pravdam" da smo
odigrali ovako kako smo odigrali zato što nije bilo defanzivnih
igrača koji stalno nastupaju za reprezentaciju (Vujačić, Đukić..)
te je _morao_ da to nadoknadi ofanzivnom igrom..
A, da.
Još je i dodao da Stefanović ne igra u Šefild Junajtedu, ali kad
bolje razmislim, sasvim je logično da Stefanović ne igra u Šefild
Junajtedu... je l' tako Sani ? ;)
fudbal.350kum.djole,
Bosna i Hercegovina - Albanija 0:0 u Zenici pred 15.000
gledalaca.. Napad BiH predvodio je (ipak) Meho Kodro.
Hrvatska - Engleska 0:0
Grčka - Slovenija 3:0
Makedonija - Lihtenštajn 2:0
Slovaci su igrali 0:0 sa Bugarskom, a Česi 2:0 sa Irskom.
fudbal.351kum.djole,
-> #348, ilazarevic>> Slažem se - trebaće nam neko da svalimo krivicu što se
>> nismo plasirali u finalni turnir ;)
Što da ga tražimo, taj već postoji. :)
A znate li da je sad ljut na Pantića ?
Kaže, pokušavao je indivudualnom igrom, a ja sam ga stavio da
zameni Mihajlovića 'zbočnistrana' a on je bio sebičan, a.. ;)
fudbal.352stefan,
-> #349, kum.djole> Kaže Santrač u svojoj redovnoj emisiji "Ipak se pravdam" da smo
> odigrali ovako kako smo odigrali zato što nije bilo defanzivnih
> igrača koji stalno nastupaju za reprezentaciju (Vujačić, Đukić..)
> te je _morao_ da to nadoknadi ofanzivnom igrom..
Morao da nadoknadi _čime_? ;) Prvo poluvreme i nije loše, drugo užas.
Logika "daj da im i ja dam jedan gol" prisutna kod svih na terenu.
Beskonačno mnogo šuteva iz velike udaljenosti, bunarenja u šesnaesterac i
odsustvo bilo kakve smišljene igre. Odbrana onakva kakva i može biti kada
se igra u onakvom sastavu. Mnogo igrača je igralo na krajnje čudnim
pozicijama i nisu mogli da pruže ono što se od njih očekuje (Čurčić bek,
Mijatović praktično cenarfora, Pantić bek i krilo, a opet svi zajedno i
na sredini terena ;). Sve u svemu od silnih imena i gužve na sredini
terena nismo uspeli da ostvarimo neku igru. Što se tiče manjka odbrambenih
fubalera, čini mi se da bi bolje bilo reći da Santrač jednostavno ne zna
kako da nekome od igrača koji su sve velike zvezde u svojim klubovima kaže
da zarad igre reprezentacije mora da sedne na klupu. Ili bar, da ima
problema da sve te igrače organizuje u jednu ekipu u kojoj jednostavno ne
mogu svi igrati ono što igraju u svojim klubovima. No dobro, možda mu to u
budućnosti u uspe :)
fudbal.353giovanni,
-> #346, dizelĘ? onih odbrana koje podizu tim iz "mrtvih",zato je mozda bolje
Ę? da imamo njega na golu(trebace nam za svetsko prvenstvo.)
Da, da. Podižu protivnički tim iz mrtvih. ;> A što se tiče SP '98, pa
mi tamo nećemo biti. To je sigurno. Još sam sigurniji posle utakmice sa
Faranima da mi nemamo šta da tražimo u duelima sa Španijom i Češkom.
Pogotovo ne sa onakvom odbranom u kojoj igra onaj Đorović koji nije ni
jednu loptu skinuo ili presekao. Dobro, igrali smo sa samo dva odbrambena
igrača, ali pa šta? Igrali smo protiv Farskih Ostrva, ljudi! Ajde što su
se ispromašivali, to se može još donekle i shvatiti, ali da nam ovi daju gol,
pa to je nedopustivo. Sramota!
fudbal.354mileusna,
Ostaje mi samo da se pitam kad će smena novinarskog kadra
u RTS-u. Ako Pantić ne troši tri rolne WC-papira po utakmici,
ja dam glavu. Ono je brE gore i od Mihajlovskog u najboljoj
formi. A da ne pominjem da je _Savezna Republika Nemačka_ igrala
odlično, i da je selektor _Danske_ reprezentacije veoma
zadovoljan (možda ja nisam u toku, a ko je ono igrao;).
Glede fudbala, bruka... ;) Sva sreća pa ni oni jadnici
ništa ne znaju, mada moram priznati da smo prvo poluvreme
odigrali poprilično dobro.
fudbal.355mileusna,
-> #351, kum.djole>> A znate li da je sad ljut na Pantića ?
>> Kaže, pokušavao je indivudualnom igrom, a ja sam ga stavio da
>> zameni Mihajlovića 'zbočnistrana' a on je bio sebičan, a.. ;)
Da, a što Pantić nikad nije igrao na onom mestu na kome je
postavljen, to nikom ništa. A što u ostali solirali sve u 32...
Uostalom, već smo više puta konstatovali o kakvom se selektoru
radi, pa je glupo da se ponavljamo. :)
fudbal.356vitez.koja,
-> #351, kum.djole#=> A znate li da je sad ljut na Pantića ?
#=> Kaže, pokušavao je indivudualnom igrom, a ja sam ga stavio da
#=> zameni Mihajlovića 'zbočnistrana' a on je bio sebičan, a.. ;)
E ne znam, tj. znam, čuo sam tu njegovu izjavu sa konferencije za
štampu i na SoS-u je baš izgledao ljuto, ali za mene je Pantić bio
ponajbolji naš igrač u drugom poluvremenu (i Jugović). Piksi, Dejo i
Mijat su mi nekako celo drugo poluvreme bili nezainteresovani...
Nekako smo mnogo rano dali gol, pa kao da je preovladala logika da
možemo da im damo gol kad hoćemo, nego smo mnogo dobri, pa nećemo... :)
Inače blam što je i sam priznao krah sopstvene "koncepcije" kad je
uveo i Mirkovića... Nego, zašto nije igrao Đukić?
sk
fudbal.357lexus,
-> #353, giovanni=> igrača, ali pa šta? Igrali smo protiv Farskih Ostrva, ljudi! Ajde
=> što su se ispromašivali, to se može još donekle i shvatiti, ali da
=> nam ovi daju gol, pa to je nedopustivo. Sramota!
Posle tog gola naši su se potpuno izgubili.
Mijatović je bio nervozan što ne može da da gol, Savićević i Piksi
su gnjavili i solirali, Pantić nije imao nikog slobodnog da mu dobaci,
tako da je pokušavao sam ;) Glupi Sani je trebao da izbaci Mijatovića, a
ne Ćurčića kada je ubacivao Batu...
Inače, kada sam video sastav znao sam de će paceri da nam uteraju jedan,
a to se i obistinilo ;(
fudbal.358lexus,
-> #354, mileusna=> formi. A da ne pominjem da je _Savezna Republika Nemačka_ igrala
=> odlično, i da je selektor _Danske_ reprezentacije veoma
=> zadovoljan (možda ja nisam u toku, a ko je ono igrao;).
A to da u novembru igramo protiv Češkoslovačke si zaboravio ;)
Inače, Pantić nije uspeo da raspozna pola igrača... Stalno je
mešao Miloševića i Savićevića, Mijatovića i Stojkovića, ajde da
ljudi liče, ali oni stvarno nemaju ništa slično...
Bio je gori od same utakmice, a to je zaista teško ;)
fudbal.359stefan,
Ne mogu da izdžim a da svoje zadovoljstvo pročitanima ne podelim i sa
vama O:) Elem:
------
"Politika" 26.4.96
O fudbalskim mogućnostima Siniše Mihajlovića, svi oni koji su ga samo
jedanput videli u igri, misle sve najbolje. Ali o njegovom, povremenom,
ponašanju na terenu mnogi imaju ružno mišljenje.
O tom ružnom delu Mihajlovićevog ponašanja, o njegovom udaranju rivala i
kad se lopta nalazi na drugom delu terena, o Mihajlovićevoj nervozi i
mogućnosti da lako bude isprovociran, juče je, ljutito, nešto rekao i
Miljan Miljanić, predsednik FSJ:
- Mihajlović je i protiv Farskih Ostrva udario protivnika bez razloga.
Dobio je žuti karton u takmišarskoj utakmici koja je imala manji značaj od
svih sledećih. Razgovarao sam sa Mihajlovićem o toj njegovoj mani više
puta i učiniću to još jedanput. U slučaju da ponovi takav neshvatljiv
postupak, postupak kojim može upropastiti sve napore tima, moraćemo moždam
ubuduće da igramo i bez njega.
-----
Treba možda smo dodati da se to njemu ne dešava ponekad. Od kada je naša
reprezentacija počela ponovo da igra međunarone utakmice, on je praktično
na svakoj utakmici dobijao žute ili crvene kartone zbog prljave igre,
udaranja protivničkih igrača itd.
fudbal.360kum.djole,
-> #355, mileusna>> Da, a što Pantić nikad nije igrao na onom mestu na kome je
>> postavljen, to nikom ništa. A što u ostali solirali sve u 32...
Ne, ne, ne, ovo je najbolji od svih najboljih među najboljim
izgovorima koje je Santrač izgovorio..
" Doživeo je psihološki šok posle izvanrednog prijema navijača. "
! ! !
Čovek koji već decenijama igra pred punim tribinama, čovek koga
je obožavalo 20.000 Grobara i skandiralo njegovo ime, čovek koga
su navijači Panioniosa dočekali kao Boga, fudbaler koji svake nedelje
igra pred 50.000 besnih navijača Atletika, onome kome će podići
spomenik od bronze ispred stadiona tog kluba, ZAMISLITE, doživeo
je psihološki šok jer ga je četvrt Marakane pozdravljalo aplauzima..
Zaista, vredi pogledati i ostale ocene 'po Santraču' jer, ako ništa
drugo, možete da se polomite od smeha, krstite i cepate novine u
isto vreme.. ;)
fudbal.361kum.djole,
-> #353, giovanni>> se ispromašivali, to se može još donekle i shvatiti, ali da nam
>> ovi daju gol, pa to je nedopustivo. Sramota!
Pa dobro sad.. i nije sramota.
Rusima su dali dva. :)
Što jes jes, primili su pet, ali mi smo mogli da im damo deset..
Uopšte, više treba da brine neefikasnost i indolentnost u napadu
pojedinih zvezda, nego sijaset grešaka iovako grozne odbrane.
Da su igrali Bata Mirković i Šaula od početka na tim pozicijama,
odbrana bi bila brža i Jokanović i Jugović ne bi 'davili' na
sredini i puštali Farane da broje sekunde do kraja..
fudbal.362kum.djole,
-> #359, stefan>> jedanput videli u igri, misle sve najbolje. Ali o njegovom,
>> povremenom, ponašanju na terenu mnogi imaju ružno mišljenje.
To njegovo ponašanje datira još iz vremena 'pohoda na Vembli'.
On se tada toliko uobrazio kao novi vođa tima da to nije bilo normalno..
U početku je 'rumenko' izigravao malog, krhkog momka iz novosadske
Vojvodine, da bi na kraju prikazao svoje primitivne osobine upravo u
trenucima kada je postao ohoho zreo igrač.. U Sampdoriji je više puta
dobijao žute, pa i crvene kartone. U stvari, sve je počelo time što su
bivše tinejdžerke, ali još uvek poremećenog ukusa izabrale Mihajlovića
za najlepšeg jugoslovenskog fudbalera.. ;) Onda je usledilo ono klasično
"prija mi slava.." i evo dokle je doguralo.
Dobro je što ga je tata Miljan opomenuo.
Konačno i od njega neka vajda. ;)
fudbal.363lexus,
-> #360, kum.djole=> Zaista, vredi pogledati i ostale ocene 'po Santraču' jer, ako ništa
=> drugo, možete da se polomite od smeha, krstite i cepate novine u
=> isto vreme.. ;)
Ja sam ga gledao na SOS-u ;)
Mal nisam bacio TV kroz prozor, čovek je...
A kako tek gestikulira... Užas!
fudbal.364junior,
-> #330, kum.djole> sveta - kao što se da primetiti, posle dugog niza godina,
> najjača liga sveta u završnici EK ima samo jednog
> predstavnika..
Ali kakvog ...
Juventus ima tim, kakav će teško biti ponovo skupiti. Ako sad ne iskoriste
šansu da uzmu Kup Šampiona, nikad neće. Već sledeće sezone, Vijali je najavio
odlazak/povratak u Sampdoriju, gde planiraju još neka pojačanja (i u trenerskom
pogledu) i juriš na titulu. Čuo sam da ima par timova iz Bundes-lige, veoma
zainteresovanih za Jugovića, a i Ravaneli neće još dugo ...
Šteta bi bilo da Ajaks ponovo pobedi ove sezone, nisu zaslužili. Jeste da imaju
strava tim, ali tako šiptarski igraju, totalno bez motiva, bez lepote ... svi
samo odrađuju posao do kraja sezone, jer su već sklopili (više od pola tima)
ugovore sa nekim drugim klubovima u Evropi. Uopšte, Ajaks je ove godine samo
bleda slika nekadašnjeg gorostasa pred kojim su se tresle noge igračima kad su
istrčavali na teren. ;)
jr.
fudbal.365junior,
-> #349, kum.djole> Još je i dodao da Stefanović ne igra u Šefild Junajtedu, ali
> kad bolje razmislim, sasvim je logično da Stefanović ne igra u
> Šefild Junajtedu... je l' tako Sani ? ;)
Koji car :)))
BTW, moram da ubacim ... Pantić je stvarno najbolja rezerva koju
je Partizan ikad imao ;>
fudbal.366dizel,
-> #348, ilazarevic>
> Slazem se - trebace nam neko da svalimo krivicu sto se nismo
> plasirali u finalni turnir ;)
Ako to bude neko,onda ce to biti Mijatovic ili Curcchic...
Zaista su se istakli svojom fantasticnom partijom protiv Farskih
ostrva.
fudbal.367dizel,
-> #351, kum.djole>
> Sto da ga trazimo, taj vec postoji. :)
>
> A znate li da je sad ljut na Pantica ?
> Kaze, pokusavao je indivudualnom igrom, a ja sam ga stavio da
> zameni Mihajlovica 'zbocnistrana' a on je bio sebican, a.. ;)
>
Verovatno si u pravu.Ukoliko nam Santrac ostane kao selektor u
bliskoj buducnosti,ona nece biti onako sjajna kao sto nam se
cinilo,tj.kakva bi realno trebalo da bude.
Vise me nerviraju ove njegove ideje da igramo sa 8 napadaca
i sa dvojicom odbrambenih fudbalera(u prethodnim utakmicama
nije bilo tako drasticno,ali opet smo uvek igrali,tj.pokusavali
da igramo jako ofanzivno,samo zato sto je on bio centarfor i
voli da u svom timu ima puno napadaca).
On jos uvek ne shvata da se fudbal mnogo promenio od njegovog
vremena i da veci broj napadaca ne povecava broj postignutih,vec samo
broj primljenih golova.
Ovo je jedina taktika koja je mogla da dozvoli Farskim Ostrvima
da nam daju gol.
Da ne pominjem atraktivnu intervenciju Kocica.....
fudbal.368dizel,
-> #353, giovanni> Ę? onih odbrana koje podizu tim iz "mrtvih",zato je mozda bolje
> Ę? da imamo njega na golu(trebace nam za svetsko prvenstvo.)
>
> posle utakmice sa Faranima da mi nemamo sta da trazimo u
> duelima sa Spanijom i Ceskom. Pogotovo ne sa onakvom odbranom u
> kojoj igra onaj Dorovic koji nije ni jednu loptu skinuo ili
> presekao. Dobro, igrali smo sa samo dva odbrambena igraca, ali
Ne znam zasto ste svi ovako depresivni posle ovog meca.Jesmo mi
igrali lose,ali ce se to za velike utakmice sigurno popraviti.
Ne znam sta imas protiv Djorovica koji je odigrao sasvim solidno,
za razliku od Kocica,Curchica,Brnovica,Pantica,Mijatovica,...
Osrednji su bili Jokanovic i Milosevic(koji je namestio gol i
dao ga,ali iz mnogo prilika,i imao je dosta gresaka),dok su
odlicno odugrali Savicevic(dva gola,u drugom dosta losiji),
Stojkovic(asistirao fantasticno i kod grugog i treceg gola,
odlicno sutirao iz faula),Jugovic(imao pregrst sjajnih suteva
sa distance i samo je sreca spasila golmana Farskih Ostrva
da on ne da koji gol).
Mihajlovic je ponovo bio nervozan i zasluzeno dobio zuti karton,
ali ipak je bio veoma dobar u onom periodu koji je odigrao!
Ipak mislim da ovo nije prava slika nase reprezentacije i da cemo
u novembru prisustvovati "gazenju" Slovacke u Beogradu(valjda pred
65000 ljudi,jer se planira postavljanje sedista na sever i jug
Marakane.)
fudbal.369dizel,
-> #360, kum.djole>
> Covek koji vec decenijama igra pred punim tribinama, covek koga
> je obozavalo 20.000 Grobara i skandiralo njegovo ime, covek
Jeste on navikao na dosta navijaca,ali se bas ne secam da je 20000 grobara
skandiralo njegovo ime,jer on nije bi onarocito popularan kod nas!
Ovo nije da bi te zezao nego ozbiljno to mislim,pa ako imas neki
dokaz ti samo posalji poruku.
Inace,slazem se da je Santrac jedan od najvecih kretena...
Pazljivo procitajte ovo:
"Ja sam postavio ofanzivnu taktiku,jer sam smatrao da cemo utakmicu tako
dobiti.Sto se i dogodilo..."
On ovo smatra za svoj uspeh :))))))))))
Da li je iko dovodio u pitanje nasu pobedu?Protiv Farskih Ostrva,...!?
To je tim koji ima cak 2 medjunarodne pobede i to obe protiv velike
drzave San Marino...
Kakav kreten!!!!!
fudbal.370dizel,
-> #357, lexus> Piksi su gnjavili i solirali, Pantic nije imao nikog slobodnog
> da mu dobaci, tako da je pokusavao sam ;) Glupi Sani je trebao
> da izbaci Mijatovica, a ne Curcica kada je ubacivao Batu...
Ma,meni i dalje nije jasno kako smo primili gol.Inace,mislim da Pantic
nije dobro igrao,ali ne kao sto ovaj selektor ke**ja.
Sto se tice Mijatovica i Curcica,obojica su bili losi,narocito u drugom delu.
fudbal.371dizel,
-> #359, stefan>
> Ne mogu da izdzim a da svoje zadovoljstvo procitanima ne
> podelim i sa vama O:) Elem:
> Treba mozda smo dodati da se to njemu ne desava ponekad. Od
> kada je nasa reprezentacija pocela ponovo da igra medunarone
Da li ti zaista mislis da on nije kvalitetan igrac?
Igrao je odlicno i stvarno pokretao sve nase akcije,kad
ga je kreten Santrac izveo.I meni smeta sto se mnogo nervira,...
Jedini trener koji je znao da ga obuzda bio je Ljupko Petrovic.
Ne znam sta ce biti,ali bez njega ce biti tesko.
fudbal.372dizel,
-> #364, junior> Bundes-lige, veoma zainteresovanih za Jugovica, a i Ravaneli
> nece jos dugo ...
Jugovic ostaje do 2000.e god.
fudbal.373kum.djole,
-> #363, lexus>> A kako tek gestikulira... Užas!
Gestikulira i u fazi odbrane, i u fazi manevra, i u fazi napada.. ;)
fudbal.374kum.djole,
-> #369, dizel>> Jeste on navikao na dosta navijaca,ali se bas ne secam da je
>> 20000 grobara skandiralo njegovo ime,jer on nije bi onarocito
>> popularan kod nas!
Kod vas možda nije :) ali na 'jugu' jeste, nekad davno.
>> Ovo nije da bi te zezao nego ozbiljno to mislim,pa ako imas neki
>> dokaz ti samo posalji poruku.
Ništa konkretno nemam o Milinku Pantiću osim podataka iz njegovih
poslednjih sezona u Partizanu - vredno je radio, ali je retko ulazio
u igru. Grobari su, međutim, često tražili da Pantić uđe u igru i
izvede neki slobodan udarac.. U Partizanu praktično nikad nije uspeo
da se ustali u ekipi, a u tom timu proveo je oko šest godina..
>> Inace,slazem se da je Santrac jedan od najvecih kretena...
..koji ima izuzetno dobra leđa. Evo i zašto.
Dragoslav Pivić, sekretar Stručnog štaba FSJ podneo je prijavu po
službenoj dužnosti protiv direktora Partizana, Nenada Bjekovića
zbog "grubog načina komentarisanja niza odluka selektora Santrača"
a posebno onih do kojih je došlo u toku meča.
Evo koje su to ključne reči zbog kojih se Bjeković
nalazi pred sudom FSJ:
- " Celu noć sam razmišljao o Santračevoj taktici i zaključio
sam da je nedokučiva "
- " Ovo je igra sa svima nama koji radimo u fudbalu "
- " I moja supruga, koja nema veze sa fudbalom, u jednom
trenutku reče: Samo ovoga sme da zameni "
Sami procenite da li će Bjekoviću za ove gnusne uvrede ;) biti
određena smrtna kazna, doživotna eliminacija iz fudbala, ili samo
izgnanstvo i iseljenička viza za Novu Gvineju. ;)
Tužba bi eventualno bila povučena ako bi se Bjeković JAVNO IZVINIO
selektoru Santraču. Ja mu držim palčeve ga još žešće 'prokomentariše'.
Ako se sećate, Tirnanića, Milutinovića, Osima.. vređali su ih svi,
od novinara preko trenera, igrača i bivših saradnika, i niko nije
završio na optuženičkoj klupi. Nešto se tu gadno kuva, i smrdi na
tata Miljanov recept..
fudbal.375kum.djole,
-> #367, dizel>> Vise me nerviraju ove njegove ideje da igramo sa 8 napadaca
>> i sa dvojicom odbrambenih fudbalera(u prethodnim utakmicama
>> nije bilo tako drasticno,ali opet smo uvek igrali,tj.pokusavali
>> da igramo jako ofanzivno,samo zato sto je on bio centarfor i
>> voli da u svom timu ima puno napadaca).
On je definitivno izgubljen. Verovatno mu se osladila ta ideja da
se Farskim ostvrima utera što više golova, iz prostog razloga što
bi tako učvrstio svoju poziciju u javnosti. Računao je, verovatno,
da će 'plavi' zabiti deset komada, što bi njemu omogućilo odgovarajući
istup u medijima "Osim je dao 7 a ja sam im dao 10, evo vidite kako
je ova taktika plodonosna, Đorović nije ni pipnuo loptu ali ja znam
da je on najbolji igrač sveta.. ;) itd..". Izjalovilo mu se, što je
sasvim nromalno - svako može da ima loš dan, a kad se sve sabere,
logično je da profesionalci koji se svake nedelje krvavo bore za
svaki bod, otaljaju posao bez preterane želje za povezanom igrom.
Naravno, u trenutku kada je sve već gotovo, protiv gotovog suparnika.
Kao što neko reče, svi su hteli da daju gol, Santrač ih je u tome
najverovatnije hrabrio, i desilo se da ništa nisu ni uradili.
Da ne beše dobrog Knudsena, još bi se neke greške i provukle,
a upravo one bi nas skupo stajale kasnije.. hoću da kažem da je u
neku ruku i dobro što smo ostvarili ovako mali rezultat.
Sve u svemu, nemam neku dugoročnu prognozu za budućnost ove ekipe,
ali siguran sam da ćemo se provesti kao bosi po trnju ako sadašnji
selektor bude nastavio i okončao ove kvalifikacije.
Vremenom će i igrači i javnost shvatiti da je na čelu te selekcije
najveća neznalica, ako izuzmemo Živadinovića, pa nam preostaje ili
da gledamo braću Đorović i "santračovce" u reprezentaciji, ili da
svi zajedno oteramo skota što dalje od fudbala.
>> Ovo je jedina taktika koja je mogla da dozvoli Farskim Ostrvima
>> da nam daju gol.
Dvoumim se već par dana da li da napišem svoje mišljenje o tome,
ali moraću. Naši su u sredu MORALI igrati kao da se radi o najopasnijem
protivniku, u taktici koja optimalno omogućava adekvatan broj igrača
na svakom mestu u timu, u klasičnoj formaciji 3-4-3 gde bi Mihajlović
i Ćurčić delovali po levom odnosno desnom krilu, a Mijatović i Milošević
zajedno sa sredinom, Stojkovićem i Savićevićem, realizovali ili
kombinovali igru u napadu. Tako se MORA igrati protiv Španaca, Čeha
i Slovaka, jer svako srljanje sa 8 napadača ili bunkerisanje sa 6
defanzivaca može doneti najobičniju bruku.
Sigurno znate za izjavu mr. Neznalice odmah posle meča sa Rumunijom
kada je pred kamerama, onako razgaćen i raskopčan govorio da ih on
"stavi na šesn'esterac u liniju i onda ovi rade, rade, rade..".. ;)
Da obrazložim i zašto je trebalo igrati na taj način - do jačih
utakmica ima malo vremena, a tim mora da se uigra, zar ne ?
Dobro, protiv koga će tim da se uigra ako ne protiv slabijih,
avanturističkih selekcija ? Da je Santrač makar malo mućnuo glavom
i prostudirao pravila UEFE, ukapirao bi da gol razlika i bodovi
dobijeni protiv poslednjeplasiranih selekcija u grupi (a realno je
očekivati da Farani budu pri dnu) ne znače ništa u trenutku kada
dve ili tri ekipe skupe podjednak broj bodova. Što je vrlo moguće.
Zbog toga je trebalo sastaviti dobar i obećavajući tim, i odigrati
maksimalno, za naš što brži povratak u fudbal, a ne za šaku golova
i novu razgaćenu izjavu tipa 'eto vidite..'.
Da povučem i jednu paralelu.
Pogledajte kako je 16.5.1991 Ivica Osim sastavio ekipu i razbio
tada još slabiju i neafirmisanu ekipu Farskih ostrva. Naš sadašnji
i tadašnji ex-yu tim približnih su kvaliteta.
Ivković (Ladić), Stanojković, Jarni (Šuker), Vulić, Najdoski,
Predrag Spasić, Prosinečki, Boban, Pančev, Savićević, S. Mihajlović.
Pet odbrambenih igrača protiv najvećeg autsajdera tih kvalifikacija.
Pošto naš sadašnji selektor nije prostudirao ni tu, ni poslednje
utakmice gostujuće reprezentacije, ostalo mu je da čačka mečku
i izmišlja neke nove, neverovatne fudbalske izume (2-4-2-2..;))..
>> Da ne pominjem atraktivnu intervenciju Kocica.....
Ruku na srce, čovek uopšte nije kriv za gol.
Bio je markiran i lopta je samo protutnjala pored njega.
Šut je došao sa leve strane, tamo gde se obično (ne)nalazi.. ko ? ;)
fudbal.376kum.djole,
-> #366, dizel>> Ako to bude neko,onda ce to biti Mijatovic ili Curcchic...
Ne znam da li si primetio, ali mi smo igrali sa dva centarfora.
Mijatović i delimično Milošević. To je suludo.
Mijatoviću bi više legla pozicija polutke, Ćurčiću takođe.
>> Zaista su se istakli svojom fantasticnom partijom protiv
>> Farskih ostrva.
Znaš li možda neke alternative ? Da nisu iz Zvezde ? ;)
fudbal.377kum.djole,
-> #368, dizel>> Ne znam sta imas protiv Djorovica koji je odigrao sasvim solidno,
Tri puta pipnuo loptu, i već je solidan..
Tako i Santrač razmišlja.
A ko je kriv za šupljikavost u drugom delu igre ?
Curchic i Mijatovic ? ;)
>> Osrednji su bili Jokanovic i Milosevic(koji je namestio gol
Smešno. Savo je igrač kome je zadatak da postigne gol, dva, tri.
Postigao je jedan, majstorski namestio jedan. Propuštene prilike
su sasvim normalna pojava i za centarfora, i za mladog igrača
kakav je on, i na kraju krajeva, za Savu kao fudbalera. ;)
Neverovatno je šta je selektor izjavio - "jedna od slabijih
partija, možda je trebalo ranije da ga menjam".
Naravno da je trebalo, ali u smislu da odmori Savu i pruži
šansu Kovačeviću, Nađu, Ćiriću.. ovako je ubacivši Mirkovića
pokušao da ispravi greške koje je načinio pre početka meča..
Ubacivši Nađa četiri minuta pre kraja ponovo je obrukao pred svetom
jednog perspektivnog igrača, koji je, sasvim slučajno i strelac prvog
gola za reprezentaciju SRJ..
>> Jugovic (imao pregrst sjajnih suteva
I to je sve što je imao, i uradio. Raspucavao se. Kao protiv Rumunije.
Videćemo da li će se raspucavati i protiv Ajaksa.. ;)
fudbal.378kum.djole,
-> #371, dizel>> Da li ti zaista mislis da on nije kvalitetan igrac?
Nisam to rekao.
On ima svojih kvaliteta. Ostajem pri tome da je on igrač za 21. vek,
i to u smislu inovacija koje nam savremeni fudbal donosi.
Dakle, ubaciti ga kad je slobodan udarac i izbaciti posle udarca. ;)
>> Ne znam sta ce biti,ali bez njega ce biti tesko.
Neće. Za svakog igrača postoji adekvatna zamena.
Treba samo pružiti šansu onima koji je već duže vreme čekaju.
fudbal.379lexus,
-> #374, kum.djole=> Sami procenite da li će Bjekoviću za ove gnusne uvrede ;) biti
=> određena smrtna kazna, doživotna eliminacija iz fudbala, ili samo
=> izgnanstvo i iseljenička viza za Novu Gvineju. ;)
Giljotina 100% ;)))
fudbal.380lexus,
-> #367, dizel=> Da ne pominjem atraktivnu intervenciju Kocica.....
Miloje bi bio bolji ;)))
A onaj sa brojem 3, što je trebao da igra odbranu...
Užas... Ništa nije uradio... Kako mu beše ime...
Verovatno samo Sani zna kako se taj zove... Goran, valjda...
;>>>
fudbal.381lexus,
-> #375, kum.djole=> i izmišlja neke nove, neverovatne fudbalske izume (2-4-2-2..;))..
Iskreno rečeno, taktika je bila 1-5-2-2, a onaj_čije_ime_zaboravih je
trebao da bude cela odbrana...
fudbal.382lexus,
-> #366, dizel=> Ako to bude neko,onda ce to biti Mijatovic ili Curcchic...
=> Zaista su se istakli svojom fantasticnom partijom protiv Farskih
=> ostrva.
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Đani je igrao beka, a Mijat centarfora, nije ni čudo što nisu odigrali
najbolje. Samo, da nije bilo Mijatovića ne bi bilo ni drugog gola...
Inače Savićević je bio sjajan, solo prodorom je postigao prvi gol ;)))
A i drugi je bio plod njegove osmišljene akcije ;>>>>>
A tek u drugom poluvremenu kako je igrao, ja pokretljiviju osobu nikad
nisam video ;>>>>>
fudbal.383lexus,
-> #370, dizel=> Sto se tice Mijatovica i Curcica,obojica su bili losi,narocito u
=> drugom delu.
A Đorović, Savićević i Jugović su bili najbolji ;))))
K'o da su iz zv**de :)
fudbal.384lexus,
-> #371, dizel=> Jedini trener koji je znao da ga obuzda bio je Ljupko Petrovic.
Veruj mi, da mi trener lupa šamare i ja bih bio obuzdan.
=> Ne znam sta ce biti,ali bez njega ce biti tesko.
Zašto, Pantić isto tako dobro izvodi slobodne udarce, a ni Piksi
nije loš :)
Sliniša je krajnje nepotreban igrač u veznom redu, a i u odbrani, a
i u napadu :)
fudbal.385stefan,
-> #366, dizel> Ako to bude neko,onda ce to biti Mijatovic ili Curcchic...
> Zaista su se istakli svojom fantasticnom partijom protiv Farskih
> ostrva.
Ma da, pružaće oni i bolje partije samo da ih promućurni selektor
postavi na mesta koja ima više odgovaraju, Ćurčića recimo na golmana a
Mijatovića bi mogao još malko da isturi, recimo negde iza protivničkog
gola ;)
fudbal.386stefan,
-> #371, dizel> Da li ti zaista mislis da on nije kvalitetan igrac?
Verujem da bi bilo pedagoški da te prvo zamolim da mi pokažeš bar jednu
rečenicu u mojoj poruci iz koje se m,ože makar i naslutiti da sam ja tako
nešto hteo da kažem ;)) No, šalu na stranu, ne mislim da je loš, mislim da
se solidan igrač. Međutim problem je u njegovoj glavi, da ponovim još
jednom, on je na nekoliko prijateljskih utakmica i na ovoj "benignoj"
protiv Farana dobrio par crvenih kartona, ne zna se koliko žutih, jurio,
udarao i saplitao protivnike (apsolutno bez razloga) po terenu. Igrač kome
se to stalno dešava je po meni jednostavno previše rizičan. Ali izgleda mi
moramo da sačekamo da nas zaje*be u nekoj jako važnoj utakmici - da izleti
u prvih 10 minuta pošto je nesrećan zbog trenutne mesečeve mene i zbog
toga je zveknuo protivničkog igrača - e da bi se opametili i odstranili ga
iz tima. Ne radi se više ni o samokontroli, on jednostavno ispizdi kako
izađe na teren ;)
fudbal.387stefan,
-> #375, kum.djole> Ivković (Ladić), Stanojković, Jarni (Šuker), Vulić, Najdoski,
> Predrag Spasić, Prosinečki, Boban, Pančev, Savićević, S. Mihajlović.
Za razliku od Santrača Pametnog, koji je mislio da ofanzivni igrači mogu
da igraju bekove, Osim je jednostavno stavljao u tim dobre odbrambene
igrače koji umeju (i znaju kada to smeju da urade) da odigraju dobro i u
napadu.
fudbal.388nenad,
-> #354, mileusna> Ostaje mi samo da se pitam kad će smena novinarskog kadra
> u RTS-u.
Neće skoro, ova nova je tu pošto je prethodna rasterana zbog
raznih pljački, mahinacija i sl.
fudbal.389nenad,
-> #362, kum.djole> To njegovo ponašanje datira još iz vremena 'pohoda na Vembli'.
Takav je bio i pre nego što je došao u Vojvodinu, on je iz Borova
ako se ne varam.
fudbal.390kum.djole,
Neko je stvarno slep i glup. ;)
Trenutno, Atletiko - Valensija 2:3, Mijatović 2 +1 asistencija,
za Atletiko Pantić fantastično iz slobodnog udarca..
fudbal.391junior,
-> #367, dizel> Da ne pominjem atraktivnu intervenciju Kocica.....
Što jes' jest. Kocić sve češće iz glupih pozicija prima golove. Zaboravimo ovo
što se desilo na utakmici protiv Farskih ostrva, ali ko je juče gledao
Radnički(N) - Vojvodina, mogao je da vidi šta znači loše branjenje. Prilikom
primanja trećeg gola, Kocić je istrčao na rub šesnesterca, uspešno izbio loptu
protivničkog napadača, ali onda je nastao problem. Dok je odbrana Vojvodine
prihvatila loptu, i iznosila ju napolje, Kocić je to izgleda, mirno posmatrao
leškareći se na travi. U tom trenutku, centarfor Radničkog je ukrao loptu, i
plasirao ju u potpuno nezaštićenu mrežu Voše ...
Stvarno nedopustivo ponašanje reprezentativnog golmana. ;(
fudbal.392lexus,
-----------------------------------------------------------
Rezultati i tabela posle XV kola I-a fubalske lige
-----------------------------------------------------------
Radnički(N)-Vojvodina 3:1
Mladost(L)-Čukarički 2:1
Rad-Sloboda 4:0
Bečej-Proleter 1:0
Partizan-Crvena zvezda 0:0
1. Partizan 15 10 3 2 36:12 (+24) 51
2. Crvena zvezda 15 8 4 3 21:11 (+10) 44
3. Vojvodina 15 7 5 3 25:13 (+12) 39
4. Bečej 15 8 5 2 16:13 (+3) 37
5. Mladost (L) 15 6 2 7 19:23 (-4) 26
6. Radnički (N) 15 4 5 6 16:26 (-12) 26
7. Proleter 15 5 3 7 18:20 (-2) 24
8. Rad 15 4 4 7 17:19 (-2) 24
9. Čukarički 15 2 6 7 13:16 (-3) 23
10. Sloboda 15 1 3 11 7:35 (-28) 11
-----------------------------------------------------------
Pozdrav -Lex->
Copyright (C) Luka Zlatić 1996.
-----------------------------------------------------------
fudbal.393lexus,
Dizelu, chini mi se da je nekKKKHHHHMMMMo
izgubio opkladu :))))))
fudbal.394dizel,
Partizan je obezbedio titulu neresenim rezultatom 0:0 u mecu protiv
Crvene Zvezde na svom stadionu.
Ali,da je nespretni Jovicic(najlepsi i najblazi epitet koji sam mogao
da smislim) uspeo iz nekoliko stopostotnih sansi da savlada Kralja,ne
bi bilo nimalo lako Partizanu do kraja (gostovanje u Nisu,domacin
Vojvodini)...
Ovako,ostaje Zvezdi da osvoji Kup,...
fudbal.395dizel,
-> #375, kum.djole> pa nam preostaje ili da gledamo bracu Dorovic i "santracovce" u
> reprezentaciji, ili da svi zajedno oteramo skota sto dalje od
> fudbala.
Za Santraca moram da ponovim da je kreten,ali sta imas protiv Djorovica?
On je strasno borben i kvalitetan odbrambeni igrac.Ima jako los centar sut,
ali ionako on ne ide u napad i igra libera.Trenutno nije u najboljoj formi
jer je dugo bio povredjen.Ali,prosle godine je bio jedan od najboljih igraca
Zvezdinog sampionskog tima!
>
> Pet odbrambenih igraca protiv najveceg autsajdera tih
> kvalifikacija. Posto nas sadasnji selektor nije prostudirao ni
> tu, ni poslednje utakmice gostujuce reprezentacije, ostalo mu
> je da cacka mecku i izmislja neke nove, neverovatne fudbalske
> izume (2-4-2-2..;))..
>
Bar je originalan,to nam je uteha! :(((((
fudbal.396dizel,
-> #376, kum.djole>>> Zaista su se istakli svojom fantasticnom partijom protiv
>>> Farskih ostrva.
>
> Znas li mozda neke alternative ? Da nisu iz Zvezde ? ;)
>
Mijatovic je odigrao jako lose,ali za njega ne kazem da posoji adekvatana
zamena,samo mora da dobije drugu poziciju u timu,a za Savu itekako postoji
zamena.Naravno,Darko Kovacevic,koji je u engleskoj ligi igrao mnogo manje
od Save,ali za to kratko vreme postigao mnogo bolji prosek golova po
utakmici nego Sava.
fudbal.397dizel,
-> #377, kum.djole>>> Ne znam sta imas protiv Djorovica koji je odigrao sasvim
> solidno,>
> Tri puta pipnuo loptu, i vec je solidan..
> Tako i Santrac razmislja.
> A ko je kriv za supljikavost u drugom delu igre ?
> Curchic i Mijatovic ? ;)
Za taj gol je kriv Santrac,a ne Djorovic.To je bila dobra kontra Farskih
Ostrva,omogucena najofanzivnijom taktikom svih vremena,a i volej njihovog
centarfora(koji ja mislim da nikada nece ovakav gol ponovo dati) je bio
sjajan tako da nijedan odbrambeni igrac nije mogao tad da intervenise.
Verovatno i niko nije ocekivao direktan sut,jer ipak je bilo logicnije da prvo
primi loptu,pa sutne ili centrira...
fudbal.398dizel,
-> #378, kum.djole>>> Da li ti zaista mislis da on nije kvalitetan igrac?
>
> Nisam to rekao.
> On ima svojih kvaliteta. Ostajem pri tome da je on igrac za 21.
> vek, i to u smislu inovacija koje nam savremeni fudbal donosi.
> Dakle, ubaciti ga kad je slobodan udarac i izbaciti posle
> udarca. ;)
:))))))))
Bas si smesan.Ja mislim da njegov kvalitet nije samo sut,nego i centarsut,
odlicna tehnika,snaga,brzina,borbenost...
>>> Ne znam sta ce biti,ali bez njega ce biti tesko.
>
> Nece. Za svakog igraca postoji adekvatna zamena.
> Treba samo pruziti sansu onima koji je vec duze vreme cekaju.
Za svakog?!?!?!?
Pa ko ti je onda npr.zamena za Savicevica?
fudbal.399dizel,
-> #382, lexus>
> Inace Savicevic je bio sjajan, solo prodorom je postigao prvi
> gol ;))) A i drugi je bio plod njegove osmisljene akcije ;>>>>>
> A tek u drugom poluvremenu kako je igrao, ja pokretljiviju
> osobu nikad nisam video ;>>>>>
Prvi gol je dao gol sa petnaest metara!(pogodio sam ugao)
Kada je Sava,centarfor,dao takav gol?
A inace za Mijatovica necu reci nista,samo da te podsetim na onu sansu
kad je lopta prosla njihovog golmana,a onda nam je Mijat demonstrirao
situaciju "kako promasiti prazan gol sa pola metra?"- i bio je sasvim
uspesan.
:)))
fudbal.400dizel,
-> #383, lexus>
> A Dorovic, Savicevic i Jugovic su bili najbolji ;))))
>
> K'o da su iz zv**de :)
Epa,bas tako!!!
:))
fudbal.401dizel,
-> #384, lexus>
> => Ne znam sta ce biti,ali bez njega ce biti tesko.
>
> Zasto, Pantic isto tako dobro izvodi slobodne udarce, a ni
> Piksi nije los :)
Sto se tice izvodjaca faulova mi imamo odlicne sutere(Stojkovic,Mijatovic,
Pantic,Savicevic...),ali samo Mihajlovic daje golove sa 40 metara...
> Slinisa je krajnje nepotreban igrac u veznom redu, a i u
> odbrani, a i u napadu :)
Jel si ti pio nesto il si svako jutro tako blesav?
Obrati se treneru Sampdorije,da cujem sta ce ti reci!
fudbal.402dizel,
-> #385, stefan>> Ako to bude neko,onda ce to biti Mijatovic ili Curcchic...
>> Zaista su se istakli svojom fantasticnom partijom protiv
>> Farskih ostrva.
>
> Ma da, pruzace oni i bolje partije samo da ih promucurni
> selektor postavi na mesta koja ima vise odgovaraju, Curcica
> recimo na golmana a Mijatovica bi mogao jos malko da isturi,
> recimo negde iza protivnickog gola ;)
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))
Ovde si u pravu.Mozda bi onda i Santrac usao u igru i pokazao nasim losim
igracima kako se igra fudbal :))
fudbal.403dizel,
-> #386, stefan> jednostavno previse rizican. Ali izgleda mi moramo da sacekamo
> da nas zaje*be u nekoj jako vaznoj utakmici - da izleti u prvih
> 10 minuta posto je nesrecan zbog trenutne meseceve mene i zbog
Ja se samo nadam da ce se izmeniti,jer nam mnogo znaci u reprezentaciji!
fudbal.404dizel,
-> #390, kum.djole> Trenutno, Atletiko - Valensija 2:3, Mijatovic 2 +1 asistencija,
> za Atletiko Pantic fantasticno iz slobodnog udarca..
>
Jako lep gol Pantica,a Mijatovic ponovo dokazao da je ubedljivo
najbolji igrac Valensije.
fudbal.405lexus,
-> #396, dizel=> zamena.Naravno,Darko Kovacevic,koji je u engleskoj ligi igrao mnogo
=> manje od Save,ali za to kratko vreme postigao mnogo bolji prosek
=> golova po utakmici nego Sava.
Ti si stvarno promašen slučaj...
Reci mi na koji način golove daje Savo, a na koje Kovačević!
Glupog Darka moraš da pogodiš u čelo da bi postigao gol, a kada
ga dobro čuvaju ne može ni to (šta mu je Saveljić radio).
Drugo, Savo igra u ekipi sa Dwight Yorkom i njih dvojica dele
golove, takođe, Savo se često vraća do centra, vodi napade, za
razliku od Kovačevića koji to _ne ume_!
fudbal.406lexus,
-> #399, dizel=> Prvi gol je dao gol sa petnaest metara!(pogodio sam ugao)
Prvi gol je dao gol?!?!?! interesantna rečenica ;)
=> Kada je Sava,centarfor,dao takav gol?
Dao je Savo i lepše golove, nemoj ti da se brineš za njega, poenta
je u tome što se Dejo nije trudio previše, naprotiv! Uzgred, Savo_centarfor
mu je namestio prvi gol, a Piksi drugi. Ja ne kažem da je Dejo loš
igrač, nije, sigurno je jedan od najboljih u svetu, ali njega, očigledno,
mrzi da igra!!! To jedan reprezentativac sebi ne sme dozvoliti!
=> A inace za Mijatovica necu reci nista,samo da te podsetim na onu
=> sansu kad je lopta prosla njihovog golmana,a onda nam je Mijat
=> demonstrirao situaciju "kako promasiti prazan gol sa pola metra?"-
=> i bio je sasvim uspesan.
Mijat je prvo mislio da ukliza, pa da šutne loptu i na kraju nije ni stigao
do nje, ali _nije_promašio_gol_ sa pola metra :)
fudbal.407lexus,
-> #397, dizel=> Za taj gol je kriv Santrac,a ne Djorovic.To je bila dobra kontra
=> Farskih Ostrva,omogucena najofanzivnijom taktikom svih vremena,a i
=> volej njihovog centarfora(koji ja mislim da nikada nece ovakav gol
=> ponovo dati) je bio sjajan tako da nijedan odbrambeni igrac nije
=> mogao tad da intervenise.
Znači, volej je bio sjajan, a Kocić je kriv što je primio gol :)
Santrač jeste postavio očajnu taktiku, ali odbrambeni igrač mora da
igra odbranu i u takvim uslovima, a ne da gleda kako tehnički savršeno
potkovani Farani prave duple pasove, šutiraju i slično ;>>>>
fudbal.408lexus,
-> #401, dizel=> Obrati se treneru Sampdorije,da cujem sta ce ti reci!
Slušaj, on možda i jeste potreban Sampdoriji, ali nije
našoj reprezentaciji!!!
Džabe se gura u vezni red, gde ionako imamo previše igrača,
ne može da igra u napadu, a odbrana nam je sjajna i bez
njega!
Inače, mislim da i Piksi nema šta da traži u ovoj reprezentaciji,
on može da igra sjajno protiv prosečnih reprezentacija, ali ne verujem
da odlične igre može da pruži i protiv jačih svetskih reprezentacija.
Po mom mišljenju od nekadašnjih zvezdinih igrača mogu da igraju samo
Savićević i Jugović!!!
Uostalom, evo vam i moj sastav:
1. Pandurović 12. Kocić
2. Mirković 13. Brnović
3. Komljenović 14. Mihajlović
4. Jokanović 15. Stojković
5. Đukić 16. Drobnjak
6. Vujačić 17. Saveljić
7. Jugović 18. Nađ
8. Pantić 19. Ćirić
9. Milošević 20. Krupniković
10. Savićević 21. Kovačević
11. Mijatović 22. Milojević
Pozdrav -Lex->