navijaci.1258dizel,
Evo i nove pesme Zvezdinih navijača:
U srcu mome živiš samo ti,
Zvezdo ljubavi,
o tebi sanjam, o tebi pevam,
samo tebe volim ja...
Da se opkladimo za koliko će grobari da je "obrade"... :))))))))
navijaci.1260nikola.s,
@ @ @@@@@
@ @ @ @ @
@ @ @ @
@@@@@ @ @
@ @ @
@ @ @ @
@ @@@@@
Za sada ovoliko, au sledecem javljanju opsiran izvestaj sa tekme.
Od Sezamovaca prisutni: dizel, budim, djidji (Sever)
giovanni (jug)
Ostali nek se dopisu...:)
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.1262vitez.koja,
-> #1253, dizel#=> Inače, kad smo već kod Trga, kad ste vi to priredili slavlje u
#=> gradu?
Pa recimo, ja (in person) sam bio posle Partizan - Željezničar
(4:0, Šajberijada)...
Ta slavlja u gradu su mnogo starija od nas dvojice...
sk
navijaci.1263guta,
-> #1239, schef
#> FMP Železnik?
Nemoj sad da je neko rekao zemljoradnici... Igrači Železnika su
pre IPP. Al' nešto basketa znamo da igramo ;) No, za neki dan igramo i
sa Partizanom (sledeće subote čini mi se, prekosutra igramo sa Mornarom)
pa ćemo da vidimo ko meša malter, a ko drži visak :)
P.S. IPP == Individualni Poljoprivredni Proizvođač :)
navijaci.1264guta,
-> #1241, nenad
#> Btw, jel to sada standardna procedura da ne daju sa severa da
#> se spusti direktno na Bulevar JNA već mora okolo da se ide ili
#> je to nova fora od subote?
Ne, dešava se na svakoj iole većoj utakmici.
navijaci.1265nothingman,
U SRCU MOME ŽIVIŠ SAMO TI
ZVEZDO MOJA LJUBAVI
O TEBI SANJAM O TEBI PEVAM
SAMO TEBE VOLIM JA!!!
aufiderzen!
navijaci.1266guta,
-> #1260, nikola.s
#> Od Sezamovaca prisutni: dizel, budim, djidji (Sever)
#> giovanni (jug)
#>
#> Ostali nek se dopisu...:)
Pa, da se dopišem :)
+ guta (sever)
navijaci.1268nikola.s,
-> #1256, rkovacevic> Sacni tabelu prve A fudbalske lige za ovu sezonu, Nikola :>
A ti pogledaj rezultate prvog kola evropskih kupova..;))))
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.1270nikola.s,
-> #1251, dizel> Jel pratis malo medunarodne utakmice? :>>>
Ne znaju grobari sta je to...;)
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.1271nikola.s,
-> #1241, nenad> Prvo sto se promenilo je da Zvezda sada cesce gubi, ali to smo
> vec znali.
Pre ovog derbija smo ih dva puta odrali u kupu....
A i mi bar ne gubimo od Bsk-a, Nacionala........
> Nesto se, ipak, nikada ne menja. Sever se i dalje
> bavi smenama trenera i lozi se na nezrele klince koje stampa
> zeli da predstavi kao velike zvezde.
Pa vidi, da Peca nije velika zvezda, ne bi ga Skoti
onako "slali" u Milan. I BTW on ima tek 19 godina.
> Dalje, navijaci Partizana su, cini mi se, sada nesto
> organizovaniji nego pre. Toliko su dobro organizovani da
> pocinjem da sumnjam da je tu, osim "sponzora sampiona"
> (Marjanovica i kompanije), prste umesao i Jul. ;) Lici na to...
Po cemu si ti to video da su bolje organizovani nego ranije...?
> Pre 5-6 godina nije se ni postavljalo pitanje, Zvezdin sever je
> bio neprikosnoven u organizaciji, u festi koju je bio u stanju
> da priredi, u brojnosti..
I sada je. Pogledaj samo snimak sa tekme protiv Kajzera.
Razumes ? Grobari nikad nisu i jos dugo godina nece tako
nesto da naprave, jer jednostavno nemaju takvu organizaciju.
U poslednjih x godina ja se ne secam da su oni napravili neku
organizovanu koreografiju, bakljadu... Cak su im za stoti derbi
oni baloni bili tako jadno rasporedjeni, a i bilo ih je premalo.
Zatim, sto se tice brojnosti, uvek su se pokazivali slabije od nas.
Dobro ajde, na derbijima je ta razlika najmanje primetna, ali opet
se ponekad vidi. Jedini put u poslednjih 5 godina kad ih je bilo
vise je onaj derbi u prvenstvu, kada je bilo 0:0.
A tek sto se tice manjih, a bogami i evropskih utakmica...
Pa Reuters je preneo da je protiv Hearts-a u Beogradu bilo
najvise gledalaca na svim utakmicama pretkola evropskih kupova
oko 28000. A kako su se grobari pokazali: Makabi 10, a Nacional oko
7 hiljada ljudi. Neke eventualne feste da ne pominjemo.
O nacionalnom prvenstvu ne vredi ni pricati. Na svim utakmicama koje je
Partizan igrao kod kuce nije bilo ukupno ljudi koliko je bilo na
jednoj utakmici odrzanoj na Marakani. Evo kako to izgleda hronoloski:
Hearts 28000
Proleter 30000 (besplatan ulaz)
Zemun 12000
Partizan 40000
K'lautern 70000
> Bilo mi je, stoga, prilicno smesno
> kada sam ovde citao "prebrojavanja", ali to je bilo pod utiskom
> iz onog vremena. Ali sada vidim da te price nisu bez osnova, ne
> postoji nista znacajno sto bi izdvojilo jednu navijacku grupu
> od druge.
Procitaj ovo iznad...
> Koliko sam u subotu mogao da primetim nema vise poznatih likova
> na tribinama, da budem iskren ne znam ni ko je sve od njih ziv.
Dobro ajde da si to rekao za neku manju utakmicu, mada ih
i tu dodje dosta, ali na Kajzeru ja mislim da su sve poznatije
faces sa Severa bile prisutne.
Inace aj' malo i o toj utakmici:
Prvo sto se moglo primetiti je da je brojnost bila fascinantna.
Do sukoba sa upravom ipak nije doslo, jer su shvatili kakvu bi
glupost napravili. Koreografija je bila super, navijanje takodje.
Posle utakmice doslo je do klasicnog slavlja na trgu.
> Btw, jel to sada standardna procedura da ne daju sa severa da
> se spusti direktno na Bulevar JNA vec mora okolo da se ide ili
> je to nova fora od subote?
Posle svakog derbija je tako...
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.1273stefan,
Primećujem da je poslednjih par dana postalo popularno slati poruke koje
su praktično iste sadržine kao neka poruka koju je par sati ranije neko
drugi poslao na sezam. Ne znam čija je to ingeniozna ideja ali znajte da
će se takve poruke uklanjati sa sistema. Ako neko misli da je glupiranje
na taj način strašno zanimljivo - meni je jako žao ali ja ne delim njegovo
mišljenje.
navijaci.1274dizel,
-> #1257, rkovacevic> Kako bi tek te Švabe pukle od onih koji su vam dali
> tri komada na istom stadionu :>>>
Ako zaista misliš da bi ste vi eliminisali Nemce, svaka ti čast...
Ispadaš smešan, gledaš na fudbal kao deca, u stilu:
"Pera je pobedio Lazu, Laza Miku, znači i Pera će Miku..." :)))
Postoji mnogo faktora koji određuju igru nekog tima, a ne samo
kvalitet! Npr. to što je Zvezda igrala pred punim tribinama
je našim igračima "dalo krila" i tako su pružili 110% svojih
mogućnosti! Zatim, bitna je motivacija! Zvezda je u derbiju
koji je prvi ove sezone i nije toliko bitan za sam kraj sezone,
više mislila na meč sa Švabama... Ne bih da razglabam dalje, ali
moraš da znaš da Zvezdi sigurno nije bilo isto da li će pobediti
protiv Partizana ili Kaisera... Naravno da je derbi jako bitan,
ali pošto je početak sezona, Zvezdi se može oprostiti greška i
kiks svim igračima, ali sko se to dogodi i u prolećnom delu, to bi
značilo da ste vi stvarno bolji! No, znam da se to sigurno neće
dogoditi... Mada je Zvezdi mnogo teže, jer ipak igra na 3 fronta,
tako da Pižon često odmara najbolje igrače , što odmah slabi Zvezdu,
pa je zato npr. Zvezda igrala nerešeno sa Zemunom na svom terenu...
navijaci.1275lexus,
-> #1271, nikola.s=> Pa vidi, da Peca nije velika zvezda, ne bi ga Skoti
=> onako "slali" u Milan. I BTW on ima tek 19 godina.
I bre Nikola, ništa ti ne shvataš ;)
Gde bre perica može da bude bilo kakva zvezda?
Nije on Ronaldo Gaučo ili Patrik Klajvert. Dečko je tek
nos ;) promolio, a vi ga već godinu dana uzdižete do zvezda.
Uostalom, Škoti su svoje poznavanje fudbala dokazali u duelu
sa vama ;)
navijaci.1276schef,
-> #1271, nikola.s=- nesto da naprave, jer jednostavno nemaju takvu organizaciju.
Samo nemojte vi nešto da nam pričate o organizaciji kad nijednog poštenog
vođu nemate...
Srleř
navijaci.1277rkovacevic,
-> #1268, nikola.sRK> > Sacni tabelu prve A fudbalske lige za ovu sezonu, Nikola :>
RK>
RK> A ti pogledaj rezultate prvog kola evropskih kupova..;))))
Dosta je i prvo, da vidiš ko je donji :>>>
navijaci.1278budim,
-> #1198, giovanni(:) Ę? Protiv koga da navijaju kada je Radovaca bilo više od vas na
(:) toj utakmici,
(:) Jeste, bilo ih je više kad smo izašli sa stadiona. A, inače, na
(:) našem stadionu vođa ne stoji na šipci već su u kopu postavljena
(:) dva bureta na koje se ljudi penju.
Dakle? Šta je bilo posle tekme, sem što je bilo više Forsovaca? :>
Inače, šipka je pojam za mesto gde se penje vođa, a poznato mi je da se Čegi
penje na buriće...
(:) Imam neki dojam da će ovaj put tu biti ogromna količina kerova.
(:) Ali, ajde da vidimo i taj spešel ;)))
Malo je falilo... Još samo da ste došli... Onoliko ljudi ispred Severa u
svečanom dočeku dugo nije viđeno... :>
poz,
budimir
navijaci.1279budim,
-> #1224, rkovacevic(:) Ala se čergari raspevali ...
(:) Još kad bi naučili da igraju fudbal ...
Umesto ovakvih poruka, mogao bi da pišeš i neku navijačku?... Čisto za
promenu?...
poz,
budimir
navijaci.1280budim,
-> #1201, nikola.s(:) ih sprecili u tome, tako da su Ultras-i mirno stali kod blagajne
(:) cekajuci grobare za koje se pouzdano znalo da ce se pojaviti iz
(:) pravca grobarske baste. Naravno pubovi su to ukapirali posle
(:) solidnih
Pre utakmice su radili telefoni i dogovoreno je da se jedni i drugi sretnu
ispred severne tribine najvećeg srpskog stadiona. Naravno, susret je otkazan
jer su grobari u manjim grupicama uspeli da se dokopaju južne tribine, ali
je taj dolazak izazvao poplavu crno belih transparenata na severu... :)
(:) Inace na Severu je primeceno konstantno paljenje baklji i to jedna
(:) po jedna, bez ikakvog plana.
To je mene najviše iznerviralo, stihijsko paljenje baklji kao dokaz da ih imamo
više nego grobići. Naravno da svi znaju da imamo više baklji ali ono je stvarno
bilo bez ikakvog rezona...
(:) Kada je pocela utakmica, grobari sire neka platna koja su
(:) zajedno davala neki jadan text tipa "Nema na svetu lepse
(:) boje od crno-bele" . Pomrli smo od smeha. Sve to bilo je
(:) propraceno bakljadom od, za grobare ogromnih, 20 baklji.
Koreografija im je bila na nivou druge lige... Ništa novo nisam video od
grobara duži vremenski period... Inače, bakljada koju su napravili bila je
više nego smešna...
(:) U toku onog sibanja na terenu na Severu je neplanirano napravljena
(:) bakljada od jedno 70-ak baklji.
Uneto je ravno 80 baklji na stadion, provereno... tako da je ona bakljada imala
oko 60, dok su ostale stihije brojale ukupno 20 baklji.
Inače, povod nije bio ok, bolje da su to napravili posle gola, Mićićevog...
(:) Kao i obicno grobari su lose prosli sto se tice zastava, posto je
(:) veci broj njihovih zastava zavrsio na Severu. Od poznatijih bile
(:) su tu Zemun trg, Sombor i Stajga pfc, zatim Vrbas, Mrznja, Blok
(:) 45.....
Stara praksa se nastavlja. Zar ništa niste naučili? Treba da idete u jednoj
većoj grupi do stadiona, ovako vam veoooma lako padaju zastave... Inače,
čuh posle derbija od šefa smešnu priču o prodaji zastave grobara Hrvata...
Tužno...
(:) Sto se tice navijanja, grobari su se istakli pevanjem nasih
(:) obradjenih pesama, koje su izazivale nostalgiju kod nas na Severu
(:) (c)budim . Novost je bilo skandiranje sa Severa
Pa ono je krajnje simptomatično... Nemate ni jednu novu pesmu u kojoj se veliča
Partizan. Sve nove pesmice su vam vezane za Zvezdu. Najbolji dokaz za to je
nostalgija kada čujem naše stare pesme prepravljene i izvedene u vašoj režiji.
(:) "Zvezda-Srbija-nikad Jugoslavija", a sa grobarske strane primeceno
(:) je debilno skandiranje, u fazonu "jeste, nije, jeste, za partizan,
(:) za partizan..... :))))))))) ).
Primatan pomak ka nacionalnoj liniji na Severu. Od topole... i Zvezda - Srbija,
interesantno... Inače, čuju se neke priče da vođe grobara imaju dil sa JUL-om..
Ima li neko info o tome?
(:) Inace primecen je fajt na istoku u drugom poluvremenu. Za trenutak
(:) se ceo istok razbezao.
Trojica cigana ulešili jednog grobara... neobično jer se na istoku takve stvari
obično ne dešavaju...
(:) Inace u Zurnalu sam jutros procitao da je neki ortak iz
(:) Kaludjerice u incidentu na Severnoj tribini ? tri puta izboden
(:) nozem ???? i da je u zivotnoj opasnosti. Takodje je nekoliko ljudi
(:) povredjeno tako sto
Bezveze, posvađali se oko navijanja i, navodno, klinac mu sa lea zabio nož.
Kažu da je podlegao povredama...
poz,
budimir
navijaci.1281budim,
-> #1205, schef(:) :))))))))) Bilo više ljudi na severu? :)))))) Pa na poluvremenu
(:) ste svi uspeli da se sakrijete ispod mini-nadstrešnice na severu
(:) koliko vas je bilo. Smešno... ;)
Da, bilo je više ljudi na Severu, pogotovo onih koji su navijali.
(:) Jeste, čak je i tvoj zetić dizel priznao da je bilo manje
(:) transparenata na severu nego obično. Sami sebi protivurečite...
Manje nego obično, opet ne znači da je bilo manje nego vaših. To se nikad ne
dovodi u pitanje. Uzgred, mogli bi konačno da imate čitava tri dobra
transparenta... ;>
(:) Naravno, a šta je tu čudno? ;) Neorganizovana rulja, eto šta
(:) ste...
Videlo se protiv Nemaca... :>
(:) Jeste jeste, baš je bilo 70-ak baklji. Reci mi, skromnost ti je
(:) vrlina? ;) Da kažem i to da je na jugu izveden i pravi mali
(:) vatromet. :) Nemojte,
Ukupno osamdeset baklji. Ona bakljada brojala je 60-tak.
(:) Kad smo već kod tog Zemun Trg-a, to vam je prodao bivši grobar
(:) (provereno) koji je inače Hrvat, a prodao vam je jer se odselio u
(:) Zagreb. Ako i uračunamo taj transparent u svakom slučaju ih je
(:) bilo mnogo manje nego ciganskih na jugu na prošlom derbiju.
Na stranu što je dotični grobar, ali zašto je pravio zastavu da bi je prodao
nama, i zašto je baš sada otišao u Zagreb, kada su se odnosi koliko-toliko
normalizovali? Teorija ti je krajnje smešna, ali obećavam da ću se raspitati
kako smo došli do tog transparenta...
(:) To što ste vi zaboravili ko je prvi otpevao 'Moj cigane' to je vaš
(:) problem, i trebalo bi da se obratite psihijatru. :)
Ti nisi ni bio na derbiju kada smo mi to prvi put otpevali... Uostalom, bilo je
to 1994/1995.
(:) komentara. Sad ste čak međusobno počeli i da se ubijate...
Kada nas ne posećujete više... ispred severa... :>
poz,
budimir
navijaci.1282budim,
-> #1214, giovanni(:) lupiš napamet koliko smo mi a koliko vi imali. Naših je bilo 26 a
(:) od onih vaših 70, ni 30.
Budi bar malo objektivan...
(:) kući) da je neki tip koga, inače, znaju izboden. Da li Branče ili
(:) Goranče, nisam siguran kako rekoše da se zove. Možda Buda zna više
(:) o tome.
Goranče... :)
poz,
budimir
navijaci.1283budim,
-> #1204, schef(:) Dakle, šta više reći nego da je zvezdin stadion stvarno ciganski.
(:) :( Oko stadiona je samo korov, blato i prljavština tako da sam se
(:) usvinjio kao da sam čistio svinjac. :) No to se i očekivalo od
(:) cigana, oni se uostalom i sami ne
Nije trebao Rista da te prima u kola posle derbija, znao sam... :_)
Nama je asfaltirano oko stadiona tačno onoliko koliko je potrebno... :>
(:) čuli u drugom poluvremenu, a čak su mi i Budimir i Marko (dizel)
(:) priznali da im je moral toliko pao da nisu mogli da navijaju. Na
(:) stranu to što su mi
Bilo je truba ljudima da navijaju kada su videli koji moronski sastav i sa
kakvom igrom je izveo Pižon, no nema veze, sve je zaboravljeno u četvrtak...
(:) navijanje (sada će oni naravno poricati da su ovo rekli, ali im ne
(:) verujte, smem da se zakunem da su mi ovo rekli). Dakle, cigani su
(:) proveli celu utakmicu
Greška, imali smo razglas i čoveka koji je na njemu vodio navijanje... A to
da nemamo No1 nije tajna.
(:) Ako lepo pregledate snimak zaključićete da su se tokom cele
(:) utakmice čuli samo grobari (sem perioda od 2:1 do 3:1 kada su se
(:) cigani probudili) što je
:))))))
poz,
budimir
navijaci.1284budim,
-> #1228, dizel(:) Međutim, ove godine Zvezda ima mnogo bolji tim i zato treba
(:) očekivati duplu krunu!!!
Marko, ovo je trebalo u fudbal a ne u navijače!
poz,
budimir
navijaci.1285budim,
-> #1212, stefan(:) Upozoravaju se navijači Partizana da do kraja nedelje izbegavaju
(:) da se kreću oko autokomande. Naime, iz poverljivih izvora
(:) saznajemo da Pižon sprema još jedno taktičko iznenađenje za
(:) utakmicu sa Kajzerslauternom
Štef, što ne obrisa ovu poruku? :>
poz,
budimir
navijaci.1286budim,
-> #1217, lexus(:) Izvor: Pesme Partizanovog Juga 2
Nikad se lepše nisam smejao... :)
Slatki ste! :)
poz,
budimir
navijaci.1287budim,
-> #1241, nenad(:) Posle pauze od punih 5 godina bio sam na derbiju, i uopšte na
(:) stadionu... pa bih da kažem par reči. Utisak je da se dosta toga
(:) promenilo od onda. Na gore, na žalost.
Samo pet godina?
(:) već znali. Nešto se, ipak, nikada ne menja. Sever se i dalje bavi
Uvek se bavio i uvek će se baviti svim onim što ima veze sa klubom za koji se
živi, sviđalo se to nekom ili ne.
(:) Dalje, navijači Partizana su, čini mi se, sada nešto
(:) organizovaniji nego pre. Toliko su dobro organizovani da počinjem
Nisu, ali pošto si prisustvovao samo toj utakmici, ne vredi da te ubeđujem.
Recimo, protiv Nemaca je bilo fenomenalno.
(:) kompanije), prste umešao i Jul. ;) Liči na to...
O tome se dosta govori po gradu ovih dana. Šatro, grobići dobili pare da ne
skandiraju Srbiji već Jugoslaviji... :>
(:) Pre 5-6 godina nije se ni postavljalo pitanje, Zvezdin sever je
(:) bio neprikosnoven u organizaciji, u fešti koju je bio u stanju da
Tada sam učestvovao u organizaciji, naime od 1988-1992, u odnosu na ovo, ono
ranije je bila perfekcija...
(:) Koliko sam u subotu mogao da primetim nema više poznatih likova
(:) na tribinama, da budem iskren ne znam ni ko je sve od njih živ.
(:) Imao sam utisak da je na Severu bilo više pandura u civilu nego
Wrong! većina starijih je bila tu. Peca Panker, Asteriks, Ilke, Tima, Zelja,
i drugi... Poginuo je samo Vojvoda a Zulu Warriorsi su negde po Italiji i
Grčkoj...
Inače, pandura u civilu uvek je bilo.
(:) Btw, jel to sada standardna procedura da ne daju sa severa da se
(:) spusti direktno na Bulevar JNA već mora okolo da se ide ili je to
(:) nova fora od subote?
Grobare upućuju na jednu a Sever na drugu stranu, zbog sukoba...
poz,
budimir
navijaci.1288budim,
-> #1242, schef(:) videćete u priči o Mariji Milošević (a svi znamo ko je to ;) da
(:) navija za zvezdu, što je sigurno pokupila od roditelja, jer je
(:) opštepoznato da joj tata navija za zvezdu, a onda i mama verovatno
(:) ;) pa stoga zvuči malo nemoguće ;)
Grešiš sinko, Slobek navija za Partizan, a mogu da ti citiram i kako je tačno
rekao kada su ga pitali povodom Zvezdinog osvajanja titule prvaka Evrope.
Inače, partizan je više nego privilegovan klub trenutno.
(:) sačuvaju. ;) Nisu vas džabe zvali 'Policijski klub!'. :)
A vas vojni, tako mi Tukija.. :>
poz,
budimir
navijaci.1290giovanni,
-> #1253, dizelĘ? Da li je bar bila fešta kad ste uzeli kup šampiona u basketu, ili čak
Ę? ni tada verni grobari nisu mogli da se skupe... :))))))
A gde si ti živeo '92. godine? Na trgu se posle osvajanja kupa šampiona
sakupilo desetak hiljada ljudi koji su posle slavlja krenuli da radost
podele i sa ostalim Beograđanima duž ulice Maršala Tita do Slavije.
navijaci.1291giovanni,
-> #1260, nikola.sĘ? Od Sezamovaca prisutni: dizel, budim, djidji (Sever)
Ę? giovanni (jug)
Da ne ispadne da se hvalim (kao što se hvalim ;)) bio sam i u Pioniru, na
basket utakmici između Efes Pilsena i Partizana. Za malo da stignem na
početak fudbala ali sam se zaglavio prilikom traženja parking mesta tako
da sam propustio prva tri minuta.
I još samo da dodam nešto. Ako cigani pretenduju da im zvezda bude veliki
klub, kako je moguće da je više od pola stadiona bukvalno u blatu. Da
ljudi kada ulaze i izlaze na stadion moraju da ponesu duboke čizme da ne
bi svoje pantalone i ostale delove odeće usvinjili tim odvratnim blatom.
Čak i stadion (čuj stadion ;)) BSK-a iz Bataje je uređeniji stadion od
onog čiji je vlasnik fk c. zvezda.
navijaci.1292nenad,
-> #1242, schef> =- promenilo od onda. Na gore, na žalost.
> ^^^^^^^
> Kako za koga. ;)
Verovatno hoćeš da kažeš kako se kod partizana mnogo toga
promenilo na bolje? Nisam stekao takav utisak, pre bih rekao da
je nešto bolja organizacija i brojnost direktna posledica
motivacije usled dobrih rezultata poslednjih godina i par titula
koje su u tom periodu osvojene. Jednostavno trenutno ima više
klinaca koji se pale na Partizan nego inače.
> ;) videćete u priči o Mariji Milošević (a svi znamo ko je to ;) da navija
> za zvezdu, što je sigurno pokupila od roditelja, jer je opštepoznato da
> joj tata navija za zvezdu, a onda i mama verovatno ;) pa stoga zvuči malo
> nemoguće ;) da Jul pomaže navijače 'suparničkog' tabora. :) Ne? ;)
Ne vidim kakve veze ima to za koga _deklarativno_ navija
predsednikova ćerka. Vazda su se javne ličnosti "lepile" za Zvezdu
jer znaju šta ona predstavlja u ovom narodu, počevši od stare SKJ
"garde" (Marković, Stambolić), pa preko Šešelja, Arkana i sličnih.
Normalno je da populističke partije traže svoje uporište i među
navijačima popularnih klubova. Kao što je HDZ radio sa Dinamom,
kao što su gorepomenuti pokušavali i radili sa Zvezdom, tako i
Jul sada radi sa Partizanom. Da se Jul angažuje na uplivu među
navijače je valjda bilo jasno i iz dešavanja povodom o oko
olimpijade. Partizan, kao vojni klub i njegovi navijači, uglavnom
pro-jugoslovenski orijentisani predstavljaju najlogičniju bazu...
Uostalom, u pitanju je klub koji poslednjih godina ima u svim
sportovima solidne rezultate, gotovo cela vlada Srbije
sastavljena je od direktora preduzeća "Sponozora šampiona"...
Logično, ne? ;)
> Naravno, naravno, ali ipak postoji nešto što nas razlikuje! A to je da su
> Grobari mnogo organizovaniji, imamo iskristalisanog vođu sa autoritetom
> koji je potreban za to,
O ovome je već bilo reči i mislim da to nije sporno. Logično je
da navijači partizana zbog svoje strukture i sastava imaju više
sklonosti za red i poslušnost. Ono o čemu ja govorim jeste da pre
5, 6, 7 godina navijačima Zvezde nije smetalo postojanje
navijačkih grupa. Iz te raznolikosti i međusobnog prestiža proizilazila
je brojnost, kvalitet, snaga... Onda su neki pametnjakovići našli za
shodno da navijače "ujedine", kad su ih ujedinili postalo je mnogo
lakše kontrolisati ih i politički upotrebljavati, to je i činjeno i sada
je ostalo to što je ostalo.
> a takođe smo i srčaniji kod navijanja, jer smo
> bodrili Partizan čak i kada je gubio sa 3:1 od zvezde (lično
> prisustvovao!) dok su cigani ćutali zbog nedostatka vođe i opadanja
> morala.
Ne već zato što je Zvezda loše igrala. Nikada neću razumeti
navijače partizana koji se hvale time da "bodre" svoj tim i kad
gubi. Valjda se ne postavlja pitanje da li neko voli ili ne voli
svoj tim, ali ako nije zadovoljan normalno je da negoduje. To
može biti objašnjeno i time da navijači partizana i ne dolaze na
utakmice da ih gledaju nego "po dužnosti" da pokažu da vole svoj
tim i da odu kući zadovoljni što su to pokazali, bez obzira šta
je na utakmici bilo. Bezveze.
navijaci.1293nenad,
-> #1254, dizel> Ne možeš da procenjuješ samo na osnovu jedne utakmice...
Mogu, jer dosta dobro poznajem to o čemu pričam. Nisam ja bio na
jednoj utakmici pre 5 godina i sada opet, pa da to upoređujem.
Mogu prilično dobro da ocenim atmosferu koja vlada na Severu u
odnosu na onu od ranije, i to ne samo na osnovu utisaka sa ove
jedne utakmice.
Naravno, uvek postoji mogućnost da su se svi oni ma derbiju pretvarali
kako bi mene prevarili, ali to je manje verovatno. ;)
navijaci.1294schef,
-> #1291, giovanni=- Da ne ispadne da se hvalim (kao što se hvalim ;)) bio sam i u
=- Pioniru, na basket utakmici između Efes Pilsena i Partizana.
=- Za malo da stignem na
Kada smo već kod Pionira, dobio sam proverenu informaciju od KG-Grobara
(kojima i sam pripadam ;) da se sprema velika navijačka fešta u četvrtak
protiv Elana, tako da ili dođite na utakmicu (ja dolazim 50-50 ;) ili
posmatrajte na TVu, jer kako već rekoh biće fenomenalan ambijent!
Inače, izašao je najnoviji broj (4) grobarskog fanzina 'Daj Gol' koji sada
mnogo lepše izgleda nego broj 3 u šta ćete se uveriti kada ga kupite. :) Ja
sam ga sinoć samo pogledao, a kada ga danas kupim (7 dinara) javiću vam šta
sve ima. ;)
I da -> PARTIZAN ŠAMPION! ;)
Srleř
navijaci.1295lexus,
-> #1292, nenad=> gubi. Valjda se ne postavlja pitanje da li neko voli ili ne voli
=> svoj tim, ali ako nije zadovoljan normalno je da negoduje. To
:)))))))))))))
A nije ti palo na um da igračima pomaže ako pri 1:3 i dalje čuju
svoje navijače? Da im to diže moral i tera ih da odigraju bolje
nastavak utakmice?
Daću ti primer sa ciganima:
103. derbi, marakana, Partizan pobedio 3:2.
Posle 3:1 za Partizan, zvezdini navijači (prvi put otkako idem na
utakmice ;) pokušavaju da bodrenjem vrate svoj tim u igru i zvezda
smanjuje na 3:2, a posle toga ima i više od igre. Medjutim, u jednom
trenutku cigani prestaju sa navijanjem (gubitak poverenja?) i utakmica
se mnogo mirnije nastavlja...
Dakle, podrška navijača je izuzetno važna, a naročito je važna kada
tim gubi.
navijaci.1296dizel,
-> #1275, lexus> Gde bre perica može da bude bilo kakva zvezda?
> Nije on Ronaldo Gaučo ili Patrik Klajvert. Dečko je tek
Biće zvezda, a nije, samo zato što ne igra u Barsi, ili Ajaksu!
Mi smo već nekoliko godina odstranjeni iz evropskih takmičenja,
ali zato sada...
navijaci.1298schef,
-> #1294, schef=- Inače, izašao je najnoviji broj (4) grobarskog fanzina 'Daj
=- Gol' koji sada mnogo lepše izgleda nego broj 3 u šta ćete se
=- uveriti kada ga kupite. :) Ja sam ga sinoć samo pogledao, a
=- kada ga danas kupim (7 dinara) javiću vam šta sve ima. ;)
Kupljeno ;) a evo i utisaka:
Papir je mnoooogo kvalitetniji i vredi 7 dinara koliko sam dao za njega. ;)
Ponovo je štampan u samo 1000 primeraka, tako da vam savetujem da ga što pre
nabavite (ako ste zainteresovani). ;)
Od puno stvari izdvojio bih sledeće, koje su vrrrlo interesantne! ;)
Na prvoj strani, u okviru rubrike INFO nalaze se ove dve vesti:
'U Bukureštu na početku meča Nacional-Partizan, pojavila su se trojica
navijača Partizana iz Bugarske noseći transparent "Ultras" ???. Iako im
transparent nije okačen na ogradu, dobili su puno pohvala od strane
"grobarske" ekipe.'
'Na košarkaškom turniru "Bavaria" u Mariboru, ekipa Partizana je sjajno
bodrena od strane tridesetak mariborskih Grobara.'
Od reportaža najviše u oči pada sledeća. ;>
31. jul 1996.
BSK - Partizan
2:1 (0:0)
Sramota!!!
;)
Od ostalih reportaža tu su sa utakmica Partizan - Nacional 0:0, Partizan -
Hajduk (Kula) 2:1, Partizan - Čukarički 4:1, Vojvodina - Partizan 1:1,
Partizan - Alba 77:69, Partizan - Beneton 97:94, Partizan - Olimpijakos 65:67,
Partizan - Bečej 6:0, Partizan - Rad 2:1 uz obilje sličica 'Grobara' kako
crno-belih tako i u koloru. ;>
Centralni deo reportaža zauzimaju Nacional - Partizan 1:0 (izuzetno
duhovita reportaža, budem li imao vremena prekucaću je ;) i naravno Crvena
zvezda - Partizan 1:3. U sredini je objavljen kolaž fotografija sa ove
utakmice gde se lepo vide najbolji navijači na svetu!
Onda ide rubrika DRUGI O NAMA gde piše o engleskom mesečniku 'Total Fudbal'
i portugalskom 'Super Ultra' koji su objavili članke o najboljoj navijačkoj
grupaciji u Jugoslaviji, Grobarima uz sličice sa 100. i 103. derbija (koliko
sam ja mogao da primetim). :)
Onda ide jedna malo starija reportaža sa utakmice Dinamo - Partizan 1:1
koja je održana 4. septembra 1983. ;)
Na kraju ima tekstić o prelaznom roku u JSD Partizan (baš tako piše JSD i
nemojte sad ponovo da ste skočili sa vašim JULom jer je ta vaša priča bukvalno
smešna...) i razgovor sa Zoltanom Sabom i Nenadom Đukanovićem.
Posle oglasa ide prilog o još jednoj crno-beloj navijačkoj armiji, pogađate
o tifozima iz Torina, DRUGHI JUVE BIANCONERI, navijačima Juventusa uz pregršt
sličica.
Dakle, opet se pokazalo koliko smo mi kragujevčani ažurniji od vas ;) i
pre smo nabavili fanzin. ;) Vama ostaje samo da ga kupite i da uživate, kao i
da dođete u četvrtak na spektakl u Pioniru!
NA SVETU NIŠTA LEPŠE NE MOŽE DA POSTOJI,
NEGO ŠTO JE NAŠA LJUBAV PREMA CRNO-BELOJ BOJI!
Srleř
navijaci.1299nikola.s,
-> #2470, schef> Ja ih hvala bogu nemam jer nije moj tim izgubio nasred Marakane
> sa 3:1...
A bogme nije ni pobedio sa 4:0 u nekom evropskom kupu..
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.1300schef,
-> #1299, nikola.s=- A bogme nije ni pobedio sa 4:0 u nekom evropskom kupu..
Da smo mi igrali protiv staračkog doma kao vi, mi bismo im za 90 minuta
dali ta 4 gola, ne bismo morali da čekamo produžetke da bi se dedice umorile
kako bismo im za pola sata dali 3 gola što vam u regularnom toku nikako nije
polazilo za rukom...
Da ne beše Dejana Stankovića koji je sam rešio celu utakmicu na onako
odvažan način (Alal mu k*rac!) ne biste vi videli ni B od Barselone...
Pozdrav,
Grobar Srleř, PFC Kragujevac - B.W.A.
navijaci.1301nenad,
-> #1300, schef> Da ne beše Dejana Stankovića koji je sam rešio celu utakmicu na onako
> odvažan način (Alal mu k*rac!) ne biste vi videli ni B od Barselone...
A šta ste "vi" videli od BSK-a? B? S? K..? ;>
navijaci.1302nenad,
-> #2525, nikola.s> Na Cuki cuh da je Bjekovic gadjao flasom televizor,
> kada je u Bariju Pancev dao peti gol iz penala..
Kod navijača Partizana je zaista jako izražen kompleks Zvezde
(poznata fora sa K.E.Š. ;). Još nisam doživeo da se neki njen
uspeh ne omalovažava od strane partizanovaca. Ili je imala sreće,
ili joj je pomogao sudija, ili se jedva provukla, a preko čuvenog
"da ne beše ... ne bi...", stigne se i do "da im niste dali go ne
biste prošli". ;)
S druge strane nisam primetio da Zvezdašima smetaju uspesi
Partizana (osim naravno oni protiv Zvezde). Meni je uvek drago
kada pobede nekog iz Evrope, šta bi nam falilo da tokom jeseni
ugostimo u Beogradu još neki Makabi, Nacional...
Stoji da nije lako biti večiti drugi, ali trebalo bi jednom da se
pomire sa činjeničnim stanjem i da to svoje breme nose sa bar
malo dostojanstva i bez zajedljivosti i zavisti. Uostalom, niko
ih nije terao da navijaju za Partizan, to je njihov izbor, znali
su u šta se upuštaju. :)
navijaci.1303nenad,
-> #1295, lexus> A nije ti palo na um da igračima pomaže ako pri 1:3 i dalje čuju
> svoje navijače? Da im to diže moral i tera ih da odigraju bolje
> nastavak utakmice?
To važi samo za neinteligentne ljude. Inteligentni više koristi
imaju od realne ocene onoga što pružaju nego od nekritičkog
bodrenja, podrške i podilaženja.
navijaci.1304lexus,
-> #1303, nenad=> To važi samo za neinteligentne ljude. Inteligentni više koristi
=> imaju od realne ocene onoga što pružaju nego od nekritičkog
=> bodrenja, podrške i podilaženja.
A fudbaleri su poznati kao ljudi sa natprosečnim koeficijentima
inteligencije ;)
Samo, na utakmici vlada specifična atmosfera, navijači sve čine
da dekoncentrišu protivničke igrače, a da bodrenjem uzdignu svoje.
Ako jedna ekipa gubi, a zvižde joj sa svih strana, logično je
da će nastaviti da gubi, a verovatno će igrati i gore nego do tada.
Ako, pak, navijači bodre i kada se gubi, igrači će zaigrati bolje.
Vreme za kritike je nakon utakmice, kada se igrači smire, i počnu
da (onoliko koliko mogu ;) razmišljaju.
Ovo što sam ja naveo, sigurno važi za važnije utakmice, a za utakmice
protiv slabijih timova i kritika za vreme utakmice može da bude
korisna. Takodje reakcije na navijanje zavise i od iskustva igrača.
Uzgred, čini mi se da i ti i ja možemo da izvučemo neke pouke iz
tvoje poruke :)
navijaci.1305lexus,
-> #1302, nenad=> (poznata fora sa K.E.Š. ;). Još nisam doživeo da se neki njen
=> uspeh ne omalovažava od strane partizanovaca. Ili je imala sreće,
=> ili joj je pomogao sudija, ili se jedva provukla, a preko čuvenog
Vidim da smo danas zlobni... I ja bih bio takav da mi sistem u
poslednjih deset dana radi ovako kako tvoj radi...
No, to sve nema veze... :)
Another perspective:
Partizanovi navijači ne omalovažavaju uspehe Zvezde, nego su potpuno
realni i objektivni, a Zvezdini navijači preuveličavaju uspehe svoje
ekipe, tako da im kritike Partizanovih navijača liče na omalovažavanje...
Naravno, svi znamo da je kritika dobra za inteligentne ljude, a
podilaženje pali kod neinteligentnih ;>>>
navijaci.1309ssrdjans,
-> #1300, schef
>> Da smo mi igrali protiv staračkog doma kao vi, mi bismo im za 90
minuta
>> dali ta 4 gola
Vi ste se pokazali u Evropi.. a bogami i u kupu :> zato ćuti i raduj
se
svakoj pobedi partizana.. u košarci.
vozdra..
navijaci.1310ssrdjans,
-> #1305, lexus
>> Zvezdini navijači preuveličavaju uspehe svoje ekipe, tako da im kritike
>> Partizanovih navijača liče na omalovažavanje..
Da, zaista.. osvojiti Kup evropskih šampiona, pobediti Coca Colu u
Tokiju, razbiti partizan 6:1 u kupu.. sje*ati Kaizer, rasturiti
Barselonu, osvojiti kup kupova.... stvarno nije ništa posebno..
Ali izgubiti protiv BSK-a.. e to je već nešto!
navijaci.1311giovanni,
-> #1278, budimĘ? Dakle? Šta je bilo posle tekme, sem što je bilo više Forsovaca? :>
Nisi razumeo. Bilo ih je više na stadionu kad smo mi izašli sa istog.
Ę? Inače, šipka je pojam za mesto gde se penje vođa, a poznato mi je da se
Ę? Čegi penje na buriće...
Pa, sad, burići su postavljeni ispod šipke tako da vođa kad se popne na
njih stoji praktično i na šipci. :)
navijaci.1312giovanni,
-> #1280, budimĘ? interesantno... Inače, čuju se neke priče da vođe grobara imaju dil sa
Ę? JUL-om.. Ima li neko info o tome?
Stvarno pojma nemam o tome a i koji će đavo njima dil sa grobarima ili
nekom navijačkom grupom. A teško da bi mogli sa nekima od njih da sklope
bilo kakav dogovor.
Ę? Trojica cigana ulešili jednog grobara... neobično jer se na istoku takve
Ę? stvari obično ne dešavaju...
Otkud znaš da nije obrnuto?
Ę? Bezveze, posvađali se oko navijanja i, navodno, klinac mu sa lea zabio
Ę? nož. Kažu da je podlegao povredama...
Jesi ti to opet na Zlatiboru? ;) O, neinformisani čoveče ;) ne mogu sa
sigurnošću da tvrdim ali sam čuo da su u pitanju neki neraščišćeni računi
koji nemaju veze sa fudbalom i navijanjem. A na TV je neko rekao da su
ufatili dvojicu za vreme tekme kojima su patike bile krvave, što uopšte ne
mora biti znak da su oni krivci jer u trenutku uboda je mogla krv da šikne
i na patike nekoga ko je stajao tu blizu. I neki dan mi reče ortak, cigan
koji je znao (i još zna ;)) tog tipa što su ga izboli da je sada van
životne opasnosti.
navijaci.1313giovanni,
-> #1282, budimĘ? Budi bar malo objektivan...
Bio sam malo objektivan. :)) Da sam bio više objektivan vaših baklji ne
bi bilo ni 20. :)))
navijaci.1314dule.n,
-> #1300, schef> Da ne beše Dejana Stankovića koji je sam rešio celu utakmicu na onako
> odvažan način (Alal mu k*rac!) ne biste vi videli ni B od Barselone...
Njega nije "bilo", mi njega _imamo_.
Hoću da kažem, on je sastavni deo tima.
Crvena zvezda može da se ponosi time što ima
takvog igrača. (A jedan drugi tim ga nema, čini mi se) ;)))
navijaci.1315dule.n,
-> #1302, nenadTako je majstore. Potpuno se slažem s ovim.
Navijači Partizana, ili bar njihov najzagriženiji deo
ima karakterističnu tu crtu zavidljivosti i kompleksa
od Zvezde.
Evo jedan primer iz vremena kad sam pohađao MG.
Jedan ortak, zagriženi partizanovac, je slušao prenos
neke evropske utakmice (Zvezda protiv nekoga) preko vokmena i
kad je pao gol, čovek je skočio sav ushićen. Ja sam isto
počeo da se radujem, misleći da Zvezda vodi sa 1:0, međutim
ubrzo sam video da je obrnuto.
Ovako nešto mi neće nikad biti jasno.
Navijam za Zvezdu odkad znam za sebe, ali navijam i za Partizan
u svakoj prilici kad on zaigra protiv nekog inostranog kluba.
Bliži mi je Partizan od nekog tamo Nacionala,...
Recimo pred utakmicu Zvezda-Kajzerslautern sam odgledao
košarkašku utakmicu Partizan-Efes Pilsen i radovao sam se
iskreno, jer bih voleo da ubrzo ponovo jedan naš tim dođe u
sam vrh evropske klupske košarke.(Nadam se da će tako i biti.)
Zvezdaš, zauvek.
navijaci.1316schef,
-> #1310, ssrdjans=- Tokiju, razbiti partizan 6:1 u kupu.. sje*ati Kaizer,
=- rasturiti Barselonu, osvojiti kup kupova....
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Al' se neko pali... ;) (Šibice moja al' ću da te kresnem ;)
=- stvarno nije ništa posebno..
Pa i nije ništa posebno s' obzirom da ste 'vanzemaljci'. ;>
Srleř
navijaci.1317mileusna,
-> #1288, budim>> Grešiš sinko, Slobek navija za Partizan
Možda za Mladi Radnik iz Požarevca? ;)
navijaci.1318lexus,
-> #1315, dule.n=> Recimo pred utakmicu Zvezda-Kajzerslautern sam odgledao
=> košarkašku utakmicu Partizan-Efes Pilsen i radovao sam se
=> iskreno, jer bih voleo da ubrzo ponovo jedan naš tim dođe u
Pa i meni je bilo drago što je zvezda pobedila Kajzerslautern...
Što je i logično, budući da je 'naša' ekipa pobedila. Isto tako
je logično da se radujem svakom porazu zvezde u domaćim takmičenjima.
Kao što se i ti raduješ kad Partizan izgubi od BSK-a...
Samo jedna stvar mi nije jasna. Kako nenad i ti imate obraza da
izgovorite kako Grobari imaju frustracije, a ovde se mnogo veći
navijači zvezde ubiše od naturanja na nos poraza od Nacionala?
navijaci.1319budim,
-> #1311, giovanni(:) Nisi razumeo. Bilo ih je više na stadionu kad smo mi izašli sa
(:) istog.
Dobro, da li je uopšte došlo do kontakta? :>
Da pogađam, bili ste brži? :>
(:) Pa, sad, burići su postavljeni ispod šipke tako da vođa kad se
(:) popne na njih stoji praktično i na šipci. :)
Stoji na burićima, ipak... :)
poz,
budimir
navijaci.1320budim,
-> #1312, giovanni(:) Stvarno pojma nemam o tome a i koji će đavo njima dil sa grobarima
(:) ili nekom navijačkom grupom. A teško da bi mogli sa nekima od njih
(:) da sklope bilo kakav dogovor.
Kako je Tuki došao na vlast? Kako se kod nas dogodio narod? Ko je organizator
devetog marta? :) Čoveče, oni su jako, ali jako pametna stranka, ma koliko ih
ja mrzeo, a sve brižljivo planiraju... Inače, Ćume ti je bio član SČP-a...
Da ti navedem ko je sve na Severu bio u nekoj partiji, političkoj?...
(:) Otkud znaš da nije obrnuto?
Kada je sever skandirao: Mi smo cigani najjači smo najjači! ti tipovi su
dugli ruke i aplaudirali... za razliku od onog komiranog... :>
(:) Jesi ti to opet na Zlatiboru? ;) O, neinformisani čoveče ;) ne
Jesam, ali nisam neinformisan... Plaćam telefon 200 din... :)
(:) mogu sa sigurnošću da tvrdim ali sam čuo da su u pitanju neki
(:) neraščišćeni računi koji nemaju veze sa fudbalom i navijanjem. A
(:) na TV je neko rekao da su
U pitanju je navijanje, verovao ti ili ne...
(:) koji je znao (i još zna ;)) tog tipa što su ga izboli da je sada
(:) van životne opasnosti.
Da, :( a zato su mu skandirali ime na Kajzeru... :((((
poz,
budimir
navijaci.1321budim,
-> #1293, nenad(:) Mogu, jer dosta dobro poznajem to o čemu pričam. Nisam ja bio na
(:) jednoj utakmici pre 5 godina i sada opet, pa da to upoređujem.
(:) Mogu prilično dobro da ocenim atmosferu koja vlada na Severu u
Koliko poznaješ atmosferu, govori i podatak da tamo nisi bio pet godina, a
onda ladno prosipaš mudrost nekome ko ide na svaku utakmice... klasika...
Inače, xoćeš i meni da kažeš kako nemam pojma, "šta je tu na stvari"? :>
(:) Naravno, uvek postoji mogućnost da su se svi oni ma derbiju
(:) pretvarali kako bi mene prevarili, ali to je manje verovatno. ;)
To sigurno... :)
poz,
budimir
navijaci.1322budim,
-> #1298, schef(:) navijača Partizana iz Bugarske noseći transparent "Ultras" ???.
(:) Iako im transparent nije okačen na ogradu, dobili su puno pohvala
(:) od strane
Na zadnjim utakmicama bio je taj transparent... kakve novine... takva
informacija... :>
poz,
budimir
p.s. Jedva čekam sledeći derbi da vidim, novu novcijatu Ultras zastavu, a ona
naša sva poderana i požutela... Da vas nema... trebalo bi vas izmisliti... :)
Bolje su vam zastave koje napravite kao naše, nego vaše sopstvene... :>
navijaci.1323dizel,
-> #1293, nenad> Naravno, uvek postoji mogućnost da su se svi oni ma derbiju
> pretvarali kako bi mene prevarili, ali to je manje verovatno.
> ;)
Otkud znaš? :))
Pa ja sam najavio tvoj dolazak, pa im je Tima rekao da budu
dobri, jer dolazi ZLI SYSADM... :)))
navijaci.1324dizel,
-> #1310, ssrdjans> rasturiti Barselonu, osvojiti kup kupova.... stvarno nije ništa
Baš ga pretera... :)))
> posebno.. Ali izgubiti protiv BSK-a.. e to je već nešto!
E za ovo si u pravu! Moraš da budeš grobar, da bi shvatio koliko
je to veliki uspeh za grobare...
navijaci.1325dule.n,
-> #1318, lexus> Samo jedna stvar mi nije jasna. Kako nenad i ti imate obraza da
> izgovorite kako Grobari imaju frustracije, a ovde se mnogo veći
> navijači zvezde ubiše od naturanja na nos poraza od Nacionala?
Prvo da se ogradim. Tek sam mesec dana ovde na Netu pa nisam
prisustvovao tom _oporavku_ od Nacionala. Ali ovo o čemu ti pričaš
(naturanje) je, čini mi se, posledica prepucavanja, jednog i drugog
tabora. Nešto kao: sad ćemo mi vama da nađemo veći blam iz istorije,
pa bila ona skorija ili ranija. Mislim da sve to ima manju težinu
jer se već dogodilo, tako kako se dogodilo, pa se sad koristi za
međusobne koske. Ne valja ako planiramo da u sledećim utakmicama
Partizan/Zvezda vs Strendžeri navijamo za zadnje pomenute.
Ja sam u, stvari, hteo da iznesem to da sam mnogo češće sretao te
pojave kod partizanovaca, da navijaju protiv Zvezde kad ona igra
neku utakmicu koja se takmičarski ne tiče Partizana.
Ne kažem da ovakvih slučajeva nema kod nas, ali kažem da sam ih
mnogo manje viđao, iako po pravilu u svakom društvu gde sam bio
ima više zvezdaša. :))) (Noooormalnoooo!!!!)
navijaci.1326nikola.s,
-> #1277, rkovacevic> Dosta je i prvo, da vidis ko je donji :>>>
Slusajte grobari, ovo je tema navijaci a ne kopiranje.pisama.iz.tempa .
Razumete ? Aj' da se ovde pojavi nesto interesantno i sa vase strane.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.1327nikola.s,
-> #1281, budim> Manje nego obicno, opet ne znaci da je bilo manje nego vasih.
> To se nikad ne dovodi u pitanje. Uzgred, mogli bi konacno da
> imate citava tri dobra transparenta... ;>
Bilo je sasvim dovoljno transparenata, a prisutni su bili
svi vidjeniji i iole znacajniji.
> Ti nisi ni bio na derbiju kada smo mi to prvi put otpevali...
> Uostalom, bilo je to 1994/1995.
99. prvenstveni veciti derbi 18. mart 1995. god.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.1328nikola.s,
-> #1282, budim> Gorance... :)
Ipak Dragance, a evo i jedne interesantne storije o tom dogdjaju:
LM kako su doticnog odbacili do klinike Anlave, ode tamo sa njim
i jedan njegov ortak. I dodju tako oni tamo, ipita dezurna sestra
tog ortaka
- A sta si mu ti
- Brat
- Dobro ostani tu
I posle nekog vremena dolazi pub da napravi zapisnik i pita tog ortaka
P: - Sta si mu ti ?
O: - Nista
S: - Kako nista ? Pa rekao si da si mu brat.
O: - A ne, mi to, onako, u fazonu 'de si brate.. :))))
I privede pub tog kolegu i ostavi ga da sedi u nekoj prostoriji
I ulazi drugi pub koji veze nema sa dogadjajem, i pita ortaka,
koji inace sedi sam:
- Kolega sa kog ste vi odeljenja
- Ja ? Ja sam sa Severa..:)))))))))
Inace na Cuki je primecena masa ljudi, ukljucujuci i mnoge matorce..
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.1329nikola.s,
-> #1280, budim> Bezveze, posvadali se oko navijanja i, navodno, klinac mu sa
> lea zabio noz. Kazu da je podlegao povredama...
Wrong!
Alive, cak je i izasao iz bolnice.
Cuh na Cuki.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.1330nikola.s,
-> #1276, schef> Samo nemojte vi nesto da nam pricate o organizaciji kad
> nijednog postenog vodu nemate...
Kada su grobari imali neku organizaciju ?????
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.1331nikola.s,
-> #1287, budim> Tima, Zelja, i drugi... Poginuo je samo Vojvoda a Zulu
> Warriorsi su negde po Italiji i Grckoj...
Stane i Srba primeceni na Cuki.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.1332nikola.s,
-> #1300, schef> Da smo mi igrali protiv starackog doma kao vi, mi bismo im za
> 90 minuta dali ta 4 gola, ne bismo morali da cekamo produzetke
> da bi se dedice umorile kako bismo im za pola sata dali 3 gola
> sto vam u regularnom toku nikako nije polazilo za rukom...
>
> Da ne bese Dejana Stankovica koji je sam resio celu utakmicu na
> onako odvazan nacin (Alal mu k*rac!) ne biste vi videli ni B od
> Barselone...
Sto ne izbaciste Nacional, ili bar Bsk ?
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
ULTRAS RED STAR BELGRADE
navijaci.1333ilazarevic,
-> #1303, nenad> To važi samo za neinteligentne ljude. Inteligentni više koristi
> imaju od realne ocene onoga što pružaju nego od nekritičkog
> bodrenja, podrške i podilaženja.
Dakle, kada tim za koji navijaš gubi, pravi način da mu pomogneš je da odeš
na tribinu i dereš se: "Ua, smradovi! Nemate pojma! Dole Zvezda!" itd.
E, svašta se ovde može pročitati.
Pravi navijač je uz svoj klub, bez obzira na neprilike i loše igre. Ja retko
idem na utakmice zato što se osećam nelagodno u gužvi, a ne zato što ne
volim Partizan. Ali, uvek ću navijati za njega i voleti ga, pa makar igrao u
Zoni i imao najsmešnije igrače na svetu.
navijaci.1334ilazarevic,
-> #1301, nenad> A šta ste "vi" videli od BSK-a? B? S? K..? ;>
Vidi, vidi, "navijač" je našao za shodno da se petlja ovde...
-> Let's Go, Celtic!
navijaci.1335ilazarevic,
-> #1302, nenad> S druge strane nisam primetio da Zvezdašima smetaju uspesi
> Partizana (osim naravno oni protiv Zvezde). Meni je uvek drago
Ja sam primetio da su Zvezdaši uvek puni sebe, i da preuveličavaju uspehe
svog omiljenog kluba. Sa druge strane, omalovažavanje Partizana je sport
kojim se oni bave tri puta dnevno pre i posle jela.
navijaci.1336mikeman,
-> #1250, dizel> Da smo mi igrali katastrofalno (i to u odbrani) slazem se, ali
> da ste vi bili odlicni... :)))) Sta cu, moram da se nasmejem...
> Prosto, vi ove godine ne mozete da budete odlicni... :))))
:))) Pa bolji smo od vas, u dosadasnjem toku prvenstva, pa ti vidi
kakvi ste vi...
> Ako se ne dogodi neka "visa sila, itd... :)", ove godine ne obecavam
> titulu, vec sam siguran u nju!
Nista nemoj da tvrdis... Ko zna sta ce se desiti...
btw, ta visa sila nesto cesto deluje na nasim terenima! Da nije to zbog
onoga "nebeski narod" ? ;)
navijaci.1337giovanni,
-> #1303, nenadĘ? To važi samo za neinteligentne ljude. Inteligentni više koristi
Ę? imaju od realne ocene onoga što pružaju nego od nekritičkog
Ę? bodrenja, podrške i podilaženja.
Jel' mi to govorimo o fudbalerima ili o intelektualcima? ;)
navijaci.1338giovanni,
-> #1310, ssrdjansĘ? Da, zaista.. osvojiti Kup evropskih šampiona, pobediti Coca Colu u
A tek da je bio Pepsi, gde bi vam bio kraj. ;)
navijaci.1340lexus,
-> #2539, nikola.s=> Sunce li mu zarko, sportovi koji se iole prate su fudbal,
=> kosarka, rukomet, odbojka i eventualno vaterpolo.
=> U ova cetiri sporta partizan nije trofejniji od Zvezde.
Ti, definitivno, ne znaš šta govoriš!
Fudbal je jedini sport u kojem je zvezda i trofejnija i
poznatija od Partizana. Što se košarke tiče, poznato je da ste
vi osvojili 20 titula za redom u pedesetim i šezdesetim godinama...
Ali je Partizan mnogo poznatiji u Evropi i svetu. Uostalom Partizan
je bio i prvak Evrope... U rukometu nešto nisam siguran da vi imate
više od dve titule i jednog kupa, dok mi imamo 3 titule i dva kupa.
Za odbojku zaista ne znam... A vaterpolo? Partizan je najuspešniji
evropski vaterpolo klub sa 6 titula prvaka Evrope.
navijaci.1341lexus,
-> #1325, dule.n=> Ne kažem da ovakvih slučajeva nema kod nas, ali kažem da sam ih
=> mnogo manje viđao, iako po pravilu u svakom društvu gde sam bio
=> ima više zvezdaša. :))) (Noooormalnoooo!!!!)
A možda nisi želeo da primetiš?
navijaci.1342lexus,
-> #1320, budim=> Kada je sever skandirao: Mi smo cigani najjači smo najjači! ti
=> tipovi su dugli ruke i aplaudirali... za razliku od onog
=> komiranog... :>
Koji je, verovatno, takodje cigan, samo se zamerio dotičnoj
trojici ;)
navijaci.1343lexus,
-> #1330, nikola.s=> Kada su grobari imali neku organizaciju ?????
Čuj, Nikolice, ovo nije tema prepisivanje_pisama_iz_zvezdine_revije,
nego tema navijači ;)
navijaci.1344nikola.s,
E pa stvarno ne postoje jadniji, smesniji, tuzniji itd.
ljudi od grobara.
Prosto necete verovati, ali uspeli su da se sete jednog
originalnog nacina navijanja. Rec je o tome da u Pioniru
kad vicu ono ajmo crno-beli, prvo drekne jedna pa druga
strana tribina.
Kakva dosetka, kakva originalnost....:(
Sad se pitam sta je sledece ?
Sve nase fore su pokupili i bez blama skinuli. Samo jos
cekam da naprave crno-belu zastavu Ultras.....;)))))
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
p.s. to grobarcici,
jeste li obradili onu nasu najnoviju pesmu ?
navijaci.1345rkovacevic,
-> #1340, lexusDopuna lex-ovog odgovora:
U odbojci Partizan ima 11 titula prvaka, Zvezda 5 ili 6 :>>
navijaci.1346lexus,
-> #1344, nikola.s=> Prosto necete verovati, ali uspeli su da se sete jednog
=> originalnog nacina navijanja. Rec je o tome da u Pioniru
=> kad vicu ono ajmo crno-beli, prvo drekne jedna pa druga
=> strana tribina.
Ako baš hoćeš da znaš, Ajmo Crno-beli uvek viču dve grupe
Grobara, i to jedna drugoj. A ovde je bilo dovoljno prostora
da se to izvede na obe tribine... Uopšte mi nije jasno po
čemu smo to ukrali od vas...
navijaci.1347lexus,
-> #1340, lexus=> Za odbojku zaista ne znam... A vaterpolo? Partizan je najuspešniji
Proverio sam odbojku :)
10 titula Partizan
5 titula Zvezda :)))))
navijaci.1348rkovacevic,
Eto, nema me sedam dana na NET-u i imam šta da vidim u conf-u...
Pre utakmice sa Kaiser-om nisam ni znao da ima ovoliko zvezdaša na
Sez-u, pogotovo posle 103. derbija. Do utakmice sa Švabama sem
dizela i nikole niko se nije izjašnjavao kao takav, a onda...
Da ne repliciram svima ponaosob, smatrajte ovo kao odgovor na sve
poruke čergara od tekme naovamo...
Kao prvo, ovoliko izlivanje kompleksa niže vrednosti ni u snu
nisam očekivao! Umesto da slavite uspeh svog tima, svi do jednog
se takmičite u pljuvanju Partizana! Da ste bar originalni, nego
vidim jednu poruku u 100 primeraka: Mi prođosmo Švabe, vi
ispadoste od Rumuna. K'o da ste osvojili Kup Kupova. I da niste
izvukli Barselonu (koju od sveg srca želim da pobedite) prošli
biste možda još kolo ili dva dok ne naletite na Liverpul, Barsu
ili PSŽ i to bi bio kraj priče :( Naši timovi su toliko jadni da
bilo koje (ponavljam: bilo koje) kolo evropskih kupova mogu proći
samo na tešku sreću ili da se poklopi ekstra dobar dan našeg i
ekstra loš dan stranog tima. Zvezda je u Nemačkoj izgubila samo sa
1:0 na čistu sreću (setite se Milojevih podletanja pod svaki
centaršut i štopovanja kolenima, kad Švaba promaši sa peterca),
dok partiju sa Marakane teško da će skoro da ponovi (da je igrala
odbranu kao protiv Partizana :> čisto sumnjam da bi prošla) a i
tih pola sata odlične igre je svezala kad je švapski starački dom
jedva vukao noge po terenu ...
Kao drugo, jedna od glavnih odlika svih čergarskih poruka je da je
takmičenje u kojem je Zvezda ispred Partizana najvažnije na svetu,
dok su sva druga (naročito ona u kojima je Partizan bolji) lagana,
ne daju pravi odnos snaga i da nisu vredna osvajanja (inače bi ih
Zvezda sama uzela ). Isto važi i za sportove: Kao, najbolji su
fudbal i košarka (ovo drugo dok Partizan ne uze Kup šampiona :)) )
dok se npr. vaterpolo proglašava (citiram jednog zvezdaša)
"Pljuvanjem u dalj". Pa ljudi božji, hajde lepo sednite,
razmislite i napišite: Koliko Jugoslavija (i SFRJ i SRJ) ima
osvojenih svetskih i evropskih prvenstava, olimpijskih zlatnih
medalja i evropskih kupova u fudbalu, a koliko toga istog u
vaterpolu, košarci, rukometu. Ko još posle svega toga može da
napiše da je fudbal važniji sport u ovoj državi od, recimo,
rukometa, dobiće od mene momentalan ignore, jer sa slučajevima za
nervnu bolnicu ne želim da diskutujem.
Kao treće, priče da su evropski kupovi jedino merilo snage nekog
tima su najblaže rečeno čudne. Koliko vidim po rezultatima
evropskih kupova ove godine u drugo kolo je prošao i rumunski
Nacional (baš kao i Zvezda) dok su u prvom ispali između ostalih i
minhenski Bajern i Aston Vila. Po nekim čergarima ispada da su
Rumuni jači od Nemaca i Engleza (jer zaboga oni su prošli dalje).
Dalji komentar stvarno nije potreban...
Last (but not the least) zar sysadm konferencije ne treba da bude
nepristrasan ( ko je rek'o nenad :>>> )
Ostale poruke (tipa "osvojiće Zvezda Kup kupova" i sl.) ne želim
da komentarišem (možda ako otvore konferenciju naučna.fantastika
:> )
Toliko za sada. Još jednom se izvinjavam što ne odgovaram svakom
ponaosob, ali stvarno imam jako malo vremena za konferisanje. Ako
se nakupi replika na ovu poruku potrudiću se da svima odgovorim
redom.
Dotle,
"We are here, we are there
we are fuckin' everywhere
we are black, we are white
we are bombs and dynamite!"
(Pesma navijača Njukastla, može lepo da se primeni i na domaće
prilike :))) )
*****KOVAČ*****
navijaci.1349mileusna,
-> #1298, schef>> Ponovo je štampan u samo 1000 primeraka
Pa normalno, srazmerno broju čitalaca... ;>
navijaci.1350mileusna,
-> #1300, schef>> Da smo mi igrali protiv staračkog doma kao vi, mi bismo im za 90
Polako... Prvo ste trebali da pobedite one u pelenama, pa
tek onda da stignete do staračkog doma. :)
navijaci.1351stefan,
-> #1303, nenad>To važi samo za neinteligentne ljude. Inteligentni više koristi
>imaju od realne ocene onoga što pružaju nego od nekritičkog
>bodrenja, podrške i podilaženja.
E svašta će čovek ovde da pročita. To što ti izjednačavaš podršku i
podilaženje može samo da znači da si imao neka gadna iskustva u životu ;)
navijaci.1352schef,
-> #1320, budim=- Da, :( a zato su mu skandirali ime na Kajzeru... :((((
...što je, verujem, utešilo njegovu rodbinu. ;(
Srleř
navijaci.1353schef,
-> #1330, nikola.s=- Kada su grobari imali neku organizaciju ?????
Ja ću ti navesti samo jedan primer:
Na onoj utakmici na kojoj su se na severu pobila dvojica, pa onaj majmun
koji je pobedio uzeo da vam vodi navijanje. I to prilično organizovano. :>
Srleř
navijaci.1354schef,
-> #1332, nikola.s=- Sto ne izbaciste Nacional, ili bar Bsk ?
I ti nama nešto pričaš za Tempo, a ti si napisao bar deset tempovskih
poruka, među kojima je i ova.
Žalosno... :(
Srleř
navijaci.1355schef,
-> #1344, nikola.s=- Prosto necete verovati, ali uspeli su da se sete jednog
=- originalnog nacina navijanja. Rec je o tome da u Pioniru
=- kad vicu ono ajmo crno-beli, prvo drekne jedna pa druga
=- strana tribina.
To smo mi pevali tako još od 102. derbija (za njega znam sigurno!) a vrlo
je moguće da smo pevali i pre toga, sa tom razlikom što prvo peva jedna
polovina juga, pa onda druga. A vi ste to posle krađe samo primenili na dve
tribine...
Uostalom, kada sledeći put nešto napravimo tražićemo patent kako nas i
dalje ne biste klevetali i krali nam pesme.
A inače je opšte poznato da su svi cigani lopovi, pa i vi... Uostalom, šta
to imamo mi da ukrademo od vas kada su vam sve pesme i skandiranja jadni i
bedni...
Primer ->
UUUUUUUUUU! AAAAAAAAAAA! ZVEZDA!
Kontraprimer ->
PARTIZANE!!! EOEEE!!! NAPRED NAPRED PARTIZAN!!!
Svaki iole normalan čovek bi skontao razliku između normalnog i
nenormalnog...
Srleř
navijaci.1356lexus,
-> #1349, mileusna=> Pa normalno, srazmerno broju čitalaca... ;>
Za razliku od zvezdinog fanzina koji će biti štampan u 500 primeraka,
srazmerno sa brojem pismenih navijača dotičnog tima ;>>>
navijaci.1357giovanni,
-> #1319, budimĘ? Dobro, da li je uopšte došlo do kontakta? :>
Ę? Da pogađam, bili ste brži? :>
Posle tekme? Samo vizuelnog. :))) Bili SU iza kerova.
Ę? Stoji na burićima, ipak... :)
Neeeee, u burićima je votka, uvoz iz Rusije, barter aranžman, šifra
"Progres". ;)))
navijaci.1358giovanni,
-> #1320, budimĘ? Kako je Tuki došao na vlast? Kako se kod nas dogodio narod? Ko je
Ę? organizator devetog marta? :) Čoveče, oni su jako, ali jako pametna
Ę? stranka, ma koliko ih ja mrzeo, a sve brižljivo planiraju... Inače, Ćume
Ę? ti je bio član SČP-a...
To je bilo pre Hrista. ;) Tada su ipak skupovi na utakmicama bili "nešto"
masovniji nego danas i bilo ih je više. Danas to nema više nikakvog
uticaja.
Ćume je bio na Trgu za 9. Mart ove godine.
Ę? U pitanju je navijanje, verovao ti ili ne...
Pa ja nemam info iz prve ruke. Moram da verujem tebi ili ortacima, ali u
principu nije sada više ni bitno.
Ę? Da, :( a zato su mu skandirali ime na Kajzeru... :((((
Nisam razumeo šta si hteo da kažeš sa ovim samjlijima. Da li ti je žao
što je van životne opasnosti (u šta ne verujem) ili što su mu skandirali
ime?
navijaci.1359giovanni,
-> #1328, nikola.sĘ? Inace na Cuki je primecena masa ljudi, ukljucujuci i mnoge matorce..
Jesi ti bio na Čuki? Kako mene nisi video? Bio sam sa ortacima i to baš
u "kopu", u delu koji je jedini "navijao".
navijaci.1360nikola.s,
-> #1336, mikeman> :))) Pa bolji smo od vas, u dosadasnjem toku prvenstva, pa ti
> vidi kakvi ste vi...
Alo , majstore, ovo je tema navijaci. Vi grobari izgleda to
necete / ne mozete da shvatite.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.1361nikola.s,
-> #1340, lexus> Ti, definitivno, ne znas sta govoris!
Cuj ko mi kaze..;)
> Fudbal je jedini sport u kojem je zvezda i trofejnija i
> poznatija od Partizana.
Ah, priznanje, priznanje. To smo cekali.
> Sto se kosarke tice, poznato je da ste
> vi osvojili 20 titula za redom u pedesetim i sezdesetim
> godinama... Ali je Partizan mnogo poznatiji u Evropi i svetu.
Grobare ;) govorilo se ko je trofejniji, a ti ili si lud ili
ne znas da citas ;)
BTW vi imate 7 titula i 5 kupova u YU.
> U rukometu nesto nisam siguran da vi imate vise od dve titule
> i jednog kupa, dok mi imamo 3 titule i dva kupa
Da bice da je tako. Inace, u prvu ligu ste usli pre par godina...:>>
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.1362nikola.s,
-> #1346, lexus> Ako bas hoces da znas, Ajmo Crno-beli uvek vicu dve grupe
> Grobara, i to jedna drugoj.
Aha, secam se..;>>
> A ovde je bilo dovoljno prostora da se to izvede na obe tribine...
Bilo je prostora, ne i ljudi..;>>
> Uopste mi nije jasno po cemu smo to ukrali od vas...
Pa nista onako, seti se Bajerna i Barija.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.1363nikola.s,
-> #1348, rkovacevic> na Sez-u, pogotovo posle 103. derbija. Do utakmice sa Svabama
> sem dizela i nikole niko se nije izjasnjavao kao takav, a
> onda...
Budo, reaguj.:)
> Kao prvo, ovoliko izlivanje kompleksa nize vrednosti ni u snu
> nisam ocekivao! Umesto da slavite uspeh svog tima, svi do
> jednog se takmicite u pljuvanju Partizana! Da ste bar
> originalni, nego vidim jednu poruku u 100 primeraka: Mi
> prodosmo Svabe, vi ispadoste od Rumuna.
Kakvu si reakciju ocekivao, kada je bas svaki grobar posle
te utakmice izjavio kako bi oni pobedili taj, kako rekose
"staracki" tim sa maltene dvocifrenom razlikom. Bilo je i
poruka tipa "Da ne bese Dejana Stankovica". Dobro nisu rekli
da im niste dali ona cetiri komada, ne biste ih prosli.
> pola sata odlicne igre je svezala kad je svapski staracki dom
> jedva vukao noge po terenu ...
I ti posle nesto pricas...
Bolje cuti i pokrij se usima sto si grobar jer ovo je ipak tema
navijaci.
> Kao drugo, jedna od glavnih odlika svih cergarskih poruka je da
> je takmicenje u kojem je Zvezda ispred Partizana najvaznije na
> svetu,
Pa cekaj koje je takmicenje jace, ono u kojem je derbi Cukaricki-
Zvezda (cuj Cukaricki) ili ono u kojem ta ista Zvezda igra protiv
nemackog osvajaca kupa ?
> ljudi bozji, hajde lepo sednite, razmislite i napisite: Koliko
> Jugoslavija (i SFRJ i SRJ) ima osvojenih svetskih i evropskih
> prvenstava, olimpijskih zlatnih medalja i evropskih kupova u
> fudbalu, a koliko toga istog u vaterpolu, kosarci, rukometu. Ko
> jos posle svega toga moze da napise da je fudbal vazniji sport
> u ovoj drzavi od, recimo, rukometa, dobice od mene momentalan
> ignore, jer sa slucajevima za nervnu bolnicu ne zelim da
> diskutujem.
Razmisli ti malo o sebi, prijatelju. :) nhf
Znaci po ovome sto ti kazes, posto smo u Atlanti uzeli zlato u
streljastvu, ono je vaznije od fudbala ?
Dobro ajde nek' ti bude, ali samo da znas da smo u streljastvu
bolji od vas (hint: Jasna Sekaric i Marija Mladenovic)
Naravno, salamala.
Vidi, ako na Partizan - Efes dodje 5000, a u isto vreme na Zvezda-
K'slautern 70000 ljudi, koji je onda sport vazniji i koji se vise
prati ?
> izmedu ostalih i minhenski Bajern i Aston Vila. Po nekim
> cergarima ispada da su Rumuni jaci od Nemaca i Engleza (jer
> zaboga oni su prosli dalje). Dalji komentar stvarno nije
> potreban...
Nemoj da se pravis lud. U jednoj poruci neko rece da je to
merilo kvaliteta tima, jer naravno da vise govori o snazi
tima trofej u Evropi, nego u ligi.
> bude nepristrasan ( ko je rek'o nenad :>>> )
Jao, blameru....:)
Nenad je sysadm, a moderator konfe je stefan, javno deklarisan
kao grobar. Cak je jednom prilikom priznao da namerno brise
poruke navijacima Zvezde..;)))))
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.1364nikola.s,
-> #1359, giovanni> Jesi ti bio na Cuki? Kako mene nisi video? Bio sam sa ortacima
> i to bas u "kopu", u delu koji je jedini "navijao".
Bio, naravno. Otkud ti tamo ?
BTW bio sam odmah iznad Staneta, i ispod Ilketa, Srbe
Dace.......
NE znam da li si video kad je onaj sa atletske staze slikao
nekog. E pa ima me na toj slici :).
Inace ko su ti tvoji ortaci ?
Neka grupica ili idi ovako, kad im dune ?
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.1365nikola.s,
-> #1353, schef> Na onoj utakmici na kojoj su se na severu pobila dvojica, pa
> onaj majmun koji je pobedio uzeo da vam vodi navijanje. I to
> prilicno organizovano. :>
O cemu ti to ?
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.1366nikola.s,
-> #1355, schef> To smo mi pevali tako jos od 102. derbija (za njega znam
> sigurno!) a vrlo je moguce da smo pevali i pre toga, sa tom
24.4.1991. Crvena Zvezda - Bajern
Sever: Kada Zvezdo igras ti
Jug: Kada Zvezdo igras ti
Sever: Uvek cu te bodriti
Jug: Uvek cu te bodriti
Sever: Samo tebe volim znaj
Jug: Samo tebe volim znaj
Sever: Pobedu nam danas daj
Jug: Pobedu nam danas daj
Sever: Napred Zvezdo
Jug: Napred Zvezdo
Sever: Samo napred
Jug: Samo napred
Sever & jug: Ale ale ale ale .....
> razlikom sto prvo peva jedna polovina juga, pa onda druga. A vi
> ste to posle krade samo primenili na dve tribine...
Ma bice da je tako..
BTW foru smo ponovili i u ranim jutarnjim casovima dana 29.5. iste godine,
samo tog puta u izvodjenju dva broda koja ulaze u luku Bari.
> Uostalom, kada sledeci put nesto napravimo trazicemo patent
> kako nas i dalje ne biste klevetali i krali nam pesme.
Koji sledeci put ? Kada ste vi uopste nesto novo napravili/smislili ?
> A inace je opste poznato da su svi cigani lopovi, pa i vi...
Cuvena prica o tome kako je pesma "Moj grobare" njihova :))))))))
Inace nedelju dana posle 99. derbija kada smo vam i otpevali tu pesmicu,
igrao se mec u Novom Sadu, Partizan - Vojvodina. I pazite blam:
Red Firm njima pevaju "Moj grobare", a grobari pevaju "Moj cigane" :)
Uzas!
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.1367lexus,
-> #1361, nikola.s=> Da bice da je tako. Inace, u prvu ligu ste usli pre par
=> godina...:>>
Cigane, ;) ovde se govori o tome ko je trofejniji, a ti ili si lud,
ili ne znaš da čitaš. ;)
navijaci.1368lexus,
-> #1362, nikola.s=> Aha, secam se..;>>
Pa ja se sećam vrlo dobro...