muzika.103mylos,
-> #102, mylos**>> Sto se tice njenih pesama, nemam pojma zato sto to ne slusam ;)
Zaboravih da kazem da nije losa...samo ima nekih glupavih pesama... !!!!
muzika.104djokab,
-> #103, mylos>> Ima oko jer ima neki spot u kome je bez poveza...
Jesi li siguran? Zato sto ja imam dve ploce na kojima je sa povezom,
a i skoro sam gledao spot u kome je isto tako. Mozda je taj spot
koji si ti gledao neki stari pre nego sto joj je neko sredio oko?
>> Sto se tice njenih pesama, nemam pojma zato sto ne slusam to ;)
Ne slusas???? Pa to spada u najbolju muziku! Ne slusas valjda
metalce (bljak)???!!!
>> Zaboravih da kazem da nije losa...samo ima nekih glupavih pesama... !!!!
Bar se tu slazemo. Jednooka ili dvooka - ne bih joj oprostio ;)
Djoka
muzika.105index,
Samo Za One Koji Su žuli: /\
\~ ~/
Kako vam se sviđa novi album Kud |/\| Idijota?
Naravno, mislim na 'Tako je govorio Zaratusta'.
Nenad
Zdravlje i veselje,
Polet i elan! :)
muzika.106kenza,
Hi!
Jel slusao neko NOTTING HILLBILIES?
Svira i peva Mark Knopfler i mnogo mi se svidja.Da li su
napravili vise albuma i koji su ?
muzika.107armitage,
-> #98, fancy> ÎÍ>>> puta svakog dana) je, NoRMaLno, hit E.T. Benda iz Zagreba i
> ÎÍ>>> čuvenih 'Tek je 12 sati' ...
>
> Pesma je naprosto sjajna..!
Pa sada, kako se uzme ...
-*- Armitage -*-
muzika.108dcolak,
-> #100, mdave│ PS. Hobbo Humpin Slobo Babe (jos jedne 'Babe' koje valjaju)
Za razliku od Baba...
Sledge DAMMIR!
muzika.109dcolak,
-> #104, djokab│ Ne slusas???? Pa to spada u najbolju muziku! Ne slusas valjda
│ metalce (bljak)???!!!
Metallika Rulez!
Sledge DAMMIR!
muzika.110wizard,
-> #93, dcolak> Nemoj da zaboraviš na svoje drugove kad nabaviš 'ziku! O:))
Neću... "Until.." već imam, ali nije kompletna, ali srediće
se... A za ovo drugo mi se niko ne javlja...? :(
muzika.111vcalic,
-> #105, index>> Kako vam se sviđa novi album Kud Idijota?
>>
>> Naravno, mislim na 'Tako je govorio Zaratusta'.
Bolji su nego ikad, mada bih rekao da su u pitanju stari snimci.
Većina pesama je dobro poznata od ranije, a i nije u fazonu onog što su radili
u poslednje vreme. Konačno smo dobili studijske verzije nekih legednardnih
pesama, npr. Za tebe (najlepša ljubavna pesma YU roka), Ljudi kao ja, Disco is
not dead, Io sono dittatore, Pula i Spavaj, spavaj. Od prvi put objavljenih
lično bih izdvojio pesmu S-Djevojka (u Bad Religion fazonu, ubija!!!), Mina
Mina (OI do jaja) i nešto blažu Narkofan (frustracija tipa čija keva pokazuje
sklonosti ka lakim drogama ;)).
Ima li šanse da ih uskoro vidimo ovde!?
Vlada
muzika.112niklaus,
Da li neko ima napismeno (ASCII, hardcopy...) tekstove grupe
Disposable Heroes of Hipocracy.
Konkretnije me zanimaju pesme 'Television, the drug of the nation' i
'I coould never stop thinking 'bout music & politics'
Mališa & Osmehovci? (:
Pokušavao sam da sâm skinem reči ove prve. Delom sam i uspeo, ali na par
mesta sam se stvarno pogubio. Snimak koji sam dobio žak nije ni bio kompletan.
Tekst mi jako potreban, jer bi trebalo da se pesma transponuje za domaće
tržište, i ako Bog da, da se pojavi na TVu.
Hvala na pažnji!
(: Sean :)
muzika.113fancy,
-> #107, armitageŮŢ> Pa sada, kako se uzme ...
Dobro de, za TU vrstu muzike je sjajna.
Nekako se _ovde_ ne prave dobri POP-ovi od kad nema Hrvata...
Eh...
muzika.114fancy,
-> #111, vcalicŮŢ> Ima li šanse da ih uskoro vidimo ovde!?
Na Sezamu...? :)
muzika.115fancy,
Ako vam dođe u vidokrug, grabite sa obe ruke sledeće:
Kristin Hersh - "Hips and makers"
Tom Waits - "Black rider"
*
kao i:
Pearl Jam - Vs
Paul Weller - "Wild wood"
*
Usput, stigao mi je pre neki dan i CD BOX SET Elvis Costello-a
"2.5 Years"
Set sadrži 4 CD-a, i to prva tri albuma "My aim is true", "This year's
model" i "Armed forces" sa po 7-8 dodatih stvari (demo snimci i retke B
strane singlova!) kao i koncertni CD "Live at Mocambo" snimljen 1978
u Torontu! - koji se inače ne da kupiti odvojeno...)
Iako imam sve ploče koje je dotični izdao ;) uključujući i masu
singlova, ovako nešto nisam mogao da propustim, kolekcija je zaista
monumentalna, i "A MUST" za svakog ko drži do sebe..;) i svog ukusa.
*
Krajem meseca očekujem i novi album Elvis-a, "Brutal Youth", koji je
inače, snimljen sa starim dobrim :) "Attractions"-ima..:)) !!!
*
Nije za ovde, ali nema veze -> Jedan CD "This year's model" mi je sad
višak, pa ako ima zainteresiranih...
muzika.116markom,
-> #104, djokab*** Ne slusas???? Pa to spada u najbolju muziku! Ne slusas valjda
*** metalce (bljak)???!!!
Ne znaš ti šta valja ....
muzika.117bdm.,
-> #101, djokab## da li stvarno nema oko ili je to samo imidz. Ako neko ima spisak svih
## njenih
Pa i nije samo imidž, obzirom da joj to oko malo šeta i da je trebala
problemčić rešiti operacijom...
BDM.
muzika.118bdm.,
-> #106, kenza## Jel slusao neko NOTTING HILLBILIES?
## Svira i peva Mark Knopfler i mnogo mi se svidja.Da li su
Pa ne samo on... :)
Meni je poznat samo album Missing...Presumed Having a good time.
BDM.
muzika.119spale,
-> #109, dcolak>> Metallika Rulez!
A kad sam te pitao za neke albume metalike ti mi reče: 'Ma pusti metaliku,
uzmi mejdene.'? ;) Kad smo već kod njih, jel ima neko tekstove za prva tri
albuma ili bar neke pesme sa njih (ne za one koje su na 'Live after death')?
Nikola
muzika.120mylos,
-> #104, djokab**>> Jesi li siguran ??
SIGURAN !!!
**>> Ne slusas??? Pa to spada u najbolju muziku! Ne slusas valjda metalce ??
Pa ne spada bas u najbolju muziku, ali nije lose..a metalce MRZIM !!!! ( i
ubijam ;)
muzika.121mylos,
-> #109, dcolak**>> Metallika Rulez !!!
Nauci prvo da pises pa se onda javi...ali cisto da znas : METALLICA RULES ( al
za malo )
muzika.122dr.grba,
-> #113, fancy>> Dobro de, za TU vrstu muzike je sjajna.
>> Nekako se _ovde_ ne prave dobri POP-ovi od kad nema Hrvata...
Šta je bilo, nedostaju ti Đani Maršan i Duško Lokin? (((:
muzika.123armitage,
-> #104, djokab> >> Ima oko jer ima neki spot u kome je bez poveza...
> Jesi li siguran? Zato sto ja imam dve ploce na kojima je sa povezom,
> a i skoro sam gledao spot u kome je isto tako. Mozda je taj spot
> koji si ti gledao neki stari pre nego sto joj je neko sredio oko?
žini mi se da je dotična pevačica u jednom intervjuu (ovako?) za MTV rekla
da je taj povez bio sam neki njen fazon, t.j. oba oka su joj zdrava.
> >> Sto se tice njenih pesama, nemam pojma zato sto ne slusam to ;)
> Ne slusas???? Pa to spada u najbolju muziku! Ne slusas valjda
> metalce (bljak)???!!!
Nemoj ti metalce da kritikuješ. ;)
Među njima ima sjajnih muzičara koji su itekako zaslužili poštovanje ...
-*- Armitage -*-
muzika.124armitage,
-> #106, kenza> Jel slusao neko NOTTING HILLBILIES?
> Svira i peva Mark Knopfler i mnogo mi se svidja.Da li su
> napravili vise albuma i koji su ?
Mark Knopfler je pevač i gitarista grupe dIRE sTRAITS.
Uz poruku ti šaljem diskografiju i Streitsa i solo projekata pojedinih
članova ove grupe. Tu ćeš naci spiskove pesama sa svih albuma osim ovog
najnovijeg ("On every street").
"standin' on the corner
of toulouse and dauphine
waitin' for marie-ondine ..."
-*- Armitage -*-
discogr.txtmuzika.125index,
-> #98, fancy[] ŮŢ>>> puta svakog dana) je, NoRMaLno, hit E.T. Benda iz
[] ŮŢ>>> Zagreba i čuvenih 'Tek je 12 sati' ...
[]
[] Pesma je naprosto sjajna..!
Samo što se nisam šlogirao kada sam prekjuče ušao u zgradu
Radio Beograda i čuo tu stvar. Odjekivalo je kroz pola zgrade. Na
101 su to puštali pa su odvrnuli do daske i u studiju... Do sada su
to radili samo sa narodnjacima ;))).
Nenad
muzika.126dcolak,
-> #110, wizard│ Neću... "Until.." već imam, ali nije kompletna, ali srediće
│ se... A za ovo drugo mi se niko ne javlja...? :(
Hm, nameravao sam da kupim 'original' "Until..." ali plašim se da
nije kompletan. Koji je izvor kasete koju ti imaš? Da znam da se ne
zeznem..
Ili bar spisak pesama na kompletnom albumu?
Sledge DAMMIR!
You're leaving the city zone.... Clair
Huh, sečem vene :>>
muzika.127fancy,
-> #122, dr.grbaŮŢ> Šta je bilo, nedostaju ti Đani Maršan i Duško Lokin? (((:
Jok, nedostaju mi Đavoli/Neno Belan, Film, i par finih pevačica...
muzika.128fancy,
-> #126, dcolakŮŢ> Hm, nameravao sam da kupim 'original' "Until..." ali plašim se da
c, c, c... (2)
muzika.129niklaus,
-> #115, fancySubject: Re: Prošlo mi kroz ruke
(:> Tom Waits - "Black rider"
Svraćao je burazerov ortak da snimi sa dotičnog CDa na svoju kasetu.
Posle preslušanih "pesama" burazer i ja smo 'bili u komi'. (:
Inače, između ostalog "The Black Rider" je i pozorišna predstava čiji je
jedan od aktera bio i sam Tom Waits. Predstava se izvodila u Nemačkoj.
(: Sean :)
muzika.130mnikolic,
-> #123, armitage>> Nemoj ti metalce da kritikuješ. ;)
>> Među njima ima sjajnih muzičara koji su itekako zaslužili poštovanje ...
Jel' ?
Vlada
P.S. Ajde leva strana! Oooooooo, jeeeeeee. Sad malo desna. Oooooo, jeeeeee!
Ajd sad sredina...
muzika.131wizard,
-> #126, dcolak> Koji je izvor kasete koju ti imaš?
Sestra spava... nemam pojma, ima samo jedna strana kasete.
> Ili bar spisak pesama na kompletnom albumu?
Poslaću ti, ako ga dobijem.
muzika.132comi,
Jel zna neko vise nesto o DRAGOLjUBU DjURICIC
bubnjar u "LEB I SOL" i u "KERBERU"
koje je godiste itd.
Ako je moguce da mi odgovorite na mail sto pre
unapred zahvalan COMI
muzika.133jovca.car,
-> #125, index/* Samo što se nisam šlogirao kada sam prekjuče ušao u zgradu
/* Radio Beograda i čuo tu stvar. Odjekivalo je kroz pola zgrade. Na
Najbolji su ovi što prodaju kokarde i ostale "relikvije" na početku Kneza.
Mesto četničkih, vrte tu pesmu po ceo dan. :))
Šta ti je bratstvo&jedinstvo ;))
muzika.134jovca.car,
-> #120, mylos/* a metalce MRZIM !!!! (i ubijam ;)
...throughout his life the same
he's battled constantly
this fight he cannot win...
;)
muzika.136mdave,
-> #104, djokab■> Ne slusas???? Pa to spada u najbolju muziku! Ne slusas valjda
■> metalce (bljak)???!!!
Opaaa, polako...
muzika.137djokab,
-> #117, bdm.>> Pa i nije samo imidz, obzirom da joj to oko malo seta i da je
>> trebala problemcic resiti operacijom...
Znaci, zrikava? Sto su ti zene. Radije ce da se pravi da nema jedno
oko nego da se vidi da je zrikava ...
Djokab
muzika.138djokab,
-> #123, armitage>> Cini mi se da je doticna pevacica u jednom intervjuu (ovako?)
>> za MTV rekla da je taj povez bio sam neki njen fazon, t.j. oba
>> oka su joj zdrava.
Ovo je u koliziji sa jednom prethodnom porukom, tako da mi sad nista
nije jasno. Nego jel ima neko spisak njenih albuma?
muzika.139paki,
-> #120, mylos> Pa ne spada bas u najbolju muziku, ali nije lose..a metalce MRZIM !!!! (
> i ubijam ;)
Super :( Kako te ne mrzi da ovako lupaš?
muzika.140markom,
-> #119, spale*** uzmi mejdene.'? ;) Kad smo već kod njih, jel ima neko tekstove za prva tri
*** albuma ili bar neke pesme sa njih (ne za one koje su na 'Live after
*** death')?
Imam ja sa The Number of the Beast (III album) samo treba da ih iskopam sa dis-
kete. Poslaću ovih dana :)))
muzika.141markom,
-> #120, mylos*** Pa ne spada bas u najbolju muziku, ali nije lose..a metalce MRZIM !!!! ( i
*** ubijam ;)
Da me ubiješ ?! To bih voleo da vidim :)
muzika.142dr.grba,
-> #127, fancy>> Jok, nedostaju mi Đavoli/Neno Belan, Film, i par finih pevačica...
Sad si me podsetio kako sam se razočarao u Nešu Galiju kao čoveka
kad sam čuo rezultat njegove krađe jedne od najlepših balada stare
Jugoslavije, "Koliko puta si ljubila stranca".
Prodana duša.
muzika.143mylos,
-> #141, markom**>> Da me ubijes....to bih voleo da vidim !
Videces, videces...
muzika.144mylos,
**>> Nemoj ti metalce da krtitikujes..
**>> Ima medju njima pevaca koji zasluzuju postovanje...
A koji to ??????
muzika.145mylos,
-> #139, paki**>> Super :( Kako te ne mrzi da ovako lupas ?
A zasto bi me mrzelo.. ?
P.S. Ja stvarno ne vidim sta ima u toj muzici ????
muzika.146maksa,
-> #127, fancy>> Jok, nedostaju mi Đavoli/Neno Belan, Film, i par finih
>> pevačica...
Meni Haustor.
muzika.147markom,
-> #130, mnikolic*** P.S. Ajde leva strana! Oooooooo, jeeeeeee. Sad malo desna. Oooooo,
*** jeeeeee! Ajd sad sredina...
Šta si ovim hteo da kažeš majke ti ?
muzika.148kenza,
-> #124, armitage(;> Mark Knopfler je pevac i gitarista grupe dIRE sTRAITS.
(;> Uz poruku ti saljem diskografiju i Streitsa i solo projekata pojedinih
(;> clanova ove grupe. Tu ces naci spiskove pesama sa svih albuma osim ovog
(;> najnovijeg ("On every street").
Hvala ti puno :) BTW, imam sve albume Straits-a sem
najnovijeg ("On every street").Jel ima neko slucajno reci nekih
ili svih (sto bi bilo jos bolje ;) Straits' pesama ?
muzika.149markom,
-> #145, mylos*** P.S. Ja stvarno ne vidim sta ima u toj muzici ????
DJ: Rokaj plus, rokaj plus, YES! kakav ritam, YO! brothers!
Strašno!
muzika.150index,
-> #111, vcalic[] Bolji su nego ikad, mada bih rekao da su u pitanju stari
[] 2snimci.
Po samom zvuku se može zaključiti da su ove pesme nastale
u različitim periodima. Ima tu nekoliko starih stvari, ali su one
sada prvi put snimljene studijski (osim 'O bella ciao'). Meni se
čini da su 'nove' stvari stvarno _nove_.
Ima nešto o tome u intervjuu sa Pticom u januarskom
Vremenu Zabave.
[] Većina pesama je dobro poznata od ranije, a i nije u fazonu
[] onog što su radili u poslednje vreme. Konačno smo dobili
[] studijske verzije nekih legednardnih pesama, npr. Za tebe
[] (najlepša ljubavna pesma YU roka), Ljudi kao ja, Disco is not
[] dead, Io sono dittatore, Pula i Spavaj, spavaj.
Dobro je da su se setili, to su im neke od najboljih pesama.
'Legendarni u živo' je strašno jak album, ali je snimak...:(...
bar one kopije do kojih sam ja uspeo da dođem, a sada konačno
te stvari mogu da se puštaju i na radiju, mogu da se čuju reči...:).
Da li je onaj (naratorski) glas u 'Io sono... dittatore'
glas Ljube Tadića?
[] Od prvi put objavljenih lično bih izdvojio pesmu S-Djevojka (u Bad
[] Religion fazonu, ubija!!!), Mina Mina (OI do jaja) i nešto
[] blažu Narkofan (frustracija tipa čija keva pokazuje sklonosti
[] ka lakim drogama ;)).
Meni se čini da bi ovaj album bio najslabiji do sada da
nema starih stvari... Ove nove su OK, ali su blaže, sporije,
popastičnije (osim Mina Mina)... Stare :(
[] Ima li šanse da ih uskoro vidimo ovde!?
Sumnjam. :(
Nenad
'...ovaj album zabranjeno je presnimavati sa kazete na kazetu, a tko
to ipak radi taj je kriminalac i magarac i neka ide u pizdu materinu...'
muzika.152fancy,
-> #146, maksaŮŢ> Meni Haustor.
P
I meni.
Samo, pominjana je POP muzika..:) a Haustor je ipak rock...
muzika.153dcolak,
-> #121, mylos│ **>> Metallika Rulez !!!
│ Nauci prvo da pises pa se onda javi...ali cisto da znas : METALLICA RULES (
│ al za malo )
ISPALJOTKAAAA! :)))
P.S.
Gde živiš? :)
Sledge DAMMIR!
---
* Koristim priliku da se zahvalim Novimu za nesebičan poklon :)
muzika.154dcolak,
-> #120, mylos│ Pa ne spada bas u najbolju muziku, ali nije lose..a metalce MRZIM !!!! ( i
│ ubijam ;)
Ubijaš? Da li si siguran?
Sledge DAMMIR!
---
* Koristim priliku da se zahvalim Novimu za nesebičan dar :)
muzika.155spale,
-> #140, markom>> Imam ja sa The Number of the Beast (III album) samo treba da ih iskopam sa
>> dis- kete. Poslaću ovih dana :)))
Sa nestrpljenjem očekujem. :)
Nikola
PS. Ne treba da me učiš da je 'The Number of the Beast' njihov treći album. ;)
muzika.156spale,
-> #148, kenza>> Hvala ti puno :) BTW, imam sve albume Straits-a sem
>> najnovijeg ("On every street").Jel ima neko slucajno reci nekih
>> ili svih (sto bi bilo jos bolje ;) Straits' pesama ?
Imam ja sve njihove albume na CD-u zajedno sa tekstovima. Potrudiću se da ih
prekucam i pošaljem. Možda neće baš biti ovih dana jer sam u frci.
Nikola
muzika.157spale,
-> #124, armitage>> članova ove grupe. Tu ćeš naci spiskove pesama sa svih albuma osim ovog
>> najnovijeg ("On every street").
Pesme sa albuma 'On every street':
1. Calling elvis
2. On every street
3. When it comes to you
4. Fade to black
5. The bug
6. You and your friend
7. Heavy fuel
8. Iron hand
9. Ticket to heaven
10. My parties
11. Planet of new orleans
12. How long
BTW, 'on every street' nije najnoviji album. Najnoviji je 'on the night',
koncertni.
Nikola
muzika.158fancy,
-> #134, jovca.carŮŢ> ...throughout his life the same
ŮŢ> he's battled constantly
ŮŢ> this fight he cannot win...
...the tired old man is me.
Đe me nađe..!
p.s. I dub thee unforgiven..:)
muzika.159fancy,
-> #142, dr.grbaŮŢ> Sad si me podsetio kako sam se razočarao u Nešu Galiju kao čoveka
ŮŢ> kad sam čuo rezultat njegove krađe jedne od najlepših balada stare
ŮŢ> Jugoslavije, "Koliko puta si ljubila stranca".
Bljak.
muzika.160fancy,
-> #144, mylosŮŢ>**>> Ima medju njima pevaca koji zasluzuju postovanje...
ŮŢ>
ŮŢ> A koji to ??????
E, jebi ga sad...
Metal nikad nije bio nešto što "sam slušao" ali ne sporim da ima
SJAJNIH ostvarenja i u toj kategoriji muzike. Doduše, ne smatram
da ima TOLIKO sjajnih ostvarenja kao što "metalci" smatraju, ali
to je sasvim NoRMaLno..:)
Recimo... Metallica je izvanredan band, Dosta od Maidena, svojevremeno
UFO (uh, kad je to bilo!), Judas Priest (sjajan band!), AC/DC... ma
ima i među novijim bandovima doooobrih stvari.
nag nag tag: Listen and let die..;)
muzika.161dcolak,
-> #128, fancy│ ŮŢ> Hm, nameravao sam da kupim 'original' "Until..." ali plašim se da
│
│ c, c, c... (2)
Sad moram da reagujem ;)
Nina(h) Cherry je glavni razlog što kupujem album :)
Došao sam u situaciju da hoću da slušam nešto polako a nemam šta.. :)
Ah, kako bih zaboravio -- Nick Cave!
And there's nothing more to say..
now she's gone away... :>
Sledge DAMMIR!
muzika.162dcolak,
-> #143, mylos│ **>> Da me ubijes....to bih voleo da vidim !
│
│ Videces, videces...
I mene? I mog ortaka, i ortaka mog ortaka i.... ?
Sledge DAMMIR!
muzika.163dcolak,
-> #130, mnikolic│ P.S. Ajde leva strana! Oooooooo, jeeeeeee. Sad malo desna. Oooooo, jeeeeee!
│ Ajd sad sredina...
Ovo je radio Freddy, i gomila "starih" rokera...
Sledge DAMMIR!
muzika.164dcolak,
-> #160, fancy│ Recimo... Metallica je izvanredan band, Dosta od Maidena, svojevremeno
│ UFO (uh, kad je to bilo!), Judas Priest (sjajan band!), AC/DC... ma
│ ima i među novijim bandovim───┬────────stvari. ──┬───
│ │
└──────────┬────────────────┘
│
ROCK 'ND ROLL ────────┘
žisto da se ljudi ne zbune :)
Sledge DAMMIR!
muzika.165darone,
-> #141, markom>> *** Pa ne spada bas u najbolju muziku, ali nije lose..a metalce MRZIM !!!!
>> *** ( i ubijam ;)
>>
>> Da me ubiješ ?! To bih voleo da vidim :)
E, ako si ti metalac... ;)))
muzika.166armitage,
REPLY: gristic / CIV.5:nauka (4.6)
> A onda bi se narednih sto godina lecio od prehlade. ;)
> ÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ
> * Skating away on the thin ice of a new age.
Prelistavajući neke stare poruke, nabasah na ovo.
Gristiću, da li ti stvarno slušaš Jethro Tull, ili je ovaj tag tek onako
ubačen ?
-*- Armitage -*-
muzika.167armitage,
-> #156, spale> >> Hvala ti puno :) BTW, imam sve albume Straits-a sem
> >> najnovijeg ("On every street").Jel ima neko slucajno reci nekih
> >> ili svih (sto bi bilo jos bolje ;) Straits' pesama ?
>
> Imam ja sve njihove albume na CD-u zajedno sa tekstovima. Potrudiću se da ih
> prekucam i pošaljem. Možda neće baš biti ovih dana jer sam u frci.
Hej, hej, nema potrebe da se mučiš, jer se svi tekstovi mogu naći na OSMEHu.
-*- Armitage -*-
muzika.168dcolak,
-> #165, darone│>> Da me ubiješ ?! To bih voleo da vidim :)
│
│ E, ako si ti metalac... ;)))
E, ako si ti SKINS... ;)))
Sledge DAMMIR!
muzika.169vcalic,
-> #142, dr.grba>> Sad si me podsetio kako sam se razočarao u Nešu Galiju kao čoveka
>> kad sam čuo rezultat njegove krađe jedne od najlepših balada stare
>> Jugoslavije, "Koliko puta si ljubila stranca".
Pravo ime je "Mi nismo sami". Inače, u poslednje vreme je česta pojava
da srpski bendovi sviraju pesme hrvatskih. Ima dosta primera.
Vlada
muzika.170vcalic,
-> #133, jovca.car>> Najbolji su ovi što prodaju kokarde i ostale "relikvije" na početku Kneza.
>> Mesto četničkih, vrte tu pesmu po ceo dan. :))
Inače, pomenuti Electric Team je bio jedno vreme česta pojava na MTV-u
sa pesmom "Freedom for Croatia" ili tako nešto.
Vlada
muzika.171vcalic,
-> #163, dcolak>> Ovo je radio Freddy, i gomila "starih" rokera...
Pa, ne baš samo oni...
Vlada
muzika.172fancy,
-> #161, dcolak │ Sad moram da reagujem ;)
c, c, c... (3)
---
* koristim priliku da NACRTAM dcolaku da pita prave osobe za potrebnu muziku *
muzika.173fancy,
-> #164, dcolakŮŢ> ROCK 'ND ROLL ────────┘
AC/DC ..?
Ajd' kad kažeš, ti sigurno znaš šta je metal bolje od mene..;) ali,
onda mislim da termin HARD ROCK više odgovara od rock'n'roll.
Ramones su mi bliži definiciji rock'n'roll... Kad već pomenuh,
nisam se ni zasitio "Mondo Bizzaro"-a kad oni izdaše "Acid eaters"...
žuo sam ga kod ortaka (obrade - ali kakve..;) i super je - naročito
za divlje partije..!
muzika.174fancy,
-> #170, vcalicŮŢ> Inače, pomenuti Electric Team je bio jedno vreme česta pojava na MTV-u
ŮŢ> sa pesmom "Freedom for Croatia" ili tako nešto.
a-a..
Beše to sjajna "Molitva za mir" (ima na albumu Rock for Croatia)
muzika.175fancy,
-> #171, vcalicŮŢ>>> Ovo je radio Freddy, i gomila "starih" rokera...
ŮŢ>
ŮŢ> Pa, ne baš samo oni...
Radio to i Loša..:)))
muzika.176robert,
-> #146, maksa>> Meni Haustor.
Ako 'oćeš da snimaš sa kasete, imam ja od Haustora sva četiri
albuma koja su kod nas izašla... dakle:
- Haustor
- Treći Svijet
- Bolero
- Tajni Grad
muzika.177robert,
-> #158, fancy>> Đe me nađe..!
Ka se već frljate tekstovima, šta kažete na ovaj:
(nagradno pitanje: ko izvodi? inače, grupa je iz Seattle-a a nije
Nirvana :)
Revolution Calling
for a price i'd do about anything
except pull the trigger
for that i'd need a pretty good cause
then i heard of dr. X
the man with the cure
just watch the television
yeah you'll see there's something going on
got no love for politicians
or that crazy scene in D.C.
it's just a power mad town
but the time is ripe for changes
there's a growing feeling
that taking a chance on a new kind of vision is due
i used to trust the media
to tell me the truth, tell us the truth
but now i've seen the payoffs
everywhere i look
who do you trust when everyone's a crook
revolution calling
revolution calling
revolution calling you
gotta make a change
gotta push, gotta push it on through
i'm tired of all this bullshit
they keep selling me on TV
about the communist plan
and all the shady preachers
begging for my cash
swiss bank accounts while giving their
secretaries the slam
they're all in penthouse now
or playboy magazine, million dollar stories to sell
i guess warhol wasn't wrong
fame fifteen minutes long
everyone's using everybody making the sale
i used to think
that only america's way, way was right
but now the holy dollar rules everybody's lives
gotta make a million doesn't matter who dies
revolution calling
revolution calling
revolution calling you
gotta make a change
gotta push, gotta push it on through
muzika.178markom,
-> #155, spale*** PS. Ne treba da me učiš da je 'The Number of the Beast' njihov treći
*** album. ;)
Ma ne znam, ja ima raznih ljudi :)))
number.txtmuzika.179markom,
Kad već šaljem, da ne bude samo jedno:
Reči za Fear of the Dark album od Maidena ...
fear.txtmuzika.180markom,
-> #158, fancy*** ...the tired old man is me.
Ne ide tako :), već ovako:
...that old man here is me
muzika.181markom,
-> #162, dcolak*** I mene? I mog ortaka, i ortaka mog ortaka i.... ?
Ma pusti ga, sad misli da je faca :)
muzika.182markom,
-> #165, darone*** E, ako si ti metalac... ;)))
A jebi ga, što svi gledate frizuru :))
muzika.183markom,
-> #163, dcolak*** Ovo je radio Freddy, i gomila "starih" rokera...
I Maideni ...
muzika.184markom,
-> #164, dcolak*** žisto da se ljudi ne zbune :)
Judas Priest rokenrol, daaaaaaaj. Možda stari albumi, ali Ram it Down i Pain-
killer sigurno nisu !
muzika.185gremlin,
-> #149, markom>> DJ: Rokaj plus, rokaj plus, YES! kakav ritam, YO! brothers!
Burn down the Disco
Hang the blessed D.J.
Because the music that they constantly play
IT SAYS NOTHING TO ME ABOUT MY LIFE
...
Alex
muzika.186kenza,
-> #156, spale(;> Imam ja sve njihove albume na CD-u zajedno sa tekstovima. Potrudicu se
(;> da ih prekucam i posaljem. Mozda nece bas biti ovih dana jer sam u
(;> frci.
Hvala,hvala :) Zeljno iscekujemo ;)
muzika.187armitage,
-> #144, mylos> **>> Nemoj ti metalce da krtitikujes..
> **>> Ima medju njima pevaca koji zasluzuju postovanje...
>
> A koji to ??????
Pod jedan, zašto nisi citirao ono što sam ja rekao:
> Nemoj ti metalce da kritikuješ. ;)
> Među njima ima sjajnih muzičara koji su itekako zaslužili poštovanje ...
Pod dva, ja ne znam gde ti (i drugi) vučete granicu između hevi metala i
hard roka. Da ne dužim, evo konkretnog odgovora:
Bruce Dikinson & Steve Harris / Iron Maiden, Angus Young / AC/DC,
Tony Iommi / Black Sabbath, Blackie Lawless / W.A.S.P.,
Lemmy Kilmister / Motörhead, David Coverdale / Deep Purple / Whitesnake,
Joe Belladonna & Scott Ian / Arthrax, Dave Mustaine / Megadeath,
etc, etc, etc, ...
Last, but no way least, bend prema kome gajim posebno mišljenje: Metallica
Hetfildova lirika, Hammetove solaže, Ulrihova koordinacija pokreta ruku i
nogu, ... stvari o kojima bih mogao da pišem romane.
-*- Armitage -*-
muzika.188todorp,
-> #177, robert> Revolution Calling
E dosta si izdrzao :)))
Pozdrav od Todora
ps. Queensryche, valjda Mind Crime
muzika.189dcolak,
-> #177, robert│ (nagradno pitanje: ko izvodi? inače, grupa je iz Seattle-a a nije
│ Nirvana :)
│
│ Revolution Calling
│
│ for a price i'd do about anything
Zar nije Queensryche? Oni definitivno nisu iz Seattle-a ;)
No, možda je neko nekoga obradio :)
Sledge DAMMIR!
muzika.190dcolak,
-> #172, fancy│ * koristim priliku da NACRTAM dcolaku da pita prave osobe za potrebnu
(!)
O O
\_/
:)))
Sledge DAMMIR!
muzika.191dcolak,
-> #184, markom│ Judas Priest rokenrol, daaaaaaaj. Možda stari albumi, ali Ram it Down i
│ Pain- killer sigurno nisu !
Gou Džoni go go gou, Džoni bi gud :) Kakva je to izvedba :>
Sledge DAMMIR!
muzika.192fancy,
-> #180, markomŮŢ> ...that old man here is me
Ma da, ne sumnjam... ja to onako po sećanju... mada se smisao ne gubi.
U svakom slučaju, dobra stvar.
muzika.193mdave,
-> #142, dr.grba■> Sad si me podsetio kako sam se razocarao u Nesu Galiju kao coveka
■> kad sam cuo rezultat njegove krade jedne od najlepsih balada stare
■> Jugoslavije, "Koliko puta si ljubila stranca".
Hoces li da se razocaras i u mene ako i ja to znam da sviram? :)
muzika.194mdave,
-> #120, mylos■> Pa ne spada bas u najbolju muziku, ali nije lose..a metalce MRZIM
■> !!!! ( i ubijam ;)
I CAN'T BELIEVE THE THINGS YOU SAY
I CAN'T BELIEVE
I CAN'T BELIEVE THE PRICE YOU PAY
NOTHING CAN SAVE YOU
PS. THIS SHORTEST STRAW HAS BEEN PULLED FOR YOU
muzika.195mdave,
-> #145, mylos■> P.S. Ja stvarno ne vidim sta ima u toj muzici ????
DOESN'T MATTER WHAT YOU SEE?
OR INTO IT WHAT YOU READ
YOU CAN DO IT YOUR OWN WAY
IF IT'S DONE JUST HOW I SAY
PS. SAD BAT TRUE
muzika.196mdave,
-> #144, mylos■> **>> Nemoj ti metalce da krtitikujes..
■> **>> Ima medju njima pevaca koji zasluzuju postovanje...
■>
■> A koji to ??????
Pa npr. poslusaj za pocetak:
1. IRON MAIDEN Hallowed Be Thy Name
2. JUDAS PRIEST PainKiller
3. HELLOWEN I'm alive ili Hellowen
4. WHITESNAKE He.........ma slusaj sta hoces...
...Malmstinove pevace, Vaiove pevace....itd...itd
muzika.197mdave,
-> #184, markom■> Judas Priest rokenrol, daaaaaaaj. Mozda stari albumi, ali Ram it
■> Down i Painkiller sigurno nisu !
^^^^^^^^^^
Kad slusam ovu stvar samo mislim 'pa dobro bre, hoce li ovaj
zavrsiti solo?'. :))
PS. (udahni)
(izdahni)
(udahni)
For The Love Of God
muzika.198mylos,
-> #187, armitage**>> Bruce Dikinson & Steve Harris / Iron Maiden, Angus Young / AC/DC.......
Covece jel ti mozes da shvatis da ima razlicitih ukusa i ne mora da znaci da
ako ti i jos neki sa sezama slusaju Metal da je to najbolja vrsta muzike !!!!
Za mene licno METAL IS SHIT !!!!!
muzika.199maksa,
-> #152, fancy>> Samo, pominjana je POP muzika..:) a Haustor je ipak rock...
Pa sad, Film ... pop ? Ubeđen sam da je Jura ubeđen :) da svira
rock. (ne komentarišem, samo pretpostavljam) Tako su neuhvatljive
te kategorije ...
muzika.200fancy,
-> #199, maksaŮŢ> Pa sad, Film ... pop ? Ubeđen sam da je Jura ubeđen :) da svira
ŮŢ> rock. (ne komentarišem, samo pretpostavljam) Tako su neuhvatljive
ŮŢ> te kategorije ...
C'mon Jura Jupiter
C'mon do the locomotion...
Roll over Jura (by Johnny)
(ma volem ih obojicu, blesavi su svako na svoj način..:)))
muzika.201dmiladinovic,
-> #127, fancy>> Jok, nedostaju mi Đavoli/Neno Belan, Film, i par finih pevačica...
Ehh, za još jedan koncert Đavola na mašincu, recima sa predgrupom
Cacadou Look bih dao ama baš sve što imam...
Da li ko ima informaciju da li štogod radi najromantišnija grupa
bivše YU ?
muzika.202dmiladinovic,
-> #105, index>> Samo Za One Koji Su žuli: /\
>> \~ ~/
>> Kako vam se sviđa novi album Kud |/\| Idijota?
>>
>> Naravno, mislim na 'Tako je govorio Zaratusta'.
GDE, GDE, GDE !!!
Gde to ima, kako da se dođe do toga ?
muzika.203dmiladinovic,
-> #111, vcalic>> Ima li šanse da ih uskoro vidimo ovde!?
Ehhh, KST ?
muzika.204vitez.koja,
-> #119, spale#=> uzmi mejdene.'? ;) Kad smo već kod njih, jel ima neko
#=> tekstove za prva tri albuma ili bar neke pesme sa njih
#=> (ne za one koje su na 'Live after death')?
Imam ja, sve...