IGRE.4

13 Nov 1998 - 24 Dec 1999

Topics

  1. arkadne (344)
  2. avanture (177)
  3. simulacije (287)
  4. strategije (411)
  5. logicke (113)
  6. modemske (70)
  7. frp (223)
  8. razno (574)
  9. diplomatija (8)
  10. sezam (89)
  11. unknown (406)

Messages - arkadne

arkadne.1 ranx,
Aj da započem prvi...
arkadne.2 stameni,
Hitno! Potrebna pomoć oko Duke Nukem 3d. Elem, skinuo sam datoteke iz dos\fun direktorijuma, i verovatno je sve prošlo kako treba, jer se sve fino odzipovalo. Instalacija je prošla kako treba, i to jednom na H: disk, a jednom na C:. Instaliran je Windows 95, ali je sve pokretano iz prethodne verzije DOS-a (6.2) - FAT je 16-bitni. Mašina je 486DX4/80 sa 16MB. Problem je što posle pokretanja (DUKE3D ili šta već...) krene "intro" (promene se dva-tri ekrana) i onda se comp smrzne, tako da mora reset ("na dugme" ;). Šta raditi?
arkadne.3 the.edge, -> #2, stameni
Probaj da nabavis original (celu) igru i patch na 1.5 ver. Trebalo bi da ti resi muke. Ako nece ni to, ja cu da ti dam karticu sa brojem svoje kutije od igre, pa zovi technical support. ;)) AcCeSS DeNiED
arkadne.4 ljiljam,
Kako se prelazi 4 nivo Duke-a 3d? Stigao sam do onog dela gde se dize-spusta voda (presao na drugu stranu). Djoko
arkadne.5 sani., -> #4, ljiljam
}} Kako se prelazi 4 nivo Duke-a 3d? Ma potrudi se malo , siguran sam da postoji resenje ;) Ako si ti zapeo na 4-om nivo-u , sta ces da radis u trecoj misiji? :) Btw , el ima raspolozenih za Duke preko modema? Ne mogu da podnesem ovu najezdu quake-asha..
arkadne.6 ventura, -> #5, sani.
> Btw , el ima raspolozenih za Duke preko modema? Uvek.
arkadne.7 johnnya, -> #2, stameni
>> Problem je što posle pokretanja (DUKE3D ili šta već...) >> krene "intro" (promene se dva-tri ekrana) i onda se comp >> smrzne, tako da mora reset ("na dugme" ;). >> Šta raditi? Udji u setup/Screen Setup/320x200 Mode ovo bi trebalo da ti pomogne... nadam se.
arkadne.9 stameni, -> #7, johnnya
> Udji u setup/Screen Setup/320x200 Mode > ovo bi trebalo da ti pomogne... nadam se. Nije pomoglo. Biće da je u pitanju prastara grafička karta. Hvala na savetu, u svakom slučaju :)
arkadne.10 dzim,
Kako se prelazi PRVI nivo PRVOG dela HEXEN-a?
arkadne.11 papa.smurf, -> #10, dzim
* Kako se prelazi PRVI nivo PRVOG dela HEXEN-a? Verovatno teško. ;)
arkadne.12 dzim, -> #11, papa.smurf
> * Kako se prelazi PRVI nivo PRVOG dela HEXEN-a? > > Verovatno tesko. ;) Laj ti laj...svejedno, vish da niko ne zna. :>
arkadne.13 buva,
e ovako , ne radi mi ultra bot za quake2.. tj. kad pokrenem server izaberem jedan od nivoa ( standardnih ,poshto nemam DM nivoe) , kucam u konzolnom rezhimu : game ultra .. medjutim javlja mi poruku "Game is write protected" i netje da pokrene bot-a u chemu je shtos?
arkadne.14 thug,
H A L F - L I F E do j*********** Iako je nova ima li neko sifre (za municiju i oruzje) Ne treba mi za health i god i sl... poz, thug :)
arkadne.15 sfilip,
igra li neko half-life? Vrijedi li igra što? Igrao sam početak, baš je kul, stigao sam do nekog dela gde sam našao sačmaru i tu ostadoh bez diska pa me zanima vredi li igrati je ili ne? Kolko je dugačka, kakva je radnja pri kraju, koliko se teško prelazi, itd...
arkadne.16 thug, -> #15, sfilip
> igra li neko half-life? Vrijedi li igra sto? Igrao sam pocetak, bas je kul, ^^^^^^^^^^ > stigao sam do nekog dela gde sam nasao sacmaru i tu ostadoh bez diska pa me > zanima vredi li igrati je ili ne? > Vredi, samo je zajebana. Ja sam stigao do dela gde mi ponestane municije...btw, trazim sifre za istu... Kad ukljucim OpenGL 640*480 ume da secka poplilicno?! Da li je to zbog PC66 32Mb ram-a, karta je AGP Permedia 2 8Mb, Celeron 300 (375)....da li mi trebaju noviji drajveri ? Bas me pogotovo smara sto u Direct3D mi nestaju texture pa onako gledam poligone, nekad su texture kao sahovska tabla (ljubicasta + crvena)...bezveze. Kako sad sve ovo naterati da lepo radi ? Pomoc dobrodosla :) thug. p.s. mozda je ovo trebalo da ide u pchard :))
arkadne.17 ivan.hoe, -> #16, thug
>Kad ukljucim OpenGL 640*480 ume da secka poplilicno?! Da li je to >zbog PC66 32Mb ram-a, karta je AGP Permedia 2 8Mb, Celeron 300 >(375)....da li mi trebaju noviji drajveri ? >Bas me pogotovo smara sto u Direct3D mi nestaju texture pa onako >gledam poligone, nekad su texture kao sahovska tabla (ljubicasta + >crvena)...bezveze. Permedia 2 bas i nije najsrecnije resenje za igranje, ali bi pod default OpenGL-om u 512x384 Half-Life trebalo solidno da radi. Tesko da ces D3D-om postici bolje od toga.
arkadne.18 milosh.zorica, -> #13, buva
Ista stvar samo Eraser bot. Help is needed!
arkadne.19 buva, -> #18, milosh.zorica
(;)Ista stvar samo Eraser bot. Help is needed! kvaka je u tome shto treba da imash bar 3.15 verziju kvejka :) ono na cdu je 3.05...
arkadne.20 milosh.zorica, -> #19, buva
Hvala. Skinuću ga i probati...
arkadne.21 rebel,
Je l' ima neko botove za Quake I?
arkadne.22 junior, -> #14, thug
:: Half-life > Iako je nova ima li neko sifre (za municiju i oruzje) > Ne treba mi za health i god i sl... Izvinjavam se na kašnjenju. Evo šta sam iskopao :) Halflife - Cheat Codes Start Half-Life using "hl.exe -console". This will enable the GOD, NOCLIP & MAP codes. For using the GIVE code look below. This will let you access the console using "~" key. You may have to type "sv_cheats 1" in console first. The following commands are available in console: /GOD - god mode. /NOCLIP - walk through walls/fly. /MAP xxxx - go to map xxxx. Here's the maplist: Single Player: c0a0 ; c0a0a ; c0a0b ; c0a0c ; c0a0d c0a0e ; c1a0 ; c1a0a ; c1a0b ; c1a0c c1a0d ; c1a0e ; c1a1 ; c1a1a ; c1a1b c1a1c ; c1a1d ; c1a1f ; c1a2 ; c1a2a c1a2b ; c1a2c ; c1a2d ; c1a3 ; c1a3a c1a3b ; c1a3c ; c1a3d ; c1a4 ; c1a4b c1a4d ; c1a4e ; c1a4f ; c1a4g ; c1a4i c1a4j ; c1a4k ; c2a1 ; c2a1a ; c2a1b c2a2 ; c2a2a ; c2a2b1 ; c2a2b2 ; c2a2c c2a2d ; c2a2e ; c2a2f ; c2a2g ; c2a2h c2a3 ; c2a3a ; c2a3b ; c2a3c ; c2a3d c2a3e ; c2a4 ; c2a4a ; c2a4b ; c2a4c c2a4d ; c2a4e ; c2a4f ; c2a4g ; c2a5 c2a5a ; c2a5b ; c2a5c ; c2a5d ; c2a5e c2a5f ; c2a5g ; c2a5w ; c2a5x ; c3a1 c3a1a ; c3a1b ; c3a2 ; c3a2a ; c3a2b c3a2c ; c3a2d ; c3a2e ; c3a2f ; c4a1 c4a1a ; c4a1b ; c4a1c ; c4a1d ; c4a1e c4a1f ; c4a2 ; c4a2a ; c4a2b ; c4a3 c5a1 Multiplayer/Deathmatch: boot_camp ; bounce ; datacore lambda_bunker ; snark_pit stalkyard ; subtransit ; undertow Hazard Course: t0a0 ; t0a0a ; t0a0b ; t0a0b1 t0a0b2 ; t0a0c ; t0a0d The /GIVE command works if you start the game with the -dev -console parameter /GIVE xxxx - give item xxxx. The following items are available: item_airtank ; item_antidote ; item_battery item_healthkit ; item_longjump ; item_security item_sodacan ; item_suit ammo_357 ; ammo_9mmAR ; ammo_9mmbox ammo_9mmclip ; ammo_ARgrenades ; ammo_buckshot ammo_crossbow ; ammo_egonclip ; ammo_gaussclip ammo_glockclip ; ammo_mp5clip ; ammo_mp5grenades ammo_rpgclip weapon_357 ; weapon_9mmAR ; weapon_9mmhandgun weapon_crossbow ; weapon_crowbar ; weapon_egon weapon_gauss ; weapon_glock ; weapon_handgrenade weapon_hornetgun ; weapon_mp5 ; weapon_python weapon_rpg ; weapon_satchel ; weapon_shotgun weapon_snark ; weapon_tripmine
arkadne.23 thug, -> #22, junior
Hvala, hvala, hvala.... Sad mogu ponovo da je igram :))) poz, thug :)
arkadne.24 dselic,
Evo šta kaže jedan ortak na internetu u vezi sa ID-ovim novim Quake 3. Mislim da će ovo obradovati ljude koji nemaju hardver od par K maraka. :) izvor: www.quake3.nu ---------- I've had a chance recently to run Q3A on some hardware that hasn't been very well tested such as the NVidia Riva128(ZX) and Intel i740, and it's running quite well on a PII/300, even with a Debug build. We had to work around some issues with the Riva128 due to its lack of an alpha iterator (fog has to be done in two passes now), and there are visual glitches with it (cracks, dither artifacts, general graininess from the 16-bit textures), but it runs smoothly and looks reasonably good. So lower end hardware (i.e. accelerators that can be had < $100 today) should run Q3A just fine. The driver situation in general still has us a little worried, but we're addressing that in various ways and hope to have a sound solution in time for launch. --------- Uz poruku je zakačeno par screen shot-ova. Grafika deluje zaista impresivno. Dan quake3.zip
arkadne.25 jjerry, -> #16, thug
>>Kad ukljucim OpenGL 640*480 ume da secka poplilicno?! Da li je to >>zbog PC66 32Mb ram-a, karta je AGP Permedia 2 8Mb, Celeron 300 >>(375)....da li mi trebaju noviji drajveri ? U bre..ja igram na Pentiumu II/233Mhz/64MB/Voodoo2,12MB i igram u OpenGL 800x600 bez seckanja. Bice da su drajveri u pitanju,ja sam sa 3dfx sajta skinuo najnovije za DX6 i radi sjajno.. Inache je igra apsolutno najbolja. Btw. stigao sam do nivoa "Lambda core",pa me interesuje koliko josh ima... Poz,J.J..
arkadne.26 sfilip, -> #25, jjerry
>Inache je igra apsolutno najbolja. Btw. stigao sam do nivoa "Lambda >core",pa me interesuje koliko josh ima... polu-život? Lambda core? Meni se cela igra sviđa do trenutka kad dolaziš do nekog teleporta koj te baca kod vanzemaljaca... Tu više nema vojske i... što ti pričam, videćeš ;) Recimo da si prešao 2/3... ako ne grešim...
arkadne.27 jjerry, -> #26, sfilip
>>Recimo da si presao 2/3... ako ne gresim... Ma doshao sam i ja do teleporta,otishao kod vanzemaljaca.. Btw. chime da rokam onog glavnog monstruma. Ladno sam mu sasuo svih pet projektila iz bazuke,10 onih sranja iz M-16 tipa pushke,plus svih 100 onih "nuklearnih" sranja,josh par ruchnih bombi i..josh je zhiv ! Bedack.. Poz,J.J..
arkadne.28 sfilip, -> #27, jjerry
>Btw. chime da rokam onog glavnog monstruma. Ladno sam mu sasuo svih >pet projektila iz bazuke,10 onih sranja iz M-16 tipa pushke,plus kog glavnog monstruma? imam osećaj da nisi ni stigao do glavnog, da se mlatiš sa velikim paukom? Njega gađaš u... veliku belu loptu.. jaje... il šta je već, između nogu. A glavnog negativca... On je -zajeban- i to krajnje. Prvo polupaš ona tri kristala koja se nalaze u njegovoj sobi. Onda ga valjda rokaš dok ne otvori glavu. Kad je otvori onda uskochish unutra i pucash mu u mozak... Sve vreme trebaš da se sakrivaš iza stena od njegovih napada, pogotovu onog ogavnog zelenog teleport-zraka. Ja sam to prešao... na kvarno ;) dosadilo mi... :)
arkadne.29 ivan.hoe, -> #28, sfilip
>kristala koja se nalaze u njegovoj sobi. Onda ga valjda rokas dok >ne otvori glavu. Kad je otvori onda uskochish unutra i pucash mu u mozak... Cak ni to nije potrebno, punis ga u glavurdu dok ne crkne ;) Barem sam ja tako presao...
arkadne.31 miskop,
Reših i ja da probam Half-life i igra je stvarno cool, ono, baš zarazna do bola. :) I igram ti ja tako, pređem prvi nivo (čini mi se da je u pitanju Mesa blok ili tako nešto), dođem u drugi (Office Complex) i pitaj Boga gde sve nisam prošao, ali sam se zaglavio na jednom mestu: To je ono mesto gde postoji otvor za lift koji je sjeban, tj. pao je na dno, a kad se baci pogled na gore, vidi se jedan od na- učnika kako visi na sajlama i koprca se. Ako probam da skočim na dno, naravno zaginem momentalno. Na zidovima lift-tunela postoje merdevine ali ne znam kako da ih 'dohvatim'. Pokušao sam da se zaletim i skočim i uspem tačno do njih da skočim ali ne znam kako da se za iste uhvatim... E sad, očekujem pomoć. ;)
arkadne.32 djlucky, -> #31, miskop
Jedini nacin da nastavis dalje sa igrom je da se uhvatis za te iste merdevine! Ali moras da pazis da dodjes do same ivice otvora i onda da skocis!U letu stalno drzi strelicu na gore i uhvaticesd se uspesno! Inace igra je stvarno dobra a ti ces je igrati jos dosta vremena i tek onda postaje zanimljivo......puno velikih cudovista vojska itd. A ako jos negde zapnes javi se ! D.J.Lucky
arkadne.33 dr.iivan, -> #31, miskop
> Reših i ja da probam Half-life i igra je stvarno cool, ono, baš > zarazna do bola. :) O čemu se radi u toj igri?
arkadne.34 vantic, -> #33, dr.iivan
>> O cemu se radi u toj igri? Kako bre o cemu se radi , pa to je za mnoge caspoise igra godine! Sve u svemu , 3D pucani iz prvog lica , sa fantasticnim razvojem price , neverovatnim AI i neverovatnom realnoscu! Prica je otrcana , naucni eksperiment koji je posao naopako!
arkadne.35 miskop, -> #32, djlucky
>> Jedini nacin da nastavis dalje sa igrom je da se uhvatis za te iste >> merdevine! Ali moras da pazis da dodjes do same ivice otvora i onda >> da skocis!U letu stalno drzi strelicu na gore i uhvaticesd se >> uspesno! Inace igra je stvarno dobra a ti ces je igrati jos dosta >> vremena i tek onda postaje zanimljivo......puno velikih cudovista >> vojska itd. A ako jos negde zapnes javi se ! OK, 10x za ovo, probaću. Nego, jel' moraju ruke da mi budu slobodne ili to nema veze, tj. da li je moguće uhvatiti se za merdevine i sa nekim oružjem u rukama? Nego, čitam danas SK i vidim da su dali šifre za igru. Probao sam odmah šifru za svo oružje i municiju i oduševio sam se. Takav izbor i raznovrsnost u životu nisam video. ;) Ima i šifara za prolazak kroz zidove, letenje, prelazak na razne delove igre... čudo! ;) Probaću da šifre skinem sa mreže i okačim ovde za sve zainteresovane, da ne bih sad prekucavao iz SK-a.
arkadne.36 miskop, -> #33, dr.iivan
>>> Reših i ja da probam Half-life i igra je stvarno cool, ono, baš >>> zarazna do bola. :) >> O čemu se radi u toj igri? Po načinu igranja podseća na doom-olike igre. Ali možda je to i jedina sličnost. Igra je mešavina pucačine (Quake) i avanture. Ono što se meni sviđa je prisutna realnost do bola. :) Ono što je draž igre je mogućnost komuniciranja sa ostalim likovima u igri. Likovi nisu 'bez mozga' i zna- ju da 'razmišljaju'. Inače, u igri si ti u ulozi tipa koji radi kao neki službenik u jednom istraživačkom centru koji se nalazi nekoliko nivoa ispod zemlje. Jednog dana dolaziš na posao i dolazi do greške u reaktoru i nastaje eksplozija (sranje ;). Prilikom eksplozije dolazi do otvaranja "druge dimenzije (sveta)" u kome žive alieni. E sad, ti kao krećeš na površinu da obaves- tiš šta se desilo, ali vlada, tj. vojska, marinci ne daju nikome da izađe na površinu. Tako ti vodiš borbu ujedno sa monstrumima i vojskom, mari- ncima... Grafika je strašna. Muzika nije statična, već je kao i u pravom filmu, prati atmosferu u igri i baš daje strašan filing. U igri nema klsične podele na nivoe, već postoji nekoliko većih delova koji se sastoje iz manjih celina, koje se učitavaju "on-line", tako da se ima osećaj da 'radnja teče'. Fino, nema šta. :)
arkadne.37 djlucky, -> #35, miskop
Mozes da imas bilo koje oruzije u rukama kad skaces to nije bitno! Inace probaj malo da igras bez sifara jer je mnogo interesantnije i realnije....taman kad pomislis da si propao nadje se municija i prva pomoc (mnogo je dobra igra) .......Toliko. Inace jer neko sa Sezam Neta igra quake2 na SezamPro-u? D.J.Lucky
arkadne.38 miskop, -> #37, djlucky
> Inace probaj malo da igras bez sifara jer je mnogo interesantnije i > realnije....taman kad pomislis da si propao nadje se municija i prva pomoc > (mnogo je dobra igra) .......Toliko. Ma ja i igram bez šifara i naravno da je tako strava, nego sam samo probao da vidim koje me sve oružje u igri čeka. ;)
arkadne.39 sane, -> #37, djlucky
> Inace jer neko sa Sezam Neta igra quake2 na SezamPro-u? Naravno.. Al' samo ponekad.. Jako mi je losh ping.. Vishe volim da odem u Fuse i tamo da igram ;)
arkadne.40 miskop, -> #32, djlucky
>> A ako jos negde zapnes javi se ! Evo zapeo sam, pa se opet javljam :) Zaglavio sam se kod onog "kretenskog" zelenog oktopusa (ili šta li je već). Pola sata sam pokušavao da ga ubijem ali uzalud. Onda sam batalio 'njegovo pogubljenje' ;) i samo sam se spustio u prizemlje i nastavio do onog velikog ventilatora koji me je (posle uključi- vanja) 'oduvao' na vrh platforme. Posle toga sam u jednom delu uključio "Fuel" i "Oxygen" i svi putevi su me posle toga vodili nazad do oktopusa. Pošto mi je energija samo 7 a nemam više ni mu- nicije, ne znam šta da radim... :)
arkadne.41 djlucky, -> #40, miskop
Nadam se da si provalio da "oktopus" samo cuje i ne vidi te! E sada kada ukljucis Fuel i Oxygen treba da ukljucis i energy ili tako nesto .Put za to se nalazi vrata ispod puta za Fule i oxygen..... Znaci spustis se jos jedan nivo kod oktopusa!Kada sve ukljucis moras da se popnes opet gore...odes do kontrolne sobe i ukljucis "fire" zatim ce cudoviste ne stati a ti udji u rupu u kojoj se ono nalazilo! D.J.Lucky p.s.A ako nisi znao oktopusea ces najlakse zavarati bombama!
arkadne.42 miskop, -> #41, djlucky
>> Nadam se da si provalio da "oktopus" samo cuje i ne vidi te! >> p.s.A ako nisi znao oktopusea ces najlakse zavarati bombama! Da, provalio sam to odmah čim sam ušao u onu sobu na vrhu platforme, i kad mi je pandur rekao da treba da 'budem tih'. 10x. ;) BTW, ima li jos mnogo do kraja? :))
arkadne.43 dr.iivan, -> #36, miskop
> >>> Reših i ja da probam Half-life i igra je stvarno cool, ono, baš > >>> zarazna do bola. :) > > >> O čemu se radi u toj igri? > > osećaj da 'radnja teče'. Fino, nema šta. :) Znaš li koja je minimalna konf. potrebna?
arkadne.44 miskop, -> #43, dr.iivan
>> Znaš li koja je minimalna konf. potrebna? Kao apsolutni minimum navodi se P133 sa 24Mb RAM-a i 400Mb (?!!) prostora na HD-u. Ja upravo igram na 133-jci sa 32Mb RAM-a ali posao 'vadi' ATI kartica tako da nije strašno. Inače bez neke 3D karte pra- ktično je nemoguće igrati jer toliko secka da je to strašno. Mislim da bi sa P200, 64Mb RAM-a i 3D kartom već bila uživancija.
arkadne.45 epson, -> #34, vantic
> Kako bre o cemu se radi , pa to je za mnoge caspoise igra godine! Sve je to lepo, ali da traži preko 400 Mb na disku - "mnogo je kume".
arkadne.47 sane,
Je l' ima ovde neki junak koji dobro igra Kvejk2?? Hteo bih malo da se oprobam sa njim..
arkadne.48 djlucky, -> #42, miskop
Ne bi zeleo da znas koliko jos ima do kraja ali evo ti jedfan hintic : Moraces da ubije jos jedno 5 velikih cudovista od koga je jedno takodje ovaj oktopus........ Imas dosta da igras ali ti ni u jednom trenutku nece biti dosadno! Javi kad se negde zaglavis! D.J.Lucky
arkadne.49 wlaad,
jel ima ovde neki junak koji zna kako da namestim kvejk 2 da radi sa nekom karticom koja ne podrzhava one drajvere kvejkove. Imam Stealth220 (Rendition 2100) i drajvere za openGL al' poshto sam seljak cho'ek, ne znam kako da ih namestim, tj. kako da nateram kvejk da ih koristi. poz.
arkadne.50 miskop, -> #48, djlucky
>> Moraces da ubije jos jedno 5 velikih cudovista od koga je jedno >> takodje ovaj oktopus........ Uh, pa baš lepo... ;) Za sad sam eliminisao dva, oktopusa i onog na nivou "ON A RAIL", koga sam naterao da zagine od struje. :) Samo jedno pitanje u vezi sa nivoom "ON A RAIL". Na samom poce- tku bilo je reci o raketi koja se pojavljuje na nivou. Ja sam naravno video tu raketu tokom prelaska nivoa, ali nisam nista 'dirao' istu. Da li je slucajno tu trebalo nesto da aktiviram...? Pretpostavljam da nije trebalo, cim sam se uspesno pojavio u nivou pod nazivom "APPREHENSION". :) >> Imas dosta da igras ali ti ni u jednom trenutku nece biti dosadno! Pa ne znam baš. Meni je već postalo malo zamorno, ali ne dam se. ;) >> Javi kad se negde zaglavis! Da, evo novog problema... U pitanju je pomenuti "APPREHENSION". Ovaj nivo pocinje tako sto se ja vozim onim vozicem. Vozic iskace iz sina i pada u vodu. Ja sam pre tog iskakanja iz sina iskocio iz vozica i 'peske' sisao dva sprata na dole (prethodno poubijajuci par vojnika). Sad, "na dole" moze samo kroz vodu. Interesuje me da li treba da nastavim bas kroz vodu i sta to treba da nadjem tu? Izlaz ka necemu ili nesto da "pokrenem"? Eto, to je trenutni 'problemcic'. :) Čoveče, kad pogledam iza sebe i vidim šta sam sve prešao, a šta me tek očekuje, prosto ne mogu da verujem... ;) Nije ni čudo što su momci radili igru dve godine.
arkadne.51 sane,
Ma pusti bre openGl, ja sam igrao u duzhi vremenski period u igraonici sa opengl, sad sam preshao kucji da igram i mozhe se recji da 320x240 u softveru mnogo bolje shtima.. Jedini razlog shto josh ponekad zaigram na openglu je zato shto imam neki konfig koji mi omogucjava da vidim u mraku ;) (al' to samo u igraonici)
arkadne.52 wlaad, -> #51, sane
>> Ma pusti bre openGl, ja sam igrao u duzhi vremenski period u >> igraonici sa opengl, sad sam preshao kucji da igram i mozhe se recji >> da 320x240 u softveru mnogo bolje shtima.. chek, ozbiljno zbunjen sam.. ..vishe nego obichno zar openGL nije ono, kad pridjesh zidu ono ne izgleda kao mozaik, i duplo brzhe od softverskog u duplo vetjoj rezoluciji sa svim efektima, shejdovano i sve to? ;) i dalje potrebna profesionalna pomotj ;)
arkadne.53 ivan.hoe, -> #52, wlaad
>zar openGL nije ono, kad pridjesh zidu ono ne izgleda kao mozaik, i >duplo brzhe od softverskog u duplo vetjoj rezoluciji sa svim >efektima, shejdovano i sve to? U pravu si ti prijatelju, nego izgleda postoji neki trip da si veci profesionalac ako igras u sto jadnijem modu ;) Ako mene pitas, jadan mod - jadno igranje.
arkadne.54 miskop,
Pitanje za ortaka, u vezi sa igrom Tomb Raider 3: Kako se na nivou "Gang River" silazi sa motora kad se jednom popneš na isti?
arkadne.55 sani., -> #47, sane
}} Je l' ima ovde neki junak koji dobro igra Kvejk2?? I jel ima neki da igra Duke3d?
arkadne.56 sane, -> #52, wlaad
> zar openGL nije ono, kad pridjesh zidu ono ne izgleda kao mozaik, i > duplo brzhe od softverskog u duplo vetjoj rezoluciji sa svim efektima, > shejdovano i sve to? Vidish, bash to i jeste.. Al' to ne radi na S3 Virgetu, pa su neki ljudi(ja) primorani da igraju u software modu je l' u drugom ne mogu.. Kad sam u mogucjnosti ja zaigram na opengl (u FUSEtu).. Opengl pruzha divne mogucjnosti, podeshvanja senke svetla i josh kojih sr*njca..
arkadne.57 sane, -> #53, ivan.hoe
> U pravu si ti prijatelju, nego izgleda postoji neki trip da si veci > profesionalac ako igras u sto jadnijem modu ;) Ako mene pitas, > jadan mod - jadno igranje. Pa to je izgleda tako medju nekim ljudima.. To je neki fazon kao, to sam primetio kod likova iz DKG-a.. Ljudi pokushavaju da teraju neki fazon koji se meni lichno ne dopada.. A shto se tebe tiche, ;)) ti i da igrash u 3dfx modu u 1024x768 opet bi bio dovoljno losh da bi za tvoje igranje mogli da kazhemo da je jadno ;))
arkadne.58 sane, -> #55, sani.
> I jel ima neki da igra Duke3d? Ma.. Jeb'o te Duke, u njemu bre gde god da gadjash, pogodish..
arkadne.59 wlaad, -> #56, sane
>> Vidish, bash to i jeste.. Al' to ne radi na S3 Virgetu, pa su neki >> ljudi(ja) primorani da igraju u software modu je l' u drugom ne mogu.. umm bre, i ja bi igro da mi ono, nije slajdshou (5 fps) u softveru. neshto mi se preterano ne dizhe na grafiku i snjomuvezi kod igara, ali negde treba povutji crtu... -------------------------------------------------------------------- ;) i dalje potrebna profesionalna pomotj.
arkadne.60 miskop, -> #50, miskop
Re: Half-Life >> Da, evo novog problema... U pitanju je pomenuti "APPREHENSION". Ovaj >> nivo pocinje tako sto se ja vozim onim vozicem. Vozic iskace iz sina i >> pada u vodu. Ja sam pre tog iskakanja iz sina iskocio iz vozica i 'peske' >> sisao dva sprata na dole (prethodno poubijajuci par vojnika). Sad, "na >> dole" moze samo kroz vodu. Interesuje me da li treba da nastavim bas kroz >> vodu i sta to treba da nadjem tu? Izlaz ka necemu ili nesto da "pokrenem"? U međuvremenu sam ovaj deo prešao, ubio onu ribu-zverku samostrelom i posle nekoliko minuta 'pešačenja-plivanja' došao do nekog skladišta gde su me doče- kale nindže. I njih sam sredio ;) ali pri ulasku u jedno 'sobiče', gasi se odjednom svetlo, čuje se smeh. Odmah zatim kreće animacija kako me dva tipa odvode - zarobljen sam. ;) Kao, ovaj jedan priča kako treba da me ubiju i kako će da se reše tela. :) I tako oni mene bez ijednog oružja bacaju u rupu a istog trenutka se uključuju prese... Ja pokušavam da iskočim... ;)) Iskocim ja, predjem nekoliko delova i dodjem do nivoa "RESIDUE PROCESSING". E tu nastaje problem... Vec dosta vremena se vrtim u krug u onom delu sa pokretnim trakama i silosima napunjenim nekom tecnoscu. Skakucem sa trake na traku ali ne vidim nesto izlaz... Pomoc? :)
arkadne.61 djlucky, -> #50, miskop
On A Rail ima raketu ali nju nemoj da diras (tacnije i ne mozes joj nista) Nju ces aktivirati kasnije na sledecim nivoima! A sto se tice problema sa vodom to je onaj niz hodnika koji ima sine za voz? jel tako? Ako je tako moraces tu malo sam da se pomucis nesto mi ne ide bas najbolje prisecanje! Sorry! Ako se setim necega javicu ti! D.J.Lucky
arkadne.62 ivan.hoe, -> #57, sane
> A shto se tebe tiche, ;)) ti i da igrash u 3dfx modu u >1024x768 opet >bi bio dovoljno losh da bi za tvoje igranje mogli da kazhemo da je jadno ;)) Fala prijatelju na lepim recima ;)) Enivej, nismo se razumeli po pitanju "jadnog" igranja. Nije rec o vestini doticnog igraca, vec o ukupnom "dojmu" prilikom igranja. Quake2 u OpenGL 1024x768 modu (koji si ti pomenuo ;) izgleda daleko bolje nego softverski u 320x200. I nema sanse da me neko vraca iz 3dfx moda :) Mislim da se razumemo da je 50x prijatnije igrati bas u tom, OGL modu, nego u tri kvadratica. Hajde da pokrenemo jednu temu. Skoro svi smo videli Quake 3 AVI i primetili da postoje magloviti i mracni delovi mape. Sta ako bude dopusteno da se magla ukine, a mracni delovi maksimalno osvetle? Ne gubi li se time smisao igre? Ono sto hocu da kazem je da je uz "320x200 recept" mozda moguce videti protivnika na 5Km i igrati mnogo efikasnije, ali to vise nije Quake2, nego kurton igra u tri boje koju ja ne zelim da igram. Kada ukines sakrivanje u magli i mraku i taktiziranje, ostaje golo krljanje kome necu posvetiti veci deo svog vremena. Kad si u mogucnosti da igras komotno u 800x600, a igras u 320x200 - nesto nije u redu. P.S. Videh ASCII Quake mod negde na mrezi - pa izvol'te ;)
arkadne.63 miskop, -> #61, djlucky
>> A sto se tice problema sa vodom to je onaj niz hodnika koji ima >> sine za voz? jel tako? Ako je tako moraces tu malo sam da se >> pomucis nesto mi ne ide bas najbolje prisecanje! Sorry! >> Ako se setim necega javicu ti! Ne znam da li si video moju poruku, ali u međuvremenu sam prešao nivo "ON A RAIL" i došao do "APPREHENSION"-a. Tu me je vojska zaro- bila, ja uspešno izbegao prese i sada sam zaglavio u jednom delu sa pokretnim trakama i silosima. Vrtim se stalno u krug i ne znam na koju stranu da krenem...
arkadne.64 djlucky, -> #63, miskop
Ja sam taj problem resio ovako. Isao sam po pokretnim trakama i uvek sam skakao na prvu desnu traku koja se nalazi ispod mene! E onda dodjes do dve trake koje idu paralelno i tu skocis na njih i krenes u suprotnom pravcu od pravcxa kojim se one krecu! To su ujedno i dve jedine paralenlne trake jedna poreed druge tako da ne mozes da omanes! Kada njih predjes dalje ne bi trrebao da imas problema sa zaglavljivanjem! Ako ipak negde zaglavis .....vici Pozdrav, D.J.Lucky
arkadne.65 johnnya,
Death Chase ----------- Kako se to nekada radilo (ZX Spectrum, 1983)... Neverovatna 3D jurnjava u samo 16K programa... dthchase.zip
arkadne.66 miskop, -> #64, djlucky
> Kada njih predjes dalje ne bi trrebao da imas problema sa zaglavljivanjem! > Ako ipak negde zaglavis .....vici Eh, kamo lepe sreće da nema više zaglavljivanja... ;) BTW, prođoh one po- kretne trake i stigoh do nivoa "QUESTIONABLE ETHICS". Došao sam do onog dela gde sam u nekoliko soba aktivirao lasere. Onda sam u centralnoj prostoriji pokrenuo valjda 'glavni' laser. Pre nego što se on pokrene spušta se za- štitni zid i onda tako on malo 'cvrči' i posle toga se ugasi, a zaštitni zid se diže i ništa. Sve živo sam pretražio, čak se i vraćao nekoliko de- lova unazad, ali ne mogu da provalim šta treba da radim... ;) Sad prijatelju, ti si na potezu... :)
arkadne.67 sane, -> #62, ivan.hoe
> Quake2 u OpenGL 1024x768 modu (koji si ti pomenuo ;) izgleda daleko > bolje nego softverski u 320x200. I nema sanse da me neko vraca iz > 3dfx moda :) Mislim da se razumemo da je 50x prijatnije igrati bas > u tom, OGL modu, nego u tri kvadratica. Jeste izgleda bolje, al' opet cju da ponovim, jednostavno neko nema uslove za tako neshto.. Ne bi ni mene niko vratio iz 3dfx moda ;) > Hajde da pokrenemo jednu temu. Skoro svi smo videli Quake 3 AVI i > primetili da postoje magloviti i mracni delovi mape. Sta ako bude > dopusteno da se magla ukine, a mracni delovi maksimalno osvetle? Ne > gubi li se time smisao igre? Pa jeste, gubi se.. Al' ako se on dovoljno lepo raspadne kad ga ti pogodish sa 5km, nadjesh neku satisfakciju i kompenzaciju za izgubljeni kvalitet ;) > Ono sto hocu da kazem je da je uz "320x200 recept" mozda moguce videti > protivnika na 5Km i igrati mnogo efikasnije, ali to vise nije Greshish, ne mozhesh da ga vidish ni na 2m.. Shto je vecja rezolucija bolja je i vidljivost.. > Quake2, nego kurton igra u tri boje koju ja ne zelim da igram. Kada > ukines sakrivanje u magli i mraku i taktiziranje, ostaje golo > krljanje kome necu posvetiti veci deo svog vremena. Kad si u > mogucnosti da igras komotno u 800x600, a igras u 320x200 - nesto > nije u redu. Momci iz Id-a su ostavili dovoljno mogucjnosti u konzoli da svako namesti shta mu odgovara, i na tom im hvala :) > P.S. Videh ASCII Quake mod negde na mrezi - pa izvol'te ;) Gde, gde .. Brzo reci! :)
arkadne.68 stameni, -> #65, johnnya
>> Death Chase >> ----------- >> Kako se to nekada radilo (ZX Spectrum, 1983)... Meni prijavljuje "Error in .Z80/.SNA". Verzije su 1.45R i 2.0? (DOS verzije).
arkadne.69 wlaad,
e bre igro sam malo ovaj kvejk 2 u openGL modu i... ...mnogo bre smorno i dosadno. monotono. sishe. ima mnoogo boljih pucachina za jednog igracha. shase svi primaju na ovo, nije mi jasno. haflajf naprimer.
arkadne.71 simce, -> #69, wlaad
> ima mnoogo boljih pucachina za jednog igracha. > shase svi primaju na ovo, nije mi jasno. Chuj, ovo je multiplayer igra, niko nije ni pominjao igranje u jednog igracha.. Ja recimo nisam nikada preshao ni prvi nivo ;) Igraj multiplayer na nekoj dm mapi pa se onda javi sa utiscima.
arkadne.72 saint, -> #71, simce
=> ni prvi nivo ;) Igraj multiplayer na nekoj dm mapi pa => se onda javi sa utiscima. Ima li neki nacin da se Quake II igra preko modema. Ne preko Ineta.
arkadne.74 johnnya, -> #68, stameni
>> Meni prijavljuje "Error in .Z80/.SNA". Verzije su 1.45R >> i 2.0? (DOS verzije). .z80 je snimljen pomoću Z80 v3.05, verovatno je to problem. Probaj sa ovim TAP fajlom, valjda je on univerzalan. dthchase.zip
arkadne.75 sane, -> #69, wlaad
> ima mnoogo boljih pucachina za jednog igracha. > shase svi primaju na ovo, nije mi jasno. U pravu si ti.. Ima mnogo boljih singl plejer igara, ali multi plejer nema.. Kvejk je najboljshi.. > haflajf naprimer. Jes, bolji je on kao singl plejer, kao multi plejer je za plakanje..
arkadne.76 sane, -> #71, simce
> igranje u jednog igracha.. Ja recimo nisam nikada preshao > ni prvi nivo ;) Igraj multiplayer na nekoj dm mapi pa Dobro de, nemoj svima da prichash da si tako dobar igrach ;)
arkadne.77 sane, -> #72, saint
> Ima li neki nacin da se Quake II igra preko modema. > Ne preko Ineta. Neko mi je rekao za ovu mogucjnost, al' pravo da ti kazhem, nikad tako neshto nisam video.. Mozhda postoji neki patch.. Ako ga nadjesh.. Javi :)
arkadne.78 samo.tako,
Evo par mojih demoa u Kvejku 2.. Igrao sam sa 7 botova sa autoskilom 3.. Pravila su neshto drugachija nego u standardnom kvejku.. Ima kuka, pochinje se sa 120 zdravlja, reil gan skida 120, i reil gan je jedino oruzhje na nivou.. Igrao sam na q2dm1.. Igrano je u 320x240 bez zvuka.. demoji.zip
arkadne.79 samo.tako, -> #78, samo.tako
Sve sam rek'o samo sam zaboravio da se potpishem :) Sane[Fuse]
arkadne.80 ventura, -> #75, sane
> U pravu si ti.. Ima mnogo boljih singl plejer igara, ali multi plejer > nema.. Kvejk je najboljshi.. Nije. ;)
arkadne.81 ventura, -> #77, sane
> > Ima li neki nacin da se Quake II igra preko modema. > > Ne preko Ineta. > > Neko mi je rekao za ovu mogucjnost, al' pravo da ti kazhem, nikad >tako neshto nisam video.. Mozhda postoji neki patch.. Ako ga nadjesh.. Javi :) I sad recite da je Quake, bolji za multiplayer igranje... Duketa fino mozes da picis preko serial, modema, Inet-a, Etherneta... BTW a ima i bolju atmosferu igranja...
arkadne.82 simce, -> #81, ventura
> I sad recite da je Quake, bolji za multiplayer igranje... > Duketa fino mozes da picis preko serial, modema, Inet-a, > Etherneta... BTW a ima i bolju atmosferu igranja... Mislim da duke ne mozhe ni da se poredi sa quake-om, to tvoje razmishljanje da je bolji duke je verovatno posledica toga da quake nisi ni uspeo da pokrenesh na svom kompjuteru ;) Ili nisi uspeo da jednu ruku prebacish na misha jer si se navikao da igrash samo na tastaturi? Uglavnom Q2 je bolji ne zbog grafike vetj zbog same preciznosti koju morash da imash u igri, duke ima onu korekciju kada pucash i to je bre samo za wussere ;)
arkadne.83 djlucky, -> #66, miskop
He he he i ja sam na istom mestu provodio sate a tako je jednostavno ! Fora je u tome da kutiju koja se nalazi pored zida dovuces do mesta gde se spusta pokretni zid i tako mu onemogucis da se spusti totalno i onda ce on razbiti zid! Posle vodis neke profane napolje itd.... Vici opet po zaglavljivanju!
arkadne.84 stameni, -> #74, johnnya
>> Probaj sa ovim TAP fajlom, valjda je on univerzalan. Sad radi kao satić :)
arkadne.85 wlaad,
daaa, trulo je to kad prave igru prvenstveno za multiplejer. valjda netje svi tako, ono da mi je do multiplejera, otisho bi digram quasar, il' bar fudbal.
arkadne.86 ventura, -> #82, simce
> > I sad recite da je Quake, bolji za multiplayer igranje... > > Duketa fino mozes da picis preko serial, modema, Inet-a, > > Etherneta... BTW a ima i bolju atmosferu igranja... > > Mislim da duke ne mozhe ni da se poredi sa quake-om, to > tvoje razmishljanje da je bolji duke je verovatno posledica > toga da quake nisi ni uspeo da pokrenesh na svom kompjuteru > ;) Ili nisi uspeo da jednu ruku prebacish na misha jer si > se navikao da igrash samo na tastaturi? Uglavnom Q2 je bolji > ne zbog grafike vetj zbog same preciznosti koju morash da > imash u igri, duke ima onu korekciju kada pucash i to je bre > samo za wussere ;) Na svom kompjuteru mogu da igram 10 Quakova, a kad igram duke koristim i mouse i tastaturu... BTW ako si pogledao nekad onaj file USERS.CON primetices da tamo mozes navesti 'korekciju' gresaka, ili da je potpuno iskljucis... A gde je u quake-tu atmosfera? ono da rasturis monstruma dok sere na WC solji, ili da sjebes sve nasta naidjes....?
arkadne.87 plejboj,
Zna li neko sifre za COMMANDOS Behind the enemy lines? Besmrtnost, oruzje neograniceno i to ...
arkadne.88 ventura, -> #87, plejboj
> Za li neko sifre za COMMANDOS Behind the enemy lines? > Besmrtnost, oruzje neograniceno i to ... gonzo1982 potom, CTRL + I - Besmrtnost SHIFT+X teleportovanje SHIFt+CTRL+N preskakanje nivoa... CTRL+V Pracenje komandosa
arkadne.89 sane, -> #81, ventura
> Duketa fino mozes da picis preko serial, modema, Inet-a, Etherneta... > BTW a ima i bolju atmosferu igranja... Ma daj bre.. U Kvejku kad gadjash, morash da ga nanishanish, u Duketu pucash gde ocjesh sve ga pogadja..
arkadne.90 sane, -> #86, ventura
> A gde je u quake-tu atmosfera? ono da rasturis monstruma dok sere > na WC solji, ili da sjebes sve nasta naidjes....? Pa u multiplejer modu do sada nikada nisam nashao nekoga da sedi na wc sholji, uglavnom se neshto kao jure po nivou i trude se jedan drugog da smaknu..
arkadne.91 blue,
Takmicenje u Quake II u subotu ulaz 20 din. Ogranizuje Mediapolis Vojvode Milenka 35 prijave do srede uvece 20 h na tel 629125 Traziti Darija.
arkadne.92 saint, -> #77, sane
=> Neko mi je rekao za ovu mogucjnost, al' pravo da ti kazhem, nikad => tako neshto nisam video.. Mozhda postoji neki patch.. Ako ga nadjesh.. Aj vidi u nekom mreznom klubu.
arkadne.93 ventura, -> #89, sane
> > Duketa fino mozes da picis preko serial, modema, Inet-a,Etherneta... > > BTW a ima i bolju atmosferu igranja... > > Ma daj bre.. U Kvejku kad gadjash, morash da ga nanishanish,u Duketu > pucash gde ocjesh sve ga pogadja.. jaoooo..sad ste se uvatili za taj nisan :P poslacu ti ja CON file u kome je ispravljeno to... ti lepo probaj pa ako je to jedini kvejkov adut...
arkadne.94 nemac,
Ako neko ima trainer za igru Prince of Persia bio bi mu zahvalan da ga okaci ovde...
arkadne.95 aandric, -> #94, nemac
NEma trainer ali znas valjda i sam foru sa megahit?
arkadne.96 plejboj, -> #88, ventura
Hvala
arkadne.97 simce, -> #93, ventura
> pa ako je to jedini kvejkov adut... Duke sisa u miltiplejeru. A koliko sam do sada shvatio ti vishe volish da igrash single pa je dalja rasprava i beskorisna :) Ono.. kvejkov single je krajnje ochajan i kao shto vetj rekoh nikada nisam skupio dovoljno strpljenja da odigram prvi nivo do kraja jer neverovatno smara. DM mape su najbolje.. posebno q2dm1 ;)
arkadne.98 mindcrime, -> #77, sane
> > Ima li neki nacin da se Quake II igra preko modema. > > Ne preko Ineta. > > Neko mi je rekao za ovu mogucjnost, al' pravo da ti kazhem, nikad > tako neshto nisam video.. Mozhda postoji neki patch.. Ako ga nadjesh.. > Javi :) Koliko ja znam, moguce je, ali onda jedan racunar izigrava server (host), a drugi se loguje na njega. E sad, tu se javlja ping problem, tj. onaj ko se loguje (zove) ce biti u podredjenom polozaju.
arkadne.99 emajsijuen, -> #90, sane
>> Pa u multiplejer modu do sada nikada nisam nashao nekoga da >> sedi >> na wc sholji, uglavnom se neshto kao jure po nivou i trude se jedan >> drugog >> da smaknu.. Jebote, ne mogu da verujem da se nikad nikome nije prikenjalo... ;)
arkadne.100 senna,
Poshto se sane fali, moram i ja malo.. Sane Vs. Ja, jedan na jedan.. ;) sansnejk.zip
arkadne.101 sane, -> #93, ventura
> jaoooo..sad ste se uvatili za taj nisan :P > poslacu ti ja CON file u kome je ispravljeno to... ti lepo probaj > pa ako je to jedini kvejkov adut... Uporan si,a ? Nije to kvejkov jedini adut.. Ima josh, al' me jako mrzi da sad sve nabrajam..
arkadne.102 sane, -> #97, simce
> smara. DM mape su najbolje.. posebno q2dm1 ;) Seresh Simo bolji je q2dm4 tu je negde i q2dm6, a mozhe i q2dm8..
arkadne.103 sane, -> #91, blue
> > Takmicenje u Quake II u subotu > ulaz 20 din. > Ogranizuje Mediapolis Vojvode Milenka 35 > > prijave do srede uvece 20 h na tel 629125 > Traziti Darija. Sve je to lepo, samo ovaj broj je Elektrodistribucija :)
arkadne.104 sane, -> #100, senna
> Poshto se sane fali, moram i ja malo.. Sane Vs. Ja, jedan na jedan.. ;) Dobro de, svaka chast.. Da je bio bolji bio je.. Al' posle toga smo zaigrali josh malo.. Al' to nismo snimli na moju zhalost, pa da se ja opet falim :)
arkadne.105 saint, -> #77, sane
=> Neko mi je rekao za ovu mogucjnost, al' pravo da ti kazhem, nikad => tako neshto nisam video.. Mozhda postoji neki patch.. Ako ga nadjesh.. Aj vidi u nekom mreznom klubu.