arkadne.1ranx,
Aj da započem prvi...
arkadne.2stameni,
Hitno! Potrebna pomoć oko Duke Nukem 3d.
Elem, skinuo sam datoteke iz dos\fun direktorijuma, i
verovatno je sve prošlo kako treba, jer se sve fino
odzipovalo. Instalacija je prošla kako treba, i to jednom na
H: disk, a jednom na C:. Instaliran je Windows 95, ali je sve
pokretano iz prethodne verzije DOS-a (6.2) - FAT je 16-bitni.
Mašina je 486DX4/80 sa 16MB.
Problem je što posle pokretanja (DUKE3D ili šta već...)
krene "intro" (promene se dva-tri ekrana) i onda se comp
smrzne, tako da mora reset ("na dugme" ;).
Šta raditi?
arkadne.3the.edge,
-> #2, stameniProbaj da nabavis original (celu) igru i patch na 1.5 ver.
Trebalo bi da ti resi muke.
Ako nece ni to, ja cu da ti dam karticu sa brojem svoje kutije od igre, pa zovi
technical support. ;))
AcCeSS DeNiED
arkadne.4ljiljam,
Kako se prelazi 4 nivo Duke-a 3d?
Stigao sam do onog dela gde se dize-spusta
voda (presao na drugu stranu).
Djoko
arkadne.5sani.,
-> #4, ljiljam}} Kako se prelazi 4 nivo Duke-a 3d?
Ma potrudi se malo , siguran sam da postoji resenje ;)
Ako si ti zapeo na 4-om nivo-u , sta ces da radis u trecoj
misiji? :)
Btw , el ima raspolozenih za Duke preko modema?
Ne mogu da podnesem ovu najezdu quake-asha..
arkadne.6ventura,
-> #5, sani.> Btw , el ima raspolozenih za Duke preko modema?
Uvek.
arkadne.7johnnya,
-> #2, stameni >> Problem je što posle pokretanja (DUKE3D ili šta već...)
>> krene "intro" (promene se dva-tri ekrana) i onda se comp
>> smrzne, tako da mora reset ("na dugme" ;).
>> Šta raditi?
Udji u setup/Screen Setup/320x200 Mode
ovo bi trebalo da ti pomogne... nadam se.
arkadne.9stameni,
-> #7, johnnya> Udji u setup/Screen Setup/320x200 Mode
> ovo bi trebalo da ti pomogne... nadam se.
Nije pomoglo. Biće da je u pitanju prastara grafička karta.
Hvala na savetu, u svakom slučaju :)
arkadne.10dzim,
Kako se prelazi PRVI nivo PRVOG dela HEXEN-a?
arkadne.11papa.smurf,
-> #10, dzim* Kako se prelazi PRVI nivo PRVOG dela HEXEN-a?
Verovatno teško. ;)
arkadne.12dzim,
-> #11, papa.smurf
> * Kako se prelazi PRVI nivo PRVOG dela HEXEN-a?
>
> Verovatno tesko. ;)
Laj ti laj...svejedno, vish da niko ne zna. :>
arkadne.13buva,
e ovako , ne radi mi ultra bot za quake2.. tj. kad pokrenem server
izaberem jedan od nivoa ( standardnih ,poshto nemam DM nivoe) ,
kucam u konzolnom rezhimu : game ultra .. medjutim javlja mi
poruku "Game is write protected" i netje da pokrene bot-a
u chemu je shtos?
arkadne.14thug,
H A L F - L I F E do j***********
Iako je nova ima li neko sifre (za municiju i oruzje)
Ne treba mi za health i god i sl...
poz, thug :)
arkadne.15sfilip,
igra li neko half-life? Vrijedi li igra što? Igrao sam početak, baš je kul,
stigao sam do nekog dela gde sam našao sačmaru i tu ostadoh bez diska pa me
zanima vredi li igrati je ili ne?
Kolko je dugačka, kakva je radnja pri kraju, koliko se teško prelazi, itd...
arkadne.16thug,
-> #15, sfilip> igra li neko half-life? Vrijedi li igra sto? Igrao sam pocetak, bas je kul,
^^^^^^^^^^
> stigao sam do nekog dela gde sam nasao sacmaru i tu ostadoh bez diska pa me
> zanima vredi li igrati je ili ne?
>
Vredi, samo je zajebana.
Ja sam stigao do dela gde mi ponestane municije...btw, trazim sifre za istu...
Kad ukljucim OpenGL 640*480 ume da secka poplilicno?! Da li je to zbog
PC66 32Mb ram-a, karta je AGP Permedia 2 8Mb, Celeron 300 (375)....da li mi
trebaju noviji drajveri ?
Bas me pogotovo smara sto u Direct3D mi nestaju texture pa onako gledam
poligone, nekad su texture kao sahovska tabla (ljubicasta + crvena)...bezveze.
Kako sad sve ovo naterati da lepo radi ?
Pomoc dobrodosla :)
thug.
p.s. mozda je ovo trebalo da ide u pchard :))
arkadne.17ivan.hoe,
-> #16, thug>Kad ukljucim OpenGL 640*480 ume da secka poplilicno?! Da li je to
>zbog PC66 32Mb ram-a, karta je AGP Permedia 2 8Mb, Celeron 300
>(375)....da li mi trebaju noviji drajveri ?
>Bas me pogotovo smara sto u Direct3D mi nestaju texture pa onako
>gledam poligone, nekad su texture kao sahovska tabla (ljubicasta +
>crvena)...bezveze.
Permedia 2 bas i nije najsrecnije resenje za igranje, ali bi pod
default OpenGL-om u 512x384 Half-Life trebalo solidno da radi.
Tesko da ces D3D-om postici bolje od toga.
arkadne.18milosh.zorica,
-> #13, buvaIsta stvar samo Eraser bot. Help is needed!
arkadne.19buva,
-> #18, milosh.zorica
(;)Ista stvar samo Eraser bot. Help is needed!
kvaka je u tome shto treba da imash bar 3.15 verziju kvejka :)
ono na cdu je 3.05...
arkadne.20milosh.zorica,
-> #19, buvaHvala. Skinuću ga i probati...
arkadne.21rebel,
Je l' ima neko botove za Quake I?
arkadne.22junior,
-> #14, thug:: Half-life
> Iako je nova ima li neko sifre (za municiju i oruzje)
> Ne treba mi za health i god i sl...
Izvinjavam se na kašnjenju. Evo šta sam iskopao :)
Halflife - Cheat Codes
Start Half-Life using "hl.exe -console". This will enable the GOD, NOCLIP &
MAP codes. For using the GIVE code look below.
This will let you access the console using "~" key.
You may have to type "sv_cheats 1" in console first.
The following commands are available in console:
/GOD - god mode.
/NOCLIP - walk through walls/fly.
/MAP xxxx - go to map xxxx. Here's the maplist:
Single Player:
c0a0 ; c0a0a ; c0a0b ; c0a0c ; c0a0d
c0a0e ; c1a0 ; c1a0a ; c1a0b ; c1a0c
c1a0d ; c1a0e ; c1a1 ; c1a1a ; c1a1b
c1a1c ; c1a1d ; c1a1f ; c1a2 ; c1a2a
c1a2b ; c1a2c ; c1a2d ; c1a3 ; c1a3a
c1a3b ; c1a3c ; c1a3d ; c1a4 ; c1a4b
c1a4d ; c1a4e ; c1a4f ; c1a4g ; c1a4i
c1a4j ; c1a4k ; c2a1 ; c2a1a ; c2a1b
c2a2 ; c2a2a ; c2a2b1 ; c2a2b2 ; c2a2c
c2a2d ; c2a2e ; c2a2f ; c2a2g ; c2a2h
c2a3 ; c2a3a ; c2a3b ; c2a3c ; c2a3d
c2a3e ; c2a4 ; c2a4a ; c2a4b ; c2a4c
c2a4d ; c2a4e ; c2a4f ; c2a4g ; c2a5
c2a5a ; c2a5b ; c2a5c ; c2a5d ; c2a5e
c2a5f ; c2a5g ; c2a5w ; c2a5x ; c3a1
c3a1a ; c3a1b ; c3a2 ; c3a2a ; c3a2b
c3a2c ; c3a2d ; c3a2e ; c3a2f ; c4a1
c4a1a ; c4a1b ; c4a1c ; c4a1d ; c4a1e
c4a1f ; c4a2 ; c4a2a ; c4a2b ; c4a3
c5a1
Multiplayer/Deathmatch:
boot_camp ; bounce ; datacore
lambda_bunker ; snark_pit
stalkyard ; subtransit ; undertow
Hazard Course:
t0a0 ; t0a0a ; t0a0b ; t0a0b1
t0a0b2 ; t0a0c ; t0a0d
The /GIVE command works if you start the game with the -dev -console
parameter
/GIVE xxxx - give item xxxx. The following items are available:
item_airtank ; item_antidote ; item_battery
item_healthkit ; item_longjump ; item_security
item_sodacan ; item_suit
ammo_357 ; ammo_9mmAR ; ammo_9mmbox
ammo_9mmclip ; ammo_ARgrenades ; ammo_buckshot
ammo_crossbow ; ammo_egonclip ; ammo_gaussclip
ammo_glockclip ; ammo_mp5clip ; ammo_mp5grenades
ammo_rpgclip
weapon_357 ; weapon_9mmAR ; weapon_9mmhandgun
weapon_crossbow ; weapon_crowbar ; weapon_egon
weapon_gauss ; weapon_glock ; weapon_handgrenade
weapon_hornetgun ; weapon_mp5 ; weapon_python
weapon_rpg ; weapon_satchel ; weapon_shotgun
weapon_snark ; weapon_tripmine
arkadne.23thug,
-> #22, junior
Hvala, hvala, hvala....
Sad mogu ponovo da je igram :)))
poz, thug :)
arkadne.24dselic,
Evo šta kaže jedan ortak na internetu u vezi sa ID-ovim novim Quake
3. Mislim da će ovo obradovati ljude koji nemaju hardver od par K
maraka. :)
izvor: www.quake3.nu
----------
I've had a chance recently to run Q3A on some hardware that hasn't
been very well tested such as the NVidia Riva128(ZX) and Intel i740, and
it's running quite well on a PII/300, even with a Debug build. We had to
work around some issues with the Riva128 due to its lack of an
alpha iterator (fog has to be done in two passes now), and there are
visual glitches with it (cracks, dither artifacts, general graininess
from the 16-bit textures), but it runs smoothly and looks reasonably
good.
So lower end hardware (i.e. accelerators that can be had < $100 today)
should run Q3A just fine. The driver situation in general still has us a
little worried, but we're addressing that in various ways and hope to have a
sound solution in time for launch.
---------
Uz poruku je zakačeno par screen shot-ova. Grafika deluje zaista
impresivno.
Dan
quake3.ziparkadne.25jjerry,
-> #16, thug>>Kad ukljucim OpenGL 640*480 ume da secka poplilicno?! Da li je to
>>zbog PC66 32Mb ram-a, karta je AGP Permedia 2 8Mb, Celeron 300
>>(375)....da li mi trebaju noviji drajveri ?
U bre..ja igram na Pentiumu II/233Mhz/64MB/Voodoo2,12MB i igram u
OpenGL 800x600 bez seckanja. Bice da su drajveri u pitanju,ja sam
sa 3dfx sajta skinuo najnovije za DX6 i radi sjajno..
Inache je igra apsolutno najbolja. Btw. stigao sam do nivoa "Lambda
core",pa me interesuje koliko josh ima...
Poz,J.J..
arkadne.26sfilip,
-> #25, jjerry>Inache je igra apsolutno najbolja. Btw. stigao sam do nivoa "Lambda
>core",pa me interesuje koliko josh ima...
polu-život? Lambda core?
Meni se cela igra sviđa do trenutka kad dolaziš do nekog teleporta koj te baca
kod vanzemaljaca... Tu više nema vojske i... što ti pričam, videćeš ;)
Recimo da si prešao 2/3... ako ne grešim...
arkadne.27jjerry,
-> #26, sfilip>>Recimo da si presao 2/3... ako ne gresim...
Ma doshao sam i ja do teleporta,otishao kod vanzemaljaca..
Btw. chime da rokam onog glavnog monstruma. Ladno sam mu sasuo svih
pet projektila iz bazuke,10 onih sranja iz M-16 tipa pushke,plus
svih 100 onih "nuklearnih" sranja,josh par ruchnih bombi i..josh je
zhiv ! Bedack..
Poz,J.J..
arkadne.28sfilip,
-> #27, jjerry>Btw. chime da rokam onog glavnog monstruma. Ladno sam mu sasuo svih
>pet projektila iz bazuke,10 onih sranja iz M-16 tipa pushke,plus
kog glavnog monstruma?
imam osećaj da nisi ni stigao do glavnog, da se mlatiš sa velikim paukom?
Njega gađaš u... veliku belu loptu.. jaje... il šta je već, između nogu.
A glavnog negativca... On je -zajeban- i to krajnje. Prvo polupaš ona tri
kristala koja se nalaze u njegovoj sobi. Onda ga valjda rokaš dok ne otvori
glavu. Kad je otvori onda uskochish unutra i pucash mu u mozak... Sve vreme
trebaš da se sakrivaš iza stena od njegovih napada, pogotovu onog ogavnog
zelenog teleport-zraka.
Ja sam to prešao... na kvarno ;)
dosadilo mi... :)
arkadne.29ivan.hoe,
-> #28, sfilip>kristala koja se nalaze u njegovoj sobi. Onda ga valjda rokas dok
>ne otvori glavu. Kad je otvori onda uskochish unutra i pucash mu u mozak...
Cak ni to nije potrebno, punis ga u glavurdu dok ne crkne ;) Barem
sam ja tako presao...
arkadne.31miskop,
Reših i ja da probam Half-life i igra je stvarno cool, ono, baš
zarazna do bola. :)
I igram ti ja tako, pređem prvi nivo (čini mi se da je u pitanju
Mesa blok ili tako nešto), dođem u drugi (Office Complex) i pitaj
Boga gde sve nisam prošao, ali sam se zaglavio na jednom mestu:
To je ono mesto gde postoji otvor za lift koji je sjeban, tj.
pao je na dno, a kad se baci pogled na gore, vidi se jedan od na-
učnika kako visi na sajlama i koprca se. Ako probam da skočim na
dno, naravno zaginem momentalno. Na zidovima lift-tunela postoje
merdevine ali ne znam kako da ih 'dohvatim'. Pokušao sam da se
zaletim i skočim i uspem tačno do njih da skočim ali ne znam kako
da se za iste uhvatim...
E sad, očekujem pomoć. ;)
arkadne.32djlucky,
-> #31, miskopJedini nacin da nastavis dalje sa igrom je da se uhvatis za te iste
merdevine! Ali moras da pazis da dodjes do same ivice otvora i onda
da skocis!U letu stalno drzi strelicu na gore i uhvaticesd se
uspesno! Inace igra je stvarno dobra a ti ces je igrati jos dosta
vremena i tek onda postaje zanimljivo......puno velikih cudovista
vojska itd. A ako jos negde zapnes javi se !
D.J.Lucky
arkadne.33dr.iivan,
-> #31, miskop> Reših i ja da probam Half-life i igra je stvarno cool, ono, baš
> zarazna do bola. :)
O čemu se radi u toj igri?
arkadne.34vantic,
-> #33, dr.iivan>> O cemu se radi u toj igri?
Kako bre o cemu se radi , pa to je za mnoge caspoise igra godine!
Sve u svemu , 3D pucani iz prvog lica , sa fantasticnim razvojem price ,
neverovatnim AI i neverovatnom realnoscu!
Prica je otrcana , naucni eksperiment koji je posao naopako!
arkadne.35miskop,
-> #32, djlucky>> Jedini nacin da nastavis dalje sa igrom je da se uhvatis za te iste
>> merdevine! Ali moras da pazis da dodjes do same ivice otvora i onda
>> da skocis!U letu stalno drzi strelicu na gore i uhvaticesd se
>> uspesno! Inace igra je stvarno dobra a ti ces je igrati jos dosta
>> vremena i tek onda postaje zanimljivo......puno velikih cudovista
>> vojska itd. A ako jos negde zapnes javi se !
OK, 10x za ovo, probaću. Nego, jel' moraju ruke da mi budu slobodne
ili to nema veze, tj. da li je moguće uhvatiti se za merdevine i sa
nekim oružjem u rukama?
Nego, čitam danas SK i vidim da su dali šifre za igru. Probao sam
odmah šifru za svo oružje i municiju i oduševio sam se. Takav izbor
i raznovrsnost u životu nisam video. ;) Ima i šifara za prolazak kroz
zidove, letenje, prelazak na razne delove igre... čudo! ;)
Probaću da šifre skinem sa mreže i okačim ovde za sve zainteresovane,
da ne bih sad prekucavao iz SK-a.
arkadne.36miskop,
-> #33, dr.iivan>>> Reših i ja da probam Half-life i igra je stvarno cool, ono, baš
>>> zarazna do bola. :)
>> O čemu se radi u toj igri?
Po načinu igranja podseća na doom-olike igre. Ali možda je to i jedina
sličnost. Igra je mešavina pucačine (Quake) i avanture. Ono što se meni
sviđa je prisutna realnost do bola. :) Ono što je draž igre je mogućnost
komuniciranja sa ostalim likovima u igri. Likovi nisu 'bez mozga' i zna-
ju da 'razmišljaju'.
Inače, u igri si ti u ulozi tipa koji radi kao neki službenik u jednom
istraživačkom centru koji se nalazi nekoliko nivoa ispod zemlje. Jednog
dana dolaziš na posao i dolazi do greške u reaktoru i nastaje eksplozija
(sranje ;). Prilikom eksplozije dolazi do otvaranja "druge dimenzije
(sveta)" u kome žive alieni. E sad, ti kao krećeš na površinu da obaves-
tiš šta se desilo, ali vlada, tj. vojska, marinci ne daju nikome da izađe
na površinu. Tako ti vodiš borbu ujedno sa monstrumima i vojskom, mari-
ncima... Grafika je strašna. Muzika nije statična, već je kao i u pravom
filmu, prati atmosferu u igri i baš daje strašan filing. U igri nema
klsične podele na nivoe, već postoji nekoliko većih delova koji se sastoje
iz manjih celina, koje se učitavaju "on-line", tako da se ima osećaj da
'radnja teče'. Fino, nema šta. :)
arkadne.37djlucky,
-> #35, miskopMozes da imas bilo koje oruzije u rukama kad skaces to nije bitno!
Inace probaj malo da igras bez sifara jer je mnogo interesantnije i
realnije....taman kad pomislis da si propao nadje se municija i
prva pomoc (mnogo je dobra igra) .......Toliko.
Inace jer neko sa Sezam Neta igra quake2 na SezamPro-u?
D.J.Lucky
arkadne.38miskop,
-> #37, djlucky> Inace probaj malo da igras bez sifara jer je mnogo interesantnije i
> realnije....taman kad pomislis da si propao nadje se municija i prva pomoc
> (mnogo je dobra igra) .......Toliko.
Ma ja i igram bez šifara i naravno da je tako strava, nego sam samo
probao da vidim koje me sve oružje u igri čeka. ;)
arkadne.39sane,
-> #37, djlucky> Inace jer neko sa Sezam Neta igra quake2 na SezamPro-u?
Naravno.. Al' samo ponekad.. Jako mi je losh ping.. Vishe volim
da odem u Fuse i tamo da igram ;)
arkadne.40miskop,
-> #32, djlucky>> A ako jos negde zapnes javi se !
Evo zapeo sam, pa se opet javljam :)
Zaglavio sam se kod onog "kretenskog" zelenog oktopusa (ili šta li
je već). Pola sata sam pokušavao da ga ubijem ali uzalud. Onda sam
batalio 'njegovo pogubljenje' ;) i samo sam se spustio u prizemlje
i nastavio do onog velikog ventilatora koji me je (posle uključi-
vanja) 'oduvao' na vrh platforme. Posle toga sam u jednom delu
uključio "Fuel" i "Oxygen" i svi putevi su me posle toga vodili
nazad do oktopusa. Pošto mi je energija samo 7 a nemam više ni mu-
nicije, ne znam šta da radim... :)
arkadne.41djlucky,
-> #40, miskopNadam se da si provalio da "oktopus" samo cuje i ne vidi te!
E sada kada ukljucis Fuel i Oxygen treba da ukljucis i energy ili
tako nesto .Put za to se nalazi vrata ispod puta za Fule i
oxygen.....
Znaci spustis se jos jedan nivo kod oktopusa!Kada sve ukljucis
moras da se popnes opet gore...odes do kontrolne sobe i ukljucis
"fire" zatim ce cudoviste ne stati a ti udji u rupu u kojoj se ono
nalazilo!
D.J.Lucky
p.s.A ako nisi znao oktopusea ces najlakse zavarati bombama!
arkadne.42miskop,
-> #41, djlucky>> Nadam se da si provalio da "oktopus" samo cuje i ne vidi te!
>> p.s.A ako nisi znao oktopusea ces najlakse zavarati bombama!
Da, provalio sam to odmah čim sam ušao u onu sobu na vrhu platforme,
i kad mi je pandur rekao da treba da 'budem tih'. 10x. ;)
BTW, ima li jos mnogo do kraja? :))
arkadne.43dr.iivan,
-> #36, miskop> >>> Reših i ja da probam Half-life i igra je stvarno cool, ono, baš
> >>> zarazna do bola. :)
>
> >> O čemu se radi u toj igri?
>
> osećaj da 'radnja teče'. Fino, nema šta. :)
Znaš li koja je minimalna konf. potrebna?
arkadne.44miskop,
-> #43, dr.iivan>> Znaš li koja je minimalna konf. potrebna?
Kao apsolutni minimum navodi se P133 sa 24Mb RAM-a i 400Mb (?!!)
prostora na HD-u. Ja upravo igram na 133-jci sa 32Mb RAM-a ali posao
'vadi' ATI kartica tako da nije strašno. Inače bez neke 3D karte pra-
ktično je nemoguće igrati jer toliko secka da je to strašno.
Mislim da bi sa P200, 64Mb RAM-a i 3D kartom već bila uživancija.
arkadne.45epson,
-> #34, vantic> Kako bre o cemu se radi , pa to je za mnoge caspoise igra godine!
Sve je to lepo, ali da traži preko 400 Mb na disku - "mnogo je kume".
arkadne.47sane,
Je l' ima ovde neki junak koji dobro igra Kvejk2?? Hteo bih
malo da se oprobam sa njim..
arkadne.48djlucky,
-> #42, miskopNe bi zeleo da znas koliko jos ima do kraja ali evo ti jedfan
hintic :
Moraces da ubije jos jedno 5 velikih cudovista od koga je jedno
takodje ovaj oktopus........
Imas dosta da igras ali ti ni u jednom trenutku nece biti dosadno!
Javi kad se negde zaglavis!
D.J.Lucky
arkadne.49wlaad,
jel ima ovde neki junak koji zna kako da namestim kvejk 2 da radi
sa nekom karticom koja ne podrzhava one drajvere kvejkove. Imam
Stealth220 (Rendition 2100) i drajvere za openGL al' poshto sam
seljak cho'ek, ne znam kako da ih namestim, tj. kako da nateram
kvejk da ih koristi.
poz.
arkadne.50miskop,
-> #48, djlucky>> Moraces da ubije jos jedno 5 velikih cudovista od koga je jedno
>> takodje ovaj oktopus........
Uh, pa baš lepo... ;) Za sad sam eliminisao dva, oktopusa i onog
na nivou "ON A RAIL", koga sam naterao da zagine od struje. :)
Samo jedno pitanje u vezi sa nivoom "ON A RAIL". Na samom poce-
tku bilo je reci o raketi koja se pojavljuje na nivou. Ja sam naravno
video tu raketu tokom prelaska nivoa, ali nisam nista 'dirao' istu. Da
li je slucajno tu trebalo nesto da aktiviram...? Pretpostavljam da nije
trebalo, cim sam se uspesno pojavio u nivou pod nazivom "APPREHENSION". :)
>> Imas dosta da igras ali ti ni u jednom trenutku nece biti dosadno!
Pa ne znam baš. Meni je već postalo malo zamorno, ali ne dam se. ;)
>> Javi kad se negde zaglavis!
Da, evo novog problema... U pitanju je pomenuti "APPREHENSION". Ovaj
nivo pocinje tako sto se ja vozim onim vozicem. Vozic iskace iz sina i
pada u vodu. Ja sam pre tog iskakanja iz sina iskocio iz vozica i 'peske'
sisao dva sprata na dole (prethodno poubijajuci par vojnika). Sad, "na
dole" moze samo kroz vodu. Interesuje me da li treba da nastavim bas kroz
vodu i sta to treba da nadjem tu? Izlaz ka necemu ili nesto da "pokrenem"?
Eto, to je trenutni 'problemcic'. :)
Čoveče, kad pogledam iza sebe i vidim šta sam sve prešao, a šta me
tek očekuje, prosto ne mogu da verujem... ;) Nije ni čudo što su momci
radili igru dve godine.
arkadne.51sane,
Ma pusti bre openGl, ja sam igrao u duzhi vremenski period u
igraonici sa opengl, sad sam preshao kucji da igram i mozhe se recji
da 320x240 u softveru mnogo bolje shtima.. Jedini razlog shto josh
ponekad zaigram na openglu je zato shto imam neki konfig koji mi
omogucjava da vidim u mraku ;) (al' to samo u igraonici)
arkadne.52wlaad,
-> #51, sane>> Ma pusti bre openGl, ja sam igrao u duzhi vremenski period u
>> igraonici sa opengl, sad sam preshao kucji da igram i mozhe se recji
>> da 320x240 u softveru mnogo bolje shtima..
chek, ozbiljno
zbunjen sam..
..vishe nego obichno
zar openGL nije ono, kad pridjesh zidu ono ne izgleda kao mozaik, i
duplo brzhe od softverskog u duplo vetjoj rezoluciji sa svim efektima,
shejdovano i sve to?
;)
i dalje potrebna profesionalna pomotj ;)
arkadne.53ivan.hoe,
-> #52, wlaad>zar openGL nije ono, kad pridjesh zidu ono ne izgleda kao mozaik, i
>duplo brzhe od softverskog u duplo vetjoj rezoluciji sa svim
>efektima, shejdovano i sve to?
U pravu si ti prijatelju, nego izgleda postoji neki trip da si veci
profesionalac ako igras u sto jadnijem modu ;) Ako mene pitas,
jadan mod - jadno igranje.
arkadne.54miskop,
Pitanje za ortaka, u vezi sa igrom Tomb Raider 3:
Kako se na nivou "Gang River" silazi sa motora kad se jednom
popneš na isti?
arkadne.55sani.,
-> #47, sane}} Je l' ima ovde neki junak koji dobro igra Kvejk2??
I jel ima neki da igra Duke3d?
arkadne.56sane,
-> #52, wlaad> zar openGL nije ono, kad pridjesh zidu ono ne izgleda kao mozaik, i
> duplo brzhe od softverskog u duplo vetjoj rezoluciji sa svim efektima,
> shejdovano i sve to?
Vidish, bash to i jeste.. Al' to ne radi na S3 Virgetu, pa su neki
ljudi(ja) primorani da igraju u software modu je l' u drugom ne mogu..
Kad sam u mogucjnosti ja zaigram na opengl (u FUSEtu).. Opengl pruzha divne
mogucjnosti, podeshvanja senke svetla i josh kojih sr*njca..
arkadne.57sane,
-> #53, ivan.hoe> U pravu si ti prijatelju, nego izgleda postoji neki trip da si veci
> profesionalac ako igras u sto jadnijem modu ;) Ako mene pitas,
> jadan mod - jadno igranje.
Pa to je izgleda tako medju nekim ljudima.. To je neki fazon kao,
to sam primetio kod likova iz DKG-a.. Ljudi pokushavaju da teraju neki fazon
koji se meni lichno ne dopada..
A shto se tebe tiche, ;)) ti i da igrash u 3dfx modu u 1024x768 opet
bi bio dovoljno losh da bi za tvoje igranje mogli da kazhemo da je jadno ;))
arkadne.58sane,
-> #55, sani.> I jel ima neki da igra Duke3d?
Ma.. Jeb'o te Duke, u njemu bre gde god da gadjash, pogodish..
arkadne.59wlaad,
-> #56, sane>> Vidish, bash to i jeste.. Al' to ne radi na S3 Virgetu, pa su neki
>> ljudi(ja) primorani da igraju u software modu je l' u drugom ne mogu..
umm bre,
i ja bi igro da mi ono, nije slajdshou (5 fps) u softveru.
neshto mi se preterano ne dizhe na grafiku i snjomuvezi kod igara,
ali negde treba povutji crtu...
--------------------------------------------------------------------
;)
i dalje potrebna profesionalna pomotj.
arkadne.60miskop,
-> #50, miskopRe: Half-Life
>> Da, evo novog problema... U pitanju je pomenuti "APPREHENSION". Ovaj
>> nivo pocinje tako sto se ja vozim onim vozicem. Vozic iskace iz sina i
>> pada u vodu. Ja sam pre tog iskakanja iz sina iskocio iz vozica i 'peske'
>> sisao dva sprata na dole (prethodno poubijajuci par vojnika). Sad, "na
>> dole" moze samo kroz vodu. Interesuje me da li treba da nastavim bas kroz
>> vodu i sta to treba da nadjem tu? Izlaz ka necemu ili nesto da "pokrenem"?
U međuvremenu sam ovaj deo prešao, ubio onu ribu-zverku samostrelom i posle
nekoliko minuta 'pešačenja-plivanja' došao do nekog skladišta gde su me doče-
kale nindže. I njih sam sredio ;) ali pri ulasku u jedno 'sobiče', gasi se
odjednom svetlo, čuje se smeh. Odmah zatim kreće animacija kako me dva tipa
odvode - zarobljen sam. ;) Kao, ovaj jedan priča kako treba da me ubiju i kako
će da se reše tela. :) I tako oni mene bez ijednog oružja bacaju u rupu a
istog trenutka se uključuju prese... Ja pokušavam da iskočim... ;))
Iskocim ja, predjem nekoliko delova i dodjem do nivoa "RESIDUE
PROCESSING".
E tu nastaje problem... Vec dosta vremena se vrtim u krug u onom delu sa
pokretnim
trakama i silosima napunjenim nekom tecnoscu. Skakucem sa trake na traku ali
ne vidim
nesto izlaz... Pomoc? :)
arkadne.61djlucky,
-> #50, miskopOn A Rail ima raketu ali nju nemoj da diras (tacnije i ne mozes joj
nista)
Nju ces aktivirati kasnije na sledecim nivoima!
A sto se tice problema sa vodom to je onaj niz hodnika koji ima
sine za voz? jel tako? Ako je tako moraces tu malo sam da se
pomucis nesto mi ne ide bas najbolje prisecanje! Sorry!
Ako se setim necega javicu ti!
D.J.Lucky
arkadne.62ivan.hoe,
-> #57, sane> A shto se tebe tiche, ;)) ti i da igrash u 3dfx modu u
>1024x768 opet
>bi bio dovoljno losh da bi za tvoje igranje mogli da kazhemo da je jadno ;))
Fala prijatelju na lepim recima ;))
Enivej, nismo se razumeli po pitanju "jadnog" igranja. Nije rec o
vestini doticnog igraca, vec o ukupnom "dojmu" prilikom igranja.
Quake2 u OpenGL 1024x768 modu (koji si ti pomenuo ;) izgleda daleko
bolje nego softverski u 320x200. I nema sanse da me neko vraca iz
3dfx moda :) Mislim da se razumemo da je 50x prijatnije igrati bas
u tom, OGL modu, nego u tri kvadratica.
Hajde da pokrenemo jednu temu. Skoro svi smo videli Quake 3 AVI i
primetili da postoje magloviti i mracni delovi mape. Sta ako bude
dopusteno da se magla ukine, a mracni delovi maksimalno osvetle? Ne
gubi li se time smisao igre?
Ono sto hocu da kazem je da je uz "320x200 recept" mozda moguce videti
protivnika na 5Km i igrati mnogo efikasnije, ali to vise nije
Quake2, nego kurton igra u tri boje koju ja ne zelim da igram. Kada
ukines sakrivanje u magli i mraku i taktiziranje, ostaje golo
krljanje kome necu posvetiti veci deo svog vremena. Kad si u
mogucnosti da igras komotno u 800x600, a igras u 320x200 - nesto
nije u redu.
P.S. Videh ASCII Quake mod negde na mrezi - pa izvol'te ;)
arkadne.63miskop,
-> #61, djlucky>> A sto se tice problema sa vodom to je onaj niz hodnika koji ima
>> sine za voz? jel tako? Ako je tako moraces tu malo sam da se
>> pomucis nesto mi ne ide bas najbolje prisecanje! Sorry!
>> Ako se setim necega javicu ti!
Ne znam da li si video moju poruku, ali u međuvremenu sam prešao
nivo "ON A RAIL" i došao do "APPREHENSION"-a. Tu me je vojska zaro-
bila, ja uspešno izbegao prese i sada sam zaglavio u jednom delu
sa pokretnim trakama i silosima. Vrtim se stalno u krug i ne znam
na koju stranu da krenem...
arkadne.64djlucky,
-> #63, miskopJa sam taj problem resio ovako.
Isao sam po pokretnim trakama i uvek sam skakao na prvu desnu traku
koja se nalazi ispod mene!
E onda dodjes do dve trake koje idu paralelno i tu skocis na njih i
krenes u suprotnom pravcu od pravcxa kojim se one krecu!
To su ujedno i dve jedine paralenlne trake jedna poreed druge tako
da ne mozes da omanes!
Kada njih predjes dalje ne bi trrebao da imas problema sa
zaglavljivanjem!
Ako ipak negde zaglavis .....vici
Pozdrav,
D.J.Lucky
arkadne.65johnnya,
Death Chase
-----------
Kako se to nekada radilo (ZX Spectrum, 1983)...
Neverovatna 3D jurnjava u samo 16K programa...
dthchase.ziparkadne.66miskop,
-> #64, djlucky> Kada njih predjes dalje ne bi trrebao da imas problema sa zaglavljivanjem!
> Ako ipak negde zaglavis .....vici
Eh, kamo lepe sreće da nema više zaglavljivanja... ;) BTW, prođoh one po-
kretne trake i stigoh do nivoa "QUESTIONABLE ETHICS". Došao sam do onog dela
gde sam u nekoliko soba aktivirao lasere. Onda sam u centralnoj prostoriji
pokrenuo valjda 'glavni' laser. Pre nego što se on pokrene spušta se za-
štitni zid i onda tako on malo 'cvrči' i posle toga se ugasi, a zaštitni
zid se diže i ništa. Sve živo sam pretražio, čak se i vraćao nekoliko de-
lova unazad, ali ne mogu da provalim šta treba da radim... ;)
Sad prijatelju, ti si na potezu... :)
arkadne.67sane,
-> #62, ivan.hoe> Quake2 u OpenGL 1024x768 modu (koji si ti pomenuo ;) izgleda daleko
> bolje nego softverski u 320x200. I nema sanse da me neko vraca iz
> 3dfx moda :) Mislim da se razumemo da je 50x prijatnije igrati bas
> u tom, OGL modu, nego u tri kvadratica.
Jeste izgleda bolje, al' opet cju da ponovim, jednostavno neko nema
uslove za tako neshto.. Ne bi ni mene niko vratio iz 3dfx moda ;)
> Hajde da pokrenemo jednu temu. Skoro svi smo videli Quake 3 AVI i
> primetili da postoje magloviti i mracni delovi mape. Sta ako bude
> dopusteno da se magla ukine, a mracni delovi maksimalno osvetle? Ne
> gubi li se time smisao igre?
Pa jeste, gubi se.. Al' ako se on dovoljno lepo raspadne kad ga ti
pogodish sa 5km, nadjesh neku satisfakciju i kompenzaciju za izgubljeni
kvalitet ;)
> Ono sto hocu da kazem je da je uz "320x200 recept" mozda moguce videti
> protivnika na 5Km i igrati mnogo efikasnije, ali to vise nije
Greshish, ne mozhesh da ga vidish ni na 2m.. Shto je vecja rezolucija bolja
je i vidljivost..
> Quake2, nego kurton igra u tri boje koju ja ne zelim da igram. Kada
> ukines sakrivanje u magli i mraku i taktiziranje, ostaje golo
> krljanje kome necu posvetiti veci deo svog vremena. Kad si u
> mogucnosti da igras komotno u 800x600, a igras u 320x200 - nesto
> nije u redu.
Momci iz Id-a su ostavili dovoljno mogucjnosti u konzoli da svako
namesti shta mu odgovara, i na tom im hvala :)
> P.S. Videh ASCII Quake mod negde na mrezi - pa izvol'te ;)
Gde, gde .. Brzo reci! :)
arkadne.68stameni,
-> #65, johnnya>> Death Chase
>> -----------
>> Kako se to nekada radilo (ZX Spectrum, 1983)...
Meni prijavljuje "Error in .Z80/.SNA". Verzije su 1.45R
i 2.0? (DOS verzije).
arkadne.69wlaad,
e bre
igro sam malo ovaj kvejk 2 u openGL modu i...
...mnogo bre smorno i dosadno.
monotono.
sishe.
ima mnoogo boljih pucachina za jednog igracha.
shase svi primaju na ovo, nije mi jasno.
haflajf naprimer.
arkadne.71simce,
-> #69, wlaad> ima mnoogo boljih pucachina za jednog igracha.
> shase svi primaju na ovo, nije mi jasno.
Chuj, ovo je multiplayer igra, niko nije ni pominjao
igranje u jednog igracha.. Ja recimo nisam nikada preshao
ni prvi nivo ;) Igraj multiplayer na nekoj dm mapi pa
se onda javi sa utiscima.
arkadne.72saint,
-> #71, simce=> ni prvi nivo ;) Igraj multiplayer na nekoj dm mapi pa
=> se onda javi sa utiscima.
Ima li neki nacin da se Quake II igra preko modema.
Ne preko Ineta.
arkadne.74johnnya,
-> #68, stameni >> Meni prijavljuje "Error in .Z80/.SNA". Verzije su 1.45R
>> i 2.0? (DOS verzije).
.z80 je snimljen pomoću Z80 v3.05, verovatno je to problem.
Probaj sa ovim TAP fajlom, valjda je on univerzalan.
dthchase.ziparkadne.75sane,
-> #69, wlaad> ima mnoogo boljih pucachina za jednog igracha.
> shase svi primaju na ovo, nije mi jasno.
U pravu si ti.. Ima mnogo boljih singl plejer igara, ali multi plejer
nema.. Kvejk je najboljshi..
> haflajf naprimer.
Jes, bolji je on kao singl plejer, kao multi plejer je za plakanje..
arkadne.76sane,
-> #71, simce> igranje u jednog igracha.. Ja recimo nisam nikada preshao
> ni prvi nivo ;) Igraj multiplayer na nekoj dm mapi pa
Dobro de, nemoj svima da prichash da si tako dobar igrach ;)
arkadne.77sane,
-> #72, saint> Ima li neki nacin da se Quake II igra preko modema.
> Ne preko Ineta.
Neko mi je rekao za ovu mogucjnost, al' pravo da ti kazhem, nikad
tako neshto nisam video.. Mozhda postoji neki patch.. Ako ga nadjesh.. Javi :)
arkadne.78samo.tako,
Evo par mojih demoa u Kvejku 2..
Igrao sam sa 7 botova sa autoskilom 3.. Pravila su neshto
drugachija nego u standardnom kvejku..
Ima kuka, pochinje se sa 120 zdravlja, reil gan skida
120, i reil gan je jedino oruzhje na nivou..
Igrao sam na q2dm1..
Igrano je u 320x240 bez zvuka..
demoji.ziparkadne.79samo.tako,
-> #78, samo.tako
Sve sam rek'o samo sam zaboravio da se potpishem :)
Sane[Fuse]
arkadne.80ventura,
-> #75, sane> U pravu si ti.. Ima mnogo boljih singl plejer igara, ali multi plejer
> nema.. Kvejk je najboljshi..
Nije. ;)
arkadne.81ventura,
-> #77, sane> > Ima li neki nacin da se Quake II igra preko modema.
> > Ne preko Ineta.
>
> Neko mi je rekao za ovu mogucjnost, al' pravo da ti kazhem, nikad
>tako neshto nisam video.. Mozhda postoji neki patch.. Ako ga nadjesh.. Javi :)
I sad recite da je Quake, bolji za multiplayer igranje...
Duketa fino mozes da picis preko serial, modema, Inet-a, Etherneta...
BTW a ima i bolju atmosferu igranja...
arkadne.82simce,
-> #81, ventura> I sad recite da je Quake, bolji za multiplayer igranje...
> Duketa fino mozes da picis preko serial, modema, Inet-a,
> Etherneta... BTW a ima i bolju atmosferu igranja...
Mislim da duke ne mozhe ni da se poredi sa quake-om, to
tvoje razmishljanje da je bolji duke je verovatno posledica
toga da quake nisi ni uspeo da pokrenesh na svom kompjuteru
;) Ili nisi uspeo da jednu ruku prebacish na misha jer si
se navikao da igrash samo na tastaturi? Uglavnom Q2 je bolji
ne zbog grafike vetj zbog same preciznosti koju morash da
imash u igri, duke ima onu korekciju kada pucash i to je bre
samo za wussere ;)
arkadne.83djlucky,
-> #66, miskopHe he he i ja sam na istom mestu provodio sate a tako je jednostavno
!
Fora je u tome da kutiju koja se nalazi pored zida dovuces do mesta
gde se spusta pokretni zid i tako mu onemogucis da se spusti
totalno i onda ce on razbiti zid!
Posle vodis neke profane napolje itd....
Vici opet po zaglavljivanju!
arkadne.84stameni,
-> #74, johnnya>> Probaj sa ovim TAP fajlom, valjda je on univerzalan.
Sad radi kao satić :)
arkadne.85wlaad,
daaa, trulo je to kad prave igru prvenstveno za multiplejer.
valjda netje svi tako, ono
da mi je do multiplejera, otisho bi digram quasar, il' bar fudbal.
arkadne.86ventura,
-> #82, simce> > I sad recite da je Quake, bolji za multiplayer igranje...
> > Duketa fino mozes da picis preko serial, modema, Inet-a,
> > Etherneta... BTW a ima i bolju atmosferu igranja...
>
> Mislim da duke ne mozhe ni da se poredi sa quake-om, to
> tvoje razmishljanje da je bolji duke je verovatno posledica
> toga da quake nisi ni uspeo da pokrenesh na svom kompjuteru
> ;) Ili nisi uspeo da jednu ruku prebacish na misha jer si
> se navikao da igrash samo na tastaturi? Uglavnom Q2 je bolji
> ne zbog grafike vetj zbog same preciznosti koju morash da
> imash u igri, duke ima onu korekciju kada pucash i to je bre
> samo za wussere ;)
Na svom kompjuteru mogu da igram 10 Quakova, a kad igram duke
koristim i mouse i tastaturu...
BTW ako si pogledao nekad onaj file USERS.CON primetices da tamo
mozes navesti 'korekciju' gresaka, ili da je potpuno iskljucis...
A gde je u quake-tu atmosfera? ono da rasturis monstruma dok sere
na WC solji, ili da sjebes sve nasta naidjes....?
arkadne.87plejboj,
Zna li neko sifre za COMMANDOS Behind the enemy lines?
Besmrtnost, oruzje neograniceno i to ...
arkadne.88ventura,
-> #87, plejboj> Za li neko sifre za COMMANDOS Behind the enemy lines?
> Besmrtnost, oruzje neograniceno i to ...
gonzo1982
potom, CTRL + I - Besmrtnost
SHIFT+X teleportovanje
SHIFt+CTRL+N preskakanje nivoa...
CTRL+V Pracenje komandosa
arkadne.89sane,
-> #81, ventura> Duketa fino mozes da picis preko serial, modema, Inet-a,
Etherneta...
> BTW a ima i bolju atmosferu igranja...
Ma daj bre.. U Kvejku kad gadjash, morash da ga nanishanish,
u Duketu
pucash gde ocjesh sve ga pogadja..
arkadne.90sane,
-> #86, ventura> A gde je u quake-tu atmosfera? ono da rasturis monstruma dok sere
> na WC solji, ili da sjebes sve nasta naidjes....?
Pa u multiplejer modu do sada nikada nisam nashao nekoga da
sedi
na wc sholji, uglavnom se neshto kao jure po nivou i trude se jedan
drugog
da smaknu..
arkadne.91blue,
Takmicenje u Quake II u subotu
ulaz 20 din.
Ogranizuje Mediapolis Vojvode Milenka 35
prijave do srede uvece 20 h na tel 629125
Traziti Darija.
arkadne.92saint,
-> #77, sane=> Neko mi je rekao za ovu mogucjnost, al' pravo da ti kazhem, nikad
=> tako neshto nisam video.. Mozhda postoji neki patch.. Ako ga nadjesh..
Aj vidi u nekom mreznom klubu.
arkadne.93ventura,
-> #89, sane> > Duketa fino mozes da picis preko serial, modema, Inet-a,Etherneta...
> > BTW a ima i bolju atmosferu igranja...
>
> Ma daj bre.. U Kvejku kad gadjash, morash da ga nanishanish,u Duketu
> pucash gde ocjesh sve ga pogadja..
jaoooo..sad ste se uvatili za taj nisan :P
poslacu ti ja CON file u kome je ispravljeno to... ti lepo probaj
pa ako je to jedini kvejkov adut...
arkadne.94nemac,
Ako neko ima trainer za igru Prince of Persia
bio bi mu zahvalan da ga okaci ovde...
arkadne.95aandric,
-> #94, nemacNEma trainer ali znas valjda i sam foru sa megahit?
arkadne.96plejboj,
-> #88, venturaHvala
arkadne.97simce,
-> #93, ventura> pa ako je to jedini kvejkov adut...
Duke sisa u miltiplejeru. A koliko sam do sada shvatio
ti vishe volish da igrash single pa je dalja rasprava
i beskorisna :) Ono.. kvejkov single je krajnje ochajan
i kao shto vetj rekoh nikada nisam skupio dovoljno
strpljenja da odigram prvi nivo do kraja jer neverovatno
smara. DM mape su najbolje.. posebno q2dm1 ;)
arkadne.98mindcrime,
-> #77, sane> > Ima li neki nacin da se Quake II igra preko modema.
> > Ne preko Ineta.
>
> Neko mi je rekao za ovu mogucjnost, al' pravo da ti kazhem, nikad
> tako neshto nisam video.. Mozhda postoji neki patch.. Ako ga nadjesh..
> Javi :)
Koliko ja znam, moguce je, ali onda jedan racunar izigrava server (host),
a drugi se loguje na njega. E sad, tu se javlja ping problem, tj. onaj
ko se loguje (zove) ce biti u podredjenom polozaju.
arkadne.99emajsijuen,
-> #90, sane>> Pa u multiplejer modu do sada nikada nisam nashao nekoga da
>> sedi
>> na wc sholji, uglavnom se neshto kao jure po nivou i trude se jedan
>> drugog
>> da smaknu..
Jebote, ne mogu da verujem da se nikad nikome nije prikenjalo... ;)
arkadne.100senna,
Poshto se sane fali, moram i ja malo.. Sane Vs. Ja, jedan na jedan.. ;)
sansnejk.ziparkadne.101sane,
-> #93, ventura> jaoooo..sad ste se uvatili za taj nisan :P
> poslacu ti ja CON file u kome je ispravljeno to... ti lepo probaj
> pa ako je to jedini kvejkov adut...
Uporan si,a ? Nije to kvejkov jedini adut.. Ima josh, al' me jako mrzi
da sad sve nabrajam..
arkadne.102sane,
-> #97, simce> smara. DM mape su najbolje.. posebno q2dm1 ;)
Seresh Simo bolji je q2dm4 tu je negde i q2dm6, a mozhe i q2dm8..
arkadne.103sane,
-> #91, blue>
> Takmicenje u Quake II u subotu
> ulaz 20 din.
> Ogranizuje Mediapolis Vojvode Milenka 35
>
> prijave do srede uvece 20 h na tel 629125
> Traziti Darija.
Sve je to lepo, samo ovaj broj je Elektrodistribucija :)
arkadne.104sane,
-> #100, senna> Poshto se sane fali, moram i ja malo.. Sane Vs. Ja, jedan na jedan.. ;)
Dobro de, svaka chast.. Da je bio bolji bio je.. Al' posle toga smo
zaigrali josh malo.. Al' to nismo snimli na moju zhalost, pa da se ja opet
falim :)
arkadne.105saint,
-> #77, sane=> Neko mi je rekao za ovu mogucjnost, al' pravo da ti kazhem, nikad
=> tako neshto nisam video.. Mozhda postoji neki patch.. Ako ga
nadjesh..
Aj vidi u nekom mreznom klubu.