simulacije.1miskop,
Probah danas NBA Live 99... I šta reći? ;)
Samo ovo: Prosto nije humano kako izgleda. ;)
Probao sam na Intelu 133i na ATI @Play kartici i sa svim
detaljima podešenim na High igra zna da secka, ali kad se srede
detalji (oni nebitni za filing ;) igra lepo klizi. ;)
Igra... Da krenemo od uvoda... Naravno, sve bolji i bolji. ;)
Meniji za podešavanje su ludilo i opet sve novo urađeno. O
muzici ne smem ni da pričam - straaaaaašan Acid Jazz kao i uvek,
ono, gruva do bola. ;)
Likovi (igrači) u igri su do sad najbolje urađeni. Ne znam
kojom su tehnikom rađeni, ali kao da gledate TV prenos (skoro ;)
i samo vam fali tip sa BK-a sa onim "BOMBA!!" ;))
Kažem, mnoooogo bolji filing nego 98-ica i preporučujem svima
da probaju, barem da čuju strava mjuzu. ;)
simulacije.2gligo,
-> #1, miskop> Probah danas NBA Live 99... I sta reci? ;)
> Probao sam na Intelu 133i na ATI @Play kartici i sa svim
> detaljima podesenim na High igra zna da secka, ali kad se srede
> detalji (oni nebitni za filing ;) igra lepo klizi. ;)
Memorijski minimum?
> Likovi (igraci) u igri su do sad najbolje uradeni. Ne znam
> kojom su tehnikom radeni, ali kao da gledate TV prenos (skoro
> ;) i samo vam fali tip sa BK-a sa onim "BOMBA!!" ;))
Veruj mi da on, malo kome fali...;)
> Kazem, mnoooogo bolji filing nego 98-ica i preporucujem svima
> da probaju, barem da cuju strava mjuzu. ;)
Ne znam na sta lici NBA Live '99, ali po meni definitivno najjaci,
najzarazniji, najrealniji i basket sa najlosijom muzikom je Segin
basket NBA Action '98...
Ono, ko to nije igrao a tvrdi da EArts pravi najbolji serijal basketa
sa svojim Live-om, definitivno nije zdrav...:)
U Action-u, imas recimo tzv. patentirane poteze, recimo samo
Olayjuwon moze uraditi onaj cuveni fadeaway, (ko se iole razume
u basket, zna o cemu pricam :), recimo Ewing takodje uradi neku
fintu pre nego sto sutira iz okreta, Bradley ima svoj skolski horog itd...
Da ne bude zabune, to je nesto slicno onim specijalnim udarcima iz
borilackih igara, znaci svako moze uraditi odredjen potez ali ako je
taj potez karakteristican u stvarnosti za odredjenog igraca, on je
uradjen posebno. I kada vidite to, zastaje dah...
Naravno, postoji i citav dijapazon zakucavanja oko 8,9 koji su uradjeni
surovo realno, tako da nema onog nestvarnog letenja recimo kao
kod Live-a'98, takodje uvedeno je i tzv. posterizovanje pri
zakucavanjima tj. slanje protivnickog igraca na pod ukoliko vam se
nadje u liniji dok zakucavate, izgled i kretanje igraca je uradjeno
takodje fantasticno, ono kao primecuje se da Barkley hoda malo
nakrivo itd. :) Postoje i cuvena predstavljanja petorki tj.
karakteristicna istrcavanja, realnost pri lupanju blokada i jos mnogo...
E sad, neki ce reci, kad je tako dobar, kako niko nije cuo za njega?
Po meni slaba reklama, slaba reputacija firme Sega sto se tice basketa,
losa muzika, los interfejs, naravno u poredjenju sa Live-om, cine da je
prosao nezapazeno kod igraca, da priznam, i do mene je dosao velikom
slucajnoscu, ali je ostao definitivno mojom voljom.
Ono jeste da je to basket za '98, ali po meni je bar 5 puta bolji sto se
samog igranja i realnosti tice, od svih konkurenata, a ne smem ni da
zamislim nasta (ce) lici(ti) izdanje za '99. Stoga preporuka svima,
a pogotovo pacenicima (u koje sam se ubrajao i ja :) koji su jos na
Live-u 97, a znam da ih ima...;)
Skidajte se sa Live-a, predjite na Action...;)
simulacije.3the.edge,
-> #1, miskopMoram samo da kazem da je EA Sports dokaz kako igracka industrija polako, ali
sigurno propada (po pitanju gameplaya). S obzirom da ne volim sportske igre,
ovo sam zakljucio na osnovu NFS-a i citanja o pojedinim sportskim igrama.
EA jednu jedinu ideju prodaje vec godinama. Izmislio je NFS (koji je po meni
bio najbolji od svih delova) i evo vec 2-3 godine on tera isto (stigli smo do
treceg dela... a uskoro ce i NFS3 Special Edition - garantovano), stavlja kao
neka bolja kola, staze (iako sada postoje samo kruzne staze, koje su i vise
nego dosadne ;( ), i naravno grafiku od koje ti pamet stane.
Sve to zahteva masinu iz snova, a u sustini neke velike razlike izmedju NFS i
NFS3 nema.
Isto tako i fife, basketi - svake godine nova verzija. Mada, to jos i moze da
bude opravdano, s obzirom da takve simulacije traze vecu preciznost i
atmosferu. Ali sve u svemu, EA nista originalno nije izbacio i sve im se
zasniva na grafici i zvuku. Igre bez duse...
AcCeSS DeNiED
simulacije.4miskop,
-> #2, gligo>>> Probah danas NBA Live 99...
>> Memorijski minimum?
Pa ja imam 32Mb i nije bilo problema, osim sa brzinom proce-
sora, naravno. Inače, mislim da bi jedan Intel 166MMX, 32Mb RAM,
3D karta bilo sasvim dovoljno za pun filing sa svim opcijama po-
dešenim na High.
simulacije.5gligo,
-> #3, the.edge> Isto tako i fife, basketi - svake godine nova verzija. Mada, to
> jos i moze da bude opravdano, s obzirom da takve simulacije
> traze vecu preciznost i atmosferu. Ali sve u svemu, EA nista
> originalno nije izbacio i sve im se zasniva na grafici i zvuku.
> Igre bez duse...
Eto, miskop je pravi primer njihovog sistema ;) Nabaci strasnu
muziku, do detalja odradi interfejs, a samu igru zbudzi sa
neverovatnom grafikom, tako da igrac prvih pet meseci ni ne
primeti samo igru vec sitnice koje najmanje uticu na igracki filing.
A nista mocnije, i surovije, nego kad sa fantasticnom realnoscu
Shaq zakuca sa 2 ruke preko Robinsona, drzi se 2,3 sekunde na
obrucu, sa nogama u visini table, David na podu, a Shaq u povratku
u odbranu siri ruke i skace... ;) Mislim, najgrublje objasnjeno...
Igra sa dusom....
simulacije.6junior,
-> #3, the.edge> Isto tako i fife, basketi - svake godine nova verzija. Mada, to
> jos i moze da bude opravdano, s obzirom da takve simulacije
> traze vecu preciznost i atmosferu. Ali sve u svemu, EA nista
> originalno nije izbacio i sve im se zasniva na grafici i zvuku.
> Igre bez duse...
E, sad .. postavi si pitanje, a koja to nova igra donosi bilo šta
novo, sem bolje grafike, više komentara, više animacija, i naravno
većih hardverskih zahteva? ;)
Tako industrija radi, na nama je da ćutimo, kupujemo i uživamo :)
Što se Electronic Artsa tiče, moglo bi se reći da su oni jedni
od retkih, koji i dalje rade nešto sa užitkom .. bar one ekipe,
koje prave Fifu i NBA :)
simulacije.7junior,
-> #2, gligo> zamislim nasta (ce) lici(ti) izdanje za '99. Stoga preporuka
> svima, a pogotovo pacenicima (u koje sam se ubrajao i ja :)
> koji su jos na Live-u 97, a znam da ih ima...;)
Nba Live 97, zakon ;))
BTW, što se tiče specijalnih poteza, koje pominješ, to je EA sports,
stavio još u stari nba (Boston vs. Lakers), davne 89-te, 90-te ;))
Ali dobro, nakon 10 godina, setio se neku da pokupi i tu ideju ;)
simulacije.8the.edge,
-> #6, junior
T?>> E,sad ..postavi si pitanje,a koja to nova igra donosi bilo sta novo,
T?>> sem bolje grafike,vise komentara,vise animacija,i naravno vecih
T?>> hardverskih zahteva?;)
Nadje se i tu nesto. Izdvojio bih sve igre Lucas Artsa, igre LBA, LBA2,
Commandos, Duke Nukem3D, Balls of steel, itd.
Mislim da svaka od njih ima nesto unikatno i nesto sto te drzi prikovanog
za ekran duze vreme (sto je danas prava retkost).
T?>> Sto se Electronic Artsa tice,moglo bi se reci da su oni jedni od
T?>> retkih,koji i dalje rade nesto sa uzitkom ..bar one ekipe, koje prave
T?>> Fifu i NBA :)
Meni se bas cini da je upravo EA taj gde kao da roboti 'sklapaju' igre.
Nadam se samo da nece Maxis da upropaste...
Njima je izgleda cilj da odkupe sve zive kompanije, pa da na kraju svaka igra
potice od EA. ;( Nije ni cudo sto se formirao G.O.D.
Mislim da najbolje igre dolaze iz malih kuca (3D Realms, id, Epic...), jer
se oni ne trkaju sa vremenom i nemaju vremenski limit. Izbacuju igre tek kada
oni budu zadovoljni sa proizvodom, a ne kada glavni sef kaze "stop".
Naravno, i tu ima izuzetaka - Quake, Quake II, a uskoro i Quake III. Ali bar
taj proizvod bude mnogo revolucionarniji od drugih.
AcCeSS DeNiED
simulacije.9epson,
-> #4, miskop
│ 3D karta bilo sasvim dovoljno za pun filing sa svim opcijama po-
│ dešenim na High.
└─────────────────────────────────────────────────
Da li je neophodno tj. da li postoji software rendering ?
simulacije.10miskop,
-> #3, the.edge>> EA jednu jedinu ideju prodaje vec godinama. Izmislio je NFS (koji je po
>> meni bio najbolji od svih delova) i evo vec 2-3 godine on tera isto
>> (stigli smo do treceg dela... a uskoro ce i NFS3 Special Edition -
>> garantovano), stavlja kao neka bolja kola, staze (iako sada postoje samo
>> kruzne staze, koje su i vise nego dosadne ;( ), i naravno grafiku od koje
>> ti pamet stane.
Ne znam da li se uskoro ;) planira novi nastavak (sem ako ne bude
nešto revolucionarno po pitanju simulacije vožnje) ali od ovog tre-
ćeg dela je novost da nova kola i staze možeš da skineš sa njihovog
sajta. Do sad su izbacili dva nova automobila, a za staze ne znam.
simulacije.11miskop,
-> #7, junior>> Nba Live 97, zakon ;))
Kao što neko reče, svi 'neparni' basketi su dobri. ;))
(Za fudbal je obrnuto, tj. samo 'parne' verzije su dobre;))
simulacije.12gligo,
-> #7, junior> Nba Live 97, zakon ;))
"Da, doktore, dijagnozu smo uspostavli, tezak slucaj psihoze
uzrokovan trogodisnjim igranjem jedne tada neprevazidjene
igre." ;)
Bre, kad igram novi basket, 97 se cini nekako jadna, ono, igraci
klizaju po parketu, sutiraju nekako divljacki, ma dodje mi da
popljujem sve dobro sto sam o njoj rekao.
Ali da je zakon, zakon je...;)
> BTW, sto se tice specijalnih poteza, koje pominjes, to je EA
> sports, stavio jos u stari nba (Boston vs. Lakers), davne
> 89-te, 90-te ;))
> Ali dobro, nakon 10 godina, setio se neku da pokupi i tu ideju
> ;)
Moze to malo poblize? Ja se secam EA basketa '95, gde su bre
igraci bili neki sprajtovi, gde nisi mogao da razaznas prljavstinu
na monitoru od igraca ;), a ti mi pricas o nekim specijalnim potezima?
To je bilo '94, a ti pricas o ranim devedesetim?
Cekaj, jel' si ti jos na '97? A, pa razumem te ja...;))
simulacije.13ruby.rod,
-> #11, miskop=> Kao što neko reče, svi 'neparni' basketi su dobri. ;))
Apsolutno. Live98 je preterano zahtevan što se mašine tiče,
igrači izgledaju odvratno kada šutiraju, a sama igra nije ništa
bolja od Live97. Jedino što valja je takmičenje u šutiranju trojki.
Live96 je toliko očajan da ne vredi ni trošiti reči na njega. ;)
Doduše... Ja više volim Live95 od Live97. :)
=> (Za fudbal je obrnuto, tj. samo 'parne' verzije su dobre;))
Ma ajde... Ovaj World Cup 98 je jedina FIFA koji mogu da igram.
RTWC je bio dobar, ali ima manu da (bar meni) brzo dosadi...
FIFA96 je bila ona sa grbavim igračima i sa rezultatima 10:0
kada se provali da kompjuter ne može nikako da se odbrani od
centaršuta sa strane. ;) Prva FIFA je bila toliko smešna da mi
ni danas nisu jasni ljudi koji su mogli da se lože na to čudo.
Ipak su najveći likovi ljudi koji prave NHL seriju, svaka igra
iz serijala je dobra. Počev od prve, disketne verzije, pa do
najnovijeg NHL99.
simulacije.14ruby.rod,
-> #12, gligo=> Moze to malo poblize? Ja se secam EA basketa '95, gde su bre
=> igraci bili neki sprajtovi, gde nisi mogao da razaznas prljavstinu
=> na monitoru od igraca ;), a ti mi pricas o nekim specijalnim potezima?
=> To je bilo '94, a ti pricas o ranim devedesetim?
Auuu... Osim što ovde potežeš nedostatak šminke kao argument protiv
Live95, još pokazuješ i da nisi igrao Lakers vs. Celtics... Dokazao
si da nisi dorastao ovoj raspravi.
Ono... Ne javljaj se više. :)
simulacije.15miskop,
-> #9, epson>> Da li je neophodno tj. da li postoji software rendering ?
CD sam probao samo jedan dan pa se ne sećam baš najbolje, ali čini
mi se da postoji i ta opcija.
simulacije.16gligo,
-> #14, ruby.rod> Auuu... Osim sto ovde potezes nedostatak sminke kao argument
> protiv Live95, jos pokazujes i da nisi igrao Lakers vs.
> Celtics... Dokazao si da nisi dorastao ovoj raspravi.
Da li si ti uopste igrao NBA Action '98?
Prvo se upoznaj sa igrama o kojima se ovde diskutuje, pa tek
onda deli drugima lekcije o kvalifikacijama za ovu raspravu.
A u medjuvremenu, otrci do svog CD kluba, uzmi Action,
mozda se i iznenadis...
A mozda ces nesto i da naucis...
simulacije.17ruby.rod,
-> #16, gligoNe shvataj sve preozbiljno. :)
=> Da li si ti uopste igrao NBA Action '98?
Jesam. Ali o njemu nisam ni razgovarao, tako da to i nije važno. :)
=> Prvo se upoznaj sa igrama o kojima se ovde diskutuje, pa tek
=> onda deli drugima lekcije o kvalifikacijama za ovu raspravu.
Ne valja prerano izletati sa ovakvim komentarima, zar ne?
A i malo je licemeran komentar od strane čoveka koji se nije
upoznao sa igrama o kojima se ovde diskutuje. ;)
=> A mozda ces nesto i da naucis...
Poslaću ti ja za par dana Lakers vs. Celtics na mail, čisto
da vidiš šta je prva prava košarka za PC. (a može i junior da
ti pošalje, pošto mi nije tu CD sa legendarnim igrama)
.to jr.
Stockton Griffith Malone Iavaroni Eaton ;)
simulacije.18gligo,
-> #17, ruby.rod> => Da li si ti uopste igrao NBA Action '98?
> Jesam. Ali o njemu nisam ni razgovarao, tako da to i nije
> vazno. :)
Ni o cemu ti nisi razgovarao, vec si samo izneo glupu
konstataciju da sam ja nedorastao raspravi time sto nisam
igrao doticnu igru iz '89, a ona je tolika sitnica u kontekstu
mog poredjenja Live-a sa Action-om, da nisi morao ni trositi
svoje i moje vreme nekim tvojim zlobnim komentarima,
ma koliko oni, po tebi, neozbiljno zvucali. :)
> Poslacu ti ja za par dana Lakers vs. Celtics na mail, cisto
> da vidis sta je prva prava kosarka za PC. (a moze i junior da
> ti posalje, posto mi nije tu CD sa legendarnim igrama)
Samo mi prvo navedi hardverski minimum...;)
Ne volim neprijatna iznenadjenja...;)
simulacije.19ruby.rod,
-> #18, gligoVidim ja da će ovo biti još jedna u nizu rasprava tipa
"ti si rekao da sam ja rekao a ja sam rekao da si ti rekao..."
=> Ni o cemu ti nisi razgovarao, vec si samo izneo glupu
=> konstataciju da sam ja nedorastao raspravi time sto nisam
=> igrao doticnu igru iz '89, a ona je tolika sitnica u kontekstu
=> mog poredjenja Live-a sa Action-om,
Da je konstatacija bila glupa, ne bi se ti toliko trudio sa daljim
odgovorima. ;) A razgovarao sam sa miskopom o neparnim NBA-ovima.
Uzgred sam dodao da i to da si kao jedini argument u tvom komentaru
na Live95 (doduše, možda je to tebi neozbiljno zvučalo ;) naveo vrlo
jadnu šminku, a pre toga si se sa Ivicom udružio u AntiEA akciju zbog
toga što se igra bazira samo na dobroj šminki. ;)
Da ne pričamo o tome da se i finte kod Ewinga, Hakeema i slično
takođe mogu računati kao šminka, pošto baš i ne utiču na igrivost
same igre...
No, NBA Action 98 je sigurno treći najbolji basket za PC iza
Live95 i Live99, a uz Live97. Videćemo kakav će biti Action 99.
=> da nisi morao ni trositi svoje i moje vreme nekim tvojim zlobnim
=> komentarima, ma koliko oni, po tebi, neozbiljno zvucali. :)
Moje je pravo da trošim svoje vreme kako hoću, zar ne? A ni tebe
niko nije vukao za tastaturu da kreneš sa raspravom o tome. :)
=> Samo mi prvo navedi hardverski minimum...;)
=> Ne volim neprijatna iznenadjenja...;)
XT sa Herculesom (ali zahteva SimCga), mada je za pravi ugođaj
ipak potreban AT sa VGA karticom i kolor monitorom. ;)
simulacije.20dr.iivan,
Kakav je FIFA SOCCER GOLD (u poređenju sa recimo FIFA road to WC98)
i F-15 na CD-u?
Kako će to da radi na ATI Xpert@Play PCI 4Mb + AMDK5133Mhz + 32mbRAM?
I... ima li koja dobra simulacija vožnje, a da dobro radi na ovome?
simulacije.21gligo,
-> #19, ruby.rod> Da je konstatacija bila glupa, ne bi se ti toliko trudio sa
> daljim odgovorima. ;) A razgovarao sam sa miskopom o neparnim
> NBA-ovima.
To sto si ti razgovarao sa miskopom nema nikakve veze sa mojom
porukom i tvojim stupidnim odgovorom na nju.
> Uzgred sam dodao da i to da si kao jedini argument u tvom
> komentaru na Live95 (doduse, mozda je to tebi neozbiljno
> zvucalo ;) naveo vrlo jadnu sminku, a pre toga si se sa Ivicom
> udruzio u AntiEA akciju zbog toga sto se igra bazira samo na
> dobroj sminki. ;)
Ukljucio sam se u 'AntiEA kampanju' zato sto mi se cini da EArts
od Live 97 vise akcenta stavlja na muziku, interfejs i propratne
spotove, nego na sam basket. Dobro de, ne mogu da kazem da
ni basket ne izgleda dobro, ALI DEFINITIVNO NE BOLJE OD ACTION-a.
Zato mi se Segin basket i dopao, sve su ulozili u ono sto je u kutiji,
a ne u izgled kutije.
A na losu sminku L 95 sam se osvrnuo jer mi stvarno nije jasno
kako ikome moze biti veci ugodjaj igrati sa onim mrljama, nego
sa normalnim (skoro zivim igracima ;), uz fantasticnu realnost
i (deluje bar na meni) neverovatnu zaraznost.
A znamo da je Live 95 star 4, a Action godinu dana, i uopste smesno
ih je i porediti, jer uostalom to i nije neka _legendarno_zarazna
igra ciju popularnost nista nije moglo ponoviti. Naprotiv, Live 97,
je vec po meni bacila 95 u istoriju.
Ali ja sam Action i pored svega poredio sa L 95, iz jedinog razloga
sto si ti naveo da je to mozda i najbolji basket za PC, sto opet
navodis u donjem citiranom tekstu.
> Da ne pricamo o tome da se i finte kod Ewinga, Hakeema i slicno
> takode mogu racunati kao sminka, posto bas i ne uticu na
> igrivost same igre...
Cisto subjektivna ocena.
> No, NBA Action 98 je sigurno treci najbolji basket za PC iza
> Live95 i Live99, a uz Live97. Videcemo kakav ce biti Action 99.
Za Live 99 nesmem nista reci iz prostog razloga sto ga nisam
ni igrao, ostali su smesni u poredjenju sa Action-om. To je opet
ocena s' kojom se ti mozes slagati, ne slagati, ali se definitivno
moras pomiriti. :)
> Moje je pravo da trosim svoje vreme kako hocu, zar ne? A ni
> tebe niko nije vukao za tastaturu da krenes sa raspravom o
> tome. :)
Ma trosi ga, slobodno, kako god hoces, ali nekim zlobnim
komentarima kojima ja, ne vidim cilja, neces nista postici.
Osim toga, ova rasprava je vec pocela da smara, a i vidi se da
imamo 2 totalno razlicita ukusa sto se kompjuterskog basketa
tice, te ne bi bilo lose da je polako i zavrsavamo.
Ukusi su razliciti, zar ne? :)
simulacije.22bovi,
Koji je hardverski minimum za sledece simulacije:
- NBA live 97
- NBA live 98
- NBA action 97
Ovo mi treba, jer imam ovakvu konfiguraciju(malo slabija, ali shta chesh):
Intel 133, 16 Mb ima neku "obicnu" Svga karticu zato bi bilo bolje
da postoji software rendering.
Ako je memorijski zahtevnija preporuchite mi neku stariju
simulaciju (96, 97) basketa.
I neka mi neko objektivno kazhe mane i prednosti live-a i mane i
prednosti actiona.
Pozdrav.
simulacije.23byello,
Ljudi imam problem??
Kod fifa world cup 98-ice, jednostavno igra savrseno radi ali zvuk
komentatora, muzika i sfx su katastrofalni. Malo rade pa onda pocnu
da krckaju sa nekakvim ehom.
To mi se dogadja od kad sam instalirao 98-icu, da li neko ima patch.
Byello
simulacije.24juice,
-> #22, bovi@> Ovo mi treba, jer imam ovakvu konfiguraciju(malo slabija, ali shta
@> chesh): Intel 133, 16 Mb ima neku "obicnu" Svga karticu zato bi bilo
@> bolje da postoji software rendering.
@> Ako je memorijski zahtevnija preporuchite mi neku stariju
@> simulaciju (96, 97) basketa.
Ja cu da ti preporucim da obavezno uzmes jos 16 mega memorije.
Ima masina da ti propeva ;)
Pozdrav!
simulacije.25legolas,
-> #23, byelloNisi reko koju karticu imas.
Mislim da je po opisu neki ess 18xx, sto bi znacilo da je problem u
WIN98.
Ako je teko, onda, za sada, nema pomoci.
simulacije.26plejboj,
Fifa 99 vec izasla za Sony Playstation.
Video Game Shop u Molerovoj ima.
simulacije.27dragosh,
-> #26, plejboj-> Fifa 99 vec izasla za Sony Playstation.
-> Video Game Shop u Molerovoj ima.
Ja je imam za PC..rip..nije loša,samo što me nešto zeza pa posle
svake utakmice izleti u win sa nekom abort porukom..nema memorije..
simulacije.28goxi,
Da li neko zna kada izlazi FULL Version, igre Fifa '99, koji su noviteti, min.
req. ?
Goran.
simulacije.29stefan,
-> #28, goxi>Da li neko zna kada izlazi FULL Version, igre Fifa '99, koji su noviteti,
>min. req. ?
Trebala bi da izađe do kraja novembra.
simulacije.30junior,
-> #28, goxi> Da li neko zna kada izlazi FULL Version, igre Fifa '99, koji su
> noviteti, min. req. ?
Najavljena je za 25. novembar, ali i demo je kasnio, tako da je
moguće da i finalna verzija kasni. Što se ostatka pitanja tiče,
valjda ćeš ovde naći odgovore:
Quickstart Mode gets beginners and experts alike onto the pitch and into
the action with two clicks.
Players now have different heights, increased shading and new uniforms.
19 new stadiums from around the world. Inlcuding Kiev, Lisbon,
Liverpool, London, Madrid, Old Trafford, Milan, Monaco, Munich, Paris,
Rotterdam, Trondheim, Turin, Barcelona, Copenhagen, Istanbul, Gottenburg,
Dortmund and Glasgow.
New chest trapping allows players more control over air balls than ever
before, allowing them to shield the ball from defenders' attacks.
Game's artificial intelligence delivers better support for more
realistic wing play and more responsive tackling.
New real-time lighting effects give players an unprecedented level of
realism.
European Dream League:
EA SPORTS' vision of the future-Play as or against the best club teams in
Europe. A league with the best teams in Europe consisting of AC Milan,
Arsenal, Barcalona, Bayern Munich, Benfica, Brondby, Dortmund, Dynamo Kiev,
Feyenoord, Galatasaray, Gotenborg, Inter Milan, Juventus, Liverpool,
Manchester United, Monaco, Paris St. Germain, Rangers, Real Madrid,
Rosenborg.
New Graphics:
Bringing the game to life with player head-tracking, in-stadium
lighting, night games, and improved player animations.
Play Your Way:
Create and play in your own Cups and Leagues - select between 2 to 24
teams and apply a cup or league structure to test your soccer skills.
New Semi-Automatic goal keepers will allow you to tell the keeper when
to run out for the ball.
Play as and against 250 Club teams from the greatest Leagues in the
world. Including USA, Spain, England, Brazil, Italy, France, Germany,
Portugal, Sweden, Scotland, Belgium and Netherlands Leagues.
PC (1 to 20 players); PSX (1 to 8 players); N64 (1 to 4 players)
Improved Control
Dennis Bergkamp will be featured on the box.
FIFA: RTWC 98 FIFA 99
No. of Teams
172 250
Commentary Words
40,000 50,000
Animated Sequences
535 835
Real Stadiums
16 19
Gameplay Modes
5 8
System Requirements:
-------------------
Minimum Platform Recomended Platform
---------------- -------------------
Processor:
Pentium 100 Pentium 166 or better
Memory:
16 megs 32 megs
Input:
Keyboard/Mouse 6 button gamepad
CD- Rom:
4x 8x
Modem:
28.8k 56k
Operating System:
Windows 95 Windows 95/98
3D Card:
Not Required 3Dfx
simulacije.31goxi,
-> #30, junior>> moguce da i finalna verzija kasni. Sto se ostatka pitanja tice,
>> valjda ces ovde naci odgovore:
Hvala na iscrpnim informacijama. :)
simulacije.32junior,
-> #31, goxi> Hvala na iscrpnim informacijama. :)
Nije to sve. Postojaće i Rest of Europe timovi, među kojima su i 3
naša .. Zvezda, Partizan i Obličić ;)) Ne, nisam pogrešio, tako će
se zvati, ako ih neko ne ispravi - Obličić ;)
simulacije.34goxi,
FIFA 99, JE U NASEM GRADU !!!!
Ko je igrao nek' pise utiske...:)
Cuo sam da u igri, kao muzika ide ona pesma "...check it right now,
funk soul ?????." :) STRAVA! :)))
P.S. Ovo "?????" predstavlja nepoznatu rec...koju nisam uspeo da provalim. :)
Goran.
simulacije.35legolas,
-> #34, goxi>>Cuo sam da u igri, kao muzika ide ona pesma "...check it right now,
>>funk soul ?????." :) STRAVA! :)))
>>P.S. Ovo "?????" predstavlja nepoznatu rec...koju nisam uspeo da
>>provalim. :)
Funk Soul Brother ;)
Vidi se da ne gledas Koshavu dovoljno. Kako ces da se obrazujes?
BTW, grupa je Fat Boy Slim
simulacije.36corgan,
-> #34, goxi(>Cuo sam da u igri, kao muzika ide ona pesma "...check it right now,
^^^^^
Valjda "...check it OUT now..."
I pesma se zove Rockafella' Skunk.
simulacije.37goxi,
-> #35, legolas>> Vidi se da ne gledas Koshavu dovoljno. Kako ces da se obrazujes?
Ne, Kosavu ne gledam uopste...
simulacije.38goxi,
-> #36, corgan>> Valjda "...check it OUT now..."
E vise, izgleda da je uopste ne znam te reci :)))))). Ajd' onda posalji
kompletnu pesmu (reci). Ako ti nije problem...:)))))
Goran.
simulacije.39junior,
-> #38, goxi> E vise, izgleda da je uopste ne znam te reci :)))))). Ajd' onda posalji
> kompletnu pesmu (reci). Ako ti nije problem...:)))))
U conf muzika, naravno.
A da čujem komentare na fifu, ko je uspeo dotičnu da nabavi..;)
simulacije.40goxi,
-> #39, junior>> A da cujem komentare na fifu, ko je uspeo doticnu da nabavi..;)
Ja sam je kupio malopre..tako da impresije ocekujte sutra...:)
Goran.
simulacije.41epson,
-> #39, junior
│ A da čujem komentare na fifu, ko je uspeo dotičnu da nabavi..;)
└─────────────────────────────────────────────────
Kako reći golmanu da istrči sa gol linije ?
simulacije.42goxi,
Kao sto sam i obecao, evo malo _prvih_ impresija iz igre Fifa 99. Po
startovanju igre, naravno, prvo ide intro...kao i uvek, mastovit, muzikalan,
graficki dobro uradjen...Idemo dalje...:)Meniji su znatno promenjeni, kao i
kretanje kroz iste (muzika koja ide u pozadini me je stvarno odusevila). Tu je
mnostvo opcija, pocev od Friendly game-a, preko Season-a, Multiplayera, Golden
Goal-a (!), sve do opcija namenjenih editovanju Playera i Timova. Kad smo vec
kod timova, tu su i Crvena Zvezda (RS Belgrade), Partizan (Partizan Belgrade),
i _Obilic_. Znaci nije Oblicic, kao sto su neki pricali :), nego Obilic. Moram
napomenuti da je Partizan jaci u igri (sto nije realno ;)), ali zato u timu
partizana mozemo videti izvesnog Vogue-a i jos neke "Engleske" igrace, dok je
ceo tim ZVEZDE sastavljen iz imena "pravih" igraca koje mozete videti i na
Marakani, izuzimajuci Pantelica (!), Marinovica, i Vitakica, kojih nema. No da
se vratimo mi fifi...:) Grafika DOSTA unapredjena, tako da vise necete moci da
vidite spoj izmedju ruku i tela i nogu i tela...Igranjem po snegu, videcete
bele pahuljice kako prolecu niz vas ekran...ista situacija je i sa kisom.
Navijanje vise nije onako monotono. Tako da sada kada budete u gol prilici ceo
stadion ce navijati za vas, u slucaju promasaja svi ce izdahnuti onako
"AAAAAAAAA". U slucaju postignutog gola, vasi igraci nece vise trcati unaokolo
i dizati ruke, nego ce preskakati reklame oko terena, trceci prema navijacima
(ne, ne penju se na resetke pozadravljajuci se sa navijacima:) ). Moram jos
nesto samo da spomenem sto me je odusevilo. Naime, u opcijama mozete
iskljuciti onu dosadnu animaciju koja ide, kada lopta naprimer ode u aut i
igrac ide po nju...Da vas nesmaram vise, tu je mnoooooooooogoooooo drugih
novina, nego najbolje da odete do svog obliznjeg kluba i _kupite_ najnoviju
fifu iz serije EA Sportsovih igara.
Ocena : 10
:)))
Goran.
simulacije.43sani.,
-> #42, goxi}} tu je mnoooooooooogoooooo drugih novina
El ima blic?
simulacije.44goxi,
>> El ima blic?
Blic? :)))
simulacije.45sani.,
-> #44, goxi}} Blic? :)))
Nema?
A Glas javnosti?
simulacije.46goxi,
-> #45, sani.>> A Glas javnosti?
Ne, samo Svet. ;)
simulacije.47dragosh,
-> #32, junior-> Nije to sve. Postojaće i Rest of Europe timovi, među kojima su i 3
-> naša .. Zvezda, Partizan i Obličić ;)) Ne, nisam pogrešio, tako će
-> se zvati, ako ih neko ne ispravi - Obličić ;)
Ma niiiije,ja mislim da piše baš Obilic.Evo sad ću da proverim.
Proverio,jeste.
simulacije.48dragosh,
-> #41, epson-> Kako reći golmanu da istrči sa gol linije ?
W
simulacije.51the.edge,
-> #48, dragoshT?>> W
To neka poljska igra? ;)
AcCeSS DeNiED
simulacije.52epson,
-> #50, dragosh
│ -> Kako reći golmanu da istrči sa gol linije ?
│
│ W
└─────────────────────────────────────────────────
:))) Pitao sam kako pri korneru/centartušu da kažem golmanu da
istrči sa gol linije, a ne kako da spusti loptu i krene u solo pro-
dor.
simulacije.53junior,
-> #42, goxi> Ocena : 10
Teška bogami. ;) Isuviše teška za 10-ku :)
Anyway, dok giovanni ovde ne uplati, evo njegove poruke sa proa, sa
kompletnim (valjda?) spiskom komandi i par strategijskih saveta za fifu 99.
BTW, jel' razmišljao neko kako će Fifa da reši problem 2000-te? Hoće li
se zvati fifa2000, ili fifa00 ;) i šta posle .. 01, ili 2001? ;))
Da ne lupam .. mislite o tome :) a do tad evo i komandi:
FIFA 99 CONTROLS
----------------
I would try to keep this as up to date as possible. The following controls
are meant for the KEYBOARD.
The following controls are for offence and where you are in the possession
of the ball.
Sprint - Press repeatley W
Lob, Chip - A
Pass - S
Aerial Pass - A + Direction
Shot - D (+Direction)
Change Of In Game Management (IGM) - Space
Straight Line Pass, Through Pass - E
Lift The Ball Up To Avoid Tackle - Q
Hook The Ball Up (Like you see on TV) - Ctrl + A
Rainbow, Bicycle Kick - Ctrl + A then D + Direction
Spin The Ball To One Side - Ctrl OR Alt + S
Fake A Foul ( IT REALLY WORKS!) - Alt + Q
No Look Stunt - Alt + E
Push The Ball A Little Forward - Ctrl + E
Rotate Over The Ball - Double Tap Ctrl
Dribble To One Side - Double Tap Alt
Fake - Alt + Direction
Through Pass Ctrl + Alt + S
Pass To Selelcted Player Ctrl + Alt + W
The following controls are meant for when the ball is in the air and you
have a guy in your control about to get it.
Ball To Land On Your Chest - Do nothing
Head the Ball Towards GOAL - D
Head the Ball Towards A Teammate - A
Diving Header - (When the ball is close enough to you and the goal)
D + Direction ( Requires LOTS of Practise)
Volley, Mid-Air Volley, Scissor Kick (Or whatever You call it) Double Tap
D and then hold D
Bicycle Kick - Double Tap D then Hold D + Direction
These controls are for a special mode. It causes the player to pass the
ball to someone else, and yet you still remain in control of that player.
Sounds confusing? Well Try It. I will call it Special Mode.
To Activate Special Mode - F
Lob, Chip Back to Player - A
Pass Back to Player - S
Through Pass to player - E
Cancel This Special Mode - Q
The following controls are for the GK when he has the ball in his hands and
standing up.
GoalKick - D
Pass To Nearby Player - A OR S
Let Go Of The Ball - W
The last set of controls are for defence, with you not in possession of the
ball.
Sliding Tackle - A
Normal Tackle - D
Heavy Tackle( OK, Intentional Foul) - Q
Change Player - S
Sprint - W
FIFA 99 STRATEGY AND TIPS
-------------------------
If you are an excellant player in FIFA 99, please Email me to submit a
tip.
You can use the Ctrl and Alt Keys to curve a freekick, cornerkick and
goalkick. Alt curls are more accurate than Ctrl curls in goalkicks.
When on a fast break, and there are no defenders to tackle you, just
dribble to the area between the small goalkick box and the penalty spot and
just shoot. If done correctly, it is a 90% chance that it will goal, 9%
that it will be saved and a minute chance that it will be sent wide.
Move on the edges of the Penalty Box and once there, lob. Many times it
will find an unmarked player and from there just finish the well
constructed move off.
Try to run on the flanks and make sure you have speedy wingers, Speed and
Acceleration above 12. When almost about to pass the penalty box line, you
cross. This is because, FIFA 99 has a delay time before the player can
cross. This may not be accurate, so just try it out. Just remember that the
ball must be sent flying into the box, just after you pass the top of the
penalty box, in order to catch the keeper unaware and (at certain times )
find an unmarked person. Make sure that just before you cross, the white
radar is on the guy waiting in the box. This trick works but it requires a
LOT of practice. I mastered it very quickly.
On the break or counterattack, instead of running straight to the keeper,
try to move back and forth. By doing so the GK will attempt to snatch the
ball away and he will miss if you do it correctly.
Set your formations well. Use the IGM inside FIFA99 by pressing SPACEBAR.
You will see a small icon in the bottom right corner that tells you now
what strategy you are using. By default, all will start with their IGM1,
which would be suitable for the team. Your IGM2 and IGM3 should be
defensive and attacking respectively. Set a very defensive formation
(5-4-1) for it with -4 defensive in strategy. Whilst on the other hand, set
a attacking formation (3-4-3) for it with +4 attacking in strategy. You can
use IGM1 for normal build up and play, IGM2 to prevent a goal and IGM3 when
you need a goal.
Remember that your GK is Semi-automatic so take control of it and use it to
prevent solos from your opponent.
WARNING: The following tip is one that no guide will teach you. NO ONE
will teach you to do this trick, although you might have used it in REAL
life.
This trick is the last straw that you should use. I visited many websites
and none of them teach you this trick, so I am the first to unveil this
secret to you.
This trick is called DIVING. Yes, you can dive in FIFA 99 and be very good
at it. To dive you have to press Alt + Q, , the player would just fall. So,
when you are dribbling, and suddenly a defender comes, you wait until he is
almost to contact with you and then you press Alt + Q. You dived to the
ground. The Refree stops and gives you a free kick.
This trick helps IF the Refree is the strictest, the defender is VERY close
to you and the player has high creativity. You can get players sent off or
given a yellow card and they did not touch you at all. You can earn cheap
penalties and free kicks as well. If you are an honourable person you would
have stopped reading this already, But then, very few are honourable in
games.
simulacije.54ruby.rod,
-> #53, junior=> Teška bogami. ;) Isuviše teška za 10-ku :)
Tja... Kad naučiš da igraš fudbal, (Tumbini kratki pasovi ;) a ne da
se cigančiš po terenu (Pericini glupi driblinzi ;) igra već postaje
podnošljivo teška. A kada iskombinuješ kratke pasove i poneki pametno
izveden dribling (u stilu Saše Ilića, Mateje Kežmana i Đoleta Tomića)
već možeš da igraš normalne utakmice na World Class sa najjačim
timovima.
(naravno, svi znamo da je tebi igra teška zato što je nemoguće svim
igračima podesiti sve skillove na 99 ;)
simulacije.55epson,
-> #52, epson
│ :))) Pitao sam kako pri korneru/centartušu da kažem
golmanu da
│ istrči sa gol linije, a ne kako da spusti loptu i krene u solo
pro-
│ dor.
└─────────────────────────────────────────────────
Da sam sebi odgovorim, sa ALT.
simulacije.56sani.,
-> #54, ruby.rod}} (naravno, svi znamo da je tebi igra teska zato sto je nemoguce
}} svim igracima podesiti sve skillove na 99 ;)
Ma poznate su nam Juniorove igrachke sposobnosti :)
Vec 2 meseca ne moze da mi obori rekord u boogalupers-ima :)
simulacije.57papa.smurf,
-> #42, goxi* iskljuciti onu dosadnu animaciju koja ide, kada lopta naprimer ode u
* aut i igrac ide po nju...Da vas nesmaram vise, tu je
* mnoooooooooogoooooo drugih novina, nego najbolje da odete do svog
* obliznjeg kluba i _kupite_ najnoviju fifu iz serije EA Sportsovih
* igara.
Igra je bolja od WC98 baš koliko je i WC98 bolji od FIFE98. :)
Mnogo je detalja koji su još više unapređeni i približeni realnosti.
Npr. igra krila i bekova, koji se oslobađaju ukoliko nema igrača u
blizini, ili činjenica da će najveći broj centaršuteva sa strane odbiti
odbrambeni igrač... Takođe, više nije moguće predriblati ceo teren (ili
je to veoma teško izvesti) i dati gol, što je ranije bilo lako. :)
Takođe, golman može da rukom dodaje loptu odbrambenim igračima, bez
bojazni da će ih preseći napadač koji igra presing, dok je u WC98
skoro svaka lopta bačena rukom bila plen protivnika. Zato je moguće
normalno započeti napad, dodavati po zemlji do napadača, koji vrate
loptu do veznih, kako bi zauzeli bolje pozicije, polako osvajajući
teren.
Naravno, još uvek ima mana. Poboljšan je prijem lopte, ali preterano.
Sada svaki igrač prima lopte kao Ronaldo, a pasove daje kao ja ;) na
malom fudbalu. ;)) Takođe, startovi odbrambenih igrača (stojeći) su
gotovo 100% uspešni ukoliko vam je igrač dovoljno blizu, što baš i nije
toliko realno. Takođe, nervira me što golman ne može odmah da ispuca loptu
ako želi da započne kontru, već mora da čeka da prođe nekoliko
sekundi.
U svakom slučaju, da bi se utakmica dobila, mora da se igra izuzetno
precizno i brzo, pasovima po zemlji, sa povratnim loptama ili
širenjem igre preko krila i brzim prebacivanjem na drugu stranu, da bi
potom usledio precizan pas na centarfora, koji bi iz kaznenog trebalo,
lako, iz prve, da savlada golmana (gađajte gornji levi ili desni ugao,
najbolje je onaj koji vam je bliži).
Naravno, ovde govorim o World Class nivou koji je naravno i najteži.
Dakle, u napadu je to prektično jedini način za postizanje gola.
Takođe, tu su i prekidi, tj. korneri i faulovi, koji uz malo vežbe
i dosetljivosti, mogu biti stopostotne šanse. :)
Što se odbrane tiče, mnogo je gadno. Kompjuter dodaje bez greške i veoma
brzo, pa je ponekad nemoguće zaustaviti napad, ukoliko golman ne poludi
i odbrani šut sa 8-9 metara. :) Takođe, gadne su situacije posle prekida,
naročito posle kornera. Ovo izletanje golmanom bi trebalo da bude rešenje,
ali to tek treba da usavršim. :)
Prilikom korišćenja presinga i ofsajd zamke treba biti izuzetno oprezan.
:)
Eto toliko za sada. Nove utiske ću izneti za nekoliko dana, kada osvojim
Uefa Cup sa Zvezdom na World Class nivou. :)
simulacije.58sani.,
-> #57, papa.smurf}} Sada svaki igrac prima lopte kao Ronaldo
Mislis kao ja?!
}} a pasove daje kao ja ;)
Pa ne ide bash svaka u aut bre :)
simulacije.59junior,
-> #56, sani.> Ma poznate su nam Juniorove igrachke sposobnosti :)
> Vec 2 meseca ne moze da mi obori rekord u boogalupers-ima :)
He, provociraš, provociraš ;) To što ja nisam ni znao za space,
ne pominješ? Ako, ako .. biće i rekorda, ima vremena ;)
simulacije.60junior,
-> #57, papa.smurf> Naravno, još uvek ima mana.
Dodajem još 2, naravno vezane za golmana. Primili su se toliko na
boksovanje, da sad boksuje centaršuteve sa nekih 30-40 metara, koje
komotno može da uhvati. A druga mana jeste što ladno ne ulazi u
putanju lopte koja je šutnuta, već čeka da ona dođe do njega, i onda
se baca. Rezultat, 2 gola koja je goša primio tako što se sa loptom
bacio u gol.
Istina, jedan je sudija svirao, drugi nije (!?) ;)
> U svakom slučaju, da bi se utakmica dobila, mora da se igra
> izuzetno precizno i brzo, pasovima po zemlji, sa povratnim
> loptama ili širenjem igre preko krila i brzim prebacivanjem na
Konkretno .. koliko si ranije morao da stiskaš W, da bi pretrčao
ili predriblao nekog igrača, sad moraš da stiskaš S ;) Da li je
to bolje, videćemo .. komp je definitivno jači nego ranije, a ova
fifa te prosto primorava da koristiš više dugmića nego ranije.
Ipak, malo je glupo da protivnik ima uspešnost uklizavanja od nekih
100%. Ok, kad ga predriblaš, onda je kul, ali bre, ja stojim sa loptom,
ili se krećem, on me je startovao nekih 70-ak puta, a ladno nijednom
nije sviran faul - zašto? Nemoguće da je TOLIKO dobar :)
Sve u svemu, poboljšanje, ali moglo bi još bolje :)
> Eto toliko za sada. Nove utiske ću izneti za nekoliko dana,
> kada osvojim Uefa Cup sa Zvezdom na World Class nivou. :)
;)) Znači, čujemo se u ovo doba sledeće godine? ;))
simulacije.61dr.iivan,
-> #56, sani.> Ma poznate su nam Juniorove igrachke sposobnosti :)
> Vec 2 meseca ne moze da mi obori rekord u boogalupers-ima :)
Kad smo već kod toga.. da li je neko našao onu stvar? ;)
BTW, koliki ti je rekord?
simulacije.62papa.smurf,
-> #58, sani.* Pa ne ide bash svaka u aut bre :)
E pazi, dali smo ti igrača više i opet nisi pobedio i to iz dva puta.
Stoga, treniraj malo, vežbaj naporno, pleši i uči, pa kada prođe neko
vreme, možda pristanemo da te opet oderemo. ;)
Mislim, znam da moderator neće da briše, ali ... Čisto da kažem da
fifa'99 može odlično da se igra i na 14400 (proverio pre neki dan u duelu
sa dragoshem, kada sam ga odrao sa 8:5). ;)
Za one koji ne znaju, golmanom se izleće na "ALT". :)
simulacije.63junior,
-> #62, papa.smurf> E pazi, dali smo ti igrača više i opet nisi pobedio i to iz dva puta.
E, majku vam vašu, i privatizaciji konfe ;)
Šta ću kad sam slabog srca ..
Da, za one koji ne znaju, trči se sa 'W' ;))
simulacije.64goxi,
NEMA RONALDA ! :)))
U fifi99 nema Ronalda u Interu (?) . Da li neko ima slucajno informaciju,
zasto ga nema (ni medju rezervama) ?
Goran.
simulacije.65papa.smurf,
-> #64, goxi* U fifi99 nema Ronalda u Interu (?) . Da li neko ima slucajno
* informaciju, zasto ga nema (ni medju rezervama) ?
Nisu otkupili prava. Na Internetu se već pominje neki patch koji
ubacuje i mladog i perspektivnog Ronalda. ;)
Takođe, stigla je info da je EA SPORTS otkupio prava od FIFA-e
za sledećih 8 godina, tako da ljubiteljima dobrog fudbala na
kompišu predstoje još bolje verzije. :)
simulacije.66goxi,
Da li je neko uspeo da predje npr. Ligu Sampiona na World Class ??? :)
Ili bar, jel neko uspeo da pobedi 5 partija za redom ?
P.S. Igra - Fifa99
Goran.
simulacije.67kum.djole,
Za CM9798 (patched version) potreban mi je fajl VB40032.DLL
Ima li ko?
simulacije.68junior,
-> #67, kum.djole> Za CM9798 (patched version) potreban mi je fajl VB40032.DLL
Za tebe, sve..;)
vb40032.zipsimulacije.69miskop,
-> #67, kum.djole>> Za CM9798 (patched version) potreban mi je fajl VB40032.DLL
>> Ima li ko?
windows\system\*.*
------------------
vb40032.zip 378k - MS Visual Basic Runtime Modul v4.00 (32 bit)
simulacije.70kum.djole,
Samo se vi zajebavajte, al' ja sam pečovo CM9798 ;)....
....i pravim našu bogomdanu ligu... ;)
simulacije.72giovanni,
-> #62, papa.smurfĘ? Mislim, znam da moderator neće da briše, ali ... Čisto da kažem da
Ę? fifa'99 može odlično da se igra i na 14400 (proverio pre neki dan u
Ę? duelu sa dragoshem, kada sam ga odrao sa 8:5). ;)
A šta sam tek ja tebi radio juče... ;))) 2:0, pa 4:3 i u trećoj 4:1
(doduše kod tebe je bilo 2:5 ali nema veze ;)))).
simulacije.73giovanni,
-> #64, goxiĘ? NEMA RONALDA ! :)))
Ę? U fifi99 nema Ronalda u Interu (?) . Da li neko ima slucajno
Ę? informaciju, zasto ga nema (ni medju rezervama) ?
Iz istog razloga iz kog ni u NBA Live nije bilo Džordana. EASports nema
prava na korišćenje njegovog imena ali na Internetu se pojavio patch koji
dodaje Ronalda a zapravo u Interu postoji jedan igrač (jebi ga, zaboravih
ime) koji ima karakteristike Ronalda. Taj igrač u stvarnosti ne postoji i
samo je dovoljno promeniti mu broj i ime u Player Edit-u.
simulacije.74goxi,
-> #73, giovanni>> prava na koriscenje njegovog imena ali na Internetu se pojavio patch koji
Imas patch ?
simulacije.75papa.smurf,
-> #72, giovanni* A šta sam tek ja tebi radio juče... ;))) 2:0, pa 4:3 i u trećoj 4:1
* (doduše kod tebe je bilo 2:5 ali nema veze ;)))).
Kad te je ken*alo ko foku u prvoj tekmi, za koju si i sam priznao da
sam te razbio. U drugoj jesi bio bolji, priznajem.
A u trećoj... :) To mi još uvek nije jasno šta se dogodilo (veštačka
inteligencija ili već nešto tako), tek da ispričam ostatku šta se desilo.
Gio je vodio sa 2:1 kada se dogodilo nešto čudno. :) Obojici se u jednom
trenutku na ekranu pojavilo ono "please wait" i naravno obojica smo
pomislili da onaj drugi podešava "team managment"... No, kako smo
nastavili igru, obojica smo brzo davali golove, ali primećujući da nešto
i nije u redu. ;) Tek na samom kraju tekme sam prepoznao giovannija
i njegov stil kršenja golmana sa "Q" u poslednjem minutu. Međutim, pravo
iznenađenje tek sledi... :)) Pojavljuje se chat i sada obojica počinjemo
da slavimo pobedu, ja od 5:2, on od 4:1. ;))
Definitivno mi nije bilo jasno šta se dogodilo, ali mora da je gio nešto
sje*'o. ;)
simulacije.76papa.smurf,
-> #70, kum.djole* Samo se vi zajebavajte, al' ja sam pečovo CM9798 ;)....
* ....i pravim našu bogomdanu ligu... ;)
Kada je kreiraš, šalji na različite načine, samo junioru ne daj, jer
ometa slobodnu pirateriju. ;)
Bićemo ti večon zahvalani, o Veliki Kume. ;)
simulacije.77kum.djole,
-> #76, papa.smurf
Uh, ima toga dosta, tata Smurfe.
Prvo ti treba diskić, CM9798 version 2.91, pa patchovi kojih im jedno 2.5
mega.. pa 2.30 Viper's hacker za kreiranje te patchovane verzije.. i onda
totalitarno davljenje s' ukucavanjem našija timova i igrača..
ćto da ti rečeN kad planiram čak i Dubočicu da tutnem u Non League. ;)
Biće toga mnogo.
Al' u igraonici, ako diskete valjaju, će donesem jedan dan od Januara.
simulacije.78giovanni,
-> #74, goxiĘ? Imas patch ?
Ne. Pogledaj atribute igrača Intera i videćeš da jedan odskače svojom
brzino, agilnošću itd od ostalih. Izgleda kao Ronaldo i nosi broj 9. Samo
mu promeni ime i to je to.
simulacije.79goxi,
-> #78, giovanni>> brzino, agilnoscu itd od ostalih. Izgleda kao Ronaldo i nosi broj 9. Samo
>> mu promeni ime i to je to.
().I<.
simulacije.80kum.djole,
Cm 97/98
Ako ikog zanima da promeni neku od background slika u igri CM 97/98
(*.pcx) maksimum boja po slici je 63 ili 64, rezolucija 640x480,
i naravno, nova slika ide umesto stare pod starim imenom.
Daklem: Save As *.PCX /8bit Indexed/ 64 colors (info prijavljuje 256).
simulacije.81kum.djole,
Imam (gadnu) informaciju da FIFA97 ne može 'se igra na mojoj mašini.
Mašina je 486 /100Mhz /32MB RAM /Cirrus Logic 5426 1MB
Može li se neka dobra fudbalska simulacija uopće igrati na ovome?
Pritom ne mislim na smešni Sensible Soccer.. ;)
Dajte ljudi predloge, pa da narezujem CD po izboru.. ;)
simulacije.82goxi,
-> #81, kum.djole>> Moze li se neka dobra fudbalska simulacija uopce igrati na ovome?
Siguran sam da moze odlicna FIFA '96...mada mi se cini da sam ja svojevremeno
na 486/66mhz/8mb ram igrao Fifa 97 (ali je sranje...). Fifa 96 je po meni
mnogo bolja.
Ajd'
simulacije.83ljiljam,
Kako poslati poruku protivniku u Fifi 98 preko modema?
Djoko
simulacije.84kum.djole,
-> #82, goxi>> Siguran sam da moze odlicna FIFA '96...
FIFA 96 mi se nije baš omilila..
Ima li šta od nekih drugih simulacija?
Pominjete tu razne šeme, kuke i kvake, a ja sam do pre par godina
pičio samo Sensible ;) ..posle se ostalo bez ičega, a mašina, slaba. :)
Postoji li uopšte neki dobar fudbal koji bi podneo 486/100/32 ?
simulacije.85ruby.rod,
-> #84, kum.djole=> Ima li šta od nekih drugih simulacija?
Actua Soccer ili Euro 96. (ista igra, samo je Euro u fazonu dotičnog
takmičenja i blago je promenjena) Ne sećam se kakvu mašinu zahteva
Actua Soccer2, a Kick Off 97 (98?) nisam igrao, te ne znam šta zahteva.
=> Postoji li uopšte neki dobar fudbal koji bi podneo 486/100/32 ?
Naravno. Sensible World of Soccer 96/97. ;)
Jedino što mogu da ti predložim je da zameniš svoju 486 za neki P133
uz malo sreće možeš proći sa doplatom od 50 - 60dm što i nije tako
strašno, a moći ćeš da igraš i RTWC i WC98 i FIFA99.
A moći ćeš da igraš i Sensible Soccer 98 ako nađeš verziju koja radi.
Ortak i ja tražimo to po gradu već 6 meseci vrlo neuspešno. Još negde
u junu smo našli kod SKC-a ali nije radilo, pa je CD bio zamenjen,
a pre nedelju dana je uzeo u Platou, ali ni tada nije radilo. Sve sumnje
da je do kompa su razbijene kada je ortak u Platou instalirao kod sebe
(kako bi izbegao zamenu CD-a, naravno) i bio osuđen da gleda u zamrznutu
mašinu. ;) Postoji još mogućnost da postoji RIP verzija koja radi, ali
to još nismo isprobali.
Hmmm.. Možda neko iz Outer Spacea ima informaciju o Sensiju98 koji
se ne blokira pre starta utakmice? :)
simulacije.87kum.djole,
-> #85, ruby.rod> Jedino što mogu da ti predložim je da zameniš svoju 486 za neki P133
> uz malo sreće možeš proći sa doplatom od 50 - 60dm što i nije tako
> strašno, a moći ćeš da igraš i RTWC i WC98 i FIFA99.
Hvala, ali to ću ipak ostaviti za neka sretnija vremena..
Neki soccer mora da se piči definitivno :) Videćemo :)
Btw, pre par godina kačio sam ovde stare .sav fajlove
s našim timovima i reprezentacijama, no generalno Sensible je
bio previše lak (da ne kažem prost).. kad na'vataš fore, sve je
monotono.. ono, Jugoslavija (umesto Češke) kolje Holandiju 8:1
u prvom poluvremenu od 5 minuta.. dojadi. ;) Nešto najrealnije
na kompu dosad odigrao sam kod Kikija (FIFA97 ako se ne varam)
a FIFA96 mi je daleko ispod pomenute..
simulacije.88ruby.rod,
-> #87, kum.djole=> s našim timovima i reprezentacijama, no generalno Sensible je
=> bio previše lak (da ne kažem prost).. kad na'vataš fore, sve je
=> monotono.. ono, Jugoslavija (umesto Češke) kolje Holandiju 8:1
=> u prvom poluvremenu od 5 minuta.. dojadi. ;) Nešto najrealnije
Zato je Sensi i dalje najbolji za više igrača. A i uvek sam ga
igrao na 2 minuta poluvreme. ;)
simulacije.89papa.smurf,
-> #81, kum.djole* Imam (gadnu) informaciju da FIFA97 ne može 'se igra na mojoj
* mašini.
* Mašina je 486 /100Mhz /32MB RAM /Cirrus Logic 5426 1MB
Heh. ;) Kupi Pentium i igraj FIFU '99.
* Pritom ne mislim na smešni Sensible Soccer.. ;)
Biraj oružje. ;)
simulacije.90papa.smurf,
-> #85, ruby.rod* Actua Soccer ili Euro 96. (ista igra, samo je Euro u fazonu
* dotičnog takmičenja i blago je promenjena) Ne sećam se kakvu mašinu
To je takva shitina da je to neopisivo lepim rečima srpskog
jezika. ;)
* bio osuđen da gleda u zamrznutu mašinu. ;) Postoji još mogućnost da
* postoji RIP verzija koja radi, ali to još nismo isprobali.
Pitaću ja kod onog mog gusara. :)
simulacije.91kum.djole,
-> #88, ruby.rod>> Zato je Sensi i dalje najbolji za više igrača. A i uvek sam ga
>> igrao na 2 minuta poluvreme. ;)
Slažem se. Sve preko 2 je ubistveno dosadno. ;)
Čak i sa 2min odigrao sam ligu, na kraju beše.. ček da proverim..
..eh.. nema više te dokumentacije. Sve u svemu, bilo je oko 130
datih i oko 15-20 primljeninh golova. Dosadno, brate mili. :)
Čak je i CM97/98 postao dosadan.. večito sam prvi, a ne varam! ;)
simulacije.92kum.djole,
-> #89, papa.smurf>> Heh. ;) Kupi Pentium i igraj FIFU '99.
..izostavio si "ću ti" odmah uz "kupi"...;))
simulacije.93sergio.,
-> #91, kum.djolePa nemoj da uzimash najbolje klubove !
Uzmi najgori iz najnizhe lige,
pa se onda uzdizhi :)
Npr: klub sa najmanje igracha, lov i najmanjim stadionom !
Pa onda budi stalno drugi,
vremenom tjesh uspeti ali ni sluchajno iz prve :
C-YA
simulacije.94kum.djole,
-> #93, sergio.
Sergio, uz dužno poštovanje, al' ako pričamo o Cm 97/98
naleteo si na big bear-a .. kompletno proučeno, izakano,
na mali milion načina.. jednostavno, don't mess with the
masta'.. ;).. problem je u pikanju lopte, živom, daklem,
preporuka šta može na ovoj makini :).. managere sam izgustir'o. ;)
simulacije.95ruby.rod,
-> #91, kum.djole=> ..eh.. nema više te dokumentacije. Sve u svemu, bilo je oko 130
=> datih i oko 15-20 primljeninh golova. Dosadno, brate mili. :)
Ja igram Partizanom na sledeći način i izdržavam oko 4-5 sezona.
1. sezona - kupujem samo jednog relativno dorbog napadača, a i to
samo ako imam kadrovskih problema (povrede, povrede)
2. sezona - pošto sam već u KEŠ-u kupujem još dva napadača, kako
bi imao ko da da gol najjačim ekipama. U domaćoj ligi igram na
result kako bih morao da izvlačim mrlje koje komp. napravi. ;)
3. sezona - lagano pravim dream team i igram da pobedim sve utakmice.
4. sezona - -||- na kraju prihvatam posao ponuđen od strane
5. sezona - cigana ;) koje putem malverzacija zakucavam na poslednje
mesto lige, dok je Partizan već dovoljno jak da sam uzme duplu krunu
Zatim pravim pauzu od par meseci. ;)
Postoji još mogućnost igranja nekom ekipom iz najnižeg engleskog
ranga takmičenja. To je isto interesantno. A moguće je igrati i
Partizanom bez kupovine igrača, no to zahteva popriličnu koncentraciju.
Tako mi je najveći uspeh Partizan - Real Madrid 4:1. :)
simulacije.96kum.djole,
-> #95, ruby.rod>> Zatim pravim pauzu od par meseci. ;)
O čemu ti pričaš? Sensible nije, CM 97/98 pretpostavljam nije..
...šta je? :))
simulacije.97ruby.rod,
-> #96, kum.djole=> O čemu ti pričaš? Sensible nije, CM 97/98 pretpostavljam nije..
Zašto ne bi bio Sensible? :)
simulacije.98kum.djole,
-> #97, ruby.rod>> Zašto ne bi bio Sensible? :)
Ako pričamo o onom Sensible Socceru koji sam pičio na 386DX/4mb
(ne sećam se verzije) onda nema teorije o kupovini igrača i
ostalim radnjama koje si pomenuo.. to je jedna prosta igra
sa pregršt timova i tridesetak reprezentacija, u koju uletiš,
edituješ, krljaš golove, kao nešto igraš fudbal.. to je sve.
simulacije.99ruby.rod,
-> #98, kum.djole=> Ako pričamo o onom Sensible Socceru koji sam pičio na 386DX/4mb
=> (ne sećam se verzije) onda nema teorije o kupovini igrača i
=> ostalim radnjama koje si pomenuo..
Što znači da nikada nisi igrao Sensible World of Soccer. ;) Stari
Sensible (ovo što si ti igrao) je prevaziđen pojavom gore navedenog.
(krajem '95. godine) Ista grafika, (u stvari, samo blago promenjena)
bolji zvuk, komentator, mnoooogoooo liga i reprezentacija, a i bolja
'igrivost'. Naravno, tu je i menadžerski deo...
Nabavi SWOS 96/97 (poslednja verzija) i igraj ga na svojoj 486-ici.
Jes' da nije simulacija, (niti menadžer) nego je i dalje Sensible,
ali to ne znači da nije vraški dobra igra. :)
=> to je jedna prosta igra sa pregršt timova i tridesetak reprezentacija,
=> u koju uletiš, edituješ, krljaš golove, kao nešto igraš fudbal..
=> to je sve.
I nemoj mene da učiš šta je Sensible. ;)
simulacije.100kum.djole,
-> #99, ruby.rod> Nabavi SWOS 96/97 (poslednja verzija) i igraj ga na svojoj 486-ici.
Kay. ;) Hvala! Btw, ima li još šta igrivo s ovim resursima?
> I nemoj mene da učiš šta je Sensible. ;)
;) Neću, kad uspeš da uvališ 5 komada na istu foru u onoj prvoj verziji,
s tim da svi budu u 90-o minutu. ;>
simulacije.101ruby.rod,
-> #100, kum.djole=> ;) Neću, kad uspeš da uvališ 5 komada na istu foru u onoj prvoj
=> verziji, s tim da svi budu u 90-o minutu. ;>
To nije znanje, nego samo kompjuterova glupost da uvek na isti
način izvodi sa centra. ;)
Al' nema problema, poslaću i highlighte ovde, samo da se prvo
podsetim starog Sensija. :)
simulacije.102drejk,
AJ nek neko napishe sve komande u fifi 99...
I da li je moguce igra na dva igracha?
simulacije.103giovanni,
-> #102, drejkĘ? I da li je moguce igra na dva igracha?
Samo u koliko imaš Joystick ili Joypad.
simulacije.104sani.,
-> #103, giovanni}} Samo u koliko imas Joystick ili Joypad.
Ili si u fjuzu..
simulacije.105miskop,
-> #102, drejk>> AJ nek neko napishe sve komande u fifi 99...
Poruka br. 3.53 iz ove teme.