arkadne.320sfilip,
-> #315, .lex.>Ma, nista ta igra ne valja. U single playeru tako nadmocno smara
>da je to neverovatno, a multiplayer je raden za siroke narodne mase...
pa mamu ti jebem, zasto je onda igrash ko najveci zaludjenik. Ja dolazim u
fjuz, svi kvejkuju, kao ajmo starkraft a svi "naaaaaaaaaaaaaaaaaaaah" ;)
arkadne.321sfilip,
-> #316, the.edge>Seronjo.
>Mozda tako postupas sa svojim drugovima, ali mene preskoci sa ovakvim
>porukama.
pa chuj, ako ti meni mozhesh bez ikakvih argumenata da kazhesh da sam seronja,
onda ne vidim chemu dalja diskusija na ovu temu, ili temu prijateljstva...
arkadne.322sfilip,
-> #319, simce> Zashto? Meni predstavlja najvetje zadovoljstvo da igram protiv
> zhivih protivnika, strategije najvishe (starcraft). Shto vishe
> igracha to je zanimljivija igra, i nauchish mnogo vishe o igri
> kada igrash na taj nachin.
ee, bash to. Jedini razlog zashto bih igrao u single playeru neku igru je
dobar storyline i/ili dobar RPG, avantura.
Starkraft je primer dobre singleplayer igre. Plus je najbolja multiplejer igra
:)
Joshuvek me odushevljava balans jedinica i snaga u SC, jednostavno ne postoji
strategija poput nje. Naravno to se moze videti samo u multiplejeru :)
arkadne.323.lex.,
-> #320, sfilip=> pa mamu ti jebem, zasto je onda igrash ko najveci zaludjenik. Ja
=> dolazim u fjuz, svi kvejkuju, kao ajmo starkraft a svi
=> "naaaaaaaaaaaaaaaaaaaah" ;)
Skote nevaspitani... Ne bi trebalo ni da ti odgovorim na ovo
zbog prve četiri reči... Sramoto... ;)
A to što niko neće da igra Starcraft sa tobom je zato što nemaš
pojma i zato što ekipa u kojoj ti igraš uvek gubi. ;)
A i dolazio si onda kada je okupljeno ono društvo o kome sam
govorio... :)
arkadne.324.lex.,
-> #317, sherman=> Rekao bih da nisi u pravu. Mozda Q2 zaista malo smara u single
=> player modu, ali je zato u multiplayer-u to neponovljiva i veoooma
=> zarazna igra. Iako ja uopshte neshto i ne igram fps-ove, zaista
=> mislim da Q2 zasluzhuje titulu najbolje arkadne igre.
Da... Nemam ja pojma, igrao sam Q2 samo dva ili tri puta u životu. ;>
No, lepo ja rekoh... "Za široke narodne mase." Ti si predstavnik
širokih narodnih masa i ložiš se na kvejkić, ja sam profinjeni igrač
i meni se ne dopada. ;)
arkadne.325.lex.,
E da...
Kad već Ivica pomenu Romera...
Kad će Daikatana više da izađe oca joj?
arkadne.326sfilip,
-> #323, .lex.>A i dolazio si onda kada je okupljeno ono drustvo o kome sam
>govorio... :)
bash smo nedavno ishli u stilgars plejs. sisa za quake al super za sc. ocemo?
arkadne.327the.edge,
-> #321, sfilip
T?>> pa chuj,ako ti meni mozhesh bez ikakvih argumenata da kazhesh da sam
T?>> seronja, onda ne vidim chemu dalja diskusija na ovu temu,ili temu
T?>> prijateljstva...
Ono sam rekao polu-saljivo, mada jesam bio ozbiljan u donjem pasusu.
Mislim da je objasnjenje bespotrebno, tj. moze da bude jadno prepucavanje.
Receno je zbog tvojih poruka u kojima i ti stalno "seres" nesto i lupas
prilicno prgave, ostre, vulgarne, pa i saljive kontre (sreca da te znam.;) ).
Pocev od smesne rasprave sa komarcima, pa sve do pitanja "zasto bas asfalt".
I to je samo sto se tice mojih replika, u ostale ne zalazim.
AcCeSS DeNiED
arkadne.328sfilip,
-> #327, the.edge>Ono sam rekao polu-saljivo, mada jesam bio ozbiljan u donjem pasusu.
pa ko je reko da sam ja uopshte bio ozbiljan?
mada sam ozbiljan za to da ID vlada i da je quake serija jedna od revolucija
na polju igara. Pa cak i HalfLajf, FPS sa najboljim singleplayerom, radjen je
na quake2 engineu :)
>Pocev od smesne rasprave sa komarcima, pa sve do pitanja "zasto bas asfalt".
>I to je samo sto se tice mojih replika, u ostale ne zalazim.
;) komarce treba pobiti, nehumano im chupati nozhice a decu (larve) gnjechiti
i przhiti. Zarad efikasnijih metoda treba koristi bioloshke i hemijske otrove
raznih vrsta, pa makar one bile kancerogene ;)
arkadne.329morkin,
-> #315, .lex.> Jedino je zanimljiv kada se npr. nalazi 8 prijatelja u istoj
> prostoriji, svi igraju dobro, niko ne kampuje i padne pravo
> voštenje... Još ako se igra teamplay 3 na 3 ili 4 na 4...
;)
Ako je ekipa prava i Čoveče ne ljuti se je kul igra. Jednom smo na mreži na
kojoj je najslabiji računar imao 300MHz i VooDoo karticu igrali pola noći
Crnu macu (iliti Hearts).
Ako je multiplayer i ako poznaješ ljude sa kojima igraš, nijedna igra nije
trula.
arkadne.330.lex.,
-> #329, morkin=> Ako je multiplayer i ako poznaješ ljude sa kojima igraš, nijedna
=> igra nije trula.
Q2 je sranje.
Uzgred, najbolja multiplayer igra je Sensible World Of Soccer,
koji je i najbolja single player igra. U stvari, SWOS je najbolja
stvar koja se ikada desila čovečanstvu.
Ahhhh... :)
arkadne.331saint,
Da ne zna neko mozda gde mogu da na netu nadjem
Asterix ROM ali onaj sto ima na Adi Ciganliji?
arkadne.332the.edge,
Izasle su slike Duke Nukem Forever-a, koji je jos u fazi izrade.
Prilicno impresivno izgleda, iako faza rada jos traje.
Evo jedne slike, a ostale potrazite na www.apogee1.com ili www.3drealms.com.
Za one koji nisu u toku, DNF je poceo da se pravi na Q2 engineu (koliko se
secam, kostao je 5 miliona dolara), a onda se od toga odustalo i uzeo se
Unrealov, sada Unreal Tournament.
Maximalno je modifikovan i prema recima George-a (glavnog producenta), DNF ce
imati cak vecu interakciju sa stvarima i likovima nego DN3D.
Da stvar bude bolja, ekipa koja pravi DNF je stalno u kontaktu sa ljudima u
forumu, tako da bi igra trebala da ispuni svacija ocekivanja.
Sudeci prema slikama i prema danasnjim FPS igrama, DNF ce vise biti avantura
nego pucacina-only.
AcCeSS DeNiED
dnf.jpgarkadne.333sherman,
Imam pitanje za Legacy of Kain 2: Soul Reaver:
Kako pobediti buraza glavnog lika (kreatrura se zove Melkior,
kako sam ja zapamtio)? Borba se odvija u prostoriji kruzhnog
oblika, a postoji i neka vrsta ograde koja je takodje kruzhna
tako da zatvara neku vrstu arene u sredini glavne prostorije.
Melkior jednostavno prolazi kroz tu arenu i sa vremena na vreme
nestaje i ponovo se pojavljuje. Naravno, primetio sam i chekrk,
ali ne mogu da ga pokrenem. Njegova svrha je, koliko sam ukapirao,
da pokrene sechivo iznad "arene" i spljoshti Melkiora. Pokushavao
sam svashta, od napada oruzhijem, rukama i gadjanjem do toga
da sam probao da ga namamim u sredinu "arene" pa da pokrenem
cheljusti. Al, nishta od toga nije uspelo. Takodje, provalio
sam da on ustvari, kako da kazhem, ne vidi, nego ide od tachke
do tachke koju sam poslednje posetio. Mada, to mi i ne pomazhe
mnogo. Ima i blizu chekrka ona platforma na koju kada naskochim,
Melkior prestane da se kretje. Al, ni to mi ne pomazhe. Znachi,
ko zna kako da ga rastavim na rastavne delove, neka shalje.
arkadne.334dr.mengele,
-> #333, sherman>>Kako pobediti buraza glavnog lika (kreatrura se zove Melkior,
>>kako sam ja zapamtio)?
Imas tri prostorije sa resetkama. Iz jedne si dosao i nema sanse da
prodjes tuda. Ali pored ulaza u druge dve, sa obe strane malo iznad
nalazi se kao prozor. Tu skoci i predji u drugu sobu i, pre neko
sto ta faca prodje kroz resetke povuci rucku i drzi je. Kada krene
da ulazi, pusti rucku i splostice ga resetka (podseca malo na
Povratak Dzedaja). Onda idi u drugu sobu i ponovi postupak, pa tek
onda povuci onu rucku iz glavne sobe.
Posle toga ces dobiti moc da u spektralnom svetu prolazis kroz
resetke kao i taj Melkior. Sledi ti prva borba sa Kainom.
Sad ja imam pitanje za one koji su stigli dalje od mene. Postoji
velika cev u jednoj sobi (sa gomilom paukova) koja je prekinuta na
jednom delu. Kako se zatvara taj deo? Postoje u tom delu igre tri
kruga koji se okrecu, ali sve sto sam uspeo je da pustim paru kroz
cev. Sta da radim?
arkadne.335sherman,
Dal moze u duke3d da se ukljuchi auto-aiming?
arkadne.336giovanni,
-> #332, the.edgeĘ? Za one koji nisu u toku, DNF je poceo da se pravi na Q2 engineu (koliko
Ę? se secam, kostao je 5 miliona dolara), a onda se od toga odustalo i uzeo
Ę? se Unrealov, sada Unreal Tournament.
Ne nego su prvo razvijali sopstveni engine za DNF pa onda kada je Id
izbacio Q2 videli su da su u golemom zakašenjenju (a i da im je engine
verovatno za pod voz) pa su kupili pravo da koriste q2 ali pošto su i
dalje spori do bola onda su prešli na sada aktuelni UT engine. Očekujem da
za nekoliko meseci se vrate pregovorima sa Id-em i porade na
implementaciji q3a engine-a. ;)
arkadne.337the.edge,
-> #336, giovanni
T?>> dalje spori do bola onda su presli na sada aktuelni UT engine.
T?>> Ocekujem da za nekoliko meseci se vrate pregovorima sa Id-em i porade
T?>> na implementaciji q3a engine-a.;)
Ne znam zasto ovako mislis.
Iako je i meni tesko da priznam, ali danasnje igre se prave po par godina,
ako zelis da imas neki kvalitet i originalnost.
Mozes i ti lepo kao id da uzmes i usavrsavas svoj engine svakih godinu-dve
i pravis Quake deset i jedanest, a da ti pravi gameplay (single mode) bude
ravan nuli. A cak je i taj id silno obecavao za Quake i pravio ga sto godina.
DNF ce imati pricu i radnju, sa gomilom stvari unutar igre (ukljucujuci i
pricanje sa drugim likovima).
AcCeSS DeNiED
arkadne.338ventura,
-> #335, sherman> Dal moze u duke3d da se ukljuchi auto-aiming?
Jock..
arkadne.340.lex.,
I gde je to glasanje? :)
Inače... Žalosno je što su vrhunac zabave igre pružale na samom
početku svoje istorije. Kasnije se sve svodi na pokušaje autora
da tehnikom nadomeste nedostatak ideje i duha...
Kao ilustracija jedna od 6 mojih omiljenih igara. Vi je možete
igrati na ZX Spectrum emulatoru: Jumping Jack!
Alt je levo, Space je desno, a Shift je skok.
Ostalih pet igara su Mr. Do!, Sensible Soccer, Jagged Alliance,
Bubble Bobble i Command & Conquer. (poređane po slučajnom
rasporedu)
jumpjack.z80arkadne.341emajsijuen,
-> #340, .lex.EM>> I gde je to glasanje? :)
evo ga..., ide uz poruku. ;)
glasanje.exearkadne.342simce,
-> #341, emajsijuen> evo ga..., ide uz poruku. ;)
Zashto ne bismo poslali ovaj fajl josh par miliona puta
na sezam i smorili sve konfe koje su preostale? ;)
arkadne.343corgan,
gde beshe dx ball 1.
B.
arkadne.344buva,
U kvejku 3 ( v 1.11) el postoji neki ekvivalent timedemoa iz dvojke , ono, da
mi izmeri prosechan frejm rejt.. znam za cg_drawFPS al to meri u ril tajm.. :)