razno.218goxi,
-> #217, sljubisa>> mozete preuzeti sa interneta :
Ajde sinakt ti, ili neko ko je skinuo, nek sikne tu igru ovde. Ima
nas koji nemamo internet...
razno.219sljubisa,
-> #218, goxi> >> mozete preuzeti sa interneta :
>
> Ajde sinakt ti, ili neko ko je skinuo, nek sikne tu igru ovde. Ima
> nas koji nemamo internet...
Uz poruku je fajl tablici.zip.
Prijatan download!
Ljubisa.
tablici.ziprazno.220giuliano,
Jel` ima neko crack
za Blood 2 i Rollcage da
bi mogo da igram bez cd-a....?
Ne radi mi net pa molim nekoga
da mi sto pre skine i posalje to
a verovatno su fajlovi mali.
A da,radi se overzijama 1.00...
Ajd` pomagajte :)
Pozdrav.
razno.222saint,
-> #220, giuliano=> za Blood 2 i Rollcage da
=> bi mogo da igram bez cd-a....?
Kolko taj RolCage zauzima kad se
instalira na hard?
razno.223karlos,
e ajde ako neko ima igru
" SIMCITY 2000 " neka baci ovde ili na mail
pozdrav i hvala unapred....
razno.224giuliano,
-> #222, saintPa valjda 200 mb
Nisam siguran.
razno.225giuliano,
Ljudi,treba mi hitno
patch za Rainbow Six koji
omogucava igranje iste na
Cyrix procesorima.
Imao sam ga al` sam greskom izbris`o...
Na net-u ima neki tezak 10 MB gde
verovatno ima sve i svasta ali ja to
ne mogu da skinem jer mi ne radi ftp...:((
S` toga molim nekoga ko ima taj patch
da mi posalje na mail ili ovde.
Pozdrav.
razno.226goxi,
Jel ima neko igru Frontier ???
Moze i u confu i na mail...
razno.228the.edge,
Grupa SINCLAIR, rasirenih ruku, docekuje nove clanove. ;)
Ajde ljudi, svi obozavaoci ZX Spectruma, neka bace meni mail.
AcCeSS DeNiED
razno.229van.gogh,
E ovako jedno strasno prosto pitanje... ;)
Dal' neko od vas sa sezama poseduje AMIGU...?!
...ono kao...pitanje je veoma prosto DA il' NE...
Onaj ko ima nek ne bude lenj i nek se javi. ;)
A mora neko BRE da ima...
razno.230karlos,
-> #229, van.gogh
e brate imam ja Commodore 64
...ako moze da pomogne svrati znas gde sam...
:)))
...pozdrav..
razno.231indi,
-> #229, van.gogh-> Dal' neko od vas sa sezama poseduje AMIGU...?!
imam ja. Sto pitas? |)
razno.232van.gogh,
-> #231, indiVA>imam ja. Sto pitas? |)
E pazi ovako...treba mi igra Diplomacy...!!!
Ono kao da je pikam na PC preko jeB*nog eulat.
Pa ono kao imas ovde na sezamu u diru amiga\fun\diplom20.lha
dal' bi bio ljubazan da skines to i da mi konvertujes u ADF
format,a ? ;)
Ono kao treba mi BRE ta igra. Aj' znam da ti to nije problem ako
imas Amigu...problem je samo dal imas volje da uradis tako nesto...
;))
Aj'...znaci...DIPLOMACY.ADF
treba da je otpakujes iz lha formata i da je strpas u ADF i na mail
meni... ;)
mozes to da uradis...?! ;)
Aj'...uZdravlje... :)
razno.233van.gogh,
-> #230, karlosVA> e brate imam ja Commodore 64
E plasim se da te nista nisam piTO... ;)
razno.234karlos,
-> #233, van.gogh
plasio se ti ili ne ja i dalje imam
Commodore 64...
pozdrav...
razno.235indi,
-> #232, van.gogh-> E pazi ovako...treba mi igra Diplomacy...!!!
nikad video
-> treba da je otpakujes iz lha formata i da je strpas u ADF i na mail
-> meni... ;)
aj ti meni lepo objsnis kako se to radi
-> mozes to da uradis...?! ;)
imam amigu500 sa 1 MB ram-a i nemam hard disk nego samo jedan flopi (750 k)
aj reci kako to da uradim.. koj mi je program potreban, i to..
e da ako imas emulator za amigu koji RADI
napisi mi kakav pc imas i reci gde mogu da nadjem taj emulator |)
razno.236byello,
MA znam da nije za ovu confu ali moram da vas pitam
Fasovao sam preko interneta neku poganu vrstu virusa Trojan, pa
posto se uglavio u WINDOWS/System (sva sreca nije nista drugo
zarazio) ne mogu fa ga skinem ni sa jednim antivirusom, ako neko
zna odgovor pomagajte.
Byello
razno.238junior,
-> #236, byello> Fasovao sam preko interneta neku poganu vrstu virusa Trojan, pa
> posto se uglavio u WINDOWS/System (sva sreca nije nista drugo
> zarazio) ne mogu fa ga skinem ni sa jednim antivirusom, ako neko
> zna odgovor pomagajte.
Pokupio si trojanca, ne virus. Ima ih mnogo u poslednje vreme ;),
u svakom slučaju - pozitivna stvar, neće se širiti po disku. Bar
ne više po tvom. U međuvremenu, čim vidiš ovu poruku, co jo pcutil.4
co wr virusi, pa napiši o kom je virusu reč da bi dobio tačno kako
da ga otkloniš (tačnije koje fajlove da izbrišeš).
razno.239ica.z,
evo jedne mnogo zanimljive igre...
da budem precizniji u ulozi ste
dilera i cilj je naravno zaraditi
shto vishe para... ;)
razno.240rebel,
Koliko chujem.. u dkg igraonici uskoro novi QuakeII turnir..
videchemo...
Rebel[Fuse]
razno.241goxi,
-> #239, ica.z>> evo jedne mnogo zanimljive igre...
Strava ! Samo brzo se odigra (mnogo kratko traje 31 dan). Imas li
nesto slicnog tipa, ali da se igra duze ?
Goran.
razno.242ica.z,
-> #241, goxi> Strava ! Samo brzo se odigra (mnogo kratko traje 31 dan). Imas li nesto
> slicnog tipa, ali da se igra duze ?
pa trudim se da pronadjem tako neshto...
za sada sam nashao samo to u tom fazonu...
Ica
razno.243junior,
-> #216, fraudator> aaaaaaa ono je bila privatna prepiska :)))))))
Eto, vidiš kako sam dobar kad i nju tolerišem ;) Al' dajte stvarno ljudi,
nisam džabe pisao onoliki welcome da bi se sad raspravljali O:)
razno.244fraudator,
-> #243, juniorkoji welcome?
ja ne videh nikakav welcome......
razno.245dr.mengele,
-> #244, fraudator>>koji welcome?
>>ja ne videh nikakav welcome......
Napisi welcome pa ces videti. :)
BTW, da li je neko video sta se desava sa Age of Empires 2, Diablo
2 i ostalim obecanim nastavcima?
razno.246fraudator,
-> #245, dr.mengelepa znash to se odavno djuska na zapadu
al poshto je bio neki rat kod nas
ima malih poteshkotja sa dolaskom ovde
a kazhu i da tiberian sun izasho :((((
a mi ga nemamo shmrc :(
razno.247ognjenc,
Imam jedno pitanje !!! Da li je neko igrao igru Jedi Knight Dark
Forces II , zaglavio sam se na 6 nivou, ako neko zna nesto, dobro
bi mi dosla pomoc !!!
razno.248bracha,
E, bas ti je strava ona igra, ajde stvarno vidi da nabavis jos neku
duzu
Pozdrav
Vladeta
razno.249miskop,
-> #246, fraudator>> pa znash to se odavno djuska na zapadu
>> al poshto je bio neki rat kod nas
>> ima malih poteshkotja sa dolaskom ovde
>> a kazhu i da tiberian sun izasho :((((
>> a mi ga nemamo shmrc :(
Ne verujem da ima uopšte nekakvih problema sa dolaskom najno-
vijih naslova na naše prostore, samo treba tražiti na pravim me-
stima. ;)
Evo, baš sam pre jedno nedelju dana već probao najnoviji Need
for Speed: High stakes, a došao je kod nas samo nekoliko dana pošto
je izašao na zapadu. ;)
razno.250dr.mengele,
-> #249, miskop Evo, bas sam pre jedno nedelju dana vec probao najnoviji Need
for Speed: High stakes, a dosao je kod nas samo nekoliko dana posto
je izasao na zapadu. ;)
_________________
I ne samo to, dosao je i Baldurs Gate: Tales of the Sword Coast (na
samo jednom CDu), pa cak i ovaj novi Star Wars: The race (ili kako
se vec zove ona trkacka igra).
Ima i nastavak za Tomb Raider 2 (nesto kao golden edition za keca).
razno.251gytar,
-> #250, dr.mengelepa ono ako nisi chuo izasho je TR 3
misim toliko o obaveshtenosti
a IMA problema oko dolazhenja CDova
ovde
obaetjali su Tiberian sun kosh u junu 97
i i dalje ga nema
pa ti vidi
razno.252dr.mengele,
-> #251, gytarpa ono ako nisi chuo izasho je TR 3
misim toliko o obaveshtenosti
_______
Ti pricas o obavestenosti? TR3 sam presao pre par meseci. Ovo sad
je dodatak za TR2, isto kao i Gold Edition za TR1.
>>a IMA problema oko dolazhenja CDova
>>ovde
>>obaetjali su Tiberian sun kosh u junu 97
>>i i dalje ga nema
>>pa ti vidi
Zar to ima veze sa nasim piratima? Ko je obecao, proizvodjac ili
pirat?
Uostalom, ne zaboravi i Starcraft, najvljen za 1997, izasao je
jedva prosle godine.
Diablo 2 izlazi "u drugoj polovini 1999". Znaci verovatno negde
2000 :)
razno.253saint,
-> #250, dr.mengele=> I ne samo to, dosao je i Baldurs Gate: Tales of the Sword Coast (na
De ima da se uzme...
Trazim ga ,al nigde ga nema :(
razno.254saint,
-> #251, gytar=> obaetjali su Tiberian sun kosh u junu 97
Izaso on u Americi ima opisa na sve strane.
ne izgleda nista narocito.
razno.255rebel,
-> #254, saint[-]=> obaetjali su Tiberian sun kosh u junu 97
[-] Izaso on u Americi ima opisa na sve strane.
[-] ne izgleda nista narocito.
Je l' to 100% sigurno? Poshto sam ja chitao u najnovijem PC
Gamer-u da nije josh izashao... A i kuriozitet je to shto je
lead designer nivoa napustio Westwood pre nekih mesec dana da bi
osnovao svoju firmu...
read ya
razno.256sherloc,
-> #253, saint>> De ima da se uzme...
>> Trazim ga ,al nigde ga nema :(
Ne garantujem, ali chini mi se da sam taj cd video u nekom cd
klubu kod music shop-a u knezu. Nadam se da znash na shta mislim.
Ako nema tu pogledaj negde napolju u knezu.
ByE
razno.257sherloc,
-> #255, rebel>> Je l' to 100% sigurno? Poshto sam ja chitao u najnovijem PC
I meni se chini da sam chuo da je izashao :)
ByE
razno.258morkin,
-> #245, dr.mengeleIma li neko expansion CD za Heroes of Might & Magic 3?
razno.259dr.mengele,
-> #253, saint=> I ne samo to, dosao je i Baldurs Gate: Tales of the Sword Coast
(na
De ima da se uzme...
Trazim ga ,al nigde ga nema :(
________________
Imas u NT softu u Makedonskoj 24 po ceni od oko 7.5 DM.
Imaju, po meni, uvek najnovije naslove.
Baki, nemoj da pomislis da je ovo reklama pa da brises :)
Ljudi su me pitali :))
razno.260giovanni,
-> #249, miskopĘ? Evo, baš sam pre jedno nedelju dana već probao najnoviji Need
Ę? for Speed: High stakes, a došao je kod nas samo nekoliko dana pošto
Ę? je izašao na zapadu. ;)
Ajde malo se raspiši o utiscima. Jesam vozio demo ali to je poprilično
osakaćena verzija (samo day&night, ništa kiša i slične kerefeke).
razno.261miskop,
-> #260, giovanni>> Ajde malo se raspiši o utiscima. Jesam vozio demo ali to je poprilično
>> osakaćena verzija (samo day&night, ništa kiša i slične kerefeke).
Znaš kako, nisam se ja mnogo zadržavao na igri pošto na mom P133
može da se igra samo uz gomilu stvari isključenih, bez obzira na ATI
video kartu. BTW, ortak je igru narezao za sebe, tj. za njegovu CD te-
ku, tako da sam mu odmah vratio disk. Kod njega isto loše ide na P166
sa istom video kartom - mislim nije katastrofalno loše, ali onda nije
pravi filing. ;)
Meni je igra na samom početku instalacije i prijavila da nemam do-
voljno jaku mašinu za igranje. ;) Ali verujem da na Celeronu super izgle-
da.
BTW, što se igre tiče, onako na brzaka, sve super izgleda kao i što
se može očekivati od EA. Milsim da je sÔm uvodni film najbolji do sad. ;)
Sviđa mi se i to da je sad ustvari prava _simulacija_ vožnje, pošto po-
stoje oštećenja, lova kojom se se to popravlja kao i za kupovinu novih
kola. Kako se gde zakucaš, tragovi oštećenja ostaju vidljivi na kolima
i to super izgleda.
Sad, najbolje da sačekamo da neko to proba na nekoj boljoj mašini
pa da javi utiske.
razno.262sfilip,
subj: tiberium sun.
nije izashao.
izlazi do kraja ovog meseca sto ce reci kod nas ce ga biti najranije u avgustu.
razno.263sqweaky,
Da li postoji emulator poker aparata? Znaci, zanima me nesto poput
Callus-a ili Mame emulatora.
Milos
razno.264goxi,
Ima li neko Civilization I ???
Na koliko staje...?
razno.265mindcrime,
-> #261, miskop
> >> Ajde malo se raspisi o utiscima. Jesam vozio demo ali to je
> poprilicno >> osakacena verzija (samo day&night, nista kisa i slicne
> kerefeke).
> Znas kako, nisam se ja mnogo zadrzavao na igri posto na mom P133
> moze da se igra samo uz gomilu stvari iskljucenih, bez obzira na ATI
> video kartu. BTW, ortak je igru narezao za sebe, tj. za njegovu CD te-
> ku, tako da sam mu odmah vratio disk. Kod njega isto lose ide na P166
> sa istom video kartom - mislim nije katastrofalno lose, ali onda nije
> pravi filing. ;)
>
> Meni je igra na samom pocetku instalacije i prijavila da nemam do-
> voljno jaku masinu za igranje. ;) Ali verujem da na Celeronu super
> izgle- da.
>
> BTW, sto se igre tice, onako na brzaka, sve super izgleda kao i sto
> se moze ocekivati od EA. Milsim da je sÔm uvodni film najbolji do sad.
> ;) Svida mi se i to da je sad ustvari prava _simulacija_ voznje, posto
> po- stoje ostecenja, lova kojom se se to popravlja kao i za kupovinu
> novih kola. Kako se gde zakucas, tragovi ostecenja ostaju vidljivi na
> kolima i to super izgleda.
>
> Sad, najbolje da sacekamo da neko to proba na nekoj boljoj masini
> pa da javi utiske.
Kod mene (Celeron 375, 64Mb, Riva128/4) radi k'o zmaj. Ustvari, cini mi
se da radi cak nesto malo bolje nego NFS III (koji je umeo da ponekad
malo secka prilikom replay-a). Sama igra je u osnovi dodatno nasminkana
trojka, nekoliko novih staza (a tu su i sve staze iz trojke), career mode
(takmicenje za lovu kojom popravljas auto i/ili kupujes novi), cini mi se
da su malo izmenili i hot pursuit mod (mada to nisam probao jos), i
naravno, nova kola (McLaren F1 is back). E da, i grafika je malo lepsa
(mada je i ranije bila super). Sve u svemu, nista spektakularno novo, ali
kome se svideo NFS III (i ko je imao masinu da uziva u njemu), svidece mu
se i High Stakes.
razno.266kiki,
-> #265, mindcrime> Kod mene (Celeron 375, 64Mb, Riva128/4) radi k'o zmaj. Ustvari, cini mi
Celeron 375???
razno.267ventura,
-> #263, sqweaky> Da li postoji emulator poker aparata? Znaci, zanima me nesto poput
> Callus-a ili Mame emulatora.
Sto da se mucis sa emulatorima kada ti ja mogu prodati Multi Game 7
razno.268jexy,
-> #263, sqweaky> Da li postoji emulator poker aparata? Znaci, zanima me nesto poput
> Callus-a ili Mame emulatora.
>
>
> Milos
Evo ga poker, doduse nije na emulatoru vec se radi o originalnoj igri
koju je uradio neki covek pre par godina kod nas tako da se zna..
Samo za vas stize poker koji ja mnogo gotivim.. mnogo je bre dobar.. isti kao
onaj sa pravog automata. Steta samo sto nema niko da ti isplati dobitak a umeo
sam da napravim prilican!! :(
Ziveli! :)
poker.ziprazno.269qpele,
-> #264, goxi> Ima li neko Civilization I ???
> Na koliko staje...?
2.6MB instalirana
razno.270goxi,
-> #269, qpele> Ima li neko Civilization I ???
> Na koliko staje...?
2.6MB instalirana
--------------------------------------
Aj' zapakuj pa mi baci na mail...ili ovde u konfu...
Hvala!!!
razno.271lboki,
-> #270, goxi> Ima li neko Civilization I ???
> Na koliko staje...?
2.6MB instalirana
--------------------------------------
Aj' zapakuj pa mi baci na mail...ili ovde u konfu...
Hvala!!!
----------------------------------
a kad sam ja ti ja prvi put rekao, evo ti goxi, igraj malo civilizaciju
shta si ti rekao ?!
sranje? fuj ? bljak ? :)))
drago mi je shto sam te prosvetlio :)))
nego, kakav je call to power ?
razno.272mindcrime,
-> #266, kiki
> > Kod mene (Celeron 375, 64Mb, Riva128/4) radi k'o zmaj. Ustvari, cini
> mi
> Celeron 375???
Celeron 300A koji nece da radi na 450 pa radi na 375(4.5x83). :))
Ustvari, ovako je u nekim stvarima i brzi nego da je na 450.
razno.273kiki,
-> #272, mindcrime> Celeron 300A koji nece da radi na 450 pa radi na 375(4.5x83). :))
Fino ga ti teraš, sobzirom da celeron radi na 66 Mhz.
razno.274junior,
-> #273, kiki>> Celeron 300A koji nece da radi na 450 pa radi na 375(4.5x83). :))
> Fino ga ti teraš, sobzirom da celeron radi na 66 Mhz.
A da se vi terate u pchard? ;)
razno.275kiki,
-> #274, junior>>> Celeron 300A koji nece da radi na 450 pa radi na 375(4.5x83). :))
>> Fino ga ti teraš, sobzirom da celeron radi na 66 Mhz.
> A da se vi terate u pchard? ;)
Ma ne bih ja, nego.. ;) Jel ima neko šifre za THE REAP?
razno.276fraudator,
-> #273, kikipa to ti zavisi od ploche dosta
on ima taj mnozhitelj, i to mnozhi sa
Mhz koliko ima plocha na sebi
ako je sa 100 mhz, mozh bez problema da
ga nasvirash na 450 i radi ko sat
misim, jeste on pravljen da radi na 66 mhz
ali su se pametni srbi setili :)))
uostalom, radi operacije sa pokretnim zarezom
brzhe no pentium II na 450
pa ti vidi
p.s chitajte brzo dok juni ne obrishe :)
razno.277kiki,
-> #276, fraudator> pa to ti zavisi od ploche dosta
> on ima taj mnozhitelj, i to mnozhi sa
> Mhz koliko ima plocha na sebi
> ako je sa 100 mhz, mozh bez problema da
> ga nasvirash na 450 i radi ko sat
> misim, jeste on pravljen da radi na 66 mhz
> ali su se pametni srbi setili :)))
> uostalom, radi operacije sa pokretnim zarezom
> brzhe no pentium II na 450
> pa ti vidi
> p.s chitajte brzo dok juni ne obrishe :)
Ma sve je to uredu.. (moja igrica, bla bla bla ;>) ali onaj koji to radi
mora da zna da će mu i takt na magistrali biti povećan.. što znači da će
recimo.. PCI da radi na 43 Mhz umesto na normalnih 33 Mhz. Da li grešim?
no shum ;) Još uvek potrebujem šifre za THE REAP. I koliko je hardverski
zahtevna igrica Commandos II?
razno.278fraudator,
-> #277, kikipa SIGURNO tje da radi kod tebe
a koliko sam ja skapiro, neki pentium MMX
166 bi bio sasvim dovoljan
misim ne razlikuje se grafika neshto puno od keca
razno.279junior,
-> #277, kiki> no shum ;) Još uvek potrebujem šifre za THE REAP. I koliko je
> hardverski zahtevna igrica Commandos II?
Hm, šifre nisam uspeo da nađem, ali evo trainera, valjda će pomoći.
I naravno, kratko uputstvo za sve trainere (ko ne zna):
Instructions: A "trainer" is a third-party program that is designed to
alter memory locations of running programs (games). In order for a trainer
to work, it must be running simultaneously with the game it was written
for. It is best to first start the game and actually begin playing, then
switch back to Windows (using Alt+Tab) and run the trainer. Select the
desired options and switch back to the game. Do not CLOSE the trainer until
you are finished playing the game. Since trainers are written to alter
SPECIFIC memory locations, they usually only work with specific versions of
the game. This is the most common problem when trainers seem to be "not
working".
thereap.ziprazno.280mindcrime,
-> #277, kiki
> > pa to ti zavisi od ploche dosta
> > on ima taj mnozhitelj, i to mnozhi sa
> > Mhz koliko ima plocha na sebi
> > ako je sa 100 mhz, mozh bez problema da
> > ga nasvirash na 450 i radi ko sat
> > misim, jeste on pravljen da radi na 66 mhz
> > ali su se pametni srbi setili :)))
> > uostalom, radi operacije sa pokretnim zarezom
> > brzhe no pentium II na 450
> > pa ti vidi
> > p.s chitajte brzo dok juni ne obrishe :)
>
> Ma sve je to uredu.. (moja igrica, bla bla bla ;>) ali onaj koji to radi
> mora da zna da ce mu i takt na magistrali biti povecan.. sto znaci da ce
> recimo.. PCI da radi na 43 Mhz umesto na normalnih 33 Mhz. Da li gresim?
Naravno da ce takt magistrale biti povecan. U tome i jeste fazon, kada
Celeron radi na 375 (4,5 x83) AGP bus radi na 83, a kada je 450 (4,5x100)
AGP bus NIJE 100 nego 66Mhz. E sad, da ne bude da ova poruka bas nema
nikakve veze sa igrama, upravo ta razlika u brzini AGP bus-a u nekim
3D igrama dovodi do toga da je varijanta na 375 brza nego 450, a ako
se ne varam, neko je ovde pre par meseci i slao neke testove u vezi toga.
razno.281vampire,
Bilo bi lepo kada bi neko mogao da okaci na mail ili u conf
neku od ovih starih igri :
Carrier Commander
Zeliard
Wings Of Fury
pomozite coveku sa pokvarenim CDom. ;}
10x unapred
razno.282giuliano,
Da li neko ima bajatu igru
4d Boxing...?
Trazim je vec dugo i nigde da je nadjem...
Ajd` ako neko ima da mi baci na mail,neka ga ne mrzi...:)
Mala je,oko 500 kb...
Pozdrav.
razno.283vampire,
Dx Ball - 26900 na 2-3 igranju...
razno.285van.gogh,
E Evo je zadnja i naJbolja verzija emulatora za Amigu...
WinUAE...pa onaj ko je skino Diplomacy.adf evo ide i emulator pa
nek uziva...
Ako ima nekih pitanja oko emul. nek baci na mail al' sve je
savrseno prosto i jednostavno... ;))
Uz emul. ide i verzika KickStart 1.3 pa...sta drugo
nego...uzivaJte.. :)
...ako nekog interesuJu jos neke igre koje mogu da rade sa ovim
emulatorom nek javi...poskido sam gomilu sa net-a... :)
(stara dobra Amiga, ma naJaca JE ;))
dakleM WinUAE + KickStart 1.3
winuae.rarrazno.286roach,
-> #285, van.gogh> dakleM WinUAE + KickStart 1.3
Instalirao sam i podesio sve, nego, zanima me koja makina je
potrebna za normalan rad (to nisi napomenuo) posto ja imam
486 DX2/80, 16 MB, i koje opcije bi mogao da iskljucim,
npr. no sound mozda ? Hvala unapred, iance strava je
emulator.
razno.287ventura,
-> #286, roach> Instalirao sam i podesio sve, nego, zanima me koja makina je
> potrebna za normalan rad (to nisi napomenuo) posto ja imam
> 486 DX2/80, 16 MB, i koje opcije bi mogao da iskljucim,
> npr. no sound mozda ? Hvala unapred, iance strava je
> emulator.
Za WinUAE treba dosta jaka masina, emulator je odlican, jedino malo zapinje
grafika, ali ce se to ispraviti u sledecim verzijama...
razno.288van.gogh,
-> #287, venturaVA>> Instalirao sam i podesio sve, nego, zanima me koja makina je
VA>> potrebna za normalan rad (to nisi napomenuo) posto ja imam
VA>> 486 DX2/80, 16 MB, i koje opcije bi mogao da iskljucim,
VA>> npr. no sound mozda ? Hvala unapred, iance strava je
VA>> emulator.
VA>
VA> Za WinUAE treba dosta jaka masina, emulator je odlican,
VA> jedino malo zapinje
VA> grafika, ali ce se to ispraviti u sledecim verzijama...
Da...kao sto ventura rece treba jaka makina...na zalost...
sound sigurno iskljuci...na tvojoj makini tesko da ce da
podrzi...kod mene "secka" ;) zvuk...al' to ti je zato sto
jednostavno emul. zahteva mnooogo jaK il' ti BRZ procesor !
razno.289van.gogh,
Puno pitanja mi je stiglo na mail...u vezi sa ovim emul.
Pa da ne bi odgovarao svima po-naosob uskoro cu otvoriti grupu
vezanu za emulator u kojoj ce biti igre za dobru staru Amigu...
naravno igre koje ce moci da se pokrenu preko emulatora...
..tako da vas sve molim da se strpite jos koj dan da prigrabim sto
vishe igara i jos neke korisne stvarcice vezane za emulator...
...grupu otvaram za koj dan...tako da ce svako od vas ko je
zainteresovan moci da pristupi istoJ...(jel'te...) ;))
...sutra cu naJverovatnije otvoriti grupu...tako da je to ql... ;)
...pa ko bude hteo da pristupi istoJ nek mi baci mail...
e da...saljete mi BRE ljudi tonu poruka vezanu za emul. sve cu da
pojasnim u grupi da ovde ne bi davili ljude koje Amiga ne zanima...
(dal' ima takviH ?! :))
...pa sutra...ako Bog da...samo da nam nebo be padne na glavu... ;))
VaN.GoGH
razno.290jexy,
MAME v0.36 beta 1
------------------
Stari emulator u novom ruhu ali kakvom ruhu :). Sam izgled
mnogo vise podseca na stare dobre arkadne masine i ima podrsku
za brdo novih igrica. U narednim porukama slede igre koje nema
potrebe komantarisati, naslovi sve govore..
m36b1b.ziprazno.291jexy,
MAME v0.36
-----------
"Wonderboy in Monsterland"
Kad se samo setim koliko sam para i zivaca trosio na ovo cudo
kao klinja :)..
wbml.ziprazno.292jexy,
MAME v0.36
----------
"Moon Walker"
Michael Jackson u glavnoj ulozi al je do jaja.. A MUST DOWNLOAD!
moonwlkb.ziprazno.293jexy,
MAME v0.36
----------
"SHINOBI"
shinobi.ziprazno.294jexy,
MAME v0.36
----------
"Shadow Dancer"
Nezvanicni SHINOBI 2, mnogo dobar nastavak sjajnog originala!
shdancer.ziprazno.295jexy,
MAME v0.36
----------
"PANG"
Stari, dobri PANG sa automata a ne one fush verzije koje su
pravljene za PC..
-------------------------------------------------------------
Sve ovo sto sam poslao je provereno i RADI tako da mozete
slobodno odma da prionete na skidanje.. a ukoliko budete trazili
mogu da pribavim jos neke stvari..
pang.ziprazno.296vampire,
-> #295, jexy> Sve ovo sto sam poslao je provereno i RADI tako da mozete
>slobodno odma da prionete na skidanje.. a ukoliko budete trazili
>mogu da pribavim jos neke stvari..
Jexy momce :}
Hocu da ti se zahvalim posto si jednog smornog coveka lishio
smora. Pogotovo sa ovim Shadow Dancer-om.
E sada. Zamolio bi te da ako mozes okacis jednu igru...neznam tacno
kako se zove (mislim Crest ili tako nesto..),igrao sam u pinkiju,
i trosio para i para. Veoma je dobra...moze da se bira nindza,ratnik
svestenik i carobnjak. MNOGO podseca na legendarni Rastan. Dakle,
pocinje se u nekom zamku...pa kroz sume...itd.
Takodje bi bilo lepo da okacis (ako mozes i imas naravno) neku
od legendi - Final Fight, Caddilacs & Dinosaurs...
Unapred zahvalan
Vamp.
razno.297vampire,
Jedno pitanje vezano za mame emulator :
zasto kada startujem sa zvukom, momentalno me izbaci u windows
a kada starutjem iz dosa, kaze nesto "cannot find..."
?
Vamp.
razno.298ica.z,
-> #291, jexy> Kad se samo setim koliko sam para i zivaca trosio na ovo cudo
> kao klinja :)..
kao i ja za robocop-a... ;)
ide josh jedna igra za MAME emulator...
otpakovati u direktorijum ROMS\ROBOCOPP i ima da radi...
Robocop
robocopp.ziprazno.300dselic,
-> #286, roach> Instalirao sam i podesio sve, nego, zanima me koja makina je
> potrebna za normalan rad (to nisi napomenuo) posto ja imam
> 486 DX2/80, 16 MB, i koje opcije bi mogao da iskljucim,
> npr. no sound mozda ? Hvala unapred, iance strava je
> emulator.
Pa pazi, kod mene na Celeronu na 375MHz sve divno radi sa uključenim
zvukom i kojekavkim čudima. Frejm rejt bude čak i 50-60. Reklo bi se
da je 486 ipak nešto sporiji pa ti je najbolje da za početak
isključiš zvuk, pa onda da namestiš onu skip frame opciju da
prikazuje svaki drugi ili svaki treći frejm. Jes da tako neće ići baš
glatko ali bi trebalo brže da radi.
Dan
razno.301roach,
-> #297, vampire>zasto kada startujem sa zvukom, momentalno me izbaci u windows
>a kada starutjem iz dosa, kaze nesto "cannot find..."
Ja sam provalio foru, igru treba da instaliras sa istim nazivom
kao sto je i upakovana i to u istom direktirijumu u kome je
emulator C:\M3B1B\WBML, znači kucaš:
C:\M3B1B>mame wbml (i emulator ce automatski da ucita fajlove iz
dira wbml).
razno.302roach,
> glatko ali bi trebalo brže da radi.
Hvala na informaciji
pozdrav
praktica
razno.303saint,
-> #295, jexy=> MAME v0.36
Da nema neko mozda za taj mame igru
Asterix & Obelix ali ne onu verziju
sto lici na vikinge vec nesto kao
Punisher ili Final fight.
razno.304vampire,
E da, mogao bi neko da posalje i Punisher za MAME :}
Vamp.
razno.305saint,
-> #290, jexy=> MAME v0.36 beta 1
Ima li za taj MAME igra King of Fighters ?
razno.306ventura,
-> #289, van.gogh> e da...saljete mi BRE ljudi tonu poruka vezanu za emul. sve cu da
> pojasnim u grupi da ovde ne bi davili ljude koje Amiga ne zanima...
> (dal' ima takviH ?! :))
pa mislim, zasto postoji konferencija amiga... ionako je prazna.. pisite
tamo...
razno.307ventura,
-> #296, vampire> i trosio para i para. Veoma je dobra...moze da se bira nindza,ratnik
> svestenik i carobnjak. MNOGO podseca na legendarni Rastan. Dakle,
da to nije gauntled sa amige?
razno.308darklord,
-> #307, ventura> i trosio para i para. Veoma je dobra...moze da se bira nindza,ratnik
> svestenik i carobnjak. MNOGO podseca na legendarni Rastan. Dakle,
da to nije gauntled sa amige?
Da i ja mislim da je ta igra ! a ako je neko ima nek obavezno salje posto je
igra najbolja !
BYe
razno.309ventura,
-> #308, darklord> > i trosio para i para. Veoma je dobra...moze da se bira nindza,ratnik
> > svestenik i carobnjak. MNOGO podseca na legendarni Rastan. Dakle,
>
> da to nije gauntled sa amige?
>
> Da i ja mislim da je ta igra ! a ako je neko ima nek obavezno salje posto je
> igra najbolja !
Ma ja je imam i to orginal, samo je frka sto su diskete za amigu... ako
nekome moze to da posluzi da je prebaci na emulator neka javi pa ce se
dogovorimo...
razno.310darklord,
-> #309, venturaBrate salji,pa ce mo se nekako vec snaci
:))
znaci ako neko ima emulator za amigu ili tako nesto na cemu bi radio taj
gauntled nek salje !!
BYe
razno.311imangovski,
-> #298, ica.zKoliko li sam samo puta pobegao iz skole da bih stao u red(!?) ispred
ovog automata (jer je pola odeljenja radilo isto to;))
razno.312junior,
-> #311, imangovski> Koliko li sam samo puta pobegao iz skole da bih stao u red(!?)
> ispred ovog automata (jer je pola odeljenja radilo isto to;))
Koliko godina si ovde, a još uvek quote nisi naučio da koristiš.
Lepo ste se raspričali, još da kultivišete malo poruke da vas ja
ne bi kultivisao..;)
razno.313ventura,
-> #310, darklord> Brate salji,pa ce mo se nekako vec snaci
> :))
> znaci ako neko ima emulator za amigu ili tako nesto na cemu bi radio taj
> gauntled nek salje !!
pazi ja na amigi nemam modem, a te diskete su za amigu... tako da nema
sanse da to posaljem preko PC-a...
razno.314saint,
-> #301, roach=> kao sto je i upakovana i to u istom direktirijumu u kome je
=> emulator C:\M3B1B\WBML, znaci kucas:
Moze ali takodje mozes i da pogledas u jedan txt fajl koji ide
uz emulator u kome ti pise kako se za koju igru direktorijum
mora zvati.
razno.315rebel,
Pre dva dana je odrzhan Quake II turnir u Novom Sadu u
organizaciji
novosadske igraonice Engine Net (klan [NGN]).
Prva nagrada je bila Voodoo2.
Iz Beograda je krenula ekipa od 6 ljudi:Rebel[Fuse], Sima[Fuse],
Lex[Fuse], Zero[DKG], T-1000[DKG] i Scorcher[DKG].
Stigli smo u NS negde oko 1, a u samu igraonicu u 2, turnir
je pochinjao u 3, a vech se okupila lokalna ekipa playera da
se zagreva kao i ekipa iz Shapca (deda, zhivotinja i ostali...),
posle kratke demonstracije beogradske shkole kvejkanja Lale su
skapirale da che biti gusto ;)
Igraonica ima relativno ok mashine, ali poshto smo mi Beogradjani
veoma razmazheni pomalo nam je smetao nizak frame rate, a i nismo
poneli nashe misheve te nasha umetnost nije skroz mogla dochi do
izrazhaja ;)
Mene je smorio novosadski nachin igranja... Za upuchene:
kampovanje, za one sa jeftinijim ulaznicama: likovi stoje na
jednom mestu i pucaju u jedno mesto te tako kupe fragove (inache
u svetu postoje pravila kojima se takvi ljudi diskvalifikuju)
Svejedno, izdvojio se mali Aca ('85. godishte) - Glorfindel[NGN] i on nam je
predstavljao najvechu konkurenciju, mada vredi spomenuti Brogi[NGN]-a
koji je jedan od retkih likova koji ne kampuju...
Turnir se igrao u grupama od po 6 ljudi, 3 prolaze, ako se ne varam
bilo je 7 grupa, pa se igrao barazh izmedju najboljih chetvoroplasiranih
iz prve runde. U poslednjoj rundi (finalu) bi trebalo da se iz grupe od 6
ljudi izdvoje 4 najbolja, pa da oni igraju playoff 1 na 1.
Igrale su se Q2DM, IKDM, ZTN2DM mape (table shto bi rekle Lale ;)) po
20 minuta partija.
U prvom krugu je otpao T-1000[dkg], a mi ostali smo prilichno lako odrali
nashe protivnike...
U drugom krugu je Scorcher[dkg] izduvao te smo ostali nas chetvorica, koji
smo opet bili ili prvi, ili drugi u nashim grupama, a NS-ovci su se przhili
da smo pukli i tako to... Al' neka ko se zadnji smeje, najsladje se smeje ;)
Trecha runda je bila prilichno gusta, mali Aca je odrao Lexa i mene, ali smo
se svejedno plasirali u finale, dok su Sima i Zero lako proshli svoju grupu...
Finale, eh, to je bilo kul, sve ranije je bila rutina...
Pored nas iz bgda i malog Ace, plasirao se neki lik Aragorn[NGN] (inache u
svakom gradu ima 700 ekipa koje pokupe imena iz LoTR-a) veoma naprzheni
dechko, a odlikuje se iskljuchivo kampovanjem, dok mu je preciznost ravna
nuli :)
U finalu su se igrale dve table ;) (ztn2dm5 i q2dm2) po 20
minuta.
Na prvoj mapi je poredak bio:
Rebel[Fuse]
Sima[Fuse]
Lex[Fuse]
Aragorn[NGN]
Zero[DKG]
Glorfindel[NGN]
Vodila se velika borba izmedju prve dvojice, ali ipak sam na
kraju ja dobio sa fragom razlike, gusto...
Zero i Aragorn su imali jednak broj fragova, izmedju mene i Sime je bio
frag razlike, Lex je bio, recimo, deset ispod, dok je mali Aca ostao oko 5
ispod Zero-a, bila je ochigledna nervoza kod njega, jer se ipak nashao
vechi kamper od njega - Aragorn[NGN] :) kada bude bilo mesta na diskovima,
poslachu demoe, ono je bilo strashno, dechko se ne pomera, chuchi i baca
grenadese po nivou...
Na drugoj mapi:
Rebel[Fuse]
Sima[Fuse]
Zero[DKG]
Lex[Fuse]
Aragorn[NGN]
U pochetku je Aca vodio, nakon njega Lex, a onda sam se ja
smenjivao sa Simom par minuta (naravno), posle sam se odlepio
na 10 razlike i tu prednost odrzhao do kraja... Sima je ostavio
ove ispod sebe dosta, te smo nas dvojica lagodno priveli mech
zavrshnici...
Mali Aca je toliko poludeo da se diskonektovao par minuta pred kraja kada
sam ja napisao u konzoli da je Voodoo u Beogradu :)
Poshto smo imali ubedljivu prednost ispred Novosadjana, a i nash poredak
je bio definitivno reshen, poslednji minut smo digli ruke od kompjutera
i time dokazali suverenu vladavinu Fuse-a i poneshto malo dkg-a
:)
Nas chetvorica smo se dogovorili da podelimo prvu nagradu te da ne igramo
playoff, tako je i bilo. Ostale nagrade su bile sholje sa q2 znakom i
cd-ovi. Time smo Sima i ja isposhtovali dogovor iz Beograda da
delimo prvo mesto :)
Chestitke trojici kolega prvoplasiranih ;)
Do sledecheg turnira (i pobede ;)...
Rebel[Fuse]
razno.316lboki,
-> #315, rebel
chestitam payo i simo :)
vetj se vidi ko sutra drzi zdravicu na okupljanju :)
razno.317vampire,
E ovaj,hoce li neko da okaci Final Fight? ili Double Dragon?
za MAME naravno
(Ganutlet i dalje ostaje :}} )
Vamp
razno.318indi,
-> #290, jexy-> MAME v0.36 beta 1
moze li ovo cudo da se pokrene sa 12 mb rama?
kada ga startujem u windowsu kaze
"
readroms(): Unable to allocate 786432 bytes of RAM
Unable to initialize machine emulation
"
da li to znaci da nemam dovoljno rama?
a kad ga startujem iz msdos moda kaze da mu nedostaje neki zip fajl
(btw:sta ti dodje to "ruho"?)
razno.319dr.mengele,
-> #291, jexy>> "Wonderboy in Monsterland"
Meni se pojavi ekran sa copyrightom i onda se blokira comp??
Sta da mu radim?
razno.320gligo,
-> #318, indi> moze li ovo cudo da se pokrene sa 12 mb rama?
> kada ga startujem u windowsu kaze
> readroms(): Unable to allocate 786432 bytes of RAM
> Unable to initialize machine emulation
> a kad ga startujem iz msdos moda kaze da mu nedostaje
> neki zip fajl
Isti simptomi. Masina P133 sa 16mb RAM-a i ne sljaka nista
od igara sem onog "Wbml"-a.
razno.321goxi,
Ima li neko PRAVU verziju PANG-a. Onu sa automata, cini mi se da je
to Super Pang. Na pocetku mozete da birate izmedju dva moda igre...
razno.322outlaw,
Ok,evo resenja za MAME.
Dakle, fajl uz poruku stavite u direktorijum gde vam je MAME, i
startujte iz dosa. Win ne prolazi...
I da, ako neko ima slabiji komp, samo neka iskljuci zvuk. Mnogo je
brze bez zvuka.
p.s. Final Fight, Ganutlet...okacite bre...
cwsdpmi.exe