diskovi.1338djlatko,
-> #1327, babbage>>=>> sta mislite o ovim diskovima IBM od 1.7GB?
>>=>> Brzina, pouzdanost, subjektivni osecaj...
>
> Brzi od QF u svim uslovima, o pouzdanosti je suvise rano da
> se govori, ubedljivo najtisi, subjektivni osecaj: aman, pa
> to je IBM!
>
> Babbage
Nadam se da si kucnuo u drvo, ;), znas ono, KO JE?
Djlatko
diskovi.1339djlatko,
-> #1336, babbage>>=>> Neko je spomenuo da na nekom IBM-u pise made in Hungary.
>>=>> Da li je tako i na ovom modelu o kome govoris?
>
> Jeste. U svakom slucaju, bolje "made in Hungary" nego "made
> in China".
>
> Babbage
Uh bre, nikako da stignem da kazem nesto pre tebe! :))
Djlatko
diskovi.1340superhik,
Potrebni drajveri za IBM od 1.7 GB...
Naime, u kuću je ušao bez ikakvih propratnih disketa a SI
prikazuje jaaaako mali transfer rate ;(
diskovi.1341ta.hox,
Imam HDD "Seagate" kapaciteta 520 Mb.
SETUP: 1024 c, 16 h, 63 s.
Povezan je na Winbond VLB kontroler.
Po SI , transfer rate = 1.3 Mb/s.
Da li je to maximalni transfer rate koji moze da postigne ovaj
disk?
Ako ne, kako da ga nateram da radi brze?
Inace, konfiguracija je sledeca:
486DX2/66, 8 Mb RAM.
diskovi.1342babbage,
-> #1340, superhik>=>> Potrebni drajveri za IBM od 1.7 GB...
>=>> Naime, u kuću je ušao bez ikakvih propratnih disketa a SI
>=>> prikazuje jaaaako mali transfer rate ;(
Čekaj malo, kakvi drajveri?
Koliko vidim iz poruke, tebi trebaju drajveri za kontroler.
Ako imaš integrisani kontroler, trebalo bi da si disketu
dobio sa pločom.
Babbage
diskovi.1343dpredovic,
-> #1342, babbage> Koliko vidim iz poruke, tebi trebaju drajveri za kontroler.
> Ako imaš integrisani kontroler, trebalo bi da si disketu
> dobio sa pločom.
Kad smo već kod toga, ima li šta od drajvera za one 486/umc/133
ploče što smo kupovali od tebe? ;)
diskovi.1344biber,
-> #1336, babbage>> Jeste. U svakom slucaju, bolje "made in Hungary" nego "made
>> in China".
A da ih slucajno ne hvalis, jer ih prodajes? U zadnjem PC-u
na testu su se pokazali sporijim od Quantum Fireball-a, sto je
suprotno od onoga sto ti tvrdis.
diskovi.1345nenad,
-> #1341, ta.hox> Imam HDD "Seagate" kapaciteta 520 Mb.
> Po SI , transfer rate = 1.3 Mb/s.
> Da li je to maximalni transfer rate koji moze da postigne ovaj
> disk?
SI meri transfer-rate _sa_ čitanjem podataka (i to rednim
čitanjem), znači u rezultat ulazi i vreme pristupa diska. Probaj
da brzinu izmeriš nekim drugim programom, recimo Coretest,
PC-Config i DHD su opcije. Obično je moguće da dobiješ tri
rezultata: baferisan transfer, transfer sa rednim čitanjem i
transfer sa random čitanjem, svaki manji od onog prethodnog.
Koliko drajveri pomažu najbolje ćeš uočiti upoređivanjem onog
prvog rezultata.
diskovi.1346babbage,
-> #1344, biber>=>> A da ih slucajno ne hvalis, jer ih prodajes? U zadnjem PC-u
>=>> na testu su se pokazali sporijim od Quantum Fireball-a, sto je
>=>> suprotno od onoga sto ti tvrdis.
Ja sam "likvidirao firmu" još pre mesec dana, što u prevodu
znači da ne radim više.
Babbage
diskovi.1347babbage,
-> #1343, dpredovic>=>> Kad smo već kod toga, ima li šta od drajvera za one 486/umc/133
>=>> ploče što smo kupovali od tebe? ;)
?
Samo SiSove ploče sam prodavao bez drajvera (jer je Onaj_koji_
vuče_iz_Singa bacio kutiju sa disketama - mrzelo ga da nosi),
UMC su stizale u kutiji sa sve disketom...
Babbage
diskovi.1348superhik,
-> #1342, babbage=:> Koliko vidim iz poruke, tebi trebaju drajveri za kontroler.
=:> Ako imaš integrisani kontroler, trebalo bi da si disketu
=:> dobio sa pločom.
Ja ja, hvala...
diskovi.1351dpredovic,
-> #1347, babbage> Samo SiSove ploče sam prodavao bez drajvera (jer je Onaj_koji_
> vuče_iz_Singa bacio kutiju sa disketama - mrzelo ga da nosi),
> UMC su stizale u kutiji sa sve disketom...
W95 drajveri. Izem ti P&P koji nema drajvere za w95.
diskovi.1352mbole,
-> #1331, jegor> Inače, po pisanju Politike Ekspres od pre par nedelja, svet se
> opametio i posle višegodišnjih zabluda u vezi digitalnog zvuka
> se vratio staroj dobroj lampi, koja se naravno proizvodi u Niškoj
> manufakturi. Ako blesavi radnici ne prestanu da štrajkuju, nikad
> nećemo videti blagostanje. (dal' da stavim smajlija ili plačka?)
Ne znam zašto vas ovo čudi? Ili tačnije ne znam šta je to što vas čudi?
Neka od najezoteričnijih pojačala se prave upravo u cevnoj tehnici.
Recimo prilično čuveni MC Intosh (nema nikakve veze sa Apple-om, a
i kompanija je "malkice" starija od Jabuke). Ne smem da napišem cifru
koju treba izdvojiti da bi postali sretan vlasnik jedne ovakve naprave.
Sa druge strane činjenica je da je EI jedan od retkih još preostalih
proizvođača elektronskih cevi. Naravno ovo ne znači da ćemo kolko sutra
da razbijemo Motorolu, Texas Instruments i Sony, i da zavladamo
svetskim tržištem.
Samo, nemojte podcenjivati cevke. Tranzistori i integralci jesu dobre svari
ali njihova najveća prednost je jeftinoća.
diskovi.1353zeljkoj,
-> #1352, mbole> Samo, nemojte podcenjivati cevke. Tranzistori i integralci jesu
> dobre svari ali njihova najveća prednost je jeftinoća.
Ali to ne znači da su nekvalitetniji. Štaviše, savremeni tranzistori
imaju daleko manji šum i izobličenja od najkvalitetnijih cevi. Pa onda
vek trajanja, pa potrošnja...
Uopšte ne shvatam kako bi pojačala sa cevima mogla da daju bolji zvuk. :)
diskovi.1354peacock,
-> #1353, zeljkoj#### Uopšte ne shvatam kako bi pojačala sa cevima mogla da daju
#### bolji zvuk. :)
Nema to veze sa tehnologijom, sve zavisi od izvežbanosti ušiju.
diskovi.1355jegor,
-> #1352, mbole> Ne znam zašto vas ovo čudi? Ili tačnije ne znam šta je to što vas čudi?
Da'l bi za moju dušu samo, pročešljao moju poruku još jednom?
Radi se o tome da Mađarima IBM gradi već drugu fabriku hard diskova, a
mi i dalje planiramo u dvadesetprvi vek tramvajem, lampama i Yugom.
O lampaškim pojačalima ne treba trošiti puno reči (pogotovo ne u ovoj
temi). Lampu ćete naći ili u nekom jako skupom pojačalu ili u nekom
prastarom radiju ;), a hard disk u svakom PC-u. Kao primer onih prvih
bih radije uzeo Audio Research (skuplji je od McIntosh-a nekoliko puta).
I na kraju, ako se malo pogledaju HI-FI časopisi koji su izlazili za
vreme trajanja nepravedih sankcija u svetu, dâ se videti da su Kinezi
izbacili na tržište gomilu vrlo kvalitetnih lampi, a bogami i još boljih
gotovih cevnih pojačala koja su poređena sa pojačalima višestruko sku-
pljih od njih. Ako njima hoćemo da pravimo konkurenciju, a da ne prođemo
k'o sa Yugom u Americi, moraćemo mnogo toga da promenimo. Što pre, to
bolje!
diskovi.1356jegor,
-> #1353, zeljkoj> Ali to ne znači da su nekvalitetniji. Štaviše, savremeni tranzistori
> imaju daleko manji šum i izobličenja od najkvalitetnijih cevi. Pa onda
> vek trajanja, pa potrošnja...
Dejan Veselinović je sve ovo lepo i naširoko objasnio tamo gde treba
u temi HI.FI. Mnogi moji drugovi (uključujući i moju malenkost) su
naučili dosta iz pomenutih tekstova.
diskovi.1357peccaa,
Da li neko ima iskustva sa cd sony 2* model 33a.kako se pokazo
i sl.I jos nesto
MOj drug biM M i kupio CD rom snimac,kakav je dobar i do koje cifre
treba platiti,m
Mislim na poznatije marke
fala na odgovorima
pozdrav od peccee
diskovi.1358mango,
-> #1357, peccaa> Da li neko ima iskustva sa cd sony 2* model 33a.kako se pokazo
> i sl.I jos nesto
Model 33a ces tesko naci posto se lose pokazao, pa su ga ljudi
iz Sony-a brzo povukli iz prodaje. I ako ga nadjes nemoj ga kupiti.
Izuzetan je Sony cdu55e, takodje dvobrzinac, najbolji cd-rom koji
se pojavio.
> MOj drug biM M i kupio CD rom snimac,kakav je dobar i do koje cifre
> treba platiti,m
> Mislim na poznatije marke
Gledam tvoje poruke vec par meseci i divim im se;) Kako samo uspes da
ih ovako napises:jedno slovo malo, pa dva velika... Uzgred kaze se koji
je dobar, a ne kakav je dobar. Najjeftiniji su Pineacle, a dobri su Sony
,Toshiba, Philips... Svi su mnogo skupi, tako da ne preporucujem kupovinu
sem ako nema nameru da se bavi piratovanjem softvera, mada ne znam koliko
bi pametno bilo da to uradi jer u gradu ih vec ima MNOOOGO. E, sad cene
variraju i krecu se 3500-6000 dem.
diskovi.1359benko,
Da li neko zna kako da instaliram SONY CDU55E CDROM?
Inače kada stavim da je 'slave' ATAPI drajver ga ne prepoznaje.
ATAPI drajver je verzija 2.24a od 11/95.
Da li možda nešto treba upisati u SETUP?
U config.sys sam probao instalirati drajver sa različitim
parametrima, ali ne pomaže.
Imam matičnu ploču 486SLC2 na 50MHz. Da li je možda zbog toga?
Pomagajte.
benko
diskovi.1360benko,
Da li možda neko ima drajvere za CONNER strimere TSM-420R i
TSM-850R za UNIX? Hitno je potrebno.
Javljajte što prije i pomagajte.
Unapred zahvalan, benko.
diskovi.1361vlad,
-> #1358, mango> Model 33a ces tesko naci posto se lose pokazao, pa su ga ljudi
> iz Sony-a brzo povukli iz prodaje. I ako ga nadjes nemoj ga kupiti.
Kako sam ja cuo od nebrojenih zadovoljnih vlasnika, Sony 33-ojka je
najpouzdaniji CD citac koji se ikada pojavio. Ne znam nikog ko ga je imao
(mnogi ga se ni po koju cenu ni danas ne bi odrekli) a da se ne kune da to
cudo cita sve sto je uopste moguce procitati. Znam jednog koji ga drzi u
masini samo da bi musterijama mogao da dokaze da su diskovi koje je rezao
na Pinnacle-u sasvim ispravni B). Istina, ni 55e ne zaostaje mnogo.
diskovi.1362charly,
Da li neko ima CD to WAV (VOC, IFF... bilo sta)
Znaci treba mi prg. koji ce da snimi neku pesmu sa muzickog CD-a u
fajl na disku...
Charly
P.S. Ako je ovoga vec bilo... jel moze broj poruke ?
diskovi.1363biber,
-> #1359, benko>> Inace kada stavim da je 'slave' ATAPI drajver ga ne prepoznaje.
>> ATAPI drajver je verzija 2.24a od 11/95.
Ovo stoji u config.sys:
DEVICE =C:\DRIVERS\ATAPI_CD.SYS /D:MSCD000 /I:0
Ovo u autoexec.bat
C:\DOS\MSCDEX.EXE /D:MSCD000 /M:12 /V
CD-rom je master na sekundarnoj grani. Naravno i dzamper je na "master".
diskovi.1364charly,
1. Kako povezati Adptec 1520 SCII
oi
..dns a
k
eT1é┘i;╗ď aablaďÓce
d t
ee4i4
I
-Q Dz§\
5¸ av×rrea
hoko Hs # na4
╗jŤ fia4k
eas QAet
ç
(Nn:
1e nr aD!ku
o_oaadpr ee┘ea .aaem jj2 rh
oÇ
tad
1)iP
╩2C
5▀gt3akAeal.CÇda0
diskovi.1365vstan,
-> #1362, charly> Znaci treba mi prg. koji ce da snimi neku pesmu sa muzickog
> CD-a u fajl na disku...
Toga je bilo, ali ne u ovoj konferenciji -> PC.UTIL:ZVUK.
diskovi.1366vlad,
-> #1358, mango> Model 33a ces tesko naci posto se lose pokazao, pa su ga ljudi
> iz Sony-a brzo povukli iz prodaje. I ako ga nadjes nemoj ga kupiti.
Kako sam ja cuo od nebrojenih zadovoljnih vlasnika, Sony 33-ojka je
najpouzdaniji CD citac koji se ikada pojavio. Ne znam nikog ko ga je imao
(mnogi ga se ni po koju cenu ni danas ne bi odrekli) a da se ne kune da to
cudo cita sve sto je uopste moguce procitati. Znam jednog koji ga drzi u
masini samo da bi musterijama mogao da dokaze da su diskovi koje je rezao
na Pinnacle-u sasvim ispravni B). Istina, ni 55e ne zaostaje mnogo.
diskovi.1367mango,
-> #1361, vlad>> Model 33a ces tesko naci posto se lose pokazao, pa su ga ljudi
>> iz Sony-a brzo povukli iz prodaje. I ako ga nadjes nemoj ga kupiti.
>
> Kako sam ja cuo od nebrojenih zadovoljnih vlasnika, Sony 33-ojka je
> najpouzdaniji CD citac koji se ikada pojavio. Ne znam nikog ko ga je imao
cdu55e je nista manje pouzdan od starijeg brata, ali je zato mnoogo brzi.
diskovi.1368mikis,
-> #1358, mango+> E, sad cene variraju i krecu se 3500-6000 dem.
Da si ti živ i zdrav, CD Recorderi se (kod nas!) mogu naći već za 1500
maraka (pa i manje!).
diskovi.1369biber,
-> #1362, charly>> Da li neko ima CD to WAV (VOC, IFF... bilo sta)
Bilo je vec, ali evo ponovo.
da2wav1g.zipdiskovi.1370charly,
-> #1369, biber10x !!!
Charly
diskovi.1371babbage,
-> #1368, mikis>=>> Da si ti živ i zdrav, CD Recorderi se (kod nas!) mogu naći već za 1500
>=>> maraka (pa i manje!).
Sa takvim CD-Rom možeš da se slikaš - sada ti treba pisač
neke malo bolje firme. Pinaccleove videh za 1300, ali šta
ćeš sa njim kad praktično nijedan quad speed neće da čita
ono što on ispeče?
Babbage
diskovi.1372inferno,
-> #1366, vladŮ│ ˙ Kako sam ja cuo od nebrojenih zadovoljnih vlasnika, Sony 33-ojka je
Ů│ ˙ najpouzdaniji CD citac koji se ikada pojavio. Ne znam nikog ko ga je
Ů│ ˙ imao (mnogi ga se ni po koju cenu ni danas ne bi odrekli) a da se ne
Ů│ ˙ kune da to cudo cita sve sto je uopste moguce procitati. Znam jednog
Isto mogu da tvrdim i za Panasonic 563-J.
diskovi.1373spantic,
-> #1371, babbage> neke malo bolje firme. Pinaccleove videh za 1300, ali šta
> ćeš sa njim kad praktično nijedan quad speed neće da čita
> ono što on ispeče?
Otkud ti to? Na poslu imamo Pinaccle interni i sve živo čita
njegove diskove.
diskovi.1374mango,
-> #1368, mikis> +> E, sad cene variraju i krecu se 3500-6000 dem.
>
> Da si ti ziv i zdrav, CD Recorderi se (kod nas!) mogu naci vec za 1500
> maraka (pa i manje!).
Da, ali koliko se ja secam pitanje je vazilo za KVALITETNE pisace...
diskovi.1375mikis,
-> #1374, mango+> > Da si ti ziv i zdrav, CD Recorderi se (kod nas!) mogu naci vec za 1500
+> > maraka (pa i manje!).
+>
+> Da, ali koliko se ja secam pitanje je vazilo za KVALITETNE pisace...
Pa, ne znam šta fali Sony-ju 920S? Koliko vidim u oglasima na Sezamu,
može se naći za 1400 DEM, imamo dva komada u firmi, i prilično smo zadovoljni
njima, a i mnogi koji ga imaju ga hvale... Jedina 'mana' mu je što je double
speed pisač i čitač. U aprilskom PC Magazine-u objavljen je veliki test CD
recordera, i za Editors Choice proglašen je jedan Smart&Friendly, baš sa ovim
Sony mehanizmom.
Ako ovo nije dovoljno dobro, tu su i quad speed Yamahe (CDR100), koje
su takođe prilično hvaljene, a cena im je napolju oko 1500$ - znači, kod nas
oko 2500 DEM, što je još uvek daleeeko ispod pominjanih 5-6000 :)
(double-speedovi su napolju oko 900$).
diskovi.1376crncic,
-> #1373, spantic>> Otkud ti to? Na poslu imamo Pinaccle interni i sve živo čita
>> njegove diskove.
Eh, bolje da se ne oglašavaju ljudi odavde koji su imali Panacclea,
a beve se tim poslom ;)
diskovi.1377spantic,
-> #1376, crncic>>> Otkud ti to? Na poslu imamo Pinaccle interni i sve živo čita
>>> njegove diskove.
>
> Eh, bolje da se ne oglašavaju ljudi odavde koji su imali Panacclea,
> a beve se tim poslom ;)
Što da ne. Poenta je da mi snimamo dosta diskova za interne potrebe
i oni idu na sve strane (pošto je reč mahom o katalozima). Nikada nije
niko kukao, odnosno svi su ih čitali.
Svi su snimani u 2x režimu.
diskovi.1378babbage,
-> #1373, spantic>=>> Otkud ti to? Na poslu imamo Pinaccle interni i sve živo čita
>=>> njegove diskove.
Ja sam imao silne probleme sa dva Pinacclea - što se na njima
snimi (nezavisno od medija) nijedan (bukvalno) 4x neće da čita.
Babbage
diskovi.1379orlic,
-> #1376, crncic>>> Otkud ti to? Na poslu imamo Pinaccle interni i sve zivo cita
>>> njegove diskove.
>
> Eh, bolje da se ne oglasavaju ljudi odavde koji su imali
> Panacclea, a beve se tim poslom ;)
Hm, ne znam zasto mi je sve ovo poznato... :>>>>
diskovi.1380orlic,
-> #1376, crncic>>> Otkud ti to? Na poslu imamo Pinaccle interni i sve zivo cita
>>> njegove diskove.
>
> Eh, bolje da se ne oglasavaju ljudi odavde koji su imali
> Panacclea, a beve se tim poslom ;)
Hm, ne znam zasto mi je sve ovo poznato... :>>>>
diskovi.1381kvale,
-> #1375, mikis>> speed pisač i čitač. U aprilskom PC Magazine-u objavljen je veliki test
>> CD recordera, i za Editors Choice proglašen je jedan Smart&Friendly, baš
>> sa ovim
Ako ti nije teško pogledaj da li je bio test za externi CD recorder
Pinnacle RCD 5040, pa ako je bio napiši koju reč.
diskovi.1382biber,
Evo nesto o DVD sa http://sony.com/. Ostatak je prikacen uz poruku.
It is now 14 years since Sony and Philips launched the CompactDisc
digital audio format and gave the world its first taste of digital
entertainment. CD has enjoyed unprecedented success and universal
support among music companies and hardware manufacturers. To date,
over 120 million CD Players and 3 billion CD's have been sold in
the United States alone.
From its origins as a music format, Compact Disc has grown to encompass
computer applications (CD-ROM), imaging applications (PhotoCD), and
video game applications with products like the Sony PlayStation®
system.
Over the years since the introduction, we have seen significant advances
in the enabling technologies that support the Compact Disc. Laser
optics, reflective films, and disc replication have all made major
strides. Digital coding and compression algorithms have become vastly
more sophisticated. Moreover, integrated circuits and drive mechanisms
have made impressive advances.
All of these advances came into play when Sony began work on the next
generation of optical media. The goal: vastly increased capacity, with
the ability to feature an entire movie in high-quality digital video on
a single side of a disc.
This was the start of DVD.
dvd.zipdiskovi.1383smilicic,
Da li neka dobra dusa moze da mi posalje drajvere za
Holtek-ov VL-bus I/O kontroler. Nesto sam prebrljao pa sada
moram da se izvadim ;)). So, help!
Srdjan ;)
P.S. Saljite ovde ili na mail. Hvala unapred!
diskovi.1384zamahajev,
Imam disk Quantum LPS 170 A u kojem je pukla particiona tabela zbog
problema u napajanju, tako da sada računar ne prepoznaje disk. Mislim da
bi trebalo izvršiti LL format. U BIOSu računara koji pokušavam da
osposobim nema program za LLF. Kako da izvršim ovu formatizaciju?
Pozdrav Zamahajev
diskovi.1385vlad,
-> #1384, zamahajev> bi trebalo izvršiti LL format. U BIOSu računara koji pokušavam da
> osposobim nema program za LLF. Kako da izvršim ovu formatizaciju?
Ako nista sem LLF ne pomaze, mail me pa da ga pretesterisemo na mojoj
masini. Referenca: desetak do sada uspesno formatiranih IDE diskova B).
diskovi.1386dulev,
-> #1384, zamahajev> Imam disk Quantum LPS 170 A u kojem je pukla particiona tabela zbog
> problema u napajanju, tako da sada racunar ne prepoznaje disk. Mislim
> da bi trebalo izvrsiti LL format. U BIOSu racunara koji pokusavam da
> osposobim nema program za LLF. Kako da izvrsim ovu formatizaciju?
Na osnovu cega si zakljucio da ti treba LLF?
Na osnovu cega si zakljucio da ti je pukla particiona tabela?
Ako ti je pukla particiona tabela, tada ti treba boot disketa,
FDISK.COM i FORMAT.COM. Na LLF zaboravi.
(dv)
diskovi.1387dpredovic,
-> #1386, dulev> Ako ti je pukla particiona tabela, tada ti treba boot disketa,
> FDISK.COM i FORMAT.COM. Na LLF zaboravi.
? NDD vrlo uspešno oporavlja particione tabele. Ako je _samo_ ona
oštećena, ne bi tebalo da bude problema u vraćanju.
diskovi.1388deimos,
-> #1387, dpredovic>> ? NDD vrlo uspesno oporavlja particione tabele. Ako je _samo_ ona
>> ostecena, ne bi tebalo da bude problema u vracanju.
Pre par dana sam imao slicnih problema, doduse na extended particiji,
naw logickom disku D:. NIJEDAN od programa tipa NDD nije ni pokusao da
upotrebi podatke iz druge kopije FAT-a, vec samo pokusava da spase sto se
spasti moze. Zar je moguce da od '81 do danas niko nije ni pokusao da doda
'eventualnu opciju' kopiranja drugog FAT-a na mesto prvog (uz undo
ofkors) ?!
.dEiMoS.
diskovi.1389calex,
-> #1387, dpredovic<!> ? NDD vrlo uspešno oporavlja particione tabele. Ako je _samo_ ona
<!> oštećena, ne bi tebalo da bude problema u vraćanju.
Ne verujem da je to u pitanju, pa čovek reče da mu računar više ne
prepoznaje disk, nema tabela neke veze sa tim. Meni više liči na neki
fizički problem sa diskom. :(
diskovi.1390cnenad,
-> #1388, deimos=> naw logickom disku D:. NIJEDAN od programa tipa NDD nije ni pokusao da
=> upotrebi podatke iz druge kopije FAT-a, vec samo pokusava da spase sto se
Davno mi je NDD prijavio neku glupost i veoma uljudno pitao da iskoristi
drugu kopiju FAT-a i pregazi sa njom prvu.
Možda su obe bile oštećene ?
diskovi.1391deimos,
-> #1390, cnenad>> Davno mi je NDD prijavio neku glupost i veoma uljudno pitao da iskoristi
>> drugu kopiju FAT-a i pregazi sa njom prvu.
>> Mozda su obe bile ostecene ?
Ne znam o cemu se radilo, ali je meni u tom trenutku bas bila potrebna
ta opcija, medjutim nije se setio da mi ponudi drugi FAT (NU8). Na kraju je
problem delimicno resen programom kojeg sam sam napravio. Kazem delimicno,
jer je i drugi FAT bio ostecen, ali manje. I pored ostecenja, drugi FAT je
mogao da se locira na disku normalnim metodama (boot je bio ok).
.dEiMoS.
diskovi.1392peacock,
-> #1390, cnenad#### Davno mi je NDD prijavio neku glupost i veoma uljudno pitao
#### da iskoristi drugu kopiju FAT-a i pregazi sa njom prvu.
#### Možda su obe bile oštećene ?
Verovatno je ova varijanta bila u pitanju. NDD bi treblo da
prepiše kopiju FAT-a ako je oštećen. U svkom slučaju on prijavi
da je FAT oštećen, a onda može vrlo elegantno, uz pomoć Diskedita
iz istog paketa da se ručno prepiše drugi FAT. Samo, pamet u
glavu ako niste vični ovoj moćnoj alatki! Najvažnija stvar je da
se ništa ne dira u trnutku kada se primeti problem. Svi nesumični
pokušaji samo pogoršavaju rešenje problema.
diskovi.1393marec,
-> #1362, charly> Znaci treba mi prg. koji ce da snimi neku pesmu sa muzickog CD-a u
> fajl na disku...
CD RIP možeš da uradiš iz Fasttracker-a 2.04, ali samo do 22kHz :(
diskovi.1394zamahajev,
-> #1389, calex
<B3> Ne verujem da je to u pitanju, pa čovek reče da mu računar
<B3> više ne prepoznaje disk, nema tabela neke veze sa tim. Meni
<B3> više liči na neki fizički problem sa diskom. :(
Problem je rešen najobičnijom operacijom FORMAT C:/S. Da malo
pojasnim problem. Kada sam posle dužeg odsustva iz Ekonomske škole došao
našao sam dva računara koji ne rade i nekoliko komponenti, između
ostalih i ovaj disk. Kod kućišta u kojem se nalazi inkriminisani disk
crklo je napajanje. Doduše još nisam tačno proverio budući da ventilator
radi možda i nije to upitanju. NDD nije uopšte konstatovao postojanje
diska. Tek sam sa MDinfo pronašao disk, ali sa nekim čudnim parametrima
kao što je informacija da se nalazi CP/M sistem i slično. Pre nekoliko
godina sam imao neko slično iskustvo sa jednim diskom FUJITSU kome je
jedino pomogao LL format.
Pozdrav Zamahajev
diskovi.1395mbole,
-> #1355, jegor> Da'l bi za moju dušu samo, pročešljao moju poruku još jednom?
Nemoj odma da biješ :)
Važi, važi, ne bih ni ja imao ništa protiva da mi sazidaju fabriku
diskova u komšiluku. Jedino se bojim da bi mi tada tvrdili kako oni
ništa ne valjaju čim se rade kod nas.
diskovi.1396dulev,
-> #1387, dpredovic> ? NDD vrlo uspesno oporavlja particione tabele. Ako je _samo_ ona
> ostecena, ne bi tebalo da bude problema u vracanju.
Ako sam dobro shvatio njegovu poruku, tu mu NDD ne bi pomogao, jer
ostecena(?) particiona tabela nije jedina napravila problem.
(dv)
diskovi.1397dulev,
-> #1388, deimos> spasti moze. Zar je moguce da od '81 do danas niko nije ni pokusao da
> doda 'eventualnu opciju' kopiranja drugog FAT-a na mesto prvog (uz
> undo ofkors) ?!
Norton DE.
(dv)
diskovi.1398dpredovic,
-> #1388, deimos>>> ? NDD vrlo uspesno oporavlja particione tabele. Ako je _samo_ ona
>>> ostecena, ne bi tebalo da bude problema u vracanju.
>
> Pre par dana sam imao slicnih problema, doduse na extended particiji,
> naw logickom disku D:. NIJEDAN od programa tipa NDD nije ni pokusao da
> upotrebi podatke iz druge kopije FAT-a, vec samo pokusava da spase sto se
Pa čovek reče da mu ne valja particiona tabela, a ja rekoh da ako je _samo_
to u pitanju onda nema frke. Sad, drugo je pitanje što to verovatno nije
samo part. tabela nego ko zna šta.
diskovi.1399dpredovic,
-> #1389, calex> Ne verujem da je to u pitanju, pa čovek reče da mu računar više ne
> prepoznaje disk, nema tabela neke veze sa tim. Meni više liči na neki
> fizički problem sa diskom. :(
Hmmm... Mene kada ljudi zovu i kažu da im ne radi moj program to može da
znači i da nisu znali da uključe računar.
Računar "ne prepoznaje disk" može da znači koješta, zato što prosto ne
znam sa koliko znanja raspolaže čovek koji pita.
diskovi.1400nenad,
Jeste videli ove "nove" Quantum-ove BigFoot 5,25" diskove? :))
Kad su mi ga pokazali nisam mogao da verujem, mislio sam da me
zezaju. :))) Užas... Zaobići, naravno.
diskovi.1401mbole,
-> #1359, benko> Da li neko zna kako da instaliram SONY CDU55E CDROM?
> Inače kada stavim da je 'slave' ATAPI drajver ga ne prepoznaje.
Ukoliko ga postavljaš na slave nekada je potrebno i disku reći da
nije više singl master već da postoji i slave. Dalje neki diskovi
nisu baš hteli da se druže sa CD-drajvovima, pogotovu u kombinaciji
sa nekim kontrolerima.
Ukoliko poseduješ sekundarni kontroler na ploči postavi ga tamo kao
master (ovo je najzdravija varijanta, a zašto, objašnjenje je
podugo, prošaraj malo po konferencijama ima ga).
> ATAPI drajver je verzija 2.24a od 11/95.
ovo je OK
> Da li možda nešto treba upisati u SETUP?
Ako misliš na BIOS setup, ne treba. Tj na mestu gde je prikačen CD-
ROM treba da stoji None. CD-u se ne pristupa preko BIOS-a već preko
drajvera.
> U config.sys sam probao instalirati drajver sa različitim
> parametrima, ali ne pomaže.
Jedini parametri koji su potrebni su:
cofig.sys
device=c:\putanja\atapi_cd.sys /D:bilošta
autoexec.bat
c:\putanja\mscdex.exe /d:ono_bilošta_iz_config.sys
Dva bilosta moraju da budu identična. Dobro ne može baš bilo šta ali
bilo koji tekst dužine do ... nemam pojma nikad nisam probao više od
8 karaktera ali 8 sigurno može... karaktera koji nema specijalne
znake i sastoji se samo iz slova i brojeva s tim da je prvi karakter
slovo moze.
Al ga objasnih. Ma napiši tu mscd000 na oba mesta i sve je OK.
Ako i pored ovoga ne radi, moguće je da ti kontroler jednostavno ne
priznaje CD. Dešavalo se sa nekim primercima pogotovu starijim.
diskovi.1402zeljkoj,
-> #1400, nenad> Jeste videli ove "nove" Quantum-ove BigFoot 5,25" diskove? :))
A koliki je kapacitet? A brzina? :)
diskovi.1403cnenad,
-> #1400, nenad=> Jeste videli ove "nove" Quantum-ove BigFoot 5,25" diskove? :))
=>
=> Kad su mi ga pokazali nisam mogao da verujem, mislio sam da me
=> zezaju. :))) Užas... Zaobići, naravno.
To je od 2.5 Gb ? Da mi to preskočimo pa stanemo na Fireball-u od 3.2 Gb ?
diskovi.1404dr.grba,
-> #1392, peacock>> Verovatno je ova varijanta bila u pitanju. NDD bi treblo da
>> prepiše kopiju FAT-a ako je oštećen. U svkom slučaju on prijavi
>> da je FAT oštećen, a onda može vrlo elegantno, uz pomoć Diskedita
>> iz istog paketa da se ručno prepiše drugi FAT. Samo, pamet u
A, uzgred, nije nimalo glupo postaviti program IMAGE u Autoexec.Bat.
diskovi.1405slaki,
-> #1404, dr.grba> A, uzgred, nije nimalo glupo postaviti program IMAGE u Autoexec.Bat.
Šta konkretno radi IMAGE i koja je korist od njega?
diskovi.1406nenad,
-> #1402, zeljkoj>> Jeste videli ove "nove" Quantum-ove BigFoot 5,25" diskove? :))
>
> A koliki je kapacitet? A brzina? :)
Ima ih od 1.3 i valjda 2.nešto. Spori su prilično.
diskovi.1407nenad,
-> #1403, cnenad> To je od 2.5 Gb ? Da mi to preskočimo pa stanemo na Fireball-u od 3.2 Gb
> ?
Mislim da ima i tog kapaciteta, ali ja sam video onaj od 1.3GB.
Btw, od Quantum-a je trenutno aktuelan i onaj Shiroko model, jel
neko imao prilike da ga isproba?
Nije mi zaista jasno ovo vraćanje na 5,25". Disk je prilično
tanak (i oklopljen, mora se priznati da deluje mnogo otpornije
nego prethodni Quantum modeli - Maverick i Fireball). Ono što je
interesantno jeste da ima, bar tako izgleda spolja, 2 osovinice
za diskove unutra!
Odnosno ima dve okrugle nalepnice "..void if removed", a ispod
njih rupa, šta ima unutra nisam gledao. Dodao bih da je, na prvi
pogled, po brzini u klasi diskova od pre godinu-dve dana.
diskovi.1408dr.grba,
-> #1405, slaki>>> A, uzgred, nije nimalo glupo postaviti program IMAGE u Autoexec.Bat.
>>
>> Šta konkretno radi IMAGE i koja je korist od njega?
Vrši redundantnu kopiju slike diska (tj. struktura na disku), što
može da pomogne programu NDD prilikom rekonstrukcije, ili čak i
za ručne ispravke.
diskovi.1409mmarkovic,
-> #1408, dr.grba> Vrši redundantnu kopiju slike diska (tj. struktura na disku),
> što može da pomogne programu NDD prilikom rekonstrukcije, ili
> čak i za ručne ispravke.
I glavni je kod UNFORMAT-a HD-a...
diskovi.1410hellraiser,
-> #1407, nenadC:\> > To je od 2.5 Gb ? Da mi to preskocimo pa stanemo na Fireball
C:\> > ?
C:\>
C:\> Mislim da ima i tog kapaciteta, ali ja sam video onaj od
C:\> 1.3GB. Btw, od Quantum-a je trenutno aktuelan i onaj Shiroko
C:\> model, jel
Bigfoot ima deklarisani pritup od 16 ms. To govori samo za sebe :).
Dakodje brzina rotacije je 3600 rpm, sto takodje govori samo za sebe, ako
znamo da je poslednji vidjen disk sa 3600 rpm Conner CFS od 1.x GB. Do
sada su svi proizvodjaci presli na 4500 i 5400 rpm, a pristup je blizu 10
ms (negde vise negde manje).
Quantum sirocco je druga prica. Izgleda da su mu performanse u rangu sa
FireBallom (mozda je nesto sporiji), a poenta kod njega je manja gustina
pakovanja podataka nego kod Fireball-a (mislim oko 850 MB po ploci, dok je
kod FireBalla 1 ili 1.2 Gb). aktuelni su modeli od 1.7 i 2.5 GB.
Quantum je izdao nove fireball modele, od kojih najveci ima kapacitet
3240 GB.
pozdrav, Rkramer..
diskovi.1411cnenad,
-> #1404, dr.grba=> A, uzgred, nije nimalo glupo postaviti program IMAGE u Autoexec.Bat.
A ako napravi image diska koji eventualno ima BS, lost cluster-e, cross link
fajlove i slično... ? Ipak više volim da nakon provere diska ručno poteram
IMAGE...
diskovi.1412dr.grba,
-> #1411, cnenad>> A ako napravi image diska koji eventualno ima BS, lost cluster-e, cross
>> link fajlove i slično... ? Ipak više volim da nakon provere diska ručno
>> poteram IMAGE...
IMAGE pravi IMAGE.DAT, a ako je već postojao takav, onda se taj prvo
prekrsti u IMAGE.BAK. Postoje, dakle, dva poslednja stanja. Naravno,
moguće je da se mašina dvaput butuje u kratkom intervalu, pa da se
greške povuku. Isto je tako moguće da se provera diska radi suviše
retko, u kombinaciji sa lošim backupom. Isto je tako moguće da...
Što nas dovodi do zaključka da bi bilo bolje da smo se bavili nekom
drugom zanimacijom, recimo hortikulturom (:
diskovi.1413snemcev,
-> #1410, hellraiser>> Quantum je izdao nove fireball modele, od kojih najveci ima kapacitet
>> 3240 GB.
Kamo lepe sreće! Verovatno je disk od "samo" 3,24 GB... :)
diskovi.1414mila,
-> #1411, cnenad> A ako napravi image diska koji eventualno ima BS, lost cluster-e, cross
> link fajlove i slično... ? Ipak više volim da nakon provere diska ručno
> poteram IMAGE...
diskovi.1415calex,
-> #1410, hellraiser<!> Bigfoot ima deklarisani pritup od 16 ms. To govori samo za sebe :).
<!> Dakodje brzina rotacije je 3600 rpm, sto takodje govori samo za sebe,
Evo šta kaže PC magazine (11. jun), first looks:
Quantum's Bigfoot:A Monster of A Hard Disk Value
The biggest news in the hard disk business of late has been the
Bigfoot, a 5.25-inch-wide drive that can hold 1.2GB or 2.5GB and sells
for $225 or $370, respectively.
At a time when the trend is toward smaller hard disks, Quantum
Corp. things big. But make no misstake; this is not like the old
fullheight drives of yore that filled entire drive bays. The Bigfoot
is just three-quarters of an inch thick.
.......
Performance is aided by its ATA-2 PIO Mode 4 and DMA Mode 2
support (which have a combined rated data-transfer rate of 16.6MBps).
Because the disk spins at 3,600 rpm, the Bigfoot's specifications
are less than you'd expect from a top-of-the-line drive. For example,
it has only a 15-ms seek rating. In the course of our Disk Win-Mark 96
tests, it produced a data-throughput rate of 813 KBps-considerably
slower than the 1,170 KBps posted by a Fireball drive of approximately
the same capacity.
On the other hand, the long tracks of the 5.25-inch platters mean
that the drive heads don't have to move much on long sequential read
and write operations. Working with 2K records, the Bigfoot managed
4,670 KBpson writes and 3,930 KBps for reads, compared with 4,610 KBps
and 3,620 KBps, respectively, for Fireball drive.
The best part is the price: The Bigfoot undercuts the next-best
drive by about a dime a megabyte-which adds up to a giant value.
http://www.quantum.com
<!> pozdrav, Rkramer..
Aaaa, to si ti. :))
diskovi.1416cnenad,
-> #1412, dr.grba=> IMAGE pravi IMAGE.DAT, a ako je već postojao takav, onda se taj prvo
=> prekrsti u IMAGE.BAK. Postoje, dakle, dva poslednja stanja. Naravno,
Ne znam da li je odmah pravio i BAK kod DOS verzije, ako je postojao DAT
fajl ali u verziji za 95-icu moraš sam uključiti pravljenje bekap datoteke.
PoJenta moje napomene je bila da NIJE STVAR samo u tome da se napravi
IMAGE.DAT pa da smo svi sigurni od havarije diska i gubitka podataka. Još
gora stvar je ako se isti pravi na disku na kojem ima grešaka koje prethodno
nisu ispravljene.
diskovi.1417dr.grba,
-> #1416, cnenad>> PoJenta moje napomene je bila da NIJE STVAR samo u tome da se napravi
>> IMAGE.DAT pa da smo svi sigurni od havarije diska i gubitka podataka.
Naravno: poJenta je u redovnom backupu.
diskovi.1418sasab,
Ima li neko raspored džampera za master/slave kombinacije
za disk ALPS DR312C901A?
Malo je hitno. Gledao one info datoteke iz infohard dira
ali ništa nisam našao.
Bogi
diskovi.1419drdjokic,
Prijatelj ima sledeci problem !
Radi se o kolor monitoru
MITSUBISHI model EUM - 1481 A (T) ; 50Hz / 0.6A
a) prilikom prelaska iz bilo kog grafickog moda u tekstualni
rezim rada dolazi do deformisanja slike (pojave se
horizontalne linije koje se pomeraju i prakticno se nista
nevidi na ekranu), kada se monitor ugasi pa ponovo upali sve
se dovede u red. Slika je normalna. Isto se desava i ako pre
paljenja racunara prvo upali monitor.
b) na poldjini monitora se nalazi TTL konektor. Cemu on sluzi i
koji je raspored pinova ( poseduje 9 pinova )
Potrebne su mi bilo koje informacije i jos bolje eventualno
neki prospekti i drajveri za ovaj monitor.
Unapred hvala Drdjokic
diskovi.1420drdjokic,
Hitno potrebna pomoc!
U DOS prozoru WINDOWS-a 95 na ACER racunaru slucajno
pritisnuta
kombinacija tastera ALT CTRL i ESC, sto predstavlja ulazak u SETUP
racunara. Posto je postavljen password pravog ulaska u SETUP nije
ni bilo, jer nije otkucan password. Posto nije postojala mogucnost
regularnog izlaska iz DOS prozora, zatvorio sam ga pomocu krstica u
cosku. Posle toga se zakocio racunar. Jedino sto sam mogao je bio
hardverski reset, nakon cega vise nisam mogao da pristupim disku.
BIOS lepo vidi disk medjutim FDISK kaze da nepostoji ni jedna
particija
i ako ih je pre toga bilo 5, takodje je nemoguce pristupiti disku.
Na disku mi se nalaze veoma vazni podaci, da li postoji neko resenje
za
oporavak.
Ukoliko neko ima neki savet moze me nazvati na 476-729 Dragan
ili odgovoriti na poruku.
Unapred hvala Drdjokic.
diskovi.1421ta.hox,
Prijatelj ima 486/100 sa 8 Mb RAM.
HDD je Conner 420 Mb a CD-ROM je SONY 55E.
Sad je ugradio i HDD Conner 1.3 Gb, pa CD ne radi.
Sta moze biti uzrok?
Inace povezani su na sledeci nacin:
Primary Master: 420 Mb
Primary Slave: 1.3 Gb
Secondary Master: CD-ROM
Jumperi su OK.
diskovi.1422funky,
-> #1421, ta.hox)> Sad je ugradio i HDD Conner 1.3 Gb, pa CD ne radi.
)> Sta moze biti uzrok?
)> Inace povezani su na sledeci nacin:
)> Primary Master: 420 Mb
)> Primary Slave: 1.3 Gb
)> Secondary Master: CD-ROM
Treba da vidiš da li je uključen sekundarni kontroler. Ako imaš integrisan
kontroler na ploči onda se radnja obavlja iz BIOSa. Ako nije ovo, daj malo
više detalja o ploči i kontroeleru
diskovi.1423calex,
-> #1418, sasab<!> Ima li neko raspored džampera za master/slave kombinacije
<!> za disk ALPS DR312C901A?
<!> Malo je hitno. Gledao one info datoteke iz infohard dira
Postoji neki info za DR311C, možda pomogne.
Manufacturer: ALPS ELECTRIC Co.
BIOS settings:
Model Heads Cylinders Sectors L-Zone Size
DR311C 14 868 17 868 105 MB
(Real geometry of drive:
2108 cyl. 2 heads 49 sectors/track
32k internal cache)
Jumpers:
C/D
-ACT
-DSP
-HSP
MS3
SYNC
DC
MS0
MS1
MS2
Master drive & no slaves present: jumpers on C/D and -ACT.
No other jumpers installed, function unknown.
diskovi.1424mirijevac,
Hi,
moze li neko da pomogne po pitanju CD-ROM-a WEARNES CDD-110!
To je dubble speed sa play/skip komandom na prednjoj strani.
Potrebni su mi podaci kojeg je standarda? (IDE,PANA,MITS,SONY-nije)
A potreban mi je i drajver za njega, ako ima neke specificne adrese,
ili nesto slicno,...
Pozdrav
Hvala
Rade
diskovi.1425sasab,
-> #1423, calex> Manufacturer: ALPS ELECTRIC Co.
>
> BIOS settings:
> Model Heads Cylinders Sectors L-Zone Size
> DR311C 14 868 17 868 105 MB
>
> Master drive & no slaves present: jumpers on C/D and -ACT.
> No other jumpers installed, function unknown.
Ja posl'o mail da te podsetim:)
Ali ne pomaže. Raspored džampera je OK, ali meni treba da radi
u kombinaciji sa nekim sigejtovim modelom.
Ipak fala i živ bio.
Bogi
diskovi.1426johnnya,
Nekoliko pitanja...
Kako spregnuti disk od 1.3 Gb i 100 Mb na isti kontroler, ako ploča
nema VLB mod (veliki disk se vozi pod drajverima koji omogućavaju
njegovo "gledanje" od strane ploče"). Ovo je potrebno zbog
prebacivanja podataka...
Generalno, da li cela filozofija u tome da se drugi disk (kada mu se
podese jumper-i) nakači kao SLAVE, pa se zatim njegovi parametri
ubace u BIOS kao disk D: ?
Kako instalirati Win95 na disk koji je osuđen da ima drajvere, jer
ga ploča ne podržava, da li ima nekih problema ?
diskovi.1427smilicic,
Da probam ponovo...:)
Da li neka dobra dusa moze da mi posalje drajvere za
Holtek-ov VL-bus I/O kontroler. Nesto sam prebrljao pa sada
moram da se izvadim ;)). So, help!
Srdjan ;)
P.S. Saljite ovde ili na mail. Hvala unapred!
diskovi.1428johnnya,
Kako se najbolje rešava sledeća situacija:
Kod drugara je stigao novi disk od 1.3 Gb, ali je ploča VLB (nema LBA
mode), pa se disk vozi pod disk menagerom, pošto sam odustao od
povezivanja master/slave sa starim diskom (nemam uputstvo za njega, a
kada je novi disk slave, sistem neće da se digne ?!?) ali dobro sada..
nego me brine sledeće:
1. Hoću da disk podelim na dve particije sa FDISK-om, pre
instaliranja Win95.. OK ?
2. Pošto uskoro treba da uleti nova PCI ploča, koja bi "videla" u
potpunosti disk, da li to znači da se disk mora ponovo formatirati
pošto je prethodno vožen pomoću disk menagera na VLB ploči ? Ako
ne mora, kako će Win95 da reaguje na to ? Šta se dešava sa
drugom particijom ?
diskovi.1429ta.hox,
-> #1422, funky>> Treba da vidis da li je ukljucen sekundarni kontroler. Ako imas
integrisan
Kontroler je neki UN-1082 VL. Ukljucio sam sekondarni port JP1
12-2, ali stvar ne radi iz prve. Obrisao sam iz CONFIG.SYS i
AUTOEXEC.BAT poziv drajvera za CD, pa onda naterao WIN95 da
trazi novi hardver, i on pronadje dva disk kontrolera. Hepiend:
Sad rade oba HDD-a & CD ROM, s tim sto incijalizacija CD-a traje
mnogo duze nego inace.
diskovi.1430mikis,
Name: Yet Another Enhanced IDE/Fast-ATA/ATA-2 FAQ
Version: 1.6
Archive-name: pc-hardware-faq/enhanced-IDE/part1
Posting-Frequency: Monthly (the 24th)
Last-modified: 1996/05/23
URL: http://thef-nym.sci.kun.nl/~pieterh/storage.html
Maintained-by: Peter den Haan <pieterh@sci.kun.nl>
The Enhanced IDE/Fast-ATA/ATA-2 FAQ
John Wehman (jwehman@got.net) and Peter den Haan (pieterh@sci.kun.nl)
v1.6, 1996/05/23
This FAQ addresses issues surrounding Enhanced IDE, ATA-2, ATAPI and
Enhanced BIOSes. It includes practical questions, background informa-
tion and lists of net resources.
eide-faq.zipdiskovi.1431nenad,
-> #1428, johnnya> 2. Pošto uskoro treba da uleti nova PCI ploča, koja bi "videla" u
> potpunosti disk, da li to znači da se disk mora ponovo formatirati
> pošto je prethodno vožen pomoću disk menagera na VLB ploči ?
Ne znači, možeš da prijaviš disk kao "Normal" i nastaviš da
"voziš" Disk Manager.
diskovi.1432biber,
-> #1428, johnnya>> 2. Posto uskoro treba da uleti nova PCI ploca, koja bi "videla" u
>> potpunosti disk, da li to znaci da se disk mora ponovo formatirati
>> posto je prethodno vozen pomocu disk menagera na VLB ploci ? Ako
Trebalo bi da pomogne fdisk /mbr. Time ces odstraniti disk
menager iz boot sektora. Sadrzaj harda ce ostati netaknut.
diskovi.1433funky,
-> #1431, nenad)> > 2. Pošto uskoro treba da uleti nova PCI ploča, koja bi "videla" u
)> > potpunosti disk, da li to znači da S┘Âdisk mora ponovo formatirati
)> > pošto je prethodno vožen pomoću disk menagera na VLB ploči ?
)>
)> Ne znači, možeš da prijaviš disk kao "Normal" i nastaviš da
)> "voziš" Disk Manager.
ne mora da 'vozi' Disk Manager, LBA i DM se lepo slažu
diskovi.1434passinger,
-> #1432, biber
->>> 2. Posto uskoro treba da uleti nova PCI ploca, koja bi
"videla" u
->>> potpunosti disk, da li to znaci da se disk mora ponovo
formatirat
->>> posto je prethodno vozen pomocu disk menagera na VLB ploci ?
Ako
->
-> Trebalo bi da pomogne fdisk /mbr. Time ces odstraniti disk
->menager iz boot sektora. Sadrzaj harda ce ostati netaknut.
Ne mora da znači. Svojevremeno sam imao problema sa EZDrive-om,
koji se mogao skinuti samo ponovnim startovanjem Managera. Ne
znam o kojoj se verziji radi, a moglo bi da upali sa OnTrack-ovim
menadžerom.
diskovi.1435biber,
-> #1434, passinger>>-> Trebalo bi da pomogne fdisk /mbr. Time ces odstraniti disk
>>-> menager iz boot sektora. Sadrzaj harda ce ostati netaknut.
>> Ne mora da znaci. Svojevremeno sam imao problema sa EZDrive-om,
>> koji se mogao skinuti samo ponovnim startovanjem Managera. Ne
I jedan drugar mi se svojevremeno zalio kako fdisk /mbr
nije radilo. Bilo mi cudno, al' rekoh PC je to ;>
Sta mislis kad bi se digao racunar sa diskete?
Onda predjes na c: i zatim a:\fdisk /mbr
Pri tome imajuci kopiju fdisk.exe na disketi
diskovi.1436biber,
Zanimaju me informacije o CD-rom dzuboks uredjajima.
Cene, proizvodjaci, ima li ih kod nas, kako su se
pokazali ili bilo kakva iskustva.
diskovi.1437milanmi,
Dosao sam do nekog programa "HyperDisk" navodno ubrzava racunar kesiranjem
diskova. Molim nekog ko ima iskustva sa istim ili slicnim
programom(programima) da mi kaze da li se stvarno dobija u brzini ili je to
samo reklama ("sarena laza").
diskovi.1438passinger,
-> #1435, biber
->>>-> Trebalo bi da pomogne fdisk /mbr. Time ces odstraniti disk
->>>-> menager iz boot sektora. Sadrzaj harda ce ostati netaknut.
->
->>> Ne mora da znaci. Svojevremeno sam imao problema sa EZDrive-om,
->>> koji se mogao skinuti samo ponovnim startovanjem Managera. Ne
->
-> I jedan drugar mi se svojevremeno zalio kako fdisk /mbr
-> nije radilo. Bilo mi cudno, al' rekoh PC je to ;>
->
-> Sta mislis kad bi se digao racunar sa diskete?
-> Onda predjes na c: i zatim a:\fdisk /mbr
-> Pri tome imajuci kopiju fdisk.exe na disketi
Ma možeš da ga čačneš i iz DiskEditora, pa ga propustiš kroz
NDD ;)
diskovi.1439chitan,
Drugar ima sledeci problem:
Ploca (486 na 66) mu iz nekih razloga ne podrzava LBA mod (postoji u
SETUPu ali ne radi). U sistemu ima dva diska (DECATLON 850Mb i
MEDALIST 1.3Gb) od kojih je jedan u fioci i CD SANYO 2x IDE. Sa starim
drajverom koji je dobio uz DECATLON javljao se problem kada stavi neki
drugi disk u fioku, jer je drajver izgleda negde pamtio koji je disk
bio pri instalaciji drajvera, tako da su se "gubile" neke particije.
Kada je promenio drajver i uzeo novi koji je dobio uz MEDALIST resio
je gornji problem, ali se pojavio novi. CD drajver vise ne vidi CD.
Prijavljuje da ne moze da detektuje CD, a posle toga da je instaliran
pogresan drajver. Pokusao je i da CD instalira preko SB ali ni tako
ne radi.
Da li postoji neko resenje u vidu "univerzalnog drajvera"
tj. pomocu softvera (zamena ploce bi, verovatno, resila stvar)?