PCHARD.6

02 Jul 1995 - 19 Oct 1997

Topics

  1. sistemi (183)
  2. mikroprocesori (544)
  3. maticne.ploce (1113)
  4. diskovi (2401)
  5. video (1276)
  6. dodaci (450)
  7. matricni (339)
  8. laseri (428)
  9. mreze (203)
  10. kvarovi (798)
  11. nabavka (727)
  12. benchmark (37)
  13. razno (1216)
  14. inkjet (283)
  15. unknown (2)

Messages - kvarovi

kvarovi.510 borisl, -> #509, acafaca
> Ima li neko uputstvo IO kartice, gde ima spisak jumpera na njoj? Pa svaka kartica ima razlicito jumperisanje,napisi barem o kom se modelu radi ako mislis da ti neko pomogne.
kvarovi.511 vstan, -> #508, acafaca
> Ima li neko uputstvo IO kartice, gde ima spisak jumpera na njoj? Da li znaš koliko tipova IO kartica postoji ? Ovako ti niko ne može pomoći.
kvarovi.512 d.jovanovic,
Um...priznajem...imam problem Sa modemom...ATI 300 SERIES - interni Modem (kao) radi iz Windowsovog terminala, ali iz voljenog mi Telemate-a ni da pisne... Lepo podesen IRQ/COM ali ne reaguje na AT komande... Ustvari reaguje, ali tek posto izadjem iz telemate i opet udjem (?!?) Na ekranu mi tada lupa komande koje sam kucao u zadnjem sessionu u Telemate-u. Kada pokusam da dajlujem modem se pravi lud. Kaze NO DIAL TONE/ NO CARRIER i samo reciklira ;) A eto, iz Windowsa radi ko bog...samo sto mrzim Windowse ;> Pomagajte drugovi... poz mk82
kvarovi.513 d.jovanovic,
Opet problem s' modemom ;) Elem, CIRRUS LOGIC 14400.. Radio lepo jedno 30-tak minuta, a onda poceo da za*ebava! Kada zovem Sezam, on kao pisti, cvili i sve ostalo k'o sto treba, a onda samo izbaci NO CARRIER Napominjem da je pre normalno radio (pistanje pa onda CONNECT 14400). Problem NIJE komunikacioni program (u svim se ovo desava), a ni telefonska veza (sad zovem na 2400 POCKET modemu bez protokola i nema ni djubreta ni problema). Dali treba ubaciti neku AT komandu? Koju? Ima li ko spisak? 10x
kvarovi.514 acafaca, -> #511, vstan
-=> Da li znaš koliko tipova IO kartica postoji ? -=> Ovako ti niko ne može pomoći. Znam. Treba mi bilo koje.
kvarovi.515 acafaca, -> #510, borisl
-=> Pa svaka kartica ima razlicito jumperisanje,napisi barem o kom -=> se modelu radi ako mislis da ti neko pomogne. Bilo koje će dobro doći.
kvarovi.516 acafaca,
Uzeo sam modem Prolink sa Rockwell-ovim čipom: ati4 PROLINK 1414H VER:04 94-11-17 OK Kako da promenim u terminalu 7 bit-a na 8? (Ne u comm. programu) Kad otkucam: atĐs CMD DESCRIPTION -------------------- DTE PARITY.....7EVEN ............................................
kvarovi.517 acafaca, -> #512, d.jovanovic
-=> Modem (kao) radi iz Windowsovog terminala, ali iz voljenog mi Telemate-a -=> ni da pisne... Probaj sa X3 da ne prijavljuje no dial tone. Moguće je da Telemate nisi skroz podesio. A znam da ume i da zeza. Instaliraj ga ponovo.
kvarovi.518 acafaca, -> #516, acafaca
-=> Uzeo sam modem Prolink sa Rockwell-ovim čipom: -=> -=> ati4 -=> PROLINK 1414H VER:04 94-11-17 -=> -=> OK -=> -=> -=> Kako da promenim u terminalu 7 bit-a na 8? (Ne u comm. programu) -=> -=> Kad otkucam: -=> atĐs -=> -=> CMD DESCRIPTION -=> -------------------- -=> DTE PARITY.....7EVEN ............................................ Dole su stajale tačke u vertikali. A nisam znao da sa tačkom i enter može da se završi poruka. LM neće da mi se promeni DTE PARITY na 8NONE. U programu je podešeno ali kad otkucam atĐs... Tako da kad se prijavim bilo gde i kad otkucam preko 8,9 znakova veza se prekine.
kvarovi.519 vasic, -> #513, d.jovanovic
> Elem, CIRRUS LOGIC 14400.. > Kada zovem Sezam, on kao pisti, cvili i sve ostalo k'o sto > treba, a onda samo izbaci NO CARRIER > Dali treba ubaciti neku AT komandu? Koju? Ima li ko spisak? Probaj "AT\N2", sa Cirrus-ima i Sezamom je obično to problem.
kvarovi.520 ab.comp, -> #512, d.jovanovic
==> A eto, iz Windowsa radi ko bog...samo sto mrzim ==> Windowse ;> Kad je već tako probaj drajver za DOS koji ide uz poruku. Pozdrav █ █ █ █ ▄▄█ █ █▄▄ █▄▄ atidos.zip
kvarovi.521 gmatic,
d.jovanovicu Mozda zavisi od centrale(ja kada zovem Politiku ili ETF nemogu da dobijem vezu na 14400 ili ako je i dobijem puca u roku od par sekundi). Smanji brzinu na recimo 9600 a ako nece i manje(meni tako radi na Politici i ETF-u(oba pocinju sa 32))! CU!
kvarovi.522 mcule,
Od kada sam kupio novu ploču, procesor i memoriju u nekoliko programa dobijam poruku: Your program caused a devide overflow error. If the problem persists, contact your program vendor. Elem, u nekim programima se ovo dešava stalno (neće da rade više - ndiags, par glupih igrica...), a neki rade i po nekad puknu uz ovu poruku. Prvo sam mislio da sam narihtao mašinu, pa sam smanjio sve moguće brzine oko memorije i keša, ali opet isto. Je l' nekom poznata ova poruka? Budući da je nikad do sada nisam video, biće da je do novog hardvera ;), al' reko čisto da pitam ima li iko nekakvu soluciju pre reklamiranja lokalnom dileru? Na šta vam ovo miriše? Na memoriju?
kvarovi.523 guta, -> #522, mcule
#> Na šta vam ovo miriše? Na memoriju? Ili je memorija, ili procesor pada u bedak sa vremena na vreme ;) Ozbiljno, ovo sam već video na dve mašine - na jednoj je sve proradilo posle zamene jednog od SIMM modula, na drugoj posle zamene procesora. Interesantno je da je kod ove druge probleme pravio original Intelov procesor, a AMD K5 radi ok ;) A nije ličio na nabudžen, mada je svašta moguće...
kvarovi.524 gmatic,
I meni je samo u jednoj igri lupio owerflow (i obavezno to radi josh uvek) kada pokrenem setup. Ta igra je C&C!!! Kod mene je bio problem u drajveru za misa!!!!!! Cim sam uzeo drugi sve je radilo OK!!!!! (inace imam mitsumi mish)!!
kvarovi.525 dselic, -> #522, mcule
> Na šta vam ovo miriše? Na memoriju? Aj' da pogodim: imaš AMD K5 ili AMD X5?
kvarovi.526 ranx, -> #522, mcule
> Na šta vam ovo miriše? Na memoriju? Kod mene je to bilo u pitanju, mada mi se isto dešavalo kada je crkavala video karta...
kvarovi.527 mcule, -> #525, dselic
Da, procesor je K5/133
kvarovi.528 haevorn,
ima li neko da popravlja monitore? (molim tel. ili username na mail)
kvarovi.529 dselic, -> #527, mcule
> Da, procesor je K5/133 Pošto posedujem isti procesor na 100MHz, dogadjalo mi se u nekoliko navrata da mi neki stariji programi (recimo igrica Lotus III) izbacuju divide error message. Tada mi je rečeno da to do procesora, odnosno, da je u pitanju neka nekompatibilnost sa starijim softverom. U svakom slučaju, taj error ne dobijam od kada sam obrisao inkriminisane programe tako da mi eventualna nekompatibilnost nešto i ne smeta. :)
kvarovi.530 mcule, -> #529, dselic
E, i kod mene Lotus nije radio :)). Srećom, sad' je tu NFS ;). Meni recimo ni ndiags nije radio kako treba... 2-3 puta od 20-30 startovanih puta. Stalno isto... "Your program coused devide overflow error...". Stvarno, da li se još nekome sa K5 dogadjaju ovakve stvari? I meni bi bilo drago da je to feature, kao što ti je to neko objasnio. Btw, ko te je uverio u to? Diler? ;)
kvarovi.531 dselic, -> #530, mcule
> Meni recimo ni ndiags nije radio kako treba... 2-3 puta od 20-30 > startovanih puta. Stalno isto... "Your program coused devide overflow > error...". I to mi se povremeno dogadjalo. Znaš šta, s obzirom na to da imamo isti procesor/problem, verovatno je reć o nekomptibilnosti. > bilo drago da je to feature, kao što ti je to neko objasnio. Btw, ko > te je uverio u to? Diler? ;) Naravno. :) Znaš šta, ndiags je napravljen pre k5, lotus takodje, a pošto mi se od f8-ovanja dotičnih problem više ne javlja, boli me ***** šta je. :) Doduše, malo mi je žao Lotus-a ali šta da radim. :)
kvarovi.532 mcule, -> #531, dselic
>> Naravno. :) Znaš šta, ndiags je napravljen pre k5, lotus >> takodje, a pošto mi se od f8-ovanja dotičnih problem više >> ne javlja, boli me ***** šta je. :) Doduše, malo mi je >> žao Lotus-a ali šta da radim. :) Za dilere me uopšte ne čudi. Voleo bi da neko od profesionalnih hardveraša ovo potvrdi. Anyone...?
kvarovi.533 orlic, -> #530, mcule
Mc> Stvarno, da li se jos nekome sa K5 dogadjaju ovakve stvari? I meni bi Mc> bilo drago da je to feature, kao sto ti je to neko objasnio. Btw, ko Mc> te je uverio u to? Diler? ;) Kuc, kuc, tu poruku vec cetiri meseca koliko imam K5 nisam video... :) Cekajuci K6...
kvarovi.534 the.edge,
Juce mi je bio ispao mis na pod i sada nece da se pokrece!? Tasteri rade, ali on ni da mrdne - kursor stalno stoji na sredini. Otvarao sam ga i sve je bilo normalno, niti se nesto odlemilo, niti je nesto puklo, a sa kucistem je lepo vezan. Ima li neko ideju zbog cega se ovo desilo? AcCeSS DeNiED
kvarovi.535 nenad, -> #534, the.edge
> Otvarao sam ga i sve je bilo normalno, niti se nesto odlemilo, niti je > nesto puklo, a sa kucistem je lepo vezan. Posle takvog pada može da strada neki lem uvek, a logično je da će najpre da stradaju oni koji se najmanje i vide. Teško da gledanjem možeš nešto da uradiš, treba da ga pregleda i "premeri" neko ko se u to razume. Možda su se čak samo istegle (iskrivile) opruge koje pritiskaju one valjkove na kuglicu? > Ima li neko ideju zbog cega se ovo desilo? Drhte ti ruke? Previše si se bio zaneo u igru? Imaš mali sto?
kvarovi.536 the.edge, -> #535, nenad
T?>> Mozda su se cak samo istegle (iskrivile)opruge koje pritiskaju one T?>> valjkove na kuglicu? One su ok. T?>> Drhte ti ruke?Previse si se bio zaneo u igru?Imas mali sto? ;) Sto mi je prepun papira i kada sam nesto trazio slicajno sam laktom tresnuo misa... AcCeSS DeNiED
kvarovi.537 gmatic, -> #534, the.edge
==> Juce mi je bio ispao mis na pod i sada nece da se pokrece!? ==> Tasteri rade, ali on ni da mrdne - kursor stalno stoji na ==> sredini. Otvarao sam ga i sve je bilo normalno, niti se nesto ==> odlemilo, niti je nesto puklo, a sa kucistem je lepo vezan. ==> Ima li neko ideju zbog cega se ovo desilo? Da nije kabl (to se meni desilo i to odlemile su se nozice na konektoru u kompjuter).
kvarovi.538 epson, -> #536, the.edge
│ ;) Sto mi je prepun papira i kada sam nesto trazio slicajno sam laktom │ tresnuo misa... └───────────────────────────────────────────────── Ti to redovno igraš laktobol ;))
kvarovi.539 kostja, -> #533, orlic
=> Mc> Stvarno, da li se jos nekome sa K5 dogadjaju ovakve stvari? I meni bi => Mc> bilo drago da je to feature, kao sto ti je to neko objasnio. Btw, ko => Mc> te je uverio u to? Diler? ;) => => Kuc, kuc, tu poruku vec cetiri meseca koliko imam K5 nisam video... :) Bice da je to stvar samog programa. I legendarni PC Tools 4.3 je lepo radio do Pentiuma 60. Moj drugar je imao problema sa drajverom za CD. Konstantno ga je mucio taj zlotvor Devide, ali kad smo mu bacili na njegovog Pana 581 drajver za NEC 8x sve sljaka kako treba. E, da, u pitanju je Cx686 P150+ pri radu u samom DOS-u.
kvarovi.540 misha, -> #485, nenad
Imam jednu staru 286-icu sa Herkules monitorom. Kvar je u monitoru. Ima napajanje, nije osigurac a kontrolna lampica ne radi. Sta valja ciniti? Poznaje li ko nekog servisera prepotopskih monitora?
kvarovi.541 bokili,
Vlasnik sam cd-rom-a zvanog momitsu 10xspeed,mislim mnogo lazu radi kao 7x ali nije vazno,nego ne mogu nikako da povezem cd i sound blaster.neradi ni na jednom prikljucku.sound je (music mad) ess1868`3d`. ako neko moze da mi pomogne bio bih zahvalan. potrebno za snimanje muzike. ulaz za slusalice je dosta slab i los pa je beskorisan. Ako neko moze da mi pomogne,stvarno bih bio zahvalan. nak mi ostavi konkretan odgovor na mail bokili(ufo lives!!)
kvarovi.542 swix, -> #539, kostja
-=> E, da, u pitanju je Cx686 P150+ pri radu u samom DOS-u. Hmmmmmmmmmmm...... Izvini, ali da sam ja "gluv" pa sam čuo samo pominjanje K5-ice ? Swix!
kvarovi.543 swix, -> #536, the.edge
-=> -=> T?>> Drhte ti ruke?Previse si se bio zaneo u igru?Imas mali sto? -=> -=> ;) Sto mi je prepun papira i kada sam nesto trazio slicajno sam laktom -=> tresnuo misa... -=> -=> AcCeSS DeNiED Kupi Logitecha, on kod mene pada jednom dnevno i ....... i dalje pada! :)))) Swix!
kvarovi.544 swix, -> #541, bokili
-=> Vlasnik sam cd-rom-a zvanog momitsu 10xspeed,mislim mnogo lazu -=> radi kao 7x ali nije vazno,nego ne mogu nikako da povezem cd i -=> sound blaster.neradi ni na jednom prikljucku.sound je (music mad) -=> ess1868`3d`. -=> ako neko moze da mi pomogne bio bih zahvalan. -=> potrebno za snimanje muzike. -=> ulaz za slusalice je dosta slab i los pa je beskorisan. -=> -=> -=> Ako neko moze da mi pomogne,stvarno bih bio zahvalan. -=> -=> nak mi ostavi konkretan odgovor na mail -=> -=> bokili(ufo lives!!) Uzmeš lepo 2 zice (uzemljanje sux) i isprbavas kombinacije na CD-ovom izlazu sa ulazom na SB-u. Kad potrefiš, tako prepravis kablic koji si, valjda, dobio uz CD ili SB i.... vozi miško! Swix!
kvarovi.545 gmatic, -> #540, misha
==> Imam jednu staru 286-icu sa Herkules monitorom. ==> Kvar je u monitoru. ==> Ima napajanje, nije osigurac a kontrolna lampica ne radi. ==> Sta valja ciniti? Pa vidi da nisu crkle ispravljacke diodice ili elektrolit. Moguce da je riknuo i PTC. E ako nesto od ovoga nije onda treba malo cackati da se vidi (bar sa mojim znanjem) i ako nista ne uradis ne zameri ja sam vishe za opravku TV-a a to je slicno i kod jednih i kod drugih.
kvarovi.546 vstan, -> #544, swix
>Swix! Aman, skrati citate.
kvarovi.547 swix, -> #546, vstan
-=>> Swix! -=> -=> Aman, skrati citate. Neću!!!! Kome se ne sviđa neka ne čita! Toliko...
kvarovi.548 acafaca,
Ima li neko bilo kakvo uputstvo od IO kartice. Hvala.
kvarovi.549 kostja, -> #542, swix
=> Izvini, ali da sam ja "gluv" pa sam cuo samo pominjanje K5-ice ? Jel ti to imas jedno "da" viska ili jedno "l" manjka? Pricali smo o cuvenom Devide-u, i ja sam rekao da se ta greska tice samog programa a ne procesora. Pritom naveo primere za Pentium i Cx686...
kvarovi.550 mango,
Imam problema sa dzepnim imenikom sharp, model EL-6390. Problem se sastoji u tome sto kad se ukljuci ispisuje poruku DATA PROBLEM PRESS RESET i nista ne moze da se radi (sem da se iskljuci;) Interesuje me da li ima bezbolnog leka (tj. da se problem resi, a da se podaci ne izgube)? Meni se cini da nema, ali zao mi caleta, pa eto da pitam;))
kvarovi.551 swix, -> #549, kostja
-=>=> Izvini, ali da sam ja "gluv" pa sam cuo samo pominjanje K5-ice ? -=> -=> Jel ti to imas jedno "da" viska ili jedno "l" manjka? Ne. Ima jedno "li" manjka. Ovako treba: Izvini, ali da LI sam ja "gluv" pa sam cuo samo pominjanje K5-ice ? -=> Pricali smo o cuvenom Devide-u, i ja sam rekao da se ta -=> greska tice samog programa a ne procesora. Pritom naveo -=> primere za Pentium i Cx686... Da, ali ljudi pitaše za probleme oko K5-ice.
kvarovi.552 kostja, -> #551, swix
=> -=> Pricali smo o cuvenom Devide-u, i ja sam rekao da se ta => -=> greska tice samog programa a ne procesora. Pritom naveo => -=> primere za Pentium i Cx686... => => Da, ali ljudi pitase za probleme oko K5-ice. Pogledaj gornji citat pa mi reci da li ima problema sa K5 ili su u pitanju programi (da ne spominjemo 3D Studio koji se svadja i sa K5, Cx686 i Pentium-om).
kvarovi.553 ch.bane, -> #543, swix
Gde se može (u BGD) kupiti Logitech mouse?
kvarovi.554 morkin,
Ne radi miš koji provereno radi na drugom kompjuteru. Nema nikakvih simptoma (ne reaguje ni na pomeranje, ni na kliktanje). WIN 95 ga ne prepoznaje. Po osećaju, sigurno nisu riknuli mikroprekidači. Miš ne radi ni na COM1 ni na COM2. Izgleda da je com port riknuo. Ima li neki pametan savet ili dobar majstor? Koliko (otprilike) košta novi port? Hm, večeras otvaram kompjuter i pokušavam da otklonim kvar. Ako se ne javim duže vreme... :(
kvarovi.555 johnnya, -> #554, morkin
>> Ne radi miš koji provereno radi na drugom kompjuteru. Nema nikakvih >> simptoma (ne reaguje ni na pomeranje, ni na kliktanje). WIN 95 ga ne >> prepoznaje. Po osećaju, sigurno nisu riknuli mikroprekidači. Tjah, dešava se... Jednom sam kod ortaka morao da ubacim ISA I/O kartu na PCI ploču da bi miš proradio. Rešenje je bilo privremeno, kasnije je morao da se kupi novi miš. >> Hm, večeras otvaram kompjuter i pokušavam da otklonim kvar. Ako se ne >> javim duže vreme... :( " ALO ! DA LI ME ČUJETE ? ALO ? " ... :))
kvarovi.556 ch.bane, -> #554, morkin
> Ne radi miš koji provereno radi na drugom kompjuteru. Nema nikakvih > simptoma (ne reaguje ni na pomeranje, ni na kliktanje). WIN 95 ga ne > prepoznaje. Po osećaju, sigurno nisu riknuli mikroprekidači. > > Miš ne radi ni na COM1 ni na COM2. > > Izgleda da je com port riknuo. Pre neki dan sam sredio sličan problem: miš samo ponekad proradi na jednom kompjuteru, a na drugom uvek i bez problema. Recimo, nijedan GENIUS nije hteo da proradi, a neki no name su radili (ponekad). Rešenje je bilo u kablu koji vodi od kontrolera do porta na kućištu, tačnije u samom konektoru za miša. Kad sam ga skinuo i otvorio video sam dva spojena pina (baš je ličilo na grešku - spojeni su kalajem). Od kada sam ih razdvojio sve radi bez problema. P.S. Da iskoristim priliku da "pozdravim" servisera IMTEL-a, koji se nije setio da proba drugi kabl, pa sam zbog toga prvi put čekao bukvalno NEKOLIKO SATI(!!!) u holu te firme jer "samo još miš da proradi" (na kraju su mi dali drugog miša jer sa njim radi), a drugi put kad sam zbog istog problema otišao tamo čovek je zaključio da "...eto, sa ovim mišem hoće da radi, pa koristi taj". Osim ovog slučaja sa IMTEL-om imam (i ja i drugi koje znam) samo pozitivna iskustva - dakle ne želim da kažem ništa loše o kupovini kod njih, samo se nadam da drugi put neću naleteti baš na tog servisera (a biće i drugi put sigurno).
kvarovi.557 mantoniadis,
Imao sam sledeci problem : Na win95 cim sam pomerao misa onda su se otvarali sve moguce programe koje imam u desktopu.. (strelica trcala po celom ekranu i otvarala sama neke programe) Kad sam restartovao racunar javljao da nema prikacen mis koji je inace bio prikacen.. Isao sam kod servis (racunar je pod garanciom) pa su to popravili ali mi kaze serviser da cu sada imati problema ako stavim externi modem.. Sta je on ustvari uradio? i sta je bio kvar? Malo pre na sezamu skinem pad i cps je bio od 2500 do 3200.. Kako je to moguce? Sigurno je to lazni cps cim sezam ima 14400 modeme..
kvarovi.558 kostja, -> #553, ch.bane
=> Gde se moze (u BGD) kupiti Logitech mouse? Svojevremeno videh neki kod Green comp. Dal jos uvek imaju... ko ce ga znati.
kvarovi.559 morkin, -> #555, johnnya
> Tjah, dešava se... Jednom sam kod ortaka morao da ubacim ISA I/O kartu > na PCI ploču da bi miš proradio. > > Rešenje je bilo privremeno, kasnije je morao da se kupi novi miš. Izgleda da nisam bio dovoljno jasan. Miš je radio dosta dugo, sada ne radi. Prvo sam i pomislio da je kvar u mišu. Odneo sam miša na posao i radio je. Dakle, stvar je u kablu ili konektorima (to računam kao jedan deo) ili na samoj ploči. Odneo sam kabl kod majstora i on je merenjem na potenciometru ustanovio da je kabl O.K. Dakle, stvar je u ploči. Došao sam kući i čačkao malo konektore, kablove i slično. U jednom čačkanju je miš proradio normalno (BIOS, DOS, Win95). Sav srećan sklopio sam računar i naravno da onda više nije radilo. Četiri naredna sata su prošla u bezuspešnom čačkanju po kablovima, konektorima i računaru, ali bez rezultata. Još jedna napomena - miš ne radi ni na COM1, ni na COM2.
kvarovi.560 ancha, -> #559, morkin
> Dakle, stvar je u kablu ili konektorima (to računam kao jedan deo) ili na > samoj ploči. Odneo sam kabl kod majstora i on je merenjem na potenciometru > ustanovio da je kabl O.K. MERENJE NA POTENCIOMETRU??????? :)))))))) > Dakle, stvar je u ploči. > > Došao sam kući i čačkao malo konektore, kablove i slično. U jednom čačkanju je > miš proradio normalno (BIOS, DOS, Win95). Sav srećan sklopio sam računar i > naravno da onda više nije radilo. > > Četiri naredna sata su prošla u bezuspešnom čačkanju po kablovima, konektorima > i računaru, ali bez rezultata. > > Još jedna napomena - miš ne radi ni na COM1, ni na COM2. ovde može biti govora o bezbroj "kvarova" kažeš da ne radi ni na jednom od portova...a da li si zamenio na ploči konektore ili samo drajverom.....možda ti W95. nije detektovala com port (dešava se i to-meni se desilo) sigurno nije dobro utaknut kablić (od konektora do ploče) na ploču... u najgorem slučaju ti je riknuo kontroler....ali kako je jedno vreme radio miš sigurno to nije......
kvarovi.561 nenad, -> #557, mantoniadis
> Na win95 cim sam pomerao misa onda su se otvarali > sve moguce programe koje imam u desktopu.. (strelica > trcala po celom ekranu i otvarala sama neke programe) Da nisi pomerio prekidač 2 <-> 3 tastera? > pa su to popravili ali mi kaze serviser da cu sada > imati problema ako stavim externi modem.. > Sta je on ustvari uradio? i sta je bio kvar? Ne bi smelo da ima ikakve veze... I ako je premestio miša ne neki drugi COM port, samim tim je oslobodio onaj stari.
kvarovi.562 zlaya, -> #557, mantoniadis
- Isao sam kod servis (racunar je pod garanciom) - pa su to popravili ali mi kaze serviser da cu sada - imati problema ako stavim externi modem.. - Sta je on ustvari uradio? i sta je bio kvar? Kod PC-a je najslabija karika bila i ostala (ne računa se M$ Windows) sa hardwerske strane Interrupt Controler. Integrisana i reintegrisana puno puta, svaki novi čip vuče boljke svih prethodnih. Glavna boljka mu je da ukoliko bilo koja komponenta vuče malo više struje na bilo kom interaptu, on uspeva vrlo brzo da shvati, da je ta komponenta na više interapta ;((((. Posledica toga je da taj "fantomski interapt" ne dozvoljava nekoj drugoj komponenti da radi na istom. Kod novih maderborda zbog veće integracije, u veznom čipu su integrisani i COM portovi zajedno sa ostalim kršem. Na naše ogromno zadovoljstvo, takvi COM portovi imaju kontrolu i podešavanje interapta direktno iz BIOS SETUP-a. Serviser se samo potrudio da te portove podesi tako da makar može miš da radi. Činjenica je da je taj deo maderborda neispravan, i da ćeš imati problema a stavljanjem bilo koje druge komponente osim video kartice i hard diskova.
kvarovi.563 zlaya, -> #559, morkin
- Izgleda da nisam bio dovoljno jasan. Miš je radio dosta dugo, - sada ne radi. Prvo sam i pomislio da je kvar u mišu. Odneo sam - miša na posao i radio je. - - Dakle, stvar je u kablu ili konektorima (to računam kao jedan - deo) ili na samoj ploči. Odneo sam kabl kod majstora i on je - merenjem na potenciometru ustanovio da je kabl O.K. - - Dakle, stvar je u ploči. - - Došao sam kući i čačkao malo konektore, kablove i slično. U - jednom čačkanju je miš proradio normalno (BIOS, DOS, Win95). - Sav srećan sklopio sam računar i naravno da onda više nije - radilo. Pokušaj da izoluješ kvar tako što ćeš prvo da proveriš dali si obrnuo konektore na maderbordu naopačke - PIN 1 je ona obojena žica na kablu, i on ide na PIN1 na maderbordu (označen je sa 1 ili kvadratom, kružićem, flekom itd...). Ako je ovo uredu, probaj da očupaš sve suvišno iz računara za početak. Ostavi samo diskove i video karticu. Idi u BIOS i setuj COM port na COM1, i pogasi sve ostalo. Rebutuj mašinu, i vidi da li je zver proradila. Ako i dalje neradi, probaj da mu instaliraš drajver za miša koji imaš na mašini na kojoj si probao pa radi. Ako idalje neće da sarađuje probaj još da zameniš taj ispravan kabl za miša s nekim drugim (onim gde si ga probao). Ukoliko i dalje neradi zameni maderbord ili probaj sa ugradnjom IO kartice, ali to ti rešenje ti neće biti dugog daha.
kvarovi.564 ranx, -> #557, mantoniadis
> Isao sam kod servis (racunar je pod garanciom) > pa su to popravili ali mi kaze serviser da cu sada > imati problema ako stavim externi modem.. > Sta je on ustvari uradio? i sta je bio kvar? Verovatno se interapt za miša svađao sa nekim drugim - obično do ovoga dolazi ako video karta koristi neki IRQ. Sad ti je miš na drugom COM portu, pa do toga ne dolazi.> Malo pre na sezamu skinem pad i cps je bio od 2500 do 3200.. cps nije isto što i bps - 14400 je broj bita u sekundi, a cps na toj brzini je osam puta manji.
kvarovi.565 acafaca, -> #559, morkin
-=> Dakle, stvar je u kablu ili konektorima (to računam kao jedan deo) ili na -=> samoj ploči. Odneo sam kabl kod majstora i on je merenjem na -=> potenciometru ustanovio da je kabl O.K. -=> -=> Dakle, stvar je u ploči. Pogledaj slot na ploči. Meni neće da radi video karta ako je pomerena malo u desno, a IO karta ako je pomerena malo u levo.
kvarovi.566 acafaca, -> #557, mantoniadis
-=> Malo pre na sezamu skinem pad i cps je bio od 2500 do 3200.. -=> Kako je to moguce? Sigurno je to lazni cps cim sezam ima 14400 -=> modeme.. Ako si skinuo nespakovan pad (textpad) onda je to moguće.
kvarovi.567 morkin, -> #563, zlaya
Odgovaram na poruku samo da bih sačuvao niz (da onaj ko želi da pomogne bude upoznat sa istorijom bolesti). Miš po uključivanju kompjutera radi. Nakon dva do tri sata rada počne da ludi u vidu "skakanja" na desno gore i aktiviranja dugmadi na mišu. Ako u to vreme resetujem računar, miš ne radi uopšte, bez obzira koliko puta resetujem računar. Ako ostavim računar ugašen pola sata sve se dovodi u normalu. Posumnjao sam u kuler, ali on radi normalno. Ventilator u računaru takođe, tako da sumnjam da se radi o pregrevanju. Već godinu dana kompjuter stoji na istom mestu. Očistio sam i prašinu sa ploča, konektora... Još jednom da napomenem, nema konflikata, nije stvar u mišu ili kablovima već je verovatno na ploči. Konektori za COM portove 1 i 2 se direktno vezuju za ploču. Ne bih menjao ploču samo zbog ovog kvara. Da li neko ima ideju šta je po sredi i ima li leka?
kvarovi.568 vstan, -> #567, morkin
> Miš po uključivanju kompjutera radi. Nakon dva do tri sata rada > počne da ludi u vidu "skakanja" na desno gore i aktiviranja > > Ako ostavim računar ugašen pola sata sve se dovodi u normalu. > > Da li neko ima ideju šta je po sredi i ima li leka? Po ovome šta si napisao lek je, izgleda, jedino lemilica u šake. Problem je očigledno temperaturno zavistan.
kvarovi.569 johnnya, -> #567, morkin
>> kablovima već je verovatno na ploči. Konektori za COM portove 1 i 2 se >> direktno vezuju za ploču. Ne bih menjao ploču samo zbog ovog kvara. Pa i ne trebaš da menjaš ploču! Zašto ne pozajmiš od nekoga običnu I/O kartu (ISA kontroler) i na nju povežeš miša. Ako tako proradi, onda ti ostaje da kupiš jednu, ali sa uputstvom, pomoću kojeg ćeš isključiti HDD, FDD, LPT & GAME portove, a ostaviti samo COM1 i COM2.
kvarovi.570 zlaya, -> #567, morkin
- Miš po uključivanju kompjutera radi. Nakon dva do tri sata rada - počne da ludi u vidu "skakanja" na desno gore i aktiviranja - dugmadi na mišu. Ako u to vreme resetujem računar, miš ne radi - uopšte, bez obzira koliko puta resetujem računar. Ako ostavim - računar ugašen pola sata sve se dovodi u normalu. Ovo je tipično za prekid kabla miša. - Još jednom da napomenem, nema konflikata, nije stvar u mišu ili - kablovima već je verovatno na ploči. Konektori za COM portove 1 - i 2 se direktno vezuju za ploču. Ne bih menjao ploču samo zbog - ovog kvara. Jedino da probaš da staviš neku drljavu I/O karticu, i da isključiš sav višak resursa. A što se ploče tiče, ukoliko imaš pravu termičku nestabilnost, to će verovatno problem da se širi (kao loši sektori na disketi), jer kompletna komunikacija ti je u jednom čipu (pogledaj kuda ti idu vodovi sa COM portova, pa ih prati ako želiš da znaš koji). Imaš i varijantu 2, a to je da staviš hladnjak na taj čip, malo većih dimenzija, i to će ti verovatno rešiti problem, ukoliko je u pitanju prava termalna nestabilnost. Ukoliko radiš sa računarom oko 2 sata pre nego se uvošti, mogao bi da probaš da nađeš još neku zakonitost po kojoj se to dešava, možda do toga dođe pošto pozoveš neki program, ili tako nešto...
kvarovi.571 acafaca, -> #567, morkin
-=> Miš po uključivanju kompjutera radi. Nakon dva do tri sata rada počne da -=> ludi u vidu "skakanja" na desno gore i aktiviranja dugmadi na mišu. Ako u -=> to vreme resetujem računar, miš ne radi uopšte, bez obzira koliko puta -=> resetujem računar. Ako ostavim računar ugašen pola sata sve se dovodi u Ispitaj još malo, moguće je da su ti kondenzatori u miška probili.
kvarovi.572 p.n.soundland,
Evo jos jednog coveka sa problemom. Pre neki dan sam u servisu izvrsio upgrade svog racunara, tj. staru plocu sa AMD 5X86 133 Mhz zamenio sam za i430VX plocu i Cyrix 166+ procesor. Na masini mi je Win95 koji je prilikom te zamene bilo neophodno preinstalirati. Posto nisam imao odgovarajuce SIMM-ove u masini je privremeno jedan od 16 Mb EDO 60 Ns i jedan od 8 Mb 70 Ns obican, ali bez Pipeline burst cash-a posto sa njim ploca nije htela da radi. No moj problem je drugi posto cu sa memorijom da se izborim za koji dan. Moj Win95 ne razaznaje pravilno graficku karticu Diamond Stealth 3D vec joj dodeljuje drajver za S3, i prijavljuje da kartica nije pravilno konfigurisana. Kada probam da promenim drajver na Diamondov ili bar na S3 virge dolazi do blokade racunara, i onda opet moram da ga pokrecem u Safe modu i idem na ADD NEW HARDVER koji opet dodeli S3 drajver. Kako da se iz ovoga izvucem. S3 drajver me pokriva samo u rezoluciji 640 X 480 i sa 16 boja, i cim probam da promenim bilo sta od toga Win95 se blokira. Ima li neko nekakvo resenje ovog problema? Unapred hvala -SONE-
kvarovi.573 vstan, -> #572, p.n.soundland
/subj:video karta/ > Evo jos jednog coveka sa problemom. > Pre neki dan sam u servisu izvrsio upgrade svog racunara, .... > ...., ali bez Pipeline burst cash-a posto sa njim ploca nije > htela da radi. Generalno, čim ploča u startu ne radi sa nečim, a trebala bi, oslobodio bi se takvog primerka.
kvarovi.574 gogica, -> #572, p.n.soundland
-> Evo jos jednog coveka sa problemom. -> Pre neki dan sam u servisu izvrsio upgrade svog racunara, tj. staru -> plocu sa AMD 5X86 133 Mhz zamenio sam za i430VX plocu i Cyrix 166+ -> racunara, i onda opet moram da ga pokrecem u Safe modu i idem na -> ADD NEW HARDVER koji opet dodeli S3 drajver. Kako da se iz ovoga -> izvucem. S3 drajver me pokriva samo u rezoluciji 640 X 480 i sa 16 -> boja, i cim probam da promenim bilo sta od toga Win95 se blokira. -> Ima li neko nekakvo resenje ovog problema? -> Unapred hvala Win ne moze da prevozna Virge chip, mozda neka nova verzija moze, moja kao i tvoja ne moze. Zato skini drajvere koji su bili zakaceni u PCutil. Drajveri su vrhunski i kod mene rade savrseno. Ako ih ne nadjes ostavi pruku u mail.
kvarovi.575 supers,
Jedna čuvena NAN-TAN tastatura (101 key, XT/AT switch) je lepo služila od 1989. godine, do pre neki dan. Slovo K je počelo da otkazuje, mora jako nežno da se takne da bi reagovalo. Otvaranje i čišćenje nije pomoglo. Ima li joj spasa i gde, ili da tražim negde XT tastaturu (poželjno 101-key?)
kvarovi.576 andon, -> #575, supers
> od 1989. godine, do pre neki dan. Slovo K je počelo da otkazuje, Možeš da zameniš tastere, na primer scroll lock, ako si vešt sa lemilicom i ako su tastreri lemljeni. Ako to ne uspe, javi mi na mail, imam jednu tastaturu viška, sa preklopnikom XT/AT.
kvarovi.577 drejk,
paz te ovako.... ja u skolici imam neki bedni 386 sx... sad... posto radim na njemu odgovoran sam za njega ... i posto je iskrsao problem ja sam bio tu prvi da se isprsim :)) medjutim... nista, nisam znao da ga reshim... slusajte pazljivo.... kad butuje prijavi nesto tipa... ROM trt mrt ne valja, daj sistemsku tako nesto... onda ja tu sistemskom dignem sistem i pogledam na hardu kad ono 3-4 fajlova djubreta... mislim ime fajla je neko djubre... i zauzima oko par mb, takvih fajlova kao sto sam vec rekao ima 3-4.... ja rekoű, da se napravim pametan pa da formatiram hard i onako nema nista na njemu.... turima ja sistemsku otkucam format c: /q /s /u kaze on meni format terminated... ja bre kako? a on kaze nesto FAT ne valja, ili sl... i sad... sta bre tu ne valja? gledao sam nesto po biosu, uporedjivao sa drugim compovima, menjao i vracao na staro posto nije bilo efekta... aj pomagajte
kvarovi.578 the.edge, -> #577, drejk
Ti hteo malo slihta u skoli, kad ono nista? a? ;)) AcCeSS DeNiED
kvarovi.579 supers, -> #576, andon
> lemilicom i ako su tastreri lemljeni. Ako to ne uspe, javi mi > na mail, imam jednu tastaturu viška, sa preklopnikom XT/AT. Već našao jednu takvu :)
kvarovi.580 zodiac, -> #577, drejk
> format c: /q /s /u > > kaze on meni format terminated... ja bre kako? a on kaze nesto FAT ne valja, > ili sl... Za promenu pokusaj da uradis to kako treba. Na disku je brljotine najverovatnije napravio neki MBR virus, pa je postupak sledeci: 1. Sa proverene i zasticene sistemske diskete podigni sistem 2. Sa prve instalacione DOS diskete pokreni FDISK /MBR 3. Ugasi racunar, ponovo ga upali i ponovo posigni sistem sa diskete 4. Pokreni FDISK, uredi particiju(e) po zelji 5. Posle butovanja racunara pokreni FORMAT C: /S I, na kraju, jedan krajnje dobronameran savet: svic /Q se koristi samo u slucajevima nuzde i to kod flopi diskova (brzi format, brise samo FAT tabelu). Svic /U (uncondicional format) ti takodje nece trebati, posto posle tek izvrsenog particionisanja diska na njemu nema bas nikakvih informacija cije bi cuvanje trebalo zaobici (unformat ionako nece raditi).
kvarovi.581 drejk,
hvala hvala, javicu vam o rezultatu :)
kvarovi.582 rstepano, -> #577, drejk
>-> i pogledam na hardu kad ono 3-4 fajlova djubreta... mislim >-> ime fajla je neko djubre... i zauzima oko par mb, takvih >-> fajlova kao sto sam vec rekao ima 3-4.... ja reko{, da se Kad si vec stigao dotle, verovatno bi mogao koristeci ND /Complete (Norton Doctor ... ako imas taj paket...) da otklonis opisanu nevolju. Cinimi se ( po secanju od pre 4..5 god.), da se tom prilikom generisu fajlovi oporavka brljotina, a da pojava nastaje zbog toga sto iz nekontrolisanih razloga dolazi do preplitanja podataka izmedju prve FAT tabele i njene rezervne kopije... Dakle, bez formatiranja i gubitka vecine podataka sa diska..., bili ti podaci vazni ili ne. Pozdrav.
kvarovi.583 goxi,
Postoji li ovde na Sezamu jedna dobra dusa, koja bi mi objasnila kako se disk deli na particije.Oko detaljnijeg dogovora: "WRITE ME MAIL" Pozdrav!!HITNO JE!!!
kvarovi.584 gmatic, -> #583, goxi
==> Postoji li ovde na Sezamu jedna dobra dusa, koja bi mi ==> objasnila kako se disk deli na particije.Oko detaljnijeg ==> dogovora: "WRITE ME MAIL" Pogledaj poruku u konfi PCHARD.6 pod brojem 4.2058. Covek je nesto o tome pisao kolko se secam.
kvarovi.585 superhik, -> #577, drejk
=:> i sad... sta bre tu ne valja? Pa očigledno da je FAT u kvaru, probaj sa fdiskom... Znači uključiš komp, uđeš u CMOS Setup, proveriš parametre diska itd. , ondak butuješ, ubaciš sistemsku sa FDISK-om i pustiš FDISK da formatira... ako ne može tako onda ne bih znao :)))
kvarovi.586 zodiac,
Evo i mog malog doprinosa konferenciji, dakle PC CHECK, naslednik legendarnog TROUBLE SHOOTER-a, zverski dobar program za testiranje kompletnog hardware-a. pc_check.zip
kvarovi.588 jovap,
Molim za pomoc: Cdrom cita bez problema muzicke cd-e a samo neke data cd-e to se desilo od juce sve cd-koje imam je citao super! dali je nesto pregorelo ili pak treba ciscenje ako neko zna neka se javi telefonom na 5321-003 (goran) ili na mail JOVAP
kvarovi.589 dragosh,
Jednog lepog dana reko ja da snimim nešto na disketu. Kad ono-cvrc ;(.Flopi mrtav 'ladan.I tu ja nešto počnem da čačkam, neprimetivši da mi se napajanje izvuklo.E sad,pitanje glasi: da li sam spalio Djenku čačkajući ,ako mi na svako prebacivanje na a: vraća neki seek error? p.s. stvar je relativno hitna i zato sam kucao on-line ;(.
kvarovi.590 zlaya, -> #589, dragosh
- Kad ono-cvrc ;(.Flopi mrtav 'ladan.I tu ja nešto počnem da - čačkam, neprimetivši da mi se napajanje izvuklo.E sad,pitanje - glasi: da li sam spalio Djenku čačkajući ,ako mi na svako - prebacivanje na a: vraća neki seek error? Pogledaj u SETUP da li se i dalje tamo nalazi pravi tip flopeta, ako da onda je moguće da imaš problem dimljivog tipa... U svakom slučaju proveri flopi na nekoj drugoj mašini sa SVIM povezanim kablovima i obavezno ga prevezuj kad je komp isključen. Komponente u računaru ne trpe loše kontakte (kada je kao priključen - više prislonjen konektor), i tu dolazi obično do problema. Takođe treba izbegavati (OVO JE BITNO) da oprema koju koristiš bude prikopčana na različitim utičnicama (na dve strane zida), ovo važi za štampače, skenere, ako prebacujete podatke LapLinkom ili nečim sličnim...
kvarovi.591 supers,
Stara 386 mašina se često po uključivanju potpuno smrzne. Svetle sve tri lampice na tastaturi, Ctrl-Alt-Del i Reset ne funkcionišu. Totalno smrzavanje. Na EGA monitoru nema nikakve slike. Posle nekoliko uključivanja/isključivanja makina se butuje. Any ideas?
kvarovi.592 thug,
Da li neko zna kako rastaviti Genious pacova i to onog sa 3 dugmica, sa nekim sitnijim komadom alata (ne patika, ne cekic...), posto treba da promenim kabl, a pri pokusaju popravke je doslo do otkazivanja dugmica. Tu su, vidim ih - ali ne rade :( Bio bih zahvalan na informaciji kako resiti ovaj problem, samo bez ideja - kupi novi, jer vise kompu ni kinte ne dam. Dosta je bilo. c-ya :)
kvarovi.593 zlaya, -> #592, thug
- Da li neko zna kako rastaviti Genious pacova i to onog sa 3 - dugmica, sa nekim sitnijim komadom alata (ne patika, ne - cekic...), posto treba da promenim kabl, a pri pokusaju Većina mišova ima šrafove sa donje strane i to ispod nalepnice. Pređi noktom preko nalepnice, i ukazaće ti se kružni otvor, ili otvori. Probij tu nalepnicu i odvrni šrafove. Ostatak ti je jednostavan...
kvarovi.594 zlaya, -> #591, supers
- Stara 386 mašina se često po uključivanju potpuno smrzne. - Svetle sve tri lampice na tastaturi, Ctrl-Alt-Del i Reset ne - funkcionišu. Totalno smrzavanje. Na EGA monitoru nema nikakve - slike. Posle nekoliko uključivanja/isključivanja makina se - butuje. Any ideas? Godine čine svoje... U pitanju je neki sasušeni elektrolit, ili hladan lem. Najverovatnije te zavitlava jedinica za napajanje, i moj ti je savet da ga prvo uključiš, sačekaš malo da se zagreje, pa ga onda resetuješ ako može, ili ugasi pa upali. Svako bolje rešenje (zamena ploče ili napajanja) malkice košta, pa ti vidi šta ćeš.
kvarovi.595 thug, -> #593, zlaya
>> - Da li neko zna kako rastaviti Genious pacova i to onog sa 3 > > Vecina misova ima srafove sa donje strane i to ispod nalepnice. Predi >noktom preko nalepnice, i ukazace ti se kruzni otvor, ili otvori. Probij tu ~~~~~~ Hvala na informaciji, znacu za drugi put... Ovome sam pocupao plastiku za dugmice ali glavno da sada radi...:))))) btw grizem nokte... c-ya :) thug@sezam.co.yu
kvarovi.596 sfilip,
ovo ima veze sa modemom: guta karaktere, bez razloga i sa uključenim i sa isključenim mnpom problem je sigurno u modemu da li neko ima neku ideju?
kvarovi.597 sfilip, -> #596, sfilip
e da, dodatak, modem je externi, motorola fasttalk2 14400, mada to i nije bitno, bitnije je da na loopback testu, mašta to značilo, at&t daje error... pretpostavljam da je to bacanje između modema i kompjutera, pa provera. Ako je to, može li biti griješke negde u vezi, u portu, ili u samom delu modema koj se time bavi? i zna li ovde iko išta? ;)
kvarovi.598 zlaya, -> #597, sfilip
- e da, dodatak, modem je externi, motorola fasttalk2 14400, mada - to i nije bitno, bitnije je da na loopback testu, mašta to - značilo, at&t daje error... pretpostavljam da je to bacanje - između modema i kompjutera, pa provera. Ako je to, može li biti - griješke negde u vezi, u portu, ili u samom delu modema koj se - time bavi? i zna li ovde iko išta? ;) Ma nemamo pojma ;), samo trošimo telefonske impulse i arčimo prostor na disku... Prvo pogledaj kakav ti je LOOPBACK u pitanju. Kao što ti i ime kaže, reč je o testu sa kojim vršiš testiranje ulazno izlaznih kola svog modema preko ZATVORENE petlje. Ona može biti interna ili externa. Ako je eksterna, fali ti ceo modem sa druge strane koji je u odgovarajućem test režimu, a ako je interna onda uopšte ne testiraš ulazno izlazno kolo drajvera, već samo ulazno izlazne registre I/O kontrolera u modemu. Komunikaciju između modema i kompjutera proveravaš tako što otkucaš ATI5 ili AT&V, pa ako ti da odgovor u vidu 2 tabele onda je uredu. Ostaje ti još da se poigraš sa setovanjem modema i komunikacionog programa. Kada se skroz upetljaš setujući registre po modemu, i on počne da odbija skoro bilo kakvu saradnju, bitno ti je da resetuješ konfiguraciju u modemu na Factory Default (AT&F1 za USR, pogledaj u knjižicu za tvoj modem). Posle toga kreneš opet sa podešavanjem...
kvarovi.599 stifa.jordan,
Zdravo. Evo jedno pitanje: U poslednje vreme monitor mi na trenutke poplavi tj. kao da si preko njega stavio plavi filter tako da se sve boje pomesaju sa plavom. Ne znam sta mu je ali ne bi trebalo da je do zvucnika.( Par obicnih iz kola jedno metar od monitora), a ako jeste sta da radim a ako nije opet sta da radim? Napominjem da se ovo desava samo nekad dok je u ostalim slucajevima monitor ok. Monitor je KFC CK-1451. Unapred hvala Marko alias STIFA.JORDAN
kvarovi.600 sfilip, -> #598, zlaya
> i komunikacionog programa. Kada se skroz upetljaš setujući registre po > modemu, i on počne da odbija skoro bilo kakvu saradnju, bitno ti je da > resetuješ konfiguraciju u modemu na Factory Default (AT&F1 za USR, pogledaj > u knjižicu za tvoj modem). Posle toga kreneš opet sa podešavanjem... ma bačio sam ga ja nazad na factory default, i zvao na njemu, nema nikakvih promena. Osim posledice što sam kupio nemački modem - Delay 60 seconds ;) Nekada davno sam našao registar gde se isključuje to, ali više ne znam gde je, pa kad ga bacim na factory default ostaje mi samo da ispočetka krenem bit po bit. Svejedno, to mi ionako ne pomaže, jer ni tako ne radi. &V bi valjda trebala biti lista konfiguracija, a I neka identifikacija za koju baš ne razumem čemu služi (nemačko uputstvo), ali evo, kaže za I1 da je Rom-prufsumme, neki čeksum, i I3 je neki čeksum, ali I2 je zanimljivo. Za njega kaže, vrši speichertest. Ako je Ok, onda je sve kul, ako je ERROR, onda se javite onome od koga ste kupili modem. E baš sam sretan zbog toga. A meni kaže OK. Lepo. Dakle, prelazim na &T kaže, &T1 je lokalni analogni lupbek test Odgovara mi Error. To mi onda liči na interni test? &T2 u uputstvu preskače Za &T3 kaže digitalni lokalni i odgovara mi Error. za &T4 kaže nešto što ne umemo ni ja ni moj rečnik prevesti, a odgovara mi Ok, takođe i za &t5 za &t6 i &t7 kaže error, isto i za &t8 Ništa dakle nisam zaključio. Ali sam se zato vratio malo unazad, prisećajući se kako je sve počelo. Dešavalo se ponekad da mi proguta po koje slovo, mada sam ja krivicu bacao na sezam, ali pošto je to bilo dosta retko onda mi nije nikada smetalo. Onda je, pre neku nedelju, počeo zaista gadno da guta. U međuvremenu nisam ništa ni menjao ni dirao Osim što sam stavljao još jedan produžni sa tri utikača, da bih imao mesta za zvučnike, ali je dotični produžni bio neki bugarski sa slabim kontaktom, tako da je došlo do povremenih prekida, pa eto, sada čak sumnjam da jedno takvo kratko varničenje izazvalo ove probleme? I još nešto, primetio sam da mi transfer radi skoro savršeno, tačnije, da ne dolazi do "gutanja" karaktera! Isto tako, kada komuniciram sa modemom dešava se da proguta po koje slovce, tako da, stvar je negde u vezi između modema i kompjutera, bilo da je u I/O kontroleru modema ili kompjutera. Al se raspisah, puno texta a malo rečeno... Nema veze :) Šta mi je raditi dalje? :)
kvarovi.601 zlaya, -> #600, sfilip
- ma bačio sam ga ja nazad na factory default, i zvao na njemu, - nema nikakvih promena. - Osim posledice što sam kupio nemački modem - Delay 60 seconds - ;) Nekada davno sam našao registar gde se isključuje to, ali - više ne znam gde je, pa kad ga bacim na factory default ostaje - mi samo da ispočetka ATS40=6 kod USR modema - Ali sam se zato vratio malo unazad, prisećajući se kako je sve - počelo. Dešavalo se ponekad da mi proguta po koje slovo, mada - sam ja krivicu bacao na sezam, ali pošto je to bilo dosta retko - onda mi nije nikada smetalo. Onda je, pre neku nedelju, počeo I meni proguta po neko slovo, i to pri inicijalizaciji ili logovanju, i to isključivo ukoliko kucam brže od samog sebe (pre nego što dobijem odziv od sistema). - zaista gadno da guta. U međuvremenu nisam ništa ni menjao ni - dirao Osim što sam stavljao još jedan produžni sa tri utikača, - da bih imao mesta za zvučnike, ali je dotični produžni bio neki - bugarski sa slabim kontaktom, tako da je došlo do povremenih - prekida, pa eto, sada čak sumnjam da jedno takvo kratko - varničenje izazvalo ove probleme? I još nešto, primetio sam da - mi transfer radi skoro savršeno, tačnije, da ne dolazi do - "gutanja" karaktera! Isto tako, kada komuniciram sa modemom - dešava se da proguta po koje slovce, tako da, stvar je negde u - vezi između modema i kompjutera, bilo da je u I/O kontroleru - modema ili kompjutera. Al se raspisah, puno texta a malo - rečeno... Nema veze :) Šta mi je raditi dalje? :) Pazi o čemu se radi, da imaš probleme usled varničenja (na troutičnici made in blgaria), ili loš kontakt na serijskom kablu, ne bi gutao slova već bi dobijao karakuke i kojekakve čudne karaktere. Takođe bi ti se odrazilo na rad računara gde bi imao nekakve sulude simptome (računar se ponaša tako kao da mu treba psihijatar, a ne servis). Ja pretpostavljam da je problem između komunikacionog programa i modema, a ne u modemu. Uzmi kao sledeći korak tvoj modem, pa ga odnesi kod nekog drugara, pa ga probaj na drugoj mašini sa nekim po mogućnosti drugim komunikacionim programom. Ukoliko ti fajl transfer radi bez greške, a samo konzola nije ok, probaj sa setovanjem kom programa.
kvarovi.602 zlaya, -> #599, stifa.jordan
- U poslednje vreme monitor mi na trenutke poplavi tj. kao da si - preko njega stavio plavi filter tako da se sve boje pomesaju sa - plavom. - Ne znam sta mu je ali ne bi trebalo da je do zvucnika.( Par - obicnih iz kola jedno metar od monitora), a ako jeste sta da - radim a ako nije opet sta da radim? Nije do njih, suviše su daleko. - Napominjem da se ovo desava samo nekad dok je u ostalim - slucajevima monitor ok. Kada poplavi lupni ga sa desne strane (ili leve) da vidiš da ne guni negde kontakt. Ako gubi imaš već u prethodnim porukama objašnjenje šta ti je činiti...
kvarovi.603 pecanac, -> #602, zlaya
> - U poslednje vreme monitor mi na trenutke poplavi tj. kao da > si - preko njega stavio plavi filter tako da se sve boje > pomesaju sa > Kada poplavi lupni ga sa desne strane (ili leve) da vidiš da ne > guni negde Meni se dešavalo isto, samo je u pitanju bila žuta boja preko ekrana. Rešenje je bilo da se čip sa video kartice (onaj glavni) malo stisne prstima, da bolje usedne u karticu, jer je bio malo iskočio iz ležišta. Kada je tip to uradio, ja sam se nasmejao, ali monitor je iz prve proradio kako treba! 'Izgleda šašavo, ali mene leđa više ne bole!' :)
kvarovi.604 mradovic,
Imam sledeci problem: CD-ROM se ponasa vrlo cudno. Podatke cita besprekorno (orginali, pirati), ali kod muzickih CD-ova nastaju problemi tj. preskace. Ok. za bugare i mogu da shvatim, ali to vazi i za domace orginale na koje se ni prasina nije uhvatila. To se manifestuje na sledeci nacin: preskoci prvi put kod neke pesme i to postaje pravilo i kod svih sledecih pesama a i drugih diskova. Kada resetujem masinu i pustim inkriminisanu pesmu ponovo sve prodje bez problema, ali on ponovo preskoci kod neke naredne i sutucaija se ponavlja. Za pustanje koristim FlexiCD. CD-ROM je prilicno star (GoldStar 2X) i sluzi uglavnom za muziku. Moze li ciscenje da pomogne? Ako moze cime i kako (diskovi/CDROM)? Pozdrav, Mirko.
kvarovi.605 dragoljub,
Igralo se dete malim flopijem... ;( I malo čačkalo glavu dotičnog... I sada se ovaj naravno naljutio pa neće da radi... I detetu naravno dotični i dalje treba... Elem, očigledno je glava diska raštimovana. Da li postoji neko ko ume da je našteluje? Hajde neka me dotični e-mailuje :) PS E, kada se setim dobrog starog C-64 i dobrog starog azimut lokatora. :)
kvarovi.606 mnenad,
Da li neko zna kako se instalira PCMCIA kartica za NOTEBOOK?Pokushavao sam na dosta nachina slicnih instaliranju obicnog int. ili ext. modema , ali bezuspeshno :(
kvarovi.607 zlaya, -> #605, dragoljub
- Igralo se dete malim flopijem... ;( - I malo čačkalo glavu dotičnog... - I sada se ovaj naravno naljutio pa neće da radi... - I detetu naravno dotični i dalje treba... - - Elem, očigledno je glava diska raštimovana. Da li postoji - neko ko ume da je našteluje? Hajde neka me dotični e-mailuje :) Eh, azimut... :((((. Ta igračka se šteluje sa specijalnom spinalnom disketom i osciloskopom. Disketa ima snimljen tonski zapis (pravilan signal određene frekvencije i oblika - ne pitajte me kog), stavi se u flopi, startuje odgovarajući program za dijagnostiku (checkit 2.0 / 3.0). Osciloskop se prikači direktno na glavu ili izlaz pojačavača signala (nabodeš ga negde oko glave da dobiješ neki trag tog signala sa diskete). Vrtiš one šrafčiće dok ne dobiješ najjači signal... Spinalna disketa ide uz gorespomenuti program (original, a ne izvornu verziju koji svi imamo), i jedina za koju sam znao u BGD je preformatirana od strane jednog ljubaznog mladića ("!#%&"#%%"#$%%"#$%%#!"$%!!!!!!), i snimljene naravno igrice. Pre 4 godine sam čuo za jednog starijeg servisera koji je radio u Tehnici Beograd (Olivetija su zastupali - neznam gde su niti broj telefona), i on je bez problema podešavao 5 1/4 disketne drajvove. Svoj problem možeš da probaš da rešiš i sa običnom formatiranom disketom na nekom ispravnom flopetu, takođe mu nakačiš osciloskop (ovo ćeš već negde da nađeš), pa probaj da nabodeš najjači signal - srećno!
kvarovi.608 zlaya, -> #606, mnenad
- Da li neko zna kako se instalira PCMCIA kartica za - NOTEBOOK?Pokushavao sam na dosta nachina slicnih instaliranju - obicnog int. ili ext. modema , ali bezuspeshno :( Kod tih igračkica ima nešto što se zove "Card Service". Ta psovka je drajver za PCMCIA slotove. Kartica imaš tri vrste, i razlikuju se po debljini (ala sam stručno objasnio ;) ). Za sve ti je potreban taj card service. Neki notebookovi ga imaju već u BIOSu, ali ti je u principu potreban ORIGINALNI drajver koji ide uz tu mašinu - na kradenim notebookovima je obavezno obrisan da ne bi mogao da provališ da je kraden (ili je prijatelj tvog prijatelja instalirao neki sofwer i rekao da je sad sve uredu). Na internetu ćeš ga jako teško naći, ali probaj...
kvarovi.610 nudge.nudge,
Imam problem sa modemom Zyxel U-1496P (portable/cellular model) Ko ga zna, pomagaj!!! u1496p.zip
kvarovi.611 zlaya, -> #610, nudge.nudge
- Imam problem sa modemom Zyxel U-1496P (portable/cellular model) - Ko ga zna, pomagaj!!! Kakav problem ?