laseri.104calex,
-> #103, majstor<!> Da li bi neko bi ljubazan i okacio drajvere za stampac ( win )
<!> Oki MicroLine 182 ovde ili na Sezam ProBa.
Jel' opet da kažem da toga ima na 311 CEE? Može to u FAQ?
laseri.105majstor,
-> #104, calex-> <!> Da li bi neko bi ljubazan i okacio drajvere za stampac ( win )
-> <!> Oki MicroLine 182 ovde ili na Sezam ProBa.
->
-> Jel' opet da kazem da toga ima na 311 CEE? Moze to u FAQ?
Ekskize mua.
CEE ne koristim jer me i nakon nekoliko reinstalacija Print Manager
prekidao porukom "Insert Paper" i to u pola stamapanja, tj. bez veze
a sa "obicnom" verzijom sve radi ok.
P.S. Hvala na pointeru.
laseri.106diag,
HITNO !!!!!!!!
potrebno memorijsko proširenje za HPIIP ili IIIP sa ili bez memorije
laseri.107majstor,
RE: drajveri
Potrebni drajveri __NA ENGLESKOM__ za skener HP 3C i printer HP 5p.
Na Sezamu ProBi postoje za HP 5p, ali posto je veza ocajna,
molio bih korisnika peri ( koji ih je i ostavio ) ili nekog drugog koji
ih je skinuo barem za informaciju da li su i ovi na nemackom ili se vredi
potruditi.
Takodje bih molio bilo koga drugog ko ima ove drajvere, a raspolozen je
da mi ih iskopira ( dolazim u vidu vetra sa disketama ) da se javi ovde
( bilo koji sezam ) u mail ili na sledece telefone :
559-845, 556-598 Sinisa
ili 135-313, 688-797 Miodrag
Hvala
laseri.108bajind,
-> #105, majstor> -> <!> Da li bi neko bi ljubazan i okacio drajvere za stampac (
> win ) -> <!> Oki MicroLine 182 ovde ili na Sezam ProBa.
Ja radim sa istim printerom kao IBM Proprinter (a mislim da moze i
kao neki Epson) i, mada Win4WG ne trosim bas puno, sve je OK.
laseri.109majtoski,
laser (HP 4), kada stampa na papiru izbacuje na otprilike svakih
7-8cm malu tackicu, oko 1 mm, malo manje. MIslim da je valjak zeznut
ima li nacina da se ovo sredi, bez menjanja valjka. Ako bi vec morao
da menjam valjak koliko bi me to kostalo.
laseri.110zurzul,
Hi!
Baš sam neki dan odštampao cca 1500 listova na 4L.Kakva mašina.
Greje se ali štanca ko ludo...
laseri.111tima,
-> #107, majstor
=> Potrebni drajveri __NA ENGLESKOM__ za skener HP 3C i printer HP 5p.
Ja imam drajvere za HP 3C, ako ih nisi jos dobavio javi se ...
Tima
laseri.112gredicv,
-> #109, majtoski
Promeni toner taj je istrosen.
laseri.113goranr,
-> #106, diag>> potrebno memorijsko proširenje za HPIIP ili IIIP sa ili bez memorije
Jel' može da koristi proširenje od HPII/III serije?
laseri.114rboskovic,
Kolega je kupio PANASONIC laser koji se deklarise kao WINDOWS printer.
Interesantno je da sa Windows-om radi dobro, ali ga DOS jednostavno ne vidi,
tako da moje copy /b *.* prn ne radi.
Zna li neko kako je moguce da DOS ne vidi ono sto Windows vidi i kako da se
prevazidje ovaj problem?
Rade
laseri.115vujos,
-> #114, rboskovic¨>Kolega je kupio PANASONIC laser koji se deklarise kao WINDOWS printer.
¨>Zna li neko kako je moguce da DOS ne vidi ono sto Windows vidi i kako da se
¨>prevazidje ovaj problem?
Mislim da može da radi iz DOS prozora. Proveri.
laseri.116spantic,
-> #114, rboskovic> Kolega je kupio PANASONIC laser koji se deklarise kao WINDOWS printer.
> Interesantno je da sa Windows-om radi dobro, ali ga DOS jednostavno ne
> vidi, tako da moje copy /b *.* prn ne radi.
Printer je bez memorije na sebi ako ne grešim. Štampanje iz DOS
prozora bi trebalo da radi, a ako je nužan baš DOS, uz njega bi
trebalo da ide disketa za štampanje iz DOS-a, pored print menadžera
za Windows
laseri.117rboskovic,
-> #116, spantic.. printer je bez memorije..
Ovo cu proveriti, kao i stampanje iz DOS prozora. Sumnjivo mi je sto DOS
apsolutno ne vidi port!? Inace, DOS ne treba njemu, nego meni, posto povremeno
zlorabim njegov toner, pa mi je copy /b najlakŠi na;in da eliminisem uticaj
njegove masine na moje datoteke.
Rade
laseri.118diag,
-> #113, goranr>>> potrebno memorijsko proširenje za HPIIP ili IIIP sa ili bez
> memorije
>
> Jel' može da koristi proširenje od HPII/III serije?
Ne znam? Prošlo HITNO. Stvar je nađena? Hvala.
laseri.119toma,
Pita moj prijatelj šta će se desiti njegovom LJ 4L ako umetne NCR
papir i na njemu štampa.
laseri.120opsudkg,
U firmi bi verovatno do Nove 1996 kupili 2 lasera, ili barem 1.
S obzirom na moje malo iskustvo u radu sa laserima, treba mi
preporuka koji modeli mogu da zadovolje sledece zahteve:
1) Daktilobiro
- obim stampe.: oko 300 strana dnevno
- vrsta teksta: obican tekst, iskljucivo
- programi....: WP 5.1+, MS Word 4 WIN
- kvalitet....: 300x300, ekono mod
2) Uprava
- obim stampe.: oko 200 strana mesecno
- vrsta teksta: obican tekst, mozda i poneka slicica (logo) ali retko
- programi....: WP 5.1+, MS Word 4 WIN
- kvalitet....: 300x300
Potrebni parametri za ocenu upotrebne vrednosti:
- troskovi odrzavanja (trajnost delova, cena rezervnih delova, itd.),
- mogucnost servisa,
- jednostavnost rukovanja,
- robusnost (pre svega, osetljivost na kvalitet papira),
- cena stampaca.
Do sada sam radio sa HP 4P i HP 4L. Prvi (4P) mi se ne cini bas
najboljim izborom za intenzivnu eksploataciju, dok mi 4L izgleda
sasvim solidno za office, ali mu je kaseta za papir premala.
Serija HP 5 mi je sasvim nepoznata.
U svakom slucaju, unapred zahvaljujem na svim informacijama.
laseri.121jegor,
-> #120, opsudkg> Do sada sam radio sa HP 4P i HP 4L. Prvi (4P) mi se ne cini bas
> najboljim izborom za intenzivnu eksploataciju, dok mi 4L izgleda
> sasvim solidno za office, ali mu je kaseta za papir premala.
> Serija HP 5 mi je sasvim nepoznata.
Ne mogu da se setim dali sam video u nekom stranom casopisu
dodatne kasete za papir za HP 4L. Sve i da sam ih video, kod
nas ih nema i tesko da ce ih biti.
Cini mi se da bi za vase potrebe najbolje "legao" Epson EPL 1500.
Ima ga u MZ computers. Koliko sam informisan, ljudi se trude da
steknu ugled firme koja ima odlican servis. O ovome bi mogao vise
da kaze Dejan Veselinovic.
laseri.122ikordic,
-> #120, opsudkgRE: Kupovina lasera
=> 1) Daktilobiro
Za ovo ti treba neka mrcina, možeš da biraš između LaserJet II, III ili 4
modela, nikakvi P i L modeli ti tu ne mogu pomoći. Mislim da ima par firmi
po gradu koje se bave reparacijom polovnih lasera, pa se raspitaj malo, ako
možeš za 'iljadarku da dobiješ očuvanu dvojku ili možda čak trojku, pa još sa
nekom servisnom garancijom, napravio si odličan posao.
=> 2) Uprava
4L, nema dileme, problem jeste u maloj kaseti koja je neproširiva. Koliko se
sećam, jedino proširenje za 4L jeste memorija.
=> Serija HP 5 mi je sasvim nepoznata.
Batali, preskupo i ima stvari koje ti ne trebaju a bitno utiču na cenu (veća
rezolucija, polutonovi, IR veza). Doduše, fotke štampa fenomenalno.
Smatram da je surova šala igrati se sa tamo nekim Epson i sličnim avanturama,
jer Pakarda & pribor prodaju svi, a Epsona jedna jedina firma, koja je inače u
narodu poznata kao ona-koja-ima-nežne-cene...
laseri.123snemcev,
-> #119, toma>> Pita moj prijatelj šta će se desiti njegovom LJ 4L ako umetne NCR
>> papir i na njemu štampa.
S obzirom na kvalitet ncr papira, verovatno će ga štampač spaliti.
Btw, jel' neko probao da proturi termo osetljiv papir (fax rolnu npr)
kroz laserski štampač? Ulazi papir, izlazi pepeo. :)
laseri.124djcorto,
Ima li ko informacija o spravi koja se zove LaserMaster Big
Color ? Izgleda da se radi o sistemu za lasersku kolor stampu
velikih formata. Svaki pointer dobro dosao :)
laseri.125goranr,
-> #119, toma>> Pita moj prijatelj šta će se desiti njegovom LJ 4L ako umetne NCR
>> papir i na njemu štampa.
Džaba mu, verovatno će uslediti jedno (n)JAM. Pošto tvoj prijatelj 100%
hoće da štampa kopije, bolje da zaboravi, pošto laserska tehnologija ne
radi na principu udaraca lasera po papiru :))) Još da ne spominjem koliko
je tanak (od 45-60g/m2). Ako mu je štampa na NCR zaista potrebna, najbolje
da kupi matrični štampač.
laseri.126zurzul,
Koliko košta memorija za HP 4L ?
I koja je to memorija uopšte ? 32-pin ? 70-pin ? Neka treća ?
laseri.127toma,
-> #125, goranr■>>> Pita moj prijatelj šta će se desiti njegovom LJ 4L ako umetne NCR
■>>> papir i na njemu štampa.
■>
■> Džaba mu, verovatno će uslediti jedno (n)JAM. Pošto tvoj prijatelj
■> 100% hoće da štampa kopije, bolje da zaboravi, pošto laserska
■> tehnologija ne radi na principu udaraca lasera po papiru :)))
Prvo hvala od mog prijatelja snemcev-u i tebi.
Ne, neće od da štampa kopije, nego bi štampao na jednom listu,
valjda neke memorandume, ali je taj list NCR da bi, kad se zalepi u
blok, kopirao ono što se napiše.
laseri.128zurzul,
-> #126, zurzul##> Koliko košta memorija za HP 4L ?
##> I koja je to memorija uopšte ? 32-pin ? 70-pin ? Neka treća ?
Izgleda da moram postepeno. ;(
Jel ima neko na sezamu HP LJ4L ? (napišite Da ako imate i Ne ako nemate) :)
laseri.129diabola,
-> #128, zurzul> Jel ima neko na sezamu HP LJ4L ? (napišite Da ako imate i Ne ako nemate) :)
Imam ja i neće da mi radi u WIN-u 3.11 CEE opcija fast printing direct to port,
odnosno nema onih glasovnih poruka i sporije malkice radi. Sve javlja šta se
dešava sa printerom kad se uključi ova opcija ali neće da štampa, javlja
grešku. Pod DOS-om radi normalno.
Inače radi super.
laseri.130bobby.quyne,
-> #129, diabola> Imam ja i neŠe a mi rai u WIN-u 3.11 ĂEE opŠija faÜt printing ireŠt to
> port, onoÜno nema onih glaÜovnih poruka i Üporije malkiŠe rai. Őve javlja
> Üta Üe eÜava Üa printerom ka Üe ukljuŠi ova opŠija ali neŠe a Ütampa,
> javlja greÜku. Po đOŐ-om rai normalno.
> InaŠe rai Üuper.
PoÜtoji moguŠnoÜt a je na tvom raŠunaru ili ÜtampaŠu paralelni port
elimiŠno neiÜpravan. đata linije rae, ali jena Üignalna ne. Takav
kvar mo×e a naÜtane Šupanjem ŠentronikÜ kabla ok raŠunar i ÜtampaŠ
rae, i prou×rokuje baÜ takve Üimptome.
laseri.131calex,
-> #128, zurzul<!>##> I koja je to memorija uopšte ? 32-pin ? 70-pin ? Neka treća ?
Koliko se sećam, nisu u pitanju simovi no pločica.
<!> Jel ima neko na sezamu HP LJ4L ? (napišite Da ako imate i Ne ako
<!> nemate) :)
Ne.
laseri.132calex,
-> #130, bobby.quyne<!> PoÜtoji moguŠnoÜt a je na tvom raŠunaru ili ÜtampaŠu paralelni port
<!> elimiŠno neiÜpravan. đata linije rae, ali jena Üignalna ne. Takav
Aiiii, jel' ovo bila konverzija iz none u CP 1250? :)))
laseri.133funky,
-> #126, zurzul)> Koliko košta memorija za HP 4L ?
)> I koja je to memorija uopšte ? 32-pin ? 70-pin ? Neka treća ?
Dokle ljudi, aman, nije 32 i 70 nego 30 i 72 pin.
laseri.134diabola,
-> #130, bobby.quyne> Poštoji mogućnošt đa je na tvom raćunaru ili štampaću paralelni port
> đelimićno neišpravan. Đata linije rađe, ali jeđna šignalna ne. Takav
> kvar može đa naštane ćupanjem ćentronikš kabla đok raćunar i štampać
> rađe, i proužrokuje baš takve šimptome.
Kada sam kupio računar i printer dobio sam kabl koji je imao kratak spoj, pa je
printer čas radio čas nije, a kompjuter često nije hteo u opšte da se uključi.
Zamenio sam kabl, onda je radilo ali sa već gore spomenutim problemom. Onda sam
zamenio kontroler (UMC-ISA) za isti takav i opet je bio isti problem. Printer
je odnesen na test kod prodavca i rekli su mi da je printer ispravan.
Može li da bude problem do kabla?
Ili da ih hvatam za gušu s obzirom da je printer i kompjuter pod garancijom?
Probaću sutra kod ortaka printer sa kablom da vidim jesu li ispravni.
Inače kad probam sa fast printing direct to port kad odštampam TEST stranu
ispiše kod statusa I/O grešku. Takođe kad stavim na primer HPIII driver onda
radi normalno sa svim porukama kao da je HPIVL (prozor, glas). Ponekad kad
imaltretiram razne kombinacije u PRINTERS podešavanju proradi ali samo do
sledećeg podizanja WIN-a.
Zanima me kako je moguće da ako je problem do paralelnog porta radi normalno u
DOS-u (dvosmerno)?
Puno ti hvala na informaciji, ako znaš neki način da se ta greška tačno
ustanovi javi.
P.S.
Sad sam se setio da mi u CHECKIT-u javlja da mi port nije BIDIRECTIONAL. Možda
to ima veze?
laseri.135zurzul,
-> #129, diabola##>> Jel ima neko na sezamu HP LJ4L ? (napišite Da ako imate i Ne ako nemate)
:)
##>
##> Imam ja i neće da mi radi u WIN-u 3.11 CEE opcija fast printing direct to
##> port,
Kod mene sve frcera kako treba, nego jel znaš TI koliko košta memorija za
HP LJ4 ?
laseri.136bobby.quyne,
-> #132, calex> Aiiii, jel' ovo bila konverzija iz none u CP 1250? :)))
Ovo je bila posledica nedavne instalacije W95. Pre je bilo 3.11 CEE
i sve je radilo ok, ali jos nisam fino podesio W95.
laseri.137bobby.quyne,
-> #134, diabola> Puno ti hvala na informaciji, ako znas neki nacin da se ta greska tacno
> ustanovi javi.
Prikljuci stapac na nov (ili 100% ispravan) racunar na sledeci nacin.
izvuci kablove od napajanja iz racunara i stampaca. Spoj centronics
kabl prvo na racunar, prisrafi ga, i onda ga prikljuci na stampac.
Vrati kablove od napajanja prvo u racunar a zatim u stampac, i onda
ukljuci racunar.
Naravno, paralelni port racunara i kabl treba da omogucavaju dvosmernu
komunikaciju. Takodje, za kabl vazi pravilo sto deblji to bolji i
nikako duzi od dva metra.
> P.S.
>
> Sad sam se setio da mi u CHECKIT-u javlja da mi port nije BIDIRECTIONAL.
> Mozda to ima veze?
Moze da ima puno veze. obavezno nadji bidirekcionalni kontroler za probu.
laseri.138evlad,
-> #133, funky<> Dokle ljudi, aman, nije 32 i 70 nego 30 i 72 pin.
Ko je jači ti ili DVV ;> ljudi čitaju PC (bez M ;>) ...
// NHF!
laseri.139funky,
-> #138, evlad)> <> Dokle ljudi, aman, nije 32 i 70 nego 30 i 72 pin.
)>
)> Ko je jači ti ili DVV ;> ljudi čitaju PC (bez M ;>) ...
Što to tako posmatraš (kao nadmetanje) ? Nije moj *lični* stav 30/72
nego tako svi pišu/govore, a brate, i prebroj na kraju krajeva. Pojenta
je da se ova banalna greškica i dalje provlači
laseri.140bobby.quyne,
-> #132, calex> Aiiii, jel' ovo bila konverzija iz none u CP 1250? :)))
Ovo je bila posledica nedavne instalacije W95. Pre je bilo 3.11 CEE
i sve je radilo ok, ali jos nisam fino podesio W95.
laseri.141bobby.quyne,
-> #134, diabola> Puno ti hvala na informaciji, ako znas neki nacin da se ta greska tacno
> ustanovi javi.
Prikljuci stapac na nov (ili 100% ispravan) racunar na sledeci nacin.
izvuci kablove od napajanja iz racunara i stampaca. Spoj centronics
kabl prvo na racunar, prisrafi ga, i onda ga prikljuci na stampac.
Vrati kablove od napajanja prvo u racunar a zatim u stampac, i onda
ukljuci racunar.
Naravno, paralelni port racunara i kabl treba da omogucavaju dvosmernu
komunikaciju. Takodje, za kabl vazi pravilo sto deblji to bolji i
nikako duzi od dva metra.
> P.S.
>
> Sad sam se setio da mi u CHECKIT-u javlja da mi port nije BIDIRECTIONAL.
> Mozda to ima veze?
Moze da ima puno veze. obavezno nadji bidirekcionalni kontroler za probu.
laseri.142evlad,
-> #139, funky<> Što to tako posmatraš (kao nadmetanje) ?
pa zar na kraju ne stoji // ;> // znam bRe koliko stonoga ima nogu :)
<> Nije moj *lični* stav 30/72 nego tako svi pišu/govore, a brate, i prebroj
<> na kraju krajeva. Pojenta je da se ova banalna greškica i dalje provlači
zato sam i reagovao, jer se provlači i ovde i po časopisima :((
laseri.143ssimeunovic,
Da li neko ima bližih informacija u vezi novog HP 5L? Kako može
sa samo 1 MB da radi na 600 x 600? Da li se za proširenje
koriste standardni 30-pinski SIMM-ovi?
laseri.144diabola,
-> #137, bobby.quyne> Prikljuci stapac na nov (ili 100% ispravan) racunar na sledeci nacin.
> izvuci kablove od napajanja iz racunara i stampaca. Spoj centronics
Probao sam kod ortaka sa mojim kablom ali sa drajverom bez one budževine za
PRINTER MANAGER, čist WIN drajver za HP4L i gle čuda proradio je sa FAST
PRINTING DIRECT TO PORT (znači bez onih prozora i glasova) pa sumnjam da
budževina za PRINTER MANAGER pravi probleme, s obzirom da je predviđena za WIN
3.1 a ne za 3.11.
Ako mi I/O kontroler nije bidirekcionalan kako onda pod DOS-om sve radi u oba
pravca, odnosno zašto mi pod WIN-om regularno javlja (sa FAST PRINTIN DIRECT TO
PORT ) kad nema papira kad je paper jam i ostalo (osim samog štampanja)? A kad
stavim HPIII na isti port onda radi sve komplet.
Ako ti nije teško možeš li mi poslati svoju original disketu sa drajverima za
WIN (kompletnu sa budževinom za PRINT MANAGER) na SUPER SEZAM, ja sam moju
zagubio?
Najveći fazon je što ja sad ne mogu da vratim stari PRINTER MANAGER (probao iz
instalacije WIN-a sa expand), da mi makar radi i bez tih njegovih prozora i
glasova. BTW kako da se toga oslobodim?
Inače original disketa za WIN mi je pravila probleme i u Moskvi sa HP4L i WIN
3.11 (nije hteo da štampa samo jedno rusko slovo a ostala je štampao regularno)
pa sam tamo postavio HPIII pa je onda regularno proradio.
> Moze da ima puno veze. obavezno nadji bidirekcionalni kontroler za probu.
Kontroler je garant bidirekcionalan, pod DOS-om STATUS MONITOR sve regularno
javlja, što znači da radi :)
laseri.145diabola,
-> #135, zurzul> Kod mene sve frcera kako treba, nego jel znaš TI koliko košta memorija za
Sa WIN 3.11 CEE plus FIX CEE, drajver i prepravka PRINTER MANAGER-a sa original
HP diskete (prozor, glas, zvuk)??
Ako ti ova kombinacija tebi radi onda sam ja lud što meni ne radi :)
laseri.146dvesic,
Potrebno mi je, što hitnije, poređenje između
HP 5p i HP 5l.
laseri.148stripkovic,
Problem: YU slova na HP 4, HP 4+ štampačima
Koristim Windows 3.1 CEE.
U Control Panel-u u klasi International je postavljeno
Country: Yu
Language: Serbian
Keyboard Layout: Serbian
U klasi Printers je postavljen HP LaserJet 4Plus/4M Plus on LPT1
U Setup delu ovog printera stoji Printers resolution 600 dpi
Page protection Auto(Met),a
u Options je stavljeno HP-GL/2 Graphics Mode
Iz Corel-a 4.0 Standardni Windows fontovi sa našim slovima
(Times New,Arial,Courier... ),se štampaju dobro.
Iz Worda 6.0 i Excel-a na ekranu pri kucanju dolazi do razmaka između
slova Ć, a slovo č se preklapa preko prethodnog slova.
Na štampi se umesto naših slova pojavljuju drugi znaci a umesto č prazno
mesto.
Kada se u Kontrol Panelu Printers opcije podese na TT Screen Fonts Instaled,
Raster i TrueTypes Fonts as Graphics piše i štampa dobro ali priprema za
štampu traje daleko više nego kod HP-GL/2.
Ako sve puštam na štampu sa drajverom od HP LaserJet series II štampa se
brzo ali tada gubim rezoluciju 600 dpi.
Pročitao sam poruke vezane za ovo 8.74, 8.75, 8.79.
Probao sam da promenim ime fontu ali se ne dešava pozitivna promena na
štampi već se samo pri kucanju teksta isprave napred navedene nepravilnosti.
Interesuje me kako je to uspelo CALEX-u pa da iskoristimo bar to rešenje u
nedostatku nekog boljeg koje ne zahteva neke egzibicije na fontovima?
Kako to uspeva iz Corel-a?
Zna li se neko bolje rešenje?
Unapred Hvala.
Peca!
laseri.149bobby.quyne,
-> #143, ssimeunovic> Da li neko ima blizih informacija u vezi novog HP 5L? Kako moze
> sa samo 1 MB da radi na 600 x 600? Da li se za prosirenje
Koristi Memory Enhancment Technology (kompresiju).
> koriste standardni 30-pinski SIMM-ovi?
Za prosirenje se koriste PCMCIA kartice.
Citaj o svemu detaljnije u mom clanku u novim racunarima koji treba
da izadju danas ili sutra.
laseri.150bobby.quyne,
-> #146, dvesic>
> Potrebno mi je, sto hitnije, poredenje izmedu
>
> HP 5p i HP 5l.
5L je u odnosu na 5P sporiji (4 prema 6 st/min), ima manje memorije
(1 prema 2 MB) ima manje ugradjenih fontova i ne moze da bude
postscript kao P. Takodje maksimalno prosirenje memorije je jedna PCMCIA
kartica od 8M, tako da moze da ima najvise 9MB RAM-a.
Oba su 600 tpi i imaju isti kvalitet reprodukcije fotografija.
laseri.151ssimeunovic,
-> #149, bobby.quyne>> Koristi Memory Enhancment Technology (kompresiju).
I 4P koristi MET, pa se dešava da na 600 x 600 ne može da
izbaci stranu. I to sa 2 MB, kako ovaj može to isto sa 1 MB?
laseri.152gerber,
-> #148, stripkovicYR>*> Iz Worda 6.0 i Excel-a na ekranu pri kucanju dolazi do razmaka između
YR>*> slova Ć, a slovo č se preklapa preko prethodnog slova.
YR>*> Na štampi se umesto naših slova pojavljuju drugi znaci a umesto č
YR>*> prazno mesto.
YR>*>
YR>*> Kada se u Kontrol Panelu Printers opcije podese na TT Screen Fonts
YR>*> Instaled, Raster i TrueTypes Fonts as Graphics piše i štampa dobro ali
YR>*> priprema za štampu traje daleko više nego kod HP-GL/2.
Bilo je dosta pisanja o tom problemu po konferencijama, pa
pogledaj malo unazad. Nisam nešto mnogo pratio, ali je, koliko
shvatih, reč da je četvorka prpematna za svoje godine ;) pa
želi da ti uštedi vreme na DL fontova, već, ukoliko neki font
prepozna, a isti i sama poseduje, koristi svoj. Koji, opet
nije CEE, pa stoga i nema naših slova. Jedno od rešenja je baš
to koje upotrbljavaš sa "as Graphics", a možeš da primeniš i
calex-ovo:
YR>*> Ako se tvoj i laserov font isto zovu, onda se koristi njegov.
YR>*> Možeš da uključiš da štampa TTF kao grafiku ali onda nema HP-GL/2
YR>*> moda nego mora u raster.
YR>*> Možda da promeniš ime fonta? Mislim da _renamett_ ne bi trebalo
YR>*> da utiče na izgled fonta nego samo da promeni ime. Sad sam promenio
YR>*> _CG Times_ u _CG Times YU_ i lepo ga je odštampao. :))
Ima ih verovatno još, pa ako neko ima vremena da ih objedini.. :)
laseri.153zurzul,
-> #148, stripkovic##> Kako to uspeva iz Corel-a?
Corel ne štampa slova kao slova, nego slova kao linije.
laseri.154fbojan,
Drugar ima HP LJ 3P pa ga zanima kako da prosiri memoriju i
kakve memoriske module taj HP prima. Gde ovo ima da se kupi,
koliko kosta i jel komplikovano za ugradnju?
laseri.155vstan,
-> #154, fbojan> Drugar ima HP LJ 3P pa ga zanima kako da prosiri memoriju i
> kakve memoriske module taj HP prima. Gde ovo ima da se kupi,
Neka vidi u Micro Animi.
laseri.156ikordic,
-> #151, ssimeunovicRE: Aspirin
=> I 4P koristi MET, pa se dešava da na 600 x 600 ne može da
=> izbaci stranu. I to sa 2 MB, kako ovaj može to isto sa 1 MB?
Kupi... (šta?) i više te ne boli... (šta?)
laseri.157bobland,
Može li se nekako na HP LJ4P resetovati brojač strana O:). I ovako nije baš
relevantan, pošto broji svaku različitu stanu. ;).
BB
laseri.158bobby.quyne,
-> #151, ssimeunovic> I 4P koristi MET, pa se desava da na 600 x 600 ne moze da
> izbaci stranu. I to sa 2 MB, kako ovaj moze to isto sa 1 MB?
Poboljsali su MET (povecali kompresiju).
laseri.159saxon,
Ima li ko englesku verziju drajvera za HP Laser Jet 5MP? U zamenu nudim švapsku
sa kompletnom literaturom...
laseri.160vujos,
Koliku temperaturu razvija laserski štampač prilikom štampanja
na paus ili papir ?
laseri.161oper,
-> #160, vujos>> Koliku temperaturu razvija laserski štampač prilikom štampanja
>> na paus ili papir ?
Preveliku za bilo šta osim termostabilne folije, ako si na
ovo mislio :)
laseri.162jegor,
Moli se vlasnik drajvera za HP LaserJet 5L na >>engleskom<< za
Windowse ili Win 95 da mi se javi na mail ili na Tel. 186-512.
Zahvalnost je podrazumevana, kao i pivce.
laseri.163vujos,
-> #161, oper¨>>> Koliku temperaturu razvija laserski štampač prilikom štampanja
¨>>> na paus ili papir ?
¨>
¨> Preveliku za bilo šta osim termostabilne folije, ako si na
¨> ovo mislio :)
Nisam na to mislio, ali da predefinišem pitanje:
Kolika je temperatura (u stepenima Celzija) potrebna da se
toner zalepi na papir, paus ili termostabilnu foliju ?
laseri.164maksa,
-> #163, vujos>> Kolika je temperatura (u stepenima Celzija) potrebna da se
>> toner zalepi na papir, paus ili termostabilnu foliju ?
Mislim da je oko 200° C.
laseri.165jegor,
Moli se vlasnik drajvera za HP LaserJet 5L na >>engleskom<< za
Windowse ili Win 95 da mi se javi na mail ili na Tel. 186-512.
Zahvalnost je podrazumevana, kao i pivce.
laseri.166jegor,
-> #160, vujos> Koliku temperaturu razvija laserski stampac prilikom stampanja
> na paus ili papir ?
200°C.
laseri.167jegor,
U tekstu "Kako smestiti cetiri slona u Ficu?" u Racunarima
se prokrala jedna greska. U njemu pise da se memorija HP 5L
prosiruje PCMCIA karticama. Ovo tvrde i prodavci, ali u uputstvu
za stampac pise:
"Der Drucker ist nicht kompatibel mit PCMCIA Speicherkarten
oder SIMM-Speichern."
Cak i oni koji su ucili nemacki gledajuci partizanske filmove
mogu da prokljuve sta ova recenica znaci.
Ima li neko informaciju koliko bi memorijsko prosirenje za
ovaj stampac moglo da kosta?
laseri.168dvesic,
-> #167, jegor
>> U tekstu "Kako smestiti cetiri slona u Ficu?" u Racunarima
>> se prokrala jedna greska. U njemu pise da se memorija HP 5L
>> prosiruje PCMCIA karticama. Ovo tvrde i prodavci, ali u
>> uputstvu
>> Ima li neko informaciju koliko bi memorijsko prosirenje za
>> ovaj stampac moglo da kosta?
I mene ovo strašno zanima.
laseri.169janko,
Koji je najbolji izbor trenutno od laserskih štampača
nižih cena. Zanima me ne samu kada se gleda cena, već
i cena tonera. Takođe, mora da može da uvek odštampa
proizvoljno složenu stranu generisanu u Windowsu (dakle
mora da ima dovoljno memorije da uvek radi).
HP 5L mi izgleda nekako previše slabašan, iako ima 600 dpi.
Možda neki 300 dpi još uvek bolje ispunjava gornje uslove
?
Koliko je dobro rešenje HP 4L? Da li mi je potrebno nešto više
od njega? Da li se 4L prodaje sa dovoljno memorije? Koliki
su troškovi eksploatacije? Mogu li se kod nas naći još neki
modeli, koji su povoljni? Postoji li neko bolje rešenje?
Itd?
Odgovori iskusnih i šira diskusija dobrodošli.
laseri.170ikordic,
-> #169, jankoRE: Idealni laser
=> Koji je najbolji izbor trenutno od laserskih štampača
=> nižih cena. Zanima me ne samu kada se gleda cena, već
=> i cena tonera. Takođe, mora da može da uvek odštampa
=> proizvoljno složenu stranu generisanu u Windowsu (dakle
=> mora da ima dovoljno memorije da uvek radi).
Ovo poslednje samo sa dodatnom memorijom, toga si valjda svestan? Nijedan se
ne isporučuje u startu sa dovoljno memorije. Mada, ako ćeš samo iz Win da
štampaš, kupi si neki GDI Laser druker, napolju su strašno popularni. Koriste
resurse računara na koji su priključeni, i CPU i RAM za formiranje slike, u
samom štampaču je praktično samo mehanika za drukanje.
=> HP 5L mi izgleda nekako previše slabašan, iako ima 600 dpi.
=> Možda neki 300 dpi još uvek bolje ispunjava gornje uslove
5L je sada ispod 1.300,- DEM, za koliko se do nedavno prodavao 4L, bolji je,
lepši i tonera već sada ima za njega. Iako 5L ima samo 1 MB, nije odbio štampu
ničega što sam mu na štampu slao, od fotografija preko formulara pa do
složenih tekstova i CorelDRAW! kreacija. Najjeftinije rešenje je da si kupiš
neku trojku, P ili klot i neki mem board sa jedno dva ili četiri mega. Toner
(punjenje) je najjeftiniji, a memorija se širi jeftinim DIP memorijama.
laseri.171goranm,
-> #170, ikordic#### 5L je sada ispod 1.300,- DEM
Gde ?
laseri.172savaerc,
Potrebna dobra duša koja će da mi napiše decimalne vrednosti PCL
printerskih komandi za štampač HP LaserJet 5L koje odgovaraju sledećim
komandama za matrične štampače:
1. Compressed Print On
2. Compressed Print Off (Normal)
3. Enlarged Print On
4. Enlarged Print Off
5. Double Strike On (Bold On)
6. Double Strike Off (Bold Off)
7. Set Vertical Tabulation
8. Cancel Vertical Tabulation
Stvar je hitna. Zainteresovan sam i da pozajmim, da bi kopirao,
kompletan set printerskih komandi (escape sekvenci) za ovaj štampač.
Hvala unapred.
laseri.173bobby.quyne,
-> #160, vujos> Koliku temperaturu razvija laserski stampac prilikom stampanja
> na paus ili papir ?
Vecina stampaca razvija oko 200 stepeni celzijusa, osim (koliko
je meni poznato) Lexmark Optra serije, koja razvija oko 180 (i manje)
pa je moguce stampanje i sa slabijim folijama.
laseri.174bobby.quyne,
-> #167, jegor> U tekstu "Kako smestiti cetiri slona u Ficu?" u Racunarima
> se prokrala jedna greska. U njemu pise da se memorija HP 5L
> prosiruje PCMCIA karticama. Ovo tvrde i prodavci, ali u uputstvu
> za stampac pise:
>
> "Der Drucker ist nicht kompatibel mit PCMCIA Speicherkarten
> oder SIMM-Speichern."
>
> Cak i oni koji su ucili nemacki gledajuci partizanske filmove
> mogu da prokljuve sta ova recenica znaci.
>
> Ima li neko informaciju koliko bi memorijsko prosirenje za
> ovaj stampac moglo da kosta?
Kad sam ga testirao nisam primetio doticnu recenicu, verovatno zato
sto sam dobio uputstvo na madjarskom. Medjutim, u tabeli sa tehnickim
podatcima je kod prosirenja stajalo PC-CARD (tako se sada zove PCMCIA
standard) i brojke 1, 2, 4 i 8 MB. Provericu kod snabdevaca ovih dana
da li je podatak tacan i ako jeste, koliko onda kostaju memorijska
prosirenja. U svakom slucaju se izvinjavam cenjenom citalastvu za omasku.
laseri.175bobby.quyne,
-> #169, janko> HP 5L mi izgleda nekako previse slabasan, iako ima 600 dpi.
> Mozda neki 300 dpi jos uvek bolje ispunjava gornje uslove
> Koliko je dobro resenje HP 4L? Da li mi je potrebno nesto vise
> od njega? Da li se 4L prodaje sa dovoljno memorije? Koliki
> su troskovi eksploatacije? Mogu li se kod nas naci jos neki
> modeli, koji su povoljni? Postoji li neko bolje resenje?
5L nije nista slabasniji od 4L. Mehanika im je skoro identicna.
I dalje stojim pri stavu da je sistem ubacivanja papira primenjen
kod 5L bolji od onog primenjenog kod 4L. Kada se koristi prava kaseta,
onda mehanizam za povlacenje papira mora da bude uradjen mnogo bolje
nego sto je to kod ovako jeftinih stampaca slucaj.
Postoje mnoga bolja resenja u podrucju jeftinih lasera. U najmanju ruku
postoje dve firme koje daju bolji odnos cena-kvalitet a to su Kyocera
i Oki, ali je nabavka tonera nocna mora, nemaju stalnog zastupnika na
domacem trzistu i nemaju nikakav servis. Situacija sa Kyocera stampacima
kad se radi o toneru je nesto bolja, jer se kod njih toner sipa a ne
menja se ceo kartridz, ali ostale boljke ostaju.
laseri.176oldtimer,
-> #170, ikordic> složenih tekstova i CorelDRAW! kreacija. Najjeftinije rešenje je da si
> kupiš neku trojku, P ili klot i neki mem board sa jedno dva ili četiri
> mega. Toner (punjenje) je najjeftiniji, a memorija se širi jeftinim DIP
Sa jednim 3P Pakardom sam se vrlo lepo družio skoro tri godine, uz
(jeftino) proširenje memorije, progutao je i dosta komplikovane
strane, a radio je brzo i pouzdano, jedine nesuglasice smo imali oko
kvaliteta otiska kod tonera punjenih od strane nekih firmi koje znamo.
Ako postoji potreba za Postscriptom, nekad je to bio skup dodatak
(>1000 DEM) ali se sad može nabaviti i mnogo jeftinije (hint-mail).
Zaključak, ako neko ponudi bilo koji 3x HP po povoljnoj ceni, sa njim
će biti mnogo manje problema nego sa 4 ili 5 serijom, uz uslov da
300x300 rezolucija zadovoljava potrebe.
laseri.177milan,
-> #170, ikordic> Ovo poslednje samo sa dodatnom memorijom, toga si valjda svestan?
> Nijedan se ne isporučuje u startu sa dovoljno memorije. Mada, ako
> ćeš samo iz Win da štampaš, kupi si neki GDI Laser druker, napolju
> su strašno popularni. Koriste resurse računara na koji su
> priključeni, i CPU i RAM za formiranje slike, u samom štampaču je
> praktično samo mehanika za drukanje.
Mmmmm...
Kako to izgleda, kol'ko košta i gdi se kupuje?
Pl poz M
laseri.178spantic,
-> #177, milan> Kako to izgleda, kol'ko košta i gdi se kupuje?
Napolju svugde, kod nas... Krajem aprila sam
na sajmu u Skoplju video jedan cakani primerak, ako
ne grešim Fujitsu, koji je imao navodnih 600 dpi i
cenjen je oko 1000 DEM. Keč je bio u tome što je
lepo radio iz Windows-a (uostalom i ime štampača
je sadržavalo Windows) dok je to bilo sve problematično
iz DOS-a, ako nije reč o DOS tasku Windows-a.
Sve je lepo radilo... na Pentiumu 90 sa 16 MB
memorije.
laseri.179ikordic,
-> #171, goranmRE: HP 5L
=> #### 5L je sada ispod 1.300,- DEM
=>
=> Gde ?
Mail...
laseri.180dejanr,
-> #175, bobby.quyne>> 5L nije nista slabasniji od 4L. Mehanika im je skoro identicna.
>> I dalje stojim pri stavu da je sistem ubacivanja papira primenjen
>> kod 5L bolji od onog primenjenog kod 4L.
Da li sam u pravu da 5L, kao ni 4L, nema CMOS RAM / EEPROM, tj. da ako
izgubi napajanja gubi setovanje? Meni se ova osobina kod 4L nije dopadala,
ali izgleda da je ostala i kod 5L, s tim što su dali neki program koji
naknadno setuje štampač (video sam ga na disketi ali nisam probao)?
laseri.181snemcev,
-> #127, toma>> Ne, neće od da štampa kopije, nego bi štampao na jednom listu,
>> valjda neke memorandume, ali je taj list NCR da bi, kad se zalepi u
>> blok, kopirao ono što se napiše.
A zašto ne da nekom štamparu da mu uštampa to što bi on štampao na
laseru? Raspitaj se, u zavisnosti od tiraža, ovo je vrlo isplativa
opcija.
laseri.182janko,
Sviđa mi se sugerisan rešenje sa Postskriptom. 300dpi radi posao
Da li se mogu kod nas naći novi 3P štampači, koliko koštaju i
koliko košta zajedno sa potrebnom memorijom (a i koliko je
potrebno, tačno?)
laseri.183jegor,
-> #180, dejanr> Da li sam u pravu da 5L, kao ni 4L, nema CMOS RAM / EEPROM, tj. da ako
> izgubi napajanja gubi setovanje? Meni se ova osobina kod 4L nije dopadala,
Da li je trac ili istina? Istina.
laseri.184jegor,
-> #174, bobby.quyne> standard) i brojke 1, 2, 4 i 8 MB. Provericu kod snabdevaca ovih dana
> da li je podatak tacan i ako jeste, koliko onda kostaju memorijska
> prosirenja. U svakom slucaju se izvinjavam cenjenom citalastvu za omasku.
E, a sad jedna mala poslastica u vezi HP 5L stampaca (ovo je takodje
replika ikordicu u vezi GDI stampaca).
Skinuo sam sinoc sa Imtelovog BBS-a drajvere za ovaj stampac na engleskom
i prijatno me iznenadilo ono sto sam u njima zatekao. Elem, pri instalaciji
postoje dve opcije za instaliranje drajvera, PCL ili HOST. Ako se instalira
PCL mod, onda se ponasa kao i svaki drugi stampac i koristi sopstveni proce-
sor i memoriju za obavljanje posla. Ako se instalira HOST verzija drajvera,
onda radi nesto kao GDI stampac i koristi resurse racunara. Uslovi su da je
racunar 486 sa min. 8Mb RAM-a i da racunar nije u mrezi, inace HOST verzija
nece ni biti ponudjena.
Pri instalaciji mi nije bila dostupna HOST opcija iako su svi ti uslovi
ispunjeni. Mislim da je razlog Win 95 i da taj drajver ne saradjuje sa W 95
GDI-em.
laseri.185janko,
Ne recite mi da za 5L ne postoje drajveri za Win 95?
Da li je čuveni problem sa viškovima stranica kod 4L na W95 rešen?
Kako se proširuje koji od HP-ovih lasera? Koji od njih
troše memoriju kakvu troše i obični računari (klasične SIMM)?
laseri.186kruska,
Ovo pitanje sam postavio u konferenciji pc.user ->CAD, ali mi
niko nije odgovorio već su me uputili na ovi konferenciju.
Pregledao sam sve poruke na brzinu ali nisam našao ništa
slično. Da li neko zna odgovor ili literaturu za četvorku na
ENGLESKOM.
... Takodje na poslu imam HP III i HP IV+. Neznam kako da
im uključim PAGE PROTECTION jer kod složenijih crteža
na HP IV+ puca kod kota (strelice seku pomoćne kotne linije i
polilinije se na lukovima ne popunjavaju). NA HP III
izbacuje poruku kao da nema dovoljno memorije. Ovo je
bio problem i na HP IIIp, ali sam ga rešio uključivanjem PAGE
PROTECTION. ZA III-u nema dokumentacije, a IV+ ima
dokumentaciju na nemačkom što se svodi na prethodni slučaj, tj
kao i da je nema.
Unapred hvala, kruska!
laseri.187savaerc,
-> #172, savaerc> Potrebna dobra duša koja će da mi napiše decimalne
> vrednosti PCL printerskih komandi za štampač HP LaserJet
> 5L koje odgovaraju sledećim
Zar je moguće da su ortodoksni programeri izumrli? Niko se više
izgleda ne interesuje za escape sekvence štampača. Izgleda da je u potpunosti
zavladala P&P populacija. Instaliraš Win 95 i, vozi miško!
laseri.188bojt,
-> #186, kruska>> Takodje na poslu imam HP III i HP IV+. Neznam kako da
>> im uključim PAGE PROTECTION jer kod složenijih crteža...
Moraš da imaš ukupno bar 2MB na HPIII, odnosno 4MB na HP4 da bi
mogao da uključiš pp. Praktično je za ozbiljan rad neophodno 3
odnosno 6MB, jer inače ostane premalo prostora za download fontova
pri standardnom radu.
laseri.189maksa,
-> #185, janko>> Koji od njih troše memoriju kakvu troše i obični računari
>> (klasične SIMM)?
Nijedan. Klasična HP ujudurma koja se sastoji u tome da ti prodaju
"zamalo standardnu" stvar za skupe pare. To rade sa svim dodacima
za svoje proizvode, počevši od serijskih kablova, pa do SIMM-ova.
laseri.190maksa,
-> #172, savaerc>> Potrebna dobra duša koja će da mi napiše decimalne vrednosti
>> PCL printerskih komandi za štampač HP LaserJet 5L koje
>> odgovaraju sledećim komandama za matrične štampače:
Skoči (ako si u Bgd-u) do redakcije Računara (BIGZ), verovatno
imaju neki zaostali umetak o programiranju lasera. Tamo je verovatno
sve što ti treba, osim ako nisu u pitanju neke specijalne stvari za
5-icu.
laseri.191oldtimer,
-> #181, snemcev>>> valjda neke memorandume, ali je taj list NCR da bi, kad se zalepi u
>
> A zašto ne da nekom štamparu da mu uštampa to što bi on štampao na
> laseru? Raspitaj se, u zavisnosti od tiraža, ovo je vrlo isplativa
Laseri i NCR se baš i ne vole preterano, a osim toga ti se obrasci
obično lepe u blokove. Štampa uključuje i to, a cena je reda veličine
0.2 din po otisku, što čuva laser i štedi procesorsko vreme ;)
laseri.192sule,
-> #187, savaercPozdrav!
Procitao sam tvoju poruku i prvi put ali sam mislio da ce neko drugi da
ti da prilicni o negativan odgovor. Mislim da si programirao matricne stampace
pa se vodis po njima... Stvar je u tome sto su matricni stampaci karakter
odnodno linijski orjentisani dok laseri imaju kompletno novu filozofiju sa
jezicima za opis stranice. Znaci, to bi zahtevalo slanje malo vise kodova
ako zelis da se bavis ozbiljnijim stvarima, a mislim da i ovde negde, na
Sezamu, imas neki fajl sa PCL ref.
Sule
laseri.193ikordic,
-> #177, milanRE: GDI printeri
=> > ćeš samo iz Win da štampaš, kupi si neki GDI Laser druker, napolju
=> > su strašno popularni. Koriste resurse računara na koji su
=> Kako to izgleda, kol'ko košta i gdi se kupuje?
"Izgleda" kao i regularni laserski štampač, obično je nešto manji od
Pakardovih manjih modela, cena, pa napolju su i po nekoliko stotina dolara
jeftiniji od odgovarajućih HP modela, kupuje se, guess gde? :)
Mislim da nema šanse da se to ovde pojavi i probije, osim ako ne bude BITNO
jeftiniji od konkurencije, jer se ovde troši striktno mainstream roba (HP,
Win, ...).
Mada, rekao bih da nam predstoji period sumanutog importa...
laseri.194savaerc,
Ima li neko da mi pozajmi na dan-dva Tecnical Reference Manual
za HP LaserJet 5L.
Ponude na ma se savaerc ili 725-753 (Vlada).
Thanks!
laseri.195janko,
Ja se i dalje raspitujem za laserske štampače:
Da li HP 5L ima drajvere za Windows 95?
Radi li sa drajverima za neki drugi?
laseri.196pinokio,
-> #195, janko>>Ja se i dalje raspitujem za laserske štampaFe:
Ima drivere, bar tako pise na disketama, pritome se hvale da je i PnP i sl.
Nenad
laseri.197ikordic,
-> #196, pinokioRE: W95 PnP
=> Ima drivere, bar tako pise na disketama, pritome se hvale da je i PnP i
Jeste, W95 ga prepozna po uključenju, kao i ostalu 5x bratiju.
laseri.198janko,
Kako stoji stvar sa tonerima za HP 5x? Za trojke su se punili
na razne načine, a sada kada su 600, da li je teže reciklirati ih
tako da sve to da dobre rezultate? Pošto su nove kasete
koliko traju, posebno za 5L?
(Mislim i na cene kod nas)
laseri.199bobby.quyne,
-> #180, dejanr> Da li sam u pravu da 5L, kao ni 4L, nema CMOS RAM / EEPROM, tj. da ako
> izgubi napajanja gubi setovanje? Meni se ova osobina kod 4L nije dopadala,
> ali izgleda da je ostala i kod 5L, s tim sto su dali neki program koji
> naknadno setuje stampac (video sam ga na disketi ali nisam probao)?
Koliko je meni poznato, sva setovanja koja se na 5L mogu podesiti iz
drajvera se automatski uspostavljaju prilikom stampanja nezavisno
od toga sta je stampac zapamtio.
Sta vise, i kod drugih HP stampaca vazi ovo pravilo. Recimo setovanje formata
papira ili broja kopija koje su podesene na samom stampacu bivaju ignorisane
kada se stampa iz windowsa.
laseri.200babbage,
-> #180, dejanr>=>>Da li sam u pravu da 5L, kao ni 4L, nema CMOS RAM / EEPROM, tj. da ako
Nema, ali se sve moze podesiti drajverom.
Babbage
P.S.
Ništa bez Pova. ;)
laseri.201djcorto,
-> #199, bobby.quyne>> Koliko je meni poznato, sva setovanja koja se na 5L mogu
>> podesiti iz drajvera se automatski uspostavljaju prilikom
>> stampanja nezavisno od toga sta je stampac zapamtio.
Tacno, provereno.
Jeste li ga probali iz DOS-a sa Acadom? Iz WIN hoce, provereno.
laseri.202diabola,
Imam jednu malu molbu:
Imam HP4L printer ali sam zagubio disketu za WINDOWS.Na njoj se nalazi fajl
HPLJ4QP.DLL u kojem je dogradnja za PRINT MANAGER (prozorčić koji prati šta
radi PM). Ovaj fajl meni ne radi sa WIN4WG 3.11 CEE, pa bi molio da li neko
može da ga pošalje bio bih mu veoma zahvalan :).
Može verzija sa istim datumom ko moja (28.04.93 ver. 1.00.04.27) ili ako neko
ima noviju.
laseri.203calex,
-> #202, diabola<!> HPLJ4QP.DLL u kojem je dogradnja za PRINT MANAGER (prozorčić koji prati
<!> Može verzija sa istim datumom ko moja (28.04.93 ver. 1.00.04.27) ili
Evo baš taj.
hp.ziplaseri.204kdrazan,
Da li bi neko bio ljubazan da napravi kraći pregled raspoloživih
PostSkriptova za Laser Jet 4 štampače, uz kraće osobine? :)
Hvala... Dražan :)