video.932dselic,
-> #929, ranx>> Možda imaš 1 MB memorije?
>
> Evo šta kaže Display Doctor:
>
> SuperVGA ID: S3
> Chipset ID: Trio64V+
> Video Memory: 2048 Kb
> .....
> Any hints?
Menjaj monitor type, ako to ne uspe, menjaj driver, ako ni to ne uspe,
nope.
video.933mmarkovic,
-> #925, ranx>> monitor, 800x600 hoće samo na 56 Hz, a kartica daje samo 60Hz.
>
> Meni kartica lepo radi na 56 Hz, a monitor je stari (ali dobri)
> Axiom.
Čovek mi na PRO-u reče svojevremeno da se i on dugo mučio
dok nije naleteo na neki KFC monitor sa displejem. I, iznenađenje,
tamo piše 60 Hz, bez obzira što razni refresh programi tvrde
56 Hz. Od tada, eksperimentišem povremeno, ali se ne nadam.
Drugi megabajt video memorije nije ništa pomogao...
video.934gogica,
Imam problema sa video kartom Diamond 3D 2000. Problem je u tome
da recimo o offisu zabrlja ikonice u toolbaru. Kad zatvorim
i otvorim ceo prozor brljotine nestanu, ali ne sve, poneka ostane
na nekoj ikoni. Radim pod win95. .
video.935cnenad,
-> #917, calex-> Sve mi se više čini da je ova kartica najgori mogući izbor, bez
-> obzira čak i na tip monitora. :(( Na nekoliko računara je normalno da
-> posle gašenja prozora isti ostane na desktopu pa se briše prevlačenjem
-> nekog drugog preko njega. Blagi užas. :((
Zar ? Nisam ništa slično primetio kod mene, čak sam prezadovoljan sa
karticom i njenim prikazom. Bez kojekakvih gluposti od programa za
centriranje slike i slično. (2 Mb, 14B, 800*600 HiColor, 72Hz)
video.936djcorto,
-> #931, mango> Ovaj moj supertron gura sedmu godinu, ako to nesto znaci:)
Znaci, da skupljas pare za novi ;)
U staroj firmi, kupismo 1989. EIZO 9070. 16". Kotrljao se dva
puta niz stepenice, prosipana po njemu kafa, sta sve ne. Slika
se u medjuvremenu smanjila na 14", kad sam ga poslednji put
video. I dalje kristalno ostra. No, sa Diamond Stealth 64 je
tesko izlazio na kraj, nije imao dovoljan opseg.
Jednostavno je pitanje kakve su kartice radjene onda, a kakve
sada, i, ako hocete visoke frekvencije osvezavanja, novi monitor
ne gine ( :( ? )
video.937sall,
Nisam bas sasvim siguran da li je za ovu temu , ali ne znam gde
bih drugde postavio pitanje :
Moze li mi neko pomoci oko osvezavanja slike pod dosom i
win95 ?
Imam TSENG4000w32(vlb) i njegove glupave programe VMODE i DMODE,
skinuo sam sa tseng.com njihove drivere za w95 ali nisam
primetio neku razliku od windowsovih drivera za tsenga , dakle
ne mogu da podesim osvezavanje po rezolucijama .
Postoji li neki univerzalni driver (ili tako nesto) uz pomoc
koga bih mogao da promenim osvezavanje ?
Isto pitanje vazi i za dos ,dakle vmode , dmode ... ili neki
drugi program i kako ga koristiti ...
Unapred , dozivotno :) , zahvalan !
video.938vojas,
-> #937, sallIdi u neki od dirova i skini Scitech Display Doctor 5.3
Reshiche ti 99% problema, a izmedju ostalog i refresh rate.
AcCeSS DeNiED
video.939kostja,
-> #914, dpaun=> Video kartica S3 Trio 64V+PCI
=> Monitor 14C PHILIPS
=> Radim, pod WIN311, u rezoluciji 1024x768, 256 Colors.
=> Primecujem, prilikom vracanja iz DOS programa u WIN pri vrhu ekrana
=> raznobojne linije sirine oko 2 cm. Instalirao sam XingMPEG Pleyer i
=> odande pokrenuo TEST.MPG. Napravio mi je od ekrana sare za pirotske
=> cilime! Potreban je reset da se sve vrati u normalno stanje.
Proveri da ti nije postavljen neki refresh rate koji monitor ne
moze da izdrzi. Doticni monitor je elementarni tako da od njega
ne mozes ocekivati vise od 60Hz/56Hz/87Hz I u rezolucijama
(respektivno) 640, 800 i 1024.
Sa druge strane bilo je ovde nekih vec zalbi na nove video kartice
koje se dovlace kod nas. Izgleda da je neko kupovao na djuture sta
stigne i sta nadje pa je moguce da je kartica iz te skart serije.
video.940kostja,
-> #916, ranx=> BTW, na toj karti je lose integrisan MPEG plejer, ma XING ne radi kako
=> valja. Zaboravi ga.
Odakle ti ovo? Ta karta nema na sebi MPEG plajer jer`bo je S3 765
zaduzen za iste poslove.
video.941kostja,
-> #917, calex=> obzira cak i na tip monitora. :(( Na nekoliko racunara je normalno da
=> posle gasenja prozora isti ostane na desktopu pa se brise prevlacenjem
=> nekog drugog preko njega. Blagi uzas. :((
U svom bliskom okruzenju gledam jedno 5-6-7 kartica sa doticnim
cipom 765 (a vala ima i 764) i nijedna nije pravila problema.
Da budem iskren samo na jednoj se javilo cudno tackasto gubljene
slike, ali je krivac bio los drajver (zamenom doticnog je sve
bilo OK).
video.942kostja,
-> #926, ranx=> Evo ovako: drajver sam stavio najnoviji ovde okaceni (2.30 mu je verzija),
=> ali kad podesim na 24 bita, a klizac pomerim na 800x600, on sam vraca na
=> 16 bita. Tako uvek. Zasto, ne znam. BTW, imam instaliran UniVBE Display
Jel` bese imas 1 ili 2Mb memorije? Ako je samo jedan Mb onda je
tu uzrok problema. To sto ti W95 javlja 24 bita nije tacno.
S3 drajveri za true color podrazumevaju 32 bita i to znaci
obaveznih 2Mb memorije.
=> koji ovu rezoluciju vidi. Monitor je postavljen na SVGA 1024x768 color
Ako imas 2Mb onda ovaj monitor moze biti problem. Probaj da postavis
neki koji nece W95 terati preko 60Hz. Ako tu prodje onda gledaj
sta ces da uskladjujes.
Moj Samsung 3Ne budala (W95) vozi sa 60Hz u 800x600... a sto lepo
radi i na 75Hz to ga ne zanima.
video.943kostja,
-> #930, vstan=> Isto pitanje za 5434.
Pa, doticni W95 ima drajver za 5434...
video.944mango,
-> #936, djcorto>> Ovaj moj supertron gura sedmu godinu, ako to nesto znaci:)
>
> Znaci, da skupljas pare za novi ;)
To se podrazumeva, za nardenih sedam godina u ovoj zemlji
mozda i skupim;)
video.945johnnya,
-> #944, mango >> To se podrazumeva, za nardenih sedam godina u ovoj zemlji
>> mozda i skupim;)
:)) To me podsetilo... Bio ja jednom interkontinentalnom chat-u i
kažem Ameru da mi keva kao učiteljica ima platu od oko 100$...
Odgovor je bio u stilu "Ma koga ti zavitlavaš ? Kako onda uopšte
imaš kompjuter :))))"
video.946vstan,
-> #943, kostja> => Isto pitanje za 5434.
>
> Pa, doticni W95 ima drajver za 5434...
Da, ali preferiramo nešto što ide uz samu kartu.
video.947p.n.soundland,
Hi,
Pre neki dan nabavih graficku karticu Diamond Stealth 3D 2000
medjutim tu pocinju moji problemi. Na instalacionom CD-u nigde
nisam mogao da pronadjem ono sto instalaciona procedura naziva
"Direct Draw Drivers", pa ukoliko neko poseduje tu karticu a ima
ove drajvere nak mi ih baci ovde ili na mail. Mislim da su u
pitanju drajveri za S3VIRGE, ali ako nisu mogao bi i njih da
posaljes, kao i sve druge drajvere koji bi mi mogli biti od neke
koristi posto sam ja dobio samo drajver "Diamond Stealth 3D 2000 -
4.02.020". Unapred hvala.
-SONE-
video.948guta,
Ima li ko preporuku za TV kartu, eventualno da zna da grebne sliku, i
još eventualnije :) da je prikazuje u prozoru. Lepo bi bilo i kad bi
bila PCI, ali nije uslov...
video.949gogica,
-> Hi,
-> Pre neki dan nabavih graficku karticu Diamond Stealth 3D 2000
-> medjutim tu pocinju moji problemi. Na instalacionom CD-u nigde
-> nisam mogao da pronadjem ono sto instalaciona procedura naziva
-> "Direct Draw Drivers", pa ukoliko neko poseduje tu karticu a ima
-> ove drajvere nak mi ih baci ovde ili na mail. Mislim da su u
-> pitanju drajveri za S3VIRGE, ali ako nisu mogao bi i njih da
-> posaljes, kao i sve druge drajvere koji bi mi mogli biti od neke
-> koristi posto sam ja dobio samo drajver "Diamond Stealth 3D 2000 -
-> 4.02.020". Unapred hvala.
-> -SONE-
Imam istu kartu ali ne znam sta je "Direct Draw Drivers" u prvom
trenutku sam pomisio da su to DirectX drajveri ali izgleda da nisu.
Objasni mi molim te cemu sluze ti drajveri. Kod mene na CD-u ima tih
drajvera i ja bih ti to poslao ali mi je UL jako los. Ako ti je to vazno
pozovi me kuci na 514809 pa cu ti poslati. Drajveri su oko 500kb.
Na CD-u su i drajveri za Diamond Stealth 3D 3000. Ja sam i njih
probao i sve je ok.
video.950nenad,
-> #948, guta> Ima li ko preporuku za TV kartu, eventualno da zna da grebne sliku, i
> još eventualnije :) da je prikazuje u prozoru. Lepo bi bilo i kad bi
> bila PCI, ali nije uslov...
Ako je razlog za PCI nedostatak slobodnih ISA konektora onda u
redu, ali koliko ja znam to nije bitno za performanse pošto on
sliku šalje video kartici preko feature konektora, a preko
magistrale dobija samo komande za šta bi bio dovoljan i serijski
port. Možda i grešim, ali čini mi se da je tako.
video.951zormi,
-> #947, p.n.soundland* medjutim tu pocinju moji problemi. Na instalacionom CD-u nigde
* nisam mogao da pronadjem ono sto instalaciona procedura naziva
* "Direct Draw Drivers", pa ukoliko neko poseduje tu karticu a ima
Ima je sigurno (u katalogu MPEG ako se dobro sećam) to se u njihovoj
terminologiji zove DirectX. Za koji Win ti treba?
video.952sjocic,
-> #950, nenad-> Ako je razlog za PCI nedostatak slobodnih ISA konektora onda u
-> redu, ali koliko ja znam to nije bitno za performanse pošto on
-> sliku šalje video kartici preko feature konektora, a preko
-> magistrale dobija samo komande za šta bi bio dovoljan i serijski
-> port. Možda i grešim, ali čini mi se da je tako.
Koliko vidim na fotografiji, Aims Lab VideoHighway TV - od
konektora ima antenski, 2x3.5mm, i konektor za VGA monitor.
Na samoj stampi, nalaze se konektori za Audio In/Out i nista vise !?
Ako je zamisljeno da ovo bude TV karta + zamena za klasicnu video
kartu, ocigledno da sa 8-bitnim slotom nece biti bas brza grafika.
Opet, ako je predvidjeno da se cupa kabl monitora i prebacuje na
drugu kartu kad se gleda TV, ne vidim neku perspektivu ove metode.
Bilo je ranije po oglasima, TV Tuner karta, ali iskljucivo za
Diamond Stealth video 2001 kartice (koja pored feature konektora ima
i Tv Tuner konektor). Da li ima nekih iskustava sa tom kobminacijom ?
video.953p.n.soundland,
-> #951, zormi > ima je sigurno (u katalogu MPEG ako se dobro secam) to se u
njihovoj terminologiji zove DirectX. Za koji Win ti treba.
Treba mi za Win95, i znam da postoji u tom direktorijumu, ali
prilikom instalacije ti drajveri dolaze u konflikt sa Diamond
Stealth 3D 2OOO drajverima. Cak i ako izbrisem DS 3D drajvere opet
mi signalizira konflikt, ali onda vise neznam sa cim je u
konfliktu. Tako da kako god da okrenes kartica nece da sljaka sa
tim drajverom iz DirectX-a. Osim toga kada probam da na listi
kompatibilnih drajvera izaberem onaj S3 Virge zatrazi mi fajlove sa
CD-a kojih tamo nema. Ako mozes ikako da mi pojasnis ovakvo
ponasanje POMAGAJ.
-SONE-
video.954nenad,
-> #952, sjocic> Ako je zamisljeno da ovo bude TV karta + zamena za klasicnu video
> kartu, ocigledno da sa 8-bitnim slotom nece biti bas brza grafika.
Naravno. Ja sam mislio na dodatnu karticu, koja mi se u svakom
slučaju čini boljom varijantom nego kombinacija. TV tuner neću
sigruno da menjam godinu dve, a onda ostah zakopan sa nekim
Cirrus-om.
video.955nenad,
-> #949, gogica> Imam istu kartu ali ne znam sta je "Direct Draw Drivers" u prvom
> trenutku sam pomisio da su to DirectX drajveri ali izgleda da nisu.
Koliko sam ja uspeo da shvatim iz instalacije MOO, DirectX
obuhvata DirectDraw i DirectAudio. Izgleda da su proizvođači
OS-ova shvatili najzad da nikad neće moći svojim API-jima da
zadovolje proizvođače igara pa su digli ruke. :)
video.956zormi,
-> #952, sjocic* Koliko vidim na fotografiji, Aims Lab VideoHighway TV - od
* konektora ima antenski, 2x3.5mm, i konektor za VGA monitor.
* Na samoj stampi, nalaze se konektori za Audio In/Out i nista vise !?
*
* Ako je zamisljeno da ovo bude TV karta + zamena za klasicnu video
* kartu, ocigledno da sa 8-bitnim slotom nece biti bas brza grafika.
Kartica se povezuje na monitorski priključak standardne (bilo koje)
SVGA karte, a monitor se uključi u nju (kao što se modem povezuje
izmedju telefona i linije). Dakle ne utiče na normalan rad video
karte, samo joj blokira signal i ubaci svoj kada je aktivna.
video.957zoran.r,
Da li neko uspeva da kombinaciju Daewoo 14 + S3 trio 64 natera da u
800x600 radi sa refresh rate-om većim od 56 Hz?
video.958cnenad,
-> #957, zoran.r-> Da li neko uspeva da kombinaciju Daewoo 14 + S3 trio 64 natera da u
-> 800x600 radi sa refresh rate-om većim od 56 Hz?
Koji je to model Daewoo monitora ?
video.959vstan,
-> #946, vstan>> Pa, doticni W95 ima drajver za 5434...
>
> Da, ali preferiramo nešto što ide uz samu kartu.
Definitivno ne postoje, barem na Cirrus-ovom sajtu.
I oni pominju ono što ide uz W95.
video.960zoran.r,
-> #958, cnenad=> -> Da li neko uspeva da kombinaciju Daewoo 14 + S3 trio 64 natera da u
=> -> 800x600 radi sa refresh rate-om većim od 56 Hz?
=> Koji je to model Daewoo monitora ?
Model je CMC 1418AD, star oko 2 godine.U uputstvu kaže da podržava rr od 50
do 90 Hz ali bilo koji rr veći od 56Hz u 800x600 ne uspeva (dobijem samo
šarenu prugu po sredini ekrana). Inače kartica je S3 trio 64 sa 1 Mb.
video.961calex,
-> #960, zoran.r> Model je CMC 1418AD, star oko 2 godine.U uputstvu kaže da podržava rr od
> 50 do 90 Hz ali bilo koji rr veći od 56Hz u 800x600 ne uspeva (dobijem
Isti monitor, CL5428 sa 2MB, radi 800x600x64k 72Hz. Ako nešto
znači, NT 4.0, a mogu da pogledam koliko mu dozvoljava Win95.
video.962guta,
-> #956, zormi
#> Dakle ne utiče na
#> normalan rad video karte, samo joj blokira signal i ubaci svoj
#> kada je aktivna.
Da, to i jeste problem - ove najdžabije karte (aka Video Highway) ne
prikazuju sliku u prozoru (a o grebovanju i nekim naprednijim
mogućnostima i da ne pričam). No, i dalje stoji isti problem: Ima li
kod nas (== Beograd) da se pazari karta sa TV tuner-om, da može da
prikaže sliku u prozoru, eventualno je i grebne, a da ne košta 400+
maraka, nego, jel'da, manje?
P.S. Ispade da je to ovde egzotika...
video.963ranx,
-> #932, dselic> Menjaj monitor type, ako to ne uspe, menjaj driver, ako ni to ne uspe,
> nope.
Koji monitor type je postavljen kod tebe?
video.964dselic,
-> #963, ranx>> Menjaj monitor type, ako to ne uspe, menjaj driver, ako ni to ne uspe,
>> nope.
>
> Koji monitor type je postavljen kod tebe?
Meni stoji na Philips 14b. Uostalom, možeš da staviš bilo koji monitor koji
ima iste karakteristike kao tvoj.
video.966ne.ko,
Zdravo svima a narocito vlasnicima sis 6202 pci graficke
kartice. Zamolio bih nekoga od njih da mi posalje drajvere za
doticnu ako to nije neki problem. Ja ih nemem:(.
unapred se zahvaljujem na pomoci
pozdravi
video.967nenad,
-> #956, zormi> Kartica se povezuje na monitorski priključak standardne (bilo koje)
> SVGA karte, a monitor se uključi u nju (kao što se modem povezuje
> izmedju telefona i linije). Dakle ne utiče na normalan rad video
> karte, samo joj blokira signal i ubaci svoj kada je aktivna.
Da li to znači da je u toj varijanti moguć samo full-screen
prikaz? Takođe me zanima da li postoje klonovi Hapuage WinTV
karte ili čak i ona sama. Ona bi trebalo da omogućava gledanje
TV-a u prozoru. Mislim da to omogućavaju i neke druge karte.
video.968nenad,
-> #960, zoran.r> Model je CMC 1418AD, star oko 2 godine.U uputstvu kaže da podržava rr od
> 50 do 90 Hz ali bilo koji rr veći od 56Hz u 800x600 ne uspeva (dobijem
> samo
Ne znam podatke baš za taj monitor, ali vrlo je verovatno da to
90 Hz u stvari znači 87Hz, što je u stvari 47Hz sa preplitanjem
(interlaced).
video.969nenad,
-> #962, guta> No, i dalje stoji isti problem: Ima li
> kod nas (== Beograd) da se pazari karta sa TV tuner-om, da može da
> prikaže sliku u prozoru, eventualno je i grebne, a da ne košta 400+
> maraka, nego, jel'da, manje?
Kao što sam ti rekao na page, postoji Cirrus + Tuner + daljinski
za nešto preko 300, kad izbaciš video kartu, recimo 50, ostaje
250. Znači _moguće_ je da postoji, e sad da li neko ima da
prodaje - to ne znam. :)
Btw, kakva je to karta Cirrus 5446?
video.970epson,
-> #967, nenad
│ TV-a u prozoru. Mislim da to omogućavaju i neke druge karte.
└─────────────────────────────────────────────────
TARGA ?
video.971zoran.r,
-> #961, calex=> Isti monitor, CL5428 sa 2MB, radi 800x600x64k 72Hz. Ako nešto
=> znači, NT 4.0, a mogu da pogledam koliko mu dozvoljava Win95.
Koji monitor type ti je podešen? Meni stoji standard monitor 1024x768, možda
to ima uticaja ili da menjam video karticu?
video.972guta,
-> #969, nenad
#> Kao što sam ti rekao na page, postoji Cirrus + Tuner +
#> daljinski za nešto preko 300, kad izbaciš video kartu, recimo
#> 50, ostaje 250.
Da, to je, recimo, prihvatljiva solucija...
#> Znači _moguće_ je da postoji, e sad da li neko
#> ima da prodaje - to ne znam. :)
...ali je ovo veći problem.
video.973zormi,
-> #962, guta*#> Dakle ne utiče na normalan rad video karte, samo joj blokira signal
*#> i ubaci svoj kada je aktivna.
*
* Da, to i jeste problem - ove najdžabije karte (aka Video Highway) ne
* prikazuju sliku u prozoru (a o grebovanju i nekim naprednijim
* mogućnostima i da ne pričam).
Zato su i jeftine jer je izbačena memorija i razni AD/DA konvertori
sa njih pa TV sliku direktno prosledjuju na monitor. Za prikaz slike
u prozoru (chroma key), skaliranje i grebovanje mora kartica da ima
memoriju (što više memorije to više boja i rezolucije) i još puno
elektronike (što brže to opet više boja i rezolucije) pa je i cena
dvostruka (npr. Video Highway TR288 i sl).
Video Highway TV je korisna kao dodatni TV u kući za ispod 200 DM (ako
monitor već postoji) kad ukućani ne mogu da se slože oko kanala, ali se
ne može gledati utakmica u uglu ekrana dok se piše software ;)
video.974meco,
-> #939, kostja> Proveri da ti nije postavljen neki refresh rate koji monitor ne
> moze da izdrzi. Doticni monitor je elementarni tako da od njega
> ne mozes ocekivati vise od 60Hz/56Hz/87Hz I u rezolucijama
> (respektivno) 640, 800 i 1024.
Ne razumem sta si tacno mislio?
Prvi put cujem za osvezavanje 87Hz, da nisi mislio na 85Hz ili mozda na neku
drugu frekfenciju. Ta (preko 60 hz) je skoro nemoguca u 1024 za vecinu
monitora.
Takodje mislim da je moguce vece osvezavanje u 640 i 800 rezolucijama.
PS. Inace koliko ja znam taj monitor je interlace u 1024.(U najboljem slucaju
je 60 Hz)
video.975calex,
-> #971, zoran.r> Koji monitor type ti je podešen? Meni stoji standard monitor 1024x768,
> možda to ima uticaja ili da menjam video karticu?
Ne znam, nisam primetio da u NT-u ima podešavanje tipa monitora.
Na disku gde je W95 nemam neki program da proverim do koliko Hz može
da ide.
video.976ranx,
-> #964, dselic> Meni stoji na Philips 14b. Uostalom, možeš da staviš bilo koji monitor koji
> ima iste karakteristike kao tvoj.
Hvala na odgovorima, kad sam uklonio Scitech Display Doctor, dobio sam i True
Color. Sad sve fercera u 800x600x32 bit!
video.977hpotis,
-> #966, ne.koDriver za sis6202 W95 ver.1.08
sis6200.zipvideo.978ne.ko,
-> #977, hpotis>q Driver za sis6202 W95 ver.1.08
Hvala ti na trudu ali imas li neki koji nije za w95.
pozdravi
video.979kostja,
-> #974, meco=> Prvi put cujem za osvezavanje 87Hz, da nisi mislio na 85Hz ili mozda na
=> neku drugu frekfenciju. Ta (preko 60 hz) je skoro nemoguca u 1024 za
=>
=> PS. Inace koliko ja znam taj monitor je interlace u 1024.(U najboljem
=> slucaju je 60 Hz)
Dobro mislis, tih 87Hz koji te muce su onih 87Hz I (ili i) sto ce
reci frekvencija od 87Hz prepleteno (interlace).
Monitor max izvlaci 640x480 sa 60Hz, 800x600 sa 56Hz i 1024x768
sa 87Hz interlace.
video.980hpotis,
-> #978, ne.koDriver sa sys6202 - dos -
dos.zipvideo.982hpotis,
-> #978, ne.koDriver za sys6202 - win
Prethodni file (dos) nije zip vec arj - sorry
win.arjvideo.983ne.ko,
-> #982, hpotis>q Driver za sys6202 - win
>q Prethodni file (dos) nije zip vec arj - sorry
Hvala care :)
video.984meco,
-> #979, kostja> Monitor max izvlaci 640x480 sa 60Hz, 800x600 sa 56Hz i 1024x768
> sa 87Hz interlace.
Uh, to je losije nego sto sam predpostavljao.
(Nije da se hvalim i nije sto je moj :) , ali moj monitor AT&T 14" (koga sam
ince
vrlo retko vidjao na nasem trzitu) podrzava 640x480 i 800x600 u 75 HZ
a dok njemu najvisu rezoluciju u 1024x768 podrzava u skromnih 60Hz
(koliko da se kaze da nije interlace :) )
mihajlo
video.985sjocic,
Najnoviji driveri za Diamond Stealth 64 Video 2001 za Win95
765w9598.exevideo.986kostja,
-> #984, meco=> (Nije da se hvalim i nije sto je moj :) , ali moj monitor AT&T 14"
=> (koga sam ince vrlo retko vidjao na nasem trzitu) podrzava 640x480
=> i 800x600 u 75 HZ
Pa, i nemoj da se hvalis... svi monitori sa horizontalnom frek. od
48kHz to izvlace (14B, 1427X, 3Ne...)
video.987vvelisavljev,
Cu li neko nesto o ovim novim High Screen monitorima ??
Konkretno 15" digitalni model. Nisam siguran da se ovako pise. Stvar je
poprilicno hitna. Tako da ako neko ima pozitivnu ili jos bolje negativnu
karakteristiku neka je brzo baci.
pozdrav, Vladimir!
video.988bsto,
Potrebni drajveri za Windows i Dos.
Radi se o video kontroleru PC161A za monitor DUAL PAGE 120,
19 inča, firme CORNERSTONE.
Zahvaljujem za bilo kakvu informaciju o istim.
video.989danda,
Ima li neko drajver za ATI Mach 64 za Win 95 - novije od maja 95 ?
Unapred hvala!
video.990obren,
-> #987, vvelisavljev> Cu li neko nesto o ovim novim High Screen monitorima ??
> Konkretno 15" digitalni model. Nisam siguran da se ovako pise. Stvar
> je poprilicno hitna. Tako da ako neko ima pozitivnu ili jos bolje
> negativnu karakteristiku neka je brzo baci.
Na 2-3 testa koje sam do sada imao prilike da vidim, Higscreen monitori
su bili u nekoj srednjoj klasi, znači ne mogu da se mere sa vrhunskim
NEC, SONY, Nanao i sl. proizvodima ali nisu ni neko đubre. Recimo da su
ekonomska klasa, tipa kod nas popularnih Daewoo CMC ili Philips 15B.
Bitno je naglasiti da je Vobis, sa svojim linijom Higshcreen proizvoda,
najveći nemački proizvođač računara, ali monitori koje prodaje pod tim
imenom su generički proizvodi - verovatno Tajvanci ili Korejanci.
Ovo ti inače piše vlasnik Highscreen KOMPAKT Serie III 386SX-a, u čijem
su kućištu sada nove komponente, ali sam ostao emotivno vezan za njega ;)
video.991orlic,
Moze li neko da skine ADI drajvere za s3e sa njihovog site-a?
To je samo 230kb, pa ako neko ima dobru vezu, pristup u firmi i sl...
video.992orlic,
-> #991, orlic
Or> Moze li neko da skine ADI drajvere za s3e sa njihovog site-a?
Or> To je samo 230kb, pa ako neko ima dobru vezu, pristup u firmi i sl...
Ehem, mislio sam na S3 trio V64+, tj. S3 765...
video.993mmarkovic,
-> #992, orlic> Ehem, mislio sam na S3 trio V64+, tj. S3 765...
U ovoj konferenciji/temi su skoro bili drajveri za
Win95 OSR2, ali rade odlično i na standardnoj 95-ici, brži su,
i golim okom se primećuje.
Drajveri su za S3 Trio 64 V+ / UV+, a fajl se zove S3VUV.ZIP
video.994alec,
-> #992, orlic> Ehem, mislio sam na S3 trio V64+, tj. S3 765...
Pa valjda ima ovde u diru...
video.995biber,
Potrebni su mi drajveri za w3.11 za graf. karticu, koja se pri
podizanju sistema predstavi kao:
V7 Mirage P64
video.996nenad,
-> #995, biber> V7 Mirage P64
Zar se za V7 kartice ne dobija drajver uz same Windows-e? Čini mi
se da se pominju na dnu spiska.
video.997ranx,
-> #993, mmarkovic> Drajveri su za S3 Trio 64 V+ / UV+, a fajl se zove S3VUV.ZIP
Poruka broj 5.910
video.998gradic,
Najnoviji driver za Diamond Stealth 3D 2000
od 11. februara 1997. ver. 4.03.00.3105-R01
stelth3d.exevideo.999orlic,
-> #993, mmarkovic
> Ehem, mislio sam na S3 trio V64+, tj. S3 765...
Mm> U ovoj konferenciji/temi su skoro bili drajveri za
Mm> Win95 OSR2, ali rade odlicno i na standardnoj 95-ici, brzi su,
Mm> i golim okom se primecuje.
Aman ljudi drajveri za ACD i 3dS pod dos-om... Toga nema... :(
video.1000orlic,
Ljudi pomagajte, moderatori ne brisite... :)
Spasite me od prolaznosti SciTech Display Doctor-a...
Cim sam ga probao postao sam zavistan.. :) Svaka cast momcima.
Stavise, da li ima zainteresovanih za udruzivanje radi registracije istog?
video.1001vvelisavljev,
-> #990, obren> NEC, SONY, Nanao i sl. proizvodima ali nisu ni neko đubre. Recimo da su
> ekonomska klasa, tipa kod nas popularnih Daewoo CMC ili Philips 15B.
A u poredjenju sa KFC 15" monitorom ?
video.1002djino,
-> #1000, orlic+| Spasite me od prolaznosti SciTech Display Doctor-a...
+| Cim sam ga probao postao sam zavistan.. :) Svaka cast momcima.
Mali pokloncic.. ;)
No more beep, no more keypress, no more date check.. ;)
video.1005peacock,
Ima li neka dobra duša drajvere za TRIDENT VLB 9420 za Win3.11?
video.1006gradic,
Evo zeljenog ADI S3 drivera.
S3dld14
s3dld14.zipvideo.1007ranx,
-> #999, orlic> Aman ljudi drajveri za ACD i 3dS pod dos-om... Toga nema... :(
Bojim se da ih više i ne prave...
video.1008the.edge,
Izashla je nova verzija Scitech display doctora.
Ko mozhe, neka skine.
AcCeSS DeNiED
video.1009vvelisavljev,
Kupih ja onaj Highscreen monitor. Model je MS 1564 LE. I mogu reci da sam
zadovoljan. Uzgred zna li neko sta radi taster DEGAUSS. Pretpostavljam da
nesto razmagnetise ?!? (po efektima na ekranu koje proizvodi)
video.1010vsgdoo,
Bilo bi vrlo fino kad bi mi neko
objasnio razliku izmedju S3 kartica sa oznakama V, V+ i UV+.:)
Hvala u napred...
Pozdrav
vsgdoo
video.1011orlic,
-> #1009, vvelisavljev
Vv> Kupih ja onaj Highscreen monitor. Model je MS 1564 LE. I mogu
Vv> reci da sam zadovoljan. Uzgred zna li neko sta radi taster DEGAUSS.
Vv> Pretpostavljam da nesto razmagnetise ?!? (po efektima na ekranu koje
Vv> proizvodi)
To je bese 15"? Koliko si ga platio?
video.1012biber,
-> #996, nenad>> Zar se za V7 kartice ne dobija drajver uz same Windows-e? šini mi
>> se da se pominju na dnu spiska.
Nema ih.
Dakle i dalje traéim drjvere za win 3.xx za V7 Mirage P64
video.1013hercog,
Šta se misli o ceni monitora Philips 14a (nov novcat) po ceni
od 380 dm?
Sale
video.1015aljosa.obuljen,
-> #1014, djinozdravo,
to je vazilo za prethodnu verziju 5.33. nova verzija 5.33a nema vise
mogucnost registrovanja. kazu da je to nacin borbe protiv pirata. ;))
da su u pravu, jesu. dakle, nema vise lepih vesti ;)) svaka sugestija
ce biti rado uzeta u obzir ... ;))
pozdrav.
viktor a. obuljen
video.1016djino,
-> #1015, aljosa.obuljen+| to je vazilo za prethodnu verziju 5.33. nova verzija 5.33a nema vise
+| mogucnost registrovanja. kazu da je to nacin borbe protiv pirata. ;))
Što ne koristiš 5.3?
U čemu je razlika izmedju 5.3a i 5.3?
video.1017kostja,
-> #1013, hercog=> Sta se misli o ceni monitora Philips 14a (nov novcat) po ceni
=> od 380 dm?
Bice da si mislio na 14c, jer doticni 14a se nikad nije
ni mogao naci kod nas a pritom i najskuplji je. Dakle,
14c za 380, 14b za 430 i na kraju 14a koga nigde nema.
Sve u svemu cena je OK, ali je monitor elementaran.
Moj izbor od jeftinijih monitora bi bio ADI Pro Vista
za nekih 400DM.
video.1018baker,
Valjaju li nesto KFC 17" monitori?
Koja kartica je dovoljna za njih?
Ima li ko iskustva?
video.1019hercog,
-> #1017, kostja(*> Bice da si mislio na 14c, jer doticni 14a se nikad nije
Ne, baš sam mislio na 14a. Dobio sam ponudu za Philips 14a, nov,
od čoveka koja je prva ruka po toj ceni...
Sale
video.1020ranx,
-> #1018, baker> Valjaju li nesto KFC 17" monitori?
Moj prijatelj Kulja ima jedan takav na kome piše Smile i koji odlično radi.
Doduše, ima i Diamond Stealth video kartu, ali mislim da je i obična
S3Trio64V+ dovoljna.
video.1021the.edge,
-> #1015, aljosa.obuljenJel to praktichno znachi da nema vishe "online" registracija, nego je to
chist shareware, pa kad dodash par desetica $ dobijesh reg. ? ;)
AcCeSS DeNiED
video.1022kostja,
-> #1019, hercog=> Ne, bas sam mislio na 14a. Dobio sam ponudu za Philips 14a, nov,
=> od coveka koja je prva ruka po toj ceni...
Onda ga uzmi, a meni dobaci telefon tog coveka...
video.1023vsgdoo,
Hi!
Da li bi neko mo'go da mi posalje osnovne podatke o
PHILIPS 15B monitoru. :)
Pozdrav
vsgdoo
video.1024vilnepe,
*****************************************************************
** POTREBNA MI JE POMOC! *
*
* Problem mi je to sto mi se na ekranu u toku rada pojavljuju *
blage horizontalne pruge koje u sustini ne prave neke ozbiljnije*
probleme, ali smetaju(ekran nije potpuno miran). *
*
Sta sam preduzeo: 1. menjao sam video karticu Trident u S3 i *
obrnuto. *
2. Rekli su mi da treba da promenim monitor koji radi na*
vecoj frekvenciji od 60Hz(Imao sam Philips 14C, i promenio ga u *
KFC 15" i problem nije resen) *
*
Sto se tice konfiguracije koju imam, ako to sta znaci, je*
Pentium 133, sa S3 graf. karticom *
*****************************************************************
******************************* Savete mozete ostaviti na e-mail*
******************************** vili@EUnet.yu ili direktno uz *
neka bliza objasnjenja na telefon (015)683-500 *
Unapred zahvalan!*
----------------------------------------------------------------*
video.1025pifat,
Ima li neko W95 drajver za četrnaestoinčni Filipsov monitor koji se
odaziva na 7CM3279 ? Drajveri koji postoje za Filipsove monitore u
mom W95 ne uspevaju da ga urazume, a za sada nisam uspeo ni sa
generičkim tipom. Svaki koristan savet je dobrodošao, inače ću uskoro
opet kod oftalmologa po jača sočiva :)))
video.1026vvelisavljev,
-> #1011, orlic> To je bese 15"? Koliko si ga platio?
Iz Zrenjanina sam i dileru sam platio 530 DEM. ( sa 12 meseci garancije ).
Tako mi odgovaralo jer mi je vec dugoavo 30 DEM, pa mi tako bilo najlakse da
mu pokupim te pare.
video.1027todor,
-> #1025, pifat>> Urazumljavanje monitora i to Filips
Je si li probao da urazumis karticu, mislim da joj osvezavanje
smanjis?
Svaki VGA monitor mora da podrzi rez 640*480 pri 60HZ.
Milos.
video.1028mmarkovic,
-> #1025, pifat> Ima li neko W95 drajver za četrnaestoinčni Filipsov monitor
> koji se odaziva na 7CM3279 ? Drajveri koji postoje za Filipsove
> monitore u mom W95 ne uspevaju da ga urazume, a za sada nisam
> uspeo ni sa generičkim tipom. Svaki koristan savet je
> dobrodošao, inače ću uskoro opet kod oftalmologa po jača sočiva :)))
U kom smislu ne mogu da ga urazume?
800x600 ni ja nisam isterao, ali 1026x768i radi fino.
Koju grafičku karticu imaš?
video.1029maiden,
Cao drugovi,
Da li se neko bavio problemom VGA->TV?
Pozdrav od Milosha
video.1030bokili,
DA LI SLUCAJNO POSTOJA DRAJVERI ZA AUTO CAD 13,AKO JE U PITANJU
VIDEO KARTICA DIOMOND STEALTH 2000 3D SA 2 MB MEMORIJE?????????
AKO NEKO ZNA ODGOVOR NEKA MI POSALLJE PORUKU NA MAIL!HICA MI
JE!!!
video.1031n.ceh,
-> #1030, bokili Bo> VIDEO KARTICA DIOMOND STEALTH 2000 3D SA 2 MB MEMORIJE?????????
Bo> AKO NEKO ZNA ODGOVOR NEKA MI POSALLJE PORUKU NA MAIL!HICA MI
Ne viči!!! (isključi CAPS LOCK)
Čeh
video.1032vladajet,
Da li neko moze da mi napise kako mogu da proverim,procitam koja mi
je brzina video memorije (50ns ili 60ns)
Unapred hvala Vlada
video.1033acafaca,
-> #1029, maiden-=> Cao drugovi,
-=> Da li se neko bavio problemom VGA->TV?
Mislim da imaš nešto o tome u ORKA konferenciji.
video.1034posejdon,
Potreban mi je drajver za Windows za video kartu DPS-PAR (Personal
animation recorder).
Ova karta ima svoj vlastiti hard disk i taj disk DOS vidi, ali Win
ne. E, to mi treba, da se sve ''vidi'' i u Win(95).
Da li se neko uopšte sreo sa ovom kartom, jer čini mi se da nije
baš popularna !?
video.1035vstan,
-> #1032, vladajet> Da li neko moze da mi napise kako mogu da proverim,procitam
> koja mi je brzina video memorije (50ns ili 60ns)
Na samoj memoriji obično negde piše nešto tipa "- 50" ili "- 60".
video.1036ppecanac,
Da li neko radi sa monitorom SAMSUNG Syncmaster 3Ne ? (14~)
Vredi li ga kupovati ?
Kakav je u odnosu na Daewoo 1427x (kazu, najboljeg u klasi) ?