PCHARD.6

02 Jul 1995 - 19 Oct 1997

Topics

  1. sistemi (183)
  2. mikroprocesori (544)
  3. maticne.ploce (1113)
  4. diskovi (2401)
  5. video (1276)
  6. dodaci (450)
  7. matricni (339)
  8. laseri (428)
  9. mreze (203)
  10. kvarovi (798)
  11. nabavka (727)
  12. benchmark (37)
  13. razno (1216)
  14. inkjet (283)
  15. unknown (2)

Messages - video

video.1037 ppecanac,
Ima li neko HIGHSCREEN monitor ? (tako nekako) Kako se izbacuje onaj pocetni (uvodni) ekran kada ispisuje ono dosadno 'highscreen' , cim se racunar ukljuci ?? Interesuje kolegu. Hvala.
video.1038 ranx, -> #1037, ppecanac
> Ima li neko HIGHSCREEN monitor ? (tako nekako) Pogledaj conf unazad. Bilo je o tome.
video.1039 orlic, -> #1036, ppecanac
Pp> Da li neko radi sa monitorom SAMSUNG Syncmaster 3Ne ? (14~) Pp> Vredi li ga kupovati ? Pp> Kakav je u odnosu na Daewoo 1427x (kazu, najboljeg u klasi) ? Pa nije los, meni su oni isti s tim da Daewoo ima veci ekran.
video.1040 mikson,
Treba mi pomoc. Imam pentium 120 mhz sa 32 mega rama sound blasterom PRO16, i SONY ATAPI CD-ROM(6X) sa oznakom CDU111(instalirani drajver za cd je verzija 1.7). Instaliran je WIN NT 4.01 a BIOS je plug and play. Kod nekih igara prilikom video sekvenci kompjuter se blokira i mora da se resetuje. Kazu mi da je mozda problem u drajvreu za CD. Sta da radim. Unapred zahvalan.
video.1041 canny, -> #1040, mikson
> verzija 1.7). Instaliran je WIN NT 4.01 a BIOS je plug and > play. Mislim da NT ne voli dos programe i ostale prljavštine...
video.1042 swix, -> #1041, canny
> Mislim da NT ne voli dos programe i ostale prljavstine... Jeste da je NT "cistunac" ali nemo igrice nazivas prljavstinom ;)
video.1043 orlic, -> #1036, ppecanac
Pp> Da li neko radi sa monitorom SAMSUNG Syncmaster 3Ne ? (14~) Pp> Vredi li ga kupovati ? Pp> Kakav je u odnosu na Daewoo 1427x (kazu, najboljeg u klasi) ? Pa nije los, meni su oni isti s tim da Daewoo ima veci ekran.
video.1045 ranx, -> #1044, specnaz
> Potrebni drajveri za S3 trio 64V+. Ova conf, poruka 5.910.
video.1046 zamahajev,
Ima li neko iskustva u radu sa karticom Hercules Dynamite 128. Naime instalirao sam navedenu karticu, ali posle par dana refresh frekvenca se spustila sa 72 na 60 Hz. Nigde ne primećujem način promene inkrimisane frekvence. Monitor je ADI 15"koji podražava 1024x768 / 75 Hz i 1280x1024 / 60 Hz NI. Pomagajte.
video.1047 bokili, -> #1046, zamahajev
CISTO MISLIM DA AKO KORISTIS WIN95 DA TI JE U DIPLAY UTILITIES POSTOJI NOVA STAVKA KAO KAD INSTALIRAS PLUS! I TU BI TREBALO DA JE MOGUCE MENJANJE FERKVENCIJE OSVEZAVANJA EKRANA.AKO JE U PITANJU WIN 3.X ONDA VEROVATNO IMAS NESTO NA INSTALACIONOM(CD,DISKETI).
video.1048 dacho, -> #1047, bokili
Napokon neko ko ima Hercules Dynamite 128. Interesuju me vasa licna iskustva. Kakva je brzina, ostrina, boje i sl. Prvenstveno me zanima da li je u stanju da sa 4MB prikaze 1280x1024 sa milionima boja (24-bitna paleta). Teoretski bi trebalo da moze - 1280*1024*3= = 3932160 byte = 3840 kB = 3.75 MB. Medjutim, na Hercules www procitao sam da ovo ne podrzava. Zna li neko da objasni zasto (naravno, ako je nazalost tako). Hvala... Dacho
video.1049 nenad,
A evo i nešto više o AGP-u, plus dosta informacija o tome kakve nam se video karte i čipovi spremaju za predstojeće mesece, a i za kraj godine kada AGP-enabled PC-jevi sa AGP-enabled video kartama budu počeli da se prodaju... Accelerated Graphics Port specification gains support, speed Graphics chip vendors threw their support behind the Accelerated Graphics Port (AGP) specification here Monday, just as Intel announced that the interface's speed would soon double. Development has begun on AGP 4X mode, which promises to double the bandwidth of the current AGP's top speed to 1 gigabyte per second, said Albert Yu, senior vice president of Intel's Microprocessor Products group at the Intel Platforms for Visual Computing conference here. The 4X specification is expected to be complete by the end of this year. The original AGP design provided for 1X and 2X modes, with bus speeds of 66 MHz or 133 MHz. The specification allowed for scalability beyond the 512 MBps bandwidth of 2X mode primarily for high-end workstations and other high-performance platforms. Among the vendors with AGP-enabled 3-D graphics accelerators were: - ATI Technologies, with an AGP 2X 3-D Rage Pro; - 3Dlabs, which introduced the high-end Glint Gamma 3-D accelerator; - Trident, which unveiled an AGP version of the 3-DImage 975; - Cirrus Logic, which demonstrated its Laguna3D-AGP; and - S3, which launched the ViRGE/GX2 3-D accelerator with television output. Evans & Sutherland showcased its REALimage technology, promising AGP support in the third quarter, and NVIDIA promised products this year. "AGP-based systems will be the next big thing for both system vendors and consumers," said Mike Feibus, a principal at Mercury Research Inc., in Scottsdale, Ariz. "We believe shipments will be just under 6 million for 1997, climbing to nearly 60 million in 1998, and reaching 133 million by the year 2000." "OEMs and systems integrators are looking to Intel's AGP to help meet the ever-increasing performance needs of their customers," said David Watkins, vice president and general manager of Diamond Multimedia's Visual Systems Division. AGP-enabled 3-D graphics chips aim to satisfy the demand for better user interfaces, said Andy Fischer, senior analyst at Jon Peddie Associates, in Tiburon, Calif. "Users see 3-D as a more compelling way for computers to be," he said. "The transition [from 2-D] to 3-D, like text to graphics and monochrome to color before it, is under way," said Fischer. "The hardware arrives first, letting developers explore ways for mainstream applications to exploit it." Graphics chip companies see the demand for 3-D graphics chips bringing economies of scale that will make 3-D graphics ubiquitous, noted Fischer. With high-performance, low-cost chips, he said, "They are driving 3-D into PCs." The first 3-D graphics chip to support AGP in both 1X (66 MHz) and 2X (133 MHz) mode is the 3-D Rage Pro from ATI Technologies. High-performance, AGP-enabled applications should appear first in corporate applications, then percolate down into consumer applications, said Niles Burbank, product manager for desktop graphics components at ATI. This reversal of a recent trend marks "a return to the natural order of things," he quipped. Commercial applications for 3-D graphics include producing Web sites and marketing collateral, data mining, and database visualization, said Neil Trevett, vice president of marketing at 3Dlabs. The firm's new Glint Gamma graphics chip aims at the high end of 3-D graphics, he noted, offering performance near that of workstations. The Glint Gamma will show up in graphics boards that are likely to be priced upwards of $1,700, said Trevett. These should appear in the second half of this year, when AGP-enabled PCs begin to arrive. AGP, by giving a computer's processor direct access to graphics instead of burdening the PCI bus, will enable higher-performance 3-D, said Trevett. "Most of the applications for AGP are on the 3-D graphics side," he noted. While waiting for AGP to be available in systems, the Trident 3DImage 975 supports the existing PCI standard "while providing an upgrade path from PCI to AGP," said Yong Yao, Trident vice president of strategic marketing and planning. Cirrus Logic, too, has provided a transition from PCI to AGP with its Laguna3D family of graphics accelerators. Introduced last September, the CL-GD5464 Laguna3D chip ties to PCI. The AGP version, CL-GD5465, began sampling in February. S3's Virge/GX2 chip also supports both PCI and AGP, and features support for a direct hookup to a television or to multiple monitors. Multiple monitors would allow, for example, showing a graphical presentation on one monitor while reading commentary from another, explained Phil Bernosky, senior business marketing manager at S3. A 3-D graphics board based on the Virge/GX2 should soon come from Diamond Multimedia, according to the firm's Watkins. "Diamond plans to offer a Virge/GX2-based solution that takes advantage of AGP," he said.
video.1050 zamahajev, -> #1047, bokili
<B3> CISTO MISLIM DA AKO KORISTIS WIN95 DA TI JE U DIPLAY UTILITIES <B3> POSTOJI NOVA STAVKA KAO KAD INSTALIRAS PLUS! <B3> I TU BI TREBALO DA JE MOGUCE MENJANJE FERKVENCIJE OSVEZAVANJA <B3> EKRANA.AKO JE U PITANJU WIN 3.X ONDA VEROVATNO IMAS NESTO NA <B3> INSTALACIONOM(CD,DISKETI). <B3> Na žalost izgleda da CD sa utilites programima nije dovoljno dorađen, barem ne za WIN 3.11. Naime postoji mogućnost promene rezolicije i broja boja, ali ne i frekvence osvežavanja. Na žalost posle promene rezolucije potrebno je resetartovati WIN. ZA pohvalu je program za merenje frekvence osvežavanja. Rešenje sam našao u DOSu. Prilikom instaliranja u AUTOEXEC se automatski ubacuje linija kojom se poziva fajl MYSCREEN.CRT gde je sa četiri cifre definisana rezolucija i refresh prema monitoru. Interesantno da je se pri tom javlja greška u PATH jer se kreira C:ĐHERCULES, a ne onaj koji sam prijavio. Pozdrav
video.1051 zamahajev, -> #1048, dacho
<B3> Napokon neko ko ima Hercules Dynamite 128. Interesuju me vasa licna <B3> iskustva. Kakva je brzina, ostrina, boje i sl. Prvenstveno me zanima <B3> da li je u stanju da sa 4MB prikaze 1280x1024 sa milionima boja <B3> (24-bitna paleta). Teoretski bi trebalo da moze - 1280*1024*3= <B3> = 3932160 byte = 3840 kB = 3.75 MB. Medjutim, na Hercules www <B3> procitao sam da ovo ne podrzava. Zna li neko da objasni zasto <B3> (naravno, Karticu sam skoro slučajno kupio, jer sam tražio nešto u donjoj srednjoj klasi sa cenom do 150 DEM, ali sam je našao preko posebne veze i povlašćene cene od 200 DEM. Na mojoj kartici je zalemljeno samo 2 MB memorije, tako da ne mogu govoriti o milionima boja. Monitor na kome radim je ADI 15" koji nije u stanju da dostigne vrhunac kartice. Moj osećaj je izvanredan kada je u pitanju boja i oštrina slike. Boje se jasne bez razlivanja i vodenosti kakve sam viđao kod jeftinih kartica. U propratnoj knjižici sam našao najviše rezolucije: 1024x768 nudi 16.7 M boja sa refr.frekv. 86*Hz(I), 60*Hz, 70*Hz 1280x1024 256 86 Hz(I), 60 Hz, 70 Hz, 75 Hz 1280x1024 65.536 86*Hz(I), 60*Hz 1600x1200 256 96 Hz(I) * traži 3 or 4 MB memorije ========= Pozdrav
video.1053 swix, -> #1046, zamahajev
> frekvenca se spustila sa 72 na 60 Hz. Nigde ne primecujem nacin > promene inkrimisane frekvence. Monitor je ADI 15"koji podrazava > 1024x768 / 75 Hz i 1280x1024 / 60 Hz NI. > Pomagajte. Takva kartica sigurno ima neke dodatne utility-e koji omogucavaju promenu frekvancije osvezavanja. Treba to instalirati i .... Takodje mozda ima (a trebala bi) da ima takav programcic za DOS (mozda on vredi i u Win-u).
video.1054 swix, -> #1047, bokili
> CISTO MISLIM DA AKO KORISTIS WIN95 DA TI JE U DIPLAY UTILITIES > POSTOJI NOVA STAVKA KAO KAD INSTALIRAS PLUS! > I TU BI TREBALO DA JE MOGUCE MENJANJE FERKVENCIJE OSVEZAVANJA > EKRANA.AKO JE U PITANJU WIN 3.X ONDA VEROVATNO IMAS NESTO NA > INSTALACIONOM(CD,DISKETI). Sa Plus!-om dobijas novu stavku ali vezanu samo za neka njegova poboljsanja, u koje nespada promena frekvencije osvezavanja.
video.1055 dr.grba,
Molim za pomoć, što pre to bolje. Podešavam za kolegu jedan IBM Thinkpad 370C. Trebaju mi valjani video drajveri za Win 3.1. Treba mi tu neki VGAC24.DRV i ostali VGAC24.* fajlovi. Koliko vidim u tragu (makina došla sa vrlo ruiniranim Fenster draj.ajnc (: ) da je reč o nekim WD drajverima... Hvala unapred, ako ima pomoći.
video.1056 guta,
Windows 95 Microsoft certified driver for S3 765/767 V+ S3 Windows 95 Driver Version 4.03.00.2101-2.30.03 For OSR2 - 10/21/96 w9523003.zip
video.1057 guta,
Windows NT 4.0 Microsoft certified driver for S3 video cards Microsoft Windows NT 4.00 driver version 1.03.08 for the S3 86C911, 86C924, 86C928, 86C801, 86C805, 86C805i, Vision864, Vision964, Vision868, Vision968, Trio32, Trio64, and Trio64V2. wnt10308.zip
video.1058 swix,
Molio bi sve dobre duse sezama koje imaju drajvere za Ati Mach 64 gr. karticu za Win95 da se ne ponasaju sebicno i da podele iste samnom :). Moze i mail i konf (naravno) Hvala!
video.1059 dselic, -> #1056, guta
> Windows 95 > > Microsoft certified driver for S3 765/767 V+ > > S3 Windows 95 Driver Version 4.03.00.2101-2.30.03 For OSR2 - 10/21/96 Skinuo, instalirao, pokrenuo Wintach, razočarao se, vratio dobru staru verziju iz 9/13/95. Sve to jer su rezultati bili oko 50% slabiji sa New Improved verzijom drajvera (konkretno, 53 na prema 103, oba se uključenim omekšavanjem fontova iz Plus!-a). Jel ima neko ideju zašto se ovo dešava?
video.1060 mcule,
Ok, evo nekoliko pitanja u vezi kartica i monitora, zamolio bih iskusnije za odgovore: - u uputstvu monitora piše 'Scan Frequency: Vertical 47-120 Hz.' Da li to znači da monitor može sa dobrom vk da izvuče u nekom modu do 120 Hz osvežavanja? - šta mu dođe vrednost horizontalne frekvencije? - šta mu dođe onaj "+" ili "-" kod frekvencija? - koja je razlika u potrošnji struje kod monitora između stand-by moda i suspend moda? - ukoliko se u Win95 vrednost osvežavanja postavi na 'Optimum', monitor pokazuje da osvežava ekran 86 puta u sekundi. S3Trio64V+ u dokumentaciji prikazuje da je maksimum koji pruža (bez preplitanja) 75 Hz. Znači li to da je slika u dotičnom modu dobijena uz preplitanje? Glupi monitor i kartica su se dogovorili da je bolje da mi prikažu sliku s preplitanjem nego bez? - mnogi monitori (ok, možda ne baš mnogi, ali moj sigurno ;), pri menjanju rezolucija škljocaju unutra kao da imaju nekakve releje. O čemu se radi? :) To je to, zahvaljujem na odgovorima, vrlo ste ljubazni :) mc
video.1062 posejdon,
Potreban mi je drajver za Windows za video kartu DPS-PAR (Personal animation recorder). Ova karta ima svoj vlastiti hard disk i taj disk DOS vidi, ali Win ne. E, to mi treba, da se sve ''vidi'' i u Win(95). Da li se neko uopšte sreo sa ovom kartom ?
video.1063 nenad, -> #1060, mcule
> - u uputstvu monitora piše 'Scan Frequency: Vertical 47-120 Hz.' > Da li to znači da monitor može sa dobrom vk da izvuče u nekom > modu do 120 Hz osvežavanja? Trebalo bi da je tako, ali imaj u vidu da se autori uputstva ne pretržu da objasne da li je ta maksimalna frekvencija sa ili bez osvežavanja. > - šta mu dođe onaj "+" ili "-" kod frekvencija? Polaritet, on nije bitan, bitno je da su kartica i monitor u saglasju po tom pitanju. > - koja je razlika u potrošnji struje kod monitora između stand-by > moda i suspend moda? To zavisi od monitora do monitora, ali u principu suspend ti je isto kao kad ugasiš televizor na daljinski, a stand-by najčešče znači samo da je isključen/smanjen napon na katodnoj cevi.
video.1064 bokili,
Subject:diomond stealth 2000 3d (sa s3virge cipom i 2mb) Da li rezultati koje dobijam u win tachu ver:1.2 u 800x600 rezoluciji sa 16,7 mil.boja i osvezavanjem monitora od 56 hz mli.dobijam okruglo 250,ali znam da je nekad cifra prelazila i 320 sta da radim.operativni sistem je windows 95 (c:4) unapred zahvalan.ako postoji resenje nek mi ga neko okaci na mail. bokili
video.1065 milosh,
Imam karticu Trident 8900C i problem uz nju. Naime iako imam 1MB na njoj ne mogu da dobijem više od 256 boja u 640x480 i 800x600. Memoriju na video karti sam naknadno nabacio i bios je čita kao 1MB. Drajvere koristim neke koje sam našao ovde na Sezamu. Bilo kakva pomoć je dobrodošla. pozdrav Milosh!
video.1066 gmatic, -> #1064, bokili
==> ==> Da li rezultati koje dobijam u win tachu ver:1.2 u 800x600 ==> rezoluciji sa 16,7 mil.boja i osvezavanjem monitora od 56 hz ==> mli.dobijam okruglo 250,ali znam da je nekad cifra prelazila ==> i 320 sta da radim.operativni sistem je windows 95 (c:4) Pa mozes da smanjis broj boja ;). Dobro,dobro aj sad ozbiljno reci sta si instalirao od poslednjeg gledanja(mislim od 320).Ako imas neke rezidentne programe ili gomilu fontova to ti usporava sistem!!!!!!!
video.1067 embe,
Imam sledeci problem: Imam karticu Trident TGUI 9440 Agi PCI sa 1MB. Za nju imam originalne drajvere za Win3.1. Takodje, tu su i drajveri od samog Win95. Radim u rezoluciji 800x600 sa 65K boja. Drajveri od starog Windows-a i sada rade dobro, medjutim, oni su bez ubrzanja. Kada radim sa OpenGL-om posledice su katastrofalne! OpenGL je preko TRIDESET puta sporiji sa starim drajverima nego sa drajverima iz Win95. Ali kada radim sa drajverima od Win95 (koji su dosli uz njega), desavaju se smetnje u slici koje izgledaju kao trzanje i "varnicenje" slike, koje je jako neprijatno. Citao sam ovu konferenciju i znam da je bilo slicnih problema sa ovom karticom, ali rec je bila o NT-u a ne o Win95. Tamo je receno da se problem resava sa nekakvim SETBOARD DCLK (poruke 5.730 i 5.731) Da li neko zna u cemu je problem i kako se resava? Da li su u pitanju losi drajveri koji idu uz Win95? Da li postoje neki bolji drajveri za ovu karticu? Inace, monitor je Daewoo 1418, masina Pentium 100 i 32MB RAM.
video.1068 silence, -> #1065, milosh
> Imam karticu Trident 8900C i problem uz nju. Naime iako imam 1MB na > njoj ne mogu da dobijem više od 256 boja u 640x480 i 800x600. Ako je u pitanju rad u 95-ici, verovatno je u drajverima problem. Trident ima katastrofalne drajvere za svoje video karte. Imao sam 9449 VLB i isti problem kao i ti (u 95-ici). Posle opsežnih konsultacija i probavanja najnovijih apdejtovanih drajvera direktno od Tridenta koji nisu bili ni za šta, zamenio sam ga za CL. Posle sam saznao da je neki tip provalio da sa starim drajverima iz Win 3.x Trident u 95-ici radi o.k!!! Pozdrav!
video.1069 bojs, -> #1065, milosh
>>Imam karticu Trident 8900C i problem uz nju. Naime iako imam 1MB na >>njoj ne mogu da dobijem više od 256 boja u 640x480 i 800x600. Nije dovoljno da imaš samo 1MB, moraš još da imaš i 16/24-bitni DAC i podršku u BIOS-u video karte za 15/16/24-bitnu grafiku. Čime ne možeš da dobiješ više od 256 boja, vrlo je verovatno da ništa od ovoga nemaš.
video.1070 pesic,
Potrebni drajveri za Win 3.11 za graficku karticu UMC (UM85C408AF). Unapred hvala.
video.1071 zuleika,
Pitanje za druga. Evo jednog problema za koji nisam siguran u koju kategoriju spada. Radi se o upotrebi picture viewer-a pod 32-bitnim OS-ovima. Trenutno na masini imam instaliran Windows 95, Windows NT 3.51 i OS/2 3.0 Warp. Recimo da su u sva tri slucaja startovao DOS session (full screen) i hocu da pogledam neku sliku VPIC-om ili ALCHEMY-jem. Rezultat: 95 i Warp padaju odmah i samo hard reset moze da im pomogne, 3.51 ostaje na nogama. Sa QPEG-om se ovo ne desava. Konfiguracija je GA5486, AMD 133, S3 V64+. Da li je ovo hardverski ili softverski problem? Moze li neko da da pointer na dobro uporedjenje NT 3.51 i 4.0? Da li neko zna za dobar DVI view-er koji radi pod TEX-om, a moze ovde da se nabavi? Hvala unapred, :).
video.1072 nenad, -> #1071, zuleika
> Konfiguracija je GA5486, AMD 133, S3 V64+. Da li je ovo > hardverski ili softverski problem? Verovatno hardverski, tj. verovatno VPIC aktivira ili pokuša da aktivira neku rezoluciju koja dovede do blokade. Uzrok problema može biti i ako ti je modem recimo na COM4 portu i sl.
video.1073 zmarko,
Da li neko zna nesto o monitoru Philips Pro 9CM053 , 14" ? Naime, ima 9-pinski konektor za video karticu. Da li podrzava VGA ?
video.1074 goxi,
Imam Philips 14" C,i nema sanse da "podrzi" rezoluciju 800x600 a o vecim rezolucijama da i nepricamo.Naime kad ga "bacim" na 800x600, ekran mi dodje na pola.Da li je to moguce "popraviti"?I kako? Pozdrav od Gorana.
video.1075 kolja.t, -> #1074, goxi
> rezolucijama da i nepricamo.Naime kad ga "bacim" na 800x600, ekran mi dodje Imam isti monitor i teram ga na 800x600 32bit naravno Miro20SD, i frekvencija umesto 35, 38kHz... Šta hoću da kažem? Mislim da ti je video karta u pitanju... Kako radi 640x480?
video.1076 gmatic, -> #1074, goxi
==> Imam Philips 14" C,i nema sanse da "podrzi" rezoluciju ==> 800x600 a o vecim rezolucijama da i nepricamo.Naime kad ga ==> "bacim" na 800x600, ekran mi dodje na pola.Da li je to moguce ==> "popraviti"?I kako? ==> Znam coveka kome 800x600 radi ok na istom monitoru (uverio sam se i svojim ocima).
video.1077 guta,
Drajver za Sony monitore. sonyminf.exe
video.1079 guta,
Tseng ET6000 drajveri za Windows NT 4.0 nt40tli.zip
video.1080 vstan, -> #1079, guta
> Tseng ET6000 drajveri za Windows NT 4.0 Prebačno u dir. Zahvaljujemo na prilozima :) windowsĐdriversĐdisplayĐ*.* ------------------ nt40tli.zip 61k ű Tseng ET6000 drajveri za Win NT 4.0
video.1081 jolicm, -> #1074, goxi
>> Philips 14C i 800*600 E ja ga teram na 1024*768 sa preplitanjem i bogami slika manje treperi od 14B :) Video kartica S3 trio 64V+ i onaj display doctor sa Sezama (univbe) Na 800 * 600 radi bez problema. (bila je uža slika, ali sa univbe sam razvukao.) I da sve bude lepo slika je i centrirana
video.1082 iaca,
Hi svima, Ortak je nabavio graf. karticu po imenu > miro CRYSTAL 10AD < ali nema drajvere za win95. Ako neko slučajno ima mogao bi da ih pošalje. Unapred hvala ACA
video.1083 zodiac,
ADI MICROSCAN ProVista 14" kolor monitor: NI rezolucuja: 800x600 /72 Hz I rezolucija: 1024x768 /56 Hz velicina tacke: 0.28 mm kontrola: analogna ostale odlike: Low Radiation, Energy Star Power Saving
video.1084 zodiac,
ADI MICROSCAN 4V 15" kolor monitor: NI rezolucuja: 1024x768 /72 Hz, 1280x1024 /60 Hz I rezolucija: velicina tacke: 0.28 mm kontrola: digitalno, mikroprocesor ostale odlike: Low Radiation, FST Tube, Energy Star Power Saving
video.1085 zodiac,
ADI MICROSCAN 5V 17" kolor monitor: NI rezolucuja: 1280x1024 /60 Hz I rezolucija: 1600x1200 /56 Hz velicina tacke: 0.28 mm kontrola: digitalna, mikroprocesor ostale odlike: Low Radiation, FST Tube, Energy Star Power Saving
video.1086 zodiac,
ADI MICROSCAN 5G 17" kolor monitor: NI rezolucuja: 1280x1024 /75 Hz, 1600x1200 /60 Hz I rezolucija: velicina tacke: 0.26 mm kontrola: digitalna, mikroprocesor, On screen display ostale odlike: Low Radiation, FST Tube, TCO95 Power Saving
video.1087 zodiac,
ADI MICROSCAN 6G 21" kolor monitor: NI rezolucuja: 1280x1024 /87 Hz, 1600x1200 /72 Hz I rezolucija: velicina tacke: 0.28 mm kontrola: digitalna, mikroprocesor, On screen display ostale odlike: Low Radiation, FST Tube, TCO95 Power Saving
video.1088 zodiac,
CTX 1451CLR 14" kolor monitor: NI rezolucuja: 800x600 /75 Hz, 1024x768 /60 Hz I rezolucija: velicina tacke: 0.28 mm kontrola: analogna ostale odlike: Low Radiation, MPR II, Energy Star Compliant
video.1089 zodiac,
CTX 1569S 15" kolor monitor: NI rezolucuja: 1024x768 / 85 Hz, 1280x1024 / 65 Hz I rezolucija: velicina tacke: 0.28 mm kontrola: digitalna, mikroprocesor, On screen display ostale odlike: Low Radiation, MPR II, Energy Star Compliant
video.1090 zodiac,
CTX 1785S FST 17" kolor monitor: NI rezolucuja: 1024x768 / 85 Hz, 1280x1024 / 65 Hz I rezolucija: 1600x1200 / 56 Hz velicina tacke: 0.28 mm kontrola: digitalna, mikroprocesor, On screen display ostale odlike: Low Radiation, FST Tube, MPR II, Energy Star Compliant
video.1091 zodiac,
Sony Multiscan 100sx 15" kolor monitor * Trinitron tehnologija * Plug & Play instalacija * Digitalna kontrola * NUTEK i Energy Star Power Management * MPR II Radiation Control * velicina tacke 0.25 mm * 283.5 mm x 212.4 mm vidljiva povrsina ekrana * rezolucija do 1024x768 /80 Hz, 1280x1024 /65 Hz
video.1092 zodiac,
Sony Multiscan 100sf 15" kolor monitor * Trinitron tehnologija * Plug & Play instalacija * Digitalna kontrola * On-Screen Display * Inteliggent Digital Multiscan * TCO92 Compliance * velicina tacke 0.25 mm * 284 mm x 212 mm vidljiva povrsina ekrana * rezolucija do 1024x768 /87 Hz, 1280x1024 /72 Hz
video.1093 zodiac,
Sony Multiscan 200sx 17" kolor monitor * Trinitron tehnologija * Plug & Play instalacija * Digitalna kontrola * On-Screen Display * NUTEK i Energy Star Power Management * MPR II Radiation Control * velicina tacke 0.25 mm * 328 mm x 242 mm vidljiva povrsina ekrana * rezolucija do 1024x768 /85 Hz, 1280x1024 /72 Hz
video.1094 zodiac,
Sony Multiscan 200sf 17" kolor monitor * Trinitron tehnologija * Plug & Play instalacija * Digitalna kontrola * On-Screen Display * Intelligent Digital Multiscan * TCO92 Compliance * velicina tacke 0.25 mm * 327 mm x 241 mm vidljiva povrsina ekrana * rezolucija do 1024x768 /90 Hz, 1280x1024 /75 Hz
video.1095 zodiac,
Sony Multiscan 17 SE II 17" kolor monitor * Trinitron tehnologija * Plug & Play instalacija * Digitalna kontrola * On-Screen Display * Intelligent Digital Multiscan * NUTEK i Energy Star Power Management * TCO95 Compliance * velicina tacke 0.25 mm * 328 mm x 242 mm vidljiva povrsina ekrana * rezolucija do 1024x768 /98 Hz, 1280x1024 /80 Hz
video.1096 zodiac,
Sony Multiscan 300sf 20" kolor monitor * Trinitron tehnologija * Plug & Play instalacija * Digitalna kontrola * On-Screen Display * Intelligent Digital Multiscan * NUTEK i Energy Star Power Management * TCO92 Compliance * velicina tacke 0.30 mm * 388 mm x 292 mm vidljiva povrsina ekrana * rezolucija do 1024x768 /98 Hz, 1280x1024 /80 Hz
video.1097 zodiac,
Imam i dobar opis Sony DSC-F1 digitalne kamere, pa recite da saljem ako vas zanima, da ne prevodim za dzabe, posto je tekst prilicno dugacak i naporan za prevodjenje.
video.1098 zlaya, -> #1097, zodiac
- Imam i dobar opis Sony DSC-F1 digitalne kamere, pa recite - da saljem ako vas zanima, da ne prevodim za dzabe, posto - je tekst prilicno dugacak i naporan za prevodjenje. Samo šalji, a ako te baš mrzi da prevodiš daj ga na engleskom...
video.1099 zodiac,
SONY DSC-F1 Digital Camera DSC-F1 svakako nije najbolja digitalna kamera koja se moze nabaviti, ali zato sasvim odgovara najsirem dijapazonu kupaca. Ona se ne moze porediti sa kamerama kao sto su Canon PowerShot 600 ili Ricoh RDC-2, koje podrzavaju znatno visu rezoluciju, ali je dobro osmisljena, izvanredno dizajnirana i vrlo pristupacna. Jedva veca od pakle cigareta, DSC-F1 se sastoji od 4,8mm F2 sociva (koje je ekvivalentno 35mm socivu kod 35mm formata) i CCD senzora rezolucije 310.000 piksela. Rezolucija snimka je ogranicena na 640x480 tacaka, a slike se cuvaju kao fajlovi u .jpg formatu. Kamera podrzava 3 razlicita moda za kvalitet snimka - precizni, standardni i grub snimak, koji se razlikuju po stepenu JPEG kompresije, dajuci maksimalno 30, 48 i 108 slika respektivno iz 4 Mb FLASH memorije. Kapacitet od 30 slika u preciznom modu se moze smatrati dovoljnim, ali mana ove kamere je sto ne postoji nacin da se memorija bilo kako prosiri ili barem zameni. Kada dostignete limit - ili morate obrisati snimke, ili ih prebaciti na racunar pre nego sto nastavite sa snimanjem. Sony DSC-F1 ima ugradjen minijaturni blic dometa 1-3m i automatsku kontrolu. Ekspozicija je takodje automatska, dok se brzina okidaca krece od 1/30 do 1/50 dela sekunde u automatskom, odnosno 1/7.5 do 1/1000 u manuelnom modu. Fokus se krece od 0.7m do beskonacnosti, a u makro modu fokus je jos blizi - od 0.08m do 0.25m. Umesto vizira Sony DSC-F1 ima 1.8" kolor LCD ekran koji prikazuje ono sto kamera 'vidi' u realnom vremenu. Socivo je smesteno u obrtno kuciste na vrhu kamere, tako da ne morate upadjivo uperiti kameru ka objektu snimanja da bi dobili sliku. Ovo resenje je narocito pogodno za 'skrivene' snimke. Ako okrenete socivo za 180°, mozete dobiti i autoportret, i sve to bez pomeranja kamere i uz stalnu kontrolu na LCD ekranu. CCD senzor je vrlo efikasan i u slabim svetlosnim uslovima, pa se blic gotovo i ne upotrebljava. Ovo je narocito bitno zbog ustede energije. Baterija je uobicajena litijum-jonska, za koju Sony tvrdi da izdrzava 20 minuta aktivnog snimanja. U reprodukcionom modu ovo vreme raste na 35 minuta. Bice Vam, u svakom slucaju, potrebna bar jos jedna rezervna baterija, koja kosta oko 120 DM. Na zalost, ne postoji alternativno resenje za ovu bateriju (poput alkalnih AA baterija, na primer), posto se cak i punjac nalazi u samoj kameri. Nekoliko uobicajenih, osnovnih komandi se nalazi na samom telu kamere, ali je vecina dostupna iskljucivo preko on-screen menija. Tockic na desnoj strani kamere skroluje komandne opcije preko LCD ekrana, a odabir komande se brsi bocnim pritiskom na njega. Ceo proces izgleda kao prilicno nezgrapno resenje, ali je, u stvari, ucinio ovu kameru izuzetno lakom za koriscenje. DSC-F1 se povezuje sa racunarom putem serijskog kabla, a najbrza ostvariva komunikacija izmedju dva uredjaja iznosi 38.4 Kbits/s. Citanje 'preview' pregleda svih snimljenih slika traje nekoliko sekundi, dok je za ucitavanje 'full-image' prikaza potrebno oko 25 sekundi. Obrada i transfer slika dobijenih putem kamere je, na zalost, prica za sebe, i daleko je od ocekivanog. Software dobijen uz DSC-F1 je lisen svih ozbiljnijih opcija, dok se i one koje ima ne izvrsavaju kako treba. Ucitao sam, na primer, 25 slika u Album Utility. Program je procitao ceo preview, prikazao prvu sliku u punoj velicini na ekranu, da bi odmah zatim izbacio zlokobnu poruku 'Cannot open more windows'. Masina je ostala zaglavljena, te je jedina preostala opcija bilo 'OK' dugme. Nakon klika na 'OK', program razmislja oko 40 sekundi, da bi konacno prikazao sledecu sliku, uz istu poruku, naravno, pa se ovaj krajnje iritirajuci postupak ponavlja sve dok ne ucitate sve slike. Posto TWAIN interfejs, kojim Sony DSC-F1 raspolaze, treba da radi sa svim programima koji podrzavaju TWAIN standard, probao sam sa TWAIN veznikom iz Ulead PhotoImpact-a. Iako je ovaj veznik prethodno bez ikakvih problema radio sa Hewlett Packard skenerom, Kodak SnapShot skenerom i Canon Powershot 600 digitalnom kamerom, u slucaju Sony-jeve kamere on se na spektakularan nacin srusio, prijavljujuci pri tom sva moguca upozorenja o nepodrzanom transferu. Sony uz kameru isporucuje i Photostudio, program za obradu slika firme ArcSoft. Photostudio raspolaze svim uobicajenim alatima, kao sto su filteri, korekcija boja i sl. Ovaj program nije tako mocan kao PhotoImpact, ali barem radi sa Sony-jevom kamerom. Kada jednom uvezete slike u racunar, imacete puno razloga da budete zadovoljni svojom novom kamerom. Kvalitet je, za ovu rezoluciju, iznad svih ocekivanja. Fotografima je poznato da dobro osvetljenje dosta potpomaze dobar konacni izgled slike, ali je DSC-F1 davao izuzetne rezultate cak i nocu, bez upotrebe blica, pod normalnim kucnim osvetljenjem. Sony je definitivno napravio jos jedan u nizu hit-proizvoda - ovog puta je to kvalitetno izradjena i dizajnirana kamera siroke namene. Da nije traljavo izradjenog software-a, Sony DSC-F1 bi bila nesumnjivi pobednik u klasi pristupacnih digitalnih kamera. KARAKTERISTIKE: Rezolucija: 640x480 tacaka Kvalitet snimka/stepen kompresije: 3 nivoa Memorija: 4 Mb Interfejs za prenos podataka: serijski i infracrveni Video interfejs: NTSC Displej: 1,8" kolor LCD Ostalo: makro mod, blic Dimenzije: 102x78x41 mm Tezina: 315 g Cena: 1.560 DM Eto... Nadam se da vam se dopalo :).
video.1100 kolja.t, -> #1099, zodiac
> SONY DSC-F1 Digital Camera > Eto... Nadam se da vam se dopalo :). Bravo majstore! Lepo je pročitati novosti... Jedino cena, kao što je i normalno, nije majstorska...(NikonF2+2objektiva...:) ali to je kad je nešto novo... Voleo bih da nam neki snapshoot:))) pošalješ u galeriju da se uverimo u sve prednosti digitalne fotografije (nema skeniranja, pa obrade, pa slanja...zrno sa celuloida pretvoreno u pixele...khm;)..... Naravno, nemoj ga obrađivati da vidimo izvorni kvalitet. Pozdrav iz Jagodine! > kolja.t > :)
video.1101 zodiac, -> #1100, kolja.t
> Bravo majstore! Lepo je procitati novosti... Jedino cena, kao > sto je i normalno, nije majstorska...(NikonF2+2objektiva...:) > ali to je kad Ma cena je stravicna, ali pomisli samo na prednosti - nema filma, nema razvijanja, nema skeniranja... Plasim se da ce nam ovakve spravice ostati jos dugo nedostupne. > Voleo bih da nam neki snapshoot:))) posaljes u galeriju da se > uverimo Heh, nisi dovoljno pazljivo pratio konferenciju, sto je razumljivo s obzirom da svo slobodno vreme i energiju trosis na galeriju ;)). Dakle, ovo je sve zapoceo zlaya... Covek rece da bi hteo da procita nesto o kameri, pa sam ja samo doslovce preveo tekst iz najnovijeg PC PRO-a, kao i onaj prethodni, o Seagate Cheetah disku. Otuda i komentari u prvom licu :). Nisam ja te srece da se bavim ovakvim spravama. Inace, izmedju kamere i diska, pre bih odabrao disk. Pretpostavljam da ti ne bi ;)). > Pozdrav iz Jagodine! > kolja.t > :) Pozdrav i tebi, i samo nastavi, vredno skidam sve sto saljes.
video.1102 kolja.t, -> #1101, zodiac
> filma, nema razvijanja, nema skeniranja... Plasim se da ce > nam ovakve spravice ostati jos dugo nedostupne. "Od stra'nema leka..." narodna... I ja se plašim.. :))))))) Ali sačekaćemo neku godinicu (i pentium je bio 3500:) > Heh, nisi dovoljno pazljivo pratio konferenciju, sto je > razumljivo s obzirom da svo slobodno vreme i energiju > trosis na galeriju ;)) Ja mislio da je makinica tvoja:))))))))) Pa kad dodam sad i WWW...upustih se na Internet... :))) Pročitao si me što se tiče slobodnog vremena... :) > ovakvim spravama. Inace, izmedju kamere i diska, pre bih > odabrao disk. Pretpostavljam da ti ne bi ;)). Greshish, moja kamera je sad u kutiji levo od mene (midi tower:) pa bih pre izabrao dodatni objektiv od 2,5 pa na više Gb :)))) > Pozdrav i tebi, i samo nastavi, vredno skidam sve sto saljes. Hvala! I, moja molba (ne samo zbog nebrisanja odavde:) ostaje: .................................................................... Ako neko dođe do snimka koji načiniše vlasnici digitalnih čuda, neka ga pošalje! Pozdrav iz Jagodine! ....................................................................
video.1103 zlaya, -> #1102, kolja.t
- ................................................................ - Ako neko dođe do snimka koji načiniše vlasnici digitalnih čuda, - neka ga pošalje! Pozdrav iz Jagodine! - ................................................................ Ako neko stvarno ima neku lepu sličicu napravljenu putem ovih kamera, neka pošalje ovamo nebilo mu zapoveđeno - da vidimo našta to liči.
video.1104 pane,
ZA ORLIC-a: TRAŽENA NOKIA DATOTEKA JE U PC.HARD/VIDEO 7.720 (prikačena je) P.S. Valjda ne prodje onih 6 dana... ne prebrojah POZDRAV
video.1105 djcorto,
OS2 drajveri za ET6000. os2et6.zip
video.1106 djcorto,
W95 drajveri za ET6000. w95et6.zip
video.1107 djcorto,
I jos malo ET6000 drajvera ... w95w32.zip
video.1108 orlic, -> #1104, pane
Pa> ZA ORLIC-a: Pa> TRAZENA NOKIA DATOTEKA JE U Pa> PC.HARD/VIDEO 7.720 (prikacena je) Pa> P.S. Valjda ne prodje onih 6 dana... ne prebrojah Prodje pet... Odlazak sutra... ;) Mozda se doduse opet vidimo ovde, mada...
video.1109 orlic, -> #1104, pane
Pa> ZA ORLIC-a: Pa> TRAZENA NOKIA DATOTEKA JE U Pa> PC.HARD/VIDEO 7.720 (prikacena je) Za sve: poruka je u pchard.6, poruka 5.720 :)) Pointer nije bio najtacniji ali je posluzio da nadjem... ;) Hvala.
video.1110 biber,
Potrebni drajveri za sledecu graficku kartu (za win 3.11): V7 - Mirage P-64 SPEA/Video 7 Video 7 drajveri koji idu uz w3.11 ne rade.
video.1111 giulliano,
Da li neko zna za neke probleme u DOS-u sa DIAMOND STEALTH-om 2500
video.1112 nenad,
Zamenio bih S3 Trio 64V+ kartu nekom malo jačom. Kakve su ove sa "Virge" čipovima i ima li ih više ili je to sve isto? Kakav je CL-5446? Ima li nešto drugo što biste mi preporučili?
video.1113 pecanac, -> #1112, nenad
> CL-5446? Ima li nešto drugo što biste mi preporučili? Taj CL je izašao pre više od godinu dana, hvaljen po svim novinama. Zamalo da ga tad kupim jer sam negde pročitao da jedino on od jeftinijih karti rešava problem sužavanja i širenja slike na ekranu pri prelasku iz više u nižu (ili obrnuto) rezoluciju. Medjutim, u gradu ga nije bilo tih dana pa sam ga zaboravio. Opet sam ga se setio pre mesec dva, kad sam se ponavljao :), medjutim, ni tad ga nisam našao.
video.1114 n.ceh,
Ah. Bem ti monitor/karticu. Odjednom, iz čista mira, prestade da mi radi crvena komponenta vido prikaza. Da poludi čovek. Zna li neko šta može da bude ovo? Rikno kabl, monitor, kartica, koji vrag? Ponekad se i pojavi... Recimo prošli put sam drmno monitor, i pojavila se na kratko, pa nestala. Posle par minuta se pojavila i bilo je sve u redu. Posle sam isključio računar, i kad sam ga posle nekoliko sati opet uključio, opet nema crvene ni za lek. Šta mu je?
video.1115 zlaya, -> #1114, n.ceh
- Odjednom, iz čista mira, prestade da mi radi crvena komponenta - vido prikaza. Da poludi čovek. Zna li neko šta može da bude - ovo? Rikno kabl, monitor, kartica, koji vrag? Ponekad se i - pojavi... Recimo prošli put sam drmno monitor, i pojavila se na - kratko, pa nestala. Posle par minuta se pojavila i bilo je sve - u redu. Posle sam isključio računar, i kad sam ga posle - nekoliko sati opet uključio, opet nema crvene ni za lek. Šta mu - je? Loš kontakt - kabl u prekidu, hladan lem u monitoru ili na video kartici. Leči se prelemljavanjem ulaznog video dela na monitoru, konektora video kartice ili zamenom video kabla.
video.1116 n.ceh, -> #1115, zlaya
Zl> Loš kontakt - kabl u prekidu, hladan lem u monitoru ili na video Zl> kartici. Leči se prelemljavanjem ulaznog video dela na monitoru, Zl> konektora video kartice ili zamenom video kabla. Thanx. Znači, šrafciger i unimer u ruke, pa kopaj... Čeh
video.1117 zlaya, -> #1116, n.ceh
- Thanx. Znači, šrafciger i unimer u ruke, pa kopaj... Nemoj da se patiš sa unimerom, već samo prelemi štampano kolo. Uostalom hladni lemovi su često vidljivi golim okom. Stavi štampano kolo pod jako svetlo, i pažljivo ga pogledaj - obrati pažnju na elemente koji idu na hladnjak, i velike otpornike.
video.1118 nenad,
Monitor sa dijagonalom 40 inča, a širok (dubok) samo 4! Istina, rezolucija nije baš sjajna... ;) Mitsubishi shows 40-inch wide-screen TV/VGA monitor Wide-screen TVs aren't uncommon, but Mitsubishi's 40-inch DiamondPanel, introduced Monday at spring Comdex here, stands out for another dimension: It's only 4 inches thick. Based on plasma technology, in which electricity is used to illuminate inert gas (similar to the way neon lights work), the 27.2-inch high, 35-inch wide flat panel weighs only 65 pounds and can hang from a wall (model PD-4001) or sit on a tabletop (model PD-4002). Mitsubishi will also sell you an optional base for the tabletop version. The DiamondPanel can be used as a TV or a VGA monitor and is capable of displaying 16.8 million colors at a maximum resolution of 640 by 480. At $8,000, the DiamondPanel is twice as expensive as Mitsubishi's 40-inch CRT. That has slightly better image quality, but weighs 250 pounds. The DiamondPanel is expected to ship this fall.
video.1119 n.ceh, -> #1117, zlaya
Zl> Nemoj da se patiš sa unimerom, već samo prelemi štampano kolo. Zl> Uostalom hladni lemovi su često vidljivi golim okom. Stavi štampano Zl> kolo pod jako svetlo, i pažljivo ga pogledaj - obrati pažnju na Zl> elemente koji idu na hladnjak, i velike otpornike. Hvala, probaću tako, ako bude potrebe. Naime, odjednom mi se taj problem više ne pojavljuje. Kobigaznao. Čeh
video.1120 kiklop,
Instalacija najnovijih monitora kompanije ADI. adiw95.inf
video.1121 ranx,
Drajveri za S3 Trio 64 V+, verzija od 3.5.97. s3-2313.zip
video.1122 gogica,
Molim poznavaoce da mi pomognu Dobio sam na poklon (rodjendanski) kartu Diamond Fire GL 4000!!! O njoj znam samo opste stvari, a mene zanima recimo da li ima smisla takvu kartu stavljati u moju masinu (P133, FX, 32MB) ili je za nju potreban mnogo bolji hardver da bi pokazala sta moze.
video.1123 ranx, -> #1122, gogica
> Dobio sam na poklon (rodjendanski) kartu Diamond Fire GL 4000!!! > O njoj znam samo opste stvari, a mene zanima recimo da li ima Argh!!! (samrtni ropac) Srce mi je stalo!!!!!!!!
video.1124 gogica, -> #1123, ranx
--> Argh!!! (samrtni ropac) Srce mi je stalo!!!!!!!! Da li se ti to ozbiljno ili se zezas, zar je tako dobra?
video.1125 d.mladen,
Problem: CRVENI EKRAN !! Prica ide ovako: Nabavim ja u subotu (12.07) sledecu koniguraciju: Intel 133mhz, 16MB, 1.3 GB Quantum, S3 Virge 2 MB, Philips 104B, sa instaliranim Win 97 i fat32. Dva dana sve radi savrseno. Treceg dana idem ja da prebacim modem (externi 14400 proizvodjac nepoznat) sa stare masine na novu, prikacim ga (na COMM 2), pokrenem Add new hardware, on ne moze da ga nadje, pa mi ponudi da sam izaberem, sto i uradim, posle toga idem da instaliram komunikacioni program koji sam dobio uz modem i koji je radio bez greske (Ceyenne Bitware za win), podesim sve kao i pre, probam da pozovem Sezam, ali modem ne reaguje, tu se ja iznerviram (sto naravno nikako nisam smeo), pocnem da psujem Win 95,6,7... Bilija i sve ostalo, ukljucim staru masinu, i premestim modem bez gasenja racunara (novog na kome se modem nalazio) i kad sam sledeci put pogledao monitor sve je bilo nekako crveno!!! Iskljucim racunar, malo sacekam i ponovo ga ukljucim i opet isto!! Slova u DOS-u su sasvim crvena. Da napomenem jos i to da su Win95 podesili tako da se najpre podigne DOS, a sa win se startuje W95. Da bi proverio da li je u pitanju monitor prikljucio sam ga na stari PC (cija je video karta podesena na crno-belo) i tu je belo ostalo belo a ne crveno, tako da sam zakljucio da je monitor u redu. Cackao sam samo po COMM2, tako da mi nije jasno sta sam mogao da zeznem. Koliko se meni cini nisam smeo da diram modem dok ne iskljucim racunar. Sad me samo interesuje da li da sve zajedno reklamiram uz posebno pripremljen izraz lica i neki naivni komentar kao npr. "Ja sam mirno pisao u Word-u i sve je pocrvenelo" ; ili da i dalje sam cackam (samo ne znam odakle da pocnem). (izvinjavam se zbog duzine, ali nisam hteo da izostavim nesto bitno) Hvala unapred.
video.1126 gmatic, -> #1125, d.mladen
==> je pocrvenelo" ; ili da i dalje sam cackam (samo ne znam ==> odakle da pocnem). Pa pocni time sto ces vratiti modem na novu makinu. Ako ovo ne pomogne upotrebi vec smisljeni plan.
video.1127 pane, -> #1125, d.mladen
>> IMAM CRVEN EKRAN Proveri ti za svaki slučaj da li ti je monitor korektno uključen u grafičku karticu jer si ugrađujući modem pomerao kućište pa je moguće da se kabl monitora malo izvukao iz graf.kartice! Pozdrav
video.1128 d.mladen,
>> tako da sam zakljucio da je monitor u redu. >>Koliko se meni cini nisam smeo da diram modem dok ne iskljucim racunar. >> Pa pocni time sto ces vratiti modem na novu makinu. Ako ovo ne pomogne upotrebi vec smisljeni plan. >>moguce da se kabl monitora malo izvukao iz graf.kartice! Ipak je otisao monitor, a premestanje modema se slucajno poklopilo. Monitor je uspesno zamenjen za novi koji (da kucnem...) radi OK.
video.1129 nenad, -> #1125, d.mladen
> Sad me samo interesuje da li da sve zajedno reklamiram uz posebno > pripremljen izraz lica i neki naivni komentar kao npr. "Ja sam mirno > pisao u Word-u i sve je pocrvenelo" ; ili da i dalje sam cackam > (samo ne znam odakle da pocnem). Ma reklamiraj i pravi se lud. Njihova je greška, a ionako je sve to u garanciji i oni će ga zameniti kod dobavljača (verovatno je problem samo u video karti). Ko im je kriv što ne daju uputstvo uz računar na srpskom u kome piše da to ne sme da se radi.
video.1130 johnnya, -> #1125, d.mladen
>> izraz lica i neki naivni komentar kao npr. "Ja sam mirno pisao u Word-u >> i sve je pocrvenelo" ; ili da i dalje sam cackam (samo ne znam odakle da A kamo "i dostojanstveno" ? :)))
video.1131 nenad, -> #1128, d.mladen
> Ipak je otisao monitor, a premestanje modema se slucajno poklopilo. > Monitor je uspesno zamenjen za novi koji (da kucnem...) radi OK. Samo ti kucaj, pa ćeš opet da ga menjaš. ;)
video.1132 gavrilpred,
Da li je neko imao iskustva sa Cirrus PCI GC5436 graf. karticama i sa Daewoo 1427S i Daewoo 1427X monitorima i kakva je u opste razlika medju njima?
video.1133 gmatic, -> #1132, gavrilpred
==> graf. karticama i sa Daewoo 1427S i Daewoo 1427X ==> monitorima i kakva je u opste razlika medju njima? Ja imam x a ortak s. Mogu ti reci da su odlicni. Stabilna slika i veliki ekran su karakteristika istih. Razlika: pa s moze samo sa preplitanjem da prikze 124x768 rezoluciju a za 800x600 neznam. Ostalo je isto. Inace oni su MPR-II monitori(bar moj) sto znaci smanjena radijacija.
video.1134 mcule,
--------------------------------------- --- S3 VBE/Core 2.0 Version 3.14 --- --------------------------------------- Installs a VESA VBE/Core 2.0 for S3 graphics cards with a VESA VBE 1.2. Copyright (c) 1994,97 Dietmar Meschede. All rights reserved. s3vbe314.zip
video.1135 mcule,
S3 Refresh 25.2.96 (u svakom slučaju noviji od mog iz '94-te ;) s3refre.zip
video.1136 mcule,
S3 TRIO Family (775/785/765) Windows 95 Driver Version * 403.00.2103-2.30.26 * S3 Refresh Rate utility version * 2.01.01 * - 05/09/97 - s3drv.arj
video.1137 mradovic,
Ima li neko *ispravne* drivere za Trident TGUI 9680 PCI koji podrzavaju DirectX 3.0? Prilicno je hitno?
video.1138 vlsadr,
Imam daewoo 1427x monitor...i prikljucio sam ga na Trident 9000.U poslednje vreme primecujem da kada lepo podesim duzinu i sirinu slike i isklucim monitor... posle nekog vremena ponovo ukljucim slika sklizne za nekih nekoliko milimetara na dole (sto u poslednje vreme pocinje JAAAKOOO da me nervira) a tokom rada se podigne za isto toliko i vrati se na prvobitan izgled. Ako neko zna u cemu je stos (mislim da li monitor ne valja i ako je tako da ga zamenim ili graficka) neka odmah javi jer se bojim da ga ne izbacim kroz prozor..:)
video.1139 megasoft,
Sto se tice Daewoo-a, mogu da kazem da spadaju u dobre monitore. Sa njima radim preko godinu dana i nije bilo nikada problema, nijedna reklamacija. Razlika je sto je 1427s sa preplitanjem a 1427x bez. Oliver
video.1140 mmilosh, -> #1134, mcule
> Installs a VESA VBE/Core 2.0 for S3 > graphics cards with a VESA VBE 1.2. Jel ima nešto ovakvo za Ati MACH 64?