video.829fisek,
Molim nekoga, ko zna vise od mene, da me posavetuje oko izbora
graficke kartice. Zanimaju me jeftiniji modeli (do 200 DM), a radno
okruzenje je Pentium 133 i Daewoo 15" monitor. Racunar se koristi u
'opste' svrhe - programi za elektroniku, multimedija...
Da li je Cirrus Logic CL5446 dobar izbor, ukoliko moze da se
povoljno dobije? Zasto? Kakva je ova kartica u odnosu na noname
kartice sa S3 VIRGE cipom?
Unapred zahvalan na savetu
Fisek
video.830nukite,
-> #829, fisek> Molim nekoga, ko zna vise od mene, da me posavetuje oko izbora
> graficke kartice. Zanimaju me jeftiniji modeli (do 200 DM), a radno
> okruzenje je Pentium 133 i Daewoo 15" monitor. Racunar se koristi u
> 'opste' svrhe - programi za elektroniku, multimedija...
Diamond Stealth 2000 3D, 220Dem.
video.831alec,
-> #830, nukite>> Molim nekoga, ko zna vise od mene, da me posavetuje oko izbora
>> graficke kartice. Zanimaju me jeftiniji modeli (do 200 DM), a
>> radno okruzenje je Pentium 133 i Daewoo 15" monitor. Racunar
>> se koristi u 'opste' svrhe - programi za elektroniku,
> multimedija...
>
> Diamond Stealth 2000 3D, 220Dem.
To je preko 200dm ;) Mislim da bi bilo bolje i jeftinije da uzme S3 Virge
130dm, zato sto kaze da racunar koristi u opste svrhe.
video.832dr.grba,
-> #829, fisek>> okruzenje je Pentium 133 i Daewoo 15" monitor. Racunar se koristi u
>> 'opste' svrhe - programi za elektroniku, multimedija...
S3 Trio V64+, 2 MB EDO RAM, cca 130 DEM. Mislim da je ovo vrlo dobra
kupovina za opštu upotrebu. Ima i bolje, ali za veće pare.
video.833nukite,
-> #831, alec> To je preko 200dm ;) Mislim da bi bilo bolje i jeftinije da uzme S3
> Virge
> 130dm, zato sto kaze da racunar koristi u opste svrhe.
E, tsvrts! :) Sta, sad mu je zao da da 20 demova vise, jel? Ma,
neee... Cuo sam da je ovo straaaaaava!!! Odlicna kartica (sa S3
Virge cipom :)
video.834zormi,
-> #831, alec*> Diamond Stealth 2000 3D, 220Dem.
*
* To je preko 200dm ;) Mislim da bi bilo bolje i jeftinije da uzme S3 Virge
* 130dm, zato sto kaze da racunar koristi u opste svrhe.
Može za slične pare da dobije i klon Diamond Stealth (prekopiran originalni
BIOS, isti čipovi na kartici, isti driver-i...).
video.835milosh,
Potrebni su drajveri za graficku karticu ATI kompatibilnu VI-640.
Drajveri su isti kao i za ATI WinBoost karticu i potrebna verzija
je 2.01 za Win 95. Ako neko poseduje ovo parce hardvera sa ovim
drajverima neka se javi na mail, ne bilo mu tesko, ili na telefon
473353 Ivan. Moze i da se okaci uz mail (DDI format) ili da se prebaci
preko modema direktno. Hvala unapred!
video.836zeljkoj,
Mislim da je pitanje već postavljano, ali pošto nije bilo odgovora...
Koja je razlika izmedju S3 Trio 64V+ i UV+ graf. kartica?
video.837zodiac,
-> #836, zeljkojRe: S3 Trio 64V+ --> S3 Trio 64UV
Navodno je UV nekih 5-10% brza od obicne V+, ali su svi primerci
koje sam imao prilike da vidim jako loseg kvaliteta, gotovo po
pravilu imaju samo 1 Mb na sebi, i to u sve 4 banke (4x256 Kb),
memorija je 70 ns, pa je vrlo diskutabilno koliko bi ovakva karta
bila brza u realnom radu. Najveci minus je u svakom slucaju
memorija, jer ako zelis da kartu prosiris na 2 Mb, prvi megabajt
mozes da bacis. Ako ste zainteresovani, mogu da odradim testove, pa
cu vam ovde prezentovati rezultate. Pozdrav
Sale
video.838zeljkoj,
-> #837, zodiac> bila brza u realnom radu. Najveci minus je u svakom slucaju
> memorija, jer ako zelis da kartu prosiris na 2 Mb, prvi
> megabajt
U oglasima nisam ni video UV sa 1, već samo sa 2 MB memorije.
video.839jolicm,
Imam S3 Trio 64V+ i Philips 14C monitor.
Da li neko ima neki program za centriranje slike ??
video.840alec,
Od skoro imam S3 Trio 64UV+ (dakle jos je pod garancijom ;) i imam
jedan problem. Kada u windows-u stavim rezoluciju 1024x768 pojavljuju
se neke tackice po celom ekranu, horizontalno. Isto mi se desava kada
stavim 800x600 true color. To mi se isto desavalo i u windows-u 3.11
ali u manjoj meri (manje tackica). Da li ovaj problem moze nekako da
se sredi ili da upucam prodavca ;) ?
video.841zodiac,
-> #840, alecNe valja ti memorija ili nije isti tip u 1. i 2. banci. Ako povecas
refresh rate, iamces manje problema, ali je ipak zameni.
Sale
video.842jevta,
-> #837, zodiac
> Navodno je UV nekih 5-10% brza od obicne V+, ali su svi primerci
> koje sam imao prilike da vidim jako loseg kvaliteta, gotovo po
> pravilu imaju samo 1 Mb na sebi, i to u sve 4 banke (4x256 Kb),
A propros UV+ čipa, nedavno sam imao u rukama seriju UV kartica
koje su imale na sebi ugrađena 2MB i svaka isti feler ;)
Naime konektori su bili previše uvučeni unutra tako da nijedan
monitor ne može ljudski da se ukači. Krvnički naguraš kabl
u karticu i opet gubiš video signal. Težak shit...
video.843zeljkoj,
-> #842, jevta> u karticu i opet gubiš video signal. Težak shit...
Da li to važi i za V+ kartice, ili su samo UV 'težak shit'?
video.844dacho,
Da li neko zna gde se moze naci video karta sa TsengLab ET6000 (kao
STB Lightspeed ili Hercules Dynamite 128/Video), sa 2, odnosno 4
multibank DRAM modula (znaci sa 2,25, odnosno 4,5 MB)?
Ko je proizvodjaca kartice i koja joj je cena.
Unapred hvala Dacho
video.845jevta,
-> #843, zeljkoj
> Da li to važi i za V+ kartice, ili su samo UV 'težak shit'?
Do skoro sam imao s3 v+ dakle bez onog Uv i radilo je bez
ikakvih problema. Kroz ruke mi je prošlo 10-ak v+ kartica i sve
su bile OK. U toj klasi cena mislim da bolji izbor nije moguć.
video.846zodiac,
-> #844, dachoTM Computers, Makedonska 27, I sprat. Poz
Sale
video.847zeljkoj,
Konačno sam zamenio stari Tseng ET4000 S3Trio64V+ karticom. Jeste da
je dosta brže, ali ima i problema: :(
1. Slika se pri prelasku iz text u graf. mod totalno rascentrira, pa
moram da podešavam monitor. Takodje, bez obzira što max. razvučem
sliku, opet ostane 2 cm praznog prostora sa strane. :( Postoji li
neki program za centriranje/podešavanje dimenzija slike, kojim mogu
da podesim svaki graf. mod pojedinačno?
2. U 1024x748 jednostavno neće da radi, tj. samo se pojave linijice
po ekranu. ;) Ovo je možda zato što monitor podržava ovu rezoluciju
samo u interlaced modu?
3. Neće da radi ni u 640x480 u 16.7 mil. boja, tj. uveo je neki svoj
640x400x16.7m mod umesto toga.
4. Pokušaj da u DOS tasku pod Windowsom startujem neki prg. koji radi
u graf. modu (recimo da pogledam neku sliku VPIC-om), dovodi do
blokiranja mašine.
video.848zeljkoj,
-> #847, zeljkoj> 4. Pokušaj da u DOS tasku pod Windowsom startujem neki prg.
> koji radi u graf. modu (recimo da pogledam neku sliku VPIC-om),
> dovodi do blokiranja mašine.
Na www.s3.com sam našao patch za ovaj problem, (koji se btw javlja samo
sa 64V+ karticama). Evo ga.
s3fix.zipvideo.849zeljkoj,
-> #847, zeljkoj> 2. U 1024x748 jednostavno neće da radi, tj. samo se pojave
> linijice po ekranu. ;) Ovo je možda zato što monitor podržava
> ovu rezoluciju
Da... izgleda da je zbog ovoga.
Na s3 siteu sam našao ovaj programčić za podešavanje refresh rate-a.
Kada se 1024x768 namesti na interlaced, radi bez problema.
Samo, kako da nateram i win drajver da radi u ovom modu...
s3refre.zipvideo.850ppecanac,
-> #847, zeljkoj(R) 2. U 1024x748 jednostavno nece da radi, tj. samo se pojave
(R) linijice po ekranu. ;) Ovo je mozda zato sto monitor podrzava
(R) ovu rezoluciju samo u interlaced modu?
(R) 3. Nece da radi ni u 640x480 u 16.7 mil. boja, tj. uveo je
(R) neki svoj 640x400x16.7m mod umesto toga.
Ako imas 1 MB Vram-a, moguce je da je malo.
video.851borisl,
-> #847, zeljkoj> Konacno sam zamenio stari Tseng ET4000 S3Trio64V+ karticom. Jeste da
> je dosta brze, ali ima i problema: :(
Ovo su klasicni problemi Philips 14c monitora u kombinaciji sa
S3 Trio 64 V+ karticom.Jednostavo se ne slazu.Da li je kod tebe
ta kombinacija?
video.852zormi,
-> #842, jevta* A propros UV+ čipa, nedavno sam imao u rukama seriju UV kartica
* koje su imale na sebi ugrađena 2MB i svaka isti feler ;)
* Naime konektori su bili previše uvučeni unutra tako da nijedan
* monitor ne može ljudski da se ukači. Krvnički naguraš kabl
* u karticu i opet gubiš video signal. Težak shit...
Položaj konektora na kartici koje je u toj seriji montirao neki Kinez
nema nikakve veze sa samim S3/UV+ chipset-om.
video.854zeljkoj,
-> #851, borisl> Ovo su klasicni problemi Philips 14c monitora u kombinaciji sa
> S3 Trio 64 V+ karticom.Jednostavo se ne slazu.Da li je kod tebe
> ta kombinacija?
Monitor je RIC (star 3 godine), a javljaju se ljudi i kažu da se slični
problemi javljaju na svim starijim monitorima (koji rade u 800x600 u
max. 60 Hz a 1024x768 interlejsirano).
BTW, tek sada sam primetio da je S3 drajver dodao u Display Properties i
stavku S3 Refresh - podesio sam 640x480 na 75, 800x600 na 60 i 1024x768
na 43 Hz interlaced i sada je sve ok.
Takodje sam nekako podesio širinu/visinu slike da u svakom modu bude
manje-više ok nacentrirana. Ipak... smeta mi što u 800x600 ostaje
sa desne strane 1 cm praznine i što je slika malo tamnija.
BTW, zašto S3 drajver iz Win95 radi brže od onih koje sam dobio na disketama
ili skinuo sa s3 site-a? U Wintachu npr. dobijam 94 i 48 za CAD test!
Znači... duplo brže. Nažalost, taj drajver iz Win95 se nešto ne slaže
sa modemom, tj. modem izvrši samo prvu AT komandu koja mu se pošalje, a
posle zablokira. :(
video.855zodiac,
-> #850, ppecanacS3 Trio V+ ima EDO ram, a ne VRAM.
Sale
video.857the.edge,
-> #854, zeljkojTi si podesio 75hz, a poshto ti je stari monitor onda je sigurno
60hz max!? Koji che ti? Nema svrhe ;)
AcCeSS DeNiED
video.858dbambi,
-> #847, zeljkoj=> moram da podešavam monitor. Takodje, bez obzira što max. razvučem
=> sliku, opet ostane 2 cm praznog prostora sa strane. :( Postoji li
=> neki program za centriranje/podešavanje dimenzija slike, kojim mogu
=> da podesim svaki graf. mod pojedinačno?
Meni se takođe pojavio ovaj problem, ali imao sam ga i sa
prethodnom karticom (CL-5422). Do ove tvoje poruke sam mislio da je
riknuo potenciometar za regulisanje širine slike na samom monitoru.
Izgleda da mu servis ipak nije suđen :)
Bambi
video.859jolicm,
-> #849, zeljkoj>>> S3 Trio 64V+ Interlaced monitor i Win95
Probaj da setuješ monitor na Philips 7CM321 u Win95
Meni sada radi i u 1024*768 (imam filips 14C)
Možda je samo važno win naterati na interlaced mod ?
video.860dragosh,
Da li neko možda ima drajvere za "Paradajz" ( Paradice ili Paradise )
grafičku karticu ili kojim slučajem zna gde ima da se nabavi ? ;)
poz.
video.861ppecanac,
-> #855, zodiac(R) S3 Trio V+ ima EDO ram, a ne VRAM.
Zar nije VRAM univerzalni naziv za RAM video kartice,
nema veze koja kartica je u pitanju ??
Video-RAM ? :)
video.862nenad,
-> #861, ppecanac> Zar nije VRAM univerzalni naziv za RAM video kartice,
> nema veze koja kartica je u pitanju ??
> Video-RAM ? :)
Nije, VRAM je vrsta memorije koja omogućava istovremeno čitanje i
pisanje u nju zarad dobijanja u performansama i, fakat, koristi
se najčešće kod skupljih video kartica.
video.863nenad,
-> #860, dragosh> Da li neko možda ima drajvere za "Paradajz" ( Paradice ili Paradise )
> grafičku karticu ili kojim slučajem zna gde ima da se nabavi ? ;)
Mislim da postoje u dir-u, ako se odnosi na stari paradise.
Koliko znam ima više tih WD Paradise kartica?
video.864jevta,
-> #852, zormi
> Položaj konektora na kartici koje je u toj seriji montirao neki Kinez
> nema nikakve veze sa samim S3/UV+ chipset-om.
Naravno , loše sam se odrazio. Težak shit je ta serija zbog
konektora, a ne sam čip. Mada sam mislio da se iz izloženog to
moglo i shvatiti.
video.865djcorto,
-> #858, dbambi> Izgleda da mu servis ipak nije suden :)
Meni iz licnog iskustva izgleda da ne treba menjati karitcu dok
se ne skupe pare i za monitor .... ovi stariji jednostavno ne
gutaju hercaze koje nove kartice podrazumevaju. A voziti i dalje
recimo 1024x768 na 43Hz je ... zastarelo :) A i teperi.
video.866guta,
-> #851, borisl
#> Ovo su klasicni problemi Philips 14c monitora u kombinaciji sa
#> S3 Trio 64 V+ karticom.Jednostavo se ne slazu.Da li je kod
#> tebe ta kombinacija?
Moram opet da reklamiram ono što je rešilo moje brige :)
Imao sam sličan problem, zvani stari monitor i nova V+ kartica. DOS ok,
640x480 ok, ali problemi nastaju u 800x600 i višim rezolucijama: slika
uska, tamna, rascentrirana, vazda podešavanje, itd. Posle pola dana sam
već počeo da razmatram nabavku novog monitora ili zamenu kartice, a
usput isprobavao sve živo što se odaziva na S3 i služi za bilo kakvo
podešavanje. Konkretno, problem je bio sa najčešće korišćenim modom,
800x600x256, gde moj stari monitor nije mogao da izgura 60Hz, a drajver
nije hteo da se spusti ispod toga. Ni S3REFRESH nije mogao da pomogne,
jer, jednostavno, _laže_ da spušta refresh rate ispod 60Hz. Isto važi
i za S3FIX, jednostavno, kod mene nije profunkcionisao.
Za sve koji imaju slične probleme sada, ili imaju para samo za novu
karticu ali ne i za novi monitor, preporučujem ono što je meni pomoglo,
i živo i zdravo se vozi na mojoj mašini već par meseci bez ijednog
problema: SciTech Display Doctor 5.3 (bivši UniVBE 5.x). Ono što je
najbitnije zaživelo u novoj verziji, je da omogućava spuštanje frekvencije
osvežavanja na bilo koju vrednost, sve do graničnih mogućnosti hardvera,
tako da bez problema možete ugoditi :) bilo koju rezoluciju i rr. Pamti
podešavanja posebno, radi i pod čistim dosom, i pod Win311/95 (u readme
fajlu piše da podržava i Warp i NT, no to nisam stigao da probam).
SciTech DD ima i druge prednosti, podržava Vesa 2.0 standard, i ubrzava
sve programe koji koriste ovaj set funkcija, između ostalog i
Quake i Duke Nukem 3D :) Ako ništa drugo isplati se instalirati ga zbog
ovoga ;)
Ukratko, rešio mi je sve probleme, i izuzetno sam zadovoljan, tako da
sledi:
Moja _definitivna_ preporuka :)
P.S. Display Doctor je SW, i okačen je u PCHARD:video
video.867dragosh,
-> #863, nenadcit>>> Da li neko možda ima drajvere za "Paradajz" ( Paradice ili Paradise )
cit>> Mislim da postoje u dir-u, ako se odnosi na stari paradise.
cit>> Koliko znam ima više tih WD Paradise kartica?
Da,ovaj model je BALI32 VLB ;) Ako neko ima drajver,neka obavezno
šalje;),drug ima tu karticu,a koristi neku drugu koja ništa ne valja
jer nema drajver ;(
poz.
video.868zeljkoj,
-> #866, guta> P.S. Display Doctor je SW, i okačen je u PCHARD:video
Hm... program pri startovanju ispisuje da će za 21 dan prestati da radi
(tj. neke opcije) ukoliko se ne registruje. Šta onda? :)
video.869the.edge,
-> #868, zeljkoj
T?>> Hm...program pri startovanju ispisuje da ce za 21 dan prestati da radi
T?>> (tj.neke opcije)ukoliko se ne registruje.Sta onda?:)
Majku mu Zheljko, pa ti kao da si pao sa Jupitera ;)
Pa posle 21. dana treba da obrishesh program ili da platish koliko on
koshta ;)
Ccc...
AcCeSS DeNiED
video.870zeljkoj,
-> #869, the.edge> Pa posle 21. dana treba da obrishesh program ili da platish
> koliko on koshta ;)
A, da... pa kako bi drugačije moglo??? ;)
video.871ranx,
-> #840, alec> stavim 800x600 true color. To mi se isto desavalo i u windows-u 3.11
Ja imam Trio64V+ i nikako da je nateram da radi 800x600 true color, iako imam
2MB RAM-a. Koristim najnovnije drajvere sa Sezama. Ima li neko rešenje?
video.872ranx,
-> #854, zeljkoj> manje-više ok nacentrirana. Ipak... smeta mi što u 800x600 ostaje
> sa desne strane 1 cm praznine i što je slika malo tamnija.
Pokušaj sa Scitech Display Doctor-om, odlična alatka za skaliranje/centriranje
slike.
video.873ranx,
-> #861, ppecanac> Zar nije VRAM univerzalni naziv za RAM video kartice,
Nije. To je RAM sa koji omogućava istovremeni upis/čitanje.
video.874ranx,
-> #868, zeljkoj> (tj. neke opcije) ukoliko se ne registruje. Šta onda? :)
Registruj ga.
video.875zeljkoj,
-> #874, ranx>> (tj. neke opcije) ukoliko se ne registruje. Šta onda? :)
>
> Registruj ga.
Kako? Da pošaljem novac poštom? Ne bih se usudio to da radim pored onih
lopova...
video.876sall,
nisam bas siguran da li je ovo pravo mesto , ali ne znam gde bi
ga drugde stavio :
Drajveri za TSENG ET 4000w32 za W95
w95w32.zipvideo.877alec,
-> #872, ranx> Pokusaj sa Scitech Display Doctor-om, odlicna alatka za
> skaliranje/centriranje slike.
A gde se doticni moze naci ?
video.879ranx,
-> #876, sall> Drajveri za TSENG ET 4000w32 za W95
Ovo je za MODERATORA >>>>>>>>
Što lepo sve drajvere iz ove konferencije ne prebacite u DIR. Ljudima će biti
mnogo lakše.
video.880ranx,
-> #877, alec> A gde se doticni moze naci ?
Ova konferencija, poruka 752. A mogao bi moderator da je baci u dir?
video.881oberon,
Imam Diamond stealth 64 VLB sa 2Mb na 486/133.
Juce se javilo blago treperenje ekrana inace vernog Daewoo-a, kao da
mu je spala frekvencija na 30 Hz.
Moze da se radi ali mi se cini da je poceo da kalira neki otpornik
:( na kartici valjda ):
'el zna neko coveka koji se ovime bavi da ga posetim.
video.882vojas,
Uz pomoch Display Doctora uspeo sam da 800x600 rezoluchiju "pripitomim"
(da razvuchem sliku i pritom posvetlim ekran). Ono shto je problem jeste
dos prompt... Slika je nacentrirana u win95, ali u dosu ide malo u levo,
tj. nije na centru ekrana. Mozhe li to da se nacentrira?
AcCeSS DeNiED
video.883kostja,
-> #867, dragosh=> Da,ovaj model je BALI32 VLB ;) Ako neko ima drajver,neka obavezno
=> salje;),drug ima tu karticu,a koristi neku drugu koja nista ne valja
=> jer nema drajver ;(
Ako se ne varam Tehnicom je prodavao Bali ali u PCI varijanti,
vidi kod njih.
video.884zoran.r,
Imam S3 Trio 64 1 Mb (prethodnik 64V+) video karticu i Daewoo monitor koji po
uputstvu podržava refresh rate od 50 do 90 Hz.Kada sa Dos programom S3refresh
namestim da u 800x600 rr bude bilo koja vrednost iznad 60 Hz po startovanju
Win95 dobijam samo šarenu prugu debljine 4-5 cm po sredini ekrana.
Kada Win radi u 640x480 nema problema sa rr od 75 Hz.
Interesuje me da li je stvar u monitoru,video kartici ili pak softveru (da li
je možda potreban neki windows program za podešavanje)?
Hvala.Zoran
video.885luckyluciano,
-> #871, ranx¸¸> Ja imam Trio64V+ i nikako da je nateram da radi 800x600 true
¸¸> color, iako imam 2MB RAM-a. Koristim najnovnije drajvere sa
¸¸> Sezama. Ima li neko resenje?
Imamo istu karticu, a kod mene radi na 800x600 i to sa True
color (32 bit) ?!?
Verovatno nisi stavio dobre drajvere. Proveri ih i stavi original
drajvere koje si dobio sa karticom ( ako nisi javi pa cu ti
poslati ).
Lucky Luciano
video.886luckyluciano,
-> #881, oberon¸¸> 'el zna neko coveka koji se ovime bavi da ga posetim.
Evo telefon... 107-670 (Toma) ako je na poslu pitaj za broj, jer
sam ga negde zagubio.
Lucky Luciano
video.887guta,
-> #882, vojas
#> Slika je nacentrirana u win95, ali u dosu ide
#> malo u levo, tj. nije na centru ekrana. Mozhe li to da se
#> nacentrira?
Pu, 'de baš ulevo da vuče ;)
Sad bez šale: prvo što mi pada na pamet je da sliku nacentriraš na samom
monitoru tako da je u dosu ok, zatim je SDD-om u W95 pomeriš na pravo
mesto. Sa ovim ne bi trebalo da bude problema.
video.888djcorto,
-> #884, zoran.r> Interesuje me da li je stvar u monitoru,video kartici ili pak
> softveru (da li je mozda potreban neki windows program za
> podesavanje)?
Monitor nije, ja daewoo 17" teram i na 90Hz sa tsengET6000
kartom. Bice da su drajveri - u stvari, sigurno su :)
video.889jvujnic,
-> #885, luckyluciano> drajvere koje si dobio sa karticom ( ako nisi javi pa cu ti
> poslati ).
I meni bi trebali dotični. :)
video.890nenad,
-> #866, guta> Moja _definitivna_ preporuka :)
>
> P.S. Display Doctor je SW, i okačen je u PCHARD:video
A sada je i u direktorijumu:
dos\drivers\*.*
------------------
sdd53.zip 1312k ű SciTech Display Doctor 5.3 (Bivši UNIVBE)
Za detaljniji opis programa kucajte: CONF READ PCHARD:video.752
Hvala Guti na prilogu. :)
video.891dacho,
Molio bih vlasnike kartica sa ET6000 cipom da mi napisu svoja
iskustva.
Prvenstveno me zanima proizvidjac kartice i tip memorije koju koristi.
Dalje, frekvencije osvezavanja u sledecim rezolucijama (ako ih kartica
podrzava): 1024x768 64K boja, 1024x768 16M boja, 1152x864 64K boja,
1152x864 16M, 1280x1024 64K boja i 1280x1024 16M.
Hvala Dacho
video.892luckyluciano,
Posto su neki trazili, ovo su drajveri za video karticu
S3 Trio V64+ koja sam ja dobio na originalnoj disketi i
funkcionisu bez problema.
Ako nesto zaskripi tu sam.
Lucky Luciano
s3_v64.zipvideo.893nenad,
-> #879, ranx> Ovo je za MODERATORA >>>>>>>>
>
> Što lepo sve drajvere iz ove konferencije ne prebacite u DIR. Ljudima će
> biti mnogo lakše.
To je pre svega za file-moderatora, a ovo je za tebe: javno
slanje serijskih brojeva za registraciju SW programa predstavlja
narušavanje prava njihovih autora, da ne kažem pirateriju ili
nešto grublje. Nije dozvoljeno zakonom, a samim tim ni na Sezamu.
video.894dragosh,
-> #883, kostjacit>> Ako se ne varam Tehnicom je prodavao Bali ali u PCI varijanti,
Jel' radi možda onaj njihov BBS i da li bi tamo možda
eventualno nešto našao ?
Ako ne tamo, gde ? ;)
poz.
video.895ranx,
-> #885, luckyluciano> Verovatno nisi stavio dobre drajvere. Proveri ih i stavi original
> drajvere koje si dobio sa karticom ( ako nisi javi pa cu ti
> poslati ).
Aj pošalji drajvere, pa da probam...
video.896ranx,
-> #893, nenad> nešto grublje. Nije dozvoljeno zakonom, a samim tim ni na Sezamu.
OK, greška je bila u pitanju, trebalo je u mail, a otišlo ovamo. Obrisao sam.
video.897luckyluciano,
-> #895, ranx¸¸> Aj posalji drajvere, pa da probam...
Poslao sam ih pre neki dan.
Vezani su za poruku 5.892, naravno u ovoj konferenciji.
Lucky Lucinao
video.898kostja,
-> #894, dragosh=> Jel' radi mozda onaj njihov BBS i da li bi tamo mozda
=> eventualno nesto nasao ?
=> Ako ne tamo, gde ? ;)
To ne bih znao da ti kazem. Probaj telefonom da priupitas
jal` su voljni da ti iskopiraju drajvere. Sa druge strane
bese Adacom koji se nesto reklamirao kao zastupnik WD-a
za Jugoslaviju, pa...
video.899ppecanac,
KFC CD642 VL 14" ...380
DAEWOO 1427X 14" ...420
PHILIPS 14B 14" ...430
KFC CD1515 VL 15" ...540 <--
KFC CB1516 MULTIMEDIA 15" ...630
DAEWOO 1503 OSD 15" ...610
LM, neki monitori i cene otprilike. Zamolio bi' nekog za iskustva
sa nekim od ovih monitora. Kako su zadovoljni, koje kartice im
'leze' a koje ne, koju frekvenciju postizu, kako rade na maksimalnoj
rezoluciji, koliko su zaista LR i NI, izdrzljivost pri dugom radu...
i ostalo sto vam padne na pamet.
Po novinama moze svasta da se procita, interesuje me kakvi su u
praksi. Oni KFC (narocito 1515) su mnogo (relativno) nesto jeftini,
koji deo im fali ? :)
(mozete i u mail, da ne bi druge zamarali)
Hvala puno.
video.900ztasic,
-> #899, ppecanac
│ (mozete i u mail, da ne bi druge zamarali)
└───────────────────────────────────────
Ja bih zamolio da se poruke o ovome ipak šalju ovde. :)
video.901baker,
Koju graficku karticu preporucujete za monitor Philips 17A:
Video S3/Virge (3D procesor) PCI, 2 MB
Video Diamond Stealth 64 Video 2500 Alliance 2M
Video Diamond Stealth 64 Video 2001, 2M EDO, CD
Video Diamond Stealth 64 3D 2000, 2M EDO, CD
Iskreno !
Hvala
video.902ranx,
-> #897, luckyluciano> Vezani su za poruku 5.892, naravno u ovoj konferenciji.
Hvala, ali opet ne može. Izgleda da mi RAMDAC nije dovoljno dobar. Šmrc.
BTW, jel mogu da ubacim RAMDAC sa neke druge S3TRIO64V+ karte i da lepo radi?
Ima li ko znanja o ovoj problematici?
video.903mango,
-> #901, baker> Koju graficku karticu preporucujete za monitor Philips 17A:
Uzmi Matrox Millenium da te ne boli glava (kad ce vec dzep:)
video.904djcorto,
-> #899, ppecanac> praksi. Oni KFC (narocito 1515) su mnogo (relativno) nesto
> jeftini,
Sa starijim KFCom od 15" sam se pomalo druzio, i sasvim je
prijatan za rad.
Najbolje je, ako ikako mozes, da probas - ne veruj mnogo
tehnickim podacima. Razlika u ceni je posledica placanja imena
firme, i, donekle, kvaliteta.
video.905zeljkoj,
-> #882, vojas> dos prompt... Slika je nacentrirana u win95, ali u dosu ide
> malo u levo, tj. nije na centru ekrana. Mozhe li to da se
> nacentrira?
Pa podesi sliku dugmićima na monitoru da ti u text modu bude nacentrirana.
Posle ćeš je lako 'softverski' nacentrirati u grafičkim modovima.
video.906kostja,
-> #902, ranx=> BTW, jel mogu da ubacim RAMDAC sa neke druge S3TRIO64V+ karte i da lepo
=> radi? Ima li ko znanja o ovoj problematici?
Niti moze, niti je on kriv :)...
RAMDAC kod S3 765 je ugradjen u sam graficki procesor, stoga je kod svake
S3 trio 64V+ kartice isti... a i ne moze se menjati.
video.907kostja,
-> #903, mango=>> Koju graficku karticu preporucujete za monitor Philips 17A:
=>
=> Uzmi Matrox Millenium da te ne boli glava (kad ce vec dzep:)
Ili kad ga vec budzi nek` uzme Matrox Mystique sas 4Mb EDO...
video.908meco,
Skoro sam dobio karticu(izgleda kinesku) sa S3 TRIO 64 UV+.
Imam samsungov monitor 3ne(1024x768- NI)- ali slika trese
u skoro svim rezolucijama. Pokusao sam sa promenom osvezavanja
stvari su se popravile (namestajuci na 75 HZ u 800x600 i 640)
ali ne do kraja , jos uvek slika treperi. U 1024 narocito
treperi tu nije pomoglo ni namestanje refresha.
Da li je u pitanje napjanje kompjutera (novo je),mozda je u pitanju
slaba instalacija u kuci (lici na tako nesto), mozada
ploca, mozda kartica ?
Takodje kartica pravi smetnje u win95. Pojvljuju se neke linije pri
pokretanju misa i to u rezolucijama u kojima ima vise od 256 boja.
Da li su tu u pitanju drajveri- ako jesu ima li neko da ih zakaci..:)
video.909canny,
-> #908, meco> Da li su tu u pitanju drajveri- ako jesu ima li neko da ih
> zakaci..:)
Možda je problem EDO memorija, mada nisam primetio da prave probleme V64+
kartice s njom. Proveri da li ti je EDO memorija na kartici, a ako jeste to
je, verovatno, problem.
video.910dturina,
Evo drajvera za S3 V+ i UV+
s3vuv.zipvideo.911ranx,
-> #906, kostja> RAMDAC kod S3 765 je ugradjen u sam graficki procesor, stoga je kod svake
> S3 trio 64V+ kartice isti... a i ne moze se menjati.
Pa što onda neće?
video.912ranx,
-> #910, dturina> Evo drajvera za S3 V+ i UV+
Što ne napisa koja je verzija?
video.913mango,
-> #907, kostja>=>> Koju graficku karticu preporucujete za monitor Philips 17A:
>=>
>=> Uzmi Matrox Millenium da te ne boli glava (kad ce vec dzep:)
>
> Ili kad ga vec budzi nek` uzme Matrox Mystique sas 4Mb EDO...
Mnogo skupo. Cena Milleniuma je pala drasticno pojavom
ove kartice koje si naveo. Dakle, bolje je uzeti Millenium
sa 4 MB VRAM-a- odlicne performanse za relativno male pare
(za tu klasu).
video.914dpaun,
Konfiguracija:
Ploča AMD-KP-PR100
Video kartica S3 Trio 64V+PCI
Monitor 14C PHILIPS
Radim, pod WIN311, u rezoluciji 1024x768, 256 Colors.
Primecujem, prilikom vracanja iz DOS programa u WIN pri vrhu ekrana
raznobojne linije sirine oko 2 cm. Instalirao sam XingMPEG Pleyer i
odande pokrenuo TEST.MPG. Napravio mi je od ekrana sare za pirotske
cilime! Potreban je reset da se sve vrati u normalno stanje.
Kakvo je ovo s*anje?
PS. Neko je nedavno, u jednoj poruci, primetio da se gorepomenuta
kartica i gorepomenuti monitor ne slazu bas najbolje?
U cemu je nesloga, tako mu boga?
Zahvalan za svako objasnjenje.
dPaun.
video.915dturina,
-> #912, ranx>> Što ne napisa koja je verzija?
Zaboravih s64
video.916ranx,
-> #914, dpaun> odande pokrenuo TEST.MPG. Napravio mi je od ekrana sare za pirotske
> cilime! Potreban je reset da se sve vrati u normalno stanje.
> Kakvo je ovo s*anje?
Šta ti fali - za male pare si dobio odličan ćilim (desktop)!!!
BTW, na toj karti je loše integrisan MPEG plejer, ma XING ne radi kako valja.
Zaboravi ga.
video.917calex,
-> #914, dpaun> Video kartica S3 Trio 64V+PCI
> kartica i gorepomenuti monitor ne slazu bas najbolje?
Sve mi se više čini da je ova kartica najgori mogući izbor, bez
obzira čak i na tip monitora. :(( Na nekoliko računara je normalno da
posle gašenja prozora isti ostane na desktopu pa se briše prevlačenjem
nekog drugog preko njega. Blagi užas. :((
video.918mmarkovic,
-> #915, dturina>>> Što ne napisa koja je verzija?
Iz version fajla:
S3 Windows 95 Driver Version 4.03.00.2101-2.30.03
For OSR2 - 10/21/96 -
Neka vas ne brine ono for OSR2. Rade odlično i na običnom Win 95.
Probato. Instalirato. Ostavljeto. :)
Deluju dosta brži. Nisam merio, al' 30% odokativno... ;)
Kartica je PCI ExpertColor S3 Trio 64V+ (sa 765)
video.919mmarkovic,
-> #917, calex>> Video kartica S3 Trio 64V+PCI
>
>> kartica i gorepomenuti monitor ne slazu bas najbolje?
>
> Sve mi se više čini da je ova kartica najgori mogući izbor, bez
> obzira čak i na tip monitora. :(( Na nekoliko računara je
> normalno da posle gašenja prozora isti ostane na desktopu pa se
> briše prevlačenjem nekog drugog preko njega. Blagi užas. :((
Imam utisak da nije baš tako uvek, ali kada čovek ima stariji
monitor, 800x600 hoće samo na 56 Hz, a kartica daje samo 60Hz.
Nikakvi refresh dodaci, UNIVBE programi i_šta_ja_znam nisu
uspeli da kartica proradi na 56Hz. Srećom, i 1024x768x256i je
sasvim pristojno...
Ovo drugo nisam nikad doživeo...
video.920mango,
-> #914, dpaun> Monitor 14C PHILIPS
> PS. Neko je nedavno, u jednoj poruci, primetio da se gorepomenuta
> kartica i gorepomenuti monitor ne slazu bas najbolje?
S obzirom na to kakav je monitor Philips 14C, mene bi
cudilo da se i jedna vidoje kartica slaze s njim.
video.921kolja.t,
-> #920, mango> S obzirom na to kakav je monitor Philips 14C, mene bi
> cudilo da se i jedna vidoje kartica slaze s njim.
Za godinu i po se sa Philips 14C monitorom lepo slagala (što je i
normalno) Cirrus Logic 5428, a onda Miro 20SD sa 2Mb memorije, čip je
S3 Vision 868. Radi u 32bit-nom modu, tj.16miliona boja. Monitor to
naravno trpi u 800x600, dok se sa interlaced 1024x768 ne ljubi. Treperi
mnogo, tako da je rad nemoguć.
14C jeste najgori, po testovima u raznim časopisima, ali eto mene nije
otkačio, te mu stoga i odajem ovo malo priznanje.
P.S. Starost istog je prešla 2 godine, ako to nešto znači (15.12.1994.)
video.922meco,
-> #917, calex> Sve mi se vise cini da je ova kartica najgori moguci izbor, bez
> obzira cak i na tip monitora. :(( Na nekoliko racunara je normalno da
> posle gasenja prozora isti ostane na desktopu pa se brise prevlacenjem
> nekog drugog preko njega. Blagi uzas. :((
Da li si siguran da je samo do kartice?
Cini mi se da su i memorije lose ili se lose uklapaju u kartice.
Ja sam pre Hrista kupio orig. S3TRIO64V+ i nisam imao nikakvih problema te
vrste, a pre toga sa S3Trio32 sam imao slicnih problema koji su
otklonjeni zamenom memorije.
video.923kostja,
-> #911, ranx=>> RAMDAC kod S3 765 je ugradjen u sam graficki procesor, stoga je kod svake
=>> S3 trio 64V+ kartice isti... a i ne moze se menjati.
=>
=> Pa sto onda nece?
Definisi malo taj pojam: Nece.
Kartica sigurno to moze da izgura. Razni problemi mogu da se
dese ako je: monitor ne trpi namestenu brzinu osvezavanja
slike, drajveri nisu odgovarajuci, kartica fals napravljena...
video.924kostja,
-> #913, mango=> Mnogo skupo. Cena Milleniuma je pala drasticno pojavom
=> ove kartice koje si naveo. Dakle, bolje je uzeti Millenium
More, znam to, ali ocigledno covek pokusava da napravi
maximum. Da nije tako verovatno bi mu sasvim lepo legao
i Philips 17B.
video.925ranx,
-> #919, mmarkovic> monitor, 800x600 hoće samo na 56 Hz, a kartica daje samo 60Hz.
Meni kartica lepo radi na 56 Hz, a monitor je stari (ali dobri) Axiom.
video.926ranx,
-> #923, kostja> Kartica sigurno to moze da izgura. Razni problemi mogu da se
> dese ako je: monitor ne trpi namestenu brzinu osvezavanja
> slike, drajveri nisu odgovarajuci, kartica fals napravljena...
Evo ovako: drajver sam stavio najnoviji ovde okačeni (2.30 mu je verzija), ali
kad podesim na 24 bita, a klizač pomerim na 800x600, on sam vraća na 16 bita.
Tako uvek. Zašto, ne znam. BTW, imam instaliran UniVBE Display Doctor v5.3
koji ovu rezoluciju vidi. Monitor je postavljen na SVGA 1024x768 color monitor.
Any hints?
video.927dselic,
-> #926, ranx> Evo ovako: drajver sam stavio najnoviji ovde okačeni (2.30 mu je
> verzija), ali kad podesim na 24 bita, a klizač pomerim na 800x600, on sam
> vraća na 16 bita. Tako uvek. Zašto, ne znam. BTW, imam instaliran UniVBE
> Display Doctor v5.3
Možda imaš 1 MB memorije?
video.928miskop,
Imam karticu Cirrus Logic 5428 1MB,
i hteo bih da pitam da li neko ima
drajvere za WIN95?(ako uopste postoje)
Misko
video.929ranx,
-> #927, dselic> Možda imaš 1 MB memorije?
Evo šta kaže Display Doctor:
SuperVGA ID: S3
Chipset ID: Trio64V+
Video Memory: 2048 Kb
RAM dac ID: S3 Trio Internal 24 bit DAC
Clock chip: S3 Trio Internal Clock
Linear buffer: Yes, located at 3840 Mb
Any hints?
video.930vstan,
-> #928, miskop> Imam karticu Cirrus Logic 5428,.. da li neko ima
> drajvere za WIN95?
Isto pitanje za 5434.
video.931mango,
-> #921, kolja.t> P.S. Starost istog je presla 2 godine, ako to nesto znaci (15.12.1994.)
Ovaj moj supertron gura sedmu godinu, ako to nesto znaci:)