video.308wizard,
-> #282, funky> Možda je problem u reviziji čipa? Kakvi prevaranti, čovek bacio 80 DEM za
> drugi mega (skoro) uzalud :(
E, slična fora sa jednom PCI karticom. Koja revizija čipa je u
pitanju kod tebe?
video.309ssimeunovic,
-> #307, ikordic>> Idealna kombinacija bi bila 868 i KFC zmile od petnajs inči, radi zbog toga
>> što KFC sigurno guta 85 Hz koliko 868 može da da u 800*600. Ako je neko ovo
>> postigao sa Deawoo mondelom, umoljen je da javne.
Diamond Stealth 64 + 15" Daewoo CMC-1502B rade u 800*600 na
90 Hz bez problema, na 100 Hz su leva i desna ivica odsečene,
na 120 Hz gubi se sinhronizacija.
video.310banek,
U ovom fajlu se nalaze specifikacije TARGA+ISA kartice.
U arhivi je .PCX slicica teksta o ovoj kartici.
Banek
targa_is.arjvideo.311saxon,
Problem koji se da resiti:
Photoshop 3.0 (bolje receno, neki od njegovih win32s dll-ova) nece da radi sa
S3 801/805 ver 2.0 video-drajverima. Prozorima otpadnu naslovi, otvore se grdne
rupe u okvirima za dijalog, a min-max-close kontrole na krajevima title-bara
se sasvim izgube. Na kraju dodje neki GPF i sve se zablokira. Neko je
svojevremeno pominjao da drajveri S3 2.4 rade bez problema sa Win32s
drajverima, ali u odgovarajucim porukama (unapred se izvinjavam zbog
povrsnosti) nisam nasao nista korisno (recimo, prikacenu datoteku).
Any hints?
video.313maksa,
-> #311, saxon>> se sasvim izgube. Na kraju dodje neki GPF i sve se zablokira.
>> Neko je svojevremeno pominjao da drajveri S3 2.4 rade bez
>> problema sa Win32s drajverima, ali u odgovarajucim porukama
>> (unapred se izvinjavam zbog povrsnosti) nisam nasao nista
>> korisno (recimo, prikacenu datoteku).
Izvinjavam se ja, pošto sam omašio za jednu koferenciju (nije
pc.hard.4, nego pc.hard.5)
Prikačene datotete sa S3 805 2.4b Windows drajverima se nalaze u
konferenciji PC.HARD.5, uz poruke 5.177, 5.178, 5.179.
video.314saxon,
-> #313, maksa> Izvinjavam se ja, posto sam omasio za jednu koferenciju (nije
> pc.hard.4, nego pc.hard.5)
KONACNO! YES!
Makso, veliko 'fala i bez tog izvinjavanja! Ne da rade nego
TOSHIBA k'o ludo. Dakle, ko ima S3 kartu a jos nije
skinuo drajvere ver2.4 nek odmah krene. Jeste da imaju
oko 500Kb ali zaista vrede svakog impulsa.
PS> S3 drajveri koji vise na brzom Sezamu su pravo smece!
Ne nadajte se da cete tamo da ustedite na telefonskom racunu.
(drajveri su verzija 2.2, rade sporije nego 2.0 a ne resavaju
nijedan kljucni problem)
video.315adj.joe,
Da li neko ima podatke za Philips 17C monitor, i bilo kakva iskustva sa
istim ?
video.316jusim,
Dobio sam staru karticu koja se prijavljuje kao Genoa 512K 64/6600 HC24.Naravno
nisam dobio drivere za nju pa imam problema sa WIN 3.11 a i nekim Dosovskim
programima.Da li mozda neko zna nesto vise o toj kartici,sta moze maximalno
da izbaci na ekranu,i ako neko ima drivere za Windows 3.1 za nju(na Sezamu
sam nasao drivere za 3.0 koji ne rade)Zahvaljujem se.
Imam monitor PHILIPS Brilliance1409.
video.317deimos,
Cirrus 5434PCI Problem:
U nekim grafickim modovima, font nije onakav kakav bi trebalo da bude,
tj. ponasa se kao da je realna visina fonta 16, a on se postavlja kao da je 14
ili obrnuto. Jel imao jos neko problema sa ovime, i da li mu ima elegantnog
leka (BIOS v1.22).
PitaÚ]
Pitanje: Na űkartici ima d
Pitanje: Na kartici ima jumper za IRQ9 enable/disable. Moze li nesto
blize o ovoj mogucnossti i cemu to tacno sluzi ako je na disabled?
Vlada.
video.318ikordic,
-> #315, adj.joeRE: Philips 17C
=> Da li neko ima podatke za Philips 17C monitor, i bilo kakva iskustva sa
Paper kaže da je maksimalna rezolucija 1024*768 (!!!), štelovanje pozicije i
veličine slike se postizava sa točkići. Kao i ranije, C oznaka znači da je u
pitanju krš.
video.319concept,
Hitno mi je potreban telefon Trident support BBS-a...
Poz,David
video.320ddotlic,
Trebaju mi tehnički podaci o Daewoo 15'' monitoru.
Derek
video.321mdave,
-> #318, ikordicSubject: Re: Philips 17C
> => Da li neko ima podatke za Philips 17C monitor, i bilo kakva
> iskustva sa
> Paper kaže da je maksimalna rezolucija 1024*768 (!!!), štelovanje
> pozicije i veličine slike se postizava sa točkići. Kao i ranije, C
> oznaka znači da je u pitanju krš.
Ja sam ga gledao i, onako šacometrijski-odokativno, uopšte
nije loš.
video.322adj.joe,
-> #318, ikordic>> veličine slike se postizava sa točkići. Kao i ranije, C oznaka
>> znači da je u pitanju krš.
DObro, pošto nisam imao prilike da ga vidim, šta je bolje uzeti:
- 15 B
- 17 C, po malo većoj ceni.
Zahtevi po pitanju rezolucije nisu posebni, bitnije je da slika
bude što bolja.
.JOE.
video.323calex,
-> #319, concept<!> Hitno mi je potreban telefon Trident support BBS-a...
Trident ................... BBS ................... 415-691-1016
Trident ................... Tech Support .......... 415-691-9211
video.324calex,
-> #323, calex<!> Trident ................... BBS ................... 415-691-1016
Zaboravih, podrazumeva se 99 1 ispred brojeva. :)
video.325gradulovic,
sve sam ovo procitao i nisam nasao sta mi treba
problem je sledeci:
imam CLMMM5429 i instaliran win95,kao sto predpostavljate ja sam od onih kojima
win95 nema driver za ovu karticu(odnosno ima ga ali ne radi)
ima li neko konkretno resenje za ovaj problem?
ako ga ima molio bih ga da mi posalje na mail(ako moze,ako ne onda ovde)
gradulovic
video.326babbage,
-> #323, calex
>=>> Trident ................... BBS ................... 415-691-1016
>=>> Trident ................... Tech Support .......... 415-691-9211
Eh, kad smo već kod toga - ima li neko onu čuvenu listu sa
svim telefonima svih (značajnih) proizvođača? Kačili su na
YuIntu pre nekog vremena, ali nisam skinuo...
Babbage
video.327aleck,
-> #326, babbage>&> Eh, kad smo već kod toga - ima li neko onu čuvenu listu sa
>&> svim telefonima svih (značajnih) proizvođača? Kačili su na
>&> YuIntu pre nekog vremena, ali nisam skinuo...
I meni bi ovo trebalo,posebno za S3 i Sanyo...
Pozdrav,|<*>| Aleck |<*>|
video.328bulaja,
-> #326, babbage│Eh, kad smo već kod toga - ima li neko onu čuvenu listu sa
│svim telefonima svih (značajnih) proizvođača? Kačili su na
│YuIntu pre nekog vremena, ali nisam skinuo...
└───
Da nije to ona lista iz hardware FAQ-a (r:\infohard\pc_hardw.zip)?
video.329vlad,
-> #327, aleck>> &> Eh, kad smo već kod toga - ima li neko onu čuvenu listu sa
>> &> svim telefonima svih (značajnih) proizvođača? Kačili su na
>
> I meni bi ovo trebalo,posebno za S3 i Sanyo...
Ne znam da li ima jos negde, ali kad toliko placete... B)
Ovde su, koliko sam video, samo americke firme (nema ni S3 ni
Sanyo B(, ali ima mnogo drugih).
usa-tel.zipvideo.330ikordic,
-> #321, mdaveRE: Philips 17C
=> Ja sam ga gledao i, onako šacometrijski-odokativno, uopšte
=> nije loš.
Nije loš, u poređenju sa...?
video.331.ken.,
Zna li neko nesto o kartici koju program UNIVESA.EXE
prijavi kao RealTEK 3106 SUPERVGA (ima 1Mb Rama)
(trebaju mi drajveri za Windows - ne mogu sa obicnim SVGA da poteram Windows)
video.332vstan,
-> #331, .ken.> Zna li neko nesto o kartici koju program UNIVESA.EXE
> prijavi kao RealTEK 3106 SUPERVGA (ima 1Mb Rama)
Kartica koja se odavno ovde ne prodaje. Bagovita vec u Dos-u.
Korisnik jribic slao drajvere za nju pre par godina, ali
tada bese Win 3.0.
video.334balsa,
Kakva su vam iskustva s monitorom Daewoo 15" CMC-1501BA2, 1280x1024 n-i?
Ima li digitalne komande? Ne znam nikakve detalje o njemu. Hvala! :)
balša
video.335djcorto,
Ima li negde drajvera za Diamond Stealth 64, , PCI, S3 968 sa edo RAMom
? Naravno, misli se na Vibranta za AutoCAD i 3DS. Za sada sve
radi u VESA kompatibilnom modu, ssto ogranicava pricu na 256
odnosno 65000 boja .... a trebalo bi da bude vise ;)
Vibrant drajveri iz PC.USER:CAD voze najvise 1024x768 u 65000
boja. True Color, jock.
video.336ddotlic,
Danas sam kupio Daewoo 15" monitor (CMC1502B) i imam nekih problema sa
odredjenim rezolucijama(e da, imam S3/805 karticu). U DOS-u monitor prijavljuje
rezoluciju 720x400 u 69.09 Hz ali kao (cuj, kao, nije kao nego je tako) da se
linije micu po horizontali (trzaju se levo-desno za oko 1 mm). No, to bi se
dalo podneti (uskoro prelazim na Win95 pa cu koristiti samo graficke modove,
a u igrama se to izgleda ne primecuje). Veci problem je to sto u svim
varijantama rezolucije 1024x768 (16 ili 256 boja) pri osvezavanju (opet
prijavio monitor) od 70.04 Hz dolazi do primetnog talasanja vertikalnih linija
tj. slike po horizontali. Da li je moguce da je monitor neispravan?
U uputstvu pise da je moguce da mi smeta neki jak izvor magnetnog zracenja, sto
je teoretski moguce jer su u blizini zvucnici od stuba (mada ovo izgleda malo
verovatno). Sta bi moglo biti po sredi? Ostale rezolucije su OK.
Izvinjavam se zbog opsirnosti, i unapred hvala.
Pozdrav,
Drazen
video.337kruska,
Ćao svima!
Upravo sam prelistao sve poruke u ovoj temi i nisam naišao na poruku
sa sličnim problemom kao što je moj.
Danas sam na poslu dobio novu makinu. 486/100 PCI (Ami bios Windowed)
16Mb HD 1Gb video kartica S3 868 sa 2Mb. Problemi su sledeći:
(da nažalos ima ih više)
1 ACAD problemi
1.1 Pri instalaciji CAD drajvera se prijavljuje postojanje fajla AQUILA.DOC
koga posle instalacije nema nigde
na disku. Normalno u uputstvima dobijenim uz karticu ni reči o
podešavanjima
već samo u tom fajlu koga nema. Dakle da li neko ima taj fantomski fajl.
1.2 Drajveri ne podržavaju mogućnost menjanja boja cad menija u 256colors
već samo u 9boja Da li ovo može da se promeni.
1.3 Kako podesiti veličinu bird-eye da ima neku upotrebnu vrednost.
Zum Vmax je ogroman pa je crtež u njemu toliko sitan da se nevidi
ništa osim šarene mrlje.
2 WINDOWS Problemi
2.1 Prilikom instalacije GALILEO utiliti-es nikako nije mogao da se instalira
pravilno. Morao sam da preinstaliram čitave windowse pa ponovo drajvere.
2.2 Miš zaglavljuje u Windovsima. Gmouse je na COM1 (drajver njegov u
system.iniju -->gui.drv u kombinaciji sa Win.ini--->load=gui.exe
primedba drajveri original iz Londona)
2.3 Posumnjao sam da su mišji drajveri u pitanju pa sam probao sa original
Win drajverom "mscmouse.drv"
Rezultati: u slučaju 2.2 kada se pokrene Worw4win ili neka druga
aplikacija miš se gotovo trenutno zakuca, ali Word i
ostale aplikacije rade sa tastaturom normalno. Može da
se piše briše, čuva i sve ostalo.
u slučaju 2.3 kada se pokrene Word4win miš radi veoma
kratko, ali dosta duže nego u slučaju 2.2, kako treba
pa ponovo varijanta 2.2.
Da napomenem još jednu čudnu (barem meni) stvar, u biosu ploča inicijano nije
bila podešena na 3F8h za COM1 i 2F8h za COM2. Drajver za dos (verzija 9.20)
nije uopšte hteo da instalira miša, dok je verzija 10.20 pronašla miša na COM3.
Ovo sam u biosu vrato na stanje com1-->3F8h i com2-->2F8h posle čega je miš u
dosu normalno proradio. Inače pre ovoga ni u windowsima miš nije hteo da radi
nikako. Možda je problem i u pravilnom podešavanju ploče. Ako sutra ne rešim
problem doneću i te parametre (možda nekom pokažu gde je greška). Pošto sam se
mučio večeras do 19:15 predstoji mi to i sutra. NOĆNE PTICE SEZAMA ako znate
šta me j..e javite mi što pre. Normalno ja ću se ujutro pre posla logovati.
Izvinjavam se što mešam engleske i srpske izraze, ali nemam snage da pazim na
to.
HVALA na strpljenju.
kruska
video.338fancy,
-> #336, ddotlicŮŢ> prijavio monitor) od 70.04 Hz dolazi do primetnog talasanja vertikalnih
Imam taj monitor, i ništa od navedenog se ne javlja...
Ili čekiraj zvučnike ili ga vraćaj i zameni.
video.339ddotlic,
-> #338, fancyJedan fenomen vezan za taj monitor...(moj primerak, of course) Kad se pristupa
floppy drive-u SLIKA POSTAJE GOTOVO SAVRSENO STABILNA! Duhovi? Gremlini?
Medjunarodna zavera protivu mene?
Btw, pitanjce za fancy-a: koju graficku karticu koristis?
Pozdrav,
Drazen
video.340kruska,
-> #337, kruskaKad neće niko da odgovori da ja odgovorim sam sebi.
Možda je stvar do drajvera jer sam stavljao opciju sa 64k boja (kartica ima
2 mega). Kada sam spustio na 256 boja proradila je, ali nisam imao vremena da
je duže isprobavam. Ako se nekome nešto slično desilo neka se javi da znam da
nisam jedini.
Usput nudi mi se (normalno za moju mašinu kod kuće) miro kristal sa 2mega PCI
varijanta. Kolika joj je cena jer mogu da je odradim. Znam kolko košta moj rad
ali ne i kolko vredi kartica.
Ako mi niko ne odgovori onda ono što se piše o sezamu uopšte nije tačno. Ovo
nije fazon da bi iznudio odgovor već stvarno mislim tako. Neke stvari dobijaju
odgovore i preko mere, dok ono što je svakom važno (mašina zariba, lova)
ponekad ostane bez odgovora kao u mom slučaju.
pozdrav
kruska (koja nije opala, ali joj je opao moral)
video.341kvale,
-> #336, ddotlic>> prijavio monitor) od 70.04 Hz dolazi do primetnog talasanja vertikalnih
>> linija tj. slike po horizontali. Da li je moguce da je monitor
>> neispravan?
Sličan problem ima moja koleginica, kojos je primetno talasanje u
800*600, dok je u ostalim režimima znatno manje izraženo. Da li je u
pitanju monitor ili kartica (monitor 14" Hundai, kartica neki stari
Cirrus).
Pozdrav, Goran
video.342fancy,
-> #339, ddotlicŮŢ> Medjunarodna zavera protivu mene?
Jok, neispravan hardver ili neki baš jak izvor smetnji u blizini.
ŮŢ> Btw, pitanjce za fancy-a: koju graficku karticu koristis?
Diamond Viper pro VLB.
video.343balsa,
Grdan problem! Imam Diamond Stealth64 Graphics 2001 PCI (2MB)
graficku karticu, pazarenu kod Micro Anime, zajedno sa ostalom
konfiguracijom. Na Win 3.11 sve je prosto letelo! WinTach je davao
overall performance negde oko 117, pri rezoluciji 800x600 i 64k boja.
Kada sam instalirao Win95, strahota! Sve prosto mili, skrolovanje
je u Wordu nesnosljivo sporo, a WinTach sada pod Win95 daje 3-4
puta losije rezultate. Sto je najgore, istaliran je originalni
drajver za Win95, sa diskete koju sam dobio uz karticu.
Stavljanje drugih drajvera sa WIN CD-a nije pomoglo.
Ima li pomoci i leka? :) Ima li neko jos ovu karticu i kakva su
mu iskustva pod Win95?
(konnfiguracija je DX4/100, 16Mb RAMa)
poz, balsa
video.344ikordic,
-> #340, kruskaRE: miro Crystal 20x
=> Usput nudi mi se (normalno za moju mašinu kod kuće) miro kristal sa 2mega
=> PCI varijanta. Kolika joj je cena jer mogu da je odradim. Znam kolko
=> košta moj rad ali ne i kolko vredi kartica.
Ovo je jedna mnogo dobra karta sa mnogo dobrim softverom i dokumentacijom za
svoje pare, čak i 20D model. U stanju je da kije 100 Hz u 800*600/64K, odlični
drajveri za Win 3.11 i W95 kao i ACAD-e. Naravno, ne nadaj se da ćeš dobiti
zverinu koja će da je ATI Pro Turbo i slične, ali sama za sebe radi odlično.
Vredi svaku paru više od OEM modela. Cena ispod 400,- DEM sa 2 MB.
=> Ako mi niko ne odgovori onda ono što se piše o sezamu uopšte nije tačno.
Nije.
video.345ikordic,
-> #340, kruskaRE: miro Crystal 20x
=> Usput nudi mi se (normalno za moju mašinu kod kuće) miro kristal sa 2mega
=> PCI varijanta. Kolika joj je cena jer mogu da je odradim. Znam kolko
=> košta moj rad ali ne i kolko vredi kartica.
Ovo je jedna mnogo dobra karta sa mnogo dobrim softverom i dokumentacijom za
svoje pare, čak i najjeftiniji 20D model. U stanju je da kije 100 Hz u
800*600/64K, odlični drajveri za Win 3.11 i W95 kao i ACAD-e. Naravno, ne
nadaj se da ćeš dobiti zverinu koja će da je ATI Pro Turbo i slične, ali
sama za sebe radi odlično.
Vredi svaku paru više od OEM modela. Cena ispod 400,- DEM sa 2 MB.
=> Ako mi niko ne odgovori onda ono što se piše o sezamu uopšte nije tačno.
Naravno da nije. A gde se to "piše", Sez bilten? ;))))
video.346djcorto,
-> #344, ikordic>> drajveri za Win 3.11 i W95 kao i ACAD-e. Naravno, ne nadaj se
>> da ces dobiti zverinu koja ce da je ATI Pro Turbo i slicne,
>> ali sama za sebe radi odlicno.
Da dodam da u onim 3DS drajverima koji su kaceni u PC.USER:CAD
postoji podrska za ovaj miro, kao i vecinu ostalih - a to zaista
treba videti.
Paznja ako imate slabiji monitor : miro NE ZNA i nece da radi na
nizim frekvencijama, osim u tekstu, naravno O;)
video.348galimpic,
Hitno potrebni Win drajveri za S3 TRIO 32 karticu. Covek je dobio pogresne
diskete, a firma od koje je kupio ne radi do ponedeljka. Mail je otvoren, uz
zahvalnost.
video.349jpiri,
-> #343, balsa> Grdan problem! Imam Diamond Stealth64 Graphics 2001 PCI (2MB)
> ... Na Win 3.11 sve je prosto letelo!
> ... Kada sam instalirao Win95, strahota! Sve prosto mili...
> ... Sto je najgore, istaliran je originalni
> ... drajver za Win95, sa diskete koju sam dobio uz karticu.
Ovo je izgleda ozbiljan problem. Ja imam Avance Logic PCI karticu
i priča je ista!
WinTach u Win 3.11 daje oko 50 a u Win 95 20! (1024x768x256)
Najdrastičnija razlika je kao i kod tebe u skrolovanju. Naime,
u Win 3.11 Spreadsheet index WinTach-a je 140 a pod Win 95 je 5 (pet!).
Sve ovo nije šarena laža, ni problem sa WinTach-om, dovoljno je
u bilo kom tekst editoru kada je ekran pun, doći na dno ekrana i
pritisnuti strelicu na dole, i prosto se vidi kako računar skroluje
tekst za jedan red na gore. Kao da radite na nekom 286 sa SVGA ISA
karticom (na to mi je srozan Pentium!). Ista stvar i kod pomeranja
prozora.
Opet kao kod tebe, i ja imam originalan drajver (dolazi na Win 95
CD-u!), i baš sam neku noć zvao njihov BBS i nema update-a ni
posle 4 meseca.
Taman sam hteo da batalim sve i kupim neku drugu karticu, kada
sam čuo još ovakvih priča, jedino su izgleda zadovoljni vlasnici
Trident i sličnih malo sporijih kartica, jer su tamo usporenja
manja.
Ajde ljudi javite kakva su vam iskustva sa vašim karticama,
ne mogu ovo više da podnosim, ali neću da kupim neku babaroga
karticu pa da isto bude sporija od Tsenga (onog starog) na 386.
video.350gtomic,
-> #348, galimpic
> Hitno potrebni Win drajveri za S3 TRIO 32 karticu. Covek je dobio pogresne
> diskete, a firma od koje je kupio ne radi do ponedeljka. Mail je otvoren, uz
> zahvalnost.
Isto mi treba i za 3DS.
video.351ikordic,
-> #350, gtomicRE: S3 Trio32
=> > Hitno potrebni Win drajveri za S3 TRIO 32 karticu. Covek je dobio
Javi se na mail, 1,4 MB je malo previše za UL.
=> Isto mi treba i za 3DS.
U 3DS radi bez problema kao bilo koji S3 model, daklem izaberi S3 864 i vozi.
video.352mdave,
-> #330, ikordicSubject: Re: Philips 17C
> => Ja sam ga gledao i, onako šacometrijski-odokativno, uopšte
> => nije loš.
>
> Nije loš, u poređenju sa...?
Opšti utisak. Inače, na istom stolu je bio i 15a.
video.353despot,
Jel ima neko drajvere za win za realtek svga 1 mb ?
ako neko slucajno ima molio bih da mi ostavi na mail
ovako ne mogu da pokrenem win u rezoluciji vecoj od
640*480, i nemam vise od 16 boja.
pozdrav DESPOT
video.354maksa,
ATI Expression Mach64.
Da li neko zna kako se rešava problem full windowed DOS programa
pod Win95?
Ako ima još vlasnika Mach64, da besim najnovije drajvere sa virt.
desktopom, zoom-om, i ostalim munjama? 300 K, da ne šaljem za dž.
video.355spale,
-> #354, maksa>> Ako ima još vlasnika Mach64, da besim najnovije drajvere sa virt.
>> desktopom, zoom-om, i ostalim munjama? 300 K, da ne šaljem za dž.
Kači, po mogućstvu na pro-ba-vitu.
PS. Imaš li Softengine drajvere za Acad?
video.356evlad,
-> #349, jpiri<> Ovo je izgleda ozbiljan problem. Ja imam Avance Logic PCI karticu
<> i priča je ista!
Koja ti je verzija drajvera za win3.1x ?
u knjizi se spominje 1.4 dok je na disketi 1.3 :(
firma je dobila računar sa tom karticom :( ako hoćeš da je poteraš
u true color modu moraš izbaciti emm386 :(
kući imam izvikani cl5428vlb koji je ZMAJ za ovo ...
ps. ako imaš novije drajvere _baci_ ih na _brzi_
video.357maksa,
-> #355, spale>> Kači, po mogućstvu na pro-ba-vitu.
Okačeno na Pro, TEST/pc.os, 6.471.
>> PS. Imaš li Softengine drajvere za Acad?
Ne, al' imam neke apdejte za ACad od R10 do R13 i sve postojeće
(1,2,3,4) 3DS-ove. I to je okačeno na Pro, TEST/pc.user, 8.45.
video.358crncic,
-> #350, gtomic >> > Hitno potrebni Win drajveri za S3 TRIO 32 karticu. Covek je dobio
>> Isto mi treba i za 3DS.
Što se tiče tvrdnje da radi sa drajverima za bilo koju S3 karticu,
mogu samo reći da je treba uzeti sa rezervom i samo u slučaju
krajnje nužde - jer ponekad zna da pravi probleme, u sred rada
izleti poruka poput "vibrant display driver not configured" ili
nešto slično, mada uglavnom radi.
Negde na Sezamu je fajl vibrant.zip i tu su sigurno drajveri za
S3 Trio 32 i 64.
video.359djcorto,
-> #358, crncic>> Negde na Sezamu je fajl vibrant.zip i tu su sigurno drajveri
>> za S3 Trio 32 i 64.
Jok :( Nece :( Imam veeeeliki problem sa Stealthom 64, koji ima
Vision 968. Iako lepo pise da je kompatibina na dole sa 924, i
slicno, to je cista laz.
Sada rendering i material display teram pod rcpadi, UZAS ! :(
Dakle, ako neko u nekoj setnji napolju pronadje noviju Ferziju
vibranta ... O;)
video.360djcorto,
-> #351, ikordic>> U 3DS radi bez problema kao bilo koji S3 model, daklem izaberi
>> S3 864 i vozi.
Beep ! Wrong ! Zavisi od kombinacije rezolucija/broj boja.
Ako je genericka kartica, onda si verovatno u pravu. Ako ima i
ime, osim Trio cipa, onda si mozda donekle u pravu ;)
video.361djcorto,
-> #357, maksa>> Ne, al' imam neke apdejte za ACad od R10 do R13 i sve
>> postojece (1,2,3,4) 3DS-ove. I to je okaceno na Pro,
>> TEST/pc.user, 8.45.
Apdejte na sta ?
video.362gerber,
-> #361, djcortoYR>*> Apdejte na sta ?
ATI
video.363maksa,
-> #361, djcorto>>>> postojece (1,2,3,4) 3DS-ove. I to je okaceno na Pro,
>>>> TEST/pc.user, 8.45.
>>
>> Apdejte na sta ?
Driver updates, znači, novije, lepše, brže, bolje drajvere. ;)
video.364crncic,
-> #359, djcorto >> >> Negde na Sezamu je fajl vibrant.zip i tu su sigurno drajveri
>> >> za S3 Trio 32 i 64.
>> Jok :( Nece :( Imam veeeeliki problem sa Stealthom 64, koji ima
>> Vision 968. Iako lepo pise da je kompatibina na dole sa 924, i
Ne vidim kakve veze ima ovo što pričaš sa mojim odgovorom (citat,
prva dva reda) ? žovek je tražio drajvere za Trio 32/64 kojih
istini za volju ima u onom paketiću vibrant.zip.
U vezi tvog problema, mislim da imam drajvere za 868/968 koje ćeš
naravno da voziš preko rcpadi ali ti to već imaš, ne ?
video.365goranr,
-> #354, maksa>> Ako ima još vlasnika Mach64, da besim najnovije drajvere sa virt.
>> desktopom, zoom-om, i ostalim munjama? 300 K, da ne šaljem za dž.
'Besi!
video.366djcorto,
-> #364, crncic>> Ne vidim kakve veze ima ovo sto pricas sa mojim odgovorom
>> (citat, prva dva reda) ? Covek je trazio drajvere za Trio
>> 32/64 kojih istini za volju ima u onom paketicu vibrant.zip.
Nisam se dobro odrazio, stvarno nema veze ;) Mislio sam da kazem
da u vibrantu nema bas svihj drajvera za sve S3.
>> U vezi tvog problema, mislim da imam drajvere za 868/968 koje
>> ces naravno da vozis preko rcpadi ali ti to vec imas, ne ?
Hvala, kao da sam uzeo, imam :)
video.367djanjusevic,
-> #359, djcortoDJ> Jok :( Nece :( Imam veeeeliki problem sa Stealthom 64,
DJ> koji ima
DJ> Vision 968. Iako lepo pise da je kompatibina na dole sa
DJ> 924, i
DJ> slicno, to je cista laz.
DJ>
DJ> Sada rendering i material display teram pod rcpadi, UZAS
DJ> ! :(
Zasto ne koristis drajver za Diamond Stealth VRAM, koji ima 964, sa kim je 968
kompatibilan?
video.368bolid,
Šta bi trebalo da mi pokaže WinTach?
Imam: CL5428 sa 1 Mb, 486/80MHz/8
Hvala
Uroš
video.369maksa,
-> #365, goranr>> 'Besi!
'Bešeno.
video.370brad,
-> #368, bolid> Šta bi trebalo da mi pokaže WinTach?
Tetka Šmiru sa cvetom u kosi !!!
p.s.
O'ma spali karticu!!!
video.371djcorto,
-> #367, djanjusevic>> Zasto ne koristis drajver za Diamond Stealth VRAM, koji ima
>> 964, sa kim je 968 kompatibilan?
Zato sto nece da radi.
video.372djcorto,
-> #371, djcorto>> Zato sto nece da radi.
Pardon, radi sa drajverima iz original 3DS4, kao S3 864/964, ali
do 65k boja. 16mil nece, ni u jednoj rezoluciji.
Kao Diamond Stealth VRAM nece da bekne nikako ?!?!?
Zaista cudno :(
video.373mminovic,
Hi:)
Mozda nije za ovde,ali da pitam ;)
Da li neko poseduje i voljan je da mi posalje neki ruski True
Type
Font(samo da nije Cirilic Basic)?
Unapred hvala.
Pozdrav,Mindza.
P.S.Moze i na brzi.
video.374biber,
-> #373, mminovic>> Da li neko poseduje i voljan je da mi posalje neki ruski True
>> Type
Cini mi se da sam nesto video na Imtel BBS-u.
video.375balsa,
Uz poruku idu najnoviji Win95 drajveri za Stealth64 Graphics 2001 karticu.
Ranija verzija je bila 1.00, ova je 1.01, ali ubrzanje skoro duplo u odnosu na
pre (sto ne znaci da je cak i sada onoliko brzo kao pod Win 3.11).
stlth64.zipvideo.376bmisic,
Potreban drajver za videokarticu CL-5434 za Win-95
nekada je bio na sezamu ali nemogu da ga nadjem
izgledada da nisu sacuvane sve poruke u konferencijama
UNAPRED HVALA
video.377marshall,
-> #376, bmisic>> Drajveri za CL-5434 za Win-95
Ovaj... Pa ti drajveri postoje u samim Windowsima (95), tj.
oni vec imaju svoje drajvere... A ako se radi o nekim novim (tj.
boljim) onda i mene interesuje.
Pozdrav
video.378bmisic,
-> #377, marshall
>> Ovaj... Pa ti drajveri postoje u samim Windowsima (95), tj.
>>oni vec imaju svoje drajvere... A ako se radi o nekim novim (tj.
>>boljim) onda i mene interesuje.
Radi se o novom koji ima refresh mod :)
Ako neko ima neka zakaci
video.379msavkovic,
Sa kojim programom mogu da gledam CD-I filmove ?
Da li je za to potrebna neka egzotična video kartica ?
video.381zormi,
-> #379, msavkovic* Sa kojim programom mogu da gledam CD-I filmove ?
* Da li je za to potrebna neka egzotična video kartica ?
U principu nije, mada mnogo pomaže ako ima neke dodatne funkcije
za gladak prikaz video sekvenci. Potreban je software koji čita
CD-I format i dekompresuje MPEG, plus Pentium da bi to radilo bez
specijalizovanog dekodera.
Ima raznih verzija tih softvera i na BBS-ovima (Imtel) ali nisam
još pronašao neki koji čita sve CD-I filmove koje mu poturim.
P.S. Pod Win 95 se ne mogu čitati CD-I (ne podržava njegov CD driver
takav pristup) pa se mora prebaciti na real-mode driver.
video.382dj.vlada,
-> #376, bmisic> Potreban drajver za videokarticu CL-5434 za Win-95
> nekada je bio na sezamu ali nemogu da ga nadjem
> izgledada da nisu sacuvane sve poruke u konferencijama
> UNAPRED HVALA
Ovako, za win95 ti uopste ne treba drajver, win95 uma svoj za tu
karticu! Ako ti treba, pitacu mog druga koji je imao tu karticu, ali
on ima 16-to bitni drajver!Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)!
video.383mmackovic,
Kakva je razlika izmedju 1501B i 1502B Daewoo
monitora ???
video.384dj.vlada,
-> #376, bmisic> Potreban drajver za videokarticu CL-5434 za Win-95
> nekada je bio na sezamu ali nemogu da ga nadjem
> izgledada da nisu sacuvane sve poruke u konferencijama
> UNAPRED HVALA
Ovako, za win95 ti uopste ne treba drajver, win95 uma svoj za tu
karticu! Ako ti treba, pitacu mog druga koji je imao tu karticu, ali
on ima 16-to bitni drajver!Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)!
video.385ikordic,
-> #383, mmackovicRE: Daewoo 15"
=> Kakva je razlika izmedju 1501B i 1502B Daewoo
Koliko ja znam, postoji samo model 1502B1. U pitanju je novija revizija jer je
Daewoo i u prošlosti imao greške po pitanju dezigna svojih proizvoda.
video.386sarpop,
Ne znam da li je ovo prava tema ali treba mi savet. Prijatelj koji se
bavi rezijom pokusava da to spoji sa starom ljubavlju pprema PCu. U
planu je, za pocetak, nabavka (podobnog) HD-a. S tim u vezi :
- Koliko prostora na disku zauzima npr. 1 minut zive slike (MPEG/ PAL
standard) naravno u zavisnosti od rezolucije.
Ako je negde na Sezamu vec bilo reci o konverziji VIDEO/PC ( viga,
atvista, targa...,firme koje rade digitalizaciju,softver,zvuk...)
bila bih strasno zahvalna za jedan hint. Inace stizu nova pitanja.
video.387soul,
Pošto nema PC.OS konferencije, da pokušam ovde:
Prijatelj ima Trident TGUI 9440 AGI video karticu. Problem je što
sa 'default' WIN95 drajverima za ovu karticu ne može da dobije
ni jedan video mod sa više od 256 boja. Naravno, ispomaže se
starim (16bit) drajverima, ali s obzirom na (ne)brzinu istih,
bilo bi lepo da, ako postoji još neki sretni vlasnik ove video
kartice, okači ovde pristojne drajvere za W95. Pointeri su,
u nedostatku fajla, takođe dobrodošli.
10x - dm
video.388nenad,
-> #385, ikordic> Koliko ja znam, postoji samo model 1502B1. U pitanju je novija revizija
> jer je Daewoo i u prošlosti imao greške po pitanju dezigna svojih
> proizvoda.
Na kakve greške misliš i kod kojih proizvoda?
Inače osnovna razlika između B i B1 je što ovaj drugi ima podršku
za plug&play.
video.389ikordic,
-> #388, nenadRE: CMC1502B1
=> Na kakve greške misliš i kod kojih proizvoda?
Kod kolor VGA monitora, Crystal 14S i 14SM serija, koji su imali na desetine
podverzija, kao i "novih" 1424S. Samo da pomenem štampane ploče naknadno
krpljene kratkospojnicima, predstavljaju noćnu moru servisera.
=> Inače osnovna razlika između B i B1 je što ovaj drugi ima podršku
=> za plug&play.
E? Kakav plug&play? DDC? Nisam nešto primetijo, al' će probamo.
video.390space.ace,
Hi, folks, pitao sam jednom i pitam opet:
Ima li neko OS/2 drajvere za karticu S3 Vision 868, jer mi trebaju, i znam da
postoje, a na disketama ih nisam dobio :(
Pa, ako neko ima neka me obavesti, i neka ih bači ovde!
Hvala unapred. s.a
video.392ikordic,
-> #390, space.aceRE: OS/2 drajveri za S3 868
=> Ima li neko OS/2 drajvere za karticu S3 Vision 868, jer mi trebaju, i
Ima ja, mrzi me da kačim, javi se.
video.393space.ace,
-> #392, ikordicSUB: OS/2 i Vision 868
\\* Ima ja, mrzi me da kačim, javi se.
Kako i gde da ti se javim. Ostavi mi fontel u mail :)
s.a
video.394diabola,
Imam jedan problem posedujem RIC monitor i CL5434 karticu i kad se stavi
maksimalno osvetljenje i kontrast na monitoru, slika je prilično tamna. Isti
monitor sa S3 karticom (VLB) daje možda samo za nijansu svetliju sliku, što me
navodi da pitam da li može monitor da se otvori i negde na nekom potenciometru
da mu se pojača osvetljenje i kontrast još više ili eventualno da se nekako to
pojača na kartici?
<< Pozdrav, Mića >>
video.395nenad,
-> #390, space.ace> Ima li neko OS/2 drajvere za karticu S3 Vision 868, jer mi trebaju, i
> znam da postoje, a na disketama ih nisam dobio :(
Jedno od osnovnih pravila kad se kupuje video karta (osim onih
specijalizovanih, naravno) je - videti da li ima drajvere za OS/2
i Unix. ;) To dosta govori o proizvođaču, njegovoj ozbiljnosti i
sl., nezavisno od toga da li ti uopšte trebaju drajveri za te
operativne sisteme.
Ja imam S3 drajvere za više kartica iz avgusta-septembra 95,
verzija 2.57, ako odgovara...
video.396space.ace,
-> #395, nenad\\* Jedno od osnovnih pravila kad se kupuje video karta (osim onih
\\* specijalizovanih, naravno) je - videti da li ima drajvere za OS/2
Ček' malo. Nismo se razumeli, tražio sam ja drajvere za moju karticu i
rekoše mi da ima, samo im nije tu, već kod jednog od tehničara(?!?), koji
je poneo diskete da nešto proba. Zvaše me ipak juče da mi kažu da donesem
disketu da presnimim ovu sa drajverima, tako da ću otići i uzeti te proklete
drajvere.
Uglavnom, hvala svima na pomoći.
video.397aleck,
-> #396, space.ace# rekoše mi da ima, samo im nije tu, već kod jednog od tehničara(?!?), koji
# je poneo diskete da nešto proba. Zvaše me ipak juče da mi kažu da donesem
Profesionalna neka firma...
video.398sslavko,
Zna li neko nešto o video graber kartici sa oznakom SFL30V0.
To je starija kartica, 8-bitna, sa očigledno skromnim
mogućnostima, ali bez veze mi stoji zato što nemam nikakve
drajvere za nju, pa ako neko može da mi pomogne bio bih mu
veoma zahvalan.
Slavko.
video.399haevorn,
Koji monitor od 17" a do 2000 DEM preporucujete za DTP?
Mora imati resen problem prikljucenja na MAC.
Na zalost domaca ponuda se uglavnom vrti izmedju PHILIPSA
17 A, B i T. Zanima me kakva je ta T varijanta. Radi se
o modelu sa trinitron cevi, ali sam cuo i da je losija od
A varijante. Ima li nesto bolje (da se nudi kod nas) od
PHILIPSA?
video.400space.ace,
-> #395, nenad\\* Jedno od osnovnih pravila kad se kupuje video karta (osim onih
\\* specijalizovanih, naravno) je - videti da li ima drajvere za OS/2
Ček' malo. Nismo se razumeli, tražio sam ja drajvere za moju karticu i
rekoše mi da ima, samo im nije tu, već kod jednog od tehničara(?!?), koji
je poneo diskete da nešto proba. Zvaše me ipak juče da mi kažu da donesem
disketu da presnimim ovu sa drajverima, tako da ću otići i uzeti te proklete
drajvere.
Uglavnom, hvala svima na pomoći.
video.401cnenad,
-> #400, space.ace=> Ček' malo. Nismo se razumeli, tražio sam ja drajvere za moju karticu i
=> rekoše mi da ima, samo im nije tu, već kod jednog od tehničara(?!?), koji
Nisi ti razumeo :(
Kad kupuješ video karticu (a ne video karicu ;) NHF, uz nju TREBA da dobiješ
diskete sa drajverima a ne da čekaš TEHNIĆARA da ih vrati kako bi presnimili
te drajvere na TVOJE diskete koje bi ti doneo a prodavci iz svakog paketa
video kartica pravili zalihe disketa.
video.402mikis,
-> #399, haevorn+> Treba u firmi da kupimo 17" monitor i posle nekoliko
+> "anketiranih" fimri potpuno sam zbunjen šta da izaberemo.
+> Nudi se sve od 1200-2800 DEM. Monitor bi se kačio na MAC-a
+> pa je bitno da ima ili već ugrađen konektor ili priložen
+> adapter za ovu "životinjicu". Na kraju se sve svodi na PHILIPS
Moj savet vam je da uzmete neki monitor predviđen baš za Mac-a -
npr. neki Radius ili Supermatch. Koliko videh u oglasu u Računarima,
cena im je oko 1000$, plus carina. Nevolja sa "običnim" monitorima je
što ponekad ne sarađuju baš najbolje sa Mac-om. Npr. na FDU imaju jednog
PowerMaca 8100/100, sa besnom Radius grafičkom karticom (čini mi se
Thunder IV, mrzi me sad da tražim tačnu oznaku o:), koja 'ladno daje 16M
boja u 1152x864, ali glupi Philips 21C ne može da izvuče više od
800-i-nešto-puta-600-i-nešto :( (uzgred, i slika mu je očajna).
Btw, bolje se raspitaj u ORKA:mac :)
video.403space.ace,
-> #401, cnenad\\* Kad kupuješ video karticu (a ne video karicu ;) NHF, uz nju TREBA
\\* da dobiješ diskete sa drajverima a ne da čekaš TEHNIĆARA da ih
\\* vrati kako bi presnimili
Pa ti misliš da oni (tehnićari) nabavljaju ove video kartice (ili
bilo koji drugi hardver) sa sve kutijom u originalnom pakovanju?
Čoveče, oni nabave tri-četiri originalne kartice, a ostale kupe na
buvljaku (singapurskom ;)) i tako prodaju. Pa ti pitaj boga da li su
kartice iste. To je naš ju-profesionalizam.
Inače, što se tiče ovih glupavih drajvera za OS/2, uzeo sam ih, ali
su neki stari, koji mi nude samo 256 boja u 800x600, dok HiColor mogu
da imam samo u 640x480 :(
Ako neko ima novije, neka bači ovamo. To su drajveri za S3 Vision 868,
ako neko nije pratio discusion.
video.404jegor,
-> #403, space.ace> kartice iste. To je nas ju-profesionalizam.
Pa, dok je takvih kao ti koji ce da kupuju od
tih nasih "profesionalaca" NHF, nece se nista ni
promeniti.
video.405babbage,
-> #403, space.ace>=>> Pa ti misliš da oni (tehnićari) nabavljaju ove video kartice (ili
>=>> bilo koji drugi hardver) sa sve kutijom u originalnom pakovanju?
Nigde u gradu nećeš naći kartice u originalnim pakovanjima,
ali ćeš kod svih normalnih firmi dobiti diskete sa drajverima.
>=>> Čoveče, oni nabave tri-četiri originalne kartice, a ostale kupe na
>=>> buvljaku (singapurskom ;)) i tako prodaju. Pa ti pitaj boga da li su
Nemoj da preteruješ. Ima bisera, kao što je čuveni Pop koji
donese SB Pro 16 kompatibilce u kutiji, ali ga je mrzelo da
ponese i drugu kutiju sa uputstvima za iste. Međutim, većina
ih nabavlja sasvim ok, a kutija nema samo zato što je ovako
ekonomičnije što se tiče transporta.
Babbage
video.406vla.sta,
Da li neko mozda ima drajver za WIN95 ili NT
za karticu Weitek P9000
Kartica je sjajna jos samo kad bi se ovo resilo kako valja ...
Svaka informacija bi dobro dosla
Vla.sta ili Osasa- 196-805
video.407space.ace,
-> #404, jegor\\* Pa, dok je takvih kao ti koji ce da kupuju od
\\* tih nasih "profesionalaca" NHF, nece se nista ni
\\* promeniti.
A zar svi to ne radimo? Ja sam to morao, zbog neke frke oko neke
animacije :)
video.408bivanisevic,
-> #406, vla.staMene je prijatelj zamolio za isto, pa ako neko ima nek okači ovde.
video.409dselic,
Da li je moguće da se na neki način promeni "pincussion" setting
na Phillips 14b monitoru (to je ona trapezoidna deformatcija)?
Izobličenje slike jeste malo, ali sam ja malkice perfekcionista...
video.410vstan,
-> #409, dselic> Da li je moguce da se na neki nacin promeni "pincussion"
> setting na Phillips 14b monitoru (to je ona trapezoidna
> deformatcija)?
Otvori monitor, pronadji odgovarajuci potenciometar
i vrti. Naravno, pazi na visoki napon.
video.411todor,
Potrebni su mi drajveri za HERCULES DYNAMITE POWER za win 3.x
moze na mail ili 254-76-34 Milos
video.412vstan,
Potrebni drajveri za Cirrus Logic 5434 za Win95.