video.413hook,
Imam ponudu da kupim monitor SONY KX 20 PS1.
Dali neko ima iskustva sa ovim monitorom?
Dobro bi mi došle njegove osnovne karakteristike.
Pozdrav.
video.414funky,
-> #413, hook
RE sony KX20 PS1
model star oko 11-12 godina, 51 CM, VIDEO monitor (ne kompjuterski).
Ima staru TRINITRON cev (onu što ima 'trbuh' sa donje strane) i vrlo
je mala verovatnoća da ćeš ga naći u dobrom stanju. Svi koje sam skoro video
imaju mutniju sliku koja zahteva regeneraciju ekrana.
Na njega nema šanse da vežeš (S)VGA, već samo eventualno CGA i to u karakter
modu (2000 karaktera). Vrednost tada oko 3000 DEM, danas oko 300-400 + oko
200 za TV tjuner :)
video.415vstan,
-> #412, vstan> Potrebni drajveri za Cirrus Logic 5434 za Win95.
Ubih ga danas, djubre jedno ;)
Dakle ne treba vise.
video.416jomar,
Molim nekoga za pomoc u pronalazenju tehnickih karakteristika
monitora Sony KX20 PS1. Hvala.
video.417jomar,
Molim za pomoc u pribavljanju tehnickih karakteristika monitora Sony,
na osnovu sledece oznake modela: KX20 PS1 . Hvala.
video.418vlad,
-> #415, vstan>> Potrebni drajveri za Cirrus Logic 5434 za Win95.
>
> Ubih ga danas, djubre jedno ;)
Koga? Win95?
Welcome to the club! B)
video.419vstan,
-> #418, vlad>> Ubih ga danas, djubre jedno ;)
>
> Koga? Win95?
> Welcome to the club! B)
Jes, njega. Da mi je neko pricao ne bih
poverovao koliko je sra***.
video.420rvranic,
efewfwr
video.421rvranic,
Da li neko ima slu~ajno drajvere za grafi~ke kartice firme Hualon
Microelectronics? Nedavno sam instalirao Win 3.11 na ma{ini sa ovom karticom i
naravno nije uspelo(tra`i mi drajvere). Unapred hvala!
video.422vlad,
-> #419, vstan> Jes, njega. Da mi je neko pricao ne bih
> poverovao koliko je sra***.
Promasismo temu nacisto, narocito s obzirom na to da je ATI video kartica
bila jedini deo hardvera na mojoj nasini koji je 95-ica prepoznala. Jeste,
ni misa skot nije znao da nadje!
video.423vstan,
-> #422, vlad> Promasismo temu nacisto, narocito s obzirom na to da je ATI
> video kartica bila jedini deo hardvera na mojoj nasini koji je
> 95-ica prepoznala. Jeste, ni misa skot nije znao da nadje!
Na HW ne mogu da se zalim. Sve je pronasao i prepoznao
(video, mis, cd, zvucna karta).
E sad, kako radi sa 24mb to je druga prica :[
video.424gork,
Problem. Moj monitor, Daewoo 1427x, ima cudnu osobinu, koja se
primecuje samo kada je u sobi potpuni marak, a na ekranu "svetli" DOS
ov prompt, ili neka win ikonica - dakle i u tekst i graf. rezimu.
Tada je moguce videti sitne svetle pruge po celom ekranu, dok se pri
rezoluciji 800x600 lokalizuju u krajnji levi deo ekrana ?
U toku rada ovo se vidi ka efekat "namagnetisanog" ekrana, ali
u stvarno jako retkim slucajevima-prikaz neke jako specificne slike i sl.
Monitor je nov novcat. Dali ga menjati, ili...
video.425aleck,
-> #423, vstan# E sad, kako radi sa 24mb to je druga prica :[
RAM-a?To je sporo?Pfff....
video.426cnenad,
-> #424, gork=> Problem. Moj monitor, Daewoo 1427x, ima cudnu osobinu, koja se
Koja je video kartica, možda je problem do nje ?
video.427gork,
-> #426, cnenad>Koja je video kartica, mozda je problem do nje ?
Trident TVGA 9000i
video.428cnenad,
-> #427, gork=> Trident TVGA 9000i
Rekao bih da je do nje. Viđao sam neke Trident 8900CL koji prave senku
koju si spominjao, kad je pozadina svetlija, recimo drugi set boja za NU...
Zanimljivo je da je ta 9000 u jednoj mašini koja je bila kod mene radila
korektno kao i naravno moja 8900CL
video.429devugo,
IMAM CL 5434 video kartu sa prosirenjem na sebi u vidu
podnozja 72 pinskog.
Probao sam da tu stavim 4 MBy/72 pinska i testovi dojavljuju
samo 2 MBy video RAM-a.
-Da li ima negde nabaviti 1 MBy/72 pin?
-Da li ima neko neke drajvere koji to ispravno setuju, ili se
mogu pozdraviti sa "viskom" memorije ?
P.S. RADI SE O CL 5434 U ISA (16-bitna) varijanti
(NE VLB i NE PCI)
pozdrav DEVUGO!
video.430vstan,
-> #429, devugo> Probao sam da tu stavim 4 MBy/72 pinska i testovi dojavljuju
> samo 2 MBy video RAM-a.
Jesi li probao varijantu 1024 sa 16.7 mil. boja, npr. u Win ?
Ako radi znaci da ih konstatuje.
video.431zurzul,
-> #425, aleck#># E sad, kako radi sa 24mb to je druga prica :[
#>
#> RAM-a?To je sporo?Pfff....
To je slučaj za NT !
video.432bokili,
molim driver za Trident ■˛TřÚ°─ű▀°─řÚű▀■˛■˛řÚřÚű▀■˛řÚřÚ˘Ęű▀°─■˛°─
řÚ¸│řÚTVGA 88řÚ0 Tritrident tvga 8800 cs vga Hvala Bok Csvga user
Bokili
video.433bokili,
Molim driver za Trident 8800 TVGA CSvga
Hvala°─ řÚUser Bokili
video.434slick,
Hitno potrebni drajveri za Chips&Technologies 65545 ili 65540 ili
nesto kompatibilno s'tim.Da ne bude zabune, trebaju mi drajveri za
Win3.11
Nalazacu sledi nagrada ;)
Pozdrav mk82
video.435kvale,
Ako nekog zanimaju drajveri za razne proizvode firme Miro neka
viče u mail. Drajveri su sa najnovijeg Cebita.
video.436calex,
-> #435, kvale<!> Ako nekog zanimaju drajveri za razne proizvode firme Miro neka
<!> viče u mail. Drajveri su sa najnovijeg Cebita.
Ja ti vičem ovde a možeš meni u mail pa da postane dostupno i
ostalima. ;)
video.437.sima,
Potrebni su mi drajveri za Trident 9680 za OS2.
video.438nenad,
-> #437, .sima> Potrebni su mi drajveri za Trident 9680 za OS2.
Ovo su drajveri koju su mi lepo radili na 9440, iz maja-juna
prošle godine, možda ti reše deo problema.
Napomena: imaju malo divlje metode za instalaciju, prebrišu
SVGA.EXE svojom verzijom, tako da ako planiraš u budućnosti da na
toj instalaciji OS/2 menjaš video kartu sačuvaj ovaj fajl. Moguće
je da još nešto bitno prebrišu svojom verzijom, ali dalje se
nisam upuštao u analizu.
trident.zipvideo.439saja,
Imam jedan vga monitor (horizontalna frekf. 31.5 khz)
i ako na njega prikaŽim neku svga karticu (npr. s3)
da li moČe doęi do oźteęenja monitora (pregorevanje,...)?
puno pozdrava od saje
video.440stevicm,
Moram sa Sezamovskim narodom da podelim jedno iskustvo!
NIKAD, nemojte nista da kupujete kod Jugodate!!!!!! Ja sam se
presao i verujuci da je to ozbiljna firma kod njih kupio DAEWOO
1424X monitor koji se posle nekih mesec dana pokvario i drug koji
je u Beogradu ga je odneo na servis, gde su mu obecali da ce da
ga pozovu kad poprave monitor. Od tad je proslo 2 nedelje i nista!
Majku mu, pa zar je monitor avion pa da popravka istog traje 14 dana?!
Na stranu to sto mi je kompjuter dodatni izvor prihoda, pa mi je
mozda potrebniji nego drugom, ali zamislite vi da je vama makina ne-
upotrebljiva toliko dugo!
Sto je jos gore, lepo sam hteo da doticni sam popravljam, ali me je
taj isti ortak ubedio da to ne radim jer je monitor u garanciji! Jaka
korist od doticne, kad su gospoda nesposobna da poprave monitor!!
Pitam se kako li se ponasaju, kad je neka veca i skuplja stvar u
pitanju?
Molio bih ako na Sezamu ima nekog iz doticne firme da kaze nesto
u svoju odbranu. Daklem, monitor je kupljen za firmu ORIKS iz Para-
cina, a na servis ga je doneo Nebojsa Arsic.
NIKAD VISE NISTA NE KUPUJEM OD JUGODATE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stevic Milan
video.441basrak,
-> #440, stevicm> gde su mu obecali da ce da
> ga pozovu kad poprave monitor. Od tad je proslo 2 nedelje i
> nista!
Pa zovi ti njih. Ako treba i svaki drugi dan ;)
Elem, mislim da postoji neki rok u kome su dužni da poprave ili zamene (ako je
još pod garancijom) i čini mi se da iznosi 40-tak dana. Dakle, sve je ok što se
tiče pravne strane i ne preostaje ti ništa nego da zivkaš ili lepo odeš tamo,
popričaš sa ljudima i kažeš takva i takva situacija. Ne verujem da su baš
toliko bezobrazni pa da ni onda ne ubrzaju stvar (?). Verovatno ni tvoj drugar
nije naglasio da ti je stvar hitna...
video.442vstan,
-> #440, stevicm> Moram sa Sezamovskim narodom da podelim jedno iskustvo!
>
> NIKAD, nemojte nista da kupujete kod Jugodate!!!!!! Ja sam se
> presao i verujuci da je to ozbiljna firma kod njih kupio DAEWOO
Pa dobro, a sto sam dzaba o tome napisao roman Decembra prosle
godine ?
> je u Beogradu ga je odneo na servis, gde su mu obecali da ce da
> ga pozovu kad poprave monitor. Od tad je proslo 2 nedelje i nista!
U medjuvremenu pre mesec dana se pokvario monitor, sto cekasmo
15 dana da se opravi. Meni rekose da ne zovem, zvao sam svaka 3-4
dana, zvace oni.
U medjuvremenu firma u susedstvu nabavljala kod njih, naravno
prvi i poslednji put. Mrzi me da detaljisem.
> Molio bih ako na Sezamu ima nekog iz doticne firme da kaze
> nesto u svoju odbranu. Daklem, monitor je kupljen za firmu
Da nisi ti slican problem iznosio na Pro ? Tamo imaju barem
dva predstavika, koji su povodom problema koje smo mi imali
prosle godine ovde mudro cutali.
Ocigledno je da "poslovna" politika te firme zasluzuje da se opet
ponovi:
> NIKAD VISE NISTA NE KUPUJEMO OD JUGODATE
Definitivno tu firmu treba izbegavati za sva vremena!
video.443vstan,
-> #441, basrak> popricas sa ljudima i kazes takva i takva situacija. Ne verujem
> da su bas toliko bezobrazni pa da ni onda ne ubrzaju stvar (?).
==========
Veruj mi, upotrebio si vrlo blag izraz za njihov "poslovni" odnos.
video.444biber,
-> #440, stevicm
>> NIKAD, nemojte nista da kupujete kod Jugodate!!!!!!
Slicno iskustvo je vec (bar) jednom izlozeno na Sezamu.
Izgleda da zaista
>> NIKAD, nemojte nista da kupujete kod Jugodate!!!!!!
video.445stevicm,
-> #441, basrak> jos pod garancijom) i cini mi se da iznosi 40-tak dana. Dakle, sve je ok
> sto se tice pravne strane i ne preostaje ti nista nego da zivkas ili lepo
Ma otisao bi ja tamo, al sam iz Paracina a oni su u Beogradu!!
A da sam pokusavao da ih zovem jesam, ali ja sa posla dolazim u 16h a posto
sam na budjavom delu jos budjavije centrale, na signal radnim danom cekam
po pola sata, pa jako tesko bilo koga zovem! Ako vec obrcem telefon, onda
zovem Sezam-e!
video.446space.ace,
-> #440, stevicm--> NIKAD, nemojte nista da kupujete kod Jugodate!!!!!! Ja sam se
--> presao i verujuci da je to ozbiljna firma kod njih kupio DAEWOO
Njihov odnos prema kupcima je ovakav: srazmerno parama koje daš za
njihovu opremu poklanjaju ti odgovarajuću pažnju.
Opet, da bi ti poklanjali veliku pažnju i da bi ti brzo servisirali, moraš da
kupiš nešto više od jednog monitora, -> 10-ak računara pa više.
Nemoj neko da me pogrešno razumeo, ne branim ja JugoDatu, naprotiv.
--> NIKAD, nemojte nista da kupujete kod Jugodate!!!!!!
video.447mikis,
Može li mi neko preporučiti dobar, pouzdan servis za monitore?
Informacija mi je vrlo hitna, imam problema sa mojim Commodore 1084S
monitorom (analogni RGB, kompozitni video...).
video.448easyd,
-> #446, space.ace> --> NIKAD, nemojte nista da kupujete kod Jugodate!!!!!!
Slika od pre 6 godina...
Drugarica kupila 286/12, hercules, 1,2 flopi, 42 Mb hard...
Setup prijavljuje gresku u CMOS...
Nista strasno samo svakih 15-90 min pukne sistem...
Udjemo u setup, prijavi nesto samo njemu znano, posto je imao
i self test, uradimo ga i prijavi nesto kao konsultujte svog dealer-a
za pomoc...
Masina je posle kratkog vremena prodata u delovima...
> --> NIKAD, nemojte nista da kupujete kod Jugodate!!!!!!
poz, easyd...
video.449guta,
-> #448, easyd
#> Slika od pre 6 godina...
Slika od pre 3 godine:
Drugar kupio od njih video karticu. Posle izvesnog vremena, rešio da
pazari i monitor. Dođe, kaže šta hoće, oni mu kažu da ne može, jer
monitore ne prodaju. Dobro, reče. Međutim, u istom trenutku, drugi kupac
izlazi sa monitorom. Drugar upita prodavca kako onaj može, a on ne
može, ovaj mu reče (nabusito) da je to njegov prijatelj i da za njega
može, a da njemu (mom ortaku) ne bi sada prodao ni deset računara, jer
je tu došao samo da ga provocira... Drugar iznerviran digne uzbunu,
izađe neko od gazda i stane na stranu prodavca... Tužno.
#>> --> NIKAD, nemojte nista da kupujete kod Jugodate!!!!!!
video.450djcorto,
-> #449, guta> je tu dosao samo da ga provocira... Drugar iznerviran digne
> uzbunu, izade neko od gazda i stane na stranu prodavca...
> Tuzno.
Ovo mi nesto poznato sa nekog drugog Sezama ... ne diraj u
zaposlene !
video.451space.ace,
Ima li neko najnovije drajvere Expert Color S3 Vision868 graf. karte za Win95?
Hitno!!! Može i za OS/2!
Moji drajveri nešto ne rade :)
video.453mmarkovic,
-> #451, space.acePokusao sam da posaljem uz poruku, ali imam jednom losu vezu.
Ima na PRO-u, fajl se zaove S3w95.ZIP i u nekoj konferenciji je.
Ako imas user tamo, moze na mail, sa NET-om mi je veza katastrofa :(
video.454majtoski,
Ima li neko drajvere za Diamond stealth64 Video 2001(s3Trio64V+) za
Win95. Oni koje sam dobo su matori od septembra95. Sada koristim
drajvere kao sa obicnu s3Trio64v+. Ako neko moze da baci sveze
drajvere bio bih mu zahvalan
p.s
Na Imtelu sam video neke od jan96. A nemogu da ih skinem, ako neko
moze da prebaci, nebi bilo lose.
video.455balsa,
-> #454, majtoski:: Ima li neko drajvere za Diamond stealth64 Video 2001(s3Trio64V+) za
:: Win95. Oni koje sam dobo su matori od septembra95. Sada koristim
:: drajvere kao sa obicnu s3Trio64v+. Ako neko moze da baci sveze
:: drajvere bio bih mu zahvalan
Diamond GT Windows 95 Drivers with InControl Tools 95
Release Notes
This is version 4.02.218 of the Diamond GT Windows 95 Drivers disk, with
InControl Tools 95 version 4.02.073. This driver currently supports
the following Diamond display adapters:
Stealth64 Video 2000 series
Stealth64 Video 2001 series
Stealth64 Video 3000 series
ps. Ako neko nađe nešto slično, ali za Diamond Stealth64 Graphics 2001,
neka javi. :) ========
gtw95218.exevideo.456balsa,
Uz poruku su Win95 drajveri za Diamond Stealth64 Graphics 2001
karticu (i samo za nju; nisu upotrebljivi sa drugim Stealth64 kartama),
verzija 1.02, februar '96. InControl Tools za ovaj model nisu, izgleda,
izašli.
poz, balša
stl64gr.zipvideo.457sidjo,
subject:OS/2 driver za S3trio32
Potrebno ovo gore.
Hvala.:)
video.458sav.gacic,
-> #455, balsa> Diamond GT Windows 95 Drivers with InControl Tools 95
>
> ps. Ako neko nađe nešto slično, ali za Diamond Stealth64 Graphics 2001,
> neka javi. :) ========
A kako stoji stvar sa Diamond Stealth 64 DRAM PCI?
Da ne skidam ako ne vredi
video.459nenad,
-> #458, sav.gacic> A kako stoji stvar sa Diamond Stealth 64 DRAM PCI?
Ovo što si napisao malo znači, Diamond skoro svakih par meseci
menja čip-ove na svojim modelima, što naravno povlači nove
drajvere. Na njihovom support site-u ima na stotine drajvera za
najčešće istoimene kartice. Recimo Diamond SpeedStar je prvo bio
sa CL-5429, pa onda sa CL-5430... A Stealth-ova 64 ima bar 65.
Moraš da navedeš tačnu oznaku modela.
video.460kostja,
Cao!
Videh u R116 kod testa video kartica da se spominju dve sa
S3 764 ili ti S3 trio 64 cipom koje imaju on-fly promenu
rezolucije po Win 3.11. Jel ima neko te drajvere da ih probam
na mojoj kartici... ili bi bar dobro dosli noviji drajveri od
S3 trio 64 v 1.51-04 drajvera.
Ajde pokazite dobru dusu.
video.461oleg,
Imam problem sa jednim Philipsom 15a.Monitor je tek kupljen i
potpuno nov.Monitor radi odlicno.E problem je sto kad ugasim
racunar a monitor ostane upaljen iz zvucnika se cuje neko
lupkanje koje se javlja u pravilnim vremenskim intervalima
oko 1 sekund (valjda nije tempirana bomba ;) ).Lupkanje nije
previse jako i cuje se samo kad je u sobi potpuna tisina ili kad
se skroz priblizim zvucnicima.Probao sam da smanjim jacinu zvuka
na potenciometru ali nista se nije promjenilo.Lupkanje prestane
kada utaknem slusalice u predvidjeni izlaz.Napominjem da su mi
kod kupovine rekli da se radi o nekom novom modelu monitora.
Ako neko zna jeli to normalno (zvucnici pod naponom)
ili je ipak rec o nekoj grasci bio bih mu zahvalan da mi javi
jer pocinje da me nervira :( ...
video.462zormi,
-> #461, oleg* Imam problem sa jednim Philipsom 15a.Monitor je tek kupljen i
* potpuno nov.Monitor radi odlicno.E problem je sto kad ugasim
* racunar a monitor ostane upaljen iz zvucnika se cuje neko
* lupkanje koje se javlja u pravilnim vremenskim intervalima
* oko 1 sekund (valjda nije tempirana bomba ;) ).Lupkanje nije
Philips 15A automatski odlazi u standby mode kada izgubi signal
od video kartice. Pritom se priguše i zvučnici, ali se iz meni
nepoznatih razloga čuje to periodično lupkanje. Primećeno na
više komada.
video.463sonjaj,
Kakav je philips 15a (osvezavanje hz ? )
Da li postoji nesto bolje u tom rangu cena.
Zanima me sto veca frekvencija osvezavanja.
help
video.464jegor,
-> #463, sonjaj> Kakav je philips 15a (osvezavanje hz ? )
> Da li postoji nesto bolje u tom rangu cena.
> Zanima me sto veca frekvencija osvezavanja.
Teško ćeš naći karticu koja će zbuniti ovaj monitor. Ako
je i nađeš, greota je da je staviš na 15A jer je skuplja
od njega :))))
video.465sjocic,
-> #461, oleg├> potpuno nov.Monitor radi odlicno.E problem je sto kad ugasim
├> racunar a monitor ostane upaljen iz zvucnika se cuje neko
├> lupkanje koje se javlja u pravilnim vremenskim intervalima
├> oko 1 sekund (valjda nije tempirana bomba ;) ).Lupkanje nije
:))) Nije bomba !
To ti je 'signal' da je monitor uključen, a nema signala sa kartice.
neka vrsta upozorenja da ga 'ne zaboraviš uključenog'.
Dakle, nije bug nego feature ;)
video.466zormi,
-> #463, sonjaj* Kakav je philips 15a (osvezavanje hz ? )
1024x 768: 80 Hz
1280x1024: 60 Hz
1600x1200: 87 Hz interlaced
Često može i malo više ;)
video.467sonjaj,
Hvala zormiju
(smartlink,philips)
video.468biber,
Kakav su monitori DAEWOO 1427x, u odnosu na 1424x ?
video.469kostja,
Cao!
Moram svima da se lepo zahvalim za "silne" drajvere sto ste poslali,
ali moja sitna malenkost mora jos malo da izvoljeva...
Dal` bi neko bio ljubazan da mi dostavi drajvere za sledece kartice:
1. Diamond Stalth 64 sa S3 trio 64 setom
2. Miro video kartica, normalno sa istim setom i
3. Asus video kartica, sa podrazumevanim seticem.
Ajde, budite malce humani...
Poz :)
video.470dr.coha,
Trident TGUI 9680
Odoh na sajam i pazarim TGUI9680 (sa MPEG, memorija 50 nS/1MB, PCI) i
pozivam one koji imaju ovu karticu da mi se jave radi konsultacija.
Inace, nabavih je za 100 DM! (Mislim da je jeftino, zar ne?)
Da, nema nikakve knjizice unutra, samo papiric (User's Manual na kome
su
date neke karakteristike i 4 diskete sa drajverima.
Ono sto me je zbunilo je da se posle ukljucivanja kompjutera ne
pojavljuje
tip video kartice na pocetku ( sa starom T8900 lepo je pisalo TRIDENT
512K itd., a sa ovom ama bas nista da se pojavi. Odma ide na
prikazivanje
biosa (AWARD). Da li je ovo normalno?
U windowsu sam jedino uspeo da namestim rezoluciju 1024x768!
Iako na papiricu koji sam dobio uz karticu pise da se moze podesiti da
monitor radi NI i I nigde na kartici preklopnika za podesavanje (J5).
Izgleda da to ide samo softverski. Posto sam do sada radio na
800x600/16
color hteo sam da namestim 800x600/64K boja to ne mogu da uradim jer
nece
da mi daje sliku na maloj frekvenciji, a monitor mi je dosta star pa
ne
moze da radi na 60,70 i 75 Hz (mada u uputstvu pise
60,70,56,87interlance,
a za horizontalnu 31.467kHz, 35.16kHz, 35.52kHz, a propusni opseg 50
MHz i
da podrzava 800x600 i 1024x768). Kada probam da radim na 60 ili 70 Hz
drhti
slika i ne mogu da je podesim sa potenciometrom za H-phase.
Ako ima nekih saveta i slicno molim kontakt NA MAIL ili na 781445
Dragan
p.s. mnogo bre sitno ovo 1024x768 za 14" monitor!
p.s.s. jedva poslah ovu poruku. Na 14400 samo pred kraj neke kuke i
kvake. Okrenem SezamPro i tamo posaljem bez problema. Ponovo
posaljem, prva polovina dobra a druga sacuvaj boze. Konektujem se na
4800 i posaljem bez problema!
video.471pvlatkovic,
Potrebni su mi drajveri za Trident 9660/9880 za WIN95, pa ako ih
neka dobra dusa na sezamu poseduje, neka se javi.
Unapred hvala, pozdrav Peca.
p.s. Stvar je malo hitna!!!
video.472mikis,
-> #471, pvlatkovic+> Potrebni su mi drajveri za Trident 9660/9880 za WIN95, pa ako ih
+> neka dobra dusa na sezamu poseduje, neka se javi.
+>
+> p.s. Stvar je malo hitna!!!
Ako je samo malo hitna, onda se nadam da nisam zakasnio :)
TRID96XX.EXE - Trident Microsystems display adaptors, TGUI 9660 XGi - PCI,
TGUI 9680.
trid96xx.exevideo.474mikis,
TRID94XX.EXE - Trident Microsystems display adaptors, TGUI 9400 CXi - VL,
TGUI 9440 AGi - PCI, TGUI 9440 AGi - VL (Win 95)
trid94xx.exevideo.475mikis,
*HITNO* potrebni drajveri za Tseng ET4000 (ISA). Unapred zahvalan...
video.476calex,
-> #475, mikis<!> * HITNO* potrebni drajveri za Tseng ET4000 (ISA). Unapred
Drajveri za šta? Imaš ovde sledeće:
dos\drivers\*.*
------------------
et48514a.zip 37k ET4000 / Emulacija 8514A
et4acad.zip 23k Tseng ET4000 driver za AutoCAD 10
et4gvent.zip 121k ET4000 / GEM Ventura
et4lotus.zip 10k ET4000 / Lotus 1-2-3
et4util.zip 74k ET4000 / Utilities
et4win3.zip 191k ET4000 / Windows 3
et4wp51.zip 9k ET4000 / Word Perfect 5.1
w31et4.zip 467k ET4000 / Windows 3.1
video.477drdjokic,
Prijatelj ima sledeci problem !
Radi se o kolor monitoru
MITSUBISHI model EUM - 1481 A (T) ; 50Hz / 0.6A
a) prilikom prelaska iz bilo kog grafickog moda u tekstualni
rezim rada dolazi do deformisanja slike (pojave se
horizontalne linije koje se pomeraju i prakticno se nista
nevidi na ekranu), kada se monitor ugasi pa ponovo upali sve
se dovede u red. Slika je normalna. Isto se desava i ako pre
paljenja racunara prvo upali monitor.
b) na poldjini monitora se nalazi TTL konektor. Cemu on sluzi i
koji je raspored pinova ( poseduje 9 pinova )
Potrebne su mi bilo koje informacije i jos bolje eventualno
neki prospekti i drajveri za ovaj monitor.
Unapred hvala Drdjokic
video.478mikis,
-> #476, calex+> Drajveri za šta? Imaš ovde sledeće:
Za ovo:
+> dos\drivers\*.*
+> ------------------
+> et4win3.zip 191k ET4000 / Windows 3
Bože, gde su mi oči, ja se polomih tražeći ih u \windows\drivers ;)
Veliko hvala :)
video.479mpedja,
-> #477, drdjokic#$%&*-> b) na poldjini monitora se nalazi TTL konektor. Cemu on sluzi i
#$%&*-> koji je raspored pinova ( poseduje 9 pinova )
Ja na mom monitoru ( Philips Brilliance 15A ) sa zadnje strane imam switch
i opcije:
T.T.L
S.O.G
Meni je namesteno na T.T.L i sve mi lepo radi pa ce biti da je to problem.
video.480hook,
Interesuju me tehničke karakteristike i cene
Miro kartica (npr. DC20) i Miro monitora (17").
Dali je ovaj video par dobar izbor (odnos cena/kvalitet)
za DTP?
video.481hook,
Interesuju me tehničke karakteristike i cene
Miro kartica (npr. DC20) i Miro monitora (17").
Dali je ovaj video par dobar izbor (odnos cena/kvalitet)
za DTP?
video.482zormi,
-> #479, mpedja* Ja na mom monitoru ( Philips Brilliance 15A ) sa zadnje strane imam switch
* i opcije:
*
* T.T.L
* S.O.G
Ovo S.O.G. inače znači "sinhronizacija na zeleno" i koristi se samo sa
nekim egzotičnim kartama.
video.483zddb,
Da li postoji više varijanti TSENG ET4000 kartice, VLB, ili samo
jedna?
Ne vidim na SEZAMU da postoje za nju posebni drajveri ... Da li ih
neko ima.
Ja godinama koristim običnu ISA ET4000 i sa njom sam veoma
zadovoljan. Sada bi malo da ubrzam rad mašine, pa bih prešao na VLB,
ali sam dosta vezan za nekoliko starih programa (GEM-ovska VENTURA i
još par drugih). Pošto nove kartice nemaju drajvere za stare programe
(uglavnom), pretpostavljam da bi TSENG VLB trebala da radi sa starim
TSENG drajverima!? Šta mislite?
Možda neko tačno zna?
video.485deimos,
-> #483, zddb>> Ja godinama koristim obicnu ISA ET4000 i sa njom sam veoma
>> zadovoljan. Sada bi malo da ubrzam rad masine, pa bih presao na VLB,
Sto se tice verzija ET4000 cipa imas W32,i, i mozda jos par komada.
Verzije ET4000W32 se kace na VLB kartice, a 'i' i na PCI. Ono sto je sada
od Tsenga popularno je ET6000 cip (Hercules Dynamite). Uzimajuci to u obzir,
ne bih ti preporucio da uzimas stariji proizvod, a i ET4000xx kartice ces
teze naci (u toj klasi bolje uzmi nekog Cirrus-a npr. 5430 VLB ili 5436
PCI, a za nesto vise para moze i neka S3). U svakom slucaju, moja preporuka
ti je da ostavis ET4000 u lepoj uspomeni.
.dEiMoS.
video.486mpedja,
-> #481, hook#$%&*-> Interesuju me tehnicke karakteristike i cene
#$%&*-> Miro kartica (npr. DC20) i Miro monitora (17").
#$%&*-> Dali je ovaj video par dobar izbor (odnos cena/kvalitet)
#$%&*-> za DTP?
Nemojte duple EXEC-e ljudi, nemamo svi modeme na 14400.
video.487supers,
-> #486, mpedja>> Nemojte duple EXEC-e ljudi, nemamo svi modeme na 14400.
Prijateljski savet - u konferencijama gde doprinosiš vrlo malo ili
nimalo ističeš se lovom na duple exece i glupa pitanja.
To ne valja. Nekoga mogu više da iznerviraju tvoje upadice
nego slučajan dupli exec usera koji inače ima šta pametno da kaže.
video.488zddb,
Dođoh do jedne stare TSENG ET4000 W32. U uputstvu blok dijagram 2
varijante, a ovo je pak treća!
Ima 3 jumpera. Pa me zanima da li neko ima istu, sa dobrom
dokumentacijom.
J6 je 2-pinski, zatvoren
JP4 3-pinski, zatvoreno 1+2
JP5 3-pinski, zatvoreno 2+3
Dok nisam prebacio JP4 na 2+3 kartica je pravila ludilo po monitoru.
Sada radi, obaram sve živo u BIOS-u, ali ponekad mi se ukuca u
WINDOWS-ima sa drajverom 32K boja, Large fonts, 800x600.
Pa mi je sledeća faza da ipak utvrdim šta predstavljaju džamperi.
Unapredak hvala.
video.489mbole,
-> #470, dr.coha> color hteo sam da namestim 800x600/64K boja to ne mogu da uradim jer
> nece
> da mi daje sliku na maloj frekvenciji, a monitor mi je dosta star pa
> ne
> moze da radi na 60,70 i 75 Hz (mada u uputstvu pise
> 60,70,56,87interlance,
Trident 9680 ne može da radi u 800x600 na manjoj frekvenciji osv. od 60Hz
Onaj 56 iz uputstva se odnosi na drugu rezoluciju.
Negde na čini mi se drugoj disketi, nalazi se program tmonitor.exe, pomoću
koga možeš isprobati i ispodešavati prikaz za sve rezolucije i brojeve
boja. On će na kraju generisati drajver tmonitor.sys koji se instalira
u config.sys (relativno je mali, par K), tako da podešavanj budu validna
svaki put kad pokreneš računar.
video.490hook,
-> #486, mpedja> Nemojte duple EXEC-e ljudi, nemamo svi modeme na 14400.
Al' zato kod većine nas veza puca svakih 2-3 sekunda, pa nikad nisi
na sigurno dali si poslao exec. Staro dobro upozorenje da je exec već
poslat koliko ja znam ne postoji.
video.491kvale,
-> #480, hookImam teh.karakteristike za dva 17" MIRO monitora:
Ergoline D1764 TE Ergoline D1785 TE
hor. freq. 31...64kHz 29....85kHz
ver. freq. 50...120Hz 50....150Hz
dijagonala 44,3cm(vidljivo 40,8) 44,3cm(vidljivo 40,8)
Ovo je ono najbitnije, a ako treba još....
video.492kvale,
Evo spiska drivera za razne proizvode firme MIRO (video kartice, zvučne
kartice, digital video products, communications products, ....).
Pa, ako nekom nešto treba....
mirodrv.arjvideo.493milosh,
Imam jedno pitanje za ljude koji malo bolje poznaju hardver...
Imam S3 Trio64 PCI video kartu pa me interesuje da li ona sa 1MB RAMa
može da pogura 16M boja u 640,i 32K boje u 800 rezoluciji? Sve ovo pitam
jer mi je Win95 ponudio tri rezolucije i izbor od 16,256 i 16bit (hi col)
Koristim original drajver baš za Win95. Da li da kupujem novu kartu ili
još MB RAM za ovu? :) Pozdrav!
video.494drdjokic,
Prijatelj ima sledeci problem !
Radi se o kolor monitoru
MITSUBISHI model EUM - 1481 A (T) ; 50Hz / 0.6A
a) prilikom prelaska iz bilo kog grafickog moda u tekstualni
rezim rada dolazi do deformisanja slike (pojave se
horizontalne linije koje se pomeraju i prakticno se nista
nevidi na ekranu), kada se monitor ugasi pa ponovo upali sve
se dovede u red. Slika je normalna. Isto se desava i ako pre
paljenja racunara prvo upali monitor.
b) na poldjini monitora se nalazi TTL konektor. Cemu on sluzi i
koji je raspored pinova ( poseduje 9 pinova )
Potrebne su mi bilo koje informacije i jos bolje eventualno
neki prospekti i drajveri za ovaj monitor.
Unapred hvala Drdjokic
video.495nenad,
-> #493, milosh> Imam S3 Trio64 PCI video kartu pa me interesuje da li ona sa 1MB RAMa
> može da pogura 16M boja u 640,i 32K boje u 800 rezoluciji?
Teorijski, taj čip i ta količina memorije omogućavaju 64k boja u
800x600 i 16m boja u 640x480. Ipak, sve zavisi od proizvođača
koji je čip utakao na karticu i napisao BIOS, kao i drajvera -
šta su oni omogućili, to može.
video.496spantic,
-> #490, hook> Al' zato kod većine nas veza puca svakih 2-3 sekunda, pa nikad nisi
> na sigurno dali si poslao exec. Staro dobro upozorenje da je exec već
> poslat koliko ja znam ne postoji.
Postoji, ali ne vredi ako dodaš nove poruke na EXEC.
video.497mikis,
-> #493, milosh+> jer mi je Win95 ponudio tri rezolucije i izbor od 16,256 i 16bit (hi col)
+> Koristim original drajver baš za Win95. Da li da kupujem novu kartu ili
+> još MB RAM za ovu? :) Pozdrav!
Morala bi da daje i true color (16 mil. boja) u 640x480, bez dodatnog
RAM-a. Za početak, probaj da promeniš drajver. A memoriju u svakom slučaju
kupi, već su im cene prilično pristupačne (40-ak DEM), a osim broja boja
trebalo bi da se poveća i brzina.
video.498calex,
-> #497, mikis<!> Morala bi da daje i true color (16 mil. boja) u 640x480, bez dodatnog
<!> RAM-a. Za početak, probaj da promeniš drajver. A memoriju u svakom
Prilično je važan i drajver, meni NT ne nudi nikakve kombinacije
preko 640x480x16bita ili 800x600x8bita, iako imam 2 MB na kartici. :(
Sa istom nema problema za 1024x800x16 ili 640x480x24 sa Win 3.1x, Win95
ili OS2. :((( BTW, u pitanju je stari CL 5428 pa ako neko ima drajvere
za NT .... :))))
video.499mikis,
Ajd malo i ja da kukam. Trebaju mi drajveri za Avance Logic (ALI) PCI
grafičku karticu. Tačnu oznaku modela ne znam, ali mogu da proverim.
video.500mcule,
-> #493, milosh
Rezolucija, boje i količinu memorije određuješ po lakom :)
obrascu: rezolucija (800x600, recimo) x koliko bita (24, npr).
Tako da bi dobio 640x480 i 16.7 miliona boja, potrebno ti je:
640 x 480 x 24 = 7372800 bita
Prostom računicom se dobija da ti je za gorenavedenu rezoluciju
potrebno oko 900 KB memorije (podeliš sa 8, pa sa 1024).
Nevolja je najčešće u lošim drajverima, pa se neke rezolucije
koje bi kartica mogla da prikaže čine nedostupnim.
video.501mpedja,
-> #493, milosh#$%&*-> Imam jedno pitanje za ljude koji malo bolje poznaju hardver...
#$%&*-> Imam S3 Trio64 PCI video kartu pa me interesuje da li ona sa 1MB RAMa
#$%&*-> moze da pogura 16M boja u 640,i 32K boje u 800 rezoluciji? Sve ovo
#$%&*-> pitam jer mi je Win95 ponudio tri rezolucije i izbor od 16,256 i
#$%&*-> 16bit (hi col) Koristim original drajver bas za Win95. Da li da
#$%&*-> kupujem novu kartu ili jos MB RAM za ovu? :) Pozdrav!
640x480 16 mil. boja ne moze.
800x600 do 64k(16 bit) moze.
Kupi jos 1 mb., ne zavisi broj boja od kartice vec od ram-a na njoj.
video.502mpedja,
-> #497, mikis#$%&*-> Morala bi da daje i true color (16 mil. boja) u 640x480, bez dodatnog
#$%&*-> RAM-a. Za pocetak, probaj da promenis drajver. A memoriju u svakom
#$%&*-> slucaju kupi, vec su im cene prilicno pristupacne (40-ak DEM), a osim
#$%&*-> broja boja trebalo bi da se poveca i brzina.
Aj meni objasni onda kako to da imam S3 Vision 868 1mb. i ne mogu da ga
nateram u True color ?
video.503sav.gacic,
-> #459, nenad> drajvere. Na njihovom support site-u ima na stotine drajvera za
> najčešće istoimene kartice. Recimo Diamond SpeedStar je prvo bio
> sa CL-5429, pa onda sa CL-5430... A Stealth-ova 64 ima bar 65.
> Moraš da navedeš tačnu oznaku modela.
Gde to da pronađem? U knjižici, ili direkt na čipovima u kućištu?
video.504baster,
Zamoljen sam da u ime svog profesora ostavim sledeću poruku :
Profesor dr. Milan Savić (sa Elektrotehničkog fakulteta)
ima jedan problem. Za potrebe fakulteta nabavljen je iz USA
CREATIVE LABS V I D E O blaster tip 500 SE
Na žalost ostale su u USA 2 distributivne diskete sa drajverima
(da preduhitrim dobronamerne: NE WIN95 ga ne prepoznaje..)
Zamoljen sam dakle da ostavim mail da mu se svakako jave
svi koji poseduju te 2 diskete, odnosno potrebne drajvere
za rad sa ovom karticom na njegov MAIL:
ESAVIC@UBBG.ETF.BG.AC.YU
PSS: Svaki dogovor oko novčane nadoknade je moguć i prihvatljiv !!!.
Unapred hvala :)
video.505mikis,
-> #502, mpedja+> Aj meni objasni onda kako to da imam S3 Vision 868 1mb. i ne mogu da ga
+> nateram u True color ?
Ne valjaju drajveri ili (što je manje verovatno) ne valja kartica.
Mogu da ti nabrojim bar deset modela kartica sa 1MB RAM koje sam svojim očima
video da rade u true color-u (naravno u 640x480). Uostalom, mcule je to lepo
objasnio.
----
["Računica je jasna: dvaput ništa..."] :))
video.506hook,
-> #491, kvale> Imam teh.karakteristike za dva 17" MIRO monitora:
Hvala.
Dali znaš kolika je okvirna cena istih?
video.507hook,
-> #496, spantic> Postoji, ali ne vredi ako dodaš nove poruke na EXEC.
Do sada sam 2-3 puta poslao dupli exec. Ni u jednom slučaju execi
nisu bili menjani. Zašto onda kod mene to ne funkcioniše?
Izvinjavam se što ovom porukom opterećujem ovu temu, al' kad smo
počeli...
video.508mpedja,
-> #500, mcule#$%&*-> Nevolja je najcesce u losim drajverima, pa se neke rezolucije
#$%&*-> koje bi kartica mogla da prikaze cine nedostupnim.
Nek mi neko kaze onda kako mogu recimo u 3DS-u da namestim 640*480
u 16,7 mil. boja.
S3 Vision 868 1Mb.
video.509deimos,
Ok, da zavrsimo sa odgovorima tipa 'losi drajveri'.
Postoje kartice (cipovi) koji za true color podrazumevaju
32-bitnu paletu, a neke 24-bitnu paletu, s tim sto ove sa 32-bitnom paletom
ne podrzavaju i 24-bitnu. Pa onda racunajte:
640x480x4 > 1Mb (za 32-bit true color)
640x480x3 < 1Mb (za 24-bit true color)
800x600x2 < 1Mb (16-bit hi-color)
Jasno? (na slican nacin postoji i hi-color sa 15 i 16 bita po boji).
Naravno, oba tipa true colora podrazumevaju 16.7M boja, s tim sto ove
32-bitne poseduju i alpha channel.
.dEiMoS.
video.510milosh,
-> #501, mpedja
#$%&*-> 16bit (hi col) Koristim original drajver bas za Win95. Da li da
#$%&*-> kupujem novu kartu ili jos MB RAM za ovu? :) Pozdrav!
:: 640x480 16 mil. boja ne moze.
:: 800x600 do 64k(16 bit) moze.
::Kupi jos 1 mb., ne zavisi broj boja od kartice vec od ram-a na njoj.
Znam da broj boja zavisi od memorije, ali takodje znam da su ljudi sa
starim ISA karticama koje su imale 1MB radili u 640x480 u true coloru.
Što se tiče 800x600 64K boja monitor neće da prikaže sliku,tj. slika je
screw up! Vidim ja da je nov monitor na pomolu. Uz kartu imam program koji
kao menja frekvencu osvežavanja. Da li pomoću njega mogu da nateram
monitor da daje sliku. Ajd ako se neko baš razume u ovo neka se javi na
mail. Da ja ne bih više gnjavio po confu!
Pozdrav Miloš!
video.511mpedja,
Jel ima neko drajver za S3 Vision868 za 3DS ver 4.0 ?
video.512mpedja,
-> #510, milosh#$%&*-> Sto se tice 800x600 64K boja monitor nece da prikaze sliku,tj. slika
#$%&*-> je screw up! Vidim ja da je nov monitor na pomolu. Uz kartu imam
#$%&*-> program koji kao menja frekvencu osvezavanja. Da li pomocu njega mogu
#$%&*-> da nateram monitor da daje sliku. Ajd ako se neko bas razume u ovo
Da li se samo trese ili je bas uneredjena?
Ako je ovo 1. onda povecaj osvezavanje. Program ti sluzi bas za ono
za sta ti ime govori, da menjas frekvenciju, odnosno, ako ti je slika
nestabilna (trese se) sluzi ti za njeno smirivanje posto se slika trese
zbog male frekvencije osvezavanja.
video.513zddb,
Pa zar stvarno niko nema ovo ...
>>>>Dođoh do jedne stare TSENG ET4000 W32. U uputstvu blok dijagram 2
varijante, a ovo je pak treća!
Ima 3 jumpera. Pa me zanima da li neko ima istu, sa dobrom
dokumentacijom.
J6 je 2-pinski, zatvoren
JP4 3-pinski, zatvoreno 1+2
JP5 3-pinski, zatvoreno 2+3
Dok nisam prebacio JP4 na 2+3 kartica je pravila ludilo po monitoru.
Sada radi, obaram sve živo u BIOS-u, ali ponekad mi se ukuca u
WINDOWS-ima sa drajverom 32K boja, Large fonts, 800x600.
Pa mi je sledeća faza da ipak utvrdim šta predstavljaju džamperi.
Unapredak hvala.
>>>>>
video.514dejanp,
Potrebno mi je uputstvo za karticu CL542x sa rasporedom dzzampera,
kao i to da li je moguce da se putem istih podesi da radi u dosu sa 16
boja, a ne da se to radi softverski.
Unapred zahvalan.
video.515mango,
-> #501, mpedja> 640x480 16 mil. boja ne moze.
> 800x600 do 64k(16 bit) moze.
Moze i 640x480 u 16.7 milki(24bita).