video.516mango,
-> #502, mpedja> Aj meni objasni onda kako to da imam S3 Vision 868 1mb. i ne mogu da ga
> nateram u True color ?
Ja imam (pra)staru cl5428 sa 1 mb ram-a i ona postize navedenu rezoluciju.
video.517kvale,
>> Dali znaš kolika je okvirna cena istih?
Nažalost ne, ali evo ti broj MIRO BBS-a u Nemačkoj pa probaj.
Tel. + (0531) 21 13-1 12
video.518mpedja,
-> #515, mango#$%&*-> Moze i 640x480 u 16.7 milki(24bita).
Verovatno, al ja sa svojom karticom jos ne videh!
video.519zeljkoj,
-> #509, deimos> Naravno, oba tipa true colora podrazumevaju 16.7M boja, s tim
> sto ove 32-bitne poseduju i alpha channel.
Alpha channel? Äta je to? :)
video.520mmisic,
-> #501, mpedja> 640x480 16 mil. boja ne moze.
> 800x600 do 64k(16 bit) moze.
>
> Kupi jos 1 mb., ne zavisi broj boja od kartice vec od ram-a na njoj.
Ma sa 1Mb video memorije može da se natera u 640*480 True color
dok za 800*600 takodje true color treba 2Mb memorije :))
video.521mmisic,
-> #518, mpedja> Verovatno, al ja sa svojom karticom jos ne videh!
>#$ %&*-> Moze i 640x480 u 16.7 milki(24bita).
>
> Verovatno, al ja sa svojom karticom jos ne videh!
Pa ako nisi video nemoras da govoriš ljudima da je to nemoguće kad
i vrapci na granama znaju da sa 1mb video memorije moze da
se potera 640*480 u true coloru (24bita)
video.522crncic,
-> #519, zeljkoj>> > sto ove 32-bitne poseduju i alpha channel.
>> Alpha channel? Šta je to? :)
Alfa kanal je u stvari slika, 8bit 256 nijansi sive, koja ide uz
istu, tj. odgovarajuću, sliku. Ili malo prostije, alfa kanal je
maska koja odredjuje intenzitet transparentnosti na nekoj slici.
video.523biber,
-> #519, zeljkoj>> Alpha channel? Sta je to? :)
To mu dodje providnost.
video.524biber,
-> #514, dejanp>> Potrebno mi je uputstvo za karticu CL542x sa rasporedom dzzampera,
Nema toga u uputstvu. Od hardvera je jedino spomenut raspored
izvoda za slot i ponesto od napona.
video.525mcule,
Čitam malopre u jednom od poslednjih brojeva PC-a kako kartice
sa čipom S3 (ne sećam se koje) prave problema u rezolucijama
800x600.
Da li je neko iskusio te "probleme" i može li mi reći o čemu to
Bojan Petrović govori?
video.526mmarkovic,
-> #525, mcule> Da li je neko iskusio te "probleme" i može li mi reći o čemu to
> Bojan Petrović govori?
Evo ja! Neće na 56 Hz, a moj monitor, stariji filips neće na 60.
1024x768x256i radi fino...
video.527vstan,
-> #525, mcule> Citam malopre u jednom od poslednjih brojeva PC-a kako kartice
> sa cipom S3 (ne secam se koje) prave problema u rezolucijama
> 800x600.
Jel S3 i dalje suzava sliku po horizontali u 800x600 ?
video.528smilicic,
-> #492, kvale> Evo spiska drivera za razne proizvode firme MIRO (video
> kartice, zvucne kartice, digital video products, communications
> products, ....). Pa, ako nekom nesto treba....
Meni treba! Zanimaju me drajveri za MIRO VIDEO 20 SD. Oznaceni su sa
28h211.zip i
28h212.zip. Tj, ja vec imam ove drajvere iz januara 96. ver. 1.11 ali sam u
"zakacenom" fajlu video da je izasla verzija 3.0 ? So, ako se zaista radi o
toj verziji, bio bih Vam veoma zahvalan ako biste ih okacili ili u konferenciju
ili poslali meni na mail.
Pozdravi,
Srdjan ;)
video.529sjocic,
-> #525, mcule├> Čitam malopre u jednom od poslednjih brojeva PC-a kako kartice
├> sa čipom S3 (ne sećam se koje) prave problema u rezolucijama
├> 800x600.
Kakve probleme ? Probaj da menjaš drajvere, oni čine 50% rada karte.
Usput, ako nekom treba, kačim drajvere za S3 karte za Win95 skinute
sa Pro-a i Setovanje refresh rate-a za sve S3 karte (isto za 95).
s3-win95.zipvideo.530snemcev,
-> #495, nenad>> Teorijski, taj čip i ta količina memorije omogućavaju 64k boja u
>> 800x600 i 16m boja u 640x480.
Pod Windowsom sve ovo radi kao sat. Drajveri su oni koji su stigli sa
karticom.
video.531mcule,
-> #529, sjocic
>> Kakve probleme? Probaj da menjaš drajvere, oni čine 50%
>> rada karte.
Pa nisam povatao na kakve je probleme mislio, zato i pitam.
Razmišljam se da kupim neku karticu baziranu na ovom čipu, pa
reko' da se raspitam na vreme.
video.532zvezdan,
Ima li nekoga ovde da poseduje neku kartu sa 3D akceleratorom?
Mogu li kod nas da se nabave povoljno kvalitetnije karte (Diamond
Stealth 3D, Matrox Millenium, ...) i gde?
video.533mpedja,
-> #521, mmisic#$%&*-> Pa ako nisi video nemoras da govoris ljudima da je to nemoguce kad
#$%&*-> i vrapci na granama znaju da sa 1mb video memorije moze da
#$%&*-> se potera 640*480 u true coloru (24bita)
Izvinjavam se onome kome sam to rekao jer sam zaista mislio da ne moze.
video.534mpedja,
-> #525, mcule#$%&*-> Citam malopre u jednom od poslednjih brojeva PC-a kako kartice
#$%&*-> sa cipom S3 (ne secam se koje) prave problema u rezolucijama
#$%&*-> 800x600.
Ja imam S3 Vision868 1mb. i nisam imao nikakvih problema, a bas najvise radim
u toj rezoluciji u High coloru. Ako ti neko nudi, kupi, kartica je izuzetna!
video.535mpedja,
-> #529, sjocic#$%&*-> Usput, ako nekom treba, kacim drajvere za S3 karte za Win95 skinute
#$%&*-> sa Pro-a i Setovanje refresh rate-a za sve S3 karte (isto za 95).
PA TO SE CEKALO!
Jel ovaj drajver omogucuje 640*480 u True Coloru?
video.536mdimitrijevic,
Trebaju mi drajveri za S3 801/805 karticu. Za WIN i utility za DOS i
WIN. Propale mi original diskete sa drajverima :(.
Pozdrav,
Marjan
video.537mcule,
-> #535, mpedja
>> Jel ovaj drajver omogucuje 640*480 u True Coloru?
Eeee, ne može 640x480 u true coloru ;)
video.538marec,
Ima li neko nove drajvere za video kartu Western DIgital Paradise 90C33. Moji
ne podržavaju 800x600 True Color sa 2MB RAM-a, iako u uputstvu stoji da
hardver kartice to omogućava.
..mail reply 26287
Evo slike Disciplin A Kitschma-e...
Čitaj Ukus nestašnih!
Pozdrav, Ranx.
video.539zddb,
Pa zar stvarno niko nema ovo ...
>>>>Dođoh do jedne stare TSENG ET4000 W32. U uputstvu blok dijagram 2
varijante, a ovo je pak treća!
Ima 3 jumpera. Pa me zanima da li neko ima istu, sa dobrom
dokumentacijom.
J6 je 2-pinski, zatvoren
JP4 3-pinski, zatvoreno 1+2
JP5 3-pinski, zatvoreno 2+3
Dok nisam prebacio JP4 na 2+3 kartica je pravila ludilo po monitoru.
Sada radi, obaram sve živo u BIOS-u, ali ponekad mi se ukuca u
WINDOWS-ima sa drajverom 32K boja, Large fonts, 800x600.
Pa mi je sledeća faza da ipak utvrdim šta predstavljaju džamperi.
Unapredak hvala.
>>>>>
video.540mikis,
Dakle, niko nema drajvere za Avance Logic (ALI) PCI grafičke kartice?
:(
video.541bobsi,
Potreban mi je "In Control Tools"
za DIAMOND STEALTH 64 DRAM
(za Win 95).
Ko zna gde da ga nabavim neka mi javi.
Hvala!!!
video.542snemcev,
-> #526, mmarkovic>> Evo ja! Neće na 56 Hz, a moj monitor, stariji filips neće na 60.
>> 1024x768x256i radi fino...
Moja S3 Trio64 radi bez ikakvih problema. :)
video.543zeljkoj,
Hm... ortak kupio S3 Trio karticu i neće da mu radi u 800 x 600.
Ima neki Sony monitor za koji tvrdi da podržava i 100 Hz. :)
Šta bi u tom slučaju mogao da bude problem?
video.544kostja,
E, kad smo se tako lepo raspisali u ovoj temi da ponovo priupitam...
Jel ima neka dobra dusa da mi dobaci (ne preko modema) komplet
drajvere & ostalo za:
Diamond Stealth 64 video 2001
Poz:)
video.545mmarkovic,
-> #542, snemcev>>> Evo ja! Neće na 56 Hz, a moj monitor, stariji filips neće na
>>> 60. 1024x768x256i radi fino...
>
> Moja S3 Trio64 radi bez ikakvih problema. :)
;(((
Kažem ja, izgleda da me zaklalo ono "V+" ...
Ima li neke bitne razlike u brzini između S3 Trio 64 V+ ( ExpertColor
DSV 3365P, 765 ) i "obične" S3 Trio 64. ( osim MPEG-a).
Ko pravi "obične" S3 Trio 64? Jel' to neki "noname" proizvod?
video.546mmarkovic,
-> #543, zeljkoj> Hm... ortak kupio S3 Trio karticu i neće da mu radi u 800 x
> 600. Ima neki Sony monitor za koji tvrdi da podržava i 100 Hz.
> :) Šta bi u tom slučaju mogao da bude problem?
Xm, pojma nemam, ali ako saznaš, javi...
video.547milanmi,
Interesuje me da li neko zna uzrok sledecem problemu:
Kada u Windowsu promenim rezoluciju, sa 640x480 na neku drugu, recimo na
800x600 sa 256 boja slika postaje mutna i necitljiva, dok recimo na 1024x768
slika ode u desno (u odnosu na 640x480).
Katrica je inace TRIDENT 9000 sa 512k rama. Ukoliko je problem u drajverima (a
mislim da jeste) molim nekoga ko ima iste da ih posalje.
P.S. Video sam da negde na Sezamu ima drajvera za TRIDENT 8900/9000, pa recite
ako bi isti odgovarali. Trenutno su mi na sistemu drajveri koje sam dobio uz
karticu.
video.548calex,
-> #544, kostja<!> Jel ima neka dobra dusa da mi dobaci (ne preko modema) komplet
<!> drajvere & ostalo za:
<!> Diamond Stealth 64 video 2001
Možda da potražiš po konferenciji? ;) Recimo 5.455 i 5.456.
video.549kostja,
-> #548, calex> Mozda da potrazis po konferenciji? ;) Recimo 5.455 i 5.456.
Jes`, pardon moja greska...
Dakle, treba mi doticni Win 3.11 drajver za Diamond Stealth 64
video 2001.
Poz:)
video.550mikis,
-> #545, mmarkovic+> Ko pravi "obične" S3 Trio 64? Jel' to neki "noname" proizvod?
Verovatno da jeste. S3 samo pravi čipove (Trio64/+, 868, i sl.), a
drugo je pitanje ko ih sklapa - Diamond pravi svoje kartice sa tim
čipsetom, pravi ih #9, pravi ih Spea, ..., prave ih braća anonimni
kinezi - sve zavisi koliko para si spreman da odvojiš :)
video.551nesh,
-> #541, bobsi-=> Potreban mi je "In Control Tools"
-=> za DIAMOND STEALTH 64 DRAM
-=> (za Win 95).
Ma i meni trebaju drajveri za tu kartu. Ima nešto na CD- sa Win95 ali
samo goli drajveri. Ništa od podešavanja.
Jedina varijatnda je da koristiš DOS programčić s64mode ili sl. koji si
dobio uz kartu, ali to je već krpljenje.
------------------------------
CU! Nesh B)
video.552snemcev,
-> #545, mmarkovic>> Ko pravi "obične" S3 Trio 64? Jel' to neki "noname" proizvod?
Verovatno jeste. Moja nosi više nego indikativan naziv "S3 Trio 64". :)
video.553pavlovicz,
Kad se vec pominje Trio 64 :
Imam Trio 64 V+ sa 1 Mb, i hocu da je prosirim na 2 Mb.
E sad, dali neko zna jel se u ona 2 postolja(2*512) ubacuje D-Ram ili
V-Ram.
P.S.
Kartica je neka konfekcija, zove se es227 i na njoj je cip Trio 64V+
(To su ove kartice koje se masovno prodaju po malim oglasima)
video.554deimos,
-> #553, pavlovicz>> E sad, dali neko zna jel se u ona 2 postolja(2*512) ubacuje D-Ram ili
>> V-Ram.
Kad budes kupovao memoriju trazi 1MB u SOJ pakovanju.
.dEiMoS.
video.555pavlovicz,
-> #554, deimos>>> E sad, dali neko zna jel se u ona 2 postolja(2*512) ubacuje D-Ram ili
>>> V-Ram.
>
> Kad budes kupovao memoriju trazi 1MB u SOJ pakovanju.
Ma ovaj mod diler je, k'o i vecina ostalih .
" Slusaj Kizo, DRAM ili VRAM to je isto, samo neko zove DRAM a neko VRAM
a sta je VRAM, nista drugo do Video RAM " :>>
Kad sam mu rek'o da ne prica gluposti, onda mi je rek'o (uz kiseli osmeh) da
on ima bas to sto mi treba.
Ajd napisi, ako te ne mrzi, kako izgleda to SOJ pakovanje .
Pozdrav.
video.556nenad,
-> #503, sav.gacic> Gde to da pronađem? U knjižici, ili direkt na čipovima u kućištu?
Najverovatnije može i u knjižici, ali one se ne update-uju tako
često i obično se odnose na nekoliko srodnih modela. Najbolje je
da pogledaš na samu karticu, ali ne na čipove već na štampanu
ploču, tamo bi trebalo da piše - bar kad je reč o poznatijim
proizvođačima.
video.557milanmi,
-> #547, milanmi> Interesuje me da li neko zna uzrok sledecem problemu:
> Kada u Windowsu promenim rezoluciju, sa 640x480 na neku drugu, recimo na
> 800x600 sa 256 boja slika postaje mutna i necitljiva, dok recimo na
> 1024x768 slika ode u desno (u odnosu na 640x480).
> Katrica je inace TRIDENT 9000 sa 512k rama. Ukoliko je problem u drajverima
> (a mislim da jeste) molim nekoga ko ima iste da ih posalje.
>
> P.S. Video sam da negde na Sezamu ima drajvera za TRIDENT 8900/9000, pa
> recite ako bi isti odgovarali. Trenutno su mi na sistemu drajveri koje sam
> dobio uz karticu.
HELP! Kako da resim problem???
video.558zddb,
Pa zar stvarno niko nema VLB-TSEN? Da li ćete me pustiti da isprobam svih
2 x 3 x 3 = 18 kombinacija ???
>>>>Dođoh do jedne stare TSENG ET4000 W32. U uputstvu blok dijagram 2
varijante, a ovo je pak treća!
Ima 3 jumpera. Pa me zanima da li neko ima istu, sa dobrom
dokumentacijom.
J6 je 2-pinski, zatvoren
JP4 3-pinski, zatvoreno 1+2
JP5 3-pinski, zatvoreno 2+3
Dok nisam prebacio JP4 na 2+3 kartica je pravila ludilo po monitoru.
Sada radi, obaram sve živo u BIOS-u, ali ponekad mi se ukuca u
WINDOWS-ima sa drajverom 32K boja, Large fonts, 800x600.
Pa mi je sledeća faza da ipak utvrdim šta predstavljaju džamperi.
Unapredak hvala.
>>>>>
Dovoljno je samo šta predstavlja koji jumper, ništa više ...
video.559mmarkovic,
-> #557, milanmi>> P.S. Video sam da negde na Sezamu ima drajvera za TRIDENT
>> 8900/9000, pa recite ako bi isti odgovarali. Trenutno su mi na
>> sistemu drajveri koje sam dobio uz karticu.
Imao sam ISA Trident 8900c - 1 MB, i bio prilično zadovoljan.
U Win 3.11 windows generički drajveri za Super VGA su bili daleko bolji
od TRIDENTOVIH, doduše valjda za Win 3.1 .
Bili su brži, imali large fontove pa je upotrebljivo 1024x768i, ...
Ovo zamućenje i pomeranje slike se nije dešavalo...
Probaj te drajvere...
P.S. Monitor je stariji PHILLIPS
video.560babbage,
-> #555, pavlovicz>=>> " Slusaj Kizo, DRAM ili VRAM to je isto, samo neko zove DRAM a neko
>=>> VRAM a sta je VRAM, nista drugo do Video RAM " :>>
VRAM i DRAM definitivno nisu isto, ali VRAM jeste skraćenica
od Video RAM B)
Babbage
video.561vlad,
-> #555, pavlovicz> Ma ovaj mod diler je, k'o i vecina ostalih .
> " Slusaj Kizo, DRAM ili VRAM to je isto, samo neko zove DRAM a neko
> VRAM a sta je VRAM, nista drugo do Video RAM " :>>
A da te neko pita zasto se snabdevas kod takvog dilera? Kao da ih ovde nema
dovoljno pametnih & postenih. Da ne reklamiram, javi se na mail ako ti
trebaju brojevi. Bolje da te oderu braca Sezamovci nego tamo neki... B)
> Ajd napisi, ako te ne mrzi, kako izgleda to SOJ pakovanje .
Ako ne znas kako izgleda - pravi si pacijent za tog tvog dilera (no
offence). SOJ je ono sto moze lepo da stane u podnozja na tvojoj kartici.
Radi se o obliku pakovanja, a ne o vrsti ili proizvodjacu.
video.562mcule,
U mrklom mraku monitor je crn (samo prompt i kurzor koji trepće)
primećujem kako mi ponekad nešto obasjava monitor "iznutra". Naime,
dešava mi se kao da neko haotično pojačava osvetljaj monitora i
zagušuje ga - kao da na trenutak nekakve varnice u monitoru krešu i
to se jedva primetno odražava na sliku.
Ne znam puno o struji, al' čini mi se kao da je napon nestabilan?
Šta je uzrok ovome? Da li je i koliko štetno po monitor?
mc
video.563pavlovicz,
-> #560, babbage> VRAM i DRAM definitivno nisu isto, ali VRAM jeste skraćenica
> od Video RAM B)
Ma O.K. samo u trenutku nisam mogao da poverujem sta mi prica i to
mrtava ozbiljan. :)
video.564pavlovicz,
-> #561, vlad> offence). SOJ je ono sto moze lepo da stane u podnozja na tvojoj kartici.
E tu postoji sledeca prica ( g-dina dilera) :
" .. razmisli dobro pre nego sto stavis memoriju, jer kada jednom stavis
jako se tesko skida, ja sam upropastio tako par memorija i kartica " ;>
O.K.
Da vas vise ne smaram oko ove memorije, uzecu je sutra pa da vidimo sta se
desava.
P.S.
Ako me ispali, bice jedan diler manje :)
P.S.S.
Hvala svima na pomoci !
video.565pavlovicz,
-> #560, babbage> VRAM i DRAM definitivno nisu isto, ali VRAM jeste skraćenica
> od Video RAM B)
Ma O.K. samo u trenutku nisam mogao da poverujem sta mi prica i to
mrtava ozbiljan. :)
video.566pavlovicz,
-> #561, vlad> offence). SOJ je ono sto moze lepo da stane u podnozja na tvojoj kartici.
E tu postoji sledeca prica ( g-dina dilera) :
" .. razmisli dobro pre nego sto stavis memoriju, jer kada jednom stavis
jako se tesko skida, ja sam upropastio tako par memorija i kartica " ;>
O.K.
Da vas vise ne smaram oko ove memorije, uzecu je sutra pa da vidimo sta se
desava.
P.S.
Ako me ispali, bice jedan diler manje :)
P.S.S.
Hvala svima na pomoci !
video.567milosh,
-> #562, mcule`` U mrklom mraku monitor je crn (samo prompt i kurzor koji trepce)
`` primecujem kako mi ponekad nesto obasjava monitor "iznutra". Naime,
`` desava mi se kao da neko haoticno pojacava osvetljaj monitora i
`` zagusuje ga - kao da na trenutak nekakve varnice u monitoru kresu i
`` to se jedva primetno odrazava na sliku.
`` Ne znam puno o struji, al' cini mi se kao da je napon nestabilan?
`` Sta je uzrok ovome? Da li je i koliko stetno po monitor?
Cule! Da nije to...greeeemlin?!
SIGURNO NIJE GRETA GARBO!!!!!!!
video.568iaca,
hi
U zadnje vreme imem nekih problema sa monitorom. Posle nekih 15-20 min. rada
slova se naprosto razvuku kao kad se na papir prospe voda. Sumnjam na monitor,
ali je moguce i da je graficka kartica. Napominjem da oko monitora nemem
nijedan drugi aparat (radio, zvucnike...)
Molio bih nekog alo ima neka iskustva da mi pomogne. Usput monitor je
Bermon 14" , a graf. kartica Trident 8900.
Unapred hvala !!!
video.569zormi,
-> #564, pavlovicz*> offence). SOJ je ono sto moze lepo da stane u podnozja na tvojoj kartici.
*
* E tu postoji sledeca prica ( g-dina dilera) :
* " .. razmisli dobro pre nego sto stavis memoriju, jer kada jednom stavis
* jako se tesko skida, ja sam upropastio tako par memorija i kartica " ;>
:))))
Fakat. Samo zašto se time bavi ako nema alat za vadjenje memorija,
ta oblikovana pinceta košta mnogo manje od jedne Sojke...
video.570babbage,
-> #564, pavlovicz>=>> " .. razmisli dobro pre nego sto stavis memoriju, jer kada jednom
>=>> stavis jako se tesko skida, ja sam upropastio tako par memorija i
>=>> kartica " ;>
Kad čovek nikad nije čuo za pincete. Može i malim šrafcigerom
da se obavi posao, ali treba biti uvežban ;)
Babbage
video.571milanmi,
-> #568, iaca> ali je moguce i da je graficka kartica. Napominjem da oko monitora nemem
> nijedan drugi aparat (radio, zvucnike...)
Da li neko zna kolika treba biti propisna udaljenost pomenutih uredjaja
(radio, televizor...) da se ne bi javile potencijalne smetnje, bilo na
monitoru ili na racunaru.
Uzgred, javljaju mi se smetnje na televizoru (sa sobnom antenom) u susednoj
sobi dok je kompjuter ukljucen, pa zbog toga pitam.
video.572firus,
-> #571, milanmi>> monitora nemem nijedan drugi aparat (radio, zvucnike...)
> Da li neko zna kolika treba biti propisna udaljenost pomenutih
> uredjaja (radio, televizor...) da se ne bi javile potencijalne
> smetnje, bilo na monitoru ili na racunaru.
Ovo nije strucan odgovor, ali ...
Na stolu imam 486/DX4/100 sa dva monitora (jedan je Hercules
mono, drugi je SVGA 1024*768 po MPR II standardu) i najcesce su
oba monitora ukljucena (volim da se zracim ;))). Na udaljenosti od
oko 1m je radio kasetofon, a na oko 1.5m je crno-beli televizor sa
sobnom antenom). Ukljucim lepo sve ove aparate i sve funkcionise
sasvim normalno (cak i kada na kompjuteru predjem u graficki mod).
Zanimljivo je da bi, dok sam radio sa 286/16 i Hercules-om
(bez SVGA), rad u grafickom modu "slogirao" radio-kasetofon
(citaj: tisina) i doveo do pojave neznatne kolicine snega na
ekranu televizora, cak u drugoj sobi.
Ovo me navodi na pomisao da tu i nema nekog pravila, sve
zavisi od konkretnih uslova ...
video.573bobsi,
I dalje mi je potreban "In Control Tools"
za DIAMOND STEALTH 64 DRAM VLB (za Win 95).
Pokusao sam sa GTW95218.EXE, ali to je za DS 64 Video.
To me je kostalo jednog prepodneva resetovanja i ostalog
mucenja da sve vratim na staro jer mi je otkazao Windows.
Da li je neko pokusao sa DIAMOND.EXE (sa Imtel BBS-a)?
Pozdrav, Bobsi.
video.574calex,
-> #573, bobsi<!> I dalje mi je potreban "In Control Tools"
<!> za DIAMOND STEALTH 64 DRAM VLB (za Win 95).
<!> Pokusao sam sa GTW95218.EXE, ali to je za DS 64 Video.
Jesi li pokušao sa malo novijom verzijom?
- novo -
windows\drivers\*.*
------------------
gtw95268.zip 1170k Diamond GT Win 95 drajveri/InControl Tools, v4.02.268
/readme.txt/
Diamond GT Windows 95 Drivers with InControl Tools 95
Release Notes
-------------
This is version 4.02.268 of the Diamond GT Windows 95 Drivers disk, with
InControl Tools 95 version 4.02.147. This driver currently supports the
following Diamond display adapters:
Stealth SE
Stealth 64 VRAM
Stealth64 Graphics 2000 series
Stealth64 Video 2000 series
Stealth64 Video 2001 series
Stealth64 Video 3000 series
With some BIOSes, the Diamond GT driver may not correctly identify your
Diamond display adapter. A BIOS upgrade may address this for you. See
below for more information on BIOSes.
The following BIOSes have been tested with the Diamond GT display driver.
If you have an older BIOS and are encountering difficulties, it is
recommended that you contact Diamond Customer Service at 408-325-7100
(option 3) to get the current version of the BIOS for your Diamond display
adapter:
Stealth SE: BIOS 1.01, 1.02
Stealth 64 VRAM: BIOS 1.07H and 1.07U
Stealth64 Graphics 2000 series: BIOS 1.04H and 1.04U, 1.14
BIOS 2.06, 2.09
BIOS 3.02
Stealth64 Video 2000 series: BIOS 1.02
Stealth64 Video 2001 series: BIOS 1.00, 1.01, 1.03
Stealth64 Video 3000 series: BIOS 1.04, 1.06
BIOS 2.04, 2.07
BIOS 3.00, 3.01
Stealth64 Video 3200: BIOS 1.06, 1.16
BIOS 2.06, 2.16
video.575bobsi,
Isproban GTW95268.ZIP u kombinaciji sa
DIAMOND STEALTH 64 DRAM VLB (pod Win 95).
Radi!!!!
video.576nesh,
-> #574, calex: <!> Pokusao sam sa GTW95218.EXE, ali to je za DS 64 Video.
:
: windows\drivers\*.*
: ------------------
: gtw95268.zip 1170k Diamond GT Win 95 drajveri/InControl Tools, v4.02.268
Kod mene ovo radi savršeno (calex svaka čast). Konačno mogu da koristim
moj Diamond ki' čovek :)) (Stealth 64 DRAM)
Da samo vidite kako lepo izgleda 1152x864x16bp :) Perfektno (doduše na
17-tici ;)
video.577olix,
-> #575, bobsi> Isproban GTW95268.ZIP u kombinaciji sa
> DIAMOND STEALTH 64 DRAM VLB (pod Win 95).
>
> Radi!!!!
I to super !!!
video.578evlad,
-> #540, mikisY> Dakle, niko nema drajvere za Avance Logic (ALI) PCI grafičke kartice?
ima za alg dsv/p 2302p, 2 x 1.44
video.579peacock,
-> #578, evlad#### ima za alg dsv/p 2302p, 2 x 1.44
... ali su tako loše napisani da ti skoro nema pomoći. Posle
višednevnog maltretiranja sa jednom takvom karticom, odustao sam.
Sa Windowsom 3.11 nije htela da sarađuje ni pod razno, sem
640x480.
video.580mikis,
-> #579, peacock+> ... ali su tako loše napisani da ti skoro nema pomoći. Posle
+> višednevnog maltretiranja sa jednom takvom karticom, odustao sam.
+> Sa Windowsom 3.11 nije htela da sarađuje ni pod razno, sem
+> 640x480.
...što mi ništa ne znači :( Ništa, hvala na pomoći, pogledaću na
Internetu...
video.581mcule,
Da li je normalno da ndiags u prvom testu video kartice (mislim da je
video memorija) prijavljuje FAILED?
Da, kartica je Trio64V+.
video.582mmarkovic,
-> #581, mcule> Da li je normalno da ndiags u prvom testu video kartice (mislim
> da je video memorija) prijavljuje FAILED?
>
> Da, kartica je Trio64V+.
Nije, bar se kod mene ne dešava.
Kartica je ExpertColor S3 Trio64V+ (765).
video.583iaca,
Skoro sam dosao do graf. kartice OAK sa cipom "087" medjutim imam drajvere za
cip "067".
Ovim putem bih zamolio onoga ko ima drajvere za "087" da mi se javi.
Unapred hvala!
video.584ne.ko,
Da li neko moze da pomogne vlasniku 386-25mhz firme OLIVETI
Na maticnoj ploci je ugradjen i kontroler i video kartica
Uz komjuter dobijeni i video drajveri za WINDOWS 1.0
Problem je kako nabaviti drajvere za video karticu
za 3.1 ili 3.11
Inace Video kartica je isto OLIVETI (valjda se tako pise)
Ako neko nesto zna sta i kako bio bih mu zahvalan
HVALA!
video.585drdjokic,
Prijatelj ima sledeci problem !
Radi se o kolor monitoru
MITSUBISHI model EUM - 1481 A (T) ; 50Hz / 0.6A
a) prilikom prelaska iz bilo kog grafickog moda u tekstualni
rezim rada dolazi do deformisanja slike (pojave se
horizontalne linije koje se pomeraju i prakticno se nista
nevidi na ekranu), kada se monitor ugasi pa ponovo upali sve
se dovede u red. Slika je normalna. Isto se desava i ako pre
paljenja racunara prvo upali monitor.
b) na poldjini monitora se nalazi TTL konektor. Cemu on sluzi i
koji je raspored pinova ( poseduje 9 pinova )
Potrebne su mi bilo koje informacije i jos bolje eventualno
neki prospekti i drajveri za ovaj monitor.
video.586nenad,
-> #584, ne.ko> Inace Video kartica je isto OLIVETI (valjda se tako pise)
> Ako neko nesto zna sta i kako bio bih mu zahvalan
Radi li kao obična VGA? Sumnjam da ćeš moći mnogo više da izvučeš
iz nje, a nije čak nemoguće ni da je u pitanju double-scan CGA
(640x400 u dve boje), mada mislim da je mašina dovoljno nova i da
ipak nije to u pitanju.
video.587ne.ko,
-> #586, nenad> Radi li kao obicna VGA? Sumnjam da ces moci mnogo vise da izvuces
> iz nje, a nije cak nemoguce ni da je u pitanju double-scan CGA
> (640x400 u dve boje), mada mislim da je masina dovoljno nova i da
> ipak nije to u pitanju.
Video kartica je sigurno VGA !
U VPIC-u mogu da gledam slike u 640 x 480 u 256 boja i to kada
sam setovao ne neku sasvim levu konfiguraciju VPIC zaboravio sam
koju ali ako je vazno mogu da proverim. Inace sama 386 je
sasvim kopatibilbna sa svim 386DX masinama novije generacije
samo sto su oni neke stvari spakoveli sve na plocu sto se i danas
radi na novijim plocama.To nije nesto preterano stara ploca ali
je stara i na njoj sve radi a brzina bi mogla da se meri sa
386/33 ali to nema veze ocu da ti kazem da je ploca novije
generacije (kolko tolko).Probao sam sve sezamove drajvere za
windovs one SVGA ali sipak.Ne znam gde je prestavnistvo
OLIVETTI tamo bi prvo otiso. Meni je samo potrebna rezolucija
640 x 480 u 256 boja.Inace standardan drajver VGA iz WINDOWS-a
radi odlicno ali sve vece od 16 boja zeza i kaze error
konfiguration video CARD (ili tako nesto)
Pa sam zato pitao mozda je neki OLIVETTIsta slucajno resio
problem ili se varam.....
U svakom slucaju HVALA !
video.588nenad,
-> #587, ne.ko> Ne znam gde je prestavnistvo OLIVETTI tamo bi prvo otiso.
Olivetti Energodata
Palmira Toljatija 5
11070 Beograd
+381.11.698512
i, ako nekom zatreba:
Croatia Olivetti Representative Office
Cvijete Zuzoric, 3-5
10000 Zagreb
+385.1.6116028
Representative Office of Slovenia
Dunajska 101
61000 Ljubljana
+381.61.342110
Ako treba još neka adresa (imam spisak), recite, da ne kucam za
džaba.
video.589dulev,
-> #587, ne.ko> generacije (kolko tolko).Probao sam sve sezamove drajvere za
> windovs one SVGA ali sipak.Ne znam gde je prestavnistvo
> OLIVETTI tamo bi prvo otiso. Meni je samo potrebna rezolucija
> 640 x 480 u 256 boja.Inace standardan drajver VGA iz WINDOWS-a
Probaj da otvoris masinu i pronadjes video cip. Obicno nije daleko
od video prikljucka. Drugi indikator je video memorija, koja se
obicno nalazi odma pored njega (video cipa).
(dv)
video.590ne.ko,
-> #588, nenad> Olivetti Energodata
> Palmira Toljatija 5
> 11070 Beograd
> +381.11.698512
Mnogo hvala za telefon i adresu
Da ne znas slucajno i FTP adresu OLIVETTI-a
Cu se pretplatim na EUNET samo da skinem drajvere
ali najverovatnije cu ih naci u prestavnistvu
ZAHVALJUJEM imenjacce NE.KO
video.591ne.ko,
-> #589, dulev> Probaj da otvoris masinu i pronadjes video cip. Obicno nije
> od video prikljucka.
NIje mi bas jasno a sta da radim i kada ga nadjem
> Drugi indikator je video memorija, koja se
> obicno nalazi odma pored njega (video cipa).
Nisam razumeo BTW: trbaju mi drajveri
video.592vstan,
-> #591, ne.ko>> Probaj da otvoris masinu i pronadjes video cip.
>
> NIje mi bas jasno a sta da radim i kada ga nadjem
>
> Nisam razumeo BTW: trbaju mi drajveri
Pa na osnovu toga sta pise na cipu da znamo imamo li
odgovarajuce drajvere.
video.593dulev,
-> #591, ne.ko>> Probaj da otvoris masinu i pronadjes video cip. Obicno je
>> kod video prikljucka.
> NIje mi bas jasno a sta da radim i kada ga nadjem
Kad nadjes cip, procitas sta pise na njemu (Trident, Tseng, WD,...)
i na osnovu oznake trazis drajver. Postoji sansa, da cip spada u
neke od standardnih, kao sto su se tada stavljali na VGA kartice.
Ja sam na taj nacin (davno) nasao drajvere za jedan NCR racunar.
>> Drugi indikator je video memorija, koja se
>> obicno nalazi odma pored njega (video cipa).
> Nisam razumeo BTW: trbaju mi drajveri
Naravno da ti trebaju.
Video memorija ce ti pomoci da lokalizujes video cip na ploci, a kad
ga nadjes, procitas sta pise n... :)
(dv)
video.594ne.ko,
-> #593, dulev> Naravno da ti trebaju.
> Video memorija ce ti pomoci da lokalizujes video cip na ploci,
> a kad
> ga nadjes, procitas sta pise n... :)
Hvala!
video.595zvezdan,
Sa video kartom miro 20SD sa 2MB RAM-a nije moguće izvršiti
instalaciju programa Adobe PhotoShop 3.0.5 ako se koriste njeni
drajveri, već samo ako se koristi standardni VGA drajver sa 16
boja (sa Super VGA drajverima sa 256 boja koji se dobijaju uz
Windows karta uopšte neće da radi). U radu sa već instaliranim
programom nema vidljivih problema sa miro drajverima.
Instalacija istog tog programa prolazi bez problema sa drugim
video kartama. Prodavac je probao da otkloni navedeni problem
instalacijom novih miro drajvera i nije uspeo, tako da je
vratio kartu kupcu uz izgovor tipa "eto, program može da se
instalira sa običnim VGA drajverom".
Pomenuti program je veoma važan za kupca, a postavlja se i
pitanje da li se neće u kasnijem radu pojaviti neki možda i
gori problem u nekom drugom bitnom programu. U vezi sa
pomenutim kvazi-rešenjem za instalaciju treba pomenuti da
postoje i neki programi koji ne mogu da se instaliraju ako se
koristi standardni VGA drajver, tj. ako nije aktivan drajver sa
256 ili više boja.
Zanima me mišljenje prisutnih da li je prodavac dužan nakon
ovakvog problema da zameni kartu za neki drugi model.
video.596sobrenovic,
-> #595, zvezdan
U normalnim zemljama kupac je zestoko zasticen. Tamo, kada
kupujes uredjaj ili program, kupujes barem ono sto pise u
specifikaciji, a ako dobijes manje od toga, onaj koji je to prodao
je duzan da koriguje gresku. Kako bi izgledalo da ja (npr.) nekom
prodam program, da program ne radi nista od trazenog a ja da na to
dam komentar: "Nema veze, bar lepo izgleda..."
U normalnim zemljama bi za to neko zaglavio u bajbok.
video.597inforts,
-> #584, ne.ko> Olivetti 386/25 i VGA drajveri
Izvod iz knjige:
--------------------------------------------------------------------
Your enhanced VGA adapter is basewd on the Chips & Technologies
82C452 Super VGA controller. The controler offers two enhanced VGA
modes.
The purpose od the enclosed software drivers is to take advantage of
the extended features of 82C452 Super VGA controller.
These capabilities include:
- High speed video memory interface
- 16-bit datapath to video memory and hardware registers
- Resolutions up to 1024x768 in graphics modes with 256 colors
- Graphics cursor movements performed by the 82C452 hardware
If you only intend to use your enhanced VGA adapter in standard VGA
modes, you do not need to install any of these drivers. Since your
enhanced VGA adapter is 100% VGA compatible, it doesn't require any
special drivers to operate in standard modes.
Applications & environment:
- Microsoft Windows 3.0
- Autodesk Autocad 9, 10 and 11
To use 650x480 or 1024x768 graphics display drivers, you must have a
multi-frequency monitor capable of displayinf that resolution.
Standard VGA monitors do not have this capability.
---------------------------------------------------------------------
Napomena:
Color monitor koji se dobijao uz ovaj kompjuter je običan VGA monitor.
Pozdrav Dragan.
olivetti.arjvideo.598djcorto,
-> #595, zvezdan> Zanima me misljenje prisutnih da li je prodavac duzan nakon
> ovakvog problema da zameni kartu za neki drugi model.
Ako je samo do karte, svakako jeste.
A mozda i nije, ako u nekom readme ili slicno fajlu pise da su
problemi poznati ... obicno se onda kupe drajveri sa BBSa
proizvodjaca.
video.599passinger,
-> #595, zvezdanRE : Miro i zamena
Imao sam isti problem sa Miro karticom i radom u Win95; Kartica
savrseno radila u Win311 i ostalom starom softveru, ali znala
je da pravi probleme u Win95 sa njenim i univerzalnim drajverima
u raznim situacijama. Nabavljeni su novi drajveri, pa kad
ni oni nisu dali pozitivne rezultate, kartica je sporazumno
sa kupcem zamenjena za Diamond Stealth.
video.600zvezdan,
-> #598, djcorto>> Ako je samo do karte, svakako jeste.
Zaboravio sam da pomenem: ta ista karta je proverena na dva
kompjutera, plus je serviser firme koja je prodala tu kartu
pokušao na njihovom kompjuteru(ima) to isto i na svim se isto
ponašala. Jedini logičan zaključak je da je sama karta
problematična (ili drajveri za nju što se praktično na isto
svede).
video.601drdjokic,
Prijatelj ima sledeci problem !
Radi se o kolor monitoru
MITSUBISHI model EUM - 1481 A (T) ; 50Hz / 0.6A
a) prilikom prelaska iz bilo kog grafickog moda u tekstualni
rezim rada dolazi do deformisanja slike (pojave se
horizontalne linije koje se pomeraju i prakticno se nista
nevidi na ekranu), kada se monitor ugasi pa ponovo upali sve
se dovede u red. Slika je normalna. Isto se desava i ako pre
paljenja racunara prvo upali monitor.
b) na poldjini monitora se nalazi TTL konektor. Cemu on sluzi i
koji je raspored pinova ( poseduje 9 pinova )
Potrebne su mi bilo koje informacije i jos bolje eventualno
neki prospekti i drajveri za ovaj monitor.
Unapred hvala Drdjokic
video.603seki,
Treba li kome Flash BIOS v2.0 za Matrox MGA Millenium? Da saljem?
Ognjen
video.604vnessa,
Ima li neko možda ima drajvere za GEM Venturu 3.0 za video kartice:
Trident 9000c i S3/765 Trio 64V+?
video.605ne.ko,
-> #597, infortsNE> Napomena:
NE> Color monitor koji se dobijao uz ovaj kompjuter je obican VGA
NE> monitor. Pozdrav Dragan.
Ali u DOSu ladno gledam slike u 640x480 u 256 boja
A sto se tice monitora vrlo rado bi voleo da ga imam kuci
Sigurno radi u 1024x768 u LI modu
video.606nenad,
Video kartica na sebi ima 1MB EDO memorije. Da li je za
proširenje na 2MB neophodan takođe EDO RAM i ako jeste,
gde se on može nabaviti?
video.607inforts,
Možda sam malo zakasnio, ali sigurno još ima dosta vlasnika
TRIDENT 9440 video kartice koji u Windows-u ne koriste brze AGI
drajvere jer program za centriranje slike TVGACRTC na njih nema
dejstvo pa su primorani da koriste sporije, obične TRIDENT drajvere.
Problem se može rešiti ako se stvar postavi naglavačke.
Startujte Windows-e bez TVGACRTC i učitajte AGI drajvere (najbrži
su oni za 64K boja) i sliku centrirajte i razvucite pomoću
potenciometara na monitoru. (Stariji monitori nemaju dugme za
proširenje
slike, pa će možda trebati da se otvore i podese iznutra).
Kada se vratite u DOS slika će biti razdešena pa je potrebno
startovati TVGACRTC i podesiti ostale režime rada. Glavni modovi su
mod 3h (text 80x25) i mod 12h (graph 640x480x16).
Pozdrav Dragan.
video.608mikis,
-> #603, seki+> Treba li kome Flash BIOS v2.0 za Matrox MGA Millenium? Da saljem?
Najlepše bih zamolio :) (odavno ga jurim, Duke ne radi u višim
rezolucijama bez njega ;) Za uzvrat, mogu poslati najnovije Matrox Millenium
drajvere za Windows NT 3.51.
video.609bobsi,
Neko je tražio TVGA9000 za GEM Venturu.
video.615bobsi,
Šaljem ponovo TVGA 9000 za GEM Venturu.
tvga.zipvideo.616vojas,
I've got a problem.
Posedujem S3 Trio 64v+ karticu i w95.
Sad, sve radi idealno, 24bit color, brzo, stim sto nikako nece da gleda slike
'cudnijeg formata' iz dos promta! Samo se zacrni ekran i nista..moram hardware
reset.
Kad izadjem iz w95ice, tj. kad startujem msdos mod, sve radi ok!
Ranije sam imao CL 5428 i sve je ok radilo.
Ne znam da li je to do picture viewera (koji je malo starijeg datuma
,ali zato gleda sve formate) ili do drajvera u w95ici!?!
Help!
AcCeSS DeNiED
video.617mikis,
Skinuto sa Matrox FTP site-a pre nedelju dana:
MATROX GRAPHICS INC. March 31, 1996
MGA Millennium Windows NT 3.5/3.51 Display Driver
Rev. 2.10.049 (3.5.49)
This is the MGA Millennium Windows NT Display Driver, version 2.10.
It supports Microsoft Windows NT for x86 CPU's, versions 3.5 and 3.51.
This product includes:
- Display Driver
- MGA PowerDesk Panel
- 3D-DDI Driver, for OpenGL hardware-accelerated 3D
The driver supports 2, 4, and 8Mbytes MGA Millennium boards. Up to three
boards are also supported.
1597_210.zipvideo.618mikis,
Možda će još nekome trebati, pa da prebacim ovde :) Matrox Millenium
Flash Bios update, revision 2.00.032. Hvala sekiju koji mi je poslao ovo na
mail :)
mgafbv20.zipvideo.619kovacevicd,
Koja je bolja kartica za kupovinu u ekonomskoj klasi
TRIDENT 9680 ili S3 TRIO 64V+. Kakva im je programska podrška
da li podržavaju VESA standard da li im je omogućena promena
frekvencije osvežavanja ekrana, centriranje slike, koja je brža,
kvalitet dokumentacije, da li brže rade ako im se doda još 1Mb
memorije i kakav im je kvalitet drajvera za Win 3.1 i W95.
video.620jcerni,
nisam siguran da poruka spada ovde pa sam ve zato poslao u
conf PCHARD > sistemi
obzirom da mi treba jedna informacija zamolio bih sve koji žele da mi
pomognu da je pročitaju
pozdrav :))))
HVALA UNAPRED !!!
video.621dj.gaga,
Ne znam da li sam poruku uputio u pravu konferenciju
ali niko nije savrsen.
Jel neko mozda ima drajvere za karticu OPTI-V264?
Ako ima nek salje samo za Win95,jer imam spor modem.
Unapred hvala,Dj.gaga