PCHARD.6

02 Jul 1995 - 19 Oct 1997

Topics

  1. sistemi (183)
  2. mikroprocesori (544)
  3. maticne.ploce (1113)
  4. diskovi (2401)
  5. video (1276)
  6. dodaci (450)
  7. matricni (339)
  8. laseri (428)
  9. mreze (203)
  10. kvarovi (798)
  11. nabavka (727)
  12. benchmark (37)
  13. razno (1216)
  14. inkjet (283)
  15. unknown (2)

Messages - video

video.516 mango, -> #502, mpedja
> Aj meni objasni onda kako to da imam S3 Vision 868 1mb. i ne mogu da ga > nateram u True color ? Ja imam (pra)staru cl5428 sa 1 mb ram-a i ona postize navedenu rezoluciju.
video.517 kvale,
>> Dali znaš kolika je okvirna cena istih? Nažalost ne, ali evo ti broj MIRO BBS-a u Nemačkoj pa probaj. Tel. + (0531) 21 13-1 12
video.518 mpedja, -> #515, mango
#$%&*-> Moze i 640x480 u 16.7 milki(24bita). Verovatno, al ja sa svojom karticom jos ne videh!
video.519 zeljkoj, -> #509, deimos
> Naravno, oba tipa true colora podrazumevaju 16.7M boja, s tim > sto ove 32-bitne poseduju i alpha channel. Alpha channel? Äta je to? :)
video.520 mmisic, -> #501, mpedja
> 640x480 16 mil. boja ne moze. > 800x600 do 64k(16 bit) moze. > > Kupi jos 1 mb., ne zavisi broj boja od kartice vec od ram-a na njoj. Ma sa 1Mb video memorije može da se natera u 640*480 True color dok za 800*600 takodje true color treba 2Mb memorije :))
video.521 mmisic, -> #518, mpedja
> Verovatno, al ja sa svojom karticom jos ne videh! >#$ %&*-> Moze i 640x480 u 16.7 milki(24bita). > > Verovatno, al ja sa svojom karticom jos ne videh! Pa ako nisi video nemoras da govoriš ljudima da je to nemoguće kad i vrapci na granama znaju da sa 1mb video memorije moze da se potera 640*480 u true coloru (24bita)
video.522 crncic, -> #519, zeljkoj
>> > sto ove 32-bitne poseduju i alpha channel. >> Alpha channel? Šta je to? :) Alfa kanal je u stvari slika, 8bit 256 nijansi sive, koja ide uz istu, tj. odgovarajuću, sliku. Ili malo prostije, alfa kanal je maska koja odredjuje intenzitet transparentnosti na nekoj slici.
video.523 biber, -> #519, zeljkoj
>> Alpha channel? Sta je to? :) To mu dodje providnost.
video.524 biber, -> #514, dejanp
>> Potrebno mi je uputstvo za karticu CL542x sa rasporedom dzzampera, Nema toga u uputstvu. Od hardvera je jedino spomenut raspored izvoda za slot i ponesto od napona.
video.525 mcule,
Čitam malopre u jednom od poslednjih brojeva PC-a kako kartice sa čipom S3 (ne sećam se koje) prave problema u rezolucijama 800x600. Da li je neko iskusio te "probleme" i može li mi reći o čemu to Bojan Petrović govori?
video.526 mmarkovic, -> #525, mcule
> Da li je neko iskusio te "probleme" i može li mi reći o čemu to > Bojan Petrović govori? Evo ja! Neće na 56 Hz, a moj monitor, stariji filips neće na 60. 1024x768x256i radi fino...
video.527 vstan, -> #525, mcule
> Citam malopre u jednom od poslednjih brojeva PC-a kako kartice > sa cipom S3 (ne secam se koje) prave problema u rezolucijama > 800x600. Jel S3 i dalje suzava sliku po horizontali u 800x600 ?
video.528 smilicic, -> #492, kvale
> Evo spiska drivera za razne proizvode firme MIRO (video > kartice, zvucne kartice, digital video products, communications > products, ....). Pa, ako nekom nesto treba.... Meni treba! Zanimaju me drajveri za MIRO VIDEO 20 SD. Oznaceni su sa 28h211.zip i 28h212.zip. Tj, ja vec imam ove drajvere iz januara 96. ver. 1.11 ali sam u "zakacenom" fajlu video da je izasla verzija 3.0 ? So, ako se zaista radi o toj verziji, bio bih Vam veoma zahvalan ako biste ih okacili ili u konferenciju ili poslali meni na mail. Pozdravi, Srdjan ;)
video.529 sjocic, -> #525, mcule
├> Čitam malopre u jednom od poslednjih brojeva PC-a kako kartice ├> sa čipom S3 (ne sećam se koje) prave problema u rezolucijama ├> 800x600. Kakve probleme ? Probaj da menjaš drajvere, oni čine 50% rada karte. Usput, ako nekom treba, kačim drajvere za S3 karte za Win95 skinute sa Pro-a i Setovanje refresh rate-a za sve S3 karte (isto za 95). s3-win95.zip
video.530 snemcev, -> #495, nenad
>> Teorijski, taj čip i ta količina memorije omogućavaju 64k boja u >> 800x600 i 16m boja u 640x480. Pod Windowsom sve ovo radi kao sat. Drajveri su oni koji su stigli sa karticom.
video.531 mcule, -> #529, sjocic
>> Kakve probleme? Probaj da menjaš drajvere, oni čine 50% >> rada karte. Pa nisam povatao na kakve je probleme mislio, zato i pitam. Razmišljam se da kupim neku karticu baziranu na ovom čipu, pa reko' da se raspitam na vreme.
video.532 zvezdan,
Ima li nekoga ovde da poseduje neku kartu sa 3D akceleratorom? Mogu li kod nas da se nabave povoljno kvalitetnije karte (Diamond Stealth 3D, Matrox Millenium, ...) i gde?
video.533 mpedja, -> #521, mmisic
#$%&*-> Pa ako nisi video nemoras da govoris ljudima da je to nemoguce kad #$%&*-> i vrapci na granama znaju da sa 1mb video memorije moze da #$%&*-> se potera 640*480 u true coloru (24bita) Izvinjavam se onome kome sam to rekao jer sam zaista mislio da ne moze.
video.534 mpedja, -> #525, mcule
#$%&*-> Citam malopre u jednom od poslednjih brojeva PC-a kako kartice #$%&*-> sa cipom S3 (ne secam se koje) prave problema u rezolucijama #$%&*-> 800x600. Ja imam S3 Vision868 1mb. i nisam imao nikakvih problema, a bas najvise radim u toj rezoluciji u High coloru. Ako ti neko nudi, kupi, kartica je izuzetna!
video.535 mpedja, -> #529, sjocic
#$%&*-> Usput, ako nekom treba, kacim drajvere za S3 karte za Win95 skinute #$%&*-> sa Pro-a i Setovanje refresh rate-a za sve S3 karte (isto za 95). PA TO SE CEKALO! Jel ovaj drajver omogucuje 640*480 u True Coloru?
video.536 mdimitrijevic,
Trebaju mi drajveri za S3 801/805 karticu. Za WIN i utility za DOS i WIN. Propale mi original diskete sa drajverima :(. Pozdrav, Marjan
video.537 mcule, -> #535, mpedja
>> Jel ovaj drajver omogucuje 640*480 u True Coloru? Eeee, ne može 640x480 u true coloru ;)
video.538 marec,
Ima li neko nove drajvere za video kartu Western DIgital Paradise 90C33. Moji ne podržavaju 800x600 True Color sa 2MB RAM-a, iako u uputstvu stoji da hardver kartice to omogućava. ..mail reply 26287 Evo slike Disciplin A Kitschma-e... Čitaj Ukus nestašnih! Pozdrav, Ranx.
video.539 zddb,
Pa zar stvarno niko nema ovo ... >>>>Dođoh do jedne stare TSENG ET4000 W32. U uputstvu blok dijagram 2 varijante, a ovo je pak treća! Ima 3 jumpera. Pa me zanima da li neko ima istu, sa dobrom dokumentacijom. J6 je 2-pinski, zatvoren JP4 3-pinski, zatvoreno 1+2 JP5 3-pinski, zatvoreno 2+3 Dok nisam prebacio JP4 na 2+3 kartica je pravila ludilo po monitoru. Sada radi, obaram sve živo u BIOS-u, ali ponekad mi se ukuca u WINDOWS-ima sa drajverom 32K boja, Large fonts, 800x600. Pa mi je sledeća faza da ipak utvrdim šta predstavljaju džamperi. Unapredak hvala. >>>>>
video.540 mikis,
Dakle, niko nema drajvere za Avance Logic (ALI) PCI grafičke kartice? :(
video.541 bobsi,
Potreban mi je "In Control Tools" za DIAMOND STEALTH 64 DRAM (za Win 95). Ko zna gde da ga nabavim neka mi javi. Hvala!!!
video.542 snemcev, -> #526, mmarkovic
>> Evo ja! Neće na 56 Hz, a moj monitor, stariji filips neće na 60. >> 1024x768x256i radi fino... Moja S3 Trio64 radi bez ikakvih problema. :)
video.543 zeljkoj,
Hm... ortak kupio S3 Trio karticu i neće da mu radi u 800 x 600. Ima neki Sony monitor za koji tvrdi da podržava i 100 Hz. :) Šta bi u tom slučaju mogao da bude problem?
video.544 kostja,
E, kad smo se tako lepo raspisali u ovoj temi da ponovo priupitam... Jel ima neka dobra dusa da mi dobaci (ne preko modema) komplet drajvere & ostalo za: Diamond Stealth 64 video 2001 Poz:)
video.545 mmarkovic, -> #542, snemcev
>>> Evo ja! Neće na 56 Hz, a moj monitor, stariji filips neće na >>> 60. 1024x768x256i radi fino... > > Moja S3 Trio64 radi bez ikakvih problema. :) ;((( Kažem ja, izgleda da me zaklalo ono "V+" ... Ima li neke bitne razlike u brzini između S3 Trio 64 V+ ( ExpertColor DSV 3365P, 765 ) i "obične" S3 Trio 64. ( osim MPEG-a). Ko pravi "obične" S3 Trio 64? Jel' to neki "noname" proizvod?
video.546 mmarkovic, -> #543, zeljkoj
> Hm... ortak kupio S3 Trio karticu i neće da mu radi u 800 x > 600. Ima neki Sony monitor za koji tvrdi da podržava i 100 Hz. > :) Šta bi u tom slučaju mogao da bude problem? Xm, pojma nemam, ali ako saznaš, javi...
video.547 milanmi,
Interesuje me da li neko zna uzrok sledecem problemu: Kada u Windowsu promenim rezoluciju, sa 640x480 na neku drugu, recimo na 800x600 sa 256 boja slika postaje mutna i necitljiva, dok recimo na 1024x768 slika ode u desno (u odnosu na 640x480). Katrica je inace TRIDENT 9000 sa 512k rama. Ukoliko je problem u drajverima (a mislim da jeste) molim nekoga ko ima iste da ih posalje. P.S. Video sam da negde na Sezamu ima drajvera za TRIDENT 8900/9000, pa recite ako bi isti odgovarali. Trenutno su mi na sistemu drajveri koje sam dobio uz karticu.
video.548 calex, -> #544, kostja
<!> Jel ima neka dobra dusa da mi dobaci (ne preko modema) komplet <!> drajvere & ostalo za: <!> Diamond Stealth 64 video 2001 Možda da potražiš po konferenciji? ;) Recimo 5.455 i 5.456.
video.549 kostja, -> #548, calex
> Mozda da potrazis po konferenciji? ;) Recimo 5.455 i 5.456. Jes`, pardon moja greska... Dakle, treba mi doticni Win 3.11 drajver za Diamond Stealth 64 video 2001. Poz:)
video.550 mikis, -> #545, mmarkovic
+> Ko pravi "obične" S3 Trio 64? Jel' to neki "noname" proizvod? Verovatno da jeste. S3 samo pravi čipove (Trio64/+, 868, i sl.), a drugo je pitanje ko ih sklapa - Diamond pravi svoje kartice sa tim čipsetom, pravi ih #9, pravi ih Spea, ..., prave ih braća anonimni kinezi - sve zavisi koliko para si spreman da odvojiš :)
video.551 nesh, -> #541, bobsi
-=> Potreban mi je "In Control Tools" -=> za DIAMOND STEALTH 64 DRAM -=> (za Win 95). Ma i meni trebaju drajveri za tu kartu. Ima nešto na CD- sa Win95 ali samo goli drajveri. Ništa od podešavanja. Jedina varijatnda je da koristiš DOS programčić s64mode ili sl. koji si dobio uz kartu, ali to je već krpljenje. ------------------------------ CU! Nesh B)
video.552 snemcev, -> #545, mmarkovic
>> Ko pravi "obične" S3 Trio 64? Jel' to neki "noname" proizvod? Verovatno jeste. Moja nosi više nego indikativan naziv "S3 Trio 64". :)
video.553 pavlovicz,
Kad se vec pominje Trio 64 : Imam Trio 64 V+ sa 1 Mb, i hocu da je prosirim na 2 Mb. E sad, dali neko zna jel se u ona 2 postolja(2*512) ubacuje D-Ram ili V-Ram. P.S. Kartica je neka konfekcija, zove se es227 i na njoj je cip Trio 64V+ (To su ove kartice koje se masovno prodaju po malim oglasima)
video.554 deimos, -> #553, pavlovicz
>> E sad, dali neko zna jel se u ona 2 postolja(2*512) ubacuje D-Ram ili >> V-Ram. Kad budes kupovao memoriju trazi 1MB u SOJ pakovanju. .dEiMoS.
video.555 pavlovicz, -> #554, deimos
>>> E sad, dali neko zna jel se u ona 2 postolja(2*512) ubacuje D-Ram ili >>> V-Ram. > > Kad budes kupovao memoriju trazi 1MB u SOJ pakovanju. Ma ovaj mod diler je, k'o i vecina ostalih . " Slusaj Kizo, DRAM ili VRAM to je isto, samo neko zove DRAM a neko VRAM a sta je VRAM, nista drugo do Video RAM " :>> Kad sam mu rek'o da ne prica gluposti, onda mi je rek'o (uz kiseli osmeh) da on ima bas to sto mi treba. Ajd napisi, ako te ne mrzi, kako izgleda to SOJ pakovanje . Pozdrav.
video.556 nenad, -> #503, sav.gacic
> Gde to da pronađem? U knjižici, ili direkt na čipovima u kućištu? Najverovatnije može i u knjižici, ali one se ne update-uju tako često i obično se odnose na nekoliko srodnih modela. Najbolje je da pogledaš na samu karticu, ali ne na čipove već na štampanu ploču, tamo bi trebalo da piše - bar kad je reč o poznatijim proizvođačima.
video.557 milanmi, -> #547, milanmi
> Interesuje me da li neko zna uzrok sledecem problemu: > Kada u Windowsu promenim rezoluciju, sa 640x480 na neku drugu, recimo na > 800x600 sa 256 boja slika postaje mutna i necitljiva, dok recimo na > 1024x768 slika ode u desno (u odnosu na 640x480). > Katrica je inace TRIDENT 9000 sa 512k rama. Ukoliko je problem u drajverima > (a mislim da jeste) molim nekoga ko ima iste da ih posalje. > > P.S. Video sam da negde na Sezamu ima drajvera za TRIDENT 8900/9000, pa > recite ako bi isti odgovarali. Trenutno su mi na sistemu drajveri koje sam > dobio uz karticu. HELP! Kako da resim problem???
video.558 zddb,
Pa zar stvarno niko nema VLB-TSEN? Da li ćete me pustiti da isprobam svih 2 x 3 x 3 = 18 kombinacija ??? >>>>Dođoh do jedne stare TSENG ET4000 W32. U uputstvu blok dijagram 2 varijante, a ovo je pak treća! Ima 3 jumpera. Pa me zanima da li neko ima istu, sa dobrom dokumentacijom. J6 je 2-pinski, zatvoren JP4 3-pinski, zatvoreno 1+2 JP5 3-pinski, zatvoreno 2+3 Dok nisam prebacio JP4 na 2+3 kartica je pravila ludilo po monitoru. Sada radi, obaram sve živo u BIOS-u, ali ponekad mi se ukuca u WINDOWS-ima sa drajverom 32K boja, Large fonts, 800x600. Pa mi je sledeća faza da ipak utvrdim šta predstavljaju džamperi. Unapredak hvala. >>>>> Dovoljno je samo šta predstavlja koji jumper, ništa više ...
video.559 mmarkovic, -> #557, milanmi
>> P.S. Video sam da negde na Sezamu ima drajvera za TRIDENT >> 8900/9000, pa recite ako bi isti odgovarali. Trenutno su mi na >> sistemu drajveri koje sam dobio uz karticu. Imao sam ISA Trident 8900c - 1 MB, i bio prilično zadovoljan. U Win 3.11 windows generički drajveri za Super VGA su bili daleko bolji od TRIDENTOVIH, doduše valjda za Win 3.1 . Bili su brži, imali large fontove pa je upotrebljivo 1024x768i, ... Ovo zamućenje i pomeranje slike se nije dešavalo... Probaj te drajvere... P.S. Monitor je stariji PHILLIPS
video.560 babbage, -> #555, pavlovicz
>=>> " Slusaj Kizo, DRAM ili VRAM to je isto, samo neko zove DRAM a neko >=>> VRAM a sta je VRAM, nista drugo do Video RAM " :>> VRAM i DRAM definitivno nisu isto, ali VRAM jeste skraćenica od Video RAM B) Babbage
video.561 vlad, -> #555, pavlovicz
> Ma ovaj mod diler je, k'o i vecina ostalih . > " Slusaj Kizo, DRAM ili VRAM to je isto, samo neko zove DRAM a neko > VRAM a sta je VRAM, nista drugo do Video RAM " :>> A da te neko pita zasto se snabdevas kod takvog dilera? Kao da ih ovde nema dovoljno pametnih & postenih. Da ne reklamiram, javi se na mail ako ti trebaju brojevi. Bolje da te oderu braca Sezamovci nego tamo neki... B) > Ajd napisi, ako te ne mrzi, kako izgleda to SOJ pakovanje . Ako ne znas kako izgleda - pravi si pacijent za tog tvog dilera (no offence). SOJ je ono sto moze lepo da stane u podnozja na tvojoj kartici. Radi se o obliku pakovanja, a ne o vrsti ili proizvodjacu.
video.562 mcule,
U mrklom mraku monitor je crn (samo prompt i kurzor koji trepće) primećujem kako mi ponekad nešto obasjava monitor "iznutra". Naime, dešava mi se kao da neko haotično pojačava osvetljaj monitora i zagušuje ga - kao da na trenutak nekakve varnice u monitoru krešu i to se jedva primetno odražava na sliku. Ne znam puno o struji, al' čini mi se kao da je napon nestabilan? Šta je uzrok ovome? Da li je i koliko štetno po monitor? mc
video.563 pavlovicz, -> #560, babbage
> VRAM i DRAM definitivno nisu isto, ali VRAM jeste skraćenica > od Video RAM B) Ma O.K. samo u trenutku nisam mogao da poverujem sta mi prica i to mrtava ozbiljan. :)
video.564 pavlovicz, -> #561, vlad
> offence). SOJ je ono sto moze lepo da stane u podnozja na tvojoj kartici. E tu postoji sledeca prica ( g-dina dilera) : " .. razmisli dobro pre nego sto stavis memoriju, jer kada jednom stavis jako se tesko skida, ja sam upropastio tako par memorija i kartica " ;> O.K. Da vas vise ne smaram oko ove memorije, uzecu je sutra pa da vidimo sta se desava. P.S. Ako me ispali, bice jedan diler manje :) P.S.S. Hvala svima na pomoci !
video.565 pavlovicz, -> #560, babbage
> VRAM i DRAM definitivno nisu isto, ali VRAM jeste skraćenica > od Video RAM B) Ma O.K. samo u trenutku nisam mogao da poverujem sta mi prica i to mrtava ozbiljan. :)
video.566 pavlovicz, -> #561, vlad
> offence). SOJ je ono sto moze lepo da stane u podnozja na tvojoj kartici. E tu postoji sledeca prica ( g-dina dilera) : " .. razmisli dobro pre nego sto stavis memoriju, jer kada jednom stavis jako se tesko skida, ja sam upropastio tako par memorija i kartica " ;> O.K. Da vas vise ne smaram oko ove memorije, uzecu je sutra pa da vidimo sta se desava. P.S. Ako me ispali, bice jedan diler manje :) P.S.S. Hvala svima na pomoci !
video.567 milosh, -> #562, mcule
`` U mrklom mraku monitor je crn (samo prompt i kurzor koji trepce) `` primecujem kako mi ponekad nesto obasjava monitor "iznutra". Naime, `` desava mi se kao da neko haoticno pojacava osvetljaj monitora i `` zagusuje ga - kao da na trenutak nekakve varnice u monitoru kresu i `` to se jedva primetno odrazava na sliku. `` Ne znam puno o struji, al' cini mi se kao da je napon nestabilan? `` Sta je uzrok ovome? Da li je i koliko stetno po monitor? Cule! Da nije to...greeeemlin?! SIGURNO NIJE GRETA GARBO!!!!!!!
video.568 iaca,
hi U zadnje vreme imem nekih problema sa monitorom. Posle nekih 15-20 min. rada slova se naprosto razvuku kao kad se na papir prospe voda. Sumnjam na monitor, ali je moguce i da je graficka kartica. Napominjem da oko monitora nemem nijedan drugi aparat (radio, zvucnike...) Molio bih nekog alo ima neka iskustva da mi pomogne. Usput monitor je Bermon 14" , a graf. kartica Trident 8900. Unapred hvala !!!
video.569 zormi, -> #564, pavlovicz
*> offence). SOJ je ono sto moze lepo da stane u podnozja na tvojoj kartici. * * E tu postoji sledeca prica ( g-dina dilera) : * " .. razmisli dobro pre nego sto stavis memoriju, jer kada jednom stavis * jako se tesko skida, ja sam upropastio tako par memorija i kartica " ;> :)))) Fakat. Samo zašto se time bavi ako nema alat za vadjenje memorija, ta oblikovana pinceta košta mnogo manje od jedne Sojke...
video.570 babbage, -> #564, pavlovicz
>=>> " .. razmisli dobro pre nego sto stavis memoriju, jer kada jednom >=>> stavis jako se tesko skida, ja sam upropastio tako par memorija i >=>> kartica " ;> Kad čovek nikad nije čuo za pincete. Može i malim šrafcigerom da se obavi posao, ali treba biti uvežban ;) Babbage
video.571 milanmi, -> #568, iaca
> ali je moguce i da je graficka kartica. Napominjem da oko monitora nemem > nijedan drugi aparat (radio, zvucnike...) Da li neko zna kolika treba biti propisna udaljenost pomenutih uredjaja (radio, televizor...) da se ne bi javile potencijalne smetnje, bilo na monitoru ili na racunaru. Uzgred, javljaju mi se smetnje na televizoru (sa sobnom antenom) u susednoj sobi dok je kompjuter ukljucen, pa zbog toga pitam.
video.572 firus, -> #571, milanmi
>> monitora nemem nijedan drugi aparat (radio, zvucnike...) > Da li neko zna kolika treba biti propisna udaljenost pomenutih > uredjaja (radio, televizor...) da se ne bi javile potencijalne > smetnje, bilo na monitoru ili na racunaru. Ovo nije strucan odgovor, ali ... Na stolu imam 486/DX4/100 sa dva monitora (jedan je Hercules mono, drugi je SVGA 1024*768 po MPR II standardu) i najcesce su oba monitora ukljucena (volim da se zracim ;))). Na udaljenosti od oko 1m je radio kasetofon, a na oko 1.5m je crno-beli televizor sa sobnom antenom). Ukljucim lepo sve ove aparate i sve funkcionise sasvim normalno (cak i kada na kompjuteru predjem u graficki mod). Zanimljivo je da bi, dok sam radio sa 286/16 i Hercules-om (bez SVGA), rad u grafickom modu "slogirao" radio-kasetofon (citaj: tisina) i doveo do pojave neznatne kolicine snega na ekranu televizora, cak u drugoj sobi. Ovo me navodi na pomisao da tu i nema nekog pravila, sve zavisi od konkretnih uslova ...
video.573 bobsi,
I dalje mi je potreban "In Control Tools" za DIAMOND STEALTH 64 DRAM VLB (za Win 95). Pokusao sam sa GTW95218.EXE, ali to je za DS 64 Video. To me je kostalo jednog prepodneva resetovanja i ostalog mucenja da sve vratim na staro jer mi je otkazao Windows. Da li je neko pokusao sa DIAMOND.EXE (sa Imtel BBS-a)? Pozdrav, Bobsi.
video.574 calex, -> #573, bobsi
<!> I dalje mi je potreban "In Control Tools" <!> za DIAMOND STEALTH 64 DRAM VLB (za Win 95). <!> Pokusao sam sa GTW95218.EXE, ali to je za DS 64 Video. Jesi li pokušao sa malo novijom verzijom? - novo - windows\drivers\*.* ------------------ gtw95268.zip 1170k Diamond GT Win 95 drajveri/InControl Tools, v4.02.268 /readme.txt/ Diamond GT Windows 95 Drivers with InControl Tools 95 Release Notes ------------- This is version 4.02.268 of the Diamond GT Windows 95 Drivers disk, with InControl Tools 95 version 4.02.147. This driver currently supports the following Diamond display adapters: Stealth SE Stealth 64 VRAM Stealth64 Graphics 2000 series Stealth64 Video 2000 series Stealth64 Video 2001 series Stealth64 Video 3000 series With some BIOSes, the Diamond GT driver may not correctly identify your Diamond display adapter. A BIOS upgrade may address this for you. See below for more information on BIOSes. The following BIOSes have been tested with the Diamond GT display driver. If you have an older BIOS and are encountering difficulties, it is recommended that you contact Diamond Customer Service at 408-325-7100 (option 3) to get the current version of the BIOS for your Diamond display adapter: Stealth SE: BIOS 1.01, 1.02 Stealth 64 VRAM: BIOS 1.07H and 1.07U Stealth64 Graphics 2000 series: BIOS 1.04H and 1.04U, 1.14 BIOS 2.06, 2.09 BIOS 3.02 Stealth64 Video 2000 series: BIOS 1.02 Stealth64 Video 2001 series: BIOS 1.00, 1.01, 1.03 Stealth64 Video 3000 series: BIOS 1.04, 1.06 BIOS 2.04, 2.07 BIOS 3.00, 3.01 Stealth64 Video 3200: BIOS 1.06, 1.16 BIOS 2.06, 2.16
video.575 bobsi,
Isproban GTW95268.ZIP u kombinaciji sa DIAMOND STEALTH 64 DRAM VLB (pod Win 95). Radi!!!!
video.576 nesh, -> #574, calex
: <!> Pokusao sam sa GTW95218.EXE, ali to je za DS 64 Video. : : windows\drivers\*.* : ------------------ : gtw95268.zip 1170k Diamond GT Win 95 drajveri/InControl Tools, v4.02.268 Kod mene ovo radi savršeno (calex svaka čast). Konačno mogu da koristim moj Diamond ki' čovek :)) (Stealth 64 DRAM) Da samo vidite kako lepo izgleda 1152x864x16bp :) Perfektno (doduše na 17-tici ;)
video.577 olix, -> #575, bobsi
> Isproban GTW95268.ZIP u kombinaciji sa > DIAMOND STEALTH 64 DRAM VLB (pod Win 95). > > Radi!!!! I to super !!!
video.578 evlad, -> #540, mikis
Y> Dakle, niko nema drajvere za Avance Logic (ALI) PCI grafičke kartice? ima za alg dsv/p 2302p, 2 x 1.44
video.579 peacock, -> #578, evlad
#### ima za alg dsv/p 2302p, 2 x 1.44 ... ali su tako loše napisani da ti skoro nema pomoći. Posle višednevnog maltretiranja sa jednom takvom karticom, odustao sam. Sa Windowsom 3.11 nije htela da sarađuje ni pod razno, sem 640x480.
video.580 mikis, -> #579, peacock
+> ... ali su tako loše napisani da ti skoro nema pomoći. Posle +> višednevnog maltretiranja sa jednom takvom karticom, odustao sam. +> Sa Windowsom 3.11 nije htela da sarađuje ni pod razno, sem +> 640x480. ...što mi ništa ne znači :( Ništa, hvala na pomoći, pogledaću na Internetu...
video.581 mcule,
Da li je normalno da ndiags u prvom testu video kartice (mislim da je video memorija) prijavljuje FAILED? Da, kartica je Trio64V+.
video.582 mmarkovic, -> #581, mcule
> Da li je normalno da ndiags u prvom testu video kartice (mislim > da je video memorija) prijavljuje FAILED? > > Da, kartica je Trio64V+. Nije, bar se kod mene ne dešava. Kartica je ExpertColor S3 Trio64V+ (765).
video.583 iaca,
Skoro sam dosao do graf. kartice OAK sa cipom "087" medjutim imam drajvere za cip "067". Ovim putem bih zamolio onoga ko ima drajvere za "087" da mi se javi. Unapred hvala!
video.584 ne.ko,
Da li neko moze da pomogne vlasniku 386-25mhz firme OLIVETI Na maticnoj ploci je ugradjen i kontroler i video kartica Uz komjuter dobijeni i video drajveri za WINDOWS 1.0 Problem je kako nabaviti drajvere za video karticu za 3.1 ili 3.11 Inace Video kartica je isto OLIVETI (valjda se tako pise) Ako neko nesto zna sta i kako bio bih mu zahvalan HVALA!
video.585 drdjokic,
Prijatelj ima sledeci problem ! Radi se o kolor monitoru MITSUBISHI model EUM - 1481 A (T) ; 50Hz / 0.6A a) prilikom prelaska iz bilo kog grafickog moda u tekstualni rezim rada dolazi do deformisanja slike (pojave se horizontalne linije koje se pomeraju i prakticno se nista nevidi na ekranu), kada se monitor ugasi pa ponovo upali sve se dovede u red. Slika je normalna. Isto se desava i ako pre paljenja racunara prvo upali monitor. b) na poldjini monitora se nalazi TTL konektor. Cemu on sluzi i koji je raspored pinova ( poseduje 9 pinova ) Potrebne su mi bilo koje informacije i jos bolje eventualno neki prospekti i drajveri za ovaj monitor.
video.586 nenad, -> #584, ne.ko
> Inace Video kartica je isto OLIVETI (valjda se tako pise) > Ako neko nesto zna sta i kako bio bih mu zahvalan Radi li kao obična VGA? Sumnjam da ćeš moći mnogo više da izvučeš iz nje, a nije čak nemoguće ni da je u pitanju double-scan CGA (640x400 u dve boje), mada mislim da je mašina dovoljno nova i da ipak nije to u pitanju.
video.587 ne.ko, -> #586, nenad
> Radi li kao obicna VGA? Sumnjam da ces moci mnogo vise da izvuces > iz nje, a nije cak nemoguce ni da je u pitanju double-scan CGA > (640x400 u dve boje), mada mislim da je masina dovoljno nova i da > ipak nije to u pitanju. Video kartica je sigurno VGA ! U VPIC-u mogu da gledam slike u 640 x 480 u 256 boja i to kada sam setovao ne neku sasvim levu konfiguraciju VPIC zaboravio sam koju ali ako je vazno mogu da proverim. Inace sama 386 je sasvim kopatibilbna sa svim 386DX masinama novije generacije samo sto su oni neke stvari spakoveli sve na plocu sto se i danas radi na novijim plocama.To nije nesto preterano stara ploca ali je stara i na njoj sve radi a brzina bi mogla da se meri sa 386/33 ali to nema veze ocu da ti kazem da je ploca novije generacije (kolko tolko).Probao sam sve sezamove drajvere za windovs one SVGA ali sipak.Ne znam gde je prestavnistvo OLIVETTI tamo bi prvo otiso. Meni je samo potrebna rezolucija 640 x 480 u 256 boja.Inace standardan drajver VGA iz WINDOWS-a radi odlicno ali sve vece od 16 boja zeza i kaze error konfiguration video CARD (ili tako nesto) Pa sam zato pitao mozda je neki OLIVETTIsta slucajno resio problem ili se varam..... U svakom slucaju HVALA !
video.588 nenad, -> #587, ne.ko
> Ne znam gde je prestavnistvo OLIVETTI tamo bi prvo otiso. Olivetti Energodata Palmira Toljatija 5 11070 Beograd +381.11.698512 i, ako nekom zatreba: Croatia Olivetti Representative Office Cvijete Zuzoric, 3-5 10000 Zagreb +385.1.6116028 Representative Office of Slovenia Dunajska 101 61000 Ljubljana +381.61.342110 Ako treba još neka adresa (imam spisak), recite, da ne kucam za džaba.
video.589 dulev, -> #587, ne.ko
> generacije (kolko tolko).Probao sam sve sezamove drajvere za > windovs one SVGA ali sipak.Ne znam gde je prestavnistvo > OLIVETTI tamo bi prvo otiso. Meni je samo potrebna rezolucija > 640 x 480 u 256 boja.Inace standardan drajver VGA iz WINDOWS-a Probaj da otvoris masinu i pronadjes video cip. Obicno nije daleko od video prikljucka. Drugi indikator je video memorija, koja se obicno nalazi odma pored njega (video cipa). (dv)
video.590 ne.ko, -> #588, nenad
> Olivetti Energodata > Palmira Toljatija 5 > 11070 Beograd > +381.11.698512 Mnogo hvala za telefon i adresu Da ne znas slucajno i FTP adresu OLIVETTI-a Cu se pretplatim na EUNET samo da skinem drajvere ali najverovatnije cu ih naci u prestavnistvu ZAHVALJUJEM imenjacce NE.KO
video.591 ne.ko, -> #589, dulev
> Probaj da otvoris masinu i pronadjes video cip. Obicno nije > od video prikljucka. NIje mi bas jasno a sta da radim i kada ga nadjem > Drugi indikator je video memorija, koja se > obicno nalazi odma pored njega (video cipa). Nisam razumeo BTW: trbaju mi drajveri
video.592 vstan, -> #591, ne.ko
>> Probaj da otvoris masinu i pronadjes video cip. > > NIje mi bas jasno a sta da radim i kada ga nadjem > > Nisam razumeo BTW: trbaju mi drajveri Pa na osnovu toga sta pise na cipu da znamo imamo li odgovarajuce drajvere.
video.593 dulev, -> #591, ne.ko
>> Probaj da otvoris masinu i pronadjes video cip. Obicno je >> kod video prikljucka. > NIje mi bas jasno a sta da radim i kada ga nadjem Kad nadjes cip, procitas sta pise na njemu (Trident, Tseng, WD,...) i na osnovu oznake trazis drajver. Postoji sansa, da cip spada u neke od standardnih, kao sto su se tada stavljali na VGA kartice. Ja sam na taj nacin (davno) nasao drajvere za jedan NCR racunar. >> Drugi indikator je video memorija, koja se >> obicno nalazi odma pored njega (video cipa). > Nisam razumeo BTW: trbaju mi drajveri Naravno da ti trebaju. Video memorija ce ti pomoci da lokalizujes video cip na ploci, a kad ga nadjes, procitas sta pise n... :) (dv)
video.594 ne.ko, -> #593, dulev
> Naravno da ti trebaju. > Video memorija ce ti pomoci da lokalizujes video cip na ploci, > a kad > ga nadjes, procitas sta pise n... :) Hvala!
video.595 zvezdan,
Sa video kartom miro 20SD sa 2MB RAM-a nije moguće izvršiti instalaciju programa Adobe PhotoShop 3.0.5 ako se koriste njeni drajveri, već samo ako se koristi standardni VGA drajver sa 16 boja (sa Super VGA drajverima sa 256 boja koji se dobijaju uz Windows karta uopšte neće da radi). U radu sa već instaliranim programom nema vidljivih problema sa miro drajverima. Instalacija istog tog programa prolazi bez problema sa drugim video kartama. Prodavac je probao da otkloni navedeni problem instalacijom novih miro drajvera i nije uspeo, tako da je vratio kartu kupcu uz izgovor tipa "eto, program može da se instalira sa običnim VGA drajverom". Pomenuti program je veoma važan za kupca, a postavlja se i pitanje da li se neće u kasnijem radu pojaviti neki možda i gori problem u nekom drugom bitnom programu. U vezi sa pomenutim kvazi-rešenjem za instalaciju treba pomenuti da postoje i neki programi koji ne mogu da se instaliraju ako se koristi standardni VGA drajver, tj. ako nije aktivan drajver sa 256 ili više boja. Zanima me mišljenje prisutnih da li je prodavac dužan nakon ovakvog problema da zameni kartu za neki drugi model.
video.596 sobrenovic, -> #595, zvezdan
U normalnim zemljama kupac je zestoko zasticen. Tamo, kada kupujes uredjaj ili program, kupujes barem ono sto pise u specifikaciji, a ako dobijes manje od toga, onaj koji je to prodao je duzan da koriguje gresku. Kako bi izgledalo da ja (npr.) nekom prodam program, da program ne radi nista od trazenog a ja da na to dam komentar: "Nema veze, bar lepo izgleda..." U normalnim zemljama bi za to neko zaglavio u bajbok.
video.597 inforts, -> #584, ne.ko
> Olivetti 386/25 i VGA drajveri Izvod iz knjige: -------------------------------------------------------------------- Your enhanced VGA adapter is basewd on the Chips & Technologies 82C452 Super VGA controller. The controler offers two enhanced VGA modes. The purpose od the enclosed software drivers is to take advantage of the extended features of 82C452 Super VGA controller. These capabilities include: - High speed video memory interface - 16-bit datapath to video memory and hardware registers - Resolutions up to 1024x768 in graphics modes with 256 colors - Graphics cursor movements performed by the 82C452 hardware If you only intend to use your enhanced VGA adapter in standard VGA modes, you do not need to install any of these drivers. Since your enhanced VGA adapter is 100% VGA compatible, it doesn't require any special drivers to operate in standard modes. Applications & environment: - Microsoft Windows 3.0 - Autodesk Autocad 9, 10 and 11 To use 650x480 or 1024x768 graphics display drivers, you must have a multi-frequency monitor capable of displayinf that resolution. Standard VGA monitors do not have this capability. --------------------------------------------------------------------- Napomena: Color monitor koji se dobijao uz ovaj kompjuter je običan VGA monitor. Pozdrav Dragan. olivetti.arj
video.598 djcorto, -> #595, zvezdan
> Zanima me misljenje prisutnih da li je prodavac duzan nakon > ovakvog problema da zameni kartu za neki drugi model. Ako je samo do karte, svakako jeste. A mozda i nije, ako u nekom readme ili slicno fajlu pise da su problemi poznati ... obicno se onda kupe drajveri sa BBSa proizvodjaca.
video.599 passinger, -> #595, zvezdan
RE : Miro i zamena Imao sam isti problem sa Miro karticom i radom u Win95; Kartica savrseno radila u Win311 i ostalom starom softveru, ali znala je da pravi probleme u Win95 sa njenim i univerzalnim drajverima u raznim situacijama. Nabavljeni su novi drajveri, pa kad ni oni nisu dali pozitivne rezultate, kartica je sporazumno sa kupcem zamenjena za Diamond Stealth.
video.600 zvezdan, -> #598, djcorto
>> Ako je samo do karte, svakako jeste. Zaboravio sam da pomenem: ta ista karta je proverena na dva kompjutera, plus je serviser firme koja je prodala tu kartu pokušao na njihovom kompjuteru(ima) to isto i na svim se isto ponašala. Jedini logičan zaključak je da je sama karta problematična (ili drajveri za nju što se praktično na isto svede).
video.601 drdjokic,
Prijatelj ima sledeci problem ! Radi se o kolor monitoru MITSUBISHI model EUM - 1481 A (T) ; 50Hz / 0.6A a) prilikom prelaska iz bilo kog grafickog moda u tekstualni rezim rada dolazi do deformisanja slike (pojave se horizontalne linije koje se pomeraju i prakticno se nista nevidi na ekranu), kada se monitor ugasi pa ponovo upali sve se dovede u red. Slika je normalna. Isto se desava i ako pre paljenja racunara prvo upali monitor. b) na poldjini monitora se nalazi TTL konektor. Cemu on sluzi i koji je raspored pinova ( poseduje 9 pinova ) Potrebne su mi bilo koje informacije i jos bolje eventualno neki prospekti i drajveri za ovaj monitor. Unapred hvala Drdjokic
video.603 seki,
Treba li kome Flash BIOS v2.0 za Matrox MGA Millenium? Da saljem? Ognjen
video.604 vnessa,
Ima li neko možda ima drajvere za GEM Venturu 3.0 za video kartice: Trident 9000c i S3/765 Trio 64V+?
video.605 ne.ko, -> #597, inforts
NE> Napomena: NE> Color monitor koji se dobijao uz ovaj kompjuter je obican VGA NE> monitor. Pozdrav Dragan. Ali u DOSu ladno gledam slike u 640x480 u 256 boja A sto se tice monitora vrlo rado bi voleo da ga imam kuci Sigurno radi u 1024x768 u LI modu
video.606 nenad,
Video kartica na sebi ima 1MB EDO memorije. Da li je za proširenje na 2MB neophodan takođe EDO RAM i ako jeste, gde se on može nabaviti?
video.607 inforts,
Možda sam malo zakasnio, ali sigurno još ima dosta vlasnika TRIDENT 9440 video kartice koji u Windows-u ne koriste brze AGI drajvere jer program za centriranje slike TVGACRTC na njih nema dejstvo pa su primorani da koriste sporije, obične TRIDENT drajvere. Problem se može rešiti ako se stvar postavi naglavačke. Startujte Windows-e bez TVGACRTC i učitajte AGI drajvere (najbrži su oni za 64K boja) i sliku centrirajte i razvucite pomoću potenciometara na monitoru. (Stariji monitori nemaju dugme za proširenje slike, pa će možda trebati da se otvore i podese iznutra). Kada se vratite u DOS slika će biti razdešena pa je potrebno startovati TVGACRTC i podesiti ostale režime rada. Glavni modovi su mod 3h (text 80x25) i mod 12h (graph 640x480x16). Pozdrav Dragan.
video.608 mikis, -> #603, seki
+> Treba li kome Flash BIOS v2.0 za Matrox MGA Millenium? Da saljem? Najlepše bih zamolio :) (odavno ga jurim, Duke ne radi u višim rezolucijama bez njega ;) Za uzvrat, mogu poslati najnovije Matrox Millenium drajvere za Windows NT 3.51.
video.609 bobsi,
Neko je tražio TVGA9000 za GEM Venturu.
video.615 bobsi,
Šaljem ponovo TVGA 9000 za GEM Venturu. tvga.zip
video.616 vojas,
I've got a problem. Posedujem S3 Trio 64v+ karticu i w95. Sad, sve radi idealno, 24bit color, brzo, stim sto nikako nece da gleda slike 'cudnijeg formata' iz dos promta! Samo se zacrni ekran i nista..moram hardware reset. Kad izadjem iz w95ice, tj. kad startujem msdos mod, sve radi ok! Ranije sam imao CL 5428 i sve je ok radilo. Ne znam da li je to do picture viewera (koji je malo starijeg datuma ,ali zato gleda sve formate) ili do drajvera u w95ici!?! Help! AcCeSS DeNiED
video.617 mikis,
Skinuto sa Matrox FTP site-a pre nedelju dana: MATROX GRAPHICS INC. March 31, 1996 MGA Millennium Windows NT 3.5/3.51 Display Driver Rev. 2.10.049 (3.5.49) This is the MGA Millennium Windows NT Display Driver, version 2.10. It supports Microsoft Windows NT for x86 CPU's, versions 3.5 and 3.51. This product includes: - Display Driver - MGA PowerDesk Panel - 3D-DDI Driver, for OpenGL hardware-accelerated 3D The driver supports 2, 4, and 8Mbytes MGA Millennium boards. Up to three boards are also supported. 1597_210.zip
video.618 mikis,
Možda će još nekome trebati, pa da prebacim ovde :) Matrox Millenium Flash Bios update, revision 2.00.032. Hvala sekiju koji mi je poslao ovo na mail :) mgafbv20.zip
video.619 kovacevicd,
Koja je bolja kartica za kupovinu u ekonomskoj klasi TRIDENT 9680 ili S3 TRIO 64V+. Kakva im je programska podrška da li podržavaju VESA standard da li im je omogućena promena frekvencije osvežavanja ekrana, centriranje slike, koja je brža, kvalitet dokumentacije, da li brže rade ako im se doda još 1Mb memorije i kakav im je kvalitet drajvera za Win 3.1 i W95.
video.620 jcerni,
nisam siguran da poruka spada ovde pa sam ve zato poslao u conf PCHARD > sistemi obzirom da mi treba jedna informacija zamolio bih sve koji žele da mi pomognu da je pročitaju pozdrav :)))) HVALA UNAPRED !!!
video.621 dj.gaga,
Ne znam da li sam poruku uputio u pravu konferenciju ali niko nije savrsen. Jel neko mozda ima drajvere za karticu OPTI-V264? Ako ima nek salje samo za Win95,jer imam spor modem. Unapred hvala,Dj.gaga