video.622orlic,
-> #616, vojas
> Ne znam da li je to do picture viewera (koji je malo starijeg
> datuma ,ali zato gleda sve formate) ili do drajvera u w95ici!?!
> Help!
Koliko sam upoznat postoji neki bagic oko visokih modova u dos promptu...
video.623dj.gaga,
Jos jednom molim nekog da mi posalje drajvere za
OPTI-V264 graficku karticu
(samo za Win95)
hvala!
video.624dkalaba,
Postoje li negde na SEZAM-u drajveri za
ATI Mach32 VLB (2Mb) ?
Ako postoje, molim point. Ako ih neko ima bio bih
zahvalan da mi ih posalje u mail.
video.625pyramid,
Zna li se nesto o sledecim video kartama i ima li ih u YU ?
Diamond Stealth 3D 2000
Number Nine 9FX REALITY 332 with S3 ViRGE chipset
Obe karte imaju novi S3 ViRGE cip i dolaze sa 2MB EDO RAMa.
Cena napolju cca. 230 DEM.
Reklamira se: "brza" od MATROX Millennium
+Gouraud Shading
+Perspective Correction
+Alpha Blending
+Mip Mapping
+Bilinear Filtering
+Z-Buffering
Podrzavaju DirectX API, MPEG, Vertical Refresh up to 150 Hz...
U DOSu: "Game Support - Fast DOS modes and accelerated 3D".
3D u DOSu? Novi VESA standard? 3.0 :)
paraglider
video.626djcorto,
-> #625, pyramid> Diamond Stealth 3D 2000
> Number Nine 9FX REALITY 332 with S3 ViRGE chipset
Trebalo bi da nesto o njima, pogotovo o #9, znaju u OTCju ...
video.627tdjerdj,
Potreban drajver za:
ATI Mach64 oznaka kartice VI640 (PCI verzija)
za WIN95
moze na mail a moglo bi i na SEZAM
hvala
video.628mikis,
miroVIDEO DC20 - Install Disk
for Windows NT (tm) operating system
Version 0.9.1.1 (BETA)
17-Jun-96
d20n0911.zipvideo.629hook,
-> #624, dkalaba> Postoje li negde na SEZAM-u drajveri za
> ATI Mach32 VLB (2Mb) ?
Na poslu imam ATI Mach32 PCI (2MB) sa drajverima, naravno, pa ako ti
isti mogu pomoći prijavi se.
video.630dj.gaga,
Jos jednom molim ako neko ima
drajvere za OPTI-V264 graficku
karticu da ih baci ovde ili na
mail.
p.s.
SAMO ZA WIN95!!!
hvala!!!!!!!!!!
cu
dj.gaga
video.631gtomic,
Potrebujem Win drajvere za ATI MACH 32.
Obaška bi mi bio plezir da ih dobijem.
Goran T.
video.632mdimitrijevic,
Negde sam procitao da moze biti problema sa S3 karticama ako su
modemi prikaceni na COM2 ili tako vec nesto. Da li je ovo istina ? Ili je to
mozda slucaj samo pod WINDOWS-om.
Pozdrav,
Marjan
P.S. Mozda sam procitao u BAJTOVIMA LICNE PRIRODE (u Racunarima).
video.633smilicic,
-> #632, mdimitrijevic> Negde sam procitao da moze biti problema sa S3 karticama ako su
> modemi prikaceni na COM2 ili tako vec nesto. Da li je ovo
> istina ? Ili je to
Ne, istina je da treba da bude slobodna I/O adresa 2E8h a to ti
je COM4. Dakle, moze da bude problema ako je modem na COM4, tj.
onda se on mora vezati na neki drugi COM. Uzgred, ne znam da li
ovo vazi za sve S3 kartice ali za moju vazi.
video.634nesh,
-> #633, smilicic... > Negde sam procitao da moze biti problema sa S3 karticama ako su
... > modemi prikaceni na COM2 ili tako vec nesto. Da li je ovo
... > istina ? Ili je to
... Ne, istina je da treba da bude slobodna I/O adresa 2E8h a to ti
... je COM4. Dakle, moze da bude problema ako je modem na COM4, tj.
... onda se on mora vezati na neki drugi COM. Uzgred, ne znam da li
... ovo vazi za sve S3 kartice ali za moju vazi.
Da, da ovaj problem važi i za Diamond S3 karte.
Inače, problemi koji se javljaju kada se sudare S3 karta
i modem su baš interesantni: Sve savršeno radi, modem uspostavi vezu,
kreneš da radiš i ... prvog trenutka kada karta treba nešto da iscrta (kod
mene je to obično bio taskbar na win95) modem se izgubi.
Kod mene je to bilo posebno interesantno jer mi je modem
bio na COM2 a slučajno je kasnije u nekom tumbanju prebačen na COM4 i
odjedanput haos. Pro sam posumnjao na poštu :)
video.635stasas,
Hitno potrebni najnoviji drajveri za S3 805 karticu,
pod Windows-om '95!
video.636borisl,
-> #633, smilicic>> Negde sam procitao da moze biti problema sa S3 karticama ako su
>> modemi prikaceni na COM2 ili tako vec nesto. Da li je ovo
>> istina ? Ili je to
> Ne, istina je da treba da bude slobodna I/O adresa 2E8h a to ti
> je COM4. Dakle, moze da bude problema ako je modem na COM4, tj.
> onda se on mora vezati na neki drugi COM. Uzgred, ne znam da li
> ovo vazi za sve S3 kartice ali za moju vazi.
Ovo vazi i za ATI Mach 64 ,ASUS proizvodnje, i to
pise u propratnoj literaturi.
video.637mdimitrijevic,
-> #633, smilicic
Znaci ipak je to u pitanju. Sad cemo da prebacimo karticu.
Pozdrav,
Marjan
video.638evlad,
-> #633, smilicicY>> Negde sam procitao da moze biti problema sa S3 karticama ako su
Y>> modemi prikaceni na COM2 ili tako vec nesto. Da li je ovo
Y>> istina ? Ili je to
Y>
Y> Ne, istina je da treba da bude slobodna I/O adresa 2E8h a to ti
Y> je COM4. Dakle, moze da bude problema ako je modem na COM4, tj.
Da li ovo važi i za s3 trio V64+ ?
kod mene je dotična pci, modem je umc 14400 na com4 i sve fercera ...
video.639tatavlada,
MOLIM ZA OBJEKTIVAN STRUCNI SAVET: U PONUDI ZA MONITOR OD 17 INCHA
NAUILAZIM NA RAZLIKU U CENI OD VISE OD 600 DEM IZMEDJU PHILIPSA I
DAEWOO-A, U KORIST PHILIPSA. RECH JE O PHILIPS 17A, MONITORU OD 17" I
O DAEWOO TAKODJE OD 17". DA LI RAZLIKU U CENI, POPRILICHNU,
OPRAVDAVA EVENTUALNA RAZLIKA U KVALITETU? U KOJOJ MERI? RECH JE O
PRILICHNO VISOKIM ZAHTEVIMA U GRAFICHKIM POSLOVIMA U IZDAVASTVU.
HVALA UNAPRED. PORUKE NA MAIL.
POZDRAV: TATAVLADA PAVLOVIC
video.640misar,
-> #639, tatavlada> MOLIM ZA OBJEKTIVAN STRUCNI SAVET: U PONUDI ZA MONITOR OD 17 INCHA
> NAUILAZIM NA RAZLIKU U CENI OD VISE OD 600 DEM IZMEDJU PHILIPSA I
> DAEWOO-A, U KORIST PHILIPSA. RECH JE O PHILIPS 17A, MONITORU OD 17" I
> O DAEWOO TAKODJE OD 17".
Od kolege,koji dosta radi u Corel-u i u Power Point-u,čuo sam da je
PHILIPS 17A dobar monitor.Tim rečima.
video.641m.dzigurski,
Hitno mi je potreban EPROM za herkules karticu po 852 kodnom
rasporedu.
762-510 Miša ili na mail.
video.642funky,
-> #639, tatavlada)> MOLIM ZA OBJEKTIVAN STRUCNI SAVET: U PONUDI ZA MONITOR OD 17 INCHA
)> NAUILAZIM NA RAZLIKU U CENI OD VISE OD 600 DEM IZMEDJU PHILIPSA I
test poslednje mašine sa Matroxom millenium sa 4 MB WRAMa sam radio
na Daewoo 17' monitoru i za rezolucije do 1280x1024 u true coloru
nema premca do 1100 DEM. Bez zezanja, slika je stvarno dobra da sam
razmišljao da li da ga vraćam
video.643vlad,
-> #639, tatavlada> DAEWOO-A, U KORIST PHILIPSA. RECH JE O PHILIPS 17A, MONITORU OD 17"
> I O DAEWOO TAKODJE OD 17". DA LI RAZLIKU U CENI, POPRILICHNU,
> OPRAVDAVA EVENTUALNA RAZLIKA U KVALITETU? U KOJOJ MERI? RECH JE O
Moje subjektivno misljenje je da je razlika u ceni dobro veca od razlike u
kvalitetu. Za tih 600 DEM moze da se kupi solidan 15" monitor. Philips je
ovde precenjen jer se svi lepe za njega. Zalepio sam se i ja, ali sam bar
uzeo "A" model koji je dobar skoro toliko koliko kosta. Na poslu imam
Daewoo 17" i nemam zamerki, mada mi je video kartica preslaba za njega
(Trio 64V+). Ima sve kontrole koje treba da ima monitor te dijagonale, radi
stabilno, geometrija je dobra...
video.644djcorto,
Koje biste video kartice preporucili za NT - i ima li iskustava?
video.645guta,
-> #644, djcorto
#> Koje biste video kartice preporucili za NT - i ima li
#> iskustava?
Svakako _ne_ SPEA kartice. Na Workstation 3.51, Server 3.51, Ws Beta 4.0
i Server Beta 4.0 nije moglo da se izvuče više od 640x480, i pored
priloženog CD-a sa drajverima (!) uz kartice. Jednostavno se beznadežno
blokira.
video.646passinger,
-> #645, guta
->#> Koje biste video kartice preporucili za NT - i ima li
->#> iskustava?
->
-> Svakako _ne_ SPEA kartice. Na Workstation 3.51, Server 3.51, Ws
->Beta 4.0
-> i Server Beta 4.0 nije moglo da se izvuče više od 640x480, i
->pored
-> priloženog CD-a sa drajverima (!) uz kartice. Jednostavno se
->beznadežno
-> blokira.
Koju ti to SPEU imaš ?
Meni na NT WS 3.51 leti ko mutava u svim modovima :)
Po meni SPEI idu sve pohvale.
video.647djcorto,
-> #646, passinger> Meni na NT WS 3.51 leti ko mutava u svim modovima :)
Pa guta se buni sto mu Beta ne radi ... ;)
Nisam ni mislio na poluproizvode, nego na 3.51. Jedino to sad
valja.
No, uskoro mi pada saka Matrox, pa cu onda da pricam ....
video.648nesh,
-> #642, funky... na Daewoo 17' monitoru i za rezolucije do 1280x1024 u true coloru
... nema premca do 1100 DEM. Bez zezanja, slika je stvarno dobra da sam
... razmišljao da li da ga vraćam
Ma savršen je, toliko da mi ostali monitori koje viđam
deluju ko zamagljeni prozori (radim u 1024x768x16bpp 75Hz).
video.649olix,
-> #648, nesh> Ma savršen je, toliko da mi ostali monitori koje viđam
> deluju ko zamagljeni prozori (radim u 1024x768x16bpp 75Hz).
Ne pominješ raniju?
video.651guta,
-> #647, djcorto
#> Pa guta se buni sto mu Beta ne radi ... ;)
Ma, ne radi ni na 3.51. Ali, u firmi smo ionako zamenili te kartice, pa
nas glava više ne boli :)
#> Nisam ni mislio na poluproizvode, nego na 3.51. Jedino to sad
#> valja.
Beta 4.0 je tako nestabilan i nedorađen (polu)proizvod kakav nisam video
od finalne verzije w95 ;)
video.652payce,
Nadam se da ce mi neko pomoci.
Imam Philips Brilliance 14" monitor 1419, graficku karticu
CL5428, program CLMODE i problem ;)
U CLMODE-u sam podesio frekvencije za sve rezolucije i rade sve
osim 800X600 u vise od 16 boja, sa 16 boja odlicno radi medjutim sa
vise boja slika se upropasti, pokushavao sam sve frekvencije ali bez
uspeha...
Unapred hvala.
video.653nesh,
-> #649, olix... > Ma savršen je, toliko da mi ostali monitori koje viđam
... > deluju ko zamagljeni prozori (radim u 1024x768x16bpp 75Hz).
... Ne pominješ raniju?
OK, beše 1150 x 8?? x16bpp ;)
video.654misar,
-> #639, tatavlada> MOLIM ZA OBJEKTIVAN STRUCNI SAVET: U PONUDI ZA MONITOR OD 17 INCHA
video.655orlic,
-> #616, vojas
> Ne znam da li je to do picture viewera (koji je malo starijeg
> datuma ,ali zato gleda sve formate) ili do drajvera u w95ici!?!
> Help!
Koliko sam upoznat postoji neki bagic oko visokih modova u dos promptu...
video.656zoxy,
Trebam HITNO drajvere za Trident 9660 ali za Win NT!!!!
Unapred zahvalan svima koji se potrude oko mog problema!
video.657sjocic,
Ima li dobrotvora (koji ima pristup internetu) da dovuce nove
drajvere za Diamond Stelath 64 Video 2001, za Windows 95.
Adresa bi trebala da je www.diamondmm.com . Znam da ima na sezamu
nekih InControl Tools-a, ali su poprilicno bagoviti.
video.658petjo,
-> #657, sjocic> Ima li dobrotvora (koji ima pristup internetu) da dovuce nove
> drajvere za Diamond Stelath 64 Video 2001, za Windows 95.
Dovukao sam, ali se strpi do septembra zbog up limita.
video.659jolicm,
ş9
Zdravo
Da li neko ima drajvere za Diamond Viper pű▀ro za windovs 95
video.660sjocic,
-> #658, petjo-> Dovukao sam, ali se strpi do septembra zbog up limita.
Ok, drzim te za rec, i grickam nokte ;)
video.661petjo,
-> #660, sjocic> Ok, drzim te za rec, i grickam nokte ;)
Ma nema problema samo da sam pogodio pravu stvar. Ovo cudo od cirka
2 Mb ima oznaku 765W9596, ovo cu poslati samo ti potvrdi da ti to
treba.
video.662mikis,
-> #658, petjo+> Dovukao sam, ali se strpi do septembra zbog up limita.
Zamoli administratore (nenada ili dzakica) da ti povećaju limit.
video.663kaplan,
┌───────────┐
Da li neko ima drajvere za video karticu (2Mb) │ALI M 3145 │
│ │
├─┬┬┬──┬┬┬┬┬┘
video.665petjo,
-> #660, sjocic> -> Dovukao sam, ali se strpi do septembra zbog up limita.
> Ok, drzim te za rec, i grickam nokte ;)
Pogresio sam ;) Evo ga.
765w9596.exevideo.666nenad,
-> #658, petjo> Dovukao sam, ali se strpi do septembra zbog up limita.
Upload limit ne bi trebalo da važi prilikom kačenja fajlova uz
poruke u konferenciji.
video.667sjocic,
-> #665, petjo-> Pogresio sam ;) Evo ga.
Tnx. Javljam rezultate prvom prilikom.
Sta ima od softwera na Diamond-ovom site-u ?
Da li je bilo novih InControl tools-a ?
video.668petjo,
-> #667, sjocic> Sta ima od softwera na Diamond-ovom site-u ?
> Da li je bilo novih InControl tools-a ?
Nisam se zadrzavao na site-u, evo ti prve tri stranice u txt formatu,
koje sam morao da prodjem.
diamond.zipvideo.669petjo,
-> #666, nenad> Upload limit ne bi trebalo da vazi prilikom kacenja fajlova uz
Upravo sam probao i tacno je tako.
video.670zoxy,
Mozda se cini glupo ali ne mogu brzo da nadjem drivere za S3 64 (bez
V+) a trebaju mi hitno! Ima li ih ko? Neka mi posalje na mail, da ne
opterecujemo ostale posto nije nista aktuelno.
video.671sjocic,
-> #667, sjocic├> -> Pogresio sam ;) Evo ga.
├>
├> Tnx. Javljam rezultate prvom prilikom.
Dakle, rezultati su dobri :) Za sad nisam primetio neke bagove, radi
jako brzo. Instalirao sam i onaj DirectX iako pojma nemam čemu on služi.
Inače, možda je pitanje glupo i nema smisla, ali da li je moguće da se
slika promeni posle instalacije novih drajvera ???
Verovatno sam u zabludi, ali sam imao utisak da se posle instalacije,
popravila oštrina ?! (ne, nije mi bio musav monitor :)
video.672jolicm,
Da li neko ima drajvere za Diamond Viper Pro grafičku karticu za
WIN95 ??
video.673mirijevac,
Hi,
ima li neko drajvere za S3 TRIO 64V+ za 3D STUDIO drajvere.Ili koje
podrzava iz VIBIBRANT opcije (bice nijedne za true color). Ako neko
ima bilo bi lepo ...
Pozdrav Rade
video.674nlazic,
-> #672, jolicm>> Da li neko ima drajvere za Diamond Viper Pro grafičku karticu za
>> WIN95 ??
Pretraži malo poruke unazad. Ja sam slao neke falične, pa je onda neko
poslao ispravnu verziju.
video.675nlazic,
-> #671, sjocic
>> Instalirao sam i onaj DirectX iako pojma nemam čemu on služi.
To je skup DLL-ova (API-ja) koji služe za direktan pristup hardveru,
uglavnom za igre. DirectDraw i DirectSound rade što im ime kaže, a
DirectPlay služi za podršku multiplayer igrama u kojima su igrači
povezani mrežama, modemima i sl.
video.676crncic,
-> #673, mirijevac>> ima li neko drajvere za S3 TRIO 64V+ za 3D STUDIO drajvere.Ili koje
>> podrzava iz VIBIBRANT opcije (bice nijedne za true color). Ako neko
Krajem Avgusta Vibrant je trebao da izbaci novu verziju, bar je tako
najavljivano. Ko ima mogućnosti mogao bi da proveri na www.vibrant.com
ima li šta novo, stvar ne bi trebalo da je velika, reda 600-700 kB.
video.677jolicm,
-> #674, nlazic>>>> Drajveri za Diamond Viper Pro za Win95
>> Potraži malo unazad ...
Tražio sam unazad ű RE /A /T
ali nisam■˛ ništa našao.
Da li ti imaš te drajvere ????╦o
video.678seki,
README MATROX GRAPHICS INC. July 26, 1996
Millennium/Mystique MGA PowerDesk for Windows 95
Revision 3.11.022
Dakle, kao sto lepo pise, drajveri za WIN95 za pomenute kartice (1/2)
mgaw951.zipvideo.679seki,
README MATROX GRAPHICS INC. July 26, 1996
Millennium/Mystique MGA PowerDesk for Windows 95
Revision 3.11.022
I 2/2..
mgaw952.zipvideo.680seki,
README.WIN MATROX GRAPHICS INC June 7, 1996
The MGA Millennium Windows Drivers and PowerDesk
Revision 1.22.043
Drajveri za Windows 3.xx, 1/3.
Takodje, uz drajvere stize i program DynaView za AutoCAD.
Ljudima koji koriste americku verziju AutoCAD-a, dovoljne su prve dve diskete.
Na trecoj je DynaView za evropske verzije, vec pomenutog, AutoCAD-a.
mgaw3111.zipvideo.681seki,
README.WIN MATROX GRAPHICS INC June 7, 1996
The MGA Millennium Windows Drivers and PowerDesk
Revision 1.22.043
2/3
mgaw3112.zipvideo.682seki,
README.WIN MATROX GRAPHICS INC June 7, 1996
The MGA Millennium Windows Drivers and PowerDesk
Revision 1.22.043
I 3/3.
mgaw3113.zipvideo.684orlic,
-> #676, crncic>>> ima li neko drajvere za S3 TRIO 64V+ za 3D STUDIO
>>> drajvere.Ili koje podrzava iz VIBIBRANT opcije (bice nijedne
> za true color). Ako neko
>
> Krajem Avgusta Vibrant je trebao da izbaci novu verziju, bar je
> tako najavljivano. Ko ima mogucnosti mogao bi da proveri na
> www.vibrant.com ima li sta novo, stvar ne bi trebalo da je
> velika, reda 600-700 kB.
video.685cakra.pet,
potrebni drajveri za WESTERN DIGITAL(PARADISE) WD90c33 za WIN3.11
UNAPRED HVALA!!
video.686dr.grba,
-> #685, cakra.pet>> potrebni drajveri za WESTERN DIGITAL(PARADISE) WD90c33 za WIN3.11
Izvolite (:
wd33_win.zipvideo.687supers,
Interesuje me ko sve (i da li) u Beogradu vrši usluge skidanja pojedinih
kadrova sa video trake u sliku popularnog formata...
Naravno, molim one koji znaju da napišu i okvirnu cenu tog zadovoljstva.
video.688dragoljub,
Evo malog domaćeg zadatka za dobre poznavaoce grafičkih karti :)
Uz novu PCI ExpertColor (S3 Trio64V+) grafičku karticu dobio sam i mali
DOS program S3mode. U uputstvu koje se dobija uz karticu, u delu posvećenom
DOS programima, data je jedna tabela koja bi trebala da pomogne u korišćenju
dotičnog programa. Navešću jedan red tabele:
VESA 110h
S3 70h
Resolution 640x480x15
Refresh 60hz
Select 80h
R 41h CR 52h 08h 00h
+ +
Dclk 25.175Mhz
SR 13h SR 12h 28h 61h
Ono što mene konkretno interesuje je značenje zadnja tri reda (ne
računam red sa +). Dakle, čemu to služi, a uz to i ne radi?
video.689cakra.pet,
-> #686, dr.grbaHVALA!!!
Samo, kako da ga DL sa 4800bps!?(posto zovem iz "provincije" veze
su strasno lose-nekad ne ide ni sa 2400...
Bilo kako bilo ipak puno hvala!
POZDRAV!!!
video.690alec,
Zbog cega mi monitor kada ga upalim zuji pa stane i posle je sve
normalno
video.692raty,
Prelazim sa 386 na pentium.Imam Trident 8900 1Mb i solidan
tajvanski monitor.Da li bi prelazak na neku PCI video karticu
recimo S3 64+ 1Mb(2Mb) bio vidljiv recimo u Windows-u ili igricama?
Sta bi time dobio? Hvala!
video.693mmarkovic,
-> #692, raty> Prelazim sa 386 na pentium.Imam Trident 8900 1Mb i solidan
> tajvanski monitor.Da li bi prelazak na neku PCI video karticu
> recimo S3 64+ 1Mb(2Mb) bio vidljiv recimo u Windows-u ili
> igricama? Sta bi time dobio? Hvala!
U windowsu je dobitak drastičan! Za igre ne znam...
Ako imaš monitor starije generacije, moguće je da u 800x600 neće
na 60 Hz (već samo do 56Hz). PCI ExpertColor S3 Trio64V+ neće
da radi na 56Hz, mada priloženi utility S3REFRESH kaže da osvežava
na 56 Hz, ali laže... ;(
Dakle, pre nego što platiš novu karticu, probaj je sa starim
monitorom...
video.694kostja,
Jel` moze ovde da se dobije neka informacija o kartici
koja se odaziva na ime Western Digital Bali?
Mislim, na kom procesoru je uradjena, sta izvlaci, kako
je brza u odnosu na klasiku i Diamond 2001 i sl.
video.695nenad,
-> #692, raty> Prelazim sa 386 na pentium.Imam Trident 8900 1Mb i solidan
> tajvanski monitor.Da li bi prelazak na neku PCI video karticu
> recimo S3 64+ 1Mb(2Mb) bio vidljiv recimo u Windows-u ili igricama?
Itekako vidljiv, osim hardverske akceleracije koja je bitna za
pre svega Windows, PCI/ISA razlika se vidi i u svim novim
grafički zahtevnim igrama. Pošto ti očigledno grafika nije
primarna, najbolje je da uzmeš upravu neku od karti sa tim čipom
koji pominješ, odnos performanse/cena je verovatno najbolji.
video.696nenad,
-> #694, kostja> Jel` moze ovde da se dobije neka informacija o kartici
> koja se odaziva na ime Western Digital Bali?
Hvaljena je kao jako dobra svojevremeno, ali to je bilo pre skoro
godinu dana. Ne znam koliko je još aktuelna, mada možda ima i
novih revizija. Ako se dobro sećam bila je zasnovana na nekom S3
čipu.
video.697sall,
-> #692, raty=->> tajvanski monitor.Da li bi prelazak na neku PCI video
=->> karticu recimo S3 64+ 1Mb(2Mb) bio vidljiv recimo u
=->> Windows-u ili igricama? Sta bi time dobio?
=->> Hvala!
Dobio bi na brzini , veoma vidljivo ! :)
video.698gradic,
>>> Jel` moze ovde da se dobije neka informacija o kartici
>>> koja se odaziva na ime Western Digital Bali?
>>> Mislim, na kom procesoru je uradjena, sta izvlaci, kako
>>> je brza u odnosu na klasiku i Diamond 2001 i sl.
Bali koristi procesor ARK2000PV, koji se inace nalazi i
u Diamond Stealth 64 Graphics 2001 video karti.Neznam
koliko je brza, ali ako ti nesto znaci Diamond 2001 Graphics
je oko 15% sporija od Diamond 2001 Video (Trio64 V+).
Ako razmisljas o nabavci dobro proveri kakva je
situacija sa drajverima.
video.699balsa,
-> #698, gradic:: Bali koristi procesor ARK2000PV, koji se inace nalazi i
:: u Diamond Stealth 64 Graphics 2001 video karti.Neznam
:: Ako razmisljas o nabavci dobro proveri kakva je
:: situacija sa drajverima.
Verovatno nimalo ružičasta. Pomenuta Stealth64 Graphics kartica
ima, recimo, izvrsne drajvere za Win 3.11, ne naročite za Win 95,
a Diamond je najavio da neće uopšte nikakve drajvere praviti za NT 4.0,
već predlažu korisnicima da, po povoljnoj cijeni, pređu na
Stealth64 Video seriju. Diamond, dakle, odustaje od ARK2000PV čipa.
Doduše, možda je sa WD Balijom ;) situacija drugojačija.
video.701kostja,
-> #696, nenad=> Hvaljena je kao jako dobra svojevremeno, ali to je bilo pre skoro
=> godinu dana. Ne znam koliko je jos aktuelna, mada mozda ima i
=> novih revizija. Ako se dobro secam bila je zasnovana na nekom S3
Malcice gresis. Svojevremeno je DVV hvalio ali Paradajz Bahamas, a
o Bali-ju nije bilo ni reci.
video.702kostja,
-> #698, gradic=> Ako razmisljas o nabavci dobro proveri kakva je
=> situacija sa drajverima.
Sigurno nije ruzicasta, a ako je OEM...
video.703kostja,
-> #699, balsa=> :: Ako razmisljas o nabavci dobro proveri kakva je
=> :: situacija sa drajverima.
=>
=> Verovatno nimalo ruzicasta. Pomenuta Stealth64 Graphics kartica
=> ima, recimo, izvrsne drajvere za Win 3.11, ne narocite za Win 95,
Bice da nije ni malo, jer su kod nas drajveri za WD retka zverka.
Jos ako je ovo OEM verzija...
video.704passinger,
Moli se narod da ostavi ovde drajvere za VGA kartu
Chip&Technologies model C&T 64300 makar za Win.
Unapred hvala
video.705vneno,
Treba da nabavim novi racunar PENTUM 166/32 MB RAM/ 1,7 GB/ i zanima me
koja bi kartica najbolje odgovarala uz tu konfiguraju i monitor 17" DAEWO:
Izbor je sledeci:
Number 9 SX 330
STB LIGHTSPEED 128
DIAMOND 3D
sve su PCI sa 2 MB VRAM-a
Racunar sluzi 90% za prelom teksta i obradu slika /Corel, Photoshop, Venti obra
/ i 10% za AutoCAD.
Sva iskustava i savjeti ce mi dobro doci.
HVALA!!!
video.706dr.grba,
-> #705, vneno>> Number 9 SX 330
Neću da ulazim u raspravu, ali samo jedan drugarski savet: ako uzmeš
ovu karticu i ako koristiš Win 95, gledaj da obezbediš drajvere koji
imaju datum od BAREM juna 1996. Sa ranijim drajverima ima problema.
video.707djcorto,
-> #705, vneno> Number 9 SX 330
Ovo.
video.708seki,
Flash BIOS za Matrox Millennium video kartu, v.2.2.
bios22.zipvideo.709mikis,
-> #707, djcorto+>> Number 9 SX 330
+>
+> Ovo.
Vidim po reklamama u stranim časopisima da je i #9 izbacio karticu sa S3
ViRGE čipom. Izgleda da 3D akceleracija definitivno postaje standard - svi
proizvođači izbacuju svoje modele (npr. ATI Mach Rage 3D, Matrox Mistique - sa
novim Matrox čipsetom, košta svega 160$ sa 2 MB RAM; Diamond Stealth 3D...).
Uzgred, Matrox Millenium je prilično pojeftinio, sad se može naći za oko 260$
(sa 2MB).
Lično, ne bih uzimao skrozgorepomenutu karticu, jes da je sverovatno
odlična, ali ipak je u pitanju stariji model. Ja čekam da se situacija kod nas
još malo razbistri pa da uzmem neku od kartica iz ove najnovije generacije :)
video.710vlad,
-> #705, vneno> sve su PCI sa 2 MB VRAM-a
4Mb obavezno, ako hoces 16M boja u 1024x768, a trebace ti s obzirom na
dijagonalu monitora i ovo dole B).
> Racunar sluzi 90% za prelom teksta i obradu slika /Corel, Photoshop,
video.711djcorto,
-> #710, vlad> 4Mb obavezno, ako hoces 16M boja u 1024x768, a trebace ti s
> obzirom na dijagonalu monitora i ovo dole B).
Istini za volju, ja najvise volEm 1152x788 u milionima boja -
idealno za 17" i na gore. E, za to treba 4MB ...
video.712sav.gacic,
-> #699, balsa> :: Bali koristi procesor ARK2000PV, koji se inace nalazi i
> :: u Diamond Stealth 64 Graphics 2001 video karti.Neznam
> Verovatno nimalo ružičasta. Pomenuta Stealth64 Graphics kartica
> ima, recimo, izvrsne drajvere za Win 3.11, ne naročite za Win 95,
> a Diamond je najavio da neće uopšte nikakve drajvere praviti za NT 4.0,
Ljudi, ima li iko drajvere za Diamond Stealth 64 DRAM (incontrol tools) za
Win 3.11? Bilo je krečenje pa su mi sve diskete razbacane, ali sve mi se čini
da sam ONU pravu izgubio... :(
video.713seki,
Najnoviji drajveri za Matrox MGA Millennium za Windows NT 3.5/3.51,
verzija 2.22.
mgant222.zipvideo.714seki,
Takodje, novi drajveri za Matrox MGA Millennium za Windows NT 4.0,
verzija 2.30.
nt40v230.zipvideo.715mradovic,
Trident katrice imaju utility pomocu koga je moguce simulirati
Hercules, pa me zanima postoji li ekvivalent za Cirrus Logic katice
(konkretno CL5428 VLB)?
Pozdrav, Mirko.
video.716supers,
-> #715, mradovic>> Trident katrice imaju utility pomocu koga je moguce simulirati
>> Hercules, pa me zanima postoji li ekvivalent za Cirrus Logic katice
>> (konkretno CL5428 VLB)?
Pridružujem se pitanju :)
video.717rale.s,
Da li neko ima 2-gu disketu Win3.1 drivers za Diamond Stealth64
Video 2001 karticu? Neka se javi, ne]u mu ništa. Hvala.
video.718evlad,
-> #715, mradovicY> Trident katrice imaju utility pomocu koga je moguce simulirati
Y> Hercules, pa me zanima postoji li ekvivalent za Cirrus Logic katice
Y> (konkretno CL5428 VLB)?
ako si instalirao drajvere i za dos i za win probaj clmode i sve će
ti se samo kazati ...
taggy: ╔ě╗╚ě╝╔ěT╚A╝GěL╚I╝NěE╚ě╝FěR╚O╝Mě╗╚H╝EěL╚Lě╝╔ě╗╚ě╝
video.719hercog,
Ima li neko ideju šta bi moglo da se dogodi sa jednim Video
Blasterom FS200 koji apsolutno dobro prikazuje sliku, ali kada
treba da je "skine" na slici se pojavljuju neke nepostojeće tačkice
i neki delovi slike kao da su slikani u pokretu, što će reći pomalo
su razvučeni. Inače slika je sa CCD kamere i statična je, znači
ono što se slika se ne kreće...
Sale
p.s. isti video blaster je radio na toj mašini (386/40, 8mb ram), na
mašini 486/33, 8mb oće da prikazuje sliku, ali neće niš da skida,
a na 486/100, 16mb neće ni da bekne...
video.720kostja,
Evo mog malog priloga za test iz Racunara 121.
Radi se o Win programu koji sluzi za proveru i stelovanje monitora,
a proizvod je firme Nokia. Dugo sam se mucio da provalim jal` je
neka vrsta slobodno disktibuirajuceg programa i najzad nasao u
help-u da jeste, pa zato...
nokia.zipvideo.721ne.ko,
Molio bi za pomoc !
Pre 10 dana kupiso sam polovnu VLB S3 805 video karticu
za moju VLB DX2 66 plocu. Kartica cim sam je stavio je
odma proradala i u test programima daje dobre rezultate.
Medjutim nisam dobio upustvo uz nju pa bih molio nekoga
ko zana da mi napise samo cemu sluze Jamperi na kartici
i to
J1-
J4-
J5-
Inace na kartici postoje samo ta tri jampera
Unapred HVALA !
video.722feniks,
-> #712, sav.gacic│ Ljudi, ima li iko drajvere za Diamond Stealth 64 DRAM (incontrol tools) za
│ Win 3.11? Bilo je krečenje pa su mi sve diskete razbacane, ali sve mi se
│ čini da sam ONU pravu izgubio... :(
└──────────
Sa "malim" zakašnjenjem, mislim da su V1.1E drajveri koje tražiš.
Kartica Diamond Stealth 64 Video 2001 stvara za W3.11 u Control Panel-u
ikonu "In Control Tools" što omogućava izbor režima rada koji može da
prikaže jasnu sliku na monitoru. Ako vidiš tu rezoluciju, u roku od
5 sec. treba to uneti i to se pamti kao OK. Interesantno da radi i
800x600 na 56Hz (sa starijim monitorom Philips 7CM3279), što neke lošije
kartice ne omogućavaju (klasična S3 TRIO 64(V) ne ide ispod 60Hz).
Mnogi ne bi kupovali nove monitore da su imali ovu karticu... ;)
ds64v11e.zipvideo.723dejanp,
Ako neko zna karakteristike PHILIPS MONO VGA monitora PRO 7BM749
neka mi javi.
video.724deimos,
CIRRUSET Version 1.00 (SHAREWARE Release)
=========================================
Created by Vladimir Stojanovic (DEIMOS)
-----------------------------------------
CIRRUSET is a utility for Cirrus Logic CL-GD video adapters that provides
faster and easiest setup for video mode frequencies than CLMODE. CIRRUSET
supports about 30 known CL video adapters. Operating CIRRUSET is very easy
and comprehensive. CIRRUSET is NOT a TSR, and it requires no memory after
it has done it's work.
---------------------------------------------------------------------------
Dakle, jednostavnije, program potpuno zamenjuje CLMODE koji me
nervira kad se ucitava iz autoexeca. Kao sto ce te primetiti u info
sekciji programa, nece svi noviji Cirrusi biti korektno prijavljeni, pa
zato molim sve vlasnike Cirrus Logic video kartica (ili pod drugim imenom,
a sa Cirrus-ovim cipom) koje ne budu uredno prijavljene da mi to jave.
Za sada sledeci postojeci modeli za koje znam nisu 'evidentirani' :
- CL-GD 5440 (u listi je, ali molim da ipak potvrdite)
- CL-GD 54M30
- CL-GD 54M40
- CL-GD 5436
- CL-GD 5446
Svim vlasnicima ovih kartica koji mi budu dostavili 'report code'
bicu zahvalan.
.dEiMoS.
cirruset.arjvideo.725stasas,
Hitno potrebni WIN'95 drajveri za TRIDENT TGUI9440AGi.
PS. Može i WEB SITE sa koga je skinuto.
video.726sav.gacic,
-> #722, feniks> Sa "malim" zakašnjenjem, mislim da su V1.1E drajveri koje tražiš.
> Kartica Diamond Stealth 64 Video 2001 stvara za W3.11 u Control Panel-u
> ikonu "In Control Tools" što omogućava izbor režima rada koji može da
Hvala, ali još nisam stigao da probam. U svakom slučaju još jednom hvala.