PCHARD.6

02 Jul 1995 - 19 Oct 1997

Topics

  1. sistemi (183)
  2. mikroprocesori (544)
  3. maticne.ploce (1113)
  4. diskovi (2401)
  5. video (1276)
  6. dodaci (450)
  7. matricni (339)
  8. laseri (428)
  9. mreze (203)
  10. kvarovi (798)
  11. nabavka (727)
  12. benchmark (37)
  13. razno (1216)
  14. inkjet (283)
  15. unknown (2)

Messages - video

video.727 hercog, -> #719, hercog
Ima li neko ideju šta bi moglo da se dogodi sa jednim Video Blasterom FS200 koji apsolutno dobro prikazuje sliku, ali kada treba da je "skine" na slici se pojavljuju neke nepostojeće tačkice i neki delovi slike kao da su slikani u pokretu, što će reći pomalo su razvučeni. Inače slika je sa CCD kamere i statična je, znači ono što se slika se ne kreće... Sale p.s. isti video blaster je radio na toj mašini (386/40, 8mb ram), na mašini 486/33, 8mb oće da prikazuje sliku, ali neće niš da skida, a na 486/100, 16mb neće ni da bekne...
video.728 tomil, -> #474, mikis
> TRID94XX.EXE - Trident Microsystems display adaptors, TGUI 9400 CXi > - VL, TGUI 9440 AGi - PCI, TGUI 9440 AGi - VL (Win 95) Da li se možda sećaš od kog datuma su ti ovi drajveri. Ja imam neke od 28.07.95., ali ne rade dobro sa WIN_NT ? Naime u rezoluciji 1024x768x65536c pojavljuju se neke smetnje na slici (kao od varničenja), a u rezoluciji 1280x1024x256c obaraju NT.
video.729 gradic,
>>> Sa "malim" zakasnjenjem, mislim da su V1.1E drajveri koje trazis. >>> Kartica Diamond Stealth 64 Video 2001 stvara za W3.11 u Control Panel-u >>> ikonu "In Control Tools" sto omogucava izbor rezima rada koji moze da >>> prikaze jasnu sliku na monitoru. Ako vidis tu rezoluciju, u roku od Cini mi se da si spakovao pogresan dir.:( Sadrzaj arhive je Microsoft Video for Windows.
video.730 inforts, -> #728, tomil
> Smetnje na slici kod Trident 9440 Probaj da smanjiš klok kod video memorije pomoću SETBOARD npr: SETBOARD DCLK58 ili stavi brže memorije u drugi megabajt video kartice (60ns).
video.731 inforts, -> #730, inforts
P.S. Za brže memorije nisam baš siguran da bi radilo ali smanjenjem DCLK bi trebalo da bude u redu. Slično mi se dešavalo u Win3.1 sa DCLK75 pri rezoluciji 800x600x64K.
video.732 mikis, -> #728, tomil
+>> - VL, TGUI 9440 AGi - PCI, TGUI 9440 AGi - VL (Win 95) +> +> Da li se možda sećaš od kog datuma su ti ovi drajveri. Ja imam +> neke od 28.07.95., ali ne rade dobro sa WIN_NT ? Naime u rezoluciji Ne znam od kojeg su datuma, ali znam sigurno da su to drajveri za Win 95 koji _ne rade_ pod Windowsom NT (možda i rade, ali to bi bilo pravo iznenađenje za mene ;) U svakom slučaju, mislim da su noviji od onih koji dolaze uz 95-icu, i ne sećam se da sam sa njima imao bilo kakvih problema.
video.733 junior,
Prijatelj je nedavno nabavio Daewoo color monitor starije generacije, model CMC - 1412AE. Od potenciometara ima samo podesavanje kontrasta i osvetljenosti, dok su ostala podesavanja moguca preko sarafa koji se nelaze pozadi. Medjutim, nikako se ne moze podesiti da u tri osnovne rezolucije daje koliko-toliko normalnu sliku. Kada se podesi za 640x480, u 800x600 slika je vertikalno izduzena, tako da ne staje sve na ekran, dok ako se podesi za 800x600, onda je u 640x480 obrnuta situacija, tj. slika je sabijena. U 1024x768 je uvek slika pomerena u levo. Znam da su za starije monitore (i kartice) stizali programi za sinhronizaciju monitora sa karticom na svim rezolucijama, da li ce to pomoci u ovom slucaju? Kartica je CL 5440 PCI 1 Mb, i probane su sve dozvoljene kombinacije sa refresh rate-om u Windowsu i DOS-u, bezuspesno. Da li se nesto moze uraditi kako bi bar sve to funkcionisalo na 800x600 i 640x480? ps. Potenciometri (srafovi) nazad su: H.HOLD, H.PHASE, V.LIN, V.SIZE (1,2 i 3), SCREEN i FOCUS.
video.734 feniks, -> #729, gradic
│>> ikonu "In Control Tools" sto omogucava izbor rezima rada koji │ Cini mi se da si spakovao pogresan dir.:( │ Sadrzaj arhive je Microsoft Video for Windows. └──────── U pravu si, ali samo to je bilo na samo jednoj disketi i za W3.11. Izgleda da je "In Control Tools" u sklopu "Windows 3.1 drivers" koji su na 2 diskete. Poslaću i to prvom prilikom. Nije teško pogrešiti kad dobijete 9 disketa sa drajverima za ovu karticu. :)
video.735 kostja, -> #733, junior
=> Da li se nesto moze uraditi kako bi bar sve to funkcionisalo na => 800x600 i 640x480? Sto se tice podesavanjem monitora... nikako. Sad koliko mi je poznato ne postoji program koji obavlja tako nesto za doticnu karticu.
video.736 kostja,
Imali neko slucajno informacije kakva je razlika izmedju Philips 15A i 15B? Koliko mi je poznato jedan je digitalni, a drugi analogni. Ali me zanima da li oba imaju horizontalnu frekvenciju od 66kHz? Sudeci po liniji Philips-ovih monitora ne bi trebalo, ali mi neko rece da su iste.
video.737 feniks, -> #712, sav.gacic
│ Ljudi, ima li iko drajvere za DS 64 DRAM (incontrol tools) za W3.11? └────────── Drajveri za DS64 Video 2001 za W3.11 V2.19 (05.jan.96.) 1/2 ds64w31a.zip
video.738 feniks, -> #712, sav.gacic
Drajveri za DS64 Video 2001 za W3.11 V2.19 (05.jan.96.) 2/2 ds64w31b.zip
video.739 baker,
Sta mislite o DTK 17" monitorima? Valjaju li ? ..
video.740 guta, -> #727, hercog
#> p.s. isti video blaster je radio na toj mašini (386/40, 8mb #> ram), na mašini 486/33, 8mb oće da prikazuje sliku, ali neće #> niš da skida, a na 486/100, 16mb neće ni da bekne... Da li je Blaster ISA kartica? Ako jeste, možda joj smeta brzina magistrale. Treba probati sa 7.19 Mhz iz BIOS-a, na toliko sve ISA kartice moraju da rade.
video.742 junior, -> #735, kostja
-> => Da li se nesto moze uraditi kako bi bar sve to funkcionisalo na -> => 800x600 i 640x480? -> -> Sto se tice podesavanjem monitora... nikako. -> -> Sad koliko mi je poznato ne postoji program koji obavlja tako -> nesto za doticnu karticu. Da li znas za koju karticu postoji tako nesto (moze i ISA, ne mora da je VLB).
video.743 basrak, -> #735, kostja
> => Da li se nesto moze uraditi kako bi bar sve to funkcionisalo > na => 800x600 i 640x480? > > Sto se tice podesavanjem monitora... nikako. > > Sad koliko mi je poznato ne postoji program koji obavlja tako > nesto za doticnu karticu. Universal vesa bios extension iliti UniVBE. Zadnja verzija je mislim 5.2 pod imenom sdd52, ali je isuviše glomazna za moje potrebe (mogućnosti ;). Ono što provereno ok radi je u sezamovom diru pod imenom univesa i to je v5.1. Program omogućava da se slika na monitoru podesi za svaku rezoluciju. Tako konfigurisan driver se učitava iz autoexec-a. Radi lepo sa kombinacijom Win3.1x/Dos. Nisam probao da li radi sa 95-icom, ali ona novija verzija je baš pravljena za win, tako da bi trebalo da je ok? Moguće je sliku i istezati po vertikali i horizontali tako da popuni čitav ekran, ali u upustvu piše da to smanjuje frekvenciju osvežavanja. Nisam utvrdio koliko, ali sam odustao od te opcije jer mi je ionako frekvencija osvežavanja mizerna. Sem dokumentacije, pregledajte i exe program u nekom viewer-u i naći ćete korisnu informaciju negde pri kraju, ako se dobro sećam...
video.744 tomil, -> #732, mikis
> Ne znam od kojeg su datuma, ali znam sigurno da su to drajveri za > Win 95 koji _ne rade_ pod Windowsom NT (možda i rade, ali to bi bilo Da, pošao sam od pretpostavke, očigledno pogrešne, da ako imaš drajvere za W95, imaš i za NT (ja sam ih dobio uz karticu na 2 diskete). No dobro, snaćiću se nekako za nove drajvere, valjda ih ima na Internetu, ako ne probaću da zamenim video kartu.
video.745 dr.grba, -> #739, baker
>> Sta mislite o DTK 17" monitorima? Moj novi DTK 15" je zverčica. Za kućnu namenu i moju potrebu, vrlo solidna sprava. Ako je 17" monitor na ovoj liniji proizvodnje, onda predstavlja dobar posao pri nabavci.
video.746 gogica,
Molim ljude koji znaju da mi kazu koje su stvarne karakteristike monitora Philips 15A.U uputstvu sam procitao jedno u raznim casopisima drugo.Konkretno me zanima maksimalno osvezavanje slike u 800x600 i 1280x1024 negde pise da ovaj monitor uopste ne podrzava ovu rezoluciju sto nije tacno.Hvala lepo.
video.747 vlad, -> #746, gogica
> Philips 15A.U uputstvu sam procitao jedno u raznim casopisima > drugo.Konkretno me zanima maksimalno osvezavanje slike u 800x600 i > 1280x1024 negde pise da 'Vako je kod mene: 256 boja: 640x480 - 100 Hz NI 800x600 - 82 Hz NI 1024x768 - 76 Hz NI 1152x864 - 68 Hz NI 1280x1024 - 57 Hz NI High color (16 bit): 640x480 - 100 Hz NI 800x600 - 75 Hz NI 1024x768 - 76 Hz NI 1152x864 - 56 Hz NI True color (24 bit): 640x480 - 100 Hz NI 800x600 - 75 Hz NI Kartica je ATI Mach 64 sa 2Mb DRAM-a, a slika je u svim modovima razvucena "do plastike" B). Ne znam samo sta ce ti 1152 i 1280 rezolucije, osim ako nije samo za poredjenje. Na 15" je i 1024 jedva za gledanje.
video.748 zormi, -> #746, gogica
* Molim ljude koji znaju da mi kazu koje su stvarne karakteristike monitora * Philips 15A.U uputstvu sam procitao jedno u raznim casopisima * drugo.Konkretno me zanima maksimalno osvezavanje slike u 800x600 i Nisam probao ali verovatno ide preko 100 Hz. * 1280x1024 negde pise da ovaj monitor uopste ne podrzava ovu rezoluciju 60 Hz.
video.749 vstan,
Ima li drajvera za ACad 12 (za Dos) za Miro Crystal-20 karticu ?
video.750 djcorto, -> #749, vstan
> Ima li drajvera za ACad 12 (za Dos) za Miro Crystal-20 karticu > ? Kako da nema :) Bio si svojevremeno u firmi koja redovno dobavlja iste, malo uzbrdo od Slavije ... :)
video.751 kostja, -> #742, junior
=> Da li znas za koju karticu postoji tako nesto (moze i ISA, ne mora da => je VLB). Koliko se secam bese za trident i jos neke, ali...
video.752 guta, -> #722, feniks
#> Interesantno da #> radi i 800x600 na 56Hz (sa starijim monitorom Philips #> 7CM3279), što neke lošije kartice ne omogućavaju (klasična S3 #> TRIO 64(V) ne ide ispod 60Hz). Mnogi ne bi kupovali nove #> monitore da su imali ovu karticu... ;) Evo rešenja za sve one koji imaju stariji monitor i neku od novih kartica. Sa ovim programom, čak i S3 Trio 64V+ kartica postiže 50-56Hz u 800x600 i 1024x768 modovima. Dakle: ------------------------------------------------- SciTech Display Doctor 5.3 - Bivši UNIVBE (5.2) ------------------------------------------------- Verzija za DOS/Win3.x/Win95/NT/OS2 Grafički shell za podešavanje rezolucija, centriranja, refresh rate-a, itd. za svaku rezoluciju posebno. Ubrzavanje svih 3D procesora, popularnih igrica (Duke Nukem, Quake) i još mnogo toga. Podržava sledeće procesore: - 3Dlabs Permedia - Acer Labs M3141/M3145/M3147V - Alliance ProMotion 3210/6410/6422/AT24 - ARK Logic ARK1000VL/PV, ARK2000PV, ARK2000MT, Quadro64 - ATI Technologies 18800, 28800, Mach32, Mach64 - Avance Logic ALG2101/2201/2228/2301/2302/2032/2064/2564/25128 - Chips & Technologies 82c45x, 65xx, 643x0 WinGine - Cirrus Logic CL-GD5401/2, CL-GD5422/24/26/28/29 TrueColor VGA - Cirrus Logic CL-GD5430/34/36, CL-GD5440/46 Alpine VGA - Cirrus Logic CL-GD5462/64 Laguna VisualMedia - Cirrus Logic CL-GD6205/15/25/35 LCD - Cirrus Logic CL-GD6410/12/20/40 LCD, CL-GD7541/42/43/48 LCD - Compaq IVGS/AVGA, QVision 1024/1280 - Diamond Viper P9000+W5186/OAK87 VLB and PCI - Everex ET4000 and Trident based boards - IIT AGX-010/11/14/15/16/17 - InteGraphics IGA1680/82/83 - Matrox MGA Atlas, Athena, Storm - NCR 77C21/22/22E/32BLT - NeoMagic NM2070 LCD - Number Nine Imagine 128 series I & II - NVidia NV1, SGS Thompson STG2000 (Diamond Edge 3D) - OAK Technologies OTI-037C/057/067/077/087, 64105/107 - Paradise/Phillips Pipeline 9710/12 - Paradise/Western Digital PVGA1A, W90C1x/2x/3x - RealTek RTG3103/3105/3106 - S3 86c911/924/80x/928, Vision 864/964/866/868/968, Trio32/64/64V+, Aurora64, Aurora64V+, Virge, Virge/VX - Sierra Falcon/64, SuperScalar 220 - SiS 86c201, 6202, 6205 - S-MOS SPC8106 LCD - Trident 88/8900/9x00/8900CL/9200/9320LCD/938xLCD/944x/9660/968x - Tseng Labs ET3000, ET4000, ET4000/W32/W32i/W32p, ET6000 - Video7 VEGA, HT208/209/216 - Weitek 5086/186/286, P9100 sdd53.exe
video.753 zddb,
Moj rođak bi kupio neki Philipsov monitor koji ima zvučnike. Siguran je da 17A ima, a najviše mu se dopada 17B. Da li ovaj poslednji takođe ima ugrađene zvučnike? Takođe, da li ih imaju i manji modeli, 15A i 15B?
video.754 vlad, -> #753, zddb
> 17A ima, a najviše mu se dopada 17B. Da li ovaj poslednji takođe ima Nemoj da mu se dopada, 17A je bolji. > Takođe, da li ih imaju i manji modeli, 15A i 15B? Ovaj moj 15a ima i zvucnike i mikrofon, ali sam vidjao i 15a bez mikrofona i sa drugacijim zvucnicima (rupice sa strane pozadi). Ni jedan drugi model osim 15a nema zvucnike pored ekrana (sami zvucnici su i dalje pozadi, ali njihova horna izlazi sa strane ekrana, kroz fine resetke). Mislim da ni jedan "B" model nema zvucnike, mada im nisam mnogo zavirivao pod rep B). "C" sigurno nemaju, a i ne vrede ni blizu koliko kostaju.
video.755 guta,
Version 2.11.03 - S3 Windows 95 Driver - 06/12/96 w9521103.zip
video.756 guta,
Version 1 These files are intended to curcumvent problems when using VESA 2.0 modes under Windows 95 with a Trio64V+ (765) chip. 2 binary files are included in this package. s3fix3.com: TSR with same functionality as s3fix.exe below. Created by Jon Beltran de Heredia using superior TSR technology! He did what I was too lazy to do -- this TSR occupies only 48 bytes and can be uninstalled from memory with: s3fix3 u s3fix.exe: TSR which disables the screen clearing function of a VESA mode set. The screen clear is what causes the system to hang. I suggest using s3fix3.com (above) instead of this TSR. fixnblnk.exe: TSR which disables the screen clearing function of a VESA mode set and contains a replacement screen clearing function. s3fix.zip
video.757 guta,
S3 VBE/Core 2.0 Version 3.02 Installs a VESA VBE/Core 2.0 for S3 graphics cards with VESA VBE 1.2. s3vbe302.zip
video.758 guta,
S3 Windows 95 Driver v. 2.01.09b Released for: 968, 868, 764, 765, 732 964, 864, 801, 805, 928 w950109b.zip
video.759 mmarkovic, -> #758, guta
> S3 Windows 95 Driver v. 2.01.09b > Released for: 968, 868, 764, 765, 732 > 964, 864, 801, 805, 928 U čemu je stvar? Pa poruku-dve pre ovoga je bio 2.11.03
video.760 guta, -> #759, mmarkovic
#> U čemu je stvar? #> #> Pa poruku-dve pre ovoga je bio 2.11.03 Ups :) Ova (starija) verzija je skinuta sa drugog sajta pre nekoliko dana, pa ostala u jednom od pripremljenih exec-a, kad sam ih lepio, nisam ni primetio da šaljem dve verzije... Dakle, važe noviji drajveri. Mea culpa, džaba sam krečio...
video.761 kostja, -> #753, zddb
=> Moj rodak bi kupio neki Philipsov monitor koji ima zvucnike. Siguran je da => 17A ima, a najvise mu se dopada 17B. Da li ovaj poslednji takode ima => ugradene zvucnike? Doticni 17B nema zvucnika, ali mnogo bitnije je sto ima horizontalnu frekvenciju ekrana od 66kHz dok 17A ima 82kHz. Slicna stvar je i sa 15" modelima.
video.762 gogica,
DA li slika mora da treperi u rezoliciji 1024x768 sa 16 miliona boja na monitoru Philips 15A. Osvezavanje je podeseno na 85 Hz.
video.763 zormi, -> #762, gogica
* DA li slika mora da treperi u rezoliciji 1024x768 sa 16 miliona boja na * monitoru Philips 15A. Osvezavanje je podeseno na 85 Hz. Ne treba da treperi što se tiče monitora (mada mislim da je 80 Hz za tu rezoluciju granica). Za taj broj boja grafička karta mora da ima 4 MB RAM-a (2M nije dovoljno) i da izdrži tu brzinu osvežavanja uz čitanje po 4 bajta za pixel iz memorije. Pretpostavljam da kartica to ne može pa je prešla u interlaced mod.
video.764 gogica,
Molim ljude koji imaju drajvere za S3 Virge da posalju.Konkretno imam problema sa postojecim drajverima oko setovanja 3ds-a.
video.765 djcorto, -> #762, gogica
> DA li slika mora da treperi u rezoliciji 1024x768 sa 16 > miliona boja na monitoru Philips 15A. Osvezavanje je podeseno > na 85 Hz. Na ovoj frkevenciji osvezavanja NE SME da treperi. Koja je video karta u pitanju ?
video.766 djcorto, -> #764, gogica
> Molim ljude koji imaju drajvere za S3 Virge da > posalju.Konkretno imam problema sa postojecim drajverima oko > setovanja 3ds-a. Tu ce da bude problema. 3DS (pretpostavljam 4.0, DOS) ima svoje drajvere, Vibrantove, koji su negde iz juna '95 ako se dobro secam, i kaceni su u pcuser:cad a i ovde, cak mislim (neka me file moderatori isprave ako gresim) da je doticni update i u dir-u. Ako video cip koji je u tvojoj kartici nije podrzan, pokusaj sa analognim S3 cipovima koji jesu podrzani, ili vozi kao VESA compatible, sto znaci gubitak TrueColor nacina (na zalost). S obzirom da je monitor od 14", ne preporucujem ti rezolucije preko 800x600, POGOTOVO za 3DS. Ja sam radio u 1024x768, priznajem, zato sto stari monitor nije hteo da se dogovori sa 800x600, a da mi je bilo lako, nije. Uz karticu si verovatno dobio ADI drajver, za AutoCAD, koji se moze koristiti i u 3DSu, ali uz mnogo ogranicenja i gubitak konfora u radu. To je za gorepomenutu temu, pcuser:cad :)))
video.767 gogica, -> #766, djcorto
Ne znam da li sam pogresno napisao za monitor,imam 15A i u upustvu pise da podrzava 1024x768 sa 75Hz.Zanima me da li bolji drajveri mogu da izvuku vise od video karte.
video.768 gogica, -> #766, djcorto
--> Uz karticu si vervatno dobio ADI drajver , za AutoCAD , koji se moze koristiti i u 4DSu, ali uz mnogo ogranicenja i gubitka komfora u radu..... Izvini za odgovor bez citata ,zurio sam, za monitor koji imam a on je 15' pise da radi u 1024x768 sa 75Hz zato mislim da je graficka gartica u pitanju je se u upustvu pominje samo rezolucija 800x600 sa 75Hz do se ostale rezolucije ne pominju , sto je najinteresantnije u WIN-u sa drajverima koje sam dobio kaze da Vigre u rezoluciju 800x600 moze da radi samo sa 60Hz.
video.769 mikis, -> #752, guta
+> SciTech Display Doctor 5.3 - Bivši UNIVBE (5.2) +> ------------------------------------------------- +> +> Verzija za DOS/Win3.x/Win95/NT/OS2 +> Grafički shell za podešavanje rezolucija, centriranja, refresh rate-a, Ne znam da li sam nešto propustio, ali nakon instalacije istog pod NT 4.0 nigde nema tog grafičkog šela :(( Nego, da se ne bih mučio bez potrebe, može li mi neko reći da li mi pomenuti paket može omogućiti da postavim maksimalnu frekv. osvežavanja ekrana u pojedinim rezolucijama, i na koji način? Problem je u tome što imam prastari IBM-ov VGA monitor koji ne može da izvuče više od 640x480 u 60Hz, a pojedini programi (npr. QPEG) i igre (recimo Warcraft) pokušavaju da se startuju sa znatno većom "hercažom" što dovodi do veselja na monitoru...
video.770 guta, -> #769, mikis
#> Ne znam da li sam nešto propustio, ali nakon instalacije istog #> pod NT 4.0 nigde nema tog grafičkog šela :(( Hm, pod NT-om nisam probao da ga instaliram, podatke o tome za šta je namenjen sam iskopirao iz prateće dokumentacije. Usput, da li ga je neko probao sa ostalim OS-ovima? #> Nego, da se ne #> bih mučio bez potrebe, može li mi neko reći da li mi pomenuti #> paket može omogućiti da postavim maksimalnu frekv. osvežavanja #> ekrana u pojedinim rezolucijama, i na koji način? Da, kod mene upravo to radi (kombinacija stari monitor + S3 Trio V+). Kada se paket instalira uspešno, u tom čuvenom grafičkom šelu :) se podešavaju mnoge stvari, za svaki grafički mod posebno, kao recimo frekvencija osvežavanja, centriranje slike, širina i visina slike, itd. Uzgred, šel je program ctlctr32.exe, probaj da ga ručno startuješ, možda setup nije umeo da doda shortcut na desktop NT-a. U autoexec-u doda univbe.exe sa parametrom -w, i mkaccel.exe sa parametrom -gen. P.S. To što ga oni zovu grafički šel, a u pitanju je obična aplikacija za windows, drugo je pitanje :)
video.771 gogica,
Isparavite me ako gresim.Nisam prometio nikakvo ubrzanje u radu sa 3DS-om sa karticom S3 Virge i to sa 4MB EDO ram u odnosu na S3 Trio64 sa 1MB.Render Chevy je i sa jednom i drugom karticom trajao 78sec.Da li su u pitanju drajveri?
video.772 djcorto, -> #767, gogica
> Ne znam da li sam pogresno napisao za monitor,imam 15A i u > upustvu pise da podrzava 1024x768 sa 75Hz.Zanima me da li bolji > drajveri mogu da izvuku vise Mogu, ali ces onda morati da kupis i novi monitor :) Gore lepo pise 75 - znaci, 85 ne moze da izdrzi, i veliko je cudo kako si uopste dobio sliku !
video.773 djcorto, -> #771, gogica
> karticom S3 Virge i to sa 4MB EDO ram u odnosu na S3 Trio64 sa > 1MB.Render Chevy je i sa jednom i drugom karticom trajao > 78sec.Da li su u pitanju Ne radi ti program u memoriji video kartice nego racunara. Za 3DS je vazno koliko RAMa imas u masini, ako hoces da ti renderuje brze. Video kartica bas i nije presudna za performanse. Kao sto rekoh, za CAD i render softver pravo mesto za sva pitanja je PCUSER:CAD.
video.774 mikis, -> #771, gogica
+> Isparavite me ako gresim.Nisam prometio nikakvo ubrzanje u radu sa 3DS-om +> sa karticom S3 Virge i to sa 4MB EDO ram u odnosu na S3 Trio64 sa +> 1MB.Render Chevy je i sa jednom i drugom karticom trajao 78sec.Da li su u +> pitanju drajveri? Pa ne renderuje grafička kartica nego procesor :) Brzina bi trebala da se primećuje pri iscrtavanju i osvežavanju slike, ali to u velikoj meri zavisi od i drajvera.
video.775 sjocic, -> #772, djcorto
-> Mogu, ali ces onda morati da kupis i novi monitor :) Gore lepo -> pise 75 - znaci, 85 ne moze da izdrzi, i veliko je cudo kako si -> uopste dobio sliku ! Philips 15A _moze_ da tera 85Hz u 1024x768 bez obzira sto mu u uputstvu pise da ne moze. Takodje mu pise da je max rezolucija 1280x1024, ali on _moze_ da radi i u 1600x1200 (i87Hz). I jedno i drugo je vise puta probano :)
video.776 kostja, -> #762, gogica
=> DA li slika mora da treperi u rezoliciji 1024x768 sa 16 miliona boja na => monitoru Philips 15A. Osvezavanje je podeseno na 85 Hz. Bice da je do video kartice a ne do monitora. Spusti lepo osvezavanje na 75Hz i pevaj (pa za pojas zadeni).
video.777 ranx, -> #769, mikis
> +> SciTech Display Doctor 5.3 - Bivši UNIVBE (5.2) Kod mene ovo ne radi. Imam S3 Trio64V+ i Win 3.11.
video.778 ranx, -> #771, gogica
> Chevy je i sa jednom i drugom karticom trajao 78sec.Da li su u pitanju > drajveri? Verovatno. Za brzinu rendera najvažniji je ipak procesor.
video.779 vimm, -> #777, ranx
=> Kod mene ovo ne radi. Imam S3 Trio64V+ i Win 3.11. Trebalo bi da radi jer u helpu piše da je i za Win 3.11. Da li je instalacija protekla u redu? Čini mi se da za razliku od DOS verzije ovde centriranje slike mora da se vrši iz samog win-a. Kod mene na dva računara pod win95 sa S3 Trio32 i S3 Trio 64 V+ radi savršeno :). Nego, da li je neko registrovao ovaj program? Vladimir
video.780 guta, -> #779, vimm
#> Kod mene na dva računara pod win95 sa S3 Trio32 i S3 #> Trio 64 V+ radi savršeno :). Takođe. A već sam počeo da pravim kombinacije o zameni ili kartice ili monitora :) #> Nego, da li je neko registrovao ovaj program? To bi i mene zanimalo ;)
video.781 gogica,
Imam problema sa instalacijom Diamond Viper Pro karice u Windows-u 3.11 kad instaliram drajvere slika je zamrljana,kad probam da promenim rezoluciju i osvezavanje ekrana on postane crn a racunar se blokira. Rezoluciju koju zelim da dobijem je ona koju monitor moze da izdrzi, recimo 800x600 64k na 75Hz ,monitor je 15a Philips.
video.782 miste,
Postovane kolege, imam jednu molbu: da li neko od vas ima drajvere za trident9000 za WINDOWS 3.1, a da su BAR iz '94. Pozdrav, Vlada
video.783 nikhajder,
Da li neko zna cene Diamond Edge 3D kartica i gde mogu da se nadju? Cuo sam da postoje monitori za PC sa SCART ulazom.Da li neko mozda zna gde mogu da se nabave kod nas i koja im je cena?
video.784 djcorto, -> #782, miste
> imam jednu molbu: da li neko od vas ima drajvere za trident9000 > za WINDOWS 3.1, a da su BAR iz '94. Proveri u windows\drivers
video.785 biber, -> #779, vimm
>> win-a. Kod mene na dva računara pod win95 sa S3 Trio32 i S3 Trio >> 64 V+ radi savršeno :). >> Nego, da li je neko registrovao ovaj program? Je li kome istekao "evaluation period"? Šta se dešava? U dokumentaciji kaže da će se mnoge od opcija isključiti?
video.786 ne.ko,
Pozdrav svima. Pratim ovu temu, istorijski, ali nigde nisam naisao na spisak djampera i njihovu ulogu na tseng 4000, sa 1Mb, grafickoj kartici. Na zalost nemam (nema jedan moj drugar) uputstvo za tu graficku kartu pa mu se stalno desava da se sistem podigne u monohromatskom modu iako je u setup-u namesteno na vga mod. To je njegov problem koji ja moram da resim jer on nema pojma a ja bar imam sezam. pozdravi
video.787 zodiac, -> #786, ne.ko
Nije problem u dzamperima na kartici vec na osnovnoj ploci. Ukoliko tvoj drug ima 286 ili neku stariju 386 plocu treba da u uputstvu za plocu pronadjete dzamper oznacen sa SET MONO/COLOR, prebacite ga na COLOR i problem je resen. Ukoliko nemas uputstvo, pazljivo pogledaj plocu, najcesce postoji natpis pored ovog dzampera (da ti olaksam - najcesce ima tri kontakta). Pozdrav Sale
video.788 epson, -> #780, guta
│ #> Nego, da li je neko registrovao ovaj program? │ │ To bi i mene zanimalo ;) └───────────────────────────────────────────────── Fala bogu :)
video.789 epson, -> #785, biber
│ Je li kome istekao "evaluation period"? └───────────────────────────────────────────────── Kad kupiš licencu kao ja, nema "Evaluatio Period" :)
video.790 nukite,
Jel zna neko koliko kosta graficka kartica sa tunerom koja se zove, pripremite se ;) miroMedia View TV Tuner Bundle? :)
video.791 crncic, -> #766, djcorto
>> Tu ce da bude problema. 3DS (pretpostavljam 4.0, DOS) ima svoje >> drajvere, Vibrantove, koji su negde iz juna '95 ako se dobro >> secam, i kaceni su u pcuser:cad a i ovde, cak mislim (neka me Pa malo su svežiji, v1.1.0 ali nije bitno, opet ne rade posao :( Vibrant se očigledno ulenjio, gledajući opis najnovije verzije, 1.1.2 na www.vibrant.com, odustao sam od skidanja jer nema podrške ni za S3 Trio64V+, ni za Virge, a da ne pričam o Diamond 200x koje kruže kod nas. Toliko o njima.
video.792 djcorto, -> #791, crncic
> ni za S3 Trio64V+, ni za Virge, a da ne pricam o Diamond 200x > koje kruze kod nas. Toliko o njima. Oni verovatno idu logikom da niko pametan vise ne koristi 3DS4 DOS, kad vec ima na raspolaganju MAX ... ;(
video.793 mcikota,
Problem u WINDOWS-u 3.11 : Kada izadjem u dos,sve je ok. ali pri povratku u windows sa exit, kompjuter se resetuje. U cemu je problem ? POMOC !
video.794 susaaleksandar,
Da li neko poseduje ili zna gde se mogu naci drajveri za ATI MACH 32 GRAPHIC WONDER za Win NT 4.0
video.795 ne.ko, -> #786, ne.ko
> nisam naisao na spisak djampera i njihovu ulogu na tseng 4000, > sa 1Mb, grafickoj kartici. Na zalost nemam (nema jedan moj > drugar) uputstvo za tu graficku kartu pa mu se stalno desava da > se sistem podigne u monohromatskom modu iako je u setup-u > namesteno na vga mod. To je njegov problem koji ja moram da > resim jer on nema pojma a ja bar imam sezam. Moze da bude i do monitora tj do konektora za color monitor. Ako nije standardan dici ce se monohromatski jer postoji pin na konektoru koji mu govori da je kolor. Na mojoj staroj trident cartici sam imao da setujem djamper za ne stadardne color monitore ako se dizu u mono tehnici
video.796 ne.ko, -> #787, zodiac
>q Nije problem u dzamperima na kartici vec na osnovnoj ploci. >q Ukoliko tvoj drug ima 286 ili neku stariju 386 plocu treba da >q u uputstvu za plocu pronadjete dzamper oznacen sa SET >q MONO/COLOR, prebacite ga na COLOR i problem je resen. Ukoliko >q nemas uputstvo, pazljivo pogledaj plocu, najcesce postoji >q natpis pored ovog dzampera (da ti olaksam - najcesce ima tri >q kontakta). Pozdrav Hvala ti na trudu. Na ploci je 486/80mhz i nema uputstvo za nju. Probacu ovo sto si mi rekao. pozdravi
video.797 nukite,
Koliko kosta kartica miroMedia View TV Tuner Bundle i sa koliko MB memorije se isporucuje?
video.798 mcikota,
Problem u WINDOWS-u 3.11 : Kada izadjem u dos,sve je ok. ali pri povratku u windows sa exit, kompjuter se resetuje. U cemu je problem ? POMOC !
video.799 gogica,
Da li neko ima informacija sta je Vibrantovim drajverima za S3 Virge?
video.800 iritel,
Potrebna mi je video kartica sa PAL ulazom. Moze li neko da mi preporuci istu i po kojoj ceni. Unapred zahvalan.
video.801 miste,
Postovane kolege, Imam jednu VELIKU molbu: neka neko od vas(ko ima) mi isporuci drajvere za TRIDENT9000C graficku kartu, ali da su BAR!! iz '94. godine. Unapred zahvalan. P.S. gledao sam na sezam-u, ali nista, imaju iste drajvere kao i ja, dakle iz '92. godine Prijateljski pozdrav, VLADA
video.802 vstan, -> #801, miste
> drajvere za TRIDENT9000C graficku kartu, ali da su BAR!! iz > '94. godine. To BAR je teško izvodljivo. Te godine se ta kartica valjda više nije ni proizvodila.
video.803 supers,
Pomozite mom drugu u dilemi da li da uzme Diamond Stealth 2000 3D ili STB Light Speed 128. Molimo za razgovetne odgovore, koji je bolji i po čemu tačno je bolji. Pare nisu problem, a primene za koje se kartica kupuje su: igrice, igrice i igrice.
video.804 johnnya,
Poznato mi je ponašanje bilo koje ISA video karte na PCI ploči. Da li se pad u brzini dešava i na VLB pločama kada na njima radi ISA video karta ?
video.805 pecapop,
Računar 486 DX 133MHz Procesor AMD5x86 P-75 Matična Ploča GA5486AL Video karta Opti82C264 PCI Zvučna karta Opti Sound Blaster Pro 16 ISA Program za instalaciju zvučne kartice se pri startovanju blokira, blokirajući ceo računar (ma da u raznim fazama instalacije). Kada sam prebacio zvučnu karticu na 286 računar instalacija je pro- šla bez problema. Isto se desilo i kada sam video karticu iz 286 računara (TRIDENT 8900) prebacio u 486 računar. Zna li neko u čemu je štos. pecapop
video.806 nukite, -> #803, supers
> Pomozite mom drugu u dilemi da li da uzme Diamond Stealth 2000 3D > ili STB Light Speed 128. Molimo za razgovetne odgovore, koji je > bolji > i po cemu tacno je bolji. Pare nisu problem, a primene za koje se > kartica kupuje su: igrice, igrice i igrice. Paaa... Zavisi od memorije. Stealth se isporucuje sa 2Mb i nisu moguca prosirivanja. Za STB ne znam. Ako pare nisu problem, a bice koriscena samo za igrice, moj savet je Diamond Stealth 2000 3D ;)
video.807 ne.ko,
Zdravi svima. Molio bih vas da ako neko ima program DMODE da ga posalje ne sezam ili da mi kaze na kom bbs-u mogu da ga nadjem. Hvala na paznji pozdravi
video.808 nukite,
Evo mene ovdje opet ;)) Koji je TV tjuner najcesci kod nas, da mu cena nije velika i da radi prihvatljivo? Po mocgucstvu i da salje sliku s PC-a na TV, a ne mora....;)
video.809 nukite,
Koji je TV tjuner najcesci kod nas (da nije mnogo skup)?
video.810 gogica,
Ko zna da mi tacno objasni sta podrazumeva standard VESA 2.0. Hvala.
video.811 gucy,
Koja je bolja: -Paradise pipeline 64 ili -S3 VIRGE 3D HvAla!
video.812 miroslavn,
Da li ove nove S3 Trio64UV+ video kartice koriste ista drajvare, kao i obicne V+, ili ne. Meni nikako ne uspeva da WIN 95 proradi sa tim starim drajverima, a novih nema (cak ni na www.s3.com)? Inace cip na kartici je S3 86C767, TrioO64UV+, sa 2MB EDO memorije. U dos-u radi ok, ali je WIN95 ne prepoznaje, ma koji drajver da koristim (64, 64V+,...). Za Win311 postoji drajver (bas za nju), ali za WIN 95 izgleda da ga jos nisu napisali. Bezveze. Ako neko ima neku ideju, ili ima odgovarajuci drajver neka vice.
video.813 zormi, -> #812, miroslavn
* Inace cip na kartici je S3 86C767, TrioO64UV+, sa 2MB EDO memorije. * U dos-u radi ok, ali je WIN95 ne prepoznaje, ma koji drajver da * koristim (64, 64V+,...). Za Win311 postoji drajver (bas za nju), Postoji i Win95 driver bez koga neće raditi (dešava se da karticu vidi kao S3/911 i slične gluposti). Međutim, driver je još dosta svež i nesavršen. Videću da ga prekopiram na neki BBS.
video.814 pifat,
Skoro sam u nekom casopisu nasao spisak WWW adresa poznatijih proizvodjaca video kartica. Tu bi najpre valjalo potraziti raznorazne drajvere za W95 i slicno. Evo spiska: ACER: ftp//ftp.acer.com/aceropen/video ATI: www.atitech.ca/drivers/drivers.html BOCA RESEARCH: www.boca.org/support/bocaftp.htm CARDINAL TECHNOLOGIES: www.cardtech.com/customer/download.html CIRRUS LOGIC: www.cirrus.com/support/ COMPAQ: www.compaq.com/support DIAMOND MULTIMEDIA: www.diamondmm.com/products/graph-accel/ GATEWAY 2000: www.gw2k.com/ftp/83.htm HERCULES COMPUTER TECHNOLOGY: www.hercules.com/support/drivers/ MATROX: ftp://ftp.matrox.com/pub/mga/ MICRON: www.mei.micron.com/services/bbs/video.htm MIRO: www.miro.com/miro/world/techsup/update.htm NEC USA: www.nectech.com/ NUMBER NINE: www.nine.com/tech/win95.html OAK TECHNOLOGY: www.oaktech.com/support.html OPTI: ftp://ftp.opti.com/pub/video/ PHILIPS SEMICONDUCTORS: www.semiconductors.philips.com/paradise/paradise12.html SIGMA DESIGNS: www.sigmadesigns.com S3: www.s3.com/support/enduser/swlib.html STB SYSTEMS: www.stb.com/ftp_files/ Nadam se da ce ovo nekome pomoci da se resi muka :))
video.816 ahil, -> #812, miroslavn
**> Da li ove nove S3 Trio64UV+ video kartice koriste ista **> drajvare, kao i obicne V+, ili ne. Meni nikako ne uspeva da **> WIN 95 proradi sa tim starim drajverima, a novih nema (cak ni **> na www.s3.com)? Koja je uopšte razlika između Trio64UV+ i Trio64V+ ? Poz, AHIL!
video.817 ranx, -> #812, miroslavn
> Da li ove nove S3 Trio64UV+ video kartice koriste ista drajvare, Kakva je razlika u odnosu na 64V+?
video.818 tdjerdj,
Onomad pazarih CARDEX TRIO64+ sa 2MB (cip S3 765, standardno sa 1Mb 50ns EDO).E, Ovaj drugi Mb je stavljen 70ns.Molim nadlezne da objesne kako ovako nesto utice na brzinu kartice (a verovatno utice). Usput ako neko ima sveze drajvere za istu bilo bi mi drago da ih baci ovde. Pozdrav Tdjerdj
video.819 ppecanac, -> #818, tdjerdj
(R) Onomad pazarih CARDEX TRIO64+ sa 2MB (cip S3 765, standardno (R) sa 1Mb 50ns EDO).E, Ovaj drugi Mb je stavljen 70ns.Molim (R) nadlezne da objesne kako ovako nesto utice na brzinu kartice (R) (a verovatno utice). Bas pre neki dan neko rece da : ako imas memorije koja radi na razlicitim brzinama, zajedno ce raditi na brzini one SPORIJE memorije ! U tvom slucaju na 70 ns.
video.820 nenad, -> #819, ppecanac
> Bas pre neki dan neko rece da : ako imas memorije koja > radi na razlicitim brzinama, zajedno ce raditi na brzini > one SPORIJE memorije ! U tvom slucaju na 70 ns. I jedne i druge će valjda raditi na onoliko na koliko ih "tera" ploča, od deklarisane brzine zavisi samo koliko će uspešno raditi. :)
video.821 ssrdjans,
Koji 15" monitor bi mi preporučili.. ali da mu se cena kreće od 600 do 700 DM.? Video kartica koju imam je S3 Virge 2MB. Thanx unapred..
video.822 nukite, -> #821, ssrdjans
> Koji 15" monitor bi mi preporucili.. ali da mu se cena krece > od 600 do 700 DM.? Video kartica koju imam je S3 Virge 2MB. PHILIPS 15A ili PHILIPS 15B.
video.823 rale.s, -> #821, ssrdjans
>Koji 15" monitor bi mi preporučili.. ali da mu se cena kreće >od 600 do 700 DM.? Video kartica koju imam je S3 Virge 2MB. Na donjoj granici finansija Daewoo 1502B1, na gornjoj Philips 15A
video.824 mila, -> #821, ssrdjans
> Koji 15" monitor bi mi preporučili.. ali da mu se cena kreće > od 600 do 700 DM.? Video kartica koju imam je S3 Virge 2MB. > > Thanx unapred.. Philips brilliance 15 A. Izvanredan je, a po oglasima ovde ga se može naći za 700-750 dem. Novog.
video.825 dragosh,
Hi svima koji ovo citaju! Da li neko zna de mogu da nadjem dirver za Paradise Bali32 VLB graficku kartu??? Hvala unapred! CAO!
video.826 gradic,
Firma Paradise je postala vlasnistvo korporacije Philips.Pretpostavljam na drajvere mozes naci na njihovon sajtu.
video.827 gogica,
Ne znam da li je ovo pitanje za ovu temu ali evo ga: Imam Diamond Stealth 3d sa Virge cipom. Pri svakom dizanju sistema pise Updating ESCD...Succcess i onda normalno Starting Windows 95. Ranije mi se ova poruka sa drugim kartama pojavljivala samo kad ubacim potpuno novu kartu i samo prvi put! Pri resetovanju ili ukljucivanju racunara na samom pocetku je ranije bio opis kart e, sada toga nema. U cemu je stvar?
video.828 dragosh,
Hi svima koji ovo budu procitali Treba mi driver za Paradise Bali32 VLB ! Molim vas ako neko ima neka mi ostavi mail na Claw@SezamPro.yu Unapred HVALA!