video.727hercog,
-> #719, hercog
Ima li neko ideju šta bi moglo da se dogodi sa jednim Video
Blasterom FS200 koji apsolutno dobro prikazuje sliku, ali kada
treba da je "skine" na slici se pojavljuju neke nepostojeće tačkice
i neki delovi slike kao da su slikani u pokretu, što će reći pomalo
su razvučeni. Inače slika je sa CCD kamere i statična je, znači
ono što se slika se ne kreće...
Sale
p.s. isti video blaster je radio na toj mašini (386/40, 8mb ram), na
mašini 486/33, 8mb oće da prikazuje sliku, ali neće niš da skida,
a na 486/100, 16mb neće ni da bekne...
video.728tomil,
-> #474, mikis> TRID94XX.EXE - Trident Microsystems display adaptors, TGUI 9400 CXi
> - VL, TGUI 9440 AGi - PCI, TGUI 9440 AGi - VL (Win 95)
Da li se možda sećaš od kog datuma su ti ovi drajveri. Ja imam
neke od 28.07.95., ali ne rade dobro sa WIN_NT ? Naime u rezoluciji
1024x768x65536c pojavljuju se neke smetnje na slici (kao od
varničenja), a u rezoluciji 1280x1024x256c obaraju NT.
video.729gradic,
>>> Sa "malim" zakasnjenjem, mislim da su V1.1E drajveri koje trazis.
>>> Kartica Diamond Stealth 64 Video 2001 stvara za W3.11 u Control
Panel-u
>>> ikonu "In Control Tools" sto omogucava izbor rezima rada koji
moze da
>>> prikaze jasnu sliku na monitoru. Ako vidis tu rezoluciju, u roku
od
Cini mi se da si spakovao pogresan dir.:(
Sadrzaj arhive je Microsoft Video for Windows.
video.730inforts,
-> #728, tomil> Smetnje na slici kod Trident 9440
Probaj da smanjiš klok kod video memorije pomoću SETBOARD
npr: SETBOARD DCLK58
ili stavi brže memorije u drugi megabajt video kartice (60ns).
video.731inforts,
-> #730, infortsP.S.
Za brže memorije nisam baš siguran da bi radilo ali smanjenjem DCLK
bi trebalo da bude u redu. Slično mi se dešavalo u Win3.1 sa DCLK75
pri rezoluciji 800x600x64K.
video.732mikis,
-> #728, tomil+>> - VL, TGUI 9440 AGi - PCI, TGUI 9440 AGi - VL (Win 95)
+>
+> Da li se možda sećaš od kog datuma su ti ovi drajveri. Ja imam
+> neke od 28.07.95., ali ne rade dobro sa WIN_NT ? Naime u rezoluciji
Ne znam od kojeg su datuma, ali znam sigurno da su to drajveri za Win 95
koji _ne rade_ pod Windowsom NT (možda i rade, ali to bi bilo pravo
iznenađenje za mene ;) U svakom slučaju, mislim da su noviji od onih koji
dolaze uz 95-icu, i ne sećam se da sam sa njima imao bilo kakvih problema.
video.733junior,
Prijatelj je nedavno nabavio Daewoo color monitor starije
generacije, model CMC - 1412AE.
Od potenciometara ima samo podesavanje kontrasta i osvetljenosti,
dok su ostala podesavanja moguca preko sarafa koji se nelaze
pozadi. Medjutim, nikako se ne moze podesiti da u tri osnovne
rezolucije daje koliko-toliko normalnu sliku.
Kada se podesi za 640x480, u 800x600 slika je vertikalno izduzena,
tako da ne staje sve na ekran, dok ako se podesi za 800x600, onda
je u 640x480 obrnuta situacija, tj. slika je sabijena. U 1024x768
je uvek slika pomerena u levo.
Znam da su za starije monitore (i kartice) stizali programi za
sinhronizaciju monitora sa karticom na svim rezolucijama, da li
ce to pomoci u ovom slucaju?
Kartica je CL 5440 PCI 1 Mb, i probane su sve dozvoljene
kombinacije sa refresh rate-om u Windowsu i DOS-u, bezuspesno.
Da li se nesto moze uraditi kako bi bar sve to funkcionisalo na
800x600 i 640x480?
ps.
Potenciometri (srafovi) nazad su:
H.HOLD, H.PHASE, V.LIN, V.SIZE (1,2 i 3), SCREEN i FOCUS.
video.734feniks,
-> #729, gradic│>> ikonu "In Control Tools" sto omogucava izbor rezima rada koji
│ Cini mi se da si spakovao pogresan dir.:(
│ Sadrzaj arhive je Microsoft Video for Windows.
└────────
U pravu si, ali samo to je bilo na samo jednoj disketi i za W3.11.
Izgleda da je "In Control Tools" u sklopu "Windows 3.1 drivers"
koji su na 2 diskete. Poslaću i to prvom prilikom. Nije teško
pogrešiti kad dobijete 9 disketa sa drajverima za ovu karticu. :)
video.735kostja,
-> #733, junior=> Da li se nesto moze uraditi kako bi bar sve to funkcionisalo na
=> 800x600 i 640x480?
Sto se tice podesavanjem monitora... nikako.
Sad koliko mi je poznato ne postoji program koji obavlja tako
nesto za doticnu karticu.
video.736kostja,
Imali neko slucajno informacije kakva je razlika izmedju
Philips 15A i 15B?
Koliko mi je poznato jedan je digitalni, a drugi analogni.
Ali me zanima da li oba imaju horizontalnu frekvenciju od
66kHz? Sudeci po liniji Philips-ovih monitora ne bi trebalo,
ali mi neko rece da su iste.
video.737feniks,
-> #712, sav.gacic│ Ljudi, ima li iko drajvere za DS 64 DRAM (incontrol tools) za W3.11?
└──────────
Drajveri za DS64 Video 2001 za W3.11 V2.19 (05.jan.96.) 1/2
ds64w31a.zipvideo.738feniks,
-> #712, sav.gacic
Drajveri za DS64 Video 2001 za W3.11 V2.19 (05.jan.96.) 2/2
ds64w31b.zipvideo.739baker,
Sta mislite o DTK 17" monitorima?
Valjaju li ?
..
video.740guta,
-> #727, hercog
#> p.s. isti video blaster je radio na toj mašini (386/40, 8mb
#> ram), na mašini 486/33, 8mb oće da prikazuje sliku, ali neće
#> niš da skida, a na 486/100, 16mb neće ni da bekne...
Da li je Blaster ISA kartica? Ako jeste, možda joj smeta brzina
magistrale. Treba probati sa 7.19 Mhz iz BIOS-a, na toliko sve
ISA kartice moraju da rade.
video.742junior,
-> #735, kostja-> => Da li se nesto moze uraditi kako bi bar sve to funkcionisalo na
-> => 800x600 i 640x480?
->
-> Sto se tice podesavanjem monitora... nikako.
->
-> Sad koliko mi je poznato ne postoji program koji obavlja tako
-> nesto za doticnu karticu.
Da li znas za koju karticu postoji tako nesto (moze i ISA, ne mora da
je VLB).
video.743basrak,
-> #735, kostja> => Da li se nesto moze uraditi kako bi bar sve to funkcionisalo
> na => 800x600 i 640x480?
>
> Sto se tice podesavanjem monitora... nikako.
>
> Sad koliko mi je poznato ne postoji program koji obavlja tako
> nesto za doticnu karticu.
Universal vesa bios extension iliti UniVBE. Zadnja verzija je mislim 5.2 pod
imenom sdd52, ali je isuviše glomazna za moje potrebe (mogućnosti ;). Ono što
provereno ok radi je u sezamovom diru pod imenom univesa i to je v5.1. Program
omogućava da se slika na monitoru podesi za svaku rezoluciju. Tako konfigurisan
driver se učitava iz autoexec-a. Radi lepo sa kombinacijom Win3.1x/Dos. Nisam
probao da li radi sa 95-icom, ali ona novija verzija je baš pravljena za win,
tako da bi trebalo da je ok?
Moguće je sliku i istezati po vertikali i horizontali tako da popuni čitav
ekran, ali u upustvu piše da to smanjuje frekvenciju osvežavanja. Nisam utvrdio
koliko, ali sam odustao od te opcije jer mi je ionako frekvencija osvežavanja
mizerna.
Sem dokumentacije, pregledajte i exe program u nekom viewer-u i naći ćete
korisnu informaciju negde pri kraju, ako se dobro sećam...
video.744tomil,
-> #732, mikis> Ne znam od kojeg su datuma, ali znam sigurno da su to drajveri za
> Win 95 koji _ne rade_ pod Windowsom NT (možda i rade, ali to bi bilo
Da, pošao sam od pretpostavke, očigledno pogrešne, da ako imaš
drajvere za W95, imaš i za NT (ja sam ih dobio uz karticu na 2
diskete). No dobro, snaćiću se nekako za nove drajvere, valjda ih ima
na Internetu, ako ne probaću da zamenim video kartu.
video.745dr.grba,
-> #739, baker>> Sta mislite o DTK 17" monitorima?
Moj novi DTK 15" je zverčica. Za kućnu namenu i moju potrebu, vrlo
solidna sprava. Ako je 17" monitor na ovoj liniji proizvodnje, onda
predstavlja dobar posao pri nabavci.
video.746gogica,
Molim ljude koji znaju da mi kazu koje su stvarne karakteristike monitora
Philips 15A.U uputstvu sam procitao jedno u raznim casopisima drugo.Konkretno
me zanima maksimalno osvezavanje slike u 800x600 i 1280x1024 negde pise da
ovaj monitor uopste ne podrzava ovu rezoluciju sto nije tacno.Hvala lepo.
video.747vlad,
-> #746, gogica> Philips 15A.U uputstvu sam procitao jedno u raznim casopisima
> drugo.Konkretno me zanima maksimalno osvezavanje slike u 800x600 i
> 1280x1024 negde pise da
'Vako je kod mene:
256 boja:
640x480 - 100 Hz NI
800x600 - 82 Hz NI
1024x768 - 76 Hz NI
1152x864 - 68 Hz NI
1280x1024 - 57 Hz NI
High color (16 bit):
640x480 - 100 Hz NI
800x600 - 75 Hz NI
1024x768 - 76 Hz NI
1152x864 - 56 Hz NI
True color (24 bit):
640x480 - 100 Hz NI
800x600 - 75 Hz NI
Kartica je ATI Mach 64 sa 2Mb DRAM-a, a slika je u svim modovima razvucena
"do plastike" B).
Ne znam samo sta ce ti 1152 i 1280 rezolucije, osim ako nije samo za
poredjenje. Na 15" je i 1024 jedva za gledanje.
video.748zormi,
-> #746, gogica* Molim ljude koji znaju da mi kazu koje su stvarne karakteristike monitora
* Philips 15A.U uputstvu sam procitao jedno u raznim casopisima
* drugo.Konkretno me zanima maksimalno osvezavanje slike u 800x600 i
Nisam probao ali verovatno ide preko 100 Hz.
* 1280x1024 negde pise da ovaj monitor uopste ne podrzava ovu rezoluciju
60 Hz.
video.749vstan,
Ima li drajvera za ACad 12 (za Dos) za Miro Crystal-20 karticu ?
video.750djcorto,
-> #749, vstan> Ima li drajvera za ACad 12 (za Dos) za Miro Crystal-20 karticu
> ?
Kako da nema :) Bio si svojevremeno u firmi koja redovno
dobavlja iste, malo uzbrdo od Slavije ... :)
video.751kostja,
-> #742, junior=> Da li znas za koju karticu postoji tako nesto (moze i ISA, ne mora da
=> je VLB).
Koliko se secam bese za trident i jos neke, ali...
video.752guta,
-> #722, feniks
#> Interesantno da
#> radi i 800x600 na 56Hz (sa starijim monitorom Philips
#> 7CM3279), što neke lošije kartice ne omogućavaju (klasična S3
#> TRIO 64(V) ne ide ispod 60Hz). Mnogi ne bi kupovali nove
#> monitore da su imali ovu karticu... ;)
Evo rešenja za sve one koji imaju stariji monitor i neku od novih kartica.
Sa ovim programom, čak i S3 Trio 64V+ kartica postiže 50-56Hz u 800x600
i 1024x768 modovima.
Dakle:
-------------------------------------------------
SciTech Display Doctor 5.3 - Bivši UNIVBE (5.2)
-------------------------------------------------
Verzija za DOS/Win3.x/Win95/NT/OS2
Grafički shell za podešavanje rezolucija, centriranja, refresh rate-a,
itd. za svaku rezoluciju posebno. Ubrzavanje svih 3D procesora,
popularnih igrica (Duke Nukem, Quake) i još mnogo toga.
Podržava sledeće procesore:
- 3Dlabs Permedia
- Acer Labs M3141/M3145/M3147V
- Alliance ProMotion 3210/6410/6422/AT24
- ARK Logic ARK1000VL/PV, ARK2000PV, ARK2000MT, Quadro64
- ATI Technologies 18800, 28800, Mach32, Mach64
- Avance Logic ALG2101/2201/2228/2301/2302/2032/2064/2564/25128
- Chips & Technologies 82c45x, 65xx, 643x0 WinGine
- Cirrus Logic CL-GD5401/2, CL-GD5422/24/26/28/29 TrueColor VGA
- Cirrus Logic CL-GD5430/34/36, CL-GD5440/46 Alpine VGA
- Cirrus Logic CL-GD5462/64 Laguna VisualMedia
- Cirrus Logic CL-GD6205/15/25/35 LCD
- Cirrus Logic CL-GD6410/12/20/40 LCD, CL-GD7541/42/43/48 LCD
- Compaq IVGS/AVGA, QVision 1024/1280
- Diamond Viper P9000+W5186/OAK87 VLB and PCI
- Everex ET4000 and Trident based boards
- IIT AGX-010/11/14/15/16/17
- InteGraphics IGA1680/82/83
- Matrox MGA Atlas, Athena, Storm
- NCR 77C21/22/22E/32BLT
- NeoMagic NM2070 LCD
- Number Nine Imagine 128 series I & II
- NVidia NV1, SGS Thompson STG2000 (Diamond Edge 3D)
- OAK Technologies OTI-037C/057/067/077/087, 64105/107
- Paradise/Phillips Pipeline 9710/12
- Paradise/Western Digital PVGA1A, W90C1x/2x/3x
- RealTek RTG3103/3105/3106
- S3 86c911/924/80x/928, Vision 864/964/866/868/968, Trio32/64/64V+,
Aurora64, Aurora64V+, Virge, Virge/VX
- Sierra Falcon/64, SuperScalar 220
- SiS 86c201, 6202, 6205
- S-MOS SPC8106 LCD
- Trident 88/8900/9x00/8900CL/9200/9320LCD/938xLCD/944x/9660/968x
- Tseng Labs ET3000, ET4000, ET4000/W32/W32i/W32p, ET6000
- Video7 VEGA, HT208/209/216
- Weitek 5086/186/286, P9100
sdd53.exevideo.753zddb,
Moj rođak bi kupio neki Philipsov monitor koji ima zvučnike. Siguran je da
17A ima, a najviše mu se dopada 17B. Da li ovaj poslednji takođe ima
ugrađene zvučnike?
Takođe, da li ih imaju i manji modeli, 15A i 15B?
video.754vlad,
-> #753, zddb> 17A ima, a najviše mu se dopada 17B. Da li ovaj poslednji takođe ima
Nemoj da mu se dopada, 17A je bolji.
> Takođe, da li ih imaju i manji modeli, 15A i 15B?
Ovaj moj 15a ima i zvucnike i mikrofon, ali sam vidjao i 15a bez mikrofona
i sa drugacijim zvucnicima (rupice sa strane pozadi). Ni jedan drugi model
osim 15a nema zvucnike pored ekrana (sami zvucnici su i dalje pozadi, ali
njihova horna izlazi sa strane ekrana, kroz fine resetke). Mislim da ni
jedan "B" model nema zvucnike, mada im nisam mnogo zavirivao pod rep B).
"C" sigurno nemaju, a i ne vrede ni blizu koliko kostaju.
video.755guta,
Version 2.11.03 - S3 Windows 95 Driver - 06/12/96
w9521103.zipvideo.756guta,
Version 1
These files are intended to curcumvent problems when using VESA 2.0
modes under Windows 95 with a Trio64V+ (765) chip. 2 binary files are
included in this package.
s3fix3.com: TSR with same functionality as s3fix.exe below. Created
by Jon Beltran de Heredia using superior TSR technology!
He did what I was too lazy to do -- this TSR occupies only
48 bytes and can be uninstalled from memory with:
s3fix3 u
s3fix.exe: TSR which disables the screen clearing function of a VESA
mode set. The screen clear is what causes the system to hang.
I suggest using s3fix3.com (above) instead of this TSR.
fixnblnk.exe: TSR which disables the screen clearing function of a VESA
mode set and contains a replacement screen clearing function.
s3fix.zipvideo.757guta,
S3 VBE/Core 2.0 Version 3.02
Installs a VESA VBE/Core 2.0 for
S3 graphics cards with VESA VBE 1.2.
s3vbe302.zipvideo.758guta,
S3 Windows 95 Driver v. 2.01.09b
Released for: 968, 868, 764, 765, 732
964, 864, 801, 805, 928
w950109b.zipvideo.759mmarkovic,
-> #758, guta> S3 Windows 95 Driver v. 2.01.09b
> Released for: 968, 868, 764, 765, 732
> 964, 864, 801, 805, 928
U čemu je stvar?
Pa poruku-dve pre ovoga je bio 2.11.03
video.760guta,
-> #759, mmarkovic#> U čemu je stvar?
#>
#> Pa poruku-dve pre ovoga je bio 2.11.03
Ups :)
Ova (starija) verzija je skinuta sa drugog sajta pre nekoliko dana,
pa ostala u jednom od pripremljenih exec-a, kad sam ih lepio, nisam
ni primetio da šaljem dve verzije...
Dakle, važe noviji drajveri.
Mea culpa, džaba sam krečio...
video.761kostja,
-> #753, zddb=> Moj rodak bi kupio neki Philipsov monitor koji ima zvucnike. Siguran je da
=> 17A ima, a najvise mu se dopada 17B. Da li ovaj poslednji takode ima
=> ugradene zvucnike?
Doticni 17B nema zvucnika, ali mnogo bitnije je sto ima horizontalnu
frekvenciju ekrana od 66kHz dok 17A ima 82kHz.
Slicna stvar je i sa 15" modelima.
video.762gogica,
DA li slika mora da treperi u rezoliciji 1024x768 sa 16 miliona boja na
monitoru Philips 15A. Osvezavanje je podeseno na 85 Hz.
video.763zormi,
-> #762, gogica* DA li slika mora da treperi u rezoliciji 1024x768 sa 16 miliona boja na
* monitoru Philips 15A. Osvezavanje je podeseno na 85 Hz.
Ne treba da treperi što se tiče monitora (mada mislim da je 80 Hz
za tu rezoluciju granica). Za taj broj boja grafička karta mora da
ima 4 MB RAM-a (2M nije dovoljno) i da izdrži tu brzinu osvežavanja
uz čitanje po 4 bajta za pixel iz memorije. Pretpostavljam da kartica
to ne može pa je prešla u interlaced mod.
video.764gogica,
Molim ljude koji imaju drajvere za S3 Virge da posalju.Konkretno imam problema
sa postojecim drajverima oko setovanja 3ds-a.
video.765djcorto,
-> #762, gogica> DA li slika mora da treperi u rezoliciji 1024x768 sa 16
> miliona boja na monitoru Philips 15A. Osvezavanje je podeseno
> na 85 Hz.
Na ovoj frkevenciji osvezavanja NE SME da treperi. Koja je video
karta u pitanju ?
video.766djcorto,
-> #764, gogica> Molim ljude koji imaju drajvere za S3 Virge da
> posalju.Konkretno imam problema sa postojecim drajverima oko
> setovanja 3ds-a.
Tu ce da bude problema. 3DS (pretpostavljam 4.0, DOS) ima svoje
drajvere, Vibrantove, koji su negde iz juna '95 ako se dobro
secam, i kaceni su u pcuser:cad a i ovde, cak mislim (neka me
file moderatori isprave ako gresim) da je doticni update i u
dir-u. Ako video cip koji je u tvojoj kartici nije podrzan,
pokusaj sa analognim S3 cipovima koji jesu podrzani, ili vozi
kao VESA compatible, sto znaci gubitak TrueColor nacina (na
zalost).
S obzirom da je monitor od 14", ne preporucujem ti rezolucije
preko 800x600, POGOTOVO za 3DS. Ja sam radio u 1024x768,
priznajem, zato sto stari monitor nije hteo da se dogovori sa
800x600, a da mi je bilo lako, nije.
Uz karticu si verovatno dobio ADI drajver, za AutoCAD, koji se
moze koristiti i u 3DSu, ali uz mnogo ogranicenja i gubitak
konfora u radu. To je za gorepomenutu temu, pcuser:cad :)))
video.767gogica,
-> #766, djcortoNe znam da li sam pogresno napisao za monitor,imam 15A i u upustvu pise da
podrzava 1024x768 sa 75Hz.Zanima me da li bolji drajveri mogu da izvuku vise
od video karte.
video.768gogica,
-> #766, djcorto--> Uz karticu si vervatno dobio ADI drajver , za AutoCAD , koji se moze
koristiti i u 4DSu, ali uz mnogo ogranicenja i gubitka komfora u radu.....
Izvini za odgovor bez citata ,zurio sam, za monitor koji imam a on je 15'
pise da radi u 1024x768 sa 75Hz zato mislim da je graficka gartica u pitanju
je se u upustvu pominje samo rezolucija 800x600 sa 75Hz do se ostale rezolucije
ne pominju , sto je najinteresantnije u WIN-u sa drajverima koje sam dobio
kaze da Vigre u rezoluciju 800x600 moze da radi samo sa 60Hz.
video.769mikis,
-> #752, guta+> SciTech Display Doctor 5.3 - Bivši UNIVBE (5.2)
+> -------------------------------------------------
+>
+> Verzija za DOS/Win3.x/Win95/NT/OS2
+> Grafički shell za podešavanje rezolucija, centriranja, refresh rate-a,
Ne znam da li sam nešto propustio, ali nakon instalacije istog pod NT 4.0
nigde nema tog grafičkog šela :(( Nego, da se ne bih mučio bez potrebe, može
li mi neko reći da li mi pomenuti paket može omogućiti da postavim maksimalnu
frekv. osvežavanja ekrana u pojedinim rezolucijama, i na koji način? Problem
je u tome što imam prastari IBM-ov VGA monitor koji ne može da izvuče više od
640x480 u 60Hz, a pojedini programi (npr. QPEG) i igre (recimo Warcraft)
pokušavaju da se startuju sa znatno većom "hercažom" što dovodi do veselja na
monitoru...
video.770guta,
-> #769, mikis
#> Ne znam da li sam nešto propustio, ali nakon instalacije istog
#> pod NT 4.0 nigde nema tog grafičkog šela :((
Hm, pod NT-om nisam probao da ga instaliram, podatke o tome za šta
je namenjen sam iskopirao iz prateće dokumentacije. Usput, da li ga
je neko probao sa ostalim OS-ovima?
#> Nego, da se ne
#> bih mučio bez potrebe, može li mi neko reći da li mi pomenuti
#> paket može omogućiti da postavim maksimalnu frekv. osvežavanja
#> ekrana u pojedinim rezolucijama, i na koji način?
Da, kod mene upravo to radi (kombinacija stari monitor + S3 Trio V+).
Kada se paket instalira uspešno, u tom čuvenom grafičkom šelu :) se
podešavaju mnoge stvari, za svaki grafički mod posebno, kao recimo
frekvencija osvežavanja, centriranje slike, širina i visina slike, itd.
Uzgred, šel je program ctlctr32.exe, probaj da ga ručno startuješ,
možda setup nije umeo da doda shortcut na desktop NT-a. U autoexec-u
doda univbe.exe sa parametrom -w, i mkaccel.exe sa parametrom -gen.
P.S. To što ga oni zovu grafički šel, a u pitanju je obična aplikacija
za windows, drugo je pitanje :)
video.771gogica,
Isparavite me ako gresim.Nisam prometio nikakvo ubrzanje u radu sa 3DS-om sa
karticom S3 Virge i to sa 4MB EDO ram u odnosu na S3 Trio64 sa 1MB.Render
Chevy je i sa jednom i drugom karticom trajao 78sec.Da li su u pitanju
drajveri?
video.772djcorto,
-> #767, gogica> Ne znam da li sam pogresno napisao za monitor,imam 15A i u
> upustvu pise da podrzava 1024x768 sa 75Hz.Zanima me da li bolji
> drajveri mogu da izvuku vise
Mogu, ali ces onda morati da kupis i novi monitor :) Gore lepo
pise 75 - znaci, 85 ne moze da izdrzi, i veliko je cudo kako si
uopste dobio sliku !
video.773djcorto,
-> #771, gogica> karticom S3 Virge i to sa 4MB EDO ram u odnosu na S3 Trio64 sa
> 1MB.Render Chevy je i sa jednom i drugom karticom trajao
> 78sec.Da li su u pitanju
Ne radi ti program u memoriji video kartice nego racunara. Za
3DS je vazno koliko RAMa imas u masini, ako hoces da ti
renderuje brze. Video kartica bas i nije presudna za
performanse.
Kao sto rekoh, za CAD i render softver pravo mesto za sva
pitanja je PCUSER:CAD.
video.774mikis,
-> #771, gogica+> Isparavite me ako gresim.Nisam prometio nikakvo ubrzanje u radu sa 3DS-om
+> sa karticom S3 Virge i to sa 4MB EDO ram u odnosu na S3 Trio64 sa
+> 1MB.Render Chevy je i sa jednom i drugom karticom trajao 78sec.Da li su u
+> pitanju drajveri?
Pa ne renderuje grafička kartica nego procesor :) Brzina bi trebala da se
primećuje pri iscrtavanju i osvežavanju slike, ali to u velikoj meri zavisi od
i drajvera.
video.775sjocic,
-> #772, djcorto-> Mogu, ali ces onda morati da kupis i novi monitor :) Gore lepo
-> pise 75 - znaci, 85 ne moze da izdrzi, i veliko je cudo kako si
-> uopste dobio sliku !
Philips 15A _moze_ da tera 85Hz u 1024x768 bez obzira sto mu
u uputstvu pise da ne moze. Takodje mu pise da je max rezolucija
1280x1024, ali on _moze_ da radi i u 1600x1200 (i87Hz).
I jedno i drugo je vise puta probano :)
video.776kostja,
-> #762, gogica=> DA li slika mora da treperi u rezoliciji 1024x768 sa 16 miliona boja na
=> monitoru Philips 15A. Osvezavanje je podeseno na 85 Hz.
Bice da je do video kartice a ne do monitora. Spusti lepo
osvezavanje na 75Hz i pevaj (pa za pojas zadeni).
video.777ranx,
-> #769, mikis> +> SciTech Display Doctor 5.3 - Bivši UNIVBE (5.2)
Kod mene ovo ne radi. Imam S3 Trio64V+ i Win 3.11.
video.778ranx,
-> #771, gogica> Chevy je i sa jednom i drugom karticom trajao 78sec.Da li su u pitanju
> drajveri?
Verovatno. Za brzinu rendera najvažniji je ipak procesor.
video.779vimm,
-> #777, ranx=> Kod mene ovo ne radi. Imam S3 Trio64V+ i Win 3.11.
Trebalo bi da radi jer u helpu piše da je i za Win 3.11.
Da li je instalacija protekla u redu? Čini mi se da za razliku
od DOS verzije ovde centriranje slike mora da se vrši iz samog
win-a. Kod mene na dva računara pod win95 sa S3 Trio32 i S3 Trio
64 V+ radi savršeno :).
Nego, da li je neko registrovao ovaj program?
Vladimir
video.780guta,
-> #779, vimm
#> Kod mene na dva računara pod win95 sa S3 Trio32 i S3
#> Trio 64 V+ radi savršeno :).
Takođe. A već sam počeo da pravim kombinacije o zameni ili kartice ili
monitora :)
#> Nego, da li je neko registrovao ovaj program?
To bi i mene zanimalo ;)
video.781gogica,
Imam problema sa instalacijom Diamond Viper Pro karice u Windows-u 3.11
kad instaliram drajvere
slika je zamrljana,kad probam da promenim rezoluciju i osvezavanje ekrana on
postane crn a racunar se blokira. Rezoluciju koju zelim da dobijem je ona koju
monitor moze da izdrzi, recimo 800x600 64k na 75Hz ,monitor je 15a Philips.
video.782miste,
Postovane kolege,
imam jednu molbu: da li neko od vas ima drajvere za trident9000 za
WINDOWS 3.1, a da su BAR iz '94.
Pozdrav,
Vlada
video.783nikhajder,
Da li neko zna cene Diamond Edge 3D kartica i gde mogu da se nadju?
Cuo sam da postoje monitori za PC sa SCART ulazom.Da li neko mozda
zna gde mogu da se nabave kod nas i koja im je cena?
video.784djcorto,
-> #782, miste> imam jednu molbu: da li neko od vas ima drajvere za trident9000
> za WINDOWS 3.1, a da su BAR iz '94.
Proveri u windows\drivers
video.785biber,
-> #779, vimm>> win-a. Kod mene na dva računara pod win95 sa S3 Trio32 i S3 Trio
>> 64 V+ radi savršeno :).
>> Nego, da li je neko registrovao ovaj program?
Je li kome istekao "evaluation period"?
Šta se dešava? U dokumentaciji kaže da će se mnoge od opcija
isključiti?
video.786ne.ko,
Pozdrav svima. Pratim ovu temu, istorijski, ali nigde
nisam naisao na spisak djampera i njihovu ulogu na tseng 4000,
sa 1Mb, grafickoj kartici. Na zalost nemam (nema jedan moj drugar)
uputstvo za tu graficku kartu pa mu se stalno desava da se sistem
podigne u monohromatskom modu iako je u setup-u namesteno na vga
mod. To je njegov problem koji ja moram da resim jer on nema pojma
a ja bar imam sezam.
pozdravi
video.787zodiac,
-> #786, ne.koNije problem u dzamperima na kartici vec na osnovnoj ploci. Ukoliko
tvoj drug ima 286 ili neku stariju 386 plocu treba da u uputstvu za
plocu pronadjete dzamper oznacen sa SET MONO/COLOR, prebacite ga na
COLOR i problem je resen. Ukoliko nemas uputstvo, pazljivo pogledaj
plocu, najcesce postoji natpis pored ovog dzampera (da ti olaksam -
najcesce ima tri kontakta). Pozdrav
Sale
video.788epson,
-> #780, guta│ #> Nego, da li je neko registrovao ovaj program?
│
│ To bi i mene zanimalo ;)
└─────────────────────────────────────────────────
Fala bogu :)
video.789epson,
-> #785, biber│ Je li kome istekao "evaluation period"?
└─────────────────────────────────────────────────
Kad kupiš licencu kao ja, nema "Evaluatio Period" :)
video.790nukite,
Jel zna neko koliko kosta graficka kartica sa tunerom koja se zove,
pripremite se ;) miroMedia View TV Tuner Bundle? :)
video.791crncic,
-> #766, djcorto>> Tu ce da bude problema. 3DS (pretpostavljam 4.0, DOS) ima svoje
>> drajvere, Vibrantove, koji su negde iz juna '95 ako se dobro
>> secam, i kaceni su u pcuser:cad a i ovde, cak mislim (neka me
Pa malo su svežiji, v1.1.0 ali nije bitno, opet ne rade posao :(
Vibrant se očigledno ulenjio, gledajući opis najnovije verzije,
1.1.2 na www.vibrant.com, odustao sam od skidanja jer nema podrške
ni za S3 Trio64V+, ni za Virge, a da ne pričam o Diamond 200x koje
kruže kod nas. Toliko o njima.
video.792djcorto,
-> #791, crncic> ni za S3 Trio64V+, ni za Virge, a da ne pricam o Diamond 200x
> koje kruze kod nas. Toliko o njima.
Oni verovatno idu logikom da niko pametan vise ne koristi 3DS4
DOS, kad vec ima na raspolaganju MAX ... ;(
video.793mcikota,
Problem u WINDOWS-u 3.11 :
Kada izadjem u dos,sve je ok. ali pri povratku u windows sa exit,
kompjuter se resetuje. U cemu je problem ?
POMOC !
video.794susaaleksandar,
Da li neko poseduje ili zna gde se mogu naci drajveri za
ATI MACH 32 GRAPHIC WONDER za Win NT 4.0
video.795ne.ko,
-> #786, ne.ko> nisam naisao na spisak djampera i njihovu ulogu na tseng 4000,
> sa 1Mb, grafickoj kartici. Na zalost nemam (nema jedan moj
> drugar) uputstvo za tu graficku kartu pa mu se stalno desava da
> se sistem podigne u monohromatskom modu iako je u setup-u
> namesteno na vga mod. To je njegov problem koji ja moram da
> resim jer on nema pojma a ja bar imam sezam.
Moze da bude i do monitora tj do konektora za color monitor.
Ako nije standardan dici ce se monohromatski jer postoji pin
na konektoru koji mu govori da je kolor. Na mojoj staroj
trident cartici sam imao da setujem djamper za ne stadardne
color monitore ako se dizu u mono tehnici
video.796ne.ko,
-> #787, zodiac>q Nije problem u dzamperima na kartici vec na osnovnoj ploci.
>q Ukoliko tvoj drug ima 286 ili neku stariju 386 plocu treba da
>q u uputstvu za plocu pronadjete dzamper oznacen sa SET
>q MONO/COLOR, prebacite ga na COLOR i problem je resen. Ukoliko
>q nemas uputstvo, pazljivo pogledaj plocu, najcesce postoji
>q natpis pored ovog dzampera (da ti olaksam - najcesce ima tri
>q kontakta). Pozdrav
Hvala ti na trudu. Na ploci je 486/80mhz i nema uputstvo za nju.
Probacu ovo sto si mi rekao.
pozdravi
video.797nukite,
Koliko kosta kartica miroMedia View TV Tuner Bundle i sa koliko MB
memorije se isporucuje?
video.798mcikota,
Problem u WINDOWS-u 3.11 :
Kada izadjem u dos,sve je ok. ali pri povratku u windows sa exit,
kompjuter se resetuje. U cemu je problem ?
POMOC !
video.799gogica,
Da li neko ima informacija sta je Vibrantovim drajverima za S3 Virge?
video.800iritel,
Potrebna mi je video kartica sa PAL ulazom. Moze li neko da mi
preporuci istu i po kojoj ceni.
Unapred zahvalan.
video.801miste,
Postovane kolege,
Imam jednu VELIKU molbu: neka neko od vas(ko ima) mi isporuci
drajvere za TRIDENT9000C graficku kartu, ali da su BAR!! iz '94.
godine. Unapred zahvalan.
P.S. gledao sam na sezam-u, ali nista, imaju iste drajvere kao i
ja, dakle iz '92. godine
Prijateljski pozdrav,
VLADA
video.802vstan,
-> #801, miste> drajvere za TRIDENT9000C graficku kartu, ali da su BAR!! iz
> '94. godine.
To BAR je teško izvodljivo. Te godine se ta kartica
valjda više nije ni proizvodila.
video.803supers,
Pomozite mom drugu u dilemi da li da uzme Diamond Stealth 2000 3D
ili STB Light Speed 128. Molimo za razgovetne odgovore, koji je bolji
i po čemu tačno je bolji. Pare nisu problem, a primene za koje se
kartica kupuje su: igrice, igrice i igrice.
video.804johnnya,
Poznato mi je ponašanje bilo koje ISA video karte na PCI ploči.
Da li se pad u brzini dešava i na VLB pločama kada na njima
radi ISA video karta ?
video.805pecapop,
Računar 486 DX 133MHz
Procesor AMD5x86 P-75
Matična Ploča GA5486AL
Video karta Opti82C264 PCI
Zvučna karta Opti Sound Blaster Pro 16 ISA
Program za instalaciju zvučne kartice se pri startovanju blokira,
blokirajući ceo računar (ma da u raznim fazama instalacije).
Kada sam prebacio zvučnu karticu na 286 računar instalacija je pro-
šla bez problema. Isto se desilo i kada sam video karticu iz 286
računara (TRIDENT 8900) prebacio u 486 računar.
Zna li neko u čemu je štos.
pecapop
video.806nukite,
-> #803, supers
> Pomozite mom drugu u dilemi da li da uzme Diamond Stealth 2000 3D
> ili STB Light Speed 128. Molimo za razgovetne odgovore, koji je
> bolji
> i po cemu tacno je bolji. Pare nisu problem, a primene za koje se
> kartica kupuje su: igrice, igrice i igrice.
Paaa... Zavisi od memorije. Stealth se isporucuje sa 2Mb i nisu
moguca prosirivanja. Za STB ne znam. Ako pare nisu problem, a bice
koriscena samo za igrice, moj savet je Diamond Stealth 2000 3D ;)
video.807ne.ko,
Zdravi svima. Molio bih vas da ako neko ima program DMODE
da ga posalje ne sezam ili da mi kaze na kom bbs-u mogu
da ga nadjem. Hvala na paznji
pozdravi
video.808nukite,
Evo mene ovdje opet ;)) Koji je TV tjuner najcesci kod nas, da mu
cena nije velika i da radi prihvatljivo? Po mocgucstvu i da salje
sliku s PC-a na TV, a ne mora....;)
video.809nukite,
Koji je TV tjuner najcesci kod nas (da nije mnogo skup)?
video.810gogica,
Ko zna da mi tacno objasni sta podrazumeva standard VESA 2.0. Hvala.
video.811gucy,
Koja je bolja:
-Paradise pipeline 64
ili
-S3 VIRGE 3D
HvAla!
video.812miroslavn,
Da li ove nove S3 Trio64UV+ video kartice koriste ista drajvare,
kao i obicne V+, ili ne. Meni nikako ne uspeva da WIN 95 proradi
sa tim starim drajverima, a novih nema (cak ni na www.s3.com)?
Inace cip na kartici je S3 86C767, TrioO64UV+, sa 2MB EDO memorije.
U dos-u radi ok, ali je WIN95 ne prepoznaje, ma koji drajver da
koristim (64, 64V+,...). Za Win311 postoji drajver (bas za nju),
ali za WIN 95 izgleda da ga jos nisu napisali. Bezveze.
Ako neko ima neku ideju, ili ima odgovarajuci drajver neka vice.
video.813zormi,
-> #812, miroslavn* Inace cip na kartici je S3 86C767, TrioO64UV+, sa 2MB EDO memorije.
* U dos-u radi ok, ali je WIN95 ne prepoznaje, ma koji drajver da
* koristim (64, 64V+,...). Za Win311 postoji drajver (bas za nju),
Postoji i Win95 driver bez koga neće raditi (dešava se da karticu
vidi kao S3/911 i slične gluposti). Međutim, driver je još dosta
svež i nesavršen. Videću da ga prekopiram na neki BBS.
video.814pifat,
Skoro sam u nekom casopisu nasao spisak WWW adresa poznatijih proizvodjaca
video kartica. Tu bi najpre valjalo potraziti raznorazne drajvere za W95 i
slicno. Evo spiska:
ACER: ftp//ftp.acer.com/aceropen/video
ATI: www.atitech.ca/drivers/drivers.html
BOCA RESEARCH: www.boca.org/support/bocaftp.htm
CARDINAL TECHNOLOGIES: www.cardtech.com/customer/download.html
CIRRUS LOGIC: www.cirrus.com/support/
COMPAQ: www.compaq.com/support
DIAMOND MULTIMEDIA: www.diamondmm.com/products/graph-accel/
GATEWAY 2000: www.gw2k.com/ftp/83.htm
HERCULES COMPUTER TECHNOLOGY: www.hercules.com/support/drivers/
MATROX: ftp://ftp.matrox.com/pub/mga/
MICRON: www.mei.micron.com/services/bbs/video.htm
MIRO: www.miro.com/miro/world/techsup/update.htm
NEC USA: www.nectech.com/
NUMBER NINE: www.nine.com/tech/win95.html
OAK TECHNOLOGY: www.oaktech.com/support.html
OPTI: ftp://ftp.opti.com/pub/video/
PHILIPS SEMICONDUCTORS: www.semiconductors.philips.com/paradise/paradise12.html
SIGMA DESIGNS: www.sigmadesigns.com
S3: www.s3.com/support/enduser/swlib.html
STB SYSTEMS: www.stb.com/ftp_files/
Nadam se da ce ovo nekome pomoci da se resi muka :))
video.816ahil,
-> #812, miroslavn**> Da li ove nove S3 Trio64UV+ video kartice koriste ista
**> drajvare, kao i obicne V+, ili ne. Meni nikako ne uspeva da
**> WIN 95 proradi sa tim starim drajverima, a novih nema (cak ni
**> na www.s3.com)?
Koja je uopšte razlika između Trio64UV+ i Trio64V+ ?
Poz, AHIL!
video.817ranx,
-> #812, miroslavn> Da li ove nove S3 Trio64UV+ video kartice koriste ista drajvare,
Kakva je razlika u odnosu na 64V+?
video.818tdjerdj,
Onomad pazarih CARDEX TRIO64+ sa 2MB (cip S3 765, standardno sa
1Mb 50ns EDO).E, Ovaj drugi Mb je stavljen 70ns.Molim nadlezne da
objesne kako ovako nesto utice na brzinu kartice (a verovatno utice).
Usput ako neko ima sveze drajvere za istu bilo bi mi drago da ih
baci ovde.
Pozdrav Tdjerdj
video.819ppecanac,
-> #818, tdjerdj(R) Onomad pazarih CARDEX TRIO64+ sa 2MB (cip S3 765, standardno
(R) sa 1Mb 50ns EDO).E, Ovaj drugi Mb je stavljen 70ns.Molim
(R) nadlezne da objesne kako ovako nesto utice na brzinu kartice
(R) (a verovatno utice).
Bas pre neki dan neko rece da : ako imas memorije koja
radi na razlicitim brzinama, zajedno ce raditi na brzini
one SPORIJE memorije ! U tvom slucaju na 70 ns.
video.820nenad,
-> #819, ppecanac> Bas pre neki dan neko rece da : ako imas memorije koja
> radi na razlicitim brzinama, zajedno ce raditi na brzini
> one SPORIJE memorije ! U tvom slucaju na 70 ns.
I jedne i druge će valjda raditi na onoliko na koliko ih "tera"
ploča, od deklarisane brzine zavisi samo koliko će uspešno raditi. :)
video.821ssrdjans,
Koji 15" monitor bi mi preporučili.. ali da mu se cena kreće
od 600 do 700 DM.? Video kartica koju imam je S3 Virge 2MB.
Thanx unapred..
video.822nukite,
-> #821, ssrdjans> Koji 15" monitor bi mi preporucili.. ali da mu se cena krece
> od 600 do 700 DM.? Video kartica koju imam je S3 Virge 2MB.
PHILIPS 15A ili PHILIPS 15B.
video.823rale.s,
-> #821, ssrdjans>Koji 15" monitor bi mi preporučili.. ali da mu se cena kreće
>od 600 do 700 DM.? Video kartica koju imam je S3 Virge 2MB.
Na donjoj granici finansija Daewoo 1502B1, na gornjoj Philips 15A
video.824mila,
-> #821, ssrdjans> Koji 15" monitor bi mi preporučili.. ali da mu se cena kreće
> od 600 do 700 DM.? Video kartica koju imam je S3 Virge 2MB.
>
> Thanx unapred..
Philips brilliance 15 A. Izvanredan je, a po oglasima ovde ga se
može naći za 700-750 dem. Novog.
video.825dragosh,
Hi svima koji ovo citaju!
Da li neko zna de mogu da nadjem dirver za Paradise Bali32 VLB
graficku kartu???
Hvala unapred!
CAO!
video.826gradic,
Firma Paradise je postala vlasnistvo korporacije
Philips.Pretpostavljam na drajvere mozes naci na
njihovon sajtu.
video.827gogica,
Ne znam da li je ovo pitanje za ovu temu ali evo ga: Imam Diamond Stealth 3d
sa Virge cipom. Pri svakom dizanju sistema pise Updating ESCD...Succcess
i onda normalno Starting Windows 95. Ranije mi se ova poruka sa drugim kartama
pojavljivala samo kad ubacim potpuno novu kartu i samo prvi put! Pri
resetovanju ili ukljucivanju racunara na samom pocetku je ranije bio opis kart
e, sada toga nema. U cemu je stvar?
video.828dragosh,
Hi svima koji ovo budu procitali
Treba mi driver za Paradise Bali32 VLB !
Molim vas ako neko ima neka mi ostavi mail na Claw@SezamPro.yu
Unapred HVALA!