SPORT.2

05 Dec 1996 - 07 Jul 1997

Topics

  1. atletika (19)
  2. fudbal (1154)
  3. kosarka (1101)
  4. nba (5356)
  5. rukomet (58)
  6. vaterpolo (42)
  7. odbojka (146)
  8. tenis (25)
  9. zimski (54)
  10. borilacki (25)
  11. auto-moto (678)
  12. bilijar (12)
  13. sah (80)
  14. rekreacija (70)
  15. prognoza (360)
  16. navijaci (660)
  17. dogadjanja (51)
  18. razno (111)

Messages - auto-moto

auto-moto.207 vector, -> #189, obren
│ Tooo! :) Ajde kad vec pratis na satelitu mogao bi redovno da kacis │ rezultate kad vec vpoznanovic nece O;) └───────── Bice od sledece trke. :) Za ovu znam samo rezultate za 500cc. ;) Malaysian Grand Prix 500cc ──────────────────────────────────────────────── 1. Michael Doohan (AUS) Honda 47:11.545 2. Alex Criville (SPA) Honda 11.796 (problemi sa gumama ;) 3. Nobuatsu Aoki (JPN) Honda 13.403 4. Luca Cadalora (ITA) Yamaha 22.231 5. Tokuma Aoki (JPN) Honda 22.609 6. Carlos Checa (SPA) Honda 34.515 7. Alberto Puig (SPA) Honda 34.868 8. Norifumi Abe (JPN) Yamaha 34.908 9. Sete Gibernou (SPA) Yamaha 43.133 10. Todayuki Okada (JPN) Honda 43.853 11. Alex Barros (BRA) Honda 44.178 12. Regis Loconi (FRA) Honda 54.819 13. Troy Corser (AUS) Yamaha 55.433 14. Juan Borja (SPA) ELF 500 56.163 15. J.V.D.Goorbergh (NED) Honda 1:11.991 16. Lucio Pedercini (ITA) RCCYamaha 1 lap 17. Laurent Naveau (BEL) RCCYamaha 1 lap
auto-moto.208 darth.vader, -> #200, swix
>> p.s. Da nije mozda bila na nekom kanalu (nasem) ??????? Jedino sto imam da kazem u vezi ovog pitanja je: :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) jel znas neki o Muji i Hasi ?
auto-moto.209 darth.vader, -> #201, swix
>> btw. jel ima kladionica (neka) za Formulu 1 ? Pa u Atlantic-u ima uvek kladjenje za Formulu 1 one nedelje kada ima trka koliko ja znam...
auto-moto.210 ppecanac,
Evo slike sa trke juce u Argentini. (724X480) ar_d3_05.jpg
auto-moto.211 ppecanac,
Jos jedna. (mozda okacim jos ovih dana) (724x480) ar_d3_06.jpg
auto-moto.212 nigy, -> #188, miko
> Imam jedno pitanje za ljude koji su gledali danasnju trku. > 6. Alesi -> 1 Lap -> 7. Berger > Mislim, pojavi se jedan, drugi nestane ... potom ovaj drugi > "uleti" na sesto ili sedmo mesto, ovaj prvi valjda ode u > boks. Na kraju, jedan ispred drugog ... pa onda, obratno ;)) Culi ti za pitstop? To ti je ono kada vozac ode u box pa tamo dolije gorivo i promeni pneumatuke, a to ga sve kosta trenutnog padanja u poretku. ;)
auto-moto.213 nigy, -> #189, obren
> Da, ono je bila idealna prilika za obilazak, bolju poziciju ne moze > da zamisli - jednom mu se nasao metar iza u repu na pravcu odmah posle > krivine. Al' sta je tu je... :) Nikako njegova krivica! Poznato je da ako na pocetku pravca vozac uspe da udje u vakuum koji stvara bolid ispred, cak i sa nesto manje konja "ispod haube", moze da "izleti" ispred ili barem u ravan sa bolidom koga juri, pa ko se kako snadje na kocenju i u krivini. Ono je samo pokazalo da Reno ima poprilicno konja vise od Ferrari-ja (mucke sa gorivom?)
auto-moto.214 nigy, -> #198, schef
>][ Pa ovo je necuveno. Alesi i Berger 11. i 12., a onaj mali gad >][ Villeneuve prvi. Ccc. :) > Taj mali gad ce biti 'The Champ' pa ti sad gledaj... ;) Pa znas kako, mislim da bi i Djovana Amati postigla veoma zapazen rezultat da je dobila Williams-ov bolid da se vozika godinu dana.
auto-moto.215 darth.vader, -> #213, nigy
>> Ono je samo pokazalo da Reno ima poprilicno konja vise od Ferrari-ja (mucke >> sa gorivom?) Ma ne verujem da su mucke, jednostavno, bolji motor...
auto-moto.216 darth.vader, -> #212, nigy
>> Culi ti za pitstop? To ti je ono kada vozac ode u box pa tamo >> dolije gorivo i promeni pneumatuke, a to ga sve kosta trenutnog >> padanja u poretku. ;) E ti ga bas pretera... Zar mislis da je Berger mogao da vozi tako da je od tog pitstopa do kraja trke mogao da prestigne Alezija za 2 kruga ? See ya, Darth :)
auto-moto.217 darth.vader, -> #211, ppecanac
>> Jos jedna. (mozda okacim jos ovih dana) >> (724x480) Koliko sam ja vidjao, ima i slika u 1024x768, pa bi mogao da posaljes neku od slika te rezolucije O:)... Nije da se bunim zbog ovih ali... :)
auto-moto.218 obren, -> #207, vector
> 1. Michael Doohan (AUS) Honda 47:11.545 > 2. Alex Criville (SPA) Honda 11.796 (problemi sa gumama ;) Uh, oni se kolju već duže vreme, prošle godine (mislim da je bilo u Španiji) Krivije ga je zveknuo 50 metara pred ciljem sa razlikom od samo 2 hiljaditinke! Vraćali su tri puta fotofiniš pošto ni tako nije bilo jednostavno uočiti ko je prvi prošao kroz cilj :) Dao bio 10-20 DM za snimak te trke... O;) > 14. Juan Borja (SPA) ELF 500 56.163 ^^ ^^^^^^^ Ovo je inače "najbrži i najjači motocikl na svetu" po rečima ELF-a ;>
auto-moto.219 obren, -> #209, darth.vader
> Pa u Atlantic-u ima uvek kladjenje za Formulu 1 one nedelje > kada ima trka koliko ja znam... Prošle nedelje su se femkali ali je ipak bilo klađenja koliko videh. Za one koji ne znaju, može da se kladi na pobedu vozača, zatim da li će biti 1. ili 2. i na duele parova koje oni odrede. Sećam se nekih koeficijenata, za pobedu Vilneva 1.20, za Šumija je bilo 3.5, za Panija čak 10 itd. Kod duela Vilnev-Šumaher su koeficijenti bili 1.6:1.2 dok se za ostale baš i ne sećam.
auto-moto.220 vpoznanovic,
F1: Argentinian GP winners' press conference Q Jacques, a fantastic result for you, a sixth career win and your second victory in a row. How did it go for you today? JV It was very, very difficult. First of all Panis was very quick at the beginning of the race and I think he had less stops than us so it was going to be tough. I don't know what happened to him but then on the first stop I had problems with the gear shift. It was staying stuck on the upshift a lot of times so I slowed down a little bit until I noticed that these two guys that were on a harder compound would win on one stop. It was really, really tough. We had to push hard. The car was very good, the team did a great job the whole weekend but I think we chose the wrong tyres. With the amount of rubber on the track towards the middle and the end of the race we were picking up a lot of understeer and we were blistering the tyres, so it was very difficult to keep them behind. They both really impressed me today. Q Did you plan to do three stops right from the start or was that a last minute decision? JV No, we had planned to do three stops. We weren't expecting anyone to do a one stop so we were a little bit surprised and it almost caught us out. Q Were you confident that you were going to hold Eddie off there at the end? JV No, because I had huge blisters on the tyres and on low fuel, with his tyres, he was actually quicker than us. So just before we did our last pitstop I really pushed hard to make sure that we'd pit out in front of him because I knew on our last stint, with the same amount of fuel, Eddie would be quicker. Q Jacques, well done. Eddie, your best podium finish yet. You must be absolutely delighted today. EI Yeah, I'm pleased. I had a feeling all weekend it was going to go well. The car handled a lot better here than it has done in previous races although we struggled a bit in qualifying a bit more than I thought we would but in the race once the fuel came off the car was very, very good and it went obviously reasonably well. We had a good start also. Q Yeah, you qualified seventh and came out of the first corner fourth. What happened on that first corner, were you involved at all? EI I just made a great start. I came around the outside of Heinz who just got ahead of me so I just pulled in behind him and the next thing, I came round, I saw the yellows with Michael off, so I don't actually know what happened there. Q This is your best result since Australia in 1996 so do you think things are finally going to come right for you now and you're gonna be up here on a regular basis? EI It's been a long wait for sure. I've always said I prefer this car to last year's car. It's still obviously lacking a bit in qualifying but it's coming together. I had problems in Australia, I had problems in Brazil with the brakes which we sorted out. We're definitely making headway. Q Eddie, well done. Ralf, only your third grand prix and you finished third. You must be delighted. RS Well, yeah. I mean, the whole weekend, especially the qualifying, went quite good. With choosing the hard tyre which seemed to be the right decision, the point being that it was very hot today. I was surprised a bit in the qualifying that we could drive so quick compared to the Williams and Ferrari, then today in the race the tyres last a little bit more than I expected. I was a bit careful in the beginning. I even couldn't push too much because I was in traffic. Our strategy worked very good and I was very satisfied with the car today. Q What happened with your teammate because you seemed to have a bit of an incident there? RS Well, yeah. The corner before the back straight he missed the line and then he was too close to me. I tried to overtake him and I thought he made space and then he closed the door. I tried to go over the grass but I touched him. I don't know what happened to him. Did he continue or not? But I mean, well, it happened but it's a shame I mean, normally it shouldn't happen really in the team, but well I just can... later I will speak to him. Q How confident are you for the rest of the season for yourself and the Jordan team? RS So far I think our car work quite well on all the circuits, so I think we could be quite confident to keep pace and to have some good results for the rest of the season. We will work hard on our car. For sure there is something to work on. For sure I have to do, I have to learn, a lot of things and hopefully by the middle season we have a good package to stay there where we are really.
auto-moto.221 swix, -> #203, vector
-=> -=>│ Ne bih se bas kladio... Trka je bila sasvim ok, a to sto je Sumaher -=>│ ispao u prvom krugu, to i nije neka steta ;>>> -=>└ ───────── -=> -=> Meni je bila losa. Da li je to zbog ubedljivo najgore staze koju covek -=> moze da zamisli ;) ili zbog neceg drugog (ispadanje Sumahera ;), pojma -=> nemam. ;) -=> -=> Anyway, uz poruku su moji rekordi iz Minesweepera za "expert" nivo -=> tezine. Ako neko moze bolje, svaka cast! :) ??????????????????????????????????????????????????????????????????/ Minesweeper???? u konferenciji Sport, pa još i tema auto-moto....... Hmmmm vectore da nisi ti skroz naskroz poludeo. Vidim ja da si lud kad voliš !@##!@$#$5 obućara, ali da šalješ rekorde iz ..... ovde .... Bože sačuvaj. :)
auto-moto.222 stukelj, -> #218, obren
> Uh, oni se kolju vec duze vreme, prosle godine (mislim da je bilo u > Spaniji) Krivije ga je zveknuo 50 metara pred ciljem sa razlikom od > samo 2 hiljaditinke! Vracali su tri puta fotofinis posto ni tako > nije bilo jednostavno uociti ko je prvi prosao kroz cilj :) Da nije bila Ceska, a ne Spanija ? U Jerezu je Mick Doohan odneo glatku pobedu, a u Catalunyi je Checa pobedio... :) > Ovo je inace "najbrzi i najjaci motocikl na svetu" po recima ELF-a ;> :) A ove godine su svi primili na KR3 motore, pa se nisu bas proslavili na trci... JM Bayle i KR Jr nisu osvojili ni jedan jedini poen... :)
auto-moto.223 rades, -> #190, obren
> (coupling problem - ko zna nek prevede, mrzi me da trazim > recnik ;) Ja mislim da je to otprilike problem sa nekim nastavcima cevi.
auto-moto.224 miko, -> #212, nigy
» Culi ti za pitstop? To ti je ono kada vozac ode u box pa » tamo dolije gorivo i promeni pneumatuke, a to ga sve kosta » trenutnog padanja u poretku. ;) Stvarno? Nisam znao. Anyway, hvala ti sto si me prosvetlio. Kako ne znam na koji drugi nacin bih mogao izraziti svoju zahvalnost, evo da i ja tebe prosvetlim. Cu li ti za nesto sto se u logici zove "kruzna definicija"? Ne? E, pa to ti je kada pojam definises drugim pojmom istog znacenja, dakle sinonimom. Znaci, " ... pitstop? To ti je ono kada vozac ode u box ..." ti ne bi proslo ni u osnovnoj skoli ... eventualno u vrticu. Inace, mislim da znam gde je doslo do greske. Naime, to se desilo onda kada je Alesi dva puta pokusao da obidje Hill-a, i oba puta se okrenuo na stazi. Prvi put je uspeo brzo da se vrati, ali drugi put je morao da propusti gomilu vozaca koji su bili iza njega. Vrlo je verovatno da je u istom krugu otisao u boks kako bi promenio gume, tako da je tu izgubio taj krug koji mu je na kraju nedostajao. To objasnjava i Berger-ov "nestanak" u plasmanu, koga su oni od tog trenutka pomesali sa Alesi-jem i njegov naknadni povratak na sedmo mesto, kada je vecina vozaca poispadala. Gresku su ispravili tek pred kraj trke ...
auto-moto.225 swix, -> #218, obren
-=> Uh, oni se kolju već duže vreme, prošle godine (mislim da je bilo u -=> Španiji) Krivije ga je zveknuo 50 metara pred ciljem sa razlikom od -=> samo 2 hiljaditinke! Vraćali su tri puta fotofiniš pošto ni tako -=> nije bilo jednostavno uočiti ko je prvi prošao kroz cilj :) Grešiš silno, ovaj grešiš silno sinko. U Španiji je pobedio Doohan i to tako što je Criville pao u poslednjoj krivini pred cilj. Naravno u zadnjeg krugu :)
auto-moto.226 swix, -> #213, nigy
-=> Nikako njegova krivica! Poznato je da ako na pocetku pravca vozac -=> uspe da udje u vakuum koji stvara bolid ispred, cak i sa nesto manje -=> konja "ispod haube", moze da "izleti" ispred ili barem u ravan sa bolidom -=> koga juri, pa ko se kako snadje na kocenju i u krivini. Pa kako nije onda njegova krivica? Ovim samo potvrđuješ da je Irvine imo šanse da ga pretekne. -=> Ono je samo pokazalo da Reno ima poprilicno konja vise od Ferrari-ja -=> (mucke sa gorivom?) Nije bre ljudi samo konjaža u pitanju. Veliki uticaj ima set-up (odnosi brzina, downforce, visina bolida). Zatim aerodinamika, pa na kraju vozačko iskustvo i samo umeće.
auto-moto.227 swix, -> #212, nigy
-=> Culi ti za pitstop? To ti je ono kada vozac ode u box pa tamo -=> dolije gorivo i promeni pneumatuke, a to ga sve kosta trenutnog -=> padanja u poretku. ;) Moj komentar je da sam osto bey komentara. ALO čoveče dva kruga su otprilike 3 minuta. Jel znaš koliko treba problema sa tankovanjem goriva, menjanjem guma i koliko treba da mu se puta ugasi motor pa da izgubi tri minuta. Bre, za tri minuuta mu promene sve spojlere, gume, potpuno zamene gorivo (ispuštanje i ponovo dosipanje :), pa još vozač stigne i da se "olakša" u obližnjem poljskom ... :)))))))))))))) p.s. jesam malo preterivo ali breeee....... tri minuta za pit stop. Šta je previše previše je.
auto-moto.228 ica.z, -> #201, swix
> btw. jel ima kladionica (neka) za Formulu 1 ? Mozesh da se kladish bukvalno na sve :)) Chak i za trke buba u Japanu ;))))
auto-moto.229 obren, -> #222, stukelj
> Da nije bila Ceska, a ne Spanija ? U Jerezu je Mick Doohan odneo glatku > pobedu, a u Catalunyi je Checa pobedio... :) Da, da ipak je Češka bila, no svejedno trka je bila fenomenalna :)
auto-moto.230 nigy, -> #216, darth.vader
>E ti ga bas pretera... Zar mislis da je Berger mogao da vozi tako >da je od tog pitstopa do kraja trke mogao da prestigne Alezija za 2 kruga ? Naravno da ne. Pao jeste, a to za dva kruga je cista greska glupih nemaca. :) Pozdrav :)
auto-moto.231 nigy, -> #224, miko
> Stvarno? Nisam znao. Anyway, hvala ti sto si me prosvetlio. Molim i drugi put. :) > E, pa to ti je kada pojam definises drugim pojmom istog > znacenja, dakle sinonimom. Znaci, " ... pitstop? To ti je > ono kada vozac ode u box ..." ti ne bi proslo ni u osnovnoj > skoli ... eventualno u vrticu. Pa otkud ja znam koji ti je pojam blizak. :) A to za vrtic nisam upucem. Verujem ti na rec. :) > Inace, mislim da znam gde je doslo do greske. Ko da im zameri? Kad su nasi komentatori (R.R. C.B. i V.P.) mogli i po desetak krugova da daju ocigledno pogesne podatke, sto ne bi mogli i nemci koji su gledali njihovu bracu?
auto-moto.232 nigy, -> #226, swix
> Pa kako nije onda njegova krivica? Ovim samo potvrdujes da je Irvine imo >sanse da ga pretekne. Pazi u toj situaciji je toliko jednosavan postupak da sumnjam da ga doticni nije vec apsolvirao. Samo zalepis pedalu i naglo skrenes kada dodjes do bolida ispred. > Nije bre ljudi samo konjaza u pitanju. Veliki uticaj ima set-up (odnosi >brzina, downforce, visina bolida). > Zatim aerodinamika, pa na kraju vozacko iskustvo i samo umece. Kada je u repu, bolid iza prakticno nema kontakta sa vazdusnim zidom koji probija onaj ispred, tako da set-up ne igra u tom trenutku veliku ulogu. Tada se motor "zavrti" brze i vise nego da sam probija vazduh tako da "dobije" par konja sto je sasvim dovoljno da izleti barem u istu ravan sa bolidom koga juri. Pri izletanju, bolid se suocava sa iznenadnim otporom vazduha, ali zaliha konja je dovoljna da malo "povuce". Ipak Irvine nije ni pokusao tako nesto jer ni ta zaliha nije kompenzovala razliku u snazi... :( Prosto ne mogu da verujem da to nije uradio iz neznanja...
auto-moto.233 nigy, -> #227, swix
>ALO covece dva kruga su otprilike 3 minuta. Vec rekoh da je zaostao ali ne 3 min. 3 min su dodale svabe. :) Pozdrav :)
auto-moto.234 darth.vader, -> #219, obren
>> Prosle nedelje su se femkali ali je ipak bilo kladenja koliko videh. Ma to oni non stop tako... Prosle cele sezone, pa izgleda i ove... >> li ce biti 1. ili 2. i na duele parova koje oni odrede. Secam se E za te duele mi niej bas najjasnije sta su hteli da kazu... Sta ako duela izmedju 2 doticna vozaca ne bude ? Jednostavno jedan bude 3 mesta ispred drugog ? Onda pucas pare a? :) See ya, Darth :)
auto-moto.235 darth.vader, -> #230, nigy
>> Naravno da ne. Pao jeste, a to za dva kruga je cista greska glupih >> nemaca. :) Pa rekoh ja odma da je njihova greska...
auto-moto.236 darth.vader, -> #231, nigy
>> Ko da im zameri? Kad su nasi komentatori (R.R. C.B. i V.P.) mogli >> i po desetak krugova da daju ocigledno pogesne podatke, sto ne bi mogli >> i nemci koji su gledali njihovu bracu? Sto jes jes ;) Nego fora je u tome sto bih ja vise voleo da slusam nase gluposti, nego one njihove komentatore koji daju poredak samo do brace Sumaher... Lako se ja snadjemkad nasi daju pogresan podatak. Ali zato kad nemac kaze nesto tako, ja veze nemam sta je bilo... :) See ya, Darth :)
auto-moto.237 darth.vader, -> #233, nigy
>> Vec rekoh da je zaostao ali ne 3 min. 3 min su dodale svabe. :) Ma mozda su nemci propustili onih 18 stop-go kazni (po 10 sec) za pit line speeding ;))) See ya, Darth :)
auto-moto.238 miko, -> #232, nigy
» istu ravan sa bolidom koga juri. Pri izletanju, bolid se » suocava sa iznenadnim otporom vazduha, ali zaliha konja je » dovoljna da malo "povuce". Ipak Irvine nije ni pokusao » tako nesto jer ni ta zaliha nije kompenzovala razliku u » snazi... :( Prosto ne mogu da verujem da to nije uradio iz » neznanja... Ma, Irvine nije ni bio u prilici da izvede tako nesto, jer je Villeneuve-a sustizao samo na krivinama, sto je i normalno posto je jedina sansa u takvim situacijama prestici vozaca ispred sebe kasnim kocenjem i "secenjem" putanje gonjenog bolida. Nema tu mnogo veze sasija i snaga motora, vec konkretna situacija u kojoj se dva vozaca nadju. Odnosno, vaznost mesta za koje se bore. Da ne bih navodio primere iz dalje proslosti (poput cetvrtog mesta najboljeg, Derek Warwick-a, na GP Madjarske pre tri godine ili Alesi-jevih petnaestak junackih krugova odolevanja Schumacher-u na GP Portugala pre dve godine ili senzacionalne pobede Thierry Boutsen-a na GP Madjarske 1990, koji je izdrzao napade Mansell-a, Nannini-ja, potom petnaest krugova Senna-e za vratom i pobedio sa skroz istrosenim gumama, zbog toga sto je imao Pit Stop manje od ostalih ili ... do +beskonacno ;), seti se duela Alesi-Hill na prosloj trci i cinjenice da cak ni toliko mocniji bolid nije mogao slabijeg sustici na pravcu, vec ga je oba puta prelazio u krivini. Dakle, ako brze izadje iz krivine, i Minardi ce na pravcu "bezati" Williams-u ... jer, i ako razlika medju bolidima postoji i mozda je dosta izrazena, ipak nijedan nije toliko slab da ga moze obilaziti ko, kako i kada, hoce. Irvine je za par krugova "uzeo" Villeneuve-u vise od 4.5 sekunde, i da je bio sam na stazi, vozio bi jos bolje. Ovako, on se na krivinama "unosio" u bolid ispred sebe, zbog cega je morao da koci kao manijak i dopusti da mu Villeneuve na pravcu pobegne dvadesetak metara. Nikada, ustvari, i nije imao pravu sansu ... Verovatno je shvatio da je bolje drugo mesto u ruci nego prvo na grani ;))
auto-moto.239 miko, -> #231, nigy
» Pa otkud ja znam koji ti je pojam blizak. :) » A to za vrtic nisam upucem. Verujem ti na rec. :) ^^^^^^ Upucem? Bolje licno proveri ;) ... i za osnovnu skolu, takodje ;)) » Ko da im zameri? Kad su nasi komentatori (R.R. C.B. i » V.P.) mogli i po desetak krugova da daju ocigledno pogesne » podatke, sto ne bi mogli i nemci koji su gledali njihovu » bracu? Da, ali Ceda, Veljko i Rade (najveci lik na nasim prostorima, a i sire ;) nisu ispisivali poredak na ekranu, vec su samo preuzimali prenos od Eurosport-a, tako da su to bili "otezani uslovi rada" ;)) Oni su morali da pricaju o raznim glupostima, da slusaju engleskog komentatora i da prate trku. Priznaces, u poredjenju sa Nemcima koji se nalaze na "licu mesta", i koji imaju gomilu ljudi koja se brine da sve bude kako bi trebalo, oni su ipak imali pravo da pogrese. A i Rade se malo slabije snalazio medju silnim papirima ;)))
auto-moto.240 obren, -> #234, darth.vader
> E za te duele mi niej bas najjasnije sta su hteli da kazu... Sta ako > duela izmedju 2 doticna vozaca ne bude ? Jednostavno jedan bude 3 mesta > ispred drugog ? Onda pucas pare a? :) Uplata (tj. klađenje) se mora izvršiti pre kvalifikacija; pare dobijaš samo ako vozač na koga si se kladio _završi_ trku boljim plasmanom od njegovog konkurenta u klađenju, znači svejedno je da li je onaj drugi ispao ili bio deset mesta iza. Ako oba vozača ispadnu - gubiš pare :)
auto-moto.241 giovanni, -> #213, nigy
Ę? Ono je samo pokazalo da Reno ima poprilicno konja vise od Ferrari-ja Ę? (mucke sa gorivom?) Nije samo stvar u snazi motora nego i u tome kako se ona prenosi na tlo, Ferrari ima skoro svake godine najjači motor (bar deklarisanu snagu). Još jedna stvar je vežna: kako se ponaša motor u nižim režimima rada, odnosno na manjem broju obrtaja. Ferrarijevi motori su poznati po tome da kada bi celu trku odradili na 10-12 hiljada obrtaja ne bi imali premca ali im je rak rana manji broj obrtaja i elastičnost u tim režimima. Ferrari ima problema i sa menjačem tako da kada se sve to uzme u obzir onda je Irvajnov rezultat iz Argentine pravo čudo.
auto-moto.242 pecanac,
Iz Argentine, sa treninga u prosli petak, Mika Hakinen. (1024x670) arg2a.jpg
auto-moto.243 pecanac,
Jos jedna, isti vozac. (1024x670) arg29a.jpg
auto-moto.244 darth.vader, -> #240, obren
>> Uplata (tj. kladenje) se mora izvrsiti pre kvalifikacija; pare dobijas >> samo ako vozac na koga si se kladio _zavrsi_ trku boljim plasmanom od >> njegovog konkurenta u kladenju, znaci svejedno je da li je onaj drugi >> ispao ili bio deset mesta iza. Ako oba vozaca ispadnu - gubis pare :) Axa, thanks... :) See ya, Darth :)
auto-moto.245 swix, -> #238, miko
-=> Dakle, ako brze izadje iz krivine, i Minardi ce na pravcu "bezati" -=> Williams-u ... jer, i ako razlika medju bolidima postoji i mozda je -=> dosta izrazena, ipak nijedan nije toliko slab da ga moze obilaziti -=> ko, kako i kada, hoce. Ovo nije tačno. Fordovi krš V8 motori su i po 100 konja slabiji od Mercedesa (na prvom mestu ;) Renaulta, Ferrarija, Peugeouta i ajde recimo Hondi. Vozači ovih boljih kad hoće i kako hoće mogu da deru ove sa Cosworthima.
auto-moto.246 nigy, -> #238, miko
> Ma, Irvine nije ni bio u prilici da izvede tako nesto, jer je Villeneuve-a > sustizao samo na krivinama, sto je i normalno posto je jedina sansa u takvim > situacijama prestici vozaca ispred sebe kasnim kocenjem i "secenjem" putanje > gonjenog bolida. Imao je jednu (cinimi se dva-tri kruka pred kraj) kada mu je skroz prisao u onoj sporoj desnoj i zatim se ceo ciljni pravac vozio u zavetrini bez i jednog pokusaja obilazenja... :(
auto-moto.248 miko, -> #245, swix
» Fordovi krs V8 motori su i po 100 konja slabiji od » Mercedesa (na prvom mestu ;) Renaulta, Ferrarija, » Peugeouta i ajde recimo Hondi. » » Vozaci ovih boljih kad hoce i kako hoce mogu da deru ove » sa Cosworthima. Secas li se da je pre, valjda, cetiri godine, kada je Prost bio sampion, Senna sa upravo tim krsom od V8 motora uzeo pet pobeda! Ako se podsetis, sa istim motorom je vozila polovina F1 timova. Znaci, pet puta je pobedio Renault-a, Fordov revolucionarno najavljeni "ZETEC-R" i tada, po deklarisanoj snazi, ubedljivo najjaceg Ferrari-ja sa 12 cilindara, u V-rasporedu ;) Dakle, bitna je i sasija ... ali, to nije poenta. Vec sam u prosloj poruci naveo nekoliko primera, a da ne bih zamarao vise, da kazem da je najbitnija inspiracija vozaca i vaznost mesta za koje se bori. Naravno, to ne znaci da svako moze da dobije trku, vec da svako moze da odoleva odredjeno vreme, u zavisnosti od toga ko mu je iza ledja i kako i jedan i drugi voze na toj trci. Seti se Eddie Irvine-a i njegove prve trke u Suzuki. Vozio je bolid Jordan HART, a prosto je harao stazom. Cini mi se da je zavrsio cak na cetvrtom mestu. Bukvalno je prokrcio svoj put dotle. Na kraju je bilo zanimljivo, kada Senna-i nije dao da ga obidje za citav krug vec je vozio do kraja samo da bio ostao u istom krugu sa njim. U krajnjem slucaju, Mercedes ove godine ima najjaci motor (po deklarisanoj snazi), a da li ih iko ubraja u prva 3-4 favorita za pobedu?
auto-moto.249 swix, -> #248, miko
-=> Secas li se da je pre, valjda, cetiri godine, kada je Prost bio -=> sampion, Senna sa upravo tim krsom od V8 motora uzeo pet pobeda! Senna je Senna. Njega ne dozvoljavam nisakim da poređuješ. -=> Ako se podsetis, sa istim motorom je vozila polovina F1 timova. I sada :). Yato što je najeftiniji i među najizdržljivijima. -=> Znaci, pet puta je pobedio Renault-a, Fordov revolucionarno najavljeni -=> "ZETEC-R" i tada, po deklarisanoj snazi, ubedljivo najjaceg Ferrari-ja -=> sa 12 cilindara, u V-rasporedu ;) Ferrari-jeva je masa potirala snagu. ZETEC-R je krš što se i kasnije uvidelo. Što se tiče Renaulta..... i Williamsa, pa nisu ni oni baš savršeni :) -=> U krajnjem slucaju, Mercedes ove godine ima najjaci motor (po -=> deklarisanoj snazi), a da li ih iko ubraja u prva 3-4 favorita za pobedu? Mercedes ima ubedljivo najjači i najkvalitetniji motor (ovo drugo je možda moja subjektivnost na delu ;). Među najboljima je kad se gleda max. br. obrtaja i elastičnost. Problem je u McLaren-ovoj šasiji a donekle i u vozačima. btw. ja ih svrstavam ispred oba Bennetona i Irvine-ovog Ferrari-ja.
auto-moto.250 darth.vader, -> #248, miko
>> Secas li se da je pre, valjda, cetiri godine, kada je Prost bio >> sampion, Senna sa upravo tim krsom od V8 motora uzeo pet pobeda! >> Ako se podsetis, sa istim motorom je vozila polovina F1 timova. Senna je bio zakon. A i ne mozes da gledas onda sta je bilo i da uporedjujes sa sadasnjim vremenom... A i ne mozes da Sennu uporedjujes sa sadasnjim vezarama. A sada da bilo ko vozi takav motor, ne bi mogao da se nosi sa jednim McLaren Mercedes-om ni u ludilu. Da ne spominjemo jos konkurentnije bolide... >> Dakle, bitna je i sasija ... ali, to nije poenta. Vec sam u prosloj Naravno da je bitna sasija. Da nije bitna, ona bi se pravila od naj jeftinijeg materijala i ne bi bila aerodinamicna uopste. A za vozaca... Ako i najbolji vozac ima los motor, ne moze on nista da uradi... See ya, Darth :)
auto-moto.251 darth.vader, -> #249, swix
>> Problem je u McLaren-ovoj sasiji a donekle i u vozacima. Nikako nije problem u vozacima. McLaren ne moze imati bolji duo vozaca od ovih. Da su njih dvojica u Williams-u ili cak i Benneton-u, gde bi im bio kraj ? A sasija im jeste losa, ali je ubedljivo najlepsa ;) >> btw. ja ih svrstavam ispred oba Bennetona i Irvine-ovog Ferrari-ja. Slazem se, ali bih u ove nabrojane svrstao i drugog (ili bolje prvog) Ferarija... Nije ni on mnogo bolji... ;> See ya, Darth :)
auto-moto.252 swix, -> #251, darth.vader
-=> duo vozaca od ovih. Da su njih dvojica u Williams-u ili cak -=> i Benneton-u, gde bi im bio kraj ? Rekoh donekle. Ipak nisu na nivou jednog Alesi-a, Schumachera, Bergera ili Villeneuve-a. I nemislim baš da je Benneton mnogo bolji od mece :) -=> A sasija im jeste losa, ali je ubedljivo najlepsa ;) Nikad nemoj lepotu bilo kog Mercedesa dovodii u pitanje :)
auto-moto.253 tomislavr, -> #250, darth.vader
> uporedjujes sa sadasnjim vremenom... A i ne mozes da Sennu uporedjujes > sa sadasnjim vezarama. Da kao što će neki "tata" da kaže - "ne možeš upoređivati Filtipaldija i tog tvog Senu", ili neki "deda" - "Fanđo je Fanđo...". Svako vreme ima svo je heroje. Sada se u F1 nalazi dvadesetak najboljih vozača na svetu, čast Japanskim izuzecima ;), i glupo je reći za bilo koga od njih da je vezara...
auto-moto.254 tomislavr, -> #251, darth.vader
> Slazem se, ali bih u ove nabrojane svrstao i drugog (ili bolje prvog) > Ferarija... Nije ni on mnogo bolji... ;> Ferarija ste prerano otpisali, ja samo čekam Imolu da stvari legnu na mesto... :)
auto-moto.255 vector, -> #249, swix
│ Problem je u McLaren-ovoj sasiji a donekle i u vozacima. │ │ btw. ja ih svrstavam ispred oba Bennetona i Irvine-ovog Ferrari-ja. └───────── Mclaren ispred Benettona ?!? Nesto tu smrdi ... Alesi & Berger rule! :)
auto-moto.256 stukelj, -> #245, swix
> Fordovi krs V8 motori su i po 100 konja slabiji od Mercedesa (na prvom mestu > ;) Renaulta, Ferrarija, Peugeouta i ajde recimo Hondi. Ovde se govori o V8 motorima sve najgore, a cini mi se da se u IndyCaru koriste upravo V8 motori: Honda, Mercedes, Ford, Toyota. Istina, koriste oni i neki tamo levi turbo... :) Ford iako apsolutno nekonkurentan u F1 u IndyCaru sasvim lepo gura, da podsetim u prve 3 trke, vozaci sa Fordovim motorima su 2 puta pobedili i to: Andretti u Homesteadu i Pruett u Queenslandu :) P.S. Jimmy Vasser rules !
auto-moto.257 stukelj, -> #250, darth.vader
> A za vozaca... Ako i najbolji vozac ima los motor, ne moze on nista > da uradi... Ne mora da znaci, ako je vozac fenomenalan (kao npr. Prost ;) moze on da uzme solidan broj bodova u sampionatu, recimo dvadesetak... Naravno, Prost bi i sa Minardijem pobedjivao... ;>>
auto-moto.258 stukelj, -> #251, darth.vader
> Nikako nije problem u vozacima. McLaren ne moze imati bolji > duo vozaca od ovih. Da su njih dvojica u Williams-u ili cak > i Benneton-u, gde bi im bio kraj ? Vozaci su veoma dobri, mada Coulthard ponekad nema veze sa vezom, ali ipak Benetton ima dvojicu najboljih vozaca...
auto-moto.259 stukelj, -> #253, tomislavr
> Da kao sto ce neki "tata" da kaze - "ne mozes uporedivati Filtipaldija i > tog tvog Senu", ili neki "deda" - "Fando je Fando...". Svako vreme ima > svo je heroje. Sada se u F1 nalazi dvadesetak najboljih vozaca na svetu, > cast Japanskim izuzecima ;), i glupo je reci za bilo koga od njih da je > vezara... Tesko da su to dvadesetak najboljih vozaca na svetu... Kao sto si rekao Japanci nemaju blage, a ima tu jos debila... P.S. Jimmy Vasser rules !
auto-moto.260 miko, -> #249, swix
» Senna je Senna. » Njega ne dozvoljavam nisakim da poredujes. Pored ostalog, bio je i covek, zar ne? Ako je mogao on, moze i neko drugi ... » Ferrari-jeva je masa potirala snagu. » ZETEC-R je krs sto se i kasnije uvidelo. » Sto se tice Renaulta..... i Williamsa, pa nisu ni oni bas » savrseni :) Dakle, snaga motora je vrlo potreban, ali ne i dovoljan faktor uspeha. » Mercedes ima ubedljivo najjaci i najkvalitetniji motor » (ovo drugo je mozda moja subjektivnost na delu ;). Medu » najboljima je kad se gleda max. br. obrtaja i elasticnost. Jeste, ali ako gledas realno, Renault je jos uvek na prvom mestu. » Problem je u McLaren-ovoj sasiji a donekle i u vozacima. Rekao bih, problem nije u vozacima, vec donekle u sasiji ;) » btw. ja ih svrstavam ispred oba Bennetona i Irvine-ovog » Ferrari-ja. Sad mi se "javilo" ;), kada bi u Mclaren-u vozili Hakkinen i Irvine, prosto bi harali stazom! ;)
auto-moto.261 miko, -> #250, darth.vader
» Senna je bio zakon. A i ne mozes da gledas onda sta je » bilo i da uporedjujes sa sadasnjim vremenom... A i ne » mozes da Sennu uporedjujes sa sadasnjim vezarama. U pravu si! Tada je "postojao" samo Williams, vladao je samo Williams, a rec zakon je bila sinonim za Williams ;) I Senna je nacinio cudo ... Sada "postoje" i Ferrari, Benetton, McLaren, pa cak i Ligier (bivsi). Tako je konkurencija izjednacenija, a mogucnost da neko ponovi Senna-in uspeh veca. Znaci, ako hocete da tako "postavim" stvari, Senna je bio vanzemaljac i uspeo je ono sto niko drugi ne bi. E, ako je on uspeo sve to, mozemo ocekivati da neko drugi uradi bar pola od toga. Pola od toga je za sadasnje vreme i vise nego dovoljno. Poenta: Snaga motora ne cini vozaca, vec vozac cini snagu motora! ;)
auto-moto.262 stukelj, -> #261, miko
> Sada "postoje" i Ferrari, Benetton, McLaren, pa cak i Ligier (bivsi). Tako ^^^^^^ To se sada zove Prost. Sef tima je najbolji vozac svih vremena. Ipak, Prost je "profesor"... ;>> Senna mu nije bio ravan ;>> > Znaci, ako hocete da tako "postavim" stvari, Senna je bio vanzemaljac i > uspeo je ono sto niko drugi ne bi. E, ako je on uspeo sve to, mozemo Sta je to Senna radio sto Prost nije mogao ? (voznja po kisi se ne racuna)
auto-moto.263 obren, -> #249, swix
> Mercedes ima ubedljivo najjači i najkvalitetniji motor (ovo drugo je > možda moja subjektivnost na delu ;). Među najboljima je kad se gleda > max. br. obrtaja i elastičnost. Za pouzdanost OK, bar prema dosadašnjim trkama, ali koliko ja znam elastičnost je još uvek glavni _problem_ a ne prednost Mercedesa a i Ferarija, dok za max. snagu ne znam - pričali su da je najjači te Ferrari, te Pežo, sad kažeš i Mercedes. Mada, činjenica je da oni dobro prolaze na brzim stazama u kojima se konstantno vozi pri visokom broju obrtaja. Sa druge strane Renoov motor je još uvek zakon ma šta drugi proizvođači pričali - j*be ;) gde stigne... Kad smo kod elastičnosti, na Internetu sam našao jedan tekst gde jako hvale Mugenov motor po pitanju elastičnosti (zato i dobro prolazi na stazama sa dosta sporijih krivina, između ostalih i u Monte-Karlu). Po pitanju max. snage verovatno nije najjači ali je u svakom slučaju jako konkurentan što se već moglo videti na proteklim trkama iako Panis nije po vozačkim kvalitetima u vrhu. Jedini problem je što Prost zbog ugovora mora da drži u timu onog skota od Šindji Nakana umesto da nabavi nekog normalnog vozača koji će bar da završava trke ako ne da pobeđuje, ovako sve ostaje na jednom vozaču, tj. Panisu :(
auto-moto.264 obren, -> #261, miko
> Poenta: Snaga motora ne cini vozaca, vec vozac cini snagu motora! ;) Fanđo je svojevremeno izjavio da su za uspeh u trci zaslužni 60 posto motori i šasija, 30 posto vozač i 10 posto sreća tog dana. Cenim da to i danas uglavnom važi... :)
auto-moto.265 obren, -> #262, stukelj
> To se sada zove Prost. Sef tima je najbolji vozac svih vremena. > Ipak, Prost je "profesor"... ;>> Senna mu nije bio ravan ;>> PRost je svakako legenda i po brojkama Prost je uspešniji od Sene to stoji, a subjektivno je već stvar ukusa - meni je Senin stil vožnje neponovljiv i i rekao bih da Seni niko nije bio ravan. BTW, šta misliš na šta bi ličile trke Formule 1 protekle dve godine da je majstor poživeo i ostao da vozi sa Hilom u onakvom Wilijamsu? ;) > Sta je to Senna radio sto Prost nije mogao ? (voznja po kisi se ne > racuna) A zašto se vožnja po kiši ne računa?
auto-moto.266 miko, -> #264, obren
» Fando je svojevremeno izjavio da su za uspeh u trci » zasluzni 60 posto motori i sasija, 30 posto vozac i 10 » posto sreca tog dana. Cenim da to i danas uglavnom vazi... Pa, otprilike tako ... anyway, potpisujem ;)
auto-moto.267 miko, -> #262, stukelj
» To se sada zove Prost. Sef tima je najbolji vozac svih » vremena. Ipak, Prost je "profesor"... ;>> Senna mu nije » bio ravan ;>> Ispravite me ako gresim, ali mislim da bi ipak trebalo da je u nazivu tima ostalo negde i ono Ligier, jer bi u protivnom Prost, kao novi tim, morao da plati pristupninu, plus sto ne bi dobio pare od prosle sezone za mesta koja su osvajali. » Sta je to Senna radio sto Prost nije mogao ? (voznja po » kisi se ne racuna) Paaaaa ... pricao na portugalskom jeziku! ;))
auto-moto.268 miko, -> #265, obren
» PRost je svakako legenda i po brojkama Prost je uspesniji » od Sene to stoji, a subjektivno je vec stvar ukusa - meni A sto je Prost, oko, cetiri/pet sezona vise vozio? Mislim da brojke najvise idu u korist Senna-i, upravo zbog toga sto je vozio 50/60 trka manje, a imao: 1) duplo vise pol-pozicija od Prost-a 2) vise najbrzih krugova od Prost-a 3) nekoliko pobeda manje od Prost-a 4) tri titule sampiona (plus 1989) Da li iko sumnja da bi, da je odvezao bar jos dve sezone, Senna imao (VELIKU) prednost u skoro svakoj od kategorija?
auto-moto.269 nigy, -> #262, stukelj
> To se sada zove Prost. Sef tima je najbolji vozac svih vremena. > Ipak, Prost je "profesor"... ;>> Senna mu nije bio ravan ;>> A jesu li ti tako rekli? ;) Francuz je imao osecaj za voznju ali je bio veliki ziheras. Ni traga Senna-inoj srcanosti. >Sta je to Senna radio sto Prost nije mogao ? (voznja po kisi se ne racuna) Navedoh ti gore, a sto se kisa ne bi racunala? ;) Da nije mozda zbog one situacije kada je ('90 ili '91) po kisi u krugu za zagrevanje samo izasao sa staze "parkirao_bilid_i_izvukao_kljuceve)? ;> Ili kada je '93 potpisau ugovor za Williams sa klauzulom da mora iz tima leteti Mansell i da Senna ne sme potpisati ugovor za tu sezonu? ;> Prost - sampion, izraziti favorit. ;)
auto-moto.270 nigy, -> #256, stukelj
> Ovde se govori o V8 motorima sve najgore, a cini mi se da se u IndyCaru > koriste upravo V8 motori: Honda, Mercedes, Ford, Toyota. Istina, koriste > oni i neki tamo levi turbo... :) Ford iako apsolutno nekonkurentan u F1 > u IndyCaru sasvim lepo gura, da podsetim u prve 3 trke, vozaci sa Fordovim > motorima su 2 puta pobedili i to: Andretti u Homesteadu i Pruett u > Queenslandu :) Za konfiguraciju staza u F1 se kao naj optimalniji pokazao V10 motor. Porastom broja cilindara motora raste i maximalni broj obrtaja sto uslovljava i vecu snagu. Obrnuta proporcionalnost vazi za elasticnost motora. Idealno bi bilo kada bi svaki tim imao sva tri motora na raspolaganju (V8;V10;V12) tokom sezone pa da ih koristi u zavisnosti od konfiguracije svake staze, ali je ovo ekonomska rupa bez dna. Zato je Ferrari sa svojim [na zalost poslednjim - ko je uzivo cuo tu grmljavinu zna o cemu pricam :( ] V12 motorom imao najveci br. obrtaja (a samim tim i snagu), ali i ocajnu krivu porasta te te snage pa je pri nizim rezimima "ostajao bez daha". :(
auto-moto.271 vector, -> #248, miko
│ Dakle, bitna je i sasija ... ali, to nije poenta. Vec sam u prosloj │ poruci naveo nekoliko primera, a da ne bih zamarao vise, da kazem └───────── Naravno, u primerima su navedene staze gde prakticno i nema mesta za obilazenje. Estoril i Hungaroring. :)
auto-moto.272 vector, -> #269, nigy
│ Ili kada je '93 potpisau ugovor za Williams sa klauzulom da mora iz │ tima leteti Mansell i da Senna ne sme potpisati ugovor za tu sezonu? ;> └───────── ... da bi zatim Mansell osvojio IndyCar sampionat ... ccc ... ... eh, da je Zanardi vozio te godine ... :)
auto-moto.273 vector, -> #260, miko
│ Pored ostalog, bio je i covek, zar ne? Ako je mogao on, moze i neko drugi ... └───────── Pa Sumaher nema toliko konkurentan bolid, zar ne ? :) PS. Kao ni Alesi i Berger. :)
auto-moto.274 swix, -> #260, miko
-=> » Senna je Senna. -=> » Njega ne dozvoljavam nisakim da poredujes. -=> -=> Pored ostalog, bio je i covek, zar ne? Ako je mogao on, moze i neko drugi Teško!!!! -=> ... » Mercedes ima ubedljivo najjaci i najkvalitetniji motor -=> » (ovo drugo je mozda moja subjektivnost na delu ;). Medu -=> » najboljima je kad se gleda max. br. obrtaja i elasticnost. -=> -=> Jeste, ali ako gledas realno, Renault je jos uvek na prvom mestu. Realno, ali na taj "realni" pogled veliki uticaj ima kako "ide" ceo bolid, a McLaren-ov ide slabo zbog šasije. -=> » btw. ja ih svrstavam ispred oba Bennetona i Irvine-ovog -=> » Ferrari-ja. -=> -=> Sad mi se "javilo" ;), kada bi u Mclaren-u vozili Hakkinen i Irvine, -=> prosto bi harali stazom! ;) Ovo mi nije jasno.
auto-moto.275 swix, -> #263, obren
-=> Za pouzdanost OK, bar prema dosadašnjim trkama, ali koliko ja znam -=> elastičnost je još uvek glavni _problem_ a ne prednost Mercedesa a i -=> Ferarija, dok za max. snagu ne znam - pričali su da je najjači te -=> Ferrari, te Pežo, sad kažeš i Mercedes. Mada, činjenica je da oni dobro -=> prolaze na brzim stazama u kojima se konstantno vozi pri visokom broju -=> obrtaja. Sa druge strane Renoov motor je još uvek zakon ma šta drugi -=> proizvođači pričali - j*be ;) gde stigne... Niko tačno nezna koliko koji ima konja, mada je opšte poznata stvar da su najjači Mercedes, Ferrari i Peugeout (što si i sam reko) Elastičnost nije problem kod Mercedesa. Renoov motor, hara samo (skoro samo) zbog odlične Williams-ove šasije, a ne toliko zbog samog motora. Ovo potvrđuje Benneton koji sa (skoro) istim motorom pravi daleko lošije razultate. Ovde bih dodao da Benneton ima zasigurno bolje vožače (pre svega mislim na Alesi-ja) od Wiliams-a. -=> Panis nije po vozačkim kvalitetima u vrhu. Jedini problem je što Prost -=> zbog ugovora mora da drži u timu onog skota od Šindji Nakana umesto da -=> nabavi nekog normalnog vozača koji će bar da završava trke ako ne da -=> pobeđuje, ovako sve ostaje na jednom vozaču, tj. Panisu :( Jeb' ga!
auto-moto.276 swix, -> #266, miko
-=> » Fando je svojevremeno izjavio da su za uspeh u trci -=> » zasluzni 60 posto motori i sasija, 30 posto vozac i 10 -=> » posto sreca tog dana. Cenim da to i danas uglavnom vazi... -=> -=> Pa, otprilike tako ... anyway, potpisujem ;) Otprilike. Koliko ja znam reko ja da 3/4 uspeha čini bolid a samo 1/4 vozač. Sreću nije spominjo.
auto-moto.277 swix, -> #268, miko
-=> Da li iko sumnja da bi, da je odvezao bar jos dve sezone, -=> Senna imao (VELIKU) prednost u skoro svakoj od kategorija? Pa još bi te dve sezone odvezo u Williamsu. Osvojio bi svaku titulu do svog retire-a :).
auto-moto.278 swix, -> #270, nigy
-=> ekonomska rupa bez dna. Zato je Ferrari sa svojim [na zalost poslednjim - -=> ko je uzivo cuo tu grmljavinu zna o cemu pricam :( ] V12 motorom imao -=> najveci br. obrtaja (a samim tim i snagu), ali i ocajnu krivu porasta te -=> te snage pa je pri nizim rezimima "ostajao bez daha". :( Ali je zato uvek "ljudski" srko čorbu. :)
auto-moto.279 swix, -> #271, vector
-=> Naravno, u primerima su navedene staze gde prakticno i nema mesta za -=> obilazenje. Estoril i Hungaroring. :) U novije vreme ovde možeš da dodaš i Argentinu.
auto-moto.280 obren, -> #275, swix
> Niko tačno nezna koliko koji ima konja, mada je opšte poznata stvar da > su najjači Mercedes, Ferrari i Peugeout (što si i sam reko) Rekao sam da _oni tvrde_ da imaju najjače motore, što ne znači da je i tačno... :) > Elastičnost nije problem kod Mercedesa. Aj' kad ti kažeš. > Renoov motor, hara samo (skoro samo) zbog odlične Williams-ove šasije, a > ne toliko zbog samog motora. Zato se Frenk Vilijams toliko upinje da zadrži Renoa u Formuli još koju godinicu... ;) > Ovo potvrđuje Benneton koji sa (skoro) istim motorom pravi daleko lošije > razultate. ...a demantuje Šumaher koji je sa istim tim bolidom odrao Vilijams dok je vozio u Benetonu ;) Videćemo šta će da uradi sa Ferarijem koji je jači po tvojim rečima. > Ovde bih dodao da Benneton ima zasigurno bolje vožače (pre svega mislim > na Alesi-ja) od Wiliams-a. Ima, al' za malo ;) Berger & Alezi su možda najbolje što je Flavio uspeo da skrpi posle odlaska Šumahera i Herberta ali su oni dvojica potrošenih i nedostatkom pobeda_iskompleksiranih vozača. Prvo, Berger se kolje sa Alezijem ko će da bude prvi vozač a ni jedan od njih nema šampionski mentalitet, nego jednostavno pokušavaju da uknjiže još po koju pobedu za skor u karijeri. Vilnev definitivno juri šampionsku tituli i vozi sračunato ka tom cilju. Uzgred, mislim i da je bolji vozač od obojice navedenih, ali ne mogu da tvrdim dok ga ne vidim u nekom slabijem timu.
auto-moto.281 darth.vader, -> #252, swix
>> Rekoh donekle. Ipak nisu na nivou jednog Alesi-a, Schumachera, Bergera ili >> Villeneuve-a. U potpunosti se NE slazem sa tobom. Ipak mogu rame uz rame da stoje sa njima. Oni su odlicni vozaci (obojica). E da je McLaren ono sto je nekad bio, onda bi mogli da se dokazu... >> I nemislim bas da je Benneton mnogo bolji od mece :) Pa i nije mnogo bolji... Samo za 2 sasije... :) >> Nikad nemoj lepotu bilo kog Mercedesa dovodii u pitanje :) :)))))) Pa ja nikad i nisam ;) See ya, Darth :)
auto-moto.282 darth.vader, -> #254, tomislavr
>> Ferarija ste prerano otpisali, ja samo cekam Imolu da stvari legnu na >> mesto... :) :)))) A znas sta ja cekam... Ja cekam Monte Karlo da vidim kako ce se stariji Sumaher ponasati u prvoj krivini koja je prosle sezone meni donela mnogo radosti ;>>>>> (J*bem ti vozaca ;) See ya, Darth :)
auto-moto.283 darth.vader, -> #253, tomislavr
>> Da kao sto ce neki "tata" da kaze - "ne mozes uporedivati Filtipaldija i >> tog tvog Senu", ili neki "deda" - "Fando je Fando...". Svako vreme ima >> svo je heroje. Sada se u F1 nalazi dvadesetak najboljih vozaca na svetu, >> cast Japanskim izuzecima ;), i glupo je reci za bilo koga od njih da je >> vezara... Ok, postujem ja svacije heroje, i smatram da svako treba da ima svoje misljenje. Nisam zeleo da potcenim sadasnje vozace, ali samo kazem da su svi oni losiji od Senne. A to sto ih je 20-ak najboljih na svetu, to je normalno. Uvek je u F1 bilo 20-ak najboljih na svetu :) Ali ipak, ima bisera, to ne mozes poreci ;) See ya, Darth :)
auto-moto.284 stukelj, -> #265, obren
> PRost je svakako legenda i po brojkama Prost je uspesniji od Sene to > stoji, a subjektivno je vec stvar ukusa - meni je Senin stil voznje > neponovljiv i i rekao bih da Seni niko nije bio ravan. Prost jeste legenda i meni se vise svidjao njegov nacin voznje... > A zasto se voznja po kisi ne racuna? Zato sto je tu uvek Sena pobedjivao... Kisa je kisa, tu uvek neko ima prednost tj. neko bolje vozi po kisi, a neko nema blage na kisi :)
auto-moto.285 stukelj, -> #268, miko
> A sto je Prost, oko, cetiri/pet sezona vise vozio? Pa i Berger i Alesi voze sto godina i zajedno nisu osvojili pobeda koliko Hill u jednoj sezoni... > 4) tri titule sampiona (plus 1989) A Prost ovo nema ?
auto-moto.286 stukelj, -> #269, nigy
> A jesu li ti tako rekli? ;) Francuz je imao osecaj za voznju > ali je bio veliki ziheras. Ni traga Senna-inoj srcanosti. Ovo je vise stvar licnog ukusa... Ja sam uvek vise voleo Prosta i niko me nece ubediti da je Senna bio bolji vozac ! > Ili kada je '93 potpisau ugovor za Williams sa klauzulom da mora iz > tima leteti Mansell i da Senna ne sme potpisati ugovor za tu sezonu? ;> Pa sta ? A sta je sa Schumacherom ? Jel pored njega vozi Hill ili debil poput Irvine-a ? Da ne pominjem da Irvine-u garant ne daju isti bolid ko Schumacheru.
auto-moto.287 stukelj, -> #275, swix
> Niko tacno nezna koliko koji ima konja, mada je opste poznata stvar da su > najjaci Mercedes, Ferrari i Peugeout (sto si i sam reko) > Renoov motor, hara samo (skoro samo) zbog odlicne Williams-ove sasije, a ne > toliko zbog samog motora. Hoces da kazes da je Reno jedan tezak krs i da stavis Hart V8 u Williams da bi oni i dalje bili najbolji ?!? > Ovde bih dodao da Benneton ima zasigurno bolje vozace (pre svega mislim na > Alesi-ja) od Wiliams-a. Alesi i Berger jesu odlicni vozaci, ali ti gledaj njihove rezultate u proslosti i videces da nisu nikad nista uradili... Po meni Villeneuve i Frentzen nisu za potcenjivanje.
auto-moto.288 stukelj, -> #277, swix
> Pa jos bi te dve sezone odvezo u Williamsu. Osvojio bi svaku titulu do svog > retire-a :). Pored Hilla ?!? ;>
auto-moto.289 darth.vader, -> #258, stukelj
>> Vozaci su veoma dobri, mada Coulthard ponekad nema veze sa vezom, ali >> ipak Benetton ima dvojicu najboljih vozaca... Ako mislis da Coulthard nema veze s vezom zbog onog otpadanja tocka u Argentini, kriv je za svoje odustajanje isto koliko i Sumaher. A ti proceni koliko je to. A Beneton nema najbolji tim, cakstavise, ima najbaxuzniji tim koji mozes pozeleti. See ya, Darth :)
auto-moto.290 darth.vader, -> #255, vector
>> Mclaren ispred Benettona ?!? >> Nesto tu smrdi ... Alesi & Berger rule! :) Ma ajde bre... Videli smo Alesija u poslednjih par trka. I sta je pokazao? Berger je bolji, ali on je veteran covek. BTW nije ni on mnogo bolji od Alesija... See ya, Darth :)
auto-moto.291 darth.vader, -> #273, vector
>> Pa Sumaher nema toliko konkurentan bolid, zar ne ? :) Cak stavise ;> >> PS. Kao ni Alesi i Berger. :) Apsolutno potpuno sasvim tacna pretpostavka ;) See ya, Darth :)
auto-moto.292 darth.vader, -> #257, stukelj
>> > A za vozaca... Ako i najbolji vozac ima los motor, ne moze on nista >> > da uradi... >> Ne mora da znaci, ako je vozac fenomenalan (kao npr. Prost ;) moze on >> da uzme solidan broj bodova u sampionatu, recimo dvadesetak... >> Naravno, Prost bi i sa Minardijem pobedjivao... ;>> Hmmmm... Ma Prost - Honda je dobitna kombinacija u svakom slucaju. U ovo sa Minardijem se ne bi bas kladio ;) A da bi uzeo solidan broj poena, uzeo bi, ali iskljucivo Senna, ali ga to ipak ne bi dovelo daleko. See ya, Darth :)
auto-moto.293 darth.vader, -> #261, miko
>> U pravu si! Tada je "postojao" samo Williams, vladao je samo Williams, a >> rec zakon je bila sinonim za Williams ;) I Senna je nacinio cudo ... Hmmm... Pa nije bas tako... Nije se Senna dokazao sa Williamsom, vec sa McLarenom ako se dobro secam. I nikako nije trebao da dodje kod onih ubica u Williams, ali sta je tu je... :( >> Sada "postoje" i Ferrari, Benetton, McLaren, pa cak i Ligier (bivsi). Tako >> je konkurencija izjednacenija, a mogucnost da neko ponovi Senna-in uspeh >> veca. Hmmmm, ako Ferari, Beneton i Meklaren, pa i Prost svrstavas u konkurentne bolide, svaka cast. Gore pobrojani su konkurentni, ali iskljucivo medju sobom. Nikako kandidati za 1. mesto. :((((((((((((( >> Poenta: >> Snaga motora ne cini vozaca, vec vozac cini snagu motora! ;) Vrlo lepo receno ;) See ya, Darth :)
auto-moto.294 darth.vader, -> #262, stukelj
>> To se sada zove Prost. Sef tima je najbolji vozac svih vremena. >> Ipak, Prost je "profesor"... ;>> Senna mu nije bio ravan ;>> E ovo su stvarno idiotske recenice. NHF, ali stvarno tako mislim. Kako mu bre nije bio ravan, aj mi samo to objasni ? >> Sta je to Senna radio sto Prost nije mogao ? (voznja po kisi se ne racuna) Kao prvo, pobeda na kisi se racuna isto kao pobeda na suvom, cak neki ljudi vise cene vozace koji bolje voze na kisi. Alesi je primer. A tvoje pitanje moze i ovako: Sta je to Prost radio sto Senna nije mogao ? See ya, Darth :)
auto-moto.295 darth.vader, -> #265, obren
>> PRost je svakako legenda i po brojkama Prost je uspesniji od Sene to >> stoji, a subjektivno je vec stvar ukusa - meni je Senin stil voznje >> neponovljiv i i rekao bih da Seni niko nije bio ravan. Potpuno se slazem, ali coveka su ubili. Da nisu, ne verujem da bi Prost po brojkama i dalje ostao iznad. >> BTW, sta mislis na sta bi licile trke Formule 1 protekle dve godine >> da je majstor poziveo i ostao da vozi sa Hilom u onakvom Wilijamsu? ;) 160 bodova po sampionatu ? ;) See ya, Darth :)
auto-moto.296 darth.vader, -> #267, miko
>> Ispravite me ako gresim, ali mislim da bi ipak trebalo da je >> u nazivu tima ostalo negde i ono Ligier, jer bi u protivnom >> Prost, kao novi tim, morao da plati pristupninu, plus sto ne >> bi dobio pare od prosle sezone za mesta koja su osvajali. Pa zar nema ono Mugen ? >> » Sta je to Senna radio sto Prost nije mogao ? (voznja po >> Paaaaa ... pricao na portugalskom jeziku! ;)) :))))))))))))))) Rekao bih da je Brazilski u pitanju, al' ajde ;) See ya, Darth :)
auto-moto.297 nigy, -> #272, vector
> ... da bi zatim Mansell osvojio IndyCar sampionat ... ccc ... Pa cisto da pokaze ko je majstor. :) > ... eh, da je Zanardi vozio te godine ... :) Zanardi je cool! Onaj njegov potez na poslednjoj trci prosle sezone bih veoma zeleo posedovati snimljen. :) Ipak mislim da je Mansell bio za klasu bolji vozac.
auto-moto.298 nigy, -> #280, obren
>> Ovo potvrduje Benneton koji sa (skoro) istim motorom pravi daleko losije >> razultate. > > ...a demantuje Sumaher koji je sa istim tim bolidom odrao Vilijams dok je > vozio u Benetonu ;) Videcemo sta ce da uradi sa Ferarijem koji je jaci > po tvojim recima. Da, posebno '94 kada je Benneton bio "najcistiji" bolid sezone. ;) Secas li se sta je rekao kada su utvrdili da u njegovom bolidu postoji program za potpuno automatizovan start? Nesto u fazonu "Nisam ga koristio, majke mi!" ;) > Ima, al' za malo ;) Berger & Alezi su mozda najbolje sto je Flavio uspeo > da skrpi posle odlaska Sumahera i Herberta ali su oni dvojica potrosenih > i nedostatkom pobeda_iskompleksiranih vozaca. O-ho-ho! Lepa kvalifikacija, nema sta. Jos kada bi je dokazao... ;) > Prvo, Berger se kolje sa > Alezijem ko ce da bude prvi vozac a ni jedan od njih nema sampionski > mentalitet, nego jednostavno pokusavaju da uknjize jos po koju pobedu > za skor u karijeri. Da te obavestim, u ugovoru koji su njih dvojca potpisala za Benneton jasno stoji da je Alesi prvi vozac. A to za mentalitet, Berger je prestao sa tim stilom voznje posle Tamburela, ali je jedan od najvrednijih skupljaca bodova za tim u F1. To je njegova uloga, a ne da bude sampion. Sto se Alesija tice, u velikoj si zabludi da covek nema sampionskih ambicija. Trebao si kadkad da oslusnes komentatore Eurospot-a koji su za njega uvek govorili da je to covek koji uvek vozi 105% svojih mogucnosti i mogucnosti bolida. Na zalost zbog tog nacina voznje bolidi koje on vozi neki put i zakazu, a i on nije uvek "hladne glave" pa mu se desavaju i incidenti. U svakom slucaju nikako nije u pitanju nedostatak sampionskog mentaliteta. > Vilnev definitivno juri sampionsku tituli i vozi > sracunato ka tom cilju. Uzgred, mislim i da je bolji vozac od obojice > navedenih, ali ne mogu da tvrdim dok ga ne vidim u nekom slabijem timu. Pa bilo bi malo smesno reci da je ne juri s obzirom sta vozi. A to da je bolji tek treba da dokaze.
auto-moto.299 nigy, -> #286, stukelj
> Pa sta ? A sta je sa Schumacherom ? Jel pored njega vozi Hill ili debil > poput Irvine-a ? Da ne pominjem da Irvine-u garant ne daju isti bolid > ko Schumacheru. Pa neces valjda to uzeti kao vrlinu Schumacheru? Ovde niko i ne hvali istog. Kada neko uradi nesto slicno, nikako ne moze biti pozitivan lik. Dakle odstranjivanje konkurenata iz tima putem ugovora je SHIT!
auto-moto.300 nigy, -> #287, stukelj
> Alesi i Berger jesu odlicni vozaci, ali ti gledaj njihove rezultate u > proslosti i videces da nisu nikad nista uradili... Da, ali ne zaboravi da su vozili za Ferrari koji je u najvecoj krizi od kada postoji F1. :( > Po meni Villeneuve i Frentzen nisu za potcenjivanje. Naravno da nisu (pogotovu Frentzen).
auto-moto.301 nigy, -> #288, stukelj
>> Pa jos bi te dve sezone odvezo u Williamsu. Osvojio bi svaku titulu do svog >> retire-a :). > > Pored Hilla ?!? ;> Ti mora da si veliki saljivdzija. :)
auto-moto.302 giovanni, -> #253, tomislavr
Ę? Da kao što će neki "tata" da kaže - "ne možeš upoređivati Filtipaldija i Ę? tog tvog Senu", ili neki "deda" - "Fanđo je Fanđo...". Svako vreme ima Ę? svo je heroje. Sada se u F1 nalazi dvadesetak najboljih vozača na svetu, Dobro, ali Senna je Senna i on je jedan od najvećih (po meni 1. Fangio; 2. Senna) u istoriji.
auto-moto.303 vector, -> #282, darth.vader
│ Sumaher ponasati u prvoj krivini koja je prosle sezone meni donela mnogo └───────── ^^^^^^^^^^^^^ Eh, da je to bilo u prvoj krivini ...
auto-moto.304 vector, -> #298, nigy
│ Da te obavestim, u ugovoru koji su njih dvojca potpisala za Benneton jasno │ stoji da je Alesi prvi vozac. A to za mentalitet, Berger je prestao sa tim │ stilom voznje posle Tamburela, ali je jedan od najvrednijih skupljaca bodova │ za tim u F1. To je njegova uloga, a ne da bude sampion. Sto se Alesija tice, │ u velikoj si zabludi da covek nema sampionskih ambicija. Trebao si kadkad da │ oslusnes komentatore Eurospot-a koji su za njega uvek govorili da je to covek │ koji uvek vozi 105% svojih mogucnosti i mogucnosti bolida. Na zalost zbog tog │ nacina voznje bolidi koje on vozi neki put i zakazu, a i on nije uvek "hladne │ glave" pa mu se desavaju i incidenti. U svakom slucaju nikako nije u pitanju │ nedostatak sampionskog mentaliteta. └───────── Naravno. Alesi i Berger su, barem po meni, dvojica najboljih vozaca u F1 danas. :)
auto-moto.305 vector, -> #295, darth.vader
│>> BTW, sta mislis na sta bi licile trke Formule 1 protekle dve godine │>> da je majstor poziveo i ostao da vozi sa Hilom u onakvom Wilijamsu? ;) │ │ 160 bodova po sampionatu ? ;) └───────── Ja mislim da bi ipak Sumaher osvojio sampionat (koji je i osvojio) i da je Senna ostao ziv ... :)
auto-moto.306 vector, -> #296, darth.vader
│ Rekao bih da je Brazilski u pitanju, al' ajde ;) └───────── ^^^^^^^^^ :)) Portugalski, sinko, portugalski .... :))
auto-moto.307 vector, -> #297, nigy
│ Ipak mislim da je Mansell bio za klasu bolji vozac. └───────── Za klasu bolji vozac ? Ccc. Tu nesto ne ide. :)