auto-moto.308swix,
-> #281, darth.vader|->>> Rekoh donekle. Ipak nisu na nivou jednog Alesi-a, Schumachera, Bergera
|->>> ili Villeneuve-a.
|->
|-> U potpunosti se NE slazem sa tobom. Ipak mogu rame uz rame da stoje sa
|-> njima. Oni su odlicni vozaci (obojica). E da je McLaren ono sto je
|-> nekad bio, onda bi mogli da se dokazu...
Svako ima pravo da misli i da iznosi svoje mišljenje. Neću da ulazim u neku
diskusiju zato što ista nebi imala kraja. :)
|->>> Nikad nemoj lepotu bilo kog Mercedesa dovodii u pitanje :)
|->
|-> :))))))
|-> Pa ja nikad i nisam ;)
Mercedes je UVEK najlepši i to se zna. To ti dođe kao neki axiom. :)
Glupo je uopšte postavljati pitanje koji je bolid najlepši.
:))))))))))))))))
auto-moto.309swix,
-> #303, vector|->│ Sumaher ponasati u prvoj krivini koja je prosle sezone meni donela mnogo
|->└ ───────── ^^^^^^^^^^^^^
|->
|-> Eh, da je to bilo u prvoj krivini ...
Dobro, ajde nemoj cepidlačiš. :)
Ajde onda recimo 5,6,7.
Ovo (5,6,7) je "promenjivo" zbog razlike u mišljenjima ljudi. Ne misli svako
da je svako krivudanje staze krivina.
Još kad se prolazi u 6 (Ferrari u 7 :) brzini.
Odoh..........
auto-moto.310swix,
-> #280, obren|->> Renoov motor, hara samo (skoro samo) zbog odlične Williams-ove šasije, a
|->> ne toliko zbog samog motora.
|->
|-> Zato se Frenk Vilijams toliko upinje da zadrži Renoa u Formuli još koju
|-> godinicu... ;)
Nisam ja rekao da je Renault loš već da je Williamsova odlična.
|->> Ovo potvrđuje Benneton koji sa (skoro) istim motorom pravi daleko lošije
|->> razultate.
|->
|-> ...a demantuje Šumaher koji je sa istim tim bolidom odrao Vilijams dok je
|-> vozio u Benetonu ;) Videćemo šta će da uradi sa Ferarijem koji je jači
|-> po tvojim rečima.
1. Bolidi Williams-a i Benneton nemoju baš nekih sličnosti.
2. Šumaherovi bolidi nikad nisu bili čisti.
3. Williams je tih godina bio u krizi.
|->> Ovde bih dodao da Benneton ima zasigurno bolje vožače (pre svega mislim
|->> na Alesi-ja) od Wiliams-a.
|->
|-> Ima, al' za malo ;) Berger & Alezi su možda najbolje što je Flavio uspeo
|-> da skrpi posle odlaska Šumahera i Herberta ali su oni dvojica potrošenih
|-> i nedostatkom pobeda_iskompleksiranih vozača. Prvo, Berger se kolje sa
|-> Alezijem ko će da bude prvi vozač a ni jedan od njih nema šampionski
|-> mentalitet, nego jednostavno pokušavaju da uknjiže još po koju pobedu
|-> za skor u karijeri. Vilnev definitivno juri šampionsku tituli i vozi
|-> sračunato ka tom cilju. Uzgred, mislim i da je bolji vozač od obojice
|-> navedenih, ali ne mogu da tvrdim dok ga ne vidim u nekom slabijem timu.
Ovo si lupio i to svetski.
Bre, kakav bre Herbert i Šumaher. Alesi je bolji od njih dvojice zajedno.
Koji bre kompleksi?
Međutim, čovek bre, nema sreće.
auto-moto.311swix,
-> #287, stukelj|->> Niko tacno nezna koliko koji ima konja, mada je opste poznata stvar da
|->> su najjaci Mercedes, Ferrari i Peugeout (sto si i sam reko)
|->> Renoov motor, hara samo (skoro samo) zbog odlicne Williams-ove sasije, a
|->> ne toliko zbog samog motora.
|->
|-> Hoces da kazes da je Reno jedan tezak krs i da stavis Hart V8 u Williams
|-> da bi oni i dalje bili najbolji ?!?
Hoću da kažem da Renault nije najbolji motor.
auto-moto.312swix,
-> #283, darth.vader|->>> Da kao sto ce neki "tata" da kaze - "ne mozes uporedivati Filtipaldija
|->>> i tog tvog Senu", ili neki "deda" - "Fando je Fando...". Svako vreme
|->>> ima svo je heroje. Sada se u F1 nalazi dvadesetak najboljih vozaca na
|->>> svetu, cast Japanskim izuzecima ;), i glupo je reci za bilo koga od
|->>> njih da je vezara...
|->
|-> Ok, postujem ja svacije heroje, i smatram da svako treba da ima svoje
|-> misljenje. Nisam zeleo da potcenim sadasnje vozace, ali samo kazem da
|-> su svi oni losiji od Senne. A to sto ih je 20-ak najboljih na svetu, to
|-> je normalno. Uvek je u F1 bilo 20-ak najboljih na svetu :)
|->
|-> Ali ipak, ima bisera, to ne mozes poreci ;)
|->
|->
|-> See ya, Darth :)
Ja međutim, nemislim da će ljudi poput gore navadenih više postojati. Pre je
Formula bila, što se kaže, "gladijatorska" igra.
Pre se nije znalo do poslednje krivine ko će biti pobednik, a o tome ko će
biti šampion niko nije smeo ni da razmišlja.
Pre je vozač moro da bude (skoro) savršen. Morao je da pazi na deset puta
više stvar nego jedan Šumaher koji u bolidu ima više elektronike nego F-16. On
bre samo okreće volan, "drka" onu klackalicu od menjača i stišće dve pedale.
Ne želim da kažem da je i to lako, ali mu je daleko lakše nego Senni koji je
moro da zna bolid "u dušu" da bi pobedio.
Prošlo je doba borbi vozača zbog prestiža i samodokazivanja. Sada se vodi
borba za parama i velikim sponzorima.
Prevelike su sad pare u Formuli da bi se vreme Senne, Piquet-a, Prost-a i
ajde ;) Mansella ponovilo.
auto-moto.313swix,
-> #284, stukelj|->> stoji, a subjektivno je vec stvar ukusa - meni je Senin stil voznje
|->> neponovljiv i i rekao bih da Seni niko nije bio ravan.
|->
|-> Prost jeste legenda i meni se vise svidjao njegov nacin voznje...
Onda mora da si ______.
Sennin stil je bio ono pravo. prost je previše pazio.
|->> A zasto se voznja po kisi ne racuna?
|->
|-> Zato sto je tu uvek Sena pobedjivao... Kisa je kisa, tu uvek neko ima
|-> prednost tj. neko bolje vozi po kisi, a neko nema blage na kisi :)
Ne, ne, dečko.
Senna je znao da vozi po kiši.
Ostali nemaju pojma da voze po kiši.
auto-moto.314swix,
-> #305, vector|->│>> BTW, sta mislis na sta bi licile trke Formule 1 protekle dve godine
|->│>> da je majstor poziveo i ostao da vozi sa Hilom u onakvom Wilijamsu? ;)
|->│
|->│ 160 bodova po sampionatu ? ;)
|->└ ─────────
|->
|-> Ja mislim da bi ipak Sumaher osvojio sampionat (koji je i osvojio) i da
|-> je Senna ostao ziv ... :)
Veco nemoj više da lupaš.
Molim te.
:)))))))))))))
auto-moto.315swix,
-> #296, darth.vader|->>> » Sta je to Senna radio sto Prost nije mogao ? (voznja po
|->>> Paaaaa ... pricao na portugalskom jeziku! ;))
|->
|-> :)))))))))))))))
|-> Rekao bih da je Brazilski u pitanju, al' ajde ;)
Dečko dečko.
Čas geografije lesson 1.
1. Ne postoji "brazilski" jezik
2. U celoj Južnoj Americi se priča ili španskim ili portugalskim (češće
španski)
3. Brazil pripada Južnoj Americi
4. U Brazilu je službeni jezik portugalski.
Children,
class is dismised!
auto-moto.316swix,
-> #299, nigy|->> Pa sta ? A sta je sa Schumacherom ? Jel pored njega vozi Hill ili debil
|->> poput Irvine-a ? Da ne pominjem da Irvine-u garant ne daju isti bolid
|->> ko Schumacheru.
|->
|-> Pa neces valjda to uzeti kao vrlinu Schumacheru? Ovde niko i ne hvali
|-> istog. Kada neko uradi nesto slicno, nikako ne moze biti pozitivan lik.
|-> Dakle odstranjivanje konkurenata iz tima putem ugovora je SHIT!
To se zove nedostatak samouverenosti i vere u sebe(usled znanja da ostoji
bolji)
I naravno to govori da ga je "prpa" :) od boljeg!!
auto-moto.317swix,
-> #289, darth.vader|->>> Vozaci su veoma dobri, mada Coulthard ponekad nema veze sa vezom, ali
|->>> ipak Benetton ima dvojicu najboljih vozaca...
|->
|-> Ako mislis da Coulthard nema veze s vezom zbog onog otpadanja tocka
|-> u Argentini, kriv je za svoje odustajanje isto koliko i Sumaher. A ti
|-> proceni koliko je to.
Ja mislim na onaj fascinanti ulaz u Pit u ...... znamo svi mi našta ja
mislim. :)
auto-moto.318obren,
-> #298, nigy> Da, posebno '94 kada je Benneton bio "najcistiji" bolid sezone. ;)
> Secas li se sta je rekao kada su utvrdili da u njegovom bolidu postoji
> program za potpuno automatizovan start? Nesto u fazonu "Nisam ga
> koristio, majke mi!" ;)
Da, to zaista baca senku na njegove uspehe (doduše ja ga ne volim iz
drugih razloga ;) ali ta činjenica ne umanjuje mnogo činjenicu da je i
u trkama često dominirao nad Vilijamsovim bolidima što sada Aleziju i
Bergeru ne polazi za rukom. Nije valjda da su Benetonovi bolidi nakon
odlaska Šumahera i Herberta odjednom propali pa i pored činjenice da
za tim voze "bolji vozači nego u Vilijamsu" ništa konkretno ne uspevaju
da urade?
> O-ho-ho! Lepa kvalifikacija, nema sta. Jos kada bi je dokazao... ;)
Da dokažem? Pa oni treba da dokažu da su dostojni šampiona, a ne ja
da nisu. Ako ti nije dovoljan dokaz da je Herbert u jednoj sezoni u
istom onom Benetonu sakupio (duplo ;) više pobeda nego Alezi za celu
karijeru onda ne znam šta je... :)
> Da te obavestim, u ugovoru koji su njih dvojca potpisala za Benneton
> jasno stoji da je Alesi prvi vozac.
S tim što se ponaša neozbiljno sa tim mestom u timu mnogo igra, tako
da me ne bi čudilo da ostane bez statusa prvog vozača ako ne i bez
mesta u timu :(
> A to za mentalitet, Berger je prestao sa tim stilom voznje posle Tamburela,
> ali je jedan od najvrednijih skupljaca bodova za tim u F1. To je njegova
> uloga, a ne da bude sampion.
Pa onda ne vidim po čemu je bolji vozač od Frecena i Vilneva? :) Mislim
da će Vilnev ove godine osim što će biti šampion (sve ukazuje na to)
"sakupiti" i nešto bodova... ;)
> Sto se Alesija tice, u velikoj si zabludi da covek nema sampionskih
> ambicija. Trebao si kadkad da oslusnes komentatore Eurospot-a koji su
> za njega uvek govorili da je to covek koji uvek vozi 105% svojih
> mogucnosti i mogucnosti bolida.
Lepo je što on ima šampionskih ambicija (i Ukio Katajama je sigurno
kao mali maštao da bude F1 šampion ;) ali šampion se postaje pobedama
a ne postavljanjem najbržih krugova pa izletanjem. Džaba mu što je
borac i vozi sa 105% svojih mogućnosti kada u trenucima kad je
najvažnije izleti, ili ostane bez goriva svojom greškom, spinuje pri
preticanju dva puta u istoj trci, izleti u krivini par krugova pre
kraja i sl. One priče o njegovom baksuzluku treba ostaviti, ako će
da se vadi na "maler" cele karijere onda i nije za vozača. :(
> Pa bilo bi malo smesno reci da je ne juri s obzirom sta vozi. A to da je
> bolji tek treba da dokaze.
Pazi, ne sporim da je Williams bolji bolid od Benetona, ali kažem da
nije ni približno _tolika_ razlika kao što će biti razlika u bodovima
na kraju sezone. Što se tiče dokazivanja Vilneva, lično mislim da će
on ove sezone imati bar 6-7 pobeda ako ne i više.
auto-moto.319tomislavr,
-> #282, darth.vader> A znas sta ja cekam... Ja cekam Monte Karlo da vidim kako ce se stariji
> Sumaher ponasati u prvoj krivini koja je prosle sezone meni donela mnogo
> radosti ;>>>>> (J*bem ti vozaca ;)
Pazi, svašta sam čuo u svom životu oko F1, ali još niko nije
dovodio u pitanje Šumaherovu vožnju u Monaku. On je 94, i 95
pobedio, prošle godine znamo šta je bilo ;), ali seti se
kvalifikacija i reakcije Vilijamsovog pita i Hila posle uzimanja
polpozicije sa 0.5 sekundi ispred Hila u bolidu kome otpadaju
"poluosovine" ;), i lome se ogibljenja sama od sebe itd.
auto-moto.320tomislavr,
-> #298, nigy> Da, posebno '94 kada je Benneton bio "najcistiji" bolid sezone. ;)
> Secas li se sta je rekao kada su utvrdili da u njegovom bolidu postoji
> program za potpuno automatizovan start? Nesto u fazonu "Nisam ga
> koristio, majke mi!" ;)
Mislim da u FIA imaju neke čikice koje proveravaju tehničku
ispravnost bolida, i koji, kada utvrde da neki bolid ima neke
neregularnosti - tim kazne. Pitanje je zašto Beneton i Meklaren
(kome je takođe pronađen TCS program), i ako je to bilo očigledno
da ga koriste, nisu bili isključeni iz šampionata. Ako je to
zaista tako i bilo, kako ti kažeš, baš bih voleo da mi odgovoriš.
auto-moto.321tomislavr,
-> #304, vector> Naravno. Alesi i Berger su, barem po meni, dvojica najboljih vozaca u F1
> danas. :)
Kako se meri kvalitet nekog vozača ako ne po učinku na stazi?
Berger vozi već X godina i ima, čini mi se, devet pobeda -
nijedan šampionat, a ne može se reći da nije vozio vrhunske
mašine. Alezi je priča za sebe... Vozač kome nestane goriva u
sred trke jer nije poslušao naredbu o ulasku u boks, koji spinuje
par puta pri obilaženju _sporijeg_ bolida, nije po mojoj
predstavi ni približno "najbolji vozač u F1". A pazi, ovo su
primeri iz samo zadnje dve trke ;).
auto-moto.322tomislavr,
-> #310, swix> Bre, kakav bre Herbert i Šumaher. Alesi je bolji od njih dvojice zajedno.
> Koji bre kompleksi?
C, c, c... Kako reče Flavio a i ja mu verujem ;) žalije mu je
Herberta jer je malo tražio a mnogo pružao. Dve pobede, i 50-tak
poena kao drugi vozač iza Šumahera, i ja imam sve razloge da
verujem da je on za klasu bolji od Alezija.
Odlično se sećem komentara kada je Alezi prešao u Beneton -
"napokon prva violina u jakom timu", "siguran šampion", itd. A
desilo se upravo suprotno - Žan je nastavio po starom a Šumi je
sa Ferarijem uzeo više tri puta više pobeda nego on cele
karijere ;). Elem ako si pratio testove Šumahera sa F412
bolidom, a to je onaj koji su Alezi i Berger vozili 95., mogao
si da vidiš koliko je to Alezi bolji vozeč od Šumahera ;).
Razlike su bile oko sekunde, i zato je on i plaćen 50 mil $.
auto-moto.323tomislavr,
-> #287, stukelj> Hoces da kazes da je Reno jedan tezak krs i da stavis Hart V8 u Williams
> da bi oni i dalje bili najbolji ?!?
Ja hoću da kažem da sam apsolutno siguran, da bi Vilijams bio
šampion 96. i sa Mercedesom, recimo.
auto-moto.324tomislavr,
-> #300, nigy> Da, ali ne zaboravi da su vozili za Ferrari koji je u najvecoj krizi od
> kada postoji F1. :(
Da i doneli mu pregršt poena i pobeda ;). Oni su možda bili
simpatičan duo, ali Ferariju treba titula, a i formuli jedan
treba titula Ferarija. E zato je angažovan određen vozač koji i
nije toliko simpatičan, ali je doveo Shell, Marlboro, Rorija
Birna i Rosa Brauna oterao razne klovnove kao Nikija Laudu koji
su se samo šepurili na pitvolu i ništa nisu radili, neke koji su
hteli da rade u Engleskoj dok su ostali u Italiji ;) itd. Taj
impuls Alezi i Berger nikad nisu mogli dati Ferariju, i ne samo
oni... Pazi ne kažem da je on to lično uradio, ali je sad Ferari
tim a ne cirkus što je do skora bio.
E zato sam ja u nekoj ranijoj poruci napisao da će stvari vrlo
brzo doći na svoje mesto, ja se nadam posle Imole... :)
auto-moto.325tomislavr,
-> #283, darth.vader> Ok, postujem ja svacije heroje, i smatram da svako treba da ima svoje
> misljenje. Nisam zeleo da potcenim sadasnje vozace, ali samo kazem da
> su svi oni losiji od Senne. A to sto ih je 20-ak najboljih na svetu, to
> je normalno. Uvek je u F1 bilo 20-ak najboljih na svetu :)
>
> Ali ipak, ima bisera, to ne mozes poreci ;)
Pazi postoje sponzori i njihovi prohtevi. Honda oće Japanca u
timu, ete im ga Japanac jebo ih on ;) Tata oće da mu sin bude F1
vozač (Diniz) itd. Toga je uvek bilo i biće. Šteta za prave
vozače koji voze po F3000 i raznim drugim takmičenjima dok
Japanci ;) voze jer znaju da prave gume i motore...
auto-moto.326tomislavr,
-> #312, swix> Pre je vozač moro da bude (skoro) savršen. Morao je da pazi na deset puta
> više stvar nego jedan Šumaher koji u bolidu ima više elektronike nego F-16.
> On bre samo okreće volan, "drka" onu klackalicu od menjača i stišće dve
> pedale.
Elem, koliko je meni poznato ovi sadašnji bolidi su kartinzi za
ono što je voženo pre neku godinu, ako grešim a ti mi kaži ;).
auto-moto.327tomislavr,
-> #313, swix> Senna je znao da vozi po kiši.
>
> Ostali nemaju pojma da voze po kiši.
Khm, sinko, Španija 96, nešto mi je maglovito... dal beše 4
sekunde brži po krugu ili šta... ;)
auto-moto.328tomislavr,
-> #314, swix> |-> Ja mislim da bi ipak Sumaher osvojio sampionat (koji je i osvojio) i
> |-> je Senna ostao ziv ... :)
>
> Veco nemoj više da lupaš.
> Molim te.
Uz rizik da se i meni kaže da lupam i ja to mislim. Ako ne da
osvoji onda sigurno da bude "na nož" sa Senom.
auto-moto.329miko,
-> #271, vector» Naravno, u primerima su navedene staze gde prakticno i
» nema mesta za obilazenje. Estoril i Hungaroring. :)
U Estorilu ima mesta za preticanje koliko hoces, za Hungaroring
primedba stoji.
Ali, sta to znaci? Da je preticanje nemoguce na stazama na kojima
ima malo mesta za to? Ako je neko mnogo brzi od nekoga, on ce ga
preteci bez obzira na konfiguraciju staze.
Vec sam pomenuo Irvine-ovu fenomenalnu voznju na svojoj prvoj trci
u Suzuki. Ako tamo nema mesta za obilazenje, nema nigde.
Katayama, pre par godina, peti u Interlagos-u. Sa Tyrrell-om! Ako
tamo nema mesta za preticanje, nigde nema.
Panis i Blundell, Sa Ligier-om, pre tri/cetiri godine, drugi i
treci u Hockenheinm-u. Tamo ne samo da je ravno, nego i jacina
motora i njegova izdrzljivost bi trebalo da presude.
Dakle, zakljucak
"kada neko 'udje u ritam' i vozi kao podivljao, nista nije nemoguce" ;)
PS Barrichello-a, Frentzen-a, C.Fittipaldi-ja, Alboreto-a, Martini-ja,
Herbert-a i ostalu kompaniju koja je cinila "cuda" sa svojim
umereno do znatno pateticnim bolidima, necu ni da spominjem.
auto-moto.330miko,
-> #288, stukelj» > Pa jos bi te dve sezone odvezo u Williamsu. Osvojio bi
» > svaku titulu do svog retire-a :).
»
» Pored Hilla ?!? ;>
Da, vidis, on bi tu predstavljao problem ;)
Mozda bi Senna, kasnije, iz ocajanja, postavio uslov Williams-u, u
stilu 'ili on ili ja' ;>>
auto-moto.331miko,
-> #285, stukelj» Pa i Berger i Alesi voze sto godina i zajedno nisu
» osvojili pobeda koliko Hill u jednoj sezoni...
Da, ali Berger i Alesi, prakticno, nikada nisu (do sada) imali
pravu sansu.
Berger je najvecu priliku imao u McLaren-u, kada je ovaj jos uvek
bio najbolji tim, ali tada je Senna bio gazda i tu nije bilo dvojbe.
Dosta cesto nije imao ni srece. Pamtim jednu seriju od cak jedanaest
uzastopnih odustajanja! Ipak, Berger ima svojih, mislim, desetak pobeda.
Alesi je u F1 usao tek 1989 i to na pola sezone. Vozio je za Tyrrell
i na pet/sest trka osvojio oko deset bodova.
Ipak, mislim da je najveci podvig zabelezio sledece sezone kada je
u Phoenix-u vodio pola trke i, na kraju, zavrsio kao drugi.
Uzimajuci u obzir ono sa cim su raspolagali, Alesi i Berger su postigli
strasno velik uspeh u F1.
» > 4) tri titule sampiona (plus 1989)
»
» A Prost ovo nema ?
Da ti nacrtam ;)
Prost ima cetiri titule sampiona, a Senna tri.
U zagradi je "sporna" 1989-a godina kada je titula uzeta Senna-i
i dodeljena Prost-u. Dakle, Senna, fiktivno, ima cetiri titule, a
Prost tri ;)
auto-moto.332miko,
-> #273, vector» Pa Sumaher nema toliko konkurentan bolid, zar ne ? :)
Pa, on je sa istim pobedjivao prosle godine ...
» PS. Kao ni Alesi i Berger. :)
... kao i pretprosle i natprosle, kada je i osvajao titule ...
auto-moto.333miko,
-> #286, stukelj» Pa sta ? A sta je sa Schumacherom ? Jel pored njega vozi
» Hill ili debil poput Irvine-a ? Da ne pominjem da Irvine-u
» garant ne daju isti bolid ko Schumacheru.
Da ne bih trosio silne redove, napisacu samo jednu stvar.
Da Irvine nije debil, potvrdjuje cinjenica da vozi u Ferrari-ju!
auto-moto.334miko,
-> #274, swix» -=> » Senna je Senna.
» -=> » Njega ne dozvoljavam nisakim da poredujes.
» -=>
» -=> Pored ostalog, bio je i covek, zar ne? Ako je mogao on, moze i neko drugi
»
» Tesko!!!!
Mislim, i ja sam voleo Senna-u, ali praviti od njega Boga je glupo.
» Realno, ali na taj "realni" pogled veliki uticaj ima kako
» "ide" ceo bolid, a McLaren-ov ide slabo zbog sasije.
Pricam ti o pouzdanosti.
Jedan isti motor ovoliko godina da dominira (pritom ne mislim samo na
Williams, vec i na Benetton i Ligier (ranije)), dok njegovi konkurenti,
za to vreme, razvijaju sesnaestak evolucija svojih motora i jos uvek
traze kljuc za pravo resenje, je ipak dokaz o jedinstvenom kvalitetu.
» -=> Sad mi se "javilo" ;), kada bi u Mclaren-u vozili Hakkinen i Irvine,
» -=> prosto bi harali stazom! ;)
»
» Ovo mi nije jasno.
Sta tu ima da ti ne bude jasno? Napisah, kada bi u McLaren-u vozio
Irvine, umesto Coulthard-a, mislim da bih se zabrinuo za Williams-ov
primat medju konstruktorima ;)
auto-moto.335djanjusevic,
-> #256, stukelj
>> P.S. Jimmy Vasser rules !
P.S. Jimmy ce se ove godine malo odmarati ( u prevodu moze samo da
sanja o pobedi, a kamoli o tituli.
P.S.2 Michael Andretti osvaja titulu ove godine.
auto-moto.336djanjusevic,
Niko nista ne govori za TyrrellPrise?
auto-moto.337vector,
-> #318, obren
│ Pazi, ne sporim da je Williams bolji bolid od Benetona, ali kazem da
│ nije ni priblizno _tolika_ razlika kao sto ce biti razlika u bodovima
└─────────
Nije "tolika" razlika ? Kako onda objasniti cinjenicu da su Williams
Renault bolidi (ne vozaci ;) brzi za .500 sekundi (ponekad i sekundu)
na kvalifikacijama od ostalih ? Naravno, za vreme trke vazi isto
pravilo, sekund po krugu ...
auto-moto.338vector,
-> #313, swix
│ Ostali nemaju pojma da voze po kisi.
└─────────
Hmm ... setimo se svi trke u Barseloni prosle godine. Podsetite me koliko
je ono bilo ... 4-5 sekundi po krugu ... ;>>
auto-moto.339vector,
-> #335, djanjusevic
│ P.S.2 Michael Andretti osvaja titulu ove godine.
└─────────
Andretti vs Zanardi vc Tracy ... Zanardi osvaja. ;)
auto-moto.340vector,
-> #329, miko
│ U Estorilu ima mesta za preticanje koliko hoces, za Hungaroring
│ primedba stoji.
│
│ Ali, sta to znaci? Da je preticanje nemoguce na stazama na kojima
│ ima malo mesta za to? Ako je neko mnogo brzi od nekoga, on ce ga
│ preteci bez obzira na konfiguraciju staze.
└─────────
Ne ide to tako lako. Dosta je rizicno pokusati obilazenje u Estorilu.
Doduse, majstorima kakav je Schumacher to uspeva ;) (protiv Hilla pre
koju godinu :). Seti se prosle trke u Estorilu. Villeneuve nije mogao
da dobrih 17tak krugova obidje Sumahera (a ovaj Alezija koji se odaljavao)
sve dok se u borbu ;) nije umesao Lavaggi. Cim ga je obisao, neverovatnom
brzinom se odvojio od njih dvojice da bi na kraju pobedio sa vise od
15 sekundi razlike nad drugoplasiranim Hillom. Ako je bio toliko brzi,
zasto nije mogao da ga obidje, sve dok se nije pojavio Lavaggi ?
│ Vec sam pomenuo Irvine-ovu fenomenalnu voznju na svojoj prvoj trci
│ u Suzuki. Ako tamo nema mesta za obilazenje, nema nigde.
│
│ Katayama, pre par godina, peti u Interlagos-u. Sa Tyrrell-om! Ako
│ tamo nema mesta za preticanje, nigde nema.
└─────────
Poredis Interlagos i Estoril, 2 potpuno razlicita tipa staze.
auto-moto.341swix,
-> #318, obren|-> najvažnije izleti, ili ostane bez goriva svojom greškom, spinuje pri
Ovo nije tačno!
auto-moto.342swix,
-> #323, tomislavr|-> Ja hoću da kažem da sam apsolutno siguran, da bi Vilijams bio
|-> šampion 96. i sa Mercedesom, recimo.
Tek sa Mercedesom im niklo ništa nebi mogo. ;)
auto-moto.343swix,
-> #326, tomislavr|-> Elem, koliko je meni poznato ovi sadašnji bolidi su kartinzi za
|-> ono što je voženo pre neku godinu, ako grešim a ti mi kaži ;).
U kom smislu kartinzi?
auto-moto.344swix,
-> #327, tomislavr|->> Senna je znao da vozi po kiši.
|->>
|->> Ostali nemaju pojma da voze po kiši.
|->
|-> Khm, sinko, Španija 96, nešto mi je maglovito... dal beše 4
|-> sekunde brži po krugu ili šta... ;)
Za Sennu je i ON vezara.
btw. i u odnosu na koga je on to bio brži 4 sekunde po krugu ? ;)
btw. a i uzgred budi rečeno pre će biti 1-2 sekunde nego 4.
auto-moto.345swix,
-> #328, tomislavr|-> Uz rizik da se i meni kaže da lupam i ja to mislim. Ako ne da
|-> osvoji onda sigurno da bude "na nož" sa Senom.
Minimum 15-20 pena. Ako ti to nazivaš na nož onda može.
On je bre te sezone bio na nož (ne treba valjda da vas podcećam) sa Hillom
koji je za Sennu ....... (nesmem bre ni da kažem ;)
auto-moto.346stukelj,
-> #289, darth.vader> Ako mislis da Coulthard nema veze s vezom zbog onog otpadanja tocka
> u Argentini, kriv je za svoje odustajanje isto koliko i Sumaher. A ti
> proceni koliko je to.
A sta je bilo prosle godine u Argentini kada ga je Verstapen obisao ?
I da je Coulthard imao i neki problem za to nema opravdanja... ;)
> A Beneton nema najbolji tim, cakstavise, ima najbaxuzniji tim koji mozes
> pozeleti.
To donekle i jeste tacno, ali ipak su strava vozaci :)
auto-moto.347stukelj,
-> #296, darth.vader> Rekao bih da je Brazilski u pitanju, al' ajde ;)
Pa valjda se u Brazilu govori portugalski.
auto-moto.348stukelj,
-> #322, tomislavr> poena kao drugi vozac iza Sumahera, i ja imam sve razloge da
> verujem da je on za klasu bolji od Alezija.
Tesko da je jedan Herbert bolji od Alesija...
auto-moto.349stukelj,
-> #324, tomislavr> E zato sam ja u nekoj ranijoj poruci napisao da ce stvari vrlo
> brzo doci na svoje mesto, ja se nadam posle Imole... :)
Stvari su vec sada na svom mestu... Sumaher redovno zaostaje iza
Vilneva na kval. po 2-3 sekunde... ;)
auto-moto.350stukelj,
-> #331, miko> Da, ali Berger i Alesi, prakticno, nikada nisu (do sada) imali
> pravu sansu.
Pa oni su dosli u Benetton koji je tada bio sampionski tim. Valjda je
to bila mogucnost da se uradi nesto, barem su mogli da osvoje koju pobedu.
Istina, za dlaku im je izmakla pobeda u Hockenheimu... :)
> Dosta cesto nije imao ni srece. Pamtim jednu seriju od cak jedanaest
Hockenheim 96...
auto-moto.351stukelj,
-> #333, miko> Da Irvine nije debil, potvrdjuje cinjenica da vozi u Ferrari-ju!
To sto vozi u Ferrariju,to nista ne dokazuje. Gde su njegovi poeni ???
Nije ama bas nista uradio prosle godine, sem one sjajne serije od ko zna
koliko nezavrsenih trka...
auto-moto.352stukelj,
-> #335, djanjusevic> P.S. Jimmy ce se ove godine malo odmarati ( u prevodu moze samo da
> sanja o pobedi, a kamoli o tituli.
> P.S.2 Michael Andretti osvaja titulu ove godine.
Potcenjujes najboljeg vozaca u IndyCaru... Jednostavno covek nije imao
srece u ovoj sezoni, mada sve ce to brzo da se promeni... A sto se tice
Andrettija pre bih rekao da Zanardi i Tracy imaju vece sanse za titulu,
mada i Gugelmin za sada terorise :))
auto-moto.353stukelj,
-> #337, vector> Nije "tolika" razlika ? Kako onda objasniti cinjenicu da su Williams
> Renault bolidi (ne vozaci ;) brzi za .500 sekundi (ponekad i sekundu)
Nisu to bolidi... to je Villeneuve :)
auto-moto.354stukelj,
-> #339, vector> Andretti vs Zanardi vc Tracy ... Zanardi osvaja. ;)
Zaboravio si da u IndyCaru voze Gugelmin i Vasser... ;)
auto-moto.355junior,
-> #299, nigy> Kada neko uradi nesto slicno, nikako ne moze biti pozitivan lik.
To se zove: "da postavimo stvari na svoje mesto, pa da pričamo".
Šumaher je realno (mnogo) bolji vozač od Irvajna. Ako je to istina,
i ako tako smatraju i u Ferariju, ne znam zašto to ne bi i napisali
u ugovoru.
auto-moto.356junior,
-> #322, tomislavr> Razlike su bile oko sekunde, i zato je on i plaćen 50 mil $.
Zar nije 36 miliona DEM?
auto-moto.357space.ace,
-> #250, darth.vader>> Naravno da je bitna sasija. Da nije bitna, ona bi se pravila od naj
>> jeftinijeg materijala i ne bi bila aerodinamicna uopste.
Apropo skorašnje rasprave o tome da li je Irvajn mogao da prestigne
Vilneva: iako je imao veću zalihu konja iza leđa, nije mogao da
prestigne Žaka jer mu je šasija neuporedivo lošija nego Williams-ova.
Čim je skupio snagu da izleti pored Vilneva vozeći u zavetrini, šasija
je došla u kontakt sa jakim otporom vazduha i bukvalno stopirala svaki
takav pokušaj. To je Irvajn znao i zato nije pokušavao ništa, jer ne
bi uspeo ni da pređe zadnji Vilnevov točak. Išao je iza njega na braniku,
i potajno se nadao u Žakovu grešku. No, bkb, trka se završila onako kako
se završila. Irvajnu nije bila dovoljna jačina motora.
>> A za vozaca... Ako i najbolji vozac ima los motor, ne moze on nista
>> da uradi...
Primer : Hill ;).
auto-moto.358nigy,
-> #307, vector
>> Ipak mislim da je Mansell bio za klasu bolji vozac.
>
> Za klasu bolji vozac ? Ccc. Tu nesto ne ide. :)
Mislis? Deder onda objasni.
Zanardi, kai i Mansell je "zapoceo" svoju karijeru u F1 pa otisao u Indy.
Mene koliko secanje sluzi on je u F1 usao '91 u Jordan, zatim '92 u Minardi,
'93-'94 u Lotus. Za te CETIRI godine uzeo je samo JEDAN! poen
('93 jedno 6. mesto), a ostali plasmani po godinama:
'91: 9. 9.
'92:
'93: 6. 8. 14. 7. 11.
'94: 9. 15. 13. 16. 13.
Za Mansell-a bi ovde bio poduzi spisak.
Sta je ko uradio kada su presli u Indy? Britanski lav je u svojoj prvoj trci
osvojio pool i pobedu (a kasnije je uzeo i titulu).
Jos uvek tvrdis ono odozgo? ;) Ako je odgovor da, onda dokazi. :)
auto-moto.359nigy,
-> #308, swix
> Mercedes je UVEK najlepsi i to se zna. To ti dode kao neki axiom. :)
To je vec stvar licnog ukusa. :)
Meni je najlepsi bolid ikada napravljen Ferrari 412T1V12 (naravno onaj
sa pocetka sezone '94 sa delta usisnicima za vazduh). :)
auto-moto.360nigy,
-> #318, obren
> Da, to zaista baca senku na njegove uspehe (doduse ja ga ne volim iz
> drugih razloga ;) ali ta cinjenica ne umanjuje mnogo cinjenicu da je i
> u trkama cesto dominirao nad Vilijamsovim bolidima sto sada Aleziju i
> Bergeru ne polazi za rukom. Nije valjda da su Benetonovi bolidi nakon
> odlaska Sumahera i Herberta odjednom propali pa i pored cinjenice da
> za tim voze "bolji vozaci nego u Vilijamsu" nista konkretno ne uspevaju
> da urade?
"ne umanjuje mnogo cinjenicu"??? Covece zar prljav bolid moze da se meri
sa cistim??? Da ne pominjemo tu i manipulacije sa gorivom, i ko zna cime
jos. Daj budi malo realan.
A Alesi i Berger ne zele da prljaju ruke kao neki. A sam Benetton NIKADA
nije imao vrhunski bolid. Uvek je kaskao za Williams-om. Ja rekao nisam da
su vozaci u Williamsu losiji od Benetton-ovih. Nije da to ne mislim, ali
je to tesko dokazati.
> Da dokazem? Pa oni treba da dokazu da su dostojni sampiona, a ne ja
> da nisu. Ako ti nije dovoljan dokaz da je Herbert u jednoj sezoni u
> istom onom Benetonu sakupio (duplo ;) vise pobeda nego Alezi za celu
> karijeru onda ne znam sta je... :)
Pricamo o ONOM Benettonu? ;)
A i gde je taj Herbert sada?
> S tim sto se ponasa neozbiljno sa tim mestom u timu mnogo igra, tako
> da me ne bi cudilo da ostane bez statusa prvog vozaca ako ne i bez
> mesta u timu :(
Takva je licnost. :(
> Pa onda ne vidim po cemu je bolji vozac od Frecena i Vilneva? :) Mislim
> da ce Vilnev ove godine osim sto ce biti sampion (sve ukazuje na to)
> "sakupiti" i nesto bodova... ;)
Ne bude li sakupio "nesto" bodova i pokupio par "kanti" zajedno sa titulom,
ponudio bih mu Brankov most da se malko okupa. ;)
On vozi toliko bolji bolid da bi se u "biciklistickom" zargonu moglo reci
da on tera specijalku dok se ostali pate sa Mountain bike-ovima.
> Lepo je sto on ima sampionskih ambicija (i Ukio Katajama je sigurno
> kao mali mastao da bude F1 sampion ;)
Duhovito, nema sta. ;)
> ali sampion se postaje pobedama
> a ne postavljanjem najbrzih krugova pa izletanjem. Dzaba mu sto je
> borac i vozi sa 105% svojih mogucnosti kada u trenucima kad je
> najvaznije izleti, ili ostane bez goriva svojom greskom, spinuje pri
> preticanju dva puta u istoj trci, izleti u krivini par krugova pre
> kraja i sl. One price o njegovom baksuzluku treba ostaviti, ako ce
> da se vadi na "maler" cele karijere onda i nije za vozaca. :(
Pomenuh li ja ovde baxuzluk? Naravno da ne. Lepo sam rekao da je on covek
koji ne zna kada treba malo "dici nogu s gasa" i da (skoro) svi njegovi
pehovi proizilaze u tome. Njegove sanse izgaraju sa njegovom zeljom za
pobedom. :(((
To ne mozes proglasiti za nedostatak zelje, a protiv toga sam se ja
pobunio.
> Pazi, ne sporim da je Williams bolji bolid od Benetona, ali kazem da
> nije ni priblizno _tolika_ razlika kao sto ce biti razlika u bodovima
> na kraju sezone. Sto se tice dokazivanja Vilneva, licno mislim da ce
> on ove sezone imati bar 6-7 pobeda ako ne i vise.
Sekunda po krugu "nije ni priblizno _tolika_ razlika"???
A sto se "dokazivanja" istog tice, to i ne bih nazvao nekim dokazivanjem.
Njemu je samo bitno da ne zataje u boxu i da bolid izdrzi. Za ostalo i
ne treba da brine preterano. Pogledaj tokom ove sezone (tako je bilo i
prosle a i ove) kada ga neko prati ili kada on ide iza nekoga, koliko sire
u krivinama voze ostali. Williams-ovi momci uopste ne moraju da voze na
samoj granici da bi bili brzi od ostalih!!!
auto-moto.361nigy,
-> #320, tomislavr
>> Da, posebno '94 kada je Benneton bio "najcistiji" bolid sezone. ;)
>> Secas li se sta je rekao kada su utvrdili da u njegovom bolidu postoji
>> program za potpuno automatizovan start? Nesto u fazonu "Nisam ga
>> koristio, majke mi!" ;)
>
>Mislim da u FIA imaju neke cikice koje proveravaju tehnicku
>ispravnost bolida, i koji, kada utvrde da neki bolid ima neke
>neregularnosti - tim kazne. Pitanje je zasto Beneton i Meklaren
>(kome je takode pronaden TCS program), i ako je to bilo ocigledno
>da ga koriste, nisu bili iskljuceni iz sampionata. Ako je to
>zaista tako i bilo, kako ti kazes, bas bih voleo da mi odgovoris.
Cikice... cikice su cudo! ;)
To ni ti ni ja necemo saznati verovatno nikada. ;(
Ali uzmi cinjenicu da su ga posle dikvalifikovali na tri (cinimi se)
trke i to zbog "suvise stanjene daske"??? Naravno da nije samo to u
pitanju, ali im je bilo dosta prljavstine na tom bolidu pa su resili
da ih napokon sankcionisu za sve. :)
auto-moto.362nigy,
-> #324, tomislavr
>> Da, ali ne zaboravi da su vozili za Ferrari koji je u najvecoj krizi od
>> kada postoji F1. :(
>
>Da i doneli mu pregrst poena i pobeda ;).
Procitaj jos jednom ono gore. Ta kriza se odnosila na njihove rezultate.
>Oni su mozda bili
>simpatican duo, ali Ferariju treba titula, a i formuli jedan
>treba titula Ferarija. E zato je angazovan odreden vozac koji i
>nije toliko simpatican, ali je doveo Shell, Marlboro, Rorija
>Birna i Rosa Brauna oterao razne klovnove kao Nikija Laudu koji
>su se samo sepurili na pitvolu i nista nisu radili, neke koji su
>hteli da rade u Engleskoj dok su ostali u Italiji ;) itd. Taj
>impuls Alezi i Berger nikad nisu mogli dati Ferariju, i ne samo
>oni... Pazi ne kazem da je on to licno uradio, ali je sad Ferari
>tim a ne cirkus sto je do skora bio.
Hoces reci da je nemac sve to uradio? E pa silno gresis. To je
sve delo Anjelija koji je resio da ili ugasi Ferrari u F1 ili da
uzme titulu. Strasno mi je zao sto Senna nije prihvatio ponudu
Ferrari-ja, i tako sebi spasao zivot, i za dve godine sigurno doneo
toliko zeljenu titulu. :~(
To sto sada Ferrari izgleda kao reklamni pano sigurno nije nikakav plus
navijacima ovog tima. Ni izbacivanje Agip-a. Sve je to Italijanska
javnost sa velikim prezirom prihvatila samo zarad jednog cilja: osvajanje
titule. A gde je ista???
Sto se cirkusa tice, meni ovo sad lici na cirkus. Nema vise onog dostojanstva
ni jedinstvenosti. Sada se polako uklapaju u sablon: PARE, PARE, PARE! ;(
auto-moto.363nigy,
-> #355, junior
>To se zove: "da postavimo stvari na svoje mesto, pa da pricamo".
>
>Sumaher je realno (mnogo) bolji vozac od Irvajna. Ako je to istina,
>i ako tako smatraju i u Ferariju, ne znam zasto to ne bi i napisali
>u ugovoru.
Ocito nisi pazljivo procitao sta sam rekao. Rec je bilo ne o statusu
prvog vozaca, vec o tome da se pri potpisivanju ugovora stavi klauzula
da timski kolega ne moze biti taj i taj (npr. za Prosta Mansell ili Senna).
Dakle vise se skoncentrisi pri citanju. :)
auto-moto.364vector,
Motorcycling World Championship, Suzuka JPN 250cc
───────────────────────────────────────────────────────────
1. Daijiro Kato JPN Honda 41:42.226
2. Tohru Ukawa JPN Honda 0.208
3. Tetsuya Harada JPN Aprilia 0.318
4. Takeshi Tsujimura JPN TS Honda 1.008
5. Ralf Waldmann GER Honda 5.564
6. Yukio Kagayama JPN Suzuki 21.038
7. Max Biaggi ITA Honda 27.881
8. Haruchika Aoki JPN Honda 27.921
9. Noriyasu Numata JPN Suzuki 28.318
10. Naoki Matsudo JPN Yamaha 30.174
11. Loris Capirossi ITA Aprilia 37.714
12. Sebastian Porto ARG Aprilia 41.832
13. Naoto Ogura JPN Yamaha 49.898
14. Jamie Robinson GBR Suzuki 50.584
15. Choujun Kameya JPN Suzuki 50.714
16. Jeremy McWilliams GBR Honda 1:07.061
17. Luis D'Antin SPA Yamaha 1:12.344
18. Olivier Petrucciani SUI Aprilia 1:12.968
19. Luca Boscoscuro ITA Honda 1:13.669
20. Jose Luis Cardoso SPA Yamaha 1:14.013
21. Franco Battaini ITA Yamaha 1:32.370
22. Cristiano Migliorati ITA Honda 1 lap
Tabela posle 2 trke 250cc
────────────────────────────
1. Tetsuya Harada 36
2. Max Biaggi 34
3. Tohru Ukawa 30
4. Daijiro Kato 25
5. Ralf Waldmann 24
6. Haruchika Aoki 19
7. Olivier Jacque 16
8. Takeshi Tsujimura 13
9. Yukio Kagayama 10
10. Emilio Alzamora 9
auto-moto.365vector,
Motorcycling World Championship, Suzuka JPN 500cc
───────────────────────────────────────────────────────────
1. Michael Doohan AUS Honda 45:11.995
2. Alex Criville SPA Honda 0.431
3. Tadayuki Okada JPN Honda 6.047
4. Takuma Aoki JPN Honda 23.619
5. Nobuatsu Aoki JPN Honda 23.895
6. Carlos Checa SPA Honda 24.402
7. Norifumi Abe JPN Yamaha 24.715
8. Alberto Puig SPA Honda 43.913
9. Norihiko Fujiwara JPN Yamaha 44.003
10. Alex Barros BRA Honda 58.871
11. Luca Cadalora ITA Yamaha 59.605
12. Regis Laconi FRA Honda 59.879
13. Peter Gooddard AUS Suzuki 1:00.634
14. Jean Michel Bayle FRA ModenasKR3 1:17.974
15. Jurgen V.D.Goorbergh NED Honda 1:35.154
16. Kirk McCarthy AUS ROCYamaha 1:38.308
17. Frederic Protat FRA ROCYamaha 1 lap
Sledeca trka je u nedelju, 4. maja, u 11:00 (CET). U pitanju je Jerez.
auto-moto.366miko,
-> #323, tomislavr» Ja hocu da kazem da sam apsolutno siguran, da bi Vilijams
» bio sampion 96. i sa Mercedesom, recimo.
Pa, eto, imaces prilike da se uveris da gresis kada Renault napusti F1.
auto-moto.367miko,
-> #312, swix» Pre je vozac moro da bude (skoro) savrsen. Morao je da
» pazi na deset puta vise stvar nego jedan Sumaher koji u
» bolidu ima vise elektronike nego F-16. On bre samo okrece
» volan, "drka" onu klackalicu od menjaca i stisce dve
» pedale.
Pa, mnostvo predjasnje elektronike je sada zabranjeno, a
"klackalica od menjaca" je ustvari dugme ;)
auto-moto.368miko,
-> #293, darth.vader» Hmmm... Pa nije bas tako... Nije se Senna dokazao sa
» Williamsom, vec
... protiv Williams-a! Ocigledno nisi dobro procitao moje
prethodne poruke.
» Hmmmm, ako Ferari, Beneton i Meklaren, pa i Prost
» svrstavas u konkurentne bolide, svaka cast. Gore pobrojani
» su konkurentni, ali iskljucivo medju sobom. Nikako
» kandidati za 1. mesto. :(((((((((((((
A ja sam bas gorepobrojane pobrojao na osnovu pobeda koje su
zabelezili, kako ove, tako i prosle godine ;)
auto-moto.369swix,
-> #366, miko|-> » Ja hocu da kazem da sam apsolutno siguran, da bi Vilijams
|-> » bio sampion 96. i sa Mercedesom, recimo.
|->
|-> Pa, eto, imaces prilike da se uveris da gresis kada Renault napusti F1.
Kakve su ovo reči?
Pojasni ti to malo.
auto-moto.370swix,
-> #367, miko|-> » Pre je vozac moro da bude (skoro) savrsen. Morao je da
|-> » pazi na deset puta vise stvar nego jedan Sumaher koji u
|-> » bolidu ima vise elektronike nego F-16. On bre samo okrece
|-> » volan, "drka" onu klackalicu od menjaca i stisce dve
|-> » pedale.
|->
|-> Pa, mnostvo predjasnje elektronike je sada zabranjeno, a
|-> "klackalica od menjaca" je ustvari dugme ;)
Oćeš da kažeš da je sada isto elektronike kao recimo 80-tih kada jsu harali
Senna, Prost itd.?
Što se klackalice tiče pre je ona bila INPUT :) uređej menjača, a pošto sam
pre ove poruke pisao o prošlim sezonama tako mi je i to ostalo u glavi.
auto-moto.371swix,
-> #357, space.ace|->>> A za vozaca... Ako i najbolji vozac ima los motor, ne moze on nista
|->>> da uradi...
|->
|-> Primer : Hill ;).
Ma, daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj !!! :)
auto-moto.372swix,
-> #365, vector|-> Motorcycling World Championship, Suzuka JPN 500cc
|-> ───────────────────────────────────────────────────────────
|-> 1. Michael Doohan AUS Honda 45:11.995
|-> 2. Alex Criville SPA Honda 0.431
|-> 3. Tadayuki Okada JPN Honda 6.047
|-> 4. Takuma Aoki JPN Honda 23.619
|-> 5. Nobuatsu Aoki JPN Honda 23.895
|-> 6. Carlos Checa SPA Honda 24.402
^^^^^
Šta još reći ;)
auto-moto.373darth.vader,
-> #303, vector>> Eh, da je to bilo u prvoj krivini ...
:)
Pa covek zaboravio da skrene. Koja god da je krivina bila,
to ne bi smelo da se dogodi coveku koji je 2 puta uzastopno
dobijao sampionat.
See ya, Darth :)
auto-moto.374darth.vader,
-> #319, tomislavr>> Pazi, svasta sam cuo u svom zivotu oko F1, ali jos niko nije
>> dovodio u pitanje Sumaherovu voznju u Monaku. On je 94, i 95
>> pobedio, prosle godine znamo sta je bilo ;), ali seti se
Evo ja sam je doveo u pitanje. I on mi je tada bio neki 'champ'...
Ubi Boze...
>> kvalifikacija i reakcije Vilijamsovog pita i Hila posle uzimanja
>> polpozicije sa 0.5 sekundi ispred Hila u bolidu kome otpadaju
>> "poluosovine" ;), i lome se ogibljenja sama od sebe itd.
Ma ono je bila najveca bruka za Ferari od kako postoji... Steta, ali
takva je bila situacija... I to od te trke u kojoj je ispala poluosovina,
u naredne 3 trke Sumaher nije mogao da sastavi 5 krugova na stazi...
(Zaboravio da skrene i zakucao se u zid, Parkirao u krugu za zagrevanje,
ispao u 3. krugu - motor)...
Ok, mozda ove zadnje 2 nisu njegovom krivicom, nego cista Ferarijeva bruka,
ali ono u Monte Karlu... Ja ne znam kako da ga nazovem...
See ya, Darth :)
auto-moto.375darth.vader,
-> #317, swix>> Ja mislim na onaj fascinanti ulaz u Pit u ...... znamo svi mi nasta ja
>> mislim. :)
:)))))))))))))))))))))))
Aaaa da da da... Vidis, na to sam zaboravio. Ali, koliko se secam, on
tu nije zaboravio da skrene, kao Sumi na stazi u Monaku, nego se proklizo
na onu mrlju od ulja... Cista nesreca i baxuzluk...
See ya, Darth :)
auto-moto.376darth.vader,
-> #334, miko>> Mislim, i ja sam voleo Senna-u, ali praviti od njega Boga je glupo.
Pa nema sta da se pravi od njega, on je bio zakon za F1, i ja nisam
video ni jednog vozaca na stazi do sada koji mu je dorastao.
See ya, Darth :)
auto-moto.377darth.vader,
-> #322, tomislavr>> Razlike su bile oko sekunde, i zato je on i placen 50 mil $.
Mora se priznati da je skupo prodao svoju titulu. :)
See ya, Darth :)
auto-moto.378darth.vader,
-> #312, swix>> Pre se nije znalo do poslednje krivine ko ce biti pobednik, a o tome ko ce
>> biti sampion niko nije smeo ni da razmislja.
Sasvim tacno. Sada postoji Williams koji je prvi (dobro, postojao je i onda
ali nije bio kao ovaj sada ;) i ostaje borba za 2. mesto ;)
Kad je prvo mesto ovako monotono, mogli bi da odobre koriscenje turbo
motora u F1... Bilo bi veselo ;))))
>> Prevelike su sad pare u Formuli da bi se vreme Senne, Piquet-a, Prost-a i
>> ajde ;) Mansella ponovilo.
Pa normalno... A i tim ubica suvereno vlada stazom.
See ya, Darth :)
auto-moto.379darth.vader,
-> #325, tomislavr>> Pazi postoje sponzori i njihovi prohtevi. Honda oce Japanca u
Ma znam ja... F1 vise nije ono sto je nekad bila... Nekad je bila
najveci cirkus na 4 tocka, sada je samo mesto gde se obrce najveca
lova na kugli Zemaljskoj ;)
>> timu, ete im ga Japanac jebo ih on ;) Tata oce da mu sin bude F1
>> vozac (Diniz) itd. Toga je uvek bilo i bice. Steta za prave
>> vozace koji voze po F3000 i raznim drugim takmicenjima dok
>> Japanci ;) voze jer znaju da prave gume i motore...
Veze i vezice ;) Brodski lanci bolje receno ;)
Ali to je neizbezno nazalost. :(
See ya, Darth :)
auto-moto.380darth.vader,
-> #330, miko>> Mozda bi Senna, kasnije, iz ocajanja, postavio uslov Williams-u, u
^^^^^^^^^^^
>> stilu 'ili on ili ja' ;>>
Da, vrlo duxovito. Smatram da Frenk treba na veshala...
See ya, Darth :)
auto-moto.381darth.vader,
-> #284, stukelj>> Zato sto je tu uvek Sena pobedjivao... Kisa je kisa, tu uvek neko ima
>> prednost tj. neko bolje vozi po kisi, a neko nema blage na kisi :)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
A to ga cini boljim vozacem ?
See ya, Darth :)
auto-moto.382darth.vader,
-> #305, vector>> Ja mislim da bi ipak Sumaher osvojio sampionat (koji je i osvojio) i da
>> je Senna ostao ziv ... :)
Ok, svako ima pravo na svoje misljenje ;)
Mada mnogi ne dele tvoje misljenje... :)
See ya, Darth :)
auto-moto.383darth.vader,
Subj: Portugalski jezik
Ajde lincujte me sto ne znam geografiju...
auto-moto.384darth.vader,
-> #286, stukelj>> Pa sta ? A sta je sa Schumacherom ? Jel pored njega vozi Hill ili debil
>> poput Irvine-a ? Da ne pominjem da Irvine-u garant ne daju isti bolid
Axa, sad ispade Irvine debil a Hill nije... Daj bre, nemoj da si smesan...
See ya, Darth :)
auto-moto.385darth.vader,
-> #340, vector>> 15 sekundi razlike nad drugoplasiranim Hillom. Ako je bio toliko brzi,
>> zasto nije mogao da ga obidje, sve dok se nije pojavio Lavaggi ?
Ovo govori da je Lavaggi ruleZ ;)
auto-moto.386darth.vader,
-> #346, stukelj>> > A Beneton nema najbolji tim, cakstavise, ima najbaxuzniji tim koji mozes
>> > pozeleti.
>> To donekle i jeste tacno, ali ipak su strava vozaci :)
Eeeeee, da je bar samo donekle... Secamo se Bergera prosle sezone kada je
ispred ja mislim Hill-a vozio, i 3 (tri) kruga pred kraj mu pukne motor...
Ono je bilo najbolje zaprasivanje bolida iza sebe koje sam ja video ;))
See ya, Darth :)
auto-moto.387darth.vader,
-> #356, junior>> > Razlike su bile oko sekunde, i zato je on i placen 50 mil $.
>> Zar nije 36 miliona DEM?
Ne, koliko ja znam, bilo je 48 miliona USD. (US Dollars ;)
See ya, Darth :)
auto-moto.388darth.vader,
-> #366, miko>> Pa, eto, imaces prilike da se uveris da gresis kada Renault napusti F1.
Ja licno jedva cekam... :)
See ya, Darth :)
auto-moto.389darth.vader,
-> #368, miko>> ... protiv Williams-a! Ocigledno nisi dobro procitao moje
>> prethodne poruke.
Vrlo moguce :)))
Ako si na ovo mislio, onda se u potpunosti slazem :)
>> » Hmmmm, ako Ferari, Beneton i Meklaren, pa i Prost
>> A ja sam bas gorepobrojane pobrojao na osnovu pobeda koje su
>> zabelezili, kako ove, tako i prosle godine ;)
:))))))))
Mozda da se svima zajedno broje bodovi ;)))
Eeee, pa mogli bi oni da naprave koaliciju.... ;)))
See ya, Darth :)
auto-moto.390darth.vader,
-> #357, space.ace>> Apropo skorasnje rasprave o tome da li je Irvajn mogao da prestigne
>> Vilneva: iako je imao vecu zalihu konja iza leda, nije mogao da
>> prestigne Zaka jer mu je sasija neuporedivo losija nego Williams-ova.
Pa tako sam i ja mislio :)
Ja sam jos pre nego sto sam dosao na Sezam pricao kako je
sasija mnogo vaznija od motora. Ali naravno, nije da bi mogao
samo sa sasijom da vozi ;))))
BTW, sta mislite o Tirelovim spodobama od bolida ? :)
>> Primer : Hill ;).
:))))))))))))))
Toliko o tome ;)
See ya, Darth :)
auto-moto.391ivanl,
-> #390, darth.vader
Da> BTW, sta mislite o Tirelovim spodobama od bolida ? :)
To je namešteno da plaši druge vozače po stazi ;)
auto-moto.392djanjusevic,
-> #369, swix
>> |-> Pa, eto, imaces prilike da se uveris da gresis kada Renault napusti
>> F1.
>>
>> Kakve su ovo reci?
>> Pojasni ti to malo.
Renault ce i dalje biti prisutan, ali pod drugim imenom.
auto-moto.393swix,
-> #378, darth.vader|-> Kad je prvo mesto ovako monotono, mogli bi da odobre koriscenje turbo
|-> motora u F1... Bilo bi veselo ;))))
Biiiiiiiiiiiiiiiiilo bi veselo!! :)
...mada nebih to podrzao, kada bi mene neko nesto pitao ;), vec bi pre recimo
bio da se vrne manuelni menjac. ;)
auto-moto.394swix,
-> #375, darth.vader|-> :)))))))))))))))))))))))
|-> Aaaa da da da... Vidis, na to sam zaboravio. Ali, koliko se secam, on
|-> tu nije zaboravio da skrene, kao Sumi na stazi u Monaku, nego se proklizo
|-> na onu mrlju od ulja... Cista nesreca i baxuzluk...
Ma daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj ;)
Kakvi bre nesreca.
Ispao je glup, to je.
:)
auto-moto.395swix,
-> #383, darth.vader|-> Subj: Portugalski jezik
|->
|-> Ajde lincujte me sto ne znam geografiju...
Samo ti reci ako ti vise ne zivi. Imam neke interesantne experimente na
pameti (naravno na zivim ljudima) , pa ako ... ne moramo bas da te lincujemo ;)
Salu na stranu, ne lupaj ako nisi siguran ;)
auto-moto.396swix,
-> #392, djanjusevic|->>> |-> Pa, eto, imaces prilike da se uveris da gresis kada Renault napusti
|->>> F1.
|->>>
|->>> Kakve su ovo reci?
|->>> Pojasni ti to malo.
|->
|-> Renault ce i dalje biti prisutan, ali pod drugim imenom.
To bre znam nego ovo sa Mercedesom.
Neko je napisao da bi Williams bio bolji sa mercedesom, A onda neko napisao
pa videces kad Renault ode
?????????????????????????????????????????????????????????????
Mislim da neka prica ne kruzi (u koju odmah da kazem da ne verujem) o
Mercedesu van McLaren-a.
p.s. molim nemojte vise da saljete ovako konfuzne poruke ;)
auto-moto.397darth.vader,
-> #392, djanjusevic>> Renault ce i dalje biti prisutan, ali pod drugim imenom.
A bre ?
See ya, Darth :)
auto-moto.398darth.vader,
-> #391, ivanl>> Da> BTW, sta mislite o Tirelovim spodobama od bolida ? :)
>> To je namesteno da plasi druge vozace po stazi ;)
:))))))))))
Eeeee, da bar plasi samo druge vozace... ;)
Poplasio i svu publiku ;)
See ya, Darth :)
auto-moto.399miko,
-> #353, stukelj» Nisu to bolidi... to je Villeneuve :)
^^^^^ ^^^^^^^^^^
Ja bih izmedju stavio znak jednakosti ;))
auto-moto.400miko,
-> #369, swix» |-> Pa, eto, imaces prilike da se uveris da gresis kada Renault napusti F1.
»
» Kakve su ovo reci?
» Pojasni ti to malo.
Jel' ti to mene zezas, or what? ;)
auto-moto.401miko,
-> #370, swix» Oces da kazes da je sada isto elektronike kao recimo
» 80-tih kada jsu harali Senna, Prost itd.?
Nije potpuno isto jer je tehnika od tog vremena dosta
usavrsena, ali uslovno bi se moglo i tako reci ...
auto-moto.402miko,
-> #378, darth.vader» Kad je prvo mesto ovako monotono, mogli bi da odobre
» koriscenje turbo motora u F1... Bilo bi veselo ;))))
Jedno je sigurno, bilo bi mrtvih ...
auto-moto.403miko,
-> #340, vector» koju godinu :). Seti se prosle trke u Estorilu. Villeneuve
» nije mogao da dobrih 17tak krugova obidje Sumahera (a ovaj
» Alezija koji se odaljavao) sve dok se u borbu ;) nije
» umesao Lavaggi. Cim ga je obisao, neverovatnom brzinom se
» odvojio od njih dvojice da bi na kraju pobedio sa vise od
» 15 sekundi razlike nad drugoplasiranim Hillom. Ako je bio
» toliko brzi, zasto nije mogao da ga obidje, sve dok se
» nije pojavio Lavaggi ?
Iz istog razloga iz kog Irvine nije mogao da prestigne Villeneuve-a
na poslednjoj trci, a ocigledno je bio brzi ...
Dakle, naveo si samo jos jedan primer za moju tezu kako nije dovoljno
imati bolji bolid ili motor (ili oboje) da bi prestigao nekoga ...
» Poredis Interlagos i Estoril, 2 potpuno razlicita tipa
» staze.
Upravo tako, ti si napisao da u Estorilu tesko moze da se obilazi, ja
sam ti onda kao primer naveo Interlagos, stazu na kojoj se to izvodi
mnogo lakse.
auto-moto.404miko,
-> #350, stukelj» Pa oni su dosli u Benetton koji je tada bio sampionski
» tim. Valjda je to bila mogucnost da se uradi nesto, barem
» su mogli da osvoje koju pobedu. Istina, za dlaku im je
» izmakla pobeda u Hockenheimu... :)
Bitno je napomenuti da, i ako su dosli u sampionski tim, nemaju
ni priblizno uslove koje je Schumacher imao kada je osvajao
titule. Tada je ceo tim bio podredjen samo njemu i iskljucivo
njemu, dok za drugog vozaca nisu marili k'o ni za lanjski sneg.
Sada, uslov da bi i jedan i drugi pruzili svoj maksimum je da
imaju potpuno ravnopravne pozicije u timu, a to ostavlja vrlo
malo prostora za manipulacije koje su bile izvodjene dok je
Schumacher bio u timu.
auto-moto.405miko,
-> #351, stukelj» To sto vozi u Ferrariju,to nista ne dokazuje. Gde su
» njegovi poeni ???
Dokazuje, i to mnogo. Ferrari uvek bira samo najbolje i trudi se da
u timu budu ljudi koju su sposobni za adekvatne domete. Irvine-a sigurno
nisu uzeli na lepe oci, a ta prica o poenima ... u timu koji prolazi
kroz transformaciju i u kome prvi vozac, inace bivsi svetski sampion,
koji ima sve privilegije, ne zavrsi na vise od pola trka u sezoni, ne bi
trebalo od drugog vozaca ocekivati nista bolje, tim pre sto je njegov
bolid za oko 30% manje spremniji od Schumacher-ovog.
auto-moto.406miko,
-> #338, vector» │ Ostali nemaju pojma da voze po kisi.
» └─────────
»
» Hmm ... setimo se svi trke u Barseloni prosle godine.
» Podsetite me koliko je ono bilo ... 4-5 sekundi po krugu
» ... ;>>
Ma, moze ko god hoce da prica sta god hoce, ali kada je kisa u
pitanju, tu ne bi smelo da bude dvojbe.
Dakle, Senna je bio vanzemaljac, a u njegovom odsustvu Alesi
suvereno vlada i tu je kraj. ;)
auto-moto.407miko,
-> #389, darth.vader» >> » Hmmmm, ako Ferari, Beneton i Meklaren, pa i Prost
»
» >> A ja sam bas gorepobrojane pobrojao na osnovu pobeda
» >> koje su zabelezili, kako ove, tako i prosle godine ;)
»
» :))))))))
» Mozda da se svima zajedno broje bodovi ;)))
» Eeee, pa mogli bi oni da naprave koaliciju.... ;)))
Panis, Coulthard, Schumacher ... cinjenice, cinjenice ;))