kosarka.932calex,
-> #914, junior> A koji je zvanični sajt Eurobasketa?
Probaj www.catbq.es a spisak naših je na /equips/iugoslavia.htm
mada mi se čini da su to prilično široki spiskovi.
kosarka.933alekkk,
-> #913, raikhanIzgleda da jesmo toliko jadni,zao mi je ali to je realnost!!!
kosarka.934alekkk,
-> #920, miskopbojim se da je rukomet bio samo pocetak :(((((
kosarka.935nenad,
-> #914, junior> A koji je zvanični sajt Eurobasketa?
Ne znam napamet, otidi na www.fiba.com, ima veliki link sa
naslovne strane. Inače sajt je očajan, a rekao bih i celo
prvenstvo. Izgleda kao da košarka tamo nikog ne zanima. Slično
kao fudbalsko prvenstvo u Americi.
kosarka.936nenad,
-> #915, obren> Boratz & Tchatchak? ;)
Sad sam zaboravio za Borac, ali Čačak je postao Kakac. :))
kosarka.937gligo,
-> #912, mango> lige. Tomasevic je i ovog puta relativno dobro odigrao, ne
> vidim sta je to toliko lose uradio?
Ma nije on toliko kriv kol'ko sam ja bio iznerviran u trenutku
kada je on usao,pa me je onaj njegov hod dotukao
Naravno morao sam nekom da se izjadam a Sezam i vi ste bili
najblizi
Krivo mi je sto nije malo sposobniji pa da mozemo na njega da se
oslonimo.....ovako...
kosarka.939gligo,
-> #933, alekkk> Izgleda da jesmo toliko jadni,zao mi je ali to je realnost!!!
Glavu gore,bice bolje!
Bolje je i ovako,da nam neko oladi glave dok nije kasno ,
cak sam spreman da se kladim sa bilo kim da cemo posle
ovog poraza osvojiti titulu....eh da nam je Vlade,bila bi
to druga prica
kosarka.940mantoniadis,
Rusija-Turska 87:56
Grcka-BiH 78:76
Francuska-Izrael 82:88
Litvanija-Slovenija 76:67
Jugoslavija-Letonija 108:89
Italija-Poljska 60:85
Hrvatska-Ukrajina 88:95
Spanija-Nemacka 67:59
A grupa
Grcka 6 226-200
Rusija 5 224-185
Turska 4 178-223
Bosna 3 193-213
B grupa
Litvanija 6 245-215
Israel 5 217-225
Francuska 4 250-257
Slovenija 3 210-225
C grupa
Italija 6 239-209
Jugoslavija 5 281-239
Polska 4 227-263
Letonija 3 243-279
D grupa
Spanija 6 227-184
Hrvatska 4 234-228
Nemacka 4 195-202
Ukrajna 4 209-251
Iz A i B grupe se formira E grupa (prve tri ekipe iz svake grupe)
Iz C i D grupe se formira F grupa (prve tri ekipe iz svake grupe)
E grupa
29/06
Turska-Israel
Rusija-Francuska
Grcka-Litvanija
30/06
Israel-Rusija
Francuska-Grcka
Litvanija-Turska
01/07
Turska-Francuska
Grcka-Israel
Rusija-Litvanija
E grupa
Grcka 4 148-124
Litvanija 4 169-148
Rusija 3 159-130
Israel 3 148-157
Francuska 2 170-182
Turska 2 108-161
F grupa
29/06
Polska-Hrvatska
Jugoslavija-Nemacka
Italija-Spanija
30/06
Hrvatska-Jugoslavija
Nemacka-Italija
Spanija-Polska
01/07
Polska-Nemacka
Italija-Hrvatska
Jugoslavija-Spanija
F grupa
Italija 4 154-134
Spanija 4 145-130
Jugoslavija 3 173-150
Hrvatska 3 146-133
Nemacka 2 114-142
Polska 2 141-184
kosarka.941mantoniadis,
-> #940, mantoniadis
>> Italija-Poljska 60:85
Italija-Polska 80:65
jos jednom sorry ;(
kosarka.942mango,
-> #909, vitez.koja> Centri igraju dobro...
> ... kad dobiju loptu :(
Pogotovo u odbrani:)) Ma gde igraju dobro, ocajni su (Savic)
kosarka.943mango,
-> #910, nenad> Sta mislite kako su na zvanicnom sajtu Eurobasket-a napisali klub
> i grad u kome Radosevic igra? ;)
Borac ili Partizan?
Ako je Borac, da nije GS? ;)
kosarka.944gmatic,
-> #930, pecanac==> Jesu li nam Italijani kupili samo PTT ili jos nesto ?? ;)
Jesu i Danilovica kao i Savica pa i Rebracu a i Lonac im nije pormakao...
Poenta: Kad pokupe tolko dobrih(gde lonac stavih sa njima) igraca normalno
je da ce nesto i da nauce.
kosarka.945gmatic,
-> #942, mango==> Pogotovo u odbrani:)) Ma gde igraju dobro, ocajni su (Savic)
Da kad neki njihov igrac u reketu primi loptu nastane panika i svih
pet igraca poleti na njega. Onda zna se sta sledi.
kosarka.946alekkk,
Hej ljudi !!!
Skupljam prognoze za mec Jugoslavija-Hrvatska !!!
tatisticke podatke objavicu u ovoj konferenciji.
Saljite na mail (Alekkk)
I jos nesto,nisam siguran ali mi se cini da je Radosevic imao 100%
sut iz polja.ako gresim ispravite me.
Cuo sam da je povreda (Dacu ga osecam)Danilovica ozbiljna i da ce
pauzirati nekoliko utakmica.Valjda ce biti fit za finale ako uopste
dodjemo do njega.:>>>
kosarka.947alekkk,
-> #942, mangoOcajan je najvise Tomasevic.Njegov procenat napravljenih koraka i
primljenih lopti je 80%.
kosarka.948junior,
-> #930, pecanac> Koju dominaciju nad centrima ?? Pola italijanskog tima su
> centri. Savić se nije video, Rebrača pogotovo. :(
Pa o tome ti i govorim. I Savić i Rebrača su među najboljim (ako ne
i najbolji centri) u italijanskoj ligi, gde igraju _svi_ centri iz
it. reprezentacije. Ako mogu u ligi da dominiraju nad njima, zašto
ne bi mogli i u reprezentaciji?
Obradović to nije iskoristio, i uz to nije uspeo nikako da sačuva
Mayersa (zašto ga nije Obradović čuvao?) - to je jedini uzrok poraza.
kosarka.949junior,
-> #931, calex> koliko nedostaje Divac. :(( Sve mi se čini da ćemo da prođemo
> slično ako ne i gore no rukometaši u Japanu.
Ma, dobićemo.
Ako ni zbog čega drugog, zato što nam je Obradović trener.
kosarka.950gligo,
-> #918, junior> Treba samo da izbaci ili Dordevica ili Danilovica iz ekipe. Kad
> su njih dvojica na parketu, bukvalno niko drugi ne dobija loptu
> .. samo se oni ispucavaju. Pa nije ni cudo onda kad njih
> udvoje, ili stisnu, da ostali
Ovde se ne slazem s'tobom .Jednostavno,jel'si ti vid'o kako
se onaj Bodiroga sakriva od lopte,onaj Beric i ono malo
sto je igrao ,prikazao je da nema pojma o odbrani,cuv'o
je koga je stig'o al'su se svi nadavali poena
Slazem se oko Danilovica,covek je kao neki NBA igrac
a ovamo ga nista ne interesuje,sav je indisponiran,nema onih
njegovih karakteristicnih ulaza vec se sve svodi na neko sutiranje
bez volje ,pa ako udje udje.
> Recimo, umesto da koristimo dominaciju na centrima, nad
> Italijom, mi smo forsirali duel bekova, gde su oni ocigledno
> jaci. Plasim se sta bi bilo da im je jos i Espozito zdrav ...
Ti kazes 'dominaciju na centrima'
Koju molim te dominaciju??!!Onaj Rebraca ko da nikad kosarku nije
igrao! Savic isto slab,Tomasevica da ne pominjem
Ja mislim cak i da je Frozini odigrao kljucnu ulogu u utakmici
jer nam je nabio poene preko Rebrace bas kad se lomio rezultat
odnosno kad smo ih donekle stizali
Bekove smo morali forsirati,jel'se centri bili potpuno nadigrani
Djordjeviceve trojke davale su nam neku nadu al'sta?
Pre svega odbrana je bila katastrofa i na tome se prica zavrsava
Jes' da nam je bio slab dan, i da su sudije bile malo preostre
prema nama al' trebalo je da ih naprosto oderemo
Ja bas mislim da mi imamo dominaciju na bekovima a ne na centrima,
al'ajde da ne davim vise.
Ostaje finale: YUG-Russia i pored poraza Rusa od Grka
poz,
kosarka.951alekkk,
-> #948, juniorMa jedini uzrok poraza je psiholoski.
Momci jednostavno vise nemaju onu atmosveru u timu i na terenu.
Ranije su razgovarali ocima a sada se nerazumeju ni recima.
Kao da nikad nisu igrali zajedno.
Novajlije u reprezentaciji nisu toliko lose koliko ih ovi iskusniji
nisu prihvatili i stalno glume neke profesora kosarke.
Eto to je uzrok svega.atmosvera u ekipi je kao kod hrvata u Atini a
to niko ne priznaje.Svi pricaju bajke te ovo te ono.
Zato cemo i proci kao hrvati u Atini .
Ustalom i da nije svega ovoga,znamo da nicije nije vecno.
biti nepobediv 10 god. nije mala stvar ali svemu ima kraj.
kosarka.952sonjab,
-> #951, alekkkkosarka.953ivkeb,
Opste je poznato da nasi reprezentativci max formu dostizu u polu finalu i
finalu(neka nas to malo ohrabri).
Uvek na tim utakmicama iskoci neki od nasih koji ponese ceo tim.
Setite se sta su radili Vlade i Pasulj amerima u I poluvremenu prre par godina.
Izgubili smo jednu utakmicu-nije smak sveta.I da ne osvojimo zlato nije
propast.Ova zemlja ima smisla za kosarku.Sacekacemo buduce generacije :)))
kosarka.954gmatic,
-> #951, alekkk==> Momci jednostavno vise nemaju onu atmosveru u timu i na
==> terenu.
Da. Sad kad ih pogledas vidis samo gomilu mrzovoljnih individua koji
misle "ma lako cemo" ili "ma boli me k**ac za EP kad nema love".
==> Novajlije u reprezentaciji nisu toliko lose koliko ih ovi
==> iskusniji nisu prihvatili i stalno glume neke profesora
==> kosarke.
Da. Uzmi na primer tog Radosevica. Kolko puta je bio potpuno sam i niko
nece da mu da loptu. Ali takvi smo kakvi smo,gramzive gnjide! (DUFFY DUCK).
kosarka.955gmatic,
-> #949, junior==> Ma, dobicemo.
Pa videcemo!
==> Ako ni zbog cega drugog, zato sto nam je Obradovic trener.
Jeste nam trener ali igraci bacaju loptu kroz obruc. Kad ubaci Tomasevica
videces kako se gubi. Pazi petorku: Obradovic,Loncar,Beric,Tomasevic,
Bulatovic!
Kolko mi se cini sa ovom petorkom smo igrali protiv Letonaca pred kraj
utakmice. Ocaj s obzirom na "kvalitet" Letonije!
kosarka.956gmatic,
-> #953, ivkeb==> Opste je poznato da nasi reprezentativci max formu dostizu u
==> polu finalu i finalu(neka nas to malo ohrabri).
Ako stignu do polufinala.
kosarka.957alekkk,
-> #953, ivkebValjda si u pravu !?
kosarka.958alekkk,
Jugoslavija - Nemacka 47-30(I poluvreme)
Samo da tako i nastave !!!
:))))
kosarka.959alekkk,
Jugoslavija-Nemacka 88:73
Najzad su i centri nesto odigrali.
Ali mi nije jasno zasto toliko sputavaju Radosevica.
Ili ne igra ili mu nedaju loptu a sada se baksuz i povredio
E Je** ga !!!
:(((
kosarka.960calex,
-> #949, junior> > slično ako ne i gore no rukometaši u Japanu.
> Ma, dobićemo.
Možda i neće da bude tako crno, naročito od kad sam video kakve
su ostale ekipe. :))
kosarka.961calex,
-> #951, alekkk> Ustalom i da nije svega ovoga,znamo da nicije nije vecno.
> biti nepobediv 10 god. nije mala stvar ali svemu ima kraj.
A ti košarku pratiš 10 godina? ;) Ne verujem da će to tek tako
da se završi, možda bude i neke pauze dok se ne pojave novi ali onda
jovo nanovo. ;) Kad smo u Ljubljani uzeli prvu veliku titulu, nisam
mnogo razmišljao o tome mada je i tada bilo nekoliko velikih igrača.
Posle finala u Manili, bio sam ubeđen da ne postoji teorija da će se
ikad više pojaviti igrači koji mogu nešto slično da rade. Onda dolazi
i ova generacija koja sada završava i opet ljudi misle da nam je to
poslednja takva. :)
kosarka.962calex,
Poslednji rezultati, prema zvaničnom sajtu:
29/06/97
E grupa
TURKEY - ISRAEL 81:71
RUSSIA - FRANCE 93:80
GREECE - LITHUANIA 73:66
F grupa
POLAND - CROATIA 77:76
YUGOSLAVIA - GERMANY 88:73
ITALY - SPAIN 63:60
Ostali:
BOSNIA - SLOVENIA 61:73
LATVIA - UKRAINE 76:84
kosarka.963mantoniadis,
Turska-Israel 81:71
Rusija-Francuska 93:80
Grcka-Litvanija 73:66
Poljska-Hrvatska 77:76
Jugoslavija-Nemacka 88:73
Italija-Spanija 63:60
kosarka.964alekkk,
-> #962, calexPa ovi grci razbijaju sve redom.
Ma salim se , samo imaju srece !!!!
kosarka.965alekkk,
-> #963, mantoniadisEh ,ti Italijani :(((((
kosarka.966gmatic,
-> #958, alekkk==> Jugoslavija - Nemacka 47-30(I poluvreme)
==> Samo da tako i nastave !!!
Mogli su ali...
Malo zezanja nije na odmet a i kod nasih igraca je izgleda obavezno.
kosarka.967gmatic,
-> #959, alekkk==> Ali mi nije jasno zasto toliko sputavaju Radosevica.
==> Ili ne igra ili mu nedaju loptu a sada se baksuz i povredio
Ma nije strasno. Mogao si da vidis da je izasao da se pozdravlj sa
Svapama posle meca pa nije to nista dakle.
kosarka.968gmatic,
-> #965, alekkk==> Eh ,ti Italijani :(((((
Da pucali prvo neznase ali drugo...
Ua Spanci!
kosarka.969mantoniadis,
-> #965, alekkk>> Eh ,ti Italijani :(((((
A Hrvati?? Ko je ocekivao da budu porazeni od Poljaka??
Posto ce i danas i sutra da budu porazeni od Jugoslavije i
Italije, za nijh je prakticno zavrisio EP..
kosarka.970mantoniadis,
-> #964, alekkk>> Pa ovi grci razbijaju sve redom.
>> Ma salim se , samo imaju srece !!!!
Imaju i srece, imaju i dobar tim ;))
kosarka.971alekkk,
-> #961, calexMozda si u pravu ali ne zaboravi da smo ranije imali mnogo jacu
ligu iz koje su izrastali veliki asovi.
A sada kada su ligi neki ZB timovi to je skoro nemoguce.
Seti se ranije kakva je nasa liga bila:
Partizan,Zvezda,Cibona,Zadar,Jugoplastika,Sibenka...
Pozdrav !!!
kosarka.972alekkk,
-> #962, calexJoj sto mi je milo zbog Hrvata :)))))
kosarka.974goxi,
-> #972, alekkk>> Joj sto mi je milo zbog Hrvata :)))))
Videcemo za pola sata. Nadam se pobedi, naravno!!!!!
kosarka.975obren,
Pobeda! :) (: :)
Prvi sam ostavio poruku, ha! ;)
kosarka.976bcvetkovic,
Dobili smo ih sa 2 poena razlike zahvaljujuci Djorjevicu i njegovoj
trojci koju je postigao na isti nacin kao sa Partizanom kada su
postali prvaci evrope.
Djordjevic je prava pravcata legenda!
Bravo plavi!!!!!!!!!!!!
kosarka.977ivkeb,
Istorija se ponavlja!
kosarka.978nenad,
Mislio sam da smo jači.
Kad vidiš naše igrače kako se zezaju i zabavljaju rekao bi neko -
ko kad ovi iz NBA dođu u Evropu da treniraju. A ono...
kosarka.979burazer,
Jugoslavija - Hrvatska 64:62
Sta drugo da kazem sem: "Djordjevicu HVALA ti za rodjendanski poklon!!!"
kosarka.980stefan,
-> #976, bcvetkovic>Bravo plavi!!!!!!!!!!!!
Kako emocije menjaju kriterijume :) Sinoć smo gledali možda i najgoru
zvaničnu utakmicu koju je ova selekcija odigrala. Prve poene iz igre smo
postigli posle nekih 8 minuta igre a negde minut pred kraj smo imali 5 poena
prednosti koje smo uspeli da prokockamo. Bacanja su svi šutirali k'o da
igraju u Partizanu. I sve to protiv selekcije u kojoj znamo praktično za 2-3
igrača a ostali su totalni anonimusi.
Al' nema veze, dobili smo Hrvate ;)
kosarka.981alekkk,
-> #980, stefanSlazem se sa tobom samo nisu morali bas toliko da me oznoje.
Uffffff !!!
kosarka.982gmatic,
-> #976, bcvetkovic==> Bravo plavi!!!!!!!!!!!!
Ua Plavi!!!!!!!!!!!!
Ma ljudi ono je blam!
Pa zar tako losu igru vi hvalite?
Ma nasi nisu davno ocajnije igrali.
Cak i protiv Italije su bili bolji.
Bruka! Pa zar samo sa dva razlike.
Uzgred, znao sam da ce biti tesno i zato sam tipovao na 5 za nas.
Mi smo baksuzi kad se sastanemo sa rvatima. Setite se sta je
Partizan uradio.
kosarka.983bcvetkovic,
-> #982, gmaticGreska moja i to velika, ali ko priznaje pola mu se dodaje.
Mislio sam bravo Djordjevicu a uaaaa ostali.
kosarka.984simce,
-> #979, burazer> Sta drugo da kazem sem: "Djordjevicu HVALA ti za rodjendanski
> poklon!!!"
Djordjevic je faca nad facama :)
Sve je ispalo kao da smo hteli da napakostimo hrvatima :>
Nego shto se tiche utakmice, ja mislim da smo oborili lichni
rekord u prvom poluvremenu. 20 POENA??? pa gde to ima??
kosarka.985gligo,
-> #982, gmatic> Ua Plavi!!!!!!!!!!!!
>
> Ma ljudi ono je blam!
> Pa zar tako losu igru vi hvalite?
> Ma nasi nisu davno ocajnije igrali.
> Cak i protiv Italije su bili bolji.
> Bruka! Pa zar samo sa dva razlike.
Ej,covece,pa da smo dobili sa 20 razlike ne bilo
onako slatko.
Trojka uz zvuk sirene....
Sta vise rechi!
kosarka.986mantoniadis,
Israel-Rusija 69:87
Francuska-Grcka 71:80
Litvanija-Turska 93:85
Hrvatska-Jugoslavija 62:64
Nemacka-Italija 62:67
Spanija-Poljska 104:61
kosarka.987rades,
Samo jedna zanimljivost u vezi meca YUG-CRO:
Onaj ko nije utakmicu gledao na EuroSportu ne zna sta je
propustio. Komentator je bio fantastican. Non-stop nas je
simpatisao, kad god neki nas promasi bacanje - krikne, a
vrhunac je bio kad je u jednom trenutku poceo da vice
Ju-go-sla-vi-ja, Ju-go-sla-vi-ja.
kosarka.988miskop,
-> #982, gmatic--> Ma ljudi ono je blam!
--> Pa zar tako losu igru vi hvalite?
--> Ma nasi nisu davno ocajnije igrali.
--> Cak i protiv Italije su bili bolji.
--> Bruka! Pa zar samo sa dva razlike.
Cak su i sudije u zadnja tri minuta bili na nasoj strani i
jedva pobedismo...
kosarka.989miskop,
Pitam se sta bi bilo da su igrali Kukoc, Radja, Vrankovic,
Tabak, Komazec, Perasovic :)
kosarka.990mikeman,
-> #916, junior>> i mnogo vise cm. Npr. da li ste znali da je Rodman visok 195?
> U NBA-u, igraci se mere sa patikama.
> Rodman je, po americkim standardima visok 2,03 (6-8).
Ali ljudi, izmedju 195 i 203 je 8cm !!!
Ako je djon debeo 8cm nek ide u maj*inu.
kosarka.991gligo,
-> #989, miskop> Pitam se sta bi bilo da su igrali Kukoc,Radja,Vrankovic,
> Tabak,Komazec,Perasovic
I ja se pitam sta bi bilo da su igrali Divac,Paspalj i Danilovic
kosarka.992gmatic,
-> #983, bcvetkovic==> Mislio sam bravo Djordjevicu a uaaaa ostali.
E dodajem ti pola. Sinoc je ocajno igrao.
Urece ga.
kosarka.993gmatic,
-> #985, gligo==> Ej,covece,pa da smo dobili sa 20 razlike ne bilo
==> onako slatko.
==> Trojka uz zvuk sirene....
==> Sta vise rechi!
Ma znam ali nedizite ih u nebo!
I meni je draze a josh vise sto sam takmu snimao(sa sve reklamama
('Konj G6. Pljuni!')).
kosarka.994gmatic,
-> #987, rades==> Onaj ko nije utakmicu gledao na EuroSportu ne zna sta je
==> propustio. Komentator je bio fantastican. Non-stop nas je
==> simpatisao, kad god neki nas promasi bacanje - krikne, a
==> vrhunac je bio kad je u jednom trenutku poceo da vice
==> Ju-go-sla-vi-ja, Ju-go-sla-vi-ja.
Ko je taj? Onaj sa BK?
kosarka.995gmatic,
-> #989, miskop==> Pitam se sta bi bilo da su igrali Kukoc, Radja, Vrankovic,
==> Tabak, Komazec, Perasovic :)
Divac, Paspalj. Jeste krace ali njih dvojica vrede vise nego svi ovi
zajedno. ;>
kosarka.996rades,
-> #994, gmatic> Ko je taj? Onaj sa BK?
Na koga mislis?
kosarka.997calex,
Valjda sam sve dobro izračunao. ;)
1/07/97
Turska - Francuska 82:71
Grčka - Izrael 85:82
Rusija - Litvanija 93:64
Poljska - Nemačka 86:76
Italija - Hrvatska 74:68
Jugoslavija - Španija 79:70
GRUPA E
1. Grčka 6 6 0 464 419
2. Rusija 6 5 1 497 398
3. Litvanija 6 4 2 468 466
4. Turska 6 3 3 426 458
5. Izrael 6 2 4 439 485
6. Francuska 6 1 5 472 512
GRUPA F
1. Italija 6 6 0 443 399
2. Jugoslavija 6 5 1 470 378
3. Španija 6 4 2 461 387
4. Poljska 6 3 3 451 519
5. Hrvatska 6 1 5 440 443
6. Nemačka 6 1 5 406 443
4/7/97
10.00 Classification Izrael - Nemačka
12.00 Classification Francuska - Hrvatska
16.00 Quarter-Final Grčka - Poljska
18.00 Quarter-Final Litvanija - Jugoslavija
20.30 Quarter-Final Rusija - Španija
22.30 Quarter-Final Turska - Italija
kosarka.998nenad,
-> #997, calex> Rusija - Litvanija 93:64
U čemu je fora, jel gledao neko?
kosarka.999dule.n,
-> #997, calex=> Valjda sam sve dobro izračunao. ;)
Nisi. :)
dodao si svakome po jednu pobedu više!?
Evo zato kostura završnice Prvenstva Evrope:
Grčka ═╗
╠═ ═╗
Poljska ═╝ ║
╠═ ═╗
Jugoslavija ═╗ ║ ║
╠═ ═╝ ║
Litvanija ═╝ ║
╠═
Italija ═╗ ║
╠═ ═╗ ║
Turska ═╝ ║ ║
╠═ ═╝
Rusija ═╗ ║
╠═ ═╝
Španija ═╝
kosarka.1000stefan,
-> #999, dule.n>Nisi. :)
>dodao si svakome po jednu pobedu više!?
Nije dodao pobedu više (ako se ja varam nije Cale ni računao onu tabelu ;)
pošto se računaju rezultati svih utakmica pa i protiv one ekipe koja je
ispala u prvom krugu. Objažnjenje koje je FIBA dala je da su želeli da
nateraju reprezentacije da se utakmice igraju ozbiljno.
kosarka.1001stefan,
-> #998, nenad>> Rusija - Litvanija 93:64
>
>U čemu je fora, jel gledao neko?
Pretpostavljam da je fora u tome što je Litvanija dovela potpuno
podmlađenu selekciju poput Hrvata. A možda su između nas i domaćina izabrali
nas ;)
kosarka.1002calex,
-> #999, dule.n> Nisi. :)
> dodao si svakome po jednu pobedu više!?
Ne, ovo je i zvanična tabela. Jedino sam mogao da pogrešim kod
sabiranja koševa. ;) Pre neki dan je pisalo u štampi o ovome. U ovom
krugu su važili _svi_ bodovi iz predtakmičenja dok su španske novine
pisale da važe samo susreti sa onim ekipama koje su se kvalifikovale.
Kada je izašla zvanična FIBA tabela, Hrvati su poludeli jer su, kako
kažu, olako izgubili utakmicu sa Ukrajinom i ostali bez tih bodova.
Po njima, to je osveta za njihovo napuštanje podela medalja u Grčkoj.
Utakmica sa Italijanima im ništa nije značila posle pobede Poljaka
nad Nemcima jer su Poljaci imali dva boda više (ostalo od Letonaca).
kosarka.1003mantoniadis,
Turska-Francuska 82:71
Grcka-Israel 85:82
Rusija-Litvanija 93:64
Poljska-Nemacka 86:76
Italija-Hrvatska 74:68
Jugoslavija-Spanija 79:70
E grupa
1. Grcka 12 464-419
2. Rusija 11 497-398
3. Litvanija 10 468-466
4. Turska 9 426-458
5. Israel 8 439-478
6. Francuska 7 478-512
F grupa
1. Italija 12 443-399
2. Jugoslavija 11 512-444
3. Spanija 10 461-387
4. Poljska 9 451-519
5. Hrvatska 7 430-443
6. Nemacka 7 406-442
Ostale utakmice :
Grcka - Poljska
Italija - Turska
Spanija - Rusija
Jugoslavija - Litvanija
kosarka.1004gligo,
-> #998, nenad>> Rusija - Litvanija 93:64
>
> U cemu je fora, jel gledao neko?
Bili je na BK skoro celo drugo poluvreme
Rusi su vec vodili sa dvadesetak razlike,znaci da su je napravili
u poluvremenu
Kako su se izivljavali nad jadnim Litvancima,pojma nemas...
Onaj Kudeljin ih je psihicki ubijao trojkama sa bukvalno 9metara,
onaj Fetisov nije mogo da promasi sa distance,dali su 40% koseva
iz druge sanse,i videlo se da igraju rastereceno, dok su mladi
Litvanci realizovali skoro svaki 3,4 napad,Karnisovas nije mogao
nista sam i nije imao nikakvu pomoc (bar u drugom poluvremenu) od
Ejnikisa.
Mislim da je to realno stanje ekipa,Rusi su tek sad usli kao i mi
u pravu formu i bice stvarno tesko sada ih zaustaviti jer stvarno
sada nemaju slabu poziciju u timu,cak su se i centri usli u predvi
djenu formu.
kosarka.1005gligo,
-> #995, gmatic> ==> Pitam se sta bi bilo da su igrali Kukoc, Radja, Vrankovic,
> ==> Tabak, Komazec, Perasovic :)
>
> Divac, Paspalj. Jeste krace ali njih dvojica vrede vise nego
> svi ovi zajedno. ;>
Nazalost, to nikada necemo saznati....
kosarka.1006calex,
-> #1000, stefan> Nije dodao pobedu više (ako se ja varam nije Cale ni računao onu tabelu
Ne varaš se, jesam računao. ;)) Zvanični sajt je prilično spor,
rezultati i popodnevnih utakmica se pojave tek posle ponoći a tabele
tek sutradan. Kad su se pojavili rezultati, tabele još nije bilo, tek
jutros se pojavila i nisam je proveravao. K'o što rekoh, nije ni bilo
nekih problema oko plasmana jedino ako sam negde loše sabrao koševe.
kosarka.1007gmatic,
-> #996, rades==> Na koga mislis?
Onaj sto je komentarisao finale NBA. Mislim da se Orlic preziva(znas onaj
sto stalno kad neko da trojku vice "bomba" ili "bum" i nevidjeno se
prima cim vidi neki malo bolji potez).
kosarka.1008gmatic,
-> #998, nenad==> U cemu je fora, jel gledao neko?
Bilo je na BK (mislim samo drugo poluvreme nisam gledao od pocetka).
Ovi L. su glupi tolko da ni naziv zemlje nesme da im se napise.
kosarka.1009nenad,
-> #1002, calex> krugu su važili _svi_ bodovi iz predtakmičenja dok su španske
> novine pisale da važe samo susreti sa onim ekipama koje su se
> kvalifikovale. Kada je izašla zvanična FIBA tabela, Hrvati su
> poludeli jer su, kako kažu, olako izgubili utakmicu sa Ukrajinom i
> ostali bez tih bodova.
Ajde za novinare i da razumem, povede ih inercija, lenjost da
provere detalje, ali ne mogu da shvatim da neko ode na prvenstvo
a da ne zna sistem takmičenja!
kosarka.1010mantoniadis,
Umro sam od smeha danas ;))
Vojska Hrvatske je zvala Kukoca da sluzi vojsku!!
Prica se da se tim postupkom hoce da pokaze Bulls-e, da ne mogu
da rade sta hoce (nisu ga pustili da dodje u EP i pomogne
reprezentaciju), i jos da kazne Kukoca zato sto nije insistirao
da mora da dodje u EP..
Inace sada Kukoc ima dve mogucnosti, ili da ide u Vojsku,
ili da ne ide ;)) (ako ne ide onda nece moci da svrati u Hrvatsku,
ukoliko vazi taj poziv)..
kosarka.1011mantoniadis,
-> #1002, calex>> krugu su vazili _svi_ bodovi iz predtakmicenja dok su spanske novine
>> pisale da vaze samo susreti sa onim ekipama koje su se kvalifikovale.
>> Kada je izasla zvanicna FIBA tabela, Hrvati su poludeli jer su, kako
>> kazu, olako izgubili utakmicu sa Ukrajinom i ostali bez tih bodova.
S pravom se ljute Hrvati.. Zvanicno trebao da se prenose bodove samo
sa onim ekipama koje su se kvalifikovale, ali neki funkcioner FIBE
(ako se ne varam zove se Kolteba) kad je video tabele je rekao da
to se ne slaze sa propisima FIBE..
I Grcka za malo da uradi glupost sa Bosnom, kada su igrali otpusteno,
(znali su da nece uticati poraz na dalje tamicenje) i poslednji napad
koji su imali (20sek pre kraja, 1 poen vise imala Bosna), pokusavao
na 2sek pre kraja Alvertis da daje trojku (koju uspesno izveo), umesto
da igraju sigurni napad pod kosem za 2 poena..
kosarka.1012gmatic,
-> #1005, gligo==> Nazalost, to nikada necemo saznati....
Steta sto mi i oni nismo zaigrali u najjacim sastavima pa da se vidi
ko je bolji. Da su u Atlanti igrali protiv nas ne da bi se izblanirali
nego nezna se. Ovako sada smo bez prave petice sto je divac bio.
Rebraca nije bas za peticu a Bulatovic je mlad. Druge petice nemamo u
reprezentaciji sada.
kosarka.1013stefan,
-> #1011, mantoniadis>S pravom se ljute Hrvati.. Zvanicno trebao da se prenose bodove samo
>sa onim ekipama koje su se kvalifikovale, ali neki funkcioner FIBE
>(ako se ne varam zove se Kolteba) kad je video tabele je rekao da
>to se ne slaze sa propisima FIBE..
ipak nije tako. FIBA je pre početka takmičenja uputila dopis svim savezima
u kome se objašnjava sistem bodovanja. Međutim, ispostavilo se da te dopise
retko ko čita ;) Većina selektora nije znala kako se obračunavaju bodovi ali
je bilo i takvih koji su na to upozorili svoje igrače. Isto tako neko (mislim
da se radi o italijanskom selektoru ali nisam siguran) je posle sve te buke
tražio informaciju od svog saveza i posle pregleda dokumentacije mu je
odgovoreno da je FIBA zasita o tome obavestila učesnike pre početka EP.
kosarka.1014miskop,
-> #987, rades--> Komentator je bio fantastican.
Da nije u pitanju Dzon Votson :))
kosarka.1015gligo,
-> #1007, gmatic> ==> Na koga mislis?
>
> Onaj sto je komentarisao finale NBA. Mislim da se Orlic
> preziva(znas onaj sto stalno kad neko da trojku vice "bomba"
> ili "bum" i nevidjeno se prima cim vidi neki malo bolji potez).
Pomesao si komentatore ....
Onaj sto prenosi meceve iz regularnog dela sezone i plej-of
meceve do finala,govori za trojku "bum" i "bomba"
A Vlada Orlic je covek koji je u Americi skoro cele godine
i on je prenosio "samo" mec All Star zvezda i utakmice
finala plej-ofa
Al'sve to ipak nema veze,jer je rades pricao o komentatoru
Eurosport-a,ako sam ja dobro razumeo
kosarka.1016gligo,
-> #1012, gmatic> ko je bolji. Da su u Atlanti igrali protiv nas ne da bi se
> izblanirali nego nezna se. Ovako sada smo bez prave petice sto
> je divac bio. Rebraca nije bas za peticu a Bulatovic je mlad.
> Druge petice nemamo u reprezentaciji sada.
Ne razumem te...
Ko bi se po tebi izblamirao,mi ili oni?
kosarka.1017gmatic,
-> #1011, mantoniadis==> na 2sek pre kraja Alvertis da daje trojku (koju uspesno
==> izveo), umesto da igraju sigurni napad pod kosem za 2 poena..
Sto me ovo podseca na YU-CRO pre neki dan!
Mozda smo i mi trebali ovo da probamo.
kosarka.1018rades,
-> #1007, gmatic
> Onaj sto je komentarisao finale NBA. Mislim da se Orlic
> preziva(znas onaj sto stalno kad neko da trojku vice "bomba"
> ili "bum" i nevidjeno se prima cim vidi neki malo bolji potez).
Ma nije on. Znam za njega. Ovo je bio komentator EuroSporta -
englez.
kosarka.1019junior,
-> #1004, gligo> Rusi su vec vodili sa dvadesetak razlike,znaci da su je
> napravili u poluvremenu
Čisto, podatak iz statistike. Na poluvremenu Rusija - Litvanija,
ukradene lopte - Litvanija 2, Rusija 14 (ČETRNAEST!).
Da, da ... 14. Rusi igraju fantastičnu odbranu, a kad ih i šut
krene, nisu nimalo naivan protivnik.
kosarka.1020gmatic,
-> #1016, gligo==> Ne razumem te...
==> Ko bi se po tebi izblamirao,mi ili oni?
Oni. U stvari kad bolje razmislim mi jer kako igramo protiv 'rvata
iako smo bolji neznam. Pogledajte samo Partizan sta je uradio u EL
i protiv Kroacije i protiv Kahe (koju viodi zna se ko).
Ma oni su nam baksuzi lose nam stoje. Valjda zato sto istim jezikom
pricamo pa se cuje ono "Pivdzo vataj i kucaj".
kosarka.1021gmatic,
-> #1015, gligo==> Al'sve to ipak nema veze,jer je rades pricao o komentatoru
==> Eurosport-a,ako sam ja dobro razumeo
Jeste ali sam morao da pomenem ovog covu tako reci potencijalnu
legendu.
A sto se tice toga Orlic se isto prima pa sam ih zato pomesao. Ma i on
je slican bre!
kosarka.1022mikeman,
-> #989, miskop> Pitam se sta bi bilo da su igrali Kukoc, Radja, Vrankovic,
> Tabak, Komazec, Perasovic :)
I ja se pitam sta bi bilo da su igrali Paspalj, Divac, Danilovic :)
kosarka.1023mikeman,
-> #987, rades> vrhunac je bio kad je u jednom trenutku poceo da vice
> Ju-go-sla-vi-ja, Ju-go-sla-vi-ja.
Da, poceo je da vice bas kada su nasi skandirali. A sto se tice uzdisanja
vecito me trzne i uplasi. :)
kosarka.1024mikeman,
-> #985, gligo> Ej,covece,pa da smo dobili sa 20 razlike ne bilo
> onako slatko.
> Trojka uz zvuk sirene....
> Sta vise rechi!
A jel bi bilo slatko da ih nismo dobili? A bilo je vrlo moguce da se
to i desi. Svaka cast Rebraci za skokove i Obradovicu za pozrtvovanost
(Djoleta i da ne pominjem) ali igra nasih je blago receno uzasna.
I desava se upravo ono sto mrzim. Svi dizu nase u nebesa a ovi na terenu
igraju ko ovce. Ispade sad da je ovo najbolja igra nasih, a daleko je od
toga. Ne treba se zavaravati, igramo mnogo lose, a procenti samo pokazuju
to. 2 puta nam je isteklo 30 sekundi! Sramota! Doslo mi da ih zakoljem.
E sad, jeste da je ovo najsladja pobeda plavih, ali moramo poboljsati
igru i sut. Sta je sa Danilovicem?
kosarka.1025gmatic,
-> #1018, rades==> Ma nije on. Znam za njega. Ovo je bio komentator EuroSporta -
==> englez.
Dobro de samo sam hteo da okrenem razgovor na drugu stranu.
kosarka.1026dule.n,
-> #1002, calex=> Ne, ovo je i zvanična tabela. Jedino sam mogao da pogrešim kod
=> sabiranja koševa. ;) Pre neki dan je pisalo u štampi o ovome. U ovom
OK, izvinjavam se, bio sam brzoplet. :)
kosarka.1027stefan,
-> #1024, mikeman>A jel bi bilo slatko da ih nismo dobili? A bilo je vrlo moguce da se
>to i desi. Svaka cast Rebraci za skokove i Obradovicu za pozrtvovanost
>(Djoleta i da ne pominjem) ali igra nasih je blago receno uzasna.
čini mi se da nezasluženo nezapaženo prolazi igra Bulatovića na toj
utakmici a on je poprilično doprineo da se u prvom poluvremenu koliko-toliko
održimo.
>Sta je sa Danilovicem?
Trebao bi da bude spreman za utakmicu sa Litvanijom. Na žalost, za vreme
utakmice protiv Španaca i Đorđević i Obradović su se žalili na bolove u nozi.
Navodno se ne radi ni o čemu ozbiljnom ali bi bilo mnogo neprijatno da
ostanemo bez oba pleja.
kosarka.1028gligo,
-> #1024, mikeman> I desava se upravo ono sto mrzim. Svi dizu nase u nebesa a ovi
> na terenu igraju ko ovce. Ispade sad da je ovo najbolja igra
> nasih, a daleko je od toga. Ne treba se zavaravati, igramo
> mnogo lose, a procenti samo pokazuju to. 2 puta nam je isteklo
> 30 sekundi! Sramota! Doslo mi da ih zakoljem.
Da li si gledao Yug-Spania ? Ta utakmica demantuje sve tvoje
navode
> E sad, jeste da je ovo najsladja pobeda plavih, ali moramo
> poboljsati igru i sut. Sta je sa Danilovicem?
Eh,Danilovic se povredio jos pre dve utakmice i mogao je
igrati protiv Spanaca al'su ga kao cuvali za predstojece
cetrfinale
Veliko je pitanje kakva ce biti sada njegova igra,ispao je
iz ritma a zauzece mesto u startnoj petorci :)
Taman je Loncar poceo da igra kako treba....
kosarka.1029gligo,
-> #1020, gmatic> ==> Ne razumem te...
> ==> Ko bi se po tebi izblamirao,mi ili oni?
>
> Oni. U stvari kad bolje razmislim mi jer kako igramo protiv
> 'rvata
Imas dve varijante...
Sa Drazenom i bez njega.
Bez njega bi bilo gusto,sa njim ne smem ni da pomislim sa kol'ko
razlike bi nas razvalili
Jos kad bi ga Obradovic cuvao, stvarno se ne bi nadavao koseva :):)
kosarka.1030dule.n,
-> #1021, gmatic=> A sto se tice toga Orlic se isto prima pa sam ih zato pomesao. Ma i on
=> je slican bre!
Ma nije Orlić, :) nego _Olić_, ako se ne varam.
kosarka.1031morkin,
-> #1016, gligo> Ko bi se po tebi izblamirao,mi ili oni?
Mislim da su Hrvati bili jači dok je Dražen bio živ, a da smo sada u najboljim
sastavima mi bolji jer oni nemaju dobrog play-a ili vođu ekipe kao što je kod
nas Đorđević. Saleta kod nas može da zameni samo Divac. Igra neviđeno padne
kad god on nije na terenu, što me posebno nervira.
kosarka.1032gmatic,
-> #1027, stefan==> Navodno se ne radi ni o cemu ozbiljnom ali bi bilo mnogo
==> neprijatno da ostanemo bez oba pleja.
Pa tu je Bodiroga ali...
==> cini mi se da nezasluzeno nezapazeno prolazi igra Bulatovica
==> na toj utakmici a on je poprilicno doprineo da se u prvom
==> poluvremenu koliko-toliko odrzimo.
Pa dobro. Ali on je ocajno odigrao ovo EP do sad. Mnogo sam vise
od njega ocekivao. Palja je zakon za njega.
kosarka.1033gmatic,
-> #1028, gligo==> Taman je Loncar poceo da igra kako treba....
NO COMMENT...