kosarka.528schef,
U današnjem Blicu ima mali intervju sa Radoševićem u kome on otvoreno kaže
da će sledeću sezonu igrati u Beogradu. Ne navodi klub ;) ali je i iz aviona
jasno da će da dođe u Partizan (insinuacija koliko hoćeš - te 'crno-bela
pozadina' te Radošević od malih nogu navija za Partizan ;).
Ne znam za vas, ali meni je drago. ;>
kosarka.529superhik,
-> #525, dizel=:> se oraspoložim. :) Ali, ukoliko ljudima smeta, neću više
=:> koristiti ovakvu terminologiju. :)
Hvala ti...
:)
kosarka.530junior,
-> #528, schef> jasno da će da dođe u Partizan (insinuacija koliko hoćeš - te
> 'crno-bela pozadina' te Radošević od malih nogu navija za
> Partizan ;).
Kuzmanović (BFC) je potpisao ugovor sa FMP-om, tako da je otpao
jedini konkurent Partizana za kupovinu Radoševića. Ostaje još
eventualno Beobanka, ali samo ukoliko bi prodavala Popovića (šta
će joj 2 trojke?), tako da 90% Radošević ide u Partizan.
kosarka.531mantoniadis,
Efes Pilsen - Virlemban 87-71
Panathinaikos - Olympiakos 49-69
TimSistem - Barcelona 70-65
Stefanel - Olimpia 94-90
kosarka.532mikson,
-> #531, mantoniadisE da li si siguran da su rezultati tacni?
Na SOS-u su rekli drugacije. Ko je u pravu.
kosarka.533mantoniadis,
-> #532, mikson>> E da li si siguran da su rezultati tacni?
>> Na SOS-u su rekli drugacije. Ko je u pravu.
Poprilicno jesam ;)
Mozda sam negde pogresio, ali sustina je da samo Olympiakos
pobedio u gostima ;)
kosarka.534giovanni,
-> #513, juniorĘ? Olimpijakos - krš tim? Pa ako su oni krš, šta je onda Partizan?
Ę? Ili još bolje .. šta je onda Zvezda? :))
Pa rekao sam, isto krš tim, samo manje plaćen.
A Zvezda? Pa to nije tim .
kosarka.535stefan,
Rezultati i tabela posle 26. (poslednjeg) kola košarkaškog prvenstva:
C.Zvezda-Spartak......81:76
BFC-Vojvodina.........78:71
Mornar-Beobanka.......83:76
Borac-Iva.............77:78
Partizan-Budućnost....80:66
Radnički-Borovica.....87:84
Lovćen-FMP............66:77
1.Partizan.....20 6 46
2.Beobanka.....19 7 45
3.FMP..........18 8 44
4.Budućnost....18 8 44
5.BFC..........17 9 42
6.Spartak......14 12 40
7.Mornar.......13 13 39
8.Lovćen.......12 14 38
9.Radnički.....11 15 37
10.Iva..........11 15 37
11.Borovica.....11 15 37
12.C.Zvezda.....10 16 36
13.Borac.........7 19 33
14.Vojvodina.....1 25 27
Iz lige ispadaju Borac i Vojvodina a parovi za plej-of izgledaju ovako:
Partizan
──────────────┐
├──────────────┐
──────────────┘ │
Lovćen │
├──────────────┐
Budućnost │ │
──────────────┐ │ │
├──────────────┘ │
──────────────┘ │
BFC │
├──────────────
Beobanka │
──────────────┐ │
├──────────────┐ │
──────────────┘ │ │
Mornar │ │
├──────────────┘
FMP │
──────────────┐ │
├──────────────┘
──────────────┘
Spartak
kosarka.536mantoniadis,
OLYMPIAKOS - Panathinaikos 65-57
Vilerban - Efes 80-70
Barcelona - Timsistem 75-73
Olimpia - Stefanel 73-69
;)
kosarka.537miskop,
Sabonis protiv Divca u Atlanti...
duel.jpgkosarka.538celtic,
Rezultati prvih utakmica cetvrtfinala play-off -a:
Lovcen - Partizan 63:93 (29:43)
Spartak - FMP 80:81 (46:38)
BFC - Buducnost 95:74 (41:35)
Mornar - Beobanka 68:89 (28:49)
Revansi u ponedeljak, sem Partizan - Lovcen u utorak :))
kosarka.539stefan,
Odigrane su prve utakmice polufinala plej-ofa:
Budućnost-Partizan 89:87 (41:48)
FMP-Beobanka 70:64 (35:33)
Revanši se igraju 13.aprila a eventualne majstorice 15. aprila.
kosarka.540stefan,
Po svemu sudeći doći će do fuzionisanja ekipa BFC i Vojvodina a nova ekipa
bi nastupala pod imenom BFC Vojvodina (logično, zar ne? ;).
kosarka.541junior,
-> #540, stefan> Po svemu sudeći doći će do fuzionisanja ekipa BFC i Vojvodina a
> nova ekipa bi nastupala pod imenom BFC Vojvodina (logično, zar
> ne? ;).
Samo Vojvodina, koja će preuzeti mesto BFC-a.
Mada mi nije jasno ko će onda ispasti u prvu B ligu :))
kosarka.542nikola.s,
-> #539, stefan> Buducnost-Partizan 89:87 (41:48)
Kakve su legende ovi iz Buducnosti. Kada se Muta zalio sto se
posle bakljade nista nije videlo, ladno su odgovorili "Pa sta,
ni mi nista nismo videli" :))))))))
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
kosarka.544mikson,
Partizan-Buducnost 104-53!!!!!!!!!!!!!!!!
Da dobro ste procitali 51 razlike!!!!!!!!!!!!!!!
Sta da vam kazem sem:ODRALI SMO IH!
P.S. I neka mi posle neko kaze da utakmice u podgorici nisu
namestene(ne mislim namestene kao potkupljene nego namestene kao
strah sudija i delegata!)
kosarka.545schef,
Stefanel nastavlja sa lošim igrama. U play-off-u je ispao u četvrtfinalu od
Meš-a (3:1 u pobedama).
U ostalim četvrfinalima Beneton je 'ladno prošao sa 3:1, Kađiva i Timsistem
igraju 2:2 trenutno, a Kinder vodi sa 2:1 protiv Telemarketa i evo muči se u
4. utakmici (gledam na BK trenutno njihovu 4. utakmicu - odnosno snimak).
kosarka.546schef,
51 razlike, a? ;>
P.S. Partizan - Budućnost 104:53 ;>
P.P.S. A prvu su nas dobili u Podgorici. ;) OSVETA! ;)
kosarka.547schef,
-> #541, junior][ Mada mi nije jasno ko će onda ispasti u prvu B ligu :))
;)
Neće zvezda, ne boj se. ;) Samo će jedan manje da ispadne iz I-b, a u I-b
će da uđe isti broj iz nižih koji je propisan.
kosarka.548gmatic,
-> #541, junior==> Samo Vojvodina, koja ce preuzeti mesto BFC-a.
==>
==> Mada mi nije jasno ko ce onda ispasti u prvu B ligu :))
Pa onda samo Borac jer je i bilo predvidjeno da ispadnu samo dve.
1 raspala se + 1 ispada = 2
Ovo moze uz malo mita KSJ-u jer je vosa bila zadnja pa bi pre morao
da ostane Borac nego oni.
kosarka.549stefan,
FIBA je obavestila Olimpijakos da je njegov igrač Ervin Grej bio
pozitivan na doping kontroli posle druge četvrtfinalne utakmice Evro lige
protiv Panatenaikosa. Zbog toga je Grej suspendovan do kraja sezone tako
da neće moći da nastupi iduće nedelje u Rimu na završnom turniru evropske
lige.
kosarka.550junior,
-> #549, stefan> protiv Panatenaikosa. Zbog toga je Grej suspendovan do kraja
> sezone tako da neće moći da nastupi iduće nedelje u Rimu na
> završnom turniru evropske lige.
Ima li šanse da izbace Olimpijakos sa Final-Foura?
kosarka.552stefan,
-> #550, junior>Ima li šanse da izbace Olimpijakos sa Final-Foura?
Ne - FIBA u takvim slučajevima kažnjava samo igrača. Smatraju da je on to
(doping) samoinicijativno uzeo i da klub nema nikakve veze sa time :)
kosarka.553mango,
-> #545, schef> U ostalim cetvrfinalima Beneton je 'ladno prosao sa 3:1, Kadiva i Timsistem
3:0 za Beneton.
> igraju 2:2 trenutno, a Kinder vodi sa 2:1 protiv Telemarketa i evo muci se
2:2 i u ovom mecu.
P.S. Sad vec 3:2 za Kinder.
kosarka.554swix,
E evo malo neuobičajene poruke za ovu konferenciju. :)
Ona glasi:
Poklanjam poster Partizanovog (naravno košarkaškog tima).
U pitanju je B3 (100cm x 70cm) štampan naravno u color-u.
Ako ima zainteresovanih neka se jave ili ovde ili na mail.
Meni ga neko doneo (više ni neznam ko), ali ja nevolim da išta lepim po
zidovima tako da (poster) sada stoji (đabe) "zarolan" na stolu.
Swix! :)
p.s. glupo bi bilo da ga bacim u kantu :)
p.s.s. po×utite dok sam dobre volje pa Šu ga joÜ i nekom dam. InaŔe ga bacam
kosarka.555swix,
-> #554, swix|-> U pitanju je B3 (100cm x 70cm) štampan naravno u color-u.
Greška!!!
B3 je 50cm x 70cm.
Ove je u pitanju B2.
Sorry :)
kosarka.556srkili,
PARTIZAN - FMP = 80:66
14 POENA RAZLIKE ZA PARTIZAN.UTAKMICA JE BILA REGULARNA
OD STRANE SUDIJA.
SLEDECE UTAKMICE SE IGRAJU:
1)23.4 1997."PIONIR""
2>25.4 1997. "FMP"
ZA OSTALE UTAKMICE NEZNAM KADA CE SE ODIGRATI
kosarka.557rades,
-> #556, srkili> PARTIZAN - FMP = 80:66
A atrakcija sa kokoskom??
kosarka.558gioblin,
Partizan - FMP 76:82
kakav bedak, idem da se upucam..pa pa!
kosarka.559guta,
-> #558, gioblin
#> Partizan - FMP 76:82
A tek par sledećih utakmica, kad dođete u pakao hale u Železniku... ;)
#> kakav bedak, idem da se upucam..pa pa!
Khm :>
A sad bez zezanja :) Dakle, Železnik je pokazao da Partizan nije nikakva
sveta krava u košarci, i da se sa njim može sasvim ravnopravno igrati
(i pobeđivati). Vredno je primetiti da je Železnik dobio ovu utakmicu
iako nije Bog-zna-kako igrao - istina, nije ni Partizan, pa su bar po
tome bili izjednačeni. Takođe, statistika na kraju utakmice pokazuje
marginalne razlike u procentu šuta, skokovima (Železnik nešto bolji u
procentu za tri poena). Da nas šut onako katastrofalno nije išao u prvoj
utakmici (za dva poena, prvo poluvreme - 26% (!)), svašta bi bilo ;)
Partizan je, uzgred, opet pokazao da ne zna da igra kada druga ekipa
konstantno vodi... Odmah počinju da soliraju, da se svađaju međusobno i
da je Mutin autoritet konstanta bliska nuli ;) Šteta za takav tim...
Sada se igraju utakmice u Železniku - neka je Partizanu Bog u pomoći ;)
Bez obzira na sve, tipujem 1:1 i u utakmicama na našem terenu, tj.
tipujem da će se igrati peta utakmica.
P.S. Zašto Berić mora stalno da izgleda kao da će u sledećem trenutku da
zaplače? ;)
P.P.S. Koturović & Čubrilo su naši aduti :>
kosarka.560srkili,
-> #558, gioblinnemoj da brines PARTIZAN ce dobiti FMP
kosarka.561srkili,
Momci ako ste vi cigani ja nisam.To sto je PARTIZAN izgub
od FMP nemora da znaci da ce izgubi play off.A vi cigani
nemojte se buniti sto ste ispali vec u pocetku.Ukupno ima.
jos 3 partije,pa cemo videti ko ce dobiti play off.
kosarka.562rades,
-> #559, guta>#> Partizan - FMP 76:82
> Vredno je primetiti da je Zeleznik dobio ovu
> utakmicu iako nije Bog-zna-kako igrao - istina, nije ni
> Partizan, pa su bar po tome bili izjednaceni.
Zeleznik je igrao sasvim solidno - umrtvio igru, sto Partizanu
nije nikako odgovaralo. Ceo tim je podbacio. Zeleznik je imao
veoma raspolozenog Gorana Boskovica, pa zatim Bulatovica koji
je non-stop provocirao i igrace Partizana (koji su nasedali na
provokacije i gresili) i publiku (ako "Grobari" dodju u Zeleznik
obezbedjenje mora da bude nadnadnadprosecno (jer ona hala je dusu
dala za uletanje - preskocis sipku i na terenu si).
> Partizan je, uzgred, opet pokazao da ne zna da igra kada druga
> ekipa konstantno vodi... Odmah pocinju da soliraju, da se
> svadaju medusobno i
Ovo je nazalost tacno - i to se potvrdilo bezbroj puta. Narocito
je bilo zalosno gledati kako lopta kruzi od jednog do drugog
igraca a niko ne sme da sutne.
Partizan u situacijama kada gubi - obicno stigne protivnika, a
onda usledi serijal gresaka, tako da protivnik ponovo stekne
osetniju prednost.
Ne znam da li na TV-u prikazuju onu glupu kokosku (tj. orla,soko-
la - ne znam sta je). Posle nedeljnog ispaljivanja - sada se ta
budala unutra jos gluplje ponasala. Kao fore prisluskuje u tajm-
autima, premerava teren, sere kamermanima, i sl. Ono je idijoti-
zam!
kosarka.563junior,
-> #559, guta> A tek par sledećih utakmica, kad dođete u pakao hale u
> Železniku... ;)
Već dugo nema izveštaja iz Železnika. ;) Nadam se da će
biti temeljni (i veseli :>, da nadoknade propušteno. ;)
> Bez obzira na sve, tipujem 1:1 i u utakmicama na našem terenu,
> tj. tipujem da će se igrati peta utakmica.
Cenim da ova ekipa Partizana ipak nije psihički sposobna za tako nešto. Ukoliko
iste ne posluži šut, oni jednostavno nemaju rešenja za zonu bilo kog
protivnika. Drobnjak i Tomašević mogli su da igraju 1-1 protiv Stanojevića,
Ivanovića, Koprivice i sl. ali su ipak za klasu ispod Bulatovića i Šilobada.
Možda imaju više talenta .. ali zna se, na čijoj je strani iskustvo.
Elem, cenim da FMP čak ni ne mora da ponovi ovakvu igru (a mora se priznati
da su odigrali odlično ;), da bi dobio, već je samo dovoljno da koncentriše
odbranu na bekove, te kad drugi put oni ne dobiju dovoljno upotrebljivih lopti,
mislim da će sve biti rešeno.
kosarka.564stefan,
-> #559, guta> P.S. Zašto Berić mora stalno da izgleda kao da će u sledećem trenutku
> da zaplače? ;)
To znači da je ljut ;)
kosarka.565dizel,
-> #563, junior** Već dugo nema izveštaja iz Železnika. ;) Nadam se da će
** biti temeljni (i veseli :>, da nadoknade propušteno. ;)
Ja se nadam da će biti puni pozitivne energije. ;)
** drugi put oni ne dobiju dovoljno upotrebljivih lopti, mislim
** da će sve biti rešeno.
Ih, ti ga baš pretera... FMP ima šanse da postane šampion, ali neće
mu biti nimalo lako, tj. još uvek je Partizan favorit.
kosarka.566guta,
-> #563, junior
#> Već dugo nema izveštaja iz Železnika. ;) Nadam se da će
#> biti temeljni (i veseli :>, da nadoknade propušteno. ;)
Nema se vremena, na žalost... :( Puno posla ovih dana, iako mi je hala
ispred zgrade. No, probaću da češće posećujem i izveštavam sa utakmica.
Ne bi bilo loše da nekakve izveštaje sa utakmica pišu i drugi ljudi.
Neki to već čine (dizel, nikola.s,...), ali su ti izveštaji, čak i za
moj ukus matorog ;) zvezdaša ponekad previše navijački obojeni.
Dizel, Nikola, ništa lično, naravno :)
#> Cenim da ova ekipa Partizana ipak nije psihički sposobna za tako nešto.
#> Ukoliko iste ne posluži šut, oni jednostavno nemaju rešenja za zonu bilo
#> kog protivnika. Drobnjak i Tomašević mogli su da igraju 1-1 protiv
#> Stanojevića, Ivanovića, Koprivice i sl. ali su ipak za klasu ispod
#> Bulatovića i Šilobada. Možda imaju više talenta .. ali zna se, na čijoj
#> je strani iskustvo.
Eh, tugo jesenja ;) Ipak mogu, ako je suditi po večerašnjoj utakmici.
Izdanje Železnika slično kao na prvoj utakmici u serijalu, šut (a bogami
i igra) katastrofalni. Opet je Železnik završio prvo poluvreme sa 27%
posto šuta za dva poena...
Sve u svemu, imali su (smo ;) priliku da povedemo sa 2:1 i steknemo bitnu
prednost, možda čak i rešimo sve u drugoj utakmici u Železniku, ali
nije se moglo. Bošković je debelo podbacio (samo 2 poena), Dejan
Vukosavljević takođe (on je glavni šuter za 3 poena u FMP-u, a treći
(valjda) po procentu u ligi), nisu se ni centri proslavili. Kada sve
saberem, jedno od najlošijih izdanja Železnika, otkada ga ja gledam,
što će reći, od kad su mi se doselili u komšiluk :)
Ostaje nada da će nastaviti da igraju po sistemu toplo-hladno, što znači
da utakmicu u nedelju sigurno dobijamo :)
Naravno, nije sve u lovi, ima nešto i u nekretninama, te ovom prilikom
čestitam na dobroj igri i pobedi navijačima Partizana. Pokazalo se
da, takođe, da je potrebno da neko od centara (Tomašević) mora da
ispadne iz igre da bi priliku dobili Lazarević i Vidačić... Ta dva momka
zajedno nisu skupila 5 minuta u celoj sezoni, a nije baš da su škart -
valjda igranje u juiorskoj/omladinskoj reprezentaciji nešto znači...
kosarka.567guta,
-> #560, srkili
#> nemoj da brines PARTIZAN ce dobiti FMP
Sad, kad si ga ti ovako utešio, definitivno mu je lakše ;>
Uzgred, da ne bih stigao Stefanu na listu za odstrel ;), komentar:
I pored pobede, Železniku predstoji težak posao ako misli da dobije
bar dve utakmice u finalu, o tituli i da ne pričamo... Partizan je,
de-fakto, kvalitetniji tim, ali uz ovakvo vođenje (aka Muta), ostaje
samo skup kvalitetnih i potencijalno kvalitetnih pojedinaca. Sve dok
se ne pojavi trener u Partizanu koji sme da se prodere i na svoje igrače,
a ne samo na sudije i protivničke igrače, sve dok Berić ima markicu da
igra kad i koliko hoće, bez obzira kako mu ide (za ovo videti deo sezone
kada se Berić nije video na terenu, a igrao 40 minuta), sve dok...,
neće Partizan biti pravi tim.
kosarka.568guta,
-> #561, srkili
#> Momci ako ste vi cigani ja nisam.
Jako naS je drago ;)
#> To sto je PARTIZAN izgub
#> od FMP nemora da znaci da ce izgubi play off.A vi cigani
#> nemojte se buniti sto ste ispali vec u pocetku.Ukupno ima.
#> jos 3 partije,pa cemo videti ko ce dobiti play off.
Naravno, ima još da se igra, a Partizan je i dalje veliki favorit,
prevashodno zbog dužine klupe, a nešto i zbog kvaliteta.
P.S. Traži od nastavnice srpskog jezika da ti vrati pare :>
kosarka.569schef,
-> #559, guta
][#> Partizan - FMP 76:82
][
][ A tek par sledećih utakmica, kad dođete u pakao hale u
][ Železniku... ;)
I ti ono zoveš pakao? :)))))
Jedino što me kolje je to što nikako nismo uspeli da se odlepimo od 20
poena razlike... ;> Mada, da ne grešim dušu, bilo bi i mnogo više da sudije
nisu svirale u korist FMP-a.
Odavno nisam gledao onako lošu igru nekog tima kao što je to igrao FMP
sinoć. Razloge ne znam, ali verovatno su u svojim glavama već postali novi
šampioni računajući na pomoć publike. :))) Publika je stvarno bila fenomenalna
i mnogo je pomogla svojim izrazito inventivnim skandiranjem 'EF-EM-PE!
EF-EM-PE!' ;> par puta tokom utakmice. ;)))
No, nije ni bitno, jer je Partizan vratio stvari na svoje mesto.
P.S. Naučite onog Boškovića da ne pravi korake. ;) Bar 2 puta ih je
napravio a da sudije nisu primetile (ili nisu svirale) plus ono što su morale
da sviraju jer je bilo očigledno da ne mož' biti očiglednije. ;)
P.P.S. Ako nekoga interesuje ona riba što je šutirala u poluvremenu (valjda
ste zapamtili da je iz Kragujevca ;) neka mi se obrati na mail za detalje...
P.P.P.S. Mogao bi malo da kritikuješ one koji prave reklamu za FMP da malo
bolje nauče engleski jezik. ;> U reklami u jednom trenutku piše 'We CAN
everything'. ;> Ne znam gde im se delo jedno 'do'. :)))
kosarka.570schef,
-> #566, guta
][ Ostaje nada da će nastaviti da igraju po sistemu toplo-hladno,
][ što znači da utakmicu u nedelju sigurno dobijamo :)
Nije ti palo na pamet da nisu navikli da igraju utakmice u takvom tempu?
][ Naravno, nije sve u lovi, ima nešto i u nekretninama, te ovom
][ prilikom čestitam na dobroj igri i pobedi navijačima
][ Partizana. Pokazalo se da, takođe, da je potrebno da neko od
Hvala, hvala... ;) Hvala i u ime svih navijača Partizana. ;>
][ centara (Tomašević) mora da ispadne iz igre da bi priliku
][ dobili Lazarević i Vidačić... Ta dva momka zajedno nisu
][ skupila 5 minuta u celoj sezoni, a nije baš da su škart -
][ valjda igranje u juiorskoj/omladinskoj reprezentaciji nešto
][ znači...
Pa da su škart ne bi bili u Partizanu. ;) Momci jesu odlični, ali ipak
Lazarević se nije uklopio - sam Muta kaže da ga je ubacivao nekoliko puta u
toku sezone i zbog toga Partizan umalo nije gubio neke već dobijene utakmice.
Vidačić je još uvek mlad, mora on još malo da čeka... ;) Od sledeće sezone -
ko zna. Zavisi uostalom od toga ko će da dođe, a ko da ode. Ja bih voleo da
dođu Đokić i Radošević, a da ode samo Dragoljub Vidačić. :> Tada bismo imali
ekipu za final-four. Naravno, ako odemo u ligu šampiona. ;)
Inače, ako ode Berić, ostaćemo bez vođe, a to se može loše odraziti na
igru. No, bar nećemo da gubimo utakmice kada vođa podbaci. ;)
kosarka.571schef,
-> #567, guta
][ I pored pobede, Železniku predstoji težak posao ako misli da
][ dobije bar dve utakmice u finalu, o tituli i da ne pričamo...
Yap. Ovde se slažemo.
][ Partizan je, de-fakto, kvalitetniji tim, ali uz ovakvo vođenje
][ (aka Muta), ostaje samo skup kvalitetnih i potencijalno
][ kvalitetnih pojedinaca. Sve dok se ne pojavi trener u
][ Partizanu koji sme da se prodere i na svoje igrače, a ne samo
Nemoj tako. Muta je odličan trener, i u svakom slučaju je ogroman napredak
u odnosu na Žeravicu. Takođe se ne bih složio sa tim da nije autoritet. Seti
se samo da je Čubrila izostavio iz tima zato što je zaspao dok su gledali
Bajernovu utakmicu na videu. :))) Inače, ne znam otkud ti to da se ne dere na
svoje igrače? Čovek se bre ubi od dranja. :) Kadgod igrači Partizana sk*njaju
nešto, eto njega da to 'malo prokomentariše'. ;>
][ na sudije i protivničke igrače, sve dok Berić ima markicu da
][ igra kad i koliko hoće, bez obzira kako mu ide (za ovo videti
][ deo sezone kada se Berić nije video na terenu, a igrao 40
][ minuta), sve dok..., neće Partizan biti pravi tim.
Ovde se slažemo, ali retko kada Beriću nije išlo dok je ostatak tima igrao
odlično pa je ovaj sve upropastio. Kada timu ne ide tu je vođa ekipe da pokuša
nešto sam. E, ako ni njemu ne krene, nije bre on jedini krivac za to... Sinoć
si mogao da vidiš obrnut primer: u prvom poluvremenu Berić nije postigao
nijedan poen, verovatno jer je bio striktno čuvan od strane FMP-ovih igrača,
pa ga zato Muta nije ni forsirao. Ali, zato je ostatak tima odigrao odlično,
pa je Muta mogao da ga vrati u drugom poluvremenu kada je samim tim što nije
postigao nijedan poen u prvom skinut pritisak sa njega od strane FMP-ovih
igrača i čovek se naravno raspucao i doprineo odličnoj igri Partizana i u
drugom poluvremenu. Čak je i prešišao Drobnjaka u poenima (ako se ne varam).
kosarka.572rades,
FMP - PARTIZAN 51 - 71
( 1 - 2 )
Potpuno drugacije izdanje igraca Partizana. Iako je Dejan Tomase-
vic za 2 min dobio 4 licne greske, razigranom Drobnjaku i Koturo-
vicu centri FMP-a nisu mogli da pariraju. Videlo se kako utakmica
moze da se lako dobije kada igra ceo tim - tu prvenstveno mislim
da u igru ulaze vise od 6 igraca. Zbog licnih gresaka Tomasevic
je ceo mec presedeo na klupi, pa je priliku konacno dobio i Misel
Lazarevic, a pred kraj i Vlada Vidacic. Spoljna linija Partizana
je takodje dobro odigrala - narocito Lukovski. Mica Beric je veci
deo utakmice presedeo na klupi - i pokazalo se (narocito u prvom
poluvremenu) da Partizan sasvim dobro igra i bez njega. Iako je
izgubio nekoliko lopti u drugom poluvremenu - ipak je postigao
nekoliko trojki i dosta dobro gadjao sa linije slobodnih bacanja
(narocito u finisu).
Na drugoj strani ekipa FMP-a je potpuno podbacila (kao i Partizan
u 2. utakmici). Goran Boskovic - izuzetno slab, Bulatovic - do
5-6 min pre kraja utakmice dao 2 poena - a onda ipak stigao do
10-15 koseva i to najvise sa linije slobodnih bacanja. Uopste
trener FMP-a Momir Milatovic je dugo trazio pravu petorku.
Sto se tice navijaca - Grobare su smestili u jedan ugao hale, od
zastava tu je bila "Stoka". Mnogi Grobari su ostali ispred hale
jer su plavi prvo cekali da se napuni hala, a onda da ih puste.
Ipak navijanje je bilo solidno. Bilo je i nekih cigana (roma) ko-
ji su nesto se bunili na navijanje Grobara - pa je onda (sve se
desava pre pocetka utakmice) tek usledio ceo repetroar. Na kraju
je taj udaljen iz hale.
Na poluvremenu je jedna mala iz Kragujevca gadjala trojku (nagra-
dna igra), medjutim sam stil "bacanje kamena s ramena" nije mogao
da donese rezultate. Steta , nagrada je bio neki automobil.
Sledeca utakmica se igra u nedelju u 19.30h.
kosarka.573mantoniadis,
Duda Ivkovic i sin
dudaki.jpgkosarka.574mantoniadis,
Fasulas & Tarlac sa kupom
fasulas.jpgkosarka.575mantoniadis,
Najbolja ekipa Evrope 1997
kypelo.jpgkosarka.576mantoniadis,
Rivers - MVP Final Four_a
rivers.jpgkosarka.577morkin,
-> #569, schef> P.P.P.S. Mogao bi malo da kritikuješ one koji prave reklamu za FMP da malo
> bolje nauče engleski jezik. ;> U reklami u jednom trenutku piše 'We CAN
> everything'. ;> Ne znam gde im se delo jedno 'do'. :)))
:))))))))))))))))
We CAN everything - Mi konzervišemo sve (možemo da stavimo svašta u konzerve)
CAN = konzerva, limenka.
Reklama je genijalna zato jer asocira na ono što si i ti primetio: We can do
everything - We [can] can everything
kosarka.578morkin,
-> #567, guta> se ne pojavi trener u Partizanu koji sme da se prodere i na svoje igrače,
Podseti me na Vujoševića (moram bez zvezdica):
"Jebem vas u oči ćorave, koji kurac tamo radite?"
Tako je počeo svoj savet za vreme minute odmora. Bio je vrlo nervozan pa je
svaku rečenicu začinio sa vulgarnostima. Najzabavnije je bilo čuti posle
komentatora (ne sećam se ko je bio): "Čuli ste savete trenera Vujoševića..."
:))))))))))
kosarka.579morkin,
-> #575, mantoniadis> Najbolja ekipa Evrope 1997
A za koga navijaš? O:)
kosarka.580pifat,
-> #578, morkin
>>Podseti me na Vujoševića
>>Tako je počeo svoj savet za vreme minute odmora. Bio je vrlo nervozan pa je
>>svaku rečenicu začinio sa vulgarnostima. Najzabavnije je bilo čuti posle
>>komentatora (ne sećam se ko je bio): "Čuli ste savete trenera Vujoševića..."
Je li beše Vujoševićev biser iz nekog davnog plej ofa sa Bosnom u
Beogradu, kada mu je tonac poturio mikrofon za vreme tajm-auta u
napetom poslednjem minutu:
"A sada ima da držite loptu u pi*** ma*******!!!"
Komentator je definitivno ostao bez teksta i dugo posle toga više
nijedan reditelj se nije usuđivao da uključuje mikrofon u blizini
nervoznih trenera :)
kosarka.581schef,
-> #577, morkin][ :))))))))))))))))
][
][ We CAN everything - Mi konzervišemo sve (možemo da stavimo
][ svašta u konzerve)
][
][ CAN = konzerva, limenka.
Joooooooooooooooooj! :) Al' sam se izblamir'o... ;)))))))
Naravno da znam šta znači 'can', ali eto, nisam se setio u trenutku. :)))
][ Reklama je genijalna zato jer asocira na ono što si i ti
][ primetio: We can do everything - We [can] can everything
Koj' sam ja blamer! ;)
kosarka.582gligo,
-> #572, rades Sta ce te sad reci?!!?
kosarka.583giovanni,
-> #563, juniorĘ? Već dugo nema izveštaja iz Železnika. ;) Nadam se da će
Ę? biti temeljni (i veseli :>, da nadoknade propušteno. ;)
Evo ga. :)
Prvo sam se raspitao kod nadležnog ministarstva da li treba pasoš ;) za
tu daleku zemlju i kad sam dobio uveravanja da mi neće trebati napunio sam
rezervoar vernog mi jugića i otisnuo se put Železnika da bodrim svoj
Partizan. Nekoliko hiljada ;) KM od Terazija (centra sveta) nalazi se
malena državica iz koje je neki KK po imenu "FMP - Železnik" koji se bori
protiv našeg Partizana u nadi da bi mogli da osvoje titulu prvaka
nepriznate države koja se odaziva na englesko ime Fry.
Iako sam na vreme krenuo na put, pred zdanje u kojem će se odigrati par
sudbonosnih utakmica za oba tima sam stigao tek sat vremena pre početka
tekme. Prvo da prepričam kako sam ustanovio da je to što vidim hala. Kad
sam skrenuo u ulicu u kojoj se nalazi dvorana, naišao sam na veću grupu
huligana jednoobrazno obučenih (svi plave pantalone i jakne i neke smešne
kape na glavama, imaju i neke bedževe ili značke). Ta slika mi je
ukazivala da sam na dobrom putu. Međutim, kad sam prišao bliže, čula se
strahovita buka koju su stvarala neka deca pa sam pomislio nije li to
neka obrazovna ustanova tipa osnovne škole. I taman kad mi se učinilo da
sam pogrešio, sretoh nekoliko poznanika koji su se ranije raspitali o ovoj
nepoznatoj teritoriji i koji su me uverili da smo stigli baš pred hram
košarke u Železniku. Fantastično! Bio sam potpuno fasciniran veličinom
zdanja u koje bi moglo da stane celo stanovništvo jedne zgrade, možda
čak i solitera sa N.BG.
Uz hladno piće vreme je brzo prošlo i trebalo je ući u halu. To nam se
činilo skoro nemogućim dok nismo ustanovili da je jedan od onih huligana u
plavom zapravo brat od ribe jednog od naših (budući šurak, saučešće ;)
mom ortaku je izjavila cela ekipa grobara koja je došla u Železnik) te je
nas četvorica ušlo na tzv. glavni ulaz. A unutra čoveku krv u žilama da se
sledi. Sa svih strana huk grlatih navijača FMP-a, ozvučenje koje sabija
mozak u zrnce prašine...
Najveće iznenađenje je ogroman ekran u boji veličine 3x3m na kome se
vrteo snimak finala kupa. Kakve li podlosti. Uplašio sam se kako će to
psihički delovati na naše igrače i da li će se izdići iznad nesportskog
čina domaćina i viteški se boriti. Tokom zagrevanja sam se uverio da su
rešeni da uspeju u nemogućoj misiji pobede u inostranstvu. To im se
očitavalo sa lica, iako je razdaljina od terena do tribina čak
neverovatnih pola metra. A onda novi šok. Na onom ekranu su počeli da
puštaju neke spotove sa MTV i to neke čamuge, neke repere i još ko zna
kakva čuda a na kraju i reklame za NIKE sa AIR Jordanom u glavnoj ulozi.
To me dotuklo (a možda i onih nekoliko piva ;) i nisam mogao do početka
tekme da se oporavim.
Što se tiče samog meča, većina vas je imala prilike da preko malih ekrana
vidi da je Partizan tokom celog susreta bio bolji i da pobeda nije ni u
jednom trenutku dolazila u pitanje. Navijača Železnika je bilo nešto više
nego nas ali su oni već u 12-13 minutu drugog poluvremena počeli da
napuštaju halu (tada je Partizan već vodio sa 20 razlike). Ostalo im je
da se nadaju da će danas izjednačiti na 2:2 i u majstorici eventualno da
iznenade. Sve u svemu, najlepše tog dana je bilo vreme (konačno sunce) i,
naravno, pobeda Partizana.
I još jedna stvar. Ona devojka (valjda iz KG - šefe jel' je znaš?) je
osvojila bicikl tako što je promašila trojku. Da je pogodila, dobila bi
FIAT UNO. Mogli su bar da joj pomognu nekim savetom. Onako kako je
šutirala (jednom rukom) ne bi pogodila još tri godine. Onaj tip što je
najavio je rekao kako su oni po ugledu na NBA organizovali ovu nagradnu
igru. Pa da je po ugledu na NBA našli bi joj i stručnjaka ako što rade
ameri, da je obuči kako da pogodi. A samo da podsetim da se u Americi radi
o milion US$.
kosarka.584dizel,
-> #566, guta** izveštaji, čak i za moj ukus matorog ;) zvezdaša ponekad
** previše navijački obojeni. Dizel, Nikola, ništa lično, naravno
Ma pisao bih ja objektivno, samo kad bih mogao. :) Ne znam da li
si primetio, ja se uvek izvinim na neobjektivnosti. :)
** Ostaje nada da će nastaviti da igraju po sistemu toplo-hladno,
** što znači da utakmicu u nedelju sigurno dobijamo :)
Dajem vam punu podršku, mada će 99% Partizan biti šampion. Ipak je
to najkvalitetniji tim u našoj zemlji, iako ima česte padove u igri
(verovatno zato što je ekipa još uvek jako mlada i nema pravog vođu).
Inače, pre neki dan mi jedan od realnijih grobara - pravih navijača reče
da su utakmice sigurno nameštene.
Da budem iskren, i meni je bilo čudno da gledam ovakvu igru Železnika
u prvom i trećem meču, i Partizana u drugom. Ipak ti igrači treniraju
godinama, skoro je neverovatno da imaju onako nizak procenat šuta. Ipak,
nadam se da ipak kod nas nema toliko nameštanja, jer zašto onda uopše
navijati...?
kosarka.585dizel,
-> #578, morkin** Najzabavnije je bilo čuti posle komentatora (ne sećam se ko je
** bio): "Čuli ste savete trenera Vujoševića..."
Vujošević ruleZ. :)
A što se tiče komentatora, mora da je bio Gajić. ;) Ko je gledao final-four
znaće o čemu se radi... U finalnom meču je bar 15 min. pričao o stvarima
koje nisu imale veze sa utakmicom, stalno je grešio kod imena igrača,
pokušavao da imitira Mihajlovskog pri pominjanju navijača Olimpijakosa
("...oni pevaju iz grla" - ili nešto slično). :)))
kosarka.586junior,
-> #569, schef> P.P.S. Ako nekoga interesuje ona riba što je šutirala u
> poluvremenu (valjda ste zapamtili da je iz Kragujevca ;) neka
> mi se obrati na mail za detalje...
Hm, da je dobila .. možda. Ovako, pozdravi je pozdravi ... ;)
> Jedino što me kolje je to što nikako nismo uspeli da se
> odlepimo od 20 poena razlike... ;> Mada, da ne grešim dušu,
> bilo bi i mnogo više da sudije nisu svirale u korist FMP-a.
Loše izdanje FMP-a, i potvrđuje moje mišljenje, da Partizan
niko ne može da dobije kad mu bekovi rade. Kad nije uspeo Efes,
Kinder, Barsa .. šta FMP tu ima da traži.
Zaustaviti bekove, pre svega Brkića i Berića, mada ni Lukovski
nije za potcenjivanje mora biti prioritetan zadatak protiv Partizana.
PS. Sad već znamo novog/starog šampiona. Šteta za FMP. :(=
kosarka.587vitez.koja,
-> #570, schef#=> Inače, ako ode Berić, ostaćemo bez vođe, a to se može loše
#=> odraziti na igru. No, bar nećemo da gubimo utakmice kada vođa
#=> podbaci. ;)
:)) Daj, Berić pa vođa... Nasedaš na novinske natpise i komentare
o "pravoj kapitenskoj igri"... Berić je tip Dražena Petrovića, ali
slabiji u svakoj kategoriji od njega...
sk
kosarka.588schef,
-> #583, giovanni
][ I još jedna stvar. Ona devojka (valjda iz KG - šefe jel' je
][ znaš?) je
Znam je iz viđenja jer smo išli u istu školu, jel'te. ;) Samo, ona je 2
jahren ;) mlađa od mene... Ali, zato znam nekog ko je olično zna :> jerbo je
sa njom u odeljenju... ;) Mala će da postane faca godine. ;>
Da se ne briše:
Partizan je pobedio i u 4. utakmici i tako pokazao da je stvarno bez
premca u Jugoslaviji i šire, i da mu ne mogu nauditi kojekakvi Železnici ;)
Beočinci ili Bankari... Ona slabost pri kraju utakmice je samo još jedan dokaz
da su gospoda dovedena iz Zvezde poslata namerno da bi nas sabotirala, jer
zamalo zbog njih da izgubimo već odavno dobijenu utakmicu.
No, znate kako se kaže - MA SVE U K*RAC PARTIZAN JE SHAMPION! ;>
kosarka.589mango,
-> #563, junior> protivnika. Drobnjak i Tomasevic mogli su da igraju 1-1 protiv Stanojevica,
> Ivanovica, Koprivice i sl. ali su ipak za klasu ispod Bulatovica i
Ti ga bas pretera;))))))))
kosarka.590nenad,
-> #586, junior> Hm, da je dobila .. možda. Ovako, pozdravi je pozdravi ... ;)
Šta, čim riba ne dobije, ne zanima te više..? ;)
kosarka.591guta,
Čestitke navijačima Partizana na osvojenoj tituli :)
Bilo je zasluženo, mada...
...da je Bošković dao trojku na samom kraju, bilo bi kuku-lele ;)
No, bez zezanja, momci su zaista zaslužili titulu.
.to Stefan: Ma, Berić uvek izgleda kao da će da zarida, ne samo kad je
ljut... ;)
kosarka.592mango,
-> #583, giovanni> Sto se tice samog meca, vecina vas je imala prilike da preko malih ekrana
> vidi da je Partizan tokom celog susreta bio bolji i da pobeda nije ni u
> jednom trenutku dolazila u pitanje. Navijaca Zeleznika je bilo nesto vise
> nego nas ali su oni vec u 12-13 minutu drugog poluvremena poceli da
> napustaju halu (tada je Partizan vec vodio sa 20 razlike). Ostalo im je
Od navijaca Zeleznika do kraja je ostao samo Covic;>>>>
kosarka.593stefan,
-> #591, guta>.to Stefan: Ma, Berić uvek izgleda kao da će da zarida, ne samo kad je
> ljut... ;)
To se zove univerzalna faca ;) No, na svu sreću izgleda da je
definitivno da će vođa ;) tima da napusti Partizan. Osim njega izgleda da
i Tomašević razmišlja o odlasku preko grane. Što se prinova tiče, navodno
sigurni su Đokić (zbog čega se spominje odlazak Vidačića u Beobanku) i
Radošević.
kosarka.594junior,
-> #591, guta> .to Stefan: Ma, Berić uvek izgleda kao da će da zarida, ne samo
> kad je ljut... ;)
Ono što daje jačinu Partizanu jeste psihička stabilnost igrača.
PS. Da li su i ostali primetili, kako se VOĐA jedne ekipe, krsti i moli
Bogu 4 sekunde pred kraj utakmice? ;)
kosarka.595madamov,
-> #569, schef> P.P.P.S. Mogao bi malo da kritikuješ one koji prave reklamu za FMP da malo
> bolje nauče engleski jezik. ;> U reklami u jednom trenutku piše 'We CAN
> everything'. ;> Ne znam gde im se delo jedno 'do'. :)))
Reklama je odlična i to je namerno urađeno. Naime, FMP (starosedeoci na
opštini Čukarica fariku znaju pod imenom "Proleter" B)) pravi konzerve,
limenke i ostalu sličnu robu, a kad kritikuješ trebalo bi da znaš šta znači
reč CAN na engleskom.
kosarka.596gligo,
Daj bre pustite te cigane...
Pa zar ne vidite ljudi da oni vide sebe u tom FMP-u...
Nesto ga kao brane...a ovamo..
Pola cigana koji su videli da od Zvezde nema nista,
presli da navijaju za FMP...varam se?..tesko..
.P.S. ciganima su pojacanja porodica Topalovic
A nama "samo" Radosevic i Djokic
poz,yo gligo
kosarka.597schef,
-> #593, stefan
][ sigurni su Đokić (zbog čega se spominje odlazak Vidačića u
][ Beobanku) i Radošević.
Odlično!
Još samo kada bi Berić i Tomašević ostali... :(
Zamislite tim:
Đokić
Lukovski
Brkić
Berić
Radošević
Čubrilo
Drobnjak
Tomašević
Koturović
WOW! :) Bili bismo opet šampioni evrope! Samo da ovi naši budu pametni i
da ponude Beriću dosta love za ostanak.
kosarka.598schef,
-> #596, gligo
][ Pola cigana koji su videli da od Zvezde nema nista,
][ presli da navijaju za FMP...varam se?..tesko..
Druga polovina navija za Beobanku. :)))
kosarka.599dizel,
-> #591, guta** ...da je Bošković dao trojku na samom kraju, bilo bi kuku-lele
** ;)
Finiš utakmice je bio fenomenalan, samo još da je Bošković dao trojku. ;)
Iskreno rečeno, bilo me baš briga ko će da dobije, samo sam hteo da bude
što napetije, tj. nerešeno. ;)
** No, bez zezanja, momci su zaista zaslužili titulu.
Apsolutno.
kosarka.600dizel,
-> #593, stefan** prinova tiče, navodno sigurni su Đokić (zbog čega se spominje
** odlazak Vidačića u Beobanku)
A Lukovskog u Spartak? ;) (kad se samo setim one "skrivene kamere").
** i Radošević.
Daj Bože da se ponovi "slučaj Savićević". ;)
kosarka.601mango,
-> #591, guta> ...da je Boskovic dao trojku na samom kraju, bilo bi kuku-lele ;)
Da je baba musko zvala bi se Dusko;) (klinci iz kraja Rulez;)
> .to Stefan: Ma, Beric uvek izgleda kao da ce da zarida, ne samo kad je
> ljut... ;)
Ma nek se ljuti i place koliko hoce, glavno da on vise nece igrati
za Partizan;) Rekao je da ide! Konacno;) U Partizan definitivno
dolaze Radosevic i Djokic, a mozda bude jos neko pojacanje. Bulja
Vidacic ce verovatno u Beobanku. To su bile dobre vesti, a sada
lose:( Mozda ce otici i Tomasevic:((
P.S. Sta je bilo sa najavljenim pojacanjima CZ-a i BFC-a?
Jesu li potpisali ugovore ili... ?
kosarka.602stefan,
-> #597, schef>WOW! :) Bili bismo opet šampioni evrope! Samo da ovi naši budu pametni i
>da ponude Beriću dosta love za ostanak.
Na sreću, biće dovoljno pametni da to ne urade ;>
Jes' ti normalan bre? :) Sedam godina čekam da ga ne vidim ;) a ti našao
sad da mi nešto lamentiraš oko toga što ide? :) Neka ide, daleko mu lepa
kuća. Ako nekome baš treba igrač koji ne zna ništa drugo sem da šutira (i
to onako kljakavo, bacaka se onim rukama k'o da ga je neko preplašio ;) to
će bar lako da se nađe. Ja se samo nadam da onaj mali Radošević neće
ispasti još jedan "biser" naše košarke koji će krenuti stopama "velikana"
poput Lončara i Berića. Ako bude igrao upola onako kao u Borcu ionako bi
Berić ispao iz prve petorke a pošto on za sebe smatra da je velika faca i
isto tako veliki autoritet (seća li se neko ove njegove izjave kad su mu
sudili prestup kod slobodnih bacanja? :) znači da ne bi hteo da sedi na
klupi ;) A on je zapravo idealni šesti igrač, ubaciš ga na 5 minuta,
pustiš ga da proba da ubaci te tri njegove trojke - ako uspe sjajno
izvlačiš ga napolje dok ne zase*e nešto i puštaš da igraju one koji to
znaju a ako ne uspe, je*i ga, ne možeš da očekuješ od takvog igrača da mu
uvek uspe ;) Ali da bude u ekipi kao glavni igrač, kapiten, "vođa" i
"autoritet" to je bre smejurija i antireklama za tako lep sport i za klub
koji ga kao takvog drži.
kosarka.603gligo,
-> #597, schef >>zamislite tim...
Brate,pgazicemo ih sve...
poz,yo gligo
kosarka.604gligo,
-> #598, schef>> druga polovina navija za Beobanku
Ne verujem,mislim da su to sve Partizanovi navijaci,koje sad mrzi
da idu u Pionir...he..he..ovamo im je najblize...
kosarka.605gmatic,
-> #601, mango==> lose:( Mozda ce otici i Tomasevic:((
Pa zar je to losa vest ? On o basketu nema pojma samo sto
ima dobar skok!!!
kosarka.606gligo,
-> #599, dizel >>apsolutno
I vise od apsolutnog...mozda i evropsku..titulu...!!!
kosarka.607gligo,
-> #601, mango >>Sta je bilo sa ..pojacanjima iz BFC-a...
Pa,vec sam reko dolazi Zvezdi porodica Topalovic+Kuzmanovic
.P.S. Nesto sam cuo i za pleja Lovcena,Radonjica..
poz,yo gliga
kosarka.608gligo,
-> #602, stefan >>Ja se samo nadam da Radosevic nece krenuti stopama Loncara i
Berica...
Pa vec je krenuo...Vec duze ga pratim i reci cu ti da decko
trosi 85% lopti cele ekipe...al zato ubada...
Cuo sam da su se treneri reprezentacije Obradovic i Ivkovic
kladili pre svake utakmice da li ce Radosevic dati vise od
35poena,ili manje...
poz,yo gligo
kosarka.609gligo,
-> #605, gmatic>>samo ima dobar skok
Samo ..nista vise..
Seti se nekih utakmica pri kraju lige..FMP npr.
poz,yo gligo
kosarka.610rades,
-> #597, schef> Zamislite tim:
> Dokic
> Lukovski
> Brkic
> Beric
> Radosevic
> Cubrilo
> Drobnjak
> Tomasevic
> Koturovic
Ma Beric moze da ide, al Tomasevic nek ostane bar jos 1 sezonu.
Ovom timu fali 4.centar (npr. Misel Lazarevic - decko se nije
naigrao ove sezone, ali kazu da na treningu razbija. A i treba
nam ako Tomasevic opet dobije 4 licne za 5 min - za svaki slucaj)
kosarka.611junior,
-> #587, vitez.koja> o "pravoj kapitenskoj igri"... Berić je tip Dražena Petrovića,
> ali slabiji u svakoj kategoriji od njega...
Berić - Dražen??
Pu, pu .. pomeri se s mesta.
Berić u svojim najvećim snovima, može da postane samo jedno - Lončar.
I to ako trenira noćima ;)) To je čovek, koji ima samo jedno rešenje
kad dobije loptu - da je šutne. Pregled terena kao što ga ima Danilović,
Dražen, usudio bih se reći i Radošević, ova dvojica nikad neće posedovati.
Ja ih kritikujem zbog neimanja svestranosti, mada ne sporim da i takvi
igrači moraju da postoje (gde bi nam bio kraj, kad bi svi bili lucidni ;),
ali cenim da će prednost u duelima, uvek imati onaj koji može da reši
"situaciju" šutem iz kontakta, ili ulazom. A to su gorenavedeni.
kosarka.612junior,
-> #593, stefan> i Tomašević razmišlja o odlasku preko grane. Što se prinova
> tiče, navodno sigurni su Đokić (zbog čega se spominje odlazak
> Vidačića u Beobanku) i Radošević.
Večeras sam na utakmici (Yu-Spa) video Radoševića. Znači, već se
doselio u Beograd ;) E sad, ima 2 stvari:
1) bio je u nekoj grobarskoj jakni ;)
2) pričao je sa čovekom u crvenom kačketu ;))
Za koga je (će) potpisao ne znam, ali da se seli u Beograd, to je
sigurno.
kosarka.613giovanni,
-> #592, mangoĘ? Od navijaca Zeleznika do kraja je ostao samo Covic;>>>>
Ostao je Čović ali nije ni on navijao za FMP (čovek je grobar). :)
kosarka.614mango,
-> #608, gligo> >>Ja se samo nadam da Radosevic nece krenuti stopama Loncara i
> Berica...
>
> Pa vec je krenuo...Vec duze ga pratim i reci cu ti da decko
> trosi 85% lopti cele ekipe...al zato ubada...
> Cuo sam da su se treneri reprezentacije Obradovic i Ivkovic
> kladili pre svake utakmice da li ce Radosevic dati vise od
> 35poena,ili manje...
Pazi ovako: svi "veliki" igraci trose mnogo lopti, ali nesto i znaju (mnogo).
Beric ne zna ni jedan jedini dribling!!! Sem ako se za dribling ne smatra
plivanje;)
Sto se tice Radosevica, mislim da ga debelo precenjuju. Mozda i gresim (videce
se)
tj. nadam se da gresim, ali bice to jos jedan prosecan igrac koji zna da
zabrlja:(
kosarka.615mango,
-> #610, rades> Ma Beric moze da ide, al Tomasevic nek ostane bar jos 1 sezonu.
> Ovom timu fali 4.centar (npr. Misel Lazarevic - decko se nije
> naigrao ove sezone, ali kazu da na treningu razbija. A i treba
> nam ako Tomasevic opet dobije 4 licne za 5 min - za svaki slucaj)
Koliko bi ti centara- 100? Dosta je 2 centra i 2 cetvorke;) Sem toga
schef je nabrojao devet igraca sto znaci da ima mesta za jos jednog,
npr. Lazarevica. Kad bi dosao Popovic (kao sto se prica) imali bi 2
jaka tima i sto je jos vaznije iskustvo.
kosarka.616mango,
-> #605, gmatic>==> lose:( Mozda ce otici i Tomasevic:((
>
> Pa zar je to losa vest ? On o basketu nema pojma samo sto
> ima dobar skok!!!
Mozda o basketu i nema pojma, ali ima o kosarci;)) Sto me nervira kad
cigani pricaju kako Tomasevic nema pojma:( Decko je dobar igrac, i strelac
i skakac i borac u isto vreme, a takav nam i treba.
kosarka.617mango,
-> #613, giovanni> Ę? Od navijaca Zeleznika do kraja je ostao samo Covic;>>>>
>
> Ostao je Covic ali nije ni on navijao za FMP (covek je grobar). :)
Da da, i Arkan je navijao za CZ u kupu;) Zato je hteo da bije Dzaju;)
kosarka.618vitez.koja,
-> #605, gmatic#=> Pa zar je to losa vest ? On o basketu nema pojma samo sto
#=> ima dobar skok!!!
Samo dobar skok, dobar šut (dok je igrao u Zvezdi imao je još
bolji, sad je pokvario) i ume da se dobro postavi. Malo je tankih
živaca i fali mu nerava za normalnu igru u poslednjim minutima (i
slobodna bacanja)... Voleo bih da ostane, Berić i D. Vidačić neka
idu...
sk
kosarka.619rades,
-> #615, mango>> Ma Beric moze da ide, al Tomasevic nek ostane bar jos 1
>> sezonu. Ovom timu fali 4.centar (npr. Misel Lazarevic
> Koliko bi ti centara- 100? Dosta je 2 centra i 2 cetvorke;)
> schef je nabrojao devet igraca sto znaci da ima mesta za
> jos jednog, npr. Lazarevica.
A sta sam ja rekao??
Pod pojmom 4 centra ne mislim na 4 petice, vec 2+2 (kao sto
si napisao).
kosarka.620gmatic,
-> #614, mango==> Pazi ovako: svi "veliki" igraci trose mnogo lopti, ali nesto
==> i znaju (mnogo). Beric ne zna ni jedan jedini dribling!!! Sem
==> ako se za dribling ne smatra plivanje;)
==> Sto se tice Radosevica, mislim da ga debelo precenjuju. Mozda
==> i gresim (videce se)
==> tj. nadam se da gresim, ali bice to jos jedan prosecan igrac
==> koji zna da zabrlja:(
Beric samo dobro sutira trojke i brzo utrcava kada vidi supljinu
(to jest kad ostatak tima napravi istu u protivnickoj odbrani).
U partizanu me odusevljava centarski trio a ponajvise Drobnjak
koji zna da odigra kako valj (i da asistira i da poentira a nije
los ni u odbrani). Tomasevic je dobar skakac i to je sve. Voli
egzibicije i kada mu neka podje za rukom sav je happy pa pocne da
se bori ko "lav" (tako ga ovde inace zovemo zbog jednog komentara
na pokojnom (jos ne vaskrslom) SOS-u). Kotur je vise Rebraca tip.
Ali takve malo pametniji igrac lako za**be u odbrani. Dobro, trudi
se covek i zna da odugra vepo ali mislim da je najgori od ovikh.
Radosevic nije bas novi Drazen kako se predstavlja kod nas. On je samo
bio dobar igrac u losoj ekipi pa su sve lopte isle na njega jer niko
nezna da da kos.Uostalom to potvrdjuje i sinocna ALLSTAR utakmica
gde je bio recimo prosecan ("samo" negde oko 14 kosa kolko se secam).
Inace MVP je bio Lav (pa naravno jer je ovo bila egzibiciona utakmica).
Takodje se nadam da gresim u vezi R . Uostalom videcemo kako ce da igra
sledece sezone kad mu muta kaze da u kosarci postoji nesto sto se zove
odbrana (jer ga napad ne zanima kao sto je rekao jednom na SOS-u (kaki
kreten)).
kosarka.621gmatic,
-> #616, mango==> Mozda o basketu i nema pojma, ali ima o kosarci;)) Sto me
==> nervira kad cigani pricaju kako Tomasevic nema pojma:( Decko
==> je dobar igrac, i strelac i skakac i borac u isto vreme, a
==> takav nam i treba.
Jes sve to al cesto nezna sta ce sa loptom a to nam metreba.
kosarka.622gmatic,
-> #618, vitez.koja==> Samo dobar skok, dobar sut (dok je igrao u Zvezdi imao je jos
==> bolji, sad je pokvario) i ume da se dobro postavi. Malo je
==> tankih zivaca i fali mu nerava za normalnu igru u poslednjim
==> minutima (i slobodna bacanja)... Voleo bih da ostane, Beric i
==> D. Vidacic neka idu...
==> sk
Dobro , dobro nije on los ali kada zagusti na kraju(neizvesnost)
on je najtanji u timu. U napadu cesto nema ideju . Zaigra super
periodicno i to obicno kada Partizan gubi utakmicu. Za odbranu
je super zbog cega ga Muta najvise i trpi . Voleo bi i ja da ostane
jer ce sva tri centra u buducnosti najverovatinje u reprezentaciju
pa da se malo uigraju.
Nego sta bi? Dal ce Divac u reprezentaciju?
kosarka.623seki,
-> #622, gmaticSE> Nego sta bi? Dal ce Divac u reprezentaciju?
Evo, bas danas citam u Zurnalu da nema sanse. Covek ima navodno
hronicnu povredu kolena i ceka operaciju.
Ognjen
kosarka.624mango,
-> #620, gmatic> Radosevic nije bas novi Drazen kako se predstavlja kod nas. On je samo
> bio dobar igrac u losoj ekipi pa su sve lopte isle na njega jer niko
> nezna da da kos.Uostalom to potvrdjuje i sinocna ALLSTAR utakmica
> gde je bio recimo prosecan ("samo" negde oko 14 kosa kolko se secam).
> Inace MVP je bio Lav (pa naravno jer je ovo bila egzibiciona utakmica).
All-star utakmica je najveca sramota nase kosarke. Trebalo bi je pod
hitno ukinuti. Vrhunac je bilo takmicenje u zakucavanju za koje su
se prijavila cak 3 igraca od kojih su 2 centri a treci bi mogao da bude
centar da ima kojih 100 kila vise:) E da, za ovo "takmicenje" postavili
su "specijalan" kos:)))))) Drveni:))))))))))
kosarka.625mango,
-> #621, gmatic>==> Mozda o basketu i nema pojma, ali ima o kosarci;)) Sto me
>==> nervira kad cigani pricaju kako Tomasevic nema pojma:( Decko
>==> je dobar igrac, i strelac i skakac i borac u isto vreme, a
>==> takav nam i treba.
>
> Jes sve to al cesto nezna sta ce sa loptom a to nam metreba.
Najvise me nervira kad cigani pricaju o Partizanu ovako. Sta VAMA ne
treba? Cini mi se da vama ne treba ovako jak Partizan, pa zato pricate
ovakve nebuloze. Da li si mozda gledao Partizan - Efes? Nisi? E gledaj
pa onda nesto pricaj kako je Tomasevic ocajan u zavrsnici.
kosarka.626mango,
-> #623, seki> Evo, bas danas citam u Zurnalu da nema sanse. Covek ima navodno
> hronicnu povredu kolena i ceka operaciju.
Tu povredu vuce vec par sezona. Koliko sam ja razumeo istanjili
su mu se ligamenti pa mu malo "skljocaju" kolena:) Ako cemo realno
i nije nam neophodan- kakva je konkurencija bice cudo ako ne budemo
prvi.
kosarka.627gmatic,
-> #623, seki==> SE> Nego sta bi? Dal ce Divac u reprezentaciju?
==> Evo, bas danas citam u Zurnalu da nema sanse. Covek ima
==> navodno hronicnu povredu kolena i ceka operaciju.
==> Ognjen
A dal ce Tarlac moci da zauzme njegovo mesto (ako predje u neki drugi klub).
Cuo sam da ce FIBA uskogro da izglasa da nema nikakvih granica za kosarkase
(sto znaci moci ce svaki igrac da igra gde hoce znaci i oni van EU).
kosarka.628gmatic,
-> #624, mango==> All-star utakmica je najveca sramota nase kosarke. Trebalo bi
==> je pod hitno ukinuti. Vrhunac je bilo takmicenje u
==> zakucavanju za koje su se prijavila cak 3 igraca od kojih su
==> 2 centri a treci bi mogao da bude centar da ima kojih 100
==> kila vise:) E da, za ovo "takmicenje" postavili su
==> "specijalan" kos:)))))) Drveni:))))))))))
Da ova je bila neverovatan blam. Igraci nisu dosli. Treba da se
organizuje glasanje kao u NBA za all-star takmu. Dobro verujem
da bi pola glasova dobio Partizan a nesto manje CZ a ostali neku
sicu. Dalje treba da se u pravilniku lige donese pravilo da mora
igrac pozvan za all-star da se odazove sem ako je sprecen.
A jeste li videli kvalitet snimka?A tek kamermane?
Onaj pod kosem nije imao pojma! Vidis covek trci ,skace ,vidis
patike a onda mrezicu i kako lopta ide kroz nju. FUJ! To me podseca na
one prve snimke derbija CZ/P u fudbalu (znate one crno-bele sa klasicnom
komunjarskom pricom u pozadini).
kosarka.629gmatic,
-> #625, mango==> Najvise me nervira kad cigani pricaju o Partizanu ovako. Sta
==> VAMA ne treba? Cini mi se da vama ne treba ovako jak
==> Partizan, pa zato pricate ovakve nebuloze. Da li si mozda
==> gledao Partizan - Efes? Nisi? E gledaj pa onda nesto pricaj
==> kako je Tomasevic ocajan u zavrsnici.
Varas se. Ja sam u EL navijao za P kao i u svim ostalim kupovima
za nase. Ali kada igraju Z i P navijam za prvo slovo. Ja nisam neki
vatreni navijac, meni je samo draze da pobedi Z da zaje**vam brata
(koji navija za ...) . P ima dobar tim ali mu najvise fali dobar
plej. Ova dva sto ima se uklapaju u prosek lige dok su ostali
odlicni (bar prva petorka). Partizanu treba novi djole i da ga je
imao osvojio bi EL. Dalje onaj Cubrilo je ocajan u odbrani. Znam
reci ces da je odlican kradljivac ali to nije dobro ako poksava da
presece napad stalno sto i on radi jer to pali retko kad a kad promasi
protivnik ima put ka kosu.