kosarka.630junior,
-> #627, gmatic> Cuo sam da ce FIBA uskogro da izglasa da nema nikakvih granica
> za kosarkase
Na to "uskoro" se čeka već godinu dana.
kosarka.631junior,
-> #620, gmatic> Radosevic nije bas novi Drazen kako se predstavlja kod nas. On
> je samo bio dobar igrac u losoj ekipi pa su sve lopte isle na
> njega jer niko nezna da da kos.
Borac je dobra, talentovana ekipa. I daleko od toga da niko ne
ume da postigne koš, i daleko od toga da sve lopte idu na njega.
Par puta sam bacao njegove statistike, mogao si da vidiš izuzetno
visoki procenat šuta koji čovek ima. Zahvaljujući tome, on i postiže
mnogo poena (kad neko ima 15-15 sa slobodnjaka .. šta da ti kažem ;).
A najveće priznanje jeste da čovek ima 31 poen po meču, na utakmicama
koje traju po 40 minuta, dok Jordan ima prosek od 30 poena po meču, za
48 minuta igre.
Uz to, u našoj ligi, prosek za beka šutera je između 10 i 15 poena, i
tad se smatra da je odigrao dobru utakmicu.
A još, ono je Jordan, ovo je Radošević .. to ti valjda dovoljno govori
o njegovim kvalitetima.
kosarka.632mango,
-> #627, gmatic> A dal ce Tarlac moci da zauzme njegovo mesto (ako predje u neki drugi
Ne znam sto se svi przite toliko na tog Tarlaca- sasvim prosecan igrac,
a uz to i velika seljacina. Zvali su ga u reprezentaciju, a on nije hteo
da igra jer bi izgubio grcko drzavljanstvo:((( Mislim stvarno, pa ne bih ga
zvao da igra za reprezentaciju sve dok se ne izvini javno preko televizije na
pocetku drugog dnevnika;>>
kosarka.633mango,
-> #629, gmatic> plej. Ova dva sto ima se uklapaju u prosek lige dok su ostali
> odlicni (bar prva petorka). Partizanu treba novi djole i da ga je
Lukovski se uklapa u prosek lige? Ma daj, decko igra odlicno, samo ga Muta
mnogo maltretira, ne daje mu slobodu isl, a sve je to bilo zbog glupog plivaca
s kim Lukovski nije bio u dobrim odnosima:( Uostalom, zar nije Lukovski bio
medju
najboljima u play-offu (ako ne i najbolji)?
kosarka.634stefan,
-> #631, junior> A još, ono je Jordan, ovo je Radošević .. to ti valjda dovoljno govori
> o njegovim kvalitetima.
Pa da javimo Džordanu onda da mu je bolje da pokupi prnje dok ga
Radošević javno ne izblamira? ;)
kosarka.635junior,
-> #634, stefan> Pa da javimo Džordanu onda da mu je bolje da pokupi prnje dok
> ga Radošević javno ne izblamira? ;)
Govorim samo o onome što bi ameri nazvali 'scoring abilities'.
Ipak, ne može svaki igrač da postigne 50, pa ni 40 poena, koliko
god se trudio. Treba to znati. ;)
kosarka.636mirkomi,
-> #620, gmatic> na pokojnom (jos ne vaskrslom) SOS-u). Kotur je vise Rebraca tip.
SOS kanal se vratio. Pokusajte NS plus.
kosarka.637gmatic,
-> #631, junior==> Borac je dobra, talentovana ekipa. I daleko od toga da niko
==> ne ume da postigne kos, i daleko od toga da sve lopte idu na
==> njega.
Mozda neidu na njega ali kad je primi neda je nikom. Nije on los
igrac samo je malo sebican. To mi se nesvidja kod njega.
kosarka.638gmatic,
-> #632, mango==> Ne znam sto se svi przite toliko na tog Tarlaca- sasvim
==> prosecan igrac, a uz to i velika seljacina. Zvali su ga u
==> reprezentaciju, a on nije hteo da igra jer bi izgubio grcko
==> drzavljanstvo:((( Mislim stvarno, pa ne bih ga zvao da igra
==> za reprezentaciju sve dok se ne izvini javno preko televizije
==> na pocetku drugog dnevnika;>>
Tarlac je jak (tezak) centar. Takav nam treba ako Divac ne zaigra.
Znam reci ces imamo Savica ali njegove igre mi se nesvidjaju a i
nije neki skakac. Dobro tu je i Drobnjak ali on je mlad. Ma uostalom
bas me briga za centre. Ionako ih imamo najkvalitetnije u evropi.
kosarka.639gmatic,
-> #633, mango==> Lukovski se uklapa u prosek lige? Ma daj, decko igra odlicno,
==> samo ga Muta mnogo maltretira, ne daje mu slobodu isl, a sve
==> je to bilo zbog glupog plivaca s kim Lukovski nije bio u
==> dobrim odnosima:( Uostalom, zar nije Lukovski bio medju
==> najboljima u play-offu (ako ne i najbolji)?
Pa nije bas ni najbolji u ligi. Bolji je na primer Sretenovic.
Partizanu napad nevalja (sem u kontri jer ima brze igrace). U napadu
lopta ide izmedju dva - tri igraca i obicno se zavrsava nekim sutom
sa poludistance ili trojke. Retke su akcije kad se razvuce protivnicka
odbrana i zaboravi na nekog igraca (sem ako je kontra u pitanju).
Dobar je tim partizan i po mom misljenju ima njjacu odbranu u Evropi ali
zato napad nije bas nesto (sem kad ih pros**e pa se prime (i igraju u
najetima sto je izgleda u nasem mentalitetu)).
kosarka.640mikeman,
-> #638, gmatic> Tarlac je jak (tezak) centar. Takav nam treba ako Divac ne zaigra.
> Znam reci ces imamo Savica ali njegove igre mi se nesvidjaju a i
> nije neki skakac. Dobro tu je i Drobnjak ali on je mlad. Ma uostalom
> bas me briga za centre. Ionako ih imamo najkvalitetnije u evropi.
Rebraca ;) kul tip, a usput sjajno igra i skace... Na njega
treba racunati na EP-u.
kosarka.641junior,
Dakle, novosti & tračevi iz Winston YUBA lige:
- Kuzmanović (bek BFCa) potpisao predugovor sa FMP-om
- Basarić (centar Borca) potpisao predugovor sa FMP-om
- Tomašević ostaje u Partizanu, još 1 godinu
- Koturović možda ide, ukoliko ode, umesto njega dolazi Topalović
(centar BFCa)
- Radonjić pregovara sa Beobankom i FMP-om, sigurno odlazi iz Lovćena
- Oliver Popović ide iz Beobanke .. verovatno u inostranstvo :(
Još sam čuo da, ukoliko se ne dovedu pojačanja koja Muta traži (Radošević,
Đokić i/ili Topić, Topalović, Popović), da je najavio da će otići iz Partizana.
I da, za one koji ne znaju, Zvezda je odbila da angažuje prof. Acu Nikolića,
a na mesto direktora (ili trenera?) je došao Žeravica. :(
kosarka.642nenad,
-> #641, junior> I da, za one koji ne znaju, Zvezda je odbila da angažuje prof. Acu
> Nikolića, a na mesto direktora (ili trenera?) je došao Žeravica. :(
Kakvo samopovređivanje...
Lepo sam ja rekao da je najbolje da ispadnu iz lige. Onda bi
Kapidžiću prestalo da bude zanimljivo tamo i možda bi došao neko
normalan i pošten.
kosarka.643mango,
-> #637, gmatic>==> Borac je dobra, talentovana ekipa. I daleko od toga da niko
>==> ne ume da postigne kos, i daleko od toga da sve lopte idu na
>==> njega.
>
> Mozda neidu na njega ali kad je primi neda je nikom. Nije on los
> igrac samo je malo sebican. To mi se nesvidja kod njega.
Uopste nije tacno- jesi li gledao neku utakmicu Borca? A i onaj plej im
je dobar. Kako se zove- M...?
kosarka.644mango,
-> #639, gmatic> Pa nije bas ni najbolji u ligi. Bolji je na primer Sretenovic.
Bio.
> Partizanu napad nevalja (sem u kontri jer ima brze igrace). U napadu
> lopta ide izmedju dva - tri igraca i obicno se zavrsava nekim sutom
> sa poludistance ili trojke. Retke su akcije kad se razvuce protivnicka
> odbrana i zaboravi na nekog igraca (sem ako je kontra u pitanju).
> Dobar je tim partizan i po mom misljenju ima njjacu odbranu u Evropi ali
> zato napad nije bas nesto (sem kad ih pros**e pa se prime (i igraju u
> najetima sto je izgleda u nasem mentalitetu)).
Da li si odgledao makar jednu (dobru) utakmicu Partizana u Evro Ligi? Ocigledno
nisi, jer da jesi video bi napad preko centara, brzo probijanje zone... Prosek
centara je bio po 15 poena (svaki) ili nesto manji.
kosarka.645gmatic,
-> #640, mikeman==> Rebraca ;) kul tip, a usput sjajno igra i skace... Na njega
==> treba racunati na EP-u.
Al mrsav. Suber za krilnog centra ne za teskog. Treba nam strvina za
centra kao sto partizan ima vec par sezona.
Nego jeste li na olimpijadi videli u takmi protiv Australije kada je
Rebarce lupio 200 bandzi kad mu je Obradovic (Zeljko) dreknuo :
"Neskaci toliko konju jedan!!!"
Ovo se nije culo al se moglo procitati sa usana!
kosarka.646gmatic,
-> #643, mango==> Uopste nije tacno- jesi li gledao neku utakmicu Borca? A i
==> onaj plej im je dobar. Kako se zove- M...?
Jesam jednu letimicno i samo sam cuo Radosevic sutira i nijedno drugo
ime. Pa sam zaklucio....
Nadam se da gresim.
kosarka.647gmatic,
-> #644, mango==>> Pa nije bas ni najbolji u ligi. Bolji je na primer
==>> Sretenovic.
==> Bio.
A i ostao. Najbolji asistent lige. Ja to najvise cenim kod pleja.
==>> Partizanu napad nevalja (sem u kontri jer ima brze igrace).
==>> U napadu lopta ide izmedju dva - tri igraca i obicno se
==>> zavrsava nekim sutom sa poludistance ili trojke. Retke su
==>> akcije kad se razvuce protivnicka odbrana i zaboravi na
==>> nekog igraca (sem ako je kontra u pitanju). Dobar je tim
==>> partizan i po mom misljenju ima njjacu odbranu u Evropi ali
==>> zato napad nije bas nesto (sem kad ih pros**e pa se prime (i
==>> igraju u najetima sto je izgleda u nasem mentalitetu)).
==> Da li si odgledao makar jednu (dobru) utakmicu Partizana u
==> Evro Ligi? Ocigledno nisi, jer da jesi video bi napad preko
==> centara, brzo probijanje zone... Prosek centara je bio po 15
==> poena (svaki) ili nesto manji.
Jesam odgledao dobru! A jesi li ti odgledao losu!
Neznaju sta ce sa loptom! A sto kazes brzo probijanje zone kad
mogu i coveka da zaigraju? Sta onda? Sta onda da probiju? I na
kraju sta ako centre nece? A da sam na Mutinom mestu naterao bi ih da
pre svake takme dva sata gadjaju bacanja! Ocajni su!
Volim !
kosarka.648mikeman,
-> #645, gmatic> Al mrsav. Suber za krilnog centra ne za teskog. Treba nam strvina za
> centra kao sto partizan ima vec par sezona.
Pa mogli bi da dovedu Drobnjaka (da uposle bolnicare i hitnu pomoc
zbog povredjenih igraca u duelima sa njim..) ali svarno ne vidim
zasto ti se Savic ne svidja kad je cova ladno cuvao Sabonisa...
Uostalom on je jedna od najvecih svinja nase kosarke danas. ;))
kosarka.649junior,
-> #643, mango> Uopste nije tacno- jesi li gledao neku utakmicu Borca? A i onaj
> plej im je dobar. Kako se zove- M...?
Milisavljević? Drugi play je Ocokolić (valjda).
Rekoh već, dobra ekipa, al' džabe kad su svi 20-23 godine.
kosarka.650gmatic,
-> #648, mikeman==> Pa mogli bi da dovedu Drobnjaka (da uposle bolnicare i hitnu
==> pomoc zbog povredjenih igraca u duelima sa njim..) ali svarno
==> ne vidim zasto ti se Savic ne svidja kad je cova ladno cuvao
==> Sabonisa... Uostalom on je jedna od najvecih svinja nase
==> kosarke danas. ;))
Ma svidja mi se Savic nego ga onaj Obradovic stavlja na poziciju
krilnog centra a za to i nije najbolji (bolji je na primer Rebraca)
bas zato jer nemoze da skoci i hvata lopte. Treba nam tu neko kao
Dejo u partizanu.
kosarka.651gmatic,
-> #649, junior==> Rekoh vec, dobra ekipa, al' dzabe kad su svi 20-23 godine.
Da i vecina su u mladoj reprezentaciji.
kosarka.652stefan,
-> #650, gmatic> Ma svidja mi se Savic nego ga onaj Obradovic stavlja na poziciju
> krilnog centra a za to i nije najbolji (bolji je na primer Rebraca)
> bas zato jer nemoze da skoci i hvata lopte. Treba nam tu neko kao
> Dejo u partizanu.
Uh :) Rebrača je "petica" i tu nema dileme a Savić igra "četvorku" ali
on je uglavno igrač zadatka tako da mi se čini da su neke tvoje ideje
malko pogrešne :)
kosarka.653gmatic,
-> #648, mikeman==> Pa mogli bi da dovedu Drobnjaka (da uposle bolnicare i hitnu
==> pomoc zbog povredjenih igraca u duelima sa njim..) ali svarno
==> ne vidim zasto ti se Savic ne svidja kad je cova ladno cuvao
==> Sabonisa... Uostalom on je jedna od najvecih svinja nase
==> kosarke danas. ;))
Ma svidja mi se Savic nego ga onaj Obradovic stavlja na poziciju
krilnog centra a za to i nije najbolji (bolji je na primer Rebraca)
bas zato jer nemoze da skoci i hvata lopte. Treba nam tu neko kao
Dejo u partizanu.
kosarka.654gmatic,
-> #649, junior==> Rekoh vec, dobra ekipa, al' dzabe kad su svi 20-23 godine.
Da i vecina su u mladoj reprezentaciji.
kosarka.655mango,
-> #646, gmatic> Nadam se da gresim.
Gresis definitivno.
kosarka.656mango,
-> #647, gmatic> A i ostao. Najbolji asistent lige. Ja to najvise cenim kod pleja.
Da ali igra u mnogo losijem timu, igra 40 minuta po utakmici, ima
mnogo vecu slobodu...
> Jesam odgledao dobru! A jesi li ti odgledao losu!
> Neznaju sta ce sa loptom! A sto kazes brzo probijanje zone kad
> mogu i coveka da zaigraju? Sta onda? Sta onda da probiju? I na
Sa par blokova se i takva situacija lako resava.
kosarka.657mango,
-> #649, junior> Milisavljevic? Drugi play je Ocokolic (valjda).
Cini mi se Misovic ili nesto slicno...
kosarka.658gmatic,
-> #652, stefan==> Uh :) Rebraca je "petica" i tu nema dileme a Savic igra
==> "cetvorku" ali on je uglavno igrac zadatka tako da mi se cini
==> da su neke tvoje ideje malko pogresne :)
Ama dobro moze i no to da igra ali ima i bolih od bjega za taj posao.
Bolji bi i Dejo bio tu od njega. Dobro ja nisam trener reprezentacije
pa neodlucujem niocemu. Ma najjaci smo ma gde on ili bilo ko drugi igrao.
kosarka.659mango,
-> #654, gmatic>==> Rekoh vec, dobra ekipa, al' dzabe kad su svi 20-23 godine.
>
> Da i vecina su u mladoj reprezentaciji.
Od tebe se da svasta cuti (uglavnom gluposti). Iz Borca u mladoj
reprezentaciji igra samo 1 igrac (ustvari, za sada je samo na sirem
spisku).
kosarka.660gmatic,
-> #655, mango==> Gresis definitivno.
Dobro.
kosarka.661gmatic,
-> #656, mango==> Da ali igra u mnogo losijem timu, igra 40 minuta po utakmici,
==> ima mnogo vecu slobodu...
Jes a sta smo pricali o Radosevicu? I on je u Borcu imao vecu slobodu so...
==> Sa par blokova se i takva situacija lako resava.
Pa nesto se tih blokova i nisam nagledao u Partizanovim utakmicama.
kosarka.662gmatic,
-> #659, mango==> Od tebe se da svasta cuti (uglavnom gluposti). Iz Borca u
==> mladoj reprezentaciji igra samo 1 igrac (ustvari, za sada je
==> samo na sirem spisku).
Samo jedan? Pa ja u novinama procitah bar 4 komata. Doduse nisam video imena
pa se moze desiti da sam se negde preshao. Izvinte. A za gluposti ches
da vish tek kakve ce da uslede.
BDW koji si ti na prognozi bese...
kosarka.663stefan,
Juče je objavljen širi spisak reprezentativaca za EP u Barseloni (od 24.
juna do 6.7. ;):
1. Đorđević Aleksandar Barselona
2. Đokić Vladimir Spartak
3. Obradović Saša Alba Berlin
4. Berić Miroslav Partizan
5. Danilović Predrag Dallas Mavericks
6. Lončar Nikola Kađiva
7. Bodiroga Dejan Real Madrid
8. Radošević Miroslav Borac
9. Čubrilo Aleksandar Partizan
10. Topić Milenko BFC
11. Savić Zoran Kinder Bologna
12. Tomašević Dejan Partizan
13. Drobnjak Predrag Partizan
14. Bulatović Nikola FMP
15. Rebrača Željko Beneton
16. Divac Vlade Charlotte Hornets
kosarka.664markok,
-> #663, stefan===> 16. Divac Vlade Charlotte Hornets
Sve mi se chini da njega nece biti :)
kosarka.665gligo,
-> #663, stefan>>Juce je objavljen spisak kosarkaskih reprezentativaca.........
Odakle ce leteti:
Drobnjak i Cubrilo(mlada reprezentacija)
verovatno Radosevic...i
Bulatovic (Djokic)
Ostali idu sigurno bez obzira sta Obradovic prica...
poz,yo gligo
P.S.Mada bi Drobnjak mogao da zapostavi M.Igre i Prvenstvo
Sveta..(mladi)
Sere ...al ne rece nista a?
kosarka.666gligo,
-> #664, markok>>..Divac...Sve mi se cini da njega nece biti
Ma bice..meni je reko ..u poverenju
kosarka.667nenad,
-> #663, stefan> Juče je objavljen širi spisak reprezentativaca za EP u Barseloni (od 24.
> juna do 6.7. ;):
A Paspalj ništa?
kosarka.668stefan,
-> #667, nenad>A Paspalj ništa?
Ništa - on aktivno ne igra već nekoliko meseci od kada je napustio onaj
klub u Francuskoj. Ako se ne varam, čak je i on pre izvesnog vremena izjavio
da je možda bolje da idu mlađi jer je on već osvojio dovoljno trofeja.
kosarka.669superhik,
-> #667, nenad=:> A Paspalj ništa?
Bogu hvala...
kosarka.670junior,
-> #664, markok> Sve mi se chini da njega nece biti :)
Ovo je širi spisak reprezentacije, ne zaboravi da samo njih 12 putuje.
Po slobodnoj proceni, ispadaju - Čubrilo, Divac, Đokić (ova trojica
garant) i Radošević/Drobnjak/Bulatović. Ovisi za čim bude najviše
potrebe. Realno, Radošević sad nije potreban reprezentaciji, te iako
je možda i najviše zaslužio poziv, ispašće, jer nam trebaju centri.
kosarka.671miskop,
-> #670, junior--> Po slobodnoj proceni, ispadaju - Cubrilo, Divac, Dokic (ova trojica
--> garant) i Radosevic/Drobnjak/Bulatovic. Ovisi za cim bude najvise
Divac nema sanse da ispadne, osim da stvarno nije
u stanju da igra zbog povrede u sta sumnjam...
Imao je dosta vremena da se odmori.
Realno je da ispadnu Cubrilo-ne znam zasto ga je Obradovic uopste
i pozvao, decko je cista nula..., Drobnjak-on je dobar samo
u nasoj bednoj ligi, dok za velike utakmice ima jos da uci...,
Bulatovic-bez obzira sto je jedan od najboljih u FMP-u, cesto
oscilira u igri a i nema iskustva u medjunarodnim mecevima...,
Radosevic-tesko da bi se uklopio...
kosarka.672nenad,
-> #671, miskop> Radosevic-tesko da bi se uklopio...
Ali treba da počne da se uklapa.
kosarka.673gmatic,
-> #664, markok==> Sve mi se chini da njega nece biti :)
Otkud znash?
Bice ga,mora!
kosarka.674gmatic,
-> #670, junior==> potrebe. Realno, Radosevic sad nije potreban reprezentaciji,
==> te iako je mozda i najvise zasluzio poziv, ispasce, jer nam
==> trebaju centri.
Nije potreban?
Prebroj malo kolko centara je stavio. Dobro nije neophodan ali ja
bih odatle pre izbacio Drobnjaka.
kosarka.675gmatic,
-> #667, nenad==> A Paspalj nista?
A sta ce nam? Mator a i pola godine nije kos ubo!
kosarka.676gligo,
-> #671, miskop>>Cubrilo..neznam zasto ga je Obradovi i pozvao...
Tu si u pravu...
>>Drobnjak je dobar samo u nasoj bednoj ligi,a za velike utakmice
treba jos da uci
...o stop..stop..
Cekaj,da ne treba mozda Bulatovi da igra,ili mozda Stanojevic-
za koga je neresiva enigma kako pogoditi zicer a kamoli
zakucati...
Sve mi se cini da gledas potencijalne reprezentativce iz ugla
navijaca Zvezde(ili mozda gresim??!!),sto reprezantaciji
uopste ne treba...
P.S.Yugoslavija-Spanija......
poz,yo gligo
kosarka.677gligo,
-> #674, gmatic>>..pogledaj kolko je centara stavio(Drobnjak??!!)
Opet kazem bolje i on ako vec zove tolko centara nego onaj
Bulatovic koji veze s'vezom nema
poz,yo gligo
kosarka.678junior,
-> #668, stefan> klub u Francuskoj. Ako se ne varam, čak je i on pre izvesnog
> vremena izjavio da je možda bolje da idu mlađi jer je on već
> osvojio dovoljno trofeja.
Jap. Trenirao je valjda sa FMP-om, ali za razliku od Santrača,
Obradović ne robuje imenima, te će sigurno izbaciti onog ko
je u lošijoj formi, makar taj bio i legenda naše košarke ;)
kosarka.679rades,
-> #668, stefan>> A Paspalj nista?
>
> Nista - on aktivno ne igra vec nekoliko meseci od kada je
> napustio onaj klub u Francuskoj. Ako se ne varam, cak je i on
> pre izvesnog vremena izjavio da je mozda bolje da idu mladi jer
> je on vec osvojio dovoljno trofeja.
Pa rekao je da je bolje da idu mladi, aki ne zbog toga sto je on
osvojio dovoljno trofeja - vec zato sto i on smatra da ima puno
spremnijih od njega. Rekao je da se sigurno vraca u reprezenta-
ciju sledece godine (Svetsko prvenstvo - Grcka '98).
kosarka.680junior,
-> #674, gmatic>> Realno, Radosevic sad nije potreban reprezentaciji,
> Nije potreban?
Situacija je predviđala da Divac ne igra, dakle da će nam trebati
2-3 centra da bi zamenili njega. U tom slučaju i Bulatović i Drobnjak
imaju prednost nad Radoševićem.
Međutim, juče sam pročitao - Divac zdrav, izgleda da je terapija uspela
i da neće biti potrebe da ide na operaciju. Na EP ide sigurno, a da li
će igrati puno vreme ili samo "ispomagati", to je već na Obradoviću da
odluči.
> Prebroj malo kolko centara je stavio. Dobro nije neophodan ali
> ja bih odatle pre izbacio Drobnjaka.
I ja bih lično, ali na mestu Radoševića (bek šuter-nisko krilo), imamo
Danilovića, Berića, Bodirogu pa čak i Obradović može da uleti kao šuter.
Kad pogledaš, on stvarno ne bio dobio više od 5-10 minuta po meču ... i
to onog 'shit' vremena, dok se odmaraju glavni.
kosarka.681junior,
Beneton izjednačio protiv Timsistema na 2:2 u Trevizu.
Rebarce ;) dao 32 poena, od čega 1 trojku 3 sekunde pre kraja ;))
kosarka.682junior,
Možda će nekog zanimati ... plate naših trenera (u YU) - iz Žurnala:
1. Darko Ruso (Beobanka) - 120 000 DEM
2. Mihajlo Pavičević (Zvezda) - 60 000 DEM
3. Milovan Stepandić (Budućnost) - 50 000 DEM
4. Janko Lukovski (Vojvodina) - 40 000 DEM
5. Velimir Gašić (Radnički CIP) - 40 000 DEM
6. Miodrag Vesković (Hemofarm) - 40 000 DEM
7. Miroslav Nikolić (Partizan) - 30 000 DEM
8. Momir Milatović (FMP Železnik) - 30 000 DEM
9. Ivan Jeremić (OKK Investeksport) - 30 000 DEM
10. Mile Protić (Beovuk) - 25 000 DEM
Ajde još shvatam zašto Ruso vredi onoliko, ali kako Pavičević košta duplo
više od Mute Nikolića, nikad mi neće biti jasno. :(
kosarka.683ripper,
-> #663, stefan> Juce je objavljen siri spisak reprezentativaca za EP u Barseloni (od 24.
> juna do 6.7. ;):
Zbog čega neće biti Paspalja?
kosarka.684stefan,
-> #680, junior> Kad pogledaš, on stvarno ne bio dobio više od 5-10 minuta po meču ... i
> to onog 'shit' vremena, dok se odmaraju glavni.
To je i bila manje-više dosadašnja praksa u našoj reprezentaciji, da 11.
i 12. igrač budu mladi igrači koji su tu najviše da uče i da se polako
navikavaju na taj režim rada.
kosarka.685stefan,
-> #683, ripper> Zbog čega neće biti Paspalja?
Bilo je reči o tome u konfu - on ne igra već nekoliko meseci.
kosarka.686junior,
-> #681, juniorBeneton je osvoji šampionat Italije, u majstorici u Trevizu.
Konačan rezultat bio je (valjda) 104:102, najbolji Carlton Myers
sa 40 i kusur poena.
Eto, sad možemo da se nadamo da dopadnemo u grupu sa Benetonom
(u Ligi Šampiona) pa da ih olešimo u Pioniru, kao prošle godine. :)
kosarka.687stefan,
U većini evropskih zemalja su u toku završnice košarkaških prvenstava.
Evo nekih rezultata:
Francuska: Pari Sen Žermen (bivši Rasing) je postao prvak pošto je u
drugoj finalnoj utakmici pobedio Asvel sa 74:65.
Italija: Novi prvak Italije je Beneton koji je u poslednjoj utakmici
finala plej-ofa pobedio Timsistem sa 84:82 što mu je u ukupnom skoru
donelo pobedu od 3:2
Nemačka: Prvak je Alba koja je u poslednjoj utakmici pobedila bonski
Telekom sa 98:81 i zabeležila ukupnu pobedu od 3:1.
Španija: Trenutni rezultat u dvoboju između Reala i Barselone je 2:2.
Poslednju utakmicu u Barseloni je dobio Real a peta i odlučujuća utakmica
se igra sutra (utorak) u Madridu.
kosarka.688miskop,
-> #681, junior--> Beneton izjednacio protiv Timsistema na 2:2 u Trevizu.
-->
--> Rebarce ;) dao 32 poena, od cega 1 trojku 3 sekunde pre kraja ;))
Beneton osvojio titulu(3:2), Rebraca 6 poena...
kosarka.689gligo,
-> #682, junior>>...palte nasih kosarkaskih trenera iz Zurnala...
...Darko Ruso 120.000dm
Da nije malo prenaduvano???!!!!
kosarka.690junior,
-> #684, stefan> To je i bila manje-više dosadašnja praksa u našoj
> reprezentaciji, da 11. i 12. igrač budu mladi igrači koji su tu
> najviše da uče i da se polako navikavaju na taj režim rada.
Ili igrači za 'ne daj Bože' .. jer teško da bih Topića nazvao
mladim igračem ;)
Inače, zaboravih potpuno da spomenem Lončara .. čak i on ima
prednost nad Radoševićem. :)
kosarka.691junior,
-> #687, stefan> Nemačka: Prvak je Alba koja je u poslednjoj utakmici pobedila
> bonski Telekom sa 98:81 i zabeležila ukupnu pobedu od 3:1.
Da li je Alba imala poraz u regularnom delu? Ako jeste, nakon
koliko kola?
> Španija: Trenutni rezultat u dvoboju između Reala i Barselone
> je 2:2.
Ne znam da li si gledao utakmicu, ali neverovatno je, koliko se
Đorđević ispromašivao sa penala. Do te utakmice imao je šut 20-20
sa penala, a juče čak 4 ili 5 promašaja. A upravo ti poeni, mogli
su da donesu Barsi pobedu. :(
kosarka.692stefan,
-> #690, junior> Inače, zaboravih potpuno da spomenem Lončara .. čak i on ima
> prednost nad Radoševićem. :)
Nema šanse da idu i Lončar i Berić - od njih dvojce najmanje jedan mora
da ostane. Otpada verovatno i Đokić i jedan ili dva centara. Radošević
verovatno ima neke šanse da ode kao 12. igrač.
kosarka.693stefan,
-> #691, junior> Da li je Alba imala poraz u regularnom delu? Ako jeste, nakon
> koliko kola?
Nemam pojma stvarno, sećam se da su spominani neki rekordi.
> Ne znam da li si gledao utakmicu, ali neverovatno je, koliko se
> Đorđević ispromašivao sa penala. Do te utakmice imao je šut 20-20
> sa penala, a juče čak 4 ili 5 promašaja. A upravo ti poeni, mogli
> su da donesu Barsi pobedu. :(
Ne vidim čemu tugovanje pošto se, naravno, navija za Real :)
kosarka.694gligo,
-> #692, stefan>>...ne mogu ici i Beric i Loncar...takodje otpada i
Djokic..
Ne razumem sta se smarate oko igraca u confu, kad cemo
kroz Spaniju proci na prvom mestu igrao Divac ili ne...Loncar...
Moj tip:
Djordjevic
Bodiroga
Danilovic
Rebraca
Drobnjak
...toliko
poz,yo gligo
P.S. Sad ce svi pretpostavljam:" Vidi seljaka stavio
Drobnjaka"...!!!
kosarka.695gligo,
-> #678, junior>>...ali za razliku od Santraca,Obradovic ne robuje
imenima
Obradovic ne robuje imenima al' robuje Covicu.....!!!
kosarka.696gligo,
-> #679, rades>>..Rekao je da se sigurno vraca sledece godine na
Svetsko Prvenstvo (Grcka '98)
Ako ne umre do tad...!!!
poz,yo gligo
kosarka.697gligo,
-> #686, junior>>....najbolji Carlton Myers sa 40 i kusur poena...
Pa moze da daje toliko seljacima iz Benetona...
Videcemo kol'ko ce dati Danilovicu na EP!
P.S. Pre mesec dana u nekom basket casopisu videh komentar za
sjajnu igru Myers-a ..mislim da je bila utakmica protiv Mech-a
..u stilu:
"Konacno je i Carlton (Myers) uvideo da ne igra sam
vec ima i ostalih igraca...Konacno je naucio da asistira..
Mora da je ucio od Danilovica"....
kosarka.698nenad,
-> #682, junior> Ajde još shvatam zašto Ruso vredi onoliko, ali kako Pavičević košta
> duplo više od Mute Nikolića, nikad mi neće biti jasno. :(
Te cifre mogu svašta da znače, ovo je mračna zemlja. Nije
isključeno da neki trener fiktivno dobija veću sumu jer je uslov
za angažovanje bio da se deo te sume izdvaja i za funkcionere
kluba. Posebno kada se o Zvezdi radi, to me uopšte ne bi
iznenadilo. :(
kosarka.699madamov,
-> #682, junior> 10. Mile Protić (Beovuk) - 25 000 DEM
Au, pa ovaj je mene trenirao u junorima Zvezde davne 1980. B) Posle je preuzeo
čak i prvi tim Zvezde, a potom je nestao. Ne verujem da postoje dva čoveka sa
tim imenom koji se bave košarkom kod nas.
kosarka.700stefan,
Ovogodišnji prvak Španije je Barselona koja je u odlučujućem susretu u
Madridu pobedila Real sa 82:69 (33:30). To je prvi put od sezone '83/'84 da
tim koji je bio prvi u ligaškom delu takmičenja ne pobedi i u plej-ofu.
kosarka.701mikeman,
-> #694, gligo> P.S. Sad ce svi pretpostavljam:" Vidi seljaka stavio
> Drobnjaka"...!!!
Pa dobro, navijam za partizan, al de si stavio Drobnjaka pre Savica?
kosarka.702gligo,
-> #701, mikeman>> Dobro al'de si stavio Drobnjaka pre Savica..?
Racunao sam da ne igraju Divac i Savic...
Mozemo mi i bez njih,vreme je da se odmore....
kosarka.703junior,
-> #693, stefan> Ne vidim čemu tugovanje pošto se, naravno, navija za Real :)
Rekoh ja, da će biti nešto od Duenjasa. ;)
PS. Sad ti malo tuguj :>
kosarka.704junior,
-> #699, madamov>> 10. Mile Protić (Beovuk) - 25 000 DEM
> Au, pa ovaj je mene trenirao u junorima Zvezde davne 1980. B)
> Posle je preuzeo čak i prvi tim Zvezde, a potom je nestao.
Nije nestao ;), ali taj je. Evo šta piše o njemu:
Mile Protić
-----------
Karijera: počeo u Zvezdi, Borovo, Varda (Višegrad), Levski, Beovuk.
Uspesi: U Bugarskoj je osvojio 2 titule prvaka i Kup sa ekipom Levskog.
Angažovan je i u radu UKTJ, gde je generalni sekretar, a u Beovuku je
uspeo da sa veoma mladim timom izbori opstanak i stvori prepoznatljivu
fizionomiju igre.
--
Nije mnogo, al' dovoljno da zadovolji znatiželju (valjda). ;)
kosarka.705stefan,
-> #703, junior> Rekoh ja, da će biti nešto od Duenjasa. ;)
Možeš misliti, doveli jetija da igra basket ;)
kosarka.706mikeman,
-> #702, gligo> Racunao sam da ne igraju Divac i Savic...
A zasto Savic ne bi igrao?
kosarka.707madamov,
-> #704, junior> Nije mnogo, al' dovoljno da zadovolji znatiželju (valjda). ;)
Jeste, hvala. B) Nego, odakle ti podaci?
kosarka.708mmisic,
-> #706, mikeman> A zasto Savic ne bi igrao?
Zato što je krajnje vreme da se malo misli i na budućnost naše košarke.
kosarka.709mikeman,
-> #708, mmisic> Zato sto je krajnje vreme da se malo misli i na buducnost nase kosarke.
Pa dobro, koja buducnost nase kosarke moze da zaustavi npr. Sabonisa?
kosarka.710miskop,
-> #709, mikeman
--> Pa dobro, koja buducnost nase kosarke moze da zaustavi npr. Sabonisa?
Sabonis i Marculjonis najverovatnije nece igrati u Spaniji.
kosarka.711mmisic,
-> #709, mikeman> Pa dobro, koja buducnost nase kosarke moze da zaustavi npr. Sabonisa?
Drobnjak, Bulatović, Tarlać....uostalom kosarka se ne zasniva samo na igri
centra ;)
kosarka.712gligo,
-> #706, mikeman>> A zasto Savic ne bi igrao?
Na ovo ne bih ni da odgovorim.....
kosarka.713gligo,
Divac zvanicno odbio da igra za reprezentaciju
zvog povrede leve sake....
Idemo dalje.....
kosarka.714gligo,
Zvanicno pokrenuta inicijativa u KSJ-u za
smenu predsednika Covica.....
Neda Covic da se krade,pa reko ajde da ga smenimo....
kosarka.715gligo,
Divac poslao poruku javnosti u kojoj kaze,povodom
ocekivanog smenjivanja Covica,da oni,sportisti nece
dozvoliti mesanje politike u sport..itd.
A ja kazem:" Ko te bre pita?!"....
poz,yo gligo
kosarka.716miskop,
Iz danasnjeg Dnevnog Telegrafa:
Definitivno bez Divca
Vlade Divac, centar jugosl. reprezentacije i Sarlot Hornetsa,
definitivno nece igrati na Prvenstvu Evrope u Spaniji, potvrdio
je juce novinarima Covic: "Ovoj informaciji neki mediji ce se,
na zalost, radovati", rekao je predsednik KSJ. Covic je Divcev
izostanak obrazlozio povredom, uz komentar da "i on ima pravo
da bude povredjen".
Nastup Sase Danilovica takodje je neizvestan zbog jos neresenog
pitanja njegovog osiguranja. "Pregovori su u toku i ocekujemo
da se to resi ovih dana", rakao je Covic. Nezvanicno, DT saznaje
da se radi o sumi od 80.000 dolara, ali i da ce Danilovic gotovo
sasvim sigurno igrati u Spaniji.
kosarka.717mikeman,
-> #710, miskop> Sabonis i Marculjonis najverovatnije nece igrati u Spaniji.
Nisam mislio konkretno na Sabonisa vec na _bilo kog_ malo boljeg centra
a on je bio samo primer.
kosarka.718mikeman,
-> #711, mmisic> Drobnjak, Bulatovic, Tarlac....uostalom kosarka se ne zasniva samo na igri
Sva trojica mozda i 'sacuvaju' Sabonisa.
kosarka.719mango,
-> #717, mikeman>> Sabonis i Marculjonis najverovatnije nece igrati u Spaniji.
>
> Nisam mislio konkretno na Sabonisa vec na _bilo kog_ malo boljeg centra
> a on je bio samo primer.
Ajde navedi evropskog centra koga Drobnjak ne moze da cuva, ako
izuzmemo Sabonisa protiv koga nikad nije igrao. I navedi evropskog
centra koji Drobnjaka moze da cuva.
P.S. Uskoro cu prosiriti primedbu i na americke centre:)
kosarka.720mango,
-> #716, miskopNa koju se adresu (naravno e-mail) mogu uputiti predlozi
FIBA-i ili Bori Stankovicu. Moj bi predlog naravno bio
illegal defense.
kosarka.721junior,
-> #720, mango> Na koju se adresu (naravno e-mail) mogu uputiti predlozi
> FIBA-i ili Bori Stankovicu. Moj bi predlog naravno bio
> illegal defense.
;)
Da li si normalan? Da izbaciš zonu iz Evrope?
kosarka.722junior,
-> #719, mango> Ajde navedi evropskog centra koga Drobnjak ne moze da cuva, ako
> izuzmemo Sabonisa protiv koga nikad nije igrao. I navedi
> evropskog centra koji Drobnjaka moze da cuva.
Evo ti, samo oni sa kojima je igrao ove sezone - Savić, Fasulas, Bulatović.
Čamugama iz Kahe ne pamtim ime, ali znam da su vam se krvi napili :>>
PS. A što se tiče Drobnjakove igre u odbrani, uvek se setim pripremne utakmice
A reprezentacije, sa mladom reprezentacijom:
Čuvao Drobnjak Divca, al' nikako ne uspeva .. em je Divac brži, em je
spretniji, em mu je lupio bananu (pa je ovaj dobio kompleks) i Drobnjak
uskoro shvati da je jedini način da ga zaustavi - faulom. Ne prođe prvo
poluvreme, kad eto ti Drobnjaka na klupi, zbog 5 prekršaja.
Počinje drugo poluvreme, i odjednom u igri mlade reprezentacije ponovo
Drobnjak. Sudija zbunjeno gleda Obradovića, a ovaj samo odmahuje rukom
i kaže da se igra ;)
Pazi kad su morali da mu ponište 5 faulova i ponovo puste da igra ... strašno.
;)
kosarka.723mikeman,
-> #720, mango> FIBA-i ili Bori Stankovicu. Moj bi predlog naravno bio
> illegal defense.
Najveca glupost u kosarci danasnjice.
kosarka.724markok,
-> #720, mango===> FIBA-i ili Bori Stankovicu. Moj bi predlog naravno bio
===> illegal defense.
Fin je to predlog, najbolje je kad nema zone :)))
kosarka.725markok,
-> #721, junior===> Da li si normalan? Da izbacis zonu iz Evrope?
Normalno :)))))))))
kosarka.726superhik,
-> #719, mango=:> Ajde navedi evropskog centra koga Drobnjak ne moze da cuva,
=:> ako izuzmemo Sabonisa protiv koga nikad nije igrao. I navedi
=:> evropskog centra koji Drobnjaka moze da cuva.
Fasulas.
kosarka.727mango,
-> #722, junior> Evo ti, samo oni sa kojima je igrao ove sezone - Savic, Fasulas, Bulatovic.
Nemoj da si smesan. Da li si gledao utakmicu sa Kinderom u Beogradu?
Gde je bio Savic- nije se ni video. A Bulatovica necu ni da komentarisem:)
Sto se tice Fasulasa, ne znam na koju utakmicu mislis, ali se nesto ne secam
da se istakao?
> Camugama iz Kahe ne pamtim ime, ali znam da su vam se krvi napili :>>
Za to je kriv Tomasevic, a ne Drobnjak. On je u to vreme mnogo manje
igrao, bio je tek treci centar. Osim toga Drobnjak je u toku ove sezone
strasno napredovao, tako da se ne mogu porediti njegove igre sa pocetka
i kraja sezone.
> PS. A sto se tice Drobnjakove igre u odbrani, uvek se setim pripremne
> utakmice A reprezentacije, sa mladom reprezentacijom:
Bilo je to prosle godine. Osim toga, da je Drobnjak toliko los ne bi bio
18. pik na draftu, ne bi ga hteli Niksi, ne bi bio medju prvih 5 centara
na draftu...
kosarka.728mango,
-> #721, junior> Da li si normalan? Da izbacis zonu iz Evrope?
Ako je ne izbacimo, Evropa nikad nece nauciti da igra:)
Dobicemo dream-team 2100 , odmah posle bacanje atomske
bombe na Ameriku:) Mene licno nervira zona, jer su evropske
utakmice straasno dosadne, individualni kvaliteti ne dolaze
toliko do izrazaja...
kosarka.729junior,
-> #728, mango> bombe na Ameriku:) Mene licno nervira zona, jer su evropske
> utakmice straasno dosadne, individualni kvaliteti ne dolaze
> toliko do izrazaja...
To stoji, ali zato imamo pametnije igrače, sa mnogo boljim šutom ;)