SPORT.2

05 Dec 1996 - 07 Jul 1997

Topics

  1. atletika (19)
  2. fudbal (1154)
  3. kosarka (1101)
  4. nba (5356)
  5. rukomet (58)
  6. vaterpolo (42)
  7. odbojka (146)
  8. tenis (25)
  9. zimski (54)
  10. borilacki (25)
  11. auto-moto (678)
  12. bilijar (12)
  13. sah (80)
  14. rekreacija (70)
  15. prognoza (360)
  16. navijaci (660)
  17. dogadjanja (51)
  18. razno (111)

Messages - kosarka

kosarka.730 junior, -> #727, mango
> Bilo je to prosle godine. Osim toga, da je Drobnjak toliko los > ne bi bio 18. pik na draftu, ne bi ga hteli Niksi, ne bi bio > medju prvih 5 centara na draftu... Polako bre, on je k..c, a ne pik na draftu. Shvataš li ti da njega još niko nije _izabrao_, te još uvek ne može 'biti pik'? :>
kosarka.731 gligo, -> #722, junior
>> Cuvao Drobnjak Divca al'mu nikako ne uspeva... >>Divac em brzi, em spretniji,em mu lupio bananu.... Ja mislim da je malo i smeshno uporedjivati Divca i Drobnjaka Pa Divac je jedan jedini, majku mu! poz,yo gligo
kosarka.732 gligo, -> #726, superhik
>> Fasulas Blago je rechi smesno!
kosarka.733 nenad, -> #729, junior
> To stoji, ali zato imamo pametnije igrače, sa mnogo boljim šutom ;) Pametnije da, a sa boljim šutom - ne bih se kladio.
kosarka.734 superhik, -> #732, gligo
=:> >> Fasulas =:> Blago je rechi smesno! Smešno je šta to? Što je Fasulas razvalio Drobnjaka u odbrani ili što ga je prikucao za zemlju u napadu? Seti se malo _svih_ utakmica protiv Partizana ;(
kosarka.735 gligo, -> #734, superhik
>> Sta je smesno ? >> Sto je Fasulas razvalio Drobnjaka u odbrani ili sto ga je >> prikucao u napadu ........... Smesno je ovo: Drobnjak pozvan u najbolju reprezentaciju sveta,18 na draftu,igrac koji je najviche napredovao ove godine u YUG.momak koji je razbio ove godine mnogo bolje centre nego sto je Fasulas ,u usponu je forme, a uz to ima samo 23god(valjda,ako nema manje)..... A Fasulas covek koji ima 40 i kusur godina,koji je odbio zbog starosti trenera grcke reprezentacije Janakisa, i za koga je posle te "cuvene" utakmice (gde je razbio Drobnjaka)Duda Ivkovic rekao da ga je najprijatnije iznenadio Fasulas koji ne pruza ni izbliza partije kakvu je po tebi pruzio u Grckoj i Beogradu.. Mislim da je to bio samo slab dan svih igracha Partizana pa i Drobnjaka i da bi u svakom sledechem match-up -u Drobnjak razneo Fasulasa BTW, mislim da igra(Fasulas) u najlosijem evropskom klupskom prvaku koga je Evropa ikad imala...bar u nekoj blizoj proslosti.. poz,yo gligo
kosarka.736 mikeman, -> #735, gligo
> Smesno je ovo: > Drobnjak pozvan u najbolju reprezentaciju sveta,18 na draftu,igrac > koji je najviche napredovao ove godine u YUG. > Mislim da je to bio samo slab dan Drobnjaka i da bi u svakom slede- > chem match-up -u Drobnjak razneo Fasulasa. Da, to jeste smesno. Zar ti stvarno verujes da je Drobnjak jedan od najboljih centara sveta, i da njemu niko nista ne moze? Jeste da navijam za Partizan ali to NIJE tako. Drobnjak je i spor i trom i lose gadja (e sad sto zakucava onako svaka cast).
kosarka.737 gligo, -> #736, mikeman
>> Pa zar ti stvarno verujesh da je Drobnjak najbolji centar sveta..... Smesno je to i pomisliti a kamoli rechi... Ono sto sam rekao,bilo je radi uporedjivanja sa Fasulasom,za koga stvarno mislim da je nula.. Pred Drobnjakom je buducnost,kao pred jednim od najperspektivnijih centara sveta(ovo mislim ozbiljno)....Daleko od toga da je trenutno najbolji......Ima vremena.... poz,yo gligo
kosarka.738 mantoniadis, -> #735, gligo
>> A Fasulas covek koji ima 40 i kusur godina,koji je odbio zbog >> starosti trenera grcke reprezentacije Janakisa, i za koga je posle ;)) Smiri se. Fasulas ima manje od 35 godine.. U reprezentaciji nece igrati zato sto mora se da dobiju i drugi igraci sansu da igraju i to je javno rekao.. Mogao da kaze da se zali na povrede, (kao sto drugi kazu da bi elegadno odustali od reprezentaciju). Fasulas je bolji od Drobnjaka u odbrani dok Drobnjak je bolji od njega u napadu.. Za mene je vaznije prvo ;)
kosarka.739 miskop,
Na BK javise da je Sasa Danilovic potpisao trogodisnji ugovor sa Kinderom iz Bolonje, a trebalo bi da dobija oko 2 mil. dolara po sezoni...
kosarka.740 mango, -> #723, mikeman
>> FIBA-i ili Bori Stankovicu. Moj bi predlog naravno bio >> illegal defense. > > Najveca glupost u kosarci danasnjice. Nesto ne primecujem da evropske reprezentacije pobedjuju americku bez obzira na to sto igraju zonu?? Ajde nekako reprezentacije, ali sta bi tek bilo da igraju timovi? Npr. Olimpijakos protiv Vankuvera, Bostona, Filadelfije... Da li bi izgubili sa manje od 10-15 razlike? Nema teorije.
kosarka.741 gligo, -> #738, mantoniadis
>> Smiri se Ja sam smiren..... I pored svega Fasulas ide u penziju a Drobnjak u NBA, mislim malo kasnije,tako da..... poz,yo gligo
kosarka.742 gligo, -> #739, miskop
Pricha se da gazda Kindera pravi novi veliki Kinder, u kome ce i dalje igrati Savic mada je sve bilo vec dogovoreno oko njegovog prelaska u solunski PAOK...
kosarka.743 gligo, -> #740, mango
>> Npr. Olimpijakos protiv Vankuvera,Bostona,Filadelfije... >> Da li bi izgubili sa manje od 10 poena razlike... Mogu samo da zamislim sta ce Chicago(ako bude dosao u punom sastavu) uraditi ostalim evropskim ucesnicama na predstojechem MC Donalds turniru... Naravno,uzimam u obzir da ce verovatno Chicago biti prvak.... poz,gligo
kosarka.744 mikeman, -> #740, mango
>> Najveca glupost u kosarci danasnjice. > Nesto ne primecujem da evropske reprezentacije pobedjuju americku Hoces da kazes da kad FIBA uvede 'illegal defense' Evropljani ce jednostavno pobediti Amere. Pa ne bih reko da je 'zona' jedini i glavni razlog zbog kog je Evropska kosarka slabija od Americke.
kosarka.745 mikeman, -> #743, gligo
> Mogu samo da zamislim sta ce Chicago(ako bude dosao u punom > sastavu) uraditi ostalim evropskim ucesnicama na predstojechem > MC Donalds turniru... Ono vazi i za ovu poruku. Po vama, znaci da cim FIBA bude uvela 'illegal defense', Olimpijakos ce da rasturi Cikago Bullse ! Ili, jos bolje, svi Evropski timovi ce pobediti Bullse. ;) Treba uzeti u obzir ovaj predlog, ali moje licno misljenje je da cak i ako ikad bude prihvacen, on nece mnogo doprineti kvalitetu igre u Evropi. Napominjem da je ovo subjektivno misljenje, tako da nema pot- rebe da se svadjamo ovde. :)
kosarka.746 mikeman, -> #742, gligo
> Pricha se da gazda Kindera pravi novi veliki Kinder, u kome ce > i dalje igrati Savic mada je sve bilo vec dogovoreno oko Naravno da ce i Savic igrati. Kolko mi se cini, gazda kindera nema nameru da misli na kojekakvu 'buducnost kosarke' vec u timu ostavlja proverene igrace.
kosarka.747 stifa.jordan,
Ej vozdra, Trebale bi mi neke slike pa ako neko ima neka okaci ;) Grbovi:Seattle, Detroit, Houston Slike: M.Jordan, Grant Hill, Shawn Kemp. Gary Payton, Alonzo Mourning, Glan Rice, David Robinson Ko sta ima neka kaci ;) HVALA STIFA.JORDAN
kosarka.748 nenad, -> #740, mango
> Nesto ne primecujem da evropske reprezentacije pobedjuju americku > bez obzira na to sto igraju zonu?? Promenom pravila NBA košarka je učinjena _efikasnijom_, ali to ne znači da je učinjena zanimljivijom i boljom igrom. Ja zaista ne vidim šta je interesantno u tome da se gleda isključivo to ko je bolje uvežbao uigrane i šematizovane akcije, ko je fizički izdržljiviji da isprati u presingu celu utakmicu svog suparnika, ko ima bolji odraz i može "divljačkije" da zakuca loptu u kontri - gotovo bez trunke improvizacije, duha, snalažljivosti... No dobro, hiljade Amera gleda i one kečere, tako da se ne treba čuditi... ;)
kosarka.749 junior,
Za Zvezdu (KK) danas potpisali: Topić, Topalović, Kuzmanović, Benčić i Oliver Popović. Sutra će ugovori biti overeni u KSJ-u, dok u međuvremenu, na pripreme u Budvu su otputovali osmorica: Vojkan Benčić, Igor Perović, Zlatko Bolić, Dejan Mišković, Vladimir Kuzmanović, Željko Topalović, Dušan Macura i Danijel Milić. Topić je na pripremama reprezentacije, a Oliver Popović je ostao u Beogradu zbog privatnih poslova. Šta da kažem sem - dobili smo novi šampionski tim. ;)
kosarka.750 junior,
Još jedan trač - Partizan je tražio Bulatovića, pošto Koturović sigurno odlazi. A već su zvali Mihajla Grušanovića (IVA), ali ih je ovaj odbio. Elem, nadam se, da će i FMP da ih dobije pa bi imali 3 izuzetno jaka kluba, koji bi se borili za titulu - Partizan, Zvezda i FMP, uz uvek nezgodnu Beobanku (za njihov stil igre i ne trebaju im igrači, već defanzivci ;) i neosvojivu Podgoricu - mislim da ćemo konačno imati interesantno košarkaško prvenstvo.
kosarka.751 gligo, -> #745, mikeman
>> Ovo vazi i za onu poruku... >>Cim izbace iz Evrope 'illegal defence' Olimpijakos ce da tuce NBA sampiona sa 10 razlike......... Pogresio sam,vezao sam poruku kao reply.....umesto kao novu... Izvinjavam se poz,gligo
kosarka.752 gligo, -> #749, junior
>> Sta da kazem,sem dobili smo novi sampionski tim Samo da ne bude ko' prosle sezone.....II liga...
kosarka.753 mango, -> #730, junior
> Shvatas li ti da njega jos niko nije _izabrao_, te jos uvek ne > moze 'biti pik'? :> Shvatam, shvatam. Kad si vec cepidlaka: nalazio se na 18. poziciji na draftu. Ali samo zato sto se znalo da ne moze da ide jos 3 godine (ili 2?) Sigurno bi bio medju 15 (verovatno i medju 10) i uzeli bi ga Niksi.
kosarka.754 mango, -> #731, gligo
> Ja mislim da je malo i smeshno uporedjivati Divca i Drobnjaka > Pa Divac je jedan jedini, majku mu! Pa i Predrag Drobnjak je jedan jedini;))) Sem ako ga nisu klonirali;>>>>
kosarka.755 mango, -> #736, mikeman
> tako. Drobnjak je i spor i trom i lose gadja (e sad sto zakucava onako Cuti dete. Drobnjak spor? Da li ti stvarno gledas utakmici ili znas nesto o kosarci? Glavna Drobnjakova vrlina jeste njegova brzina. Uz to ima i dobar sut. Naravno sve ovo ako uzmemo u obzir to da je Drobnjak centar.
kosarka.756 mango, -> #738, mantoniadis
> Fasulas je bolji od Drobnjaka u odbrani dok Drobnjak je bolji od njega > u napadu.. > > Za mene je vaznije prvo ;) Za mene je vaznije da Drobnjak ima 21 (ili 22?) godinu, a Fasulas 35. Centri svoju igracku zrelost i najbolje partije imaju oko i posle 30- te godine. On ima vremena za napredak, a da moze da napreduje pokazao je ove godine.
kosarka.757 mango, -> #729, junior
> To stoji, ali zato imamo pametnije igrace, sa mnogo boljim sutom ;) Da, da, to stoji. Danilovic ima mnogo bolji sut od Voshona, zato je leteo iz Majamija:) Njega uzimam kao jednog od najboljih sutera Evropljana. Pametniji? Mozda kolektivniji, IQ im nisam merio:)
kosarka.758 mango, -> #739, miskop
> Na BK javise da je Sasa Danilovic potpisao > trogodisnji ugovor sa Kinderom iz Bolonje, > a trebalo bi da dobija oko 2 mil. dolara po > sezoni... Sad cemo da vidimo da li je junior u pravu kad tvrdi da Danilovic nije vodja;)
kosarka.759 gligo, -> #758, mango
>>Sad cemo da vidimo da li je junior u pravu kad tvrdi da Danilovic nije vodja Ma nije on vodja,samo je sam uzeo 3 Skudeta...ma nije on vodja..
kosarka.760 nenad, -> #749, junior
> Za Zvezdu (KK) danas potpisali: > > Topić, Topalović, Kuzmanović, Benčić i Oliver Popović. Može li za nas manje upućene - ko su ti ljudi?
kosarka.761 mantoniadis, -> #756, mango
>> Centri svoju igracku zrelost i najbolje partije imaju oko i posle 30- >> te godine. On ima vremena za napredak, a da moze da napreduje pokazao >> je ove godine. Ne samo centri, svi igraci igraju bolje izmedju 28-32 godine. Iskustvo radi svoje ;)) Fasulas je potpisao u Olympiakos za jos jednu godinu.. Uzece oko milion dolara ;)) U zadnje godine je vaznje da igras bolju odbranu. Neces sigurno pobediti ako das 100 koseva, ali ces imati vise sanse ako primis oko 60 koseva..
kosarka.762 mango, -> #743, gligo
> Mogu samo da zamislim sta ce Chicago(ako bude dosao u punom > sastavu) uraditi ostalim evropskim ucesnicama na predstojechem > MC Donalds turniru... Pobedice ih;))) Ma zezace se oni, a i cisto sumnjam da ce rizikovati da se povrede u ovako bezveznim mecevima.
kosarka.763 mango, -> #745, mikeman
> Ono vazi i za ovu poruku. Po vama, znaci da cim FIBA bude uvela > 'illegal defense', Olimpijakos ce da rasturi Cikago Bullse ! > Ili, jos bolje, svi Evropski timovi ce pobediti Bullse. ;) Cuti dete, prva scena- drugi put. Naravno da nece odmah. Treba za to doosta vremena. Isto tako, pod hitno treba oformiti Evro-Ligu ali takvu da timovi koji ucestvuju u njoj igraju samo u toj Ligi, a ne u nekim bezveznim domacim sampionatima.
kosarka.764 mango, -> #748, nenad
> Promenom pravila NBA kosarka je ucinjena _efikasnijom_, ali to ne > znaci da je ucinjena zanimljivijom i boljom igrom. Pa naravno da je zanimljivije gledate Bankare (Mesare?) u akciji. Sto manje koseva to bolje i zanimljivije! > Ja zaista ne vidim sta je interesantno u tome da se gleda > iskljucivo to ko je bolje uvezbao uigrane i sematizovane akcije, Npr. zanimljivo je gledati finale. Da li se igraju uigrane akcije? Sem toga, hoces reci da se u Evropi igra bez plana? > ko je fizicki izdrzljiviji da isprati u presingu celu utakmicu > svog suparnika, ko ima bolji odraz i moze "divljackije" da zakuca > loptu u kontri - gotovo bez trunke improvizacije, duha, Ma Dzordana svi jure, ali da li vredi?
kosarka.765 mikeman, -> #755, mango
> Cuti dete. Drobnjak spor? Da li ti stvarno gledas utakmici... Ne samo da je spor, nego mu je sut iz reketa _ocajan_ ! Btw, uvredljivost tvoje poruke necu ni da komentarisem.
kosarka.766 nenad, -> #764, mango
> > Promenom pravila NBA kosarka je ucinjena _efikasnijom_, ali to ne > > znaci da je ucinjena zanimljivijom i boljom igrom. > > Pa naravno da je zanimljivije gledate Bankare (Mesare?) u akciji. > Sto manje koseva to bolje i zanimljivije! Samim tim je streljaštvo najzanimljiviji sport jer se tamo osvaja najviše poena? A fudbal najdosadniji jer se često ne postigne ni jedan? Radi se o tome da je promenjena suština same igre. Mogu se lako smisliti i dodatne izmene koje bi još više povećale broj poena ali to je već drugi sport. Recimo da se zabrani hvatanje lopte pre nego što padne na zemlju, koliko bi visokih igrača preostalo? Ili da se zabrani šut sa razdaljine manje od 5 metara? Jednostavno u tim slučajevima sport odlazi u drugom pravcu, nekome se više sviđa da gleda ubežbane i utrenirane akcije (tri dodavanja i skok šut), neko više voli da vidi da se igrači i sami snalaze na terenu, da ima improvizacije, da ne činjenica da neko više skače, ima više mišića i izgleda opasnije ne mora da znači da će i da pobedi. Za mene je to košarka i sport, a ne tri dodavanja i skok šut.
kosarka.767 stefan,
Na evropskom prvenstvu u Španiji hrvatska reprezentacija će igrati bez svojih NBA igrača ali i bez Komazeca i Perasovića. Evo 12 igrača koje je za put odredio njihov selektor Skansi: Alanović (Tofas), Mulaomerović (Cibona), Cesar (Zagreb), Rimac (Cibona), Marcelić (Cibona), Gričikeg (Cinoba), Kelečević (Bon), Kovačević (Zrinjevac), Ničević (Beneton), Vujčić (Kroacija), Prkačin (Kroacija) i Grgat (Cibona).
kosarka.768 mango, -> #760, nenad
>> Za Zvezdu (KK) danas potpisali: >> >> Topic, Topalovic, Kuzmanovic, Bencic i Oliver Popovic. > > Moze li za nas manje upucene - ko su ti ljudi? Totalni anonimusi:) Topic iz BFC-a igra na poziciji 4, kao fora je reprezentativac, mada i nije neki igrac. Topalovic iz BFC-a igra na poziciji 5 i nije los centar. Kuzmanovic iz BFC-a igra na poziciji 2, prilicno je nestalan. Bencic iz Beobanke, dovoljno je reci Mesar;) Popovic iz Beobanke, igra trojku, standardno nestalan, uglavnom solidan, ima dobar sut. Mislim da ce ova pojacanja biti dovoljna za 2-3 mesto.
kosarka.769 junior, -> #753, mango
> (ili 2?) Sigurno bi bio medju 15 (verovatno i medju 10) i uzeli > bi ga Niksi. :) E, al' ti stvarno ... Kako bi ga uzeli Niksi, kad oni biraju 22-gi?
kosarka.770 junior, -> #760, nenad
> Može li za nas manje upućene - ko su ti ljudi? >> Topić, Topalović, Kuzmanović, Benčić i Oliver Popović. Ono što su do sad bili: Topić - krilo BFC-a, ima srebro iz Atlante, možda i jedino krilo u Jugoslaviji uz Čubrila. Ima 27 godina (valjda) i po stilu je naslednik Paspalja. ;) Zbog nedostatka višeg, jačeg igrača - igrao je centra u BFC-u. Topalović - centar BFC-a, ima veoma čudan izbačaj sa 2 ruke, iza glave koji nikako ne može da se brani. Kao centar ima fantastičan prosek slobodnjaka .. ne znam da li je mašio i jedan u finalu play-offa protiv Partizana (prošle godine) Kuzmanović - bek šuter BFC-a, odličan ulaz, dobra odbrana, a šut mu i nije neki ;) Elem, ova trojica su činila srž ekipe BFC-a, koja je pre 2 godine stigla do finala play-offa (sa Mutom Nikolićem), i imaju dovoljno iskustva i znanja da potuku Partizan, ako se ikad ponovo nađu u play-offu. :) Benčić - play Beobanke, realno i nije neki play, više je bek šuter na poziciji playa. Sigurno jedan od najboljih defanzivaca u YU, čak mislim da je bio i najbolji kradljivac lige, ove godine. Popović - krilo Beobanke, uz Benčića najbolji igrač iste. Ocenjen je kao 'najsigurniji igrač lige', jer se retko kad desi da zakaže, ali ne može se ni očekivati nešto extra od njega. Slobodnjake takođe sve pogađa i ima prosek 15-20 poena po meču. Sve u svemu, neviđeno dobro sklopljena ekipa, i što je još važnije iskusna, da se više ne za*ebavamo sa onim slinavcima od 15-16 godina koje trener uvodi na derbiju jer su "posebno motivisani". Dakle, imamo uigran centarski tandem, 2 dobra defanzivca na bekovima, i sigurno najbolju "trojku" u zemlji (ako se ne računa Radošević:). Mislim da svoj petorici mora biti garantovano igranje u prvoj postavi, a sa klupe neka ulaze "mlađi" Bolić, Stanojević, Mišković i Perović (svi članovi mlade reprezentacije). Izuzetno jak tim, koga moraju svi da se plaše.
kosarka.771 gligo,
Na Super Kupu u Berlinu nasi kosarkasi izgubili prvu utakmicu od Italije jednim poenom razlike Kod italijana najefikasniji Fucka sa 16 poena,kod nasih Danilovic 22,Djordjevic 16. Trener Obradovic je i pre meca rekao da ce isprobati debitante, ali da se nece igrati ugledom Kosarkaske reprezentacije Yugoslavije poz,
kosarka.772 gligo, -> #765, mikeman
>>Ne samo da je spor,nego mu je sut i reketa _ocajan_! Sto se tice suta,mislim da si donekle u pravu. Tokom sezone i nije imao neki sut ,bilo je i meceva kad je jedva dobacivao do obruca,ali je zato u plej off-u ,bar po meni popravio znatno svoj sut i ubacivao iz nekih pozicija koje nisu karakteristicne za njega pogotovu sa neke poludistance iskosa Sto se tice brzine,mislim da nisi u pravu Srazmerno svojoj tezini i s'obzirom da je centar nije uopste spor. poz,
kosarka.773 gligo, -> #771, gligo
Eh,ne rece rezultat: Italija-Yugoslavija (84:83) poz,
kosarka.774 miskop, -> #771, gligo
--> Na Super Kupu u Berlinu nasi kosarkasi izgubili prvu utakmicu --> od Italije jednim poenom razlike Italija - Jugoslavija 84 : 83 (47 : 37) Italija : Koldabela 2, Bonora 8, Fucka 18, Pitis 6, Espozito 4, Kjaci 12, Galanda 2, Markonato 4, Abio 8, Frozini 13, Karera 7 Jugoslavija : Radosevic, Danilovic 22, Djokic, Loncar 5, Cubrilo 6, Beric 5, Djordjevic 16, Bulatovic 7, Drobnjak 7, Savic 2, Tomasevic, Topic 13. Nasi su igrali bez Obradovica, Rebrace, Bodiroge i Koturovica, a za danas je Zeljko Obradovic najavio drugu cetvorku koja ce mec sa Turskom posmatrati sa tribina. U drugoj utakmici na turniru selekcija domacina Nemacke pobedila je Tursku sa 72:70(31:35).
kosarka.775 mikeman, -> #763, mango
> za to doosta vremena. Isto tako, pod hitno treba oformiti Evro-Ligu > ali takvu da timovi koji ucestvuju u njoj igraju samo u toj Ligi, a ne > u nekim bezveznim domacim sampionatima. Za ligu niko nista nije rekao, ali sto se tice illegal defense-a bez obzira na to sto ti tvrdis i dalje sam pri svome. Dakle illegal defense je najveca glupost u kosarci danasnjice. Kada si vec citao moju poruku trebao si da je procitas celu. Lepo sam naglasio da je to subjektivno misljenje i da nema potrebe za svadjom. Mislim da tim svojim nadmenim nastupom nisi nista postigao, niti ces postici. Probaj da procitas jos neke poruke na sezamu pa ces videti da retko ko radi to sto ti radis. Jedina losa stvar u vezi sa evro-ligom je sto bi nasi timovi tek ko_zna_kad dospeli u tu ligu, jer se narvno zna koje drzave imaju primat u evropi... Bez obzira na ovo, nije mi jasno kako se niko iz FIBE nije setio toga. Isto tako nisu svi domaci sampionati bas tako bezvesni kao sto kazes (kao nasa YUBA liga). Seti se recimo frke u Spanskoj ligi pred kraj. Takodje u nemackoj je kvalitet igre na dosta visokom nivou i imaju par dobrih timova...sto naravno ne znaci da ne treba oformiti evro-ligu, jer bi ona svakako imala ogroman broj kvalitetnih timova i samim tim bi se podigao kvalitet evropske kosarke.
kosarka.776 stefan, -> #775, mikeman
>Za ligu niko nista nije rekao, ali sto se tice illegal defense-a bez >obzira na to sto ti tvrdis i dalje sam pri svome. Dakle illegal defense >je najveca glupost u kosarci danasnjice. Usput, ako sam ja dobro razumeo u NBA je trenutno aktuelan predlog za malu modifikaciju tog pravila.
kosarka.777 gligo,
U drugoj utakmici kuju je nasa kosarkaska reprezentacija odigrala na Super kupu u Berlinu nije se dogodilo iznenadjenje Yugoslavija 88 - Turska 66
kosarka.778 gligo,
Na sednici KSJ-a koja je odrzana danas,desilo se ono sto sam predvideo.Predsednik KSJ-a N.Covic suspendovan je sa iste do daljnjeg. Sve se desilo posle njegovog izlaska iz sale posto je sve okrivio za politicko delovanje protiv njega. Kasnije je izdao saopstenje da je suspendovao predsednika KSS-a Raznatovica. Sto bi reko jedan cika: Boze oprosti im ,ne znaju sta rade!
kosarka.779 mmisic, -> #775, mikeman
> Isto tako nisu svi domaci sampionati bas tako bezvesni kao sto kazes > (kao nasa YUBA liga). Seti se recimo frke u Spanskoj ligi pred kraj. > Takodje u nemackoj je kvalitet igre na dosta visokom nivou i imaju par > dobrih timova...sto naravno ne znaci da ne treba oformiti evro-ligu, > jer bi ona svakako imala ogroman broj kvalitetnih timova i samim tim > bi se podigao kvalitet evropske kosarke. Da li si ti video tabelu nemačkog šampionata u toku sezone ili neku utakmicu ? Očigledno je da nisi ;) Alba kao prosečna evro-ekipa koju može da odere partizan je obarala silne rekorde nepobedivnosti u toj 'jakoj' nemačkoj ligi i na kraju bila prvak. Bajern iz Leverkuzena ;), drali su ga ko je kako stigao (svi sem Kindera) u evro-ligi.
kosarka.780 mango, -> #775, mikeman
> Za ligu niko nista nije rekao, ali sto se tice illegal defense-a bez > obzira na to sto ti tvrdis i dalje sam pri svome. Dakle illegal defense > je najveca glupost u kosarci danasnjice. Svako ima svoje misljenje... > Kada si vec citao moju poruku trebao si da je procitas celu. Lepo sam > naglasio da je to subjektivno misljenje i da nema potrebe za svadjom. > Mislim da tim svojim nadmenim nastupom nisi nista postigao, niti ces > postici. Probaj da procitas jos neke poruke na sezamu pa ces videti > da retko ko radi to sto ti radis. Citam ja poruke na sezamu vec 4 godine, zato se sada i nerviram. Toliko ima klinaca koji misle da sve znaju, ostave po par poruka u konferenciji i nestanu da je to strasno. Narocito se to odnosi na ovu konfu koja je odlaskom nekih ljudi (nenade, bez ljutnje;) uprkos svemu, znatno izgubila na kvalitetu. Npr. ti kazes da je Drobnjak spor i trom i ubedjujes me u to. Da li znas koja je najveca odlika Predraa Drobnjaka? Njegova brzina. On se podigne i zakuca sa dve ruke vrlo brzo, ja bar nisam video da mu je neko prilikom pokusaja zakucavanja lupio bananu. Pri tom je jak i igra dobru odbranu. Sta jos treba jednom centru? > Jedina losa stvar u vezi sa evro-ligom je sto bi nasi timovi tek > ko_zna_kad dospeli u tu ligu, jer se narvno zna koje drzave imaju > primat u evropi... Bez obzira na ovo, nije mi jasno kako se niko iz > FIBE nije setio toga. Vidis, to je ono sto ja kazem. Ne znas, a pises bez veze. Nasi timovi bi IMALI ODMAH mesta u Evro-Ligi (jedno ili dva mesta), dok bi pri tom CZ nastupala u maticnom Kartongradu zato sto ne bi smelo da postoje dva tima iz istog grada. Niko se iz FIBAe nije setio za to? Svasta:) > Takodje u nemackoj je kvalitet igre na dosta visokom nivou i imaju par > dobrih timova...sto naravno ne znaci da ne treba oformiti evro-ligu, > jer bi ona svakako imala ogroman broj kvalitetnih timova i samim tim > bi se podigao kvalitet evropske kosarke. Opet nije tacno. U Nemackoj se igra losa kosarka i ima samo jedan "dobar" tim, a to je Alba koja je sasvim prosecan tim (mnogo slabija od Partizana). Ta ista Alba je oborila sve rekorde igrajuci 21 (ako se ne varam) utakmicu za redom bez poraza.
kosarka.781 mango, -> #779, mmisic
> Bajern iz Leverkuzena ;), drali su ga ko je kako stigao (svi sem Kindera) > u evro-ligi. Ovakav tim ne postoji.
kosarka.782 mango, -> #777, gligo
> Yugoslavija 88 - Turska 66 83?
kosarka.783 mango, -> #778, gligo
> Na sednici KSJ-a koja je odrzana danas,desilo se ono sto sam > predvideo.Predsednik KSJ-a N.Covic suspendovan je sa iste do > daljnjeg. Na sednici KSS-a, a ne KSJ-a.
kosarka.784 mikeman, -> #772, gligo
> Tokom sezone i nije imao neki sut ,bilo je i meceva kad je jedva > dobacivao do obruca,ali je zato u plej off-u ,bar po meni > popravio znatno svoj sut i ubacivao iz nekih pozicija koje nisu > karakteristicne za njega pogotovu sa neke poludistance iskosa Ali veoma cesto mu se desavalo da promasi citav kos ;), mada manje u playoff-u. Sto se tice brzine, mozda se i varam. On meni deluje nevidjeno tromo, mozda je opticka varka.. ;))
kosarka.785 mikeman, -> #780, mango
> Citam ja poruke na sezamu vec 4 godine, zato se sada i nerviram. Ajde sad uzmi scorpion ili M-16 ;) pa nas poubijaj. > Vidis, to je ono sto ja kazem. Ne znas, a pises bez veze. Sad samo nastavi, i ubrzo ce serijski ubica od tebe da postane. Ajde, prijavi se kao trener negde, pa iskoristi svoje znanje, unovci ga. Nemoj da trosis reci ovde, bespotrebno. > Opet nije tacno. U Nemackoj se igra losa kosarka i ima samo jedan "dobar" > tim, a to je Alba koja je sasvim prosecan tim (mnogo slabija od Partizana). Meni se ta liga svidela, pa pricaj ti sta oces... Momce, oladi malo ;)
kosarka.786 gligo, -> #783, mango
>>Na sednici KSS-a,a ne KSJ-a Vazno je da Cova ode,a sad ...
kosarka.787 junior, -> #776, stefan
re: illegal defense > Usput, ako sam ja dobro razumeo u NBA je trenutno aktuelan > predlog za malu modifikaciju tog pravila. Da, za pooštravanje istog - pod radnim nazivom: "Saseći zonu u korenu"
kosarka.788 junior, -> #757, mango
> Da, da, to stoji. Danilovic ima mnogo bolji sut od Voshona, > zato je leteo iz Majamija:) Njega uzimam kao jednog od Odbrana, my dear mango, odbrana. Nije Pat Riley tražio šutera - ima ko će njemu da daje poene. On utakmice dobija odbranom, a to je ono što Danilović nije mogao da ispuni. Zato mu je Dalas bio idealan tim (Don Nelson:). A mislim, upoređivati kvalitete VOSHONA (pazi ti samo to ime ;) Lenarda i Danilovića je smešno. Ako si primetio igra gorenavedenog se svodi na 'daj mi loptu, sam sam na trojci'. Istina, odbrana mu je bolja strana, ali isti je slučaj sa svima koji prihvate jak princip treninga koje Riley nabija. Njemu trebaju strvine, a ne fini igrači ;) "Ma idi na štajgu, stoko" (c) Bojana Maljević ;)
kosarka.789 junior, -> #767, stefan
> svojih NBA igrača ali i bez Komazeca i Perasovića. Evo 12 > igrača koje je za put odredio njihov selektor Skansi: Izgleda da su Hrvati svoju smenu generacija obavili. Kako će proći, to ćemo da vidimo .. ali svi znate da ovo i nama predstoji.
kosarka.790 junior, -> #783, mango
> Na sednici KSS-a, a ne KSJ-a. Da, prvi put čujem da KS Srbije, može da suspenduje predsednika KS Jugoslavije.
kosarka.791 rades, -> #790, junior
>> Na sednici KSS-a, a ne KSJ-a. > > Da, prvi put cujem da KS Srbije, moze da suspenduje predsednika > KS Jugoslavije. Mango je u pravu - to je bila sednica KSS. I oni su ga suspendo- vali sa svih funkcija u KSS-u. Medjutim, Covic je iskoristio svoje pravo (koje ima statutom) i suspendovao predsednika KSS-a (cini mi se da se zove Raznatovic).
kosarka.792 mmisic, -> #781, mango
>> Bajern iz Leverkuzena.... > Ovakav tim ne postoji Postoji ako se izbaci jedno 'n' ;)
kosarka.793 miskop, -> #780, mango
--> Da li znas koja je najveca odlika Predraa Drobnjaka? --> Njegova brzina. On se podigne i zakuca sa dve ruke vrlo brzo, --> ja bar nisam video da mu je neko prilikom pokusaja zakucavanja lupio --> bananu. Pri tom je jak i igra dobru odbranu. Uh, uh, uh... --> Sta jos treba jednom centru? Drobnjaku bi dobro dosao koji gram mozga...
kosarka.794 gligo, -> #793, miskop
>>Drobnjaku bi dobro doso koji gram mozga Nije mi jasno kako je dobio poziv u reprezentaciju kad je po tebi: Spor,igra losu odbranu,los napad,ima ocajan sut ... Da poziv nije dobio jer dobro zakucava?
kosarka.795 mikeman, -> #780, mango
> da je Drobnjak spor i trom i ubedjujes me u to. Da li znas koja je > najveca odlika Predraa Drobnjaka? Njegova brzina. On se podigne i > zakuca sa dve ruke vrlo brzo, ja bar nisam video da mu je neko prilikom > pokusaja zakucavanja lupio bananu. Pri tom je jak i igra dobru odbranu. > Sta jos treba jednom centru? A ti mene ubedjujes da je drobnjak potpuno kompletan centar ( "sta jos treba jednom centru?" ) , da je brz, jak, da niko ne moze da mu lupi bananu, da igra strasno u odbrani, jednom recju da je jedinstven. Nezamenjiv, neponovljiv itd. Pa jesi li ti normalan covece? Od njega ce verovatno biti dobar igrac, al ti ga pretera. Pa on bi bio Jordan na centarskoj poziciji da igra tako dobro ko sto ti kazes. Uostalom, sta mislis kako bi nenadmasni Drobnjak prosao u duelu sa centrima iz NBA? PS pre nego sto odgovoris na ovu poruku, presaberi se malo i probaj da to izvedes kulturnije nego do sada (ako je to moguce u tvom slucaju ), ili uopste nemoj da odgovaras.
kosarka.796 mango, -> #793, miskop
> Drobnjaku bi dobro dosao koji gram mozga... Sad bih citirao lex-a, ali necu (Ivica i Marica...;) Sta tek reci za Seka?
kosarka.797 mango, -> #795, mikeman
> A ti mene ubedjujes da je drobnjak potpuno kompletan centar ( "sta jos > treba jednom centru?" ) , da je brz, jak, da niko ne moze da mu lupi > bananu, da igra strasno u odbrani, jednom recju da je jedinstven. Drobnjak je relativno kompletan centar (jer ne postoji apsolutno kompletan igrac). On je dobar igrac, sto je i pokazao, a sad sto se nekima ne svidja njegova (majmunska;) faca, to je druga stvar. Zar ti nisi jedinstven? > Nezamenjiv, neponovljiv itd. Pa jesi li ti normalan covece? Od njega > ce verovatno biti dobar igrac, al ti ga pretera. Pa on bi bio Jordan > na centarskoj poziciji da igra tako dobro ko sto ti kazes. Uostalom, > sta mislis kako bi nenadmasni Drobnjak prosao u duelu sa centrima iz > NBA? Ko preteruje vidi se iz citiranog dela. Ne bi bio Jordan, zato sto je Jordan isuvise spor;>>> A kako je prosao mladi Bryant u duelu sa Stoktonom? Drobnjak je mlad igrac koji je mnogo napredovao tokom prethodne sezone i koji ce jos napredovati, a sad sto ti neke stvari pogresno shvatas ima veze iskljucivo sa tobom. > Nezamenjiv, neponovljiv itd. Pa jesi li ti normalan covece? Od njega > PS pre nego sto odgovoris na ovu poruku, presaberi se malo i probaj da > to izvedes kulturnije nego do sada (ako je to moguce u tvom slucaju ), > ili uopste nemoj da odgovaras. Nesto si rekao? Bolje da nisi.
kosarka.798 gligo, -> #770, junior
>>Bencic_play Beobanke ..(sada Zvezde) >>Sigurno jedan od najboljih defanzivaca u YU,cak mislim da je >>bio i najbolji kradljivac lige ove godine MAlo kasnim al'ce mi biti(nadam se)oprosteno Bencic nije najbolji kradljivac lige,vec je to Radosevic koji je istovremeno i covek sa najvise izgubljenih lopti u ligi
kosarka.799 mikeman, -> #797, mango
> igrac). On je dobar igrac, sto je i pokazao, a sad sto se nekima ne svidja > njegova (majmunska;) faca, to je druga stvar. Njegova faca u potpunosti oslikava njegovu inteligenciju (bar po meni). Nadam se da shvatas da kosarka nije samo pocepaj, razbij itd. vec da treba malo i razmisljati... > Zar ti nisi jedinstven? U svakom pogledu. ;> Ostatak poruke objasnjava znacenje termina, za one pismene. > pogresno shvatas ima veze iskljucivo sa tobom. Naravno, za pogresno shvatanje stvari ne postoje zabrane u nasem zakonu. > Nesto si rekao? Bolje da nisi. Jop, reko sam. A sad nije tvoja stvar da ocenjujes sta je bolje a sta nije. ;)
kosarka.800 junior, -> #797, mango
> Stoktonom? Drobnjak je mlad igrac koji je mnogo napredovao > tokom prethodne sezone i koji ce jos napredovati Bravo, sad si sam odgovorio - zašto je dobio poziv u reprezentaciju? ;) Dobar je Drobnjak, u našoj ligi među najboljima, ali ono što mu najviše fali jeste iskustvo. Od igračkih mana, izdvojiću - slabo vođenje lopte, očajan šut iz polja (jesi video kako Longley trpa sa 4-5 metara ... ako je sam, ne promašuje ;), prenaglašen temperament (istina, to je odlika svakog mladog igrača). Takođe, mogao bi da poboljša odbranu, pošto ima fantastične fizičke predispozicije - retko se rađa takva grdosija ;), kao i šut sa slobodnjaka. Dobro, ajde slobodnjaci .. njih retko koji centar dobro izvodi (sem Topalovića ;).
kosarka.801 mango, -> #799, mikeman
> Njegova faca u potpunosti oslikava njegovu inteligenciju (bar po meni). Sto ne znaci da je on los igrac. > Nadam se da shvatas da kosarka nije samo pocepaj, razbij itd. vec da > treba malo i razmisljati... Naravno da treba, za to i postoji play. Sem ako si video centra koji organizuje napad;) > Ostatak poruke objasnjava znacenje termina, za one pismene. > Jop, reko sam. Za one pismene? A ko ce to tebi da objasni?
kosarka.802 gmatic, -> #677, gligo
==> Opet kazem bolje i on ako vec zove tolko centara nego onaj ==> Bulatovic koji veze s'vezom nema Slazem se (sa zakasnjenjem).
kosarka.803 gmatic, -> #694, gligo
==> Djordjevic ==> Bodiroga ==> Danilovic ==> Rebraca ==> Drobnjak Moj tip takodje. ==> P.S. Sad ce svi pretpostavljam:" Vidi seljaka stavio ==> Drobnjaka"...!!! Nema veze. Divac neigra pa... I opet sorru za zakasneli odgovor.
kosarka.804 gmatic, -> #709, mikeman
==> Pa dobro, koja buducnost nase kosarke moze da zaustavi npr. ==> Sabonisa? Pa nemora jer neigra doticni. Opet sorru zbog...
kosarka.805 gmatic, -> #755, mango
==> njegova brzina. Uz to ima i dobar sut. Naravno sve ovo ako ==> uzmemo u obzir to da je Drobnjak centar. Ako mislis na procenat visok je samo zato sto mnogo zakucava. Cik nek proba nesto protiv nekog "tezeg" centra od sebe. Da ga vidim kako ce onda da uleti u reket. Pravo merilo preciznosti su bacanja a ne sama igra.
kosarka.806 gmatic, -> #740, mango
==> sta bi tek bilo da igraju timovi? Npr. Olimpijakos protiv ==> Vankuvera, Bostona, Filadelfije... Da li bi izgubili sa manje ==> od 10-15 razlike? E pa ce da vidis tako negde u novembru (mislim) kada se igra mekov turnir u Parizu. Ucestvuju bulsi(jao!) Olimpijakos, Barsa i jos dva francuska kluba (nesecam se koja).
kosarka.807 miskop,
Jugoslavija - Grcka 89 - 83 Iz reprezentacije otpali Djokic, Drobnjak, Cubrilo i Koturovic. Ostaje dilema oko Sase Obradovica koji je obnovio povredu kolena pred pocetak utakmice sa Grcima, pa ce lekari narednih dana doneti konacnu odluku... " Zahvaljujem se svoj cetvorici igraca, koji su sa nama bili od pocetka priprema, ali nece putovati u Barselonu. Dosta su do- prineli dobroj atmosferi u ekipi, radili su vredno, a jedini razlog njihovig neodlaska je sto sam odabrao u ovom trenutku 12 najkvalitetnijih ", rekao je Z. Obradovic.
kosarka.808 junior, -> #804, gmatic
> Pa nemora jer neigra doticni. Sabonis se još nije odlučio da li će igrati. Svi litvanski političari ga mole da zaigra, jer samo pomoću njega mogu da dobiju koju medalju. A valjda, ako on bude igrao, igraće i Kurtinaitis (možda i Homičus ;), pa će Litvanci ići na medalje, dok u suprotnom, obojica ovih otpadaju, i ide se na stvaranje novog tima.
kosarka.809 junior, -> #806, gmatic
> turnir u Parizu. Ucestvuju bulsi(jao!) Olimpijakos, Barsa i jos > dva francuska kluba (nesecam se koja). 1 francuski, ili Limož, ili domaći PSG. PS. Eto prilike Đorđeviću da se iživi na Kerru ;))
kosarka.810 junior,
Sinoćna utakmica u Pioniru, nije bila nešto posebno. Dobili smo Grke, jedva, i još smo se radovali posle toga. Mislim, shvatam ja da je svaka pobeda važna, ali mi smo njih usred Beograda morali da RAZVALIMO, a ne da im dopuštamo da oni vode ... Obradović se odlučio kojih 12 igrača vodi na prvenstvo. To su: 4 Bodiroga 5 Danilović 6 Obradović 7 Lončar 8 Radošević 9 Berić 10 Đorđević 11 Rebrača 12 Bulatović 13 Savić 14 Tomašević 15 Topić Prvu postavu čine Đorđević, Danilović, Bodiroga, Savić i Rebrača. Sinoć na treningu, Obradović je povredio koleno, pa je utakmicu presedeo obučen, ali valjda nije ništa ozbiljno .. jer ako bi i bez njega ostali, stvarno bih se plašio za naš plasman.
kosarka.811 gmatic, -> #801, mango
==> Sto ne znaci da je on los igrac. Ama sta se raspravljate! Izgleda da ce Obradovic da mu se zahvali (kao i Cubrilu i Koturu), bar sudeci po sinocnoj takmi protiv Grcke kad nisu ni na klupi bili.
kosarka.812 gligo, -> #808, junior
> Sabonis se jos nije odlucio da li ce igrati. Svi litvanski > politicari ga mole da zaigra, jer samo pomocu njega mogu da > dobiju koju medalju. > > A valjda, ako on bude igrao, igrace i Kurtinaitis (mozda i > Homicus ;), pa ce Litvanci ici na medalje, dok u suprotnom, > obojica ovih otpadaju, i ide se na stvaranje novog tima. Sabonis je odlucio da ne igra i pored molbi svih litvanskih politicara Kurtinaitis je postao ministar sporta u Litvaniji i po svemu sudeci rekao je zbogom kosarci Homicus ionako nije izdrzo ni 10min u finalu Ep u Atini '95 pitanje je kol'ko bi izdrzao sada 2 godine posle I "poslednji" Marculjonis,definitivno je potvrdio da nece igrati na EP-u zbog povrede Dakle,Litvanija dolazi u potpuno podmladjenom sastavu i to nam naravno odgovara Po meni,najozbiljniji konkurenti u borbi za medalje Jugoslaviji bice pre svih Rusija, i mozda Spanija kao domacin. Ostali mislim da ne treba mnogo da ocekuju u duelu sa nama. poz,
kosarka.813 gligo, -> #806, gmatic
> turnir u Parizu. Ucestvuju bulsi(jao!) Olimpijakos, Barsa i jos > dva francuska kluba (nesecam se koja). Cisto sumnjam da ce Bullsi doci u najjacem sastavu ..... Daj boze da se varam.... poz,
kosarka.814 gligo, -> #810, junior
> 11 Rebraca > 12 Bulatovic > 13 Savic Sramota je da onaj Bulatovic nosi veliku dvanesticu.... Najbolje bi bilo da je povuku, a da Bulatovic nosi 0 To mu odgovara... poz,
kosarka.815 mantoniadis, -> #810, junior
>> Sinocna utakmica u Pioniru, nije bila nesto posebno. Dobili smo Grke, >> jedva, i jos smo se radovali posle toga. Mislim, shvatam ja da je svaka >> pobeda vazna, ali mi smo njih usred Beograda morali da RAZVALIMO, a ne da >> im dopustamo da oni vode ... Nemoj da sve shvatas ozbiljno. Bila je prijateljska utakmica, pa nije bilo vazno ko ce pobediti. Preko takve utakmice treneri probaju sve igrace, na razne pozicije tako da na "vaznu" utakmicu dobiju od nijh maximum, zavisno od protivnika.. >> Obradovic se odlucio kojih 12 igraca vodi na prvenstvo. To su: >> >> 4 Bodiroga >> 5 Danilovic >> 6 Obradovic >> 7 Loncar >> 8 Radosevic >> 9 Beric >> 10 Dordevic >> 11 Rebraca >> 12 Bulatovic >> 13 Savic >> 14 Tomasevic >> 15 Topic Zasto nije pozvao igraca broj 10 sa FMP? (ne secam kako se zove, ali bio je fenomenalan). Mogao da ga zove umesto Loncara ili Radosevica.. >> Sinoc na treningu, Obradovic je povredio koleno, pa je utakmicu presedeo >> obucen, ali valjda nije nista ozbiljno .. jer ako bi i bez njega ostali, >> stvarno bih se plasio za nas plasman. Prvo mesto na EP `97 je rezervisano za Jugoslaviju igrao ili ne Obradovic ;) Za drugo i trece mesto ce biti velika borba izmedju Spanije, Italije i Grcke ;)
kosarka.816 junior, -> #813, gligo
> Cisto sumnjam da ce Bullsi doci u najjacem sastavu ..... > Daj boze da se varam.... Hoće, pošto im je to 15-ak dana pred početak sezone, i dobro će im doći 2-3 sparing partnera, kao i poseta Evropi. Sve u svemu, kao kad Zvezda ode u Sloveniju na pripreme ;)
kosarka.817 junior, -> #815, mantoniadis
> Nemoj da sve shvatas ozbiljno. Bila je prijateljska utakmica, > pa nije bilo vazno ko ce pobediti. Preko takve utakmice treneri Znam, ali sam Obradović te demantuje. Celu prvu "četvrtinu" odigrao je sa prvom postavom tima. Prva izmena bila mu je Tomašević umesto Savića, zato što je ovaj zaradio 3 lične. Uopšteno gledajući, do pred kraj prvog poluvremena i početak drugog (kad su ušli Topić i Lončar) Obradović je primenjivao vrlo malu rotaciju igrača - svega 7 ili 8, dakle kao na prvenstvenim utakmicama. A kao što vidiš i poslednjih 6 minuta, reprezentacija je odigrala u možda najjačem sastavu (sa izuzetkom Radoševića), dakle, do pobede mu je bilo vrlo stalo (čemu je i doprinela prilično borbena publika). Inače, interesantni su bili pogledi grčkih igrača, pogotovo Economu-a (valjda sam dobro spelovao?), kad su sa tribine počeli uzvici "Makedonija, Makedonija". ;) A i grčki navijači su doprineli nekom borbenom duhu ... mislim, da nije bilo njih da bi to bila jedna dosadna utakmica, bez mnogo zalaganja, i bez borbe ... možda bi Hristodulu i izveo onaj alley-oop. ;) > Zasto nije pozvao igraca broj 10 sa FMP? (ne secam kako se > zove, ali bio je fenomenalan). Mogao da ga zove umesto Loncara > ili Radosevica.. Boškovića? Nije on kvalitet za reprezentaciju. To je dobar igrač, (zemljo)radnik, kako naši komentatori vole da kažu "veliki borac pod obručima". Tipa, Mileta Lisica ili Mihajla Grušanovića ... Svi pozvani, uključujući i one koji nisu ušli u najjuži izbor su prilično bolji od njega. > Prvo mesto na EP `97 je rezervisano za Jugoslaviju igrao ili ne > Obradovic ;) Voleo bih da si u pravu, ali mislim da suviše opušteno ulazimo na ovo EP, i plašim se da se ne provedemo kao Hrvati - kad su velike zvezde Kukoč i Rađa, došli iz NBA, pa ih je mrzelo da igraju ... Ako si primetio, slično su počeli da se ponašaju Ne_dam_loptu Đorđević i Daću_ga_Osećam Danilović. Koliko su juče lopti prodali, to samo oni i Obradović znaju. > Za drugo i trece mesto ce biti velika borba izmedju Spanije, > Italije i Grcke ;) Španija po kvalitetu ne može da se meri sa ove 2 reprezentacije, ali podršku publike nikako ne smemo da isključimo. Ali, pošto će oni biti u grupi sa nama, Italijanima, Hrvatima i Nemcima, a potom će kao (realno) 3. iz one F grupe (ako znaš princip po kom se igra prvenstvo) igrati sa drugoplasiranom ekipom iz E grupe (koja je nastala od prve 3 ekipe iz A i B grupe), tj. sa nekim od sledećih ekipa (računam da su Grci prvi tamo) - Slovenija, Francuska, Rusija (Litvaniju sam eliminisao, mada se nikad ne zna koliko oni imaju potencijala u mladim igračima!), tako da će Špancima trebati sva moguća podrška publike koju mogu da dobiju. E sad, treba i razmisliti o činjenici da odlučujuće susrete, tj. svi susreti četvrt-finala, se igraju u Barseloni, a da su samo 4 člana španske reprezentacije iz Barselone (Fernandez, Esteller, Jofresa i Duenas) ni publika neće biti previše srećna da gleda neke anonimuse iz nepoznatih klubova, kao ni da pozdravlja najbolje igrače iz najkonkuretnijih klubova (Angulo, Orenga, Herreros). Ono što je lepša strana za Špance, jeste da je Barcelona osvojila prvenstvo, inače bi situacija sa publikom bila još gora (zamisli da je Herreros dao odlučujuću trojku, koja bi izbacila Barsu?) ... Grci imaju ubedljivo najlakši žreb, ako je za verovati da neke reprezentacije nemaju potencijala. Ali, ako uzmemo da se nikad ne zna šta da očekujemo od Rusije i Litvanije (kad Babkov počne da trpa sa 10 metara), kao i to da "male" reprezentacije Slovenije i Francuske koje su izuzetno uigrane (čak 6 Francuza iz Asvela, i čak 9 Slovenaca iz Olimpije), mogu da iznenade svakog, moraće Grci izuzetno da se paze, da ne bi naleteli na nas u polufinalu (ako budu 2.) Što se Italije tiče, oni su realno uz Grke, reprezentacija sa najviše talenta na ovom evropskom prvenstvu. Odličnu formu, već su nam pokazali u Berlinu, a ono što me najviše plaši jeste motivacija koji Carlton Mayers ima protiv Đorđevića (demonstrirana sa, valjda, 3 blokade u Evropskoj ligi). Da se naslutiti kako bi izgledao završni kostur takmičenja - Jugoslavija, eliminiše Španiju u polufinalu, dok Italijani nakon velike borbe izbacuju Grke. U borbi za medalje, Jugoslavija osvaja zlatnu, ako sve bude normalno ;), a Grci se još jednom dokazuju nesposobni da osvoje bronzanu medalju, ali su plasmanom među prvih 5 obezbedili put na svetsko prvenstvo, gde će doći do izražaja njihova mladost (tad ćemo i mi imati smenu generacija, o Španiji da ne govorim) Za kraj: 1. Jugoslavija 2. Italija 3. Španija 4. Grčka 5. ? Peto mesto (poslednje koje vodi na svetsko prvenstvo), bilo bi gre'ota da ne ode Hrvatima, ali u ovakvoj postavi snaga, tipovaću na Sloveniju, ili Francusku.
kosarka.818 gmatic, -> #808, junior
==> Sabonis se jos nije odlucio da li ce igrati. Svi litvanski ==> politicari Kuku nama ako zaigra. On Rebarca za uzinu jede ;{
kosarka.819 gmatic, -> #809, junior
==> 1 francuski, ili Limoz, ili domaci PSG. E to ili mi promace. ==> PS. Eto prilike Dordevicu da se izivi na Kerru ;)) Ako se cika Jordan ne izivi na njemu.
kosarka.820 gmatic, -> #810, junior
==> Sinocna utakmica u Pioniru, nije bila nesto posebno. Dobili ==> smo Grke, jedva, i jos smo se radovali posle toga. Mislim, ==> shvatam ja da je svaka pobeda vazna, ali mi smo njih usred ==> Beograda morali da RAZVALIMO, a ne da im dopustamo da oni ==> vode ... A jesi cuo rezultat zatvorene takme (prethodnog dane igrana). 97 : 72 za nas! Ovo onda jeste blamcina.
kosarka.821 stefan, -> #810, junior
> Obradović se odlučio kojih 12 igrača vodi na prvenstvo. To su: > 7 Lončar > 9 Berić Potresno, gde oba skota da povede...;)
kosarka.822 goxi, -> #815, mantoniadis
>> Za drugo i trece mesto ce biti velika borba izmedju Spanije, Italije i Grcke ;) A zaboravio si Litvaniju i Hrvatsku ?
kosarka.823 dule.n, -> #815, mantoniadis
=> Zasto nije pozvao igraca broj 10 sa FMP? (ne secam kako se zove, ali => bio je fenomenalan). Mogao da ga zove umesto Loncara ili Radosevica.. E da znaš, stvarno je mogao Boškovića da pozove umesto Lončara. Bošković stvarno igra pravo krilo i na tom mestu igra mnogo bolje od Lončara, a problem su nam kol'ko vidim bila krila, u nedostatku Paspalja. Zapravo pozicija broj 3 nam najviše škripi. Od ovih naših, po meni, jedino Bodiroga može na tom mestu dobro da odigra. Ali Bodoroga je priča za sebe, on je pravi džoker. Srećom da ga imamo. On može da igra sve osim klasičnog centra.
kosarka.824 dule.n, -> #817, junior
=> (ako znaš princip po kom se igra prvenstvo) igrati sa drugoplasiranom Ja još nisam video sastav grupa i princip po kome se igra. 'Ajde ako ti nije problem napiši to ukratko, prvenstvo samo što nije počelo. Ostalo je svega pet dana do početka.
kosarka.825 mihailod,
EUROBASKET'97 - Championship Schedule GROUP A GROUP B GROUP C GROUP D RUSSIA FRANCE ITALIA SPAIN GREECE LITHUANIA YUGOSLAVIA CROATIA BOSNIA H. SLOVENIA LETONIA UKRAINE TURKEY ISRAEL POLAND GERMANY GIRONA BADALONA Preliminary Round: BADALONA/GIRONA Final Round: BARCELONA GIRONA GROUP A 1.- GREECE 2.- BOSNIA H. 3.- RUSSIA 4.- TURKEY 25/06/97 18.00 GREECE - TURKEY 16.00 BOSNIA H. - RUSSIA 26/06/97 18.00 RUSSIA - GREECE 16.00 TURKEY - BOSNIA H. 27/06/97 18.00 GREECE - BOSNIA H. 16.00 RUSSIA - TURKEY GIRONA GROUP B 1.- LITHUANIA 2.- SLOVENIA 3.- FRANCE 4.- ISRAEL 25/06/97 22.30 LITHUANIA - ISRAEL 20.30 SLOVENIA - FRANCE 26/06/97 20.30 FRANCE - LITHUANIA 22.30 ISRAEL - SLOVENIA 27/06/97 22.30 LITHUANIA - SLOVENIA 20.30 FRANCE - ISRAEL BADALONA GROUP C 1.- YUGOSLAVIA 2.- LETONIA 3.- ITALIA 4.- POLAND 25/06/97 18.00 YUGOSLAVIA - POLAND 16.00 LETONIA - ITALIA 26/06/97 22.30 ITALIA - YUGOSLAVIA 16.00 POLAND - LETONIA 27/06/97 18.00 YUGOSLAVIA - LETONIA 22.30 ITALIA - POLAND BADALONA GROUP D 1.- CROATIA 2.- UKRAINE 3.- SPAIN 4.- GERMANY 25/06/97 22.30 CROATIA - GERMANY 20.30 UKRAINE - SPAIN 26/06/97 20.30 SPAIN - CROATIA 18.00 GERMANY - UKRAINE 27/06/97 16.00 CROATIA - UKRAINE 20.30 SPAIN - GERMANY 28/6/97 REST DAY PRELIMINARY ROUND: BADALONA / GIRONA DAY GROUP GAME CITY 29/6/97 18.00 A3 - B2 20.30 E A2 - B3 GIRONA 22.30 A1 - B1 18.00 C3 - D2 20.30 F C2 - D3 BADALONA 22.30 C1 - D1 10.00 31-Classification A4 - B4 BADALONA 12.00 32-Classification C4 - D4 30/6/97 18.00 B2 - A2 20.30 E B3 - A1 GIRONA 22.30 B1 - A3 18.00 D2 - C2 20.30 F D3 - C1 BADALONA 22.30 D1 - C3 10.00 Classification Loser 31 - Loser 32 (15-16) BADALONA 12.30 Classification Winner 31 - Winner 32(13-14) Teams placed 13 to 16 return home 1/7/97 18.00 A3 - B3 20.30 E A1 - B2 GIRONA 22.30 A2 - B1 18.00 C3 - D3 20.30 F C1 - D2 BADALONA 22.30 C2 - D1 2/7/97 REST DAY 3/7/97 REST DAY FINAL ROUND - BARCELONA 4/7/97 10.00 47-Classification E5 - F6 BARCELONA 12.00 48-Classification E6 - F5 16.00 49-Quarter-Final E1 - F4 BARCELONA 18.00 50-Quarter-Final E3 - F2 20.30 51-Quarter-Final E2 - F3 22.30 52-Quarter-Final E4 - F1 5/07/97 10.00 Classification Loser 47 - Loser 48 (11-12) 12.00 Classification Winner 47 - Winner 48 (9-10) 16.00 55-Classification Loser 49 - Loser 50 18.00 56-Classification Loser 51 - Loser 52 20.30 57-Semi-Finals Winner 49 - Winner 50 22.30 58-Semi-Finals Winner 51 - Winner 52 6/7/97 11.00 Classification Loser 55 - Loser 56 (7 - 8) 13.00 Classification Winner 55 - Winner 56 (5 - 6) 19.15 3-4 Place Loser 57 - Loser 58 (3 - 4) 21.30 Final Winner 57 - Winner 58 (1 - 2)
kosarka.826 mango, -> #805, gmatic
> Ako mislis na procenat visok je samo zato sto mnogo zakucava. Cik Pa sta, jel to lose? Imati visok procenat suta (pa makar i kucao non-stop;) i davati dosta poena? Meni ne zvuci lose. > nek proba nesto protiv nekog "tezeg" centra od sebe. Da ga vidim kako Navedi neki primer (a da po mogucstvu igra u Evropi). > ce onda da uleti u reket. Pravo merilo preciznosti su bacanja a ne > sama igra. Sto da ne? Sem toga, ne sutira Drobnjak lose slobodna.
kosarka.827 mango, -> #806, gmatic
> E pa ce da vidis tako negde u novembru (mislim) kada se igra mekov > turnir u Parizu. Ucestvuju bulsi(jao!) Olimpijakos, Barsa i jos > dva francuska kluba (nesecam se koja). ;) Ovaj turnir ce biti smesan. Cak iako Rogonje dodju u punom sastavu, zar stvarno mislis da ce igrati ozbiljno?
kosarka.828 mango, -> #807, miskop
> Iz reprezentacije otpali Djokic, Drobnjak, Cubrilo i Koturovic. Bulatovic i Topic u reprezentaciji, Tuuugooooo jeseeeenjaaaaaa! Videcemo kako cemo proci na EP, centri su nam definitivno slaba tacka.
kosarka.829 gligo, -> #817, junior
> Za kraj: > > 1. Jugoslavija > 2. Italija > 3. Spanija > 4. Grcka > 5. ? A ti zaboravi bracu Ruse,oni uzimaju medalju sigurno... Sto se mene tice finale je Yug-Rusia....