kosarka.730junior,
-> #727, mango> Bilo je to prosle godine. Osim toga, da je Drobnjak toliko los
> ne bi bio 18. pik na draftu, ne bi ga hteli Niksi, ne bi bio
> medju prvih 5 centara na draftu...
Polako bre, on je k..c, a ne pik na draftu.
Shvataš li ti da njega još niko nije _izabrao_, te još uvek ne
može 'biti pik'? :>
kosarka.731gligo,
-> #722, junior>> Cuvao Drobnjak Divca al'mu nikako ne uspeva...
>>Divac em brzi, em spretniji,em mu lupio bananu....
Ja mislim da je malo i smeshno uporedjivati Divca i Drobnjaka
Pa Divac je jedan jedini, majku mu!
poz,yo gligo
kosarka.732gligo,
-> #726, superhik>> Fasulas
Blago je rechi smesno!
kosarka.733nenad,
-> #729, junior> To stoji, ali zato imamo pametnije igrače, sa mnogo boljim šutom ;)
Pametnije da, a sa boljim šutom - ne bih se kladio.
kosarka.734superhik,
-> #732, gligo=:> >> Fasulas
=:> Blago je rechi smesno!
Smešno je šta to?
Što je Fasulas razvalio Drobnjaka u odbrani ili što ga je
prikucao za zemlju u napadu?
Seti se malo _svih_ utakmica protiv Partizana ;(
kosarka.735gligo,
-> #734, superhik>> Sta je smesno ?
>> Sto je Fasulas razvalio Drobnjaka u odbrani ili sto ga je
>> prikucao u napadu ...........
Smesno je ovo:
Drobnjak pozvan u najbolju reprezentaciju sveta,18 na draftu,igrac
koji je najviche napredovao ove godine u YUG.momak koji je razbio
ove godine mnogo bolje centre nego sto je Fasulas ,u usponu je
forme, a uz to ima samo 23god(valjda,ako nema manje).....
A Fasulas covek koji ima 40 i kusur godina,koji je odbio zbog
starosti trenera grcke reprezentacije Janakisa, i za koga je posle
te "cuvene" utakmice (gde je razbio Drobnjaka)Duda Ivkovic
rekao da ga je najprijatnije iznenadio Fasulas koji ne pruza
ni izbliza partije kakvu je po tebi pruzio u Grckoj i Beogradu..
Mislim da je to bio samo slab dan svih igracha Partizana pa i
Drobnjaka i da bi u svakom sledechem match-up -u Drobnjak
razneo Fasulasa
BTW, mislim da igra(Fasulas) u najlosijem evropskom klupskom
prvaku koga je Evropa ikad imala...bar u nekoj blizoj proslosti..
poz,yo gligo
kosarka.736mikeman,
-> #735, gligo> Smesno je ovo:
> Drobnjak pozvan u najbolju reprezentaciju sveta,18 na draftu,igrac
> koji je najviche napredovao ove godine u YUG.
> Mislim da je to bio samo slab dan Drobnjaka i da bi u svakom slede-
> chem match-up -u Drobnjak razneo Fasulasa.
Da, to jeste smesno.
Zar ti stvarno verujes da je Drobnjak jedan od najboljih centara sveta,
i da njemu niko nista ne moze? Jeste da navijam za Partizan ali to NIJE
tako. Drobnjak je i spor i trom i lose gadja (e sad sto zakucava onako
svaka cast).
kosarka.737gligo,
-> #736, mikeman>> Pa zar ti stvarno verujesh da je Drobnjak najbolji
centar sveta.....
Smesno je to i pomisliti a kamoli rechi...
Ono sto sam rekao,bilo je radi uporedjivanja sa Fasulasom,za
koga stvarno mislim da je nula..
Pred Drobnjakom je buducnost,kao pred jednim od najperspektivnijih
centara sveta(ovo mislim ozbiljno)....Daleko od toga da je
trenutno najbolji......Ima vremena....
poz,yo gligo
kosarka.738mantoniadis,
-> #735, gligo>> A Fasulas covek koji ima 40 i kusur godina,koji je odbio zbog
>> starosti trenera grcke reprezentacije Janakisa, i za koga je posle
;)) Smiri se.
Fasulas ima manje od 35 godine..
U reprezentaciji nece igrati zato sto mora se da dobiju i drugi igraci
sansu da igraju i to je javno rekao.. Mogao da kaze da se zali na povrede,
(kao sto drugi kazu da bi elegadno odustali od reprezentaciju).
Fasulas je bolji od Drobnjaka u odbrani dok Drobnjak je bolji od njega
u napadu..
Za mene je vaznije prvo ;)
kosarka.739miskop,
Na BK javise da je Sasa Danilovic potpisao
trogodisnji ugovor sa Kinderom iz Bolonje,
a trebalo bi da dobija oko 2 mil. dolara po
sezoni...
kosarka.740mango,
-> #723, mikeman>> FIBA-i ili Bori Stankovicu. Moj bi predlog naravno bio
>> illegal defense.
>
> Najveca glupost u kosarci danasnjice.
Nesto ne primecujem da evropske reprezentacije pobedjuju americku
bez obzira na to sto igraju zonu?? Ajde nekako reprezentacije, ali
sta bi tek bilo da igraju timovi? Npr. Olimpijakos protiv Vankuvera,
Bostona, Filadelfije... Da li bi izgubili sa manje od 10-15 razlike?
Nema teorije.
kosarka.741gligo,
-> #738, mantoniadis>> Smiri se
Ja sam smiren.....
I pored svega Fasulas ide u penziju a Drobnjak u NBA, mislim malo
kasnije,tako da.....
poz,yo gligo
kosarka.742gligo,
-> #739, miskop Pricha se da gazda Kindera pravi novi veliki Kinder, u kome ce
i dalje igrati Savic mada je sve bilo vec dogovoreno oko
njegovog prelaska u solunski PAOK...
kosarka.743gligo,
-> #740, mango>> Npr. Olimpijakos protiv Vankuvera,Bostona,Filadelfije...
>> Da li bi izgubili sa manje od 10 poena razlike...
Mogu samo da zamislim sta ce Chicago(ako bude dosao u punom
sastavu) uraditi ostalim evropskim ucesnicama na predstojechem
MC Donalds turniru...
Naravno,uzimam u obzir da ce verovatno Chicago biti prvak....
poz,gligo
kosarka.744mikeman,
-> #740, mango>> Najveca glupost u kosarci danasnjice.
> Nesto ne primecujem da evropske reprezentacije pobedjuju americku
Hoces da kazes da kad FIBA uvede 'illegal defense' Evropljani ce
jednostavno pobediti Amere. Pa ne bih reko da je 'zona' jedini i
glavni razlog zbog kog je Evropska kosarka slabija od Americke.
kosarka.745mikeman,
-> #743, gligo> Mogu samo da zamislim sta ce Chicago(ako bude dosao u punom
> sastavu) uraditi ostalim evropskim ucesnicama na predstojechem
> MC Donalds turniru...
Ono vazi i za ovu poruku. Po vama, znaci da cim FIBA bude uvela
'illegal defense', Olimpijakos ce da rasturi Cikago Bullse !
Ili, jos bolje, svi Evropski timovi ce pobediti Bullse. ;)
Treba uzeti u obzir ovaj predlog, ali moje licno misljenje je da cak
i ako ikad bude prihvacen, on nece mnogo doprineti kvalitetu igre u
Evropi. Napominjem da je ovo subjektivno misljenje, tako da nema pot-
rebe da se svadjamo ovde. :)
kosarka.746mikeman,
-> #742, gligo> Pricha se da gazda Kindera pravi novi veliki Kinder, u kome ce
> i dalje igrati Savic mada je sve bilo vec dogovoreno oko
Naravno da ce i Savic igrati. Kolko mi se cini, gazda kindera nema
nameru da misli na kojekakvu 'buducnost kosarke' vec u timu ostavlja
proverene igrace.
kosarka.747stifa.jordan,
Ej vozdra,
Trebale bi mi neke slike pa ako neko ima neka okaci ;)
Grbovi:Seattle, Detroit, Houston
Slike: M.Jordan, Grant Hill, Shawn Kemp. Gary Payton, Alonzo
Mourning, Glan Rice, David Robinson
Ko sta ima neka kaci ;)
HVALA
STIFA.JORDAN
kosarka.748nenad,
-> #740, mango> Nesto ne primecujem da evropske reprezentacije pobedjuju americku
> bez obzira na to sto igraju zonu??
Promenom pravila NBA košarka je učinjena _efikasnijom_, ali to ne
znači da je učinjena zanimljivijom i boljom igrom.
Ja zaista ne vidim šta je interesantno u tome da se gleda
isključivo to ko je bolje uvežbao uigrane i šematizovane akcije,
ko je fizički izdržljiviji da isprati u presingu celu utakmicu
svog suparnika, ko ima bolji odraz i može "divljačkije" da zakuca
loptu u kontri - gotovo bez trunke improvizacije, duha,
snalažljivosti... No dobro, hiljade Amera gleda i one kečere,
tako da se ne treba čuditi... ;)
kosarka.749junior,
Za Zvezdu (KK) danas potpisali:
Topić, Topalović, Kuzmanović, Benčić i Oliver Popović.
Sutra će ugovori biti overeni u KSJ-u, dok u međuvremenu, na pripreme
u Budvu su otputovali osmorica: Vojkan Benčić, Igor Perović, Zlatko
Bolić, Dejan Mišković, Vladimir Kuzmanović, Željko Topalović, Dušan
Macura i Danijel Milić. Topić je na pripremama reprezentacije, a Oliver
Popović je ostao u Beogradu zbog privatnih poslova.
Šta da kažem sem - dobili smo novi šampionski tim. ;)
kosarka.750junior,
Još jedan trač - Partizan je tražio Bulatovića, pošto Koturović sigurno
odlazi. A već su zvali Mihajla Grušanovića (IVA), ali ih je ovaj odbio.
Elem, nadam se, da će i FMP da ih dobije pa bi imali 3 izuzetno jaka
kluba, koji bi se borili za titulu - Partizan, Zvezda i FMP, uz uvek
nezgodnu Beobanku (za njihov stil igre i ne trebaju im igrači, već
defanzivci ;) i neosvojivu Podgoricu - mislim da ćemo konačno imati
interesantno košarkaško prvenstvo.
kosarka.751gligo,
-> #745, mikeman>> Ovo vazi i za onu poruku...
>>Cim izbace iz Evrope 'illegal defence' Olimpijakos ce da tuce
NBA sampiona sa 10 razlike.........
Pogresio sam,vezao sam poruku kao reply.....umesto kao novu...
Izvinjavam se
poz,gligo
kosarka.752gligo,
-> #749, junior>> Sta da kazem,sem dobili smo novi sampionski tim
Samo da ne bude ko' prosle sezone.....II liga...
kosarka.753mango,
-> #730, junior> Shvatas li ti da njega jos niko nije _izabrao_, te jos uvek ne
> moze 'biti pik'? :>
Shvatam, shvatam. Kad si vec cepidlaka: nalazio se na 18. poziciji
na draftu. Ali samo zato sto se znalo da ne moze da ide jos 3 godine
(ili 2?) Sigurno bi bio medju 15 (verovatno i medju 10) i uzeli bi
ga Niksi.
kosarka.754mango,
-> #731, gligo> Ja mislim da je malo i smeshno uporedjivati Divca i Drobnjaka
> Pa Divac je jedan jedini, majku mu!
Pa i Predrag Drobnjak je jedan jedini;))) Sem ako ga nisu
klonirali;>>>>
kosarka.755mango,
-> #736, mikeman> tako. Drobnjak je i spor i trom i lose gadja (e sad sto zakucava onako
Cuti dete. Drobnjak spor? Da li ti stvarno gledas utakmici
ili znas nesto o kosarci? Glavna Drobnjakova vrlina jeste
njegova brzina. Uz to ima i dobar sut. Naravno sve ovo ako
uzmemo u obzir to da je Drobnjak centar.
kosarka.756mango,
-> #738, mantoniadis> Fasulas je bolji od Drobnjaka u odbrani dok Drobnjak je bolji od njega
> u napadu..
>
> Za mene je vaznije prvo ;)
Za mene je vaznije da Drobnjak ima 21 (ili 22?) godinu, a Fasulas 35.
Centri svoju igracku zrelost i najbolje partije imaju oko i posle 30-
te godine. On ima vremena za napredak, a da moze da napreduje pokazao
je ove godine.
kosarka.757mango,
-> #729, junior> To stoji, ali zato imamo pametnije igrace, sa mnogo boljim sutom ;)
Da, da, to stoji. Danilovic ima mnogo bolji sut od Voshona, zato je
leteo iz Majamija:) Njega uzimam kao jednog od najboljih sutera Evropljana.
Pametniji? Mozda kolektivniji, IQ im nisam merio:)
kosarka.758mango,
-> #739, miskop> Na BK javise da je Sasa Danilovic potpisao
> trogodisnji ugovor sa Kinderom iz Bolonje,
> a trebalo bi da dobija oko 2 mil. dolara po
> sezoni...
Sad cemo da vidimo da li je junior u pravu kad tvrdi
da Danilovic nije vodja;)
kosarka.759gligo,
-> #758, mango>>Sad cemo da vidimo da li je junior u pravu kad tvrdi da
Danilovic nije vodja
Ma nije on vodja,samo je sam uzeo 3 Skudeta...ma nije on vodja..
kosarka.760nenad,
-> #749, junior> Za Zvezdu (KK) danas potpisali:
>
> Topić, Topalović, Kuzmanović, Benčić i Oliver Popović.
Može li za nas manje upućene - ko su ti ljudi?
kosarka.761mantoniadis,
-> #756, mango>> Centri svoju igracku zrelost i najbolje partije imaju oko i posle 30-
>> te godine. On ima vremena za napredak, a da moze da napreduje pokazao
>> je ove godine.
Ne samo centri, svi igraci igraju bolje izmedju 28-32 godine. Iskustvo
radi svoje ;))
Fasulas je potpisao u Olympiakos za jos jednu godinu..
Uzece oko milion dolara ;))
U zadnje godine je vaznje da igras bolju odbranu. Neces sigurno pobediti
ako das 100 koseva, ali ces imati vise sanse ako primis oko 60 koseva..
kosarka.762mango,
-> #743, gligo> Mogu samo da zamislim sta ce Chicago(ako bude dosao u punom
> sastavu) uraditi ostalim evropskim ucesnicama na predstojechem
> MC Donalds turniru...
Pobedice ih;))) Ma zezace se oni, a i cisto sumnjam da ce
rizikovati da se povrede u ovako bezveznim mecevima.
kosarka.763mango,
-> #745, mikeman> Ono vazi i za ovu poruku. Po vama, znaci da cim FIBA bude uvela
> 'illegal defense', Olimpijakos ce da rasturi Cikago Bullse !
> Ili, jos bolje, svi Evropski timovi ce pobediti Bullse. ;)
Cuti dete, prva scena- drugi put. Naravno da nece odmah. Treba
za to doosta vremena. Isto tako, pod hitno treba oformiti Evro-Ligu
ali takvu da timovi koji ucestvuju u njoj igraju samo u toj Ligi, a ne
u nekim bezveznim domacim sampionatima.
kosarka.764mango,
-> #748, nenad> Promenom pravila NBA kosarka je ucinjena _efikasnijom_, ali to ne
> znaci da je ucinjena zanimljivijom i boljom igrom.
Pa naravno da je zanimljivije gledate Bankare (Mesare?) u akciji.
Sto manje koseva to bolje i zanimljivije!
> Ja zaista ne vidim sta je interesantno u tome da se gleda
> iskljucivo to ko je bolje uvezbao uigrane i sematizovane akcije,
Npr. zanimljivo je gledati finale. Da li se igraju uigrane akcije?
Sem toga, hoces reci da se u Evropi igra bez plana?
> ko je fizicki izdrzljiviji da isprati u presingu celu utakmicu
> svog suparnika, ko ima bolji odraz i moze "divljackije" da zakuca
> loptu u kontri - gotovo bez trunke improvizacije, duha,
Ma Dzordana svi jure, ali da li vredi?
kosarka.765mikeman,
-> #755, mango> Cuti dete. Drobnjak spor? Da li ti stvarno gledas utakmici...
Ne samo da je spor, nego mu je sut iz reketa _ocajan_ !
Btw, uvredljivost tvoje poruke necu ni da komentarisem.
kosarka.766nenad,
-> #764, mango> > Promenom pravila NBA kosarka je ucinjena _efikasnijom_, ali to ne
> > znaci da je ucinjena zanimljivijom i boljom igrom.
>
> Pa naravno da je zanimljivije gledate Bankare (Mesare?) u akciji.
> Sto manje koseva to bolje i zanimljivije!
Samim tim je streljaštvo najzanimljiviji sport jer se tamo osvaja
najviše poena? A fudbal najdosadniji jer se često ne postigne ni
jedan?
Radi se o tome da je promenjena suština same igre. Mogu se lako
smisliti i dodatne izmene koje bi još više povećale broj poena
ali to je već drugi sport.
Recimo da se zabrani hvatanje lopte pre nego što padne na zemlju,
koliko bi visokih igrača preostalo? Ili da se zabrani šut sa
razdaljine manje od 5 metara?
Jednostavno u tim slučajevima sport odlazi u drugom pravcu,
nekome se više sviđa da gleda ubežbane i utrenirane akcije (tri
dodavanja i skok šut), neko više voli da vidi da se igrači i sami
snalaze na terenu, da ima improvizacije, da ne činjenica da neko
više skače, ima više mišića i izgleda opasnije ne mora da znači
da će i da pobedi. Za mene je to košarka i sport, a ne tri
dodavanja i skok šut.
kosarka.767stefan,
Na evropskom prvenstvu u Španiji hrvatska reprezentacija će igrati bez
svojih NBA igrača ali i bez Komazeca i Perasovića. Evo 12 igrača koje je
za put odredio njihov selektor Skansi:
Alanović (Tofas), Mulaomerović (Cibona), Cesar (Zagreb), Rimac (Cibona),
Marcelić (Cibona), Gričikeg (Cinoba), Kelečević (Bon), Kovačević
(Zrinjevac), Ničević (Beneton), Vujčić (Kroacija), Prkačin (Kroacija) i
Grgat (Cibona).
kosarka.768mango,
-> #760, nenad>> Za Zvezdu (KK) danas potpisali:
>>
>> Topic, Topalovic, Kuzmanovic, Bencic i Oliver Popovic.
>
> Moze li za nas manje upucene - ko su ti ljudi?
Totalni anonimusi:)
Topic iz BFC-a igra na poziciji 4, kao fora je reprezentativac,
mada i nije neki igrac.
Topalovic iz BFC-a igra na poziciji 5 i nije los centar.
Kuzmanovic iz BFC-a igra na poziciji 2, prilicno je nestalan.
Bencic iz Beobanke, dovoljno je reci Mesar;)
Popovic iz Beobanke, igra trojku, standardno nestalan, uglavnom
solidan, ima dobar sut.
Mislim da ce ova pojacanja biti dovoljna za 2-3 mesto.
kosarka.769junior,
-> #753, mango> (ili 2?) Sigurno bi bio medju 15 (verovatno i medju 10) i uzeli
> bi ga Niksi.
:) E, al' ti stvarno ...
Kako bi ga uzeli Niksi, kad oni biraju 22-gi?
kosarka.770junior,
-> #760, nenad> Može li za nas manje upućene - ko su ti ljudi?
>> Topić, Topalović, Kuzmanović, Benčić i Oliver Popović.
Ono što su do sad bili:
Topić - krilo BFC-a, ima srebro iz Atlante, možda i jedino krilo u Jugoslaviji
uz Čubrila. Ima 27 godina (valjda) i po stilu je naslednik Paspalja. ;)
Zbog nedostatka višeg, jačeg igrača - igrao je centra u BFC-u.
Topalović - centar BFC-a, ima veoma čudan izbačaj sa 2 ruke, iza glave koji
nikako ne može da se brani. Kao centar ima fantastičan prosek
slobodnjaka .. ne znam da li je mašio i jedan u finalu play-offa
protiv Partizana (prošle godine)
Kuzmanović - bek šuter BFC-a, odličan ulaz, dobra odbrana, a šut mu i nije neki
;)
Elem, ova trojica su činila srž ekipe BFC-a, koja je pre 2 godine stigla do
finala play-offa (sa Mutom Nikolićem), i imaju dovoljno iskustva i znanja da
potuku Partizan, ako se ikad ponovo nađu u play-offu. :)
Benčić - play Beobanke, realno i nije neki play, više je bek šuter na poziciji
playa. Sigurno jedan od najboljih defanzivaca u YU, čak mislim da je
bio i najbolji kradljivac lige, ove godine.
Popović - krilo Beobanke, uz Benčića najbolji igrač iste. Ocenjen je kao
'najsigurniji igrač lige', jer se retko kad desi da zakaže, ali ne
može se ni očekivati nešto extra od njega. Slobodnjake takođe sve
pogađa i ima prosek 15-20 poena po meču.
Sve u svemu, neviđeno dobro sklopljena ekipa, i što je još važnije iskusna,
da se više ne za*ebavamo sa onim slinavcima od 15-16 godina koje trener uvodi
na derbiju jer su "posebno motivisani". Dakle, imamo uigran centarski tandem, 2
dobra defanzivca na bekovima, i sigurno najbolju "trojku" u zemlji (ako se ne
računa Radošević:). Mislim da svoj petorici mora biti garantovano igranje u
prvoj postavi, a sa klupe neka ulaze "mlađi" Bolić, Stanojević, Mišković i
Perović (svi članovi mlade reprezentacije).
Izuzetno jak tim, koga moraju svi da se plaše.
kosarka.771gligo,
Na Super Kupu u Berlinu nasi kosarkasi izgubili prvu utakmicu
od Italije jednim poenom razlike
Kod italijana najefikasniji Fucka sa 16 poena,kod nasih
Danilovic 22,Djordjevic 16.
Trener Obradovic je i pre meca rekao da ce isprobati debitante,
ali da se nece igrati ugledom Kosarkaske reprezentacije Yugoslavije
poz,
kosarka.772gligo,
-> #765, mikeman>>Ne samo da je spor,nego mu je sut i reketa _ocajan_!
Sto se tice suta,mislim da si donekle u pravu.
Tokom sezone i nije imao neki sut ,bilo je i meceva kad je jedva
dobacivao do obruca,ali je zato u plej off-u ,bar po meni
popravio znatno svoj sut i ubacivao iz nekih pozicija koje nisu
karakteristicne za njega pogotovu sa neke poludistance iskosa
Sto se tice brzine,mislim da nisi u pravu
Srazmerno svojoj tezini i s'obzirom da je centar nije uopste spor.
poz,
kosarka.773gligo,
-> #771, gligoEh,ne rece rezultat:
Italija-Yugoslavija (84:83)
poz,
kosarka.774miskop,
-> #771, gligo--> Na Super Kupu u Berlinu nasi kosarkasi izgubili prvu utakmicu
--> od Italije jednim poenom razlike
Italija - Jugoslavija 84 : 83 (47 : 37)
Italija : Koldabela 2, Bonora 8, Fucka 18, Pitis 6, Espozito 4,
Kjaci 12, Galanda 2, Markonato 4, Abio 8, Frozini 13,
Karera 7
Jugoslavija : Radosevic, Danilovic 22, Djokic, Loncar 5, Cubrilo 6,
Beric 5, Djordjevic 16, Bulatovic 7, Drobnjak 7,
Savic 2, Tomasevic, Topic 13.
Nasi su igrali bez Obradovica, Rebrace, Bodiroge i Koturovica, a
za danas je Zeljko Obradovic najavio drugu cetvorku koja ce mec sa
Turskom posmatrati sa tribina.
U drugoj utakmici na turniru selekcija domacina Nemacke pobedila
je Tursku sa 72:70(31:35).
kosarka.775mikeman,
-> #763, mango> za to doosta vremena. Isto tako, pod hitno treba oformiti Evro-Ligu
> ali takvu da timovi koji ucestvuju u njoj igraju samo u toj Ligi, a ne
> u nekim bezveznim domacim sampionatima.
Za ligu niko nista nije rekao, ali sto se tice illegal defense-a bez
obzira na to sto ti tvrdis i dalje sam pri svome. Dakle illegal defense
je najveca glupost u kosarci danasnjice.
Kada si vec citao moju poruku trebao si da je procitas celu. Lepo sam
naglasio da je to subjektivno misljenje i da nema potrebe za svadjom.
Mislim da tim svojim nadmenim nastupom nisi nista postigao, niti ces
postici. Probaj da procitas jos neke poruke na sezamu pa ces videti
da retko ko radi to sto ti radis.
Jedina losa stvar u vezi sa evro-ligom je sto bi nasi timovi tek
ko_zna_kad dospeli u tu ligu, jer se narvno zna koje drzave imaju
primat u evropi... Bez obzira na ovo, nije mi jasno kako se niko iz
FIBE nije setio toga.
Isto tako nisu svi domaci sampionati bas tako bezvesni kao sto kazes
(kao nasa YUBA liga). Seti se recimo frke u Spanskoj ligi pred kraj.
Takodje u nemackoj je kvalitet igre na dosta visokom nivou i imaju par
dobrih timova...sto naravno ne znaci da ne treba oformiti evro-ligu,
jer bi ona svakako imala ogroman broj kvalitetnih timova i samim tim
bi se podigao kvalitet evropske kosarke.
kosarka.776stefan,
-> #775, mikeman>Za ligu niko nista nije rekao, ali sto se tice illegal defense-a bez
>obzira na to sto ti tvrdis i dalje sam pri svome. Dakle illegal defense
>je najveca glupost u kosarci danasnjice.
Usput, ako sam ja dobro razumeo u NBA je trenutno aktuelan predlog za malu
modifikaciju tog pravila.
kosarka.777gligo,
U drugoj utakmici kuju je nasa kosarkaska reprezentacija
odigrala na Super kupu u Berlinu nije se dogodilo iznenadjenje
Yugoslavija 88 - Turska 66
kosarka.778gligo,
Na sednici KSJ-a koja je odrzana danas,desilo se ono sto sam
predvideo.Predsednik KSJ-a N.Covic suspendovan je sa iste do
daljnjeg.
Sve se desilo posle njegovog izlaska iz sale posto je sve okrivio
za politicko delovanje protiv njega.
Kasnije je izdao saopstenje da je suspendovao predsednika KSS-a
Raznatovica.
Sto bi reko jedan cika: Boze oprosti im ,ne znaju sta rade!
kosarka.779mmisic,
-> #775, mikeman> Isto tako nisu svi domaci sampionati bas tako bezvesni kao sto kazes
> (kao nasa YUBA liga). Seti se recimo frke u Spanskoj ligi pred kraj.
> Takodje u nemackoj je kvalitet igre na dosta visokom nivou i imaju par
> dobrih timova...sto naravno ne znaci da ne treba oformiti evro-ligu,
> jer bi ona svakako imala ogroman broj kvalitetnih timova i samim tim
> bi se podigao kvalitet evropske kosarke.
Da li si ti video tabelu nemačkog šampionata u toku sezone ili neku utakmicu ?
Očigledno je da nisi ;)
Alba kao prosečna evro-ekipa koju može da odere partizan je obarala silne
rekorde nepobedivnosti u toj 'jakoj' nemačkoj ligi i na kraju bila prvak.
Bajern iz Leverkuzena ;), drali su ga ko je kako stigao (svi sem Kindera)
u evro-ligi.
kosarka.780mango,
-> #775, mikeman> Za ligu niko nista nije rekao, ali sto se tice illegal defense-a bez
> obzira na to sto ti tvrdis i dalje sam pri svome. Dakle illegal defense
> je najveca glupost u kosarci danasnjice.
Svako ima svoje misljenje...
> Kada si vec citao moju poruku trebao si da je procitas celu. Lepo sam
> naglasio da je to subjektivno misljenje i da nema potrebe za svadjom.
> Mislim da tim svojim nadmenim nastupom nisi nista postigao, niti ces
> postici. Probaj da procitas jos neke poruke na sezamu pa ces videti
> da retko ko radi to sto ti radis.
Citam ja poruke na sezamu vec 4 godine, zato se sada i nerviram. Toliko ima
klinaca koji misle da sve znaju, ostave po par poruka u konferenciji i nestanu
da je to strasno. Narocito se to odnosi na ovu konfu koja je odlaskom nekih
ljudi
(nenade, bez ljutnje;) uprkos svemu, znatno izgubila na kvalitetu. Npr. ti
kazes
da je Drobnjak spor i trom i ubedjujes me u to. Da li znas koja je najveca
odlika
Predraa Drobnjaka? Njegova brzina. On se podigne i zakuca sa dve ruke vrlo
brzo,
ja bar nisam video da mu je neko prilikom pokusaja zakucavanja lupio bananu.
Pri
tom je jak i igra dobru odbranu. Sta jos treba jednom centru?
> Jedina losa stvar u vezi sa evro-ligom je sto bi nasi timovi tek
> ko_zna_kad dospeli u tu ligu, jer se narvno zna koje drzave imaju
> primat u evropi... Bez obzira na ovo, nije mi jasno kako se niko iz
> FIBE nije setio toga.
Vidis, to je ono sto ja kazem. Ne znas, a pises bez veze. Nasi timovi
bi IMALI ODMAH mesta u Evro-Ligi (jedno ili dva mesta), dok bi pri tom
CZ nastupala u maticnom Kartongradu zato sto ne bi smelo da postoje dva
tima iz istog grada. Niko se iz FIBAe nije setio za to? Svasta:)
> Takodje u nemackoj je kvalitet igre na dosta visokom nivou i imaju par
> dobrih timova...sto naravno ne znaci da ne treba oformiti evro-ligu,
> jer bi ona svakako imala ogroman broj kvalitetnih timova i samim tim
> bi se podigao kvalitet evropske kosarke.
Opet nije tacno. U Nemackoj se igra losa kosarka i ima samo jedan "dobar"
tim, a to je Alba koja je sasvim prosecan tim (mnogo slabija od Partizana).
Ta ista Alba je oborila sve rekorde igrajuci 21 (ako se ne varam) utakmicu
za redom bez poraza.
kosarka.781mango,
-> #779, mmisic> Bajern iz Leverkuzena ;), drali su ga ko je kako stigao (svi sem Kindera)
> u evro-ligi.
Ovakav tim ne postoji.
kosarka.782mango,
-> #777, gligo> Yugoslavija 88 - Turska 66
83?
kosarka.783mango,
-> #778, gligo> Na sednici KSJ-a koja je odrzana danas,desilo se ono sto sam
> predvideo.Predsednik KSJ-a N.Covic suspendovan je sa iste do
> daljnjeg.
Na sednici KSS-a, a ne KSJ-a.
kosarka.784mikeman,
-> #772, gligo> Tokom sezone i nije imao neki sut ,bilo je i meceva kad je jedva
> dobacivao do obruca,ali je zato u plej off-u ,bar po meni
> popravio znatno svoj sut i ubacivao iz nekih pozicija koje nisu
> karakteristicne za njega pogotovu sa neke poludistance iskosa
Ali veoma cesto mu se desavalo da promasi citav kos ;), mada manje
u playoff-u. Sto se tice brzine, mozda se i varam. On meni deluje
nevidjeno tromo, mozda je opticka varka.. ;))
kosarka.785mikeman,
-> #780, mango> Citam ja poruke na sezamu vec 4 godine, zato se sada i nerviram.
Ajde sad uzmi scorpion ili M-16 ;) pa nas poubijaj.
> Vidis, to je ono sto ja kazem. Ne znas, a pises bez veze.
Sad samo nastavi, i ubrzo ce serijski ubica od tebe da postane. Ajde,
prijavi se kao trener negde, pa iskoristi svoje znanje, unovci ga.
Nemoj da trosis reci ovde, bespotrebno.
> Opet nije tacno. U Nemackoj se igra losa kosarka i ima samo jedan "dobar"
> tim, a to je Alba koja je sasvim prosecan tim (mnogo slabija od Partizana).
Meni se ta liga svidela, pa pricaj ti sta oces...
Momce, oladi malo ;)
kosarka.786gligo,
-> #783, mango>>Na sednici KSS-a,a ne KSJ-a
Vazno je da Cova ode,a sad ...
kosarka.787junior,
-> #776, stefanre: illegal defense
> Usput, ako sam ja dobro razumeo u NBA je trenutno aktuelan
> predlog za malu modifikaciju tog pravila.
Da, za pooštravanje istog - pod radnim nazivom: "Saseći zonu u korenu"
kosarka.788junior,
-> #757, mango> Da, da, to stoji. Danilovic ima mnogo bolji sut od Voshona,
> zato je leteo iz Majamija:) Njega uzimam kao jednog od
Odbrana, my dear mango, odbrana.
Nije Pat Riley tražio šutera - ima ko će njemu da daje poene.
On utakmice dobija odbranom, a to je ono što Danilović nije
mogao da ispuni. Zato mu je Dalas bio idealan tim (Don Nelson:).
A mislim, upoređivati kvalitete VOSHONA (pazi ti samo to ime ;)
Lenarda i Danilovića je smešno. Ako si primetio igra gorenavedenog
se svodi na 'daj mi loptu, sam sam na trojci'. Istina, odbrana mu
je bolja strana, ali isti je slučaj sa svima koji prihvate jak princip
treninga koje Riley nabija. Njemu trebaju strvine, a ne fini igrači ;)
"Ma idi na štajgu, stoko" (c) Bojana Maljević ;)
kosarka.789junior,
-> #767, stefan> svojih NBA igrača ali i bez Komazeca i Perasovića. Evo 12
> igrača koje je za put odredio njihov selektor Skansi:
Izgleda da su Hrvati svoju smenu generacija obavili. Kako će
proći, to ćemo da vidimo .. ali svi znate da ovo i nama predstoji.
kosarka.790junior,
-> #783, mango> Na sednici KSS-a, a ne KSJ-a.
Da, prvi put čujem da KS Srbije, može da suspenduje predsednika KS Jugoslavije.
kosarka.791rades,
-> #790, junior>> Na sednici KSS-a, a ne KSJ-a.
>
> Da, prvi put cujem da KS Srbije, moze da suspenduje predsednika
> KS Jugoslavije.
Mango je u pravu - to je bila sednica KSS. I oni su ga suspendo-
vali sa svih funkcija u KSS-u. Medjutim, Covic je iskoristio
svoje pravo (koje ima statutom) i suspendovao predsednika KSS-a
(cini mi se da se zove Raznatovic).
kosarka.792mmisic,
-> #781, mango>> Bajern iz Leverkuzena....
> Ovakav tim ne postoji
Postoji ako se izbaci jedno 'n' ;)
kosarka.793miskop,
-> #780, mango--> Da li znas koja je najveca odlika Predraa Drobnjaka?
--> Njegova brzina. On se podigne i zakuca sa dve ruke vrlo brzo,
--> ja bar nisam video da mu je neko prilikom pokusaja zakucavanja lupio
--> bananu. Pri tom je jak i igra dobru odbranu.
Uh, uh, uh...
--> Sta jos treba jednom centru?
Drobnjaku bi dobro dosao koji gram mozga...
kosarka.794gligo,
-> #793, miskop>>Drobnjaku bi dobro doso koji gram mozga
Nije mi jasno kako je dobio poziv u reprezentaciju kad je po tebi:
Spor,igra losu odbranu,los napad,ima ocajan sut ...
Da poziv nije dobio jer dobro zakucava?
kosarka.795mikeman,
-> #780, mango> da je Drobnjak spor i trom i ubedjujes me u to. Da li znas koja je
> najveca odlika Predraa Drobnjaka? Njegova brzina. On se podigne i
> zakuca sa dve ruke vrlo brzo, ja bar nisam video da mu je neko prilikom
> pokusaja zakucavanja lupio bananu. Pri tom je jak i igra dobru odbranu.
> Sta jos treba jednom centru?
A ti mene ubedjujes da je drobnjak potpuno kompletan centar ( "sta jos
treba jednom centru?" ) , da je brz, jak, da niko ne moze da mu lupi
bananu, da igra strasno u odbrani, jednom recju da je jedinstven.
Nezamenjiv, neponovljiv itd. Pa jesi li ti normalan covece? Od njega
ce verovatno biti dobar igrac, al ti ga pretera. Pa on bi bio Jordan
na centarskoj poziciji da igra tako dobro ko sto ti kazes. Uostalom,
sta mislis kako bi nenadmasni Drobnjak prosao u duelu sa centrima iz
NBA?
PS pre nego sto odgovoris na ovu poruku, presaberi se malo i probaj da
to izvedes kulturnije nego do sada (ako je to moguce u tvom slucaju ),
ili uopste nemoj da odgovaras.
kosarka.796mango,
-> #793, miskop> Drobnjaku bi dobro dosao koji gram mozga...
Sad bih citirao lex-a, ali necu (Ivica i Marica...;)
Sta tek reci za Seka?
kosarka.797mango,
-> #795, mikeman> A ti mene ubedjujes da je drobnjak potpuno kompletan centar ( "sta jos
> treba jednom centru?" ) , da je brz, jak, da niko ne moze da mu lupi
> bananu, da igra strasno u odbrani, jednom recju da je jedinstven.
Drobnjak je relativno kompletan centar (jer ne postoji apsolutno kompletan
igrac). On je dobar igrac, sto je i pokazao, a sad sto se nekima ne svidja
njegova (majmunska;) faca, to je druga stvar. Zar ti nisi jedinstven?
> Nezamenjiv, neponovljiv itd. Pa jesi li ti normalan covece? Od njega
> ce verovatno biti dobar igrac, al ti ga pretera. Pa on bi bio Jordan
> na centarskoj poziciji da igra tako dobro ko sto ti kazes. Uostalom,
> sta mislis kako bi nenadmasni Drobnjak prosao u duelu sa centrima iz
> NBA?
Ko preteruje vidi se iz citiranog dela. Ne bi bio Jordan, zato sto je
Jordan isuvise spor;>>> A kako je prosao mladi Bryant u duelu sa
Stoktonom? Drobnjak je mlad igrac koji je mnogo napredovao tokom
prethodne sezone i koji ce jos napredovati, a sad sto ti neke stvari
pogresno shvatas ima veze iskljucivo sa tobom.
> Nezamenjiv, neponovljiv itd. Pa jesi li ti normalan covece? Od njega
> PS pre nego sto odgovoris na ovu poruku, presaberi se malo i probaj da
> to izvedes kulturnije nego do sada (ako je to moguce u tvom slucaju ),
> ili uopste nemoj da odgovaras.
Nesto si rekao? Bolje da nisi.
kosarka.798gligo,
-> #770, junior>>Bencic_play Beobanke ..(sada Zvezde)
>>Sigurno jedan od najboljih defanzivaca u YU,cak mislim da je
>>bio i najbolji kradljivac lige ove godine
MAlo kasnim al'ce mi biti(nadam se)oprosteno
Bencic nije najbolji kradljivac lige,vec je to Radosevic koji je
istovremeno i covek sa najvise izgubljenih lopti u ligi
kosarka.799mikeman,
-> #797, mango> igrac). On je dobar igrac, sto je i pokazao, a sad sto se nekima ne svidja
> njegova (majmunska;) faca, to je druga stvar.
Njegova faca u potpunosti oslikava njegovu inteligenciju (bar po meni).
Nadam se da shvatas da kosarka nije samo pocepaj, razbij itd. vec da
treba malo i razmisljati...
> Zar ti nisi jedinstven?
U svakom pogledu. ;>
Ostatak poruke objasnjava znacenje termina, za one pismene.
> pogresno shvatas ima veze iskljucivo sa tobom.
Naravno, za pogresno shvatanje stvari ne postoje zabrane u nasem zakonu.
> Nesto si rekao? Bolje da nisi.
Jop, reko sam.
A sad nije tvoja stvar da ocenjujes sta je bolje a sta nije. ;)
kosarka.800junior,
-> #797, mango> Stoktonom? Drobnjak je mlad igrac koji je mnogo napredovao
> tokom prethodne sezone i koji ce jos napredovati
Bravo, sad si sam odgovorio - zašto je dobio poziv u reprezentaciju? ;)
Dobar je Drobnjak, u našoj ligi među najboljima, ali ono što mu najviše
fali jeste iskustvo. Od igračkih mana, izdvojiću - slabo vođenje lopte,
očajan šut iz polja (jesi video kako Longley trpa sa 4-5 metara ... ako
je sam, ne promašuje ;), prenaglašen temperament (istina, to je odlika
svakog mladog igrača). Takođe, mogao bi da poboljša odbranu, pošto ima
fantastične fizičke predispozicije - retko se rađa takva grdosija ;),
kao i šut sa slobodnjaka. Dobro, ajde slobodnjaci .. njih retko koji
centar dobro izvodi (sem Topalovića ;).
kosarka.801mango,
-> #799, mikeman> Njegova faca u potpunosti oslikava njegovu inteligenciju (bar po meni).
Sto ne znaci da je on los igrac.
> Nadam se da shvatas da kosarka nije samo pocepaj, razbij itd. vec da
> treba malo i razmisljati...
Naravno da treba, za to i postoji play. Sem ako si video centra
koji organizuje napad;)
> Ostatak poruke objasnjava znacenje termina, za one pismene.
> Jop, reko sam.
Za one pismene? A ko ce to tebi da objasni?
kosarka.802gmatic,
-> #677, gligo==> Opet kazem bolje i on ako vec zove tolko centara nego onaj
==> Bulatovic koji veze s'vezom nema
Slazem se (sa zakasnjenjem).
kosarka.803gmatic,
-> #694, gligo==> Djordjevic
==> Bodiroga
==> Danilovic
==> Rebraca
==> Drobnjak
Moj tip takodje.
==> P.S. Sad ce svi pretpostavljam:" Vidi seljaka stavio
==> Drobnjaka"...!!!
Nema veze. Divac neigra pa...
I opet sorru za zakasneli odgovor.
kosarka.804gmatic,
-> #709, mikeman==> Pa dobro, koja buducnost nase kosarke moze da zaustavi npr.
==> Sabonisa?
Pa nemora jer neigra doticni.
Opet sorru zbog...
kosarka.805gmatic,
-> #755, mango==> njegova brzina. Uz to ima i dobar sut. Naravno sve ovo ako
==> uzmemo u obzir to da je Drobnjak centar.
Ako mislis na procenat visok je samo zato sto mnogo zakucava. Cik
nek proba nesto protiv nekog "tezeg" centra od sebe. Da ga vidim kako
ce onda da uleti u reket. Pravo merilo preciznosti su bacanja a ne
sama igra.
kosarka.806gmatic,
-> #740, mango==> sta bi tek bilo da igraju timovi? Npr. Olimpijakos protiv
==> Vankuvera, Bostona, Filadelfije... Da li bi izgubili sa manje
==> od 10-15 razlike?
E pa ce da vidis tako negde u novembru (mislim) kada se igra mekov
turnir u Parizu. Ucestvuju bulsi(jao!) Olimpijakos, Barsa i jos
dva francuska kluba (nesecam se koja).
kosarka.807miskop,
Jugoslavija - Grcka 89 - 83
Iz reprezentacije otpali Djokic, Drobnjak, Cubrilo i Koturovic.
Ostaje dilema oko Sase Obradovica koji je obnovio povredu
kolena pred pocetak utakmice sa Grcima, pa ce lekari
narednih dana doneti konacnu odluku...
" Zahvaljujem se svoj cetvorici igraca, koji su sa nama bili od
pocetka priprema, ali nece putovati u Barselonu. Dosta su do-
prineli dobroj atmosferi u ekipi, radili su vredno, a jedini
razlog njihovig neodlaska je sto sam odabrao u ovom trenutku
12 najkvalitetnijih ", rekao je Z. Obradovic.
kosarka.808junior,
-> #804, gmatic> Pa nemora jer neigra doticni.
Sabonis se još nije odlučio da li će igrati. Svi litvanski političari
ga mole da zaigra, jer samo pomoću njega mogu da dobiju koju medalju.
A valjda, ako on bude igrao, igraće i Kurtinaitis (možda i Homičus ;),
pa će Litvanci ići na medalje, dok u suprotnom, obojica ovih otpadaju,
i ide se na stvaranje novog tima.
kosarka.809junior,
-> #806, gmatic> turnir u Parizu. Ucestvuju bulsi(jao!) Olimpijakos, Barsa i jos
> dva francuska kluba (nesecam se koja).
1 francuski, ili Limož, ili domaći PSG.
PS. Eto prilike Đorđeviću da se iživi na Kerru ;))
kosarka.810junior,
Sinoćna utakmica u Pioniru, nije bila nešto posebno. Dobili smo Grke, jedva,
i još smo se radovali posle toga. Mislim, shvatam ja da je svaka pobeda važna,
ali mi smo njih usred Beograda morali da RAZVALIMO, a ne da im dopuštamo da
oni vode ...
Obradović se odlučio kojih 12 igrača vodi na prvenstvo. To su:
4 Bodiroga
5 Danilović
6 Obradović
7 Lončar
8 Radošević
9 Berić
10 Đorđević
11 Rebrača
12 Bulatović
13 Savić
14 Tomašević
15 Topić
Prvu postavu čine Đorđević, Danilović, Bodiroga, Savić i Rebrača.
Sinoć na treningu, Obradović je povredio koleno, pa je utakmicu presedeo
obučen, ali valjda nije ništa ozbiljno .. jer ako bi i bez njega ostali,
stvarno bih se plašio za naš plasman.
kosarka.811gmatic,
-> #801, mango==> Sto ne znaci da je on los igrac.
Ama sta se raspravljate! Izgleda da ce Obradovic da mu se zahvali (kao i
Cubrilu i Koturu), bar sudeci po sinocnoj takmi protiv Grcke kad nisu ni
na klupi bili.
kosarka.812gligo,
-> #808, junior> Sabonis se jos nije odlucio da li ce igrati. Svi litvanski
> politicari ga mole da zaigra, jer samo pomocu njega mogu da
> dobiju koju medalju.
>
> A valjda, ako on bude igrao, igrace i Kurtinaitis (mozda i
> Homicus ;), pa ce Litvanci ici na medalje, dok u suprotnom,
> obojica ovih otpadaju, i ide se na stvaranje novog tima.
Sabonis je odlucio da ne igra i pored molbi svih litvanskih
politicara
Kurtinaitis je postao ministar sporta u Litvaniji i po svemu
sudeci rekao je zbogom kosarci
Homicus ionako nije izdrzo ni 10min u finalu Ep u Atini '95
pitanje je kol'ko bi izdrzao sada 2 godine posle
I "poslednji" Marculjonis,definitivno je potvrdio da nece
igrati na EP-u zbog povrede
Dakle,Litvanija dolazi u potpuno podmladjenom sastavu i to nam
naravno odgovara
Po meni,najozbiljniji konkurenti u borbi za medalje Jugoslaviji
bice pre svih Rusija, i mozda Spanija kao domacin.
Ostali mislim da ne treba mnogo da ocekuju u duelu sa nama.
poz,
kosarka.813gligo,
-> #806, gmatic> turnir u Parizu. Ucestvuju bulsi(jao!) Olimpijakos, Barsa i jos
> dva francuska kluba (nesecam se koja).
Cisto sumnjam da ce Bullsi doci u najjacem sastavu .....
Daj boze da se varam....
poz,
kosarka.814gligo,
-> #810, junior> 11 Rebraca
> 12 Bulatovic
> 13 Savic
Sramota je da onaj Bulatovic nosi veliku dvanesticu....
Najbolje bi bilo da je povuku, a da Bulatovic nosi 0
To mu odgovara...
poz,
kosarka.815mantoniadis,
-> #810, junior>> Sinocna utakmica u Pioniru, nije bila nesto posebno. Dobili smo Grke,
>> jedva, i jos smo se radovali posle toga. Mislim, shvatam ja da je svaka
>> pobeda vazna, ali mi smo njih usred Beograda morali da RAZVALIMO, a ne da
>> im dopustamo da oni vode ...
Nemoj da sve shvatas ozbiljno. Bila je prijateljska utakmica, pa nije bilo
vazno ko ce pobediti. Preko takve utakmice treneri probaju sve igrace,
na razne pozicije tako da na "vaznu" utakmicu dobiju od nijh maximum, zavisno
od protivnika..
>> Obradovic se odlucio kojih 12 igraca vodi na prvenstvo. To su:
>>
>> 4 Bodiroga
>> 5 Danilovic
>> 6 Obradovic
>> 7 Loncar
>> 8 Radosevic
>> 9 Beric
>> 10 Dordevic
>> 11 Rebraca
>> 12 Bulatovic
>> 13 Savic
>> 14 Tomasevic
>> 15 Topic
Zasto nije pozvao igraca broj 10 sa FMP? (ne secam kako se zove, ali bio je
fenomenalan). Mogao da ga zove umesto Loncara ili Radosevica..
>> Sinoc na treningu, Obradovic je povredio koleno, pa je utakmicu presedeo
>> obucen, ali valjda nije nista ozbiljno .. jer ako bi i bez njega ostali,
>> stvarno bih se plasio za nas plasman.
Prvo mesto na EP `97 je rezervisano za Jugoslaviju igrao ili ne Obradovic ;)
Za drugo i trece mesto ce biti velika borba izmedju Spanije, Italije i Grcke ;)
kosarka.816junior,
-> #813, gligo> Cisto sumnjam da ce Bullsi doci u najjacem sastavu .....
> Daj boze da se varam....
Hoće, pošto im je to 15-ak dana pred početak sezone, i dobro
će im doći 2-3 sparing partnera, kao i poseta Evropi.
Sve u svemu, kao kad Zvezda ode u Sloveniju na pripreme ;)
kosarka.817junior,
-> #815, mantoniadis> Nemoj da sve shvatas ozbiljno. Bila je prijateljska utakmica,
> pa nije bilo vazno ko ce pobediti. Preko takve utakmice treneri
Znam, ali sam Obradović te demantuje. Celu prvu "četvrtinu" odigrao
je sa prvom postavom tima. Prva izmena bila mu je Tomašević umesto
Savića, zato što je ovaj zaradio 3 lične. Uopšteno gledajući, do pred
kraj prvog poluvremena i početak drugog (kad su ušli Topić i Lončar)
Obradović je primenjivao vrlo malu rotaciju igrača - svega 7 ili 8,
dakle kao na prvenstvenim utakmicama. A kao što vidiš i poslednjih
6 minuta, reprezentacija je odigrala u možda najjačem sastavu (sa
izuzetkom Radoševića), dakle, do pobede mu je bilo vrlo stalo (čemu
je i doprinela prilično borbena publika).
Inače, interesantni su bili pogledi grčkih igrača, pogotovo Economu-a
(valjda sam dobro spelovao?), kad su sa tribine počeli uzvici "Makedonija,
Makedonija". ;)
A i grčki navijači su doprineli nekom borbenom duhu ... mislim, da nije
bilo njih da bi to bila jedna dosadna utakmica, bez mnogo zalaganja, i
bez borbe ... možda bi Hristodulu i izveo onaj alley-oop. ;)
> Zasto nije pozvao igraca broj 10 sa FMP? (ne secam kako se
> zove, ali bio je fenomenalan). Mogao da ga zove umesto Loncara
> ili Radosevica..
Boškovića?
Nije on kvalitet za reprezentaciju. To je dobar igrač, (zemljo)radnik,
kako naši komentatori vole da kažu "veliki borac pod obručima". Tipa,
Mileta Lisica ili Mihajla Grušanovića ... Svi pozvani, uključujući i
one koji nisu ušli u najjuži izbor su prilično bolji od njega.
> Prvo mesto na EP `97 je rezervisano za Jugoslaviju igrao ili ne
> Obradovic ;)
Voleo bih da si u pravu, ali mislim da suviše opušteno ulazimo na ovo EP,
i plašim se da se ne provedemo kao Hrvati - kad su velike zvezde Kukoč i
Rađa, došli iz NBA, pa ih je mrzelo da igraju ... Ako si primetio, slično
su počeli da se ponašaju Ne_dam_loptu Đorđević i Daću_ga_Osećam Danilović.
Koliko su juče lopti prodali, to samo oni i Obradović znaju.
> Za drugo i trece mesto ce biti velika borba izmedju Spanije,
> Italije i Grcke ;)
Španija po kvalitetu ne može da se meri sa ove 2 reprezentacije, ali podršku
publike nikako ne smemo da isključimo. Ali, pošto će oni biti u grupi sa nama,
Italijanima, Hrvatima i Nemcima, a potom će kao (realno) 3. iz one F grupe
(ako znaš princip po kom se igra prvenstvo) igrati sa drugoplasiranom ekipom iz
E grupe (koja je nastala od prve 3 ekipe iz A i B grupe), tj. sa nekim od
sledećih ekipa (računam da su Grci prvi tamo) - Slovenija, Francuska, Rusija
(Litvaniju sam eliminisao, mada se nikad ne zna koliko oni imaju potencijala u
mladim igračima!), tako da će Špancima trebati sva moguća podrška publike koju
mogu da dobiju.
E sad, treba i razmisliti o činjenici da odlučujuće susrete, tj. svi susreti
četvrt-finala, se igraju u Barseloni, a da su samo 4 člana španske
reprezentacije iz Barselone (Fernandez, Esteller, Jofresa i Duenas) ni publika
neće biti previše srećna da gleda neke anonimuse iz nepoznatih klubova, kao ni
da pozdravlja najbolje igrače iz najkonkuretnijih klubova (Angulo, Orenga,
Herreros). Ono što je lepša strana za Špance, jeste da je Barcelona osvojila
prvenstvo, inače bi situacija sa publikom bila još gora (zamisli da je Herreros
dao odlučujuću trojku, koja bi izbacila Barsu?) ...
Grci imaju ubedljivo najlakši žreb, ako je za verovati da neke reprezentacije
nemaju potencijala. Ali, ako uzmemo da se nikad ne zna šta da očekujemo od
Rusije i Litvanije (kad Babkov počne da trpa sa 10 metara), kao i to da "male"
reprezentacije Slovenije i Francuske koje su izuzetno uigrane (čak 6 Francuza
iz Asvela, i čak 9 Slovenaca iz Olimpije), mogu da iznenade svakog, moraće
Grci izuzetno da se paze, da ne bi naleteli na nas u polufinalu (ako budu 2.)
Što se Italije tiče, oni su realno uz Grke, reprezentacija sa najviše talenta
na ovom evropskom prvenstvu. Odličnu formu, već su nam pokazali u Berlinu, a
ono što me najviše plaši jeste motivacija koji Carlton Mayers ima protiv
Đorđevića (demonstrirana sa, valjda, 3 blokade u Evropskoj ligi).
Da se naslutiti kako bi izgledao završni kostur takmičenja - Jugoslavija,
eliminiše Španiju u polufinalu, dok Italijani nakon velike borbe izbacuju Grke.
U borbi za medalje, Jugoslavija osvaja zlatnu, ako sve bude normalno ;), a Grci
se još jednom dokazuju nesposobni da osvoje bronzanu medalju, ali su plasmanom
među prvih 5 obezbedili put na svetsko prvenstvo, gde će doći do izražaja
njihova mladost (tad ćemo i mi imati smenu generacija, o Španiji da ne govorim)
Za kraj:
1. Jugoslavija
2. Italija
3. Španija
4. Grčka
5. ?
Peto mesto (poslednje koje vodi na svetsko prvenstvo), bilo bi gre'ota da
ne ode Hrvatima, ali u ovakvoj postavi snaga, tipovaću na Sloveniju, ili
Francusku.
kosarka.818gmatic,
-> #808, junior==> Sabonis se jos nije odlucio da li ce igrati. Svi litvanski
==> politicari
Kuku nama ako zaigra. On Rebarca za uzinu jede ;{
kosarka.819gmatic,
-> #809, junior==> 1 francuski, ili Limoz, ili domaci PSG.
E to ili mi promace.
==> PS. Eto prilike Dordevicu da se izivi na Kerru ;))
Ako se cika Jordan ne izivi na njemu.
kosarka.820gmatic,
-> #810, junior==> Sinocna utakmica u Pioniru, nije bila nesto posebno. Dobili
==> smo Grke, jedva, i jos smo se radovali posle toga. Mislim,
==> shvatam ja da je svaka pobeda vazna, ali mi smo njih usred
==> Beograda morali da RAZVALIMO, a ne da im dopustamo da oni
==> vode ...
A jesi cuo rezultat zatvorene takme (prethodnog dane igrana).
97 : 72 za nas!
Ovo onda jeste blamcina.
kosarka.821stefan,
-> #810, junior> Obradović se odlučio kojih 12 igrača vodi na prvenstvo. To su:
> 7 Lončar
> 9 Berić
Potresno, gde oba skota da povede...;)
kosarka.822goxi,
-> #815, mantoniadis>> Za drugo i trece mesto ce biti velika borba izmedju Spanije, Italije i
Grcke ;)
A zaboravio si Litvaniju i Hrvatsku ?
kosarka.823dule.n,
-> #815, mantoniadis=> Zasto nije pozvao igraca broj 10 sa FMP? (ne secam kako se zove, ali
=> bio je fenomenalan). Mogao da ga zove umesto Loncara ili Radosevica..
E da znaš, stvarno je mogao Boškovića da pozove umesto Lončara.
Bošković stvarno igra pravo krilo i na tom mestu igra mnogo bolje
od Lončara, a problem su nam kol'ko vidim bila krila, u nedostatku
Paspalja. Zapravo pozicija broj 3 nam najviše škripi. Od ovih naših,
po meni, jedino Bodiroga može na tom mestu dobro da odigra.
Ali Bodoroga je priča za sebe, on je pravi džoker. Srećom da ga imamo.
On može da igra sve osim klasičnog centra.
kosarka.824dule.n,
-> #817, junior=> (ako znaš princip po kom se igra prvenstvo) igrati sa drugoplasiranom
Ja još nisam video sastav grupa i princip po kome se igra. 'Ajde ako
ti nije problem napiši to ukratko, prvenstvo samo što nije počelo.
Ostalo je svega pet dana do početka.
kosarka.825mihailod,
EUROBASKET'97 - Championship Schedule
GROUP A GROUP B GROUP C GROUP D
RUSSIA FRANCE ITALIA SPAIN
GREECE LITHUANIA YUGOSLAVIA CROATIA
BOSNIA H. SLOVENIA LETONIA UKRAINE
TURKEY ISRAEL POLAND GERMANY
GIRONA BADALONA
Preliminary Round: BADALONA/GIRONA
Final Round: BARCELONA
GIRONA GROUP A
1.- GREECE
2.- BOSNIA H.
3.- RUSSIA
4.- TURKEY
25/06/97
18.00 GREECE - TURKEY
16.00 BOSNIA H. - RUSSIA
26/06/97
18.00 RUSSIA - GREECE
16.00 TURKEY - BOSNIA H.
27/06/97
18.00 GREECE - BOSNIA H.
16.00 RUSSIA - TURKEY
GIRONA GROUP B
1.- LITHUANIA
2.- SLOVENIA
3.- FRANCE
4.- ISRAEL
25/06/97
22.30 LITHUANIA - ISRAEL
20.30 SLOVENIA - FRANCE
26/06/97
20.30 FRANCE - LITHUANIA
22.30 ISRAEL - SLOVENIA
27/06/97
22.30 LITHUANIA - SLOVENIA
20.30 FRANCE - ISRAEL
BADALONA GROUP C
1.- YUGOSLAVIA
2.- LETONIA
3.- ITALIA
4.- POLAND
25/06/97
18.00 YUGOSLAVIA - POLAND
16.00 LETONIA - ITALIA
26/06/97
22.30 ITALIA - YUGOSLAVIA
16.00 POLAND - LETONIA
27/06/97
18.00 YUGOSLAVIA - LETONIA
22.30 ITALIA - POLAND
BADALONA GROUP D
1.- CROATIA
2.- UKRAINE
3.- SPAIN
4.- GERMANY
25/06/97
22.30 CROATIA - GERMANY
20.30 UKRAINE - SPAIN
26/06/97
20.30 SPAIN - CROATIA
18.00 GERMANY - UKRAINE
27/06/97
16.00 CROATIA - UKRAINE
20.30 SPAIN - GERMANY
28/6/97 REST DAY
PRELIMINARY ROUND: BADALONA / GIRONA
DAY GROUP GAME CITY
29/6/97
18.00 A3 - B2
20.30 E A2 - B3 GIRONA
22.30 A1 - B1
18.00 C3 - D2
20.30 F C2 - D3 BADALONA
22.30 C1 - D1
10.00 31-Classification A4 - B4 BADALONA
12.00 32-Classification C4 - D4
30/6/97
18.00 B2 - A2
20.30 E B3 - A1 GIRONA
22.30 B1 - A3
18.00 D2 - C2
20.30 F D3 - C1 BADALONA
22.30 D1 - C3
10.00 Classification Loser 31 - Loser 32 (15-16) BADALONA
12.30 Classification Winner 31 - Winner 32(13-14)
Teams placed 13 to 16 return home
1/7/97
18.00 A3 - B3
20.30 E A1 - B2 GIRONA
22.30 A2 - B1
18.00 C3 - D3
20.30 F C1 - D2 BADALONA
22.30 C2 - D1
2/7/97 REST DAY
3/7/97 REST DAY
FINAL ROUND - BARCELONA
4/7/97
10.00 47-Classification E5 - F6 BARCELONA
12.00 48-Classification E6 - F5
16.00 49-Quarter-Final E1 - F4 BARCELONA
18.00 50-Quarter-Final E3 - F2
20.30 51-Quarter-Final E2 - F3
22.30 52-Quarter-Final E4 - F1
5/07/97
10.00 Classification Loser 47 - Loser 48 (11-12)
12.00 Classification Winner 47 - Winner 48 (9-10)
16.00 55-Classification Loser 49 - Loser 50
18.00 56-Classification Loser 51 - Loser 52
20.30 57-Semi-Finals Winner 49 - Winner 50
22.30 58-Semi-Finals Winner 51 - Winner 52
6/7/97
11.00 Classification Loser 55 - Loser 56 (7 - 8)
13.00 Classification Winner 55 - Winner 56 (5 - 6)
19.15 3-4 Place Loser 57 - Loser 58 (3 - 4)
21.30 Final Winner 57 - Winner 58 (1 - 2)
kosarka.826mango,
-> #805, gmatic> Ako mislis na procenat visok je samo zato sto mnogo zakucava. Cik
Pa sta, jel to lose? Imati visok procenat suta (pa makar i
kucao non-stop;) i davati dosta poena? Meni ne zvuci lose.
> nek proba nesto protiv nekog "tezeg" centra od sebe. Da ga vidim kako
Navedi neki primer (a da po mogucstvu igra u Evropi).
> ce onda da uleti u reket. Pravo merilo preciznosti su bacanja a ne
> sama igra.
Sto da ne? Sem toga, ne sutira Drobnjak lose slobodna.
kosarka.827mango,
-> #806, gmatic> E pa ce da vidis tako negde u novembru (mislim) kada se igra mekov
> turnir u Parizu. Ucestvuju bulsi(jao!) Olimpijakos, Barsa i jos
> dva francuska kluba (nesecam se koja).
;) Ovaj turnir ce biti smesan. Cak iako Rogonje dodju u punom
sastavu, zar stvarno mislis da ce igrati ozbiljno?
kosarka.828mango,
-> #807, miskop> Iz reprezentacije otpali Djokic, Drobnjak, Cubrilo i Koturovic.
Bulatovic i Topic u reprezentaciji, Tuuugooooo jeseeeenjaaaaaa!
Videcemo kako cemo proci na EP, centri su nam definitivno slaba
tacka.
kosarka.829gligo,
-> #817, junior> Za kraj:
>
> 1. Jugoslavija
> 2. Italija
> 3. Spanija
> 4. Grcka
> 5. ?
A ti zaboravi bracu Ruse,oni uzimaju medalju sigurno...
Sto se mene tice finale je Yug-Rusia....