navijaci.312junior,
-> #308, dizel> bežanija od United Force-a ili stajanje prilikom napada na
> stadion...
Pa ovaj put su stajali, nisu bežali :))
navijaci.313nikola.s,
-> #305, giovanni> Prvo, ja nisam isao. Drugo, do Nisa se busom putuje vise od 2 i
> po sata. Trece, izasli su u poluvremenu, usli u autobus i
> otisli.
Jos jedared da ponovim. Nije na odmet. :)
Dakle Cegi je izjavio kako su grobari za vreme napada
bili na stadionu i kako su jasno videli napadace.
Napad se odigrao posle zavrsetka obe utakmice.
Kviz pitanje: Da li su grobari mogli da stignu do stadiona
JNA za to vreme, ili razlog njihove bezanije lezi negde drugde.
> Za ovu izjavu nisam cuo. Jeste da Cegija nisam video na Banjici
A znaci bio si na Banjici. Aj' daj neki info, sta, kako, ko i sl....
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.314nikola.s,
-> #306, giovanni> Kako im nije branio da izidu kad su samo jedna vrata bila
Da su hteli mogli su da izadju....
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.315nikola.s,
-> #307, schef> znate da cete gadno da naj*, mi nismo. Imamo mozga.
Aha, znaci vi imate mozga, pa vi kada vidite da je
cigana vise, izbegnete sukob, a kada naletite na
neku manju grupicu nasih onda pokazete svu svoju
snagu i moc.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.316nikola.s,
-> #59, giovanni> A kome ste sve to vi dali 4 komada? Ne racunajuci K'lautern.
Dandalk 5
Grashopers 4
Portdaun 4 (i u Segedinu i u gostima)
Real 4
Olimpijakos 4
....
A nije na odmet napisati i timove kojima smo zavukli po 3 komada:
Glasgow Rangers
Anderleht (koji je najtrofejniji evropski klub)
Dinamo Drezden
Apolon
......
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.317lesa,
pukli ste cigani
navijaci.318rades,
Jugoslavija-Rusija 0:0
Samo bih dodao nekoliko reci o navijacima i to pogotovu onim sa
severne tribine. Ne samo sto su non stop zvizdali pojedinim
reprezentativcima i nazivali ih pogrdnim imenima, nego su i
isticali klupsku pripadnost.
Dokle ce te cigani da navijate za klub na reprezentativnim
utakmicama???
navijaci.319nikola.s,
-> #318, rades> Dokle ce te cigani da navijate za klub na reprezentativnim
> utakmicama???
Jok nego cemo za reprezentaciju i majmuna, govedo, madjara
i santraca u njoj....
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.320giovanni,
-> #308, dizelĘ? Evo ja da potvrdim informaciju, koja se pojavila u Blicu. Čegi
Ę? je to izjavio i time potvrdio koliki je kreten, jer se ne zna šta
Ę? je veći blam:
Ę? bežanija od United Force-a ili stajanje prilikom napada na stadion...
Da je kreten, to se znalo (nemoj da neko ovo pogrešno shvati, mnogo bolje
poznajem zvezdine vođe i oni su isti samo nisu imali prilike da pričaju za
novine ;)) ali je on i dalje jedan od najboljih vođa u YU.
A o Blicu možemo u drugoj konf.
navijaci.321giovanni,
-> #61, dizelĘ? REAL MADRID ;)
Pitanje je bilo od kad on (nikola) prati fudbal. Da ga prati malo duže
(od pre sankcija) znao bi za n.pr. Seltik.
navijaci.322rkovacevic,
-> #316, nikola.s==> Anderleht (koji je najtrofejniji evropski klub)
Da slučajno Real Madrid nema _malo više_ trofeja ? Šest titula Kupa šampiona,
na primer ?
navijaci.323lexus,
-> #315, nikola.s=> cigana vise, izbegnete sukob, a kada naletite na
=> neku manju grupicu nasih onda pokazete svu svoju
=> snagu i moc.
Za razliku od vas, koji napadate samo kad vas je manje ;)
Mis`im stvaaaarno... ;)
navijaci.324lexus,
-> #319, nikola.s=> Jok nego cemo za reprezentaciju i majmuna, govedo, madjara
=> i santraca u njoj....
Uzgred, primetio sam da je Drobnjak par puta snažno opalio
pored lopte ;>
Šalu na stranu, sad se videlo čiji su navijači iskompleksirani.
navijaci.325schef,
-> #324, lexus][ Šalu na stranu, sad se videlo čiji su navijači
][ iskompleksirani.
Ja sam to znao još odavno...
navijaci.326dizel,
-> #318, rades** Samo bih dodao nekoliko reci o navijacima i to pogotovu onim
** sa severne tribine. Ne samo sto su non stop zvizdali pojedinim
** reprezentativcima i nazivali ih pogrdnim imenima, nego su i
** isticali klupsku pripadnost.
Šta reći?
Istakli su nezadovoljstvo prema himni i ovakovoj državi - "Zvezda Srbija -
- nikad Jugoslavija".
Takođe, pokušali su da utiču na bolju selekciju igrača:
"Santrače odlazi!" - Sasvim razumljivo
"Savo majmune" - Sava treba i sam da ode. Posle one šanse koju mu je
namestio Mijatović (ili možda Ćirić), kada nije ni šutnuo loptu, treba
samo da se vrati u svoju Aston Vilu, pa nek se oni muče sa njim.
"Pi*ko Mađarska" - ovde se ne slažem u potpunosti sa navijačima sa severa,
tj. dok je Nađ igrao u Partizanu i bio u punoj formi, zasluživao je mesto
u reprezentaciji.
** Dokle ce te cigani da navijate za klub na reprezentativnim
** utakmicama???
Dok se ne pojavi prava himna, pravi igrači, tj. pravi selektor i sl. :)
navijaci.327dizel,
-> #324, lexus** Šalu na stranu, sad se videlo čiji su navijači
** iskompleksirani.
Nije moglo da se vidi, jer vas nije ni bilo. ;>
navijaci.328dizel,
-> #321, giovanni** malo duže (od pre sankcija) znao bi za n.pr. Seltik.
Veliki vam spisak. ;>
navijaci.329lexus,
-> #326, dizel=> "Santrače odlazi!" - Sasvim razumljivo
I to kad je umesto "vašeg" Deje, ušao "naš" Ćira ;)
=> "Savo majmune" - Sava treba i sam da ode. Posle one šanse koju
=> mu je
Šansu mu je namestio Ćirić, i Sava jeste skot, ali bar ume da
šutne loptu, za razliku od Drobnjaka, koji ju je par puta sočno
promašio ;) Medjutim, Drobnjak je igrao u Zvezdi, zašto bi
njemu zviždali?
=> "Pi*ko Mađarska" - ovde se ne slažem u potpunosti sa
Nadj nije neki fudbaler, ali zato trči, a ovoj reprezentaciji
upravo treba neko ko će da trči.
Medjutim, on je iz Partizana, dovoljno da mu se zviždi ;)
A da ne pričamo o par pesama tipa: "Doš`o je i taj dan, umro je..."
koje nemaju nikakve veze sa reprezentacijom, već sa odredjenom
fudbalskom utakmicom od prošle subote ;)
Ali, naravno, niste vi iskompleksirani... ;>
navijaci.330giovanni,
-> #313, nikola.sĘ? A znaci bio si na Banjici. Aj' daj neki info, sta, kako, ko i sl....
Pa bio sam. To sve vreme pričam. Ništa posebno (bar za vreme tekme,
stigao sam 5 minuta pred početak pa ne znam šta je bilo ranije), Navijači
Rada po običaju na gornjoj, grobari na donjoj tribini. Zastave u
standardnoj postavi (Dorčol, Grobari itd.) a bilo je i par zastava na
motkama (one "šahovničaste"). Odnos navijača dvestotinak prema nešto manje
za UF. U početku su oba tabora navijala za svoj tim ali su kasnije UF,
nakon vođstva Partizana, iz meni nepoznatih razloga počeli da viču "uprava
napolje" i tako i u poluvremenu. U pauzi su se grobari pokupili i izašli
sa stadiona da bi otišli na finale kupa u basketu u Nišu a UF su samo
sporadično davali do znanja da ih ima na utakmici i to uglavnom već
pomenutim povicima svojoj upravi. Nakon tekme nisam imao prilike da pratim
ostala dešavanja vezana za UF jer sam na susret došao kolima i nije bilo
razloga da se duže zadržavam na Banjici.
navijaci.331giovanni,
-> #314, nikola.sĘ? Da su hteli mogli su da izadju....
Jeste, i da ostanu bez glave (ali sa motkom umesto tintare ;)).
navijaci.332giovanni,
-> #316, nikola.sĘ? Dandalk 5
Ę? Grashopers 4
Ę? Portdaun 4 (i u Segedinu i u gostima)
Ę? Real 4
Slavija (Sofija) 2 x 5
Seltik (Glazgov) 4
Roma 4
QPR (London) 4
Ę? Olimpijakos 4
A računaš i prijateljske?
Ę? Anderleht (koji je najtrofejniji evropski klub)
Šta ti znači ovo najtrofejniji evropski klub?
navijaci.333giovanni,
-> #319, nikola.sĘ? Jok nego cemo za reprezentaciju i majmuna, govedo, madjara
Ę? i santraca u njoj....
Pa što ste uopšte išli na utakmicu? Kakav idiotizam. Otići na tekmu
reprezentacije i tamo navijati za Zvezdu (ili Partizan, svejedno)! A vidim
da ti kod Nađa najviše smeta što je Mađar. Žalosno.
navijaci.335dizel,
-> #329, lexus** I to kad je umesto "vašeg" Deje, ušao "naš" Ćira ;)
Razumljivo. :)
** Šansu mu je namestio Ćirić, i Sava jeste skot, ali bar ume da
** šutne loptu,
Pa što je tad nije šutnuo, nego je prvo promašio loptu, a potom je
vratio nazad?
** za razliku od Drobnjaka, koji ju je par puta
** sočno promašio
Drobnjak nije igrao loše, treba i njemu dati šansu, da vidimo da li
će on biti bolji od Save.
Inače, ovaj ludi Sani Kovačeviću daje šansu samo u poslednjem minutu,
a to nije ok. Ako je bila prijateljska utakmica, i ukoliko nijedan
od napadača nije igrao dobro, trebalo je da proba i sa njim.
** Nadj nije neki fudbaler, ali zato trči, a ovoj reprezentaciji
** upravo treba neko ko će da trči.
To i ja kažem, mada mislim da je i bolji nego što ti kažeš.
** Medjutim, on je iz Partizana, dovoljno da mu se zviždi ;)
Tačno. :)
** A da ne pričamo o par pesama tipa: "Doš`o je i taj dan, umro
** je..." koje nemaju nikakve veze sa reprezentacijom, već sa
** odredjenom fudbalskom utakmicom od prošle subote ;)
Jeste, potpuno logično. Pošto nema navijanja za reprezentaciju,
šta da rade ljudi 90 min. ? ;>
** Ali, naravno, niste vi iskompleksirani... ;>
Naravno da nismo - u navijanju smo vam se dokazali toliko puta, da
to postaje neinteresantno (ladno pravimo koreografiju na vašem stadionu,
a vaš najveći domet u navijanju je bacanje papirića u vazduh). Smešno...
navijaci.336lexus,
-> #335, dizel=> Naravno da nismo - u navijanju smo vam se dokazali toliko
=> puta, da to postaje neinteresantno (ladno pravimo koreografiju
=> na vašem stadionu, a vaš najveći domet u navijanju je bacanje
=> papirića u vazduh). Smešno...
Pa ja ne bih rekao da se "Doš`o je i taj dan" odnosi na navijanje,
čini mi se da su to kompleksi neke druge vrste ;)
A da ja tebe pitam nešto... Šta misliš, da li igrači imaju vremena
da gledaju u tu vašu koreografiju, ili im je važno da čuju svoje
navijače dok igraju?
Kao što je ovde 100 000 puta rečeno, naš stil navijanja je grlo-dlanovi,
dok je vaš drugačiji.
Čiji stil ima više uticaja na dobru igru igrača, moglo se videti na
protekla 3 derbija ;)
navijaci.337schef,
-> #336, lexus][ Čiji stil ima više uticaja na dobru igru igrača, moglo se
][ videti na protekla 3 derbija ;)
Misliš 6? :>
navijaci.338dizel,
-> #336, lexus** vremena da gledaju u tu vašu koreografiju, ili im je važno da
** čuju svoje navijače dok igraju?
Pa seti se malo mečeva C.Zvezda - Barselona ili C.Zvezda - Kajzerslautern,
pa onda reci da li koreografija utiče na igrače. Uostalom nije poenta da
ona utiče na igrače, već upravo na navijače, koji onda glasnije navijaju.
** Kao što je ovde 100 000 puta rečeno, naš stil navijanja je
** grlo-dlanovi, dok je vaš drugačiji.
U prvih 10-ak minuta na jugu je vladala grobna tišina, jer je uticaj
koreografije na severu uticao na raspoloženje navijača, tako da smo vas
dobrano umirili. Kasnije, kada je Partizan razbio Zvezdu, bilo je logično
da se vi čujete...
navijaci.339schef,
-> #338, dizel][ U prvih 10-ak minuta na jugu je vladala grobna tišina, jer je
][ uticaj koreografije na severu uticao na raspoloženje navijača,
][ tako da smo vas dobrano umirili. Kasnije, kada je Partizan
][ razbio Zvezdu, bilo je logično da se vi čujete...
Ovo je jedna ordinarna laž! Stvarno ne znam odakle ti smelosti da ovako
'ladno slažeš?
Zahtevam zadovoljenje. Biraj oružje! ;)
navijaci.340dizel,
-> #339, schef** Kasnije, kada je
** Partizan ][ razbio Zvezdu, bilo je logično da se vi čujete...
** Ovo je jedna ordinarna laž! Stvarno ne znam odakle ti smelosti
** da ovako 'ladno slažeš?
Šta, niste se čuli ni kad ste vodili? ;>>>>
Dobro kad ti kažeš. :)))))))
** Zahtevam zadovoljenje. Biraj oružje! ;)
Biram baklje, znam da nikad nećeš moći da me pobediš. ;)
navijaci.341lexus,
-> #338, dizel=> Pa seti se malo mečeva C.Zvezda - Barselona ili C.Zvezda -
=> Kajzerslautern, pa onda reci da li koreografija utiče na
=> igrače. Uostalom nije poenta da ona utiče na igrače, već
=> upravo na navijače, koji onda glasnije navijaju.
Ja bih pre rekao da je na navijanje upravo uticalo to što ste
igrali protiv Barselone, odnosno, Kajzera... Ali dobro.
=> U prvih 10-ak minuta na jugu je vladala grobna tišina, jer je
=> uticaj koreografije na severu uticao na raspoloženje navijača,
=> tako da smo vas dobrano umirili.
Uticaj verovatno jeste uticao, ali samo tako što smo vas slatko
izviždali, a zatim se pokidali od smeha. ;)
A to da je u prvih 10-ak minuta na jugu vladala grobna tišina,
je laž kakvu nisam ni od tebe očekivao.
navijaci.342nikola.s,
-> #322, rkovacevic> Da slucajno Real Madrid nema _malo vise_ trofeja ? Sest titula
> Kupa sampiona, na primer ?
Ne. Znam da je glupo merilo, ali gleda se ukupan broj
titula u zemlji i u Evropi. Verovatno Anderleht ima
80% trofeja u Belgiji.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.343nikola.s,
-> #324, lexus> Uzgred, primetio sam da je Drobnjak par puta snazno opalio
> pored lopte ;>
Pomesao si ga sa Govedaricom. Drobnjak je to ucinio samo
jednom.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.344nikola.s,
-> #333, giovanni> Pa sto ste uopste isli na utakmicu? Kakav idiotizam. Otici na
> tekmu reprezentacije i tamo navijati za Zvezdu (ili Partizan,
Nije se islo organizovano, nego su se spontano skupili.
> svejedno)! A vidim da ti kod Nada najvise smeta sto je Madar.
> Zalosno.
Ne smeta mi uopste. Samo ga tako Sever zove, pa mi preslo u
naviku.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.345nikola.s,
-> #341, lexus> Ja bih pre rekao da je na navijanje upravo uticalo to sto ste
> igrali protiv Barselone, odnosno, Kajzera... Ali dobro.
Prvih pet minuta protiv Barse, navijanje je bilo dosta
slabo. Bukvalno svi gledaju utakmicu.
> Uticaj verovatno jeste uticao, ali samo tako sto smo vas slatko
> izvizdali, a zatim se pokidali od smeha. ;)
Na osnovu cega ?
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.346nikola.s,
-> #336, lexus> Kao sto je ovde 100 000 puta receno, nas stil navijanja je
> grlo-dlanovi, dok je vas drugaciji.
Vidi Lexo, cinjenica je da postoje dva nacina navijanja.
To su svakako engleski i zabarski. Vi ste uglavnom prihvatili
engleski, sto stalno isticete. Ako je tako, odgovori mi na par
pitanja :
1. Kada je na bilo kom engleskom stadionu upaljena baklja ?
2. Kada je na bilo kom engleskom stadionu pokusana bilo
kakva koreografija sa papiricima ili nekim rolnama ?
3. Na kom engleskom stadionu si video onakve velike transparente
poput vasih ?
4. Na kom engleskom stadionu si video zastave na kopljima, balone,
ili zastave preko cele tribine ?
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.347lexus,
-> #345, nikola.s=> Na osnovu cega ?
Na osnovu toga što su vam trake bile prekratke, neravnomerno
rasporedjene...
navijaci.348lexus,
-> #346, nikola.s=> To su svakako engleski i zabarski. Vi ste uglavnom prihvatili
=> engleski, sto stalno isticete. Ako je tako, odgovori mi na par
=> pitanja :
Nema šta da ti odgovaram, dovoljno govori tvoja reč "uglavnom".
navijaci.349swix,
-> #342, nikola.s > titula u zemlji i u Evropi. Verovatno Anderleht ima
> 80% trofeja u Belgiji.
Auuuuuuuu kako velikaaaaaaaaaa zemljaaaaaaaaaaaaa ;)
Nekazem da im je fudbal losh ali de bre uporedjujesh spanski i belgijski
fudbal ;)
navijaci.350dizel,
-> #341, lexus** Ja bih pre rekao da je na navijanje upravo uticalo to što ste
** igrali protiv Barselone, odnosno, Kajzera... Ali dobro.
Ja mogu da ti kažem po svom primeru, a video sam da se i ostali
tako ponašaju. Seti se, protiv Barselone je Zvezda igrala dosta
loše u prvom poluvremenu, a navijanje je bilo odlično. Inače,
nikola reče da u je prvih 5 minuta bilo glupo navijanje, ali ja se
sa tim ne slažem. Naime, od trenutka kada je velelepna koreografija
prekrila tribine bar 6-7 minuta ceo stadion je pevao pesmu "Pune
tribine...", a atmosfera je bila fenomenalna.
** Uticaj verovatno jeste uticao, ali samo tako što smo vas
** slatko izviždali, a zatim se pokidali od smeha. ;)
Hvala na ispravci sa zlobnim smajlijem. :)
Vi bi trebalo da plačete, a ne da se smejete. Možda ćete jednom
shvatiti, u međuvrenu, cepajte novine i bacajte rolne, i mislite
da je to vrhunac u navijanju. ;>
** A to da je u prvih 10-ak minuta na jugu vladala grobna tišina,
** je laž kakvu nisam ni od tebe očekivao.
To je potpuna istina, a ukoliko i nije, onda mi je jako žao što vas
ja nisam čuo. ;> Moguće da je zbog severa. :)
navijaci.351dizel,
-> #345, nikola.s** Prvih pet minuta protiv Barse, navijanje je bilo dosta
** slabo. Bukvalno svi gledaju utakmicu.
A "pune tribine"? Verovatno misliš na period posle toga, a to je
i normalno, jer su ljudi morali da udahnu malo vazduha (nije lako
nekoliko minuta pevati i skakati). :) Meni je zaista ponestalo daha,
pa sam morao da se malo "smirim". :)
navijaci.352dizel,
-> #347, lexus** Na osnovu toga što su vam trake bile prekratke, neravnomerno
** rasporedjene...
Nisu bile dužine celog severa, ali i nije bila u tome poenta, nego
nije valjalo to što nisu bile sve jednake. A inače, bile su fenomenalno
raspoređene. Posle smo imali priliku da gledamo to i na tv-u i mislim
da je bilo odlično.
navijaci.353dizel,
-> #348, lexus** Nema šta da ti odgovaram, dovoljno govori tvoja reč
** "uglavnom".
Kako to da toliko ističete "grlo + dlanovi", a imate TOLIKO obeležja
"žabarskog" navijanja? Nije dovoljno reći uglavnom...
navijaci.354schef,
-> #346, nikola.s][ Vidi Lexo, cinjenica je da postoje dva nacina navijanja.
][ To su svakako engleski i zabarski. Vi ste uglavnom prihvatili
][ engleski, sto stalno isticete. Ako je tako, odgovori mi na par
][ pitanja :
Lex ti je već odgovorio, ali ja bih da dodam da nije sve u doslednom
kopiranju drugih, već treba malo izmešati. ;) Kakva je svrha što vi puknete
hiljade maraka na kartončiće, baklje i dimne bombe, kada će to vrlo malo
doprineti vašem timu? Mi smo jednom probali balončiće, gume ;) i nije nam se
svidelo ;) te smo zaključili da je mnogo bolje da nastavimo kao i do sada. Mi
za svoj tim navijamo i kada gubi sa 3:0 dok vi u tom slučaju bežite kući (pola
severa se ispraznilo do kraja utakmice). Video si atmosferu posle majstorice
protiv Olimpijakosa u hali Pionir? E, pa kada to napravite, javite se. Vi
biste ili zbrisali kući, ili zviždali igračima ili prozivali upravu. ;>
Pa ti sad gledaj šta je bolje... ;) Uostalom, o ovome ne možemo mi doneti
sud, već to mora da uradi neko sa strane. Pre neki mesec recimo, u prvom KOPu
Varvari su izjavili da su Grobari trenutno najbolji u YU. Ne kažem da su oni
relevantni :) ali pošto su jedini za sada ;) moraš priznati da tu nečega ipak
ima... Right?
'Bando crvena!' ;>
navijaci.355schef,
-> #350, dizel][ To je potpuna istina, a ukoliko i nije, onda mi je jako žao
][ što vas ja nisam čuo. ;> Moguće da je zbog severa. :)
Lažite se vi kolik'o hoćete, ali ipak moram da priznam da je bila jedna
mala pauza u navijanju i to kada ste vi povikali 'Ajmo ceo stadion!' jer je
nastala salva smeha na jugu. :)))
navijaci.356lexus,
-> #353, dizel=> Kako to da toliko ističete "grlo + dlanovi", a imate TOLIKO
=> obeležja "žabarskog" navijanja? Nije dovoljno reći uglavnom...
Pazi, grlo+dlanovi je naš stil navijanja. A ovo ostalo su samo
pomoćna sredstva. Zastave su, ionako, samo obeležja navijačkih
grupa, a služe i kao prestiž - ko skine više zastava bolji je
u tom delu navijanja ;) Baklje su provereno dobro sredstvo za
proslave, tako da se koriste kada neko postigne gol.
Toliko o TOLIKO... :)
navijaci.357lexus,
-> #350, dizel=> sa tim ne slažem. Naime, od trenutka kada je velelepna
=> koreografija prekrila tribine bar 6-7 minuta ceo stadion je
=> pevao pesmu "Pune
Aha... I u četvrtak je cela hala pevala protiv Olimpijakosa,
iako nije bilo nikakve koreografije. Važno je imati jakog
protivnika i biti dovoljno naložen putem televizije ;)
=> To je potpuna istina, a ukoliko i nije, onda mi je jako žao
=> što vas ja nisam čuo. ;> Moguće da je zbog severa. :)
Čini mi se da smo posle derbija razgovarali o navijanju i da smo
došli do zaključka da je navijanje bilo lošije nego obično. I da
se ni jedni ni drugi nismo medjusobno čuli. Što se, ipak, retko
dešava.
Dakle, ti sebe loži koliko hoćeš da je koreografija koju vi pravite
naaaaajboljaaaaa, ali ja znam da nije tako ;))
navijaci.358mango,
-> #338, dizel> pa onda reci da li koreografija utice na igrace. Uostalom nije poenta da
> ona utice na igrace, vec upravo na navijace, koji onda glasnije navijaju.
Viedlo se to na derbiju- niste se culi;)
navijaci.359mango,
-> #340, dizel> Biram baklje, znam da nikad neces moci da me pobedis. ;)
Normalno kad vas Arkan finansira;>>>>
Inace nije mi jasno zasto se ponosite RK CZ. Kad pomislim samo
odakle vam pare, pripadne mi muka.
navijaci.360mango,
-> #354, schefEvo jedne filipike iz danasnje NNB borbe:
"Ironija sudbine: opozicije jeste skinula
zvezdu, ali ju je Partizan rasturio"
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
navijaci.361nikola.s,
-> #359, mango> Normalno kad vas Arkan finansira;>>>>
Opet ti sa fantasticno glupim komentarom. Covece shvati:
Nemoj da pricas o necemu u sta se ne razumes, ispadas smesan.
> Inace nije mi jasno zasto se ponosite RK CZ. Kad pomislim samo
> odakle vam pare, pripadne mi muka.
Kad ja pomislim ko je u Partizanovom glavnom odboru, FUJ !
MM
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.362nikola.s,
-> #351, dizel> A "pune tribine"? Verovatno mislis na period posle toga, a to
To je bilo kada su igraci izasli iz svlacionice, a ja govorim
o prvih pet minuta same utakmice.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.363nikola.s,
-> #357, lexus> I da se ni jedni ni drugi nismo medjusobno culi. Sto se, ipak,
> retko desava.
Moze ceo jug da se dere, ako ja pricam sa nekim pored sebe, to
se nista ne cuje. Ovo naravno ne vazi za hale.
> Dakle, ti sebe lozi koliko hoces da je koreografija koju vi
> pravite naaaaajboljaaaaa, ali ja znam da nije tako ;))
U Jugoslaviji su nase koreografije najbolje (citaj JEDINE).
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.364nikola.s,
-> #354, schef> smo zakljucili da je mnogo bolje da nastavimo kao i do sada. Mi
> za svoj tim navijamo i kada gubi sa 3:0 dok vi u tom slucaju
Aha, cist primer je poslednji derbi u basketu, kada uopste
niste dosli na tekmu posle jednog poraza u Evroligi. Sa druge
strane cigana je bilo bas dosta i sve vreme su navijali, iako
se ishod utakmice znao mnogo pre pocetka.
> Pionir? E, pa kada to napravite, javite se. Vi biste ili
> zbrisali kuci, ili zvizdali igracima ili prozivali upravu. ;>
Na Barsi je poslednji sudijin zvizduk ceo stadion docekao
pevajuci; juce protiv Buducnosti je cela hala (3000 ljudi,
bas me zanima koliko je bilo na Vosi), u zadnjem minutu, kada
smo gubili sa 13 razlike, pevala "I kada ne budes prva ti..."
> mesec recimo, u prvom KOPu Varvari su izjavili da su Grobari
Kakve veze imaju Varvari, koje smo UBR razbili u sred Podgorice,
a u Beograd njihova nova ekipa nijednom nije dosla ?
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.365nikola.s,
Zvezda-Borac 8:1
Nezanimljivo na tribinama, kratkotrajno navijanje i odusevljenje
Severa kada mu je Pizon ispunio zelju i uveo Zorana Djorovica..:)
Dosta transparenata, malo pirotehnike. Ljudi takodje malo.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.366nikola.s,
Zvezda-Borac 79:89
Zvezdina tribina krcata, navijanje solidno. Posle utakmice
grobari su gadjali kamenjem autobus broj 43. Iz istog je
izletela ciganska ekipa sa Senjaka, ali od napadaca ni
traga ni glasa. Kako je jedno staklo slomljeno, ubrzo su
se pojavili kerovi. Kasnije, koliko znam nije bilo obracuna.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.367dizel,
-> #354, schef** jednom probali balončiće, gume ;) i nije nam se svidelo ;) te
""""
Pa kako da vam se svidi, kada je polovina navijača pokušavala
da udahne malo vazduha, pored "gumnjade", ili, popularnije
nazvano "ugljade". ;)
** Mi za svoj tim navijamo i kada gubi sa 3:0 dok vi u tom
** slučaju bežite kući (pola severa se ispraznilo do kraja
** utakmice).
Nije tačno. To stalno pričate, ali to uopšte nije tačno (ni Zvezdini
navijači nisu ništa bolji, ali potpuno smo isti u tome). Pod ovim
ne mislim na sam navijački kop, koji stalno navija i kod jednih i kod
drugih, ali TO nije TO. :)
** Video si atmosferu posle majstorice protiv
** Olimpijakosa u hali Pionir? E, pa kada to napravite, javite
** se. Vi biste ili zbrisali kući, ili zviždali igračima ili
** prozivali upravu. ;>
Vidiš kako imaš slao pamćenje. Naime, isto se nama dogodilo protiv
Barselone. Poraženi smo od bolje ekipe, ali smo, zadovoljni odličnom
igrom naše ekipe fenomenalno navijali, a upravo na samom kraju meča,
kad su već svi znali da ispadamo, navijanje je došlo do samog vrhunca,
kada je ceo stadion pevao himnu Crvene Zvezde!
** :) ali pošto su jedini za sada ;) moraš priznati da tu nečega
** ipak ima... Right?
Varvarima su se Ultras-i "zahvalili" na toj izjavi time što su ih u
sledećem broju pozvali da dođu po svoju zastavu (tj. bar da pokupe
delove). ;>>>
** Bando crvena ;>
Tito, partija, crno-bela armija. ;>
navijaci.368dizel,
-> #356, lexus** Pazi, grlo+dlanovi je naš stil navijanja.
Ukoliko je to vaš stil, onda ga i poštujte!
** grupa, a služe i kao prestiž - ko skine više zastava bolji je
** u tom delu navijanja ;)
Naravno, međutim time što nosite transparente samo rušite svoj "ugled". ;)
Najstarija zastava vam ima nekoliko godina... :)
** Baklje su provereno dobro sredstvo za
** proslave, tako da se koriste kada neko postigne gol.
Ma u svemu se ja slažem sa tobom, ali ako forsirate taj stil, budite
"kao Englezi", a ako ne - onda nemojte posle naše bakljade da se
izvlačite na ovaj način... ;)
navijaci.369lexus,
-> #368, dizel=> Ukoliko je to vaš stil, onda ga i poštujte!
Zar ga ne poštujemo? ;)
=> Najstarija zastava vam ima nekoliko godina... :)
Dok vaša najstarija ima nekoliko desetljeća? ;))
=> Ma u svemu se ja slažem sa tobom, ali ako forsirate taj stil,
=> budite "kao Englezi", a ako ne - onda nemojte posle naše
=> bakljade da se izvlačite na ovaj način... ;)
Najbolja je mešavina svih stilova ;)
A što se izvlačenja tiče - Partizan - Inter ;)
navijaci.370giovanni,
-> #344, nikola.sĘ? Nije se islo organizovano, nego su se spontano skupili.
Nije bitno kako su se skupili.
Ę? Ne smeta mi uopste. Samo ga tako Sever zove, pa mi preslo u
Ę? naviku.
Rekao bih loša navika.
navijaci.371giovanni,
-> #338, dizelĘ? U prvih 10-ak minuta na jugu je vladala grobna tišina, jer je uticaj
U prvih desetak minuta čega? Dana? ;) Šta si ti to sanjao? ;)
navijaci.372giovanni,
-> #346, nikola.sĘ? 4. Na kom engleskom stadionu si video zastave na kopljima, balone,
Jel' može jedna tekma od pre nedelju dana?
Liverpul-Njukastl.
navijaci.373schef,
-> #361, nikola.s][ Kad ja pomislim ko je u Partizanovom glavnom odboru, FUJ !
][ MM
Bar nije ratni zločinac i profiter.
navijaci.374dizel,
-> #373, schef** Bar nije ratni zločinac i profiter.
Pre neki dan sam naišao na grafit u autobusu:
"Uz Obilić do smrti, keva ti se ...". :)))
Ispod toga stoji: "Uhvatiće tebe interpol, ja ti kažem". :)
Poruke su potpisali navijači OFK Beograda, Blue Union. :)
BTW, Tebi smeta što je ratni zločinac? ;)
navijaci.375nikola.s,
-> #373, schef> Bar nije ratni zlocinac i profiter.
Tacno. Nije. On je sa slobom uveo zemlju u rat, a Arkan
je bar imao herca da ode na ratiste...
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.376nikola.s,
-> #372, giovanni> Jel' moze jedna tekma od pre nedelju dana?
> Liverpul-Njukastl.
A sta si to tamo video ?
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.377nenad,
-> #374, dizel> BTW, Tebi smeta što je ratni zločinac? ;)
Ovo je i mene začudilo, ali pomislih - "niko nije savršen". ;)
navijaci.378budim,
-> #318, rades(:) Jugoslavija-Rusija 0:0
:)
(:) Samo bih dodao nekoliko reci o navijacima i to pogotovu onim sa
(:) severne tribine. Ne samo sto su non stop zvizdali pojedinim
(:) reprezentativcima i nazivali ih pogrdnim imenima, nego su i
(:) isticali klupsku pripadnost.
Sram ih bilo! :) Kako očekuješ od nekoga da navija za _ovo_ od države? Neću
sada da ti tupim neku političku priču, ali navijanje protiv Yugo reprezentacije
je stvar dobrog ukusa... Što se tiče prozivanja pojedinih igrača, znaš, ja
ne mogu da se uzdržim kada vidim ono anti-talentovano govedo od Save. Kada je
klupska pripadnost u pitanju, sasvim je logično da se ona ističe dok ne bude
reprezentacije Srbije i Crne Gore. Prelistaj zadnji Kop, tamo su ti navijači
Zvezde i Rada objasnili tu situaciju...
(:) Dokle ce te cigani da navijate za klub na reprezentativnim
(:) utakmicama???
Dok ne vidim reprezentaciju Srbije na terenu, ne čujem zvuke srpske himne pred
utakmicu i na jarbolu ne vidim srpsku zastavu. Clear?
poz,
budimir
navijaci.379budim,
-> #325, schef(:) ĆŠ Šalu na stranu, sad se videlo čiji su navijači
(:) ĆŠ iskompleksirani.
(:)
(:) Ja sam to znao još odavno...
Srle, šta da ti radim kada su Ultras-i "iskompleksirani" srpstvom... za razliku
od grobića... :>>
poz,
budimir
navijaci.380budim,
-> #333, giovanni(:) Pa što ste uopšte išli na utakmicu? Kakav idiotizam. Otići na
(:) tekmu reprezentacije i tamo navijati za Zvezdu (ili Partizan,
Otići na utakmicu i tamo pokazati ne slaganje sa nečim nije nov slučaj.
Seti se BBB i utakmice sa Holandijom... :)
poz,
budimir
navijaci.381budim,
-> #356, lexus(:) Pazi, grlo+dlanovi je naš stil navijanja. A ovo ostalo su samo
(:) pomoćna sredstva. Zastave su, ionako, samo obeležja navijačkih
(:) grupa, a služe i kao prestiž - ko skine više zastava bolji je
(:) u tom delu navijanja ;) Baklje su provereno dobro sredstvo za
(:) proslave, tako da se koriste kada neko postigne gol.
Ako je vaš stil navijanja: grlo-dlanovi, čemu onda rolne papira na zadnjem
derbiju? Da ti objasnim malčice svoje pitanje: u jednom od najboljih, ako ne i
najboljem navijačkom časopisu svih vremena, Supertifo, taj čin spada u
koreografije. Ako me sećanje još uvek dobro služi, rekorderi u tome su
navijači Parme, Boys, koji su doneli po jednu rolnu za svakog posetioca na
tribini i bacili sve rolne u istom trenutku. Video sam fotku sa tog događaja
i veruj mi na reč da izgleda f-e-n-o-m-e-n-a-l-n-o! Dakle, mojne da mi pričaš
o grlo-dlan navijanju a da nemaš Zrenjanin u glavi, gde ste odneli one nove
barjake, Englezi nijedni! :>
Što se baklji tiče, zadnjih nekoliko godina (recimo od 1989. ste napravili
gomilu koreografija sa njima...
Zaključak? Vi ste poklonici žabarskog stila navijanja ili ja sve vreme pišem
o nekoj drugoj navijačkoj grupi koja vaše košarkaše bodri sa papirićima
bačenim pred početak utakmice... :>
(:) Toliko o TOLIKO... :)
Otprilike... :) Ajd sad da vidim odgovor na ovu poruku... :>
poz,
budimir
navijaci.382budim,
-> #369, lexus(:) Dok vaša najstarija ima nekoliko desetljeća? ;))
Naša zastava Ultras (sa gromom) je punoletna.
(:) Najbolja je mešavina svih stilova ;)
A malopre si napisao kako samo furate grlo-dlanovi sistem? :>
poz,
budimir
navijaci.383budim,
-> #354, schef(:) do sada. Mi za svoj tim navijamo i kada gubi sa 3:0 dok vi u tom
(:) slučaju bežite kući (pola
Bežimo kući? :) Daj Srle više ozbiljnosti... Dobro znaš zlatno pravilo
navijača: razbijena glava protivničkog navijača je jedina uteha u porazu
svog tima. Nije važno šta ja mislim o ovome, važno je da su ljudi sa Severa
izašli, uglavnom, sa tim motivom u glavi. A po broju policije okolo i sukobima
u gradu kasnije, biće da ima neka veza između izlaska i motiva. Niko nije
bežao, beže oni koji se plaše. Ljudima je bila muka da gledaju Miloja kako se
sprema da postane rukometaš partizana... :(
A što se tiče vas, sećam se početka 90-tih kada ste "bežali" sa derbija kada
mi povedemo sa 2:0... Bio si tada malji deca pa se ne sećaš. :>
(:) Pa ti sad gledaj šta je bolje... ;) Uostalom, o ovome ne možemo mi
(:) doneti sud, već to mora da uradi neko sa strane. Pre neki mesec
(:) recimo, u prvom KOPu Varvari su izjavili da su Grobari trenutno
(:) najbolji u YU. Ne kažem da su oni relevantni :) ali pošto su
(:) jedini za sada ;) moraš priznati da tu nečega ipak ima... Right?
Nije šala što su Varvari za vas izjavili da ste najbolji! :) Ja sam bio u
navijanju onda kada smo se bratimili sa starima Varvarima, kada su nas smatrali
za najbolje navijače u ExYu, kada su vas naganjali u onom Express restoranu u
Podgorici, a jedini Ćume nije bežao u kuhinju... :> Nova ekipa Varvara su
uglavnom mali liberali koji mrze sve što je srpsko, pa im Zvezda kao simbol
srpstva malo smeta u stomaku. Vi, kao jedno pravo jugoslovensko sportsko
društvo im dođete kao nešto lepše.
Inače, u drugom Kop-u, su to za nas rekli momci iz Ultra Banat-a (exIndians).
"Ne kažem ja da su oni relevantni :) ali pošto su jedini za sada ;) moraš
priznati da tu nečega ipak ima... Left?" :>
Kapiraš svu glupost poruke koju si gore napisao? :>
(:) 'Bando crvena!' ;>
Ovo je uglavnom antikomunistička parola sa protiv vladinih demonstracija. Kao
takva se ne može primeniti na jedinu navijačku grupu koja je postavila svoj
kordon ispred studenata... :>>>
poz,
budimir
navijaci.384budim,
-> #360, mango(:) "Ironija sudbine: opozicije jeste skinula
(:) zvezdu, ali ju je Partizan rasturio"
Konferencija sport.2 a tema navijači... Najviše volim one koje pišu u njoj a
sa navijanjem imaju veze koliko i ja sa heklanjem. (dakle, videli su to ali
se baš i ne razumeju toliko, a baš bi želeli nešto da napišu i budu pametni)
poz,
budimir
navijaci.385budim,
-> #366, nikola.s(:) Zvezdina tribina krcata, navijanje solidno. Posle utakmice
(:) grobari su gadjali kamenjem autobus broj 43. Iz istog je
(:) izletela ciganska ekipa sa Senjaka, ali od napadaca ni
(:) traga ni glasa. Kako je jedno staklo slomljeno, ubrzo su
(:) se pojavili kerovi. Kasnije, koliko znam nije bilo obracuna.
Ovo postaje moda? :)
Kada su se već napravili pametni da sačekaju i kamenuju autobus, zašto nisu
sačekali i izlazak "putnika" napolje i poželeli im dobrodošlicu. Koliko se
sećam, neki su se vozili stanicu duže svojevremeno... :>
poz,
budimir
navijaci.386schef,
-> #375, nikola.s][ Tacno. Nije. On je sa slobom uveo zemlju u rat, a Arkan
][ je bar imao herca da ode na ratiste...
Odgovorio bih ti na provokaciju, ali ovo nije conf politika.
Inače, razočarao si me... :( Debelo.
navijaci.387schef,
-> #383, budim][ (:) do sada. Mi za svoj tim navijamo i kada gubi sa 3:0 dok vi
][ u tom (:) slučaju bežite kući (pola
][ Bežimo kući? :) Daj Srle više ozbiljnosti... Dobro znaš zlatno
][ pravilo navijača: razbijena glava protivničkog navijača je
][ jedina uteha u porazu svog tima. Nije važno šta ja mislim o
][ ovome, važno je da su ljudi sa Severa izašli, uglavnom, sa tim
][ motivom u glavi. A po broju policije okolo i sukobima u gradu
][ kasnije, biće da ima neka veza između izlaska i motiva. Niko
][ nije bežao, beže oni koji se plaše. Ljudima je bila muka da
][ gledaju Miloja kako se sprema da postane rukometaš
][ partizana... :(
Znači ipak priznaješ da je ogroman broj zbrisao sa stadiona, makar zbog
Miloja? ;) Super.
A što se tiče 'razbijanja glava', čudi me, jer do sada vam milicija uopšte
nije smetala. :> Bili ste se vi i pred njom i sa njom...
Ipak će biti da ste bili toliko utučeni, da ste požurili kući na crtani
film da vas makar malo uteši. ;))) Seti se samo, nisi smeo da sačekaš lexa i
mene na Slaviji, nego si odma' zbrisao. ;>
P*ČKO CIGANSKA! ;>
][ Nije šala što su Varvari za vas izjavili da ste najbolji! :)
][ Ja sam bio u navijanju onda kada smo se bratimili sa starima
][ Varvarima, kada su nas smatrali za najbolje navijače u ExYu,
][ kada su vas naganjali u onom Express restoranu u Podgorici, a
][ jedini Ćume nije bežao u kuhinju... :> Nova ekipa Varvara su
][ uglavnom mali liberali koji mrze sve što je srpsko, pa im
][ Zvezda kao simbol srpstva malo smeta u stomaku. Vi, kao jedno
][ pravo jugoslovensko sportsko društvo im dođete kao nešto
][ lepše.
Eto, vidiš kako se za sve može naći objašnjenje. ;>
Nije valjda da stvarno misliš to što si napisao?
][ Inače, u drugom Kop-u, su to za nas rekli momci iz Ultra
][" Banat-a (exIndians). Ne kažem ja da su oni relevantni :) ali
][ pošto su jedini za sada ;) moraš priznati da tu nečega ipak
][ ima... Left?" :>
Ovo nisam znao. ;) Uostalom, kasno su se setili. ;>
A mogu da se kladim da su ti koji su to rekli, u stvari cigani, jel'te,
t.j. navijaju za zvezdu. :) Upitaj to isto vođe 'Crvenih Đavola' iz
Kragujevca, i svi će ti reći da su Grobari najbolji, jer među vođama nema
nijedan ciganin. :)))))
][ Kapiraš svu glupost poruke koju si gore napisao? :>
Kapiram svu glupost poruke koju si gore napisao. ;>
][ (:) 'Bando crvena!' ;>
][ Ovo je uglavnom antikomunistička parola sa protiv vladinih
][ demonstracija. Kao takva se ne može primeniti na jedinu
][ navijačku grupu koja je postavila svoj kordon ispred
][ studenata... :>>>
A jel'? ;> Kakve veze ima što ste postavljali kordon? Pa i ljudi sa 3K su
postavljali kordon, a među njima je sigurno preko 50% JULovaca i SPSovaca...
Da ne pominjem TAP011... ;>
Ma mene bi bilo sramota da navijam za tim koji se zove 'Crvena zvezda' i
koji ima crvenu boju! Zna se šta može zvezda da simbolizuje (pa još i crvena)
:))))) te ste stoga zaslužili i gore od 'Bando CRVENA!'...
navijaci.388lexus,
-> #381, budim=> o grlo-dlan navijanju a da nemaš Zrenjanin u glavi, gde ste
=> odneli one nove barjake, Englezi nijedni! :>
Pomoćna sredstva ;)
=> Otprilike... :) Ajd sad da vidim odgovor na ovu poruku... :>
Ubi se ;)
navijaci.389lexus,
-> #382, budim=> A malopre si napisao kako samo furate grlo-dlanovi sistem? :>
Jok... Napisao sam kako je to glavno, a ostalo su pomoćna
sredstva ;)
navijaci.390nikola.s,
-> #387, schef> na crtani film da vas makar malo utesi. ;))) Seti se samo, nisi
> smeo da sacekas lexa i mene na Slaviji, nego si odma' zbrisao.
Barabe jedne, mi mrznemo na klupi, a vi se hranite u toplom i
udobnom Meku...;>>>
> Ma mene bi bilo sramota da navijam za tim koji se zove 'Crvena
> zvezda' i koji ima crvenu boju! Zna se sta moze zvezda da
> simbolizuje (pa jos i crvena) :))))) te ste stoga zasluzili i
> gore od 'Bando CRVENA!'...
Daj Budo, prekucaj mu iz "Daj Gol-a" onaj tekst sa prvih strana,
ili bar onaj deo gde pise "kako su se navijaci partizana dugo
opirali promeni komunistickog uredjenja, zato sto su mnogi bili
sinovi vojnih lica"......
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.391dizel,
Na utakmici Crvena Zvezda - Obilić bilo je prisutno oko 5000 gledalaca.
Na severu oko 500 ljudi u kopu, dok se pojavilo i oko 150 navijača
Obilića, u box-u na istoku.
Mnogo glasniji su bili navijači Crvene Zvezde, ali "Vitezovi" su
napravili sjajnu bakljadu (bilo je bar 35 baklji), koje su upaljene
posle prvog gola ekipe Obilića. Što se tiče transparenata, "ciganskih"
nešto manje nego obično, dok je sa druge strane bilo 3 transparenta
"Vitezova". Interesantno je da su uspeli da upale svoj transparent
jednom od baklji. ;>>
Navijači Zvezde su prozivali trenera Pižona i golmana Milojevića,
a skandirali ime Gorana Đorovića, i tražili ulazak Pantelića.
Čula se i nova navijačka pesma:
I da mi ponude,
mercedes i kafić,
ni tada ne bih ja,
navijao za Obilić.
:))
navijaci.392nikola.s,
FAntasticna bakljada navijaca Obilica na kup utakmici, oko 35
baklji, sve to zapaljeno u onom kavezu. Inace bilo ih je 100-150.
Ultras- i dosta brojni, oko 400 u kopu.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.393mango,
-> #374, dizel> "Uz Obilic do smrti, keva ti se ...". :)))
Video sam taj grafit. Da nije mozda bio u 27? Koliko
se secam, grafit je bio napisan (cini mi se) na levom
sedistu na desnoj strani autobusa, pozadi? Otkinuo sam
se kad sam video:)))
> BTW, Tebi smeta sto je ratni zlocinac? ;)
Ne smeta mi to sto je ratni zlocinac, nego sto ga ne uhapse
i sto su u nasoj drzavi takvi seljaci najvece "face".
navijaci.394mango,
-> #367, dizel> Vidis kako imas slao pamcenje. Naime, isto se nama dogodilo protiv
> Barselone. Porazeni smo od bolje ekipe, ali smo, zadovoljni odlicnom
Nama se nije dogodilo isto. Porazeni smo od slabije ekipe.
navijaci.395mango,
-> #376, nikola.s>> Jel' moze jedna tekma od pre nedelju dana?
>> Liverpul-Njukastl.
>
> A sta si to tamo video ?
A sta si ti pitao?
navijaci.396mango,
-> #384, budim> (:) "Ironija sudbine: opozicije jeste skinula
> (:) zvezdu, ali ju je Partizan rasturio"
>
> Konferencija sport.2 a tema navijaci... Najvise volim one koje pisu u njoj
> a sa navijanjem imaju veze koliko i ja sa heklanjem. (dakle, videli su to
> ali se bas i ne razumeju toliko, a bas bi zeleli nesto da napisu i budu
Zasto bih na ovo odgovarao? Tj. ima li svrhe?
navijaci.397mikson,
E ljudi stvarno vise mi je na vrh glave ovoga o navijanju ko koga
imitira i to. Da ja kazem svoje misljenje.
GROBARI ne imitiraju nikoga. Oni imaju svoj sopstveni stil malo
"grlo-dlan" malo pirotehnika malo koreografija, i to je to. Ne znam
samo sta cigani misle da li ce igrace vise da ponese jedna ili cak
dve bakljade tokom utakmice ili glasno navijanje tokom CELE
utakmice. Ne kazu svi Partizanovi i fudbaleri i kosarkasi da smo
njihov 11 i 6 igrac . Posto sam citao da su neki cigani rekli da su
oni PRVI I JEDINI u Jugoslaviji napravili koreografiju, da ih samo
podsetim ko je to prvi uradio. Setite se samo devedeset i nekog
derbija kada smo na jugu rasirili crno-bele trake pa duzini i to
preko celog juga. Mozda nije bilo odlicno ali je tada sasvim lepo
izgledalo.
Eto samo da cigani posle ne prticaju kako su oni prvi napravili
koreografiju.
P.S.Samo me zanima ko koga imitira:mi bacamo rolne jedan derbi i
eto za dva derbija cigani isto to samo losije jer ne bacaju svi u
isto vreme. To je samo da se vidi ko koga imitira!
navijaci.398nikola.s,
-> #397, mikson> GROBARI ne imitiraju nikoga. Oni imaju svoj sopstveni stil malo
> "grlo-dlan" malo pirotehnika malo koreografija, i to je to. Ne
Slazem se, ali vi posle svake nase bakljade ili koreografije
kazete kako vi gajite engleski stil navijanja, i kako, analogno
tome, vama to nije potrebno.
> se samo devedeset i nekog derbija kada smo na jugu rasirili
> crno-bele trake pa duzini i to preko celog juga. Mozda nije
> bilo odlicno ali je tada sasvim lepo izgledalo.
Jel imas ti preko 11 godina ? ;)
Salim se, samo se iz ove tvoje poruke moglo zakljuciti od kada
pratis fudbal i navijanje.
Cisto da znas, to je bilo na kup derbiju 3:3, a apsolutno istu
koregrafiju (platnene trake od vrha do dna Severa, velika zastava
koja se siri izmedju) mi smo napravili na jednoj utakmici '91 godine,
kada smo se jurili sa Dinamom za titulu.
> Eto samo da cigani posle ne prticaju kako su oni prvi napravili
> koreografiju.
Cuti i ne blamiraj se vise....;)
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.399dizel,
-> #393, mango** Video sam taj grafit. Da nije mozda bio u 27? Koliko
** se secam, grafit je bio napisan (cini mi se) na levom
** sedistu na desnoj strani autobusa, pozadi?
E baš taj, i to u 27-ici. :) A i gde bi drugo mogli da se
potpišu navijači OFK Beograda... Dobro, ponekad i u 16-ici. :)
navijaci.400dizel,
-> #397, mikson** fudbaleri i kosarkasi da smo njihov 11 i 6 igrac .
""
Pa tačno je to, jer čim sudija isključi Saveljića, vi postajete
11-ti igrač. :))))
** celog juga. Mozda nije bilo odlicno ali je tada sasvim lepo
** izgledalo. Eto samo da cigani posle ne prticaju kako su oni
** prvi napravili koreografiju.
Takva ista koreografija, samo sa crveno belim trakama je viđena na severu
još krajem 90-tih godina... ;)
** i eto za dva derbija cigani isto to samo losije jer ne bacaju
** svi u isto vreme. To je samo da se vidi ko koga imitira!
:))))
Ako misliš da nas ne imitirate, pogledaj samo "vaše" navijačke
pesme. Imate 2-3 svoje, a ostale pokupite od nas.
navijaci.401schef,
-> #400, dizel][ :))))
][ Ako misliš da nas ne imitirate, pogledaj samo "vaše" navijačke
][ pesme. Imate 2-3 svoje, a ostale pokupite od nas.
:))))))))
Hoćeš li molim te već jednom da navedeš te pesme koje smo ukrali od vas?
Od kako je otvorena konfa (pa i pre) tupiš jedno te isto, a nikako da vidimo
nešto konkretno.
navijaci.402dizel,
-> #401, schef** Hoćeš li molim te već jednom da navedeš te pesme koje smo
** ukrali od vas? Od kako je otvorena konfa (pa i pre) tupiš
** jedno te isto, a nikako da vidimo nešto konkretno.
Navodio sam ih nekoliko i to više puta, ali... ajde još jednom. ;)
1. "I da mi ponude..."
2. "Moj grobare..."
3. "Na staroj pivari,..."
4. "U ranu zoru..."
5. "Pune tribine..."
Molim Nikolicu i Budu da dopune spisak... :)
P.S. Nisam hteo da pišem neke idiotske pesme, koje ste takođe maznuli od
nas, mislim da je i ovo dovoljno...
navijaci.403nikola.s,
-> #402, dizel> Molim Nikolicu i Budu da dopune spisak... :)
6. Tuzno je biti navijac Partizana......
7. Na Marakani opet pesma stara.......
8. Djurdjevdan
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
P.S. Jel dosta ?
navijaci.404schef,
-> #402, dizel][ Navodio sam ih nekoliko i to više puta, ali... ajde još
][ jednom. ;)
][ 1. "I da mi ponude..."
Naša pesma je parodija na ovo vaše izdanje.
][ 2. "Moj grobare..."
Ovo smo mi prvi ispevali.
][ 3. "Na staroj pivari,..."
? Kako ovo zvuči u našoj izvedbi?
][ 4. "U ranu zoru..."
Phhh. :) Ovo mi od vas?
][ 5. "Pune tribine..."
Parodija takođe...
navijaci.405schef,
-> #403, nikola.s][ 6. Tuzno je biti navijac Partizana......
I ovo ste znači prvi ispevali? :)
][ 7. Na Marakani opet pesma stara.......
Za ovo ne znam.
][ 8. Djurdjevdan
Molim?
navijaci.406dizel,
-> #405, schef** ][ 6. Tuzno je biti navijac Partizana......
**
** I ovo ste znači prvi ispevali? :)
Naravno! To je bilo one godine kad smo postali šampioni Evrope.
Malo smo vas prozivali. ;)
** ][ 8. Djurdjevdan
**
** Molim?
Nikola mi sinoć reče tekst, ali ipak, neka ga on napiše...
navijaci.407dizel,
-> #404, schef** ][ 1. "I da mi ponude..."
**
** Naša pesma je parodija na ovo vaše izdanje.
Kakve to veze ima što je "parodija"? Vi pevate pesme, koje smo mi prvi
pevali...
** ][ 2. "Moj grobare..."
**
** Ovo smo mi prvi ispevali.
Ti si stvarno izgubljen slučaj! Nikola ti može reći i na kom derbiju
je bila otpevana ova pesma, ali šta vredi kad ti opet nećeš verovati...
Ti si inače jedini grobar koga znam da tvrdi da je to vaša pesma. ;>
** ][ 3. "Na staroj pivari,..."
**
** ? Kako ovo zvuči u našoj izvedbi?
Na staroj pivari,
barjak se vijori,
i on govori,
pi*ke su grobari
(pretpstavljaš šta su umesto poslednje reči umetnuli grobari, tj. kako
se lepo rimuje "vijori" i "cigani"). :)
** ][ 4. "U ranu zoru..."
**
** Phhh. :) Ovo mi od vas?
Šta da kažem, sem da ponovim isto što i za "Moj grobare". ;)
** ][ 5. "Pune tribine..."
**
** Parodija takođe...
Parodija po parodija, dođosmo mi do svih vaših pesama koje redovno pevate,
a ti se sad češi...
P.S. Juče, kad sam bio kod nikole, on je počeo da dopunjava spisak ovih
pesama, i u jednom trenutku je rekao: "ček da vidim šta nisu obradili"...
:)), i moram reći da je bilo mnogo teže pronaći takve pesme. :)
navijaci.408budim,
-> #387, schef(:) Ipak će biti da ste bili toliko utučeni, da ste požurili kući na
(:) crtani film da vas makar malo uteši. ;))) Seti se samo, nisi smeo
(:) da sačekaš lexa i mene na Slaviji, nego si odma' zbrisao. ;>
(:) P*ČKO CIGANSKA! ;>
Bilo me malkice kasnije od crtanog filma, a i nisam bio sam... :> Koliko se
plašim grobića može da ti govori i taj podatak što sam vodio devojku sa sobom.
:>>>
(:) Eto, vidiš kako se za sve može naći objašnjenje. ;>
(:)
(:) Nije valjda da stvarno misliš to što si napisao?
Kada ti na neko na argumentovanu poruku odgovori sa pitanjem: "Nije valjda da
stvarno misliš to što si napisao?" onda se zapitaš ima li smisla razgovarati
sa takvim sagovornikom. Sledeći put, kada ne budeš imao šta da napišeš, bar se
potrudi da budeš orginalniji. :>
(:) ĆŠ Inače, u drugom Kop-u, su to za nas rekli momci iz Ultra
(:) ĆŠ" Banat-a (exIndians). Ne kažem ja da su oni relevantni :) ali
(:) Ovo nisam znao. ;) Uostalom, kasno su se setili. ;>
HOćeš reći, trebali su da to kažu u prvom broju...? :> Nemam reči, svakim danom
prevazilaziš sam sebe... :)
(:) A mogu da se kladim da su ti koji su to rekli, u stvari cigani,
(:) jel'te, t.j. navijaju za zvezdu. :) Upitaj to isto vođe 'Crvenih
(:) Đavola' iz Kragujevca, i svi će ti reći da su Grobari najbolji,
(:) jer među vođama nema nijedan ciganin. :)))))
Drago mi je što si konačno ukapirao da je vođama sadašnjih Varvara draži
partizan nego Zvezda, za razliku od ranijih vremena... :>>>>
(:) Kapiram svu glupost poruke koju si gore napisao. ;>
:) Zabavi nikad kraja... :)
(:) A jel'? ;> Kakve veze ima što ste postavljali kordon? Pa i ljudi
(:) sa 3K su postavljali kordon, a među njima je sigurno preko 50%
(:) JULovaca i SPSovaca... Da ne pominjem TAP011... ;>
Kakve veze ima? :) Ti si prava zabava za oči! :) Ima itekako veze, jer su
navijači Zvezde javno deklarisali sebe kao protivnike režima, za razliku od
onih koji to nikada ne bi uradili i koji skidaju zastavu "Slobo turčine..." na
molbu uprave. Spreman sam da se opkladim kako ste vi takođe krenuli u Kolarčevu
ali vas je uprava zamolila da ipak ne idete, pa ste teška srca odustali... :>
Što se tiče ljudi sa 3K i TAP 011, :) poređenje ti je stvarno sjajno. Ako ti
možeš da porediš ljude koji se svojim ponašanjem na utakmicama reprezentacije
zadnjih nekoliko godina javno deklarišu kao protivnici ovog režima, sa onima
koji žele da preko studenata operu svoj braz onda... ostaj mi zdravo u svom
filmu... :))))
(:) Ma mene bi bilo sramota da navijam za tim koji se zove 'Crvena
(:) zvezda' i koji ima crvenu boju! Zna se šta može zvezda da
(:) simbolizuje (pa još i crvena) :))))) te ste stoga zaslužili i gore
(:) od 'Bando CRVENA!'...
Crvena Zvezda (Ua gramatika!:) je bila i ostala simbol srpstva. Navijanje za
Crvenu Zvezdu, osim dobrog ukusa, bilo je i simbolični otpor režimu. Znaš,
imao sam prilike da boravim u Krajini svojevremeno. 99% Srba tamo, navijalo je
za Zvezdu. Hrvati su uglavnom navijali za Dinamo, Dalmoši za Hajduk... osim
Mirka Marjanovića koji je jedini partizanovac iz Knina i kod Hrvata mislim
samo Tuđman, koliko se sećam... :>>> A da, i Bobetko, koji vam je bio direktor
FK-a... :> Mislim da je za Hrvate bila prava sramota da navijaju za Zvezdu. :>
Inače, to što si ti jedini radikalno srpski opredeljen grobar, samo ide u
prilog onoj mojoj teoriji da su bivši zvezdaši među grobarima, :>>>>> (jel'
tako Srle? :>) velika manjina.
poz,
budimir
navijaci.409budim,
-> #390, nikola.s(:) Daj Budo, prekucaj mu iz "Daj Gol-a" onaj tekst sa prvih strana,
(:) ili bar onaj deo gde pise "kako su se navijaci partizana dugo
(:) opirali promeni komunistickog uredjenja, zato sto su mnogi bili
(:) sinovi vojnih lica"......
Mrzi me a i mislim da nema smisla. Taj se samo ukopa i nikakvim argumentima
i činjenicama nećeš promeniti njegov stav, iako i sam zna da nije u pravu.
Ja mislim da je on bio jedini navijač na Jugu koji je nosio bedž SRS-a... :>
Šta da se radi, i takvih ima... :>>>>>
poz,
budimir
p.s. ...ali samo u KJagujevcu! :>
navijaci.410junior,
-> #384, budim> Konferencija sport.2 a tema navijači... Najviše volim one koje
> pišu u njoj a sa navijanjem imaju veze koliko i ja sa
> heklanjem.
Lepo reče, već u prvoj reči - konferencija.
Namenjena je svima, a ne samo nekoj uskoj grupi "stručnih" poznavalaca.
Ako želiš da se dopisuješ samo sa ljudima koji "znaju", što se ne preseliš
u grupu pa "diskutuješ" sa istima do mile volje.
navijaci.411nikola.s,
-> #405, schef> ][ 6. Tuzno je biti navijac Partizana......
> I ovo ste znaci prvi ispevali? :)
Ne shvatam sta si hteo ovim pitanjem; vi ste ovo prepevali "tuzno je
biti dzajiceva keva.."
> ][ 7. Na Marakani opet pesma stara.......
> Za ovo ne znam.
Toliko je debilno obradjeno da me mrzi da kucam.
> ][ 8. Djurdjevdan
> Molim?
"Bajro Zupic vam u noge slece, modrice zelene....."
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.412nikola.s,
-> #404, schef> ][ 2. "Moj grobare..."
> Ovo smo mi prvi ispevali.
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
> ][ 3. "Na staroj pivari,..."
> ? Kako ovo zvuci u nasoj izvedbi?
Pa isto ko i nasa samo ste u zadnjem stihu zamenili grobari sa cigani.
O tome sta se vise rimuje ne vredi raspracljati.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.