navijaci.413schef,
-> #407, dizel][ Kakve to veze ima što je "parodija"? Vi pevate pesme, koje smo
][ mi prvi pevali...
Ima veze, ali stvarno nema smisla prepirati se sa tobom...
navijaci.414nikola.s,
-> #409, budim> na Jugu koji je nosio bedz SRS-a... :> Sta da se radi, i takvih
> ima... :>>>>>
Al najgore je sto nije nosio samo taj bedz, vec je pored istog stajao
i bedz Studentskog Protesta. Ova kombinacija mi je potpuno nejasna,
jer je stav Seselja prema studentima valjda vec svima poznat.
;)
Da ne bude da sumim, evo izvestaja iz Novog Sada. LM na stanici se
okupilo dosta ljudi, ali im veliki broj pubova nije dozvolio da udju
u voz kojim su planirali da odu u NS. Iz nepoznatog razloga pubovi su
uputili Ultras-e na sledeci voz, koji je posle rekordnih 2 i po sata
voznje stigao do Novog Sada. Iako su se novosadski panduri svojski
trudili da odrze masu na gomili, vecina cigana je ipak uspela da se
iskrade, i da se proseta Neoplantom. Ulaz je kao i obicno bio dzabe,
ali ovog puta ne zahvaljujuci "here we go"-u vec angazovanju Zvezdine
uprave. Sever je bio relativno dobro popunjen. Na pocetku utakmice
napravljena je fina dimljada, nesto poput derbija. Navijanje je bilo
solidno dok nisu pocele opste i masovne tuce na Severu, koje su se
vrlo cesto posle intervencije zandara pretvarale u sukob sa gorepomenutim
plavim momcima. Inace medju njima je bilo i dosta mladih, buducih pubova,
kojima je ovo verovatno bila praksa. Posle prvog gola napravljena je i
bakljada. Posle utakmice navijaci su se coporativno uputili ka stajgi,
gde su cekali dobrih sat i po na voz. U medjuvremenu je, naravno, doslo
do sukoba sa kerovima koji su okruzivali navijace.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.415nikola.s,
Na utakmicu sa Beobankom dosao je veci broj Ultras-a,
ali su crveno-beli "uprkos freneticnoj podrsci" izgubili.
Zbog mangupiranja svinje sa brojem 8, isti je bio zasut upaljacima,
kao i sudije zbog svojih "odluka". Inace, malo smo se prisetili onih
starih vremena kada je Steva igrao za Partizan, pa proratne pesmice
nisu izostale.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.416dizel,
-> #413, schef** Ima veze, ali stvarno nema smisla prepirati se sa tobom...
Nemoj mi reći da si najzad shvatio da se ne treba prepirati sa
onim ko je apsolutno u pravu. ;>
navijaci.417morkin,
-> #406, dizel> 6. Tuzno je biti navijac Partizana......
on sedi kući kraj malog ekrana
i gleda Zvezdu, svetskog šampiona
????????????????????? trona
...kako beše dalje? Pritisle godine, ne sećam se više.
navijaci.418nenad,
-> #411, nikola.s>> ][ 8. Djurdjevdan
>> Molim?
>
> "Bajro Zupic vam u noge slece, modrice zelene....."
Ajde molim te reci da se zezaš... :)
Ne mogu da zamislim scenu u kojoj nekoliko hiljada ljudi stoji i
ovo peva: "Bajro Župić vam u noge sleće, modrice zelene"...
Kakav bre Monti Pajton, tu scenu bre ni Kusturica ni Šijan ne bi
smeli da stave u film!
navijaci.419dizel,
-> #417, morkin** on sedi kući kraj malog ekrana
** i gleda Zvezdu, svetskog šampiona
** ????????????????????? trona
Umesto poslednjeg reda: "kako ide pravo do Londona". :)
A novija, savremenija verzija je ubedljivo najjača:
"Lepo je biti s tobom Partizane,
jer ti igraš pored Marakane,
komšije tvoje prvaci su sveta,
uvek si drugi i to nam ne smeta". ;>>>>>
navijaci.420dizel,
-> #418, nenad** Ne mogu da zamislim scenu u kojoj nekoliko hiljada ljudi stoji
** i ovo peva: "Bajro Župić vam u noge sleće, modrice zelene"...
Zaboravljaš da su u pitanju grobari. ;>>>
navijaci.421budim,
-> #410, junior(:) Namenjena je svima, a ne samo nekoj uskoj grupi "stručnih"
(:) poznavalaca.
Naravno...
(:) Ako želiš da se dopisuješ samo sa ljudima koji "znaju", što se ne
(:) preseliš u grupu pa "diskutuješ" sa istima do mile volje.
... a kada budeš napisao nešto o navijačima dobićeš i odgovor na poruku.
poz,
budimir
navijaci.422morkin,
-> #411, nikola.s> "Bajro Zupic vam u noge slece, modrice zelene....."
Uželeo sam se nešto navijačkih pesama. _Preklinjem_vas_ da napišete tekst ove
pesme.
Onaj Koji Sada Gleda Utakmice Sa Zapada, A Nekad Je Bio Na Severu
:(
navijaci.423lexus,
-> #420, dizel=> Zaboravljaš da su u pitanju grobari. ;>>>
Šta fali? Izgleda da je mnogo jako ;)
Uostalom, Djurdjevdan nije "vaša" pesma, tako da nismo
mogli da vam je ukrademo.
navijaci.424lexus,
-> #422, morkin=> A Nekad Je Bio Na Severu
Da li je boravak na tom odvratnom mestu ostavio neke posledice
na tebe ;)
navijaci.425dizel,
-> #423, lexus** Šta fali? Izgleda da je mnogo jako ;)
Tipično grobarski. ;)
** Uostalom, Djurdjevdan nije "vaša" pesma, tako da nismo
** mogli da vam je ukrademo.
Pa nijedna navijačka grupa nema "svoje pesme" u tom tvom smislu, tj.
nijedna grupa, bar ovde, kod nas, nema svog kompozitora i tekstopisca,
već se stalno uzima neka poznata melodija, promene reči i to je to.
Reči pesme "Đurđevdan" nisu izmenjene, jer je ta pesma postala na neki
način simbol Zvezdinih navijača, a izraz "vi ste je ukrali od nas" je
zbog toga što smo mi prvi počeli da pevamo tu pesmu. :)
navijaci.426stefan,
-> #425, dizel> Reči pesme "Đurđevdan" nisu izmenjene, jer je ta pesma postala na neki
> način simbol Zvezdinih navijača, a izraz "vi ste je ukrali od nas" je
> zbog toga što smo mi prvi počeli da pevamo tu pesmu. :)
Znaš li zašto je ona postala vaš simbol? :)
navijaci.427nenad,
-> #423, lexus> Uostalom, Djurdjevdan nije "vaša" pesma, tako da nismo
> mogli da vam je ukrademo.
Btw, izgleda da navijači Partizana i Keba polako prisvajaju pesmu
"Mesečina" iz "Podzemlja" ili mi se samo čini?
navijaci.428dizel,
-> #426, stefan** Znaš li zašto je ona postala vaš simbol? :)
Mi smo cigani, najjači smo najjači! ;>
navijaci.430celtic,
-> #428, dizel==> Mi smo cigani, najjaci smo najjaci! ;>
Cega se pametan stidi, tim se dizel ponosi :>>
CELTIC POWER !!!
(ex rkovacevic)
navijaci.431dizel,
-> #430, celtic** Cega se pametan stidi, tim se dizel ponosi :>>
Ajd' da ne počinjem one dečije rasprave tipa "da li je bolje biti
cigan ili grobar?"... :)
Dovoljno je to što smo kao navijači u svemu ispred vas.
navijaci.432lexus,
-> #427, nenad=> Btw, izgleda da navijači Partizana i Keba polako prisvajaju
=> pesmu "Mesečina" iz "Podzemlja" ili mi se samo čini?
Tako izgleda... :)
navijaci.433celtic,
-> #431, dizel==> Dovoljno je to sto smo kao navijaci u svemu ispred vas.
Sem u tome sto navijate za drugoplasirani tim u drzavi :>>
(a i ostalo je vrlo diskutabilno :))
navijaci.434celtic,
Danas u 17.30 kosarka Partizan - Buducnost
Upad 10 din., a sa nekim navijackim obelezjem (sal, kapa, dres itd.) DZABE :)
SVI U HALU, AJMO, AJDE !
CELTIC POWER !!!
navijaci.435gmatic,
Cestitam grobari I mesto pre playoff-a u kosarci!!!!
navijaci.436gmatic,
A brat mi rece hvala!!!!
navijaci.437nikola.s,
-> #434, celtic> SVI U HALU, AJMO, AJDE !
Pusticu tebe da otkucas izvestaj, samo cu reci da je grobara bilo
sramotno malo, tek negde oko 2000.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.438nikola.s,
Nisam vam otkucao izvestaj sa Beceja, pa da ispravim gresku.
Utakmica je pocela dosta mirno, bar sto se tice navijanja. Ali
dolazak 5 (pet) navijaca Beceja u drugom poluvremenu, koji su
cak okacili nekih 4-5 zastavica na ogradu, je silno motivisao
Ultras-e tako da je navijanje bilo do kraja, i to odlicno, ako
se u obzir uzme neizvesnost utakmice.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.439junior,
-> #438, nikola.s> Utakmica je pocela dosta mirno, bar sto se tice navijanja. Ali
> dolazak 5 (pet) navijaca Beceja u drugom poluvremenu, koji su
> cak okacili nekih 4-5 zastavica na ogradu ...
Idi.
Znači atmosfera, ko na derbiju? :))
navijaci.440celtic,
Malo kasnim sa izvestajem, izvinjavam se ...
PARTIZAN - BUDUCNOST 80:66 (32:31)
Ulaz za dz sa obelezjima iskoristilo oko 500 grobara, tako da se u hali i
pored TV prenosa skupilo oko 2500-3000 ljudi, od toga u kopu oko 800.
Podgoricana ni od korova :>> (bar ne da glasno navijaju za svoje), tako da
se svo navijanje skoncentrisalo za bolji tim :)). Uz salove primecene i 3-4
male zastave na drvenim kopljima (kako su prosle pored murije, ne pitajte me,
i sam se cudim). Inace, kerovi su na ulazu oduzimali _bukvalno sve_
(upaljace, pistaljke, meni 5.5 dinara u metalu! ), ali se ipak provuklo
dovoljno :>>. Tokom tekme, nazalost, kao i obicno, jedna strana hale (ona na
kojoj su kamere) je promasila Narodno pozoriste pa usla na tekmu :(( tako da
su, posle nekoliko bezuspesnih poziva, grupa od oko 50 grobara peslo na tu
stranu da bi odgovorilo na "oooo, 'ajmo crno-beli!". Pod Cegijevom komandom,
kop nosi crno-bele koji, posle prilicno traljavog prvog poluvremena, u
nastavku dolaze po svoje i dobrom odbranom (Buducnost je na celoj tekmi imala
procenat suta iz igre 55-18 33%), uz alley-oop Drobnjaka za top 10 NBA,
zavrsava tekmu sa pristojnom razlikom i obezbedjuje prvo mesto pred play-off:)
Posle tekme, u tunelu, Gilic (p***a ciganska) i Pajovic (prodana dusa)
pokusali da izazovu tucu u tunelu, ali ih je obezbedjenje sprecilo ... Po
izjavi Todorica, neko je otkucao Podgoricane da ce to da probaju, pa se
redari spremili na vreme ...
CELTIC POWER !!!
navijaci.441celtic,
-> #437, nikola.s==> Pusticu tebe da otkucas izvestaj, samo cu reci da je grobara bilo
==> sramotno malo, tek negde oko 2000.
Izvestaj imas u poruci iznad, ljudi na tekmi je bilo sigurno vise od 2000
(toliko je pisalo u Zurnalu, koji je poznat po vrlo glupim procenama :> ), a
ne verujem da si preko TV-a mogao da ocenis broj grobara na tekmi.
BTW, u danasnjem Zurnalu pise da je i na Zvezdinoj poslednjoj tekmi u sezoni
sinoc bilo 2000 ljudi . Trac ili istina ?
navijaci.442giovanni,
-> #380, budimĘ? Otići na utakmicu i tamo pokazati ne slaganje sa nečim nije nov slučaj.
Ę? Seti se BBB i utakmice sa Holandijom... :)
Dobro, otišao sam i ja nekoliko puta i izviždao selektora, rukovodioce
i ostale ali ne idem više. Nisam ni pravio razliku među igračima po klubu
u kojem su igrali ovde. I neću više da idem na tekme reprezentacije dok to
ne bude reprezentacija Srbije, bez svih tih Crnogoraca koji se šlepuju a
imaju svoju reprezentaciju (kako se ono zvaše, Montenegro Stars ;))).
I nije bitno ako će reprezentacija Srbije biti oslabljena, bar ću za nju
da navijam normalno, bez da mi se uzurpira himna moje države
(blagopočivše), bez da mi neki monteniggersi izigravaju primadone u timu
itd.
navijaci.443giovanni,
-> #381, budimĘ? Zaključak? Vi ste poklonici žabarskog stila navijanja ili ja sve vreme
Ę? pišem o nekoj drugoj navijačkoj grupi koja vaše košarkaše bodri sa
Ę? papirićima bačenim pred početak utakmice... :>
Evo, imam ja jedan "zaključak". Mi moramo da na utakmicama imamo i
takva obeležja savremenog navijanja kakav su baklje i ostala koreografska
sredstva jer su naši igrači navikli da vide navijače a ne da ih samo čuju.
Taj vizuelni podsticaj je takođe bitan za psihu ekipa pa ne možemo da se
oslonimo samo na zvučne efekte.
navijaci.444giovanni,
-> #383, budimĘ? Ovo je uglavnom antikomunistička parola sa protiv vladinih demonstracija.
Ę? Kao takva se ne može primeniti na jedinu navijačku grupu koja je postavila
Ę? svoj kordon ispred studenata... :>>>
I jel' to dovoljno. Došli, napravili sranje sa obezbeđenjem i otišli.
Izem ti učešće, a i pola njih nije znalo ni gde je Kolarčeva. ;)
navijaci.445giovanni,
-> #408, budimĘ? Bilo me malkice kasnije od crtanog filma, a i nisam bio sam... :> Koliko
Ę? se plašim grobića može da ti govori i taj podatak što sam vodio devojku sa
Ę? sobom.
Da te drži za ručicu i da ne budeš sam? ;)
navijaci.446giovanni,
-> #376, nikola.sĘ? A sta si to tamo video ?
Zastave na kopljima. Šta si tražio to si i dobio.
navijaci.447giovanni,
-> #422, morkinĘ?> "Bajro Zupic vam u noge slece, modrice zelene....."
Ja stvarno ne mogu da se setim da je ovo neko pevao na jugu.
Majke mi.
navijaci.448dizel,
-> #444, giovanni** I jel' to dovoljno. Došli, napravili sranje sa obezbeđenjem i
** otišli. Izem ti učešće, a i pola njih nije znalo ni gde je
** Kolarčeva. ;)
:)))
Ako baš hoćeš da znaš, svakog dana su bili tamo!
Najčešće sam viđao ove sa Senjaka, a to sra*je sa "obezbeđenjem"
je bilo sra*je sa murijom, koja je tukla ljude. Jedini koji su im
se usprotivili su bili upravo oni!
navijaci.449morkin,
-> #447, giovanni> Ę?> "Bajro Zupic vam u noge slece, modrice zelene....."
>
> Ja stvarno ne mogu da se setim da je ovo neko pevao na jugu.
> Majke mi.
Nema veze što ne možeš da se setiš da li je pevana ili ne, napiši mi barem
tekst. Ako je nastavak upola duhovit kao početak...
Ajde, ko se seća neka napiše. Nemoj da ga mrzi.
navijaci.450nikola.s,
-> #441, celtic> Izvestaj imas u poruci iznad, ljudi na tekmi je bilo sigurno
> vise od 2000 (toliko je pisalo u Zurnalu, koji je poznat po
Ok.
> vrlo glupim procenama :> ), a ne verujem da si preko TV-a mogao
> da ocenis broj grobara na tekmi.
Nisam ja procenjivao. Ortak koji je bio na Zvezda-Buducnost i na
Partizan-Buducnost, rekao mi je da je bilo duplo vise ljudi na
Zvezdi.
> BTW, u danasnjem Zurnalu pise da je i na Zvezdinoj poslednjoj
> tekmi u sezoni sinoc bilo 2000 ljudi . Trac ili istina ?
Tacno. Navijanje je bilo fino, a u halu su doneta i 4 barjaka.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.451budim,
-> #443, giovanni(:) Evo, imam ja jedan "zaključak". Mi moramo da na utakmicama imamo i
(:) takva obeležja savremenog navijanja kakav su baklje i ostala
(:) koreografska sredstva jer su naši igrači navikli da vide navijače
(:) a ne da ih samo čuju. Taj vizuelni podsticaj je takođe bitan za
(:) psihu ekipa pa ne možemo da se oslonimo samo na zvučne efekte.
To ja uporno pokušavam da objasnim poklonicima "zadrtog", engleskog, stila
navijanja. Sve što se dešava na tribinama je jedan vid pomoći timu. Drago mi
je što se slažeš samnom oko toga.
poz,
budimir
navijaci.452budim,
-> #445, giovanni(:) Ę? Bilo me malkice kasnije od crtanog filma, a i nisam bio sam...
(:) :> Koliko Ę? se plašim grobića može da ti govori i taj podatak što
(:) sam vodio devojku sa Ę? sobom.
(:) Da te drži za ručicu i da ne budeš sam? ;)
:) Pa valjda me ti znaš? Znaš kada je bila frka na faksu (kada je murija
uletala i tukla po gradu) ko se muvao okolo? :> A što se tiče straha od
grobara, :)
to nikada nisam imao... :>
poz,
budimir
navijaci.453budim,
-> #444, giovanni(:) I jel' to dovoljno. Došli, napravili sranje sa obezbeđenjem i
(:) otišli. Izem ti učešće, a i pola njih nije znalo ni gde je
(:) Kolarčeva. ;)
Nisu napravili sranje sa obezbeđenjem nego im je ono napravilo frku kada su
upalili baklje i kada su otrčali u Makedonsku a obezbeđenje BU pokušalo da
spreči njihov odlazak... A što se tiče toga, da li su znali ili ne, gde je
Kolarčeva, :) s obzirom da su svi iz Beograda (a ne iz Borče, Ovče i
Padinjaka, kao neki :>), mislim da su znali... :)
poz,
budimir
navijaci.454junior,
-> #442, giovanni> u kojem su igrali ovde. I neću više da idem na tekme
> reprezentacije dok to ne bude reprezentacija Srbije,
Ovaj, a može li pojašnjenje?
Sa političkog aspekta mi je to potpuno jasno, i sa tim
bih se potpuno složio, ali sa sportskog baš i nije. Kad
vidim kako se Engleska muči u fudbalu, i nikad ništa da
uradi, a taman joj fali igrač kao što je Gigs (npr), samo
šteta što je Velšanin ...
Zar nije bolje da igramo zajedno, i uzimamo titule, nego
da se delimo i ispadamo u prvoj rundi kvalifikacija?
navijaci.455nikola.s,
-> #444, giovanni> I jel' to dovoljno. Dosli, napravili sranje sa obezbedenjem i
> otisli. Izem ti ucesce, a i pola njih nije znalo ni gde je
> Kolarceva. ;)
Verovatno je zato preko razglasa objavljeno kako su akademcima
podrsku pruzili i navijaci Zvezde, i verovatno je zato masa to
docekala sa odusevljenjem.
LM vecina ljudi sa Severa je aktivno ucestvovala u protestu. Pri
tome ne mislim samo na onu stariju ekipu, vec i na ove mladje,
koji su trenutno glavni na Severu.
Do manjeg incidenta jeste doslo, i to samo zato sto se studentsko
obezbedjenje uplasilo da ce Ultras-i krenuti na pubove.
Inace, licno sam video izbezumljenost studentskog obezbedjenja, u
trenutku kada je kroz kolonu protrcala grupa cigana. Kako su bili
smesni :)
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.456nikola.s,
-> #445, giovanni>
> Da te drzi za rucicu i da ne budes sam? ;)
Bilo je nas dosta, nego nesto nismo videli grobare pred pocetak.;>
A svojevremeno su neki "prolazili daleko opasnijim i duzim putem",
i jos se cudili "kako nije bilo otpora".
;)))
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.457nikola.s,
-> #446, giovanni> Zastave na kopljima. Sta si trazio to si i dobio.
Kada se kaze zastave na kopljima, misli se na barjake tj.
zastave dimenzija bar 4x4 metra, a moze i vise.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
P.S. Budimire, Budimire, nisi ispunio obecanje ...;>>
navijaci.458budim,
-> #454, junior(:) Ovaj, a može li pojašnjenje?
A može jedno i za tebe. :)
(:) Sa političkog aspekta mi je to potpuno jasno, i sa tim
(:) bih se potpuno složio, ali sa sportskog baš i nije. Kad
(:) vidim kako se Engleska muči u fudbalu, i nikad ništa da
(:) uradi, a taman joj fali igrač kao što je Gigs (npr), samo
(:) šteta što je Velšanin ...
Šta da ti kažem, :) Engleskoj taman fali i Ronaldo... :) Ali šta možeš kada je
Brazilac... :( Doduše, nije da nama ne fali... Nacionalne selekcije su
nacionalne selekcije. I meni je žao što se Erik rodio kao Francuz, ali to je
činjenično stanje. Umesto da naričeš ko nam fali, terba da podvučemo crtu i
da krenemo sa uzimanjem trofeja na ime Srbije. Ono što fali ovoj reprezentaciji
je pobednički mentalitet. On se može steći samopouzdanjem i rešavanjem pitanja
u glavi. Idealno za tako nešto je patriotizam.
(:) Zar nije bolje da igramo zajedno, i uzimamo titule, nego
(:) da se delimo i ispadamo u prvoj rundi kvalifikacija?
Svi smo mi raja (Gaja i Vlaja)... Muka mi je od ovakvog načina razmišljanja.
Ne verujem da bi reprezentacija Srbije mogla da ispadne u prvoj rundi.
Naprosto, ima kvalitetan tim.
poz,
budimir
p.s. A baš nam fali Šuker... šta da radimo kad je Hrvat... :( :)
navijaci.459budim,
-> #456, nikola.s(:) A svojevremeno su neki "prolazili daleko opasnijim i duzim putem",
(:) i jos se cudili "kako nije bilo otpora".
Ja sam čuo da će sledeći put da idu skoro preko Banjice... :) Što skoro? :>
Pa da ih ne vide ovi iz United Force-a... ;)
poz,
budimir
navijaci.460budim,
-> #455, nikola.s(:) LM vecina ljudi sa Severa je aktivno ucestvovala u protestu. Pri
(:) tome ne mislim samo na onu stariju ekipu, vec i na ove mladje,
(:) koji su trenutno glavni na Severu.
Ne da su aktivno učestvovali u protestu, već su učestvovali veoma zapaženo.
Naime, osim onih malobrojnih koji su učestvovali u samoj organizaciji protesta,
(:>) nije bilo šetnje u kojoj nije bilo bar 50-tak ljudi sa šalovima. Navijači
su deo društva koji takva događanja privlače kao magnet. Šetnje gradom,
dešavanja, skandiranja, frke sa murijom... Kud' ćeš lepšu zabavu? :)
Inače, kod organizacije proslava novih godina, :) istakli su se poklanjanjem
pirotehnike studprotu.
(:) Do manjeg incidenta jeste doslo, i to samo zato sto se studentsko
(:) obezbedjenje uplasilo da ce Ultras-i krenuti na pubove.
Oni jesu krenuli na pubove, ali to je bilo kod Doma omladine a ne u Kolarčevoj.
Tada je Atila ( šef obezbeđenja BU) dobio po "tintari" (kako sam kaže), jer je
pokušavao da spreči sukob između njih i murije...
(:) Inace, licno sam video izbezumljenost studentskog obezbedjenja, u
(:) trenutku kada je kroz kolonu protrcala grupa cigana. Kako su bili
(:) smesni :)
Izbezumljenost je karakteristična pojava za momke koji su radili u obezbeđenju
BU... :)
poz,
budimir
navijaci.461budim,
-> #457, nikola.s(:) P.S. Budimire, Budimire, nisi ispunio obecanje ...;>>
Ako je obećanje bilo spisak grupa na Severu od prvih do današnjih dana, onda:
Red Star Hooligans
Red Star Warriors
Leaders R. S.
WINNERS R. S.
FIGHTERS R. S.
FRONT R. S.
Yankee
ULTRAS
RED DEVILS
Red Phantoms
Brigate
Rangers R. S.
Wild North
Furie
Red Stars
Stela Rossa
ZULU WARRIORS
Street Warriors
R. S. CLAN
DELIJE SEVER
Gipsy Horde
Zulu Garfild Troups
Red White Army (postojale su dve grupe, jedna sa Novog Beograda, a
jedna iz Prištine :)
Destroyers R. S.
Crazy Boys
CRAZY NORTH
Ultra la Morte
DELIJE ZAPAD
DELIJE ISTOK
Stars Army from North
PIRO
Simpsoni
Fontana
SKINS
ULTRA BOYS
ULTRA BRIGATE
Nrth Patrol
Demons
Red Boys
Bitange
Četnici
Delije Ravna Gora
Delije iz svih živih gradova... :) (transparenti)
Jakuze
Indians R. S.
PADINA CORPS
ULTRA
E sada malo pojašnjenje... Neke od ovih grupa stvorene su tako što je
napravljen transparent, pa su zatim oni koji su ga nosili postali vremenom
grupa. Mnoge od nabrojanih grupa bile su, ili postale, deo većih grupa.
Veće grupe sam Obeležio Caps Lock-om. Molim sve koji se sete neke od grupa
koje sam ja propustio da dopune pa da napravimo veliki spisak.
poz,
budimir
p.s. Ovo je bio samo pokušaj... :)
navijaci.462schef,
Ne znam za vas, ali ja sam na sinoćnjoj utakmici video samo jedan naš
transparent, i to je bio ciganski 'Senjak'. :)))
A tako znači vi pokazujete da ste veliki Srbi i da ne idete na utakmice
reprezentacije? ;) Daaa, sigurno ste išli čak u Češku kako biste mogli da
zviždite himni, da prozivate Savu i Nađa. :))))))
Uaaa Jugosloveni! ;>
navijaci.463nikola.s,
-> #458, budim> samopouzdanjem i resavanjem pitanja u glavi. Idealno za tako
> nesto je patriotizam.
Naravno. Da je protiv Ceha bila atmosfera kao protiv Barse, dobili
bi ih sa bar 10:0...:))
> p.s. A bas nam fali Suker... sta da radimo kad je Hrvat... :(
Sta ce nam ? Imamo Jovicica...:)
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.464nikola.s,
-> #461, budim> Ako je obecanje bilo spisak grupa na Severu od prvih do
> danasnjih dana, onda:
Bingo !!
> Zulu Garfild Troups
> ULTRA
Ove dve ce mi ostati vecita enigma..:)
Dopuna:
Heroes
Red Death
Red Hell
Brdjani
Pirates
Eagles
Division
Units
Ultra LOM
> su, ili postale, deo vecih grupa. Vece grupe sam Obelezio Caps
> Lock-om. Molim sve koji se sete neke od grupa koje sam ja
I napisao si Red Boys malim slovima...???
;>
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.465dizel,
-> #463, nikola.s** Naravno. Da je protiv Ceha bila atmosfera kao protiv Barse,
** dobili bi ih sa bar 10:0...:))
Šta 10? Ma 20 bre! :))
A sad ozbiljno... Mnogo nam fali navijanje. Videli smo svi kako
navijači pomažu Špancima i Česima. Najbolje bi bilo da se što pre
reši pitanje države, a potom i himne, ali... Dok je tako neću ići
na utakmice reprezentacije, ali ću ih bar od kuće bodriti i nervirati
se ukolio im ide loše. :)
P.S. Ovo naravno ne važi za meč Jugoslavija-Španija, kada će na Marakanu
ponovo stupiti glupi igrači Barselone, koji su nam ostali dužni, pa je
došao red da im dugove naplatimo. ;>
** Sta ce nam ? Imamo Jovicica...:)
I ja kažem. :)
navijaci.466giovanni,
-> #454, juniorĘ? Zar nije bolje da igramo zajedno, i uzimamo titule, nego
Ę? da se delimo i ispadamo u prvoj rundi kvalifikacija?
Nije. Zvučaće malkice blesavo ali "važno je učestvovati". Šta misliš,
zašto u svakim kvalifikacijama učestvuju i zemlje poput San Marina ili
Farskih Ostrva?
P.S.
Gigs je mogao da bira da li će da igra za Englesku ili Vels. Izabrao je
Vels.
navijaci.467giovanni,
-> #451, budimĘ? To ja uporno pokušavam da objasnim poklonicima "zadrtog", engleskog, stila
Ę? navijanja. Sve što se dešava na tribinama je jedan vid pomoći timu. Drago
Ę? mi je što se slažeš samnom oko toga.
Naravno. I meni je drago da ima konačno nečeg oko čega imamo sličan stav.
Englezima je dovoljan zvučni podsticaj (da mi je da vidim lica igrača kad
bi navijači počeli da pale baklje na Enfildu ili Vembliju ;)).
navijaci.468giovanni,
-> #452, budimĘ? :) Pa valjda me ti znaš? Znaš kada je bila frka na faksu (kada je murija
Ę? uletala i tukla po gradu) ko se muvao okolo? :> A što se tiče straha od
Ę? grobara, :)
Ę? to nikada nisam imao... :>
Znam te, 'tico. ;) Kad sam te video na vratima, odmah mi je bilo jasno
zašto su morali kerovi da napuste filozofski. :)
navijaci.469giovanni,
-> #456, nikola.sĘ? A svojevremeno su neki "prolazili daleko opasnijim i duzim putem",
Ę? i jos se cudili "kako nije bilo otpora".
Nešto se ne prisećam toga. Ko, kad i gde?
navijaci.470giovanni,
-> #448, dizelĘ? Najčešće sam viđao ove sa Senjaka, a to sra*je sa "obezbeđenjem"
Kad smo već kod Senjaka, sram vas bilo! :) Ovde mi nešto kukate da
niste za reprezentaciju dok je Santrač selektor, te ništa YU samo
Srbija itd kad ono u sredu imam šta da vidim u Pragu. Na tribini
zastava Senjak (crveno-bela). :)))
navijaci.471giovanni,
-> #453, budimĘ? spreči njihov odlazak... A što se tiče toga, da li su znali ili ne, gde je
Ę? Kolarčeva, :) s obzirom da su svi iz Beograda (a ne iz Borče, Ovče i
Ę? Padinjaka, kao neki :>), mislim da su znali... :)
Pa ti iz Padin*aka i sličnih sela su naučili u Novembru, ako nisu znali
ranije a neki od vaših gradskih momaka nisu znali ni tačno kako se zove ta
ulica. Neki od tipova koga ne znam, ali je bio sa Šavijom, pa sam
prisustvovao događaju, je stajao kod ulaza u "Inex" i pitao:" A gde je ta
jebena Kolačeva?" (nije greška u kucanju :)). Mi svi popadali od smeha a
on se pitao koji nam je. :)))
navijaci.472giovanni,
-> #457, nikola.sĘ? Kada se kaze zastave na kopljima, misli se na barjake tj.
Ę? zastave dimenzija bar 4x4 metra, a moze i vise.
Jel' to po nekom standardu? (n. pr. ISO 9000) ;)
navijaci.473giovanni,
-> #449, morkinĘ? Nema veze što ne možeš da se setiš da li je pevana ili ne, napiši mi barem
Ę? tekst. Ako je nastavak upola duhovit kao početak...
Ma ne znam ni tekst. Kažem ti, ne sećam se toga uopšte.
navijaci.474nikola.s,
-> #469, giovanni> Nesto se ne prisecam toga. Ko, kad i gde?
grobari
21.9.1996.
prostor oko Marakane
Dakle, svi znamo da grobarsko probijanje ide pored blagajne na
Severu, pa zatim pored zapada do juga. E sad, posto Ultras-i
nisu kao neki, koji se pri prolasku suparnika razbeze, kao i
uvek napravili su solidnu ekipu za docek. A gostiju nema pa nema.
Kako su se Ultras-i vec bili nalozili za fight, doslo je do sitne
carke sa kerovima, kada su Ultras-i bukvalno okruzili pripadnike
MUP-a. Ali ipak je bilo jos dosta murije, tako da su rasterali
cigane.
Kad ne lezi vraze, grobari u svom "Daj Gol"-u objave foto-reportazu
svog probijanja "daleko opasnijim i duzim putem" (preko autokomande
i pored istoka). I jos odusevljeno primecuju kako "su na jug stigli
bez ikakvog otpora".
I posle neko kaze da grobari nisu blamare.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.475nikola.s,
Evo i odgovora mladjahnom lesi, na pitanje postavljeno u grupi.
Dakle, Ultra Brigate. Raspadom Ultra Boys-a postaju glavna
podgrupa Ultras-a. Inace ekipa broji oko 15-ak clanova, i to
su uglavnom ljudi od nekog '75-'77 godista. Koliko ja znam nisu
iz nekog odredjenog dela grada. Inace, skoro svaki dan su bili
prisutni na protestima, sto studentskom, sto na protestu koalicije.
Zastava koju pominjes je nova; napravljena je sad na zimskoj pauzi.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.476zerohot,
Mislim kad grobari budu navijali kao sto smo mi na:BAJERN MINHEN I
BARSELONA nek se jave:)))))))
ili kad naprave onaku koreografiju nek se jave:)))))
oni mogu samo da bacaju rolne:))smesno
ULTRAS RED STAR BELGRADE!!!!!!!!!!!!!
navijaci.477zerohot,
I neznam onon sta je bilo sa grobarskim stadionom pre mesec dana:)))
Tetkici gorele noge od koktela:)))
A i u CESKOJ su bili sve cigani.Bila je zastava:SELJAK i svi su
nosili ZVEZDINE dreseve!
navijaci.478lexus,
Uz ovu poruku je okačena slika veličanstvene petorke
Sezama. Mladi navijači - budim, nikola.s, dizel, schef i lexus.
Dakle, ukoliko ne znate kako neko od nas izgleda, slobodno
skinite sliku.
Inače, slika je snimljena pred prošli večiti derbi, koji
je Partizan dobio sa 3:0 ;)
Na slici smo svi relativno srećni, a te večeri smo samo
schef i ja ostali nasmejani... C`est la vie! :)
navijaci.jpgnavijaci.479rades,
-> #476, zerohot> ili kad naprave onaku koreografiju nek se jave
Kao vi u ovom poslednjem derbiju (Partizan - Zvezda 3:0)
:))))
navijaci.480zerohot,
-> #479, radesNe kao na poslednjem derbiju nago na BARSELONI.A sta fali onoj na
poslednjem derbiju vi ni takvu nemozete da napravite:)))))))))))
navijaci.481lexus,
-> #477, zerohot=> A i u CESKOJ su bili sve cigani.Bila je zastava:SELJAK
Oduševljen sam ;)
navijaci.482stefan,
-> #477, zerohot>A i u CESKOJ su bili sve cigani.Bila je zastava:SELJAK i svi su
>nosili ZVEZDINE dreseve!
Idealna kombinacija dresa i zastave ;>
navijaci.483dizel,
Evo nekih poznatih nam likova sa Sezama... :)
Naime, tu su moderator ove konferencija, Stefan (ćao Štef) ;>
krimer (nije više na Net-u)
dizel (ja) :))
i još jedna osoba :)
dizstef.jpgnavijaci.484nikola.s,
-> #478, lexus> Na slici smo svi relativno srecni, a te veceri smo samo
> schef i ja ostali nasmejani... C`est la vie! :)
Pa kad ste jeli u Meku dok smo se mi smrzavali ;>>>
pozdrav,
Nikola R.S.F.C
P.S. Da grobari, ovo vam nikad necu oprostiti..;)))
navijaci.485nikola.s,
Zvezdino gostovanje u Lucanima je privuklo veliki broj navijaca
iz okolnih gradova, pre svega Ivanjice. Sa malim zakasnjenjm na
utakmicu su stigli i beogradski Ultras-i (po zastavama bih rekao
da je bila mladja ekipa). Sto se tice navijanja, Ultras-i su doneli
nekoliko barjaka i napravili koreografiju slicnu onoj na derbiju.
Ipak sve to nije pomoglo da se savlada ekipa Mladosti.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.486zerohot,
Fala bogu nikola.s da je bilo mnogo navijaca kad igra pravi tim, a
ne oni glupi grobari::))))
navijaci.487zerohot,
E lexus ja nisam reko SELJAK nego SENJAK.
navijaci.488zerohot,
E grobari pa bolje je da bude SENJAK nego ALCO FRONT.Taj ALCO FRONT
je najgluplja zastava koju sam ikad video:))))))))))))))))))))))))))
)))))))
navijaci.489celtic,
-> #477, zerohot==> A i u CESKOJ su bili sve cigani.Bila je zastava:SELJAK i svi su
==> nosili ZVEZDINE dreseve! ^^^^^^
'Alo zvezdasi, dokle cete da dozvoljavate da vas vasi zovu seljacima :)))
Nekima od vas nisu potrebni grobari da bi ispali smesni :)))
navijaci.490lesa,
HI,
jeste videli sta su BRDJANI uradili protiv zemuna bakljada (10 baklji)
papirici trake i zamalo tuca sa TAURUNUMOM i na kraju bobeda to vam je BANOVO
BRDO. Posle prvog gola neuspesan pokusaj uskakanja u teren , mala intervencija
pandura i obecanje nekoga iz uprave navijackog fanzina KOP
da ce u 3. broju pisati o nama.
Cigani izgubili ste.
navijaci.491zerohot,
E ja nisam reko SELJAK nego SENJAK!!!:))))))
navijaci.492schef,
-> #489, celtic][ Nekima od vas nisu potrebni grobari da bi ispali smesni :)))
A što nekima? ;) Svima, brate, svima. ;)))
navijaci.493lexus,
-> #487, zerohot=> E lexus ja nisam reko SELJAK nego SENJAK.
Ne znam ja šta si ti rekao, ali napisao si SELJAK. :)
Kako si uspeo, nije mi jasno, ali uspeo si ;)
navijaci.494dizel,
-> #479, rades** Kao vi u ovom poslednjem derbiju (Partizan - Zvezda 3:0)
Na primer takvu...
** :))))
Možeš da se smeješ samo svojoj navijačkoj grupi.
navijaci.495budim,
-> #470, giovanni(:) Kad smo već kod Senjaka, sram vas bilo! :) Ovde mi nešto kukate da
(:) niste za reprezentaciju dok je Santrač selektor, te ništa YU samo
(:) Srbija itd kad ono u sredu imam šta da vidim u Pragu. Na tribini
(:) zastava Senjak (crveno-bela). :)))
Neki naloženi klinac je odneo tamo zastavu iz svog kraja... Pa šta? Napisao si
poruku kao da je ULTRAS (sa gromom) bila tamo... :)
poz,
budimir
p.s. I nije neka zastava... :)
navijaci.496budim,
-> #464, nikola.s(:)> Zulu Garfild Troups
(:)> ULTRA
(:) Ove dve ce mi ostati vecita enigma..:)
ZGT je grupa koju je napravio Raša Zulu, a bila je podgrupa Zulu Warriors-a.
Ultra je enigma i za mene... :)
(:) I napisao si Red Boys malim slovima...???
Podebljao sam samo velike grupe... Podebljao bi još samo EAGLES, od onih koje
si ti dodao.
poz,
budimir
navijaci.497budim,
-> #462, schef(:) Ne znam za vas, ali ja sam na sinoćnjoj utakmici video samo jedan
(:) naš transparent, i to je bio ciganski 'Senjak'. :)))
Da...
(:) A tako znači vi pokazujete da ste veliki Srbi i da ne idete na
(:) utakmice reprezentacije? ;) Daaa, sigurno ste išli čak u Češku
(:) kako biste mogli da zviždite himni, da prozivate Savu i Nađa.
(:) :))))))
... i iz toga izvlačiš zaključak kao da si video zastavu Ultras (sa gromom)...
Da, išli smo u Češku da zviždimo Savi i Nađu! ;)
(:) Uaaa Jugosloveni! ;>
Uaaa Šešeljevci! :>
poz,
budimir
navijaci.498budim,
-> #475, nikola.s(:) su uglavnom ljudi od nekog '75-'77 godista. Koliko ja znam nisu
(:) iz nekog odredjenog dela grada. Inace, skoro svaki dan su bili
Uglavnom su sa Senjaka.
poz,
budimir
navijaci.499budim,
-> #479, rades(:) Kao vi u ovom poslednjem derbiju (Partizan - Zvezda 3:0)
Recimo takvu... ali na Marakani.
poz,
budimir
navijaci.500budim,
-> #477, zerohot(:) A i u CESKOJ su bili sve cigani.Bila je zastava:SELJAK i svi su
(:) nosili ZVEZDINE dreseve!
:) Prvo, zastava je bila Senjak, :) drugo i nije neki uspeh što je bila tamo.
A što se tiče dresova, mislim da je uglavnom reč o iseljenicima jer niko
odavde nije išao organizovano.
poz,
budimir
navijaci.501budim,
-> #481, lexus(:) => A i u CESKOJ su bili sve cigani.Bila je zastava:SELJAK
(:) Oduševljen sam ;)
verujem... :(
poz,
budimir
navijaci.502budim,
-> #480, zerohot(:) Ne kao na poslednjem derbiju nago na BARSELONI.A sta fali onoj na
(:) poslednjem derbiju vi ni takvu nemozete da napravite:)))))))))))
..cd dos
..cd com
dow sor230.zip (;)
poz,
budimir
navijaci.503budim,
-> #489, celtic(:) Nekima od vas nisu potrebni grobari da bi ispali smesni :)))
... tuga jesenja... :(((((
poz,
budimir
navijaci.504budim,
-> #486, zerohot(:) Fala bogu nikola.s da je bilo mnogo navijaca kad igra pravi tim, a
(:) ne oni glupi grobari::))))
Svojevremeno sam čitao tempo (mladost ludost), ali nikada nisam mogao ni da
zamislim likove koji su smišljali pesmice o Deji geniju i glasali za Savu kao
najlepšeg fuZbalera... :))))) A onda se pojavio On! ;)
poz,
budimir
navijaci.505budim,
-> #487, zerohot(:) E lexus ja nisam reko SELJAK nego SENJAK.
Mladac, :) ovde se ne _govori_ ovde se piše. Uzgred, probaj da skineš fajl
koji se zove sor230 u c:ĐdosĐcom dir-u, pa tako odgovaraj na poruke. Ovako
ti se pokradu greškice u _kucanju_... Još bih pomisilo da si "zlonamerni"
grobar koji se folira... :) ali nisam toliki paranoik... :)))
poz,
budimir
navijaci.506budim,
-> #490, lesa(:) jeste videli sta su BRDJANI uradili protiv zemuna bakljada (10
(:) baklji)
10 BAKLJI!!!!!!?????? Ne mogu da verujem!!!! Mora da je goreo stadion! Gotovo,
ne... ne... i ne, ne mojte me moliti... ;( konačno se našla jedna navijačka
grupa koja... šmrc... pali toliko baklji i .. pravi... šmrc... (ridanje)
takvu koreografiju.... buaaaaa (totalni slom živaca) i ja.... :( (rid)...
prestajem sa navijanjem na SeveruuuuuUUUUuuuUUUuuu (padanje u nesvest).....
Ostavite me samog među ovim tasterima da tugujem.... :((((
(:) da ce u 3. broju pisati o nama.
Wow! :) Kakav uspeh! ;)
(:) Cigani izgubili ste.
A kakve to veze ima sa Čukaričkim? :)
poz,
budimir
navijaci.507budim,
-> #491, zerohot(:) E ja nisam reko SELJAK nego SENJAK!!!:))))))
Culiraj! ;)
poz,
budimir
navijaci.508schef,
-> #505, budim][ grobar koji se folira... :) ali nisam toliki paranoik... :)))
^^^^^^
Ključna reč. :)))))
navijaci.509schef,
-> #507, budim][ (:) E ja nisam reko SELJAK nego SENJAK!!!:))))))
][
][ Culiraj! ;)
Misliš, CINculiraj? ;>
navijaci.510lexus,
-> #506, budim=> 10 BAKLJI!!!!!!?????? Ne mogu da verujem!!!! Mora da je goreo
=> stadion! Gotovo, ne... ne... i ne, ne mojte me moliti... ;(
=> konačno se našla jedna navijačka
Budo... Stil sa ridanjem u zagradi je moj, patentirao sam ga
u konferenciji chat... Ti i dalje piši poruke tipa: "Budim se
noću obliven znojem..." i završavaj ih sa: "Ma daj!" ;)
navijaci.511dizel,
-> #490, lesa** obecanje nekoga iz uprave navijackog fanzina KOP da ce u 3.
** broju pisati o nama. Cigani izgubili ste.
I mi konja za trku imamo. ;>>>
(ko razume-shvatiće) :)
navijaci.512zerohot,
e budim nisam grobar majke mi.Ako mi neverujes ajde da idemo na
neku utakmicu,a slucajno sam napiso seljak.Ako hoces ajde da idemo
u subotu na zvezda-rad.Ko hoce da ide u subotu?
E ajde da vidimo ko ima vise navija ca na sezu:)
ja:zvezda!
navijaci.513rades,
-> #512, zerohot> e budim nisam grobar majke mi.
Bas si ih usrecio !!
:))