SPORT.2

05 Dec 1996 - 07 Jul 1997

Topics

  1. atletika (19)
  2. fudbal (1154)
  3. kosarka (1101)
  4. nba (5356)
  5. rukomet (58)
  6. vaterpolo (42)
  7. odbojka (146)
  8. tenis (25)
  9. zimski (54)
  10. borilacki (25)
  11. auto-moto (678)
  12. bilijar (12)
  13. sah (80)
  14. rekreacija (70)
  15. prognoza (360)
  16. navijaci (660)
  17. dogadjanja (51)
  18. razno (111)

Messages - navijaci

navijaci.514 giovanni, -> #495, budim
Ę? Neki naloženi klinac je odneo tamo zastavu iz svog kraja... Pa šta? Ę? Napisao si poruku kao da je ULTRAS (sa gromom) bila tamo... :) Možda je i bila ali je nismo videli u toku prenosa. Od vas me ništa ne bi iznenadilo. Ę? p.s. I nije neka zastava... :) I nije. Što je najsmešnije, imamo i mi jednu istu takvu (dobro, skoro istu, samo je jedna boja drugačija ;)).
navijaci.515 giovanni, -> #512, zerohot
Ę? ja:zvezda! Ma nije valjda. ;)
navijaci.516 budim,
Poklon za sve navijačke jugonostalgičare (bljak :)... Wave najnovije Torcidine pesme... ;) poz, budimir p.s. Nadam se da će transfer da uspe... :) oluja.arj
navijaci.517 zerohot,
E giovanni pa ko ima vise navijaca na senjaku zvezda ili partizan:)))Prosetaj malo Senjakom i pitaj ih za koga navijaju:) A na zidovima ce videti kako pise:Senjak ovo je zvezdin kraj:))
navijaci.518 lexus, -> #516, budim
=> Wave najnovije Torcidine pesme... ;) To Care! Ja te vooolim, ja te voooolim! Ja te vooolim Hajdučeeee! ;)
navijaci.519 burazer, -> #517, zerohot
zerohot wrote to All: z> E giovanni pa ko ima vise navijaca na senjaku zvezda ili z> partizan:)))Prosetaj malo Senjakom i pitaj ih za koga navijaju:) z> A na zidovima ce videti kako pise:Senjak ovo je zvezdin kraj:)) z> E sada ja da pitam sve navijace, bez da se ljutite: Prvo, sta Vam uopste znaci to saranje po zidovima? Nema zida na kome ne pise PFC ili ULTRAS i sl. Drugo, posto je u toku akcija ciscenja grada, hoce li navijacke grupe po tom pitanju nesto uraditi da uklone sve natpise sa zgrada na kojima su nasarani. Mislim da bi najbolje bilo, da partizanovci uklone svoje,a zvezdasi svoje (jer bi u suprotnom verovatno doslo do laksih-tezih fizickih obracuna).
navijaci.520 dizel, -> #518, lexus
** Ja te vooolim, ja te voooolim! ** Ja te vooolim Hajdučeeee! ;) Evo ga Jugonostalgičar. (fuj) ;) Mrzim Hajduk i Torcidu, mrzim tebe Marjane, sam sa sekirom u ruci, poklaći sve Splićane. ;>
navijaci.521 lexus, -> #520, dizel
=> poklaći sve Splićane. ;> ćiju ći ;) Eto, i ovo je prepev, znači, kradete pesme od Splićana ;)
navijaci.522 nikola.s, -> #514, giovanni
> I nije. Sto je najsmesnije, imamo i mi jednu istu takvu (dobro, > skoro istu, samo je jedna boja drugacija ;)). Kada biste videli kakva nalozena decurlija nose grobarski Senjak, zivot bi vam se smucio. LM bejah ja juce na odbojci (opet 3:1;) i na pola cetvrtog seta ulece ta grobarska ekipa i krene kao da navija. Sta reci o klincu '81 godiste koji nosi naocare za sunce u hali ;)) pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.523 giovanni, -> #516, budim
Ę? Wave najnovije Torcidine pesme... ;) Odakle ti ovo?
navijaci.524 giovanni, -> #517, zerohot
Ę? E giovanni pa ko ima vise navijaca na senjaku zvezda ili Otkud znam. U zastavama je 1:1. ;)
navijaci.525 budim, -> #514, giovanni
(:) I nije. Što je najsmešnije, imamo i mi jednu istu takvu (dobro, (:) skoro istu, samo je jedna boja drugačija ;)). Plagijatori! ;> poz, budimir
navijaci.526 budim, -> #510, lexus
(:) Budo... Stil sa ridanjem u zagradi je moj, patentirao sam ga (:) u konferenciji chat... Ti i dalje piši poruke tipa: "Budim se (:) noću obliven znojem..." i završavaj ih sa: "Ma daj!" ;) Slišaj Latinac, :) (lexus, lexi, legi... :))) ti si moj idol! ;) poz, budimir
navijaci.527 budim, -> #509, schef
(:) Misliš, CINculiraj? ;> Ma dobar je zero, samo malo da se dovede u red... :))) Da skine sor i biće od njega sezamovac... :) poz, budimir
navijaci.528 budim, -> #512, zerohot
(:) ja:zvezda! uf... :( poz, budimir
navijaci.529 budim, -> #518, lexus
(:) To Care! (:) Ja te vooolim, ja te voooolim! (:) Ja te vooolim Hajdučeeee! ;) Sumnjao sam ja još od početka da si ti Hrvat... ;) poz, budimir
navijaci.530 budim, -> #517, zerohot
(:) E giovanni pa ko ima vise navijaca na senjaku zvezda ili (:) partizan:)))Prosetaj malo Senjakom i pitaj ih za koga navijaju:) Tu si u pravu, na Senjaku ima mnogo više navijača Zvezde. Tamo je dominatna ekipa iz Ultra Boys-a. (:) A na zidovima ce videti kako pise:Senjak ovo je zvezdin kraj:)) To ne piše na "zidovima" već je pisalo na Rudo centru za rehabilitaciju... A i to nije baš Senjak... :) poz, budimir
navijaci.531 budim, -> #519, burazer
(:) zerohot wrote to All: Burazer wrote to All: :) (:) Prvo, sta Vam uopste znaci to saranje po zidovima? Nema zida (:) na kome ne pise PFC ili ULTRAS i sl. Ta sranja po zidovima su grafiti i u tome nismo nikakav izuzetak od ostalih zemalja. Ima ih svuda, neki su duhoviti neki ne ali definitivno spadaju u urbanu kulturu, baš kao i navijanje... :) To sranje po zidovima znači puno, :) naravno ne očkujem od tebe to da razumeš, ali za jednu navijačku grupu jako je važno da se njeni grafiti vide svuda po gradu, jer to je dokaz sveprisutnosti. Kada sam bio u ranom pubertetu, moram priznati da sam se motao po gradu sa sprejom u ruci... :) Sada se malko odraslo i uozbiljilo se ali shvatam i danas klince koji to rade. Da ti navedem jedan primer kako se u navijačkom svetu gleda na grafite: dve tri godine pred rat, ekipa iz Sarajeva (Horde Zla) došla je u Beograd i išarala ceo grad. To se u navijačkom svetu smatralo za poprilično hrabar korak koji je njima doneo prilično poena. Naime, to su uradili ljudi za koje se znalo i koji ne bi kroz Beograd mogli da prođu neopaženo... I dan danas neki od tih grafita postoje po gradu. Isto tako su naši navijači ispisali veće stadione po Evropi... i to se kapira kao svojevrstan uspeh. (:) Drugo, posto je u toku akcija ciscenja grada, hoce li navijacke (:) grupe po tom pitanju nesto uraditi da uklone sve natpise sa zgrada (:) na kojima su nasarani. Mislim da bi najbolje bilo, da partizanovci :))) Kako Mali Perica zamišlja ponašanje navijača... :))) Jel' ti stvarno misliš ovako kako si napisao? :) Ukoliko misliš, onda moraš da upoznaš nekolicinu ljudi sa Severa i Juga pa da vidiš koliko ti je stav utopistički. To definitivno nisu ljudi u čije se norme ponašanja uklapa uklanjanje grafita sa zidova, ma koliko to lepo zvučalo. Kod tih ljudi, biti huligan je In... :) Kapiraš? ;) (:) uklone svoje,a zvezdasi svoje (jer bi u suprotnom verovatno doslo (:) do laksih-tezih fizickih obracuna). Ovo da se prebaci u viceve... :)))) poz, budimir
navijaci.532 nikola.s, -> #42, lexus
> BTW, ako vas Vosa odere, onda oni idu u Kup Sampiona, Sto se tice novosadjana, najavili su dolazak oko 50 ljudi na prvi mec. Kad pomislim na sacekusu koju su Ultras-i isplanirali, vec mi ih je zao. Inace na revans ce otici 3 autobusa cigana. pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.533 nikola.s, -> #524, giovanni
> Otkud znam. U zastavama je 1:1. ;) Ne jos dugo. Naime na Severu je sklopljen dogovor da se na fudbalskim utakmicama vise ne kace zastave krajeva, vec samo grupa. Ovo ne vazi za basket. pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.534 nikola.s,
Oko 14 casova pocelo je okupljanje Ultras-a ispred zgrade uprave. Karte su brzo podeljene, a posle kraceg zadrzavanja kod, svima dobro poznatog, dragstora, ekipa od oko 250 Ultras-a se zaputila ka stadionu Obilica. Iako je Marko ekipu poveo dosta duzim i zaobilaznim putem, to ljudima nije smetalo da zagreju svoje glasne zice. Po dolasku na stadion kerovi su nas uputili na deo stadiona rezervisan za Ultras-e. Namerno kazem deo stadiona, jer se ono ne moze nazvati tribinom (medju navijacima je nazvan parkingom). Dakle, posle kraceg natezanja, svi cigani su pusteni na stadion. A stadion je bukvalno jedan izbetoniran deo, ravan, tako da su samo oni iz prvih redova nesto videli. Masa ljudi nije videla ni jedan gol, a dosta njih uopste nije ni gledalo utakmicu. Posle prvog gola doslo je do manje carke sa pubovima, zbog ubacivanja baklji u teren. Prava ludnica je nastala posle drugog gola. Navijaci Obilica su, ne znajuci sta da rade, u tom trenutku upalili baklje, koje su ocigledno spremili za gol. Posle penala vecina cigana se uputila na Banjicu na rukomet. Na stanici je doslo do manjeg incidenta jer su kerovi bukvalno izvukli iz trolejbusa oko 30 cigana, jer su ovi pevali u istom. Na rukomet me je mrzelo da idem, tako da nema izvestaja odatle. pozdrav, Nikola R.S.F.C. p.s. al' ga sastavih, ko ovi iz "KOP"-a. :)))
navijaci.535 schef, -> #532, nikola.s
][ prvi mec. Kad pomislim na sacekusu koju su Ultras-i ][ isplanirali, Da nećeš možda i ti da ih 'sačekušaš'? ;>
navijaci.536 lexus, -> #526, budim
=> Slišaj Latinac, :) (lexus, lexi, legi... :))) ti si moj idol! => ;) (lex, legis) ;) neobrazovani navijaču... Znam da sam tvoji idol... Pitaj nenada da ti kaže kako sam zastrašujuće lep i pametan, i šta je školski psiholog rekao mojoj mami kad sam se upisivao u prvi razred ;)
navijaci.538 lesa,
hi, u ZARKOVU postoji grafit N.S. NEREDI , VOSA , FIRMA , VENI VIDI VICI ... sto je bruka zato sto je iz ZARKOVA jedna veca grupa sa severa HEROES i tako da nemam sta da kazem za to. Na BANOVOM BRDU vecina grafita je za CUKARICKI ali ima dosta i grobarskih, a samo u jednom delu ima dva,tri ciganska. toliko od mene P.S. (MI SMO BRDJANI NAJJACI SMO NAJJACI) BANOVO BRDO REPUBLIKA
navijaci.539 nikola.s, -> #535, schef
> Da neces mozda i ti da ih 'sacekusas'? ;> Naravno da necu. Ima ko ce to da uradi od cigana. BTW ne radi se o sacekusi sa deljenjem sendvica gostima..;>>> pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.540 nikola.s, -> #538, lesa
> u ZARKOVU postoji grafit N.S. NEREDI , VOSA , FIRMA , VENI VIDI I ? > VICI ... sto je bruka zato sto je iz ZARKOVA jedna veca grupa > sa severa HEROES i tako da nemam sta da kazem za to. Na BANOVOM LM Heroes nisu samo iz Zarkova. Ima ih i sa Dorcola a bogme i sa Konjarnika. Drugo, Heroes nisu toliko velika grupa, a nisu ni toliko vazni. Uglavnom su zaduzeni za pirotehniku, a godista su oko '80-'81. Nego koga ti bese znas odatle ? Kineza ? > BRDU vecina grafita je za CUKARICKI ali ima dosta i grobarskih, > a samo u jednom delu ima dva,tri ciganska. Kakav uspeh ! ;> Ne razumem se bas u geografiju Brda i okoline, al' bilo bi vama grobarima bolje da imate jednu ekipu poput Padina Corps-a, nego sto je celo brdo ispisano. Ah da. Postoji i nasa ekipa Brdjani. > P.S. (MI SMO BRDJANI NAJJACI SMO NAJJACI) BANOVO BRDO REPUBLIKA Hoces li ti konacno odluciti za koga navijas ? pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.541 schef, -> #540, nikola.s
][> P.S. (MI SMO BRDJANI NAJJACI SMO NAJJACI) BANOVO BRDO ][ REPUBLIKA ][ ][ Hoces li ti konacno odluciti za koga navijas ? A da upoznamo lesu i zerohota pa da se 'prijateljski' ispričaju? Moža idu u isto obdanište, a? ;>
navijaci.542 gkosta,
Sta je cigani, izvukoste se?
navijaci.543 budim, -> #536, lexus
(:) (lex, legis) ;) neobrazovani navijaču... Znam da šumim, ali moram zbog dezinformacija... :))) Latinski položen na klasičnoj filologiji je u mom indeksu... brucošu! ;> poz, budimir
navijaci.544 budim, -> #523, giovanni
(:) Odakle ti ovo? Sa interneta. poz, budimir
navijaci.545 dizel, -> #541, schef
** Moža idu u isto obdanište, a? ;> Zli Gargamel u akciji. ;)
navijaci.546 zerohot,
E schef mi smo se vec ispricali:)))))))))))) A ja ne idem u obdaniste:)))))) Mi smo cigani najjaci smo najjaci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 ULTRAS RED STAR BELGRADE!!!!!!!!!!!!!!!!
navijaci.547 giovanni, -> #522, nikola.s
Ę? Sta reci o klincu '81 godiste koji nosi naocare za sunce u hali ;)) Ti si, kao, mnogo stariji.
navijaci.548 schef, -> #546, zerohot
][ A ja ne idem u obdaniste:)))))) A, znači ipak je zabavište u pitanju? ;> P.S. Ili jaslice? ;>>>
navijaci.549 nikola.s, -> #547, giovanni
> Ti si, kao, mnogo stariji. Dovoljno. pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.550 giovanni, -> #533, nikola.s
Ę? Ne jos dugo. Naime na Severu je sklopljen dogovor da se na Ę? fudbalskim utakmicama vise ne kace zastave krajeva, vec samo Ę? grupa. Ovo ne vazi za basket. A tako. Znači, još jedan razlog za izbijanje tuča na severu. :)))
navijaci.551 nikola.s,
subject: Zvezda - Rad Dakle, na stadionu se okupio solidan broj cigana, tako da je navijanje bilo dobro. Sa druge strane, Radovci su se konacno usudili da na stadion donesu neku zastavu (poznato je da posle kupa prosle godine, kada smo im skinuli United Force, nisu duze vremena donsili zastave). Dosta solidno su navijali, narocito u drugom poluvremenu kada je, zbog "zanimljivosti" tekme, opala tenzija u kopu na Severu. Inace transparenti na Severu su bili standardni. Na Severu je u drugom doslo do manje tuce izmedju mladjeg dela Ultra Boys-a i nekog klinca. Uzrok ne znam, a sve u svemu trajalo je nekih 15-ak sekundi. Posle utakmice, ekipa sa Severa je bezuspesno pravila sacekuse grobarima. Inace pri pokusaju da se minutom cutanja oda posta Badzi, doslo je do spontanog ujedinjenja Severa i Radovaca, u formi glasnog zvizduka. pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.552 giovanni, -> #549, nikola.s
Ę? Dovoljno. Dobro, kako ti kažeš, matori! ;)
navijaci.553 schef, -> #551, nikola.s
][ Dakle, na stadionu se okupio solidan broj cigana, tako da je ^^^^^^ Oduvek sam pričao da vi cigani imate suviše visoko mišljenje o sebi. ;)
navijaci.554 mmisic, -> #551, nikola.s
> subject: Zvezda - Rad > Dakle, na stadionu se okupio solidan broj cigana, tako da je > navijanje bilo dobro. Sa druge strane, Radovci su se konacno > usudili da na stadion donesu neku zastavu (poznato je da posle > kupa prosle godine, kada smo im skinuli United Force, nisu duze > vremena donsili zastave). Dosta solidno su navijali, narocito u > drugom poluvremenu kada je, zbog "zanimljivosti" tekme, opala > tenzija u kopu na Severu. Inace transparenti na Severu su bili Navijam za Zvezdu, ali što je mnogo, mnogo je ... Na kvalitet navijanja, kvantitet nemora da utiče, dokaz tome su Radovci. U svemu su vas nadjačali iako ih je bilo manje. Sa severa se moglo čuti pokušavanje 'navijanja', nije bilo složnosti a kamoli neka konkurencija UF-u.
navijaci.555 nikola.s, -> #554, mmisic
> Navijam za Zvezdu, ali sto je mnogo, mnogo je ... > tome su Radovci. U svemu su vas nadjacali iako ih je bilo Pazi kombinaciju: "navijam za Zvezdu" i "u svemu su VAS nadjacali". Koga to NAS ? Iskreno se nadam da nisi jedan od onih seljacina sa zapada, koji dodju i onda u 15. minutu, ako je 0:0, krenu da psuju sve zivo. Pravi navijac ce uz svoj klub biti i u porazu. Nije sve u tome da ustanes i aplaudiras kada Zvezda povede sa 5:0, treba i pomoci klubu da do tih 5:0 dodje. > tome su Radovci. Ja Radovce ne bih ni nazivao navijacima; to su najveci smradovi koji postoje. Kada ih je 100 onda glume ludilo, a kada ih je manje, nema ih nigde. Njihov je obicaj da, kad igraju s' Partizanom, sednu u 4-5 automobila i idu gradom. Onda kad nalete na grupu od 5-6 grobara, izlecu napolje, vade stangle i ubijaju ih od batina. Naravno ne daju priliku za revans vec odmah ulecu u kola i pale. LM i nas su jednom razbili. Posto smo imali dosta udela u formiranju UF, gostovanje na Banjici je bilo kao izlet. A onda su nas jednom bez ikakve najave sacekali sa stanglama, i razbili nas k'o idiote. Posle toga smo se opametili pa na Banjicu idemo u grupi. Prosle godine u 1. kolu smo ih razbili bakljama i svim raspolozivim sredstvima. U kupu, krajem prosle godine, smo ih ponovo razbili i tada smo im skinuli onu UF koja datira jos iz '89, i jos neku zastavu. > U svemu su vas nadjacali iako ih je bilo manje. Sa severa se moglo > cuti pokusavanje 'navijanja', nije bilo sloznosti a kamoli neka Odakle si ti gledao utakmicu ? Sa istoka ? Mozda si bio i medju Radovcima ? Ja sam lepo rekao da se oni u prvom poluvremenu nisu culi, a da su u drugom bolje navijali, jer tada cigani nisu ni navijali. A po cemu su nas to "nadjacali" ? pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.556 goth, -> #538, lesa
>> hi, >> u ZARKOVU postoji grafit N.S. NEREDI , VOSA , FIRMA , VENI >> VIDI VICI ... sto je bruka zato sto je iz ZARKOVA jedna veca >> grupa sa severa HEROES i tako da nemam sta da kazem za to. Na >> BANOVOM BRDU vecina grafita je za CUKARICKI ali ima dosta i >> grobarskih, a samo u jednom delu ima dva,tri ciganska. >> >> toliko od mene >> P.S. (MI SMO BRDJANI NAJJACI SMO NAJJACI) BANOVO BRDO >> REPUBLIKA BRAVO, MAJSTORE I FACO! A odakle si sa Brda, ja sam Pozeska...
navijaci.561 mikson, -> #555, nikola.s
E ajde se ti Nikola malo smiri! Nesto mi se sve cini da ti pises u mnozini(razbili nas, isli smo). Nemoj mi reci da si ti uvek isao sa ciganima i dobijao batine jer mi se po onoj slici i prici svih sa sezama cini da si ti jedan veeeeeeliki klinac i jos veeeeece(ne smem da kazem sta, jer mi je moderator zapretio brisanjem poruke, valjda svi znaju na sta mislim!). Ne mogu da verujem da su pravi cigeni spali na to da vode klince sa sobom sem ako im se ovi ne ubace ili ih ne potkupe necim!!!!!! Pozdrav... :)))))
navijaci.562 dizel, -> #561, mikson
> sezama cini da si ti jedan veeeeeeliki klinac i jos veeeeece(ne > smem da kazem sta, jer mi je moderator zapretio brisanjem poruke, I tebe su prerano pustili iz obdaništa? ;)
navijaci.563 swix, -> #561, mikson
-=> E ajde se ti Nikola malo smiri! Nesto mi se sve cini da ti pises u -=> mnozini(razbili nas, isli smo). Nemoj mi reci da si ti uvek isao sa -=> ciganima i dobijao batine jer mi se po onoj slici i prici svih sa -=> sezama cini da si ti jedan veeeeeeliki klinac i jos veeeeece(ne -=> smem da kazem sta, jer mi je moderator zapretio brisanjem poruke, -=> valjda svi znaju na sta mislim!). Ne mogu da verujem da su pravi -=> cigeni spali na to da vode klince sa sobom sem ako im se ovi ne -=> ubace ili ih ne potkupe necim!!!!!! -=> -=> -=> Pozdrav... :))))) Vrlooo, vrlo inspirativno Mimi, vrlo, vrlo :))))) Možda misli na pomladke (iz obdaništa) jedne i druge ekipe.
navijaci.564 mikson, -> #562, dizel
A sta se ti javljas! Ako tako mislis da sam ja izasao iz obdanista ja mislim da tebe jos nisu PUSTILI iz jaslica(ne zbog rasta vec zbog mozga!). I sta se ti mesas ako je to diskusija izmedju mene i njega! Da mu nisi mozda stariji brat ili jos gore posto je klinac da ga ti mozda ne branis od nepoznatih ljudi!
navijaci.565 stefan,
Deco (kako iz obdaništa tako i iz jaslica), pazite da ne dođe vaspitačica i sve vas razjuri ;>
navijaci.566 nenad, -> #555, nikola.s
> Iskreno se nadam da nisi jedan od onih seljacina sa zapada, koji > dodju i onda u 15. minutu, ako je 0:0, krenu da psuju sve zivo. A znači bio si na zapadu..? ;) Pazi, te "seljačine sa zapada" su tu godinama, i može tebi smetati što navijanje ne doživljavaju na način na koji ga ti doživljavaš, ali da su "neverni" to im se ne može prebaciti. Nasuprot tome, "vatreni navijači" sa severa i juga ne "traju" toliko dugo, dok im je zanimljivo, dok su centru pažnje, dok su face u školi i kraju, dok traje pubertet... a onda odrastu i batale to. Neki od njih tada (oni koji su stvarno navijači i zanima ih sport) pređu na zapadniju stranu severa, neki odu i među "seljake" na zapad, a dobar deo nikad i ne dođe više na utakmicu... To su oni koji ni dok su dolazili nisu dolazili zbog fudbala (košarke, hokeja, čega već...) već zbog mnogih drugih sporednih razloga koji se svi mogu podvesti pod jedan - zbog sebe. Takvih je, na žalost, možda i najviše...
navijaci.567 mikson, -> #566, nenad
Tako je Nenade samo im ti kazi! :)
navijaci.568 dizel, -> #564, mikson
** zbog rasta vec zbog mozga!). I sta se ti mesas ako je to ** diskusija izmedju mene i njega! Da mu nisi mozda stariji brat ** ili jos gore posto je klinac da ga ti mozda ne branis od ** nepoznatih ljudi! Prvo: Pošto je to vrlo privatna diskusija, onda mu šalji ovakve poruke na mail! Za razliku od tebe, on je veoma kulturan dečko, pa ti odgovor na ovakve bezobrazne poruke šalje na mail, a ja, pošto smatram da ti ne smeš da ga vređaš, takođe postupam nekuluturno, i branim njega. Drugo: Da li si ikada rekao, ili možda čuo da neko, ko nije sportista, već navijač, kaže: "Dali smo im gol", "Pobedili smo"...? U istom tom smislu se obraća i Nikola kad kaže: "mi - cigani", tj. "vi - grobari". Nikola je jedan od retkih ovde koji retko propuštaju utakmice svog tima, i jedino on redovno piše navijačke izveštaje. Ukoliko se posle ovoga ne smiriš, sigurno ćeš od mene "zaslužiti" ignore, kao i još poneki...
navijaci.569 dizel, -> #566, nenad
** Pazi, te "seljačine sa zapada" su tu godinama, i može tebi ** smetati što navijanje ne doživljavaju na način na koji ga ti ** doživljavaš, ali da su "neverni" to im se ne može prebaciti. Nenade, ne mešaj se u ono u šta se ne razumeš. Ne kažem da na zapadu nema vernih navijača, ali su oni vrlo retki. Većina njih su oni koji svom timu zvižde kad u prvih 10 minuta ne postigne gol i navija za njega samo kada pobeđuje. ** Nasuprot tome, "vatreni navijači" sa severa i juga ne "traju" ** toliko dugo, dok im je zanimljivo, dok su centru pažnje, dok Takođe netačno (uglavnom). Ima i takvih, ali mnogo veći broj pravih navijača sa severa nosi Zvezdu u srcu celog života. ** Takvih je, na žalost, možda i najviše... Sa ovim se apsolutno ne mogu složiti. Naime, u velikoj većini nalaze se obični navijači, oni koji dolaze upravo da bi gledali utakmicu, zbog samog sporta, a jako je malo onih "napaljenih", koji su tu samo zbog isticanja (tuča, alkohol i ostalo).
navijaci.570 mikson, -> #568, dizel
Za ignre se ne brini ti si od mene vec dobio! A sto se tice onoga da je Nikola kulturan i da i poruku salje na mail ja nemam komentara! Ako je to kultura za tebe onda molim te idi i valjaj se po blatu skini se gol na sred Trga Republike i onda posalji nekom poruku na mail i bices kulturan! Pozdrav :))
navijaci.571 rdejan, -> #569, dizel
>> Takođe netačno (uglavnom). Ima i takvih, ali mnogo veći broj >> pravih navijača sa severa nosi Zvezdu u srcu celog života. Koliko samo istine ima u ovoj konstataciji, vezano za navijače sa zapada... ;) Pozdrav, Dejan
navijaci.572 dizel, -> #571, rdejan
** Koliko samo istine ima u ovoj konstataciji, vezano za ** navijače sa zapada... ;) Ljudi, kako vam bre nije jasno? :) Nemam ništa protiv publike sa zapada, i ja ću verovatno jednog dana biti tamo, voditi klinca, komentarisati sa prvim do mene, ali sigurno nikada neću zviždati svom timu. To je upravo ono što meni smeta, što se dešava jako često na našem najvećem stadionu. :(
navijaci.575 nikola.s, -> #764, slaninar
> Da li neko zna koji je rezultat u derbiju??? Oho, nije li ovo navijac Vojvodine ? pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.576 nikola.s, -> #566, nenad
> A znaci bio si na zapadu..? ;) Tri puta u zivotu. > Pazi, te "seljacine sa zapada" su tu godinama, i moze tebi > smetati sto navijanje ne dozivljavaju na nacin na koji ga ti > dozivljavas, ali da su "neverni" to im se ne moze prebaciti. Ako si vec dosao na utakmicu, trebalo bi da na neki nacin pomognes voljenom klubu da pobedi. Ako vec ne zelis da se deres, ne moras barem odmagati zvizdanjem. Dakle ne treba zvizdati igracima u toku utakmice, a kada se utakmica zavrsi logicno je pokazati svoje (ne)zadovoljstvo zvizdukom ili aplauzom. Zvizdanjem u toku utakmice im nikako ne mozes pomoci. Sta mislis kako se oseca igrac kome zvizde njegovi navijaci ? > Nasuprot tome, "vatreni navijaci" sa severa i juga ne "traju" > toliko dugo, dok im je zanimljivo, dok su centru paznje, dok su Podji na nekoj utakmici na istocni deo Severa Marakane. pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.577 nikola.s,
Evo kako je u najnovijem broju "KOP"-a opisana grobarska "rolna-koreografija", i evo kraceg isecka sa opisa derbija: "U momentu kada je sudija dao znak za pocetak utakmice, sa juznog kopa poletelo je oko 400 belih rolni, sto je za ozbiljnu grupu, kao sto su grobari - smesno, jer cak i na beogradskom zonskom derbiju navijaci zasipaju ceo teren rolnama, te ovakva blamaza grobarima nije bila potrebna." Inace na pomenutoj utakmici grobari su planirali da naprave koreografiju sa 11 velikih drvenih krstova, na kojima su bila imena po jednog fudbalera Zvezde. Murija im nije dozvolila da to unesu, ne toliko zbog omalovazavanja, koliko zbog cinjenice da se isti lako mogu upotrebiti u neke druge svrhe. :) Sto se tice Ultrasa: "Koreografija solidna, more do pola, a moglo je da bude do bola :), dimovi i baklje odlicno rasporedjeni i iskorisceni." pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.578 nikola.s,
Dakle, prodje jos jedan derbi, a na njemu........ Na okupljanju ispred zgrade uprave, okupio se solidan broj Ultras-a, ipak manji nego prosli put. Iz nepoznatih razloga, dosta kasno se krece prema stadionu Jugoslovenske Narodne Armije. Probijanje je obezbedjivao solidan broj specijalaca, ali je do manjeg ekscesa sa grobarima ipak doslo, doduse sa nekom manjom ekipom. Murija brzo intervenise, i to dosta brutalno, tako da je bilo dosta povredjenih medju Ultras-ima. Posle krace pauze opet se oformila kolona, koja je bez daljih problema stigla do Severne tribine. Na samom stadionu grobari nesto brojniji, a smesno deluju izvestaji u stampi o 25000 ljudi. Mora da je procenu vrsio RTS, tek na stadionu je bilo tek nesto vise od 15000 ljudi. Postavka transparenata na Severu je bila prosto fantasticna. Od udarnih jedino Padina Corps izostaje. Grobari kao i obicno jadni sto se toga tice. Svega 5-6 dobrih zastava. Pred pocetak utakmice Ultra Boys uz baklje vrse promociju svoje nove zastave. Bakljadu prihvata ceo Sever, mada je kasnije dosta dimnjaka paljeno nerezonski. Sto se tice navijanja Grobari su bili nesto glasniji, ali nisu navijali u kontinuitetu. Pohvale Severu koji je navijao sve vreme, ipak slabije zbog manje brojnosti. Greska vodja na Severu je bila u tome sto su pokusali da otpevaju cak tri nove pesme na jednom derbiju. Pesme su solidno primljene, ali ih nije zapamtio ceo Sever. Grobari su pred pocetak ponovili koreografiju sa prolog derbija i jos jednom se izblamirali. Posle gola su upalili ok 20 baklji, dok je na Severu posle gola upaljeno nekih desetak baklji. I prodje jos jedan derbi. pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.579 nikola.s, -> #570, mikson
> A sto se tice onoga da je Nikola kulturan i da i poruku salje > na mail ja nemam komentara! Ako je to kultura za tebe onda molim > te idi i valjaj se po blatu skini se gol na sred Trga Republike > i onda posalji nekom poruku na mail i bices kulturan! Sto se tice maila, na koji doticni grobar nije odgovorio, evo ga u celini pa vi sami procenite ko je tu kulturan........ ------------------------------------------------------------------- >> E ajde se ti Nikola malo smiri! > > Jel umes ti nesto pametno da kazes u ovoj temi, a da to ne bude > obracanje nekoj drugoj personi i to bez ikakvih argumenata ? > >> Nesto mi se sve cini da ti pises u mnozini(razbili nas, isli > smo). > > Kada govorim o Ultras-ima (navijacima Zvezde) uvek pisem u > prvom licu mnozine. > >> Nemoj mi reci da si ti uvek isao sa ciganima i dobijao batine > jer > > Necu ti reci. Nikada nisam dobio batine niti sam se ikada > tukao. Za sve u jednoj grupi postoje odredjeni ljudi koji to > cine. Sta ti mislis da svih 300 Ultras-a ucestvuje u fight-u ? > > Recimo, za ovo sa Radom na Banjici sam bio licno, ali sam dosao > kasnije, i usao na stadion. Ako ne znas tada na stadionu nije > bilo nijednog navijaca Zvezde. U stvari Budimir (budim na Sezu) > mi je rekao da je on uso sa Timom, a da su ostali pobegli > kucama da organizuju sacekusu. > > Sto se tice subotnje tekme sa Radom, svemu sto sam napisao sam > licno i prisustvovao. > >> i prici svih sa sezama cini da si ti jedan veeeeeeliki klinac >> i jos veeeeece(ne smem da kazem sta, jer mi je moderator > zapretio > > Reci ovde sta ..... > >> brisanjem poruke, valjda svi znaju na sta mislim!). Ne mogu da >> verujem da su pravi cigeni spali na to da vode klince sa sobom >> sem ako im se ovi ne ubace ili ih ne potkupe necim!!!!!! > > Vidim da se u navijanje ne razumes. Cisto da znas, trenutne > udarne ekipe sa Severa i juga su tu negde '78 '79 '80 godiste, > dok stariji uglavnom vode organizaciju. Ali "klinci", kako ih > ti nazivas, su oni koji svuda spartaju po Srbiji i Crnoj Gori i > koji stalno navijaju. > > Nije se uopste tesko ubaciti u navijacke krugove, ali ja veruj > mi trenutno nisam nesto preterano zainteresovan za to. Dovoljno > je samo stalno ici na sastanke, biti prisutan na utakmicama, > putovati svuda, i to je to. > > To me ne zanima. Ja posecujem utakmice po Beogradu, ali sam tu > redovan. > > A za koga ti uopste navijas ? > > pozdrav, > Nikola R.S.F.C. ------------------------------------------------------------------ Toliko od mene. pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.580 junior, -> #572, dizel
> nikada neću zviždati svom timu. To je upravo ono što meni > smeta, što se dešava jako često na našem najvećem stadionu. :( Prvo, mogu da ti nabrojim na prste jedne ruke, ljude sa zapada koji zvižde :) Da ideš redovno tamo, to bi znao. Možda gunđaju, negoduju, ali da zvižde .. teško. A drugo, ne zvižde timu, već igri koju taj tim prikazuje. Razlike između publike sa zapada i severa, jeste što je zapad došao zbog FUDBALA, a sever je došao zbog ZVEZDE. Po "vašim" izveštajima, deluje mi kao da vam je potpuno svejedno da li ste na fudbalskoj utakmici ili derbiju u ženskom hokeju ;)) Važno je da igra Zvezda. E, vidiš, ja ipak imam neke kriterijume :)
navijaci.581 zerohot,
Juce posle utakmice sam bio u :Ljutice Bogdana.Video sam grupu Cigana kako su prebili grobare i izgazali ih koktelima. Zatim su grobari pobegli,ali su ih na drugoj strani sacekali panduri. Trebali su jos da ih biju!!!!!!!!!!!:))))))) ULTRAS RED STAR BELGRADE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
navijaci.582 mikson, -> #579, nikola.s
Slusaj ti da ti ja kazem nesto. Nisam ti odgovorio na mail jer sam bio zauzet necim drugim jer mi upravo danas istice pretplata pa mi bilo mnooogo lakse kada pisem poruke u conf da pisem sve! Jer ja inace sve poruke pisem on-line!
navijaci.583 dizel, -> #580, junior
** koji zvižde :) Da ideš redovno tamo, to bi znao. Možda ** gunđaju, negoduju, ali da zvižde .. teško. Pa čini mi se da se i sa severa može čuti to zviždanje. ** A drugo, ne zvižde timu, već igri koju taj tim prikazuje. Bolje da ne komentarišem. :)) ** Razlike između publike sa zapada i severa, jeste što je zapad ** došao zbog FUDBALA, a sever je došao zbog ZVEZDE. Po "vašim" Ukoliko je došao zbog fudbala, da li misli da će zvižducima izazvati bolju igru Zvezdinih igrača? Zar nije bolje potpomoći igru tima navijanjem, pa se na kraju radovati, nego gunđati, zviždati, izazvati nervozu kod igrača - a onda reći "ma nemaju bre pojma"... ** Važno je da igra Zvezda. Naravno. :) ** E, vidiš, ja ipak imam neke kriterijume :) Opasan ti kriterijum. Na znam šta očekuješ da vidiš od fudbala na Marakani u mečevima prve lige (sem mečeva sa Partizanom, i donekle Vošom), jer je sve uvek isto. Gostujući tim se povuče i čeka kraj. :) Ukoliko ne primi više od 1-2 gola srećan je, ako da 1 presrećan... :)
navijaci.584 nenad, -> #569, dizel
> Nenade, ne mešaj se u ono u šta se ne razumeš. Ne kažem da na > zapadu nema vernih navijača, ali su oni vrlo retki. Većina njih > su oni koji svom timu zvižde kad u prvih 10 minuta ne postigne gol > i navija za njega samo kada pobeđuje. Ti ocenjuješ jednu grupu ljudi, ja ocenjujem jednu grupu ljudi. Po čemu se ti razumeš u to, a ja se ne razumem? Znam _puno_ ljudi koji idu na utakmice, što na zapad što na sever, išli su i pre 20 godina ići će i za 20. Vole Zvezdu, navijaju za nju, žele da pobedi, vole kad pobedi, nerviraju se kad izgubi... Da li su bili baš na svakoj utakmici, da li se deru svi u glas, stoje, pevaju pesme dok traje utakmica, pale baklje i dimnjake, tuku se sa navijačima protivničkog tima - kakve to veze ima? Meni se kod navijača Zvezde uvek sviđalo to što je njihovo ponašanje odraz onoga što se dešava na teren. Ako igrači ne valjaju, ne trude se, zvižde im. To što neko ne voli Pižona ili ga nervira Mićić (da ne bude zabune, nemam ništa protiv ni jednog ni drugog) nema veze sa time da li on voli ili ne voli Zvezdu. Zato i zviždi jer smatra da oni nisu dostajni kluba, njegove istorije, tradicije, ugleda... Oni (recimo ti sa zapada) "navijanje" ne doživljavaju na način na koji ga ti doživljavaš, ne izražavaju svoje emocije / mišljenje / želje na način na koji ih ti izražavaš, možda ne i toliko intenzivno, često - ali to ne znači da oni nisu _verni_, a to je bilo dovedeno u pitanje i osporeno. Možda nisu spremni da aplaudiraju za svaku glupost koju igrači urade, možda nisu u stanju da pevaju i kad tim gubi - ali _NIKAD_ nisam video ni njih niti bilo koju drugu grupu navijača Zvezde da zviždi svojim igračima ako vidi da su oni dali sve od sebe i da su pošteno izgubli od boljeg. S druge strane, to sam video kod navijača Partizana, bilo je to prilično izraženo pre nekoliko godina kada je Zvezda imala onaj šampionski tim i kada se realno nije ni moglo očekivati da ih Partizan dobije. Mislim na period Zvezdine dominacije - Vasović, Šekularac, Ljupko Petrović. Kod njih postoji onaj nekritički momenat, navijaju i pevaju isto bez obzira šta se odvija na terenu, ali zato ne umeju ni da vrednuju uspeh svoga tima - očekuju pobedu po svaku cenu. Što je najluđe ponose se time, kao to je "vernost", oni su "verni". Nisu oni verni nego su... ali nema veze. ;) > Takođe netačno (uglavnom). Ima i takvih, ali mnogo veći broj > pravih navijača sa severa nosi Zvezdu u srcu celog života. Isto važi i za one sa "zapada". Imaš ti navijača Zvezde koji nisu poslednjih 10-20 godina otišli na utakmicu (recimo nisu iz Beograda, ili su iz inostranstva) pa je opet vole i navijaju za nju celog života... Ne možeš nikog osuđivati zato što se ne oduševljava kada onaj zaludni Ognjenović spusti glavu među rebra i krene da obilazi oko igrača i kaznenog prostora, više bežeći od njih nego što prolazi napred ka golu... Videli su ti "matorci" sa zapada i bolje, normalno je da zvižde.
navijaci.585 stefan, -> #583, dizel
> Ukoliko je došao zbog fudbala, da li misli da će zvižducima > izazvati bolju igru Zvezdinih igrača? Zar nije bolje potpomoći > igru tima navijanjem, pa se na kraju radovati, nego gunđati, > zviždati, izazvati nervozu kod igrača - a onda reći "ma nemaju > bre pojma"... I zbog svih ovih razloga je sever skandirao "Miloje grobare"? :) Baš ste ga podržali, čovek ispao iz reprezentacije, ne brani više ni u klubu. Možda ga vrnete na gol na par utakmica na kraju prvenstva pošto čovek ipak treba se proda napolje. Doduše, i Jevrić se ističe u Milojevom stilu ;)
navijaci.586 celtic, -> #581, zerohot
I sta je bilo kad si se probudio? Majka te ususkala da joj dete ne nazebe? :)) Decko, kad vec lazes, lazi tako da izgleda uverljivo :)
navijaci.587 vitez.koja, -> #565, stefan
#=> Deco (kako iz obdaništa tako i iz jaslica), pazite da ne #=> dođe vaspitačica i sve vas razjuri ;> Stefane, poznajući te stekao sam (pogrešan, očigledno;) dojam da ti možeš da budeš samo vaspitač, nikako vaspitačica... ;)
navijaci.588 nenad, -> #576, nikola.s
> Zvizdanjem u toku utakmice im nikako ne mozes pomoci. Sta > mislis kako se oseca igrac kome zvizde njegovi navijaci ? Recimo - shvati da ne valja, da ostavlja loš utisak i počne da trči, trudi se, ne solira...
navijaci.589 nenad, -> #578, nikola.s
> Na okupljanju ispred zgrade uprave, okupio se solidan broj > Ultras-a, ipak manji nego prosli put. Ovo možeš u budućim izveštajima da izbaciš, ionako se uvek okuplja isti broj ljudi - solidan. ;)
navijaci.590 dizel, -> #585, stefan
** I zbog svih ovih razloga je sever skandirao "Miloje grobare"? Tragedija. :( Naravno da ja to nisam skandirao, a navijači koji su to vikali su obično oni koji dolaze samo na besplatne utakmice i derbi. I naravno, oni "naloženi" klinci koji i ne dolaze tu zbog Zvezde, već zbog sebe, kako reče Nenad.
navijaci.591 schef, -> #567, mikson
][ Tako je Nenade samo im ti kazi! :) Theeee... :( Kakav šliht.
navijaci.592 schef, -> #578, nikola.s
][ Postavka transparenata na Severu je bila prosto fantasticna. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ][ Od udarnih jedino Padina Corps izostaje. Grobari kao i obicno ][ jadni sto se toga tice. Svega 5-6 dobrih zastava. E ne mogu a da se ne nasmejem. :))))) Imali smo više transparenata, ali to meni i nije toliko bitno... Najvažnije je to da smo giovanni i ja malo 'razgledali' te vaše transparente i našli smo čak 3 (i slovima TRI) koji su ispisani ćirilicom!!! :)))))))))))))) Valjda Nišlije, Bitange i Legija 21 (tako nešto). Svi ostali su ispisani latinicom. :))))))))) Za one koji ne znaju priču, to su, znate, najveći Srbi. :))))) ][ Sto se tice navijanja Grobari su bili nesto glasniji, ali nisu ][ navijali u kontinuitetu. Pohvale Severu koji je navijao sve ][ vreme, ipak slabije zbog manje brojnosti. Kakva laž... Ćutali ste veći deo utakmice, pogotovo kada ste primili golove. Mi smo navijali CELU utakmicu, čak i između 77. i 79. minuta (između vašeg i našeg gola) kada Čegi nije dao da ćutimo. Međutim, posle 79. minuta ne samo da ste prestali sa navijanjem već ste prestali i sa gledanjem utakmice (kao i obično, jel'te) i kada je sudija odsvirao kraj, na severu je ostalo možda dve do tri stotine (!) ljudi - svi ostali su pobegli što zbog zvedine superiorne igre :)))) što zbog ono malo snega koji je počeo da pada što zbog toga što je već stvarno bilo kasno, a mama im je rekla da dođu do 9... ;))) ][ I prodje jos jedan derbi. Prođe. :))))) Giovanni, kako beše? Jul, jul, es pe es, nova demokratija Bando crvena, to je vaša partija! Pozdrav do sledećeg puta.
navijaci.593 schef, -> #581, zerohot
][ Juce posle utakmice sam bio u :Ljutice Bogdana.Video sam grupu ][ Cigana kako su prebili grobare i izgazali ih koktelima. Po rečima giovannijevog drugara (koji je inače ciganin i bio je u toj grupi) bilo je oko 500 cigana na desetak puta manje Grobara. Svaka im čast što su uspeli da ih prebiju. :( Jedino tako i mogu. ;>
navijaci.594 nikola.s, -> #585, stefan
> I zbog svih ovih razloga je sever skandirao "Miloje grobare"? Lazes Ostoja, masni su ti zubi. Sever ovo NIKADA nije skandirao. pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.595 nikola.s, -> #589, nenad
>> Na okupljanju ispred zgrade uprave, okupio se solidan broj >> Ultras-a, ipak manji nego prosli put. > Ovo mozes u buducim izvestajima da izbacis, ionako se uvek > okuplja isti broj ljudi - solidan. ;) Za sitnicara - oko 300 ljudi, za razliku od proslog puta, kada je bilo 500 cigana. pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.596 nikola.s, -> #593, schef
> Po recima giovannijevog drugara (koji je inace ciganin i bio je > u toj grupi) bilo je oko 500 cigana na desetak puta manje Ajmo, giogani ;), malo detaljnije. pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.597 nikola.s, -> #592, schef
> E ne mogu a da se ne nasmejem. :))))) I ja tebi ;) > Imali smo vise transparenata, ali to meni i nije toliko Naravno da nije bitan broj, vazno je koji su transparenti okaceni. Nije svejedno da li je na ogradi Ultras ili Demons. > 'razgledali' te vase transparente i nasli smo cak 3 (i slovima > TRI) koji su ispisani cirilicom!!! :)))))))))))))) Valjda > Nislije, Bitange i Legija 21 (tako nesto). Svi ostali su > ispisani latinicom. :))))))))) Verovatno ocekujes da Ultras napisemo cirilicom; a i Ultra Boys. BTW kojim slovima je napisana ona vas udarna grobari ? > Za one koji ne znaju pricu, to su, znate, najveci Srbi. :))))) 60 X 30 metara u Bariju valjda dovoljno govori. > i kada je sudija odsvirao kraj, na severu je ostalo mozda dve > do tri stotine (!) ljudi - svi ostali su pobegli sto zbog Mi smo bre gospoda navijaci. Navikli smo na krov, pa prosto nismo zeleli da kisnemo. Inace ostao sam do poslednjeg zvizduka, hvala na pitanju..;)) > Jul, jul, es pe es, nova demokratija > Bando crvena, to je vasa partija! I nije te sramota zbog ovoga sto si sada napisao. Bas mi je drago sto su vas United Force onoliko isprozivali u KOP-u. Prvo ste skinuli foru sa malim transparentima od njih, sada i ovu pesmu. Stvarno ste jadni. pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.598 schef, -> #597, nikola.s
][ I nije te sramota zbog ovoga sto si sada napisao. Bas mi je ][ drago sto su vas United Force onoliko isprozivali u KOP-u. ][ Prvo ste skinuli foru sa malim transparentima od njih, sada i ][ ovu pesmu. Stvarno ste jadni. Paa... Na derbiju sam primetio da ste i vi sada počeli sa malim transparentima. A takođe ste počeli da pevate i Mesečinu... Počne jug da skandira Jevriću 'P*čko ciganska!' a odmah zatim posle 2-3 minuta počinje sever da skandira Kralju 'Siso grobarska!'. Pa-pa-ga-ji!
navijaci.599 mango, -> #579, nikola.s
>> Necu ti reci. Nikada nisam dobio batine niti sam se ikada >> tukao. Za sve u jednoj grupi postoje odredjeni ljudi koji to >> cine. Sta ti mislis da svih 300 Ultras-a ucestvuje u fight-u ? Kad smo vec kod fight-a, cudi me da niko nije pominjao tucu navijaca Ajaksa i Fejenerda. Jel zna neko nesto detaljnije o tome? (mozda je bilo, ali mi je promaklo?)
navijaci.600 mango, -> #565, stefan
> Deco (kako iz obdanista tako i iz jaslica), pazite da ne dode vaspitacica ``````````` Ti to licno pretis? ;>>>>>>
navijaci.601 dizel, -> #597, nikola.s
** 60 X 30 metara u Bariju valjda dovoljno govori. Ne zaboravimo istok na Barseloni. :)
navijaci.602 giovanni, -> #578, nikola.s
Ę? dosta kasno se krece prema stadionu Jugoslovenske Narodne Ę? Armije. Probijanje je obezbedjivao solidan broj specijalaca, Gde ti je to? Ę? u stampi o 25000 ljudi. Mora da je procenu vrsio RTS, tek na stadionu Ę? je bilo tek nesto vise od 15000 ljudi. Ako je bilo 15 hiljada, po tebi bi kapacitet našeg stadiona bio 25-30 hiljada ljudi. Ne znam zašto si toliko nerealan. Možda zbog činjenice da vas je bilo manje pa je na severu bilo mesta za sletanje helikoptera? Ę? Greska vodja na Severu je bila u tome sto su pokusali da otpevaju cak Ę? tri nove pesme na jednom derbiju. Pesme su solidno primljene, ali ih Ę? nije zapamtio ceo Sever. Nisi ništa rekao o tučama na severu. Ajde reci nešto i o tome, mada bi novost bila kad se vi ne biste tukli međusobno.
navijaci.603 giovanni, -> #581, zerohot
Ę? Cigana kako su prebili grobare i izgazali ih koktelima. Čime? :)))))))))
navijaci.604 dizel, -> #603, giovanni
** Čime? :))))))))) Imali su koktele na nogama, pa su ih gazili. ;>
navijaci.605 nikola.s, -> #599, mango
> navijaca Ajaksa i Fejenerda. Jel zna neko nesto detaljnije o > tome? (mozda je bilo, ali mi je promaklo?) LM vodje navijaca su se preko mobilnih telefona ! dogovorile da mesto sukoba bude auto-put. Kako su koriscena sva moguca sredstva bilo je dosta povredjenih. Od posledica tuce je preminuo vodja Ajax-ovih navijaca. navijaci su se razbezali sa pojavom murije. Posle ovog incidenta, policija je najavila da ce sledeci derbi ove dve ekipe obezbedjivato cak 400 :) pubova. pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.606 nikola.s, -> #598, schef
> Na derbiju sam primetio da ste i vi sada poceli sa malim > transparentima. A takode ste poceli da pevate i Mesecinu... Na kom si ti to derbiju video male transparente ? Drugo "Mesecina" je ciganska pesma, pa mi uopste nije jasno na osnovu cega je vi pevate.... > Pocne jug da skandira Jevricu 'P*cko ciganska!' a odmah zatim > posle 2-3 minuta pocinje sever da skandira Kralju 'Siso > grobarska!'. Ovo je samo jedan dokaz o glasnosti navijanja. Toliko ste glasno navijali, da ste uspeli da nas cujete i kako prozivamo kraljicu, i kako pevamo "mesecinu"....;) pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.607 nikola.s, -> #602, giovanni
> Gde ti je to? Ako si mislio na Stadion Jugoslovenske Narodne Armije, isti se nalazi u Humskoj ulicu, broj 1. > 25-30 hiljada ljudi. Ne znam zasto si toliko nerealan. Mozda Nisam nerealan nego su to cinjenice. posle proslog derbija, za koji su sve novine objavile da je bilo 40000 ljudi, prodato je 23000 karata. Pretpostavicemo da jos oko 1500 ljudi ima pretplatne, i da je jos oko 5000 dobilo razne besplatne karte. Dakle bilo je prisutno oko 30000 ljudi. Zovi Partizan pa pitaj koliko je karata prodato. > Nisi nista rekao o tucama na severu. Ajde reci nesto i o tome, Kako da kazem kada ih nije bilo ? Verovatno mislis na ono sto se desavalo neposredno pre naseg gola. Nije bilo nikakve tuce, bilo je neke svadje ili tako nesto, uglavnom, udarci nisu razmenjeni, vec se radilo o verbalnom sukobu. pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.608 nikola.s, -> #593, schef
> Svaka im cast sto su uspeli da ih prebiju. :( Jedino tako i > mogu. ;> Pitaj Zemunce kako biju Red Boys-i...... pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.609 nikola.s,
Na utakmici sa Borcem pojavio se manji broj cigana, jer je vecina dosla do stadiona samo zbog puta u Novi Sad. Sredinom prvog poluvremena, i taj mali broj prisutnih se smanjio. Ultras-i su se nekako potrpali u 4 autobusa (otprilike tipa firma "Krstic"), i zaputili se ka Novom Sadu, na treci mec finala plej-ofa u odbojci. Tako su se u Neoplanti u isto vreme nasli grobari, Firma i Ultras. Pa ako je neko bio neka nas obavesti. Inace na drugoj utakmici odbojkaskog finala bila je prisutna uglavnom starija ekipa, pa je navijanje bilo samo povremeno. pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.610 stefan, -> #594, nikola.s
> Lazes Ostoja, masni su ti zubi. Sever ovo NIKADA nije skandirao. Jel? A ko je? Ja? Dizel? Jevrić sa užom familijom? Saveljić sa ortacima?
navijaci.611 stefan, -> #600, mango
> Ti to licno pretis? ;>>>>>> Biće ti svejedno ;>
navijaci.612 schef, -> #606, nikola.s
][ Na kom si ti to derbiju video male transparente ? Na ovom zadnjem sam video bar 2 komada. ][ Drugo "Mesecina" je ciganska pesma, pa mi uopste nije jasno ][ na osnovu cega je vi pevate.... Jesi li gledao reklamu 'Sponzori šampiona'? ;>
navijaci.613 junior, -> #612, schef
> Jesi li gledao reklamu 'Sponzori šampiona'? ;> Pa što ne pevate onda i Backstreet Boyse? :>>
navijaci.614 giovanni, -> #592, schef
Ę? Jul, jul, es pe es, nova demokratija Ę? Bando crvena, to je vaša partija! Upravo tako.
navijaci.615 giovanni, -> #597, nikola.s
Ę? BTW kojim slovima je napisana ona vas udarna grobari ? Ovde se bar niko od nas ne k*rči kako su grobari jedini ispravni Srbi a da su oni drugi samo sinovi generala i udbaša. Ę? Mi smo bre gospoda navijaci. Navikli smo na krov, pa prosto nismo Ę? zeleli da kisnemo. Inace ostao sam do poslednjeg zvizduka, hvala Ę? na pitanju..;)) Koji krov? Stajanje na marakani je samo 10% pokriveno. Navikli ste da vas je tako malo da svi možete da stanete pod taj krov.
navijaci.616 giovanni, -> #593, schef
Ę? Po rečima giovannijevog drugara (koji je inače ciganin i bio je u toj Ę? grupi) bilo je oko 500 cigana na desetak puta manje Grobara. Ę? Svaka im čast što su uspeli da ih prebiju. :( Jedino tako i mogu. ;> Ma izgleda da nisi razumeo. To je bilo pre tekme a ono što je mali (zero) sanjao se, navodno, desilo posle tekme. I, koliko sam ja shvatio, nije bilo nekog posebnog kontakta sa grobarima. Najviše je bilo tučnjave sa kerovima. Igor (taj moj ortak, inače Ivicin brat-ko ne zna ko je Ivica neka pročita moje i Budine poruke od jesenas) je tako i dobio nekoliko udaraca, najviše po ruci.
navijaci.617 giovanni, -> #596, nikola.s
Ę? Ajmo, giogani ;), malo detaljnije. Pa mogu samo da prepričam ono što mi je Igor rekao. To zna i Srle. Dakle, sve se događalo nekih 45 minuta pre utakmice kod glavne blagajne kad je grupa od nekoliko stotina cigana išla ka severu. Naišli su na grupicu grobara i došlo je do kontakta te dve grupe navijača. Kako je tu bila i mnogobrojna treća ekipa, žestokih momaka u plavom (po Igorovim rečima skoro da je njih bilo najviše), došlo je do zavođenja javnog reda i mira što nije ni malo prijatno. Kako je kerova bilo u neograničenim količinama i pristizali su sa svih strana bežanje nije bilo moguće pa se gro ljudi upustio u borbu sa drotovima. Ipak se sve na kraju nekako smirilo i cigani su sprovedeni do severa, uz poneku razbijenu tikvu (možda na obe strane).
navijaci.618 giovanni, -> #607, nikola.s
Ę? Ako si mislio na Stadion Jugoslovenske Narodne Armije, isti se Ę? nalazi u Humskoj ulicu, broj 1. Grešiš, matori. Taj se stadio ne nalazi nigde više. Tamo se nalazi Stadion Partizana. Ę? koji su sve novine objavile da je bilo 40000 ljudi, prodato je Ę? 23000 karata. Pretpostavicemo da jos oko 1500 ljudi ima pretplatne, A koliko je karata prodato za tekme zvezda - barca i YU - ČR? A koliko je bilo ljudi? Sigurno nije bilo famoznih 60K koliko je dozvoljeno nego bar 15 hiljada više. Šta sve ovo treba da ti govori? Da je bolje da se osloniš na ono što vidiš nego na razna saopštenja i slično. Ę? Kako da kazem kada ih nije bilo ? Ę? Verovatno mislis na ono sto se desavalo neposredno pre naseg gola. Ę? Nije bilo nikakve tuce, bilo je neke svadje ili tako nesto, uglavnom, Ę? udarci nisu razmenjeni, vec se radilo o verbalnom sukobu. Ja znam za bar jednu u kojoj je učestvovalo i par mojih poznanika.
navijaci.619 giovanni, -> #604, dizel
Ę? Imali su koktele na nogama, pa su ih gazili. ;> E ova ti je dobra. :)))
navijaci.620 giovanni, -> #609, nikola.s
Ę? vreme nasli grobari, Firma i Ultras. Pa ako je neko bio neka nas obavesti. Pa bio sam ali šta da kažem sem da nisam video ni slaninare a kamoli cigane u Novom Sadu. Iako sam išao kolima do NS zadržao sam se par sati ali ne u okolini stadiona (hala je 20 metara od stadiona) tako da po mojim pretpostavkama do kontakta nije došlo jer je voz za BG išao u 19:15 a cigani su igrali u 20:00 pa baš u isto vreme i nije bilo više navijačkih grupa u gradu. Smešni su mi bili navijači Vojvodine. Njih 50 (možda) se rasporedilo na dva različita mesta (na oba juga) i potpuno nezavisno su palili baklje i dimnjake. Jedni su imali samo zastave za kačenje a drugi su imali i 3 na kopljima. Najjače su se čuli kad se neki tip drao u megafon koji su doneli. :)))