emulatori.101kmilan,
-> #99, knenad Diskete mozes konvertovati uz pomo c MacS programa (opis u nekom Svetu
Komp.) . Program mozes naci na MIC BBS-u (dir Mac).
n ű
Ova poruka je pisana On line!
emulatori.103ljubisha,
Nije prava tema (ovo bi trebalo u ORCA.mac :)) al ajde.
Dule samo priča kako je brz a nijedan test da pošalje. Zato...
MagicMAC + Power book 150 i rezultati (kompletan spisak u fajlu).
Falcon
Graphics: 254%
CPU: 160%
Average: 229%
ST bez blitera
Graphics: 768%
CPU: 553%
Average: 711%
ST sa bliterom
Graphics: 460%
CPU: 553%
Average: 485%
P.S. MAC radi pod EASE-om i bez ikakvih ubrzivača (NVDI još nije stigao)
test.lzhemulatori.104knenad,
Ciao atarianeze!
Svojevremeno smo diskutovali o GEMulatoru (emulatoru Atarija na PrC-u) i tu
smo rekli da je potreban 32-bitni OS kao što je Windows 95, ali da je
neophodno dodatno hardversko proširenje, tj. TOS u kartici (ISO?).
Zaboravio sam cenu te kartice, a čini mi se da je bila navedena. Koliko ona
tačno košta? Koliko košta Janus emulator sa neophodnim dodacima? Koliko i
kako su stabilni i kvalitetni ti emulatori?
Unapred dankeschoen!
emulatori.105stefan,
Tražili ste, evo vam ga ;)
macatari.lzhemulatori.106mikis,
Izvin'te na smetnji, ali reko' moglo bi vas interesovati :) U
konferenciji AMIGA.2, uz poruku br. 3.74, okačen je Linux/m68k-faq. Kako se
u istom dosta govori i o Atariju, pretpostavljam da će biti interesenata :)
----
From: jmayer@informatik.uni-kl.de (Joerg Mayer)
Subject: Linux/68k-FAQ v1.11
Date: 8 Feb 1996 03:42:07 GMT
Last-modified: 96-02-08
Frequently Asked Questions on Linux/m68k
A Linux port to Motorola's 680x0 processors
Version of this FAQ : 1.11
Version of Linux/m68k : 0.9.13 (old) and 1.2.13pl6 (current)
Version of Linux : 1.2.13 (stable) and 1.3pl60 (experimental)
Version of amiboot : 2.2 (not for 0.9.13)
Version of ataboot : 1.6 (not for 0.9.13)
p.s. Pominje se i Mac verzija Linuxa, ali se od nje izgleda odustalo :(
emulatori.107kmilan,
-> #106, mikis> Izvin'te na smetnji, ali reko' moglo bi vas interesovati :) U
>konferenciji AMIGA.2, uz poruku br. 3.74, okacen je Linux/m68k-faq. Kako se
>u istom dosta govori i o Atariju, pretpostavljam da ce biti interesenata :)
10x
emulatori.108mperic,
-> #107, kmilanZaboravih: posle Nove godine sam instalirao Unix na Falconu, uključujući i X
Windows!!! I sve lepo radi, osim što je crno/belo i dozlaboga sporo...
emulatori.109knenad,
-> #108, mperic> Zaboravih: posle Nove godine sam instalirao Unix na Falconu, uključujući i
> X Windows!!! I sve lepo radi, osim što je crno/belo i dozlaboga sporo...
Šta mu dođe X Windows? Je l' to grafičko okruženje za Unix?
emulatori.110madamov,
-> #106, mikis
> p.s. Pominje se i Mac verzija Linuxa, ali se od nje izgleda odustalo :(
I jeste i nije. Naime, verziju je na sebe bio preuzeo da radi bukvalno samo
jedan čovek. Onda je on odustao, Apple je potom rešio da podrži Linux
projekat za Meka (dakle, ne stoji direktno iza njega, ali ga u potpunosti
podržava), tako da će Mac Linux-a biti, najverovatnije do kraja ove
godine. Na žalost, samo za PowerPC Mekove, pitanje je da li će se uopšte
razvijati verzija za 680x0 procesore.
emulatori.111mperic,
-> #109, knenad>Šta mu dođe X Windows? Je l' to grafičko okruženje za Unix?
Jeste, ali je za svetlosnu godinu ispred MS Windows (incl. Win 95), iako mu,
po starosti, može biti deda. Ili pradeda. :)))
emulatori.112mperic,
-> #110, madamov>I jeste i nije. Naime, verziju je na sebe bio preuzeo da radi bukvalno samo
>jedan čovek. Onda je on odustao, Apple je potom rešio da podrži Linux
>projekat za Meka (dakle, ne stoji direktno iza njega, ali ga u potpunosti
>podržava), tako da će Mac Linux-a biti, najverovatnije do kraja ove
>godine.
Ovo mi nije baš najjasnije: na Linux CD-u koji imamo u Petnici, nalazi se
kompletna instalacija za 680x0 procesore, uključujući i Mac. Barem to piše u
FAQ...
emulatori.113knenad,
-> #111, mperic> Jeste, ali je za svetlosnu godinu ispred MS Windows (incl. Win 95), iako
> mu, po starosti, može biti deda. Ili pradeda. :)))
Sad sam nešto hteo da predložim, al' sam se setio na kojoj brzini zoveš.
Mislio sam, da pošalješ koju slikicu, koja bi dočarala X Windows. A i za
one koji nemaju Falkona, i njegovo grafičko okruženje...
emulatori.114kmilan,
-> #113, knenad> Sad sam nesto hteo da predlozim, al' sam se setio na kojoj brzini zoves.
> Mislio sam, da posaljes koju slikicu, koja bi docarala X Windows. A i za
> one koji nemaju Falkona, i njegovo graficko okruzenje...
Startuj MultiTOS pa ces videti (radi i na 1MB ali ostane nesto manje od
100kb).
emulatori.115mikis,
-> #112, mperic+> Ovo mi nije baš najjasnije: na Linux CD-u koji imamo u Petnici, nalazi se
+> kompletna instalacija za 680x0 procesore, uključujući i Mac. Barem to piše
+> u FAQ...
Pa u ovom novom FAQ-u rekoše da je taj koji je to napravio odustao
od daljeg razvoja... Nego, jel se može nekako doći do tog CD ROMa - odn.
barem njegovog sadržaja koji se tiče 68K procesora? :) Svojevremeno je
taj CD bio na Zmaju, ali nisam bio dovoljno brz da skinem šta me je
zanimalo... :( Inače, svojevremeno sam skidao iz Nemačke neke osnovne
stvari za 68k Linux. Jes' malo matoro, ali ako ima zainteresovanih...
emulatori.116mperic,
-> #114, kmilan>> Sad sam nesto hteo da predlozim, al' sam se setio na kojoj brzini
>> zoves. A i za one koji nemaju Falkona, i njegovo graficko okruzenje...
> Startuj MultiTOS pa ces videti (radi i na 1MB ali ostane nesto
> manje od 100kb).
Kako misliš da se vidi X sa MultiTos? Jedino što PODSEĆA na X su
EYES, efekat koji je preuzet iz W Windows...
emulatori.117mperic,
-> #115, mikis>od daljeg razvoja... Nego, jel se može nekako doći do tog CD ROMa -
Ako ne dođeš ovamo - ne može, osim ako ga ne postavimo na naš LINUX
BBS. Na njemu se uglavnom vrte CD igre, ali ne znam da li bi mogao
dobiti user, administrator je Oberleutant ili nešto više po činu :)
emulatori.118kmilan,
-> #116, mperic>> Startuj MultiTOS pa ces videti (radi i na 1MB ali ostane nesto
>> manje od 100kb).
> Kako mislis da se vidi X sa MultiTos? Jedino sto PODSECA na X su
> EYES, efekat koji je preuzet iz W Windows...
Nenad hoce da vidi kako izgleda TOS na F030.
emulatori.119madamov,
-> #112, mperic
> Ovo mi nije baš najjasnije: na Linux CD-u koji imamo u Petnici, nalazi se
> kompletna instalacija za 680x0 procesore, uključujući i Mac. Barem to piše u
> FAQ...
Hm, ovaj detalj nisam ja znao, samo sam čuo da se od daljeg razvoja
odustalo. Sumnjam da je tako, ali da li je neko probao to da instalira na
nekog Meka?
emulatori.120mikis,
-> #117, mperic+> Ako ne dođeš ovamo - ne može, osim ako ga ne postavimo na naš LINUX
+> BBS. Na njemu se uglavnom vrte CD igre, ali ne znam da li bi mogao
+> dobiti user, administrator je Oberleutant ili nešto više po činu :)
Eh, a koliko je star taj CD? Juče sam nabavio kompletan Linux (samo
verzija za Amigu), ali disk je iz februara '95. Nije mi ništa hitno (još
uvek nemam dovoljno memorije i odgovarajući procesor), ali voleo bih da
imam i malo svežiju verziju :)
emulatori.121mperic,
-> #120, mikis> Eh, a koliko je star taj CD? Juče sam nabavio kompletan Linux
Ah, ne znam...
emulatori.122marec,
-> #105, stefan> Tražili ste, evo vam ga ;)
Skoro sam se uključio - jel' bi mogao neko da kaže o kakvom se fajlu ovde radi?
emulatori.123stefan,
-> #122, marec> Skoro sam se uključio - jel' bi mogao neko da kaže o kakvom se fajlu ovde
> radi?
Program služi za nekakvu konverziju fajlova/disketa između Meka i
Atarija. Nisam siguran, ljudi ga tražiše ovde ja ga skinoh :) Miki reče da
će da ga testira no ga ne testira...;)
emulatori.124ljubisha,
-> #123, stefan> Program služi za nekakvu konverziju fajlova/disketa između Meka i
Eh, zaboravih da odgovorim a i bacio sam program. Služi za formati-
ranje disketa, e al sam zaboravio u koji format. Al, ipak... Pa jedino
u legalan Spectre format, jer samo to i može da radi pod emulatorom.
> Atarija. Nisam siguran, ljudi ga tražiše ovde ja ga skinoh :) Miki reče da
> će da ga testira no ga ne testira...;)
E, a na čemu da ga testira? :)
emulatori.125vdjole,
Ovo pitanje ne spada bas u ovu temu, ali pretpostavljam da neko može da p
pomogne. Elem:
Da li neka firma trenutno profaje Mekintoš računare u Beogradu. Treba da može
"zvanično" da se kupi, za preduzeće, sa papirima, itd. Trenutno ne uzimam
časopise zbog cena pa nisam u toku sa raznoraznim oglasima a dosta mi je hitno.
emulatori.127ljubisha,
-> #125, vdjole> li neka firma trenutno profaje Mekintoš računare u Beogradu.
ma se madamov.
emulatori.128kmilan,
-> #125, vdjole >Da li neka firma trenutno profaje Mekintos racunare u Beogradu. Treba da
moze
>"zvanicno" da se kupi, za preduzece, sa papirima, itd. Trenutno ne uzimam
>casopise zbog cena pa nisam u toku sa raznoraznim oglasima a dosta mi je
hitno.
Meridian, Trade Zmaj Jovina 4, Beograd 11000, 011-620-374
632-996
626-576
Compex, Mutapova 41, Beograd 11000, 011-432-495
432-806
emulatori.129knenad,
Evo malo informacija o novom operativnom sistemu na Macintoshu (da
rekao sam operativnom sistemu :), MagicMAC-u. U HTML formatu,
direktno sa interneta. Nazalost izgleda da FTP i dalje ne radi tako
da cu morati potraziti drugi nacin da ga dobavim.
ide...
magmac.htmemulatori.130knenad,
A evo nešto o MacSTout-u. Cini mi se (i ja jos nisam do kraja
procitao) da je rec o Atari hardvesrkoj podrsci za MagicMac.
Javite impresije, OK?
mcstout.htmemulatori.131stefan,
-> #129, knenad> direktno sa interneta. Nazalost izgleda da FTP i dalje ne radi tako
> da cu morati potraziti drugi nacin da ga dobavim.
A jesi probao onaj trikčić što ti objasnih?
I ujedno da dam jedno priopćenje za one koji su me priupitivali u vezi
dira. LM, biće novih fajlova u njemu samo hoću prvo da uradim malu
reorganizaciju. Sada je većina fajlova nabacabna u 2-3 dira pa je pomalo
teško za snaći se. Caka je u tome što za tu reorganizaciju moram da odem u
BIGZ i to uveče kad se ne radi ali opet kada tamo ima nekog od bossova da
bih mogao da uđem :) Na žalost kada su to drugi radili ja sam bio bolestan
i nisam mogao da odem tako da sada treba da se sačeka još par dana da se
usaglasimo oko termina. Taman bih za to vreme trebao sebi ponovo da
obezbedim nalog na YuInternetu (dušmani mi poukidali sve koje sam imao :(
) pa bi i iz tog izvora trebalo da bude novih fajlova.
emulatori.132kmilan,
-> #129, knenad>direktno sa interneta. Nazalost izgleda da FTP i dalje ne radi tako
>da cu morati potraziti drugi nacin da ga dobavim.
>ide...
Kako FTP ne radi? Danas sam dobio micros.hensa preko FTP-a.
emulatori.133knenad,
-> #132, kmilan> Kako FTP ne radi? Danas sam dobio micros.hensa preko FTP-a.
Samo, čuvaj se toga. Pročitao sam informacije tog site-a i koliko
mi se čini, ili je zabranjem ili onemogućen FTP preko njega, za
Internet korisnike. Nekoj drugoj mreži je omogućen. Da li si ti
FTP-ovao neki fajl odatle?
emulatori.134kmilan,
-> #133, knenad Jos nisam ali veceras nameravam.
emulatori.136stefan,
-> #133, knenad> Samo, čuvaj se toga. Pročitao sam informacije tog site-a i koliko
> mi se čini, ili je zabranjem ili onemogućen FTP preko njega, za
> Internet korisnike. Nekoj drugoj mreži je omogućen. Da li si ti
Radi bez problema. Samo ti se može desiti da ti sistem ne dozvoli u
nekom trenutku da se uloguješ pošto zavisno od doba dana postoji
ograničenje za broj korisnika sa inostranih hostova koji mogu da rade FTP.
emulatori.137madamov,
Kome ja ono dadoh svoje Spectre diskete? Interesuje me da prekopa malo po
njima i vidi da li na nekoj od njih postoji ATM (Adobe Type Manager). Naime,
drugaru sa plusićem treba ATM koji će da radi na 6.0.7, a ja takvog nemam, pa
pomislih da ga verovatno ima na tim disketama.
emulatori.138knenad,
-> #137, madamov>Kome ja ono dadoh svoje Spectre diskete? Interesuje me da prekopa
>malo po njima i vidi da li na nekoj od njih postoji ATM (Adobe Type Manager).
Nema frke, pogledaću, samo što sam sada online.
emulatori.139knenad,
-> #137, madamovMilane, medju Spectre disketama nema ATM. Mailni me ako trebaš nešto
da mi kažeš u vezi tih disketa.
emulatori.140knenad,
Kako se na Mac-ovoj disketi pravi Super disk (ram disk)? Imam jednu
takvu aladinovu disketu, ali ne znam kako i ja to da postignem.
emulatori.141ljubisha,
-> #140, knenad>Kako se na Mac-ovoj disketi pravi Super disk (ram disk)? Imam jednu
Treba ti program al sam zaboravio kako se zove (a ja ga nemam :)).
emulatori.142madamov,
-> #139, knenad
> Milane, medju Spectre disketama nema ATM
Sr****, moraću nekako drugačije da se snađem. Hvala na utrošenom vremenu.
emulatori.143knenad,
-> #142, madamov>Sr****, moraću nekako drugačije da se snađem. Hvala na utrošenom vremenu.
Ajde bre, koje utroseno vreme. Ionako mi vec neugodno sto sam te
diskete maltene prisvojio. Ne znam za sta ti treba taj Adobe Type
Manager, ja jedino na Aladinovim disketama imam nesto za regulisanje
fontova ali nista slicno ATM.
Pozdrav!
emulatori.144knenad,
-> #141, ljubisha Treba ti program al sam zaboravio kako se zove (a ja ga nemam :)).
Izvini, al' ja sam se smejao kad sam prvi put procitao ovo. Međutim,
daljim razmatranjem, uvideo sam da se iza ove misli kriju ipak neka
dublja filosofska razmatranja. :))
Čudi me da to ne ide iz Systema (tj. Findera)...
emulatori.145madamov,
-> #141, ljubisha
> Treba ti program al sam zaboravio kako se zove (a ja ga nemam :))
RAMdisk+, prošetaj se do ORKA konferencije i prelistej poruke koje imaju fajl
uz sebe, tu je negde i ovaj program. Znam, jer sam ga lično ostavio. B)
emulatori.146madamov,
-> #143, knenad
> Ne znam za sta ti treba taj Adobe Type Manager
Imam ga ja za sebe, nego treba drugarima koji ne mogu da podignu System 7 na
svojim Mekovima, a hoće da koriste neke Type 1 fontove. Nego, jesi li gledao u
System foldere na one dve sistemske diskete?
emulatori.147kmilan,
Pre neki dan sam instalirao Mac particiju sa Spectrom i sve to lepo
funkcionise. Finder je 6.2 (sta je uopšte finder?!?) i system 4.0, ima li
neko noviju verziju i da je po mogucnosti na engleskom coz i don't spreich
deuchland. Takođe mi treba komunikacioni program i razni util prg. a može i
prg. za obradu texta, crtanje... (bilo šta). Ja imam par programa pa ako ima
zainteresovanih poslacu spisak.
emulatori.148ljubisha,
-> #147, kmilan>funkcionise. Finder je 6.2 (sta je uopšte finder?!?) i system 4.0, ima li
Grozno! :) Ajde imam ja ali samo ako mi neko keže da li makar E-Copy
može da kopira emulatorove diskete (čuo sam da može al nisam probao jer
ješ nisam aktivirao emulator na STE-u).
emulatori.149stefan,
-> #147, kmilan> deuchland. Takođe mi treba komunikacioni program i razni util prg. a može
> i prg. za obradu texta, crtanje... (bilo šta). Ja imam par programa pa
Pogledaj ovde u temi i temi mac u konferenciji ORKA.
emulatori.150madamov,
-> #147, kmilan
> Finder je 6.2 (sta je uopšte finder?!?) i system 4.0
Užas. B) Ovo se ne preporučuje, ali može da radi. Sećam se tog
"System-a" za Spectre, jedno vreme sam ga i ja koristio dok nisam sa
Meka prebacio 6.0.7. Moje Spectre diskete su kod knenad-a, i to i
rezervna kopija sistemskih disketa, namnožite to u što više primeraka.
B) A Finder ti je osnovna aplikacija u kojoj se nalaziš, to se na
Atariju zove Desktop koliko se sećam, a u suštini je shell preko kojeg
komuniciraš sa računarom.
> Takođe mi treba komunikacioni program i razni util prg
Za početak snimi od nekog ZTerm i Compact Pro, prvi je komunikacioni
program, drugi je arhiver. Ostalo što ti treba možeš da nađeš i skineš iz
ORKA konferencije, tema mac uz pomoć ZTerm-a, pa i njegovu noviju
verziju.
emulatori.151ljubisha,
-> #150, madamov>Atariju zove Desktop koliko se sećam, a u suštini je shell preko kojeg
^^^^^^^^^^^^^^^
Miki?!!! :)
emulatori.152madamov,
-> #151, ljubisha
> Miki?!!! :)
Prihvatam kritiku, ali u trenutku nisam bio siguran kako se zove. B) A
onda se setih čuvenog DESKTOP.RSC u ROM-u za kojim sam gubio oči
pokušavajući da napišem onaj MCF. B)
emulatori.153kermit,
-> #148, ljubisha Ljubiša
i Fcopy može da skine te diskete bez problema (čak sam presnimavao
originalne MAC diskete 1.44 instalione) i sve radi. Samo stavo
80/10/2 parametre i nema problema. A možeš da napraviš DIM fajl pa
da ga pošalješ čoveku modemom
emulatori.155stefan,
Miki, znaš li nešto o ovome, da usrećimo Ljubišu ;)
From: gfrajkor@superior.carleton.ca (George Frajkor)
Newsgroups: comp.sys.atari.st
Subject: Re: GCR system 7
Date: 10 May 1996 03:33:26 GMT
Organization: Carleton University, Ottawa, Canada
Lines: 18
Expires: June 15, 1996
Message-ID: <4mude6$as3@bertrand.ccs.carleton.ca>
References: <4mu3ln$o83@goodnews.voicenet.com>
NNTP-Posting-Host: superior.carleton.ca
Summary: New system may run on GCR?
Keywords: gcr, system 7, mac
A Mac magazine recently said there is a way to compile the
latest system 7 OS so that it will run on even old machines back to
the Mac Plus. Since the Spectre GCR runs an emulation of Mac Plus,
can anyone say (a) if they have tried this and does it work (b) is
there a reason in theory why it would not? If Dave Small is still
monitoring the list he may be able to say.
The magazine did say that even if system 7 CAN run on a Plus, it
might still not be a good idea. Why not?
What's the sale situation with GCRs and Mac ROMS these days? Are
they freely available??
gfrajkor@ccs.carleton.ca
emulatori.156ljubisha,
-> #155, stefan> A Mac magazine recently said there is a way to compile the
>atest system 7 OS so that it will run on even old machines back to
>the Mac Plus. Since the Spectre GCR runs an emulation of Mac Plus,
Hm, pa ovo mogu (a hteo sam) i ja da probam. :) Samo, jel beše pro-
blem bio u mauntovanju diska?
emulatori.157madamov,
-> #155, stefan
> A Mac magazine recently said there is a way to compile the
> latest system 7 OS so that it will run on even old machines back to
> the Mac Plus.
System 7 radi na Plus-u bez ikakvog kompajliranja koje se pominje, lično
sam na tri-četiri instalirao System 7.
> (a) if they have tried this and does it work
Ovo nisam probao, ali sam uvek bio voljan da probam. Ono što sigurno
znam je da će Atari morati da ima 4 Mb RAM-a da bi uopšte imalo smisla
probati (isto važi i za Plusića - ako nemaš 4 Mb, što je njegov
maksimum, ni ne pokušavaj). Elem, evo šta ćemo, instaliraću minimalni
System 7.1 (System 7 nemam, a i 7.1 zauzima manje memorije i brži je) za
Plusića na jednu od mojih particija ovde, po potrebi izbaciti neke
stvari da stane na 800 Kb disketu (dakle da stane i na Spectre
disketu), napraviti image te diskete, spakovati i poslati dobrovoljcu
na mail koji to treba da skine i napravi sistemsku disketu u Spectre
formatu i da proba da se boot-uje s nje, tj. da boot-uje MacOS pod
Spectre sa njom. Ako ovo upali, onda ima smisla krenuti u potragu za DD
instalacionim disketama za System 7, jer ja imam, a i ljudi po gradu,
samo HD verzije istih.
> (b) is there a reason in theory why it would not?
Ne pada mi ništa na pamet, znam samo da je bilo reči o tome da nema
teorije da se digne System 7 pod Spectre. Jedino što može da se zaključi
da je problem u hardveru, ali konkretno u čemu ne znam.
> The magazine did say that even if system 7 CAN run on a Plus, it
> might still not be a good idea. Why not?
RAM i brzina. Na Plus-u System 7 možeš da skrešeš da troši 1200-1400 Kb
RAM-a, što ti na mašini sa 2 Mb ostavlja vrlo malo memorije za rad.
System 6.0.7 može da se skreše na nekih 600 Kb, a i Plusić radi prilično
brže s njim.
emulatori.158madamov,
Tražim bilo kakvu E-mail ili WWW adresu firme koja pravi MagicMac. Može i broj
faksa, ako baš ništa drugo nema. Ko mi dostavi adresu koja proradi, ima džabe
primerak "Računara" u kojem će biti objavljen prikaz istog. B)
emulatori.159madamov,
Molim sve vas koji emulirate Mac-a da pročitate poruku 10.1123 u ORKA
konferenciji i date svoj glas. B)
emulatori.160stefan,
-> #158, madamov>Tražim bilo kakvu E-mail ili WWW adresu firme koja pravi MagicMac. Može i broj
>faksa, ako baš ništa drugo nema. Ko mi dostavi adresu koja proradi, ima džabe
>primerak "Računara" u kojem će biti objavljen prikaz istog. B)
http://www.toad.net/
Tamo postoji nešto sigurno, pošto ga oni prodaju u Americi. E sad, ne znam
tačno gde al' pronaći ćeš ga ti već :)
emulatori.161stefan,
-> #160, stefan> http://www.toad.net/
> Tamo postoji nešto sigurno, pošto ga oni prodaju u Americi. E sad, ne znam
>tačno gde al' pronaći ćeš ga ti već :)
Ajd' da se ne mučiš mnogo ;)
>Free working demo version available from http://www.toad.net/atari/magmac,
>ftp://ftp.toad.net/pub/atarist/magicmac, or dialup at (410) 544-6999.
Inače, ako se dobro sećam nekih poruka iz internet konferencija tamo negde
se može naći i demo softverskog ST emulatora za WIN95. Ako ti nije previše
teško i ako imaš iole pristojne uslove za WWW i FTP (a pretpostavljam odakle
to radiš ;) dovuci i to.
Usput, znate li da postoji Atari emulator za Linux? :) Zove se SToX, ako
se ne varam :)
emulatori.162ljubisha,
-> #157, madamov>disketu), napraviti image te diskete, spakovati i poslati dobrovoljcu
>na mail koji to treba da skine i napravi sistemsku disketu u Spectre
>formatu i da proba da se boot-uje s nje, tj. da boot-uje MacOS pod
Jel me to neko pominjao? :)
emulatori.163madamov,
-> #160, stefan
> http://www.toad.net/
> Tamo postoji nešto sigurno, pošto ga oni prodaju u Americi. E sad,
> ne znam tačno gde al' pronaći ćeš ga ti već :)
Thanks, to je to, probaću koliko u večerašnjoj jevtinijoj tarifi. B)
emulatori.164madamov,
-> #161, stefan
> Ajd' da se ne mučiš mnogo ;)
Još jednom velika hvala. B)
> Ako ti nije previše teško i ako imaš iole pristojne uslove za WWW i FTP
> (a pretpostavljam odakle to radiš ;) dovuci i to.
Natočićemo, tako kažu tamo odakle se kačim za download... B)
emulatori.165madamov,
-> #162, ljubisha
> Jel me to neko pominjao? :)
B) Ti si već drugi. Ovako ćemo: napraviću grupu za nas trojicu (za sada)
pa ću u nju da okačim arhivu. Ukoliko ne bude moglo da sistem stane na
800 K, u arhivi neće biti image diskete, već čitav System folder.
Pretpostavljam da je self-extract arhiva ok? To znači da ćete morati iz
Spectre sa ZTerm-om da zovete i skidate. 14400 se preporučuje. B)
emulatori.166madamov,
Za početak jedna sličica: MagiC na Win95.
mapc.gifemulatori.167madamov,
MagiCPC Demo. Neka se modulator dogovori sa file modulatorom gde će s ovim, ja
ga ostavljam ovde gde je tražen. B)
mgpcdemo.exeemulatori.168markiz,
-> #167, madamov> MagiCPC Demo.
Upravo sam o njemu citao u najnovijem ST Magazinu ... izgleda da radi
emulatori.169kmilan,
-> #167, madamov MagiCPC demo ?!? Sta je ovo???
emulatori.170madamov,
-> #169, kmilan
> MagiCPC demo ?!? Sta je ovo???
Ono što je Stefan tražio: demo ST emulatora za PC, tačnije za Win95
(downloaduj sliku pa vidi sam kako to izgleda). Nego, jes' da smo u
pogrešnoj temi, skinuo sam i neki www browser za Atarija, ima li toga
ovde ili u direkorijumu da ne uploadujem džabe? Nije ni mali, otprilike
isto kao ovaj emulator...
emulatori.171stefan,
-> #170, madamov> > MagiCPC demo ?!? Sta je ovo???
>
> Ono što je Stefan tražio: demo ST emulatora za PC, tačnije za Win95
> (downloaduj sliku pa vidi sam kako to izgleda). Nego, jes' da smo u
Demo program onoga što već postoji za Meka a od sad i za PC :) Inače,
probao sa ovaj demo juče. Na žalost sve je na švapskom pa zato nisam ni
pokušavao da čitam onaj malko poveći dokument ;) Ako se ja ne varam radi
samo pod WIN95 (ja sam ga pod njim startovao). Kada se startuje dobije se
naravno Magix desktop. Dobijaju se neki demo programčići (oačjni - jedan
iscrtava krugove, drugi pravougaonike a treći je onaj Eyes.prg što radi u
prozoru). Sam emulator inače ne vidi PC hard već radi sa virtuelnim
drajvovima C i U. Da li je tako i u komercijalnoj verziji nemam pojma.
Program je inače pokrenut na AMDu na 150Mhz i nije se nešto satirao od
brzine. Neku konkretnu ocenu se ne bih usudio da dam na osnovu 5 minuta
otvaranja prozora po desku :) Brže od običnog STa svakako, baš me zanima
kako bi izgledalo kad se podigne NVDI :)
> pogrešnoj temi, skinuo sam i neki www browser za Atarija, ima li toga
> ovde ili u direkorijumu da ne uploadujem džabe? Nije ni mali, otprilike
> isto kao ovaj emulator...
Browser za Atari od 700kb? :) Verovatno se radi o nekom paketu za
pristup internetu. Kako se tačno zove fajl i koje je dužine? Da nije neki
WWWxxx.ZIP?
emulatori.172kmilan,
-> #170, madamov Ima www 4 ST.
emulatori.173olix,
-> #170, madamov> Ono što je Stefan tražio: demo ST emulatora za PC, tačnije za Win95
El' moze to negde da se skine?
emulatori.174stefan,
-> #173, olix>> Ono što je Stefan tražio: demo ST emulatora za PC, tačnije za Win95
>
>El' moze to negde da se skine?
Demo je zakačen uz poruku 12.167 ovde u konferenciji.
emulatori.175stefan,
A evo i ako neko hoće da isproba svoj omiljeni program pod MagicPC kako
to da izvede:
>I run PGS2 and it runs great. To add programs to the virtual disk.
>first, select floppy disk A or B before you start Magic C from the first
>little screen's manue. Then, select read disk A or B twice.
>The disk will be read and after Loading magic C desktop the files can b
>be read by selecting the virtual floppy A or B.
>
>It is possilble also to copy these files to Drive C.
>
>I was able to run Deluxe Paint with no problems!
>
>I hope this helps.
>
>Raymond
emulatori.176madamov,
-> #171, stefan
> Browser za Atari od 700kb? :) Verovatno se radi o nekom paketu za
> pristup internetu. Kako se tačno zove fajl i koje je dužine? Da nije neki
> WWWxxx.ZIP?
Jeste, ali piše www_latest.zip tako da ne znam tačno koja je verzija, bar dok
ne raspakujem arhivu, samo se sećam da su u istom direktorijumu bile i sve
starije verzije, a ova je, kao što joj ime kaže, najnovija.
emulatori.177knenad,
-> #158, madamov> Trazim bilo kakvu E-mail ili WWW adresu firme koja pravi MagicMac. Moze i
Broj faxa se nalazi na Magic PC reklami.
06221 300389
BTW:
Isprobao sam taj demo. Nazalost, kolko me obradovo tolko me i razocaro.
Sporo. Na 66 MHz. Nadam se da tako nije u komerc verziji. Nece da cita diskete
koje su formatirane na iznad klasicnih 720 Kb. Prihvata diskete formatirane
na PC-u (od 720). Doduse ne znam da li se ponasa kao STE pa da prihvati i
1.44 diskete.
Da li neko zna zasto se NVDI 3.1 ne slaze sa BIGSCREEN-om. Da li ce verzija
4.x bolje raditi u kompi sa tim programom koji se pokrece iz AUTO dira? NVDI
3.1 radi OK na mono, jer se valjda tada ne aktivira BIGSCREEN.
Sve se odnosi na taj demo Magic PC. Ovaj mi je emulator dobro dosao da
isprobam neke programe koje zbog male kolicine memorije nisam mogao isprobati
na Atariju. Pokrenuo sam Calamus S/SL, ali sam se onda setio da on ne radi
sa fontovima starog Calamusa. Bio bih zahvalan da dobacite koji. Takodje sam
pokrenuo i DasVECTOR. Nisam ga jos do kraja pregledao, prvenstveno zbog toga
sto je taj emulator spor, ali vidim stvar ciji se kvalitet retko srece. Jos
bih voleo da pokrenem hemijski program KEKULE (po cijem sam RSC-u zakljucio da
je odlican) ali mi je on zapakovan sa onim programom sto pretvara sadrzaj
citave diskete u jedan fajl, pa me mrzi.
Pozdrav od knenad-a. (nadam se uskoro smithson-a).
emulatori.178madamov,
-> #177, knenad
> Nece da cita diskete koje su formatirane na iznad klasicnih 720 Kb.
E, to MagiCMac radi, pročitao mi je sve stare diskete u Atari formatima od
preko 720 Kb i vrlo sam mu zahvalan zbog toga. B)
emulatori.179madamov,
Osnovana je grupa za testiranje da li System 7 radi na Spectre. U njoj su,
trenutno, ljubisha, simeon i stefan, a ako još neko želi da se učlani neka mi
se javi. U grupi se nalazi arhiva sa System-om 7.1 za Macintosh Plus od svojih
800 Kb. Ako to proradi onda ima smisla probati dalje sa System 7.5. B)
emulatori.180kmilan,
Evo testa MagiC PC (GemBench)
PC - 486DX4/120MHz (640*400, mono, blitter, NVDI 3.01)
u odnosu na cist STe (640*400, mono, blitter)
1. 624
2. 772
3. 540
4. 387
5. 280
6. 277
7. 1055
8. 134
9. 204
10. 265
11. 853
12. 1821
13. 198
14. 251
15. 255
(rucno sam napisao jer nisam uspeo da snimim iz MagiC na disketu file)
Prvo, da li je neko naisao na razbijenu verziju?
Drugo, jeste da test pokazuje otprilike istu brzinu (VDI)
kao STe pod MagiC-om + NVDI, ali pri radu se oseti tromost (npr. pri testu
"blitter" kvadrat koji se blituje na STe-u klizi dok na PC skace).
NVDI
emulatori.181gkod,
-> #179, madamov Stize raspust, mogu i ja.
gkod
emulatori.182chitan,
-> #180, kmilanEvo kako to kod nas izgleda:
GEM Bench v3.99ß6 Ę Ofir Gal 28.07.94
============================================
STE TOS 2.00, MiNT not present
Blitter Disabled, NVDI not present
Video Mode = 640 * 480 * 2 Colours
FPU not present
Run and Malloc from STRAM
ST, No Blitter, ST High
SIS 486 PCI/ISA sa AMD 133 na 160 MHz
20 Mb memorije (nista ne znaci)
============================================
GEM Dialog Box: 1.540 548%
VDI Text: 2.535 528%
VDI Text Effects: 3.545 662%
VDI Small Text: 1.845 540%
VDI Graphics: 5.570 464%
GEM Window: 1.225 319%
Integer Division: 1.020 1763%
Float Math: 2.905 390%
RAM Access: 2.375 265%
ROM Access: 1.800 350%
Blitting: 3.110 376%
VDI Scroll: 1.560 845%
Justified Text: 2.300 597%
VDI Enquire: 0.705 376%
New Dialogs: 2.665 351%
============================================
Graphics: 509%
CPU: 692%
Average: 558%
a sada ono pravo:
GEM Bench v3.99ß6 Ę Ofir Gal 28.07.94
============================================
ST TOS 3.00, MiNT not present
Blitter not present, NVDI not present
Video Mode = 640 * 870 * 2 Colours <- portret monitor
FPU cookie value=$60000
Run and Malloc from STRAM
ST, No Blitter, ST High
MAC IIci 68030 25 MHz + 68882
sa 20 Mb memorije
============================================
GEM Dialog Box: 0.590 1432%
VDI Text: 1.065 1258%
VDI Text Effects: 1.420 1654%
VDI Small Text: 0.685 1454%
VDI Graphics: 2.025 1279%
GEM Window: 1.325 295%
Integer Division: 2.235 804%
Float Math: 1.275 888%
RAM Access: 1.220 517%
ROM Access: 1.245 506%
Blitting: 2.025 578%
VDI Scroll: 1.930 683%
Justified Text: 1.615 850%
VDI Enquire: 0.485 547%
New Dialogs: 1.125 833%
============================================
Graphics: 987%
CPU: 678%
Average: 905%
Sve, ipak, ostaje u porodici. =B)
emulatori.183chitan,
Ima li neko ideju kako instalirati NVDI 3.01/3.02 na MagicCMACu?
Svasta sam probao. Izgleda da moze da radi, a nece.
Pozdrav, Manda
emulatori.184knenad,
Intersuje me jedno. Da li se ovi testovi o Magic PC-u odnose na demo
ili komercijalnu verziju. Na DX2/66 (8 Mb) ipak radi prilicno trooomooo
(sporije nego obican ST). I da su oni procenti upola manji od onih iz
chitanovog testa, meni bi sasvim odgovaralo. Pretpostavljam da kod
takvih testova 500% znaci 5 puta brze nego stvarno (ispravite me ako
gresim).
Pozdrav!
emulatori.185gkod,
-> #183, chitan Zasto NVDI 3.01 ili 3.02?
NVDI 4.11 je radjen za ST i MAC, radi i na PPC. Treba ga nabaviti i resen
je problem.
gkod
emulatori.186knenad,
-> #185, gkod> Zasto NVDI 3.01 ili 3.02?
> NVDI 4.11 je radjen za ST i MAC, radi i na PPC. Treba ga nabaviti i resen
> je problem.
E o tome sam se vec ovde donedavno raspitivao al' niko nije cuo. Da li
ce se NVDI 4.11 ispravno pokrenuti zajedno sa BIGCOLOR-om, za razliku od
starijih verzija. Dakle kada zelim da imam 640x480 u boji.
emulatori.187gkod,
-> #186, knenad Prema navodima iz reklame za NVDI 4.11, maximalno su iskorisceni resursi
MAC-a. O BIGCOLOR-u posebno nema nista, ali podrzava "sve" graficke i kolor
modeve na ST i karticama za njega.
gkod
emulatori.188marec,
Kako doći do MagiC-a (PC verzija)?
Ranx, stari atariST-a.
emulatori.189chitan,
-> #184, knenadOdnose se na demo verziju. Ako si primetio testiran je u monohromatskoj
rezoluciji i tu su rezultati pristojni, kako ovi numericki tako i vizuelni.
Kad sam ga pokrenuo u VGA sa 16 boja, onda se videla tromost koju si ti
primetio, posebno u blittingu. U propratnom tekstu Svabe preporucuju barem
pentium na 100 MHz.
Pozdrav, Manda
emulatori.190knenad,
-> #189, chitan> primetio, posebno u blittingu. U propratnom tekstu Svabe preporucuju barem
> pentium na 100 MHz.
Zvuci morbidno. Na prvi pogled, jer ne znam govori li to da je Motorola
toliko brza od Intela ili govori o njihovoj drasticnoj razlici, pa je
stoga tesko emulirati motorolu i ujedno dobiti adekvatnu brzinu, te da
je za to potreban pentijum na punih 100 Mhz.
Dakle, nazalost, ni u komercijalnoj verziji se na 66 MHz ne moze postici
tako bednih (?) 8Mhz.
Znam da sam u nekom od starijih brojeva SK-a procitao da postoji Mac emulator
na PC, takodjer softverski. Ima li neko neka iskustva sto se tice tog
emulatora?
emulatori.191madamov,
-> #188, marec
> Kako doći do MagiC-a (PC verzija)?
Demo je zakačen neku poruku ranije u ovoj temi.
emulatori.192kmilan,
-> #190, knenad>Zvuci morbidno. Na prvi pogled, jer ne znam govori li to da je Motorola
>toliko brza od Intela ili govori o njihovoj drasticnoj razlici, pa je
>stoga tesko emulirati motorolu i ujedno dobiti adekvatnu brzinu, te da
>je za to potreban pentijum na punih 100 Mhz.
5x86/133(150) MHz emulira Amigu 500 ali duplsporije tako da je ovo sa MagiC
PC odlično.
emulatori.193gkod,
-> #190, knenadprvi pogled, jer ne znam govori li to da je Motorola
>toliko brza od Intela ili govori o njihovoj drasticnoj razlici, pa je
>stoga tesko emulirati motorolu i ujedno dobiti adekvatnu brzinu, te da
>je za to potreban pentijum na punih 100 Mhz.
Pa, prvo dok uspe da "izemulira sebe" (c)ljubisha, pa dok proveri sve
slotove, svki po 120 ns, pa magistrala, pa sta je na magistrali, pa cudo da
uopste radi.
A slike radi brzo (c) ljubisha, kad bi kartica bila INTEL 80xxx, bilo
bi tacno.
gkod
emulatori.194ljubisha,
Ajde ljudi spašavajte. Da li ima neko da je instalirao Spectre a da
ima neki gotov font i tastaturu po nekom normalnom rasporedu (Računari ma
primer :))? Ne ide pa to ti je. Do juče je radilo i kucao sam tekstove sa
mojim Monaco fontom al sad sam nešto teško zabrljao. Ni do sad nije bilo
baš legalno al ipak je radilo.
emulatori.196stefan,
Toad Computers was pleased to be a part of the 8th annual MIST show in
Indianapolis, held last weekend. It was a great success! One of the great
things we were able to bring back from the show was a very special offer on
Gemulator 4.15m, the latest and greatest Gemulator from Branch Always Software.
Gemulator 4.15m offers unprecedented flexibility in Atari ST emulation. Run
the MagiC OS from hard disk, or run TOS 2.06 off of a Gemulator ROM card --
it's your choice! That's right, the Gemulator ROM card is now OPTIONAL! And
to celebrate this, we've got some special deals you just can't refuse!
Removing the card makes things significantly less expensive, and we can pass
those savings along to you!! And Gemulator 4.15m works GREAT on NOTEBOOK and
DESKTOP computers, just the same!!
Gemulator 4.15m + MagiC 2.0 -- JUST $99.00!!
That's right, for just $99, you can take advantage of Atari emulation
on your PC. Includes the Gemulator 4.15m software with MagiC 2.0!
Runs fast, multitasks, and is great for publishing and many other
applications!
Gemulator 4.15m + MagiC 2.0 + Gemulator Gold CD -- JUST $129!!
The best just got better! Get Gemulator 4.15m, MagiC 2.0, and the
Gemulator Gold CD ROM, featuring over 500+MB of ST and 8-Bit
public domain software. Also includes the PC Xformer 3.5 software --
run 8-bit titles on your PC at incredible speeds! A GREAT PACKAGE!
PC Xformer Cable -- JUST $29!!
For use with the Gemulator Gold CD ROM and its PC Xformer 3.5
software, now you can attach 8-bit 1050/810/Indus disk drives
to the parallel port of your PC!! That's right! Boot Atari 8-bit
disks right from an 8-bit disk drive! It's incredible!
The GEMULATOR 4.15m FAQ!
Q: What's MagiC? Why don't I need TOS?
A: MagiC is a reverse-engineered clone of TOS from Germany.
Atari's assembly code in TOS was so poor, it was possible
to de-compile it to get a good approximation of the original
'C' source code. A group of skilled German programmers
optimized it, added features like multitasking, and then
further optimized the assembly code. The result is a multi-
tasking TOS that's faster than TOS. It's disk based and
acts as a replacement for TOS on ROM. So TOS is not required.
MagiC is all that's needed for Gemulator to run TOS programs!
Q: What's new in Gemulator 4.15m?
A: As always, it's the latest and greatest, and it includes
support for MagiC as well as TOS ROMs that current Gemulator
owners may be using.
Q: Can I use it on a desktop? What about my notebook?
A: Gemulator 4.15m works on desktop machines or on notebook
computers.
Q: How compatible is MagiC?
A: Very. Because you're already running an emulator, you won't
be able to run programs that access ST hardware directly.
MagiC is fully compatible with those programs and is great
for publishing (Pagestream, Calamus) and all the programs
that people use Gemulator for most!
Q: Is it in stock?
A: Yes! Gemulator 4.15m, MagiC, and the Gemulator Gold CD are
all available NOW for immediate shipment!
To order, send email to "orders@toad.net" or call (800) 448-8623 in
USA/Canada, (410) 544-6943 (international), or (410) 544-1329 FAX. We accept
VISA, Mastercard, American Express, and Discover.
THIS OFFER GOOD ONLY THROUGH 7/31/96!
Gemulator 4.15m -- it puts the "Atari" into your PC!!
Thanks,
Dave Troy
Toad Computers
======================================================================
ST News Mail List is a Service of Toad Computers, Inc. (800) 448-8623
Subscribe: send email 'subscribe stnews' to majordomo@lists.toad.net
Unsubscribe: send email 'unsubscribe stnews' to majordomo@lists.toad.net
Questions: send email to info@toad.net!
emulatori.197mrbin,
Pozdrav svima,
Da li neko ima TOS 2.06 image file. Nabavio sam emulator STa na
X windowsu pa hocu da ga probam.
MrBin.
P.S. Ne mora baš 2.06, ali je poželjno.
emulatori.198knenad,
-> #197, mrbin> Da li neko ima TOS 2.06 image file. Nabavio sam emulator STa na
> X windowsu pa hocu da ga probam.
Pogledacu ja, al nisam siguran da imam. Nego reci mi da li si X Wind.
instalirao na PC-u i koliko oduzima ceo taj OS, zajedno sa Unixom?
Da li moze na ne-C particiju da se stavi kako bi imao i Win95 i X-win?
emulatori.199stefan,
-> #197, mrbin> Da li neko ima TOS 2.06 image file. Nabavio sam emulator STa na
> X windowsu pa hocu da ga probam.
Sad pošto mi se javlja da si problem sa nedostatkom TOSa rešio očekujemo
dugačak raport o samom emulatoru :)
emulatori.200mrbin,
-> #198, knenad>> Pogledacu ja, al nisam siguran da imam. Nego reci mi da li si X Wind.
>> instalirao na PC-u i koliko oduzima ceo taj OS, zajedno sa Unixom?
>> Da li moze na ne-C particiju da se stavi kako bi imao i Win95 i X-win?
Da, instalirao sam Linux Slackware 3.0 (u vreme junskog roka) i
preporucujem svakom zaludjeniku u racunare koji ima vremena da to uradi
(prvo, un*x je najbolji OS, drugo linux je dzaba :). Postoji i verzija linuxa
koja radi na 680x0 familiji, pa koga interesuje neka pretrazuje Internet.
Kod mene je instaliran na PC-u. Particionises disk i na jednu particiju
instaliras Win95, a na drugu Linux, sve radi bez problema - jedino sto Win95
ne vidi Linux partciju (Linux vidi win95 particiju).
Ukoliko stvarno zelis da instaliras Linux mogu ti pozajmiti CD, to je
sve sto ti je potrebno.
Pozdrav 30PAH.
P.S. Posto mi pretplata istice sutra, mozes me kontaktirati na
zorand@galeb.etf.bg.ac.yu.
emulatori.201mrbin,
-> #199, stefan>> Sad pošto mi se javlja da si problem sa nedostatkom TOSa rešio očekujemo
>> dugačak raport o samom emulatoru :)
Jos jednom hvala, a sada samo kratak izvestaj (imam jos jedan ispit, a
i pretplata mi istice sutra )-:)
Prvo, STonX arhivu sam prebacio sa zmaja (Linux/15/STonX...) verzija
0.6.5 iz februara '96. Homepage tipa koji je to napisao je:
http://www.complang.tuwien.ac.at/nino/home.html
Prvo sam mislio da postoji novija verzija, ali na toj strani je ista
ta verzija. Cini mi se da je ta strana out_of_date, ali na zalost, (zbog
lakoce dobijanja akademske mreze) nisam stigao da trazim STonX na altavisti.
Emulator bi trebao da radi pod Xwindowsom (na bilo kom unix-u), tako
sto emulira ST u color(320x200x16) ili mono rezimu. Ta emulacija kod mene radi,
i moram priznati da nije tako lose, radi (na amd5x86 160) brze nego na STu,
ali to zavisi od toga koliku izaberes frekvenciju obnavljanja ST prozora.
Jedini problem kod ovog nacina emulacije (kod mene) je to sto je slika
invertovana u mono rezimu (MOLIM saljite ono programce za invertovanje slike).
Sto se tice programa, na zalost ostalo mi je od STa samo nekoliko disketa (sa
Tempusom, Calamusom, nekim mojim programcicima ...), ali sve su u ST formatu,
pa ne mogu da ih presnimim u DOS format. (BTW gde ima ST2DOS program za PrC?)
Probao sam samo JumpingJack (neki moj stari proba-program) koji radi, kao i
neki domaci kompajliran na F77 (davno, davno).
Medjutim, nisam uspeo da nateram emulator da radi u modu emulacije
VDI rutina pod X-om, (odnosno radi, ali ne prikazuje mi fontove - nesto sam
zabrljao). U tom modu bi VDI aplikacije radile 20-70 puta brze nego na STu
(tako pise u readme file-u).
Takodje nisam uspeo da kompajliram STonX da radi na linuxu bez X-a,
na celom ekranu.
Znaci emulator radi, ne radi sa disketama vec sa file sistemom na
linuxu, znaci, ako nista, bar se brzo ucitavaju programi.
Pozdrav 30PAH.
P.S. Na zalost, istice mi pretplata, tako da dok ne uplatim (ako uplatim)
necu moci da citam conf od ponedeljka :(
Kontakt na zorand@galeb.etf.bg.ac.yu.
emulatori.202olix,
-> #198, knenad>> Da li neko ima TOS 2.06 image file. Nabavio sam emulator STa na
>> X windowsu pa hocu da ga probam.
Imam taj TOS ali u Atari formatu, a nemam Atari. Nisam uspeo da
presnimim fajl ni sa 95-icom ni sa OS/2. Ako uhvatim nekog Ataristu
u međuvremenu, dobiješ ga.
emulatori.203stefan,
-> #202, olix>Imam taj TOS ali u Atari formatu, a nemam Atari. Nisam uspeo da
>presnimim fajl ni sa 95-icom ni sa OS/2. Ako uhvatim nekog Ataristu
>u međuvremenu, dobiješ ga.
Dobio ga je već, nema potrebe da se trudiš.
emulatori.204kmilan,
Kako da pokrenem spectru na Falconu?
emulatori.205ljubisha,
-> #204, kmilan> Kako da pokrenem spectru na Falconu?
Samo u najluđim snovima. :>