software.5radek,
Ima li neko već urađene GDOS fontove ali u YUSCII
kodnom rasporedu? (Mrzi me da prepravljam postojeće ako
je to neko već uradio.)
software.6stefan,
-> #5, radek> Ima li neko već urađene GDOS fontove ali u YUSCII
> kodnom rasporedu? (Mrzi me da prepravljam postojeće ako
Imam ja Monaco font, samo treba da gas iskopam sa disketa. Poslaću ti ga
večeras ili sutra sad nemam vremena idem na ispit :)
software.7boshko,
-> #5, radek> Ima li neko već urađene GDOS fontove ali u YUSCII
> kodnom rasporedu? (Mrzi me da prepravljam postojeće ako
> je to neko već uradio.)
Hvataj! :) Ovo je onaj font koga je stefan spominjao samo je meni pri ruci.
monaco10.fntsoftware.8stefan,
-> #7, boshko> Hvataj! :) Ovo je onaj font koga je stefan spominjao samo je meni pri
ruci.
Vidim, asistent žorak je već priskočio u pomoć ;)
software.9mrbin,
Postoji li neka novija verzija SPICE-a za ST? Ja imam prastaru V2G.5 koja
me je danas propisno iznervirala.
software.10radek,
-> #7, boshko>> Ima li neko već urađene GDOS fontove ali u YUSCII
>> kodnom rasporedu? (Mrzi me da prepravljam postojeće ako
>> je to neko već uradio.)
>Hvataj! :) Ovo je onaj font koga je stefan spominjao samo je meni pri ruci.
>----------------------------------------------- 4.7 ---
>Odgovori: 8
>** Uz poruku 'monaco10.fnt' (4698 bytes)
U svakom slučaju hvala, samo sam zaboravio da kažem da sam prepravio
monaco10, a onda mi je dosadilo... Treba mi nešto sitnije (za Connect).
software.11radek,
Može li neko ukratko da mi objasni kako da učitam neki drugi
TOS. Trenutno radim sa 2MB pa ne mogu da startujem Outline art
3.4 jer prijavljuje nedostatak memorije, a verzija 2.0 prijavljuje
da imam pogrešnu verziju TOS-a (koja li mu treba?).
software.12ljubisha,
-> #11, radek> Može li neko ukratko da mi objasni kako da učitam neki drugi
> TOS. Trenutno radim sa 2MB pa ne mogu da startujem Outline art
Tek ako startuješ drugi TOS ima da prijavljuje nedostatak memorije.
Negde na Sezamu (dir/conf) ima par programa u jednom fajlu za startova-
nje raznih verzija TOSa. Ali ima tu jedan mali problem i sad ću ja da
iskoristim priliku da postavim jedno pitanje:
KAKO da startujem TOS sa diskete koji sam dobio uz pomoć programčeta
COPYROM?????????? Ako je to moguće šta treba da se uradi? Guerino mi je
teoretisao da taj TOS fajl na disketi mora da bude na određenom mestu
ali mi nikada nije rekao na kom. Nekada sam to radio (kad sam dizao 0.9
na TOSu 1.4) uz pomoć SAIII.ACCa ali to u ovom slučaju ne uspeva. Ako
smem da kažem da je probao i Stefan (tek da nisam jedini :)) i ni on ni-
je uspeo.
P.S. Na disketi imam 2.1, 2.5 i KAOS (1.4 patch), pa ako te interesuje...
software.13radek,
-> #12, ljubisha
> Tek ako startuješ drugi TOS ima da prijavljuje nedostatak memorije.
A da li neko možda ima neka iskustva sa instaliranjem virtuelne
memorije (vmem 1.1). Uz program dolazi brdo C koda i nešto malo
asemblerskog, i to sve treba prilagoditi i kompajlirati a što je
najgore uputstvo je na Nemačkom...
software.14ljubisha,
-> #13, radek> A da li neko možda ima neka iskustva sa instaliranjem virtuelne
> memorije (vmem 1.1). Uz program dolazi brdo C koda i nešto malo
Sad će Stefan da se probudi. Sačekaj malo. :)
software.15stefan,
-> #14, ljubisha> > A da li neko možda ima neka iskustva sa instaliranjem virtuelne
> > memorije (vmem 1.1). Uz program dolazi brdo C koda i nešto malo
>
> Sad će Stefan da se probudi. Sačekaj malo. :)
Pa baš i nema neke koristi od mene :) Boško i ja smo prvo probali da
startujemo onaj Outside međutim izgleda da je ono verzija za 030 procesore
jer koliko sam ja shvatio Duleta on je to uspeo da instalira na nekom TTu
međutim na običnom STu bombira. Šteta jer to kompletan, komercijalan paket
(inače valjda u reklami za njega piše da radi na svim atarijima, izglda da
kod nas nije stigao kompletan) Što se tiče tog VMEM-a malo sam ga
razgledao i koliko sam ja video treba direktnu u sorsu postaviti parametre
kakve želimo i onda taj program kompajlirati. Možda i nije baš tako ali se
ja nisam usudio ništa da isprobavam pošto mi znanje iz C-a teži nuli :) (a
i nemački mi je jača strana ;) Znači ostaje da se čeka ili da dođe
kompletna verzija Outside-a ili da neko od pametnih ;) pogleda taj VMEM :)
software.16kermit,
-> #15, stefan OUTSIDE radi kod mene i kod duleta, a vi možete da ga zuaboravite jer je
samo za 030. A što se tiče vmem1.1 ima vwerzija i za vas ali ni ja nisanm uspeo
da je nateram da radi dok sam imao megu. VMEM za 030 se lako instalira.
software.17bojs,
U direktorijumu R:\ATARIST\UTILS\ imate Gemini 1.9. S obzirom na dužinu,
moraćete da isprobate PAD SPLIT :). Ne, nisam ga seckao, tako mi je rečeno
odozgo :)).
software.18uploader,
Zdravo svima!!
Ja sam inace novi korisnik (ovde na SEZAM-u) a posto sam atariST-a kao
i vi ostali evo za pocetak vam ostavljam jedan sherver program, a sta
radi on sada cu vam reci:on je ustvari mono emulator kao i npr
sebra,emula ali se razlikuje od njih po jednoj stvari!!
On startuje iz BOOT sektora i ne trosi memoriju uopste, a inace prvo se
startuje jedan program koji ima razne opcije kao sto su:brzina
obnavljanja ekrana ( od 0 do 8) a inace podrzava blitter cip kod STE-a
tako da iskoriscava blagodeti blitter cipa (tj radi brze!) a kad
podesite sve opcije onda snimite monoemulator u BOOT sektor i
resetujete kompic, i emulator je uvek tu!!
Jedina mana ovog programa je da zauzima manje od 500 bajta na vasoj
disketi!
Pozdrav svima:UPLOADER
x_monopk.tossoftware.19ljubisha,
-> #18, uploader
>On startuje iz BOOT sektora i ne trosi memoriju uopste, a inace prvo se
>startuje jedan program koji ima razne opcije kao sto su:brzina
Citat:
---Occupies 32638 bytes while running of which 32256 is screenmemory
---for the medium-resolution-screen (the screenaddress must be on an
---"even byte" address on the ST). That leaves 382 bytes for the
---monoemulator.
Kako ne troši memoriju?
software.20radosav,
-> #18, uploader
> Ja sam inace novi korisnik
Fala bogu nisam više najmlađi :)))). Ima i friškijih od mene!
A sada prijateljski savet od STARIJEG kolege (kako to lepo zvuči!):
promeni sistemski font. Mnogo je lepše čćšđž od ccsdz.
Pozdrav novom kolegi i hvala za prg.
:)
software.21uploader,
Ovaj kratak akcesori je nastao samo zbog jednog razloga, a to je
sledece...
Naprimer kad bih hteo da downloadujem sadrzaj PAD-a a ne znam koliko
imam slobodnog mesta na disketi, morao sam uvek da izadjem iz
terminala
pa da brisem neki-e fajl-ove da bih imao slobodnog mesta na disketi a
ovako sa ovim programom uvek mogu da vidim koliko imam slobodnog
mesta
na radnom disku ili ram disku i ako napr nemam dovoljno mesta ili sam
zaboravio da izbrisem neki fajl sada to mogu da uradim iz ovog
programa
ne izlazeci iz terminala.
Da rezimiramo:
Meni ovaj program radi ono sto ja hocu, a ako i nekome drugom posluzi
bice mi drago!!
P.S.(Ako imate neke sugestije, napomene ili bilo sta drugo tu sam...)
diskinfo.zipsoftware.22ljubisha,
-> #21, uploader>Naprimer kad bih hteo da downloadujem sadrzaj PAD-a a ne znam koliko
>imam slobodnog mesta na disketi, morao sam uvek da izadjem iz
>terminala
>pa da brisem neki-e fajl-ove da bih imao slobodnog mesta na disketi a
Bilo koji program da koristiš u njemu ima neka opcija koja poziva
File selector. Jel tako? A pošto je tako, ti lepo instaliraj UIS 3.3
(može i manja verzija, naravno, a imaš ga i na Sezamu) i lepo iz njega
možeš SVE da uradiš. Kao da si na Desk-u, znači SVE, od običnog kopira-
nja pa do formatiranja diskete a naravno preko provere slobodnog pro-
stora na disku i tako to.
software.23stefan,
-> #21, uploader> P.S.(Ako imate neke sugestije, napomene ili bilo sta drugo tu sam...)
Imam ja jednu veeeliko sugestiju :) Nemoj da me shvatiš pogrešno, tvoj
trud je vredan pažnje i pohvale, međutim.....ljudi koristite UIS!!! :) Ovo
se ponavlja svakih 20 dana, pa da jednom za svagda ;) pojasnim onima koji
ga nisu videli šta je to :) Dakle, pre svega UIS je zamena za File
selector iz roma. Mnogo je ugodniji za rad nego original. Dalje, iz UIS-a
možete vršiti sledeće operacije nad fajlovima: Copy, Move, Rename, Delete.
Imate Find opciju, možete menjati atribute fajlova, možete saznati koliko
imate mesta na disketi i koliko imate slobodne memorije. Možete
formatizovati diskete, napraviti folder. Možete pogledati neki ascii fajl.
I to nije sve! Pored toga što možete da podešavate još neke sitnice (npr.
da stavite određene pathove na funkcijske tastere) uz pomoć jednog ACC
programa dugačkog samo 423 bajta (sam UIS je dugačak neki 30-tak Kb)
možete pristupiti UIS-u jednostavno kliknuvši na taj ACC jer je njegova
jedina uloga da pozove UIS iz memorije. To opet znači da sve one operacije
možete vršiti iz bilo kog programa koji vam dopušta da koristite acc-ove
(zar postoje oni koji ne dopuštaju? :) Mislim da je sada jasno zašto ja ne
mogu da zamislim svog ST-a bez dotičnog programa. Dakle brzo ga nabavite
(inače poslednja verzija je 3.32), stavite u svoj auto folder i uživajte.
ps. ah da, ako eventualno imate tos manji od 1.4 UIS će vam omogućiti
soft i hard reset sa tastature :)
pps. oćemo da pravimo FAQ o atariju? :)
software.24ljubisha,
-> #23, stefan> ps. ah da, ako eventualno imate tos manji od 1.4 UIS će vam omogućiti
> soft i hard reset sa tastature :)
Samo da dopunim kolegu. ;) Na verzijama TOS-a <1.4 imate i MOVE
opciju. A inače, samo da zaokružim spisak, možete da vidite koliko ima-
te slobodne memorije, da menjate File Atrtribut-e, nova verzija ima i
shortcut-ove (a na funkcijskim su programirani Path-ovi) i imate mogu-
ćnost da editujete ekstenzije (i naravno da ih i snimite) tako da u
tablici možete da čuvate 24 vama tako drage i potrebne ekstenzije. E,
da li sam rekao da može da prikazuje i Hidden fajlove, možete da prome-
nite veličinu fonta, način prikazivanja na ekranu (samo jedna obična
kolona, jedna proširena ili tri obične kolone) plus što možete da ga
pomerate po ekranu (samo do fizičkih granica) i možete da ga smanjite
ili povećate (12 ili 14 redova). Uhh, valjda sam sve rekao.
P.S. Stefane, mogli bi jedan tekst za SK, a? ;>>
software.25stefan,
-> #24, ljubisha> P.S. Stefane, mogli bi jedan tekst za SK, a? ;>>
Ako pišem mogu samo sam, tebi će da skrate pola teksta ;)) Meni obično
u startu kažu da je tema glupa i da nikoga ne zanima ;)
software.26madamov,
-> #22, ljubisha
> Bilo koji program da koristiš u njemu ima neka opcija koja poziva File
> selector. Jel tako? A pošto je tako, ti lepo instaliraj UIS 3.3
A i uz UIS ide ACC koji služi za njegovo pozivanje ukoliko program kojim
slučajem i nema Open ili Save As.. opcije.
software.29boshko,
Jel ima neko emulator niske i srednje rezolucije "Big screen"?
Hitno mi je potreban!
software.30ljubisha,
-> #29, boshko>Jel ima neko emulator niske i srednje rezolucije "Big screen"?
>Hitno mi je potreban!
Vidi ga živ čovek! Ko bi reko! Znam ja ko to ima. Ima Dule. Ali Dule
još uvek nema komp. :)
P.S. Imam i ja ali moraš da budeš jako dobar da bi ga dobio. :)
software.32bojs,
Novi ZIP 2.6 i shell TWO_IN_ONE u ATARIST/ARCHIVER/ direktorijumu.
Thanks to nenadj na prilogu!
software.33kermit,
ne znam dal ste probali ZIP 2.5 aali katastrofa do bagova :(
videćemo ovaj 2.6 (za sad je okrpljeni 2.4 najbolji)
software.35bojs,
Maločas mi je stefan rekao da novi LZH 3.01 povremeno hoće da pravi neke
probleme po sistemu. Molio bih vas da ga lepo istestirate (i gem i ttp verziju)
i da ovde prijavite sve eventualne probleme.
software.36stefan,
-> #35, bojs> Maločas mi je stefan rekao da novi LZH 3.01 povremeno hoće da pravi
> neke probleme po sistemu. Molio bih vas da ga lepo istestirate (i gem i
Ajd da pojasnim o čemu se radi. Na neki način gem verzija, uspeva da
"ubije" NVDI u sistemu. Dovoljno je da samo startujete LZH i odmah izađete
iz njega (znači praktično ništa ne radite) moguća su dva problema. Prvi,
je ako recimo imate sistem bez harda i u drajvu vam se u tom momentu ne
nalazi boot disketa sa NVDI-jem, on (nvdi) će izbaciti neku poruku u kojoj
kaže da ne može da pronađe NVDIDRV1.SYS i naći će te se na desku ali bez
NVDI-ja, bez vašeg desktop.inf i bez acc programa. Ako kojim slučajem
imate hard ili mislite da ste bili dovoljno mudri pa zadržali boot disketu
u drajvu nemate mnogo razloga za radost ;) Sad će vam ostati NVDI (učitaće
onaj SYS) ali opet vam fale desktop.inf i acc programi. I u jednom i u
drugom slučaju rezidentni programi (UIS) ostaju na sistemu. Konfiguracija
na kojoj se ovo dešava je manje više "standardna" (UIS, call_uis.acc, nvdi,
nment.acc, edisk ram disk) sem ako izuzmemo da je tos 1.2 O:) Da li još
neko ima slične probleme ili je krajnje vreme da menjam tos? ;)
software.37mislav,
-> #36, stefan> Ajd da pojasnim o čemu se radi. Na neki način gem verzija, uspeva da
> "ubije" NVDI u sistemu ... fale desktop.inf i acc programi ...
Uopšte nemam tih problema. "Pretresi" malo konfiguraciju, pa ako nije
ni jedan od njih, onda je ipak krajnje vreme za noviji TOS.
> Konfiguracija na kojoj se ovo dešava je manje više "standardna" (UIS,
> call_uis.acc, nvdi, nment.acc, edisk ram disk) ... tos 1.2
Selectric, CallSelectric, NVDI, Geneva, NeoDesk, TOS 1.04
PS
U glavnom dijalogu, ispod teksta "LHarc 3.01..." piše "Demo-Versionen"
ali se ovo vidi tek kad otvoriš resurs. I u manualu je prilično jako
naglašeno da program koristiš na svoj rizik i slično. Možda ovo nije
baš izbalansirana verzija pa je osetljiva na sve i svašta?
Sad se setih: negde u podešavanjima ima ono "da li da prikazujem disk-
info i na TOSovima manjim od 1.4?" To bi značilo da treba da radi i sa
tvojim TOSom?
software.38bojs,
-> #37, mislav>>U glavnom dijalogu, ispod teksta "LHarc 3.01..." piše "Demo-Versionen"
Meni se dešava da .TTP, kada ga koristim iz nekog drugog shell-a, ne sluša
switcheve, ali _samo ponekad_ !!! No, dobro, neka ga u direktorijumu, a staru
2.99 verziju sam ostavio, takodje.
software.39mislav,
-> #37, mislav> Uopšte nemam tih problema.
Ali sam u međuvremenu našao druge. ;) Ne može da pročita svoj help
fajl, javlja "couldn't read/write file". A ako samo malo promenim boot
konfiguraciju onda help radi ali neće da pročita INF fajl. Ne mogu da
ga učitam čak ni sa "load config". Bez obzira što ja u fajl selektoru
označim E:\...\LZHSHELL.INF on ga ipak traži na A: disku !). Znači da
je ipak u pitanju nezavršena verzija osetljiva na svakakve gluposti.
Najviše me nervira što je jutros sa ovom istom konfiguracijom (mojom
omiljenom) help radio bez problema, a sad neće. Dobro, jeste da je help
na nemačkom, al' kad je već radio...
software.40ljubisha,
-> #37, mislav>Selectric, CallSelectric, NVDI, Geneva, NeoDesk, TOS 1.04
Jao, ne!!! :( Nije valjda da ti se više sviđa od UIS-a? Ili ovaj
bolje radi u toj kombinaciji?
software.41bojs,
Gospodo, nemojte više da se trudite oko LHARC 3.01, stigao je 3.10 (thanks to
nenadj), čima ga malo pogledam, bačiću ga u dir.
software.42mislav,
-> #40, ljubisha>> Selectric, CallSelectric...
> Jao, ne!!! :( Nije valjda da ti se više sviđa od UIS-a?
Jeste, više mi se sviđa od UIS-a! :) I šta mi možeš? ;)
Nisam našao baš ništa u UIS-u što bi mi falilo u Selectric-u, a
obrnuto bi se našlo. Osim, možda, mogućnosti "letenja" dijaloga,
ali s obzirom da UIS prekriva veći deo ekrana ni njemu mogućnost
letenja ne pomaže.
Da se ogradim: mislim na UIS_III koji se može naći na Sezamu.
Beše i neki apgrejd za UIS? Ajde me podseti šta je on dodavao
osnovnoj verziji.
software.43ljubisha,
-> #42, mislav>Jeste, više mi se sviđa od UIS-a! :) I šta mi možeš? ;)
:)) Volim konstruktivne rasprave.
>Nisam našao baš ništa u UIS-u što bi mi falilo u Selectric-u, a
>obrnuto bi se našlo. Osim, možda, mogućnosti "letenja" dijaloga,
>ali s obzirom da UIS prekriva veći deo ekrana ni njemu mogućnost
>letenja ne pomaže.
Selectric ima bumerang i mogućnost da kreiraš fajl, fajl se sele-
ktuje samo prelaskom preko fajla (ne zaokruživanjem), izvrsna opcija mu
je da pamti selektovan fajl i posle biranja drugog path-a, jednom sele-
ktovan fajl se može deselektovati sa Esc ili desni+levi miš, može da se
namesti da se folder otvara i na jedan pritisak miša, i možda sam još
nešto propustio. Ponekada kada ga startujem iz Call Selector neće da
reaguje na miša tj.na komande Cancel, OK... ali može da se izađe sa
Return. Može da ispisuje malim ili velikim slovima i može da vrši Se-
arch po svim drajvovima. Jel to sve? Možda sam nešto propustio?
Ali ima jedna stvar koju nema i bez koje mu sve ovo ništa ne vredi.
Nema mogućnost štampanja ili čitanja fajla i nema šanse da iz njega
formatiraš disketu. Uta ta! :)
Kao što si posle rekao imaš stari UIS. U novom više nije potrebno
da vučeš fajl do komande već je dovoljno da ga selektuješ i onda možeš
da odradiš komandu kako hoćeš. Ili shortcut-om ili mišem. I novo je da
možeš da programiraš 25 ekstenzija i da ih po volji menjaš.
Znači, koristim UIS zbog mogućnosti čitanja fajla i zbog toga što
je "leteći" + mali font + više kolona, zato što radi u svim rezolucija-
ma (nisam video Selectric u niskoj, ako uopšte i može da radi u njoj)
lepo radi pod overscan-om sem u overscan niskoj gde se preseče na pola
po vertikali i zato što mogu da formatiram disketu (ovo mi je zatreba-
lo par puta, nemam hard, a izlaskom iz programa bih izgubio sve ono što
sam do tada radio).
To je to. Sad me samo interesuje da li Selectric uopšte radi u ni-
skoj a ako radi na čega to liči.
Pozdrav Ljubisha
software.44stefan,
-> #37, mislav> Sad se setih: negde u podešavanjima ima ono "da li da prikazujem disk-
> info i na TOSovima manjim od 1.4?" To bi značilo da treba da radi i sa
> tvojim TOSom?
Ma trebao bi on sigurno da radi i sa starijim TOSom ali... Inače,
slična stvar mi se dogodila sa još jednim programom ranije i to sa onim
CQWK-om.
software.45stefan,
-> #38, bojs> Meni se dešava da .TTP, kada ga koristim iz nekog drugog shell-a, ne
> sluša switcheve, ali _samo ponekad_ !!! No, dobro, neka ga u
> direktorijumu, a staru
Autor LZH ionako navodi da bi trebalo izbegavati te starije shell-ove
zašto što ovde ima dosta novih i dopunjenih svičeva. A koliko mi se čini
ti koristiš Arcshell za koji je dokazano da ima bar jedan veći bag. Ko zna
možda ima još neki manji ;)
software.46mislav,
-> #43, ljubisha>> Jeste, više mi se sviđa od UIS-a! :) I šta mi možeš? ;)
> :)) Volim konstruktivne rasprave.
Odlično. Već duže vreme se nismo nadlajavali oko omiljenih programa.
A posle ovoga možemo opet Gemini/NeoDesk... ;)
> Selectric ima bumerang...
Izvini, a šta je to? Ja baš koristim Selectric, ali nisam naišao na
ništa što bi me podsetilo na bumerang. Jel to nešto što mogu da
iskoristim kao adut u ovoj raspravi? :) Nemam ništa protiv da me
jedan UIS-ovac nauči nečemu. :)
> ...i mogućnost da kreiraš fajl, fajl se selektuje samo prelaskom
> preko fajla (ne zaokruživanjem), izvrsna opcija mu je da pamti
> selektovan fajl i posle biranja drugog path-a... (itd)
Upoznaj neprijatelja da bi ga više voleo (ili bar poštovao). Drago mi
je da primenjuješ ovu misao.
> Možda sam nešto propustio?
Jesi. Na primer:
- inverzno i NUMERIžKO sortiranje
- jednostavno "sabiranje" pojedinačnih preseta (npr. *.PR[GX],*PAD.*)
nažalost, samo do ukupne dužine od 16 karaktera. :(
- "force media change"
> Ali ima jedna stvar koju nema i bez koje mu sve ovo ništa ne vredi.
> Nema mogućnost štampanja ili čitanja fajla i nema šanse da iz njega
> formatiraš disketu. Uta ta! :)
Priznajem, ovde si u pravu. Šta ćeš, niko nije savršen. :) Međutim,
zaista nikad nisam došao u situaciju da mi ovo zafali. Dobro, nekom
može i da zatreba (ne meni) formatiranje, ali priznaj koliko si puta
ŠTAMPAO fajl iz UIS-a. ;)
> Znači, koristim UIS zbog mogućnosti čitanja fajla i zbog toga što
> je "leteći" + mali font + više kolona... lepo radi pod overscan-om
- čitanje fajla može biti korisno, a ja sam već navikao da koristim
razne vjuere; trenutno: TWO_VIEW
- letenje sam već komentarisao: da li stvarno ima neke vajde što možeš
taj ogroman dijalog da pomeriš 10% levo-desno?
- mali font - vrlo nepregledno, i ovako imam cvikere
- više kolona takođe može biti korisno, ali ja volim da uvek vidim i
veličinu fajla i datum, a koliko se sećam, kad se to uključi opet
ostane samo jedna kolona
- Selectric takođe lepo radi pod OverScan-om.
> Sad me samo interesuje da li Selectric uopšte radi u niskoj
Ovo zaista ne znam. Ja sam zaboravio i kako izgleda niska rezolucija.
software.47bojs,
-> #45, stefan> Autor LZH ionako navodi da bi trebalo izbegavati te starije shell-ove
> zašto što ovde ima dosta novih i dopunjenih svičeva. A koliko mi se čini
> ti koristiš Arcshell za koji je dokazano da ima bar jedan veći bag. Ko zna
> možda ima još neki manji ;)
Možda, ali to sigurno nije, ne reaguje (ili, _samo ponekad_ reaguje) na
switch -m. Nažalost, isto je i sa novim 3.10, koji sam upravo ubacio u
dir. 2.99 i dalje ostaje, on je potpuno stabilan.
software.48ljubisha,
-> #46, mislav>Odlično. Već duže vreme se nismo nadlajavali oko omiljenih programa.
>A posle ovoga možemo opet Gemini/NeoDesk... ;)
Nego kako! Gemini je bolji!!! O;>
>Izvini, a šta je to? Ja baš koristim Selectric, ali nisam naišao na
>ništa što bi me podsetilo na bumerang. Jel to nešto što mogu da
Fora sa Meka. To ti je onaj prozor koji se dobija kad klikneš na
npr.path. On u zavisnosti od prostora može da ode dole ili gore. Kao
kod Interfejsa. (a da nisam možda negde pogrešio? :))
>može i da zatreba (ne meni) formatiranje, ali priznaj koliko si puta
>ŠTAMPAO fajl iz UIS-a. ;)
Nikada štampao ali sam hiljadu i jedan put čitao fajlove. Npr.
u Koboldu si, kopiraš nešto i hoćeš samo da proveriš neki DOC. :))
>- čitanje fajla može biti korisno, a ja sam već navikao da koristim
> razne vjuere; trenutno: TWO_VIEW
To nije to. Gore sam ti rekao u čemu je stvar. A plus što nemam
hard pa MultiTOS otpada.
>- letenje sam već komentarisao: da li stvarno ima neke vajde što možeš
> taj ogroman dijalog da pomeriš 10% levo-desno?
Aha. Jeste da je to mazohizam ali svejedno. Kada prebacujem slike
tj.pakujem diskete prvo skinem dir sa diskova odem u Tempus smanjim
UIS na jednu kolonu pomerim ga u desno i vidim sve fajlove. Inače, la-
ko mi se dešava da izgubim poneku sliku bez toga. :((
>- mali font - vrlo nepregledno, i ovako imam cvikere
Ma to koristim samo kad imam hiljadu sitnih fajlova u dir-u. Sma-
njuje silno skrolovanje (jeste da radi i na kursore ali ipak...). Ne-
go primetio sam da Selectric ima lepu stvar sa skrolovanjem uz pomoć
kursora. Radi i na levo i desno. Onda skroluje samo foldere!
- više kolona takođe može biti korisno, ali ja volim da uvek vidim i
veličinu fajla i datum, a koliko se sećam, kad se to uključi opet
ostane samo jedna kolona
Aha, tako je. Ali možeš sa strelicama da skroluješ podatke.
>Ovo zaista ne znam. Ja sam zaboravio i kako izgleda niska rezolucija.
STEFANEEEEEE!!!!!! :))) Zovem njega jer je njemu lakše da pro-
veri. TV mu je na radnom stolu.
software.49dusan,
-> #25, stefan>Meni obično
>u startu kažu da je tema glupa i da nikoga ne zanima ;)
Tjah nije baš tako; verovatno su ti rekli da si ti g... ;)))
software.50madamov,
-> #48, ljubisha
> Fora sa Meka. To ti je onaj prozor koji se dobija kad klikneš na npr.path.
To jeste fora sa Meka, ali je to fora iz standardnog (dakle, sistemskog)
fajl selektora. Postoji zamena fajl selektora koja se zove Super Boomerang (deo
Now Utilities paketa), pa su ljudi jednostavno pomešali stvari. Dakle bumerang
NIJE taj prozor, već čitav alternativni fajl selektor na Meku.
software.51mislav,
-> #48, ljubisha>> koliko si puta ŠTAMPAO fajl iz UIS-a. ;)
> Nikada štampao ali sam hiljadu i jedan put čitao fajlove.
Molim svedoka da odgovara samo na postavljeno pitanje. :)
Uostalom, čitanje (pregled) fajla sam ti i priznao kao prednost. Možda
je to jedina prava prednost UIS-a. Formatiranje i višekolonski prikaz
se priznaju samo delimično. ;) A sposobnost letenja uzimam kao
otežavajuću okolnost, zbog dokazane osobine da podstiče mazohističke
porive kod korisnika. :)
> primetio sam da Selectric ima lepu stvar sa skrolovanjem uz pomoć
> kursora. Radi i na levo i desno. Onda skroluje samo foldere!
Opet nešto što ja ne znam? Za one bumerange pretpostavljam da su ono
što ja zovem pop-up-menijima? Ali evo sam probao da skrolujem prikaz
levim i desnim kurzorom i ništa se ne dešava. Koju verziju Selectrica
ti imaš? Jače od 1.10? Ili nisam dobro razumeo primenu?
>> A posle ovoga možemo opet Gemini/NeoDesk... ;)
> Nego kako! Gemini je bolji!!! O;>
U principu se slažem sa tobom. Međutim, čudi me da ti ne smeta njegova
glomaznost. S obzirom da nemaš hard, a pretpostavljam ni previše RAM-a
(toga nikad previše), verovatno ti je važan svaki (kilo)bajt. Ja imam
3 MB RAM-a i kad se Gemini razbaškari i te kako osetim. Jer ipak treba
mesta i za ostale programe: NVDI, fajl selektor (sve jedno koji ;) ...
Pričam o verzijama 1.99 (Gemini) i 3.04 (NeoDesk). Ako znaš (ili imaš)
novije verzije - javi! Potrošnja: Neodesk 242 KB, Gemini 481 !
Sa praktično istom zbirkom ikona.
Zato tražim neki šel koji neće imati ništa specijalno (ni konzolu, ni
icon-editor...) ali zato da ne troši preko 200 KB. Nešto kao TeraDesk,
samo što mi on nije kompatibilan sa Genevom. Jel poznaješ neki takav?
software.52stefan,
-> #51, mislav> Uostalom, čitanje (pregled) fajla sam ti i priznao kao prednost. Možda
> je to jedina prava prednost UIS-a. Formatiranje i višekolonski prikaz
> se priznaju samo delimično. ;) A sposobnost letenja uzimam kao
Evo ja samo da se nadovežem, te dve stvari (ispis fajla i format) su
meni odlučujući razlozi zašto se još uvek držim UISa. Tebi, pošto koristiš
Genevu, možda to i nije od preteranog značaja ali meni...:)
Usput, kada si pisao o Selectric-u spomi ao si nekakvo numeričko
sortiranje. Šta si pod time podrazumevao?
software.53mislav,
-> #52, stefan> te dve stvari (ispis fajla i format) su meni odlučujući razlozi
> zašto se još uvek držim UISa. Tebi, pošto koristiš Genevu, možda
> to i nije od preteranog značaja ali meni...:)
No problem! Ali posmatramo prosečnog korisnika, zar ne? :) A to
znači: ((ja + ti + ljubisha) / 3). Dakle, za sada formatiranje iz
fajlselektora koristi 67% korisnika. O:)
> kada si pisao o Selectric-u spomi ao si nekakvo numeričko
> sortiranje. Šta si pod time podrazumevao?
Primer: normalno sortiranje numeričko sortiranje
textpad.1 textpad.1
textpad.10 textpad.2
textpad.100 textpad.10
textpad.101 textpad.11
textpad.11 textpad.12
textpad.12 textpad.20
textpad.2 textpad.100
textpad.20 textpad.101
software.54ljubisha,
-> #51, mislav>što ja zovem pop-up-menijima? Ali evo sam probao da skrolujem prikaz
>levim i desnim kurzorom i ništa se ne dešava. Koju verziju Selectrica
>ti imaš? Jače od 1.10? Ili nisam dobro razumeo primenu?
Mnogo me sad pitaš. A jel si na ROOTu imao foldere? To radi samo
sa njima.
>U principu se slažem sa tobom. Međutim, čudi me da ti ne smeta njegova
>glomaznost. S obzirom da nemaš hard, a pretpostavljam ni previše RAM-a
>(toga nikad previše), verovatno ti je važan svaki (kilo)bajt. Ja imam
Nemam hard pa ga zato i ne koristim. :)
>3 MB RAM-a i kad se Gemini razbaškari i te kako osetim. Jer ipak treba
>mesta i za ostale programe: NVDI, fajl selektor (sve jedno koji ;) ...
:))) Znači još jedan plus za mene. Gemini može da se ugasi kada
se startuje neki glomazniji program i tako oslobodi memorija. A kad
imaš hard to traje sekund-dva duže nego normalno. U Install aplication
možeš da namestiš način startovanja za svaki pojedinačni program.
>Pričam o verzijama 1.99 (Gemini) i 3.04 (NeoDesk). Ako znaš (ili imaš)
>novije verzije - javi! Potrošnja: Neodesk 242 KB, Gemini 481 !
>Sa praktično istom zbirkom ikona.
Ovo je palo u vodu. Idemo dalje. Ovo za ikone ću da preskočim kao
očiglednu provokaciju sa tvoje strane. :) Nema načina da ih porediš
po bilo kom osnovu. Geminijeve su bolje i imaju više boja. :>
Aha, znači nema više. Ništa, odo ja da jurim hard pa kad nabavim
čujemo se onda opet po ovom pitanju.
software.55kermit,
-> #54, ljubisha kad smo kod ikona, najbolje su kod EASE-a i najšarenije su :))
software.56mislav,
-> #54, ljubisha> Znači još jedan plus za mene. Gemini može da se ugasi kada se
> startuje neki glomazniji program i tako oslobodi memorija. U Install
> aplication možeš da namestiš način startovanja za svaki pojedinačni
> program.
Pokušavaš da silom otmeš poen? ;) Naravno da i NeoDesk to može,
takođe za svaki pojedinačni program.
> Ovo za ikone ću da preskočim kao očiglednu provokaciju sa tvoje
> strane. :) Nema načina da ih porediš po bilo kom osnovu. Geminijeve
> su bolje i imaju više boja. :>
Da, Gemini MOčE da radi i sa kolor+animiranim ikonama, ako ih imaš i
ako ih čELIŠ. Jer u tom slučaju se oproštaš sa još 150-200 KB RAM-a... :(
software.57mislav,
-> #55, kermit> kad smo kod ikona, najbolje su kod EASE-a i najšarenije su :))
Dobro, ljudi, kako neka ikona može biti "bolja" od druge? Može biti
obična ili kolor(+animirana). Zar ima još nekakvih? A ako mislite na
"lepša", to nema veze ni sa jednim programom: uvek se može iskopirati
u resurs omiljenog programa. Na stranu što je lepota vrlo subjektivan
pojam.
software.58stefan,
-> #53, mislav> No problem! Ali posmatramo prosečnog korisnika, zar ne? :) A to
> znači: ((ja + ti + ljubisha) / 3). Dakle, za sada formatiranje iz
> fajlselektora koristi 67% korisnika. O:)
Pa dvotrećinska većina je dovoljna za donošenje odluke ;)) Šalim se, ne
koristim ja redovno UIS za formatiranje. Kada krenem sa namerom da
foramtizujem diskete onda koristim Fastcopy i stavljam guardiana na
diskete ( to pominjem zato što se dule mnogo nervira kad donesem takve ;)
međutim mnogo puta me UIS izvukao kada mi je trebala pod hitno
formatizovana disketa a ja u nekom programu iz kojeg naravno moram da
snimim nešto a ostao sam bez disketa.
software.59ljubisha,
-> #55, kermit> kad smo kod ikona, najbolje su kod EASE-a i najšarenije su :))
Uh, prosvetli me. Šta ti je to?
software.60ljubisha,
-> #56, mislav>Da, Gemini MOčE da radi i sa kolor+animiranim ikonama, ako ih imaš i
>ako ih čELIŠ. Jer u tom slučaju se oproštaš sa još 150-200 KB RAM-a... :(
Pa šta. Program mogu da startujem kao overlay i izgubim samo koju
sekundu. Jel to neki problem? Ali i tome ima leka (Dule je to već ko-
ristio), za svaku rezoluciju ili sistem koji mi treba mogu da snimin
GEMINIIC.RSC. I onda lepo iz S.Boot-a sve regulišem. Ode malo više
memorije na hardu ali to nije toliko strašno. 100-200Kb manje više,
šta je to. Argument ti pada u vodu sa karakterističnim zvukom... :)
Idemo dalje. Jel smo možda nešto zaboravili?
software.61kermit,
-> #59, ljubisha Da te prosvetlim. Ease je još jedan alternativni desk-top i mogu da kažem
da je u kombinaciji sa MAG-X om strava a naravno i bez njega :) Ima zanimljive
opcije koje bi bilo lepo imati u TOS-u :(
p.s. (ajd sad pitaj šta je MAG-X) ;))
software.62ljubisha,
-> #61, kermit> p.s. (ajd sad pitaj šta je MAG-X) ;))
Ajde pitam te. :)
software.63dusan,
-> #62, ljubishaBatalite ljudi sve te silne multitaskere, probao sam ih sve do jednog a većinu
i koristio i mogu vam reći sledeće;
MultiGEM je do danas neprevaziđen po lakoći podešavanja i fleksibilnosti. Ko
ima ST i hard idealna kombinacija.
MultiTOS što je u stvari MINT je ipak za malo jače mašine jer je malo glomazan
ali je zato veoma pouzdan. Naravno najveći je glupson što se tiče podešavanja
jer mora sve ručno da se otkuca u fajl.
Geneva je do sada najdoteraniji program koji sam video ali su se autori
potrudili da obavežu korisnike da koriste i NeoDesk što zatim čini računar
neupotrebljivim jer su korisnici povraćali svakih pola sata po tastaturi.
MagX! je izgleda doteraniji MultiGEM i nisam se preterano zezao s njim s
obzirom da radi samo na ST/TT računarima. Kao i MultiGEM veoma lako se slaže sa
svim alternativnim desktop-ima pa je logičan izbor Gemini. (kombinaciju
MultiGEM i Gemini sam ja koristio godinama na staroj Megi)
PS ako koristite i multitasking okolinu i alternativni desktop moraćete da
zaboravite foru koja postoji kod recimo Geminija - da se prilikom starta nekog
programa Gemini izbriše iz memorije a prilikom izlaska iz tog istog programa
ponovo učita. Dakle što više memorije to bolje.
software.64ljubisha,
-> #63, dusan>Geneva je do sada najdoteraniji program koji sam video ali su se autori
>potrudili da obavežu korisnike da koriste i NeoDesk što zatim čini računar
>neupotrebljivim jer su korisnici povraćali svakih pola sata po tastaturi.
Kad dolaziš ma picu? Specijalno po tvom ukusu. :)))
>svim alternativnim desktop-ima pa je logičan izbor Gemini. (kombinaciju
>MultiGEM i Gemini sam ja koristio godinama na staroj Megi)
Jel ti to našo mene da farbaš? :>>
software.65uploader,
Evo jednog mono emulatora najnovija verzija 1.85 koji je po meni
najbolji od svih ostalih (Sebre,Emula5.1,coreemulatora itd!!) a vi ga
uzmite, probajte i odlučite sami da li vredi ili ne!!
žiao svima 8-))
P.S.(Da ne zaboravim ovo je DL moj drug Ćira iz jednog Švedskog
BBS-a)
monu_185.lzhsoftware.66haevorn,
Koja je najbolja emulacija Mac-a na Atariju, a
i gde moze da se nađe?
software.67vmisev,
-> #66, haevorn > Koja je najbolja emulacija Mac-a na Atariju, a i gde moze da se nađe?
Spectre je najbolji, a može da se nađe u
Gadgets by Small, Inc.
40 W. Littleton Blvd., #210-211
Littleton. CO 80120 USA
tel: (303) 791-6098
fax: (303) 791-0253
Vladimir
P.S. Naravno da je zaje*bavam, bači mail da se dogovorimo :)
software.68haevorn,
Kako se piše BATCH u XBOOT-u?
software.69madamov,
-> #66, haevorn
> Koja je najbolja emulacija Mac-a na Atariju, a i gde moze da se nađe?
Spectre emulator je najbolji u svakom slučaju, samo je poželjno da imaš hard
disk. A može da se nađe, nije da ne može. B)
P.S. Moje diskete su kod drugara, ali ako je hitno... B)
software.70astojkovic,
Samo da pitam da li ko ima atari verziju pgp 2.3 ?
Nije da mi nešto Naročito treba ali...
sale
software.71stefan,
-> #70, astojkovic> Samo da pitam da li ko ima atari verziju pgp 2.3 ?
> Nije da mi nešto Naročito treba ali...
Ja mislim da to nije dovučeno ove. Ja sam ga video na onom bordu u
Luksemburgu (Comnet) ali na žalost nisam imao dovoljan nivo da bih mogao
da ga skinem.
software.72haevorn,
-> #71, stefan// Comnet
Pa, ako nadjem vremena, a i ako vam je bas neophodno potreban,
taj file, mozda i moze nesto da se uradi...
software.73astojkovic,
-> #72, haevorn
'Pa, ako nadjem vremena, a i ako vam je bas neophodno potreban,
'taj file, mozda i moze nesto da se uradi...
ma ne. samo sam čitao neki fajl na rečenu temu, pa sam video da pgp
postoji i za atari, pa sam pomislio da neko možda ima.
ionako sam sve više vremena na meku, a za njega ima pgp na sezamu.
sale
ps. pgp source ima i na sezamu
software.74stefan,
-> #72, haevorn> Pa, ako nadjem vremena, a i ako vam je bas neophodno potreban,
> taj file, mozda i moze nesto da se uradi...
Neopohodan nije (vidim da se za PC pojavila i verzija 2.6) smo bi ga
bilo lepo imati, zlu ne trebalo :)
software.75sfilip,
EEEJ, ljudi, gde mogu da nabavim QUARTET?? onaj quartet player sto
sam poslao (jesam li?) me je odusevio pa sada trazim quartet.....
software.76haevorn,
-> #75, sfilip// quartet
Bio je na prošlomesečnom PD/SW disku STformata
(ne, nemam taj broj)
software.77zeus,
Nesto za konstruktivnu razbibrigu ...
cpxbasic.lzhsoftware.78haevorn,
Netko je trazio KVARTET. Evo, nasao sam nesto pod
takvim imenom...
quartet.zipsoftware.79haevorn,
Netko je zelio imati "Sasvim pristojnu privatnost"
(btw, sveze stiglo iz Luhemburga, nisam ni ja probao)
software.81markiz,
Evo vam program koji meri Ënusporenje aplikacija pod Multi-T. sistemima
speedo_m.lzhsoftware.82markiz,
Nadgleda zauzeće memorije pojedinih aplikacija
mem_watc.lzhsoftware.83markiz,
Stavlja GIF na desktop. Posebno zanimljiv PAPER.GIF :))
desk_pic.lzhsoftware.84markiz,
I evo jednog programa za Direct to Disk sampling !!
sam_2_ds.lzhsoftware.85stefan,
-> #79, haevorn> Netko je zelio imati "Sasvim pristojnu privatnost"
> (btw, sveze stiglo iz Luhemburga, nisam ni ja probao)
Bogami, svaka čast na ekspeditivnosti :) Jel možeš da doneseš sve što
poželimo? ;))
software.86haevorn,
-> #85, stefan// Jel možeš
Hm... sve manje od 600Kb i kad se za to ukaže prilika
Inače sve je to PD/SW - odatle potiče i onaj pd/sw paket
od prošle godine, ako se sećate...
A šta je bilo sa onim Atlantisom u engl?
ja sam zvao jednom i koliko sam shvatio treba im poslati
nešto u zamenu za nešto... A tamo je sve što mi već imamo,
tj. oni imahju sve što mi imamo...
A da smislimo nešto, ili da tražimo pravi bord?
software.87vmisev,
-> #79, haevorn> Netko je zelio imati "Sasvim pristojnu privatnost"
Bravo! :)
software.88haevorn,
-> #87, vmisev// Bravo
Za prevod?
(NNTA - no need to answer)
software.89haevorn,
Ovo je neki kalendar za 24-printere, ali na njima ne radi,
pa ako vam mtreba kalendar na ekranu :)
jakamoka.lzhsoftware.90ljubisha,
Idemo ovde...
Jel ima neko da se zezao sa MagiX-om? Kako bre da startujem novi
Gemini pod njim (ustvari zajedno sa njim)???
Inače program je dobar, čak štaviše, dapače, veoma dobar. :))
Brz je ko munja. Sad, koliko sam se bavio sa njim, nisam uspeo da
instaliram Gemini i promenim izgled ikona na desku. Inače, podeseća
na Gemini (a pomalo i na NeoDesk... na Gemini sa desk linijom i deskom
a na ND sa prozorima).
Probao sam i Genevu i odustao monumentalno. Neće da radi Risky kao
aplikacija. Dobro, opet ja može biti nisam nešto dobro uradio :)) al
to ipak nije to. Radi sa Geminijem (mrzelo me da ga probam i sa NDeskom)
i da vidiš čuda, radi.
Inače, sada zovem iz StarCall 1.9-M i program je odličan. Najvažnije
je da ima tonu emulacija (TTY, ANSI, VT 52,100, 200 i 220) i da može da
uradi REDIAL (a to ni Connect nije u stanju da svari). Lepo stišneš
Alternate i on ponovo bira.
Super je odgovaranje On-line jer može da kvotira tekst. Kao Zmodem
ima neki svoj protokol plus što externo možeš da mu staviš šta hoćeš.
žak i kao ACC.
Ajd ja toliko. Idem da se dalje iživljam na hardu.
P.S. E da, ono pitanje na početku teksta je veoma aktuelno pa ako neko
zna odgovor neka me viče monumentalno.
software.91dusan,
-> #90, ljubisha>Kako bre da startujem novi
>Gemini pod njim (ustvari zajedno sa njim)??? (Mag!X-om)
Pre jedno pola sata sam na jednom Swiss bordu video fajl "Run Gemini under
Mag!X". ;)
P.S. Yes, Dule strikes back again, ali samo na par dana :(
software.92dusan,
evo fajla koji tera
Mag!X da radi sa
Geminijem
magxgmni.lzhsoftware.93dusan,
uskoro u atari diru kompletni sorsevi za rad sa
Gem-om iz GFA basica.
a uskoro i sorsevi za ucitavanje GIFova u asembleru + rutine za
konverziju u crnobele nijanse i 16 boja...
software.94ljubisha,
-> #92, dusanHVALA HVALA HVALA
Ustvari... odo ja prvo da probam... ::>>
software.95ljubisha,
-> #94, ljubishaBljak. Ughr!! :(((( Fajl je bre isti kao onaj iz same Mag!X arhive (barem
mi to Tempus kaže) i naravno neće da radi ni uz kakvu prisilu. Celo posle-
podne držim nemački rečnik u rukama i pokušavam da shvatim šta je onaj lu-
dak hteo da kaže. Te stavi u APPS te ga preimenuj te ovo te ono...
Alooo, jel ime bre neko ovdi sem Aleka da je pokušao da ga startuje????
Neće čak ni da startuje accessore iz ACCS-a!?!? Hoće onaj njegov konfigu-
racijski ali npr. CallUIS ili Chameleon ni da čuje. Šteta, upropastiše
glupavom i tupavom instalacijom tako dobru stvar. :(((
P.S. Ajde opet da pitam. Jel ima neko KAOS TOS? Treba mi instalacioni pro-
gram za njega i KAOSDESK.PRG. Nije valjda da niko nema? :(((
software.96sammy,
ZA ONE KOJE MRZI DA žITAJU ISTORIJAT PROBLEMA I REŠAVANJA ISTOG:
ST ZIP V2.6 IMA OGRANIžENJE NA 200 FAJLA
PO DIREKTORIJUMU ILI NA RUTU DIREKTNO!!!
Verovatno većina ATARI ST-a koristi STZIP za arhiviranje. I meni se
lično dopao, pa ga već duže vreme koristim uspešno. Ali ne lezi vraže!
:( Juče sam popkušao da pročitam jednu skoronapravljenu arhivu od kojih
1200 kB. I zamislite nisam mogao da je pročitam?!? Posumnjao sam da to
sam fajl nije bio u redu pre arhiviranja i pokušao da otklonim dilemu:
i šta se dogodilo: fajl je bio u redu! Sledeće na šta sam posumnjao
bila je veličina arhive (1200 kB), pa sam pokušao da učitam neku drugu
slične dužine. Pronašao sam jednu veću i kada sam je učitao bilo je sve
u redu, ali sam zapazio da arhiva iako je veče dužine ima u njoj
brojčano manje fajlova (okko 150). To je bilo to! Vratio sam se na onu
problematičnu arhivu i proverio broj fajlova, bio je oko
250! Zatim sam pokušao da to isprobam na primeru sa nekim malim
fajlovima ali da ih je mnogo. U tu svrhu sam napravio jedan programčić
koji bi mi generisao te fajlove dužine 1 kB. I krenuo sam da testiram.
Nakon više provera došao sam do zaključka da ST ZIP V2.6 (kao i V2.3)
ima OGRANIžENJE na broj fajlova u direktorijumu ili na rutu NA 200
fajlova, ko ne veruje neka proveri i neka stavi da ih je 201, biće
zabrljano prvih desetak fajlova i nepovratno uništeno u smislu
dearhiviranja.
Dakle da još jednom ponovim:
ST ZIP V2.6 IMA OGRANIžENJE NA 200 FAJLA
PO DIREKTORIJUMU ILI NA RUTU DIREKTNO!!!
KO GA KORISTI NEKA VODI O OVOME RAžUNA
DOK NE DOĐEMO DO NEKE NOVIJE VERZIJE,
A AKO NEKO IMA NEKA MI JE BACI NA MAIL.
Za one koji bi da koriste STZIP za bekapovanje harda evo jedan program
koji deli arhivu na zadate delove, a zatim ih po potrebi spaja, a sve
to radi na/sa harda ili na/sa diskete. Progam je za slobodno kopiranje!
Pozdrav svima!
SAMMY ...
spl_join.zipsoftware.98sammy,
Neko je proletos tražio SHELL za GFA basic koji može da kompiluje i
linkuje u proizvoljnom direktorijumu pa evo za njega i sve ostale
kojima to treba.
gfashell.zipsoftware.99eburanj,
-> #95, ljubishaImam kompletan KAOS TOS. Stiže KAOSBOOT za startovanje *.IMG fajlova
sa TOS-ovima.
MKosanovic
kaosb.zipsoftware.100ljubisha,
-> #99, eburanj>Imam kompletan KAOS TOS
Oš da šalješ sve ili da te zovem? Treba mi samo *desk i konfiguracioni
program.
software.101sammy,
-> #98, sammyZa sve one koji su skinuli GFASHELL evo neophodnog dodatnog objašnjenja:
path$ je aktuelni PATH i u njemu se nalaze svi programi:
INTERPRETER koji treba da se preimenuje u GFA_BAS3.PRG
COMPILER " GFA_BCOM.PRG
LINKER " GFA_LINK.PRG
RSC EDITOR " GFA_RCS2.PRG
UTILITY program " UTILITY.PRG
RSC EDITOR možete da zamenite onim koji vi koristite samo ga preimenujte!
UTILITY.PRG je neki program koji vam često zatreba!
Ovo je segment za inicijalizaciju u SHELL-u:
gfaint$=path$+"GFA_BAS3.PRG"
gfacom$=path$+"GFA_BCOM.PRG"
gfalnk$=path$+"GFA_LINK.PRG"
gfarcs$=path$+"GFA_RSC2.PRG"
util$=path$+"UTILITY.PRG"
Pridodate su i neke nove kombinacije tastera za poziv odre+enih opcija!
Evo kompletnog spiska:
CTRL A, A, F1 -- za automatsko u-itavanje/kompilovanje
CTRL C -- kompilovanje programa podešenog sa CTRL A
CTRL E, E -- Editor
CTRL L -- Linker
CTRL R, R -- RSC Editor
CTRL T, T, F10 -- Testiraj izkompilovani program
CTRL X, X, Shift F10 -- Pokreni neki program
CTRL U, U, ESC -- Pokreni UTILITY.PRG
CTRL Q, Q, Shift F3 -- QUIT
OPCIJE KOMPAJLERA:
Alt I, I
Alt S, S
Alt F, F
Alt P, P
Alt /, /
Alt *, *
Alt E
Alt M
Alt D, D
Alt T
SETOVANJE
W
M
O
P
L
F2, F3
C
CTRL O
CLR/HOME
HELP
CTRL Y, Y, F4 -- Kompilovanje & linkovanje <--- NAJINTERESANTNIJA!!!
software.102ljubisha,
Da li vam je krivo što u mojim ZIP-ovima LJUBISHA piše grafičkim ka-
rakterima? Da li bi želeli da imate mogućnost da to izbacite bez neke
veće petljavine ili eventualno vi ubacite nešto slično? Ako je odgovor
da ova pitanja DA sačekajte par dana da beta-testiram program koji je
Vlada (sammy) napisao i poslaću ga u konferenciju. A čim nam se modera-
tor složi sa mašinom i u DIR, naravno.
software.103markiz,
Za vašu informaciju izašao je NVDI 3.0. Glavni novitet je da podržava
True Type kao i Speedo GDOS fontove, košta 80 DEM a za 70 dem se dobije još
100 True Type fontova. URAAAAAAAAAA !!!!!!!
software.104stefan,
-> #103, markiz> Za vašu informaciju izašao je NVDI 3.0. Glavni novitet je da podržava
> True Type kao i Speedo GDOS fontove, košta 80 DEM a za 70 dem se dobije
Pošto vidim da je to u stvari NVDI sa ugradjenim SpeedoGdos-om u sebi da
pitam da li prihvata i Postscript fontove (kao u speedo 5.0)?
software.105haevorn,
-> #103, markiz//NVDI 3.0
A Postskript fontpvi? Mislim, ni TT nije lse, ali PS je ipak PS :)
software.106haevorn,
-> #104, stefanSTA? Speedo moze PS fonotove? Reci kako, reci kako, pa hajde reeeeeci...
:)))
software.107stefan,
-> #106, haevorn> STA? Speedo moze PS fonotove? Reci kako, reci kako, pa hajde reeeeeci...
> :)))
Pa dobro jel vicitate sta se pie ovde u konf.? :) Ostavio sam ja ovde
najavu SpeedoGdos-a 5.0 (inace najava je iz jednog broja AEO) kojeg je ako
se dobro sećam za atari razvijao Compo Software. On bi trebao da podrzava
i PS fontove. Nema ga još u YU.
software.108haevorn,
kako da u Interfejsu (ili nekom drugom rsc-ediotoru) promenim
redosled ikonica u DESKICN.RCS-u? Lepo sam ih poređao kako sam
hteo, ali svaka ikonica nosi svoj broj koji, naravno, ne
zavisi od polozaja na ekranu :((
software.109ljubisha,
-> #108, haevorn>kako da u Interfejsu (ili nekom drugom rsc-ediotoru) promenim
>redosled ikonica u DESKICN.RCS-u? Lepo sam ih poređao kako sam
>hteo, ali svaka ikonica nosi svoj broj koji, naravno, ne
>zavisi od polozaja na ekranu :((
Eto Bane ipak bi onaj tekst u SK nekome koristio!! :)))
Kada si otvorio RSC dobiješ stablo FORM1. Kada uđeš u njega tu su ti
ikone (to već znaš, a? :)) a onda pronađeš malo slobodnog prostora pa
klikneš na BOX (ono oko ikona) i onda dobiješ opcije a među njima i SORT.
Ostalo znaš.
P.S. E, naravno, to radiš u Interfejsu. :)) Ako imaš neki drugi program
slobodno ga baci u kantu da ti ne zauzima mesto. Inače kolko se sećam
program ICONMAN radi baš sa DESKICON.RSC-om. žim ga startuješ odmah do-
biješ i RSC koji se učita sa C:\ a onda možeš i da konfigurišeš čemu ko-
ja ikona služi (ili te samo možda obaveštava o tome?).
software.110ljubisha,
SELECTRIC v1.10 alternativni File selector
P.S. Nisam bez veze ponovo slao. Ovo je sad cela arhiva.