komunikacije.2astojkovic,
Jel' probao neko onaj starcom. Jel' vredi išta?
komunikacije.3ljubisha,
-----------------------------------------------------
| ESS UUEncode/UUDecode 4.3 |
| |
| * NOW MultiTOS COMPATIBLE * |
| |
| _ Free Software From Electric Storm Software! _ |
| |
-----------------------------------------------------
uucoder.zipkomunikacije.4radosav,
ĆĚxň││
Ima li neko komunikacioni program koji ume da emulira MNP5? Strašno
me nervira ovo smeće.
komunikacije.5radosav,
Znači ne postoji MNP5 emulator za ATARI. Ok, znam da postoji za PC, dali
je možda neko probao taj PC program da provrti na PC Ditto-u? Ili ću
to morati da probam sam :) ?
komunikacije.6ljubisha,
-> #5, radosav>je možda neko probao taj PC program da provrti na PC Ditto-u? Ili ću
>to morati da probam sam :) ?
Koliko ja znam nije samo stvar u programu. Ima nešto i do modema. :)
To (valjda) radi samo sa internim modemima.
A na PC Ditto zaboravi. Isuviše je spor.
komunikacije.7bojs,
-> #5, radosav>>Znači ne postoji MNP5 emulator za ATARI. Ok, znam da postoji za PC, dali
>>je možda neko probao taj PC program da provrti na PC Ditto-u? Ili ću
>>to morati da probam sam :) ?
Probao sam ja, jednom davno, MTE, nije hteo. Izgleda da je isuviše sporo.
Možda sa hardverskim emulatorom? Mada, mislim da ti je pametnija
investicija MNP modem :)).
komunikacije.8bojs,
-> #6, ljubisha>> Koliko ja znam nije samo stvar u programu. Ima nešto i do modema. :)
>> To (valjda) radi samo sa internim modemima.
Loše znaš, nema veze sa modemima :))
komunikacije.9radosav,
-> #6, ljubisha
-> A na PC Ditto zaboravi. Isuviše je spor.
Pomalo je diskutabilno šta je brže (sporije) Ditto ili 2400 bauda. Al kad
bojs kaže da je probao nema razloga da mu ne verujem. Možda Ditto nije idealan
emulator? U svakom slučaju-ćorak. Nije važno. Počeo sam da se navikavam. Kome
uopšte i treba taj MNP5? ;)
komunikacije.10zeus,
-> #5, radosav Evo malo programa za ST-a na temu MNP5 emulacije (error corection), jer ste
vi to trazili :-)
komunikacije.11zeus,
-> #10, zeus Evo i drugog u istom stilu (error corection).
st_link.lzhkomunikacije.12madamov,
-> #10, zeus
> Evo malo programa za ST-a na temu MNP5 emulacije
Gde si ovo našao? I može li kratak opis pošto... znate već, Prota, a i
monitor mu je crkao.
komunikacije.13radosav,
-> #10, zeus
> Evo malo programa na temu MNP5 emulacije
Super! Znači ipak postoji tako nešto. Samo sam malkice razočaran jer
je u pitanju demo verzija a ne PD. Hvala u svako slučaju. Imam ovde još
jedno pitanje. Skinuo sam pre neki dan ovde sa sezama RUFUS 1.35 ali
ponaša se čudno. Kad pokušam da downloadujem neki fajl rufus baci dve
bombe i sruši sistem dok veza ostaje neprekinuta. U čemu je problem?
komunikacije.14bojs,
-> #13, radosav>>jedno pitanje. Skinuo sam pre neki dan ovde sa sezama RUFUS 1.35 ali
>>ponaša se čudno. Kad pokušam da downloadujem neki fajl rufus baci dve
>>bombe i sruši sistem dok veza ostaje neprekinuta. U čemu je problem?
žudno. Ja ne koristim Rufus, ali sam ga, po službenoj dužnosti, isprobao
:)). Download mi je radio bez problema (barem Zmodem). Probaj da podesiš
sve parametre, možda nešto nisi dobro podesio. Koju verziju TOS-a imaš,
koliko memorije, koju mašinu (ST, STE...), šta od rezidentnih programa
držiš... sve to moraš da kažeš kad imaš neki takav problem, ovako teško da
neko može da ti pomogne :).
komunikacije.15radosav,
-> #14, bojs
Imam 1040stfm, TOS 1.02, u mašini su mi superacc III i računari acc.
Stavio sam i ovaj LINK u auto folder ali rufus je pravio probleme i bez
njega. Koristim Zmodem. Pre ovog Sezamovskog rufusa imao sam jedan, ista
verzija ali prg a ne app, koji se isto ponašao. Njemu sam bio poskidao
sve acc-ove i opet je radio iste gluposti. Ovom novom nisam još stigao to
da uradim. Napominjem da superaccIII ima autoboot za rezidentni ramdisk.
Što se tiče parametara, valjda su ok jer sve osim downloada radi super.
komunikacije.16radosav,
Hej! Sada radi! Malo sa čačkao po parametrima i u opciji za protokol
isključio sam dugme "Autostart (nur Zmodem)" i sve je ok (bar za sada).
Ako opet bude pravio s***** ja ću opet da kukam i da vam se tužakam :))).
Bojs, hvala na pomoći :)
komunikacije.17stefan,
-> #15, radosav> Imam 1040stfm, TOS 1.02, u mašini su mi superacc III i računari acc.
> Stavio sam i ovaj LINK u auto folder ali rufus je pravio probleme i bez
Prvo, izbaci taj LINK jer ti ne služi ni čemu :) To nema veze sa mnp 5,
mada bi trebalo nešto slično da radi, međutim potrebno je da i kompjuter
sa druge strane ima nejga instaliranog tako da na to možeš da zaboraviš.
Što se tiče onog drugog MNP emulatora on izgleda stvarno to radi ;)
Međutim, meni je ispis sa njime drastično sporiji nego bez njega. Možda je
to zato što je u pitanju očigledno osakaćena demo verzija. Program je
inače češki pa jedino možemo da pokušamo ako je dule još u kontaktu sa
lanikom da nabavimo kompletnu verziju (još uvek je pitanje da li to u
stvari radi posao)
A sad, jel prihvataš jednu drugarsku kritiku što se tiče ostatka tvoje
konfiguracije? :) Evo šta bih ti ja preporučio da uradiš (radio sam ranije
na istoj takvoj konfiguraciji) Izbaci i Superacc i Računari acc. Za ram
disk koristi ili Edisk ili RDE (oba postoje na sezamu). Instaliraj UIS pod
obavezno. I na kraju instaliraj i NVDI koji ti je ubrzivač a ujedno možeš
i font da dižeš pomoću njega. Eto, toliko do mene za sada :)
komunikacije.18ljubisha,
-> #17, stefan> A sad, jel prihvataš jednu drugarsku kritiku što se tiče ostatka tvoje
> konfiguracije? :) Evo šta bih ti ja preporučio da uradiš (radio sam ranije
> na istoj takvoj konfiguraciji) Izbaci i Superacc i Računari acc. Za ram
Ama šta drugarski!! Bolje mu je da to uradi. ;))
komunikacije.19radosav,
-> #17, stefan
Taj NVDI, šta je to? Znam da zvučim kao ubogi početnik, ali ja još nisam
imao priliku da vidim tu stvar. Jel' to neki ubrzivač? A još učitava fontove?
Šta još radi? Ako ume da kuva kafu ima odmah da ga ženim :))))))))))
Šalu na stranu, treba mi dobar provodadžija koji će mi reći gde to da
nabavim :))). Gledao sam u atari direktorijumu ali nisam našao ništa slično.
komunikacije.20sfilip,
-> #19, radosavNVDI ti je ubrzivac Atari-a. Nvdi 2.00 ubrzava grafiku za negde 4
puta!!! i ispis text-a negde oko (bar kod mene) 215% . Ja mislim da
to neces naci u direktorijumu jerbo nije Shaevare :(
Ps: zauzima memoriju i moze da loaduje fontove :)
komunikacije.21ljubisha,
-> #19, radosav> Taj NVDI, šta je to? Znam da zvučim kao ubogi početnik, ali ja još nisam
>imao priliku da vidim tu stvar. Jel' to neki ubrzivač? A još učitava fontove?
>Šta još radi? Ako ume da kuva kafu ima odmah da ga ženim :))))))))))
Da, da i ne. :)) Jeste UBRZIVAž (opasan), učitava fontove ali sa
kafom ima problema. ;) žujem da to onaj WORP radi (ali Amerika je da-
leko a Dule je lenj). Nije memorijski zahtevan i dovoljna ti je 2.0 ve-
rzija. Nabavi ga obavezno.
komunikacije.22stefan,
-> #19, radosav> Taj NVDI, šta je to? Znam da zvučim kao ubogi početnik, ali ja još nisam
> imao priliku da vidim tu stvar. Jel' to neki ubrzivač? A još učitava
NVDI je program koji će ti drastično ubrzati pre svega razne grafičke
operacije na atariju (prozori, šrafure, skrol i sl.) Pored toga ima
podršku i za GDOS fontove a ima i akcelerator miša :) Što se kafe tiče,
čekamo sledeću verziju ;) Ako želiš da ga probaš ostavi mi mail :)
komunikacije.23stefan,
-> #21, ljubisha> kafom ima problema. ;) žujem da to onaj WORP radi (ali Amerika je da-
> leko a Dule je lenj). Nije memorijski zahtevan i dovoljna ti je 2.0 ve-
Taj američki program se zove Warp 9 i oni su oduševljeni sa njime. Na
žalost pored toga što je lenj, Dule je i tvrdoglav ;))
komunikacije.24bojs,
-> #10, zeusDatoteka prebačena u ATARIST\COMMS direktorijum.
komunikacije.25uploader,
Cao svima!!
Ima li neko od vas (atariST-a) neku dokumentaciju ili bilo sta drugo
u vezi sa preradom SM124 (mislim da znate o cemu se radi!) da radi u
sve 3 rezolucije tj u srednjoj i u niskoj, jer raditi sa "farb
emulatorom" treba biti MAZOHISTA!!
Pozdravljan sve kolege:Leon Hoksa ili _UPLOADER_
komunikacije.26zeus,
Pozdrav,
Evo da vas obradujem jos jednim programom za komunikaciju.
- Autor kaze da duplira CPS rate bez ikakvog hardvera....
blow_up.zipkomunikacije.27zeus,
-> #26, zeus Ispravka: Nije program za komunikaciju vec Utility za comm.
komunikacije.28stefan,
-> #26, zeus> - Autor kaze da duplira CPS rate bez ikakvog hardvera....
Autor laže ;) Naravno, ne postoji program koij će od vašeg 2400 modema
napraviti neki od 4800 :) A pre nego što počnete da prepravljate kabl da
bi vam radio onaj program pogledajte koji datum stoji u text fajlu :)
komunikacije.29zeus,
Ajde da malo probudim uspavane lepotice :) ovim RIP terminalom...
Probajte i nista me ne pitajte :).
strip1.zipkomunikacije.30stefan,
-> #29, zeus> Ajde da malo probudim uspavane lepotice :) ovim RIP terminalom...
> Probajte i nista me ne pitajte :).
Ja ipak moram nešto da pitam :) Jel zna neko neki BBS koji podržava
ovo? Inače, lepo u svakom slučaju što imamo jedan RIP terminal.
komunikacije.31dusan,
-> #23, stefan>Na žalost pored toga što je lenj, Dule je i tvrdoglav ;))
More nemoj ja dokrenem drugi list ;))
komunikacije.32dusan,
Pozovem ja slučajno jedan Atari PD bord u Švajcarskoj kad ono kod logovanja:
____aawm######################mr
__agm################################
__am########@PP""" ___ """P@##
_gm#####@M"" ]### #mmww___
_g#####P"" ___ J### #r f,"7##mw__
_g####P" ###__a- `### ""9P**0######mw_
_g###P" awm####M" a##*m, ##F "9#####m_
a##@" _ """"### d## J#' ##F "M###m_
_d##" mm ###wg#m_ ### ##MP" 0#F 9###_
_##K ___ ###@^### ### ##__g#m 0## ___ "###,
_##" 0### ### 0## ### "9@@" `"" ### `##Q
0#K ]##F 0## ## 0## aa_ mm ### a##*m, 0##
## J##F *@f *# ###wawm___ __" _mM### d## J#' ###
## J## gm#####M"_m### ### ##@"0## ##MP" _##"
## _"" ### J##K ### 0## ### ##__g#m ##K
0#_ __ aw 0#F 0## "##w_ 0## 0##w###Q "9@@" _##K
##_ ,####m ##L ]#Q 0## ]## ]## `*@" J## _d##"
"##m_ ##' 7#K0#K J#Q 0## _d##" "" _d##"
"##w_ ##, ##`##mm### J## "*" __g###"
9###w_ `##w##F ""P" "" __gm###M"
"*###mw__""" __aam####P" orginal found in
""######mww_______________aaawmm######@P" DREAMSCAPE
"9*########################@M""
zanimljivo... :)
komunikacije.33uploader,
Evo društvo samo za vas!!
Uzeo sam malopre spisak svih fajlova koji se nalaze na ATLANTIS
BBS-u,
a naravno to je u Engleskoj (London preciznije!) a kad se raspakuje
ima
celih 250 Kb.
Inače što je veoma interesantno nije bilo đubreta uopšte, a kad se
uzme
u obzir da ja nemam MNP5 to je stvarno za Ginisovu knjigu rekorda!
Pa evo zabavljajte se..8-))
atlantis.zipkomunikacije.34kermit,
-> #33, uploader Zabavili smo se, a sad reci jel to PD/SW BBS ili nije. Rado bi skinuo
sledeće stvari:
List compiled on: Jul 10 1994 By TiNF t2 V0.1, (C)1991 STeVeN W Green
Complete 'online' files list of -Atlantis- BBS.
Files are FREQable 24 hours, everyday.
Uk: (081) 715 5420 Int.: +44 817155420
Running on a USR 21.6k/V32Terbo DS
Everyday .... 24 Hours A Day
-------------------------------------------------------------------------
Filearea: ST_UTILS / ST Utilities
---------------------------------
BOMB.ZIP 6055 4 Jan 94 Š1,50Ć Enter number of bombs and get an
English error message.
METADS23.ZIP 13270 20 Mar 94 Š2,50Ć MetaDos v2.3 CD Rom drivers.
SPEEDOM.ZIP 6353 26 Mar 94 Š0,50Ć Speedometer in a small window showing
your CPU load; primarily for multitasking
systems. Shareware
GEMAR221.LZH 330674 7 Apr 94 Š1,50Ć GEMAR v2.21 - SCSI tape streamer/backup
software for ST/TT and Falcon.. New modules
and bugfixes
CDROM07.ZIP 8346 12 Apr 94 Š0,50Ć CDROM.XFS 0.7 for MiNT >1.04.
F030_CD1.LZH 108334 15 May 94 Š2,50Ć CD driver for all Ataris (inc. Falcon)
and some audio CD players.
ARJ_990.ARJ 181012 25 Jun 94 Š1,50Ć (v9.90) UNARJ ST - MAJOR UPDATE!! ALL
arj switches supported now! Includes special
atari-features as well! (Try čb switch!)
Faster on a ST than the real arj on a pc386d
DUET_100.LZH 50883 2 Jul 94 Š3,50Ć New network for Atari computers,
supports MIDI, LAN, serial ports
Filearea: ST_GFX / ST Graphic Utilities
---------------------------------------
TTART133.ZIP 28539 4 Aug 93 Š1,50Ć Modular TT Screen Saver - After Dark
eat your heart out! (untested w/ST)
PCHROME4.ZIP 40547 13 Apr 94 Š1,50Ć PhotoChrome v4.00 - now loads any Targa
file, works on Mega STE w/16 MHz and Falcon
(not viewing), and more
Filearea: ST_COMMS / ST Communications
--------------------------------------
HUNTER.ZIP 4096 27 Dec 93 Š0,40Ć Find who has a modem out there.Only
works up to 2400 baud.
Filearea: MUSIC / Music files & MODules
------------------------------------------
DTRAK122.ZIP 63277 31 Dec 93 Š1,50Ć Excellent background .MOD player for
all STŠeĆ/TT/Falcons!
PROTRAC2.ZIP 99529 3 Jan 94 Š1,50Ć Protracker II for STE/TT. This version
Ono jes da je dosta toga za TT ali nije baš sve :)) Zanimljiv je LAN
softver, CD-ROM drajveri i UNARJ
komunikacije.35markiz,
-> #34, kermit> Zabavili smo se, a sad reci jel to PD/SW BBS ili nije.
E ja zvao taj Atlantis i tačno je da ima svega toga, tip daje prictup
(mada mi nije uspelo da ga dozovem u chat) ali sutra putujem pa nemam
vremena da probam u praksi. Kaže da nije piratski i da je sve legalno
što znači PD. Podržava i Jekyll protokol (chat, UL i DL istovremeno)
i baš sam to hteo da skinem ali mi nije uspelo :((( Nije ga vala teško ni
dobiti mada je meni išlo bolje oko 17-18 sati nego kasnije.
Ajd obradujte me informacijom kad se vratim da se odande lepo skida :))))
komunikacije.36markiz,
-> #35, markiz I još nešto ...... tip traži neki UL za kredite ??? koliki UL i da li se
dobija vreme ili šta već nisam saznao.
komunikacije.37ljubisha,
-> #36, markiz> I još nešto ...... tip traži neki UL za kredite ??? koliki UL i da li se
> dobija vreme ili šta već nisam saznao.
Nema problema. Imate engleski Interfejs za početak. :))
komunikacije.38uploader,
Neko je tražio Jekylla!!
Evo vam ga na...8-)))
Ciao svima
jeykll.zipkomunikacije.39zockey,
Jel' ima neko neki program za komunikaciju dva ST-a
preko MIDI-ja i da li to funkcionise?
>** Zockey **<
komunikacije.40bojs,
-> #39, zockey>> Jel' ima neko neki program za komunikaciju dva ST-a
>>preko MIDI-ja i da li to funkcionise?
Ja sam imao neki za umrežavanje preko MIDI-ja; kaži ako ti to odgovara,
pa da prevrćem diskete, možda ga nadjem. A, najbolje bi bilo da kažeš tačno
šta od komunikacija hoćeš, možda može i da se zbudži neki program ako
nemaš prevelike zahteve :))
komunikacije.41stefan,
-> #39, zockey> Jel' ima neko neki program za komunikaciju dva ST-a
> preko MIDI-ja i da li to funkcionise?
Nisam siguran šta ti tačno treba. Ako ti treba da povežeš dva atarija i
da razmenjuješ fajlove onda to može da uradi svaki iole pristojniji
komunikacioni program (sem Flash-a ;) Ako hoćeš da praviš nekavu "mrežu"
postoji i takav softver (čak se pojavljuju i nove verzije na stranim
bordovima) ali ja ga nemam. A možeš i preko Lan-a ako povezuješ Falkone,
TT-e i Mega STe ;)
komunikacije.42nemanja.,
Jel postoji sor za atarija?
komunikacije.43sfilip,
-> #42, nemanja.>> Jel postoji sor za atarija?
ma ima, ljubisha mi ga dao pre nekolko dana
komunikacije.44haevorn,
Zmodem 43, ali meni ne radi :( (not Flcon compatibl?)
gszrzs43.lzhkomunikacije.45boshko,
-> #42, nemanja.> Jel postoji sor za atarija?
Postoji. Mislim da ga ima u direktorijumu Sezama i zove se STor. Ako ga
nema viči pa ćemo da ti šaljemo (ima oko 35Kb).
komunikacije.46stefan,
-> #45, boshko>
> Postoji. Mislim da ga ima u direktorijumu Sezama i zove se STor. Ako ga
> nema viči pa ćemo da ti šaljemo (ima oko 35Kb).
Nema ga u diru već u staroj konferenciji. U svakom slučaju veoma je
daleko od onoga što prestavlja SOR na pc-ju ali može da posluži ako
pomoćno sredstvo da se formira exec koji se posle dovrši u nekom editoru.
komunikacije.47stefan,
-> #44, haevorn> Zmodem 43, ali meni ne radi :( (not Flcon compatibl?)
Pa, ako prvo arhiva je nepotpuna (nedostaje TT/Falcon verzija ;) a kao
drugo i ovo što je ovde nije baš sasvim ok, LZH prijavljuje grešku pri
raspakivanju takoda je text fajl zabrljan pa nism aimao želju ni prg da
probam.
komunikacije.48nemanja.,
Jel moze neko da posalje sor za atarija?
komunikacije.49ljubisha,
-> #48, nemanja.>Jel moze neko da posalje sor za atarija?
Ajde više, eve ga, ide... A moglo bi već jednom i u dir da se baci.
stor092.zipkomunikacije.50bojs,
-> #49, ljubisha>> >Jel moze neko da posalje sor za atarija?
>> Ajde više, eve ga, ide... A moglo bi već jednom i u dir da se baci.
Take it easy :))) Nemoj sad da ga skidam, je l' to onaj isti koji se nalazi u
staroj konferenciji? Ako je isti, ne samo da neću da stavim u dir, već ću i da
ga brišem odavde :)))
komunikacije.51ljubisha,
-> #50, bojs> Take it easy :))) Nemoj sad da ga skidam, je l' to onaj isti koji se nalazi
Baš taj. A što nećeš da ga prebaciš u dir? O:))
komunikacije.52bojs,
-> #51, ljubisha>> Baš taj. A što nećeš da ga prebaciš u dir? O:))
Dobro, kad je taj, nema ga više :))) (u staroj conf :))). U dir? no way
:))).
komunikacije.53ljubisha,
-> #52, bojs> Dobro, kad je taj, nema ga više :))) (u staroj conf :))). U dir? no way
Dobro, kolko tražiš da napišeš bolji, ti, ti moderaturu nijedan?!?
:)))
komunikacije.54kermit,
evo jedan mali pogramčić pa kome treba nek se igra pošto ga brišem. Možda
može u DIR?
komunikacije.55haevorn,
-> #54, kermita o cemu se radi u tom programu?
(ili: sta radi program
ili: cemu sluzi)
mrzi me da skidam ako je glup ;)
komunikacije.56bojs,
-> #55, haevorn>>a o cemu se radi u tom programu?
>>(ili: sta radi program
>>ili: cemu sluzi)
>>mrzi me da skidam ako je glup ;)
Potpisujem :))). Ni moderatori nemaju beskonačno vremena da pregledaju
sve što stigne :))). Zato, kaži, makar, šta radi :)).
komunikacije.57stefan,
-> #56, bojs> Potpisujem :))). Ni moderatori nemaju beskonačno vremena da pregledaju
>sve što stigne :))). Zato, kaži, makar, šta radi :)).
Meni bilo dosadno :) Program služi za ono uuencode/decode, podržava još
jedan način kodovanja meni nepoznat i radi join&split fajlova. Fino izgleda.
komunikacije.58kermit,
-> #55, haevorn Enkoder, dekoder, spliter itd.
komunikacije.59madamov,
-> #57, stefan
> Program služi za ono uuencode/decode, podržava još jedan način kodovanja meni
> nepoznat i radi join&split fajlova.
E, onda, u direktorijum s njim. B) Takvih nikad dosta. Mislim programa.
komunikacije.60djtom,
Treba mi kratak opis RUFUS-ovog SCRIPT jezika, primer datoteke logovanja na
SEZAM kao i kraći opis najvažnijih komandi RUFUSA.
HVALA!
komunikacije.61sammy,
Da li neko može da mi objasni zašto mi je brzina prenosa za DOWNLOLAD oko 5
puta manja nego za UPLOAD! To se događa u toku iste seanse pa je na taj način
isključena loša veza bar tako mislim?!?
Pozdrav SAMMY!
komunikacije.62eburanj,
-> #61, sammy Nisi rekao koji modem imas (koje brzine). Ako imas vise brzi od
2400, onda sistem (koji je na 2400 Bauda) ti salje na 2400 (download)
a ti saljes na tvojoj brzini (9600 ili koji vec imas).
Zato kad hoces da saljes nesto modemu manje brzine, postavi brzinu
porta (u komunikacionm programu) na brzinu receve-era (drugog
modema).
Aki
komunikacije.63amos,
Imam problema sa uploadom. Zapravo uopste mi ne uspeva :).
Probao sam i sa unitermom i rufusom i trapidom i koznačimesvene,
takođe i sa raznim verzijama zmodema (1-2.28) i shit...
Ukucam rz na unixu ili vaxu, pošaljem file i...
- nista se ne desi (timeout)
- prijavljuje nebulozan cps (oko 1000!) i puca (rufus)
Help (what to do...)!
pozdrav Sasa :)
komunikacije.64bojs,
-> #63, amos>> Imam problema sa uploadom. Zapravo uopste mi ne uspeva :).
>>Probao sam i sa unitermom i rufusom i trapidom i koznačimesvene,
Da li si probao sa R:\ATARIST\COMMS\ZMODEM11.LZH? Ako ni sa njim ne ide,
ne znam šta bi drugo moglo da pomogne.
komunikacije.65kermit,
-> #63, amos probaj sa CONNECT-om. Ja radim u njemu sa internim ZM-om i zadovoljan sam.
komunikacije.66madamov,
-> #63, amos> Ukucam rz na unixu ili vaxu, pošaljem file i...
Ako će nešto pomoći (znam da mi se tako nešto davno dešavalo na VAX-u)
sačekaj da prvo VAX pošalje zaglavlje (ono *B000....) pa tek onda pokreni
Zmodem kod sebe. Ukoliko skidaš fajlove sa Osmeha probaj da na UNIX-u Zmodem
pokreneš sa svičem -e (sz -e), tako nešto i piše na naslovnom ekranu kad se
uloguješ na Osmeh. Inače, kada sam ranije skidao fajlove sa UBBG-a (mail i
BITNET/Usenet liste) ni sa jednim Zmodemom nisam imao problema, tako da je
verovatno problem u nekom sviču pirlikom pokretanja sz-a na remote mašinama.
komunikacije.67amos,
-> #66, madamov Nije bilo problema sa downloadom. Ni sa sezamo, ni sa Unixom, ni sa
VMS-om. Međutim nikako mi ne uspeva upload. žak ne mogu da sredim pošteno
ni ASCII upload (pretpostavljam da je problem u tab-ovima) pa već duže
vreme čekaju neki C programi (seminarski) da se isprobaju na 64-bitnoj
RISC mašini (ah, tip longlong). Ne pada mi na pamet da ih prekucavam.
E sad, upload radi do dužine jednog bloka (i to ponekad!). To mi isto
dešava i na sezamu (doduše to su samo kraće exec datoteke, ali se muči
i prikazuje cps od 1000!). Muka mi je više od gnjavaže, ne znam da li da
probam sa xmodemom ili nečim sl.?
P.S. nije baš 64-bitna, ali nema veze... brza je ko đavo!
komunikacije.68stefan,
-> #63, amos> takođe i sa raznim verzijama zmodema (1-2.28) i shit...
A jesi probao ovu novu 4.0 valjda?
komunikacije.69madamov,
-> #67, amos> Nije bilo problema sa downloadom.
Prema opisu, rekao bih da imaš problem koji su imali svi Ataristi sa
hardware handshake-om: Atarijev ROM ima bagovte rutine za HH. ja sam rešenje
našao u korišćenju najstarijeg ZModema, onog što ti bojs preporuči, verzija 1.1
čini mi se. Ima nešto sporiji cps, ali se bar ne vraća na očetak prilikom
uploada. Ako ništa ne upali, probaj xmodem.
komunikacije.70amos,
-> #69, madamov Govoriš li o bagu sa RTS/CTS?
Pomažu li onda 'zakrpe' - čuo sam da ih ima negde po DIR-u?
komunikacije.71amos,
-> #68, stefan> A jesi probao ovu novu 4,0 valjda?
?
Najnovija koju sam ja video je 2.28 iz COMMS direktorijuma na sezamu
(doduše nisam nigde drugde ni tražio :). Gde to ima?
komunikacije.72ljubisha,
-> #69, madamov> Prema opisu, rekao bih da imaš problem koji su imali svi Ataristi sa
>hardware handshake-om: Atarijev ROM ima bagovte rutine za HH. ja sam rešenje
Aha. Ajde onda ovako. Šta može da zeza u samoj mašini kada neće da
radi download a upload radi lepo. Vlada (sammy) ima problema sa Mega2STE
prilikom prijema. Probao je modem (sa ili bez MNP5) na drugim kompjuteri-
ma (PC, Atari) i sve je OK. A kod njega pravi probleme. Ajde da su neke
veće brzine (preko 9600)... a i video sam svojim očima. Probali smo neko-
liko puta i slanje je OK a prijem jok. :(
komunikacije.73madamov,
-> #70, amos
> Govoriš li o bagu sa RTS/CTS?
Da, a zakrpe nisam probao, vrlo brzo sam modem prebacio na Meka i sa njega
zvao.
komunikacije.74madamov,
-> #72, ljubisha
> Šta može da zeza u samoj mašini kada neće da radi download a upload radi lepo
Ovo prvi put čujem i nemam blagu ideju o tome šta može da bude problem, mada
ne isključujem ponovo problem sa RTS/CTS.
komunikacije.75haevorn,
Vaš komm program ne pravi log-fajl?
ovo pomaže, ali ne zaboravite da ga
isključite pre nekog DL-a. Ex, da ovaj
pamti samo ono što _ulazi_ u računar, a ne i
ono što _izlazi_, tako da nema mogućnosti da
"provali" neku šifru ili sl.
acapture.lzhkomunikacije.76stefan,
-> #70, amos> Govoriš li o bagu sa RTS/CTS?
> Pomažu li onda 'zakrpe' - čuo sam da ih ima negde po DIR-u?
Ako imaš neki MNP modem onda je verovatno greška do toga. Instaliraj
neku zakrpu recimo onaj HSMODA*.* a mogao bi i Heavorn da skine sa Comneta
najnoviju verziju HSMODA04.ZIP. U svakom slučaju napiši kakav tačno modem
imaš pa da vidimo gde je problem.
Naravno, ako koristiš neki MNP onda moraš brzinu u kom. programu da
podesiš na veću od 2400 bauda.
komunikacije.77stefan,
-> #71, amos> > A jesi probao ovu novu 4,0 valjda?
>
> ?
> Najnovija koju sam ja video je 2.28 iz COMMS direktorijuma na sezamu
> (doduše nisam nigde drugde ni tražio :). Gde to ima?
Hmmm, vidi šta će ti stići na mail u toku današnnjeg dana ;)
komunikacije.78haevorn,
HELP!
Ne radi mi ZMODEM! iz čista mira mi pri pokušaju
UL-a ili DL-a Samo kaže: Carrier lost. Naravno, sve je
u redu sa vezom, samo zmodem ne radi. koristim
GSZRZ 43 ili47 ili nešto sl. Do pre dan je radio
bez problema...
komunikacije.79haevorn,
-> #78, haevorn// Help!
Problem je resen malo grubljim angazovanjem prema
utikacu/kablu koji spaja modem i racunarr, ali svi
komentari su dobrodosli...
komunikacije.80haevorn,
-> #76, stefan// a mogao bi i Heavorn da skine sa Comneta
// najnoviju verziju HSMODA04.ZIP.
:))))'
a tek malopre sam procitao ovu poruku... :)))
komunikacije.81haevorn,
-> #80, haevornAjde, da se ne bi mučili i opet se nešto bunili:
Fajl uz prethodnu poruku je .zip, a ne lzh
(u opianju je štamparska greška, pa...)
komunikacije.82haevorn,
-> #81, haevornA u cilju boljeg RTS-a (i Cts,a naravno) ;)))
evo ga još jedan prg-čić...
hs_fix13.zipkomunikacije.83sammy,
-> #79, haevornmislim da je taj program zasticen, pa dok ga ne registrujes, nece da radi
korektno. Bar je tako bilo kod mene. Ako imas registrovanu verziju - salji na
mail!!!
pozdrav, sammy!
komunikacije.84stefan,
-> #80, haevorn> a tek malopre sam procitao ovu poruku... :)))
E pa pročitaj je ponovo ;)) ti si skinuo hsmoda03.zip a na tom istom
bordu se nalazi i novija verzija hsmoda04.zip :) Ajd sad, na radni zadatak
;)
komunikacije.85bojs,
-> #83, sammy>>korektno. Bar je tako bilo kod mene. Ako imas registrovanu verziju - salji na
>>mail!!!
Šalji ti ovakve poruke na mail, da ne bi postao rekorder po broju
zvezdica!
komunikacije.86haevorn,
-> #81, haevornotkrio sam još jednu štamparsu grešku u poruci 3.80
radi se o fajlu hsmmodda04.zip, a ne 03
:))
sorry, i mene je z bunilo...
HAEVORN v.b.
komunikacije.87stefan,
-> #86, haevorn>otkrio sam još jednu štamparsu grešku u poruci 3.80
>
>radi se o fajlu hsmmodda04.zip, a ne 03
Rad bih bio saznati kako uspevate ovako da zaje*ete imena fajlova koje
šaljete? :))
.to bojs uzmi ovaj fajl preimenuj ga sa hsmoda03.lzh u hsmoda04.zip i stavi
ga u dir :))
komunikacije.88haevorn,
Konekt...
komunikacije.89z.velj,
-> #88, haevorn A jel može i jedno kratko uputstvo? Ono Nemačko mi je od slabe vajde.
komunikacije.90stefan,
-> #89, z.velj > A jel može i jedno kratko uputstvo? Ono Nemačko mi je od slabe vajde.
Uh, znači opet švapska verzija :( Za prvu pomoć možeš da u nekom disk
editoru edituješ njegov RSC fajl i tamo nađeš mesto na kome piše slovo D a
posle toga nešto kako "E-english D-deutch" onda to slovo "D" promeni u "E" i
imaćeš dialoge na engleskom.
komunikacije.91z.velj,
-> #90, stefan> Uh, znači opet švapska verzija :( Za prvu pomoć možeš da u nekom disk
> editoru edituješ njegov RSC fajl i tamo nađeš mesto na kome piše slovo D a
Probaću. Hvala.
komunikacije.92.hik,
Pozdrav svim ataristima :) Zanima me koji je trenutno najbolji QWK off
line reader i naravno gde se može naći. Takođe me zanima da li postoji
OLR koji podržava Blue Wave format.
Takođe bih vam bio zahvalan ako biste mi rekli koji su trenutno najbolji
komunikacioni programi za atari.
Programe bih ostavio na raspolaganje korisnicima svog sistema, jer postoje
korisnici sa Atarijem, ali bez off line reader-a.
Aca
komunikacije.93bojs,
-> #92, .hik>>Pozdrav svim ataristima :) Zanima me koji je trenutno najbolji QWK off
>>line reader i naravno gde se može naći. Takođe me zanima da li postoji
>>OLR koji podržava Blue Wave format.
>>Takođe bih vam bio zahvalan ako biste mi rekli koji su trenutno najbolji
>>komunikacioni programi za atari.
Što se tiče, OLR, tu nemaš baš mnogo sreće, svi mi kuburimo s tim. Povremeno
se pojedinci ponude da napišu nešto tako, ali, za sada, slaba vajda :(((.
Za komunikacione programe, neće biti problema, ima ih k'o pleve, jedino će
sad biti svadje koji su najbolji :))). Ukratko, popularni su RUFUS i CONNECT
(ja ih lično ne volim, ali ima puno onih koji se ne slažu sa mnom :)). Svakako
treba pogledati i UNITERM, a onima koji imaju malo memorije, može biti
zanimljiv i DTERM. žućeš, verovatno i bar jedan glas za TRAPIDO, ali bih ga ja
zaobišao u širokom luku. Sve ove programe možeš naći u ATARIST\COMMS\
direktorijumu, a od onih koji nisu PD/SW, tu je stari dobri FLASH (1.6), koji
ja vrlo uporno koristim :)).
komunikacije.94stefan,
-> #93, bojs>>>Pozdrav svim ataristima :) Zanima me koji je trenutno najbolji QWK off
>>>line reader i naravno gde se može naći. Takođe me zanima da li postoji
>>>OLR koji podržava Blue Wave format.
>
>>>Takođe bih vam bio zahvalan ako biste mi rekli koji su trenutno najbolji
>>>komunikacioni programi za atari.
>
>
> Što se tiče, OLR, tu nemaš baš mnogo sreće, svi mi kuburimo s tim. Povremeno
>se pojedinci ponude da napišu nešto tako, ali, za sada, slaba vajda :(((.
Jooooj, modulatore...:)) žovek pita za QWK off line reader a to postoji i
čudi me da ga nema u diru (zato ti ga sada šaljem na mail :) Dakle, QWK reader
postoji, zove se CQWKE203.LZH i očekujte ga u diru :) Takođe, onima kojima ga
koriste bih preporučio da skinu programče koje se nalazi uz poruku 9.802 u
prošloj atari konferenciji, pomoći će im :) Inače, uz dotični reader bih toplo
preporučio i TOS 1.4 mada radi on i sa starijim verzijama. Što se tiče Blue
Wave formata negde sam pročitao da Mountain QWK (MQWK) reader podržava i taj
format (ili bar neka njegova verzija 2.x). Na žalost
ja ga nemam pa ako neko ima dotični neka ga baci ovamo-baš zainteresovan da ga
vidim. Eto toliko od mene sada (kucam on-line :)
komunikacije.95bojs,
-> #94, stefan>> Jooooj, modulatore...:)) žovek pita za QWK off line reader a to postoji i
Nemoj da te izmoduliram... :))). Nisam imao blagu predstavu da postoji,
a ti, ako si znao i imao ga, smatraj se glavnim krivcem što ga nije bilo u
dir-u :))).
komunikacije.96zeus,
-> #95, bojs> Nemoj da te izmoduliram... :))). Nisam imao blagu predstavu da postoji,
Pa izgleda da je doslo vreme da se promeni HIGIJENICAR i postavi se pravi
MODERATOR (koji zna sta radi, zna sta postoji od programa i temeljito iste
`nove` otkriva nama `laicima` i upucuje u dir.
Izgleda da je naseg HIGIJENICAR-a pregazilo vreme, izgleda da nema dovoljno
vremena da ZNA sta se desava sa softwerom (novim) vec se ZEZA sa nekim
praistorijskim programima (koje svima mirne savesti PREPORUCUJE) i
najizglednije je da nas HIGIJENICAR ima jedino dovoljno vremena za CHATovanje
(mozda mu je to i jedina SATISFAKCIJA s obzirom da kao HIGIJENICAR ima vise
od 3x30min dnevno pristupa).
> ... smatraj se glavnim krivcem ...
Ne Zaboravi Da Je Napad Najbolja Odbrana!
I na kraju ove opaske nemaju nikakvu perspektivu da pokusavam da sebe izglasam
za moderatora (VEC SU REALNA SLIKA DESAVANJA)!
Raimovic Ljubisa.
komunikacije.97eburanj,
Imam problemčić:
Kada zovem neki drugi grad (recimo modemo BGD│), ako je vezaĐą│
zauzeta , centrala ne šalje onaj zvuk, š#već ponovo dobijam zvuk
za SLOBODNU vezu. Kako da podesim modem i prg. CONNECT da prilikom
zvanja modem "ne zna da prepozna BUSY signal" ili nešto slično?
MKOSANOVIĆ
komunikacije.98bojs,
-> #96, zeus Uvek sam voleo direktan nastup :)))
>>Pa izgleda da je doslo vreme da se promeni HIGIJENICAR i postavi se pravi
>>MODERATOR (koji zna sta radi, zna sta postoji od programa i temeljito iste
Može biti da si u pravu, samo, mislim da si izabrao pogrešno mesto da
izneseš svoje mišljenje. Svakako da oni koji odlučuju o postavljanju
moderatora prate ovu konferenciju, po službenoj dužnosti, ali bi tvoja
opaska možda imala malo veću težinu da si se obratio direktno njima, ovako
će, najverovatnije, biti tretirana kao sasvim bezazlen incident u
konferenciji.
>>Izgleda da je naseg HIGIJENICAR-a pregazilo vreme, izgleda da nema dovoljno
>>vremena da ZNA sta se desava sa softwerom (novim) vec se ZEZA sa nekim
>>praistorijskim programima (koje svima mirne savesti PREPORUCUJE) i
>>najizglednije je da nas HIGIJENICAR ima jedino dovoljno vremena za CHATovanje
>>(mozda mu je to i jedina SATISFAKCIJA s obzirom da kao HIGIJENICAR ima vise
>>od 3x30min dnevno pristupa).
Vidiš, ovaj deo tvoje poruke ima provokativan i pomalo uvredljiv smisao
(po mom ličnom mišljenju, a ja imam ovlašćenje od Uprave da postupam po
ličnom mišljenju), pa bih tu poruku, da je upućena nekom drugom, bez mnogo
razmišljanja, obrisao, medjutim, pošto je upućena baš meni, dozvoliću sebi
luksuz da je ostavim svima na uvid. Poruka zaista kvari HIGIJENU koja je
oduvek postojala u ovoj konferenciji, i mnogo pre nego što si ti došao,
ako ništa drugo, nema veze sa temom u koju si je poslao, a ne znam ni u
koju temu bih je prebacio (osim, možda, u jednu temu koju ti ne vidiš; za
sada ti neću reći kako se ta tema zove)
>> > ... smatraj se glavnim krivcem ...
>>Ne Zaboravi Da Je Napad Najbolja Odbrana!
Znam to, vrlo dobro; vidim, i ti znaš, samo mi nije jasno od čega se
braniš, citati koje si naveo su iz poruke koja je reply stefan-ovoj
poruci, a on mi ničim nije dao do znanja da mu bilo šta smeta u toj (ili
bilo kojoj drugoj) poruci, još manje da mu je potreban neko da ga brani od
mojih 'napada'.
>>I na kraju ove opaske nemaju nikakvu perspektivu da pokusavam da sebe
izglasam
>>za moderatora (VEC SU REALNA SLIKA DESAVANJA)!
Ne znam kako da shvatim tvoju potrebu da SVOJE mišljenje pokušaš da tako
autoritativno proglasiš realnom slikom dešavanja (?)
Na kraju, zamolio bih te da mi NE repliciraš ovde, ova konferencija
zaista ne služi tome, ako imaš bilo šta da mi kažeš, imaš mail, neka ove
dve poruke ostanu usamljen primer šta NE treba pisati u conf.
komunikacije.99.hik,
-> #94, stefan>> čudi me da ga nema u diru (zato ti ga sada šaljem na mail :) Dakle,
>> QWK reader postoji, zove se CQWKE203.LZH i očekujte ga u diru :)
Koliko memorije zahteva CQWK?
komunikacije.100madamov,
-> #97, eburanj
> Kako da podesim modem i prg. CONNECT da prilikom zvanja modem "ne zna da
> prepozna BUSY signal"
Stavi u init string X1, a možeš i S7=30 ili neku drugu vrednost da ne bi
čekao čitavu večnost da modem, u slučaju zauzeća linije, ponovo krene da vrti
broj.
komunikacije.101stefan,
-> #99, .hik> Koliko memorije zahteva CQWK?
Trebao bi koliko se meni čini da radi čak i na mašinama od 512Kb (mada
sa druge strane ja to nikome ne bih preporučio ;)