komunikacije.413stefan,
-> #960, stefan>sting.lzh 294k Sting (04.Jan.98); TCP/IP podrška za Atari (SLIP/PPP)
>coretool.lzh 31k CoreTool (10.Mar.98); update za Sting (04.Jan.98)
>module.lzh 35k Module (10.Mar.98); update za Sting (04.Jan.98)
Ovo je osnovni deo za pristup internetu koji kako se vidi iz opisa pruža
TCP\IP podršku. Sting je kompletan paket dok druge dve arhive
predstavljaju update nekih delova tj. nekih direktorijuma. Razlog zašto je
ovo ovako okačeno i označeno (datumom a ne verzijom) je što takav sistem
koristi autor: okači kompletnu verziju na svoj sajt zatim kači te updateove
do trenutka kada okači kompletno novu verziju.
Ono što morate imati da bi ste koristili ovaj paket je neka vrsta
control panela koji podržava CPX module - u diru (atari\util\cpanel\)
imate tri takva: XControl, Zcontrol i Cops. Takođe ono što je izuzetno
preporučljivo je da koristite nove RS232 rutine koje se nalaze u
atari\system\ diru pod imenom HSMODA07 (ukoliko koristite bilo koju drugu
zakrpu moja vam je preporuka da pređete na ovu).
Za početak ono što vam je neophodno iz Sting arhive je ono što ide u
AUTO folder kao i direktorijumi STING I DIALER (koje je opet za prvo
podešavanje najlakše staviti na C: a posle možete da promenite INF fajlove
i da ih premestite negde drugde). Takođe CPX module morate da stavite tamo
gde vam i ostali stoje. Pored podešavanje koje radite u control panelu ono
što je važno za vašu konekciju nameštate u fajlu DIALER.SCR koji možete
editovati ili iz samo dialera ili iz text editora. Kako god to da radite
sačuvajte originalni pošto se u njemu nalaze opisi opcija.
Sam Sting je mnogo bolje urađen nego njegov prethodnik Stik. Pošto
podržava odgovarajuće protokole kod svih provajdera gde se iz Win95
konektujete onako lepo, unevši samo telefonski broj dok sve ostale podatke
o DNSovima i ostalom vaš kompjuter preuzme od njihovog servera moći ćete
to isto da uradute i sa Stingom. Dakle ukoliko se konektujete na Eunet,
Beotel, Sezampro... ne morate unositi nikakve podatke o DNSovima već samo
tel. broj i vaš "PAP" username i pass. Ukoliko se konektujete recimo na
Afroditu onda verujem da će podešavanje DNSova biti neophodno.
Sve se ovo relativno jednostavno namešta samo postoji jedan potencijalni
problem. U glavnom CPXu postoji jedan slajder koji služi za setovanje
"osetljivosti" Stinga. Pre nego što uopšte počnete da se igrate sa
Dialerom idite u control panel aktivirajte Sting (to morate da uradite u
dva CPX modula) i gledajte šta se događa sa vašom mašinom. Ukoliko ona
"bombira" probajte da povećate onu vrednost na slajderu (početna je 50).
Ukoliko ni tako ne sredite stvar onda za početka isključite sve auto
folder programe pa se malo igrajte sa njihovim vraćanjem i podešavanjem
one vrednosti.
Eto toliko za sada , nastaviće se :)
komunikacije.414stefan,
-> #413, stefan A evo i jednog primera dial.scr fajla koji je proveren sa SezamPro-om.
Ono što je bitno je da upišete svoj username i password tamo gde je
potrebno i da ukoliko se radi o nekom drugom sistemu promenite vrednost
HOSTNAME stringa u skladu sa vašim provajderom (recimo eunet.yu u slučaju
Euneta tj. uvek ono što se nalazi desno od znaka @ u vašoj email adresi)
i naravno telefonski broj. Ovaj skript bi trebao da radi sa skoro svim
provajderima ali u ovom obliku neće raditi sa Afroditom pošto su potrebne
neke izmene.
dial.scrkomunikacije.415stefan,
-> #960, stefan>cab15.lzh 595k Cab 1.5; browser za HTML dokumente
>cab2demo.lzh 414k Cab 2.0 demo; funkcionalan demo novije verzije CABa
>cab_ovl.lzh 47k CAB OVL 1.2805; omogućava on-line rad CABu sa Sting-om
Da pojasnim i ovde neke stvari. Pre svega, ovaj cab_ovl fajl vam je
neophodan ako želite da surfujete po internetu. On predstavlja vezu
između Stinga i CABa i smešta se u CABov direktorijum za module. U ovim
novijim verzijama dolazi sa jednim inf fajlom koji možete ali ne morate da
iskopirate.
Što se browsera tiče, ver. 1.5 je poslednja Freeware verzija čija je
najveća mana to što ne podržava frejmove u html dokumentima. Verzija 2.0
donosi podršku za to ali je na žalost komercijalna. Kod ove demo verzije
pored toga što vas povremeno guši sa onim demo dialogom nema podrške za
hotlistu sa vašim omiljenim sajtovima. Što se tiče narednih verzija (2.5,
2.6 i 2.7) one su se prodavale sa svojom TCP/IP podrškom i nije mi poznato
da li se mogu naterati da rade sa Stingom. Demo verzije 2.7 sam skoro
okačio u konfu pa ako je neko voljan da proba može da to uradi sa njom.
komunikacije.416vdjole,
-> #415, stefan> Što se tiče narednih verzija (2.5,
> 2.6 i 2.7) one su se prodavale sa svojom TCP/IP podrškom i nije mi poznato
> da li se mogu naterati da rade sa Stingom.
Mogu. CAB 2.6 radi lepo, samo treba postaviti odgovarajući CAB.OVL
komunikacije.417manga,
DolphinBBS
Otvorena nova kon. posvecena ATARI racunarima.
non stop
totalno free
tel 011-647-946
komunikacije.418manga,
DolphinBBS
NOD : 1
BPS : 14.400
TEL : 011/647-946
Radno vreme : NON STOP
Slike, XXX, Letitia Casta, MANGA slike, MangaSEX, Star Trek slike..
32 konferencije i jos mnogo toga.
████
████
████ ████
████ ████
████
████
DolphinBBS
komunikacije.420vvujacic,
Evo najnovije verzije NEWSIE-a, program za Internet. Sluzi za
WEB, NEWS, EMAIL i FTP. Kao program koji drzi vezu moze da koristi
STING.
news94s.zipkomunikacije.422vdjole,
-> #420, vvujacicOk, za slučaj da ovde još ima živih, evo i poslednje verzije CAB.OVL;
ovo je univerzaLJna varijanta, za STiK, STiNG, IConnect, MintNet...
Overlej se stavlja u folder sa CAB modulima i konfigurise preko svog .HTM
fajla koji treba da je u istom folderu.
cabovl.lzh