muzika.307spale,
-> #222, markom>> E, ajde nabaci za Iron Maiden i za Killers, oni mi jedini fale, EMI ih
>> nije štampao ni na CD-ovima :(((
Zar? A ja se baš ponadao da ću dobiti tekstove za Iron Maiden, pošto mi disk
stiže sledećeg vikenda :( Kojo, ne bilo ti teško... ;)
Nikola
muzika.308spale,
-> #183, markom>> I Maideni ...
Scream for me Long Beach!! Scream for me Long Beach!!!!! :)
Nikola
muzika.309spale,
-> #167, armitage>> Hej, hej, nema potrebe da se mučiš, jer se svi tekstovi mogu naći na
Dobro da si mi rekao. Još nisam počeo. ;)
Nikola
muzika.310spale,
-> #187, armitage>> Bruce Dikinson & Steve Harris / Iron Maiden, Angus Young / AC/DC,
žuo sam da su mejdeni našli novog pevača. Aj' ako je neko video i čuo dotičnog
nek baci par ocena. Šteta što ode Brus, bio je haos frontmen. :(
>> Hetfildova lirika, Hammetove solaže, Ulrihova koordinacija pokreta ruku i
"""""""""
Moram ti priznati, iako volim metaliku, da imam utisak da Hemet nije baš neki
gitarista. Jes' da ga je učio Satriani, ali je verovatno bežao sa časova ;)
Ono što sam imao prilike da čujem sa nekih koncertnih albuma, nije me baš
oduševilo, čak štaviše, veoma sam se neprijatno iznenadio kad sam čuo kako
greši. :( A i ove solaže sa vahom (kako se piše ovo 'vah'?) mi sve dosta liče
jedna na drugu.
Nikola
muzika.311m.hristodulo,
-> #244, robert>> If you're so funny
>> then why are you on your own tonight?
I know it's over
And it never really began
But in my heart, it was so real
--
Predivno!
muzika.312m.hristodulo,
-> #295, gremlin>> Jean? Hm, nisam cuo, o cemu se radi?
To bese neki malotirazni single. Znam jednu
osobu u BGD koja to ima.
--
Castite me pivom na Demiji.
muzika.313m.hristodulo,
-> #147, markom>> Sta si ovim hteo da kazes majke ti ?
Hteo je da kaze da su metalci nevidjeni
lozaci -- najveci seljaci u USA.
--
Mladost ne opravdava besvest!
muzika.314m.hristodulo,
-> #111, vcalic>> Konacno smo dobili studijske
>> verzije nekih legednardnih pesama, npr. Za tebe
>> (najlepsa ljubavna pesma YU roka), Ljudi kao ja,
>> Disco is not dead, Io sono dittatore, Pula i
>> Spavaj, spavaj.
Joj joj, sto bih ja to volio imati, :-)
--
Thank you 5000 people.
muzika.315m.hristodulo,
-> #235, fancy>> p.s. Leave home, Pleasant dreams.
I meni su ovo omiljene ploce, uz prvi album.
Mondo Bizzaro manje vise, mada ima nekih genijalnih
stvari.
--
Ooohueeeh, do it one more time for me.
muzika.316m.hristodulo,
-> #112, niklaus>> Malisa & Osmehovci? (:
Ajd videcu, mada nista ne obecavam. Na tom
Internet muzickom serveru nema tako bizarnih stvari
-- na zalost. Drugi je problem sto moram da ustanem
u 10 ujutru da bih to pokupio.
--
Castite me pivom na Jamiji.
muzika.317m.hristodulo,
-> #225, markom>>*** Gou Dzoni go go gou, Dzoni bi gud :)
>>
>> Koja je to pesma majke ti?
Auuu, sedi jedan!
--
Prepisujem B92 tri puta dnevno.
muzika.318markom,
-> #300, index*** Ružan album? Zato što su doterali produkciju tako da
*** mogu i spotovi da im se vrte? (pre svega mislim na minutažu)
U tome je i poenta! Uporedi pesmu Phantom Lord sa Sad but True ? Koja bolja,
brža, žešća, itd? Zašto moraju da im se vrte spotovi ? Pogldeaj Iron Maiden,
uvek su imali bolju produkciju od Metallice, ali _nisu dali_ da se njihovi spo-
tovi vrte.
muzika.319markom,
-> #308, spale*** Scream for me Long Beach!! Scream for me Long Beach!!!!! :)
...the iroooooon maiiiiiden :)
muzika.320markom,
-> #310, spale*** žuo sam da su mejdeni našli novog pevača. Aj' ako je neko video i čuo
*** dotičnog nek baci par ocena. Šteta što ode Brus, bio je haos frontmen. :(
Pričalo se da će im doći M.Kiske / Helloween. On je sa njima čak i pravio neke
snimke, a ja sam bio te sreće da jedan takav slušam. Ta pesma, ne mogu da se
setim kako se zove, ne zvuči loše, ali više liči na Helloween nego na Maiden.
Izgleda da mkiske :) ipak nije prešao u Maiden, a ko je došao pojma, nemam, mo-
žda ima se vrati Bruce, sve je moguće ;)
muzika.321dr.grba,
-> #283, armitage>> Richie Sambora je pored normalnog mikrofona, imao i jedan za koji
>> je bilo prikačeno parče metala (?), nešto nalik na lenjir. Bilo
>> kako bilo, Richie to gurne u usta i onda ispušta raznorazne
>> (zanimljive) zvukove.
Richie Sambora je jedan od malog broja gitarista svetske scene koje
vrlo cenim, jer svira mozgom.
To što opisuješ nisam video, ali podseća na funny, spravicu koja
preko malog mikrofona na ustima ili u ustima (!) i odgovarajuće pedale
dopušta stvaranje raznih efekata na gitari (gitara "govori" ili nešto
slično wah-wah pedali, ali oštrije).
Ekvivalent faniju je vokoder, sprava koja filtrira ljudski glas kroz
sintisajzer. Danas se vokoder, zahvaljujući svemoćnim semplerima,
uglavnom retko sreće. Ali o tome mogu i drugi nešto bolje da kažu.
muzika.322dr.grba,
-> #284, armitage>> Ne znam ... mene oni naprosto oduševljavaju ..
>> Problem je u tome, što od njih imam samo M.U. (the best of) :((
Problem kompilacija je da su skoro uvek krnje, a što je najgore, teško
je steći valjanu sliku o nekom muzičaru/grupi.
Jethro Tull imaju stvarno mnogo, mnogo odličnog materijala. Lično
najviše volim da slušam dve ploče, koje iako nisu najbolje što su
Jethro Tull napravili vrede pažnje: "Songs from the wood" i "Heavy
horses".
Ovde, naravno, poseban uticaj na moj izbor ima sećanje na prvi susret
sa grupom, koji se baš desio posredstvom ove dve ploče.
muzika.323mdave,
-> #310, spale■> Moram ti priznati, iako volim metaliku, da imam utisak da Hemet
■> nije bas neki gitarista. Jes' da ga je ucio Satriani, ali je
■> verovatno bezao sa casova ;) Ono sto sam imao prilike da cujem sa
■> nekih koncertnih albuma, nije me bas odusevilo, cak stavise, veoma
■> sam se neprijatno iznenadio kad sam cuo kako gresi. :( A i ove
■> solaze sa vahom (kako se pise ovo 'vah'?) mi sve dosta lice jedna
■> na drugu.
Nista bez Dave-a iz Megadetha!
muzika.324index,
-> #278, dr.grba[] Al' bi Galija danas bila velika grupa da nisu snimili ništa
[] posle drugog albuma...
Još bolje bi bilo da nisu snimili ništa ;>.
Nenad
muzika.325index,
-> #282, armitage[]> ÎÍ> Nije skins, on je pacijent...
[]>
[]> Nisam upućen, ali u čemu je razlika..?
[]
[] Pacienta ima šanse izlečiti ... ;))
I skinsima će kosa kad-tad porasti ;).
Nenad
muzika.326peacock,
-> #283, armitage#### prikačeno parče metala (?), nešto nalik na lenjir. Bilo kako
#### bilo, Richie to gurne u usta i onda ispušta raznorazne
#### (zanimljive) zvukove.
To je plastično crevo, a zove se, čini mi se, vocoder.
muzika.327peacock,
-> #284, armitage#### Problem je u tome, što od njih imam samo M.U. (the best of)
#### :((
Od toga se počinje, ne? Imam ja jedno 20 komada, ali nemam
vremena za presnimavanja. Kada smo već kod njih, izašla je
kolekcija diskova Baker Bottom Tapes na kojima se nalaze
remiksi njihovih pesama, a mnoge su potpuno prerađene.
Fantastično zvuči! Do mene je dospeo disk No. 3, pa ako neko
naleti na komplet, neka ne okleva. Ultimativna kolekcija i za
one koji imaju više ploča.
muzika.328peacock,
-> #291, todorp#### E obavezno nabavi 'Bursting out', zivi album. To je tek
#### svirka. 'Minstrel in the galery' je isto MOCAN. Ma sta
#### pricam, sve sto urade je majstorski:).
Svirka je tek kad odeš na koncert. Bili su, srećom, u
Beogradu.
Bio sam dovoljno veliki da me tata i mama puste na koncert :)
A da rade majstorski, rade. Pre par nedelja radio sam emisiju
na televiziji posvećenu njima. Ljudi su bili oduševljeni.
muzika.329peacock,
-> #296, index#### ŠĆ "Acid eaters"... žuo sam ga kod ortaka (obrade - ali
#### kakve..;) ŠĆ i super je - naročito za divlje partije..!
####
#### Fantastičan album... Uh, nisam ga slušao već tri dana...
#### gde mi je kaseta? Aaaa, tu je... :)
Svakog dana, za dobro raspoloženje :) Disk i ne vadim :)
muzika.330peacock,
-> #286, fancy#### Zamisli party, mi kao se upili, a onda Elvis kao uzme gitaru
#### i krene... jaooo Alison, jaooo Accidents will happen...
#### i dva dana kasnije, kad ispuca repertoar krene sa
#### obradama..;)
Sa Almost Blue? Taman kada budemo "zrelo pijani", što bi
rekao Woodie Allen :)
muzika.331dcolak,
-> #292, darone│>> E, ako si ti SKINS... ;)))
│
│ E, to već nisam! Molim lepo, nemoj da se vređamo ;) Metalcu nijedan! ;))))
───────
E tako već može :))
Sledge DAMMIR!
muzika.332dcolak,
-> #308, spale│>> I Maideni ...
│
│ Scream for me Long Beach!! Scream for me Long Beach!!!!! :)
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRRRHHHHHHHHHHH!!!
Scream for me Los Angeles!!
:))) Jeah, neprevaziđeno :)
I am a man who walks alone..
Sledge DAMMIR!
muzika.333dcolak,
-> #302, jovca.car│/ * No, ima jedna grupa, uvek joj zaboravim ime. Peva tip, al' ko da peva
│/ * neki mali klinac. I sve kao da je neka "dečja" pesmica, a u stvari je
│/ * težak core.. Zna li neko o čemu se radi? :)
│
│ Nine Inch Nails?
Nope, setih se, Primus :)
Sledge DAMMIR!
muzika.334mikis,
-> #229, markom+> E kad smo kod Dikensona i Maidena, jel istina da u Maidenima sad peva M.
+> Kiske, to je onaj iz Helloweena ?
Nije. Na zalost :((( Njega sam zaboravio da spomenem kao pevaca
itekako vrednog postovanja. Covek ima sjajan glas i licno mislim da bi
on bio najbolja zamena za Dikinsona. Kazu da sada u Mejdenima peva tip
koji ne moze da prismrdi ni jednom ni drugom... :(((
muzika.335mikis,
-> #237, fancy+> a sto se onog repa sa devojcicom o Cedom u ducanu
+> tice, toga se ne secam iako imam predmetnu kasetu.
Mislim da se nije radilo o toj kaseti. Doduse, bio je tu i Jura.
Nego, hoces da kazes da na toj tvojoj kaseti ima i "Fuck S.M"? :))
muzika.336mikis,
-> #249, dr.grba+> A kako se zovu oni sto mikrofone upotrebljavaju tako da zvuce kao
+> da su neispravni? Videh na TV da ima i kod nas takvih bendova...
Mislis na Grind core? Taj 'pravac' su zapoceli Napalm Death (sada
sviraju klasican Death metal). U pocetku su neki koristili i distorzije
na mikrofonima, ali sada su se izvezbali, pa im vise nikakvi efekti ne
trebaju ;))
Sto se nasih bendova tice, treba pomenuti PMS - teski grind, i sto
je najcrnje, ceo bend cine ribe! :))
muzika.337mikis,
-> #267, dcolak+> Oni su, definitivno, nemacki bend :)
Queensryche nemacki bend? Odakle ti to? :))
muzika.338mikis,
-> #268, dcolak+> Ministry? Naah, njegov glas je perfektan..
Cini mi se da covek nije mislio na Ministry. Ako mislite na pesmu
"Jesus Built My Hotrod", treba napomenuti da tu peva tip iz Buthole
Surfersa (zna li neko kako se zove?)
+> No, ima jedna grupa, uvek joj zaboravim ime. Peva tip, al' ko da peva
+> neki mali klinac. I sve kao da je neka "decja" pesmica, a u stvari je
+> tezak core.. Zna li neko o cemu se radi? :)
OLD (Old Lady Drivers)? Na njih mislis? Ludi su ko struja ;)) Tip
ima glas ko Paja Patak ;)))
muzika.339fancy,
-> #323, mdaveŮŢ> Nista bez Dave-a iz Megadetha!
Misliš, onog koga zovu Mdave..;)) ?
muzika.340fancy,
-> #312, m.hristoduloŮŢ> Castite me pivom na Demiji.
Kad ga vidim na mom kasiću..:))
muzika.341fancy,
Treba mi...
1. Tekstovi Elvis Costello-a sa prva tri albuma.
2. Snimci grupe The Adverts (Gary Gilmore's Eyes..:)
3. Album X-Ray Spex - Germ free adolescents
4. Snimak grupe Jam - "So sad about us", negde iz 1979.
svojevremeno je bio "na bloku" u Studiju B, što znači da je
izašao _na nekakvoj_ ploči. Budući da sam upućen u diskografiju
dotičnih, izostavite trivijalne predloge..:)
5. I album grupe Penetration - Moving Targets
6. Bilo šta od grupe "1992" (mislim da se tako zove) - 1979-80 su imali
fantastičan singl (maksi singl, čini mi se - "ONCE AGAIN")
Pomenutu muziku bih da snimim, ali ne odbijam ni kupovinu..:)
(to je tek deo..:)
muzika.342fancy,
-> #333, dcolakŮŢ> Nope, setih se, Primus :)
Jeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
(Beše Tom Waits gostovao u jednoj stvari.. Tom the cat ili tako
nekako?)
muzika.343fancy,
-> #335, mikisŮŢ> Mislim da se nije radilo o toj kaseti. Doduse, bio je tu i Jura.
ŮŢ> Nego, hoces da kazes da na toj tvojoj kaseti ima i "Fuck S.M"? :))
DA to je TA kaseta.
muzika.344mikis,
-> #283, armitage+> Richie Sambora je pored normalnog mikrofona, imao i jedan za koji je bilo
+> prikaceno parce metala (?), nesto nalik na lenjir. Bilo kako bilo, Richie
+> to gurne u usta i onda ispusta raznorazne (zanimljive) zvukove.
Nije bas tako. Ta spravica se zove Talk Box. Pomocu nje mozemo
'pricati" na gitari. Naime, radi se o sledecem. U jednoj (potpuno
zatvorenoj) kutiji nalazi se gitarsko predpojacalo sa zvucnikom. U nju
se ubode gitara. Zvucnik je potpuno zatvoren sa svih strana, ima jedino
jedan mali otvor, na koji ce prikaci jedna cev (savitljiva). Kraj te
cevi stavlja se u usta.
Tako, zapravo, usta sluze kao rezonantna kutija za zvuk koji dolazi
iz Talk Boxa. Naravno, preoprucljivo je da tu bude i mikrofon, kako bi
se to sto bolje culo :)
Efekat je bio vrlo popularan krajem 60-ih i tokom 70-in godina, a
koristili su ga Hendrix i Piter Frempton, izmedju ostalih. U novije
vreme, mogao se cuti u pomenutoj pesmi grupe Bon Jovi, kao i u pesmi
"Kick Start My Heart" grupe Motley Crue (pri kraju pesme, zvuci kao Wah
na glasu).
Ipak, sve to nema veze sa onim sto je covek na pocetku pitao (o
Grind core bendovima) :))
muzika.345mikis,
-> #289, vitez.koja+> Na koncertu Bloodbath-a u Domu Omladine prosle godine tip koji peva sa
+> distorzijom ili cime vec ne glasu pruza mikrofon nekom iz publike, da se
ovaj
+> prodere... zvuk je apsolutno isti kao da ga je "pevac" otpevao...
Pevac Bloodbatha (Daca) ne koristi distorziju na mikrofonu, kao ni
vecina drugih Death i Grind bendova... Sve sto je potrebno su dobre
glasne zice i znatan kapacitet pluca ;)) Nije mudrost jednom se
proderati, fora je izdrzati ceo koncert :)))
muzika.346mikis,
-> #310, spale+> Moram ti priznati, iako volim metaliku, da imam utisak da Hemet nije bas
neki
+> gitarista. Jes' da ga je ucio Satriani, ali je verovatno bezao sa casova ;)
Nemoj tako, dobar je on. Iskreno receno, ni ja ne volim preterano
njegova koncertna solo 'izivljavanja' (kad pici sam po 10-ak minuta),
ali zato na albumima solaze ubijaju... Moje omiljene solaze su iz
"Damage, inc" i "Fight Fire With Fire" (onaj deo kad njih dvojica
sviraju u terci)
+> Ono sto sam imao prilike da cujem sa nekih koncertnih albuma, nije me bas
+> odusevilo, cak stavise, veoma sam se neprijatno iznenadio kad sam cuo kako
+> gresi. :(
Ziv covek, mora i da gresi. :)) E, al da si cuo UZIVO kako pice...
8)))
+> A i ove solaze sa vahom (kako se pise ovo 'vah'?) mi sve dosta lice
+> jedna na drugu.
E, to jeste.. Ja vah (pise se Wah-wah) obozavam, al na poslednjem
albumu (crnom) ga je malko preterao...
muzika.347mikis,
-> #318, markom+> Zasto moraju da im se vrte spotovi ? Pogldeaj Iron Maiden,
+> uvek su imali bolju produkciju od Metallice, ali _nisu dali_ da se njihovi
+> spotovi vrte.
Odakle ti to? Prvi spot koji je Metallica snimila bio je za pesmu
One sa "And Justice..." albuma 1989. Maideni spotove snimaju gotovo od
kad postoje.
Skroz si pobrkao stvari, Metalika je bila ta koja nije dalvala da
joj se spotovi vrte...
Sto se 'Crnog' albuma tice - preko pola pesama su zaista sjajne (Sad
But True, Enter Sandman, Wherever I May Roam), cetvrtina pristojne (ni
tamo ni vamo - Of Wolf and Man, Through The Never, Holier Than Thou),
ali dve nikako ne mirisem - Struggle Within i Don't Tread On Me.
Po meni, najbolji njihov album (i jedan od najznacajnijih u istoriji
HM-a) je "Master Of Puppets". Ipak, najvise volim da slusam "...And
Justice..." :)
Da, i kad pomenuste "Unforgiven", da li je neko gledao _dugacku_
verziju spota (traje 12 min)? Voleo bih da znam ko im je rezirao taj
spot... Ne, da ga je opravio, svaka mu cast! ;)
muzika.348mikis,
-> #321, dr.grba+> Ekvivalent faniju je vokoder, sprava koja filtrira ljudski glas kroz
+> sintisajzer. Danas se vokoder, zahvaljujuci svemocnim semplerima,
+> uglavnom retko srece.
Pa, vokoder je najbolje opisati kao efekat koji se koristi u
jeftinim horor filmovima da se docara glas nekog djavola ili demona ;))
Takodje, tu spravicu koristi i Dart Vejder pod onom svojom kacigom :)
Efekat se moze dobiti uz pomoc bilo kog boljeg multi
efekta/procesora (sintisajzeri nisu potrebni), najcesce ga ima na
harmonajzerima. Danas se retko koristi (osim u pomenutim filmovima
;))
muzika.349mikis,
-> #323, mdave+> Nista bez Dave-a iz Megadetha!
Ma daj, kakav Mustaine... Da njega nema, Megadeth bi bio odlican
bend! ;))) Friedman je zakon za njega!
muzika.350mikis,
-> #326, peacock+> To je plasticno crevo, a zove se, cini mi se, vocoder.
Ne, zove se Talk Box.
muzika.351mikis,
-> #333, dcolak+> Nope, setih se, Primus :)
Covece, slusas li ti Primus? Ne? Sta cekas! ZAKON bend!!! Ja
mislio ti pricas o OLD i slicnim levacima...
Basista (i pevac) Primusa, Les Claypool je jedan od najboljih i
najludjih basista danasnjice. Zanimljivo je da je isao u skolu i
odrastao u istom kraju sa Hammetom iz Metallice. Gitarista Lary
Lalonde, je takodje Satrijanijev ucenik, inace ranije svirao u jednoj od
najboljih starih speed metal grupa - Possessed.
Nabavi Primus, obavezno!!!
muzika.352gremlin,
-> #306, maksa>> To su uglavnom obrade postojećih pesama The Smiths, (Hand in
>> Glove, na pr.) ali sa njenim vokalom (i Morrisseyem kao
Hand In Glove mislim čak i da imam na nekoj od kaseta, ali za Jenny
nisam čuo. Nadam se da su tamo gde idem opremljeniji singlovima nego u
ovim krajevima :)
Alex
muzika.353gremlin,
-> #311, m.hristodulo>> Predivno!
Kao i sve od pomenutih... :)
Alex
muzika.354gremlin,
-> #312, m.hristodulo>> To bese neki malotirazni single. Znam jednu
>> osobu u BGD koja to ima.
Znam i ja. žuvena Milja Smith, ima sve živo što su izdali i nisu
izdali. Šteta samo što dugo nisam kontaktirao sa njom :(
Alex
muzika.355stefan,
-> #314, m.hristodulo> >> Disco is not dead, Io sono dittatore, Pula i
> >> Spavaj, spavaj.
>
> Joj joj, sto bih ja to volio imati, :-)
I tata bi sine ;) Nego, da li neko zna eventualno neki CD klub koji ima
njihov CD? žuo sam da su se prodavali ispred SKCa? Ne bunim se ni ako neko
ovde ima CD O;)
muzika.356vitez.koja,
-> #293, darone#=> Dobro bre, ti planiraš da dobiješ one Kraftwerke? ;)
E svašta, zar si na jedan trenutak pomislio da te neću olajavati ? Samo sam
čekao pogodan trenutak ;))
muzika.357vitez.koja,
-> #345, mikis#=> Pevac Bloodbatha (Daca) ne koristi distorziju na
#=> mikrofonu, kao ni vecina drugih Death i Grind
#=> bendova... Sve sto je potrebno su dobre glasne zice i
#=> znatan kapacitet pluca ;)) Nije mudrost jednom se
Hm, hm... Iz treće ruke sam čuo priču o koncertu Bloodbatha kada je pevač ostao
bez distorzije, pa je pokušavao da imitira to svojim glasom... kažu da je bilo
smešno.
Ako su lagali mene, ...
muzika.358vitez.koja,
-> #346, mikis#=> Ziv covek, mora i da gresi. :)) E, al da si cuo UZIVO
#=> kako pice... 8)))
:XXXXXXXXX
Ne daj bože nikom.
muzika.359vitez.koja,
-> #347, mikis#=> ali dve nikako ne mirisem - Struggle Within i Don't
#=> Tread On Me.
Cccc... Don't Tread on Me je mnogo dobra pesma, čak im se i poslednja turneja
zvala po njoj...
muzika.360mbole,
-> #303, fancy> ŮŢ> Sudija -> sudac. A kurir? ;)
Kad ideš vozom do Vinkovaca (nekad je tu bila granica, danas nemam pojma
gde je) kažeš: uh al smo se navozali.
Od Vinkovaca nadalje ide se vlakom pa kad stigneš u Zagreb kažeš:
uh al smo se navla....
:)))
muzika.361mbole,
-> #322, dr.grba> Jethro Tull napravili vrede pažnje: "Songs from the wood" i
> "Heavy horses".
Imaš i moj glas ZA!
muzika.362armitage,
-> #310, spale
> Moram ti priznati, iako volim metaliku, da imam utisak da Hemet nije baš neki
> gitarista. Jes' da ga je učio Satriani, ali je verovatno bežao sa časova ;)
Hammetova svirka svakako nije na nivou jednog Satrijanija, ali se za njega
može reći isto što i za Slasha/GNR - čovek svira od srca.
-*- Armitage -*-
muzika.363armitage,
-> #327, peacock> Od toga se počinje, ne? Imam ja jedno 20 komada, ali nemam
> vremena za presnimavanja. Kada smo već kod njih, izašla je
20 njihovih albuma ?!?!
Ako je tako, eto mene kod tebe čim nabavim prazne kasetle, godine 2003.,
najverovatnije (valjda ćeš i ti onda imati više vremena ;)
-*- Armitage -*-
muzika.364armitage,
-> #336, mikis> Sto se nasih bendova tice, treba pomenuti PMS - teski grind, i sto
> je najcrnje, ceo bend cine ribe! :))
Jap, PMS i naravno grupa URGH (ime grupe sve govori :)
-*- Armitage -*-
muzika.365armitage,
-> #337, mikis> Queensryche nemacki bend? Odakle ti to? :))
Ma, ljudi su iz Seattlea. Ovu informaciju sam čuo na više mesta i to je to.
-*- Armitage -*-
muzika.366jovca.car,
-> #318, markom/* U tome je i poenta! Uporedi pesmu Phantom Lord sa Sad but True ? Koja
/* bolja, brža, žešća, itd? Zašto moraju da im se vrte spotovi ? Pogldeaj
/* Iron Maiden, uvek su imali bolju produkciju od Metallice, ali _nisu dali_
/* da se njihovi spo- tovi vrte.
Pričaj ti šta hoćeš, ja nisam ni mirisao metal dok nisam čuo Crnu
Metallicu...
muzika.367jovca.car,
-> #333, dcolak/* Nope, setih se, Primus :)
De me nađe :) Carevi.
Još samo da mi nisu kod jednog mamlaza...:((
muzika.368jovca.car,
-> #351, mikis/* Nabavi Primus, obavezno!!!
Ljudi, zajebite vi i Metlicu, i Smithse, i Mozarta, i sve ostale. Ovo je....
ovo je ....ne znam.... nemam reči .......o Primusu se ne priča, on se samo
pobožno sluša :)
muzika.369jovca.car,
-> #338, mikis/* Cini mi se da covek nije mislio na Ministry. Ako mislite na pesmu
/* "Jesus Built My Hotrod", treba napomenuti da tu peva tip iz Buthole
Jel ima neko reči ove pesme? ;))))
Apropos Ministryja i ostalih: jel čuo neko Angkor Wat? To je kao neki
teeežak industrial. Pre par godina sam čuo 10-tak sekundi jednog albuma i
strava je zvučalo, pa ako ima neko, čuo bi i ostatak.
muzika.370jovca.car,
-> #364, armitage/* Jap, PMS i naravno grupa URGH (ime grupe sve govori :)
Sećam se početaka i jednih i drugih. Tada su ostavljali celokupnu publiku
bez daha :))
PMS: Izađu ribe na binu, svi misle sad će neki sentiš i smrznu se kad čuju
vokal...
Isto i za URGH!, kad Ruža (pevač i idejni vođa) izađe lepo obučen, kratko i
uredno podšišan, sa naočarima (sve u svemu, ko neki školarac;), i onda pusti
svoj mmmoćććannn glas. Ni u crkvi nisam video da se toliko ljudi odjednom
krsti :))))
muzika.371maksa,
-> #342, fancy>> (Beše Tom Waits gostovao u jednoj stvari.. Tom the cat ili
>> tako nekako?)
Jes':
" .. hey baby do you wanna lay down ... "
brzinom od 20 reči u sekundi. :)
Mada, meni Claypool ne zvuči kao dete ...
Možda Damir misli na Jane's Addiction ?
muzika.372ndragan,
-> #294, darone/ Sudija -> sudac. A kurir? ;)
Teklić.
(mene si mislio da nađeš?)
muzika.373fancy,
-> #347, mikisŮŢ> Da, i kad pomenuste "Unforgiven", da li je neko gledao _dugacku_
ŮŢ> verziju spota (traje 12 min)? Voleo bih da znam ko im je rezirao taj
ŮŢ> spot... Ne, da ga je opravio, svaka mu cast! ;)
Gde to može da se dobije za presnimiti..?
Stvarno me zanima.
muzika.374fancy,
-> #353, gremlinŮŢ>>> Predivno!
ŮŢ> Kao i sve od pomenutih... :)
Dobro de... umeli su (ruku na srce) pokatkad i da gnjave..;)
Nekako mi je Morrisey solo zvučao zrelije..?
Bona drag je zakon. (Ok, ok, i Hatful..:)
p.s. hard core Smiths fanovi nek' se ne nađu pogođeni, ionako nisam
sreo nikog ko misli tako..:)
muzika.375fancy,
-> #354, gremlinŮŢ> Znam i ja. žuvena Milja Smith, ima sve živo što su izdali i nisu
ŮŢ> izdali. Šteta samo što dugo nisam kontaktirao sa njom :(
Samo reci, će je kontaktiramo..:)
Milja je legenda. (ma V BG je čudo, uvek sam to tvrdio..;)
p.s. .to mhr Mališa, o'š dođeš u nedelju na marketu..O;) ?
muzika.376dikla,
-> #294, darone> Sudija -> sudac. A kurir? ;)
Kur(ir)ci ...:)
muzika.377stefan,
-> #370, jovca.car> Isto i za URGH!, kad Ruža (pevač i idejni vođa) izađe lepo obučen, kratko
> i uredno podšišan, sa naočarima (sve u svemu, ko neki školarac;), i onda
> pusti svoj mmmoćććannn glas. Ni u crkvi nisam video da se toliko ljudi
Sad me podseti na Killdozer :) Jedan njihov album, zove se "For lady
only", sadrži obrade nekih poznatih (malo starijih) pesama, npr. Hush,
American pie, Take the money and run. Na omotu CD sa jedne strane nalazi
se slika nekoliko tipičnih engleskih bakica na popodnevnom čaju a na
drugoj su njih trojica, doterani, očešljani kako da su unuci tih istih
bakica i da se spremaju zajedno sa njima na čaj ;) Međutim, kada čujete
obrade i kako zvuče jedino što zaželite je da ih niste čuli ;))
Ma u stvari, i ne zvuče baš toliko loše ;))
muzika.378mdave,
-> #283, armitage■> Richie Sambora je pored normalnog mikrofona, imao i jedan za koji
■> je bilo
A javna je tajna da peva bolje od "deckica" Bon Jovija. :)
PS. Richie Sambora predsednik da bude mora!
muzika.379mdave,
Postoji jedan bend koji nevidjeno mrzim a istovremeno obozavam
kako zvuci. I jedno i drugo ide u krajnost. Bend se zove
NIRVANA.
muzika.380dikla,
-> #328, peacock> Bio sam dovoljno veliki da me tata i mama puste na koncert :)
Na vreme si poceo da rastes ... :)
muzika.381dikla,
-> #280, armitage> Za sve ljubitelje dobre rock muzike ...
>
> dIRE sTRAITS - tekstovi, akordi, tablature
Kako ovo da raspakujem, raspakuje se samo deo arhive, oko 50 kb
a ostalo javlja da nije u stanju da raspakuje .. :(
muzika.382dcolak,
-> #337, mikis│ +> Oni su, definitivno, nemacki bend :)
│
│ Queensryche nemacki bend? Odakle ti to? :))
Bio je intervju u nekad davno izlazećem časopisu Heavy Metal. Ja
pročitah tako.
Sledge DAMMIR!
muzika.383dcolak,
-> #338, mikis│ Cini mi se da covek nije mislio na Ministry. Ako mislite na pesmu
│ "Jesus Built My Hotrod", treba napomenuti da tu peva tip iz Buthole
│ Surfersa (zna li neko kako se zove?)
Hmmhm... Prva strana Psalm 69 je ok, brzo, žestoko, oštro. Druga je
prava stvar ako neko hoće da se ubije. :)
│ OLD (Old Lady Drivers)? Na njih mislis? Ludi su ko struja ;)) Tip
│ ima glas ko Paja Patak ;)))
Sad sam u nedoumici. Da, taj tip ima isti taj glas :)) Jel' to neka
šala od benda (ko Green Jelly) ili oni to "za stvarno?" :))
Po ljudima na KST izgleda da oni to za stvarno pevaju :))
Sledge DAMMIR!
muzika.384dcolak,
-> #362, armitage│ Hammetova svirka svakako nije na nivou jednog Satrijanija, ali se za njega
│ može reći isto što i za Slasha/GNR - čovek svira od srca.
Otkud sad ovo? :)
Slash ne ferma 'ziku koju svira ni 5% :) Samo mu treba pogledati
facu, ništa, prazno... Naravno, možda je on naučio da coolira pa me
zeznuo :)
Sledge DAMMIR!
muzika.385dr.grba,
-> #306, maksa>> Ona kaže: "ma, briši mali", al' posle malo ubeđivanja ipak
>> pristane. Tako je nastao singl kome ja ne znam ime, al' imam
Ovako je prošao i Gary Moore kad je otišao Albertu Kingu na legalo.
Navodno ga je čiča keširao u momentu.
Ista priča kaže da se Gary vratio sa gitarom...
muzika.386dr.grba,
-> #328, peacock>> Bio sam dovoljno veliki da me tata i mama puste na koncert :)
Prvi koncert u mom životu: mađarska grupa Omega u Kikindi.
Plakao sam da me puste...
>> A da rade majstorski, rade. Pre par nedelja radio sam emisiju
>> na televiziji posvećenu njima. Ljudi su bili oduševljeni.
Nema druge nego da se doselim u KG...
muzika.387dr.grba,
-> #344, mikis>> Efekat je bio vrlo popularan krajem 60-ih i tokom 70-in godina,
>> a koristili su ga Hendrix i Piter Frempton, izmedju ostalih.
"Do you feel like we do?"
>> Ipak, sve to nema veze sa onim sto je covek na pocetku pitao
Samo sam cinizmom hteo da izrazim svoj prezir, a ono dođomu na ovu temu (:
muzika.388dr.grba,
-> #345, mikis>> glasne zice i znatan kapacitet pluca ;)) Nije mudrost
>> jednom se proderati, fora je izdrzati ceo koncert :)))
Ili turneju po USA (:
muzika.389dr.grba,
-> #361, mbole>> > Jethro Tull napravili vrede pažnje: "Songs from the wood" i
>> > "Heavy horses".
>>
>> Imaš i moj glas ZA!
- Let me bring you the songs from the woods...
- Jok ba, treba njemu nešto drugo i'šume. Reci, jarane, šta ti treba!
- Bring me a wheel of a oaken wood...
muzika.390dr.grba,
-> #366, jovca.car>> Pričaj ti šta hoćeš, ja nisam ni mirisao metal dok nisam čuo Crnu
>> Metallicu...
Ako baš hoćeš da mirišeš metal, dođi asistiraj mom matorom
dok vari i brusi... (:
muzika.391armitage,
-> #347, mikis> ali dve nikako ne mirisem - Struggle Within i Don't Tread On Me.
Eh, što ti je raznolikost ukusa.
Meni se "Struggle Within" baš sviđa. Još jedna depresivno-crna pesmica :)
sa sjanim tekstom ...
"STRUGGLE WITHIN IT SUITS YOU FINE
STRUGGLE WITHIN YOUR RUIN
STRUGGLE WITHIN YOU SEAL YOUR OWN COFFIN
STRUGGLE WITHIN THE STRUGGLING WITHIN"
Ko što rekoh .. ukusi ;)
-*- Armitage -*-
muzika.392armitage,
Re: Streitsi, Osmeh i tekstovi ...
Pripremajući tekstove Streitsa za štampu, primetio sam da se oni ne mogu
baš uzeti zdravo za gotovo .. evo primera:
file: various.texts
-----------------------------------------------------
Mother Mary your children are slaughtered
Some of you mothers ought to lock up your daughters
Who's protecting the 'innocenti'
-----------------------------------------------------
file: communique
-----------------------------------------------------
I want to marry your children Mrs. Lauden
Some of your mothers ought to lock up your daughters
Who's protecting the innocent team
-----------------------------------------------------
Prva rečenica ima dva potpuno različita značenja u navedenim primerima.
Preslušavajuci par puta to mesto u pesmi, zaključio sam da se radi o prvoj
varijanti (mada nisam 100% siguran).
Predlažem, da se javi neko ko ima tekstove u "papirnom" obliku, pa da
organizujemo neko malo fotokopiranje ..
-*- Armitage -*-
muzika.393vcalic,
-> #313, m.hristodulo>> Hteo je da kaze da su metalci nevidjeni
>> lozaci -- najveci seljaci u USA.
Tako nešto... Mada, ne samo u USA... ;)
Vlada
muzika.394vcalic,
-> #314, m.hristodulo>> Joj joj, sto bih ja to volio imati, :-)
Uvek mož' da se sredi :)
Vlada
muzika.395vcalic,
-> #297, index>> ŠĆ Nee, za to bi trebala bar gornja sala skc-a.
>>
>> Možda je ipak bolje dole u Domu Omladine... kao pre tri
>> godine :).
Zato i napisah ono 'bar' ;)
Vlada
muzika.396vcalic,
-> #322, dr.grba>> Problem kompilacija je da su skoro uvek krnje, a što je najgore, teško
>> je steći valjanu sliku o nekom muzičaru/grupi.
Da.
Vlada
muzika.397vcalic,
-> #304, peacock>>#### Uuuuu, kakav previd... Hvala na prosveljenju ;) ovih dana ga
>>#### nabavljam.
>>
>> Tek sada? Slušam ga od Nove Godine :)
Dobro, de. Pokrivam se ušima... ;)
Vlada
muzika.398todorp,
-> #328, peacockSubject: Re: ah, koncert
> Svirka je tek kad odes na koncert. Bili su, srecom, u
> Beogradu.
E ja sam bio resio da odem prosle godine u Budimpestu ali uleteo mi prijemni
za fax bas u to vreme :((
> A da rade majstorski, rade. Pre par nedelja radio sam emisiju
> na televiziji posvecenu njima. Ljudi su bili odusevljeni.
Koju emisiju? Na kojoj televiziji?
Pozdrav od Todora
muzika.399todorp,
-> #321, dr.grbaSubject: Re: igranje
> dopusta stvaranje raznih efekata na gitari (gitara "govori" ili nesto
> slicno wah-wah pedali, ali ostrije).
Frempton se stalno igrao sa ovim :) i nije zvucalo lose.
muzika.400todorp,
Ko sinoc nije bio u SKC-u moze samo da se jede. Priznajem da je u par trenutaka
koncert izgubio na ritmu ali sve u svemu svirka je bila luda. Btw. Cini mi se
da se Kepinom sinu smesi lepa buducnost.
Pozdrav od Todora
ps. Za neupucene sinoc je bio Tockov koncert.
muzika.401peacock,
-> #363, armitage#### 20 njihovih albuma ?!?!
Što se čudiš, nisam ja jedini :)
muzika.402peacock,
-> #347, mikis#### Da, i kad pomenuste "Unforgiven", da li je neko gledao
#### _dugacku_ verziju spota (traje 12 min)? Voleo bih da znam
#### ko im je rezirao taj spot... Ne, da ga je opravio, svaka mu
#### cast! ;)
muzika.403dcolak,
-> #371, maksa│ Mada, meni Claypool ne zvuči kao dete ...
│ Možda Damir misli na Jane's Addiction ?
Wuf Wuf! Naah, Jane's Addiction prepoznajem i polumrtav ;)
Sledge DAMMIR!
muzika.404markom,
-> #347, mikis*** Skroz si pobrkao stvari, Metalika je bila ta koja nije dalvala da
*** joj se spotovi vrte...
Maideni jesu _snimali_ spotove, ali se njihov spot nije okrenuo više od tri pu-
ta mesečno ...
muzika.405markom,
-> #332, dcolak*** I am a man who walks alone..
..and when Ićm walking a dark road
[to be conrinued]
muzika.406markom,
-> #334, mikis*** on bio najbolja zamena za Dikinsona. Kazu da sada u Mejdenima peva tip
*** koji ne moze da prismrdi ni jednom ni drugom... :(((
Samo da nije kao Di'Anno. To bi bila katastrofa :(((((((((((((((((((((