CIVIL.5

02 Feb 1994 - 11 Apr 1994

Topics

  1. filozofija (15)
  2. religija (24)
  3. istorija (16)
  4. nauka (82)
  5. umetnost (31)
  6. knjizevnost (206)
  7. film (692)
  8. muzika (581)
  9. o.jeziku (1892)
  10. oko.sveta (124)
  11. satira (32)
  12. ko.je.ko (377)
  13. deponija (58)
  14. skola (201)
  15. licni.stav (669)

Messages - muzika

muzika.307 spale, -> #222, markom
>> E, ajde nabaci za Iron Maiden i za Killers, oni mi jedini fale, EMI ih >> nije štampao ni na CD-ovima :((( Zar? A ja se baš ponadao da ću dobiti tekstove za Iron Maiden, pošto mi disk stiže sledećeg vikenda :( Kojo, ne bilo ti teško... ;) Nikola
muzika.308 spale, -> #183, markom
>> I Maideni ... Scream for me Long Beach!! Scream for me Long Beach!!!!! :) Nikola
muzika.309 spale, -> #167, armitage
>> Hej, hej, nema potrebe da se mučiš, jer se svi tekstovi mogu naći na Dobro da si mi rekao. Još nisam počeo. ;) Nikola
muzika.310 spale, -> #187, armitage
>> Bruce Dikinson & Steve Harris / Iron Maiden, Angus Young / AC/DC, žuo sam da su mejdeni našli novog pevača. Aj' ako je neko video i čuo dotičnog nek baci par ocena. Šteta što ode Brus, bio je haos frontmen. :( >> Hetfildova lirika, Hammetove solaže, Ulrihova koordinacija pokreta ruku i """"""""" Moram ti priznati, iako volim metaliku, da imam utisak da Hemet nije baš neki gitarista. Jes' da ga je učio Satriani, ali je verovatno bežao sa časova ;) Ono što sam imao prilike da čujem sa nekih koncertnih albuma, nije me baš oduševilo, čak štaviše, veoma sam se neprijatno iznenadio kad sam čuo kako greši. :( A i ove solaže sa vahom (kako se piše ovo 'vah'?) mi sve dosta liče jedna na drugu. Nikola
muzika.311 m.hristodulo, -> #244, robert
>> If you're so funny >> then why are you on your own tonight? I know it's over And it never really began But in my heart, it was so real -- Predivno!
muzika.312 m.hristodulo, -> #295, gremlin
>> Jean? Hm, nisam cuo, o cemu se radi? To bese neki malotirazni single. Znam jednu osobu u BGD koja to ima. -- Castite me pivom na Demiji.
muzika.313 m.hristodulo, -> #147, markom
>> Sta si ovim hteo da kazes majke ti ? Hteo je da kaze da su metalci nevidjeni lozaci -- najveci seljaci u USA. -- Mladost ne opravdava besvest!
muzika.314 m.hristodulo, -> #111, vcalic
>> Konacno smo dobili studijske >> verzije nekih legednardnih pesama, npr. Za tebe >> (najlepsa ljubavna pesma YU roka), Ljudi kao ja, >> Disco is not dead, Io sono dittatore, Pula i >> Spavaj, spavaj. Joj joj, sto bih ja to volio imati, :-) -- Thank you 5000 people.
muzika.315 m.hristodulo, -> #235, fancy
>> p.s. Leave home, Pleasant dreams. I meni su ovo omiljene ploce, uz prvi album. Mondo Bizzaro manje vise, mada ima nekih genijalnih stvari. -- Ooohueeeh, do it one more time for me.
muzika.316 m.hristodulo, -> #112, niklaus
>> Malisa & Osmehovci? (: Ajd videcu, mada nista ne obecavam. Na tom Internet muzickom serveru nema tako bizarnih stvari -- na zalost. Drugi je problem sto moram da ustanem u 10 ujutru da bih to pokupio. -- Castite me pivom na Jamiji.
muzika.317 m.hristodulo, -> #225, markom
>>*** Gou Dzoni go go gou, Dzoni bi gud :) >> >> Koja je to pesma majke ti? Auuu, sedi jedan! -- Prepisujem B92 tri puta dnevno.
muzika.318 markom, -> #300, index
*** Ružan album? Zato što su doterali produkciju tako da *** mogu i spotovi da im se vrte? (pre svega mislim na minutažu) U tome je i poenta! Uporedi pesmu Phantom Lord sa Sad but True ? Koja bolja, brža, žešća, itd? Zašto moraju da im se vrte spotovi ? Pogldeaj Iron Maiden, uvek su imali bolju produkciju od Metallice, ali _nisu dali_ da se njihovi spo- tovi vrte.
muzika.319 markom, -> #308, spale
*** Scream for me Long Beach!! Scream for me Long Beach!!!!! :) ...the iroooooon maiiiiiden :)
muzika.320 markom, -> #310, spale
*** žuo sam da su mejdeni našli novog pevača. Aj' ako je neko video i čuo *** dotičnog nek baci par ocena. Šteta što ode Brus, bio je haos frontmen. :( Pričalo se da će im doći M.Kiske / Helloween. On je sa njima čak i pravio neke snimke, a ja sam bio te sreće da jedan takav slušam. Ta pesma, ne mogu da se setim kako se zove, ne zvuči loše, ali više liči na Helloween nego na Maiden. Izgleda da mkiske :) ipak nije prešao u Maiden, a ko je došao pojma, nemam, mo- žda ima se vrati Bruce, sve je moguće ;)
muzika.321 dr.grba, -> #283, armitage
>> Richie Sambora je pored normalnog mikrofona, imao i jedan za koji >> je bilo prikačeno parče metala (?), nešto nalik na lenjir. Bilo >> kako bilo, Richie to gurne u usta i onda ispušta raznorazne >> (zanimljive) zvukove. Richie Sambora je jedan od malog broja gitarista svetske scene koje vrlo cenim, jer svira mozgom. To što opisuješ nisam video, ali podseća na funny, spravicu koja preko malog mikrofona na ustima ili u ustima (!) i odgovarajuće pedale dopušta stvaranje raznih efekata na gitari (gitara "govori" ili nešto slično wah-wah pedali, ali oštrije). Ekvivalent faniju je vokoder, sprava koja filtrira ljudski glas kroz sintisajzer. Danas se vokoder, zahvaljujući svemoćnim semplerima, uglavnom retko sreće. Ali o tome mogu i drugi nešto bolje da kažu.
muzika.322 dr.grba, -> #284, armitage
>> Ne znam ... mene oni naprosto oduševljavaju .. >> Problem je u tome, što od njih imam samo M.U. (the best of) :(( Problem kompilacija je da su skoro uvek krnje, a što je najgore, teško je steći valjanu sliku o nekom muzičaru/grupi. Jethro Tull imaju stvarno mnogo, mnogo odličnog materijala. Lično najviše volim da slušam dve ploče, koje iako nisu najbolje što su Jethro Tull napravili vrede pažnje: "Songs from the wood" i "Heavy horses". Ovde, naravno, poseban uticaj na moj izbor ima sećanje na prvi susret sa grupom, koji se baš desio posredstvom ove dve ploče.
muzika.323 mdave, -> #310, spale
■> Moram ti priznati, iako volim metaliku, da imam utisak da Hemet ■> nije bas neki gitarista. Jes' da ga je ucio Satriani, ali je ■> verovatno bezao sa casova ;) Ono sto sam imao prilike da cujem sa ■> nekih koncertnih albuma, nije me bas odusevilo, cak stavise, veoma ■> sam se neprijatno iznenadio kad sam cuo kako gresi. :( A i ove ■> solaze sa vahom (kako se pise ovo 'vah'?) mi sve dosta lice jedna ■> na drugu. Nista bez Dave-a iz Megadetha!
muzika.324 index, -> #278, dr.grba
[] Al' bi Galija danas bila velika grupa da nisu snimili ništa [] posle drugog albuma... Još bolje bi bilo da nisu snimili ništa ;>. Nenad
muzika.325 index, -> #282, armitage
[]> ÎÍ> Nije skins, on je pacijent... []> []> Nisam upućen, ali u čemu je razlika..? [] [] Pacienta ima šanse izlečiti ... ;)) I skinsima će kosa kad-tad porasti ;). Nenad
muzika.326 peacock, -> #283, armitage
#### prikačeno parče metala (?), nešto nalik na lenjir. Bilo kako #### bilo, Richie to gurne u usta i onda ispušta raznorazne #### (zanimljive) zvukove. To je plastično crevo, a zove se, čini mi se, vocoder.
muzika.327 peacock, -> #284, armitage
#### Problem je u tome, što od njih imam samo M.U. (the best of) #### :(( Od toga se počinje, ne? Imam ja jedno 20 komada, ali nemam vremena za presnimavanja. Kada smo već kod njih, izašla je kolekcija diskova Baker Bottom Tapes na kojima se nalaze remiksi njihovih pesama, a mnoge su potpuno prerađene. Fantastično zvuči! Do mene je dospeo disk No. 3, pa ako neko naleti na komplet, neka ne okleva. Ultimativna kolekcija i za one koji imaju više ploča.
muzika.328 peacock, -> #291, todorp
#### E obavezno nabavi 'Bursting out', zivi album. To je tek #### svirka. 'Minstrel in the galery' je isto MOCAN. Ma sta #### pricam, sve sto urade je majstorski:). Svirka je tek kad odeš na koncert. Bili su, srećom, u Beogradu. Bio sam dovoljno veliki da me tata i mama puste na koncert :) A da rade majstorski, rade. Pre par nedelja radio sam emisiju na televiziji posvećenu njima. Ljudi su bili oduševljeni.
muzika.329 peacock, -> #296, index
#### ŠĆ "Acid eaters"... žuo sam ga kod ortaka (obrade - ali #### kakve..;) ŠĆ i super je - naročito za divlje partije..! #### #### Fantastičan album... Uh, nisam ga slušao već tri dana... #### gde mi je kaseta? Aaaa, tu je... :) Svakog dana, za dobro raspoloženje :) Disk i ne vadim :)
muzika.330 peacock, -> #286, fancy
#### Zamisli party, mi kao se upili, a onda Elvis kao uzme gitaru #### i krene... jaooo Alison, jaooo Accidents will happen... #### i dva dana kasnije, kad ispuca repertoar krene sa #### obradama..;) Sa Almost Blue? Taman kada budemo "zrelo pijani", što bi rekao Woodie Allen :)
muzika.331 dcolak, -> #292, darone
│>> E, ako si ti SKINS... ;))) │ │ E, to već nisam! Molim lepo, nemoj da se vređamo ;) Metalcu nijedan! ;)))) ─────── E tako već može :)) Sledge DAMMIR!
muzika.332 dcolak, -> #308, spale
│>> I Maideni ... │ │ Scream for me Long Beach!! Scream for me Long Beach!!!!! :) AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRRRHHHHHHHHHHH!!! Scream for me Los Angeles!! :))) Jeah, neprevaziđeno :) I am a man who walks alone.. Sledge DAMMIR!
muzika.333 dcolak, -> #302, jovca.car
│/ * No, ima jedna grupa, uvek joj zaboravim ime. Peva tip, al' ko da peva │/ * neki mali klinac. I sve kao da je neka "dečja" pesmica, a u stvari je │/ * težak core.. Zna li neko o čemu se radi? :) │ │ Nine Inch Nails? Nope, setih se, Primus :) Sledge DAMMIR!
muzika.334 mikis, -> #229, markom
+> E kad smo kod Dikensona i Maidena, jel istina da u Maidenima sad peva M. +> Kiske, to je onaj iz Helloweena ? Nije. Na zalost :((( Njega sam zaboravio da spomenem kao pevaca itekako vrednog postovanja. Covek ima sjajan glas i licno mislim da bi on bio najbolja zamena za Dikinsona. Kazu da sada u Mejdenima peva tip koji ne moze da prismrdi ni jednom ni drugom... :(((
muzika.335 mikis, -> #237, fancy
+> a sto se onog repa sa devojcicom o Cedom u ducanu +> tice, toga se ne secam iako imam predmetnu kasetu. Mislim da se nije radilo o toj kaseti. Doduse, bio je tu i Jura. Nego, hoces da kazes da na toj tvojoj kaseti ima i "Fuck S.M"? :))
muzika.336 mikis, -> #249, dr.grba
+> A kako se zovu oni sto mikrofone upotrebljavaju tako da zvuce kao +> da su neispravni? Videh na TV da ima i kod nas takvih bendova... Mislis na Grind core? Taj 'pravac' su zapoceli Napalm Death (sada sviraju klasican Death metal). U pocetku su neki koristili i distorzije na mikrofonima, ali sada su se izvezbali, pa im vise nikakvi efekti ne trebaju ;)) Sto se nasih bendova tice, treba pomenuti PMS - teski grind, i sto je najcrnje, ceo bend cine ribe! :))
muzika.337 mikis, -> #267, dcolak
+> Oni su, definitivno, nemacki bend :) Queensryche nemacki bend? Odakle ti to? :))
muzika.338 mikis, -> #268, dcolak
+> Ministry? Naah, njegov glas je perfektan.. Cini mi se da covek nije mislio na Ministry. Ako mislite na pesmu "Jesus Built My Hotrod", treba napomenuti da tu peva tip iz Buthole Surfersa (zna li neko kako se zove?) +> No, ima jedna grupa, uvek joj zaboravim ime. Peva tip, al' ko da peva +> neki mali klinac. I sve kao da je neka "decja" pesmica, a u stvari je +> tezak core.. Zna li neko o cemu se radi? :) OLD (Old Lady Drivers)? Na njih mislis? Ludi su ko struja ;)) Tip ima glas ko Paja Patak ;)))
muzika.339 fancy, -> #323, mdave
ŮŢ> Nista bez Dave-a iz Megadetha! Misliš, onog koga zovu Mdave..;)) ?
muzika.340 fancy, -> #312, m.hristodulo
ŮŢ> Castite me pivom na Demiji. Kad ga vidim na mom kasiću..:))
muzika.341 fancy,
Treba mi... 1. Tekstovi Elvis Costello-a sa prva tri albuma. 2. Snimci grupe The Adverts (Gary Gilmore's Eyes..:) 3. Album X-Ray Spex - Germ free adolescents 4. Snimak grupe Jam - "So sad about us", negde iz 1979. svojevremeno je bio "na bloku" u Studiju B, što znači da je izašao _na nekakvoj_ ploči. Budući da sam upućen u diskografiju dotičnih, izostavite trivijalne predloge..:) 5. I album grupe Penetration - Moving Targets 6. Bilo šta od grupe "1992" (mislim da se tako zove) - 1979-80 su imali fantastičan singl (maksi singl, čini mi se - "ONCE AGAIN") Pomenutu muziku bih da snimim, ali ne odbijam ni kupovinu..:) (to je tek deo..:)
muzika.342 fancy, -> #333, dcolak
ŮŢ> Nope, setih se, Primus :) Jeeeeeeeeeeeeeeeeeee! (Beše Tom Waits gostovao u jednoj stvari.. Tom the cat ili tako nekako?)
muzika.343 fancy, -> #335, mikis
ŮŢ> Mislim da se nije radilo o toj kaseti. Doduse, bio je tu i Jura. ŮŢ> Nego, hoces da kazes da na toj tvojoj kaseti ima i "Fuck S.M"? :)) DA to je TA kaseta.
muzika.344 mikis, -> #283, armitage
+> Richie Sambora je pored normalnog mikrofona, imao i jedan za koji je bilo +> prikaceno parce metala (?), nesto nalik na lenjir. Bilo kako bilo, Richie +> to gurne u usta i onda ispusta raznorazne (zanimljive) zvukove. Nije bas tako. Ta spravica se zove Talk Box. Pomocu nje mozemo 'pricati" na gitari. Naime, radi se o sledecem. U jednoj (potpuno zatvorenoj) kutiji nalazi se gitarsko predpojacalo sa zvucnikom. U nju se ubode gitara. Zvucnik je potpuno zatvoren sa svih strana, ima jedino jedan mali otvor, na koji ce prikaci jedna cev (savitljiva). Kraj te cevi stavlja se u usta. Tako, zapravo, usta sluze kao rezonantna kutija za zvuk koji dolazi iz Talk Boxa. Naravno, preoprucljivo je da tu bude i mikrofon, kako bi se to sto bolje culo :) Efekat je bio vrlo popularan krajem 60-ih i tokom 70-in godina, a koristili su ga Hendrix i Piter Frempton, izmedju ostalih. U novije vreme, mogao se cuti u pomenutoj pesmi grupe Bon Jovi, kao i u pesmi "Kick Start My Heart" grupe Motley Crue (pri kraju pesme, zvuci kao Wah na glasu). Ipak, sve to nema veze sa onim sto je covek na pocetku pitao (o Grind core bendovima) :))
muzika.345 mikis, -> #289, vitez.koja
+> Na koncertu Bloodbath-a u Domu Omladine prosle godine tip koji peva sa +> distorzijom ili cime vec ne glasu pruza mikrofon nekom iz publike, da se ovaj +> prodere... zvuk je apsolutno isti kao da ga je "pevac" otpevao... Pevac Bloodbatha (Daca) ne koristi distorziju na mikrofonu, kao ni vecina drugih Death i Grind bendova... Sve sto je potrebno su dobre glasne zice i znatan kapacitet pluca ;)) Nije mudrost jednom se proderati, fora je izdrzati ceo koncert :)))
muzika.346 mikis, -> #310, spale
+> Moram ti priznati, iako volim metaliku, da imam utisak da Hemet nije bas neki +> gitarista. Jes' da ga je ucio Satriani, ali je verovatno bezao sa casova ;) Nemoj tako, dobar je on. Iskreno receno, ni ja ne volim preterano njegova koncertna solo 'izivljavanja' (kad pici sam po 10-ak minuta), ali zato na albumima solaze ubijaju... Moje omiljene solaze su iz "Damage, inc" i "Fight Fire With Fire" (onaj deo kad njih dvojica sviraju u terci) +> Ono sto sam imao prilike da cujem sa nekih koncertnih albuma, nije me bas +> odusevilo, cak stavise, veoma sam se neprijatno iznenadio kad sam cuo kako +> gresi. :( Ziv covek, mora i da gresi. :)) E, al da si cuo UZIVO kako pice... 8))) +> A i ove solaze sa vahom (kako se pise ovo 'vah'?) mi sve dosta lice +> jedna na drugu. E, to jeste.. Ja vah (pise se Wah-wah) obozavam, al na poslednjem albumu (crnom) ga je malko preterao...
muzika.347 mikis, -> #318, markom
+> Zasto moraju da im se vrte spotovi ? Pogldeaj Iron Maiden, +> uvek su imali bolju produkciju od Metallice, ali _nisu dali_ da se njihovi +> spotovi vrte. Odakle ti to? Prvi spot koji je Metallica snimila bio je za pesmu One sa "And Justice..." albuma 1989. Maideni spotove snimaju gotovo od kad postoje. Skroz si pobrkao stvari, Metalika je bila ta koja nije dalvala da joj se spotovi vrte... Sto se 'Crnog' albuma tice - preko pola pesama su zaista sjajne (Sad But True, Enter Sandman, Wherever I May Roam), cetvrtina pristojne (ni tamo ni vamo - Of Wolf and Man, Through The Never, Holier Than Thou), ali dve nikako ne mirisem - Struggle Within i Don't Tread On Me. Po meni, najbolji njihov album (i jedan od najznacajnijih u istoriji HM-a) je "Master Of Puppets". Ipak, najvise volim da slusam "...And Justice..." :) Da, i kad pomenuste "Unforgiven", da li je neko gledao _dugacku_ verziju spota (traje 12 min)? Voleo bih da znam ko im je rezirao taj spot... Ne, da ga je opravio, svaka mu cast! ;)
muzika.348 mikis, -> #321, dr.grba
+> Ekvivalent faniju je vokoder, sprava koja filtrira ljudski glas kroz +> sintisajzer. Danas se vokoder, zahvaljujuci svemocnim semplerima, +> uglavnom retko srece. Pa, vokoder je najbolje opisati kao efekat koji se koristi u jeftinim horor filmovima da se docara glas nekog djavola ili demona ;)) Takodje, tu spravicu koristi i Dart Vejder pod onom svojom kacigom :) Efekat se moze dobiti uz pomoc bilo kog boljeg multi efekta/procesora (sintisajzeri nisu potrebni), najcesce ga ima na harmonajzerima. Danas se retko koristi (osim u pomenutim filmovima ;))
muzika.349 mikis, -> #323, mdave
+> Nista bez Dave-a iz Megadetha! Ma daj, kakav Mustaine... Da njega nema, Megadeth bi bio odlican bend! ;))) Friedman je zakon za njega!
muzika.350 mikis, -> #326, peacock
+> To je plasticno crevo, a zove se, cini mi se, vocoder. Ne, zove se Talk Box.
muzika.351 mikis, -> #333, dcolak
+> Nope, setih se, Primus :) Covece, slusas li ti Primus? Ne? Sta cekas! ZAKON bend!!! Ja mislio ti pricas o OLD i slicnim levacima... Basista (i pevac) Primusa, Les Claypool je jedan od najboljih i najludjih basista danasnjice. Zanimljivo je da je isao u skolu i odrastao u istom kraju sa Hammetom iz Metallice. Gitarista Lary Lalonde, je takodje Satrijanijev ucenik, inace ranije svirao u jednoj od najboljih starih speed metal grupa - Possessed. Nabavi Primus, obavezno!!!
muzika.352 gremlin, -> #306, maksa
>> To su uglavnom obrade postojećih pesama The Smiths, (Hand in >> Glove, na pr.) ali sa njenim vokalom (i Morrisseyem kao Hand In Glove mislim čak i da imam na nekoj od kaseta, ali za Jenny nisam čuo. Nadam se da su tamo gde idem opremljeniji singlovima nego u ovim krajevima :) Alex
muzika.353 gremlin, -> #311, m.hristodulo
>> Predivno! Kao i sve od pomenutih... :) Alex
muzika.354 gremlin, -> #312, m.hristodulo
>> To bese neki malotirazni single. Znam jednu >> osobu u BGD koja to ima. Znam i ja. žuvena Milja Smith, ima sve živo što su izdali i nisu izdali. Šteta samo što dugo nisam kontaktirao sa njom :( Alex
muzika.355 stefan, -> #314, m.hristodulo
> >> Disco is not dead, Io sono dittatore, Pula i > >> Spavaj, spavaj. > > Joj joj, sto bih ja to volio imati, :-) I tata bi sine ;) Nego, da li neko zna eventualno neki CD klub koji ima njihov CD? žuo sam da su se prodavali ispred SKCa? Ne bunim se ni ako neko ovde ima CD O;)
muzika.356 vitez.koja, -> #293, darone
#=> Dobro bre, ti planiraš da dobiješ one Kraftwerke? ;) E svašta, zar si na jedan trenutak pomislio da te neću olajavati ? Samo sam čekao pogodan trenutak ;))
muzika.357 vitez.koja, -> #345, mikis
#=> Pevac Bloodbatha (Daca) ne koristi distorziju na #=> mikrofonu, kao ni vecina drugih Death i Grind #=> bendova... Sve sto je potrebno su dobre glasne zice i #=> znatan kapacitet pluca ;)) Nije mudrost jednom se Hm, hm... Iz treće ruke sam čuo priču o koncertu Bloodbatha kada je pevač ostao bez distorzije, pa je pokušavao da imitira to svojim glasom... kažu da je bilo smešno. Ako su lagali mene, ...
muzika.358 vitez.koja, -> #346, mikis
#=> Ziv covek, mora i da gresi. :)) E, al da si cuo UZIVO #=> kako pice... 8))) :XXXXXXXXX Ne daj bože nikom.
muzika.359 vitez.koja, -> #347, mikis
#=> ali dve nikako ne mirisem - Struggle Within i Don't #=> Tread On Me. Cccc... Don't Tread on Me je mnogo dobra pesma, čak im se i poslednja turneja zvala po njoj...
muzika.360 mbole, -> #303, fancy
> ŮŢ> Sudija -> sudac. A kurir? ;) Kad ideš vozom do Vinkovaca (nekad je tu bila granica, danas nemam pojma gde je) kažeš: uh al smo se navozali. Od Vinkovaca nadalje ide se vlakom pa kad stigneš u Zagreb kažeš: uh al smo se navla.... :)))
muzika.361 mbole, -> #322, dr.grba
> Jethro Tull napravili vrede pažnje: "Songs from the wood" i > "Heavy horses". Imaš i moj glas ZA!
muzika.362 armitage, -> #310, spale
> Moram ti priznati, iako volim metaliku, da imam utisak da Hemet nije baš neki > gitarista. Jes' da ga je učio Satriani, ali je verovatno bežao sa časova ;) Hammetova svirka svakako nije na nivou jednog Satrijanija, ali se za njega može reći isto što i za Slasha/GNR - čovek svira od srca. -*- Armitage -*-
muzika.363 armitage, -> #327, peacock
> Od toga se počinje, ne? Imam ja jedno 20 komada, ali nemam > vremena za presnimavanja. Kada smo već kod njih, izašla je 20 njihovih albuma ?!?! Ako je tako, eto mene kod tebe čim nabavim prazne kasetle, godine 2003., najverovatnije (valjda ćeš i ti onda imati više vremena ;) -*- Armitage -*-
muzika.364 armitage, -> #336, mikis
> Sto se nasih bendova tice, treba pomenuti PMS - teski grind, i sto > je najcrnje, ceo bend cine ribe! :)) Jap, PMS i naravno grupa URGH (ime grupe sve govori :) -*- Armitage -*-
muzika.365 armitage, -> #337, mikis
> Queensryche nemacki bend? Odakle ti to? :)) Ma, ljudi su iz Seattlea. Ovu informaciju sam čuo na više mesta i to je to. -*- Armitage -*-
muzika.366 jovca.car, -> #318, markom
/* U tome je i poenta! Uporedi pesmu Phantom Lord sa Sad but True ? Koja /* bolja, brža, žešća, itd? Zašto moraju da im se vrte spotovi ? Pogldeaj /* Iron Maiden, uvek su imali bolju produkciju od Metallice, ali _nisu dali_ /* da se njihovi spo- tovi vrte. Pričaj ti šta hoćeš, ja nisam ni mirisao metal dok nisam čuo Crnu Metallicu...
muzika.367 jovca.car, -> #333, dcolak
/* Nope, setih se, Primus :) De me nađe :) Carevi. Još samo da mi nisu kod jednog mamlaza...:((
muzika.368 jovca.car, -> #351, mikis
/* Nabavi Primus, obavezno!!! Ljudi, zajebite vi i Metlicu, i Smithse, i Mozarta, i sve ostale. Ovo je.... ovo je ....ne znam.... nemam reči .......o Primusu se ne priča, on se samo pobožno sluša :)
muzika.369 jovca.car, -> #338, mikis
/* Cini mi se da covek nije mislio na Ministry. Ako mislite na pesmu /* "Jesus Built My Hotrod", treba napomenuti da tu peva tip iz Buthole Jel ima neko reči ove pesme? ;)))) Apropos Ministryja i ostalih: jel čuo neko Angkor Wat? To je kao neki teeežak industrial. Pre par godina sam čuo 10-tak sekundi jednog albuma i strava je zvučalo, pa ako ima neko, čuo bi i ostatak.
muzika.370 jovca.car, -> #364, armitage
/* Jap, PMS i naravno grupa URGH (ime grupe sve govori :) Sećam se početaka i jednih i drugih. Tada su ostavljali celokupnu publiku bez daha :)) PMS: Izađu ribe na binu, svi misle sad će neki sentiš i smrznu se kad čuju vokal... Isto i za URGH!, kad Ruža (pevač i idejni vođa) izađe lepo obučen, kratko i uredno podšišan, sa naočarima (sve u svemu, ko neki školarac;), i onda pusti svoj mmmoćććannn glas. Ni u crkvi nisam video da se toliko ljudi odjednom krsti :))))
muzika.371 maksa, -> #342, fancy
>> (Beše Tom Waits gostovao u jednoj stvari.. Tom the cat ili >> tako nekako?) Jes': " .. hey baby do you wanna lay down ... " brzinom od 20 reči u sekundi. :) Mada, meni Claypool ne zvuči kao dete ... Možda Damir misli na Jane's Addiction ?
muzika.372 ndragan, -> #294, darone
/ Sudija -> sudac. A kurir? ;) Teklić. (mene si mislio da nađeš?)
muzika.373 fancy, -> #347, mikis
ŮŢ> Da, i kad pomenuste "Unforgiven", da li je neko gledao _dugacku_ ŮŢ> verziju spota (traje 12 min)? Voleo bih da znam ko im je rezirao taj ŮŢ> spot... Ne, da ga je opravio, svaka mu cast! ;) Gde to može da se dobije za presnimiti..? Stvarno me zanima.
muzika.374 fancy, -> #353, gremlin
ŮŢ>>> Predivno! ŮŢ> Kao i sve od pomenutih... :) Dobro de... umeli su (ruku na srce) pokatkad i da gnjave..;) Nekako mi je Morrisey solo zvučao zrelije..? Bona drag je zakon. (Ok, ok, i Hatful..:) p.s. hard core Smiths fanovi nek' se ne nađu pogođeni, ionako nisam sreo nikog ko misli tako..:)
muzika.375 fancy, -> #354, gremlin
ŮŢ> Znam i ja. žuvena Milja Smith, ima sve živo što su izdali i nisu ŮŢ> izdali. Šteta samo što dugo nisam kontaktirao sa njom :( Samo reci, će je kontaktiramo..:) Milja je legenda. (ma V BG je čudo, uvek sam to tvrdio..;) p.s. .to mhr Mališa, o'š dođeš u nedelju na marketu..O;) ?
muzika.376 dikla, -> #294, darone
> Sudija -> sudac. A kurir? ;) Kur(ir)ci ...:)
muzika.377 stefan, -> #370, jovca.car
> Isto i za URGH!, kad Ruža (pevač i idejni vođa) izađe lepo obučen, kratko > i uredno podšišan, sa naočarima (sve u svemu, ko neki školarac;), i onda > pusti svoj mmmoćććannn glas. Ni u crkvi nisam video da se toliko ljudi Sad me podseti na Killdozer :) Jedan njihov album, zove se "For lady only", sadrži obrade nekih poznatih (malo starijih) pesama, npr. Hush, American pie, Take the money and run. Na omotu CD sa jedne strane nalazi se slika nekoliko tipičnih engleskih bakica na popodnevnom čaju a na drugoj su njih trojica, doterani, očešljani kako da su unuci tih istih bakica i da se spremaju zajedno sa njima na čaj ;) Međutim, kada čujete obrade i kako zvuče jedino što zaželite je da ih niste čuli ;)) Ma u stvari, i ne zvuče baš toliko loše ;))
muzika.378 mdave, -> #283, armitage
■> Richie Sambora je pored normalnog mikrofona, imao i jedan za koji ■> je bilo A javna je tajna da peva bolje od "deckica" Bon Jovija. :) PS. Richie Sambora predsednik da bude mora!
muzika.379 mdave,
Postoji jedan bend koji nevidjeno mrzim a istovremeno obozavam kako zvuci. I jedno i drugo ide u krajnost. Bend se zove NIRVANA.
muzika.380 dikla, -> #328, peacock
> Bio sam dovoljno veliki da me tata i mama puste na koncert :) Na vreme si poceo da rastes ... :)
muzika.381 dikla, -> #280, armitage
> Za sve ljubitelje dobre rock muzike ... > > dIRE sTRAITS - tekstovi, akordi, tablature Kako ovo da raspakujem, raspakuje se samo deo arhive, oko 50 kb a ostalo javlja da nije u stanju da raspakuje .. :(
muzika.382 dcolak, -> #337, mikis
│ +> Oni su, definitivno, nemacki bend :) │ │ Queensryche nemacki bend? Odakle ti to? :)) Bio je intervju u nekad davno izlazećem časopisu Heavy Metal. Ja pročitah tako. Sledge DAMMIR!
muzika.383 dcolak, -> #338, mikis
│ Cini mi se da covek nije mislio na Ministry. Ako mislite na pesmu │ "Jesus Built My Hotrod", treba napomenuti da tu peva tip iz Buthole │ Surfersa (zna li neko kako se zove?) Hmmhm... Prva strana Psalm 69 je ok, brzo, žestoko, oštro. Druga je prava stvar ako neko hoće da se ubije. :) │ OLD (Old Lady Drivers)? Na njih mislis? Ludi su ko struja ;)) Tip │ ima glas ko Paja Patak ;))) Sad sam u nedoumici. Da, taj tip ima isti taj glas :)) Jel' to neka šala od benda (ko Green Jelly) ili oni to "za stvarno?" :)) Po ljudima na KST izgleda da oni to za stvarno pevaju :)) Sledge DAMMIR!
muzika.384 dcolak, -> #362, armitage
│ Hammetova svirka svakako nije na nivou jednog Satrijanija, ali se za njega │ može reći isto što i za Slasha/GNR - čovek svira od srca. Otkud sad ovo? :) Slash ne ferma 'ziku koju svira ni 5% :) Samo mu treba pogledati facu, ništa, prazno... Naravno, možda je on naučio da coolira pa me zeznuo :) Sledge DAMMIR!
muzika.385 dr.grba, -> #306, maksa
>> Ona kaže: "ma, briši mali", al' posle malo ubeđivanja ipak >> pristane. Tako je nastao singl kome ja ne znam ime, al' imam Ovako je prošao i Gary Moore kad je otišao Albertu Kingu na legalo. Navodno ga je čiča keširao u momentu. Ista priča kaže da se Gary vratio sa gitarom...
muzika.386 dr.grba, -> #328, peacock
>> Bio sam dovoljno veliki da me tata i mama puste na koncert :) Prvi koncert u mom životu: mađarska grupa Omega u Kikindi. Plakao sam da me puste... >> A da rade majstorski, rade. Pre par nedelja radio sam emisiju >> na televiziji posvećenu njima. Ljudi su bili oduševljeni. Nema druge nego da se doselim u KG...
muzika.387 dr.grba, -> #344, mikis
>> Efekat je bio vrlo popularan krajem 60-ih i tokom 70-in godina, >> a koristili su ga Hendrix i Piter Frempton, izmedju ostalih. "Do you feel like we do?" >> Ipak, sve to nema veze sa onim sto je covek na pocetku pitao Samo sam cinizmom hteo da izrazim svoj prezir, a ono dođomu na ovu temu (:
muzika.388 dr.grba, -> #345, mikis
>> glasne zice i znatan kapacitet pluca ;)) Nije mudrost >> jednom se proderati, fora je izdrzati ceo koncert :))) Ili turneju po USA (:
muzika.389 dr.grba, -> #361, mbole
>> > Jethro Tull napravili vrede pažnje: "Songs from the wood" i >> > "Heavy horses". >> >> Imaš i moj glas ZA! - Let me bring you the songs from the woods... - Jok ba, treba njemu nešto drugo i'šume. Reci, jarane, šta ti treba! - Bring me a wheel of a oaken wood...
muzika.390 dr.grba, -> #366, jovca.car
>> Pričaj ti šta hoćeš, ja nisam ni mirisao metal dok nisam čuo Crnu >> Metallicu... Ako baš hoćeš da mirišeš metal, dođi asistiraj mom matorom dok vari i brusi... (:
muzika.391 armitage, -> #347, mikis
> ali dve nikako ne mirisem - Struggle Within i Don't Tread On Me. Eh, što ti je raznolikost ukusa. Meni se "Struggle Within" baš sviđa. Još jedna depresivno-crna pesmica :) sa sjanim tekstom ... "STRUGGLE WITHIN IT SUITS YOU FINE STRUGGLE WITHIN YOUR RUIN STRUGGLE WITHIN YOU SEAL YOUR OWN COFFIN STRUGGLE WITHIN THE STRUGGLING WITHIN" Ko što rekoh .. ukusi ;) -*- Armitage -*-
muzika.392 armitage,
Re: Streitsi, Osmeh i tekstovi ... Pripremajući tekstove Streitsa za štampu, primetio sam da se oni ne mogu baš uzeti zdravo za gotovo .. evo primera: file: various.texts ----------------------------------------------------- Mother Mary your children are slaughtered Some of you mothers ought to lock up your daughters Who's protecting the 'innocenti' ----------------------------------------------------- file: communique ----------------------------------------------------- I want to marry your children Mrs. Lauden Some of your mothers ought to lock up your daughters Who's protecting the innocent team ----------------------------------------------------- Prva rečenica ima dva potpuno različita značenja u navedenim primerima. Preslušavajuci par puta to mesto u pesmi, zaključio sam da se radi o prvoj varijanti (mada nisam 100% siguran). Predlažem, da se javi neko ko ima tekstove u "papirnom" obliku, pa da organizujemo neko malo fotokopiranje .. -*- Armitage -*-
muzika.393 vcalic, -> #313, m.hristodulo
>> Hteo je da kaze da su metalci nevidjeni >> lozaci -- najveci seljaci u USA. Tako nešto... Mada, ne samo u USA... ;) Vlada
muzika.394 vcalic, -> #314, m.hristodulo
>> Joj joj, sto bih ja to volio imati, :-) Uvek mož' da se sredi :) Vlada
muzika.395 vcalic, -> #297, index
>> ŠĆ Nee, za to bi trebala bar gornja sala skc-a. >> >> Možda je ipak bolje dole u Domu Omladine... kao pre tri >> godine :). Zato i napisah ono 'bar' ;) Vlada
muzika.396 vcalic, -> #322, dr.grba
>> Problem kompilacija je da su skoro uvek krnje, a što je najgore, teško >> je steći valjanu sliku o nekom muzičaru/grupi. Da. Vlada
muzika.397 vcalic, -> #304, peacock
>>#### Uuuuu, kakav previd... Hvala na prosveljenju ;) ovih dana ga >>#### nabavljam. >> >> Tek sada? Slušam ga od Nove Godine :) Dobro, de. Pokrivam se ušima... ;) Vlada
muzika.398 todorp, -> #328, peacock
Subject: Re: ah, koncert > Svirka je tek kad odes na koncert. Bili su, srecom, u > Beogradu. E ja sam bio resio da odem prosle godine u Budimpestu ali uleteo mi prijemni za fax bas u to vreme :(( > A da rade majstorski, rade. Pre par nedelja radio sam emisiju > na televiziji posvecenu njima. Ljudi su bili odusevljeni. Koju emisiju? Na kojoj televiziji? Pozdrav od Todora
muzika.399 todorp, -> #321, dr.grba
Subject: Re: igranje > dopusta stvaranje raznih efekata na gitari (gitara "govori" ili nesto > slicno wah-wah pedali, ali ostrije). Frempton se stalno igrao sa ovim :) i nije zvucalo lose.
muzika.400 todorp,
Ko sinoc nije bio u SKC-u moze samo da se jede. Priznajem da je u par trenutaka koncert izgubio na ritmu ali sve u svemu svirka je bila luda. Btw. Cini mi se da se Kepinom sinu smesi lepa buducnost. Pozdrav od Todora ps. Za neupucene sinoc je bio Tockov koncert.
muzika.401 peacock, -> #363, armitage
#### 20 njihovih albuma ?!?! Što se čudiš, nisam ja jedini :)
muzika.402 peacock, -> #347, mikis
#### Da, i kad pomenuste "Unforgiven", da li je neko gledao #### _dugacku_ verziju spota (traje 12 min)? Voleo bih da znam #### ko im je rezirao taj spot... Ne, da ga je opravio, svaka mu #### cast! ;)
muzika.403 dcolak, -> #371, maksa
│ Mada, meni Claypool ne zvuči kao dete ... │ Možda Damir misli na Jane's Addiction ? Wuf Wuf! Naah, Jane's Addiction prepoznajem i polumrtav ;) Sledge DAMMIR!
muzika.404 markom, -> #347, mikis
*** Skroz si pobrkao stvari, Metalika je bila ta koja nije dalvala da *** joj se spotovi vrte... Maideni jesu _snimali_ spotove, ali se njihov spot nije okrenuo više od tri pu- ta mesečno ...
muzika.405 markom, -> #332, dcolak
*** I am a man who walks alone.. ..and when Ićm walking a dark road [to be conrinued]
muzika.406 markom, -> #334, mikis
*** on bio najbolja zamena za Dikinsona. Kazu da sada u Mejdenima peva tip *** koji ne moze da prismrdi ni jednom ni drugom... :((( Samo da nije kao Di'Anno. To bi bila katastrofa :(((((((((((((((((((((