muzika.407markom,
-> #366, jovca.car*** Pričaj ti šta hoćeš, ja nisam ni mirisao metal dok nisam čuo Crnu
*** Metallicu...
Kako ne shvataš da je to upravo ono što ti ja govorim. Otišli su u komercijalu.
Nije to više ona metalika koju dizelaši ne mogu da smisle.
Q: Šta slušaš
A: Ma slušam rap, cecu, draganu, ganse i metaliku.
Veruj mi da sam ovo čuo mnogo puta -- dođe mi da povratim :(((((
muzika.408fancy,
-> #377, stefanŮŢ> Sad me podseti na Killdozer :) Jedan njihov album, zove se "For lady
ŮŢ> only", sadrži obrade nekih poznatih (malo starijih) pesama, npr. Hush,
Good morning Columbo..:)))
muzika.409bulaja,
-> #352, gremlin│Nadam se da su tamo gde idem opremljeniji singlovima nego u ovim
│krajevima :)
└───
Nisu (ako mislimo na iste krajeve :). Ja sam svojevremeno u USA/Can od
celog The Smiths opusa uglavnom nailazio samo na Rank, a sa singlovima
je bilo jako slabo. Ipak je London najbolje mesto za takav shopping :).
muzika.410armitage,
-> #384, dcolak> Otkud sad ovo? :)
>
> Slash ne ferma 'ziku koju svira ni 5% :) Samo mu treba pogledati
> facu, ništa, prazno... Naravno, možda je on naučio da coolira pa me
> zeznuo :)
Ne govorim o tome kakvu facu slaže, već kako svira. Dakle, radi se o samoj
njegovoj muzici (svirci), a to što se on ne grči na sceni kao npr. Garry
Moore, to je druga stvar. Ipak, pogledaj malo bolje njegove žive nastupe;
primetićeš da on ipak "ferma 'ziku koju svira" (samo se to ne vidi od silne
kose ;))
-*- Armitage -*-
muzika.411stefan,
-> #408, fancy> ŮŢ> Sad me podseti na Killdozer :) Jedan njihov album, zove se "For lady
> ŮŢ> only", sadrži obrade nekih poznatih (malo starijih) pesama, npr. Hush,
>
> Good morning Columbo..:)))
Plašim se da nisam shvatio smisao duhovite opaske? :)
muzika.412mikis,
-> #404, markom+> Maideni jesu _snimali_ spotove, ali se njihov spot nije okrenuo vise od tri
+> puta mesecno ...
Kod nas sigurno nije...
muzika.413mikis,
-> #357, vitez.koja+> Hm, hm... Iz trece ruke sam cuo pricu o koncertu Bloodbatha kada je pevac
+> ostao bez distorzije, pa je pokusavao da imitira to svojim glasom... kazu da
+> je bilo smesno.
+>
+> Ako su lagali mene, ...
Evo ti informacija iz prve ruke: lagali su te. Znam ljude licno.
muzika.414mikis,
-> #358, vitez.koja+> Ne daj boze nikom.
Ti si ih slusao uzivo, govoris iz iskustva?
muzika.415mikis,
-> #368, jovca.car+> Ovo je....
+> ovo je ....ne znam.... nemam reci .......o Primusu se ne prica, on se samo
+> pobozno slusa :)
Moja definicija Primusa: Dzez 23. veka (inace, dzez mrzim, ali
Primus obozavam :))
muzika.416mikis,
-> #369, jovca.car+> /* "Jesus Built My Hotrod", treba napomenuti da tu peva tip iz Buthole
+>
+> Jel ima neko reci ove pesme? ;))))
... Dingadingdangmydangalonglinglong... :)))
muzika.417mikis,
-> #373, fancy+> Gde to moze da se dobije za presnimiti..?
Ima kod cike :)) Kasetu mozes da dobijes, za dva vidoja moras da se
snadjes :)
muzika.418mikis,
-> #382, dcolak+> │ Queensryche nemacki bend? Odakle ti to? :))
+>
+> Bio je intervju u nekad davno izlazecem casopisu Heavy Metal. Ja
+> procitah tako.
Lose si procitao :) Ameri, definitivno.
muzika.419mikis,
-> #383, dcolak+> │ OLD (Old Lady Drivers)? Na njih mislis? Ludi su ko struja ;)) Tip
+> │ ima glas ko Paja Patak ;)))
+>
+> Sad sam u nedoumici. Da, taj tip ima isti taj glas :)) Jel' to neka
+> sala od benda (ko Green Jelly) ili oni to "za stvarno?" :))
Pa sad, ne mogu se bas porediti sa Green Jelly, jerbo pevac ovih
drugih bas i nema glas ko Paja Patak ;)) OLD su taki po citavom telu
;)))
muzika.420mikis,
-> #384, dcolak+> Slash ne ferma 'ziku koju svira ni 5% :) Samo mu treba pogledati
+> facu, nista, prazno... Naravno, mozda je on naucio da coolira pa me
+> zeznuo :)
Vido bi tebe kakvu bi facu imao da pre svakog koncerta ubijes po
kilo domace... ;)))
muzika.421mikis,
-> #388, dr.grba+> Ili turneju po USA (:
Grupa Massacre (USA) je na svom CD-u ponosno istakla nalepnicu: "No
effects used for voice on this album" :)))
muzika.422mikis,
-> #391, armitage+> Meni se "Struggle Within" bas svida. Jos jedna depresivno-crna pesmica :)
+> sa sjanim tekstom ...
Tekst je zaista odlican (kao i svi ostali) ali su mi rifovi i
aranzman nekako...
muzika.423mikis,
-> #399, todorp+> >(gitara "govori" ili nesto slicno wah-wah pedali, ali ostrije).
+>
+> Frempton se stalno igrao sa ovim :) i nije zvucalo lose.
Ko hoce da cuje kako gitara ZAISTA govori (i smeje se) BEZ Talk Boxa
i slicnih zezancija (osim kurble, naravno), neka uzme Steve Vaia, album
"Passion & Warfare", pesma "Audience is Listening". Na pocetku se tacno
moze cuti kako izvlaci 'OK', 'So happy' i neki blesav smeh... Lud
covek... :)))
muzika.424fancy,
-> #411, stefanŮŢ> Plašim se da nisam shvatio smisao duhovite opaske? :)
Pa to što si ti otkrio je staaaaarooo, i čini mi se opštepoznato..:)))
muzika.425peacock,
-> #373, fancy>**< ŮŢ> Da, i kad pomenuste "Unforgiven", da li je neko
>**< gledao _dugacku_ ŮŢ> verziju spota (traje 12 min)?
>**< Voleo bih da znam ko im je rezirao taj ŮŢ> spot... Ne,
>**< da ga je opravio, svaka mu cast! ;)
>**<
>**< Gde to može da se dobije za presnimiti..?
>**< Stvarno me zanima.
Jel? Sad mi pregore sijalica zbog tebe :( Išao sam da
pogledam među kasete, nije trenutno kod mene. Da ne bude
zabune, na kaseti su dve verzije, jedna u obliku spota, a
druga, kao uživo, snimljena u studiju.
Ka'š pališ za Kragujevac?
Peacock The Metalac
muzika.426peacock,
-> #398, todorp>**< Koju emisiju? Na kojoj televiziji?
Kanal 9 u Kragujevcu. Emisija se zove Rock Cafe i gleda se
dobra muzika, bez obzira na žanr. Isključeni su metalci i
crnci u gaćama :)
Peacock The TV Star :)
muzika.427peacock,
-> #400, todorp>**< koncert izgubio na ritmu ali sve u svemu svirka je bila
>**< luda. Btw. Cini mi se da se Kepinom sinu smesi lepa
>**< buducnost.
Za neupućene, Kepa je bio najbolji muzičar u Smaku. Klinca mu
nisam gledao, ima ih više. Ako je najstariji, pametan je na
tatu (imao je sve petice u školi, kako mi Kepa reče) i mnogo
je talentovaniji od tate.
muzika.428stefan,
-> #424, fancy> Pa to što si ti otkrio je staaaaarooo, i čini mi se opštepoznato..:)))
Ajde!? ;) Nisam ni rekao da sam sad otkrio nego da me je ono podsetilo
(znam da je staaaroooo i čuo sam ga odaaaavnoooo :), pogledaj ponovo.
Mnogo brzo uklizavaš ;)
muzika.429m.hristodulo,
-> #354, gremlin>> Znam i ja. Cuvena Milja Smith,
Da bas ona. Vidjam je povremeno, ali se ona
prilicno odrekla Smiths-a. Ploce jos uvek cuva.
--
Castite me pivom u Rupi.
muzika.430m.hristodulo,
-> #375, fancy>> p.s. .to mhr Malisa, o's dodes u nedelju na
>> marketu..O;) ?
Ako se probudim.
'Ajde ako budem isao, mozda bih kupio LP od
Novosadskog sastava La Strada, pa ako neko ima da mi
ponudi...
--
_\|/_ Ohmmm... NR!
muzika.431m.hristodulo,
-> #341, fancy>> 1. Tekstovi Elvis Costello-a sa prva tri albuma.
Ovo mozda mogu da nabavim sa Interneta.
>> 3. Album X-Ray Spex - Germ free adolescents
Njih sam slusao odavno, cini mi se da Pedja
ili mozda Zoran (obojcu znas sa marketa) imaju tu
plocu. Zenska je totalno otkacena, :-)
>> 4. Snimak grupe Jam - "So sad about us", negde iz
>> 1979.
I ovo sam slusao odavno, a podsetio sam se
skoro te pesme kada sam slusao istoimenu pesmu
Breeders-a.
--
Lalala, 8:)
muzika.432m.hristodulo,
-> #370, jovca.car>> Isto i za URGH!, kad Ruza (pevac i idejni voda)
>> izade lepo obucen, kratko i uredno podsisan, sa
>> naocarima (sve u svemu, ko neki skolarac;), i
>> onda pusti svoj mmmocccannn glas.
Ma dobro, glas k'o glas. 'Al da vidis kad
covek pocne da se prevrce preko glave, :-))
A sasvim je normalan u prirodi.
--
_\|/_ Ohmmm... NR!
muzika.433dr.grba,
-> #398, todorp>> Koju emisiju? Na kojoj televiziji?
Zoki vodi muzičku emisiju na privatnoj TV stanici u Kragujevcu.
muzika.434dr.grba,
-> #399, todorp>> Frempton se stalno igrao sa ovim :) i nije zvucalo lose.
Si.
Ne znam da li je išta drugo osim "Comes alive" vredno u njegovom opusu.
Ne računam Humble Pie.
Sećam se kao da je juče bilo: ulazim u prodavnicu PGP u makedonskoj ulici u
Beogradu, vadim spisak na kome je zabeleženo petnaest ploča. Dajem papir
prodavcu, a on od tih petnaest baci devet na gomilu. Platim račun, uzmem
ploče pod ruku, zahvalim se i odem da nađem ostalih šest...
-----> "davno beše, sećam se ja...."
muzika.435dr.grba,
-> #423, mikis>> "Passion & Warfare", pesma "Audience is Listening". Na pocetku se
>> tacno moze cuti kako izvlaci 'OK', 'So happy' i neki blesav
>> smeh... Lud covek... :)))
Njega je strašno i gledati, kamoli slušati. Nisu mogli naći boljeg čoveka za
onu scenu u filmu "Crossroads"...
Jednom mi pade šaka dupli CD "Zappa - Guitar". Tamo se nalazi oko 140 minuta
gitarskih solaža isečenih sa raaaaznih mesta, iz studija manje, više live...
Raspon snimaka je negde 1975-85, otprilike... Na mnogo stvari, mahom onih
sviranih uživo, u potpisu piše:
...Stunt guitar: Steve Vai...
Pokušajte samo da zamislite na šta to liči... Luđi su od struje (((:
muzika.436mdave,
-> #423, mikis■> Ko hoce da cuje kako gitara ZAISTA govori (i smeje se) BEZ Talk
■> Boxa i slicnih zezancija (osim kurble, naravno), neka uzme Steve
■> Vaia, album "Passion & Warfare", pesma "Audience is Listening". Na
■> pocetku se tacno moze cuti kako izvlaci 'OK', 'So happy' i
■> neki blesav smeh... Lud covek... :)))
Ili jos bolje, Vaiove herojizme iz Lee Roth Benda. (Yankee
Rose, cini mi se)
muzika.437markom,
-> #412, mikis*** Kod nas sigurno nije...
Ne! U prodeku im se spot okrene oko 10 puta na MTV-u. Takav im je ugovor sa
MTV.
muzika.438dr.grba,
-> #427, peacock>> Za neupućene, Kepa je bio najbolji muzičar u Smaku.
Ovo se nikakvim argumentima ne može osporiti.
muzika.439vitez.koja,
-> #414, mikis#=> Ti si ih slusao uzivo, govoris iz iskustva?
Da.
muzika.440fancy,
-> #431, m.hristoduloŮŢ> Njih sam slusao odavno, cini mi se da Pedja
ŮŢ> ili mozda Zoran (obojcu znas sa marketa) imaju tu
Peđa nema..:(
muzika.441fancy,
-> #428, stefanŮŢ> Mnogo brzo uklizavaš ;)
good evening. I am not very well...
...ulizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz !!
muzika.442dcolak,
-> #418, mikis│ +> Bio je intervju u nekad davno izlazecem casopisu Heavy Metal. Ja
│ +> procitah tako.
│
│ Lose si procitao :) Ameri, definitivno.
You won't relie on what your eyes can see...
Sledge DAMMIR!
muzika.443pkaca,
-> #426, peacock %%% Peacock The TV Star :)
Aha, znači to si ti :)
Videh te.
muzika.444todorp,
-> #427, peacockSubject: Re: Kepa Jr.
> Za neupucene, Kepa je bio najbolji muzicar u Smaku. Klinca mu
> nisam gledao, ima ih vise. Ako je najstariji, pametan je na
Decko se zove Dejan. Voleo bih da ga jos cujem, stvarno 'ima materijala' :)
Pozdrav od Todora
muzika.445todorp,
-> #389, dr.grba> - Let me bring you the songs from the woods...
to make you feel much better then you could know...
Ipak je bolja na tom albumu Hunting Girl :)
muzika.446paki,
-> #403, dcolak> │ Mada, meni Claypool ne zvuči kao dete ...
> │ Možda Damir misli na Jane's Addiction ?
>
> Wuf Wuf! Naah, Jane's Addiction prepoznajem i polumrtav ;)
Možda je u pitanju Obojeni Program? :>
muzika.447dcolak,
-> #446, paki│ > Wuf Wuf! Naah, Jane's Addiction prepoznajem i polumrtav ;)
│
│ Možda je u pitanju Obojeni Program? :>
AARGGH! KILL KILL KILL! FUJ!
Sledge DAMMIR!
muzika.448niklaus,
-> #263, dcolak(:> │ Korekcija: Neneh Cherry (tako je potpisana na CDu).
(:>
(:> Fancy... zapisan,
(:> Niklaus .. zapisan. :>
Do you approve or what? (:
(: Sean :)
muzika.449niklaus,
-> #370, jovca.car(:> Isto i za URGH!, kad Ruža (pevač i idejni vođa) izađe lepo obučen,
(:> kratko i uredno podšišan, sa naočarima (sve u svemu, ko neki
(:> školarac;), i onda pusti
Pa skoro da izgled ne vara - Ruža 'studira' mašinac...
(: Sean :)
muzika.450jovca.car,
-> #432, m.hristodulo/* A sasvim je normalan u prirodi.
Da li si siguran? ;))
P.S. znam čoveka...
muzika.451gremlin,
-> #374, fancy>> Dobro de... umeli su (ruku na srce) pokatkad i da gnjave..;)
>> Nekako mi je Morrisey solo zvučao zrelije..?
>> Bona drag je zakon. (Ok, ok, i Hatful..:)
Ne bih rekao zrelije, ali drugačije svakako. Street je na "Viva Hate"
pod dobrim uticajem Marrove gitare, i zvuči mnogo više "Smithsovski"
nego što su oni sami zvučali na "Strangeways...". Svaki pristup ima
svoje kvalitete i nikako ne bih mogao izdvojiti koji je bolji.
Alex
muzika.452gremlin,
-> #409, bulaja>> Nisu (ako mislimo na iste krajeve :). Ja sam svojevremeno u USA/Can
>> od celog The Smiths opusa uglavnom nailazio samo na Rank, a sa
>> singlovima je bilo jako slabo. Ipak je London najbolje mesto za takav
>> shopping :).
Svakako. Samo, u pitanju je Južna Afrika, a nisam baš optimista da
tamo ima specijalizovanih prodavnica Rough Trade-a.
Alex
muzika.453gremlin,
-> #429, m.hristodulo>> Da bas ona. Vidjam je povremeno, ali se ona
>> prilicno odrekla Smiths-a. Ploce jos uvek cuva.
PRILIžNO ODREKLA!!!!! To bi bilo ko da neko izjavi da se Hrist u
starijim godinama okrenuo Islamu. Milja!!!! Nije moguće. Pa ona je
spavala sa gladiolama u zadnjem džepu pidžame...
Alex
muzika.454slazic,
ao je vec peti dan kako je B.Springsteen dobio Oskara
muzika.455ndragan,
-> #390, dr.grba/ dok vari i brusi... (:
Za varenje sam se stručan rodio, a za odbrusiti, kad se mora...
Xm, mislio si na zavarivanje ili varenje?
muzika.456mikis,
-> #439, vitez.koja+> #=> Ti si ih slusao uzivo, govoris iz iskustva?
+>
+> Da.
Stvar ukusa. Ja sam ih slusao dva puta, i opet cu kad god mi se
ukaze prilika.
muzika.457m.hristodulo,
-> #453, gremlin>> PRILICNO ODREKLA!!!!!?
Ti je bas dugo nisi video. Pod mojim
uticajem, zavolela je prvo Dinosaur Jr, pa je polako
tezila ka sve tezem i tezem zvuku. Amere pre nije
mogla da smisli, a sad... Sad je ideolog sastava
Fake Madona's underwear, u kome sam svirao prvih
6 meseci postojanja benda.
Kazem, ploce Smithsa jos uvek cuva, a da li
ih slusa, neznam pojma, :-)
muzika.458dr.grba,
-> #445, todorp>> Ipak je bolja na tom albumu Hunting Girl :)
Jeste, ali mi je onaj stih trebao, e zbog dramaturgije (:
muzika.459dr.grba,
-> #454, slazic>> ao je vec peti dan kako je B.Springsteen dobio Oskara
Mnogo važno.
muzika.460dr.grba,
-> #455, ndragan>> Za varenje sam se stručan rodio, a za odbrusiti, kad se mora...
>>
>> Xm, mislio si na zavarivanje ili varenje?
Znaš ti dobro. Mislio sam na heftanje (:
muzika.461dikla,
-> #407, markom> Q: Sta slusas
> A: Ma slusam rap, cecu, draganu, ganse i metaliku.
>
> Veruj mi da sam ovo cuo mnogo puta -- dode mi da povratim :(((((
Zbog metalike .. :)
muzika.462dikla,
-> #443, pkaca> %%% Peacock The TV Star :)
>
> Aha, znaci to si ti :)
> Videh te.
I kakvi su ti utisci, jel cemu (emisija) .. :)
muzika.463dikla,
-> #427, peacock> Za neupucene, Kepa je bio najbolji muzicar u Smaku. Klinca mu
> nisam gledao, ima ih vise. Ako je najstariji, pametan je na
Ciganska krv je to bRe.., brat po ???? koji je u ovde NS,
odlican je klavijaturista, svojemremeno je picio Fendera 88,
sve u ses'najs...
muzika.464madamov,
21.3. 1994.
Vreme 178
Intervju: Zoran Predin, Laccni Franz
Gate na glavo
Mislim da je vrijeme da se Srbija probudi jednog jutra i otrijezni. Dosta je
bilo. Kada neka stvar traje toliko dugo da postaness apaticcan prema njoj... to
ludilo, ta ugrozzenost! Budjenje che biti jako bolno
Zoran Predin napokon materijalizuje solo izlete na TV, filmu i pozorisstu i
izbacuje CD Gate na glavo ("Helidon", 1992). Posle duzze pauze Laccni Franz
izdaje album, CD Zadnja veccerja ("Helidon", 1993).
Laccni Franz je posle albuma "Tiha voda" (1989) dosta pauzirao. Zassto?
To je bila normalna situacija. Deccki su dobili svoje zzene, stigla su prva
djeca, dobili su posao, dobili su ssefa, itd. Da se sve to sredi, potrebne su
ccetiri godine. Najbitnije je to da se opet pojavila ona prava zzeřa za radom.
Krajem novembra pojavila se kaseta, a ovih dana che i CD devetog albuma pod
nazivom Zadnja veccerja.
Bilo je ideja da se slikamo i da naslov stvarno bude zbunjujuchi; da li je to
zadnja plocca Laccnog Franza! ZZeřa nam je da nastavimo rad, ali tokom řeta sve
che biti daleko jasnije.
Mirovanje benda ti si iskoristio da izbaciss solo album. Kako si stigao do CD
"Gate na glavo"?
Tu se krije odgovor na prvo pitanje. Deccki imaju posao, a ja zzivim od muzike.
To znacci da sam mnogo radio za film, pozorisste i TV i tako si zzelio
produzziti tu ekonomsku liniju. Danas mi je Laccni Franz nessto kao intimno
rubře, dok je ovaj solo projekt neki javni refleks kroz protekle 2-3 godine.
Taj solo projekt je fino primřen, a u ovoj godini planiram ccak dva takva
izleta. Jedan bi se odnosio na pozorissnu muziku, a za drugi joss nissta ne
znam osim da che se pojaviti na trzzisstu za Bozzich.
Kako si birao saradnike za taj solo-projekat? Neki su zaista odussevili.
Pa kad se dobro radi, to ide samo po sebi. Ja sam snimio te stvari u Novoj
Gorici, kod brache Vuksanovicc, a ostale smo pronassli telefonom, ha-ha-ha...
SSto se ticce dvije primadone řubřanske opere koje gostuju u pjesmama Dolce for
niente i Stella, to je bilo posebno zadovořstvo raditi. Stella je naziv jedne
pozorissne predstave, a Dolce for niente je muzika za film Do konca i naprej.
Sve ssto se nasslo na CD Gate na glavo pripada tom ccetverogodissnjem periodu.
To je liccna karta tog vremena. I mislim da sam to uspio dobro napraviti.
Da li je novi nosacc zvuka Laccnog Franza realizovala standardna postava?
Da. Inacce, zabranili smo sintesajzere. Samo Hammond orguře i akusticcni klavir
dozvořeni su na Zadnjoj veccerji. Tu su joss gitare, bas, bubnjevi, tamburin i
vokali... Sada smo se u stvari priblizzili nekom svom zvuku jer su nam dosad
koncerti bili daleko jacca strana. Sada je odnos stvarno 1:1. To je album gdje
petorica debelih purana u godinama jako strassno i zzestoko prasse, za razliku
od nekih kolega koji su upali u techno vode. Prebořeli smo te neke djeccje
bolesti i ja smatram da je to jedan od bořih albuma Laccnog Franza.
Album prepun hitova, pretpostavřam?
Devet pjesama je i na kaseti i CD. Sve skupa to traje nekih pedesetak minuta.
Zadnja veccerja je tekst o nuklearnom oruzzju u bivssem SSSR jer mi se ccini da
ako se nekontrolisano stanje joss malo produzzi, svi chemo vrlo skoro imati
poslednju vecceru. Dosta ekolosski tekst. Muzika je himna bivsseg SSSR jer mi
je bilo veliko iznenadjenje kad sam vidio da su i Pet Shop Boys dossli u isto
vrijeme na istu ideju. Oni su uzeli samo motiv dok sam ja obradio cijelu himnu.
Onda je tu pjesma Mlade podstanarke koja govori sama za sebe, ali je
interesantna i po tome da je klavijaturista Mirko Kosi prvi put krenuo u te
kompozitorske vode. Pjesma SSkrbaste hijene govori o psu bez zuba koji samo
laje, ali ne grize. To je pjesma o řudima koji znaju visse o tebi nego ti sam.
Onda je tu pjesma Vjetar propelera iz Kazablanke, pjesma o izbjeglicama. Pjesma
Vedno iste face govori o politiccarima, dok su Ambasadori uzzitka jedna
autobiografska stvar i oni koji me znaju jako che se zabavřati tim tekstom.
Pjesma Zanzibar govori o nezaposlenosti, dok smo Azru posvetili duhu Sarajeva,
onakvom kakvog smo poznavali. Album tematski nije namenjen zabavi, vech
slussanju, i po tome se razlikuje od 99 odsto produkcije bilo gdje. To je to.
Album je vrlo tessko nastajao. Studio "Tivoli" je izgoreo, bilo je problema sa
terminima na Radio-Ljubřani.
Kad se ide u neki drzzavni studio, znass da su tamo svi ssefovi. Tu su bili
neki sektori, od vatrogasca koji ne daju křucc, elektriccara koji ne pussta
struju pa do ccistaccice koja ponovo ne daje křucc, itd. I kad se to napokon
sredilo, bio je vech novembar, a sve se moralo srediti prije Nove godine. To
nam je dosta zzivaca uzelo. Ja sam bio izvrssni i muziccki producent, djevojka
za sve i u ovakvo nessto se visse nechemo upusstati. Nachi chu nekog tko zna
Laccni Franz, koji che funkcionisati na nass naccin i producirati nove stvari.
Ostali ste verni "Helidonu". Da li je ugovor pobořssan u vassu korist?
Oni koji su se ispred njih potpisali na nosaccu zvuka nisu nissta radili.
Trazzio sam da se neke stvari poprave, ali zbog "ekonomske krize koja traje i
koja postoji joss se sstedi". Pa se sstedi i na nama. Vjerojatno chemo tokom
godine oformiti vlastitu izdavaccku kuchu, zaposliti dva cclana benda i ponovo
nessto snimiti, otkupiti neke stare stvari, okupiti neke druge izvodjacce i
sliccno. Ulagati chemo svoju lovu u svoju firmu. Jer, situacija je zajebana. I
u bivssoj Jugoslaviji je bilo isto, izassla plocca da bi stigla do publike,
napravi se reklama, a tebi preostaju koncerti da zziviss od njih. Na Zapadu je
obratno, tamo se zzivi od prodaje plocca, koncerti su otprilike pozitivna nula
osim u sluccaju velikih imena koja kroz sve segmente enormno zaradjuju. Treba
se osloboditi sstetoccina, razliccitih poreznika, hrpe řudi iz administracije
koja zzivi na tvoj raccun. Mislim da che Laccni Franz to prebroditi. Joss smo u
"Helidonu" jer nema gore firme. SSalim se, svi su oni isti, bilo kud da
kreness.
Krenuli ste i sa promo koncertima. CCitam u "Heroini Novoj" o zagrebacckom
koncertu u "Kulussichu", pa u "Tribuni" o mariborskoj promociji. Stvari su
occigledno pod kontrolom.
Bili smo i u Puli, trebali bi otichi i u Rijeku. To su zasad jedini hrvatski
gradovi gdje smo izvjesnost. Mi smo ipak grupa koja radi velike koncerte, a ne
pojavřivanja u disco klubovima tako da nam nedostaje one nekadassnje novovalne
euforije, kad je i u malim gradovima bilo velikih koncerata. Da, to su bili
koncerti, a ne gitarijade ili modne revije. Sad je u ovoj situaciji o tome
smijessno govoriti. Napravit chemo 10-20 koncerata, a u planu nam je i potpuri
album jer imamo 80-90 svojih pjesama. Odabrat chemo 15 i bit che to Laccni
Franz verzije na engleskom jeziku. No, to neche biti prijevodi, vech potpuno
novi tekstovi na neke stare pjesme. SSto se ticce zagrebacckog koncerta, bio je
to susret starih řubavnika. Dobro je to ssto su stigli neki novi klinci kojima
su starija bracha priccala o nama, pa su se sada vlastitim occima i ussima
uvjerili ssto je to Laccni Franz. Bili smo u formi i svirali 2,5 sata, cijeli
novi album i dobre stare hitove. Stvarno je bilo cool. No, promijenile su se
neke relacije, taj rat i sve oko toga odgodili su taj neki crni humor koji je
bio najjacca strana Laccnog Franza. Vjerojatno chemo se u slijedechem stořechu
ponovo ssaliti sa stvarima koje su nekada bile smijessne.
SSta trenutno radiss za pozorisste, film i TV?
Prossle godine Slovenci nisu snimili visse od tri filma, ove godine je zasad
snimřeno pola filma, tako da film i nije neki posao. U pozorisstu sam napravio
obrade nekih pjesama za predstavu Mosski pod posteřo, i to je bio veliki hit.
Sad se opet rade neki zakoni o autorskim pravima, o filmu, o kulturi uopche.
Zakoni koji su kompatibilni Evropi, pa che se ponovo mochi raditi jer che se
nachi kapital koji che biti zasstichen tim zakonima. Tada che se dogoditi
produkcija koja che proizvoditi dovořno novih stvari da se mozze sve nas koji
radimo zaposliti.
Kad che nova knjiga?
Vjerojatno 1995. Sakupilo se dosta tekstova za objavřivanje, a vjerojatno chu
sad prvi put staviti i one za koje nikad nisam pravio muziku.
SSta misliss o tzv. sluccaju Bajaga u slovenaccko-jugoslovenskoj javnosti? Kako
komentarissess izjavu jednog Tomazza Domiceřa?
Pretjeralo se, mislim da su kvalifikacije ipak pretesske. Jer Tomazz je mislio
na neke druge stvari, a nekima je to izgledalo kao ccist fassizam. Onaj tko
zzeli vidjeti nessto, on to uvijek vidi. Ti mozzess govoriti bilo ssto, on che
uvijek vidjeti ono ssto zzeli. Ti novinari koji su kroz sve to vidjeli
fassizam, oni su to upravo zzeřeli vidjeti. Domiceř nije govorio o neccemu ssto
treba zabraniti, vech je jednostavno branio svoje pozicije. Ta odbrana svojih
pozicija posluzzila je kao napad na ostale. To je moje razmissřanje, mada nisam
ja tu sad neko tko bi smirivao situaciju. Otvorilo se tu pitanje nekih principa
i mislim da je dobro da se to desilo bass kod Bajage. Jer, sada su se stvari
rassccistile, palo je tu nessto tesskih rijecci, pogotovo su srpski novinari
stvar naduvali u vech poznatom maniru. Bajaga je napravio koncert, bio je pun
Tivoli, muzika je pobijedila, a ti novinari che izmissřati neke nove pricce i
senzacije. To uvijek zamjeram Srbima, toj sstampi, jer izmissřaju se takve
budalasstine. Mene to jako zabavřa. Mislim da je vrijeme da se Srbija probudi
jednog jutra i otrijezni. Dosta je bilo. Kada neka stvar traje toliko dugo da
postaness apaticcan prema njoj... to ludilo, ta ugrozzenost! Budjenje che biti
jako bolno. Ono ssto je SANU zasrala, ti pisci, ta govna smrde i do ovih
prostora. Toliko o fassizmu!
Dosslo se do ideje o jednom zajednicckom koncertu: Zoran Predin-Arsen
Dedich-DJordje Balassevich.
Ja u principu nemam primjedbi, bilo bi mi jako drago da se to mozze
realizirati. Ali tek kad se u Srbiji promjeni rezzim, kada prestane rat, kada
se stvarno nadjemo u demokratskim uvjetima, tada che to biti veseře. Bajagin
dolazak u Ljubřanu nije isto kao moj dolazak u Beograd, to su dvije razliccite
stvari. U Sloveniji nema rata, u Sloveniji postoje ekonomske okolnosti da se
taj koncert mozze odrzzati i, ssto je najvazznije, mozze platiti. Sigurnosna
situacija je stopostotna, nema ekscesa, ovdje su kriminalci ipak u zatvorima
dok u Srbiji to sigurno nije sluccaj. Ja bih u Beogradu htio nastupiti, ali za
neki honorar, ili bih nastupio u humanitarne svrhe, za zzrtve rata. Ali takva
stvar bi se u Srbiji naduvala i dobila nekakve politiccke konotacije. Meni bi
bilo nemoralno trazziti honorar kad neko ima platu pet DEM i trazzit od njega
da plati ulaznicu tri DEM. To je nemoralno, ja to nechu. Ja chu dochi kad se
stvari normaliziraju, a ssto se ticce ideje - to je apsolutno O. K. DJoleta sam
uvijek posstivao, nauccio sam Vasu Ladacckog napamet i sviram ga uvijek kad
imam neki rodjendan. SSto se Arsena ticce, on je stvarno postao zzrtva rata.
Otac mu je Crnogorac, majka mu je iz SSibenika i ssto je sad ispao - Marsovac.
To je bolna istina.
Ti i novi slovenaccki kulturni indentitet?
Slovenaccka kultura je trenutno jedna velika zbrka. Mislim da su neke
tradicionalne stvari dobile na vrijednosti i da su tamo gdje su trebale stajati
prosslih 100 godina. One su sada u centru. Slovenski jezik je stvar koja se
ccuva i pazi. Ipak smo fenomen, dva miliona stanovnika, jedno predgradje Mexico
City-ja! Najbitnije je da novi zakoni poprave stvar, da se autorstvo napokon
poccne posstivati i onda che sve procvasti. I slovenski r'n'roll i slovenska
likovna scena pa ako hochess na kraju krajeva i slovenska TV iako to sada
izgleda nestvarno.
Zoran Predin - poluprivatno. Da li si zadovořan?
Meni je drago da smo izassli iz tog kaosa, da imamo svoju drzzavu gdje mogu
raditi u miru, da mogu putovati svojim pasossem po cijelom svijetu. Tu je i
sport. SSto se ticce svega ostalog - uvijek isti problemi. Kakvo je to
zadovořstvo kad znass da neko gine. Bit che mi neki novi rodjendan kad se to
zavrssi. Pomislio sam da che to biti uskoro, a koliko vidim - od toga nema
nissta. Ovom prilikom jako mi je prijatno govoriti jezikom koji visse ne
postoji - srpsko-hrvatski ili hrvatsko-srpski. Bit che mi joss drazze da se
nadjemo jednog dana kao bijele vrane u nekom klubu ili hali. Mozze i u Tunisu -
na kafi!!!
DRAGO BORICH
drage mame
Bajagin dolazak u Ljubřanu nije isto kao moj dolazak u Beograd, to su dvije
razliccite stvari
DJoleta sam uvijek posstivao, nauccio sam Vasu Ladacckog napamet i sviram ga
uvijek kad imam neki rodjendan. SSto se Arsena ticce, on je stvarno postao
zzrtva rata. Otac mu je Crnogorac, majka mu je iz SSibenika i ssto je sad ispao
- Marsovac. To je bolna istina
Slovenaccka kultura je trenutno jedna velika zbrka
Kakvo je to zadovořstvo kad znass da neko gine. Bit che mi neki novi rodjendan
kad se to zavrssi
muzika.465markom,
Ljudi, čuo sam jednu (dez)informaciju.
Priča se na jednom BBS-u (SHBBS), da je Bruce Dickinson UMRO prošlog decembra.
Da li je ovo istina, ima li neko detalje o ovome, zna li se šta je sa njim (ako
je živi) ili od čega je umro (ako je umro :()
Nadam se da je ovo laž, jer ako jeste ... :((((
muzika.466fancy,
LIFE ON MARS?
It's a god-awful small affair
To the girl with the mousy hair
But her mother is yelling "NO"
And her father has told her to go
But her friend is nowhere to be seen
As she walks through her sunken dreams
To the seat with the clearest view
And she's hooked to the silver screen
But the film is a saddening bore
For she's lived it ten times or more
She could spit in the eyes of fools
As they ask her to focus on
Sailors fighting in the dance hall
Oh man! Look at those cavemen go
It's the freakiest show
Take a look at the Lawman
Beating up the wrong guy
Oh man! Wonder if he'll ever know
He's in the best selling show
Is there life on Mars?
It's on Amerikas tortured brow
Mickey Mouse has grown up a cow
Now the workers have struck for fame
'Cause Lennon's on sale again
See the mice in their million hordes
From Ibeza to the Norfolk Broads
Rule Brittania is out of bounds
To my mother, my dog, and clowns
But the film is a saddening bore
'Cause I wrote it ten times before
It's about to be writ again
As I ask you to focus on
Sailors fighting in the dance hall
Oh man! Look at those cavemen go
It's the freakiest show
Take a look at the Lawman
Beating up the wrong guy
Oh man! Wonder if he'll ever know
He's in the best selling show
Is there life on Mars?
David Bowie 1971.
muzika.467index,
-> #318, markom[] U tome je i poenta! Uporedi pesmu Phantom Lord sa Sad but True ?
Moram priznati da opus Mettalicae slabo poznajem. Do 'crnog'
albuma nisam nešto voleo da je slušam, ali sam je smatrao kvalitetnim
bendom. Nemam pojma šta ti je to 'Pha...Pha...'.
[] Koja bolja, brža, žešća, itd?
O kakvoj brzini govoriš kada ljudi ne znaju da završe pesmu.
Iako Zeppelin volim da slušam, moram da kažem da bolje obožavam
Ramonese koji su svirali brže, žešće i kraće(!) stvari baš za inat
gomili klonova Zeppelina i klonova njihovih klonova itd. Ramonesi
su sve bolji i bolji, a klonovi klonova klonova?
Dosade te solaže... Šta tu ima žestoko? Ako hoću da slušam
nešto duuugačko i da se udubim u to, slušaću klasiku.
[] Zašto moraju da im se vrte spotovi ?
Ne moraju da im se vrte spotovi...
Vidi, kada neko snima stvari od 15 minuta, teško će doživeti
da se tako nešto često vrti na TVu ili radiju. Može to da bude dobro,
ali... Kada neko preteruje sa solažama, to znači da ima problema sa
nečim u svom zvuku ili mozgu. Ne kažem ja da to znači da je ta muzika
loša, ali nije mi uvek zanimljivo da jurim nosioce zvuka nekih bendova
za koje ne znam ni kako zvuče jer ih ne mogu čuti na radiju ili TVu.
Nenad
muzika.468index,
-> #407, markom[] Kako ne shvataš da je to upravo ono što ti ja govorim. Otišli
[] su u komercijalu.
Moraju i oni od nečeg da žive... ;>.
[] Nije to više ona metalika koju dizelaši ne mogu da smisle.
A zbog čega nisu mogli da je smisle. Do pre par godina
retko gde si mogao da čuješ Metallicau, ali si zato mogao da
vidiš njeno ime po majcama, jaknama i zidovima (da li su oni
koji su nosili majce, jakne i šarali po zidovima uopšte slušali
Metallicu?). Da li su oni koji su kasnije postali dizelaši ikada
čuli Mettalicau pre 'crnog' albuma?
Da li su pre toga dizelaši uopšte postojali?
Izgleda da je 'crna' Metallica stvorila dizelaše... ;>
[] Q: Šta slušaš
[] A: Ma slušam rap, cecu, draganu, ganse i metaliku.
[]
[] Veruj mi da sam ovo čuo mnogo puta -- dođe mi da povratim
[] :(((((
Ne čini li ti se da spadaš u 'rizičnu' grupu? ;)
Nenad
muzika.469dmiladinovic,
-> #464, madamov>> realizirati. Ali tek kad se u Srbiji promjeni rezzim, kada prestane rat, kad
>> se stvarno nadjemo u demokratskim uvjetima, tada che to biti veseře. Bajagin
>> dolazak u Ljubřanu nije isto kao moj dolazak u Beograd, to su dvije razlicci
>> stvari. U Sloveniji nema rata, u Sloveniji postoje ekonomske okolnosti da se
>> taj koncert mozze odrzzati i, ssto je najvazznije, mozze platiti. Sigurnosna
>> situacija je stopostotna, nema ekscesa, ovdje su kriminalci ipak u zatvorima
>> dok u Srbiji to sigurno nije sluccaj. Ja bih u Beogradu htio nastupiti, ali
Uz dužno poštovanje, ovaj mnogo sere.
Tekst me je poprilično iznervirao kad sam ga pročitao u Vremenu Zabave.
Ispade da se mi ovde polugladni ubijamo na ulicama, dok u prelepoj nam
deželi cveta probrano alpsko cveće.
Neka dotični gospodin ne zaboravi koliko je puta svirao u Beogradu, a da
mu pri tome ni dlaka sa glave nije falila, dok se recimo takođe u Vremenu
Zabave može pročitati Giletov interviju u kome opisuje kako su im 1980 na
koncertu u sred Ljubljane psovali majku srpsku.
Dok je Laibach orgijao u sred Beograda, proteklih godina, a da im ama baš
ništa falilo, prošle godine su u Zagrebu za vreme izvođenja jedne
inkriminisane pesme, dobili po pi*ci.
Usput, u Sloveniji su svirali Bajaga, Orgazam, Partibrejksi (1992), još
neki manje afirmisani bendovi, za to vreme ni jedan jedini Slovenački
bend nije ni probao da svira u Beogradu.
Sve to dokazuje da je Beograd ostao jedan kosmopolitski grad, dok je
Ljubljana sa okolinom ostala ono što je i bila, tj. jedna iskompleksirana
italijansko austriska provincija.
A što se tiče tiraža koji gosn Predin upriličuje, u Sloveniji ne prodaje
ni 500 MC/CD ostvarenja, dok recima jedan Ateist Rep krka po 700 kaseta.
Usput, mogu gosn Predinu ovom prilikom da poručim, da se ne nada da ćemo
mu mi više ovde dizati tiraže, dok nas iza leđa mrzi i ogovara. Sad ima
svoju deželu, pa neka se nosi zajedno sa njom.
muzika.470mnikolic,
-> #469, dmiladinovic>> Sve to dokazuje da je Beograd ostao jedan kosmopolitski grad, dok je
>> Ljubljana sa okolinom ostala ono što je i bila, tj. jedna iskompleksirana
>> italijansko austriska provincija.
Ljubljana je, zaista, oduvek imala neki provincijski duh, ali, više
volim taj "provincijalizam", u kome možeš da odeš na koncert Ramonsa u svom
gradu, nego naš "kosmopolitizam" u kome da bi otišao na koncert nekog velikog
svetskog benda moraš da putuješ 500-600km, pod uslovom da te carinici puste, i
pritom potrošiš dve godišnje zarade.
Nemojmo se zavaravati, mogu da budu "provincijalci" koliki hoće, ali
su decenijama ispred nas "kosmopolita".
Vlada
muzika.471peacock,
-> #443, pkaca#### Aha, znači to si ti :)
#### Videh te.
Gledalica, a?
muzika.472fancy,
-> #469, dmiladinovicŮŢ> Usput, mogu gosn Predinu ovom prilikom da poručim, da se ne nada da ćemo
ŮŢ> mu mi više ovde dizati tiraže, dok nas iza leđa mrzi i ogovara. Sad ima
ŮŢ> svoju deželu, pa neka se nosi zajedno sa njom.
žemu ovakva mržnja?
žovek je jednostavno u pravu. Sasvim je izvesno da ovde ima
isfrustriranih ljudi koji bi "koknuli Slovenca" (Hrvata, whatever...)
iz čista mira. Pomiri se sa tim da je takva zemlja u kojoj živiš.
*
A propos provincije... obožavam provinciju u kojoj 'ladno odeš pa
gledaš Nirvanu na koncertu...
*
Koristim priliku da se zahvalim Ljubljani za fantastično vreme koje sam
tamo doživeo po raznoraznim koncertima ljudi kojima je ipak "metropola"
*
Razmišljaš primitivno, i to je tragedija ovog grada -
preplavili su ga ljudi poput tebe.
muzika.473markom,
-> #461, dikla*** > Veruj mi da sam ovo cuo mnogo puta -- dode mi da povratim :(((((
***
*** Zbog metalike .. :)
Zbog metalike u kombinaciji sa _onim_ ...
muzika.474mdave,
-> #467, index■> O kakvoj brzini govoris kada ljudi ne znaju da zavrse pesmu.
O kojoj _muzici ti_ govoris ?! Ako govoris o metalu, Metallica
ima ubedljivo najbolje (dobro, medju najboljima) zavrsetke
pesama. Poslusaj samo "BATTERY". Mnogi (da ne kazem skoro svi)
novopeceni metal bendovi su se ugledali na njih. A u stvari,
tu treba da budu zahvalni Lars-u za njegov genijalni osecaj za
ritam. Lars je stvarno genijalan!
■> Iako Zeppelin volim da slusam, moram da kazem da bolje obozavam
■> Ramonese koji su svirali brze, zesce i krace(!) stvari bas za inat
■> gomili klonova Zeppelina i klonova njihovih klonova itd. Ramonesi
■> su sve bolji i bolji, a klonovi klonova klonova?
Ok... So what!? I ja volim da najbolje obozavam Metallicu :)
■> Dosade te solaze... Sta tu ima zestoko? Ako hocu da slusam
■> nesto duuugacko i da se udubim u to, slusacu klasiku.
Eh, sad! To je potpuno drugi osecaj. Nekad mi treba "Harvester
of Sorrow" od Metallike, nekad "For the Love of God" od Vai-a,
a nekad albinonijev Adadjo ili JSB. I ne pricam stvari u
stilu: slusajte vi te tamo, ja slusam klasiku.
■> ali... Kada neko preteruje sa solazama, to znaci da ima problema sa
■> necim u svom zvuku ili mozgu. Ne kazem ja da to znaci da je ta
■> muzika losa, ali nije mi uvek zanimljivo da jurim nosioce zvuka
■> nekih bendova za koje ne znam ni kako zvuce jer ih ne mogu cuti na
■> radiju ili TVu.
Zavisi ko preteruje. Evo jedno duhovito poredjenje: da li
Norton preteruje sa svojim solazama po PC-ju? A sto se tice
toga da te mrzi da juris nosioce zvuka, okreni "Palmu" i
slusaj. Nista lakse.
PS. Preteraste ljudi sa pljuvanjem. Neka svako slusa sta voli i
nek ne dira ostale. LIVE AND LET LIVE. :)
muzika.475markom,
-> #467, index*** Vidi, kada neko snima stvari od 15 minuta, teško će doživeti
*** da se tako nešto često vrti na TVu ili radiju. Može to da bude dobro,
Vidi se da ne poznaješ metalikin opus ...
muzika.476index,
-> #474, mdave[] O kojoj _muzici ti_ govoris ?! Ako govoris o metalu, Metallica
[] ima ubedljivo najbolje (dobro, medju najboljima) zavrsetke
[] pesama. Poslusaj samo "BATTERY". Mnogi (da ne kazem skoro svi)
Samo sam hteo da kažem da su u RNR i destilatima bolje
kratke stvari nego duge. Najjače stvari su one koje traju minut
- dva i u to kratko vreme nabiju žestinu. Možda Metallica i ima
odlične završetke pesama, ali ti završeci počinju suviše kasno...
[] Ok... So what!? I ja volim da najbolje obozavam Metallicu :)
OK, samo nemojte da mi pričate da 'crni' album ne valja.
[] PS. Preteraste ljudi sa pljuvanjem. Neka svako slusa sta
[] voli i nek ne dira ostale. LIVE AND LET LIVE. :)
Baš tako! Live & let die ;>.
Nenad
muzika.477dcolak,
Da li je živ Bruce Dickinson?
Sledge DAMMIR!
muzika.478dcolak,
-> #472, fancy│ A propos provincije... obožavam provinciju u kojoj 'ladno odeš pa
│ gledaš Nirvanu na koncertu...
Zamisli, koncert Faith No More...
Sledge DAMMIR!
muzika.479dcolak,
-> #476, index│ Samo sam hteo da kažem da su u RNR i destilatima bolje
│ kratke stvari nego duge. Najjače stvari su one koje traju minut
│ - dva i u to kratko vreme nabiju žestinu. Možda Metallica i ima
│ odlične završetke pesama, ali ti završeci počinju suviše kasno...
Radi donošenja pravilnih zaključaka, preslušati ONE tri puta. ;)
Naravno, paziti na lustere i ostale izbočine u stanu :>
Sledge DAMMIR!
muzika.480dcolak,
-> #477, dcolak│ Da li je živ Bruce Dickinson?
Odgovaram samom sebi. JESTE.
Sledge DAMMIR!
muzika.481markom,
-> #474, mdave*** nek ne dira ostale. LIVE AND LET LIVE. :)
live and let die :>
muzika.482darone,
-> #474, mdave>> LIVE AND LET LIVE. :)
DIE & CRKNI USPUT ;))
p.s. nije upućeno tebi, naravno.
muzika.483pkaca,
-> #462, dikla %%% I kakvi su ti utisci, jel cemu (emisija) .. :)
Hmm :)
Utisici, pa ovako, da ne dužim mnogo, emisija nije loša ali
mogla bi i bolja da bude. U svakom slučaju nešto je čega na tv
nije baš odavno bilo, posve zanimljivo :)
Nisam baš sigurna da se pitanje odnosilo samo na emisiju, al'
hajd sad :))
muzika.484paki,
-> #468, index> retko gde si mogao da čuješ Metallicau, ali si zato mogao da
Vala baš, mnogo češće se čulo 'Metaliku'.
muzika.485slazic,
-> #459, dr.grba> Mnogo vazno.
Meni da, s obzirom da posedujem gomilu njegovih ploca
te da sam ga par puta gledao uzivo preporucujem u
ogromnim kolicinama.
Citat iz jedne knjizice :
"Veci od svih najvecih majstora pesme, bolji od svih
velikih koncertnih izvodjaca i najcestitiji od svih
preostalih vitezova roka. "
muzika.486mdave,
-> #481, markom■> live and let die :>
Bas tako, zivecu i pusticu druge da umru! ;)
PS. Budite originalniji ;)
muzika.487nemo,
-> #466, fancy==> LIFE ON MARS?
Fancy, hvala na brzom odgovoru ;)
le capitaine nemo
muzika.488dikla,
-> #483, pkaca> nije bas odavno bilo, posve zanimljivo :)
> Nisam bas sigurna da se pitanje odnosilo samo na emisiju, al'
> hajd sad :))
Znaci, dok se smeskas i cika Zoran 'prolazi' ...;)
muzika.489mirche,
-> #470, mnikolic> Nemojmo se zavaravati, mogu da budu "provincijalci" koliki
> hoće, ali su decenijama ispred nas "kosmopolita".
Nemojmo se podcenjivati.
tag: U tuđega tatka,..
muzika.490mylos,
Ljudi, ko ima ili ko zna gde moze da se nabavi kaseta ( po mogucstvu NE ploca )
kompilacije Morriconeovih stvari iz filmova ( ne soundtrack za svaki posebno )
nek mi javi na MAIL !!!
muzika.491vitez.koja,
-> #467, index#=> da se tako nešto često vrti na TVu ili radiju. Može to
#=> da bude dobro, ali... Kada neko preteruje sa solažama,
#=> to znači da ima problema sa nečim u svom zvuku ili
#=> mozgu. Ne kažem ja da to znači da je ta muzika
Sve pesme sa Metaljkinog "...justice for all" traju više od 8 minuta, imaju
prilično nekonvencionalnu strukturu - nema ono pevanje-solaža-pevanje-kraj (kao
kod 95% raznoraznih grupa), i u svakoj pesmi ima preko nekoliko solaža. Ali! te
solaže nisu dosadne niti su iživljavanje (baš ni jedna) tako da sve zajedno
veoma dobro zvuči.
muzika.492vitez.koja,
-> #468, index#=> Metallicu?). Da li su oni koji su kasnije postali
#=> dizelaši ikada čuli Mettalicau pre 'crnog' albuma?
Kakve to veze ima. "...justice for all" je neuporedivo bolji album od crnog
(za koji, opet, ne mislim da ne valja). Nije to muzika za prosvetljivanje
dizelaša...
muzika.493m.hristodulo,
-> #450, jovca.car>> /* A sasvim je normalan u prirodi.
>>
>> Da li si siguran? ;))
>>
>> P.S. znam coveka...
Ma znam ga i ja. Normalan.
muzika.494m.hristodulo,
-> #487, nemo>> le capitaine nemo
Canada on line? :-)
muzika.495index,
-> #487, nemo[] le capitaine nemo
Odakle?
Nenad
muzika.496mnikolic,
-> #489, mirche>> Nemojmo se podcenjivati.
Kad je limun sladak a grožđe kiselo, onda tu nešto žestoko škripi, zar
ne ?
Vlada
muzika.497peacock,
-> #483, pkaca#### Utisici, pa ovako, da ne dužim mnogo, emisija nije loša ali
#### mogla bi i bolja da bude. U svakom slučaju nešto je čega na
#### tv nije baš odavno bilo, posve zanimljivo :)
NoRMaLno da može bolje i biće bolje.
Šta slušaš, da ti pustim nešto (bez metala i crnaca u
gaćama)?
muzika.498paki,
-> #485, slazic> "Veci od svih najvecih majstora pesme, bolji od svih
> velikih koncertnih izvodjaca i najcestitiji od svih
> preostalih vitezova roka. "
...sve u svemu, nikakav, bljutav i monoton.
(Da ne bude zabune, ovo je moje mišljenje, takvo je kakvo je, ne
vredi ga obrazlagati, slažem se da ostali ne misle tako).
muzika.499peacock,
-> #488, dikla#### Znaci, dok se smeskas i cika Zoran 'prolazi' ...;)
Kakav čika, jesi NoRMaLan :)
muzika.500dr.grba,
-> #485, slazic>> Meni da, s obzirom da posedujem gomilu njegovih ploca
>> te da sam ga par puta gledao uzivo preporucujem u
>> ogromnim kolicinama.
Gledao sam ga i ja uživo. Prevrtao se preko glave i udarao u grudi da bi
postigao ono što je Sting postizao jednim "Come on!" ili Gabriel jednim
jedinim oštrim pogledom.
U vreme kad je radio prave stvari, nije bio tako naduvan.
>> "Veci od svih najvecih majstora pesme, bolji od svih
>> velikih koncertnih izvodjaca i najcestitiji od svih
>> preostalih vitezova roka. "
Kupac patriotizma, koji je ušao na velika vrata u američke domove derući se
kako voli Ameriku i lomeći srca majki srednjeg zapada kupujući sirotinji
ćurke za dan zahvalnosti.
muzika.501spale,
-> #359, vitez.koja>> Cccc... Don't Tread on Me je mnogo dobra pesma, čak im se i poslednja
>> zvala po njoj...
Zar nije 'Wherever we may roam'?
Nikola
muzika.502spale,
-> #410, armitage>> primetićeš da on ipak "ferma 'ziku koju svira" (samo se to ne vidi od
>> silne kose ;))
S' obzirom da stalno drži onu cigaru u zubima, pitam se kako je ne zapali.
Biće jednom na koncertu scenski efekat 'gori kosaaaaa' ;)
Nikola
muzika.503markom,
-> #491, vitez.koja*** Sve pesme sa Metaljkinog "...justice for all" traju više od 8 minuta,
*** imaju
!!!! INCORRECT !!!!
Blackened - 6:40
...And Justice for All - 9:44
Eye of the Beholder - 6:25
One - 7:24
The Shortest Straw - 6:35
Harvester of Sorrow - 5:42
The Frayed Ends of Sanity - 7:40
To Live is to Die - 9:48
Dyers Eve - 5:12 <-- Najbolja pesma na albumu :))
muzika.504fancy,
-> #466, fancy VELVET GOLDMINE
You got crazy legs
You got amazin' head
You got rings on your fingers
And bells my friend
You got wit from my tongue
Name of the song
I got your wings on my breast
But you're the only one
who uses school for pleasure
You make me act real strong
You make me troll along
After dash of caps
You're the sock heeled tramp
Feel the teeth in your bones
Feel your head in my arm
I can want you whole
Is that your final love
Hear all together
Velvet goldmine
You stord me like the rain
snake it take it like a
Princess you must stay
Velvet goldmine
Make it on your chain
I'll be your Kimba Kano
Right for you again and again
My velvet goldmine
You're my tricks my chef
I'll be your master yet
I'll drop you half a ketch
You'll make me jump to my feet
So give me your hand,
Give me your sand,
Let the sea wash your face
And fallin' I can stand
Put your mink on
Velvet goldmine
You stord me like the rain
snake it take it like a
Princess you must stay
Velvet goldmine
Make it on your chain
I'll be your Kimba Kano
Right for you again and again
My velvet goldmine
(oh... shoot you down... bang, bang...)
Velvet goldmine
You stord me like the rain
snake it take it like a
Princess you must stay
Velvet goldmine
Make it on your chain
I'll be your Kimba Kano
Right for you again and again
My velvet goldmine
Velvet Goldmine...
David Bowie 1971.
muzika.505dmiladinovic,
-> #472, fancy>> žovek je jednostavno u pravu. Sasvim je izvesno da ovde ima
>> Razmišljaš primitivno, i to je tragedija ovog grada -
>> preplavili su ga ljudi poput tebe.
Koliko je meni poznato, nijednom Slovenačkom muzičaru na
ovim prostorima nikad nije psovana majka slovenačka, dok
načim muzičarima u Sloveniji itekako jeste. Pojedinci su
čak jedva žive glave izvlačili iz dežele, pri tom možemo
samo da se prisetimo snimka onih jadnih mladih vojnika
koje s vremena na vreme pogledam, čisto da bih se prisetio
kako su i koliki su Slovenci kosmopoliti.
Znači čovek NIJE i NEMOčE biti u pravu, a ono što on priča
je čisto licemerstvo, koje mi itekako smeta.
I sad treba da trpimo kritike jednog neopevanog slovenca
kako oni žive u duhu demokratije i blagostanja, dok smo
mi Srbi četnički orijentisani krvožderi.
Da li si si ikada pitao, da li je ijednom slovencu ikada
zafalila dlaka na ovim našim prostorima ovde.
A što se tiče kosmopolitizma slovenaca, pa za njih je
Bajga ubedljivo najveći doživljaj.
Apropo, koliko je ljudi bilo na Bajaga a koliko na Nirvani ?
A što se toga tiče da ja gledam primitivno, pa mogu ti reći
da sam bio na gotovo svim Zagrebačko/Slovenačkim koncertima
u SKC-u sretnijih godina i da se nikada nijedan exces nije
desio. A tebi za obaveštenje, Laibachu je do pre neku godinu
bilo zabranjeno da svira u gradu čije ime nosi.
žak je i na poslednjem koncertu Satana Panonskog u Beogradu
bilo mirno, iako je nedugo potom poginuo u ratu, naravno na
Hrvatkoj strani.
muzika.506slazic,
-> #500, dr.grba> Gledao sam ga i ja uzivo. Prevrtao se preko glave i udarao u grudi da bi
> postigao ono sto je Sting postizao jednim "Come on!" ili Gabriel jednim
> jedinim ostrim pogledom.
Mislis Nepstadion, Budapest 6.9.1988.:)
Covece nemoj da mi poredis to sranje sa nekim koncertom Springsteena.
Em je bio pijan em je poceo u pola jedan nocu em je publika vec dva puta
svrsila na Stinga i Gabriela (neko i tri mislim na T.Chapman)
Dva meseca pre toga Boss je svirao u Minhenu pred 80 000 ljudi.
Olympia stadion 17.7.88.
Par dana pre toga je svirao u Berlinu pred 150.000 ljudi.
Kove su kostale 52 Dem, dolaze samo fanovi i nema foliranja kao kod nas
Koncerti su trajali preko cetiri sata bez ikakvih predgrupa i sranja.
Covek je bre BOSS. Inace nisam primetio da preferira "Come On!" ili ajmo
sada svi ruke gore
Sto se tice koncerata u BudaPesti (mislim na madjarsku publiku)
to nema bas mnogo veze sa open-air koncertima po Evropi
Da GABRIEL je bio do jaja.
> Kupac patriotizma, koji je usao na velika vrata u americke domove deruci se
> kako voli Ameriku
"Usao je na velika vrata" u americke domove deruci se Born to Run
1975 godine
Inace termin "usao je na velika vrata" me podseca na sportske komentare
Z.Mihajlovskog na RTS-u :)
Sto se tice Born in the USA prevedi nisi prvi koji se lozi
samo na naslov pesme i albuma
i lomeci srca majki srednjeg zapada kupujuci sirotinji
> curke za dan zahvalnosti.
I za to postoji lektira stvar je Independence Day - album River 1979
Za kraj posto sam ja veliki Boss fan interesuje me koji ti se to
raniji period njegove karijere svidja.