muzika.507ndragan,
-> #491, vitez.koja/ solaže nisu dosadne niti su iživljavanje (baš ni jedna) tako da sve
/ zajedno veoma dobro zvuči.
Elem, kneže viteže, da priupitam. Dok se to još zvalo andergraund, pa se
još nije isporazdvajalo na hard rok, simfo rok, džez rok i ostalo, manje
više svi bendovi tvrđe linije, na čelu sa Cepelinima, su skoro pod
obavezno imali po neku akustičnu stvar na svakom albumu.
Održa li se i taj običaj, ako već neko još drži onaj običaj da nije
obavezan da sve što ima mora da kaže u tri minuta.
muzika.508index,
-> #505, dmiladinovic[] Koliko je meni poznato, nijednom Slovenačkom muzičaru na
[] ovim prostorima nikad nije psovana majka slovenačka, dok
[] načim muzičarima u Sloveniji itekako jeste. Pojedinci su
Ne znam za Slovence, ali su Kud Idijotima još u leto
'90. na Avala Festu neki kreteni psovali majku ustašku...
[] Da li si si ikada pitao, da li je ijednom slovencu ikada
[] zafalila dlaka na ovim našim prostorima ovde.
Ne znam za dlaku, ali su jednom mom drugu (Slovenac,
rođen u Beogradu) bušili gume i šarali po vratima još '89.
godine.
Nenad
P.S. Srbija je u zatvoru, nikome se ne mili da ulazi u zatvor :(.
muzika.509wizard,
-> #504, fancy> VELVET GOLDMINE
Hvala. :)
muzika.510fancy,
-> #505, dmiladinovicŮŢ> Znači čovek NIJE i NEMOčE biti u pravu, a ono što on priča
ŮŢ> je čisto licemerstvo, koje mi itekako smeta.
Možda ne može, ali nikako nemože biti u pravu. ;)
Inače, razmisli još jednom o sredini u kojoj živiš.
Narodnjaci su pobedili.
ŮŢ> Da li si si ikada pitao, da li je ijednom slovencu ikada
ŮŢ> zafalila dlaka na ovim našim prostorima ovde.
Jesam, i odgovor je da.
A odgovor je i da nije bilo potrebno da dođeš iz Slovenije ili
iz Hrvatske ovde da bi bio maltretiran, bilo je dovoljno da si
ne-Srbin da ti demoliraju radnju, da te isele iz sred Beograda,
etc...
ŮŢ> da sam bio na gotovo svim Zagrebačko/Slovenačkim koncertima
ŮŢ> u SKC-u sretnijih godina i da se nikada nijedan exces nije
ŮŢ> desio. A tebi za obaveštenje, Laibachu je do pre neku godinu
A što se meni žališ zbog toga..? :)
Umesto da se busaš svojim kosmopolitizmom, sagledaj činjenice realno.
Da li zaista misliš da je situacija ovde SADA uporediva sa onom od pre
par godina..? I mean, SADA, posle toliko mrtvih, i posle svega što se
ovde (i tamo) izpodogađalo. Ne izgledaš mi da si glup da to shvatiš i
čini mi se da te je pogodila Predinova izjava u smislu toga da je
dirnula u jedan tvoj (naš?) prošli život u kome nije bilo, što reče
mali debeli, "neprijatelja". Stvarnost je surova, i treba se sa tim
suočiti. U tom svetlu shvati moju prošlu poruku.
p.s. Jedan moj prijatelj je od početka "svega ovoga" govorio da
ljudi koji ratuju u ovom jebenom ratu nikad nisu slušali
the Smiths...
muzika.511princess,
-> #504, fancy> VELVET GOLDMINE
divna stvar....
i ja se zahvaljujem...
muzika.512mnikolic,
-> #508, index>> Ne znam za Slovence, ali su Kud Idijotima još u leto
>> '90. na Avala Festu neki kreteni psovali majku ustašku...
Negde, čini mi se, '89 su u Požarevcu jedva izbegli batine.
Posle toga su opet išli u Požarevac. To se zove imati muda.
Vlada
muzika.513mnikolic,
-> #510, fancy>> p.s. Jedan moj prijatelj je od početka "svega ovoga" govorio da
>> ljudi koji ratuju u ovom jebenom ratu nikad nisu slušali
>> the Smiths...
Lepo rečeno. Ja bih dodao i "imali problema u seksualnom životu".
Vlada
muzika.514dr.grba,
-> #506, slazic>> Covece nemoj da mi poredis to sranje sa nekim koncertom
>> Springsteena. Em je bio pijan em je poceo u pola jedan nocu em je
>> publika vec dva puta svrsila na Stinga i Gabriela (neko i tri
>> mislim na T.Chapman)
Kad je neko majstor, nema veze gde, kad i sa kim svira. Nema opravdanja.
BTW, Springsteen je izišao na binu negde oko pola jedanaest i svirao do
00:10. Srećom, bio je zadnji, pa smo mogli da napustimo kazan i odemo na
pišanje.
>> Covek je bre BOSS. Inace nisam primetio da preferira "Come On!" ili
>> ajmo sada svi ruke gore
A ja sam primetio.
>> Sto se tice koncerata u BudaPesti (mislim na madjarsku publiku)
>> to nema bas mnogo veze sa open-air koncertima po Evropi
Mislim da se varaš. Doduše, moram priznati da nisam odlazio na koncerte
po Evropi, ali sam razgovarao sa ljudima koji jesu. Npr, čovek je bio na
koncertima Queen na Wembley stadionu i na NEP stadionu, u razmaku od
nepunih mesec dana. Tvrdi da su jedini bolji elemenati koncerta na Vembliju
bila malo lepša bina i lošije obezbeđenje, pa su uspeli da prošvercuju pivo
u stadion (:
>> Da GABRIEL je bio do jaja.
Bar oko nečeg da se složimo.
>> Inace termin "usao je na velika vrata" me podseca na sportske
>> komentare Z.Mihajlovskog na RTS-u :)
Svaka čast (((:
>> Za kraj posto sam ja veliki Boss fan interesuje me koji ti se to
>> raniji period njegove karijere svidja.
Nisam apsolvirao Springsteena do detalja. Da, "Born to run" mi se sviđa.
Imam album "River" i to mi je dosta za kolekciju, iako ga ne trošim. A, da,
dobio sam na poklon onu noviju, nezanimljivu ploču na čijem omotu je
naslonjen na onog Kadilaka, na kojoj je ona autobiografska "Two steps back"
(:. "Nebrasku" sam prodao radio Rajki za dobre pare, među dvadesetak drugih
škartova.
Nemoj da se vređaš, ne želim da osporim tvoju fanovsku privrženost
Springsteenu. Mislim da nije ništa neobično u tome da ljubitelj nekog
muzičara/glumca/sportiste/bilo koga nastupa neobjektivno i neracionalno.
Na kraju, sve je to nevažno. Nismo napravili nikakvu štetu, obojica smo
ostali pri svom mišljenju, a Springsteen će i dalje da se dere i puni
stadione.
muzika.515pkaca,
-> #488, dikla %%% Znaci, dok se smeskas i cika Zoran 'prolazi' ...;)
Ne, to nisam rekla :)
muzika.516fancy,
-> #513, mnikolicŮŢ>>> ljudi koji ratuju u ovom jebenom ratu nikad nisu slušali
ŮŢ>>> the Smiths...
ŮŢ> Lepo rečeno. Ja bih dodao i "imali problema u seksualnom životu".
Potpuno se slažem.
Da zaokružimo i izdamo kao naše zvanično saopštenje..? :)
muzika.517dmiladinovic,
-> #510, fancy>> ne-Srbin da ti demoliraju radnju, da te isele iz sred Beograda,
>> Umesto da se busaš svojim kosmopolitizmom, sagledaj činjenice realno.
>> Da li zaista misliš da je situacija ovde SADA uporediva sa onom od pre
Šta da ti kažem.
Ja imam ne sreću, mada za mene itekakvu sreću, da sam okružen
ljudima kojima su ideje o bilo kakvom nacionalizmu totalno strane
da ne kažem sranje.
žak i u vreme najvećih povika ovde u Beogradu na hrvatsko/slovenački
živalj, sam se pitao ko baljezga takve gluposti.
Mada mi se ipak i sada čini, da je revanšizam mnogo niži na ovim
prostorima, nego na bilo kojim drugim. U tome, po kozna koji put
naglašavam, me uveravaju Beogradski rokeri, koji se ne libe da odu,
recima u deželu, i da maltene u sred rata sviraju. Oni dokazuju
kosmopolitizam, a ne Ja.
Od hrvatskih rokera, svaka čast KUD Idijotima, kao što neko već pomenu
o koncertu u Požarevcu, ali i zahvalnost ka LET-u 3, Đavolima, a
posebno Atomskom Skloništu i Džoniju Štuliću, koji se nisu plašili
za svoje debelo dupe, već su svirali recima prvi, na koncertu u Nišu
1992, dok je drugi čak i ploču skoro izdao ovde.
Što se tiče SADA, na to ti neću odgovoriti Ja većma jedan Gile Orgazam
svojom izlaganjem objavljnim u istom Vremenu iz koga je i preuzet tekst
sa g.Predinom:
"Sada je moda da se bude kriminalac i da se slušaju
narodnjaci i sad valjda u svakome razredu imaš po dvoje
ljudi koji be slušaju narodnjake, nego nešto drugo. A imaš
i ove medije koji to besomučno potpomažu. Ali neka,
proći će. Beograd je veliki grad. Svašta je svario,
poješće i to."
"Slušao sam skoro na B 92 Stublićev intervju, gde on kaže
da posle E moj druže beogradski verovatno više nikada
neće moći da svira ovde i da mu je zbog toga krivo.
Ja ne mislim tako, mislim da će ovde moći da svira svako ko
se nije obrukao, pre svega pred samim sobom.
Mislim da će on moći da svira."
muzika.518fancy,
-> #504, fancypesma za danas:
LADY STARDUST
People stared at the makeup on his face,
Laughed at his long black hair, his animal grace
The boy in the bright blue jeans
Jumped up on the stage
And lady stardust sang his songs
Of darkness and disgrace
And he was alright, the band was altogether
Yes he was alright, the song went on forever
And he was awful nice
Really quite out of sight
And he sang all night long
Femme fatales emerged from shadows
To watch this creture fair
Boys stood upon their chairs
To make their point of view
I smiled sadly for a love I could not obey
Lady stardust sang his songs
Of darkness and dismay
And he was alright, the band was altogether
Yes he was alright, the song went on forever
And he was awful nice
Really quite paradise
And he sang all night long
Oh how I sighed when they asked if I knew his name
For he was alright, the band was altogether
Yes he was alright, the song went on forever
He was awful nice
Really quite paradise
He sang all night long...
David Bowie 1972.
ziggy heil! - fancy for Mick.
muzika.519m.hristodulo,
-> #506, slazic>> Dva meseca pre toga Boss je svirao u Minhenu pred
>> 80 000 ljudi.
>> Par dana pre toga je svirao u Berlinu pred
>> 150.000 ljudi.
Auuu, kakav seljak...
muzika.520m.hristodulo,
-> #512, mnikolic>> Negde, cini mi se, '89 su u Pozarevcu jedva
>> izbegli batine.
To nije bilo zbog nacionalizma, nego sbog
seljoberstva lokalne publike. Naime jedna pijana
grupica nikako nije htela da ih pusti da idu dok ne
odsviraju "Smoke on the water"...
Na kraju su im odsvirali samo riff iz pesme
i zapalili u kombi. Posle su napravili i pesmu o
tome.
muzika.521dikla,
-> #499, peacock> #### Znaci, dok se smeskas i cika Zoran 'prolazi' ...;)
>
> Kakav cika, jesi NoRMaLan :)
Za mene jesi, ti 23 a ja 17.5, pa ti sad vidi .. ;)
/--> Ciko, koliko je sati ?
muzika.522dikla,
-> #515, pkaca> Ne, to nisam rekla :)
Ok, shvatam, muzika, muzika i samo muzika .. ;)
muzika.523dikla,
-> #497, peacock> Sta slusas, da ti pustim nesto (bez metala i crnaca u
> gacama)?
Verovatno jos uvek mamu, tatu i starijeg brata .. ;)
muzika.524slazic,
-> #514, dr.grba>>Tvrdi da su jedini bolji elemenati koncerta na Vembliju
>>bila malo lepsa bina i losije obezbedenje, pa su uspeli da prosvercuju pivo
>>u stadion (:
Mislio sam na atmosferu na koncertima. Konkretno ja sam ih gledao
po Nemackoj. Ne mislim na tehnicke detalje tipa bina itd sto je jako
vazno, vec na publiku koja je preko panika.
Usput Aerosmith dolaze na NEP 15.5.94
>>Svaka cast (((:
Nisam mogao da izdrzim a ta faca mi je prva pala na pamet.
>>(:. "Nebrasku" sam prodao radio Rajki za dobre pare, medu dvadesetak drugih
>>skartova.
Nebrasku, steta to je najbolja ploca
>>Na kraju, sve je to nevazno. Nismo napravili nikakvu stetu, obojica smo
>>ostali pri svom misljenju,
Ma naravno :))
>> a Springsteen ce i dalje da se dere i puni stadione.
Mozda dodje u BudaPest :) posto je frka za Deutsch vizu
muzika.525mikis,
-> #507, ndragan+> su skoro pod obavezno imali po neku akusticnu stvar na svakom albumu.
+>
+> Odrza li se i taj obicaj, ako vec neko jos drzi onaj obicaj da nije
+> obavezan da sve sto ima mora da kaze u tri minuta.
Evo ja da odgovorim :) Odrza se, barem Metalike sto se tice :) Na
pomenutom "...And Justice..." albumu dve su stvari 'delimicno'
akusticne, tj. "One" ima akusticni uvod, a (fenomenalna) "To Live Is To
Die" i uvod i 'izvod' ;)
muzika.526mirche,
-> #518, fancy> David Bowie 1972.
Ne nego Ziggy Stardust. Tek kasnije je postao David Bowie.
Imah original ploču. Pozajmih je nekome i sad se ne sećam kome,
a taj se, naravno, ne javlja. Jao njemu kad se setim ko je...
muzika.527fancy,
-> #526, mircheŮŢ>> David Bowie 1972.
ŮŢ>
ŮŢ> Ne nego Ziggy Stardust. Tek kasnije je postao David Bowie.
Hajde de...
Na ploči piše David Bowie... no mislimo na isto..;)
*
Inače, David Bowie je postao negde pred "Space oditty" (1969)
a pre toga je bio David Jones.
Sad me mrzi da tražim detalje, ali ako ti treba nešto u vezi sa
dotičnim, pitaj, pa ćeš i da dobiješ odgovor.
ziggy heil!
muzika.528madamov,
-> #500, dr.grba
> Kupac patriotizma, koji je ušao na velika vrata u američke domove derući se
> kako voli Ameriku
Ako si mislio na Born in USA ili kako se već zvaše pesmica mislim da je i u
ovoj temi bila poruka o tome da to baš nije pesma u kojoj se Brus duri kako je
rođen u USA, već je i pomalo kritički nastrojena. Tekst ne znam napamet da ti
kažem nešto detaljnije, ali beše priče i o tome.
muzika.529vitez.koja,
-> #507, ndragan#=> Održa li se i taj običaj, ako već neko još drži onaj
#=> običaj da nije obavezan da sve što ima mora da kaže u
#=> tri minuta.
Pa, ono o čemu smo pričali definitivno nije underground. A koliko sam ja
upućen, današnji underground mahom nema akustičnih stvari.
Ono što je danas u modi kod 'alternacije' su pop-melodije odsvirane
malo žešćim gitarama.
muzika.530slazic,
-> #528, madamov> Ako si mislio na Born in USA ili kako se vec zvase pesmica mislim da je i u
> ovoj temi bila poruka o tome da to bas nije pesma u kojoj se Brus duri kako
> je roden u USA, vec je i pomalo kriticki nastrojena. Tekst ne znam napamet
> da ti kazem nesto detaljnije, ali bese price i o tome.
Evo detaljnije
Born down in a dead man's town
The first kick I took was when I
hit the ground
You end up like a dog that's been
beat too much
Till you spend half your life just
covering up
Born in the U.S.A.
I was born in the U.S.A.
I was born in the U.S.A.
Born in the U.S.A.
Got in a little hometown jam so they put a
rifle in my hand
Sent me off to a foreign land to go and kill
the yellow man
Born in the U.S.A.
I was born in the U.S.A.
I was born in the U.S.A.
Born in the U.S.A.
Come back home to the refinery
Hiring man says "son if it was up to me"
Went down to see my V.A. man
He said "son don't you understand now"
Had a brother at Khe Sahu fighting off
the Viet Cong
They're still there he's all gone
He had a woman he loved in Saigon
I got a picture of him in her arms now
Down in the shadow of the penitentiary
Out by the gas fires of the refinery
I'm ten years burning down the road
Nowhere to run ain't got nowhere to go
Born in the U.S.A.
I was born in the U.S.A.
Born in the U.S.A.
I'm a long gone Daddy in the U.S.A.
Born in the U.S.A.
Born in the U.S.A.
Born in the U.S.A.
I'm a cool rocking Daddy in the U.S.A.
Bruce Springsteen, 1984
p.s.
Interesantno je bilo u toku prve naredne kampanje za
USA predsednika (Reagan i ko bese drugi? Mondale ), kada
su oba citirali ovu "patriotsku" pesmu, na sta je Boss
javno na TV-u porucio nesto slicno tipa q*rac....
muzika.531dr.grba,
-> #526, mirche>> > David Bowie 1972.
>>
>> Ne nego Ziggy Stardust. Tek kasnije je postao David Bowie.
>> Imah original ploču. Pozajmih je nekome i sad se ne sećam kome,
>> a taj se, naravno, ne javlja. Jao njemu kad se setim ko je...
Predlažem da objasniš Fancyju ko je Bowie i šta je radio. (((((:║■O
muzika.532armitage,
-> #528, madamov> Ako si mislio na Born in USA ili kako se već zvaše pesmica mislim da je i
u
> ovoj temi bila poruka o tome da to baš nije pesma u kojoj se Brus duri kako
je
> rođen u USA, već je i pomalo kritički nastrojena. Tekst ne znam napamet da ti
> kažem nešto detaljnije, ali beše priče i o tome.
BORN IN THE U.S.A.
Born down in a dead man's town
The first kick I took was when I hit the ground
End up like a dog that's been beat too much
Till you spend half your life just a covering
Up now
Chorus:
Born in the U.S.A.
I was born in the U.S.A.
I was born in the U.S.A.
Born in the U.S.A.
Got in a little hometown jam
So they put a rifle in my hand
Sent me off to a foreign land
To got and kill the yellow man
Come back home to the refinery
Hiring man says "Son if it was up to me"
Went down to see my V.A. man
He said "Son don't you understand now"
I had a brother at Khe Sahn
Fighting off the Vietcong
Ther're still there he's all gone
He had a woman that he loved in Saigon
I got a picture of him in her arms
Down in the shadow of the penitentiary
Out by the gas fires of the refinery
I'm ten years burning down the road
Nowhere to run ain't got nowhere to go
Chorus:
Born in the U.S.A.
Born in the U.S.A.
Born in the U.S.A.
I'm a cool rockin' daddy
In the U.S.A.
Text & Music by Bruce Springsteen
(C)1984 by Bruce Springsteen
Ova pesma definitivno ne nosi poruku "Proud to be born in the U.S.A.".
Šta više, Brus u svim pesmama govori o svojoj zemlji sa manjom ili većom
dozom negativne kritike, što se možda najbolje vidi na albumu "Nebraska"
(jedan od najboljih)
-*- Armitage -*-
muzika.533slazic,
-> #532, armitage> dozom negativne kritike, sto se mozda najbolje vidi na albumu "Nebraska"
> (jedan od najboljih)
>
> -*- Armitage -*-
muzika.534armitage,
Zanima me da li neko ima tekstove albuma SUFFER grupe BAD RELIGION.
Radi se o jednom sjajnom američkom bendu koji, što se muzike tiče,
predstavlja nekakvu mešavinu panka i harmoničnog hardroka/metala. Tekstovi
su priča za sebe. Tu se uglavnom izražava negodovanje modernog načina života,
prikazuje se loša strana tehničkog progresa i iznose se mnogi apsurdi vezani
za naš način ponašanja i pogleda na stvari koje nas okružuju.
Uostalom, evo par citata:
"Inexcusable are the men before our time,
I'd like to kick their ass for what they left behind,
cancer-causing chemicals, ozone-depleting aerosols, we're all going to fry,
so put your head between your legs and kiss your ass goodbye."
"Dipping in the icing,
bringing home the largest turkey from the field,
breaking all the piggy banks,
scooping up the booty,
licking all the right holes,
bolstering the payroll,
why reduce life to a dollar amount per day?
why let the world think this is the american way?
your uneaten greens are a feast for some you say,
survival and living are concepts you can't equate,
Quality or quantity,
don't tell me they're the same
Quality or quantity,
a choice you have to make"
"The rectifying troop is here,
the ones we have needed all these years
to stop the heinous wrongdoings
and verify our moral benevolence as a people,
operation rescue,
they're here to right our fall,
they have heard a troubled call,
operation rescue,
you may wonder where they come from,
but I just wonder why they're here at all"
"Hey brother christian with your high and mighty errand
your actions speak so loud I can't hear a word you're saying
Hey sister bleeding heart with all of your compassion,
your labors soothe the hurt but can't assuage temptation
Hey man of science with your perfect rules of measure,
can you improve this place with the data that you gather?
Hey Mother Mercy can your loins bear fruit forever?
is your frecundity a trammel or a treasure?"
"And Billy was a lunatic just barking at the moon
and his brain was totally wasted
He then exchanged his friends for a needle and a spoon
and he through his future away"
"The person sitting next to you is dismal and deranged
on the bus ride home from work to end your day
And the food on your table is more plastic than protein
and your intellect depends on your tv"
Daklem, nađite mi reči sa SUFFERa, pliz.
-*- Armitage -*-
muzika.535dr.grba,
-> #529, vitez.koja>> Ono što je danas u modi kod 'alternacije' su pop-melodije odsvirane
>> malo žešćim gitarama.
A koje su to malo žešće gitare? Sa grejačima žica, pa da peku prste,
da bi se brže sviralo? (((:
muzika.536mdave,
Posle "Hobbo humpin" stigose novi majstori :
DIE KRUPS - TO THE HILT
muzika.537jovca.car,
-> #534, armitage/* Zanima me da li neko ima tekstove albuma SUFFER grupe BAD RELIGION.
Mogli bi i ostali albumi :)
muzika.538ndragan,
-> #529, vitez.koja/ Pa, ono o čemu smo pričali definitivno nije underground. A koliko sam
/ ja upućen, današnji underground mahom nema akustičnih stvari.
Naravno da nema veze; ondašnje podzemlje se razišlo na šurnaest pravaca.
Jedino su u to vreme imali zajednički nazivnik, dok se nije razgranalo.
Današnje podzemlje je opet nešto sasvim drugo, koje će se, dao bog,
razgranati vremenom. Jer rokenrol se javlja svakih sedam godina
("najjači samo opstaju" - Neca Falk).
Veza postoji utoliko što je današnji metal nastao iz hevi metala koji je
nastao iz hard roka koji se odvojio iz ondašnjeg andergraunda. Kao svoje
zapažanje mogu da zapišem samo da su tovar jako loše vezali i mnogo toga
izgubili na putu. Opet, treba tražiti izuzetke.
Ostala mi je navika da mi se od akustičnih stvari najbolje sviđaju
upravo one koje naprave tipovi koji inače žestoko praše; ovi što stalno
tuku akustiku uglavnom upadnu u nekakav manirizam i ispadnu sladunjavi.
muzika.539kenza,
-> #536, mdave(;> Posle "Hobbo humpin" stigose novi majstori :
Jel ima neko reci hobbo-a?
muzika.540dcolak,
-> #536, mdave│ Posle "Hobbo humpin" stigose novi majstori :
│
│ DIE KRUPS - TO THE HILT
Nit imaju neke veze, nit su "stigli." Bre ima ih već pola godine :))
Sledge DAMMIR!
muzika.541index,
-> #538, ndragan[] Ostala mi je navika da mi se od akustičnih stvari najbolje
[] sviđaju upravo one koje naprave tipovi koji inače žestoko
[] praše; ovi što stalno tuku akustiku uglavnom upadnu u nekakav
[] manirizam i ispadnu sladunjavi.
Baš tako. U stvari, moglo bi se reci da 'lagane' stvari
bolje rade oni koji inače sviraju žestoko...
Nenad
muzika.542paki,
Ako znaš bilo što - Azra
------------------------
(uvod: Am)
N.C. Am
ne znam što da radim sa sobom
C
na šta misli da bacim
Dm F Am
eto stvaram polako pjesmu o tebi
Am
gledam tvoje tijelo
C
ludujem za njim
Dm F Am
i ponavljam u sebi samo jedno
C
poljubi me
G
poljubi me
Am
pa mi prste u kosu uvuci
G
i zagrli me
poljubi me
poljubi me
pa se privi tik uz mene i zapjevaj
Am C G Am
ako znaš bilo što
želim da se stisnem uz tebe
da te milujem
da ti šapućem na uho bisere
da pričam o slobodi
da se glupiram
da ti kažem oh ti ludo jedina
poljubi me
poljubi me
pa mi prste u kosu uvuci
i zagrli me
poljubi me
poljubi me
pa se privi tik uz mene i zapjevaj
ako znaš bilo što
(sax solo)
--------
Enjoy :)
muzika.543mdave,
-> #540, dcolak■> Nit imaju neke veze, nit su "stigli." Bre ima ih vec pola godine
■> :))
Pola godine!? Eto koliko moze da te unazadi kad komsija slusa
samo cecu! :(
A sto se tice pesme, pesma je ok. I to samo zbog onih motiva
na klavijaturama koji zvuce ala AZUCAR/MORENO u saradnji sa hm
bass linijom. Skoro da je bass blizu nirvane po jacini i
obliku. :)
muzika.544vitez.koja,
-> #535, dr.grba#=> A koje su to malo žešće gitare? Sa grejačima žica, pa da
#=> peku prste, da bi se brže sviralo? (((:
Ne, to su gitare prepečenice, :(
muzika.545fancy,
Ovo će biti dosadna muzička godina.
Već je izašao ALBUM GODINE, i to je:
Elvis Costello - "Brutal Youth"
Spuštam roletnu, gasim svetlo,
potenciometar ide desno, do kraja,
i pitam se da li je...
(+)
muzika.546fancy,
... STILL TOO SOON TO KNOW
Do you love him..?
Or is it still too soon to know?
When I think back a couple of days
before I found you in his spell
Was there a warning
What can I say,
Should I look away?
It's still too soon to know.
Are you sorry?
Or is it still too soon to know?
It didn't take much to break us in two
for it was in the way that he came close to touching you
The look in your eyes
I thought I recognized
It's still too soon to know.
And it's still too soon to know
will you stay or will you go
It's still too soon to know
When I think back
A couple of days
If I wasn't happy then, I never will be...
I wonder what's this,
Ignorance or bliss?
It's still too soon to know.
Elvis Costello 1994.
muzika.547dcolak,
-> #543, mdave│ A sto se tice pesme, pesma je ok. I to samo zbog onih motiva
│ na klavijaturama koji zvuce ala AZUCAR/MORENO u saradnji sa hm
│ bass linijom. Skoro da je bass blizu nirvane po jacini i
│ obliku. :)
Ne znam da li sam već rekao, ali drugi album (ne po redu) je
obrada crne metalike! To se mora čuti. Metalika, ali čist TEHNO!
TO ja zovem Tehno ;))
Da, momci sviraju kako valja ;)
Sledge DAMMIR!
muzika.548mornar,
H Ima li neko sledece CD-ove, i zeleo bi da ih proda:
1. CARCASS - " Heartwork "
2. MY DYING BRIDE - "Turn Lose The Swans "
Vladimir.
muzika.549jmodli,
flash news!!
veceras (petak 08.04.94, izmedju 20 i 21 casova) je u sijetlu, u stanu kurt
kobejna (pevaca nirvane) nadjen les.
nije se znalo ciji je, ali se nesto posle 21 saznalo.
les je - Kurt Kobejn.
pevac nirvane je nadjen shot dead through the head. pored njega je i oprostajna
poruka tako da je verovatno samoubistvo u pitanju, ali dalja istraga ce
utvrditi.
ode jos jedna legenda...
muzika.550fancy,
-> #549, jmodliŮŢ> les je - Kurt Kobejn.
Jebo te...
Ako je ovo istina, onda je to strašan gubitak za rock scenu..:(((
(1)
"With the lights out, it's less danger,
Here we are now, entertain us..."
(2)
"I found it hard, it was so hard to find
oh well, whatever, NEVERMIND..."
:(
muzika.552markom,
-> #549, jmodli█*█ les je - Kurt Kobejn.
(...)
█*█ ode jos jedna legenda...
Šteta.
muzika.553mikis,
-> #540, dcolak+> │ DIE KRUPS - TO THE HILT
+>
+> Nit imaju neke veze, nit su "stigli." Bre ima ih vec pola godine :))
Bilo ih je i ranije, kod nas se za njih culo negde letos kad su
izdali EP sa obradama Metallicinih pesama. Secam se komentara tada, u
stilu 'fuj, "Nothing Else Matters" u disko fazonu' ;)))
muzika.554paki,
-> #549, jmodli> les je - Kurt Kobejn.
:(
muzika.555m.hristodulo,
-> #549, jmodli>> les je - Kurt Kobejn.
Ne verujem ti.
muzika.556niklaus,
-> #536, mdaveSubject: Re: Die KruPPs
(:> Posle "Hobbo humpin" stigose novi majstori :
(:>
(:> DIE KRUPS - TO THE HILT
Pogledah u rečniku - prevod mu dođe nešto kao "do balčaka"? (:
(: Sean :)
muzika.557mikis,
-> #549, jmodli+> les je - Kurt Kobejn.
:((((
+> ode jos jedna legenda...
Izabrao je najgori nacin da zauvek ode u legendu...
muzika.558madamov,
-> #530, slazic
Hvala ti na detaljnim "isečcima" iz pesme. Sad znam na šta se tačno mislilo.
muzika.559fancy,
pesma za danas:
Your Ghost
If I walk down this hallway tonight
it's too quiet
So I pad through the dark and call you on the phone
push your old numbers and let your house ring
til I wake your ghost...
Let him walk down your hallway
it's not this quiet
slide down your receiver
sprint across the wire
follow my number slide into my hand...
It's the blaze across my nightgown
it's the phone's ring...
I think last night you were driving circles around me...
I can't drink this coffee til I put you in my closet
let him shoot me down let him call me off
I take it from his whisper you're not that tough
It's the blaze across my nightgown
it's the phone's ring...
You were in my dreams / I think last night /
You were driving circles around me...
Kristin Hersh 1994.
muzika.560dcolak,
-> #554, paki│ > les je - Kurt Kobejn.
│
│ :(
Balad of Kurt Kobejn
BANG!
Sledge DAMMIR!
muzika.561darone,
-> #560, dcolak>> Balad of Kurt Kobejn
>>
>> BANG!
Plagijatoru! ;)
muzika.562mdave,
-> #556, niklaus■> Pogledah u recniku - prevod mu dode nesto kao "do balcaka"? (:
...bring the pigeons...to the hilt...
muzika.563mdave,
-> #557, mikis■> +> ode jos jedna legenda...
On A Plain..... :(
muzika.564index,
-> #549, jmodli[] les je - Kurt Kobejn.
Prvo nisam mogao da poverujem, a onda sam čuo i
od drugih... :(
[] pevac nirvane je nadjen shot dead through the head. pored
[] njega je i oprostajna poruka tako da je verovatno samoubistvo
[] u pitanju, ali dalja istraga ce utvrditi.
Ima li neko novih podataka? Tu mi nešto smrdi...
[] ode jos jedna legenda...
:(
Nevermind?
Sada će neko negde iskopati lepše i starije snimke Nirvane,
izdati par albuma sa posvetom Legendi, a mi ćemo i dalje uživati u
muzici, retko razmišljajući o ljudima koji su svoje živote žrtvovali
za naše uši i dušu...
Nenad
muzika.565markom,
-> #555, m.hristodulo█*█ Ne verujem ti.
Poveruj onda MTV-u i Trećem kanalu ... :(((
muzika.566princess,
-> #564, index:( ...eh tako sladak decko a jos lepsa mu music
muzika.567mdave,
-> #566, princess■>: ( ...eh tako sladak decko a jos lepsa mu music
Ma sladak koliko mu je i muzika bila _slatka_. ;)
muzika.568dcolak,
-> #557, mikis│ +> ode jos jedna legenda...
│
│ Izabrao je najgori nacin da zauvek ode u legendu...
I najbezbolniji, metak u glavu...
Sledge DAMMIR!
muzika.569dcolak,
-> #561, darone│>> Balad of Kurt Kobejn
│>>
│>> BANG!
│
│ Plagijatoru! ;)
Balad of J. Hendrix
DEAD!
Ako si mislio na ovo ;)
Sledge DAMMIR!
muzika.570cnenad,
-> #564, indexŁŁŁ [] ode jos jedna legenda...
Sinoć na HIT-u nedelje VJ spomenu da je umro i vođa / gitarista (?) grupe
Dr.Feelgood.
muzika.571mylos,
-> #568, dcolak**>> I najbezbolniji, metak u glavu.
Sacma u glavu ;)
muzika.572mnikolic,
-> #549, jmodli>> pevac nirvane je nadjen shot dead through the head. pored njega je i
>> oprostajna poruka tako da je verovatno samoubistvo u pitanju, ali dalja
>> istraga ce utvrditi.
Svako ko je razumeo muziku Nirvane, znao je da je Kurt težak
depresivac. Nije me začudilo, uostalom, pre mesec dana je jedva preživeo
pokušaj samoubistva.
Otišao je jedan od najboljih. Svojom muzikom je izvadio mnoge ljude
iz depresije. Hvala mu. Da je bar uspeo isto da uradi i sa sobom :((
Vlada
muzika.573gremlin,
-> #566, princess>> :( ...eh tako sladak decko a jos lepsa mu music
Nisam siguran da je sad baš toliko sladak, sa rupčagom viška u
vugla... ;)
Alex
P.S. ... ostali samo dugmići... ;)
muzika.574jmodli,
-> #555, m.hristoduloSubject: Re: Kurt Kobejn
> Ne verujem ti.
dobro.
. josip modli .
muzika.575jmodli,
-> #568, dcolakSubject: Re: Kurt Kobejn
> I najbezbolniji, metak u glavu...
da je bilo bezbolno nisam siguran - identifikovali su ga po otiscima
prstiju jer je shotgun-om razneo glavu.
kada je vec bio u heroin fazonu mogao je tako i da zavrsi - opste je
poznato da su heroin i bela smrt (smrzavanje) najlepsi nacin za umiranje.
(jedino mi nije poznato ko im je to rekao :)
. josip modli .
muzika.576jmodli,
-> #564, indexSubject: Re: Kurt Kobejn
> Ima li neko novih podataka? Tu mi nesto smrdi...
na MTV tekstu "visi" intervju sa njegovom zenom. stvari su se odvijale
ovim tokom:
pre par meseci Kobejn je u Italiji pao u komu posle zalivanja nekih lekova
vecom kolicinom alkohola. kada se stanje popravilo Kobejn se sa zenom
vratio u Sijetl gde se oporavljao. Nedelju dana je izdrzao bez heroina i
onda je nastavio sa navikom. U to vreme je kupio i shotgun.
Kobejn je nestao proslog ponedeljka i niko nije znao gde je. U petak ga je
nasao elektricar u njegovoj kuci oko pola devet ujutru po americkom
vremenu. Na MTV je prva vest stigla u petak oko 8 uvece (u toku emisije
Most Wanted) i receno je da je u stanu Kurt Kobejna nadjen les, jos
neidentifikovan. Oko 9 je potvrdjen identitet lesa - Kurt Kobejn je
shotgun-om (sacmarom) sebi razneo glavu. Identifikovali su ga po otiscima
pristiju.
Naveden je samo jedan citat iz oprostajnog pisma koji glasi: "It's not fun
for me anymore. I can't live this life." Njegova zena kaze da je nedavno u
prici rekao da je nezadovoljan Nirvanom i "I hate it - I can't play with
them anymore.", a ona dodaje "The only thing he wanted to do was play with
Michael Stipe".
to su sve, do sada poznate, informacije. ako se pojavi jos neka prenecu je.
da je steta - steta je.
. josip modli .
muzika.577fancy,
-> #576, jmodliŮŢ> them anymore.", a ona dodaje "The only thing he wanted to do was play with
ŮŢ> Michael Stipe".
Iz čega se i vidi koliki je depresivac bio...
Ko još normalan želi da svira sa Michael Stipe-om..;(
muzika.578armitage,
-> #553, mikis> Bilo ih je i ranije, kod nas se za njih culo negde letos kad su
> izdali EP sa obradama Metallicinih pesama. Secam se komentara tada, u
> stilu 'fuj, "Nothing Else Matters" u disko fazonu' ;)))
Znaš šta, meni se te obrade uopšte ne sviđaju. Neke pesme treba ostaviti
onakve kakve jesu ... Metallica u disko fazonu, waaah :(
Nego, kada smo već kod nemačkih bendova, da je neko snimio spot
"ALLES NUR GEKLAUT" od Prinčeva? ("Sve je samo pokradeno") Sviđa mi se
kako su oni "obradili" neke strane spotove :)
-*- Armitage -*-
muzika.579mbole,
-> #575, jmodli> da je bilo bezbolno nisam siguran - identifikovali su ga po
> otiscima prstiju jer je shotgun-om razneo glavu.
Stvar je garantovano vrlo bezbolna. Tj. nije imao čime da oseti bol,
istog trenutka kada je ovaj (mislim bol) nastao.
muzika.580darone,
-> #564, index>> muzici, retko razmišljajući o ljudima koji su svoje živote žrtvovali
>> za naše uši i dušu...
ijaaaaaaaaaaaaoooooooooooooo... žrtvovao život za moje uši, ne zna se ;)))
muzika.581paki,
-> #569, dcolak> Balad of J. Hendrix
>
> DEAD!
s(i)? :)