CIVIL.5

02 Feb 1994 - 11 Apr 1994

Topics

  1. filozofija (15)
  2. religija (24)
  3. istorija (16)
  4. nauka (82)
  5. umetnost (31)
  6. knjizevnost (206)
  7. film (692)
  8. muzika (581)
  9. o.jeziku (1892)
  10. oko.sveta (124)
  11. satira (32)
  12. ko.je.ko (377)
  13. deponija (58)
  14. skola (201)
  15. licni.stav (669)

Messages - muzika

muzika.507 ndragan, -> #491, vitez.koja
/ solaže nisu dosadne niti su iživljavanje (baš ni jedna) tako da sve / zajedno veoma dobro zvuči. Elem, kneže viteže, da priupitam. Dok se to još zvalo andergraund, pa se još nije isporazdvajalo na hard rok, simfo rok, džez rok i ostalo, manje više svi bendovi tvrđe linije, na čelu sa Cepelinima, su skoro pod obavezno imali po neku akustičnu stvar na svakom albumu. Održa li se i taj običaj, ako već neko još drži onaj običaj da nije obavezan da sve što ima mora da kaže u tri minuta.
muzika.508 index, -> #505, dmiladinovic
[] Koliko je meni poznato, nijednom Slovenačkom muzičaru na [] ovim prostorima nikad nije psovana majka slovenačka, dok [] načim muzičarima u Sloveniji itekako jeste. Pojedinci su Ne znam za Slovence, ali su Kud Idijotima još u leto '90. na Avala Festu neki kreteni psovali majku ustašku... [] Da li si si ikada pitao, da li je ijednom slovencu ikada [] zafalila dlaka na ovim našim prostorima ovde. Ne znam za dlaku, ali su jednom mom drugu (Slovenac, rođen u Beogradu) bušili gume i šarali po vratima još '89. godine. Nenad P.S. Srbija je u zatvoru, nikome se ne mili da ulazi u zatvor :(.
muzika.509 wizard, -> #504, fancy
> VELVET GOLDMINE Hvala. :)
muzika.510 fancy, -> #505, dmiladinovic
ŮŢ> Znači čovek NIJE i NEMOčE biti u pravu, a ono što on priča ŮŢ> je čisto licemerstvo, koje mi itekako smeta. Možda ne može, ali nikako nemože biti u pravu. ;) Inače, razmisli još jednom o sredini u kojoj živiš. Narodnjaci su pobedili. ŮŢ> Da li si si ikada pitao, da li je ijednom slovencu ikada ŮŢ> zafalila dlaka na ovim našim prostorima ovde. Jesam, i odgovor je da. A odgovor je i da nije bilo potrebno da dođeš iz Slovenije ili iz Hrvatske ovde da bi bio maltretiran, bilo je dovoljno da si ne-Srbin da ti demoliraju radnju, da te isele iz sred Beograda, etc... ŮŢ> da sam bio na gotovo svim Zagrebačko/Slovenačkim koncertima ŮŢ> u SKC-u sretnijih godina i da se nikada nijedan exces nije ŮŢ> desio. A tebi za obaveštenje, Laibachu je do pre neku godinu A što se meni žališ zbog toga..? :) Umesto da se busaš svojim kosmopolitizmom, sagledaj činjenice realno. Da li zaista misliš da je situacija ovde SADA uporediva sa onom od pre par godina..? I mean, SADA, posle toliko mrtvih, i posle svega što se ovde (i tamo) izpodogađalo. Ne izgledaš mi da si glup da to shvatiš i čini mi se da te je pogodila Predinova izjava u smislu toga da je dirnula u jedan tvoj (naš?) prošli život u kome nije bilo, što reče mali debeli, "neprijatelja". Stvarnost je surova, i treba se sa tim suočiti. U tom svetlu shvati moju prošlu poruku. p.s. Jedan moj prijatelj je od početka "svega ovoga" govorio da ljudi koji ratuju u ovom jebenom ratu nikad nisu slušali the Smiths...
muzika.511 princess, -> #504, fancy
> VELVET GOLDMINE divna stvar.... i ja se zahvaljujem...
muzika.512 mnikolic, -> #508, index
>> Ne znam za Slovence, ali su Kud Idijotima još u leto >> '90. na Avala Festu neki kreteni psovali majku ustašku... Negde, čini mi se, '89 su u Požarevcu jedva izbegli batine. Posle toga su opet išli u Požarevac. To se zove imati muda. Vlada
muzika.513 mnikolic, -> #510, fancy
>> p.s. Jedan moj prijatelj je od početka "svega ovoga" govorio da >> ljudi koji ratuju u ovom jebenom ratu nikad nisu slušali >> the Smiths... Lepo rečeno. Ja bih dodao i "imali problema u seksualnom životu". Vlada
muzika.514 dr.grba, -> #506, slazic
>> Covece nemoj da mi poredis to sranje sa nekim koncertom >> Springsteena. Em je bio pijan em je poceo u pola jedan nocu em je >> publika vec dva puta svrsila na Stinga i Gabriela (neko i tri >> mislim na T.Chapman) Kad je neko majstor, nema veze gde, kad i sa kim svira. Nema opravdanja. BTW, Springsteen je izišao na binu negde oko pola jedanaest i svirao do 00:10. Srećom, bio je zadnji, pa smo mogli da napustimo kazan i odemo na pišanje. >> Covek je bre BOSS. Inace nisam primetio da preferira "Come On!" ili >> ajmo sada svi ruke gore A ja sam primetio. >> Sto se tice koncerata u BudaPesti (mislim na madjarsku publiku) >> to nema bas mnogo veze sa open-air koncertima po Evropi Mislim da se varaš. Doduše, moram priznati da nisam odlazio na koncerte po Evropi, ali sam razgovarao sa ljudima koji jesu. Npr, čovek je bio na koncertima Queen na Wembley stadionu i na NEP stadionu, u razmaku od nepunih mesec dana. Tvrdi da su jedini bolji elemenati koncerta na Vembliju bila malo lepša bina i lošije obezbeđenje, pa su uspeli da prošvercuju pivo u stadion (: >> Da GABRIEL je bio do jaja. Bar oko nečeg da se složimo. >> Inace termin "usao je na velika vrata" me podseca na sportske >> komentare Z.Mihajlovskog na RTS-u :) Svaka čast (((: >> Za kraj posto sam ja veliki Boss fan interesuje me koji ti se to >> raniji period njegove karijere svidja. Nisam apsolvirao Springsteena do detalja. Da, "Born to run" mi se sviđa. Imam album "River" i to mi je dosta za kolekciju, iako ga ne trošim. A, da, dobio sam na poklon onu noviju, nezanimljivu ploču na čijem omotu je naslonjen na onog Kadilaka, na kojoj je ona autobiografska "Two steps back" (:. "Nebrasku" sam prodao radio Rajki za dobre pare, među dvadesetak drugih škartova. Nemoj da se vređaš, ne želim da osporim tvoju fanovsku privrženost Springsteenu. Mislim da nije ništa neobično u tome da ljubitelj nekog muzičara/glumca/sportiste/bilo koga nastupa neobjektivno i neracionalno. Na kraju, sve je to nevažno. Nismo napravili nikakvu štetu, obojica smo ostali pri svom mišljenju, a Springsteen će i dalje da se dere i puni stadione.
muzika.515 pkaca, -> #488, dikla
%%% Znaci, dok se smeskas i cika Zoran 'prolazi' ...;) Ne, to nisam rekla :)
muzika.516 fancy, -> #513, mnikolic
ŮŢ>>> ljudi koji ratuju u ovom jebenom ratu nikad nisu slušali ŮŢ>>> the Smiths... ŮŢ> Lepo rečeno. Ja bih dodao i "imali problema u seksualnom životu". Potpuno se slažem. Da zaokružimo i izdamo kao naše zvanično saopštenje..? :)
muzika.517 dmiladinovic, -> #510, fancy
>> ne-Srbin da ti demoliraju radnju, da te isele iz sred Beograda, >> Umesto da se busaš svojim kosmopolitizmom, sagledaj činjenice realno. >> Da li zaista misliš da je situacija ovde SADA uporediva sa onom od pre Šta da ti kažem. Ja imam ne sreću, mada za mene itekakvu sreću, da sam okružen ljudima kojima su ideje o bilo kakvom nacionalizmu totalno strane da ne kažem sranje. žak i u vreme najvećih povika ovde u Beogradu na hrvatsko/slovenački živalj, sam se pitao ko baljezga takve gluposti. Mada mi se ipak i sada čini, da je revanšizam mnogo niži na ovim prostorima, nego na bilo kojim drugim. U tome, po kozna koji put naglašavam, me uveravaju Beogradski rokeri, koji se ne libe da odu, recima u deželu, i da maltene u sred rata sviraju. Oni dokazuju kosmopolitizam, a ne Ja. Od hrvatskih rokera, svaka čast KUD Idijotima, kao što neko već pomenu o koncertu u Požarevcu, ali i zahvalnost ka LET-u 3, Đavolima, a posebno Atomskom Skloništu i Džoniju Štuliću, koji se nisu plašili za svoje debelo dupe, već su svirali recima prvi, na koncertu u Nišu 1992, dok je drugi čak i ploču skoro izdao ovde. Što se tiče SADA, na to ti neću odgovoriti Ja većma jedan Gile Orgazam svojom izlaganjem objavljnim u istom Vremenu iz koga je i preuzet tekst sa g.Predinom: "Sada je moda da se bude kriminalac i da se slušaju narodnjaci i sad valjda u svakome razredu imaš po dvoje ljudi koji be slušaju narodnjake, nego nešto drugo. A imaš i ove medije koji to besomučno potpomažu. Ali neka, proći će. Beograd je veliki grad. Svašta je svario, poješće i to." "Slušao sam skoro na B 92 Stublićev intervju, gde on kaže da posle E moj druže beogradski verovatno više nikada neće moći da svira ovde i da mu je zbog toga krivo. Ja ne mislim tako, mislim da će ovde moći da svira svako ko se nije obrukao, pre svega pred samim sobom. Mislim da će on moći da svira."
muzika.518 fancy, -> #504, fancy
pesma za danas: LADY STARDUST People stared at the makeup on his face, Laughed at his long black hair, his animal grace The boy in the bright blue jeans Jumped up on the stage And lady stardust sang his songs Of darkness and disgrace And he was alright, the band was altogether Yes he was alright, the song went on forever And he was awful nice Really quite out of sight And he sang all night long Femme fatales emerged from shadows To watch this creture fair Boys stood upon their chairs To make their point of view I smiled sadly for a love I could not obey Lady stardust sang his songs Of darkness and dismay And he was alright, the band was altogether Yes he was alright, the song went on forever And he was awful nice Really quite paradise And he sang all night long Oh how I sighed when they asked if I knew his name For he was alright, the band was altogether Yes he was alright, the song went on forever He was awful nice Really quite paradise He sang all night long... David Bowie 1972. ziggy heil! - fancy for Mick.
muzika.519 m.hristodulo, -> #506, slazic
>> Dva meseca pre toga Boss je svirao u Minhenu pred >> 80 000 ljudi. >> Par dana pre toga je svirao u Berlinu pred >> 150.000 ljudi. Auuu, kakav seljak...
muzika.520 m.hristodulo, -> #512, mnikolic
>> Negde, cini mi se, '89 su u Pozarevcu jedva >> izbegli batine. To nije bilo zbog nacionalizma, nego sbog seljoberstva lokalne publike. Naime jedna pijana grupica nikako nije htela da ih pusti da idu dok ne odsviraju "Smoke on the water"... Na kraju su im odsvirali samo riff iz pesme i zapalili u kombi. Posle su napravili i pesmu o tome.
muzika.521 dikla, -> #499, peacock
> #### Znaci, dok se smeskas i cika Zoran 'prolazi' ...;) > > Kakav cika, jesi NoRMaLan :) Za mene jesi, ti 23 a ja 17.5, pa ti sad vidi .. ;) /--> Ciko, koliko je sati ?
muzika.522 dikla, -> #515, pkaca
> Ne, to nisam rekla :) Ok, shvatam, muzika, muzika i samo muzika .. ;)
muzika.523 dikla, -> #497, peacock
> Sta slusas, da ti pustim nesto (bez metala i crnaca u > gacama)? Verovatno jos uvek mamu, tatu i starijeg brata .. ;)
muzika.524 slazic, -> #514, dr.grba
>>Tvrdi da su jedini bolji elemenati koncerta na Vembliju >>bila malo lepsa bina i losije obezbedenje, pa su uspeli da prosvercuju pivo >>u stadion (: Mislio sam na atmosferu na koncertima. Konkretno ja sam ih gledao po Nemackoj. Ne mislim na tehnicke detalje tipa bina itd sto je jako vazno, vec na publiku koja je preko panika. Usput Aerosmith dolaze na NEP 15.5.94                 >>Svaka cast (((: Nisam mogao da izdrzim a ta faca mi je prva pala na pamet. >>(:. "Nebrasku" sam prodao radio Rajki za dobre pare, medu dvadesetak drugih >>skartova. Nebrasku, steta to je najbolja ploca >>Na kraju, sve je to nevazno. Nismo napravili nikakvu stetu, obojica smo >>ostali pri svom misljenju, Ma naravno :)) >> a Springsteen ce i dalje da se dere i puni stadione. Mozda dodje u BudaPest :) posto je frka za Deutsch vizu
muzika.525 mikis, -> #507, ndragan
+> su skoro pod obavezno imali po neku akusticnu stvar na svakom albumu. +> +> Odrza li se i taj obicaj, ako vec neko jos drzi onaj obicaj da nije +> obavezan da sve sto ima mora da kaze u tri minuta. Evo ja da odgovorim :) Odrza se, barem Metalike sto se tice :) Na pomenutom "...And Justice..." albumu dve su stvari 'delimicno' akusticne, tj. "One" ima akusticni uvod, a (fenomenalna) "To Live Is To Die" i uvod i 'izvod' ;)
muzika.526 mirche, -> #518, fancy
> David Bowie 1972. Ne nego Ziggy Stardust. Tek kasnije je postao David Bowie. Imah original ploču. Pozajmih je nekome i sad se ne sećam kome, a taj se, naravno, ne javlja. Jao njemu kad se setim ko je...
muzika.527 fancy, -> #526, mirche
ŮŢ>> David Bowie 1972. ŮŢ> ŮŢ> Ne nego Ziggy Stardust. Tek kasnije je postao David Bowie. Hajde de... Na ploči piše David Bowie... no mislimo na isto..;) * Inače, David Bowie je postao negde pred "Space oditty" (1969) a pre toga je bio David Jones. Sad me mrzi da tražim detalje, ali ako ti treba nešto u vezi sa dotičnim, pitaj, pa ćeš i da dobiješ odgovor. ziggy heil!
muzika.528 madamov, -> #500, dr.grba
> Kupac patriotizma, koji je ušao na velika vrata u američke domove derući se > kako voli Ameriku Ako si mislio na Born in USA ili kako se već zvaše pesmica mislim da je i u ovoj temi bila poruka o tome da to baš nije pesma u kojoj se Brus duri kako je rođen u USA, već je i pomalo kritički nastrojena. Tekst ne znam napamet da ti kažem nešto detaljnije, ali beše priče i o tome.
muzika.529 vitez.koja, -> #507, ndragan
#=> Održa li se i taj običaj, ako već neko još drži onaj #=> običaj da nije obavezan da sve što ima mora da kaže u #=> tri minuta. Pa, ono o čemu smo pričali definitivno nije underground. A koliko sam ja upućen, današnji underground mahom nema akustičnih stvari. Ono što je danas u modi kod 'alternacije' su pop-melodije odsvirane malo žešćim gitarama.
muzika.530 slazic, -> #528, madamov
> Ako si mislio na Born in USA ili kako se vec zvase pesmica mislim da je i u > ovoj temi bila poruka o tome da to bas nije pesma u kojoj se Brus duri kako > je roden u USA, vec je i pomalo kriticki nastrojena. Tekst ne znam napamet > da ti kazem nesto detaljnije, ali bese price i o tome. Evo detaljnije Born down in a dead man's town The first kick I took was when I hit the ground You end up like a dog that's been beat too much Till you spend half your life just covering up Born in the U.S.A. I was born in the U.S.A. I was born in the U.S.A. Born in the U.S.A. Got in a little hometown jam so they put a rifle in my hand Sent me off to a foreign land to go and kill the yellow man Born in the U.S.A. I was born in the U.S.A. I was born in the U.S.A. Born in the U.S.A. Come back home to the refinery Hiring man says "son if it was up to me" Went down to see my V.A. man He said "son don't you understand now" Had a brother at Khe Sahu fighting off the Viet Cong They're still there he's all gone He had a woman he loved in Saigon I got a picture of him in her arms now Down in the shadow of the penitentiary Out by the gas fires of the refinery I'm ten years burning down the road Nowhere to run ain't got nowhere to go Born in the U.S.A. I was born in the U.S.A. Born in the U.S.A. I'm a long gone Daddy in the U.S.A. Born in the U.S.A. Born in the U.S.A. Born in the U.S.A. I'm a cool rocking Daddy in the U.S.A. Bruce Springsteen, 1984 p.s. Interesantno je bilo u toku prve naredne kampanje za USA predsednika (Reagan i ko bese drugi? Mondale ), kada su oba citirali ovu "patriotsku" pesmu, na sta je Boss javno na TV-u porucio nesto slicno tipa q*rac....
muzika.531 dr.grba, -> #526, mirche
>> > David Bowie 1972. >> >> Ne nego Ziggy Stardust. Tek kasnije je postao David Bowie. >> Imah original ploču. Pozajmih je nekome i sad se ne sećam kome, >> a taj se, naravno, ne javlja. Jao njemu kad se setim ko je... Predlažem da objasniš Fancyju ko je Bowie i šta je radio. (((((:║■O
muzika.532 armitage, -> #528, madamov
> Ako si mislio na Born in USA ili kako se već zvaše pesmica mislim da je i u > ovoj temi bila poruka o tome da to baš nije pesma u kojoj se Brus duri kako je > rođen u USA, već je i pomalo kritički nastrojena. Tekst ne znam napamet da ti > kažem nešto detaljnije, ali beše priče i o tome. BORN IN THE U.S.A. Born down in a dead man's town The first kick I took was when I hit the ground End up like a dog that's been beat too much Till you spend half your life just a covering Up now Chorus: Born in the U.S.A. I was born in the U.S.A. I was born in the U.S.A. Born in the U.S.A. Got in a little hometown jam So they put a rifle in my hand Sent me off to a foreign land To got and kill the yellow man Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" Went down to see my V.A. man He said "Son don't you understand now" I had a brother at Khe Sahn Fighting off the Vietcong Ther're still there he's all gone He had a woman that he loved in Saigon I got a picture of him in her arms Down in the shadow of the penitentiary Out by the gas fires of the refinery I'm ten years burning down the road Nowhere to run ain't got nowhere to go Chorus: Born in the U.S.A. Born in the U.S.A. Born in the U.S.A. I'm a cool rockin' daddy In the U.S.A. Text & Music by Bruce Springsteen (C)1984 by Bruce Springsteen Ova pesma definitivno ne nosi poruku "Proud to be born in the U.S.A.". Šta više, Brus u svim pesmama govori o svojoj zemlji sa manjom ili većom dozom negativne kritike, što se možda najbolje vidi na albumu "Nebraska" (jedan od najboljih) -*- Armitage -*-
muzika.533 slazic, -> #532, armitage
> dozom negativne kritike, sto se mozda najbolje vidi na albumu "Nebraska" > (jedan od najboljih) > > -*- Armitage -*-
muzika.534 armitage,
Zanima me da li neko ima tekstove albuma SUFFER grupe BAD RELIGION. Radi se o jednom sjajnom američkom bendu koji, što se muzike tiče, predstavlja nekakvu mešavinu panka i harmoničnog hardroka/metala. Tekstovi su priča za sebe. Tu se uglavnom izražava negodovanje modernog načina života, prikazuje se loša strana tehničkog progresa i iznose se mnogi apsurdi vezani za naš način ponašanja i pogleda na stvari koje nas okružuju. Uostalom, evo par citata: "Inexcusable are the men before our time, I'd like to kick their ass for what they left behind, cancer-causing chemicals, ozone-depleting aerosols, we're all going to fry, so put your head between your legs and kiss your ass goodbye." "Dipping in the icing, bringing home the largest turkey from the field, breaking all the piggy banks, scooping up the booty, licking all the right holes, bolstering the payroll, why reduce life to a dollar amount per day? why let the world think this is the american way? your uneaten greens are a feast for some you say, survival and living are concepts you can't equate, Quality or quantity, don't tell me they're the same Quality or quantity, a choice you have to make" "The rectifying troop is here, the ones we have needed all these years to stop the heinous wrongdoings and verify our moral benevolence as a people, operation rescue, they're here to right our fall, they have heard a troubled call, operation rescue, you may wonder where they come from, but I just wonder why they're here at all" "Hey brother christian with your high and mighty errand your actions speak so loud I can't hear a word you're saying Hey sister bleeding heart with all of your compassion, your labors soothe the hurt but can't assuage temptation Hey man of science with your perfect rules of measure, can you improve this place with the data that you gather? Hey Mother Mercy can your loins bear fruit forever? is your frecundity a trammel or a treasure?" "And Billy was a lunatic just barking at the moon and his brain was totally wasted He then exchanged his friends for a needle and a spoon and he through his future away" "The person sitting next to you is dismal and deranged on the bus ride home from work to end your day And the food on your table is more plastic than protein and your intellect depends on your tv" Daklem, nađite mi reči sa SUFFERa, pliz. -*- Armitage -*-
muzika.535 dr.grba, -> #529, vitez.koja
>> Ono što je danas u modi kod 'alternacije' su pop-melodije odsvirane >> malo žešćim gitarama. A koje su to malo žešće gitare? Sa grejačima žica, pa da peku prste, da bi se brže sviralo? (((:
muzika.536 mdave,
Posle "Hobbo humpin" stigose novi majstori : DIE KRUPS - TO THE HILT
muzika.537 jovca.car, -> #534, armitage
/* Zanima me da li neko ima tekstove albuma SUFFER grupe BAD RELIGION. Mogli bi i ostali albumi :)
muzika.538 ndragan, -> #529, vitez.koja
/ Pa, ono o čemu smo pričali definitivno nije underground. A koliko sam / ja upućen, današnji underground mahom nema akustičnih stvari. Naravno da nema veze; ondašnje podzemlje se razišlo na šurnaest pravaca. Jedino su u to vreme imali zajednički nazivnik, dok se nije razgranalo. Današnje podzemlje je opet nešto sasvim drugo, koje će se, dao bog, razgranati vremenom. Jer rokenrol se javlja svakih sedam godina ("najjači samo opstaju" - Neca Falk). Veza postoji utoliko što je današnji metal nastao iz hevi metala koji je nastao iz hard roka koji se odvojio iz ondašnjeg andergraunda. Kao svoje zapažanje mogu da zapišem samo da su tovar jako loše vezali i mnogo toga izgubili na putu. Opet, treba tražiti izuzetke. Ostala mi je navika da mi se od akustičnih stvari najbolje sviđaju upravo one koje naprave tipovi koji inače žestoko praše; ovi što stalno tuku akustiku uglavnom upadnu u nekakav manirizam i ispadnu sladunjavi.
muzika.539 kenza, -> #536, mdave
(;> Posle "Hobbo humpin" stigose novi majstori : Jel ima neko reci hobbo-a?
muzika.540 dcolak, -> #536, mdave
│ Posle "Hobbo humpin" stigose novi majstori : │ │ DIE KRUPS - TO THE HILT Nit imaju neke veze, nit su "stigli." Bre ima ih već pola godine :)) Sledge DAMMIR!
muzika.541 index, -> #538, ndragan
[] Ostala mi je navika da mi se od akustičnih stvari najbolje [] sviđaju upravo one koje naprave tipovi koji inače žestoko [] praše; ovi što stalno tuku akustiku uglavnom upadnu u nekakav [] manirizam i ispadnu sladunjavi. Baš tako. U stvari, moglo bi se reci da 'lagane' stvari bolje rade oni koji inače sviraju žestoko... Nenad
muzika.542 paki,
Ako znaš bilo što - Azra ------------------------ (uvod: Am) N.C. Am ne znam što da radim sa sobom C na šta misli da bacim Dm F Am eto stvaram polako pjesmu o tebi Am gledam tvoje tijelo C ludujem za njim Dm F Am i ponavljam u sebi samo jedno C poljubi me G poljubi me Am pa mi prste u kosu uvuci G i zagrli me poljubi me poljubi me pa se privi tik uz mene i zapjevaj Am C G Am ako znaš bilo što želim da se stisnem uz tebe da te milujem da ti šapućem na uho bisere da pričam o slobodi da se glupiram da ti kažem oh ti ludo jedina poljubi me poljubi me pa mi prste u kosu uvuci i zagrli me poljubi me poljubi me pa se privi tik uz mene i zapjevaj ako znaš bilo što (sax solo) -------- Enjoy :)
muzika.543 mdave, -> #540, dcolak
■> Nit imaju neke veze, nit su "stigli." Bre ima ih vec pola godine ■> :)) Pola godine!? Eto koliko moze da te unazadi kad komsija slusa samo cecu! :( A sto se tice pesme, pesma je ok. I to samo zbog onih motiva na klavijaturama koji zvuce ala AZUCAR/MORENO u saradnji sa hm bass linijom. Skoro da je bass blizu nirvane po jacini i obliku. :)
muzika.544 vitez.koja, -> #535, dr.grba
#=> A koje su to malo žešće gitare? Sa grejačima žica, pa da #=> peku prste, da bi se brže sviralo? (((: Ne, to su gitare prepečenice, :(
muzika.545 fancy,
Ovo će biti dosadna muzička godina. Već je izašao ALBUM GODINE, i to je: Elvis Costello - "Brutal Youth" Spuštam roletnu, gasim svetlo, potenciometar ide desno, do kraja, i pitam se da li je... (+)
muzika.546 fancy,
... STILL TOO SOON TO KNOW Do you love him..? Or is it still too soon to know? When I think back a couple of days before I found you in his spell Was there a warning What can I say, Should I look away? It's still too soon to know. Are you sorry? Or is it still too soon to know? It didn't take much to break us in two for it was in the way that he came close to touching you The look in your eyes I thought I recognized It's still too soon to know. And it's still too soon to know will you stay or will you go It's still too soon to know When I think back A couple of days If I wasn't happy then, I never will be... I wonder what's this, Ignorance or bliss? It's still too soon to know. Elvis Costello 1994.
muzika.547 dcolak, -> #543, mdave
│ A sto se tice pesme, pesma je ok. I to samo zbog onih motiva │ na klavijaturama koji zvuce ala AZUCAR/MORENO u saradnji sa hm │ bass linijom. Skoro da je bass blizu nirvane po jacini i │ obliku. :) Ne znam da li sam već rekao, ali drugi album (ne po redu) je obrada crne metalike! To se mora čuti. Metalika, ali čist TEHNO! TO ja zovem Tehno ;)) Da, momci sviraju kako valja ;) Sledge DAMMIR!
muzika.548 mornar,
H Ima li neko sledece CD-ove, i zeleo bi da ih proda: 1. CARCASS - " Heartwork " 2. MY DYING BRIDE - "Turn Lose The Swans " Vladimir.
muzika.549 jmodli,
flash news!! veceras (petak 08.04.94, izmedju 20 i 21 casova) je u sijetlu, u stanu kurt kobejna (pevaca nirvane) nadjen les. nije se znalo ciji je, ali se nesto posle 21 saznalo. les je - Kurt Kobejn. pevac nirvane je nadjen shot dead through the head. pored njega je i oprostajna poruka tako da je verovatno samoubistvo u pitanju, ali dalja istraga ce utvrditi. ode jos jedna legenda...
muzika.550 fancy, -> #549, jmodli
ŮŢ> les je - Kurt Kobejn. Jebo te... Ako je ovo istina, onda je to strašan gubitak za rock scenu..:((( (1) "With the lights out, it's less danger, Here we are now, entertain us..." (2) "I found it hard, it was so hard to find oh well, whatever, NEVERMIND..." :(
muzika.552 markom, -> #549, jmodli
█*█ les je - Kurt Kobejn. (...) █*█ ode jos jedna legenda... Šteta.
muzika.553 mikis, -> #540, dcolak
+> │ DIE KRUPS - TO THE HILT +> +> Nit imaju neke veze, nit su "stigli." Bre ima ih vec pola godine :)) Bilo ih je i ranije, kod nas se za njih culo negde letos kad su izdali EP sa obradama Metallicinih pesama. Secam se komentara tada, u stilu 'fuj, "Nothing Else Matters" u disko fazonu' ;)))
muzika.554 paki, -> #549, jmodli
­> les je - Kurt Kobejn. :(
muzika.555 m.hristodulo, -> #549, jmodli
>> les je - Kurt Kobejn. Ne verujem ti.
muzika.556 niklaus, -> #536, mdave
Subject: Re: Die KruPPs (:> Posle "Hobbo humpin" stigose novi majstori : (:> (:> DIE KRUPS - TO THE HILT Pogledah u rečniku - prevod mu dođe nešto kao "do balčaka"? (: (: Sean :)
muzika.557 mikis, -> #549, jmodli
+> les je - Kurt Kobejn. :(((( +> ode jos jedna legenda... Izabrao je najgori nacin da zauvek ode u legendu...
muzika.558 madamov, -> #530, slazic
Hvala ti na detaljnim "isečcima" iz pesme. Sad znam na šta se tačno mislilo.
muzika.559 fancy,
pesma za danas: Your Ghost If I walk down this hallway tonight it's too quiet So I pad through the dark and call you on the phone push your old numbers and let your house ring til I wake your ghost... Let him walk down your hallway it's not this quiet slide down your receiver sprint across the wire follow my number slide into my hand... It's the blaze across my nightgown it's the phone's ring... I think last night you were driving circles around me... I can't drink this coffee til I put you in my closet let him shoot me down let him call me off I take it from his whisper you're not that tough It's the blaze across my nightgown it's the phone's ring... You were in my dreams / I think last night / You were driving circles around me... Kristin Hersh 1994.
muzika.560 dcolak, -> #554, paki
│ ­> les je - Kurt Kobejn. │ │ :( Balad of Kurt Kobejn BANG! Sledge DAMMIR!
muzika.561 darone, -> #560, dcolak
>> Balad of Kurt Kobejn >> >> BANG! Plagijatoru! ;)
muzika.562 mdave, -> #556, niklaus
■> Pogledah u recniku - prevod mu dode nesto kao "do balcaka"? (: ...bring the pigeons...to the hilt...
muzika.563 mdave, -> #557, mikis
■> +> ode jos jedna legenda... On A Plain..... :(
muzika.564 index, -> #549, jmodli
[] les je - Kurt Kobejn. Prvo nisam mogao da poverujem, a onda sam čuo i od drugih... :( [] pevac nirvane je nadjen shot dead through the head. pored [] njega je i oprostajna poruka tako da je verovatno samoubistvo [] u pitanju, ali dalja istraga ce utvrditi. Ima li neko novih podataka? Tu mi nešto smrdi... [] ode jos jedna legenda... :( Nevermind? Sada će neko negde iskopati lepše i starije snimke Nirvane, izdati par albuma sa posvetom Legendi, a mi ćemo i dalje uživati u muzici, retko razmišljajući o ljudima koji su svoje živote žrtvovali za naše uši i dušu... Nenad
muzika.565 markom, -> #555, m.hristodulo
█*█ Ne verujem ti. Poveruj onda MTV-u i Trećem kanalu ... :(((
muzika.566 princess, -> #564, index
:( ...eh tako sladak decko a jos lepsa mu music
muzika.567 mdave, -> #566, princess
■>: ( ...eh tako sladak decko a jos lepsa mu music Ma sladak koliko mu je i muzika bila _slatka_. ;)
muzika.568 dcolak, -> #557, mikis
│ +> ode jos jedna legenda... │ │ Izabrao je najgori nacin da zauvek ode u legendu... I najbezbolniji, metak u glavu... Sledge DAMMIR!
muzika.569 dcolak, -> #561, darone
│>> Balad of Kurt Kobejn │>> │>> BANG! │ │ Plagijatoru! ;) Balad of J. Hendrix DEAD! Ako si mislio na ovo ;) Sledge DAMMIR!
muzika.570 cnenad, -> #564, index
ŁŁŁ [] ode jos jedna legenda... Sinoć na HIT-u nedelje VJ spomenu da je umro i vođa / gitarista (?) grupe Dr.Feelgood.
muzika.571 mylos, -> #568, dcolak
**>> I najbezbolniji, metak u glavu. Sacma u glavu ;)
muzika.572 mnikolic, -> #549, jmodli
>> pevac nirvane je nadjen shot dead through the head. pored njega je i >> oprostajna poruka tako da je verovatno samoubistvo u pitanju, ali dalja >> istraga ce utvrditi. Svako ko je razumeo muziku Nirvane, znao je da je Kurt težak depresivac. Nije me začudilo, uostalom, pre mesec dana je jedva preživeo pokušaj samoubistva. Otišao je jedan od najboljih. Svojom muzikom je izvadio mnoge ljude iz depresije. Hvala mu. Da je bar uspeo isto da uradi i sa sobom :(( Vlada
muzika.573 gremlin, -> #566, princess
>> :( ...eh tako sladak decko a jos lepsa mu music Nisam siguran da je sad baš toliko sladak, sa rupčagom viška u vugla... ;) Alex P.S. ... ostali samo dugmići... ;)
muzika.574 jmodli, -> #555, m.hristodulo
Subject: Re: Kurt Kobejn > Ne verujem ti. dobro. . josip modli .
muzika.575 jmodli, -> #568, dcolak
Subject: Re: Kurt Kobejn > I najbezbolniji, metak u glavu... da je bilo bezbolno nisam siguran - identifikovali su ga po otiscima prstiju jer je shotgun-om razneo glavu. kada je vec bio u heroin fazonu mogao je tako i da zavrsi - opste je poznato da su heroin i bela smrt (smrzavanje) najlepsi nacin za umiranje. (jedino mi nije poznato ko im je to rekao :) . josip modli .
muzika.576 jmodli, -> #564, index
Subject: Re: Kurt Kobejn > Ima li neko novih podataka? Tu mi nesto smrdi... na MTV tekstu "visi" intervju sa njegovom zenom. stvari su se odvijale ovim tokom: pre par meseci Kobejn je u Italiji pao u komu posle zalivanja nekih lekova vecom kolicinom alkohola. kada se stanje popravilo Kobejn se sa zenom vratio u Sijetl gde se oporavljao. Nedelju dana je izdrzao bez heroina i onda je nastavio sa navikom. U to vreme je kupio i shotgun. Kobejn je nestao proslog ponedeljka i niko nije znao gde je. U petak ga je nasao elektricar u njegovoj kuci oko pola devet ujutru po americkom vremenu. Na MTV je prva vest stigla u petak oko 8 uvece (u toku emisije Most Wanted) i receno je da je u stanu Kurt Kobejna nadjen les, jos neidentifikovan. Oko 9 je potvrdjen identitet lesa - Kurt Kobejn je shotgun-om (sacmarom) sebi razneo glavu. Identifikovali su ga po otiscima pristiju. Naveden je samo jedan citat iz oprostajnog pisma koji glasi: "It's not fun for me anymore. I can't live this life." Njegova zena kaze da je nedavno u prici rekao da je nezadovoljan Nirvanom i "I hate it - I can't play with them anymore.", a ona dodaje "The only thing he wanted to do was play with Michael Stipe". to su sve, do sada poznate, informacije. ako se pojavi jos neka prenecu je. da je steta - steta je. . josip modli .
muzika.577 fancy, -> #576, jmodli
ŮŢ> them anymore.", a ona dodaje "The only thing he wanted to do was play with ŮŢ> Michael Stipe". Iz čega se i vidi koliki je depresivac bio... Ko još normalan želi da svira sa Michael Stipe-om..;(
muzika.578 armitage, -> #553, mikis
> Bilo ih je i ranije, kod nas se za njih culo negde letos kad su > izdali EP sa obradama Metallicinih pesama. Secam se komentara tada, u > stilu 'fuj, "Nothing Else Matters" u disko fazonu' ;))) Znaš šta, meni se te obrade uopšte ne sviđaju. Neke pesme treba ostaviti onakve kakve jesu ... Metallica u disko fazonu, waaah :( Nego, kada smo već kod nemačkih bendova, da je neko snimio spot "ALLES NUR GEKLAUT" od Prinčeva? ("Sve je samo pokradeno") Sviđa mi se kako su oni "obradili" neke strane spotove :) -*- Armitage -*-
muzika.579 mbole, -> #575, jmodli
> da je bilo bezbolno nisam siguran - identifikovali su ga po > otiscima prstiju jer je shotgun-om razneo glavu. Stvar je garantovano vrlo bezbolna. Tj. nije imao čime da oseti bol, istog trenutka kada je ovaj (mislim bol) nastao.
muzika.580 darone, -> #564, index
>> muzici, retko razmišljajući o ljudima koji su svoje živote žrtvovali >> za naše uši i dušu... ijaaaaaaaaaaaaoooooooooooooo... žrtvovao život za moje uši, ne zna se ;)))
muzika.581 paki, -> #569, dcolak
­> Balad of J. Hendrix ­> ­> DEAD! s(i)? :)