CIVIL.9

24 Apr 1995 - 30 Sep 1996

Topics

  1. filozofija (206)
  2. religija (883)
  3. istorija (67)
  4. nauka (615)
  5. umetnost (176)
  6. knjizevnost (552)
  7. film (1293)
  8. dileme (281)
  9. o.jeziku (686)
  10. oko.sveta (823)
  11. enciklopedija (11)
  12. skola (616)
  13. licni.stav (2034)
  14. cyber.culture (67)
  15. hedonizam (1158)
  16. galerija (462)
  17. civ.savet (70)

Messages - cyber.culture

cyber.culture.1 bulaja,
Odgovor na 8.66, mdrazic, 26.04.Sre 15:38 --------------------------------------------------------- Ovu diskusiju koja se tiče globalne arhitekture korisničog interfejsa (zapravo još nisam ni primetio da je oko toga započeta prava diskusija, ali ne bi bilo loše da započne:) bi svakako trebalo razdvojiti od lingvističkih problema o kojima treba raspravljati u temi o.jeziku. Nisam znao koja bi tema u CIVILIZACIJI bila najprikladnija za priču o tome (u stvari da li to uopšte da ide u CIV, ali pošto je već ovde započeta srodna diskusija ne bi bilo loše:) - ipak nekako mi se učinila prigladnom :). Takođe izvinjavam se mdrazic-u što sam iskoristio njegovu poruku za reply :) i što možda ponavljam nešto o čemu se već pričalo - imao sam resign na staru CIVILIZACIJU O:) (nisam imao mnogo slobodnog vremena da pratim sve diskusije na Sezamu, pa je najlakše bilo otpisati CIV i FORUM:) pa ne znam da li je već bilo reči o ovome. Da počnem sa riplajem: :) ││učinili bi dobru stvar za edukaciju programera ako bi preveli i ││objavili manifest dizajniranja programa Miča Kapora (objavljeno ││pre dve-tri godine u Dr. Dobbs-u, ako me pamćenje ne vara). │└─── │Molim te ako znaš nešto više o ovoj referenci pošto sam veoma │za to zainteresovan: u kom broju tačno je taj članak izašao i │gde može da se nabavi (iskopira). Ako ga imaš javi mi se. └─── Verovatno ga ima na Dr.Dobb's Journal CD-ROM-u koji sadrži sve članke objavljene u DDJ-u zaključno sa prošlom godinom. Ja ga nemam (a rado bi ga video:), ali pošto je o njemu već pričano u PC.USER pre nekih mesec dana, mogao bi da se javi onaj ko ga ima :). Inače sam dizajn korisničkog interfejsa je vrlo složena stvar koja najmanje veze ima sa lingvistikom - u poslednjih nekoliko godina trend je pre svega u vizuelnoj komunikaciji sa korisikom, pa primat dobijaju razne ikonice, toolbar-ovi, grafičke kontrole,... Prva meni poznata dobra definicija standardnog korisničkog interfejsa je IBM-ova SAA/CUA specifikacija, ustanovljena je krajem 80-ih i npr. knjižica sa opisom standarda se dobijala uz MS Windows SDK (Software Development Kit) v3.0. Verovatno su Xerox i Apple napravili neki standard i pre toga, ali to mi nije poznato :). Microsoft ima svoj standard (tj. čini mi se da nisu doneli standard u pravom smisli te reči, već pre neki gudelines tj. okvire kako aplikacija treba da izgleda) koji se uglavnom oslanja na SAA/CUA (uz neke sitne razlike pre svega u terminologiji). Mogao bi neko ko pri ruci ima MSDN (Microsoft Software Developers Network) CD (imam ga ja ali mi je na poslu, a na bolovanju sam ove nedelje:) da stavi ovde te osnovne Microsoft-ove smernice arhitekture i elemente korisničkog interfejsa.
cyber.culture.2 novim,
" ││objavili manifest dizajniranja programa Miča Kapora (objavljeno " ││pre dve-tri godine u Dr. Dobbs-u, ako me pamćenje ne vara). " │Molim te ako znaš nešto više o ovoj referenci pošto sam veoma " Verovatno ga ima na Dr.Dobb's Journal CD-ROM-u koji sadrži sve članke " objavljene u DDJ-u zaključno sa prošlom godinom. Ja ga nemam (a rado " bi ga video:), ali pošto je o njemu već pričano u PC.USER pre nekih " mesec dana, mogao bi da se javi onaj ko ga ima :). Na žalost, ja nemam taj broj Dr.Dobb's-a, ali ako neko ima stare brojeve (koliko se mogu setiti to je bilo negde između 1990. i 1993. - neka mi pozajmi, prevešću ga za Sezam (ili neka neko drugi prevede, naravno). Sećam se, pak, da je tekst imao u naslovu "Manifesto" i ticao se dizajna (sofvera). Tekst je, inače, načelan (nije "praktičan" u doslovnom smislu te reči, tj. ne nudi neke gotove recepte; ovo naglašavam da ne bi posle bilo neke zabune).
cyber.culture.3 dr.grba,
>> Na žalost, ja nemam taj broj Dr.Dobb's-a, ali ako neko ima stare >> brojeve (koliko se mogu setiti to je bilo negde između 1990. i 1993. - Opet me priseti na slučaj od pre dve-tri nedelje, kad je drugar na kratko doneo CD na kome su svi Dr.Dobb's od juna '88 do aprila '94. Bio sam cyber nekulturan, pa sam zamolio dotičnog da mi nosi to od očiju i da me se seti u sledećoj inkarnaciji.
cyber.culture.5 smarkov,
> razne ikonice, toolbar-ovi, grafičke kontrole,... Prva meni poznata > dobra definicija standardnog korisničkog interfejsa je IBM-ova SAA/CUA > specifikacija, ustanovljena je krajem 80-ih i npr. knjižica sa opisom Jedan od vrlo značajnih (kod nas, izgleda, dosta slabo poznat i korišćen) standarda u domenu korisničkih interfejsa je OSF-ov Motif (De facto standard - ne postoji nikakav papir u vidu stroge specifikacije). Uz Motif se, zajedno sa ostalom dokumentacijom dobija *Motif Style Guide*. Kad sam kod trendova koji su prilično značajni a kod nas nepoznati - da li neko koristi TCL/Tk kombinaciju (PD softver, za razvoj korisničkog interfejsa, interpretira se, sa Berkley poreklom - u USA, prema izveštajima prijatelja, jako popularan). Koristim ga pod LINUX-om - oduševljen sam (ne toliko funkcionalnošću koliko zaista divnim idejama). Ukratko - VB funkcionalnost u 200K C source-a. Kada čovek to vidi dodje mu da se rasplače nad, recimo, 70Mb koje mi jedno dve godine zauzima Visual C++ ;). Dole, bre, WINDOWS i ostali softver te vrste. (Softver, medjutim postoji i u WINDOWS verziji ne može od toga da se pobegne :( ). Sa ovakvom kombinacijom, moguće je Tk aplikaciju (danas i odmah) poterati na Linux-u, AIX-u, WINDOWS-u i SCO-u - za na primer. Isti kod, ista funkcionalnost, isti poznati X&Motif look&feel ... Postoje mnoge ekstenzije (od nezavisnih zaludjenika :) ) od kojih su meni bile zanimljive : SQL klijent za Oracle, Motif povezivanje (koristi M-ove widgete - originalno ne može jer je Motif komercijalni proizvod), incrTcl objektno orijentisana ekstenzija, blt paket za grafičku/tabelarnu prezentaciju podataka itd ... Pretpostavljam da Linuxer-i znaju da ove pakete imaju instalirane (SLACKWARE distribucija).
cyber.culture.6 saricl,
Cyber culture je termin koji u poslednje vreme dosta često srećem, i koliko sam shvatio ima dosta veze sa trenutnim, prošlim, i imaginarnim događanjima na Internetu. Tako reći neka vrsta kulture, ispravite me ako grešim. Može li mi neko reći šta je to tačno, a takođe sam čuo i da postoje neka dela koja se tretiraju malte ne kao manifesti novog oblika kulture. Može li mi neko navesti te naslove, autore i mesta gde se mogu nabaviti.
cyber.culture.7 ndragan,
/ Može li mi neko navesti te naslove, autore i mesta gde se / mogu nabaviti. Pregledaj sadržaj ove teme u prethodnom izdanju civilizacije, ima tamo svašta.
cyber.culture.8 aleksandra.m,
FRANCIA-INTERNET PRVI "CIBERCAFE" U PARIZU OTVARA SE POVEZIVANJEM SA MADRIDSKIM Pariz, 5 maj.- Prvi "cibercafé" u Parizu otvoriće svoja vrata sutra na Trgu Berze, uspostavljanjem veze sa madridskim, jer će gosti moći da se povežu sa svetom preko glavnog komunikacijskog autoputa, Interneta. Za vreme otvaranja, u subotu, počev od četiri popodne, "Cafe Orbital" je predvideo razgovor sa "Cibertecom" u Madridu, drugim sličnim lokalom koji je izabrao isti dan za otvaranje. Za 60 franaka (12 dolara), malo više nego što košta ulaznica za bioskop u Francuskoj (40 franaka, 8 dolara), Parižani više neće morati da čekaju, niti da sebi komplikuju život tražeći način da se "povežu" u mrežu. To je nešto što, suprotno onome što se dešava u SAD, još uvek nije baš sasvim jednostavno niti pristupačno francuskom džepu. Iskustvo je novo u Francuskoj, ali ne i u Evropi, jer London već ima svoj kiberkafe, a madridski kompjuteri takođe već rade punom parom. U Parizu, inicijativa je potekla pre četiri meseca od jedne privatne grupe, i od pre nedelju dana ekspreimentalno se primaju prvi klijenti. Café Orbital biće otvoren od deset ujutro do deset uveče, i nudiće različite vrste pretplate i kurseva za obuku. Cilj je da se proširri oprema od šest računara, koliko ih sada ima, na desetak, ali i da se podstiče korišćenje te platforme za ulazak na Internet, da klijenti ne bi morali da dolaze u kafe, nego da koriste njegove usluge iz sopstvene kuće. U baru ili na njihovim personalnim računarima čekaće ih više od 40 miliona ljudi, organizacija i institucija. Oni koji ne budu želeli da se izgube na nepoznatim "ulicama" i "sokacima", moći će da pogledaju prvu mapu Interneta objavljenu u Francuskoj u poslednjem broju specijalizovanog časopisa "PC DIRECT".
cyber.culture.9 maksa,
Danas (neđelja) na B92 (92.5 Mhz FM) čuh emisiju koja je, reklo bi se po prvoj epizodi, tesno vezana za ovu temu. Viče se 'Rečnik Moderne Mitologije', vodi je Đura (Vladimir Đurić). Ići će svake nedelje od 16-17 h. PS Kad reče da mu je gost Miloš Dragićević, ja rek'o - 'gotovo, stižu tablature', ali but & međutim, to nije bio naš & vaš mdaveč, nego neki drugi M.D. ;)
cyber.culture.10 novim,
Iz Cyberije: ----- From: "David Pringle (ENG)" Subject: RE: Relief On Mon, 15 May 1995, Pete Ferreira wrote: > excuse my ignorance, but what's "cyber theory"? > > TIA, > Pete > "Cyber theory," IMHO, is the catch-all phrase used to label at least 2 different (though related) areas of theory. In a narrow sense, it refers to the application of critical theory (deconstruction, semiotics, feminisms, marxisms, etc.--the usual suspects) to computers, word processing and hypertext, and especially the Internet as both discursive field and socio-economic phenomenon. For example, Arthur Kroker and Michael Weinstein's *Data Trash: The Theory of the Virtual Class* attempts to theorize the "will to virtuality"--the ongoing effort to digitize and computerize all human experience (political, economic, sexual, and so forth) and to describe the emergence of a new dominant class--the virtual class--in the era of pancapitalism, relating this to the emergence of retro-fascism (Gingrich, Perot, et. al.) and the ultimate collapse of what Kroker and Weinstein call "liberal fascism"--the previously dominant paradigm in political economy. In a broader sense, "cyber theory," taking some of its impetus from the cyberpunk movement in science fiction (*locus classicus* William Gibson's novel *Neuromancer*), is the area of theory worked by those, such as Donna Haraway, who wish to explore the interface (an overworked term, but appropriate here, I think) between human beings and machines.As one example among many, Haraway uses the metaphor of the cyborg (cybernetic organism--human/machine mix) to think through a performative posthumanist feminism that escapes the organicist-biological limitations of traditional feminist discourse. I patiently await correction, emendation, and/or censure from those who can better define cyber theory. In fact, the very functioning of threads on newsgroups is a fertile ground for just such theoretical activity. Dave Pringle University of South Florida -----
cyber.culture.11 dr.grba,
>> On Mon, 15 May 1995, Pete Ferreira wrote: *********** Ovde se, koliko vidim, ne spava? Novice, nikad mi ne reče kojim kanalima dolaziš do ovakvih poruka.
cyber.culture.12 soul,
>> Danas (neđelja) na B92 (92.5 Mhz FM) čuh emisiju koja je, A di je report za nas koji ne čujemo B92? Jel' bilo u virtuelnoj krčmi i ostalo ili je vuklo na obrazovni program? Ajde, ajde, po tastaturi! ;)
cyber.culture.13 soul,
>> Iz Cyberije: Ovaj izraz sam pročitao u jednom novinskom članku, i ranije nisam čuo za njega. Je l' to stvaran žargonski izraz koji živi na netu, ili je izmišljotina novinara & co.?
cyber.culture.14 maksa,
>> A di je report za nas koji ne čujemo B92? Jel' bilo u >> virtuelnoj krčmi i ostalo ili je vuklo na obrazovni >> program? >> >> Ajde, ajde, po tastaturi! ;) Joj. ;) Pa, koliko se sećam, prva emisija je bila nešto kao uvod, tj. dosta nalik na prve poruke iz ove konferencije koje je Novica dovlačio sa Interneta. Znači, naznake sajberkalčr, autori, pojmovi ... vrlo nepovezano ali zanimljivo, kako to već Đura radi.
cyber.culture.15 jovca.car,
Computer underground Digest Sun May 28, 1995 Volume 7 : Issue 43 ISSN 1004-042X Subject: Prodigy Held Liable A New York state trial court ruled on May 24 that Prodigy is responsible for the libelous statements of its users because it exercises editorial control over their posts. In the case, an anonymous Prodigy user made Subject: LPTexas Internet Symposium SYMPOSIUM VIRTUAL FREEDOM -- Government Regulation of the Internet? Subject: The Little Deathnet Story that Grew Why many people now believe that teens can login and learn how to off themselves Subject: British man pleads guilty on malicious virus writing Subject: GovAccess.121: WA favors freedom; low-cost ISDN; Fed Pol-State Act Ovoga će verovatno biti još. So, gde slati? Ovde ili u novosti/razno? cud743.zip
cyber.culture.16 mikis,
+> Computer underground Digest Sun May 28, 1995 Volume 7 : Issue 43 +> +> Ovoga će verovatno biti još. So, gde slati? Ovde ili u novosti/razno? Ovde. Da tema ne zvrji prazna ;)
cyber.culture.17 jovca.car,
Computer underground Digest Wed May 31, 1995 Volume 7 : Issue 44 ISSN 1004-042X CONTENTS, #7.44 (Wed, May 31, 1995) File 1--The Trivia Winner---- File 2--ACLU Cyber-Liberties Alert #5 File 3--Sen. Feinstein S.2375 (Wiretap bill) File 4--Full text of _Stratton Oakmonth v. Prodigy_ File 5--Prodigy decision location and amateur analysis File 6--Cu Digest Header Info (unchanged since 19 Apr, 1995) cud744.zip
cyber.culture.18 jovca.car,
Computer underground Digest Sun Jun 4, 1995 Volume 7 : Issue 45 ISSN 1004-042X CONTENTS, #7.45 (Sun, Jun 4, 1995) File 1--(fwd) Christian American article on Pornography Online File 2--Ban Nothing, Question Everything (Eye Reprint)(fwd) File 3--Some Questions for Canter and Siegel in re Their Book File 4--Student Loses Scholarship. We All Lose A Little Freedom File 5--Library of Congress Signs Nat'l Dig Library Fed Agreement File 6--Cu Digest Header Info (unchanged since 19 Apr, 1995) cud745.zip
cyber.culture.19 jovca.car,
Computer underground Digest Tue Jun 6, 1995 Volume 7 : Issue 46 ISSN 1004-042X CONTENTS, #7.46 (Tue, Jun 6, 1995) File 1--A Seduction In Cyberspace? File 2--Re: Protecting kids from porn on Web -- html enhancement File 3--Illinois Legislater "Discovers" Net Porn (news excerpt) File 4--Canadian Police Chiefs Ponder Crime on the Infobahn (fwd) File 5--GovAccess.120: Christian Coalition urges net censorship (fwd) File 6--Voice System Up-Date File 7--Cu Digest Header Info (unchanged since 19 Apr, 1995) cud746.zip
cyber.culture.20 sav.gacic,
Da li je neko nešto čuo o Encyclopedia Britannica na CD-Rom(ovima), ima li ih (i kakvih) ovde? Interesuju me , takođe, informacije o drugim "ozbiljnijim" diskovima (sa što više korisnih informacija - tj. sada popularne multimedija zezalice jesu zabavne, ali ih doživljavam kao "zvečku" za popularizaciju te novotarije, sa malim realnim upotrebnim vrednostima Pozdrav, Bik koji sedi.
cyber.culture.21 balsa,
>Da li je neko nešto čuo o Encyclopedia Britannica na CD-Rom(ovima), >(i kakvih) ovde? Ovo i mene VRLO interesuje! Je li uopšte stigla elektronska Britanika u Beograd? balša
cyber.culture.22 novim,
"> Da li je neko nešto čuo o Encyclopedia Britannica na CD-Rom(ovima), "> (i kakvih) ovde? " " Ovo i mene VRLO interesuje! Je li uopšte stigla elektronska Britanika u " Beograd? Da. ima je ovde, u Bgdu, ali je nemoguće izneti sa mesta na kojem se može konsultovati. Dakle, neka neko od vas dvojice napravi grupu ovde na Sezamu i u nju uključi sve koje zanima ta stvar (mene, takođe). Da razmotrimo na miru jednu ideju, ok?
cyber.culture.23 dutchman,
> Interesuju me , takođe, informacije o drugim "ozbiljnijim" > diskovima (sa što više korisnih informacija Za ljubitelje: italijanski rečnik Devoto-Oli, po mnogima najbolji, na CD-ROMu. Ne naročito multimedijalan (spiker izgovara po neku egzotičniju reč), ali svakako koristan.
cyber.culture.24 dr.grba,
>> na Sezamu i u nju uključi sve koje zanima ta stvar (mene, takođe). Da >> razmotrimo na miru jednu ideju, ok? Ovaj... ke-hm... (:
cyber.culture.25 scekick,
> Da. ima je ovde, u Bgdu, ali je nemoguce izneti sa mesta na kojem se > moze konsultovati. Dakle, neka neko od vas dvojice napravi grupu ovde > na Sezamu i u nju ukljuci sve koje zanima ta stvar (mene, takode). Da > razmotrimo na miru jednu ideju, ok? Vrlo za sve ideje na mail jaksa
cyber.culture.26 bobby.quyne,
> Da. ima je ovde, u Bgdu, ali je nemoguće izneti sa mesta na kojem se > može konsultovati. Dakle, neka neko od vas dvojice napravi grupu ovde > na Sezamu i u nju uključi sve koje zanima ta stvar (mene, takođe). Da Imam nekolika pitanja po ovom pitanju: 1. Gde je to mesto? 2. Može li se na to mesto uneti notebook i cd rom recorder? 3. Koliko CD-ROM ova ima EB? 4. Ako je odgovor na pitanje 2 potvrdan, ima li neko notebook sa scsi portom, ili PCMCIA SCSI kontroler, pa da krenemo.
cyber.culture.27 djcorto,
>> 1. Gde je to mesto? British Council.
cyber.culture.28 jovca.car,
Computer underground Digest Tue Jun 8, 1995 Volume 7 : Issue 47 ISSN 1004-042X CONTENTS, #7.47 (Thu, Jun 8, 1995) File 1--Thebes File 2--A Seduction In Cyberspace (Update from CuD 7.46) File 3--Letter to AOL in response to "Damien Starr" incident File 4--adult only File 5--Can Parents prevent Web page viewing? (Re: CuD 7.46) File 6--THE COMPUTER LAW REPORT - June '95 (fwd) File 7--CDT POLICY POST #16 -- SEN. DOLE TO INTRODUCE SWEEPING INTERNET File 8--Cu Digest Header Info (unchanged since 19 Apr, 1995) Computer underground Digest Sun Jun 11, 1995 Volume 7 : Issue 48 ISSN 1004-042X CONTENTS, #7.48 (Sun, Jun 11, 1995) File 1--Triviata: Any assembly-language programmer would know this! File 2--C&S "Special Issue" Delayed a few days File 3--(fwd) Directions to F. Am. Teach-In [grab pen] (fwd) File 4--ALERT: We have 48 hours left in Senate; please act File 5--Re: Protecting Kids on the Internet (CuD 7.47) File 6--Can Parents prevent Web page viewing? (Re: CuD 7.46) File 7--Cu Digest Header Info (unchanged since 19 Apr, 1995) Computer underground Digest Wed Jun 14, 1995 Volume 7 : Issue 49 ISSN 1004-042X CONTENTS, #7.49 (Wed, Jun 14, 1995) File 1--INFO: Senate passes Decency Act 84-16; House is the next battle File 2--Repost: EPIC Files Brief in 2600 Case File 3--Media Feeding Frenzy on "runaway internet teens" File 4-- Tutorial: Social Engineering vs Psychological Subversion (fwd) File 5--Tutorial: Social Engineering vs Psychological Subversion File 6--Cu Digest Header Info (unchanged since 19 Apr, 1995) Computer underground Digest Sun Jun 18, 1995 Volume 7 : Issue 50 ISSN 1004-042X File 1--Review of Canter & Siegel's HOW TO MAKE A FORTUNE File 2--some info on the health spam File 3--C&S from a "Client's" Perspective File 4--"Hacking" a Moderated Newsgroup - Why it's wrong File 5--Flordia Bar v. Siegel & Canter (511 So.2d 995, 1987) File 6--Cu Digest Header Info (unchanged since 19 Apr, 1995) cud47-50.zip
cyber.culture.29 jovca.car,
Computer underground Digest Tue Jun 20, 1995 Volume 7 : Issue 51 ISSN 1004-042X CONTENTS, #7.51 (Tue, Jun 20, 1995) File 1--Against Intellectual Property File 2--Cu Digest Header Info (unchanged since 19 Apr, 1995) cud751.zip
cyber.culture.30 jovca.car,
Computer underground Digest Sun Jul 16, 1995 Volume 7 : Issue 60 CONTENTS, #7.60 (Sun, Jul 16, 1995) File 1--Re CuD #7.55 and Dangers of Computer Intrusions File 2--Copyrights and Obscenity File 3--Re: File 6--File 1--Against Intellectual Property File 4--Senator Grassley's Buthering of "CMU Study" Stats File 5--NEWS: Hacker Disrupts Internet Link (fwd) File 6--Voice of America on CDA (fwd) File 7--'The Hackers Book of Poetry' (fwd) File 8--AA BBS appeal for help (fwd) File 9--Cu Digest Header Info (unchanged since 19 Apr, 1995) Computer underground Digest Wed Jul 19, 1995 Volume 7 : Issue 61 CONTENTS, #7.61 (Wed, Jul 19, 1995) File 1--Senate Prayer - "Lord, save our kids from porn" File 2--Beyond the Rimm File 3--cybercensorship File 4--(fwd) Hackers busted in Colorado File 5--A response to a spammer (fwd) File 6--Exon is unknown to the public File 7--TIS CFP FYI File 8--Cu Digest Header Info (unchanged since 19 Apr, 1995) Computer underground Digest Sun Jul 23, 1995 Volume 7 : Issue 62 CONTENTS, #7.62 (Sun, Jul 23, 1995) File 1--Cincinnati BBS Raids Indictment File 2--Kyl and Leahy to Introduce Anti-Hacker Bill File 3--Computer Porn Conviction: New Thought Control (fwd) File 4--"Computer Privacy Handbook" by Bacard File 5--Cu Digest Header Info (unchanged since 19 Apr, 1995) Computer underground Digest Wed Jul 26, 1995 Volume 7 : Issue 63 CONTENTS, #7.63 (Wed, Jul 26, 1995) File 1--Correction to Cincinnati BBS Document (CuD 7.62) File 2--The Case of the Two Cybersex Studies File 3--"Imprisonment wihouth Guilt" for "Hacking" File 4--[to GovAccess] sample of VTW's *stellar* tech-civlib alerts! File 5--Cu Digest Header Info (unchanged since 19 Apr, 1995) cud60-63.zip
cyber.culture.31 dusko,
Prvo sve pohvale .car-u za ove CuD-ve. :) Drugo, ima li neko ili bar jel' zna gde kod nas mogu da se nadju Phrack, 2600 i Wired? Ja sam probao da sa EFF-a ftp-by-mailom skinem par Phrackova, al' to nikada nije stiglo :( Pozdrav, Dusko
cyber.culture.32 rampa.g,
=->> Drugo, ima li neko ili bar jel' zna gde kod nas mogu da se nadju =->> Phrack, 2600 i Wired? Ja sam probao da sa EFF-a ftp-by-mailom =->> skinem par Phrackova, al' to nikada nije stiglo :( Sve te casopise (a i vise) neces lako naci ON-Line kod nas... Ima ljudi koji to imaju kod sebe ali ne sire okolo... slanje sa EFF-a ftp-by-mailom vise nije dobra ideja zato sto je ftpmail kod nas zabranjen, a i nije EFF jedino mesto na Internetu gde se ovi casopisi mogu naci ... MilosV
cyber.culture.33 dusko,
> Sve te casopise (a i vise) neces lako naci ON-Line kod nas... > Ima ljudi koji to imaju kod sebe ali ne sire okolo... Jel' to znas a neces da mi kazes ili neznas? > slanje sa EFF-a ftp-by-mailom vise nije dobra ideja zato sto je > ftpmail kod nas zabranjen, a i nije EFF jedino mesto na > Internetu gde se ovi casopisi mogu naci ... Ceo poduhvat je radjen pre zabrane f.b.m. i uz koncultacije stanovitog archie-a koji zna 'de se nalazi _svaki_ fajl na anonymous ftp site-ovima. :)))) Pozdrav, Dusko
cyber.culture.34 novim,
The Hitch Hiker's Gudie to the Galaxy (1) Douglas Adams: The Hitch Hiker's Guide to the Galaxy hitchh1.zip
cyber.culture.35 novim,
The Hitch Hiker's Guide to the Galaxy (2) Douglas Adams: The Restaurant at the End of the Universe hitchh2.zip
cyber.culture.36 novim,
The Hitch Hiker's Guide to the Galaxy (3) Douglas Adams: Life, the Universe, and Everything hitchh3.zip
cyber.culture.37 novim,
The Hitch Hiker's Guide to the Galaxy (4) Douglas Adams: So Long, and Thanks For All the Fish hitchh4.zip
cyber.culture.38 novim,
The Hitch Hiker's Guide to the Galaxy (5) Douglas Adams: Mostly Harmless hitchh5.zip
cyber.culture.39 novim,
The Hitch Hiker's Guide to the Galaxy (*) ***: The Hitch Hiker's Guide to the Net hitchnet.zip
cyber.culture.40 novim,
A sve to (Hitch Hiker's Guides...) nalazi se i na brzom Sezamu: co TEST.1 fi 13.132 (HITCH1-3.ZIP, 634.499b). Uz ovu poruku, pak, ide: " What is Cyberspace? David G.W. Birch & S. Peter Buck " whatscp.zip
cyber.culture.41 iznogud,
Embrouz Birs, 'Đavolji rečnik'. Engleski, Win HLP format ;) devil.zip
cyber.culture.42 novim,
Subject: Šta sve comp. uradi od čoveka iliti SKPJota Software Inc. :))) " Former communist insurgent chief swaps gun for mouse MANILA, Nov 6 (AFP) - The former head of the Philippines' communist insurgent movement has put aside his gun for a mouse, and is offering his computer software services to the United States, once the main target of his group's ire. The Manila Times, on Monday quoted Rodolfo Salas, alias Commander Bilog, as saying that he hopes to develop his company, Creative Transcribing Technology Inc. (CTTI) into a world-class software firm, adding that there is no chance of him turning back to his old ways. Salas, a former computer programmer, became chairman of the insurgent Communist Party of the Philippines (CPP) in 1976, presiding over the group during one of its fastest-growing periods when it spread to almost every Philippine province. Under Salas's leadership, the CPP became the strongest opponent to then-president Ferdinand Marcos' martial rule. The CPP was also a staunch enemy of US influence in the Philippines. But after a popular, largely-bloodless revolt toppled Marcos in 1986, the CPP found itself sidelined by political developments. Salas was captured in 1988. He was released in 1992 as part of a government peace initiative with insurgent groups but returned to a party split by internal conflicts and falling membership. The newspaper said he was frustrated by these wranglings and decided to set up CTTI in 1993. Ironically, after years of denouncing US influence in the Philippines, his firm relies mainly on encoding medical records for US-based hospitals and clinics. A further irony is that CTTI is based in Clark, a former US air base that the CPP frequently cited as proof of US dominance in the Philippines. Since 1992, when the base's leases ran out and troops went home, the Philippines government has been trying to put them to commercial use. " (Iz fajla s vestima koje je drugde poslao Vlad.)
cyber.culture.43 bajind,
> The Hitch Hiker's Guide to the Galaxy Sa velikim zadovoljstvom citam tekstove pod ovim naslovom. Hvala useru novim :) D. Adams je ocito citao Kliforda Simaka, Stanislava Lema, Asimova, Lukasa, Klarka, sve koji su pisali o putovanju kroz vreme ... itd. Ipak, sve je originalno i fascinantno. Voleo bih da saznam kad je delo napisano, postoji li papirna verzija, kako se stvar nasla na Sezamu ... i sve o tome :)
cyber.culture.44 darone,
>> ... i sve o tome :) žetrdeset dva.
cyber.culture.45 teorist,
=> Embrouz Birs, 'Đavolji rečnik'. => Engleski, Win HLP format ;) Uh, izvini, ali da li to može da se čita kao ASCII ???? Ili ima gomilu kontrolnih karaktera i drugih s..... :((( ? ozdrav >>> TeoFiL <<<
cyber.culture.46 velicko,
>+ žetrdeset dva. 6*9 (13)
cyber.culture.47 iznogud,
:: Uh, izvini, ali da li to može da se čita kao ASCII ???? Ne.
cyber.culture.48 armitage,
> Embrouz Birs, 'Đavolji rečnik'. > Engleski, Win HLP format ;) Bi li ovo moglo da se baci i na Sez144? Armitage
cyber.culture.49 vitez.koja,
#=> Uh, izvini, ali da li to može da se čita kao ASCII ???? #=> Ili ima gomilu kontrolnih karaktera i drugih s..... :((( ? Imaš Đavolov rečnik u ASCII formatu u nekoj od prethodnih konferencija (davno). Fajl se zove AB1.ZIP, a kačio je spantic ili .bale. pa potraži... sk
cyber.culture.50 bajind,
> Embrouz Birs, 'Davolji recnik'. > Engleski, Win HLP format ;) ^^^^^^^ A kako se to cita ?
cyber.culture.51 teorist,
#=> Uh, izvini, ali da li to može da se čita kao ASCII ???? #=> Ili ima gomilu kontrolnih karaktera i drugih s..... :((( ? => => Imaš Đavolov rečnik u ASCII formatu u nekoj od prethodnih => konferencija (davno). Fajl se zove AB1.ZIP, a kačio je spantic ili => .bale. pa potraži... 10x, ali možeš li mi dati neki bliži orijentir da ne bi izgubio pola sata tražeći, pošto mi je sezam prijavio da nema u CIV.5-9 :( Pozdrav :) >>> TeoFiL <<<
cyber.culture.52 saxon,
>> Embrouz Birs, 'Davolji recnik'. >> Engleski, Win HLP format ;) > ^^^^^^^ > A kako se to cita ? Udješ u Windows, startuješ c:\windows\winhelp.exe, izabereš iz menija file/open i klikneš na fajl koji si dowload-ovao sa Sezama.
cyber.culture.53 calex,
<!> => konferencija (davno). Fajl se zove AB1.ZIP, a kačio je spantic ili <!> pola sata tražeći, pošto mi je sezam prijavio da nema u CIV.5-9 :( Za malo si promašio. :) CIVILIZACIJA.4: 6.1098 knjizevnost .bale. 04.12.93. 22:19 ab1.zip
cyber.culture.54 iznogud,
:: A kako se to cita ? Iz Win-a ;) Klikni dvaput na fajl iz File Manager-a / Explorer-a, zavisi koju verziju Win-a preferiraš ;)
cyber.culture.55 iznogud,
:: Bi li ovo moglo da se baci i na Sez144? =============================== 13.142 TEST.1:civilizacija maksa, 10.11.95. 19:20, 54 chr --------------------------------------------------------- Devil's Computer Dictionary u Win HLP formatu. -----------------------------------------------13.142 --- ** Uz poruku 'devilscd.zip' (384921 bytes)
cyber.culture.56 teorist,
SUB: Djavolji Rečnik => CIVILIZACIJA.4: => => 6.1098 knjizevnost .bale. 04.12.93. 22:19 ab1.zip 10x :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) BTW, taj fajl je 161190, a ovaj novi 384921 bytes ??????????????????
cyber.culture.57 iznogud,
:: BTW, taj fajl je 161190, a ovaj novi 384921 bytes ?????????????????? Naravno, ovaj drugi je u .HLP formatu, tako da su unutra i svi mogući linkovi etc...
cyber.culture.58 darone,
>> >> Engleski, Win HLP format ;) >> > A kako se to cita ? >> Udješ u Windows, startuješ c:\windows\winhelp.exe, izabereš iz menija >> file/open i klikneš na fajl koji si dowload-ovao sa Sezama. Jednostavnije: File -> New -> Program Icon -> Browse -> *.* -> izabere se dati hlp -> OK, i pojavi se ikonica koja automatski startuje WinHelp.
cyber.culture.59 steva,
> Jednostavnije: File -> New -> Program Icon -> Browse -> *.* -> izabere Ma klikni bre iz File Managera na fajl :)
cyber.culture.60 saxon,
>> Jednostavnije: File -> New -> Program Icon -> Browse -> *.* -> > izabere > > Ma klikni bre iz File Managera na fajl :) Može i bez File i Program Managera: otkucaj iz DOS-a, na primer, win c:\telix\dow\devils.hlp B)
cyber.culture.61 novim,
Khm, khm. Stiže i ovo u mail, pa da se zabavimo zajedno: " SUBJECT: CFP: Mad Science NEWSGROUPS: alt.horror FROM: schleip@vax.sbu.ac.uk DATE: 16 Aug 95 17:51:06 GMT ORGANIZATION: South Bank University CALL FOR PAPERS First International Virtual Conference on Mad Science (IVCMS'96) London, England 29 March 1996 Theme Mad science is a much maligned domain of human knowledge and its practitioners have for too long been relegated to B-movies and remote ancestral estates. IVCMS provides an international forum for the presentation, discussion and extension of research into these darkly powerful pseudosciences and dangerous technologies which fall beyond the scope of conventional science and good taste. The purpose of the conference is to promote a general understanding of mad topics within the broader scientific community, to encourage new researchers to dabble with things best left alone, to attract commercial sponsors to the potential benefits of mad science in the business world, and to replace the old drooling maniac stereotype of the mad scientist with a new drooling maniac image which is more appropriate to the modern era. The conference will be hosted in a suitably baroque homepage to avoid the overheads of unpredictable atmospheric conditions and revolting peasants. Focus Topics of interest include, but are not limited to: Creating life to satisfy egocentric motives. Unleashing entities beyond human control and comprehension. Tampering with the life-sustaining forces of the Universe. Exceeding the limitations of the human body via grotesque metamorphoses. New applications for old technologies (alchemy, necromancy, etc.). Ill-advised collaboration with alien and/or supernatural intelligences. Life-long devotion to researching the pointless and inane. Callous disregard for human experimental subjects. Exacting bizarre revenge on contemptuous and derisive peers. Submission Details Authors are invited to submit papers to the Programme Chair at the following address: Paul Schleifer, IVCMS Programme Chair School of Computing, Information Systems and Mathematics South Bank University 103 Borough Road London SE1 0AA, England Email: schleip@sbu.ac.uk All submissions should reach the Programme Chair by 29 December 1995. Papers should not exceed 5000 words and should be submitted in electronic formats. HTML or ASCII are preferred, but PostScript and word-processor formats are also acceptable. Figures may be sent as URLs or in standard image file formats, such as GIF and JPEG. Submission by email is strongly encouraged. Papers will be refereed by a panel of at least three deranged experts. Posthumous papers will be welcomed. Important Dates Paper submission: 29 December 1995 Notification of acceptance: 26 February 1996 Conference: 29 March 1996 Programme Committee Postmortal General Chair Howard P. Lovecraft, From Beyond Programme Co-Chairs Victor Frankenstein, Modern Prometheus Ltd Paul Schleifer, South Bank University Programme Committee Marc C. Allain, First Church of Mad Scientist Peter Armstrong, Swiss Bank Corporation Pope Max Flax Beeblewax, 5-College Discordian Society of Saint Rufus Sue Black, South Bank University Cosmic Cat, CCHQ Dr. Ahmed Fishmonger, Institute for Parallel Studies Dr. Henry Gee, Nature Dan Hanley, South Bank University Donna Kossy, Kooks Museum Ross McNaughton, South Bank University Burti Montague-Leon, BP Sema Dr. Omega, Evil Geniuses For A Better Tomorrow International Dr. Judith Ramsay, South Bank University Dave Scott, (unaffiliated freelance mad scientist) Dr. Scratching, Human Secretions Institute Allan Songhurst, Bavarian Illuminati Inc Neil Walton, Dastardly Machinations Xero, Planet X Local Arrangements and Reception Chair Igor, The Cellar Home Page URL http://www.scism.sbu.ac.uk/cios/paul/MadScience/ "
cyber.culture.62 novim,
" Subj: Leibniz in WWW critical edition First-ever critical edition made expressly for the Net. It's Leibniz. URL: http://www.znort.it/suiseth/drole/drole.html ============================================================ It is available on the World-Wide Web a new critical edition of a short writing concerning the diffusion and popularization of the scientific culture, composed in 1675 by Gottfried Wilhelm Leibniz. The edition didn't appear in print before, and it should be the first critical edition expressly made for the Web (perhaps the first made for the Net in general). It was produced independently from the preceding editions (one, quite defective, by Gerland, and another in the so called Akademie Ausgabe of Leibniz's writings), working directly on the manuscript, and the critical apparatus is original. The text was written in French and its title is: "Drole de Pensee, touchant une nouvelle sorte de representations" (Funny idea of a new kind of public spectacles). In this quite striking essay, Leibniz exposes the idea to organize in 17th century Paris a sort of permanent scientific exhibition and technological park, to bring to a wide public the most interesting and curious results of the technical and scientifical work at his time. It is presented in a hypertextual edition, with text variants and "notes", together with various material on Leibniz, an Italian translation and (in the future) an English one. The edition resides on the WWW site of Znort! srl, in a branch devoted to the Suiseth Research Project on Web publishing. It is dedicated to the Laboratorio dell'Immaginario Scientifico (LIS), a permanent institution for the diffusion of the scientific culture based in Trieste, Italy. It's offered freely to the users on the Net. The content of the edition is shareright: anyone may reproduce this material - mentioning the source - if her recipients may also reproduce it. ------------------------------------------------------------ Considered by Norbert Wiener a "patron saint of cybernetics", Gottfried Wilhelm Leibniz was born in Leipzig in 1646. He was an esteemed diplomat and jurist, but at the same time an outstanding mathematician, philosopher, and historian, contributing also to physics, theology, and the theory of language. He devised calculating machines and developed formal logic, founded scientific academies, invented binary arithmetic and the infinitesimal calculus. He lived in unceasing intellectual activity till he died in Hanover in 1716. " 'Oće l' neko ovde da sličnu čast učini Tesli, recimo?
cyber.culture.63 spantic,
> 'Oće l' neko ovde da sličnu čast učini Tesli, recimo? Mi zapravo imamo dobru prezentaciju posvećenu Tesli koju je uradio Bogdan. U originalu je prezentacija na WWW u SAD. Ali ako imaš ideje kako da je učinimo efektivnijom, obuhvatnijom i boljom (a možemo i da je pišemo od početka) samo reci. Rado ćemo se potruditi, barem ja :)
cyber.culture.64 iobr,
ZAUZMITE PARČE EMISIJE! New faces! :) Mi smi "KOMPJUTERSKI NEDELJNIK" (NTV Computer Weekly), TV emisija o računarima. Bili smo u najužem izboru za najbolju emisiju o kompjuterima za 1995-u (Diskobolos). Emisiju priprema tim predavača i saradnika Instituta za nulearne nauke "Vinča", Centar za permanentno obrazovanje (Beograđanka). PRAVIMO TIMOVE! Tražimo saradnike za spremanje priloga iz različitih oblasti (hardver, softver, komentari, vesti...). Ispričajte nam svoje viđenje piraterije, lepotu programiranja u Moduli 2 ili opčinjenost najboljim programom za komponovanje. Pričajte nam ono što volite! Posetite nas na snimanju -- javite se. Ne zamerite što je ova poruka u par konferencija. :) Kontakt: Ivan Obrovački, autor iobrŽsezam.co.yu ili iobrŽosmeh.fon.bg.ac.yu ili (najbolje) glasom na 061-431-280 (mobilni) ZAUZMITE PARČE EMISIJE! ----------------------------------------------------------- NTV Computer Weekly * NTV Studio B * Nedeljom od 21.30h -----------------------------------------------------------
cyber.culture.65 dr.grba,
>> ZAUZMITE PARČE EMISIJE! A ti zauzeo ceo Sezam ovim porukama. Gde će ti duša, bre? ):<
cyber.culture.66 iobr,
Kah, sorry! :) Doslo je do omaske, kako sam objasnio u jednoj od konferencija. Kolega je trebalo da posalje u dve, ali nije znao u koje i... jos jednom -- sorry! S postovanjem, Ivan
cyber.culture.67 slick,
Al' je nesto zamrla ova tema. (mozda ovo ne treba u ovaj conf, ali...) Dakle, zeleo bih da skrenem paznju svim ljubiteljima igara, cyberpunkovskih romana i sl. da postoji jedna izvrsna avantura u izdanju "Microprose"-a koja je u katalogu kod vaseg lokalnog "preprodavca" softvera oznacena kao BloodNet. Igra je "na foru" Neuromancera (Cyberspace i tako to) i ima i neki karakter FRP-a (character generation, hit pointsovi i sl.), a krasi je 256 col grafika i fino "izrendane" pozadine. Fabula u kratkim crtama : Ransom Stark (koje ime?!?) iz Njujorka 2xxx godine postaje vampir, i jedina nada mu je da nadje saradnicu Deidre Tackett, koju medjutim juri velika korporacija "TransTech"etcetc. Tu je naravno i VR Cyberspace, zajedno sa svim ostalim "cyberpunkovskim" inventarom. Pa...ko voli nek spremi 5HD i nek izvoli ;) Pozdrav, MK82